PDA

Teljes verzió megtekintése : Kell tolómotoros gép?

Pocok
2003-12-08, 21:31
Szerintem a tolómotoros is van annyira komoly modell, mint a huzalvezérlésűek, de mégsem kerülök fel velük :cry: ! Beszéltem Dudkinnal, tulajdonképpen nem értem amit mond :oops: , úgyhogy szavazásra bocsátom 8) !

Pocok
2003-12-08, 21:32
Mivel nem tudom hol kell szavazni, írjátok meg nekem a véleményeteket!
Kösz!

Dudkin
2003-12-08, 21:38
Azt talaltam volt mondani, hogy csak olyan topicbol nyitunk uj szalat, ami porog, es nagyon jol megy. Ezert javasoltam, hogyha sikerul huzamosabban szinten tartani egy tolomotoros topicot, akkor erdemes ujabb temaval novelni a mar most sem egykonnyen attekintheto listat..

Udv: D

cbruder
2003-12-09, 02:50
Szia Pocok,

elnezest ha esetleg fogalomzavarban szenvednek pillanatnyilag, de valamit nem ertek !!

Hogyan keveredhet a tolomotoros gep a huzalvezerlesüekkel egy csapatba ??

A tolomotor ( habar lehet hogy azota, miota en tanultam ezeket a fogalmakat, a technika orias lepesekkel engem lehagyott) szereny velemenyem es tapasztalataim alapjan, csak egy meghajtasi forma. Kb. ugy fogom ezt fel (legalabbis en) mint aszongya, van elsökerek-, es hatsokerekmeghajtasu auto is. Vagy pl. van farmotoros es orrban elhelyezett motor is. Ugyanigy a repülöknel is !!

Hamar motorokrol beszelünk. akkor is (akar az automotoroknal) a meghajto motoroknal, legyen az elektromos vagy robbanos, van egy meghatarozott fordulasi irany. Ugy az elektromos, mint a robbanos motorok, mar eleve gyarilag ugy vannak keszitve / beallitva, hogy balra fordulnak. Itt, mondjuk, az elektromos motorok igencsak elönyben vannak, mivel ezeknel, legalabbis a legtöbbjenel, lehet az iranyt egy egyszerü poluscserevel valtoztatni, amig a robbanomotoroknal ez vagy egyaltalan nem, vagy csak bizonyos typusoknal (pl. ABC) lehetseges.

Tehat itt nem beszelhetünk nagy atlagban tolo-, azaz huzomotorokrol.
A helyes kifejezes szerintem tolo-, azaz vontato PROPELLER lenne.
A legtöbb meghajto egysegnel ( elektro-, vagy robbanomotoros) a propeller allasa szabja meg az iranyt, vagy rosszul latnam az egeszet ??

Hogy aztan a motorod elöl vagy hatul van a törzsön, akkor is a propeller typusa fogja megszabni hogy merre is menjen a geped egyaltalan.

Lehet hogy egtelen hülyesegeket mondtam most, de en akkor is igy latom a dolgot.

üdv,

cbruder

cbruder
2003-12-09, 03:12
Elnezest, de a lenyeget teljesen elfeljtettem emlitenI !

Itt a tema tulajdonkeppen a tolomotoros gepek elönye, vagy hatranya lett volna a huzalvezerlesüekkel szemben.

A "tolomotoros" lehet tavvezerelt es huzalvezerelt is.
A tavvezerelt gepek (legyen az tolt vagy huzott, mindegy) mar eleve azt az elönyt elvezik, hogy SZABADON repülhetnek amerre a gazdajuk engedi, amig a huzalvezerlesüek ezt az örömöt csak akkor elvezhetik, ha elszakad a madzag, különben egesz eletükben arra vannak itelve hogy csak KÖRBE-KÖRBE repkedjenek a gazdajuk körül !!!

Tehat itt mar eleve ket külön osztalyrol beszelünk es meg csak veletlenül sem lehet egy kalap ala venni a kettöt !!
Mind a ket osztalyban van combat is, mürepüles is, de azert lenyegesen különbözik egymastol a kettö.

Ezert is nem ertem, hogy mit lehetne ezen a teman egyaltalan szavazgatni ???
Kinek a pap, kinek a papne, esetleg a pap fia, de mit akarsz ezen szavazni ??

cbruder

cnv
2003-12-09, 17:28
udv.

Szerintem a kollega ugy ertette hogy ha a huzalvezerlesu madaraknak van kulon foruma akkor a tolomotorosoknak miert nem lehet.

Egyebkent szerintem ennek is nagyon jo helye lenne a kiserleti repulok kategoriaban, amint a ketmotorosoknak is peldaul.

udv:
farsang

cbruder
2003-12-09, 18:01
Szia Farsang,

en teljesen egyetertek, söt nyithatunk egyet a tolopropellereknek is :-)

De ha mar "tolomotorokrol" beszelünk, belevehetnenk nyugodtan akkor az összes turbina-, impeller-, vagy akar raketamaghajtasu gepet is az uj topicba, hiszen ezek tudtommal szinten mind "tolomotorosak", vagy nem ?? :-)

üdv,

cbruder

Pocok
2003-12-09, 21:18
Szia Farsang,
De ha mar "tolomotorokrol" beszelünk, belevehetnenk nyugodtan akkor az összes turbina-, impeller-, vagy akar raketamaghajtasu gepet is az uj topicba, hiszen ezek tudtommal szinten mind "tolomotorosak", vagy nem ??
cbruder
És milyen igazad van! Ezekre gondoltam! :D

cnv
2003-12-10, 00:04
Hat, nem kis atcsoportositas lenne a topicok kozt :)
Kerdes hogy lenne-e ertelme.
Csak onmagaban a tololegcsavaros gepeknek kulon kategoria, az egyelore tenyleg nem megalapozott, ebben egyetertek Dudkinnal.

udv:
farsang

Rudi
2003-12-10, 10:26
Miért a huzalvezérlésüeknek nem fölösleges?? (2003-at írunk és egyetlen hozzászólás született az is kérdőleg, hogy van-e valaki akit érdekel)
Mivel az teljesen felesleges az helyett pl. lehetne.

prudentbear
2003-12-10, 16:58
Hi All,

miért van ez a légiháború topicban?

pb
(vitorla moderátor)

Dudkin
2003-12-10, 17:00
a., mert pocok itt hozta letre
b., mert p.u. ben sem erti hogy miert nem akarok 3 milliomodik topicot nyitni
c., ooo nemtom:)

Dud

Rudi
2003-12-10, 18:18
b., mert p.u. ben sem erti hogy miert nem akarok 3 milliomodik topicot

Dud

Szia Dud.

Nem kell 3 milliomodik Topic. Mint írtam a huzalvezérléshez 1 hozzászólás írodott ami arról szól, hogy miért nem ír oda senki. Ezt megnézték öten abból 2 én voltam. lassan 2004-et írunk töröljük már ki onnan ezt .......
A turbinás és stb. gépek viszont nem a múlt hanem remélhetőleg a jövő mégha itthon nincs is belőlük azért beszélni lehet róla, de egyéb impelleres és tolómotoros gépek viszont akadnak itthon is.

Üdv. Rudi

Dudkin
2003-12-10, 18:36
hasznaljatok egeszseggel..

Udv: D

Rudi
2003-12-10, 20:16
Köszünjük

Mások nevében is hisz a témát ne én indítottam de a huzalosnál biztos több hozzászólás fog születni.

köszi, mégegyszer

üdv. Rudi