PDA

Teljes verzió megtekintése : A Fórum ez én szememből...

ImIke
2006-03-03, 22:41
Hogy hova süllyed ez a fórum. Nem akarok szidni senkit, se kritizálni, és célozgatni, csak a véleményem írnám le, ha nem baj.
Sajnos egyre több olyan ember látogatja ezt a fórumot, aki az élete 60%-át számítógép előtt tölti, és nincs is másra gondja, csak hogy felnéz a fórumra, és amit talál abba belepofázik elven mindenkit kritizál, szidalmaz. Hogy beleszól olyan dologba is, amelyről a világon semmit nem tud, olyan embereket fikázik, akiket nem is ismer. Még ha értelmesen szólna hozzá. De nem. Valami eszméletlenül trágár, alpári kifejezéseket használ, és ráadásul még csak nem is értelmes. Ez lesz a fórum vége, hogy tele lesz egy csomó, már rég nem a modellezéssel foglalkozó, otthon ülve unatkozó és nagyképű emberrel, aki magáról többet gondolva, egész nagy nyugodtsággal "elbújik a monitor mögött", hogy jaj, szórakozok már egy kicsit, és a többieket szidalmazva röhög a markában, hogy ugyan már... ez csak egy fórum.

Zlin
2006-03-03, 22:53
Hali!

Megnyugtatlak... Nem csak ezen a fórumon találkozhatsz ilyennel! :?

Butyok
2006-03-03, 22:56
az ilyenekkel nem kell törődni... szegény moderátoroknak viszont nem kevés munkát okoznak szerintem az ilyen emberkék ...

ImIke
2006-03-03, 23:11
Tudom, sajnos nem csak ezen a fórumon találkozok ilyen emberekkel.
Ez már egy embertcsoport szinte. Ez ellen tenni kéne vmit, ha a fórum nagyrésze akarná, szerintem meg lehetne oldani. Aki ilyen beállítottságú. mint amit leírtam, az ki akar tűnni, hogy majd ő...
Az ilyen embereket nem csak kitiltani kellene egy adott fórumról, hanem jól elverni esetleg, hogy fogja már fel ésszel, mi a jófenét csinál.

balsa64
2006-03-03, 23:16
Sziasztok!

Azt hiszem igaza van mindenkinek, aki besokalt (besokkolt) ezektől a témáktól. Csakhát a népnek kenyér kell és cirkusz... :cry:
Össze akartam számolni, de letettem róla, hogy hány hozzászólás volt és hányan nézték meg ezeket a cirkuszi produkciókat (fika, bocsánat..., a szegedi fiúka, stb.). Sokan. És sok időt is töltöttünk el vele (persze és is, sajnos). Ilyenek vagyunk, de változhatunk. E tekintetben ellent kell mondanom Vegyésznek. :D

Talán az értelmesebb, hasznosabb topicok felé kell fordulni. Annyi, de annyi jó arc van itt. Segítőkészek, felkészültek. Nem merek belekezdeni a felsorolásba, mert valaki kimaradna, és nem szeretnék senkit megbántani.
Egymástól tanulni kell, egymást tanítani kell. Ahogy nagyon sokan megteszik.

Talán a vérmérséklettel lehet a baj. Mert sok olyan hozzászólást olvastam, amikor "láthatóan" kijött valaki a sodrából és durva beszólást eresztett meg. Pedig egyébként talán nem szokott. Na és az életkor. Mi, idősebbek ne felejtsük el, hogy voltunk szélkakas ifjak, de a tini korosztálynak meg el kell hinnie, hogy ők is egyszer idősebbek lesznek. És akkor is szembe találkozhatnak a szövegükkel. Például itt a fórumon, ha a "vas" bírja bájtokkal. :D

Ahogy azt egyszer olvastam: " Egyszer vagyunk fiatalok, utána más mentséget kell keresnünk"

Hát kicsit hosszabb lett talán a kelleténél, de ennél tömörebben nem sikerült leírnom azt, amit az elmúlt hetekben "leszűrtem" magamnak.

Üdv mindenkinek: balsa64

hilti
2006-03-03, 23:19
Nekem is az a véleményem, hogy nem a forumban kell a szürő (bár megprobálunk mindent elkövetni), ha nem abba aki olvassa!

Üdv

Dress
2006-03-03, 23:21
szegény moderátoroknak viszont nem kevés munkát okoznak szerintem az ilyen emberkék ...
Tele is a hocipom. Ha nem kaptam harminc telefot a heten akkor ....
De valtozatlanul azt tartanam jonak, ha az ilyenek be se tudnanak jonni a forumra. Ezzel meg kuzdunk majd egy keveset a Dudkinnal.
Messze van Debrecenbol az Indor, igaz Tomcat?

ImIke
2006-03-03, 23:23
Összefoglalva: Fogadjuk el, ami a fórumon zajlik (sajnos), de mi szabjuk meg magunknak, mit olvasunk el és mit nem. Ez teljesen igaz, de nem lenne jobb, az efféle "hulladékot" kiírtani, mint eltűrni és nézni?

Dress
2006-03-03, 23:23
Nekem is az a véleményem, hogy nem a forumban kell a szürő
Ezek szerint meg veled is :D

Szab
2006-03-04, 00:39
Legtöbbször analitikus hozzáállással, pszichológiai síkon látom értelmét egyáltalán a probléma megközelítésének. (Ígérem több ilyen mondatot többet ma már nem írok :wink: ) No, de amiért ez eszembe jutott, az az tény, hogy kamasz-siheder-suhanc-lázadó korunkban se nem mertük megpróbálni, de még csak gondolni sem arra, hogy egy nyílvános helyen durván, trágár módon megszólaljunk, vagy valakit sértegessünk. Ez egyszerűen lehetetlen volt. Persze az iskolában akkoriban is volt egy-két elfajzott egyed, lebukott idősebb osztálytárs, aki meg merte tenni, hogy "le-nyanyázta" az idős énektanárnőt, de akkoriban 40-en botránkoztunk meg rajta és ő egyedül volt ezzel a viselkedésével. Mostanság a megoszlás fele-fele, és folyamatosan romlik... Nincs ugyanis visszatartó erő, mert azok akiknek ezzel kellene foglalkozni szintén sietnek, nem érnek rá, nincs idejük, így megoldatlan marad a helyzet. Meg aztán a jogait mindenki nagyon hamar megtanulja, csak a kötelesség marad el menet közben. Nekem és a társaimnak rávert a kezünkre a testneveléstanár amikor a lányokat piszkáltuk. Most egy ilyenért mondjuk a sztárügyvéd apuka becitálná a tanerőt a Mónika-show-ba egy országos szivatásra, vagy minimum megfenyegetné, hogy az oktatási ombudsmaNN segítségével kirúgatja az állásából. Szóval túl sok lett a duma, kevés az ész, aztán ez kihat a következő generációra is... Szerény véleményem szerint a haladó korúak jobban teszik ha gyűjteni kezdenek erősen, mert ezek az újkori fiatal "választópolgárok" bizony nem fognak tudni minket eltartani ha egyszer eljönnek a nyugdíjas évek...

