PDA

Teljes verzió megtekintése : Robbanomotorok beallitasai

oldal : [1] 2

trener
2006-04-07, 20:48
Vetem egy 4wd buggy kis auotot a fiamnak de a motor beállitásal gondjaim vanak én egyépként repülözüm és az otani tapasztalatok alapján fogtam neki de ha a porlaszto tüt tekerem aba az irányba ahol jol pőrőg amotor akornagyon nagyaz alap járat, hol szoktátok be állitani vagy a rudazaton kel állitani .
Ehez szeretnék tanácsoz kérni.
http://shop.origomodell.hu/images/ssb1_1.jpg

Lekro
2006-07-25, 19:29
Hello nekem egy ilyen autóm van.
Na most a beállításról:
A benzincsavart úgy kell beállítani hogy amikor meghúzod a gázt akkor rögtön felpörögjön és ha maxon megy sok ideig akkor se fulladjon le benzinhiányban. Az alapjáratot úgyállítsd be hogy a távon tedd a minimumra az alapjáratot és a motoron az alapjárati csavaron tekerj befelé amíg a normál fordulatot el nem éri a motor. az oldalsó csavar a végsebességet állítja; most kérj meg valakit hogy húzza be tövik a gázt és te úgy állíts azon a csavaron hogy amikor maxon van húzva a gáz akkor a szelep teljesen ki legyen nyitva. Nagyjából ennyi ja igen és a vevő dobozában a vevő köré tekerj papírzsepit vagy vattát mert különben egykét borulásnál eltekerednek a vasmagok ezt tapasztalatból mondom mert nekem már kellet cserélni a vevőt. Amúgy jó kis kocsi. :wink:

Ori
2006-07-26, 10:24
Hello!

Itt egy cikk a motor helyes beállításáról:

http://www.rcoffroad.hu/media/cikkek/cikk12.php

Üdv.:

Ori

Lekro
2006-07-26, 11:30
Mért ez talán nem helyes beállítás amit én mondtam? :twisted:

Mahart és a TNX
2006-08-17, 13:40
Senki nem mondta,csak még plusz adat! :)

krisz25
2006-08-17, 13:50

Nem.
söt,kimondottan hülyeség.

Ramses
2006-08-17, 22:10

Jaja, eléggé az. Inkább olvasd át azt a cikket, akkor magad is beláthatod, hogy nem épp helyes, amiket leírtál.

Ramses

SYL
2006-08-20, 00:04
Ha valakinek a leírások, tanácsok sem segítettek és megteheti, hozza be hozzánk, szívesen megmutatom, beállítom neki ott helyben.
Üdv: SYL

moszkvicsslusszkulcs
2006-08-21, 15:57
SYL!

Köszi a segítséget a boltban!
Feltettem rá a légszűröt, és tényleg nyitni kellett.
királyul megy, de:
Ha a tankban a szint 2/3 alá csökken megint leáll, úgy mint a multkor. Kiszurtam, hogy ekkor buborékok jelennek meg az üzemanyag csőben.
Ha ismét tele öntöm, akkor megint király.
Az, hogy alacsonyan van-e a tartály, nem lehet kérdés a tulnyomás miatt.
Most a másik autó tartályát átszerelem, és majd meglátjuk mi történik. Szerintem ott valami repedés lehet...

Lekro
2006-09-30, 23:23
hello!

szertnék alap beállítási értékeket kérni ehhez a motorhoz: Thunder Tiger 15 PRO XBS ja és ha valakinek van ilyen motorja és be van állítva jól akkor megmondaná az értékeket? előre is köszönöm fáradozásotokat! :wink:

Lekro
2006-10-08, 22:27
Még mindig várom a segítségeteket!!!!

Ramses
2006-10-09, 10:39

Hi!

Nekem volt pár motorom, de egyiknek sem tudtam az ún. "alap" beállításait.
Próbáld meg hang alapján beállítani, mivel a külső tényezők befolyásolása miatt teljesen más eredményt kapsz az "alap" beállítással melegben, mint hidegben, vagy akár ugye említhetném a páratartalmat.

Ramses

steve69
2006-10-09, 13:44

Itt néz körül :!:
http://www.thundertiger.com/

apatisrac
2006-10-19, 18:40
nekem is volt ilyen problémám hogy levegősődött a rendszer
nekem az volt a probléma hogy rossz volt a tank és elengedte a nyomást?
lehet hogy neked is eza probléma

SYL
2006-10-19, 21:57
Sziasztok!
Mint boltosnak, nekem keserű tapasztalataim vannak a Thunder Tiger SSB 4WD Buggy motorjának porlasztójával. Mi is ezért forgalmaztuk csak rövid ideig ezt a típust. Azt tapasztaltam, hogy a nálunk található példányok egyikét sem lehetett normálisan beállítani a karburátor hibája miatt. Maga a motor nem rossz, egy normális porlasztóval kifogástalanul működik. De ennyi pénzért elvárhatja a Vásárló (és mi is), hogy ne kelljen barkácsolni a vadi új autót...

Necro
2008-06-13, 12:42
A tema adott itt kerdezzetek errol

Bazsa000
2008-11-14, 12:50
Sziasztok!
Kérdésem a következő:Van egy 2.5ccm on-road 1:10 autóm,és az a problémám,hogy durván 4-5 perces üzem után a motor magától leáll.
újraindítani nem lehet,csak miután kihült a motor.Megállás utén imfrás hőmérővel megmértük a motor hőmérsékletét,ami 130c-fok volt.
Kérdésem mit ,és hova állítsak a karbin,hogy ez a jelenség ne forduljon többet elő.
Segitségeteket előre is köszönöm.
Üdv:Balázs :-\

iwanabady
2008-11-14, 13:38
Sziasztok!
Kérdésem a következő:Van egy 2.5ccm on-road 1:10 autóm,és az a problémám,hogy durván 4-5 perces üzem után a motor magától leáll.
újraindítani nem lehet,csak miután kihült a motor.Megállás utén imfrás hőmérővel megmértük a motor hőmérsékletét,ami 130c-fok volt.
Kérdésem mit ,és hova állítsak a karbin,hogy ez a jelenség ne forduljon többet elő.
Segitségeteket előre is köszönöm.
Üdv:Balázs :-\

Szia!
nyiss rajta felül kicsit (fődúsítón a csavart kifelé negyed fordulattal, és mérjétek folyamatosan, ne csak ha leáll...)
itt egy cikk róla (http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php)

Bazsa000
2008-11-14, 13:54
Szia!
Köszi a gyors segítséget,hétvégén próba!! ;D
Üdv:Balázs

rodzsy
2008-12-11, 00:51
Üdvözletem.
Nálam egész más tünetek vannak.megy a gép mint disznó de egy tank nafta után felmegy az alapjáratom.ilyenkor mi a probléma? Van még egy tünet amit idáig csak egyszer tapasztaltam hogy fordulaton megy és egyszercsak leáll.indul utánna megy max 30másodpercet majd ismét leáll.Ez egy zárt fűtött terembe volt. volt tekergetés is de mintha hozzá se nyúltam volna. >:( viszont mérgembe kivittem a 10-15fokra u.a. beállítással és semmi baja se volt.szerintetek?

Sanyi bátyó
2008-12-29, 00:36
Hello Rodzsy!

Látom, hogy kissé magadra hagytak a problémával, no meg lehet, hogy azóta rájöttél a dolgokra.
De azért osztom neked egy kicsit az észt! Merő jószándékból.
Nem írtad meg milyen modell és mekkora a motor? Nem mindegy...
De! Azért pörög fel az alapjáratod, mert kicsit túlmelegszik a motorod az 5-6 perc végére, amikor kifogy a tankod. Sajnos mindenki figyelmen kívül hagyja a szigorú tényt, hogy a levegőnek légnyomása és a páratartalma van! Ezért állt le bennt a melegben a motorod és nem állt le kinnt a hidegben! Kinnt és bennt egészen eltérőek az adatok! Ezek a motorok nagyon érzékenyek erre a két légköri tulajdonságra! Sokszor művészet őket beállítani! 20-25 fokban más gyertyát kell használni, mint 10-15 fokban. Az autós motorok nemcsak a megnövelt hengerfejjel hűtik magukat, hanem az alvázzal! Kell a jó és tiszta motorbak, az egész alatt ne legyenek porszemek amikor felcsavarozod, mert lerontja a hővezetést. Ha állítasz a porlasztón, akkor csak kis lépésekben maximum 5 fokonként! Egyelőre ennyit.

Sanyi bátyó

morpheus 4l
2009-01-02, 22:19
Leegyszerüsítve:

Amennyiben az alapjárat ugrál:
Tünet: kézben tartod a modellt, gázt húzol - persze nem pörgeted, mert megszakad- hirtelen visszaengedve kissé felpörög, akkor alul
-kevesel-. Ez a karbin az ún. kistűvel lehet állítani, ebben az esetben nyitni, mindig 5 percet (az óra számlapjától kiindulva) addig, amíg be
nem áll. Amennyiben viszont visszaesik -sokall-, tehát zárjuk.
Bár a nagytű is okozhat ilyen broblémát.

Robika37
2009-01-03, 19:50
Üdvözletem.
Nálam egész más tünetek vannak.megy a gép mint disznó ....Van még egy tünet amit idáig csak egyszer tapasztaltam hogy fordulaton megy és egyszercsak leáll.indul utánna megy max 30másodpercet majd ismét leáll.Ez egy zárt fűtött terembe volt. volt tekergetés is de mintha hozzá se nyúltam volna. >:( viszont mérgembe kivittem a 10-15fokra u.a. beállítással és semmi baja se volt.szerintetek?

Üdv !
Én akkor jártam igy egy 1:10-es monsterrel (t-15fe Hpi moci) amikor kicsi dugulás (olyan kis szöszszerű valami) volt a karburátorban. Nem volt üzemanyagszürő a rendszerben, nagymérvű elállítás hozott eredményt és teljesen instabil volt . Volt úgy hogy borulás ugratás után is kellett állítgani rajta(gondolom ahogy elmozdult a maszat). Tisztítás és szürőbeépítés óta nincs vele gondom.

Robika

rodzsy
2009-01-04, 18:02
Köszönöm a segítséget,de sajna még nem oldódott meg ez a problémám sőt azzal fokozódott,hogy már ebbe a - jó egy néhány fokba is jelentkezet eme tünet. Egyébként egy kyosho fw-05+ 2,5 ccm kocsiról van szó.

rodzsy
2009-01-04, 23:16
Sanyi bátyó említette a gyertyákat is.Ez mit is takar?

Sanyi bátyó
2009-01-04, 23:57
Hello!

A legjobb gyertyagyártó cég jelenleg a Rossi. Ő 10 fokozatban gyárt gyertyákat mindenféle alkoholos motorhoz. Ha jót akarsz magaddal és a motoroddal tenni, akkor csak Rossi gyertya!
Írtam, egy hosszú cikket ebbe a fórumba a gyertyákról, de elfelejtettem hol van...bocsi...
Lényeg, hogy mennyi nitrometán tartalom van az üzemanyagban!
Autós motoroknál 15-25% nitrónál javasolom az R5-ös gyertyát. Nem derült ki, hogy milyen üzit használsz? Mert ez a legfontosabb info!

Sanyi bátyó

rodzsy
2009-01-05, 00:07
jets 16% os üzit szipákol a kicsike.

Sanyi bátyó
2009-01-05, 16:03
Hello!

A 16%-os nitrometán tartalmú üzemanyaghoz marad a javaslatom az R5-ös gyertya. Ha 10 Celsius fok alatt akarsz nyomulni a géppel, túlhűlés miatt, akkor átmenetileg R4, esetleg R3. De R5 alatti gyertyák nem kedvelik túlzottan a nitrometánt, hamar elfogynak.

Sanyi bátyó

morpheus 4l
2009-01-06, 23:54
Aki valamicskét ért a motorokhoz, vagy már látott hosszú-löketű mokit, az tudja, hogy a gyertya az PICCO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bár miért ne reklámozzunk inkább egy Kínai termékeket, amit ránézésre, futott üzemóra nélkül véleményezel. (Sanyi bátyó)
10-15 celsius alatt ne vigyél ki nitrót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15-ös nyálhoz 6-os gyertya kell, hűvös időben Cold!!!!!
Folyamatos karburálási problémáid lesznek, bármelyik gyertyát választod.
Többek között ezért megyünk áprilistól október elejéig!

morpheus 4l
2009-01-07, 00:17
Fentebb olvastam, hogy valaki JET típusú üzemanyaggal megy.
Gyerekek KEVERJÉTEK !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!
Ezek a motorok ricinusra lettek kitalálva..
8% Ricinus, (nem versenycélra) 15% nitromethan a többi methanol.
Amit a reklámokban lehet látni a különböző szinetikus adalékokból az (paraszvakítás).
Egy tizeddel sem mész jobbat, de lényegesen többet fizetsz.!
Az összetevők adottak, és megvásárolhatóak....

sipi0117
2009-03-07, 10:34
Aki valamicskét ért a motorokhoz, vagy már látott hosszú-löketű mokit, az tudja, hogy a gyertya az PICCO!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Bár miért ne reklámozzunk inkább egy Kínai termékeket, amit ránézésre, futott üzemóra nélkül véleményezel. (Sanyi bátyó)
10-15 celsius alatt ne vigyél ki nitrót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
15-ös nyálhoz 6-os gyertya kell, hűvös időben Cold!!!!!
Folyamatos karburálási problémáid lesznek, bármelyik gyertyát választod.
Többek között ezért megyünk áprilistól október elejéig!

Szia!

Sanyi Bátyónak van igaza.Hűvös időben Hot azaz meleg hőértékű gyertya kell.Hidd el Sanyi Bátyó nagyon is ért a motorokhoz!
üdv.

Bazsa000
2009-03-07, 12:02
Sziasztok!
Van egy 3.5ccm sc vízhűtéses hajó motorom,zsír új,és nem vagyok képes beindítani.Mikor még próbapadon volt a motor akkor tettem rá egy légcsavart orkúppal eggyütt akkor starterrel sikerült beindítani,és járatni.Beállítás után visszakerült a hajótestbe,eltelt néhány hét indítási próba............semmi,egy két pöffenés de nem idul >:(Gyetyákat cserélek ,de semmi.Ha tudtok kérlek segítsetek,mer tele van a hócipőm az egész hóbelebancal!!
Üdv

Janiboy
2009-04-05, 13:39
Szeva

Padon járatni vagy hajótestben nem ugyanaz.
Karburáld be előlről.
Figyeld a gyertyát mennyire olajos.
Kezdésnek tök üres motort indíts, és folyamatosan nyiss a tűn. Új gyertyával el fog indulni. Túlságosan ne pörgesd, mert szegényen hamar elszáll a gyertya. Addig nyiss a tűn amíg recsegős nem lesz a hangja (tovább ne nyisd mert lehűl, és leáll, megszívja magát és lehet újra átöblíteni) , utána állíthatsz alapjárati tűt.

Bazsa000
2009-04-08, 13:59
Köszönöm a hozzáértő segítségedet,megpróbálom.
üdv

Sanyi bátyó
2009-04-08, 23:10
Hello Bazsa000!

Milyen gyártmány az motor és milyen porlasztója van?
A hajótestben lévő motort mielőtt indítani szeretnéd, előbb vedd ki a gyertyát, tedd félre és úgy pörgesd át a motort kb. 10 másodpercig folyamatosan. Tegyél egy rongyot a gyertya furata fölé, de lehetőleg figyeld meg mit fröcsög ki a motor! Ha semmit sem fúj ki, akkor üzemanyag dugulás van. Ha nagyon fröcsög, szinte cseppeket köp ki, akkor túl sok! Kissé szutykos lesz az ember keze az ilyen kísérletektől, de ha ennyire nem akar indulni, akkor szisztematikusan végig kell menni a hibalehetőségeken. Sok hiba lehet! Ha semmi porlasztott üzemanyag nem megy ki a gyertyanyíláson, akkor egy műanyag fecskendővel szívd át a csöveket az üzemanyagtank irányából. Próbálj átnyomni a porlasztón először levegőt, majd kevés üzemanyagot. Ha a csövek és a porlasztó átenged az már jó, akkor újabb üres pörgetés.
További javaslataimhoz, meg kell adnod a motortípust és a porlasztót.

