PDA

Teljes verzió megtekintése : Első repülés, berepülés

DJ
2006-03-20, 16:03
Sziasztok,

Összeépítettem első repülőmet, de a berepítésre még nem szántam el magam. Mire kell igazán odafigyelni az első felszállásnál ?

DJ

bajnok91
2006-03-20, 16:09
Hello DJ!

Hát ha ez télleg az első repülőd és elötte még egyáltalán nem repítettél szimulátoron sem akkor javaslom egy tapasztaltabb pilótát megkérni rá hogy segítsen berepülni beálítani ...stb.
Ha a pedig már van egy kis tapasztalatod akkor jó lenne ha a gép típúsát közelebbről leirnád és akkor tudnánk azt is hogy ez egy vitorlás vagy estleg motoros gép ami földről száll fel hasonlók!

Üdv.bajnok!

DJ
2006-03-20, 16:44
Szia,

Szimulátoron már jó ideje repülök, és 10-15 esetben volt sikeres le és felszállásom egy könnyű habrepülővel ( PC Bellanca ). Ez inkább játék volt, az új gép pedig már komolyabb. Ez egy Multiplex Magister, ami egy felső szárnyas (160cm) EPP habos elektromos gép (csűrőkkel). Kézből sztem nem indítható.

Köszi,
DJ

bajnok91
2006-03-20, 21:01
Hello!

Hát az én véleményem az az hogy a szimulátor az nem adja vissza azt az igazi életbeli repülést az irányokat meglehet vele tanulni de olyan véletlenek nincsenek benne mint például a széllökések meg hasonlók a szimulátorban minden kiszámítható nemugy az életben véletlenek is vannak és erre valaki tapasztaltabb pilóta könnyedén tudná korrigálni a dolgokoat beálítani meg hasonlók! na meg a géped sem 200 forint volt hogy csak úgy dobálozzál vele
nemszégyen az ha valaki segítséget vesz igénybe!!!!!!!
:idea: a gép az szerintem jólessz tanulásra az biztos!!!!!!
Sok sikert nekem mindegy hogy hogy döntessz ez csak egy tanács!

Üdv.bajnok!

bajnok91
2006-03-20, 21:02
Amúgy merre laksz? hátha tudnék seíteni vagy hasonlók! :wink:

Üdv.bajnok!

hekusz
2006-03-22, 14:15
én is szinte magmtol tanultam meg repülni csak 1ora szimulatort nyomtam aztan meg go repter az easymmel es nem tortem össze meg semmi baja nem volt.

Szóval csak hajra

fuhur
2006-03-22, 17:07
én is szinte magmtol tanultam meg repülni csak 1ora szimulatort nyomtam aztan meg go repter az easymmel es nem tortem össze meg semmi baja nem volt.

Szóval csak hajra
Látom önbizalomban nincs hiány :roll:

hekusz
2006-03-22, 22:57
hat...
mer mire varjunk ha itt a jo ido??
tapsra akkor itt egy :taps:

Zlin
2006-03-24, 20:31
hat...
mer mire varjunk ha itt a jo ido??
tapsra akkor itt egy :taps:

Szerintem kis barátom, azért még Te sem vagy telis-tele tapasztalattal...! :wink:
-Nem pont tapsra kell várni..Hanem a megfelelő alkalomra, hogy ne egy esetleges törés legyen az első kellemetlen tapasztalata egy kezdőnek...! :roll: :idea:
Ez pont nem az a dolog, amihez nagy mellénnyel kell odaállni..!

Úgyhogy szerintem ha van rá a srácnak lehetősége, akkor nyugodtan kérjen segítséget...!

hekusz
2006-03-25, 09:10
nem azt mondtam hogy veletlenul se kerjen segitseget hanem azt hogy ha nincs a közelében olyann aki tudna neki segite nyugodtan belevaghat

szerintem

Zlin
2006-03-25, 12:08
nem azt mondtam hogy veletlenul se kerjen segitseget hanem azt hogy ha nincs a közelében olyann aki tudna neki segite nyugodtan belevaghat
szerintem

...Ja... Oszt' majd lesz valami...Nem..?! :roll:

DJ
2006-03-25, 19:40
Sziasztok,

Köszi a visszajelzéseket. Azt hiszem Mátyásföldön, vagy Budaörsön keresek vmi tapasztalt pilótát a berepítéshez.

Kisa_
2006-03-28, 02:15
Helló !