Necro
2006-03-04, 00:42
ehhez csak annyit tudok hozzatenni, hogy amig az emberek nem tudjak elfogani, ami itt zajlik addig nem is lesz ez "normalis" forum..
de egyebkent pedig nagyon is normalis, hiszen a sok jo ember, a jo arcok mindig visszavisznek engem ahhoz az allasponthoz, hogy igen is "van ertelem" a vilagon :) ezek utan kisse jobb kedvuen allok ismet az egeszhez hozza

az emberek magatartasat a neten nem lehet korlatok koze szoritani, mert minel jobban probalja egyike a masikat korlatozni valamiben, annal jobban kibontakozik az ellentet

arra nem lehet es nem is kell varni, hogy egyesek megvaltozzanak, de oromomre szolgal az is, ha egynehanyan megis megteszik es igenis volt ra pelda :)

persze van aki nem es nem is fog

egyebirant 100% egyet ertek ImIke irasaival a veres kivetelevel, mert annak nincs ertelme, hiszen sajna annak, aki olyan hulye, hogy ugy kell neki megmondani, annak ugysem hasznal...

no..legalabb kibeszltem magambol :wink:

Maxxx22
2006-03-04, 00:44
"Messze van Debrecenbol az Indor, igaz Tomcat?"
Nocsak-nocsak.
Csak nem azt látják szemeim, hogy egy moderátor szítja a tüzet?
Méltatlan magatartás.

Necro
2006-03-04, 00:49
....Nocsak-nocsak.
Csak nem azt látják szemeim, hogy egy moderátor szítja a tüzet?
Méltatlan magatartás.

Nos ha lottoznek mar tobb telitalalatom lett volna :)
Tisztaban voltam vele, ha irok ide, akkor valaki megszol erte ...
Meltatlan, hogy irni merek? hmm...valakinek ez is "szurhatja" a szemet, de moderator vagy nem moderator akkor is emberekbol vagyunk...

hilti
2006-03-04, 00:51
Necronome!

Ebbe a topicba 4 moderátor irt hozzászolást, nem te vagy a célpont!

Üdv

Necro
2006-03-04, 00:53
Necronome!

Ebbe a topicba 4 moderátor irt hozzászolást, nem te vagy a célpont!

Üdv

Azt pontosan tudom, hogy darabra mennyi :)
De celpont lehet barki :P

Perik18M
2006-03-04, 00:59
cső!!!

Nekem is volt tévedésem megbántam,"megváltoztam"!!!!

Hiába való volna kitiltani, elzárni ezket az embereket mert olyanok mint a romák megversz egyet és ott van hirtelen mellette vagy 10 másik!!!!

Mivel én igen jó fórumnak tartom ezért én csak annyit mondanék hogy remélem majdan az én fiam is ezen fog lógni és érdeklődni fog a téma után!!!!!

Még sok évet ennek az egésznek,kitalálójának,karbantartójának!!! :!: :!:

Reméljük mindig lessz olyan ember aki az anyázás és a trágár szavak ellen fog szólni!!!!(én egészen utálom!!!!!)

Üdv:Erik!!!

ui:Maxxx22 látszik hogy még nem futottál össze a pestiekkel!!!!!! :evil: vagy ha igen akkor nem merted elmondani hogy te vagy az fórumos ................. :twisted:

Maxxx22
2006-03-04, 01:16
Na már Perik is kezdi.
Van még valaki akinek szúrom a szemét?
Tomcat tényleg szép ki bagázst szedett össze, de azért csak remélni tudom hogy I.Tominál és Periknél nagyobb ütőereje van :D

:lol:

Perik18M
2006-03-04, 01:20
cső!!!

Nem veszed észre hogy ez a topik sem rólad szól!!!

Persze rólad is szól meg rólunk is mert mi is itt voltunk,vagyunk!!!! :evil: :twisted: :evil: :twisted:

Ha az ütőerőre vagy kíváncsi akkor állj Tomcat elé(megjegyzem hogy még életemben nem beszéltem vele)és mérd meg az ütőerejét az arcodon!!!
Én majd esetleg segítek neki felmosni!!!! :twisted: :twisted:

Üdv:Erik!!

ui:és ez nem volt sértő szándékkal :wink:

Maxxx22
2006-03-04, 01:27
Szerintem ti jutalékot kaptok Tomcattől hogy ki szól be nagyobbat. :lol:
Honnan szeded hogy meg tudna ütni?
Elvégre engem sem ismersz.

ICE-titán
2006-03-04, 08:06
Üdv!

Mivel a téma az lenne, hogy szidjuk azokat akik valamikor tettek valamit amire nem lehetnek büszkék nem tudok mit írni hozzá így OFF:

Lassacskán nem is azzal van tele a fórum hogy valaki mást szid, hanem olyan topicokkal meg beszólásokkal hogy jajj hova süllyed a modellező társadalom. Nyitsz egy ilyen topicot aztán végeredményben 80 ember szidja a másik 30-at, mert ez lesz belőle... Adok egy nagyon jó tanácsot amit én magam is megkövetek: járj a fóumra, nézelődj, esetleg tanúlj, vásárolj, de ha oltári baromságot írnak vagy fikáznak maradj ki belőle te is sokkal jobban jársz. Ha erre nem vagy képes ,te sem vagy több mint az aki kezdte... Egyszer és most írtam le erről a dologról a véleményem aki megszívleli jól teszi. [Ismét egy értelmetlen topicba írtam, mert valakinek feltűnési viszketegsége volt]

Dress
2006-03-04, 08:25
Méltatlan magatartás.

Ez jo.
Foleg toled.

Francii
2006-03-04, 09:01
Van még valaki akinek szúrom a szemét?

Az autósok, a hajósok, vagy a repülősök közül érdekel?

szayerg
2006-03-04, 10:21
Hali!

Eddig benéztem ide kétszer, és nem állt módomban végigolvasni az aktuális sárdobáló témákat, ezért nem is tudom a teljes hátterét, de nem is vagyok rá kíváncsi! Most írok ide először, pedig bíztam benne, hogy sosem kell, viszont ez most picit inkább segíthet. (Remélem nem leszek OFF)

Info érettségin, emelt szinten, szóbelinél egy egész tétel az un. NETIKETT!!! :roll:
https://lists.fsn.hu/illik.html

Persze mielött kényszerből belerágtam volna magamat, úgy voltam vele, hogy mi a francnak ez nekem, csak meg tudom állapítani, hogy mi tartozik a kúltúrált emberi viselkedésbe. De mikor végigolvastam(mert kénytelen voltam), rájöttem, hogy korábbi hozzászólásaimban...hát volt némi nem odaillő, amit mind elkerülhettem volna ennek az irománynak a betartásával/figyelembevételével. Hangsúlyoznám, hogy a nem odaillő az nem trágár kifejezés, vagy másik beszennyezése volt, csak olyan dolgok, amiről nem is gondoltam volna rögtön, hogy esetleg másokból mit válthat ki.

Átrágását javaslom minden felhasználónak, nem csak ezen a fórumon :!:
(És szerintem valamiféle fórumszabályzatot is kiegészíthetne bizonyos része :idea: )

Gergew
2006-03-04, 12:09
Info érettségin, emelt szinten, szóbelinél egy egész tétel az un. NETIKETT!!! :roll:
https://lists.fsn.hu/illik.html

Szayerg!

Én ezt is húztam! :lol: Viszont nem hiszem, hogy ez nagyon befolyásolná bárki magatartását is az interneten, chaten, vagy fórumokon. Ez egy olyan dolog amit nem lehet szabályba foglalni. Ennek a létezése szerintem érdektelen, ezt valaki vagy magától betartja, vagy sem.

üdv, gergew

Becó 8
2006-03-04, 13:00
Sziasztok!

Ahol emberek vannak, voltak ott mindig is van és volt ilyen! Persze ennek van egy határa!!! amit már ők rég túlléptek!!!!!!!!!!!!!!!!!