Sanyi bátyó :D

Bazsa000
2009-04-09, 21:25
Üdv Sanyi bátyó!
Köszönöm a ségítő hozzászólásodat,megnézem,lefotózom a motort,csak egyenlőre nagyon kevés az időm a hobbyhoz :'( /motoros szezon,építkezés,2-éves fiacskám stb./A hétvégén a húsvéti ünnepek miatt lessz egy kis időm,és megírom lefotózom a problemámat,aztán majd jól kivesézzük ;D
Üdvözlettel:Bazsa

Laly
2009-04-18, 21:14
Van egy kérdésem!

Gyujtással kapcsolatosan!

Benzines 23 ccm CY motor.

Egyszer csak leált.

Benzin van - Gyertya ki, nincs nagyon szikra. másik gyertya pici van de nem mindig!

Továbbra sem indul, és semmi életjel volt már valakinek hasonló meghibásodása?

Merre induljak el?

Janiboy
2009-04-18, 21:33
A nincs nagyon szikra lefordítva azt jelenti rossz a gyújtás.
Szerintem ezen indulj el.

Trunks
2009-04-22, 22:33
Sziasztok!
Vettem egy LRP ZR30-as motort.A gondom az ,hogy nem indúl valami könnyen.
Eddig csak a bejáratásnál tartok 5tankot ment.(Aztán szünet üzi hiány miatt)De most nagynehezen beindúlt
aztán fél tank után leállt.Utána semmi.Álligattam mindent de nem indúlt be. ??? ???
Nem tud valaki valamijen beállítást ehhez a mocihoz?

Előre is köszönöm!

Trunks
2009-05-16, 23:59
Közben beindult és szépen megy.

Köszönöm.

Mikeylama
2009-06-18, 16:23
Helló mindenki!
Nekem is van egy picike problémám!
Az autós motorom(force 26, alias hotbodies buggy motor) eddig szépen ment, nem volt vele bajom, meg voltam vele elégedve. Gondoltam, veszek rá direkt szűrőt, hogy azzal majd milyen jó lesz. tudtam, hogy a motort újra kell karburálni, de nem is sejtetem, hog ennyire. alsó tűvel vannak a gondjaim. Ha 5 fokonként zárok, vagy nyitok rajta, akkor sem történik semmi, nem hajmandó felpörögni a motor, vagy csak nagyon nehezen, vagy egyyáltalán nem(beállítás függő) Van egy olyan beállítás, amikor nagyjából megy, magasan szépen pörög, de nem bír menni alacsony fordulaton. Az istennek sem akarja elrugnio magát a startnál, csak öregesen vánszorog. Az üzemanyag tornado 20%, gyertya lrp medium, cseréltem hpi cold-ra, de még roszabblett, u.h. át fogom cserélni, motor hőm 102° volt maximum, egyébként 90 körül, fennt szépen füstöl a motor, alapjáraton nem hajlandó. Eddzg ez az egész nem jelentkezett, amíg levegőszűrőt nem cseréltem, itt a szűrő:
http://cgi.ebay.com/AIR-FILTER-R-C-NITRO-GAS-POWER-RC-10-GT-FUEL-RACING_W0QQitemZ370215644326QQcmdZViewItemQQptZRad io_Control_Parts_Accessories?hash=item5632926ca6&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=65%3A1%7C66%3A2%7C39%3A1%7C240%3A1318%7C 301%3A0%7C293%3A3%7C294%3A50 .
Minden építő hozzászólást köszönök.

Breex
2009-08-10, 19:28
Sziasztok!

Egyik ismerősöm összerakott az egy "újságos" 1:8-as Ferrarit. Annyi lenne a gondunk, hogy nem sikerül beindítani, vagyis már sikerült, úgy, hogy szétszedés után (megnéztem mindent jól rakott-e össze) első vagy második rántásra beindult, aztán többet már nem. Ezt eljátszotta két alkalommal is... A motor ha jól emlékszem akkor egy Kyosho GX15-ös. A karburátor beállításokra már rákérdeztem egy direkt ennek az autónak létrehozott forumon, ott annyit mondtak: két mm-t legyen nyitva a karbi, a dúsító pedig 2 csavarásnyit. Természetesen nem segített...
Nekem az sántít, hogy szétszedés után beindult, és ezt már kétszer is megcsinálta... A benzin amit vett Mugen16%-os.
Mi lehet vele a probléma ??? Egy kis segítséget szívesen vennénk :-\

Trunks
2009-08-10, 21:37
Szia!
A bejáratás megtörtént?
Az első indítás mindíg macerás, pláne ha nincs beállítási adat.
Én azt javasolnám, hogy az alacsony fordulati csavart és a magas fordulatit is középre próbáld meg belőni.
Ezután próbáld indítani, ha nem megy akkor a magas fordulatit tekerd kifele 1/4 fordulatonként.
Elvileg be kell indulnia.

A bejáratásról:http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-bejaratas.php

És a beállítás:http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

Ezek alapján be lehet állítani.

Ha nem megy szolj.

Breex
2009-08-11, 13:57
Szia!
A bejáratás megtörtént?
Az első indítás mindíg macerás, pláne ha nincs beállítási adat.
Én azt javasolnám, hogy az alacsony fordulati csavart és a magas fordulatit is középre próbáld meg belőni.
Ezután próbáld indítani, ha nem megy akkor a magas fordulatit tekerd kifele 1/4 fordulatonként.
Elvileg be kell indulnia.

A bejáratásról:http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-bejaratas.php

És a beállítás:http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

Ezek alapján be lehet állítani.

Ha nem megy szolj.

Szia!

Csak alapjárati és dúsító csavar van rajta...
Amúgy nem a beállítással lesz itt a gond, mert kb. már 500x (szószerint) próbáltuk indítani mindenféle beállítással, azzal is amit megadtak.
Nekem az nagyon furcsa, hogy szétszedés után beindult, ti nem találkoztatok még ilyennel?

Trunks
2009-08-11, 19:15
Velem még nem történt ilyen ,hogy szétszedés után indult volna.

Gyertyát néztétek?
Amikor beindult meddig járt amíg az izzító rajta volt vagy tovább?
Gázadásra állt le vagy csak magától?

Szóval kérném a pontos körülményeket. ;)

benzinkutas
2009-08-11, 20:26
szia breex.

A kipufogónál keresd a problémát mert valamiért a rezó aljára rakták a tank tulnyomás csövét és az a rezóban felgyült kosztol eldugul ez a csö és nemkap elég üzemanyagot ha kipucolod egy két tankot tudsz vele autózni aztán megint pucolás.
Nagyfordulaton hajlamos levegösödni nembaj a polcon jól néz ki ;D ;D
Ha jó a gyertya a karbi 2 egész fordulatra van nyitva és kap rendesen üzemanyagot 2 rántásra indulnia kell.
És amikor inditod fogd be a kipufogó végét,hogy megteljen a karburátor üzemanyaggal.

üdv csaba.

Breex
2009-08-11, 22:15
Hali!

Három gyertyát is belepróbáltunk, ott nem lehet a hiba. Leállni pedig úgy állt le, hogy leállítottuk, mondván biztos szétszedésnél valamit megmozgattunk, ami nem jól volt.
A kipufogót már a végén megfordítottuk (egyik képen így van, másikon úgy az újságban) de nem változott úgy se semmi. Az nekem is feltűnt, hogy az üzemanyagcső nagyon sokszor levegős, de amit belefújunk naftát legalább annak be kellene robbannia, max. leáll.
Jah és az izzító levétele után is járt még a motor...

Breex
2009-08-11, 22:16
Amúgy amikor indítani próbáljuk olyan a hangja mintha nem lenne szikra, csak forgatnánk a motort...

benzinkutas
2009-08-12, 08:32
Amúgy amikor indítani próbáljuk olyan a hangja mintha nem lenne szikra, csak forgatnánk a motort...

Akkor passz ha jó minden tényezö indulnia kell nekem 2-3 rántásra indul az első inditás is viszonylag könyen ment fordulaton hajlamos leálni de az azért van mert levegösödik.
Azt javaslom,hogy a lakóhelyetek közelében vigyétek be egy modellboltba biztos megnézik ,hogy miért nem indul igy a fórumon keresztül nehéz megmondani csak találgat az ember.

üdv csaba.

Breex
2009-08-18, 18:25
Akkor ott tartunk, hogy van egy új motor amit nem tudunk beindítani (már mindent próbáltunk).
Lehetséges valamilyen gyári hiba?

SYL
2009-08-20, 01:04
Akkor ott tartunk, hogy van egy új motor amit nem tudunk beindítani (már mindent próbáltunk).
Lehetséges valamilyen gyári hiba?

Üdv!
Ha teheted hozd be a motort (kocsit), segítek megoldani a problémát.

TKristóf
2009-08-22, 11:13
Sziasztok!
Tegnap vettem egy 1/16 meretu nitros buggyt,acme nb 16 neven fut.A ket tankon tul vagyok vele,viszont most egy erdekes problema jott ki.Az auto poccre indul, viszont a karbi minimumra vett allasaban is is megy a motor ezerrel,alig lehet megfogni,es nagyon hangos meretehez kepest.Raadasul nagyon melegszik,pedig mar 3 fordulat ki lett tekerve a tun,es kipufogon is nyomja az olajat rendesen,persze ugy,hogy egy kis gazadasra nem all le.Van valakinek otlete,hogy mi baj lehet?
Udv:TKristof

Trunks
2009-08-22, 11:40
Hali!

Mi az ,hogy nagyon melegszik?
Ezeknek a motoroknak olyan 110-130fok az üzemi hőmérséklete.
Ha szépen,láthatóan füstől minden fordulaton akkor minden oké.
Hangos bizony, szörnyű éles visító hangjuk van egyszerüen kibírhatatlan. ;D ;)

TKristóf
2009-08-22, 12:18
Szia!
Hat bizony, ezeket en is megtapasztaltam mar ket robbanos repcsivel meg egy 1:8 buggyval :D
Azonban a kerdesemre nem erkezett valasz.A karbi zart(persze annyira nyitva,hogy elinduljon) allasaban megy az auto el,fogni kell hogy ne lepjen meg....

Trunks
2009-08-22, 12:32
Pontosan mi van zárva? Melyik csavar?

TKristóf
2009-08-22, 12:44
Kezdek ketelkedni magamban,hogy estleg rosszul tudom a neveket :D
A karbi van zarva, az, amit a gazszervoval mozgatunk.

Trunks
2009-08-22, 12:55
Na akkor ugye a karbin van 3db állítási lehetőség.Ez a leg álltalánosabb.Van amelyiken 2 van, meg van olyan amin 4.
A tieden szerintem a normál 3 van.
1.Alapjárat (Idle speed)
2.alacsony fordulati csavar (Low speed)
3.magas fordulati csavar (High speed)

http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

Ha azt mondod ,hogy a karbi vagyis ha jol értem akkor az amit a szervo huzigál teljesen zárva van és mégis elszalad a gép.Általában annyira kell nyitva lennie ,hogy fékezésre ne álljon le.

Trunks
2009-08-22, 12:59
Kezdem érteni a dolgot.
Tehát még csak két tankot ment, és csak a bejáratás volt meg?

Ha így van akkor még nincs beállítva a motor.Vagy tévedek?

TKristóf
2009-08-22, 13:01
Meg nincs beallitva,illetve a fotun nyitottam,mert gyarilag szinte teljesen be volt tekerve.

Trunks
2009-08-22, 13:05
Meg nincs beallitva

Akkor az a baj.
Amit belinkeltem oldalt azon le van írva ,hogy ,hogy kell beállítani.

TKristóf
2009-08-22, 13:12
Jo lenne vegig csinalni,de tekintve,hogy az auto nem bir megallni egy helyben,ha nem fogom,nehezkes lenne elegge.

Trunks
2009-08-22, 13:29
Csináld azt hogy felbakolod és akkor nem szalad el.
De szerintem az alacsony fodulati csavar kifelé tekerésével orvosolható a probléma.
Persze ha az egyiket tekered akkor az kihat a másikra is.
Én azt csinálnám ,hogy beindítanám (ekkor szerintem olyan a hangja mint amikor már kevés az üzemanyag benne )és tekerném kifele az alacsony fordulatit addig amíg normális hangja nem lesz.A magas fordulatit is kifelé tekerném kb a háza szintjéig.Lehet ,hogy ijenkor már nem fog szépen járni vagy le is áll.Kis lépésekben tekergesd,ha kitekerted mind kettőt és még mindíg jár de csúnyán akkor kezdődhet a beállítás.Azt figyeld ,hogy mindíg füstöljön.

TKristóf
2009-08-22, 14:29
Koszonom,bejott ;) A beallitas is megtortent,most mar ok minden :) Szerencse,hogy ilyen kicsi,elmegy a kertben is :D

dzsanny78
2009-09-27, 18:29
sziasztok. nemrégiben lettem boldog rc tulajdonos. :D vettem egy 1:8-as hot bodies stadium sport truggy-t. idö közben szembesültem azzal a ténnyel, hogy bármennyire szererném, de sehogy sem tudom úgy beállitani a karbit , hogy az ne melegedjen túl, és kb 2-3 perc játék után - gondolom a túlhevült karbi miatt- az üanyag ne kezdjen el visszafolyni a tankba.tud nekem valaki segiteni a karbi helyes beállitásával kapcsolatban? elöre is köszi.

Trunks
2009-09-27, 19:29
Hali!
Itt megtalálod az alapokat:http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

Ha van még kérdés tedd fel nyugodtan.

Ui.:Üdv az őrületben. ;)
Tamás

dzsanny78
2009-10-01, 22:12
halihó. :D köszönöm a linket. nem sokat segitett, mert a beálitásokat megprobáltam ,de sajna a problem nem mult el. >:( nem tudod véletlenül hogy ehhez a tipushoz hol találhatnék valami profit, aki ténylegesen elmondaná hogy mi erre a megoldás? valami hot bodies lighting stadium sport fanatikust? köszönöm .

Trunks
2009-10-03, 15:19
hogy az ne melegedjen túl, és kb 2-3 perc játék után

Mennyi az a túl meleg motor?Megmérted?
A motorról nem találtam külön leírást,de a modellmotorok beállítási módszere az egyforma.
A motorok hőmérséklete általában 110-130fok között az optimális.
Nekem nincs hőmérőm ezért csak a hangjára és a füstölésére hagyatkozva állítom be.
Egy ilyen motor mehet jól 150fokon is meg 90fokon is.Ha jól megy és szépen füstöl akkor nem lehet baja a motornak.

Visszafolyik a tankba az üzemanyag?
Nézd át az üzemanyag csövet,meg a kipufogóból jövő csövet, hogy nem e lukas valahol.
A betöltő kupakot is ellenőrizd, hogy rendesen zár e.Ha a motor jár akkor az üzemanyagot a kipuffogógáz pumpálja a karbiba.Tehát ha a motor jár és mégis visszafolyik akkor valahol elszökik a nyomás amit a kipugáz csinál a tankban.Lehet, hogy a tank lukas.

Ez lehet ,hogy hülyén hangzik de egy próbát meg ér:
Csinálj te nyomást a tankban.A kipurol húzd le a csövet és fujj bele levegőt(persze addig kell fujni ameddig akarod ,hogy járjon a motor,ha a nyomás megszünik akkor leáll a motor) ha a motor így nem áll le akkor ezzel a résszel van baj.

Nézd át aztán írj.
Egyenlőre nincs más ötletem. :-\

Trunks
2009-10-04, 01:25
Azt írtad az elején, hogy most vetted.
Ujjonnan vagy használtan?
Ha a jószág ujj akkor be kell járatni:

http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-bejaratas.php

És csak utána beállítani.

Vidra
2009-11-28, 09:40
Van nekem egy kyosho gx15ös motorom (kezdő vagyok, nemrég kaptam havertól)

Az a gondom, hogy nem lehet átfordítani. A motor még nem látott benzint, nem is komplett, de kissé zavar ez a szitu, hiszen ha összerakom és még kompresszió is lesz benne akkor az első átfordításnál sérülhet valami.
Mondja másik haver, hogy ezek a motorok nehezen fordulnak át, meg itt is irták már, hogy kúposra van fúrva a henger, de ez annyira szorul, hogy ha átfordítom akkor beleszorul a dugó a hengerbe az FHP előtt, és úgy kell visszalökni. Nem hinném, hogy ez jót tenne a hajtórúdnak...

