PDA

Teljes verzió megtekintése : Robbanomotorok beallitasai

oldal : 1 [2]

Truggy2002
2013-03-25, 18:07
Sziasztok!
Hogy picit pörögjön ez a fórum. Bár van egy olyan érzésem, hogy picit magamért teszem. Kérdés:
Az 1:8 és az 1:10 nitrós motorok levegőszűrője méretben vagy egyebekben különbözik egymástól?

pe-ko
2013-03-25, 18:23
Szia!

A karburátorok torok átmérője különbözik,emiatt különböznek a légszűrők is.

Truggy2002
2013-03-25, 19:17
Köszi!

SYL
2013-03-28, 00:22
Szia! A karburátorok torok átmérője különbözik,emiatt különböznek a légszűrők is.

Kiegészíteném még azzal, hogy a nagyobb motoroknak sokkal több a levegő felhasználása, amit nagyobb felületű és méretű szűrőn lehet biztonsággal bejuttatni a motorba. Ezért vastagabb a szívócső és nagyobb a szűrőház a szivaccsal.

Üdv: SYL

tech
2013-03-31, 01:11
Sziasztok!

1/5 fg-m ma próbáltam beindítani, de nem nagyon sikerült. A hibajelenség az, hogy halálra szívta magát a moci...
Gondoltam béna vagyok, leszedtem a karbit, hátha látok rajta valamit, de semmi feltűnő hiba.
Visszaraktam, felpumpáltam, idáig semmi problem, de ha megrángatom a mocit, rögtön dől a karbiból a mociba a
benzin.... Találkoztatok már ilyen hibával?
Az autó pár éves, a moci is, kb 30 perc játék van benne, és gyári 26-os zenoah.

üdv
tech

maxigáz
2013-03-31, 11:08
Szia! a karburátorban a tűszelep elzár? a szintszabályozó membrán nincs megkeményedve? mert ha a membrán kemény akkor az emelővillát nyomva tartja,ezáltal a tűszelep nyitva van,és akkor a motor telefolyik üzemanyaggal.ezeket is nézzd meg!! üdv.:maxigáz

tech
2013-03-31, 14:51
Köszi a gyors választ!
Ez az ami a kép jobb szélén van, rajta a lemezkarikával, amiben 5 lyuk van?
Az eléggé merev volt... :) Lehet azon javítani, vagy csere?
A tűszelep valószínűleg okés, mert ha pumpáltam összerakás után, nem folyt,
csak amikor megrángattam, és a motor szívott.
Ez mitől merevedik meg?

üdv
tech

http://www.bonzisports.com/images/parts/carb.rebuild.jpg

maxigáz
2013-03-31, 15:13
igen,az a szintszabályozó membrán!! ha pattog,vagy benyomod és ugymarad akkor nem jó!! cserélni kell!! a benzintől egy idő után lekeményednek.üdv.:maxigáz

tech
2013-03-31, 15:33
Köszi az infokat, akkor meg van mit kell vennem hozzá.... :)

maxigáz
2013-03-31, 21:11
szivesen!! :)

tech
2013-04-01, 22:29
Hi!

még anyit a témához, hogy 1 napig áztattam a membránt benzinbe, és visszapuhult, hibátlanul működik.... :)

üdv
tech

maxigáz
2013-04-02, 17:49
Igen,visszapuhulhat...de vissza is keményedhet!! azért szerezz be egyet tartalékba,nem árt!! :) üdv.:maxigáz

GoTee
2013-04-06, 18:00
Szevasztok! Van egy problémám. Kaptam használtan egy O.S. 10LA mocit. Sehogy sem akar indulni. Gyári benyával is próbáltam, az izzítást is felvettem 1,7 voltra. Ha lánggal felmelegítem 130C fölé, akkor hajlandó füstkarikákat pöfögni, de be nem indul. Kompresszió van, a forgásirány is helyes. Az adagolótűt folyamatosan tekerem kifelé, amíg túl nem szívja magát, tehát anyagot kap. Próbáltam a3-as és meleg gyertyával is. Üzemanyag gyári, a Thunder Tiger pöccre indul vele. Két tartályt is kipróbáltam, egyikkel sem indul. Izzítás megfelelő, több gyertyával ( hideg és meleg) próbálkoztam több izzítási fokozaton. Az indítási procedúrát betartottam. A kompresszió kitűnő, felső holtponton nehezen fordul át, rugózva, tehát nem szorul. Karbinál nem kap falsot, ha a szívónyílást befogom, a csőben szinte repül a benya. A főtengely nem kotyog, se oldalt, sem hosszirányban. A motort szétszedtem, se dugulás, sem kormolódás nincsen. Valami ötlet?

SYL
2013-04-12, 21:09
Szia!

Ha még aktuális, hívj fel a modellboltban nyitvatartási időben (322-5099).
Ha van lehetőség rá, a motor is legyen előtted indítható állapotban.

Üdv:

Szilágyi Csaba /SYL/

Zsoltszaba
2013-04-27, 21:06
Sziasztok!

Mennyiben befolyásolja egy robbanómotor teljesítményét a hosszú kipufogócső? Hátra szeretném vezetni, hogy ne az autóra menjen a nitrós trutyi a kipufogóból.