Üdv,
Becó

Zlin
2006-03-04, 13:21
Bocsesz...De Szab-bal tökéletesen egyetértek!

Omega
2006-03-04, 13:51
Hello

En meg sosem irtam, es szoltam hozza ilyen temakhoz, es most
Ice-titan leirta , hogy miert is.

Mivel a téma az lenne, hogy szidjuk azokat akik valamikor tettek valamit amire nem lehetnek büszkék nem tudok mit írni hozzá így OFF:

Lassacskán nem is azzal van tele a fórum hogy valaki mást szid, hanem olyan topicokkal meg beszólásokkal hogy jajj hova süllyed a modellező társadalom. Nyitsz egy ilyen topicot aztán végeredményben 80 ember szidja a másik 30-at, mert ez lesz belőle... Adok egy nagyon jó tanácsot amit én magam is megkövetek: járj a fóumra, nézelődj, esetleg tanúlj, vásárolj, de ha oltári baromságot írnak vagy fikáznak maradj ki belőle te is sokkal jobban jársz. Ha erre nem vagy képes ,te sem vagy több mint az aki kezdte... Egyszer és most írtam le erről a dologról a véleményem aki megszívleli jól teszi. [Ismét egy értelmetlen topicba írtam, mert valakinek feltűnési viszketegsége volt

Bele-beleolvasok ezekbe a temakba, de hamar elosztom a resztvevoket jobbra, vagy ballra. Utana mar irhat amit akar.

Tomcat
2006-03-04, 15:21
Szerintem ti jutalékot kaptok Tomcattől hogy ki szól be nagyobbat. :lol:
Honnan szeded hogy meg tudna ütni?
Elvégre engem sem ismersz.

Volt időd kisfiú megmutatni magadat - lásd másik topicban az indoor meghívást - de olyan messze volt Nyíregyháza, hogy bérletet sem vettél.

És ezek szerint IGEN, messze van Debrecen Nyíregyházától.

És nem gyűjtöttem magam mellé senkit, te intézed magadnak a sok "barátot". Mellesleg megnézem melyik rendezvényen fogod egyszer "közzé tenni" magadat, mert szerintem egyiken sem. Szájharcos vagy, és ennek már elkönyveltelek.

Kicsit visszahúzódhatnál már a vackodba, mert sok már nagyon belőled, meg az unitelligens stílusodból. Egyszer már megmondtam: lehetsz akármekkora is - amit nem hiszek, hogy kiállással áldott meg a természet - ha kezet emelsz rám egyszer is, akkor tényleg megismered az ütőerőmet, addig nem.

Kicsit nézzél magadba végre kisharcos, mert egyszer nagyot koppansz.
És egyszer kiállhatnál már mindenki elé élőben is, mert eddig hatalmas nulla a teljesítményed szakmailag is és emberileg is.

Maxxx22
2006-03-04, 17:39
Ez a kisfiú egy pöttyet nagyobbacska kisfiú mint te Tomicica.

Mellesleg nem járok rendezvényekre, nem is fogok, miért pont ezzel tettem volna kivételt.

Könnyen megeshet az, hogy egyszer te koppansz egy nagyot ha fogást próbálsz olyanokon akiről semmit nem tudsz.
A "szakmai" teljesítményen meg jót röhögtem, nem ez a szakmám.
Ha neked igen, akkor nagy észkombájn lehetsz.

hilti
2006-03-04, 18:24
http://zsolt.rcmodell.hu/Kepek/Mosoly.jpg

Maxxx22
2006-03-04, 20:14
http://golyoallok.hu/emberek/1.gif

shark
2006-03-04, 20:48
Monitor mögé nem lehet bebújni!
Ha valaki meg akar találni ugyis megtalál...

balsa64
2006-03-04, 21:34
OFF lesz, egy kicsit

Kedves Maxxx22!

Esetleg felmerült Benned, hogy elolvasd a topicba eddig írt hozzászólásokat, vagy csak hozzá kívántál szólni? Mert a szerény véleményem az, hogy a 3 oldalból pár hozzászólás a Tomi és Közted lévő szópárbaj. Nem ERRőL szól ez a "cikk". Volt egy ember, egy társunk, aki kíváncsi volt a véleményünkre. Nem arra, hogy ki kiről, mit gondol. Kérlek szépen olvasd át, hátha Te is leszűrsz belőle, magadnak valami tanulságot.

Amúgy én nem bánom, ha légiháborúztok Tomival, ha Nektek jó az :D , nyissatok magatoknak egy külön lapot, más is biztos "szívesen" belekukkint alkalomadtán. Szerintem ezt meg adjuk vissza a gazdájának és a többieknek.
Tisztelettel üdvözöllek: balsa64

ON

Na, hát ettól ilyen népszerű a légi háború... :D :D :D

Zlin
2006-03-04, 21:44
Na, hát ettól ilyen népszerű a légi háború... :D :D :D

Nahallod.... Az egyik leg királyabb téma! :lol: :lol: :lol:
Unalmas estéken "kiváló" olvasmány! :lol: :lol:

Maxxx22
2006-03-04, 21:49
Kedves Balsa64!
Javaslom a közvetlenül ezelőtt lezárt topic előzményként való elolvasását.
Nekem annyi a "bűnöm", hogy véleményeztem I.Tomit, a személyeskedést más fórumtagokkal nem én kezdtem.

Tomicicus az, aki akárhányszor akármelyik témában megszólalok rámkontrázik és személyeskedik.
:twisted:

l. tomi
2006-03-04, 22:05
Nekem annyi a "bűnöm", hogy véleményeztem I.Tomit, a személyeskedést más fórumtagokkal nem én kezdtem.
:twisted:
Nemhiszem h csak emiatt rágott be rád Tomcat, és ha akarnálak én is tudnálak téged véleményezni csak attol félek h abol megint balhé lenne :wink:

Zlin
2006-03-04, 22:05
Ne kezdjétek má' megint... Me' ezt is bezárják!
Oszt' mit fogok olvasni...?! :lol: :lol: :lol:

l. tomi
2006-03-04, 22:09
Ne kezdjétek má' megint... Me' ezt is bezárják!
Oszt' mit fogok olvasni...?! :lol: :lol: :lol:
Az előző topicot én kértem meg h zárják be!

Zlin
2006-03-04, 22:14
Hmmm....Igaz is!
Egyel több, vagy kevesebb lezárt topic....
Majd nyílik helyette másik... :lol: :lol:

Tomcat
2006-03-05, 14:01
Igazából hilti nem tudom honnan talált rólad képet, de nagyjából ilyennek képzeltelek maxikuki ! :oops:

A kontrázásokról annyit, hogy nézd végig a hozzászólásaidat, aztán mégegyszer fogalmazd meg helyesíró bajnok.

Részemről ebben a topicban nem kívánok a már mások által kért okokból írogatni neked, ha akarod a fika fórumodban irogathatsz, szerintem kevesen kíváncsiak a stílusodra.

Az meg hogy ha tényleg nagy darab vagy, az tutira fordítottan arányos az IQ-dal az írásaid alapján. Ebből adódóan el is látogattál volna a helyre ahol megtalálsz, de nem így tettél, úgyhogy cicusozhatsz, de a tettek hiányában nem tudlak komolyan venni már akármit mondasz.

Csak sajnálni tudlak te IP és monitor mögé bújó, nagyszájú kukilegény.
:P

picipocc
2006-03-05, 16:10
Sziasztok!