Köszi a segítséget, és bocsi, ha nem ebbe a topicba való lett volna, de nem akartam 1 kérdés 1 válaszért új topicot nyitni.

Vidra

Trunks
2009-11-28, 11:09
Hali!

Vedd ki a gyertyát és ugy próbáld átfordítani.
1-2 csepp After Run oilt rakhatsz bele.
Ha még ujj a moci akkor ez a normális, a hajtókarnak meg ki kell bírnia a terhelést. ;)

Ha jól tudom Startpados indítású a motor még igaz?
Ha igen akkor csak a lendkeréknél tudod megforgatni.

Vidra
2009-11-28, 12:15
Hali Trunks

ez gondolom nekem szólt.
Nincs is rajta hengerfej, se lendkerék. :( Ez nem tudom hogy fog átfordulni.

Sima 2T keverékolajjal ha finoman megkenem az árt neki? (rendesen indítva csak nagyon sokára lesz a motor)
persze rendes használat előtt el lenne mosva szépen a motor, nehogy az izzítógyertyát megegye a motorban maradt kétté olaj (szintetikus)

Trunks
2009-11-28, 13:27
Hali Trunks

ez gondolom nekem szólt.
Nincs is rajta hengerfej, se lendkerék. Szomorú Ez nem tudom hogy fog átfordulni.

Sima 2T keverékolajjal ha finoman megkenem az árt neki? (rendesen indítva csak nagyon sokára lesz a motor)
persze rendes használat előtt el lenne mosva szépen a motor, nehogy az izzítógyertyát megegye a motorban maradt kétté olaj (szintetikus)

Az olaj nem árt neki de inkább After Run olajjal kennd be az később is kell majd,ha az akarod ,hogy hosszú életű legyen a motorod. ;)

Ha már így szét van kapva akkor a dugót és a hüvelyt is kivehetnéd és akkor már látsz mindent.

Lendkerék nélkűl elég nehezen fogod átfordítani az biztos, legalább az kéne rá és akkor egyből kiderül ,hogy forog vagy nem.
Elvileg ha így hengerfej nélkül forgatod akkor a dugó (a kúposság miatt) kitolja a hüvejt egy picit és akkor már ÓVATOSAN ki lehet húzni.Ha nincsenek a henger falán vagy a dugón hosszanti csikok, karcok akkor mehet össze.
Arra figyelj ha a hajtókart+dugót kiveszed akkor jegyezd meg ,hogy hogy állt a hajtókar, mert van rajta egy olajzó furat.Az a biztos ha filcel megjelölöd.

De ha erre a szétszedésre nem vállalkoznál most még akkor én megvárnám a lendkereket és akkor fogod tudni tekerni.

Vidra
2009-11-29, 20:03
Látok én mindent, az olajzófuratnak merre kell állnia?
Nem csak kitolja a dugó a perselyt, de ha fejre fordítom akkor kiesik a persely belőle. Nem valami szoros az illesztése. Ez nem túl jó a hőátadás szempontjából. Mit lehet ezzel kezdeni?

Trunks
2009-11-29, 23:11
Látok én mindent, az olajzófuratnak merre kell állnia?
Nem csak kitolja a dugó a perselyt, de ha fejre fordítom akkor kiesik a persely belőle. Nem valami szoros az illesztése. Ez nem túl jó a hőátadás szempontjából. Mit lehet ezzel kezdeni?

A furat az enyémen (STS) a karbi felé néz vagyis befele hátulról nézve.
Ahogy kivetted ugy rakd vissza.Nem tudom ,hogy mindegyiknek egyformán áll e.

Keresd meg a motor doksiját és abban benne van.

A henger az nem baj ha kiesik, a hengerfej ugy is ott tartja.
Ha viszont a dugót át tudod tolni a hengeren az már nagyobb baj.Ha viszont a henger teteje felé "megszorul" a dugó akkor jó.

Ha minden oké (főtengely forog,csapágyak jók) akkor össze rakhatod aztán rakj rá egy lendkereket és már tudod is forgatni.

Vidra
2009-11-30, 16:40
A motor még nem látott benzint, szval akkor nem aggódom.

Trunks
2009-12-01, 21:23
A motor még nem látott benzint, szval akkor nem aggódom.

Akkor elvileg nem lehet semmi baja. ;)

még nem látott benzint
Erre csak azt tudom mondani,hogy: 1-BEJÁRATÁS 3-4 tank alapjáraton ketyegtetés
persze lehet ,hogy nehezen fog indulni,akkor lehet egy picit álligatni, de ahogy beindult ugy hagyni
2-BEÁLLÍTÁS ez CSAK a bejáratás után jöhet, itt már cibálhatod a gázt és rendesen beállíthatod

Az előző hozzászólásoknál van link a bejáratás és beállításról érdemes elolvasni. ;)

Vidra
2009-12-03, 18:46
Köszönöm.

StuFFy
2010-01-20, 00:05
Sziasztok!

Az alábbi problémával fordulok hozzátok:
Tél van, 0-hoz közeli hőmérséklet, hpi mt2m van, gyári t15s motorral, benne jelenleg egy OS 2 gyertyával.

A motor beindul, szépen jár, kellően húz is, gyorsul ahogy kell, minden rendben van, de olyan 5 perc közepes csapatás után, (lehet, hogy eddigre melegedik be a hideg miatt) alapjárat stabil marad, de ahogy elkezdenék gyorsulni visszafullad ledadog. Nem áll le, csak visszaesik a fordulat majdnemhogy alapjárat alá. Ha tovább erőltetném a teljes gázt, akkor lefulladna. Néha annyira nincs benne erő, hogy annyira sem tudja felpörgetni a motort, hogy a kocsi elinduljon.
Az alsójárati tű alapbeállításon van, a felsőn lehetne szegényíteni, de inkább kenjen mint gyorsuljon, ezért viszonylag dúsan jár.
Tehát az lenne a kérdés, hogy mit merre tekergessek, hogy ne fulladjon ha gázt adok? Most olvasgattam kicsit gyertyákról, és meglesem majd egy vastagabbal is, mert ahogy néztem 4es alatt nem is kellene raknom bele gyertyát, lehet ez a baj.

Válaszotokat, véleményeteket előre is köszi.
ha valaki tud esetleg konkrétan a hpi nitro star t15 motorjára téli és nyári gyertyát mondani, az lenne a legjobb (amennyiben a gyertya okozza a bajt).

SYL
2010-01-20, 08:29
Üdv!

A leírt jelenség akkor áll elő, ha a motor bemelegedett és a fordulatszám növelésekor "elfogy" az üzemanyag, ezért fullad egy bizonyos sebesség elérése után.
A megoldás:
Hidegben több üzemanyagra van szüksége a motornak. Nyitni kell (balra) a magasfordulati tűn, legalább egy negyedet.
Újabb próba, ha még mindíg ezt csinálja, még nyitni.
Ha gyertyacserében gondolkozol, télen-hidegben a vékonyabb szálú (melegebb hőértékű) gyertyát tegyél be.
Ha gondod lenne keress meg, segítek.

StuFFy
2010-01-20, 11:28
Köszi a gyors választ, megpróbálom!
2 es van a mostanira gyertyára írva, szóval akkor az rendben lehet, hagyom.
Nyitok a tűn, és kereslek ha valami nem megy.
Köszi a segítséget!

kisg325
2010-03-19, 19:51
Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem! Kyosho GXR-28-as mociról lenne szó. A jelenség,hogy össze-vissza jár,már ha jár. ;D Beindul,hurutosan jár,majd magas fordulaton pörög,gázra leáll,szóval kezelhetetlen,mintha falsot szívna. A karbiban kicseréltem az összes O gyűrűt,szóval tegyük fel,hogy jó. Ilyenkor esetleg a motorban lévő csapágyak lehetnek a hibásak? Mintha olvastam volna erről valahol. Még egy számomra érdekes jelenség van. Ha üzemanyagot fújok át a tankból a karbiba,akkor néha rotyog,mint a forrásban lévő víz,pedig a motor még el sem érte az üzemi hőfokot.

Remélem tudtok nekem valami okosat írni,mert lassan kezd szétb@szni az ideg... ;D

Janiboy
2010-03-19, 20:28
Ne idegeld magad:)
Szerintem nem olyan nagy a gond. Tök mindegy milyen a motor, ezek a jelenségek modellmotoroknál előfordulhatnak.
Szerintem egy sima karburálás hiányzik neked. A motorfelpörgés mint jelenség szegény keverékre utal! Ezzel vigyázni kell mert olajból is keveset kap, jobban is melegszik, gyertyát is kiégeti stb...

Szerintem tekerj kifelé a tűn addig amig át tudod forgatni. Miuán úgy megszívta magát hogy csak nehezen tudod átforgatni, (természetesen ilyenkor gyertya ki rongy a tetejére és át kell öblíteni) akkor fokozatosan zárj vissza, és indíts. 1/8-adoknál egyszerre ne tekerj többet mert bemész a málnásba.
A alapjárati tűd remélhetőleg nincs elállítva, ha mégis akkor az ügy kissé bonyolultabb, de nem reménytelen. Ez akkor derül ki ha gázon jó de alapjáraton nem (ez az egyszerűbb eset), vagy fordítva...
Ezt viszont már leírták páran előttem, ebbe hadd ne mejnek bele.

Az üzemanygrendszered is lelevegősödhet. Nézd át a tankot, nincs-e repedés rajta, ezen kívül cseréld ki a üzemanyagcsövet és szűrőt. És tele tankkal próbálkozz. Ha minden gyári, akkor nem szabad levegősödni.

Sziasztok!

Tanácsra lenne szükségem! Kyosho GXR-28-as mociról lenne szó. A jelenség,hogy össze-vissza jár,már ha jár. ;D Beindul,hurutosan jár,majd magas fordulaton pörög,gázra leáll,szóval kezelhetetlen,mintha falsot szívna. A karbiban kicseréltem az összes O gyűrűt,szóval tegyük fel,hogy jó. Ilyenkor esetleg a motorban lévő csapágyak lehetnek a hibásak? Mintha olvastam volna erről valahol. Még egy számomra érdekes jelenség van. Ha üzemanyagot fújok át a tankból a karbiba,akkor néha rotyog,mint a forrásban lévő víz,pedig a motor még el sem érte az üzemi hőfokot.

Remélem tudtok nekem valami okosat írni,mert lassan kezd szétb@szni az ideg... ;D

kisg325
2010-03-19, 20:47
Köszi a gyors választ! A tank,a csövek és a szűrő is zsír újak. Nekem azért fura ez az üzemanyag bugyogás és a folyamatosan más motorüzem. Talán a hétvégén hoznak egy olyan karbit,ami egy üzemelő motorról van és ha azzal megjavul,akkor az a ludas,de ha nem,akkor... Különben a karbin minden elvolt állítva,de a gyári értékekre állítva kezdtem a próbálgatást,majd próbáltam szegényebbel,mivel már a motor bejáratott motor,de sehogysem akarja. ::)

kisg325
2010-03-21, 14:27
Sziasztok!

Nem hiszem,hogy csak egy választ kapok....

Azért írok,hátha mégis valaki billentyűzetet ragad. Szóval újabb karbi szétszedés-összerakás,csere és a probléma ugyanaz,sőt az érdekes az,hogy elméletileg nincs elszegényítve a keverék, /manual szerint 2,5-3 fordulat,nekem 3-4 között/ de az üzemi hőfok padon felkúszott egyszer 180 fokra :o /le is állítottam gyorsan/ ,ami számomra azt sugallja,hogy falsot szív és ezáltal tuti szegény a keverék. Nem hiszem,hogy több karbival is ugyanaz lenne a gond,így szerintem a motornál,csapágynál szívhat levegőt. Ha valaki szerint hülyeség,akkor szivesen venném a tapasztalatokat,tanácsokat,stb.

Dodge
2010-03-21, 19:56
Szia Kisg!
Szerintem hiába van Neked felül kinyitva ha alul nem kap így alapjáraton persze, hogy pörög, egyenetlenül jár meg minden baja van. Én alul nyitnék rá egy kicsit. Ha ez megvan akkor lehet állítani alapjáratot ha ez is megvan akkor lehet beállítani a fődúsítót.
Gondolom azért kúszott fel 180°C-ra mert alul (mint említettem) nagyon szegény üzemanyagot kap így amikor magas fordulaton jár, nem nagyon kap kenést és mivel egyhelyben áll így még hűtést sem.

Üdv.

kisg325
2010-03-21, 20:14
Szia!

Az alacsony fordulati csavar is ott áll,ahol a manual megadja már bejáratott motornál. Ezekszerint felejtsem el a manualban megadottakat és próbálgassam még? A manual annyit adott meg,hogy a fődúsító optimálisan 2,5-3 az alacsony fordulati meg a karbi síksától legyen beljebb 0,5 mm-t,a súber pedig 1 mm-re legyen nyitva. Én innen idultam el,de semmi...

Dodge
2010-03-22, 10:04
Szia!
Hát én nem szoktam nézni a manualt mert van egy általános gyári beállítás, onnan mindíg ki lehet indúlni ha újra kell karbizni a mocit ha meg jól be van állítva a moci akkor mind1, hogy melyik csavar, hogy áll, ha egyszer jólmüxik. Ha helyedben lennék még egyszer megpróbálnám de ha nem jársz sikerrel akkor kérj meg valakit aki jártas ebben és segít beállítani. Ha neki sem sikerül akkor valami nagy gubanc lesz.

kisg325
2010-03-23, 19:19
Sziasztok!

Tudom nem nagy az érdeklődés,de hátha olvassátok többen is és akár okosodhatunk is belőle.
Ma kipróbáltam egy olyan karbival a motorom,ami tuti jó,ugyanis egy használatban lévő ugyanilyen motorról adták kölcsön. A helyzet szinte ugyanaz! Először járt,már azt hittem,hogy tényleg az én karbim lesz a ludas,majd ezzel is felpörgött a motor,illetve nem ejtett vissza a fordulat és melegedett szintén. Mivel eddig sötét helyen szórakoztam a géppel,most láttam meg,hogy szerencsétlen múltkor annyira felhevült,hogy elszineződött az eloxált hengerfej! :o Szerintem odáig mindenki egyetért velem,hogy szegény lehet a keverék,de mivel már szinte biztosra vehetem,hogy nem a karbi miatt,így a forgattyúsháznál szívhat falsot. A hétvégén lekellett vennem a berántót,mert eltört a rugó és meglepetés volt számomra,hogy dzsuvás a hátlap. Ahol kifelé nyomja az üzemanyagot ott falsot is szívhat,nem? ::)
Ha kölcsön kapom a másik motorról a hátlapot,akkor azzal is kipróbálom és leírom a tapasztaltakat,hátha okítással bír más számára is,főleg ha tényleg az lesz a hiba oka.

Bocsi,ha hosszúra sikeredett.

Janiboy
2010-03-23, 21:03
Erre szoktam mondani -bár nem nem szívesen- hogy vidd be a Sylkába :(
Biztosan megvan az oka, nameg az is lehetséges amit mondtál, hogy hátul szív falsot. Nekem még sose volt berántós motorom, ezért csak annyit mondhatok hogy próbáld ki a mások hátlappal.
Milyen üzemanyagot használsz? Ha van rendesen olaj benne (minimum 8-10%) akkor a csapágyak mellett nem szív falsot. Persze amennyiben a gyári főtengely forog a gyári karterban.
Gyertyád milyen hőértékű? Nem szokott kiégni?

