PDA

Teljes verzió megtekintése : X-Gyro 1000 Headtracker

embertars
2014-11-17, 13:43
Sziasztok!
Az imént érkezett meg a fent említett headtrackerem. Van valakinek tapasztalata vele?
Egy Futaba T8FG-hez szeretném illeszteni.
Köszi: Z.

embertars
2014-11-18, 21:55
Működik! Boldogság.
http://youtu.be/AdslxxlDRYw

icahone
2014-11-19, 19:56
Mi is orulunk. Irjal mar rola egy kicsit ha mar nyitottal neki egy kulon temat ;)

kabir bedi
2014-11-19, 23:09
Hát igen még a végén ezt is lehet majd valamire használni! ;)

embertars
2014-11-19, 23:38
OK. Nekem ezzel kapcsolatosan minden újdonság, úgyhogy leírom, amit tudok. Tehát a kamerám mozgatását eddig az oldalkormány csatornáján keresztül vezéreltem, vízszintes síkban. Megtetszett ez a holmi, a hk-n 50 dollár körül van. Megrendeltem, de közben rádiót is cseréltem, mert a hk-s leírásban az szerepel, hogy a 7-es és a 8-as csatit használja, nekem pedig egy ff7-esem volt. Vettem egy t8fg-t. Van egy 5"-os monitorból házilag eszkábált szemüvegem, amire felragasztottam a trackert. Az eszköz a távval egy kocka csatis(tréner) kábelen keresztül kommunikál. A távot azért kellett állíttatni tréner módban, de nem atomfizika. A kamera vezérlő jelét a mozgató szervók pedig ugye a gép vevőjéről kapja. Maga a gyro egyetlen gombbal és egy indikátor leddel rendelkezik. A gomb a közép pozíció fixálásához és a tracker programozásához szükséges. Programozni lehet az irányokat, a használt csatornákat(! tehát valszeg nem kellett volna távot cserélnem), és az elfordulások követésének tartományát. 360-180-90-45 fokot lehet beállítani. Ezt sem bonyolult programozni, hasonló mint egy szabályzó csipogtatása, csak itt villogtatni kell. A szerkezet jól működik, de egy hibát észrevettem. Amikor a legérzékenyebbre állítottam az elmozdulás mértéket és tovább fordítottam a fejemet a szervó mozgástartományánál, akkor a közép visszaállása nem jó, csúszás van, amit a gomb megnyomásával lehet helyrehozni. Ezen kívül minden ok, nem késik, nem zavarodik össze, teszi a dolgát.
Hétvégén főpróba.
Remélem így részletesebb picit.
Üdv. Z.

embertars
2014-11-19, 23:40
Állítgatni....elnézést, korrektor.

vargas85
2014-12-12, 13:42
Épp a minap nézegettem! :) Köszönjük eme részletes leírást! Így már bátran fogom megvenni :) Futaba 9C-m van :)