Nem akarom véleményezni a témát de valahol ez már kezd siralmas lenni!
Egy modellező kolléga leírja a véleményét hogy eléggé fura kezd lenni a fórum van néhány "kolléga" aki csak a balhét csinálja meg kötözködik ,erre alig 3 oldallal odébb már másról se szól a topic mint hogy megint van valaki aki csak kötözködik!
Meg kéne próbálni a nem szakmai jellegű hozzászólásokat vagy autómatikusan a Légiháborúba küldeni vagy ami még jobb és gazdaságosabb egyszerűen törölni!

Üdvözlettel a Picipocc

Szab
2006-03-05, 19:31
Meg kéne próbálni a nem szakmai jellegű hozzászólásokat vagy autómatikusan a Légiháborúba küldeni vagy ami még jobb és gazdaságosabb egyszerűen törölni!
Ez pont azt segítené elő, hogy szabadon lehet baromságokat írni, mert sosincs nyoma, se következménye. Így viszont az írás megmarad, a google szépen kiindexeli, nick-el együtt, és olvasható marad sokkal később is. Nehogymár valakiről véletlenül "elfelejtődjön", hogy néha nem bír magával. Az automata törlés csak segítené az oktalan, értelmetlen szájharcolást! Így viszont megmarad! Akkor is, ha a gazdája már nem szeretné, mert esetleg szégyelli! Van jópár ilyen a légiháborúban és bizony elég szép egy-egy "alkotó" bizonyítványa...

picipocc
2006-03-05, 19:42
Sziasztok!

Akkor ne törlődjön hanem kerüljön át egy Kuka szerü topicba ahonnét az "Alkotó"hozzászólásait szükség esetén bárki ki tudja keresni mint ahogyan a hozzászólások keresése is működik!
De semmi esetre sem kéne hagyni a valódi modellezéshez kapcsolódó topicokat ennyire alpári szintre süllyedni!

Üdv a Picipocc

hilti
2006-03-05, 20:43
Sziasztok!

Akkor ne törlődjön hanem kerüljön át egy Kuka szerü topicba ahonnét az "Alkotó"hozzászólásait szükség esetén bárki ki tudja keresni mint ahogyan a hozzászólások keresése is működik!
De semmi esetre sem kéne hagyni a valódi modellezéshez kapcsolódó topicokat ennyire alpári szintre süllyedni!

Üdv a Picipocc

Kuka = Légiháború
Igen! Megcsináltuk!

Üdv

Zlin
2006-03-05, 21:11
Én meg ide járok "kukázni"...! :lol: :lol: :lol:

APPME
2006-03-05, 21:43
Én meg szégyenkezni.
Nem vicc ez, gyermek...

Zlin
2006-03-05, 21:50
Én meg szégyenkezni.
Nem vicc ez, gyermek...

És Te miért szégyenkezel...? :shock:
Szégyenkezzen az, akinek oka van rá! :wink:

APPME
2006-03-05, 21:56
Egyszerű - modellezőnek tartom magam - nem a legjobbak közül.
Roppant méltatlannak tartom ezt a viszonyulást, viselkedést egymáshoz, ami itt "szokott megnyilvánulni" és tehetetlen vagyok.
Rohadtul bánt és én szégyellem. Ez van. Félrenevelődtem...?!

Perik18M
2006-03-05, 22:02
APPMEN akarom mondani AMEN!!!! :P

Szeressük egymást gyerekek!!! 8)

Üdv:Erik!

Zlin
2006-03-05, 22:05
Tudod mást jelentett ez elött húsz évvel modelezőnek lenni, és mást jelent ma..!

APPME
2006-03-05, 22:05
Szeressük egymást gyerekek!!! 8)

Üdv:Erik!
A tisztelet bőségesen elég.

Zlin
2006-03-05, 22:22
A tisztelet bőségesen elég.
Az ezzel kapcsolatos dolgokat Szab fogalmazta meg a legjobban!

Butyok
2006-03-05, 22:56
Tudod mást jelentett ez elött húsz évvel modelezőnek lenni, és mást jelent ma..!

20 évvel ezelőtt én még csak erotikus álom voltam, na jó talán már alakulóban voltam... Mégis mennyit változott a modelezés? és ki milyennek látja ma a modellezést??

DiamantTomi
2006-03-05, 23:12
A modellezés jó csak néhány emberrel gondok vannak (akik nem modelleznek)

fuhur
2006-03-05, 23:29
20 évvel ezelőtt én még csak erotikus álom voltam, na jó talán már alakulóban voltam... Mégis mennyit változott a modelezés? és ki milyennek látja ma a modellezést??

Nos, annyira régre nem tudok visszamenni de én gyerekkoromban még MHSZ kereteken belül kezdtem modellezni.

Akkor a klub adta a helyet, az anyagokat a szerszámokat. Persze ezek az alapok voltak. Ahhoz, hogy legyen élvonalbeli szerelésed bizonyítani kellett. Versenyek, eredmények és szép lassan...
De ami a legfontosabb: volt egy csapat! Én gyerekfejjel ennyit láttam.

Ma: Ma minden van csak pénzed legyen rá. Ez nem rossz, hanem tény. Vannak előnyei, mivel azzal kezdhet az ember amit szeret. Sajna van ennek árnyoldala is. Sokaknak fogalmuk sincs arról, hogy mitől megy. Bár nem is biztos, hogy szükséges. Ez is csak tény.

Talán éppen azért mert ma minden azonnal elérhető, sokkal többen kezdenek modellezni. Ezért aztán lazábbak a szabályok, kevésbé figyelünk egymásra.

De :!: Ma is vannak csapatok, barátok. Ki, ki megtalálhatja a habitusához legjobban illeszkedő társaságot. Ebben sokat segít az Internet, a Fórum.

És el is jutottunk a Fórumhoz. Itt találkozik sok ember, akik különböző csapatok tagjai, esetleg magányos "farkasok". A sokféleség néha vitákat szül. Ezeket nem szabad személyelleni támadásoknak vagy általános katasztrófáknak felfogni. Hosszú volt a tél és még nincs vége. Már mindenkinek bizseregnek az ujjai és sokszor a felgyülemlett feszültség mondatja azokat a dolgokat, amiket később megbánunk.

Aztán itt vannak a fiatalok. Nagyon szeretnének okosak lenni (a szó nemes értelmében). A tizen- huszonéves kor épp a bizonyítási vágy kora. Ezért aztán sokszor tanácsokat osztanak (néha akkor is, ha nem kéne). Néha leszólják őket, néha nem. Ez mind lecsapódik itt a fórumon. Ez egy ilyen média :idea:

Nos, én így látom a fórumot.

Fuhur

balsa64
2006-03-06, 00:00
Sziasztok Modellezők!

Biztosan javíthatatlan optimista vagyok, legalábbis egynémely dologban. Ezért szerintem próbáljuk meg, mondom, legalább próbáljuk meg elsimítani, ami simítható.
Nem voltam rest végigolvastam jónéhány topicot ma is. Amit most írok csak egy példa a sok közül, kérem az érintetteket, hogy ne személyeskedésnek vegyék, mert NEM az.

Szóval valamikor tavaly egy társunk segítséget kért és kapott másoktól. Többek között olyantól is, akivel később összezördültek (csak Ök tudják, hogy min, ha egyáltalán tudják még). Aztán időnként kölcsönös vagdalódzás, vádaskodás. Kérem Öket, olvassák el az akkori leveleleiket, hozzászólásaikat. Tök normális, segítőkész, a kritikát bíró, stb.