Normális esetben alapjáraton nem szabadna túlmelegedni. Én bejáratás idejére tettem még 2 tizedet a hengerfej alá, kicsit dúsan kiforgattam 2 tank üzemanyagot a motorból, és végig olyan volt a hengerfej hogy kézzel meg lehetett érinteni. (miután kivettem a pakolást már nem annyira, de zártam is kicsit)

kisg325
2010-03-23, 21:32
16-os JETS üzit tankolok. A gyertya volt 3-as is és 5-ös is,de mindkettővel ugyanaz a szitu. Az igazság az,hogy nálam még nem égett ki egy gyertya sem,mert konkrétan ez a motor nálam még nem is ment. Használtan vettem,de a kompressziója jónak tűnt a szétszedésekor. Az előző tulajnál levakolt hátlappal ment startpadról,ezért gyanakodok most a hátlapra. Valószínű az marad,hogy kipróbálom majd a másik hátlappal és Dodge kolléga tanácsára nyitok még az alacsonyfordulatin,hátha segít a problémán.
Sajna Sylkához nem tudom bevinni,mert cirka 130 km-re lakok onnan. A kis 12-es Tamiya mocimmal nem szívtam ennyit,pedig a Tamiyára mondták,hogy milyen sz@r,persze ezzel nem a Kyoshot akarom fikázni,csak én szívok vele. ;D

kisg325
2010-04-18, 09:52
Sziasztok!

Két hete hétvégén végre kiautóztam 6 tankot és szépen muzsikált a gép,bár igazi alapjáratom nem volt,csak kicsit magasabb. Az üzemi hőmérsékletem 110-125 között volt és tényleg szépen ment. Tegnap viszont megmakacsolta magát és ismét szívatott a GXR28. Késő délutánra tudtuk úgy belőni,hogy eléggé kitekert alacsonyfordulati csavarral éppen tudtam menni egy tankot. A végeredmény ez lett:
http://www.rcpilot.hu/users/237/579/s_20100418726563284.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/237/579/b_20100418726563284.jpg)

Ötleteket várok,hogy milyen esetekben "szokása" a hajtókarnak a leszakadás. Különben utána érdeklődtem és többen is azt mondták,hogy a 28-as motoroktól jóval stabilabbak a 21-esek,habár kisebb teljesítménnyel természetesen. Eddig 2 ismerősnek is 28-as motorban szakadt le a hajtókar.

laszlo2
2010-04-18, 15:03
Helló
Most cserélte egy 1:8 egyedi gyártású buggyt,és az lenne a kérdésem,hogy tudom én ezt be indítani?
Starter van hozzá,azzal már próbáltam de nem indult be,még csak el se kapta,izzítóm az nincs hozzá,
anélkül be se lehet indítani?Itt olvastam az egyik fórumon,hogy hajszárítóval melegítette fel,és úgy indított!!!
Ezt én is ki próbáltam de semmi!!Hogy tudom meg nézni,hogy jó e a gyertya? Több mint két hónapja nem volt be indítva,
mit kell vele ilyenkor csinálni indítás előtt? Találtam egy oldalt:http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php
ahol szóról szóra le írják mit kell rajta állítani,de ahoz be kéne idítani.Még soha nem volt robbanos autóm úgyhogy
nem értek hozzá semmit. A motorra ez van írva:Cipolla Buggy 3.5cc master. 10% nitrot adtak hozzá.
Segítsetek!!!!
Képek:
http://kepfeltoltes.hu/view/100417/K_p_015_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100417/K_p_016_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://kepfeltoltes.hu/view/100417/K_p_017_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Trunks
2010-04-18, 15:50
Szia!

Izzító nélkül csak tologatni tudod. :D

Ahhoz hogy a motor beinduljon kell az izzítás.

Elsőként üzemanyagot pumpálsz a motorba.Ezt ugy csinálod ,hogy befogod a kiput és tekerteted a starterrel addig amíg az üzemanyag el nem jut a motorba.
Ha ez megvan,ráteszed az izzítót és tekered a starterrel a motort.
Ha a beállítások jók ,akkor be fog indulni.

Izzítás ellenörzése (bár már le van írva az előző oldalakon ,de mindegy):
gyertyát kiveszed és rádugod az izzítóra ha szépen felizzik akkor jó.
Az izzító közepe a pozitív és a külseje a negatív.
A gyertyánál is így van.A felálló pöcök a pozitív a háza pedig a negatív.
A gyertyát le tudod ellenőrizni amíg nem lesz izzítód, csak egy 1,5voltos elem kell hozzá és két szál kábel aztán értelem szerűen + a +ra, - a - ra és már izzik is.
Ezzel a módszerrel akár be is tudod indítani a motort.

Ha a motor beindult akkor már le lehet venni az izzítót és jöhet a móka.
De én azt javaslom ,hogy az első pár kört kis gázon menj ,hogy a motor bemelegedjen.

A leírás a beállításról az nagyon jó ,használd.

Üdv Tamás

laszlo2
2010-04-18, 20:18
Kösz erre voltam kiváncsi.
Ma szét szettem ki takarítottam a karburátort,meg néztem a dugattyút van e valami lógása a hengerben de semmi baja.
Le is próbálom a gyertyát,hogy jó e.Ha a gyertya jó és még se akar be indulni akkor mi a teendő?
A motoról tudtok valamit mondani,hogy mennyire meg bízható?
Üdv

laszlo2
2010-04-18, 20:24
Ja és ha rossz benne a gyertya,akkor milyet kell bele venni,mert a gyertyára nincs semmi írva.
Köszi

Trunks
2010-04-18, 21:49
Ha a gyertya jó és még sem indul ,akkor valószínű ,hogy a beállítás nem jó.
A motoron lévő irásokból rá lehet találni a neten a leírásra már ha van.

Ha nem találsz akkor a cikkben leírtakat kövesd.

Gyertyát én kétfélét használok télire és nyárra, mert különböző hőértékkel bírnak.
Szerintem ha veszel gyertyát akkor menj be egy boltba és ott majd "kioktatnak" hogy melyik jó a te motorodba.

Ha mégsem megy írjál.

Janiboy
2010-04-19, 08:43
Kösz erre voltam kiváncsi.
Ma szét szettem ki takarítottam a karburátort,meg néztem a dugattyút van e valami lógása a hengerben de semmi baja.
Le is próbálom a gyertyát,hogy jó e.Ha a gyertya jó és még se akar be indulni akkor mi a teendő?
A motoról tudtok valamit mondani,hogy mennyire meg bízható?
Üdv

Hali
A dugónak alul mindig lesz valamennyi lógása, mert kúpos a henger.
Gyertyából mindig legyen nálad 2-3 darab tartalék. Szar dolog azért abbahagyni a játékot mert elégett a gyertya, ami előbb-utóbb úgyis bekövetkezik. Az izzító 2 gyertya ára, ne spórolj rajta.

Őszintén szólva a Cippola motorokról nem sokat tudok. Nem ma kezdték, inkább tömegmotorokat készítenek, de még nem találkoztam ilyennel. Olasz, van múltja, akkor olyan rossz nem lehet. Alkatrész ügyben nincs ötletem. Akitől vetted azon keresztül informálódj.

A beállítást rengetegszer megírták a fórumon, (ezen a topikon is) de a neten is van rá leírás. A legkönnyebben akkor sajátítod el ha csatlakozol valamelyik sporttárshoz és megmutatja neked.

Janiboy
2010-04-19, 08:51
Sziasztok!

Két hete hétvégén végre kiautóztam 6 tankot és szépen muzsikált a gép,bár igazi alapjáratom nem volt,csak kicsit magasabb. Az üzemi hőmérsékletem 110-125 között volt és tényleg szépen ment. Tegnap viszont megmakacsolta magát és ismét szívatott a GXR28. Késő délutánra tudtuk úgy belőni,hogy eléggé kitekert alacsonyfordulati csavarral éppen tudtam menni egy tankot. A végeredmény ez lett:
http://www.rcpilot.hu/users/237/579/s_20100418726563284.jpg (http://www.rcpilot.hu/users/237/579/b_20100418726563284.jpg)

Ötleteket várok,hogy milyen esetekben "szokása" a hajtókarnak a leszakadás. Különben utána érdeklődtem és többen is azt mondták,hogy a 28-as motoroktól jóval stabilabbak a 21-esek,habár kisebb teljesítménnyel természetesen. Eddig 2 ismerősnek is 28-as motorban szakadt le a hajtókar.

Szomorú dolog mindig ilyet látni.
A hajtókar e leggyengébb része a motornak. Könnyűnek kell lenni, és erősnek. Rezgéseket kelt, amit csillapítani kell, közben kopik a persely, stb.

A hiba a konstrukcióban keresendő. A 28-as motorok (tisztelet a kivételnek) a 21-es motorok nagytestvérei. Vagyis a 21-es motorokba szerelnek nagyobb dugót, illetve módosított főtengelyt. A motor határozottan erősebb lesz, a hajtókar viszont marad a 21-es. Vagyis hamarabb szakad.

kisg325
2010-04-19, 19:12
Köszi Janiboy a választ! Különben így szétszedve nézegettem és a belső csapágy is lóg,csak kérdés,hogy előtte is lógott-e vagy csak a hajtókar szakadásának a következménye.

Janiboy
2010-04-19, 20:49
Köszi Janiboy a választ! Különben így szétszedve nézegettem és a belső csapágy is lóg,csak kérdés,hogy előtte is lógott-e vagy csak a hajtókar szakadásának a következménye.

Az nem biztos hogy hiba.
A nagy csapágy nagyon lazára van tervezve. Az új is. Axiális irányban kézzel is kivehető a kotyogás az újnál. Persze ez tovább kopik, de a halál jelei a gyertyafogyásban mutatkoznak meg elsőként.
Nem tudom mi éri meg jobban. Ezt neked kell eldöntened, de a felújításnál nem lehet spórolni.

kisg325
2010-04-19, 20:58
Ez teljesen kuka,mivel a motorblokk oldalát is kiütötte. Új motort veszek és 21-es lesz,elméletileg STS gyártmány,ha megérkezik.

Janiboy
2010-04-19, 21:06
Ez teljesen kuka,mivel a motorblokk oldalát is kiütötte. Új motort veszek és 21-es lesz,elméletileg STS gyártmány,ha megérkezik.

Én olyat nem is merek mondani hogy vegyél újat :) Még a végén megszólnak, hogy válság van.

kisg325
2010-04-19, 21:10
Válság van,de azért az élethez kell egy kis nitró! ;D

laszlo2
2010-04-20, 22:09
Helló
A modell futártól akarok rendelni gyertyát,csak nem tudom,hogy milyet kell
amit néztem R5-ös,a motor amihez rendelném. Cipolla Buggy Master 3.5cc
Szerintetek az jó hozzá?

Trunks
2010-04-20, 23:25
Én is ezt használom és eddig nem volt vele gondom.
Szerintem jó lesz bele.Én még az R3-ast használom télire.

Izzítót is rendelj akkor már. ;)

laszlo2
2010-04-20, 23:59
Ok.
Akkor olyan gyertyát rendelek,2 db-ot,meg persze izzítót is,
van olyan, hogy izzító pipa,900ft. Az milyen arra csak rá kell csatlakoztatni az
akumlátort?Vagy mire való?
Üdv

laszlo2
2010-04-22, 23:19
Hali
Na sikerült be indítani,de nagyon pörgött majdnem teljes gázon
csak úgy bírtam le állítani,hogy le vettem a benzin csövet.
Utána be indítom és megy 10 másod percig és le áll magától.
Ez mitől lehet,be kellene állítanom?

Janiboy
2010-04-23, 08:17
Hali
Na sikerült be indítani,de nagyon pörgött majdnem teljes gázon
csak úgy bírtam le állítani,hogy le vettem a benzin csövet.
Utána be indítom és megy 10 másod percig és le áll magától.
Ez mitől lehet,be kellene állítanom?

Igen, be kellene állítani.
Így leírva nehéz ebben segíteni, de úgy tünik elsőre hogy kevés üzemanyagot kap a motorod. (akkor pörög veszettül terhelés nélkül, terhelésre meg egy pillanat alatt leáll.)
Vigyázz vele, ne járasd sokat szegényen, mert kiég az új gyertyád, nameg kenést se kap rendesen.

A beállításra keress a neten, hadd ne írjam ide sokadszor.

laszlo2
2010-04-23, 13:49
Hali
A motor beállítást már meg találtam,csak azt nem értem,hogy csavarjam be az összes csavart
vagy csak az egyiket és úgy kezdjem be állítani.
Hülye kérdéseim vannak?
Üdv

Janiboy
2010-04-25, 11:34
Hali
A motor beállítást már meg találtam,csak azt nem értem,hogy csavarjam be az összes csavart
vagy csak az egyiket és úgy kezdjem be állítani.
Hülye kérdéseim vannak?
Üdv

Régebben találtam egy nagyon idevágó cikket a 2-3 tűs autós motorok beállításáról, de sajnos már nem találom én sem.
Ennek ellenére itt találhatsz hasznos információkat:
http://forum.rcmodell.hu/index.php?topic=38847.0

Mivel nem tolonganak az autós kollégák a segítséggel, megpróbálom pár szóba összefoglalni hogy mire is figyelj. (a teljesség igénye nélkül, de ha valakinek van hozzátennivalója az jó lenne ha segítene)

Ami szerintem a lényeg:

- próbáld meg megszerezni a karburátor gyári beállítási értékeit
(itt egy Novarossi beállítást találsz, de hogy értsd mire gondolok, annak talán megteszi :
http://www.novarossi.it/files/manuals/Carburatore-21-NORMALE.pdf )
A gyári értékek egy optimális közeli állapotot hoznak. A lényege hogy biztosan beindul a motor,
megy is, de természetesen a finomhangolás hátravan.

- használj startert aminek jól fel van töltve az aksija. Berántóval tapasztalat híján reménytelen.

- vedd ki a gyertyát és forgasd a motort. Addig nyiss a tűn míg a hengerfejből nem jön kifelé sűrű köd formájában az anyag. Kézzel rá lehet segíteni, pillanatokra be kell fogni a porlasztó nyílását. Ha sokáig befogod akkor túlszívatod! Utána azonnal tedd vissza a légszűrőt.

- visszacsavarod a gyertyát izzítasz és megforgatod a motort startpadon. Most már lesz füstje , szaga, ha szerencséd van beindul. Ha nem akkor leáll. Ha ezután nem bírja a startpad átforgatni a motort akkor az megszívta magát, tehát zárni kell a főtűn (egyszerre ne forgass 1/4-nél többet!). (Ha kell vedd ki a gyertyát és járasd ki a beszorult üzemanyagot, tegyél rongyot a motor tetejére ne fröccsenjen a szemedbe az anyag) )Ha nem szorul meg de leáll, akkor nyiss rajta.

- főtű beállítása, ami a teljes gáznál szabályozza a keveréket. Ezt csak magas fordulaton tudod beállítani, ezért rövid ideig járasd, és inkább dúsan indítsd és zárj utána mint fordítva, mert könnyen túlmelegszik. Ehhez persze el kell jutni addig hogy a motor folyamatosan járjon, de ha ez megvan, akkor már csak az alapjárat van hátra. (Ha nem jó az alapjárat akkor sokat kell kisérletezni) A beállítás ezen részét a legközelebbi járatáskor is el kell végezned (annak ellenére hogy nagy valószínűség szerint könnyen be fog már indulni a motorod), mert valószínüleg változik a léghőmérséklet, páratartalom, légnyomás.

- csak ezután következik az alapjárat beállítása, fordítva nem megy

- az alapjárati tűt általában csak egyszer kell jól beállítani. Gyárilag optimális közeli állapotba hozzák. A lényeg hogy kis és közepes fordulaton jól legyen belőve a keverék, és gázadásra rögtön harapjon a motor. Fontos hogy meg tudd különböztetni a szegényet a dústól, mert különben bemész a málnásba.
Az alapjárati csavar már más kérdés (de fontos), az az alapjárati fordulatot szabályozza, ami azért fontos, hogy amikor fékezel a kuplung oldjon teljesen, (különben elfüstöl a csapágy is a pofa is), de ne álljon le a motor.
Nagyon fontos a tiszta légszűrő. Ha enélkül beállítod a motort akkor légszűrővel nem lesz jó. Ha koszos légszűrővel állítod jól be, akkor a tiszta (de beolajozott) légszűrővel nem lesz jó. Éppen ezért mindig legyen nálad jópár tiszta "szivacs" amit cserélgetsz (majd otthon kimosod)

Ha valamit kihagytam, vagy rosszul írtam akkor szóljatok, a tévedés lehetőségét fenntartom magam részéről.

Ákoska1985
2010-04-25, 20:12
Sziasztok!