A "csirkék" néha jobban odafigyelnek a "csirkék" hozzászólásaira,hiszen hasonló problémákkal küzdenek,és hiába adnak okosabb tanácsokat a tapasztalatabbak,nagy szakadék tátong közöttük.

A kezdőnek jövője van, nem tántorítja el őket semmi,az "öregeknek" meg múltjuk,és a kezdők által fel sem mérhető tapasztalatuk,amit szivesen osztanak meg.

Én egy másik sportban vagyok "öreg",de ha tanácsot adok egy kezdőnek,mindig az akkori kezdő fejemmel gondolkodom.(próbálok)
Nem erőltetem rá a tapasztalataim,elmondom,de általában a felét sem fogadja meg.
Nem baj! :)
Saját kárán tanul,de ha már így alakul ,akkor sokkal jobb iskola!
Sőt,bizonyítani akar magának,másnak,jó ez így.

Én ezt többre értékelem,mintha megfogadná minden tanácsom,és pontosan azt csinálná,amit leírok.
Ha valaki a maga útját akarja járni, nem letolni kell,nem az "én megmondtam" hozzászólásokkal kéne "segíteni",hanem értékelni azt a kisérletető kedvet,ami bennünk is volt.

Nem is az első 1-2 repüléssel van a baj,inkább azzal,hogy később a tapasztalat modellezők mércéje nélkül nem tudja hova tenni magát egy kezdő repülős.
Nem elég szépen repkedni egy kezdő bolti repülővel,nem elég leszállni a lábunk elé.
Nekem ez már ment (nem nagy szó,mentségemre, pár órát repültem RC-vel),aztán egy gyakorlott modellező,olyat repült vele szórakozásból...,nem is hittem,hogy így is lehet.

Visszatérva az elejére:

Azt hiszem,aki egy 400 grammos Bellanca-val elboldogul,annak nem lesz sok baja a nagyobb gép irányításával:)
Viszont sok újabb dologgal lesz,így érdemes a tapasztalt modellezők segítségét kérni.

Szerintem :)

Kisa

Janika.Hu
2006-03-28, 09:15
Hekusz azért elfelejtette elmondani, hogy egy berepült, kitrimmelt géppel tette ezt.:-)
Elötte már berepültem neki......

Vasix
2006-03-28, 09:46
Szerintem fel kell tudni mérni, hogy hol vannak a korlátaink...

A hab gépeimet mind én repültem be, az első robbanós gépemet Delta Peti. A következőket már mind én.

Két gépet építek, egy Swallow-t, és egy Edge540-et. A Swallow berepülése az én feladatom, de az Edge-et, az első benzines gépem lévén nem vállalom. Okosan most is megkértem Delta Petit, hogy repülje be nekem, s az első startokkor álljon mellettem, instruáljon... ;)

DJ
2006-04-01, 22:17
Sziasztok,

A mai nap túl vagyok az első repülésen. SIKERÜLT ! Valóban szükséges volt egy tapasztalt pilóta keze az első állítgatásokhoz. Köszönöm a hozzászólásokat !
:D
DJ

Kisa_
2006-04-01, 22:50
Gartulálok :)

Az érzés nem fog elmúlmi pár hétig-hónapig :)
Ha mégis,akkor gyorsan építs egy más típusú gépet (ARF-et,vagy sajátot),és ujra izgalmas lesz.
Bár ezzel kicsit előreszaladtam,mert az első 10-20 repülésnél biztos nem lehet ráunni az első gépre :)
Ahogy magamon tapasztalom,már rutinból dobom el,játékból repkedek a a Sky Lady-vel,nem félek,hogy leesik összetörik,és ki akarok próbálni valami más típusú repülést is.

Nem azért mert ez már jól megy,sőt pár óra repülés után nem is mehet jól,de kisérletezni jó :)
Az első saját (depron) gépem eldobása,és repítése valszeg elég adrenalin lesz pár hétre .Vagyis az volt,és az is marad egy ideig :)

Kisa

Diablo
2006-11-01, 01:33
Sziasztok!