Akkor most mi a hiba? Ha nem megy személyesen legalább miért nem próbáljátok meg PÜ-ben tisztázni a félreértéseket? Aki véletlenül téved ide, az EZT IS látja. Sajnos. Mert nem a legjobb fényben tünteti fel a modellezőket. És APPME ezért szégyenkezik, bár tényleg nem neki kellene.

Ja, hogy a 20 évvel ezelőttihez képest mi a különbség? Hát akkor is voltak fiatalok, akkor is lázadtak(tunk), de azért nem szóltunk be mindenkinek, mindenhol.

Bár nem kizárólag a modellezésre igaz, hanem sajnos az egész társadalmunkra, hogy nem érték alapú, hanem a fene tudja milyen alapú. Most az a menő, aki "beszól", "bevállal", "betép". Nem egy tehetséges modellező, sportoló. művész, vagy tudós a példa, hanem a félművelt (vagy félnél is kevebb) macskajancsik. Mert ezt látják, olvassák...

Ez ellen viszont csak úgy lehet tenni, ha jó példát mutatunk. Amikor viszont "elszabunk" valamit, tévedünk, akkor odaállunk és azt mondjuk: bocs! Talán akkor a felnövő generáció, akik a jövő modellezöi is lehetnek, ezt a példát látják. Talán követik is. És meglehet, hogy még a jó "hejesírást" is elsajátítják :D :D :D

Mindenkinek szép és békés napokat kívánok!

Üdv:balsa64

UI: ImIke, jól telerakjuk a topikodat! :D

Zlin
2006-03-06, 10:12
Alapjaiban változott meg az emberek értékrendje és itélete...!
Sajnos... :(

Szab
2006-03-06, 10:59
Fuhur tanít iskolában. Találkozik rendszeresen a "mai kor gyermekével". Ha ő azt mondja, hogy van még remény, akkor talán tényleg van!

fuhur
2006-03-06, 12:00
Fuhur tanít iskolában. Találkozik rendszeresen a "mai kor gyermekével". Ha ő azt mondja, hogy van még remény, akkor talán tényleg van!

Tudod! "A remény hal meg utoljára!"

A rossz, hogy végül az is meghal :roll:

Necro
2006-03-06, 12:54
.....A rossz, hogy végül az is meghal :roll:

ez igy is van, de ha egy optimista szemmel nezzuk a Vilagot, akkor mar nem is csak ezt kell lassuk...
Forum: remek egy dolog, jo media arra, hogy kulonfele emberek talalkozzanak egymassal. Sokfele ember, kulonbozo egyeniseggel. De kerdem en hol baj az, ha nem vagyunk egyformak? A modellezes mint olyan elmeletben osszehozza az azonos erdeklodesu embereket, de ezen belul az csak termeszetes, hogy vannak ellentetek, de talan megsem baj...Hozzaallas, hmm...ki tudja, ki igy, ki ugy....Vannak hevesebb vermersekletu emberkek, vannak nyugodtabbak, van aki a modellezes egyik agat muveli, van aki a masikat....kinek mi tetszik. De ettol meg ez a forum nem egy halott otlet :) Az, hogy itt vitazunk, ervelunk errol, atol meg a szemlelet nem fog valtozni...jomagam sem vagyok egy mai gyerek, bar nem tartom magam olyan verbeli modellezonak, mint itt nehanyan vannak (nem is nehanyan, joparan), de szeretem csinalni, erre pedig a forum biztosit valami olyat, amit talan annyira tiszteletben kell tartani, hogy ez ne mas emberek rovasara menjen...Aki olvasgatja a forumot es azok akik erdemben irnak bele, csakis azert, hogy mas "jol erezze" magat azoknak a tisztelet jar, hiszen Toluk mukodik ez az egesz.

Szep a bekesseg, de amig az emberek lelki vilagaban nincs meg ez, addig ezen a forumon es minden mas median is meg fog latszani...
Szvsz ezzel nincsen semmi baj :)
(elnezest, ha nem voltam igazan ertheto)

takacsj
2006-03-06, 20:15
Ne izguljatok, ilyen a Magyar ember!
Egy időben én is életem 80%-át gép előtt töltöttem, leggyakrabban chat előtt.
Na ott aztán találkoztam durva dolgokkal, amikhez képest ez a fórum szarény angyalok gyülekezőhelye.
Néha vannak balhék, de ez az élethez tartozik.
Némi önkritikával és önkontrollal mindenki visszafoghatja magát.
A probléma ott kezdődik ha valaki csak a balhé kedvéért jön.
Szóval oda se neki. Aki bunkózik, azzal egyszerűen nem kell szóbaállni, de tudomásul kell venni azt is hogy mindenkinek vannak rossz napjai.

Susitu1
2006-03-06, 21:43
A véleményem:

A fórumot fizetőssé kellene tenni, egy zártkörű forummá ahová csak ajánlással lehetne bekerülni. A többiről az a véleményem, hogy az emberi gyarlóság, irigység és a legszentebb magyar szokás a nem összetartás itt a fórumon is kiütközik úgy mint a reptéren, csak itt álarc mögé bújva gyorsabban le mer írni mindent! Egyébként minden sportban így utálják egymást vagy ez csak a modellezőkre vonatkozik. A legjobban az tetszik, hogy mondok valamit X nek, aztán ezt elakarom mondani Y nak, de ő erre azt feleli, hogy ezt már hallotta X től!!!

MAxnak valóban megvolt a lehetősége, hogy megmutassa magát, a nagyérdeműnek, de nem tette. Én nem leszek vele kezes bárány kérdezés nélkül fogom pofánvágni ha találkozom vele és addig ütöm a gyökér tirpák fejét amig szusz lesz benne.

Max szerinted tudom hol laksz?????
Szerinted nem súgnak itt a fórumon?????

Csak a miheztartás végett, tudom hol laksz, azt is tudom mikor fogUNK meglátogatni. Tudod a Pesti nem olyan félős fajta, mint a tirpákmegyei!

UI:
Necronom szerintem is egy idióta moderátor, bocsi....

Butyok
2006-03-06, 22:03
Nem hinném, hogy jó ötlet lenne a fizetős fórum, mivel nagyon megcsappanna a fórumozók száma... Nem elég, hogy maguk a modellek és alkatrészeik elég drágák (legalábbis számomra azok), de a fórumért való fizetés szerintem nem csak nekem lenne egy kicsit luxus...

..................

UI:

ezt miből gondolod? személyes tapasztalat legalább?? [/quote]

Necro
2006-03-06, 22:07
Nem hinnem, hiszen nem is ismer, csak van egy velemnye amit nem bir magaba folyatni....kb ennyi
Kivancsi lennek mit tenne, ha o lenne az, mert ennyi akkor nem volt benne, hogy elvallalja....

UP
2006-03-06, 22:08
Max szerinted tudom hol laksz?????
Tudod a Pesti nem olyan félős fajta, mint a tirpákmegyei!

Csak a pontosság kedvéért, és hogy a "Pesti" is tanuljon valamit :D :
-Max, ha jól láttam, debreceni. :(
-Debrecen Hajdú-Bihar megye közigazgatási székhelye.
-a tirpákia, tirpákmegye,..stb. jelzők Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére használatosak.