Előre is köszi!

Üdv.: Zsolt

SYL
2013-04-29, 21:16
Szia,
jelentősen ront a teljesítményen és az olaj sem tud úgy kifújódni a rendszerből.
Ki kell próbálni, ha van teljesítmény felesleged és elégnek érzed, használd úgy.

GoTee
2013-05-25, 22:21
Köszönöm SYL a lehetőséget, és elnézést a késői jelentkezésért, de reggeltől estig dolgozom, még hétvégén is, ezért nem tudtalak felhívni az O.S mocival kapcsolatban. A gond megoldódott, az üzemanyag fúvóka "viccelt" meg. Teljesen elzártam, majd elkezdtem átfújni a levegőt, kitekerni a fúvókát,ez kb. egy egész fordulatnál engedett át. Innen nyitva 1/8-adot indult be a moci! A kezdetektől túlszívta magát.

laszlo2
2013-05-30, 12:02
Helló.
Az STS 28-as motorom nem bírom be állítani.
Egy Cen 7.7-ben van.
Tudtok Nagykáta közelében olyat aki tudna segíteni benne,el vinném neki beállítani,mert
én csak szenvedek vele.
Vagy túl melegítem 160-170 fokosra,vagy le áll.

renovation
2013-09-25, 22:45
Sziasztok.

Van egy Picco p3, 28 buggy - m, és sajnos az előző gazdája nagyon eltekergette a beállításokat, valaki tudna segíteni, hogy hogyan kell a motort gyári alapbeállításra visszaálítani ??
Előre is köszönöm.

SYL
2013-09-26, 00:52
Üdv, bár régi a leírás, de jól van megfogalmazva:
http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

Bazsi94
2014-01-13, 22:20
sziasztok.melyik az a modellbolt ahová beviszem a kisautómat és pontosan be tudják állítani a motorját?esetleg ha tudtok egy árat is írni úgy még jobb lenne.jöhet privátba is.köszi (Sh 28. P3 motor)

shinter8
2014-01-13, 23:57
Sylka modellsport. dózsa gyuri és az ajtósi dürer sor sarkán. Telefonálj oda, hogy bent van e a Csabi mert ő a robbanós szakértő. ha jól emlékszem 2-3 rugó max.

Bazsi94
2014-01-14, 06:56
köszönöm szépen!

Bazsi94
2014-02-26, 08:00
sziasztok ismét.
https://www.youtube.com/watch?v=B8N4w7DVsF8
kérdés hogy mennyire jó így a beállítás.indulásnál dobja a kék füstöt.viszont szépen egyenletesen jár és pörög fel.nem lomha a motor.bár szerintem sokat kap.de nem is akarok megfőzni a mocit.érdemes még szegényíteni?melyik csavart?

shinter8
2014-02-26, 08:05
Nem kell. Fosnia kell a fustot, ne szegenyitsd sehova:)

Bazsi94
2014-02-26, 09:52
XDDDD besírtam.akkor így jó ahogy van? magas fordulaton csak éphhogy füstöl.

shinter8
2014-02-26, 09:58
Ha megy akkor jo. Magasnal nem is kell neki, csak alacsonynal/ amig felporog, mikor dolgozik nagyon.

Bazsi94
2014-02-26, 10:34
sztem jól megy.puha kerekeket is tekeri rendesen.

screamer81
2014-05-10, 13:30
Sziasztok !

A segitségeteket kérném egy savage x f4.6 beállitásában azaz beinditásában :).Kintről vettem a cuccot elég jól össze van rakva maga az autó,de nem tudom beinditani ....Nem tekergettem el a beállitásokat gondoltam jól müködött neki igy és közel a gyári beállitásokon vannak a csavarok azaz közel egyvonalban.....Nem akart beindulni sehogy .. itthon sikerült úgy beinditani úgy,hogy ki a gyertya felmelegitettem hajszáritóval vissza és úgy beindult járt szépen levittem már nem tudtam beinditani.... Az izzitó izzitja a gyertyát már csak sok üzemanyagra tudok gondolni tekergessem el? Esetleg a gyertya 5 ös van benne?Amikor levittem probálgattam a kipufogóból folyt vmi cucc az oké?

Közben picit szorakoztam a lakásba vele megint kiszaritottam majd inditgatás valahogy beindult.... kb 1 p et jarattam füstölt,de nem tudom jó e beállitás azaz kéne e tekergetnem.... ha huztam picit a gázt vagy jobban nem kezdtek porogni a kerekek ha jobban már lefuladt lehet melegiteni kellett volna ,de ezt lakasba nem lehet:)
Valaki aki 18ker fele lakik és vágja a beállitást...?

Bazsi94
2014-05-10, 14:04
ha folyik a kipuból akkor bizonyára sokat kap.elvileg csak köpdösnie szabadna. elméletileg az alacsony fordulati tűt nem szabad elállítani. magas fordulatin tekerhetsz be. elsőnek próbáld meg a távon lejebb tekerni a gáz.vagy nyomni pici féket és úgy indítani.
https://www.youtube.com/watch?v=Jkk6oW_pTgQ
https://www.youtube.com/watch?v=TSiVowp8Jp0

sokat tanulhatsz ezekből :)
ha van még kérdés keress bátran

Peaceliker
2014-05-10, 14:59
Sziasztok !