Van egy Vertex VX-18-as motorral szerelt Himoto 1:10-es monsterem. Használtan vettem 1 hónapja. Az autót akkor teljesen szétszedtem. Hajtásláncot átnéztem, difiket bezsíroztam. Semmin nem érzem, hogy szorulna, de a motorom mégis melegszik. félgázon is 130 fok közül jár, ha lenyelezem, felmegy 160-170 fokig is. A motoromnak a gyári beállítását megtaláltam, az alapján a hőmérséklet 100-110 fok közt jó. Újra bekarburáltam ez alapján: http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php Ugyan úgy melegszik. Azt nem tudom milyen gyertya volt benne, de az tönkrement. Próbáltam Rossi R5-ös gyertyával, azzal nem volt alapjáratom 15fokos külső hőmérséklet mellett. Valószínűleg sokat kapott mert nagyon jött az olaj a kipufogóból alapjáraton, de a melegedés miatt nem mertem elvenni. A magasfordulatit ha kitekerem 1/4 fordulattal akkor már nem akar kipörögni. Ma mentem R2-es gyertyával kb 20 fokban. Alapjárat volt vele, melegedés úgyszintén. :( Már teljesen tanácstalan vagyok. Az autóval eddig 1 litert mentem. CoolPower üzemanyagot használtam (18% kenőanyag és ha minden igaz akkor 10% nitro). Esetleg az üzemanyag nem lehet problémás? Mit ronthattam el? A segítségeteket előre is köszönöm!

laszlo2
2010-04-25, 21:44
Hali
Nagyából már sikerült be állítani,de még nem az igazi,el ment rá 1 liter üzemanyag mire
annyira sikerült be állítani,hogy birjak vele menni egy pár kört.
Maradt két tank azzal mentem egy keveset.
EZ NAGYON MEGY!!!!
Csak fél gázon mentem vele de úgyis nagyon állat!
De még a beállítás nem az igazi,vagy nagyon pörög vagy le áll, hogy kell le állítani
mert én csak úgy bírom le állítani,ha le veszem a légszűrőt és be fogom, akkor
szépen le áll.De gondolom ezt nem így kell!! Üzem anyagot milyet kell hozzá venni,
ami volt hozzá az 10%-os volt. Most milyet vegyek hozzá?
Janiboy köszi a segítséget,de tényleg kell hozzá egy olyan ember, aki be állítja nekem rendesen,
és el mutogassa,hogy mit hogyan.

Trunks
2010-04-26, 20:55
Hali laszo2!

A motorról nem találtam szinte semmilyen leírást. :(
A jó beállításhoz vidd el ahhoz aki már csinált ilyet,mert kezdőként nehéz eldönteni ,hogy mi a jó.

A motort leállítani ugy tudod, hogy lehúzod az üzemanyag csövet ,vagy befogod a kipuffogót.

Ákoska1985
2010-05-02, 21:03
Sziasztok!

A melegedési problémám megoldódott HPI Powerfuel 16%-os üzivel. Ellenben előjött más... Mitől ég el 8db gyertya 2-3 tank alatt? 2db HPI R3, 1db HPI R4, 1db Rossi R3, 1db Rossi R5 és 3db ismeretlen (volt valahonnét, és végső elkeseredésemben és mert nem volt már más, beleraktam).

laszlo2
2010-05-05, 22:59
Hali
Ha nagy gázra már nem úgy indul el,ahogy előtte, ezalatt azt értem,hogy eddig kapart egyből,
most pedig felpörög a motor, és az autó kaparás nélkül indul el, mint ha fokozatosan adnám neki a gázt.
Ilyenkor kuplungot kell cserélni? Vagy mit? Ehhez a motorhoz is jó egy másik 3.5ccm alkatrész?
Mert ehhez a motorhoz semmit nem találok.CIPOLLA BUGGY 3.5CCM

Janiboy
2010-05-06, 00:42
Sziasztok!

A melegedési problémám megoldódott HPI Powerfuel 16%-os üzivel. Ellenben előjött más... Mitől ég el 8db gyertya 2-3 tank alatt? 2db HPI R3, 1db HPI R4, 1db Rossi R3, 1db Rossi R5 és 3db ismeretlen (volt valahonnét, és végső elkeseredésemben és mert nem volt már más, beleraktam).

Hali

A gyertyakiégést alapvetően 2 dolog is okozhatja.
- egyszerűen túlhevül
- a motor kopott és káros rezgések alakulnak ki

Elsőnél lehet hogy csak szimplán kis hőértékű gyertyát használsz. Nem ártana ha tudnád mérni a hengerfej hőmérsékletét! 16 nitró nem sok, én 6-os és 7-es Novarossi gyertyát használok 16%-hoz. Szerintem ez nem akkora különbség hogy ilyen sűrűn elégjenek. Okozhatja még a szegény keverék is, igaz erre hajlamos a leállásra is. Sokszor csupán a hengerfejpakolás nincs megfelelően beállítva. Ha minden mást ellenőriztél és nincs változás, akkor tegyél alá hengerfejpakolást.

Kopott motornál elsősorban a nagy csapágy tud ilyeneket okozni. Gyárilag is laza a csapágy, és ez csak tovább "lazul" Rossz esetben az acélgolyók kráteresek lesznek, a lepattanó részecskék pedig feljutnak az égéstérbe és szétbombázzák az izzó szálat.

Én a motor állapotát mérném fel először. A csapágyhoz szükséges lehet nagyító is.

Janiboy
2010-05-06, 00:45
Hali
Ha nagy gázra már nem úgy indul el,ahogy előtte, ezalatt azt értem,hogy eddig kapart egyből,
most pedig felpörög a motor, és az autó kaparás nélkül indul el, mint ha fokozatosan adnám neki a gázt.
Ilyenkor kuplungot kell cserélni? Vagy mit? Ehhez a motorhoz is jó egy másik 3.5ccm alkatrész?
Mert ehhez a motorhoz semmit nem találok.CIPOLLA BUGGY 3.5CCM

Igy elsőre esélyes hogy elforog a kuplung. Érdemes átnézned mert a termelődő hő teljesen tönkreteheti a kuplungodat.

Igen, jól sejted a kuplung nem motorspecifikus. Egy jobb autós boltban megkapsz hozzá mindent.

laszlo2
2010-05-06, 07:05
Hali
Mit kell rajta át nézni,vagy állítani?
Az egész kuplungot cserélni kell ilyenkor, vagy csak valami alkatrészt?

Ákoska1985
2010-05-06, 08:24
Szia Janiboy!

A motort szétszedtem teljesen. A főtengelycsapágyakon nem láttam elváltozást és amennyire meg tudtam állípítani nem lógnak. Ami nekem gyanús az a hajtókar alsó perselye. Ami viszont nekem nagyon furcsának tűnik az az, hogy a 10% CoolPowerrel nagyon melegedett a motor, viszont 1 gyertya sem fogyott el 1-1,5 liter alatt. Pedig a hengerfej tetején volt amikor 180 fokot mértem. (néhány napja felvilágosítottak, hogy hőmérsékletet gyertyánál kell mérni) A HPI üzivel meg nem mentem 3decit és elfogyott 8gyertya. Legszívesebben raknám bele az új motoromat, de ameddig nem tudok rájönni ennek a bajára addig félek, hogy azt is tönkreteszem. Hengerfej alá mekkora hézagolást ajánlasz kezdésnek? Jelenleg semmi nincs alatta és sehol nem találtam erre vonatkozó leírást. (tulajdonképpen vx-18-hoz semilyen leírást nem találtam)

Janiboy
2010-05-06, 08:39
Szerintem ne kínlódj a régivel ha van új motorod.
Sajnos ezt is be kell járatni. Járatásnál tegyél alá kb6-8 tizedet. Utána vegyél ki fokozatosan, amíg el nem ég a gyertya. Ezt a mutatványt megint el kell végezned ha új üzemanyagot vetsz be. Felejtsd el hogy délelőtt HPI, délután meg más üzemanyagot használsz, akkor is ha mindkettőre azonos nitró százalékot írnak.

Jó motornál lényegében ezzel tudod szabályozni a kompressziót, és ezáltal a melegedést.
Furcsa hogy nincs pakolás a hengerfej alatt, mindenképp szükséges!

Egyébként a hajtókar is produkálhat ilyen hibákat, aminek általában hajtókartörés a vége, ezért óvatosan!

Ákoska1985
2010-05-06, 08:53
Szerintem ne kínlódj a régivel ha van új motorod.
Sajnos ezt is be kell járatni. Járatásnál tegyél alá kb6-8 tizedet. Utána vegyél ki fokozatosan, amíg el nem ég a gyertya. Ezt a mutatványt megint el kell végezned ha új üzemanyagot vetsz be. Felejtsd el hogy délelőtt HPI, délután meg más üzemanyagot használsz, akkor is ha mindkettőre azonos nitró százalékot írnak.

Jó motornál lényegében ezzel tudod szabályozni a kompressziót, és ezáltal a melegedést.
Furcsa hogy nincs pakolás a hengerfej alatt, mindenképp szükséges!

Egyébként a hajtókar is produkálhat ilyen hibákat, aminek általában hajtókartörés a vége, ezért óvatosan!

A coolpowert már száműztem a melegedési, indítási és egyéb problémák miatt. 6tizeddel megpróbálom még a régit. A hengerfej 1mm-re nyúlik be a hüvelybe, ezért kb 8tized a maximum amit még alá merek rakni úgy, hogy a központosság megmaradjon. Az új motorom hengerfeje alatt sincs hézagolás. :-\ Szétszedem azt is teljesen és megnézem minek mennyi a lógása új állapotban, akkor legalább lesz összeasonlítási alapom.

.TT01E.
2010-05-06, 22:07
Sziasztok!

NE vezzesétek félre!
NEm minden motoron van pakolás a hengerfej és a blokk között,nekem sincs.
UGy van kialakitva a 2 fém hogy az tömitsen.
Nincs szükség rézgyűrűre,mert ez igy tömit tökéletesen.

Ákoska1985
2010-05-07, 00:17
Na most kezdek elkeveredni abban a bizonyos erdőben. :-[
Tömítés vagy kell vagy nem, ez kialakítás függő, ez ok. DE ha csak tömítési céllal lenne pakolás a hengerfej alatt akkor miért adnak meg egyes motoroknál különböző nitró tartalmú üzemanyaghoz különböző vastagságú hézagolókat? Vagy a vx-18-hoz hasonló "alap" motorokat úgy tervezik, hogy a hozzá ajánlott legmagasabb nitró tartalmú üzivel menjen tökéletesen, de kevesebb nitróval is működjenek?

Janiboy
2010-05-07, 08:18
Jól látod a dolgokat.
A hobbymotorokat általában kevés nitróra tervezik. Én is láttam már olyat amiben nincs pakolás. A pakolásnak kettős szerepe van. Egyrészt tömítsen (nem mintha az alu az alufelületen nem tömítene, egészségesebb ha van egy pakolás közte) másrészt az ideális térfogatot ezzel lehet beállítani. Pl versenymotoroknák az ideális sokszor változhat.
Pl. az én motorjaimon gyárilag 7 tized van (van miből kivenni), de bejáratás után kevesebbel is beéri. Nagyobb nitrótartalom mellett természetesen többet kap.
Más összetételű üzemanyagnál is más az ideális térfogat, ezt jól következtetted le. Hobbymotorokról beszélünk, ezért a gyártók úgy rakják össze, és állítják be hogy egy hobbista/kezdő is elboldoguljon vele . Ezzel viszont az jár együtt hogy veled hasonlóan akinek fogynak a gyertyái nehezebben boldogulnak.
Sajnos ez nem teherautó ahol egyszer meghatározzák a térfogat méretét és 15 évig meg se bontják. A térfogat befolyásolja a gyújtás időpontját, a motor melegedését, és nem utolsósorban a teljesítményt. Minden borul más tipusú gyertával, üzemanyaggal, kupufogócső hosszal. Szintén borul az időjárás változásával, de a motor élete során a kopás is kihatással van. Persze ha nincs kihegyezve a motorod akkor természetesen a fentiekre érzéketlenebb. Én próbálok segíteni a motorod működésében, és a pakolás jelentőségét megértetni.

Ákoska1985
2010-05-07, 08:34
.... Én próbálok segíteni a motorod működésében, és a pakolás jelentőségét megértetni.

És én ezt nagyon szépen köszönöm!
Tegnap megjöttek a gyertyáim. Hétvégén megpróbálkozom némi hézagolással (is). Tegnap mentem vele 2,5 tankot. (1 tank 75ml) Az első 2nél nem volt probléma. Nem hajtottam nagyon az autót, be is tudtam állítani, nem volt probléma. Az utolsó tanknál gondoltam meghajtom, hamár eddig kibírta gond nélkül. Fél tanknál leállt. Próbáltam indítani, de semmi. Elégett a gyertya. Akkor vettem észre, hogy a magasfordulatim nagyon bent van, pedig 3-3 és 1/4 fordulatra volt kitekerve. 1,5 forulatot tudtam behajtani. Ami nagyon kevés. A motorom hőfoka ekkor volt 130 fok. Ma keresek másik gumigyűrűt a magas, és biztonság kedvéért az alacsony fordulati tűre. Lehet, hogy eddig is eltekergett, csak nem ilyen drasztikusan.

Ákoska1985
2010-05-08, 00:08
Azt hiszem ezen már nem kell mit nézegetnem és állítgatnom:
http://static.fotoalbum.hu/picturepreview/2010/05-07/dragon/DSC00852_230251.JPG
http://himoto.dragon.fotoalbum.hu/?get=/viewlarge/pictureid/11009927
(telefonos kép, de a lényeg azért látszik) A hajtókarom kuka... :( :( :( :'(
Már rakom be a másik motort. Holnap kezdetét veszi a bejáratás.

Ákoska1985
2010-05-08, 00:50
Tovább bontva a motort, kiderült, hogy a dugattyúm is el van törve. A kuplung oldali főtengelycsapágy megforgott a főtengelyen. A belső gyűrűje el van színeződve, a főtengelyen meg van némi berágódás. A blokk és a hengerfej azért megmaradt, de ez nem vigasztal. :'(

Ákoska1985
2010-05-09, 22:39
Sziasztok!

Bajban vagyok ismét. :( Beraktam az új motorom a Himotoba. Szintén vx-18. Teljesen új volt, semmihez nem nyúltam. 3 tankot elpöfögött alapjáraton (3x75ml). Majd 2 tankot kb negyed gázon. Ekkor már zárnom kellett az alacsonyfordulatin 1/8 fordulatot, mert nem akart elmenni alapjáraton. Újabb 2 tank negyed gázon, 2-3mp-es gyorsításokkal félgázra. Majd mielőtt az utolsó tank kifogyott volna megragadt. Azonnal kivettem a gyertyát, befújtam wd40-el, majd szépen lassan elkezdtem forgatni. Először azt hittem a dugattyúm ragadt meg, de a hőmérséklet nem ment a bejáratás alatt 110 fok fölé. így furcsállottam a dolgot. Itthon szétszedtem és kiderült, nem a dugó ragadt meg hanem a főtengely. A kuplung oldali csapágy mögött a blokk alumínium öntvényében van egy körkörös berágódás. 1000-es papírral felpolíroztam a főtengelyt a berágódásnál, és kipucoltam a blokkot is. Ez után már újra szépen futott, de elindítva még nem volt. A légszűrőm is új volt és be is volt olajozva, így onnét nem kaphatott szemetet. Az üzemanyagcsőben szűrő van, így elvileg onnan sem. Mit rontottam el a bejáratás alatt? Merjem még így használni a motort?

Trunks
2010-05-09, 23:11
Szia Ákos!

Inkább nézegeted ahelyett ,hogy köldenéd neki? :D

Tisztítsd ki a motort, az üzicsövet , meg mindent ami a motorral kapcsolatban van aztán
alapjáraton hagyd egy kicsit pöfögni.
Ha semmi furát nem tapasztalsz akkor fojtasd a bejáratást/beállítást.
Mást nagyon nem tudsz tenni.Vagy használod vagy nem.
Ha a motor ezek után is megáll akkor valami nem okés.De az előző motorod sem állt meg ezért valószínű, hogy valami szennyeződés került a blokkba.