Butyok
2006-03-06, 22:14
Csak a pontosság kedvéért, és hogy a "Pesti" is tanuljon valamit :D :
-Max, ha jól láttam, debreceni. :(
-Debrecen Hajdú-Bihar megye közigazgatási székhelye.
-a tirpákia, tirpákmegye,..stb. jelzők Szabolcs-Szatmár-Bereg megyére használatosak.

háááááááát igen... ez Magyarország... több országban éltem már több éven át, és seholsem találkoztam hasonló mentalitással... mi értelme letirpákozi egymást? mindenki a másikra mutogat hogy ki tirpák és ki nem.... sajnálom, hogy az életben MINDEN téren ezt kell hogy tapasztaljam, nem csak itt a fórumon stb...

UP :arrow: nem személyeskedésnek szántam, csak erről jutott ez eszembe....

Maxxx22
2006-03-06, 22:14
A "tirpák megye" az egy pöttyet arrébb van, de honnan is tudhatnád ezt te géniusz.
Biztos ezt is ott tanították ahol a helyesírást.

Mellesleg várlak szeretettel. De mi ez a többesszám? Egyedül nem mersz?

Maxxx22
2006-03-06, 22:17
Up! Te miért is húzod a szád hogy én is debreceni vagyok?
Ártottam neked valamit?
Én nem a köz ellen vagyok, csupán egy-két emberrel van nézeteltérésem, de látom erős a csordaszellem.

UP
2006-03-06, 22:28
OFF
A tirpák szó használata csak az utóbbi időben negatív felhangú, nem tudom miért:

"Nyíregyháza nyugati felének birtokosa, Gróf Károlyi Ferenc 1753-ban hívta be az „ágostai hitvallású, tót ajkú telepeseket” az elnéptelenedett településre..........ezekről a tirpák (a szó jelentése szerint tűrő, szenvedő) ősökről is megemlékeztek."

ON

Butyok
2006-03-06, 22:44
UP!

én ezt értem meg minden.. ezzel nincs semmi gond, sőt szerintem ezt kevesen tudták eddig, bevallom én sem :oops: , de amikor először jött szóba itt akkor kifejezetten negatív hatása volt a dolognak ezért reagáltam úgy ahogy...

Maxxx22
2006-03-06, 22:55
Butyok!
A reakciód helyes volt.
Ez a jelző ma már nem egyenértékű a "nyírségi"-vel.
Természetesen ócsárolásnak szánta.

UP
2006-03-06, 22:59
-Húzzál bele fogsz még itt k.anyázni is takonypóc
-Először is, anyukádnak nem volt pénze hogy normális helyre adja a kis hülye fiát, ahol megtanítják a normális viselkedésre, de lehet hogy az ősi szakmából neki nem tellett erre.

Ennyi, nekem csak ez a stílus nem tetszik. :(
Nem csak a Tiéd, sajnos ennél százszor durvábbakat is olvasok itt néha.

Törésmentes modellezést kívánok!

Dudkin
2006-03-06, 23:12
Szerintem ez a tema kifulladt, kar is hagyni idaig elfajulni a dolgokat. Aki igazan akarna tisztazni a helyzetet, mar reg lement volna debrecenbe, aki meg csak a feszultseget kelti, azoknak idealis eszkoz a forum. Nekik kulon koszonom.

Dud

oceanearth
2006-03-06, 23:19
Tudod a Pesti nem olyan félős fajta, mint a tirpákmegyei!

UI:

szia Susitsu!

1. na az ilyen mentalitásra mondják vidéklen, hogy paraszt pesti. azt hiszed, mert Pesten élsz vidéken mindenki tirpák? ez egy hülyeség, én is itt élek a fővárosunkban és pontosan tudom, hogy a vidékiek nem tirpákok. rengeteg ismerősöm van az egytemen, aki az ország különböző feléről jöttek és nem tirpákok. attól, mert, hogy max tirpákkánt viselkedik, nem kell egy egész megyét letirpákozni

2. szeretném megvédeni Necronome-ot, ugyanis nem ismered és így ne állíts ki róla véleményt. Nec egy nagyon segítőkész és nagyon rendes ember, aki jól végzi feladatát, az, hogy neked nekm tetszik az 1 dolog, a moderátorokat mindig utálják. én Necronome-nak nagyon sokat köszönhetek hisz rengeteget segített nekem szóval ezért nem testzik, hogy leidiótázod

hilti
2006-03-06, 23:24
Ez a "tirpák" dolog meginditó volt ezért körbe néztem a neten.
Egy párat megosztanék veletek:

"Mit tudsz te pestről ha idejönnél szédülnél a betonon te tirpák paraszt!"

"Tirpák slambuc (ősi szabolcsi étel)"

"Fizetni a kasszánál tucc, tirpák. Tegezőggyél tejis mindenkivel..."

"Akkoara tirpák vagy,hogy a buszsofőrnek is aztat mondod,hogy GYÍ!!!!"

"A Kárpát-medence kulturális kapcsolatairól egy tirpák-szlovák népdal kapcsán; ..."

"Ki áll a letöltésellenes kampány élén: Kovács Ákos meg a többi újgazdag tirpák."

"Végre én is hazaértem TIRPÁK LANDBőL :-)! Igaz holnap reggel megyek vissza a 6:20-sal"

"gazdag népdalgyűjtések a Borsod–Abaúj– Zemplén megyei, valamint a tirpák népdalokon"

"Mivel a múlt század végéig erélyesen tiltották a tanyákon való állandó kintlakást, minden tirpák gazdának házat kellett fenntartani Nyíregyházán"

"25 fölött nincs jó nő, pedig egy jó nőt ha meghúznál és utána mondaná el, hogy mondjuk 28, akkor rájönnél, mekkora tirpák vagy"

"Ez a "buta" egy szellemileg igen tirpák valaki, nem is vitázom vele mert reménytelen, de igen szépen foglalta össze... "

Néha, bár szégyelem, de mosolyogtam!

Üdv

Maxxx22
2006-03-06, 23:24
-Először is, anyukádnak nem volt pénze hogy normális helyre adja a kis hülye fiát, ahol megtanítják a normális viselkedésre, de lehet hogy az ősi szakmából neki nem tellett erre.

Up! Ha elolvasod az előzményeket akkor semmi durva nincsen ebben. Ez már csak kontra volt.
Lásd I.Tomi féle msn-es beszélgetés kiollózva.

hilti
2006-03-06, 23:30
a moderátorokat mindig utálják.

Hello, hello....
Engem mindenki szeret!!!!!!!!!
Aki esetleg nem az azonnal irja le 100-szor, hogy "szeretem a hiltit, aki egy nagyon jó moderátor".

Üdv

l. tomi
2006-03-06, 23:34

Up! Ha elolvasod az előzményeket akkor semmi durva nincsen ebben. Ez már csak kontra volt.
Lásd I.Tomi féle msn-es beszélgetés kiollózva.
Te mit szolsz már megint bele? a másik meg L. Tomi a nevem...
Monitor fejü droid...

hilti
2006-03-06, 23:49
Te mit szolsz már megint bele? a másik meg L. Tomi a nevem...
Monitor fejü droid...

Nincs valami keményebb, ez olyan snasssz?
Valami olyanra gondolok, amivel még lehetne rombolni ezt a forumot!

Vagy csak ennyit tudtok?
Csapjatok bele, tökös magyar legények, adjatok neki!!