A segitségeteket kérném egy savage x f4.6 beállitásában azaz beinditásában :).Kintről vettem a cuccot elég jól össze van rakva maga az autó,de nem tudom beinditani ....Nem tekergettem el a beállitásokat gondoltam jól müködött neki igy és közel a gyári beállitásokon vannak a csavarok azaz közel egyvonalban.....Nem akart beindulni sehogy .. itthon sikerült úgy beinditani úgy,hogy ki a gyertya felmelegitettem hajszáritóval vissza és úgy beindult járt szépen levittem már nem tudtam beinditani.... Az izzitó izzitja a gyertyát már csak sok üzemanyagra tudok gondolni tekergessem el? Esetleg a gyertya 5 ös van benne?Amikor levittem probálgattam a kipufogóból folyt vmi cucc az oké?

Közben picit szorakoztam a lakásba vele megint kiszaritottam majd inditgatás valahogy beindult.... kb 1 p et jarattam füstölt,de nem tudom jó e beállitás azaz kéne e tekergetnem.... ha huztam picit a gázt vagy jobban nem kezdtek porogni a kerekek ha jobban már lefuladt lehet melegiteni kellett volna ,de ezt lakasba nem lehet:)
Valaki aki 18ker fele lakik és vágja a beállitást...?

Hali! Holnap ha monden ok, 18.kerben foglalkozunk majd 2 kocsival. Ha dobsz priviben egy telszamot, hívlak, ha megyünk ki. Kezdők vagyunk mi is, de mennek a kocsik, talán tudunk segíteni. :)

screamer81
2014-05-10, 15:01
Köszi a segitséget.Holnap majd probálkozom hát nem tudom nem szoszerint folyik ,de jött belöle azért picit és alig ment.....Nem értem miért ilyen nehezen indul be...Állitok akkor a magas fordulatin majd ,de nem értem attól indul ilyen nehezen ...

screamer81
2014-05-10, 15:02
Köszi . 06204835521 Ráérek holnap egész nap :)

Peaceliker
2014-05-10, 15:07
Köszi . 06204835521 Ráérek holnap egész nap :)

Ok, ha megyünk (meg nem biztos) hívlak .

Bazsi94
2014-05-10, 16:19
Köszi a segitséget.Holnap majd probálkozom hát nem tudom nem szoszerint folyik ,de jött belöle azért picit és alig ment.....Nem értem miért ilyen nehezen indul be...Állitok akkor a magas fordulatin majd ,de nem értem attól indul ilyen nehezen ...

ha túl sokat kap lehet nem bírja berobbantani.távon tekerd visszább az alapjáratot.attól baja nem lesz.max jelöld meg h hol volt

screamer81
2014-05-10, 16:31
Okés köszi megprobálom visszavenni...Nem tudom eldonteni teljesen sok vagy keves e a nitro,ha gyertya nelkul inditgatom nem nitros a kezem... A kipufogobol viszont ha beindult jott a cucc picit...Inditasnal melyik befolyasolja mennyi nitrot kap? Belenèztem a hengerbe olyan sargasan csillog ,de a gyertya nem uszik benne.... Amugy ha eltekergetem alap beallitasra ugy nem indul be tutira?

perozoli
2014-05-10, 16:48
Sziasztok.Traxxas jato 3.3-ról lenne szó. Egy kedves kollegga elállitott rajta néhány dolgot amikor elcseréltük,majd pár nap múlva vissza akarta cserélni én meg normális voltam visszacseréltem,azóta nagyon sokat fogyaszt,köpi az olajat a kipufogó csonknál,szaggat gyorsitáskor. Probáltam állitgatni,de nem sikerül. Zoli.Nem tudom hol az alap állás mert a magasfordulati csavar nem olyan mint pld a savage-nél,itt egy darabból van,így nem tudom egy szintbe tekerni a csavart,hogy elkezdjem a beállítást.Mi lehet a jato magas fordulati csavarjának az alapbeállítása.Első nitros autó,hang alapján nem megy a beállítás.Szeged környékén nincs aki ért hozzá?

Bazsi94
2014-05-10, 17:26
Okés köszi megprobálom visszavenni...Nem tudom eldonteni teljesen sok vagy keves e a nitro,ha gyertya nelkul inditgatom nem nitros a kezem... A kipufogobol viszont ha beindult jott a cucc picit...Inditasnal melyik befolyasolja mennyi nitrot kap? Belenèztem a hengerbe olyan sargasan csillog ,de a gyertya nem uszik benne.... Amugy ha eltekergetem alap beallitasra ugy nem indul be tutira?

gyertyának nem is kell h ússzony benne.távon ugye 2 trimmelési lehetőség van.gáz/fék és a kanyarodás. kérj meg egy haverodt h amíg te rángatod ő tekergesse de finoman és lassan.az a baj h látnom kéne de messze vagytok pest-től :S