Mindenképpen javaslom a 1gyakorlott pilotát a bereptetéshez!
A következő történt velem.
Több mint 1év rep.tapasztalatom volt amikor eljött az első bereptetésem.
Eljutottam az első 3d gépemhez kb 5-6szor reptettem meg,majd távot váltottam.Itt mondtam, ezt már be kell tudnom reptetni az öregebb pilótának! Azt válaszolta 1szer el kell kezdeni. Eljött a reptetés, felszáltam a géppel de a gép úgy reagált mint 1 ídegbeteg abban pillantban tudtam hogy nagyot hibáztam. A következő történt Hitec-ről Graupner táv-ra váltottam,és az exponenciát -ba tettem ahogy Htec-nél,de Graupner-nél pont forditva van. Ezáltal maximum nehézségi fokozatra állítottam az irányítását. Szóval szenvedtem a géppel a levegőben mint krisztus a kereszten,míg az öreg pilóta szépen menet közben át trimmelte a gépet!

Hát ennyit a bereptetésről!

ui:inkább 5ször ellenőrízni mindent!

FElici
2007-02-09, 11:51
Sziasztok!

Diablo:
Uhh. Az kemény lehetett. :D Gondolom akkor nem volt olyan vicces. :?

Az én első gépem egy Depron Extra volt. Azt be mertem egyedül reptetni. Persze egypár óra szimulátorozás után. :)
De lehet, hogy mégsem volt annyira "egyedül bereptetés"?
Valószínűleg nem lenne még mindíg egyben a gép, ha nem lettek volna ott egy páran, a tapasztaltabb kollégák közűl, és nem adtak volna repülés közben hasznos tanácsokat: ne menj fullgázon, magasabbra, ne menj olyan messze, stb..

Én nem ajánolm senkinek, hogy egyedül repülje be az eslőgépét!

Üdv: FElici

roby1992
2010-05-17, 21:34
Sziasztok,
Én az 1. gépemet egyedül repültem be 2 hónap szimulátorozás után, nem történ semmi baj:D:D:D

Beni95
2010-05-28, 19:41
Sziasztok

Elmesélném az első berepülése(i)met én is hátha valaki érdekesnek találja: Az első repülő egy RTF vitorlázó volt amit az első két eldobás alkalmával annyira összezúztuk hogy repülésképtelen lett. Ekkor egy 1 éves fórumozás, 200 óra szimulátorozás után és rengetek gondolkodás után hogy milyen gép legyen a következő belevágtunk egy komolyabb, csűrős gépbe egy Multiplex Acromasterbe. Ennél már több időt töltöttünk a felszerelés válogatásával és semmit nem bíztunk a véletlenre. Az első berepülése hozzáértő piloták tippjeivel kezdödött: kissebb kitérés(70%-os), expo. Az eldobás után rögtön lehetett érezni és látni hogy nagyon sok még az a 70% is de az akksit azért így is sikerült kirepülni. A második startra már lejjebb vettük a kiétérést 50%-ra és így más kezesbáránnyá változott de azért a trimmelést meg kellett csinálni. Nem bántuk meg azt hogy 3D-s gépet vettünk, tud kis motorral is menni de igazán fullon érzi jól magát. Még sok tanulás van hátra de lelkesedésből nincs hiány. ;)

VargaIván
2010-09-21, 19:08
Bár még én is a tapasztalatlan, fiatalok körébe tartozom, azért elmesélem és megmutatom hogyan tanultam meg egy életre azt, hogy első berepüléshez mindenképpen kell egy tapasztalt pilóta.
Múlt vasárnap volt az eset. Picit szeles volt az idő, de gondoltam nem baj. Amikor leértem a reptérre nem volt ott senki és később sem volt. Mivel beállítani a motort már betudtam ezért fölkészítettem a repülőt szakszerűen. Aztán fölszállás, első repülésnél csak a landolás volt picit durva, de második leszállás nem volt, ugyanis egy erős széllökés először jó messze elvitte tőlem a gépet majd a következő mivel túl alacsonyan repültem egyszerűen a motornak sem tetszett és mivel hátszél volt hiába emeltem a gépet csak rosszabb lett, végül egy fa elkapta utána meg függőlegesen bele a földbe :'( . Sajnos valamiért képeket nem enged fölrakni de majd talán később.

Ui.: Ha ott lett volna egy tapasztaltabb kolléga akkor valószínűleg még mindig meglenne a gép.

Niky
2011-05-20, 09:29
Sajnos, nem tudom hova kéne írnom így berakom a kérdésemet pár topickba elnézést!

Sziasztok!

Szeretnék, megtanulni reptetni de egyedül nem mernék nekikezdeni :-\ Keresek, olyan tapasztalt modellezőt aki segítene az elindulásnál... Van egy Charterünk, startfelszerelés stb. Várom a jelentkezést pü-ben.
Köszönöm előre is!
Niky