Üdv

Sys-Ak
2006-03-07, 00:32
#include <iostream>

using namespace std;

int main&#40;&#41;
&#123;
for &#40;int i=0; i<100; ++i&#41;
&#123;
cout << "szeretem a hiltit, aki egy nagyon jó moderátor" << endl;
&#125;

system&#40;"PAUSE"&#41;;
return EXIT_SUCCESS;
&#125; :wink:

hilti
2006-03-07, 00:34
Kézzel, vazze!!! :D
Legyé kemény!!! :D

Üdv

Omega
2006-03-07, 00:55
Hello

Szeretem azokat a nagybecsben tartott BP.-i lakosokat, akik flancos oltonyokben, egy lakas araban furikaznak, mikozben egyszerre negy mobiltelefon van a fulukon es azt hiszik, a konnektorbol jon az aram :!:

Tudjatok, ha az a "tirpak" paraszt nem nevelne a csirket, marhat, disznot es nem muvelne a foldet ket evszazaddal ezelotti eszkozokkel, akkor te itt a meno kocsidban kenhetned az orosz kaviart a huszezresedre, de nemhiszem, hogy izlene.

A videk onnellato, siman meglenne a Pesti okosok nelkul, de nezzuk csak ezt meg forditva :!:

Ha sertegetni akartok valakit, akkor van arra sok izes, jo magyar kifejezes.Ha nem jut eszedbe semmi, akkor keress itt a forumon.

UI: Sose eltem videken, de ha joltudom, veletek egyutt csak olyat ettem eddig, ami arrol a videkrol szarmazik

Sys-Ak
2006-03-07, 01:07
#include <iostream>

using namespace std;

int main&#40;&#41;
&#123;
cout << "kézzel&#58; ";
for &#40;int i=0; i<100; ++i&#41;
&#123;
cout << "szeretem a hiltit, aki egy nagyon jó moderátor" << endl;
&#125;

system&#40;"PAUSE"&#41;;
return EXIT_SUCCESS;
&#125; :P
Kemény vagyok mint Tarzan talpa! :lol: :lol: :lol:

chipichape
2006-03-07, 06:07
Kemény vagyok mint Tarzan talpa!

:shock: :D :D :lol:

Ez jo volt.

A fenti vita meg szvsz gyokerseg. Viszont inkabb itt a legihaboruban eljek ki a frusztracioikat a reszvevok, mint az uttesten vagy esetleg otthon a csaladon...

Chip

chipichape
2006-03-07, 06:08
khhmmm ...resztvevok...

Kisa_
2006-03-10, 02:55
Helló !

Az internetes virtuális közösség még nagyon gyerekcipőben jár,a gyors fejlődésével hirtelen osztotta ketté,vagy több felé a felhasználókat,mindenki máshogy viszonyul hozzá.
Leginkább az életkoruk szerint.(Szándékosnan nem egészítettem ki intelligenciával,neveltetéssel,főleg nem lakhellyel.)
Én pár éve,25 évesen csöppentem bele,és csodálkoztam rá,hogy milyen lehetőségeket rejt az net .
A fiatalabbak belenőttek,az idősebbeknek meg nem tudom milyen benyomásuk van erről,de persze korhatár nélkül is kérdés,hogy kit mennyire ragad magával az internet,ami sajnos szerintem pár év múlva már nem lesz ilyen jó, és szabadszájú,mint amilyen most.

Ebben a "világban" (jó, vegyünk vissza...:),fórumokon,chat-ek) lehetek akár virtuális superman,eladhatom magam bárkinek,név nélkül,cím nélkül,személytelenül lehetek,az ,aki szeretnék lenni.
Bárki anyázhat,beszólhat és örömét leli ebben,és a később kialakult felhajtásban,mert az internetes lét nála egy életforma.Itt vannak barátai,ellenségei,itt él.

Van,aki arra használja ezeket a csatornákat,amire való.Információ szerzésre,be-be néz fórumokra 1-2 órát chat-el a haverokkal,akiket nagyrészt személyesen ismer.Gondolom én,hogy így a jó,én is így használom,de a kisördög mindig ott bújkál.
Mi lenne,ha én is beszólnék végre a 10-ik néven regisztráló hülyének,egy másik néven.
Mi lenne,ha én is beszólnék annak aki az agyamra megy ?
Minden következmény nélkül...de aztán rájövök,hogy engem ez nem lelkesít,csak elveszetegetett idő olyanokkal vitatkozni,akik ezt élvezik,és okos úgy sem lehetek :)
Jobb az ilyen mellett szó nélkül elmenni,mert egy kötekedőt csak úgy lehet leszerelni,ha észre sem veszed.És ezzel rúgtál bele a legnagyobbat :)

Aztán,van aki úgy kezeli pl. ezt a fórumot,ahogy kell.
Lehetőség,ami gyors,sok emberrel megosztja problémáit,segítséget kér,vagy segítséget kínál.
Nem vitatkozik,nem dönt el vitákat,nem itél meg senkit pár hozzászólásból,mert az itt kialakult kép azért ,görbe tükör mindenkiről.
Akit csak tud személyesen,vagy legalább telefonon ismer.

Sajnos ez a kommunikációs csatorna nagyon idegen, minden rólunk alkotott képet csak pár mondat fejez ki,nem lehet ennyiből sem megismerni,sem megítélni embereket.
Valószínű,hogy sok itteni "ellenség",barát,vagy jó ismerős lenne,ha előbb személyesen találkoznak,és nem itt a fórumon akadnak egymásra.

Kisa

cvt01
2006-03-10, 07:04
Egyetertek azzal amit Kisa leirt egy kivetellel: ezen a forumon eddig meg minden virtualis szupermenrol kiderult a valodi szemelyazonossaga lakcime telefonszama anyjaleanykorineve stb... szoval tevhitekbe ringatja magat az aki azt hiszi itt mindent lehet mert nincs hatassal a "valodi" eletunkre. Bar az is igaz, hogy joval tobbet megengedhet itt maganak barki mielott valaki utanamegy es kinyomozza a szemelyes adatait.
Az index forumokon ahol joreszt csak szellemi maszturbalas megy ezerrel elbujhatsz egy alnev moge es beugathasz barkinek ha bannolnak regisztralsz egy masikat es kesz. Az rcmodell-en viszont a kozos hobbi nem csak a neten hozza ossze a forumozokat hanem a valo eletben is. Ha pedig itt lejaratod magad akkor a hobbid masokkal kozosen valo muvelese is nehezsegekbe fog utkozni... (megkerdezhetjuk errol ejah pajtast aki most a valo eletben kapar hogy visszaszerezze a tobbiek joindulatat amit legeloszor ezen a forumon jatszott el) szoval ketszer meg kell gondolni kinek mit milyen hangnemben ir be az ember es ebben semmiben sem kulonbozik a valo elettol - legalabb is kb a 16 eves kor utani evektol ;).

Lompi
2006-03-10, 09:11
Csak megjegyezném, hogy szinte barmelyik forumon kideritheto, hogy ki az illeto... Igaz nem kis munkaval jar, de megteheto.

Az sem teljes megoldas, ha valaki teljesen uj nickel regisztralja magat, mert minden embernek vannak egyeni stilusjegyei ami felismerheto, persze elosszor odafigyel a fogalmazasra, stb., de az ido telik... es ha belelendul az irasba bizony hibazni is fog.

OZs

Kisa_
2006-03-11, 00:00
Helló !