Bazsi94
2014-05-10, 17:31
Sziasztok.Traxxas jato 3.3-ról lenne szó. Egy kedves kollegga elállitott rajta néhány dolgot amikor elcseréltük,majd pár nap múlva vissza akarta cserélni én meg normális voltam visszacseréltem,azóta nagyon sokat fogyaszt,köpi az olajat a kipufogó csonknál,szaggat gyorsitáskor. Probáltam állitgatni,de nem sikerül. Zoli.Nem tudom hol az alap állás mert a magasfordulati csavar nem olyan mint pld a savage-nél,itt egy darabból van,így nem tudom egy szintbe tekerni a csavart,hogy elkezdjem a beállítást.Mi lehet a jato magas fordulati csavarjának az alapbeállítása.Első nitros autó,hang alapján nem megy a beállítás.Szeged környékén nincs aki ért hozzá?

én faterral állítottam be elsőnek.ő aztmondta.fiam! a karbi biztos úgy működik mint anno a zsigulin. csutkára beteker.3vissza. így is volt.indít.és láttam h keveset kap mivel nem füstölt meg nem köpködte a nitrót a kipu.leállít.és így tovább dúsítottuk. ha esetleg videót tudsz mutatni h milyen a hangja akkor lehet jobban tudok segíteni.de ha ketyeg csak gázadáskor befullad akk keveset kap.ha gázadáskor 4t vagy diesel-es hangja van és ömlik a füst meg a nitró akk sokat kap

screamer81
2014-05-11, 00:35
Holnap reggel csavargatok majd meg lehet felveszem valahogy egyszerűbb.....Egy olyan kérdés ha el van tekergetve nem indul mert az ok beállitom utána :) ? Azaz olyan nagyon nincs eltekergetve az alaptol ha értelmes dolgot irok :) Be tudom inditani mi az amit ha eltekerek mar nem tudom beinditani vagy ha valtozik az idojaras mit allitotok szerintem nem ilyen melegben jatszott vele...
A másik kérdés a leállitás azaz pl ha felhozom hagyhatom ugy ahogy van ha holnap megyek vagy ki kell jaratni mert hallottam ilyet ,de akkor nincs kenes nem ?

Bazsi94
2014-05-11, 12:31
minden autózás után le kell szívni belőle a nitrót.és cseppenteni bele after run olajat.vagy wd40-el befújni.de csak keveset.párszor átjáratod a mocit a berántóval vagy starterrel.utána pedig alsó holtpontra állítod a dugattyút

screamer81
2014-05-11, 13:47
Az jó én benne hagytam a cuccot:) Na ma felkelve kiszedtem a gyertyat kiszaritottam a cuccot belole majd kesobb beinditottam kb fél perc után beindult fék gázzal játszva ... leállitottam kipufogoval lehuztam a benzincsövet mert közben lemerült a vevő-servo aksi :) késöbb újra próba ha beindul leviszem...... A kérdés ha picit bemelegszik fog pörögni ?:) mikor indulnak el a kerekek azaz még nem tudtam megpörgetni és csak picit forgott magától....van beépitve hátra sebesség is ,de elvileg az egy kapcsoloval mükszik..

Közben itt sikerült többször beröffenteni megy szépen ha beindul ,de gázadásra fullad és nem indul el kb 1p et ment....Leviszem várok mig bemelegszik gondolom hideg vagy állitani kell....

Bazsi94
2014-05-11, 18:32
ha gázadásra fullad akkor nem megy szépen! :) hogy indult be?fékeztél vagy gázt adtál a távon? videót csinálj már!!
használat után nem kell kiszárítani a henger.csak simán csöpögtess vagy fújj bele szívócsonknál vagy a gyertyánál

screamer81
2014-05-11, 23:34
Sziasztok jó lett a gép megy :) Pontosan nem tudom megmondani mitől belejöttem :) Még kell majd állitgatni ,de örültem megy nagyon és volt füst annyira nem izgultam ... Nagyon nehezen indul el csak nagy gazra akkor mit kell cserélnem ?Ahogy néztem a motor tengelyén is van egy rúgos vmi ami gondolom a sebessegre szétnyilik vagy a spur gear-en a csiszolópapir szerűség?

maxigáz
2014-05-12, 21:52
Szia.a motor tengelyén az a rugos valami a kuplung,igen a fordulatszám növekedésével nyilik ki,röpsulyos.

Bazsi94
2014-05-12, 22:44
olyan mint egy robogó.de csinálj végre egy vidit! :)

maczy
2014-07-05, 23:27
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy VX16-os motorom van alapjárat.füstöl is, csak mikor elérem a maximum gázt ott fullad le,előtte egy kicsivel simán megy, csak épp a maximumnál fullad le. Van ötlet mitől lehet?
Köszi

Bazsi94
2014-07-06, 10:41
első tippem. hőmérséklet magas
második magasfordulati tűn dúsítani egy picit

bebeboy
2014-07-06, 10:54
Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.
Van egy VX16-os motorom van alapjárat.füstöl is, csak mikor elérem a maximum gázt ott fullad le,előtte egy kicsivel simán megy, csak épp a maximumnál fullad le. Van ötlet mitől lehet?
Köszi