Tamás

Paler
2010-05-10, 21:12
Sziasztok

A mai napon szétszedtem a truggym motorját, és ez a látvány fogadott.

http://picasaweb.google.hu/103725148806918767001/RCMotor#5469698853400166658
http://picasaweb.google.hu/103725148806918767001/RCMotor#5469698862905832338
http://picasaweb.google.hu/103725148806918767001/RCMotor#5469698867418263010
http://picasaweb.google.hu/103725148806918767001/RCMotor#5469698870682256786

Ezt az elszíneződést mi okozhatja a dugattyún és a hengerfej betétnél ?

Trunks
2010-05-10, 22:37
Szia Paler!

Ez az elszíneződés teljesen normális.
Vagyis ez nem elszíneződés hanem az üziben lévő el nem égett cuccnak a lerakódása.
Eltávolítani valószínű,hogy el lehet de az ne kérdezd ,hogy mivel (persze a csiszpapíron kívűl).

Tamás

Janiboy
2010-05-10, 22:48
Felesleges eltávolítani!
Megjegyzem egy jól bejáratott (nem elkopott) motoron ehhez képest sötétbarna-fekete ugyanez a felület. A kipufogó ablakban viszont ettől látszik faszán, hogy mekkora szélességben fog a dugó. Ott ugyanis körbe fémes a felület.
A ráégés még hasznodra is válik később, amikor kezd tisztulni akkor kezdhetsz aggódni a felújítás felöl. Vagyis, mikroszkopikus részecskék amikor elszabadulnak a motorban, azok szépen fémszínűre letakarítják ugyanezt a ráégést. Na ekkor korai az öröm, mert ez lehet gyertya, csapágygolyókról lepattanó darabkák, de a levegővel beszívott szemét is.
Ellentmondásos, tehát minél sötétebb annál jobb. Hasonlóan mint a Ducatisok között, az a menő akienk jobban zörög a kuplungkosara :D

Paler
2010-05-11, 22:11
Sziasztok

Na tegnap szétszedtem és petróleumba leáztattam és elmostam az egész motort.
Végül is a 24 óra áztatás megtette a hatását, ha nem is 100%-n, de elég jól eltávolította a ráégést.
http://picasaweb.google.hu/103725148806918767001/RCMotor#5470088750406618834
Bár amint olvasom ez nem probléma, hanem pont ellenkezőleg, ez a helyes működés következménye. Egyébként a hüvely felső szélén körbe volt még ilyen ráégés, ahol a dugattyú már nem jár fel. A hüvely többi része fém tiszta, akkor tehát végig tömít a dugattyú a hüvelybe.

Köszönte nektek az infóért, most már ezzel is tisztába vagyok, és a motorom is újra ki lett tisztítva. ;)

Köszi
Paler

Janiboy
2010-05-12, 08:48
Végülis nem ártottál neki, de most ezt el fogod játszani minden járatás után? :o

Paler
2010-05-12, 09:01
Szia Janiboy

De hogy is....Isten ments, hogy minden járatás után szétszedjem. ;D
Egyébként 2l üzi után szedtem szét, mert kíváncsi voltam rá milyen állapotba van a belseje. Mivel mindig melegedési problémával küszködök, és kíváncsi voltam hogy néz ki a belső szerkezete 2 liter után. De a hüvelyt továbbra is kitolja a dugatyú, a csapágyakon nem észleltem semmi elváltozást, de ennek ellenére melegszik. Syl javaslatát megfogadom és üzit váltok, hátha az megoldja a problémámat.
Ja, és most már annyira nem foglalkozok a sárgás-barna ráégéssel, sőt ahogy megtudtam, minél égettebb annál jobb. ;)
Idén már csak a téli nagy karbantartás idejére tervezem szétszedni ennyire a verda motorját.

Üdv
Paler

.TT01E.
2010-06-19, 23:10
Szia Paler!

nagyon karcos a dugód teteje, vagy csak én látom rosszul?

Ákoska1985
2010-06-25, 15:36
Szia Paler!

nagyon karcos a dugód teteje, vagy csak én látom rosszul?

Az csak optikai csalódás! Bocs, hogy én válaszolok, de Paler autója már nálam van. A motorjának semmi baja. (az egész autónak semmi baja :) ) Nekem HPI üzemanyaggal nem melegszik. Alul még állítanom kell, mert kicsit sokat kap. Felül már jó. 100-115 fok közt marad a hőmérséklet 25 fokos külső hőmérséklet mellett 35 fokos aszfalton. Pedig még a szélvédő sincs kivágva...

Ricsi89
2010-10-18, 22:25
Helló!
Van egy Force .17-es mocival ellátott buggy, amivel épp küzdök. A tünet az, hogy alacsony fordulat vagy nincs, vagy egyenetlen. Alapjáraton pörög a moci, gázra egyből reagál, viszont alacsony fordulaton nem füstöl. Magas fordulaton füstöl rendesen, megy is. Egyszer, amikor jónak bizonyult, mentem vele egy kicsit, majd gáz visszaengedés után járt még egy kicsit és megállt. Utána elindult, megint pörgött és leállt. Kb mennyire kellene kinyitni az alacsony fordulati csavart, ahonnan el tudom kezdeni a beállítást?

Trunks
2010-10-18, 23:06
Szia Ricsi!

Ebben az időben nem csoda ,hogy állítani kell egy kicsit.
A gyertya az megfelelő ehhez a hőmérséklethez?Ha igen akkor álligathatsz.

Ha viszont az egyiket tekered akkor a másikat is kell.Nem lehet külön ,csak ha nagyon picit tekersz.

Az alacsony fordulatit nyisd.Általában 2-2.5fordulatra kell nyitva lenni a teljesen zárt állapottól.

Trunks
2010-10-18, 23:12
Előtte azért olvasd ezt el és ez alapján már menni fog.

http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-beallitas.php

Ricsi89
2010-10-18, 23:21
Köszi. Az a gond szerintem, hogy el volt állítva az alacsony fordulati csavar és nem tudtam honnan induljak ki. A magas fordulati rendben van, szépen pörög, és füstöl is. Akkor majd megpróbálom betekerni teljesen az alacsony csavart, kitekerem, amennyire írtad és innen próbálom beállítani. Annyit szórakoztam ma vele, hogy lemerült az izzító is, meg elpöfögött egy tank üzemanyagot is. A leírást már olvastam többször is, de erre nem volt megadva semmi alapbeállítási lehetőség.
Ilyen (http://www3.towerhobbies.com/cgi-bin/WTI0001P?I=LXCB29&P=8) gyertya van benne. Ezt kaptam hozzá, de szerintem ezzel nincs gond, mert megy fordulaton rendesen, meg ma elég jó idő is volt. :)

Ricsi89
2010-10-19, 18:56
Ma délutánomat állítgatással töltöttem, majd rájöttem ,hogy szerintem a gyertya túl hideg neki, mert alacsony fordulat semmi képpen sincs. Párszor volt alapjárat, amit nem neveznék annak, mert eléggé pörgött. Majd pár másodperc után le is állt. Egyszer volt olyan, hogy ahogy levettem az izzítót leállt. Ezután kezdtem el gondolkodni a gyertyán, hogy lehet az a gond. Mivel magas fordulaton megy rendesen a motor, de alul beállíthatatlan. Most OS A5 gyertya van benne, majd veszek melegebb gyertyát és kiderül mit csinál akkor. A motorban azért már nincs olyan nagy kompresszió, nem tudom ez mennyire befolyásolja a dolgot, mert "nagy" motoroknál, gondolok itt a benzines robogókra, autókra, stb ott sem lehet normális alapjáratot állítani, viszont ott legalább van! Nem úgy, mint itt. ::)

Trunks
2010-10-19, 19:59
Naugye. :D

Csak a legvégső esetben állítsunk.
Más hőmérséklet más gyertya.
A kompresszió az ugye fontos minden motornál.Ha csinálsz nagyszervízt vagy ilyesmit akkor szedd szét a motort is és nézd át.Általában 15-20 liter elfogyasztása után nem árt megnézni a motor állapotát.

A gyertyát pedig cseréld ki és utána állítsd be az alacsony fordulatit.
A 2-2.5 ez a teljesen zárt állapottól van de ne húzd meg nagyon mert deformálódik a tű.
Azt mondom nyisd ki 3 fordulatra és onnan menj befele 1/8-ad fordulatonként.Ha a hangját ismered a gépnek akkor tudod mikor lesz jó.(Én legalábbis mindíg azt figyeltem, meg ,hogy füstöl e)

Ricsi89
2010-10-19, 21:01
Egyébként elképzelhető, hogy tényleg gyertya gond miatt nincs alacsony fordulat? Csütörtökön körbenézek gyertyaügyben, remélem találok egy boltot, ahol lesz. Úgyis kellene venni még üzemanyagot is. Egyébként nemrég szétbontottam a motort, de a lendkereket nem bírtam leszedni róla. A henger kicsit kopott, de nem úgy, hogy karcok vannak rajta, hanem körkörösen van kikopva, tehát természetes elhasználódás. Megmozgattam a főtengelyt is, egy icipici kottyanása van. A hüvelyt kínszenvedés volt kivenni, annyira passzos. Hátul a szabadonfutónál kicsit nedves volt, picit szar lehetett a tömítés, meg kotyog is a szabadonfutó tengelye. Kicseréltem a tömítőgyűrűt, meg kicsit letömítettem. ;D Ott már remélem nem fog jönni. Hétvégén folyt. köv....

Trunks
2010-10-19, 21:21
Egyébként elképzelhető, hogy tényleg gyertya gond miatt nincs alacsony fordulat? Csütörtökön körbenézek gyertyaügyben, remélem találok egy boltot, ahol lesz. Úgyis kellene venni még üzemanyagot is. Egyébként nemrég szétbontottam a motort, de a lendkereket nem bírtam leszedni róla. A henger kicsit kopott, de nem úgy, hogy karcok vannak rajta, hanem körkörösen van kikopva, tehát természetes elhasználódás. Megmozgattam a főtengelyt is, egy icipici kottyanása van. A hüvelyt kínszenvedés volt kivenni, annyira passzos. Hátul a szabadonfutónál kicsit nedves volt, picit szar lehetett a tömítés, meg kotyog is a szabadonfutó tengelye. Kicseréltem a tömítőgyűrűt, meg kicsit letömítettem. ;D Ott már remélem nem fog jönni. Hétvégén folyt. köv....

A hüvelyt azért nehéz kiszedni mert a koksz már ráégett.Csak óvatosan ;)
Az ujj hüvelyt könyebb kiszedni.
Ha viszont folyik valahol az is lehet ok amiért leáll vagy esetleg nem indul.
És igen elképzelhető ,hogy a gyertya szopat meg vagy azért mert elhasználódott (ezt úgy értem ,hogy van rajta valami réteg ami lekopik,de felizzik rendesen és mégsem megy a gép valahol már tárgyaltuk ezt) vagy mert nem az időjárásnak megfelelő van benne.

Ricsi89
2010-10-19, 22:18
Nem volt rajta koksz, elég tiszta volt, csak szerintem sosem volt kiszedve. Vissza is elég nehezen ment, lehet gyárilag ilyen passzos. :D

Trunks
2010-10-19, 22:34
Nem volt rajta koksz, elég tiszta volt, csak szerintem sosem volt kiszedve. Vissza is elég nehezen ment, lehet gyárilag ilyen passzos. :D

Akkor szerencséd volt :)

Ricsi89
2010-10-19, 23:45
Van itthon még egy talán 4,5ccm körüli motor, amiben bivaly kompresszió van, viszont én úgy vettem, hogy nem tudják jó-e, 1000Ft-ért. Megnéztem, szétszedtem, a dugón volt egy mélyebb karc, amit szerintem egy szétment izzógyertya szála okozhatott. Ettől függetlenül elég nehezen átforgatható. Ha nem fog menni ez, akkor beleépítem azt. csak kérdés, hogy a dupla annyi erőt(ha egyáltalán beindul) akkor hogy fogja díjazni a hajtáslánc. Bár szerintem a dugó miatt nem lenne annyi erő benne, mint eredetileg. Meg befér-e egyáltalán a moci. ;D Bár annak más helyen van a kipuffja is, meg más felfogatással. Hűha nem is lenne olyan egyszerű beleépíteni. ???
Majd kitalálok valamit.

Ricsi89
2010-10-23, 16:57
Ma megint próbálgattam, ha ezt próbálgatásnak lehet nevezni. Sok időm nem volt foglalkozni vele. Vettem 4-es gyertyát, beleraktam, helyzet változatlan. Annyit észrevettem ,hogy egyszer beindult, volt alapjárat. Gázadásra fulladozott, utána felkapta a fordulatot, de amikor visszavettem a gázt, akkor alapjárat eltűnt és leállt. :'( Ez két dolgot jelent. Vagy megfullad a motor az anyagtól, vagy elfogy és leáll. Lehetetlen ezt a karbit beállítani.

SYL
2010-10-23, 17:43
Szia Ricsi89!

Ugyan nem írtad hol laksz, de ha van lehetőséged, hozd be hozzám, kiderítjük a probléma okát.
Feltöltött akkukkal és egy flaska üzemanyaggal hozd (ha tudsz jönni).
Előtte telefonon egyeztessünk időpontot.

Üdv:
Szilágyi Csaba /SYL/

Ricsi89
2010-10-23, 18:49
Helló!
Én leginkább a világ végének nevezném ezt a helyet(Szabolcs megye). lehet, hogy hagyom ezt a motort pihenni, mert elég kicsi a kompresszió is benne, és beleoperálom a még nem próbált, de elég jó kompressziónak örvendő nagyobb mocit. Ha sikerül szereznem egy kipufogó könyököt, ami a hátsó kipuff nyílásból visszafordítja előre felé, akkor be is rakom ennek a helyére. Egyébként is egyenlőre vége a kísérletnek, mert elment majdnem fél liter anyag a próbálkozások során.
Annyi feltűnt még, hogy amikor nagy fordulaton pörgött, akkor a tank tetején lévő pumpáló műanyagnál elkezdett jönni az üzemanyag. Lehet nincs elég nyomás a tankban alapjáraton? Ez megmagyarázná azt ,hogy miért nincs alacsony fordulatszám. Mivel ahogy elkezd csökkenni, egy pont után vége, leáll. Majd holnap ezt még meglesem.

Ricsi89
2010-10-29, 17:24
Nos délután újabb kísérletezés volt. Beindult, volt normális alapjárat is. Gázadásokra reagált. Féket behúzva is tartotta az alapjáratot, nem fulladt le. Viszont levettem a startpadról és amint leraktam a földre megállt. Beindítottam megint járt szépen. Utána olyat produkált, hogy gázadás után visszább esett a fordulat, mint az alapjárat és majd visszajött az alapjáratra. Ezt már kicsit furcsállottam, viszont utána már gázadás után le is fulladt sokszor. És itt hagytam mára abba a kísérletezést, mert lemerült az izzítóm. Pedig az elején olyan szépen ment. Egyszer mentem is vele kb 10 métert, majd ezután semmi előjel nélkül megállt. :'(

SYL
2010-10-30, 00:15
Szia,

figyelmedbe ajánlom az "RC Suli Offroad" három részes dvd sorozatot, melyet kifejezetten kezdők részére készítettünk. A harmadik lemezen a terepen való beállítást is bemutatom. Szerintem egyszerűbb látni, mint csak olvasni róla.

http://www.sylkamodell.hu/Kiadvanyok-ujsagok-DVD/

Ricsi89
2010-10-30, 17:35
Köszi, amint lesz pénzem meg is fogom venni.
Ma ismét beindítottam, egyből beindult, szépen járt. letettem, mentem vele, majd gázelvétel után ismét megállt. Amíg húzom a gázt, addig megy szépen, de ahogy elengedem leáll. Utána startpadon járattam, mindig elsőre indult, viszont amit észrevettem, hogy 10-15s járás után csak úgy semmi hozzányúlás nélkül megáll. Utána észrevettem, hogy légbuborékok kezdenek keletkezni a karbinál és vándorolnak visszafelé a csövön, meg az üzemanyag is megy vissza ezután. :(

Ricsi89
2010-10-31, 11:54
Sehol senki????? :'(
Rájöttem, hogy menne ez, csak jönnek a bubik a csövön felfelé a karbihoz és amikor odaér egy, akkor áll le. Tettem be egy szűrőt is, de akkor is mennek. Mi lehet a gond?