"Csak megjegyezném, hogy szinte barmelyik forumon kideritheto, hogy ki az illeto... Igaz nem kis munkaval jar, de megteheto. "

Persze,de ha nem durva eset,akkor kinek van erre türelme,ideje,meg egyáltalán: kit érdekel ?
Mondja a magáét...
Kis rutinnal simán át lehet lépni a,"szándékosan hülyéket",úgy hogy még mulatságos is :)
Sajnos ezt a kivételes,és nagyon jól karbantartott fórumot is képes szétzilálni néhány, "mindigkérdező",de a választ meg sem hallgatva azonnal új infóra éhes,csapongó lelkes "csirke" :)

Aki képes azzal a szöveggel új topicot nyitni,hogy "szervó kéne a gépembe milyet vegyek !!!",és a topicnyitó hozzászólása az,hogy "mongyatok valamit !!!!!",azt egyből törölni kéne :)

Csak kitalált példa volt,de valszeg mindenki ráismer a tipusra.
Az olyan kezdőket,akik felismerik,hogy milyen sok tapasztalatot szerezhetnek ebből a fórumból,és ha pontos,okos kérdést tesznek fel,érdemes támogatni, még akkor is,ha már 3 topicban át lett rágva a probléma.Nem kell lehülyézni,meg felcsattanni,elég egy link...

A jó kereső ellenére sem lehet az egész fórumot átböngészni (szerencsére van mit olvasni),ne az legyen a kezdő első benyomása ,hogy lehurrogják.
Szerencsére ez nem jellemző erre a fórmuma,bár eddig még csak olvasója voltam :)

Kisa

Dress
2006-03-11, 07:40
Legelosszor is nagyon tetszik a amit irsz Kisa_

Szerintem az egyik baja az internetnek, hogy mindegyik hozzaszolas "egyenerteku". (persze nem mindegyik: APPME)
Arra gondolok, hogy valaki segito szandekkal leir okossagot, a kovetkezo hozzaszol valami baromsagot, es a kezdo nem tud donteni. Szamara mind a ketto egyenerteku tanacs, de melyik a jo? (lasd amerikai kapitany)
Na alltalaban ezen indulnak a vitak.

Azt veszem eszre, hogy az utobbi idoben sajnos a "jo" tanacsokat adok inkabb hozza se szolnak.

A masik nagy baja a netnek, hogy nem ugy beszelunk a tobbiekkel, mintha ott allna elottunk. Kemenykedunk, beszologatunk semi felelem nincs bennunk, hiszen mit tud csinalni. (ha Ejah a Dud elott allva anyazik, szerinted?......)

A tetteink se olyan becsuletesek (l.Tomiek esete)

Mondjatok ha nem igy van.

Szab
2006-03-11, 08:40
Kisa megfigyelése valóban helytálló! Picit technikailag megfogalmazva: A szűrő algoritmust nem a fórumra magára kell feltenni, hanem a kliens oldalon kell "futtatni"! Csakúgy mint ahogyan nem az egész Internet van megtisztítva a vírusoktól, hanem mindenki magának futtatja a víruskeresőt a saját gépén, otthon. A hasonlat kicsit erős, de valljuk be, tényleg így van! Az a világ már elmúlt, amikor ki lehetett taszítani a "szemét" nagyját, mostanra inkább szűrni és védekezni kellett megtanulni.
Törlésre, lezárásra általában csak az kerül, ami már minden határon túl megy, illetve akkor még ha a témának tényleg vége van már, csak akad egy két szóhuszár aki nem bírja abbahagyni és újrakezdi állandóan.
A leírt szó - ha trágár és sértő is - már "kijött", vissza nem megy, előre kell tehát meggondolni. Akinek meg ez nem sikerül, sokadikra sem, nos azzal szemben felteszem a "szűrőt" magamnak. Egyszerű emberként legszívesebben egy pár évre katonának állítanám a renitenseket, moderátorként azt szeretném ha ezek nem is lennének egyáltalán, mint ahogyan rendszergazdaként azt is szeretném, hogyha nem lennének vírusok se egyáltalán... Ez sajnos utópia, a valóság - mint tudjuk - egészen más.
Kisa "víruskeresőjét és SPAM-szűrőjét" csak ajánlani tudom minden kedves kollégának, akinek szintén csípi a szemét a szemét :wink:

Krassó Tamás
2006-03-11, 09:57
Nem értek eggyet mindenkivel, bár igen jó indulattal állnak a kérdéshez.

A MODERÁTORNAK KELL RENDET CSINÁLNI, mert nem fogunk -sokan -egy szót sem irni a fórumba,pedig van aki saját okúlására meghallgatna minket!!!
Ezért nem irnak azok az eredményes versenyzők-modellezők akik sokkal többet tudnak mint mi!!!!! ők okosabbak, de én is tegnaptól okosabb lettem, LÁSD: HHH topic!

Krassó Tamás
2006-03-11, 13:21
Kedves "Szab" és a többi jó érzésü MODELLEZő! 73-éves koromban képes volta k.b. 20 meteorológiai előjelzést összevetni, kiértékelni és a végső előjelzést megadni hogy "zolifox és smash" ha akar nyugodtan mehessen fel a HHH-ra. A köszönet helyett megkaptam a magamét ( megérdemeltem )mert az illető uraknak bántotta a szemét az előjelzés topic!
Ezekután milyen érzéssel irjon az ember bármitt is a fórumba, szóval nem érdemes bármitt is tenni, ez alényeg!!!

Dudkin
2006-03-11, 16:17
Kedves Tamas Ba!

Az altalanositas - meg a te igen tiszteletremelto 73 evnyi elettapasztalatoddal sem - nem jo megkozelitese egy forum kozossegenek. Vannak koztunk ilyenek is es olyanok is, sot meg olyanabbak is:). Ne vedd a szivedre, szelektalj kozulunk. Egy konyvtarban is lehetetlen minden elolvasni, az a kony ami meg nem tetszik, visszakerul a polcra, de a cimet megjegyzem:)

Udv: Dudkin

Smash
2006-03-11, 18:34
Kedves Tamásbá!

Elhatároztam, hogy nem szólok az ügyéhez többet, de nem bírom megtartani... Azért ezt már mégsem kéne csinálni... Maga miatt már olyan emberek is beszólnak nekünk akik nem is ismernek minket (megjegyzem Maga sem ismer minket) Ne tessék már csinálni itt a patárét! Azért vannak határok! Ha elolvassa a HHH topik 50 oldalát, láthatja, hogy milyen jó társaságról van szó! Egyszerűen teljesen ki vagyok akadva, hogy ilyen emberek mint Maga az életkorukra és tapasztalatukra (amit még nem sikerült nekünk megtapasztalni) hivatkozva szétzilálnak egy topikot, majd az ezen szerintem joggal felháborodó társaságot sértegetni és az egész fórum előtt lejáratni! Ez több a soknál! Aki ismer minket, tudja, hogy tisztelünk mindnekit, aki tud valamit, nem hülyézünk le minden szembejövőt, hisz tudjuk, hogy a fiataloknak szükségük van az öregek tapaszatalatára, de ez nem indok a vissszaélésre és a lépten-nyomo erre hivatkozásra! Remélem nem is ír többet a HHH topikba, én minden békítő jellegű lépést megtettem, valamint a többiek is, töbször bocsánatot kértünk (megjegyzem a semmiért), innentől kezdve felőlem azt ír amit akar, akik ismernek minket úgysem ez alapján fogják megítélni társaságunkat hhanem az előtte lévő 50 oldal kötetlen csavejről és vidámságról!

Továbra is maradok tisztelettel: Gyöngy András alias Smash (még mindig nagy kezdőbetűvel)

Kisa_
2006-03-13, 03:47
Helló!

Áhh..,írtam másfél óra alatt egy hozzászólást,de inkább nem küldöm el mert nem objektív (főleg,hogy senkit nem ismerek,meg a történetet is csak a fórumból..)
Remélem ezzel a csatabárd el lett ásva,de a fórum folytatódhat.:)

Kisa