A fő tűn nyitni , negyedenkén.
Ha jó, lehet hogy az alapjáratin zárnod kell egy nyolcadot.
Így ne nagyon rugatsd mert meg sül a motorod.

maczy
2014-07-06, 17:06
Köszi,megpróbálom.

moerphin
2014-08-14, 23:11
Sziasztok!
Biiztosan volt már ilyen kérdés, de nem találom a megfelelő keresőszavakat...
A problémám egy LRP Z.15s motorral az lenne, hogy alapjáraton elindul az autó. Min kell állítanom, hogy ne tegye? Egyébként szépen jár, füstöl, nem fullad. Távon a gáztrimm le van véve teljesen.
Ha kb félig- háromnegyedig húzom a féket, akkor áll szépen, ahogyan "üresjáratban" kellene. De amint elengedem a kart, elindul.

Peaceliker
2014-08-14, 23:20
Sziasztok!
Biiztosan volt már ilyen kérdés, de nem találom a megfelelő keresőszavakat...
A problémám egy LRP Z.15s motorral az lenne, hogy alapjáraton elindul az autó. Min kell állítanom, hogy ne tegye? Egyébként szépen jár, füstöl, nem fullad. Távon a gáztrimm le van véve teljesen.
Ha kb félig- háromnegyedig húzom a féket, akkor áll szépen, ahogyan "üresjáratban" kellene. De amint elengedem a kart, elindul.

Alapjáratot kell lejjebb venni. Ha akkor lefullad, akkor kuplungba kell erősebb rugó

moerphin
2014-08-14, 23:26
Alapjáratot kell lejjebb venni. Ha akkor lefullad, akkor kuplungba kell erősebb rugó

Igen, azt lejjebb csavartam amennyire tudtam. Akkor ezek szerint kuplungba erősebb rugó, és megoldódik.
Köszönöm!

Peaceliker
2014-08-14, 23:42

Igen, azt lejjebb csavartam amennyire tudtam. Akkor ezek szerint kuplungba erősebb rugó, és megoldódik.
Köszönöm!

Akkor csak azt tudod tenni. Vagy beállítod, hogy fék fogjon alap állapotban, de kuplung akkor is szana széjjel fog kopni. :)

sponnyabob
2014-08-25, 00:15
Sziasztok!

Pár hónapja kaptam egy Tamiya FS 12 S motoros on-road autót, viszont semmi leírást vagy felszerelést. Szép lassan eljutottam odáig, hogy megtaláltam az eredeti kézikönyvét a neten és beszereztem az alap eszközöket. Van egy kis bökkenő azonban, nagyon nehezen akar elindulni a gép. Szétszedtem, átnéztem, kitakarítottam, de az eredmény nem változott. Miden könnyen jár és amikor beindul rendben is van minden, de egyszerűen nem tudom normálisan beállítani, mert csak keservesen sikerül újra elindítani. Most az indító gyertya és a gyertya melegítővel kapcsolatban lenne pár kérdésem.
Elképzelhető, hogy a gyertya már gyenge vagy ha a gyertya felizzik a melegítőben akkor annak jónak kell lennie?
Lehetséges-e hogy a gyertya melegítő gyenge vagy nem megfelelő? A kézikönyvében ugyanis egy ilyen (http://ilyen) melegítő szerepel, de nekem nem ilyen van, hanem ez (http://ez) a fajta. Másik kézikönyv amiben ez a rádugós fajta szerepel úgy mutatja, rá lehet csavarni a gyertyára, hogy ott is marad. Viszont nekem most folyamatosan rá kell nyomnom és lehet, hogy nem is ad elég feszültséget, hogy megfelelően beizzítsa a gyertyát.
Van valakinek tapasztalata ezzel az első fajta melegítővel? Nem találtam róla leírást, hogy az mekkora feszültséggel működik, de ha meg lenne a megfelelő érték összetákolnék egyet magamnak, hátha azzal könnyebben indulna.
Kicsit terjengős lett, de remélem azért érthető a problémám.
Kösz előre is a választ és remélem működnek a linkek.

sponnyabob
2014-08-25, 00:19
Na látom csak sikerül a link.

Tehát ez az első fajta: http://www.classic.rc-junkies.net/wp-content/gallery/Tamiya_Catalogue_2001/others/img/ge01.gif

Ez pedig a másik ami nekem most van: http://www.tamiya-model.co.uk/shop/images/tamiya_spare_parts/general_spare_parts/engine_spare/m_41056.jpg

Bocs a duplázásért.

Peaceliker
2014-08-25, 10:04
Az izzito racsavarasat nem tudom hogy lehet vagy hogy erted, lehet van vmi specko fajta. Nekem olyan van, amit ha "ossze nyomok " kinyilik es gyertya akkor rakhato bele, amint vissza engedem rafog es izzit. Ez rajta marad. Telorol nem tudok linkelni, bocsi.