Ricsi89
2010-11-03, 14:11
Látom nem annyira látogatott ez a téma, vagy csak nem válaszol senki.
Ma "próbapadon" beüzemeltem a másik motort, szépen indul, van alapjárat, gázra harap és jó kompressziónak örvend. Fúrógéppel indítom és alig forgatja meg és már be is röffen. Szóval a régi motor bekerült szétszedett állapotban egy zacskóba, ez meg bele lesz rakva az autóba.Elpöfögött már majdnem egy tank anyagot alapjáraton, meg néha húztam neki egy kis gázt is, hogy megnézzem miként reagál rá. Nem sokat lehetett járatva ezelőtt, ezért is járatom most egy kicsit, mielőtt használatba veszem. 1000Ft-ot szerintem megért, mivel ennyiért vettem, mint hibás motort. ;D
Itt egy kis videó az indításáról. Az elején alacsony volt az alapjárat és ezért nem indult. Egy kis gázadásra biztos beindult volna, de csak két kezem van. :D link (http://www.youtube.com/watch?v=J9acg3dNLVk)

Ricsi89
2010-11-03, 17:52
Működik az autóm!!!!!!!!!! Ezt a motort 1 perc alatt beállítottam, nagyon jól megy. Gázra egyből reagál, nem fullad, tökéletes. induláskor nagy gázt adva 4 kerékkel kapar. :D Képek az autóról (http://picasaweb.google.com/gergelyr89/RCAuto#)
Hátha valaki olvassa a témát. ::)

Zoli 72
2010-11-03, 19:17
Az állandó leállással küzdöttem én is. Az alapjárati csavart meleg motornál el kezdtem tekergetni figyelvén hogy változik. Most jobb viszont észrevettem, hogy az alacsony fordulatú csavar nedves, ergó szívárog az üzemanyag. Lehetséges, hogy ott fals levegőt szív, ami eredményezheti a leállást és a dadgogást.
Sylka modellell egyeztettem, pénteken beviszem a karbit és átnézik. Tudom neked is ajánlani, nagyon segítőkészek

Ricsi89
2010-11-03, 19:42
A régi motort szétbontottam, több sebből is vérzik. A csapágyak is rosszak, szerintem már cserélve is lettek, mert a külső csapágy belső porvédője nem volt levéve, így olajat nem igazán kaphatott. ott volt belül az olajozófurat, csak éppen a porvédőre ment az olaj. A dugó-hüvely páros is kopott, át lehet dugni a dugót teljesen a hüvelyen. Ezzel már nem igazán lehetne mit csinálni. Az új motor meg indul, hidegen-melegen, stabil az alapjárat, tökéletes. Alig kellett valamit állítani és ment is. Szóval a régi motorból nem sokat lehet felhasználni bármi máshoz. :(

Zoli 72
2010-11-03, 20:01
mindent meg lehet csinálni. Kérdés: megéri-e

Ricsi89
2010-11-03, 20:32
Ezaz. Nekem biztos nem érné meg, mert kb az egész motort le kellene cserélni. Minden mozgó alkatrészt. Mivel van másik motor, ami jól megy, ezért egy zacskóba beleraktam a szétszedett motort és eltettem, hogy majd egyszer talán csinálok vele valamit, vagy eladom így aprópénzért.

zimi10
2010-12-26, 17:37
hello
nekem egy kyosho gx-21-es motorom van de egyszerűen nem tudom beállítani ha megvan az alapjárat fél perc után elszáll és felpörög teljes fordulatszámra úgy hogy hozzá se nyúlok ha van alapjárat gázt adok felpörög de úgy is marad.
Kaptam már eddig is sok segítséget de még mindig nem sikerült megoldanom a problémát.
ha esetleg akármilyen ötlete van valakinek azt szívesen fogadom mert nekem már nincs :(
vagy esetleg ha valaki Debrecen Derecske Berettyóújfalu vagy valahol ezen a környéken segíteni tudna azt megköszönném.
Már Debrecenbe bejártam a modell boltokat de sehol nem volt egy hozzáértő ember=(ezt nem értem hogy lehet).
Üdv: Imi

SYL
2010-12-26, 22:11
hello
nekem egy kyosho gx-21-es motorom van de egyszerűen nem tudom beállítani ha megvan az alapjárat fél perc után elszáll és felpörög teljes fordulatszámra úgy hogy hozzá se nyúlok ha van alapjárat gázt adok felpörög de úgy is marad.
Kaptam már eddig is sok segítséget de még mindig nem sikerült megoldanom a problémát.
ha esetleg akármilyen ötlete van valakinek azt szívesen fogadom mert nekem már nincs :(
vagy esetleg ha valaki Debrecen Derecske Berettyóújfalu vagy valahol ezen a környéken segíteni tudna azt megköszönném.
Már Debrecenbe bejártam a modell boltokat de sehol nem volt egy hozzáértő ember=(ezt nem értem hogy lehet).

Szia!

Ha teheted, hívj fel napközben a boltban telefonon (322-5099)
Tudom, nehéz telefonon keresztül motort állítani, de jópárszor már sikerült és ha a távolság miatt nincs lehetőség a személyes segítségre, ez is jó lehet.

zimi10
2010-12-26, 22:20
szia SYL
A bolt oldalán a szerviznél már néztem ezt a számot de most már biztos felhívlak ha lesz megint időm a gépre.
Debrecenbe is találtam egy szerelőt majd még őt is felhívom.
Sajna Debrecenben nincs ilyen szerviz amiről tudnék, de ha lesz időm hívlak.
köszönöm a segítséget.
Üdv : Imi

Hasi
2011-01-10, 23:36
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a nitrós motoroknál hogy működik a gyújtás?
Mert egy benzines motornál amikor a dugattyú a legfelső álláson van, akkor kap a gyertya egy impulzust és így robban be a benzin. De ezeknél a nitrós autóknál semmi generátor sincs, ami áramot termelne a gyújtáshoz, és csak a beindításnál kell a gyertya (ha nem tévedek)...

SYL
2011-01-11, 00:15
Szia!

A gyertya spirálja folyamatosan izzik működés közben, külső energia nélkül.
Hogy milyen hőfokon, azt jelenti a gyertya hőértéke. Ezért van több féle hőértékű gyertya.
Magasabb hőmérsékleten izzik ----> korábbi gyújtás
Alacsonyabb hőmérsékleten izzik ---> későbbi gyújtás

Hogy mikor melyiket kell használni, itt már leírtam, olvasd el:
http://sylkamodell.hu/hirek/?p=2319

Janiboy
2011-01-11, 15:03
Egy olyan kérdésem lenne, hogy a nitrós motoroknál hogy működik a gyújtás?
Mert egy benzines motornál amikor a dugattyú a legfelső álláson van, akkor kap a gyertya egy impulzust és így robban be a benzin. De ezeknél a nitrós autóknál semmi generátor sincs, ami áramot termelne a gyújtáshoz, és csak a beindításnál kell a gyertya (ha nem tévedek)...

Ez egy örök téma ;D
Főleg amikor az ember belecsöppen a modellezésbe hirtelen.

Szóval itt nincs szikra, itt katalizátor van. (Nem is dízelmotor mint ahogyan egyesek jellemzik a konstrukciót)
A Wikipedia alapján: "A katalizátor a kémiában egy olyan anyag, ami úgy gyorsít föl (esetleg nagyságrendekkel) egy kémiai reakciót, hogy ő maga annak során nem használódik el..."
Magyarul a titok az izzítógyertya anyagában van, ami platina és íridium ötvözete (mindkettő katalizátorfém). Ez válasz a rendkívül drága árra is. A lényeg hogy ennek izzania kell mert csak úgy működik. Indításnál rá kell segíteni, működés közben viszont izzásban marad. Több féle hőérték létezik, a túlságosan meleg könnyebben melegszik fel, de hamarabb is ég ki, a túl hideg erősebb, de de hamar kihül és leáll a motor pl gázelvételnél.

A fel nem tett kérdésedre miszerint hogy van beállítva a gyújtási pont, a következők szerint alakul.
Ugye szikragyújtásnál oda teszed az előgyújtást ahova akarod, menet közben is lehet állítani akár mechanikusan akár elektronikusan. Modellmotornál ez nem lehetséges, ugyanis a gyújtási pont egy nagyon összetett folyamat, ezzel plusz teljesítményt kiszedni csak komoly tapasztalattal lehetséges, ami egyébként rejt kockázatot is rendesen. (kopogás-hajtókarszakadás-gazdasági totálkár)
A gyújtási pontot jellemzően az alábbiak határozzák meg:
- a gyertya hőértéke - meg kell találni az ideális típust
- az üzemanyag összetétele - most ebbe ne menjünk bele mélyebben, maradjunk egyelőre a nitrótartalomnál, jellemzően ritkán változtatunk rajta
- porlasztó beállítás - van aki szegényebben, van aki dúsabban használja, ez is kompromisszumon alapul, de komoly folyamatos odafigyelést igényel
- a sűrítési térfogat - szép magyar szóval a kompresszió, hengerfej alátétekkel lehet szabályozni
- levegő hőmérséklete - ez az ami a leginkább változik, nem rajtunk múlik, inkább ehhez alkalmazkodunk
- motor hőmérséklete - ezt a többi tényező is befolyásolja
- rezonátorcső behangolása - ez is külön tudomány

ha valami kimaradt, majd pótolja valaki :)

Mivel a gyújtási pont (parasztosan előgyújtás) nem állítható, ezért ezek e motorok többnyire egy bizonyos fordulatra dolgoznak ideálisan, változó fordulatszámon nem olyan rugalmasak mint a szikragyújtású motorok.

Hasi
2011-01-12, 15:45
Köszönöm szépen a válaszokat!
Elég bonyolult ez a cucc...

mrbini
2011-03-09, 23:45
Urak!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy új gxr28-as motor amit szeretnék bejáratni használat előtt.
Az http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-bejaratas.php itt leírtak alapján próbáltam megkísérelni a műveletet.
A probléma a következő sikerül beindítani a motort ami kb 1 percig szépen pöfög de le is áll, utána melegen nehezen indítható.
Járó motornál csak kicsit füstöl, de olajcseppek jönnek gazdagon a kipufogóból.
4 óra cibálás után sikerült fél tank üzemanyagot elpöfögni, de így nem fogom tudni bejáratni :(
Próbáltam állítgatni a porlasztót de ennél csak rosszabb eredmény született.
Van valakinek valami ötlete mit ronthattam el?
A segítséget előre is köszönöm.

zimi10
2011-03-10, 13:25
Urak!

A segítségeteket szeretném kérni. Van egy új gxr28-as motor amit szeretnék bejáratni használat előtt.
Az http://www.rcoffroad.hu/cikkek/motor-bejaratas.php itt leírtak alapján próbáltam megkísérelni a műveletet.
A probléma a következő sikerül beindítani a motort ami kb 1 percig szépen pöfög de le is áll, utána melegen nehezen indítható.
Járó motornál csak kicsit füstöl, de olajcseppek jönnek gazdagon a kipufogóból.
4 óra cibálás után sikerült fél tank üzemanyagot elpöfögni, de így nem fogom tudni bejáratni :(
Próbáltam állítgatni a porlasztót de ennél csak rosszabb eredmény született.
Van valakinek valami ötlete mit ronthattam el?
A segítséget előre is köszönöm.

hali
nekem is ilyen motorom van a hőfokra kell figyelni nagyon kényes rá a gyárilag megadott 110 fok sok neki 100 körül legyen mert az üzemanyag elkezd levegősödni meg már a karbiban felforr, és leírhatnád milyen gyertya van benne az segítene.
De lehet jobb lenne várnál míg az idő jobbra fordul míg nincs legalább 10-15 fok kint addig én be se indítom.
Üdv.

mrbini
2011-03-10, 14:55
Szia!
Próbáltam a gyári gyertyával és még OS8-cal is. Keveset megy nem tud felmelegedni 100 fokig. Nem udvaron járatom műhelyben ott van 20 fok.

zimi10
2011-03-10, 16:58
Szia!
Próbáltam a gyári gyertyával és még OS8-cal is. Keveset megy nem tud felmelegedni 100 fokig. Nem udvaron járatom műhelyben ott van 20 fok.

hali
nekem is OS8-as gyertya volt benne mivel ezt "szereti" elvileg de nekem se volt jó OS2-es gyertya van most benne.
esetleg ha van hőlégfúvó pisztolyod akkor azzal elő lehet melegíteni.
Amúgy a motort te bontottad ki vagy már valakinél volt e előtte? hogy a gyári beállítások vannak e belőve.

Ricsi89
2011-03-10, 17:58
mrbini: Esetleg azt próbáltad, hogy rajta hagytad az izzítót a gyertyán? talán nem ártana rajtahagyni és megnézni ,hogy úgy leáll-e. Mivel most kicsit hidegebb az idő is, bejáratós a motor is, ilyenkor túlhűlhet a gyertya és ilyenkor le fog állni mindenféle képpen a motor. A karbit meg állítsd vissza úgy, ahogy eredetileg is volt. max az alapjáraton állíts ha kell.

mrbini
2011-03-10, 21:02
zimi10:
Igen én raktam össze a motort.
ricsi89:
Próbáltam rajtahagytam az izzítót és akkor is leállt.
Ma megpróbáltam megint, de észrevettem, hogy a behúzó zsinór olajos a tengelynél szivárgott az "O" gyűrű kicseréltem, de változás nem történt. Vissza állítottam mindent a gyári értékre. Amit még tapasztaltam: gázra jól reagál és alapjáratnál magasabb fordulaton füstöl is de ha leesik a fordulat közel alapjáratra füstölés abbamarad és olajcseppek jönnek a kipufogón majd leáll.

zimi10
2011-03-10, 21:51
nekem is olajos a berántó zsinór egy kicsit de mivel ebben a motorban nem szabadon futó van hanem egy csapos megoldással van megoldva így a berántót nem érinti.
Ha csöpög a rezóbol a nafta az még annyira nem nagy probléma kicsit zárj a dúsítón kicsit sokat kap alapjáraton nem is nagyon füstölni.
Ezek a motorok elég régi konstrukciók és sajnos orrán száján csöpög.

mrbini
2011-03-10, 22:12
Ok megpróbálom mos kb 2,5 menetre van nyitva. Esetleg lehet járatni kicsit magasabb fordulaton is? Ott szerintem nem áll le.
Még egy kérdés ha nagyon melegedne mi a teendő leállít és kihűlés után járatás vagy gondoskodni kell valami hűtésről?

zimi10
2011-03-10, 22:39
hát ne nagyon forgasd bejáratás alatt azt nagyon nem díjazná.
Az alap beállítások mellett alapjáraton nem igazán kéne túl melegednie.
Van mivel mérned a hőfokot és megvan a gyári leírása a motornak?
mert ha nincs küldj privátba egy email címet és elküldöm neked.

mrbini
2011-03-10, 22:50
Ok nem hajtom túl és van hőmérőm is. Ment a privát :D

zimi10
2011-03-10, 22:55
ment a mail ;)

mrbini
2011-03-10, 23:27
Rendben köszönöm holnap megpróbálom. ;D

zimi10
2011-03-10, 23:30
sok sikert na meg türelmet mert kelleni fog hozzá ;D

zimi10
2011-03-10, 23:47
még azt akartam kérdezni hogy nem tudsz kipufogó tömítést honnan lehet hozzá szerezni?

mrbini
2011-03-11, 00:34
Nem sajnos. Én megpróbálnám egy vékonyabb kartonlapból kivágni talán nem ég ki.

mrbini
2011-03-11, 20:11
Ma ismét nekiláttam de nem sok sikerrel :(
Mindent visszaállítottam a gyári beállításra de az nem tökéletes nagyon gyorsan melegszik és füst sem jön a kipufogóból.
A következő lépésben kinyitottam a dúsítót 4 menetet, így nem melegszik olyan gyorsan és sikerült is 4-5 indítással kijáratni fél tankot pici gázadásokkal. Utána tankolás és óvatos menetben már gurult is, de nem sokáig mert sajnos igen hamar lefullad. Próbáltam állítgatni a csavarokon de elég reménytelennek tűnik sehogy sem tudok stabil alapjáratot csinálni.