A gyertya lehet faradt, de ha hidegen konnyen indul, melegen nem, akkor sztem nem az a baj. Inkabb arra gondolok, hogy:
Rossz az uzemanyag (ha nem feriss )
Rossz a beallitas - jo lenne tudni gyari alapot es azzal probalkozni
Keves a kompresszio, kopott a motor

Kompressziot azzal tudod ellenorizni, hogy ha gyertya motorban van, akkor lendkereket kezzel (lehetoleg abba az iranyba amerre amugy is forog ;) ) es ha nagyon konnyu atforgatni, akkor az nem tul jo …

sponnyabob
2014-08-25, 12:44
Először is kösz a gyors választ!
Nos ez van az FS 12 SW motoros verzió kézikönyvben: http://www.kephost.com/image/jJw
és a következő képen már a berántást mutatja, úgy hogy nem fogja az izzítót.
Láttam valami hasonló rácsíptetős megoldást az egyik webshopban lehet, hogy beszerzek egy olyat. Azt esetleg meg tudod mondani hogy mekkora elemről/akkuról üzemelteted az izzítót?

Pont az a baj, hogy hidegen is és melegen is nehezen indul, ettől függetlenül lehet, hogy beszerzek egy új gyertyát is, egy próbát megér.
Üzemanyagról nem sokat tudok, boltban vettem és ilyen: http://images1.wheelspinmodels.co.uk/HPI-101900-7542.jpg
pont ugyanez a 16%-os és a kézikönyv is 15-20% közöttit ajánl úgyhogy szerintem jónak kéne lennie. Igaz már lassan egy éve vettem. Esetleg ez lehet probléma? Egyébként száraz, sötét helyen volt lezárva.
A kézikönyvben leírt beállításokkal próbálkozok, remélhetőleg, jónak kell lennie.
Most megnéztem és szerintem a kompresszió is megfelelő. Nem olyan könnyű kézzel forgatni, már amennyire meg tudom állapítani, ilyen kis motorral még nem volt dolgom csak nagyobb kerti gép motorokkal. De szerintem ez rendben van.

Egyébként mikor kicsit jobban szétszedtem, látszott, hogy a henger egyik oldala kicsit meg van feketedve függőleges hosszúkás vonalban, ami nyilván nem jó, de nem túl nagy folt, úgyhogy remélem még egy darabig tudom használni komolyabb baj nélkül. Nem én okoztam az is biztos, mert mikor megkaptam nem sokat járattam csak kipróbáltam működik-e és utána szedtem szét akkor tapasztaltam a feketedést.

Peaceliker
2014-08-25, 15:11
Ha gyertya jo, nitro meg jo lehet es gyari beallitassal bajos, akkor meg kell nezni tuti nem sziv e falsot.
Amugy gyari beallitas, ha jol olvasom ki a netrol, akkor tu teljesen behajt es masfel fordulatot ki. Ha jol sejtem ezen csak 1csavar van, mmint a karbin.

A fekete nyom az ha jol tudom szegenyen jaratas jele. Hogy mennyire lehet baj, jo kerdes. Ha ott serules, deformalodas van, akkor nagy.

sponnyabob
2014-08-25, 22:15
Igen a gyári beállítás 1 és 1/4 fordulat. Én is így gondolom, mert ha jól tudom a szegény keverék miatt túlmelegszik és ez égés nyomnak tűnik, de deformáció nincs és a kompresszió is jónak tűnik, úgyhogy bízok a legjobbakban :) Ma egész könnyen sikerült elindítani és szépen is futott, de melegen nem akart újra indulni és sajnos nem volt több időm rá.
Akkor még átnézem hátha fals levegőt kap valahonnan és beszerzek egy új gyertyát, esetleg izzítót is aztán meglátom mi lesz.
Köszönöm a tippeket!

Peaceliker
2014-08-25, 22:44
Igen a gyári beállítás 1 és 1/4 fordulat. Én is így gondolom, mert ha jól tudom a szegény keverék miatt túlmelegszik és ez égés nyomnak tűnik, de deformáció nincs és a kompresszió is jónak tűnik, úgyhogy bízok a legjobbakban :) Ma egész könnyen sikerült elindítani és szépen is futott, de melegen nem akart újra indulni és sajnos nem volt több időm rá.
Akkor még átnézem hátha fals levegőt kap valahonnan és beszerzek egy új gyertyát, esetleg izzítót is aztán meglátom mi lesz.
Köszönöm a tippeket!

Javaslom még egy hőmérő beszerzését, mert melegen indulhat akkor is nehezen vagy le is állhat, ha túlmelegszik. A tömítetlenség meg jellemző hiba nitrós verdáknál és különféle hibajelenségekkel társulhat.
Majd számolj be fejleményektől! ;)
Sok sikert és sok jó csapatást! :)

sponnyabob
2014-08-30, 13:14
Sziasztok!
Sajnos az új gyertyával és izzítóval sem lett sokkal jobb a helyzet. Annyit sikerült kiszűrni, hogy hidegen nehezen, de elindul melegen pedig egyáltalán nem és sajnos ilyenkor a kompresszió is lecsökken. Átnéztem jó pár fórum oldalt és arra jutottam, hogy nagyon kopott a motor. Valahol olvastam azt is, hogy ha jó a kompresszió akkor a berántóval fel lehet emelni a kocsit. Na most én még megmozdítani se nagyon tudtam, úgyhogy azt hiszem egyértelmű a dolog. Megpróbálok javító készletet szerezni hozzá, ha nem túl drága, de sajnos egyenlőre nem nagyon találtam ehhez a motorhoz, úgy látszik már elég régi gyártmány lehet. Azt eldöntöttem, hogy ha nem sikerül megcsinálni, akkor jövő tavasszal beszerzek egy új gépet és azzal folytatom.
Esetleg tudnátok ajánlani akár fórum topicot, akár boltot, ahol tudnak a javításban segíteni?
Köszönöm az eddigi segítséget!
Üdv.

Peaceliker
2014-08-30, 14:39
Sziasztok!
Sajnos az új gyertyával és izzítóval sem lett sokkal jobb a helyzet. Annyit sikerült kiszűrni, hogy hidegen nehezen, de elindul melegen pedig egyáltalán nem és sajnos ilyenkor a kompresszió is lecsökken. Átnéztem jó pár fórum oldalt és arra jutottam, hogy nagyon kopott a motor. Valahol olvastam azt is, hogy ha jó a kompresszió akkor a berántóval fel lehet emelni a kocsit. Na most én még megmozdítani se nagyon tudtam, úgyhogy azt hiszem egyértelmű a dolog. Megpróbálok javító készletet szerezni hozzá, ha nem túl drága, de sajnos egyenlőre nem nagyon találtam ehhez a motorhoz, úgy látszik már elég régi gyártmány lehet. Azt eldöntöttem, hogy ha nem sikerül megcsinálni, akkor jövő tavasszal beszerzek egy új gépet és azzal folytatom.
Esetleg tudnátok ajánlani akár fórum topicot, akár boltot, ahol tudnak a javításban segíteni?
Üdv.

Szia!

Sajnos sanszos volt a leírtak alapján, hogy az a motor kuka.
Én biztos nem bajlódnék a felújításon, kb nem ér annyit a moci, amennyit rá fogsz költeni...
Néha 20 ba is lehet szerezni komplett robbanós verdát (onroad ot), sztem nézelődj inkább. Valszeg maga kocsi sem túl friss, ha ahhoz sem kapni már alkatrészt, akkor főleg hagynám...
De írd ki, hogy 2,5 ös mocit keresel, lehet olcsón kapsz. Nemrég ajánlottak nekem 3,5 öst (az 1/8 offroadba való, de lehet bemegy 1/10 onroadba) 10be. Szal egy komplett moci sem horror használtban.

maxigáz
2014-08-30, 16:21
Szia.hozzávetőlegesen a hengerpersely+dugattyú szett 15.000-20.000 ft körül biztos mozog ehhez a motorhoz.meg akkor új csapágyak,tömitőgyűrűk.szerintem nézz körül a motorok között.üdv.maxigáz

gst
2014-08-30, 20:40
Üdv.

Szia ha Sylka-ba beviszed a kocsid akkor ott kiderítik neked pontosan mi a hiba.
http://www.sylkamodell.hu/rcmodell_szerviz

moerphin
2014-10-25, 18:17
Sziasztok!

Egy kis segítséget kérnék. Van egy LRP Z.15S motorom, ami eddig nagyon jól ment. Könnyen indult, pörgött, füstölt, stb. Most kb másfél hét kihagyás után újra elővettem. Megtankoltam, pumpáltam néhányat, majd megpróbáltam berántani. Nem sikerült, nagyon szorult. Sokat nem is próbálkoztam, nehogy kárt tegyek benne. Próba képpen kicsit lazítottam a gyertyán, így már könnyebben átfordult, de nem indult be. Lefejtettem az üzemanyagot, majd újra töltöttem. A pumpálásnál figyeltem, hogy éppen ne érje el az üzemanyag a karbit. Első rántásra indult, de csak a másodperc tört részéig ment, mad újra leállt. Ismét csak nagyon nehezen lehetett átfordítani a motort. Kb másfél órán keresztül próbálkoztam mindenfélével, de nem indult be. Ha kiveszem a gyertyát, akkor könnyen átfordul. Lehet, hogy hülyeség, de mintha túl nagy lene a kompresszió??? Valakinek valami ötlet? Esetleg észak Pest-megyében valaki, aki pár sörért ránézne?

Peaceliker
2014-10-25, 22:02
Hali!

Hidegebb van, sokat kap sztem. Ha üzemanyag van benne normális, hogy nehezen fordul át. Gyertyából is lehet alacsonyabb számú- magasabb hőértékű kéne.

Én pesten vagyok, meleg gyertyám is van, ha eljösz, próbálkozhatunk a beindítással :)

moerphin
2014-10-25, 23:11
Hali!

Hidegebb van, sokat kap sztem. Ha üzemanyag van benne normális, hogy nehezen fordul át. Gyertyából is lehet alacsonyabb számú- magasabb hőértékű kéne.

Én pesten vagyok, meleg gyertyám is van, ha eljösz, próbálkozhatunk a beindítással :)

Vadiúj R3 gyertya van benne. Ennél is melegebb kellene?
Köszönöm a felajánlást. Még egyszer megpróbálom. Ha nem megy, megkereslek privátban.

Peaceliker
2014-10-26, 00:42
Köszönöm a felajánlást. Még egyszer megpróbálom. Ha nem megy, megkereslek privátban.

nem, annak már illene jónak lennie.
amúgy ha karbin nyitsz, akkor sem indul? tehát több levegővel

moerphin
2014-10-26, 13:19

nem, annak már illene jónak lennie.
amúgy ha karbin nyitsz, akkor sem indul? tehát több levegővel

Teljesen, illetve félig nyitva is próbáltam. Így is eléggé szorul, úgyhogy nem nagyon mertem rángatni.

Peaceliker
2014-10-26, 17:31
Teljesen, illetve félig nyitva is próbáltam. Így is eléggé szorul, úgyhogy nem nagyon mertem rángatni.

most szorulás van, vagy csak jó a kompressziód?

moerphin
2014-10-26, 17:47

most szorulás van, vagy csak jó a kompressziód?

Nem tudom. Illetve szerintem csak túl nagy a kompresszió, mert a gyetyán lazítva könnyebben jár. De amint visszatekerem a gyertyát, szinte át sem tudom fordítani. Eddig viszont teljesen rendben volt.

Peaceliker
2014-10-26, 18:23
De figy, ez igy rendben van! Igy mukodik egy moci ami nincs meg szetkopva. Hideg van, nehezebben indul.
Inditsd ugy, hogy after run mar tuti ki van jaratva, izzitot elso rantas elott hosszabb ideig hagyad rajta picit, had melehedhessen.

beni20
2014-10-27, 22:25
Sziasztok!
Van egy Amax leopard típusu nitrós 1/10 buggyim 2 sebbeséges. Ma használat kozben nagyobb gazt huztam es nagyon fura hangot adott ki... megneztem es a valtodobozban a nagyobbik fogaskerék elkopott :(
abban szeretném segitségeteket kérni hogy honnan es milyen fogaskereket kell vennem...?
Köszi: Beni

moerphin
2014-10-27, 23:27
De figy, ez igy rendben van! Igy mukodik egy moci ami nincs meg szetkopva. Hideg van, nehezebben indul.
Inditsd ugy, hogy after run mar tuti ki van jaratva, izzitot elso rantas elott hosszabb ideig hagyad rajta picit, had melehedhessen.

Megpróbálom hosszabb ideig rajtahagyni az izzítót. Illetve gondolom segít, ha kicsit felmelegítem a blokkot (hajszárító???).
Köszönöm a segítséget, hétvégén próbálkozom.

Peaceliker
2014-10-28, 09:09
Igen, segit, ha melegebb a blokk.

Lufek
2015-01-08, 18:29
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy a k4.6-os motorokon a középfordulati tűt kell állítani?

Peaceliker
2015-01-08, 22:31
k5.9 en azt írták jobb ha gyári állapot marad. :)
Én nem piszkálnám el gyári beállításról, sokan írták is k4.6 ra is, hogy nem értik mire van...mondjuk pengéknek biztos hasznos :)

Lufek
2015-01-09, 01:32
Na majd mi kitaláljuk, igaz? :D

DBdobi
2015-02-23, 19:18
Sziasztok!
Nem rég vettem egy savage xl-t a gyári k5.9 es motorjával, és egy kérdésem lenne a jelenlevő tulajokhoz.
Mivel sajnos vásárlásnál eltekergettük a karburátor tűket, beleértve a közepes fordulati tűt is, azóta még nem igazán tudtam jól belőni a motort. A gyári leírások szerint legyen "szintben" a karbi házával, ezt ajánlják alapbeállításnak, és neten sehol máshol nincs pontosabb beállítási adat. Csak annyit írnak hogy ezt ne csavarjuk el, mert 90%ban jó ez a gyári beállítás. A nem túl sok próbálkozásból egyszer sikerült tök jól belőni a motort, akkor a közép fordulati tűt is csavartam beljebb, attól lett egész jó, azóta a hideg miatt még annyira se sikerült belőni.
Akinek van ilyen 5.9 es motorja, meg tudná nekem nézni hogy becsavart állapottól mennyit kell nyitni, hány egész és hány negyed fordulatot, ahol neki már jól megy?
És nem okoskodásból, de aki nem tudja, nagyon fontos, hogy mindig nyitott gáznál, széthúzott karbi állásban akarjuk teljesen becsavarni a tűt! , különben elcseszheti az alapjárati és köz. fordulati tűket ahogy egymásba csavarodnak.
Előre is köszönöm a segítséget! Üdv!

foxlala
2017-05-26, 18:11
Sziasztok!
Segítséget kérek!
Van egy LRP Z28R motor, szépnem ment, könnyen indult... a kocsi egy fejreállása óta elsőre egy rántásra indul, de gáz adásra lefullad, és utána még szinte lehetetlen beindítani. Mit nézzek rajta?
Köszönettel!

SYL
2017-05-27, 18:32
Szia!
Tegyél bele egy új gyertyát.

foxlala
2017-05-27, 22:58
Szia!
Tegyél bele egy új gyertyát.

szia!
20-as nitróval megyek, most 5-ös van benne...
milyent javasolsz?