zimi10
2011-03-11, 20:40
azért melegszik egy helyben jobban mivel léghűtéses a menetszél hűti.
ha gázadásra fulladt le akkor a felső tartományi csavaron zárj lépésenként.

mrbini
2011-03-11, 21:40
Természetesen érthető a melegedés csak sokkal gyorsabban melegedett fel, de egy ventilátorral csináltam neki menetszelet és így nem emelkedett a hő 100 fok fölé. Gázadásra jól reagál sőt :o A probléma akkor van amikor esik a fordulat akkor áll le. Melegen indítani csak úgy lehet, hogy pici gáz felpörög és utána jár alapjáraton 10mp-el és lefullad.

zimi10
2011-03-11, 22:08
esetleg annyit tudok mondani hogy a magas fordulati csavart tekerd a házzal egy szintbe.
alapjáraton kicsit adj többet neki akkor nem esik le annyira a fordulat és nem fullad vissza.
milyen hanggal fullad le szépen lassan esik a fordulat ledadog vagy hirtelen?

mrbini
2011-03-11, 22:38
Ha simán indítás után nem piszkálom a gázt akkor ledadog, de ha játszok a gázzal akkor ahogy közelít az alapjárathoz lefullad.
Alapjárat sem igazán az mert addig nem tudom levinni a fordulatot, hogy ne forogjanak a kerekek.

zimi10
2011-03-12, 03:18
a földön próbáltad beállítani mert akkor fogja a kuplung stb és máshogy viselkedik mint padon

mrbini
2011-03-12, 11:11
Ott még nem de rajta leszek.

zimi10
2011-03-12, 20:17
hali én ma csapattam vele minden rendben szépen jár stb.
ha mégsem sikerül küldj pár fotót a karbiról alapjárati csavar mennyire van nyitva a karbi stb

mrbini
2011-03-13, 10:47
Szia!
Tegnap próbálgattam kicsit. Nem nyúltam a beállításokhoz és amikor lerakom a földre kicsit esik az alapjárat de elkezd lassan gurulni.
A probléma még mindig ugyan az leáll, nem üzembiztos. Azt kéne valahogy elérni, hogy stabil alapjárat legyen utána a többi menne.
Van 1 10ccm moki motorom is azt kb 1 óra alatt sikerült beállítani szépen csinálja a dolgát :D Lefotózni most nem tudom, de a beállításokat leírom: Fődúsító 4 menet, alacsony fordulati csavar 3,5menet a tolattyú kb 1mm-re van nyitva.

mrbini
2011-03-17, 00:04
Sikerült működésre bírni. A gyári beállítások semmire sem jók. Eltekergettem az összes csavart és most már nem áll le csak melegszik. Mentem vele pár kört szépen megy reagál a gázadásra. Negyed gáznál kezd igazán füstölni és 110 fokig melegszik.
Melegen kicsit magas az alapjárat és nehezen indul.

off
2011-03-29, 23:26
Helósztok
Nekem olyan kérdésem lenne h a középpfordulati csavart h kell beállítani?(hb lightning gyári 26 os mocijáról van szó)előre is thx

kornel88
2011-04-11, 15:20
Sziasztok!

Segítségre lenne szükségem! Keresek olyan debreceni valakit aki tudna nekem segíteni beállítani a nitrós rc autómat. Az autót használtan vettem, sokáig nem használták, így nehezen indult be az elején. Már annyira be tudtam állítani, hogy 5-6 másodpercet megy, majd hirtelen leáll ( vagy azért mert túl sokat kap vagy túl keveset...). Állítottam karburátoron, de hol túl sokat kap és már spricceli az üzemagyagot a kipufogón vagy túl keveset kap és vagy be sem indul vagy hamar leáll. Még nem volt soha nitrós autóm, így nem tudom a helyes beállítást.
Természetesen nem ingyen várom el a segítséget.
Azt is megköszönném, ha valaki ajánlani valakit, hogy kit keressek meg ezzel kapcsolatban.
Köszi előre is!

zimi10
2011-04-11, 16:33
szia Kornél
Pat néven lesz a te embered ő biztosan tud segíteni.

kornel88
2011-04-11, 18:43
Szia!

Köszi, meg is történt a kontakt :)

szia Kornél
Pat néven lesz a te embered ő biztosan tud segíteni.

pat
2011-04-12, 22:15
Sziasztok!
Köszönöm az ajánlást.
Nállam a vas,de nem tudok haladni vele mert az itteni modellboltban nincsen normális gyertya.
Vicces...Kelet Magyarország legnagyobb modellboltja...... ;D ;D
Üdv:Patrik

Ricsi89
2011-04-13, 15:20
Melyik bolt ez és milyen gyertyát akartál venni?

pat
2011-04-13, 15:32
Szia!
Apóséké,x1win Debrecen,vagyis már most Tower Hobbi vagy mi ;D
4-est vagy 5-öst.
Üdv:Pat

Ricsi89
2011-04-13, 15:37
Na ott még nem voltam, bár nincs messze, csak arra épp nem járkálok. M&H-ban tegnap meg én vettem meg az utolsó 5-öst. :)

sültkrumpli87
2011-05-20, 09:04
Üdv!

Szükségem lenne Force 21es motor gyári beállításaira. Előre is köszönöm, nagy segítség lenne!

Ricsi89
2011-05-20, 12:38
Üdv!

Szükségem lenne Force 21es motor gyári beállításaira. Előre is köszönöm, nagy segítség lenne!

http://www.ofna.com/pdf/eng-force21-P4,blackT8.pdf
Itt van egy kis pdf a motorról. Azt írják, hogy a főtűt 1,5-2 menetre kell kinyitni. Az alacsony fordulatit meg mint általában a karbi szintjétől egy picit bentebb legyen, kb 0,5mm-t.

sültkrumpli87
2011-05-21, 14:06
Üdv!

http://www.ofna.com/pdf/eng-force21-P4,blackT8.pdf
Itt van egy kis pdf a motorról. Azt írják, hogy a főtűt 1,5-2 menetre kell kinyitni. Az alacsony fordulatit meg mint általában a karbi szintjétől egy picit bentebb legyen, kb 0,5mm-t.

Idő közben én is megtaláltam, de azért köszönöm! :D

sültkrumpli87
2011-05-21, 14:12
Nem nagyon sikerül beállítanom a motort.
Egyik este mentem vele 2 tank üzemanyagot, akkor teljesen hibátlanul működött. Viszont napközben lomha, ha állítok a magas fordulaton akkor a gyorsítás elején lassabb, aztán hirtelen meglódul.

Milyen hőértékű gyertyát kell használni 20-30 °C között illetve 30 °C felett?

SYL
2011-05-22, 13:55
Milyen hőértékű gyertyát kell használni 20-30 °C között illetve 30 °C felett?

Ezt olvasd el:
http://sylkamodell.hu/hirek/?p=2319

zimi10
2011-05-27, 16:58
Hali
Motor túlmelegedésnél adjak neki több üzemanyagot vagy vegyek el tőle?
Köszi!

Ricsi89
2011-05-27, 17:36
Adj neki még egy kicsit. A több üzemanyag jobban hűti.
Az én motorom meg szépen kifejezve magamat nem volt hajlandó elindulni. Roto-val pörgettem, pöffent, pöffent, volt ,hogy kb 1 másodpercre felpörgött(már amennyire fel tud egy pillanat alatt pörögni), majd vége. Ezt játszotta majd fél órán keresztül. A hengerfej már jó meleg volt. Indulni akart az, de valamiért nem bírt elindulni. Mindegy. Most úgyis a szabadonfutó csapágy megadta magát a sok indítástól, így azt cserélni kell. Alapjárati csavart is bentebb tekertem, hogy hátha elkapja, de semmi. Majd ha lesz új csapágy, akkor folytatom a kínzást.

sültkrumpli87
2011-06-15, 23:23
Sziasztok!

Egy autómhoz kaptam RB S7-s motort. 2 gyertyám is tönkrement, semmiféle esés, ütközés nem volt. 16%-os nitróval mentem kb. 5 percet mindkét alkalommal. Ötleteket várnék.

Janiboy
2011-06-16, 09:25
Egy poszttal fentebb van egy hasznos ötlet. Ha nyitással nem oldódik meg a probléma, akkor a motorral van valami. (Feltételezem az autód rendesen van összerakva)
Ha nem javul, első lépésként tegyél be plusz hengerfejpakolást, ha ez sem segít akkor szedd szét a motort, és vizsgálj át minden alkatrészt. Kezdd a csapágyakkal!

Sziasztok!

Egy autómhoz kaptam RB S7-s motort. 2 gyertyám is tönkrement, semmiféle esés, ütközés nem volt. 16%-os nitróval mentem kb. 5 percet mindkét alkalommal. Ötleteket várnék.

sültkrumpli87
2011-06-18, 14:30
Egy poszttal fentebb van egy hasznos ötlet. Ha nyitással nem oldódik meg a probléma, akkor a motorral van valami. (Feltételezem az autód rendesen van összerakva)
Ha nem javul, első lépésként tegyél be plusz hengerfejpakolást, ha ez sem segít akkor szedd szét a motort, és vizsgálj át minden alkatrészt. Kezdd a csapágyakkal!

Sziasztok!

Köszi! 3 tank üzemanyagot elhasználtam egyik este, gyertya jól bírta.

Miro1
2011-10-06, 17:05
Sziasztok
Kezdő vagyok ezért kérnék segítséget tőletek.
Van egy HPI nitro 3 drift autóm, kb 1 liter üzemanyagot használtam el vele. Az egyik alkalommal amikor be akartam indítani megszorult a gázkar és elfordult. Szét kellett szednem de valószínűleg nem ugyanúgy raktam össze mert azóta nem tudom bekarbulálni, amikor megfelelően felpörögne gázadásra és nem dadog akkor magas az alapjárat ha visszaeszem akkor meg nincs alapjárat. A gázkart úgy állítottam be hogy ha kiveszem a légszűrőt akkor teljes gáznál teljes keresztmetszetében nyitva van. És ezzel összefüggésben még egy kérdés, tegnap kivittem haverommal beállítgatni én tekergettem ö vezette közben sikerült kétszer jól fel hevítenie a motort ( infrás szerint 160 170fok) utána fekete olaj jött a kipufogóból kb egy tank benzinig de még most sem tiszta hanem szürkés színű. Megsült a motor és megkopott azért volt fekete az olaj vagy mi lehetett ez.
Előre is köszi a segítséget.

prüncögő
2011-10-16, 22:41
Sziasztok!

Ha egy liter üzemanyagot használtál el vele, akkor már be van járatva.
Tudtommal, 100 ml-es a tankja.
Milyen üzemanyagot használsz? Mennyi a NITROMETÁN?
Ha már szét szedted a gáz tolórudazatot, akkor nem biztos, hogy azonos hosszal raktad össze.
Először is a távon a gáz - fék trimet állítsd középre.
Előtte az alapjárati csavart a karbin tekerd a legkisebb nyitásra.
Szed szét a gáz rudazatot, pattintsd le a helyéről és annyira tekerd ki vagy be, hogy a vissza tétel után a súbert vagyis a gáz tollantyú teljesen alapjáratig forduljon vagy tolódjon, tehát teljesen zárjon.
Azt nem tudom, hogy a szervo - ról a kart leszedted e, mert ha igen, akkor azt már nehéz itt leírni.
Rakd össze, elvileg közép trim állásban van és a gáz tollantyú vagy súbert teljes záráson van, amit az alapjárati csavar tart vissza.
Tehát kézzel ha tolod a gázkart akkor nem megy befelé.
Levett légszűrűvel nézd meg, hogy ha padlót gázt adsz neki a távon, akkor teljesen ki kell nyitnia, és ha elengeded a gázt, akkor vissza kell tolódnia a gáz tollantyúnak teljesen, bent a karbiban.
Féket meg állíts annyit , hogy a közép trimnél ne fogja a kerekeket.
Én mindig előre hátra tili -toli - zom az autót, a fékek manuális beállításánál.
Minden motornak más és más a beállítása, még azonos típuson is belül, tehát ha tök ugyan az a verda, lehet, hogy többet vagy kevesebbet kell nyitni a fúvókákon.
Én először mindig a fődúsítón állítok. Ja előtte be kell indítani....
Ha már a fődúsító állításával megtaláltam egy olyan értéket, hogy beindul, akkor már nyert ügyünk van.
Finomkodásnál a fődúsítón, amikor már érzed, hogy harap, akkor 1/8-at kell tekerni.
Teljes gázon nem szabad letorpannia a kevés üzitől, se be fulladnia a soktól.
Sok üzemanyagnál lefagyassza a gyertyát is, és ilyenkor nincs izzítás és akkor leáll a motor.
Közben ha hallasz ilyen egyenetlen motorjárást , akkor zárjál vagy nyissál a középfordulati tűn. Ez azt jelenti, hogy abban a fordulati tartományban az üzemanyag bejutása nem megfelelő.
Sok kis apró csavar tekergetés jobbra balra, és a végén szépen kell ketyegnie, egy új motornak.
Elgondolkodtam, hogy nem mindegy, hogy a szervón a szervókar, hogy áll, mert nem annyi gázt húz, mint féket, ezt sajnos csak úgy lehet beállítani, ha látom.
Alapjáratot, csak akkor állítanám ha már be van karbulálva.
Szőrözni kell vele, szerintem kérj modellezőket a közeledben, akinek van már nagyobb tapasztalata.
Írtad a fekete olajat. Hát egy kicsit felmelegedett a motor, és ilyenkor megpirítja az olajat amit majd a kipuffon keresztül kinyom, ne parázz tőle, mert ha besült volna a motorod akkor azt a dugót nem mozdítod meg a hüvelyben.
Úgy állíts a karbin, hogy ha már harap meg halad is, mindig kell füstölnie, mert ha nem füstöl egy kétütemű motor, akkor kevés az olaj, és hopla - hola besül, gondolom ezt nem szeretnéd.

Ha van kérdésed akkor szívesen segítek!!!

Remélem a moderátorok átolvassák, és ha valamilyen orbitális nagy baromságot írtam, azt jelzik.
Ha Békéscsabán vagy, szívesen segítek.....

Üdvözlettel:Attila.

b.beci
2011-10-16, 23:41
Segítség!!!
Van egy buggym és vettem bele egy új motort(nem a legjobbat de csak szórakozni kell) mivel repülőzöm és ott ASP motorokat használok sikerrel így azt gondoltam ebbe is ASP motort veszek(bár ne tettem volna :( ) ASP21 azaz 3,5 cm3 a motor vadi új de beállíthatatlan lassan már 1,5 liter üzemanyagot járt ki de beállítani nem sikerűlt egyszer sikerűlt találnom egy olyan beállítást amikor egy kissebb fordulaton duruzsolt na és ezzel a beállítással kipöfögtem vele 3 tanknyit.
A problémám a következő visszaállítottam mindent alapra és elkezdtem hangolni a járgányt de az a bajom hogy ha elindúl akkor olyan mint ha fúllgázon menne elkezdem lentebb venni az üzemanyagot akkor meg leáll. Próbáltam már 16% és 10% üzemanyagot is de semmi változás már többször szétszedtem a karburátort kimostam a kipufogót átnéztem már az egészet és semmi nem változik kis szivatás izzítás indítás gázszervó alapon kis berregés majd üveghang ha gázt adok mégnagyobb üveghang kicsi tekerés a fődúsíton lefelé akkor leállás és utánna hiába indítok semmi visszaállítom az előző helyre akkor kezdődik minden előről izzitás indítás üveghang. Valakinek valami ötlete????? ??? ??? ??? A gyári ajánlás nem működik

SYL
2011-10-17, 14:45
Szia!

Látom nem laksz messze, hozd be a kocsidat, megnézzük mi lehet a baj.
Valószínűleg csak be kell állítani rendesen.
Előtte hívj fel, az időpont megbeszélése miatt.

Üdv: Szilágyi Csaba /SYL

b.beci
2011-10-17, 22:10
Oké akkor összeszedem a cuccot és megbeszélünk egy időpontot. Természetesen nem hagy nyugodni a dolog és ma is próbálkoztam ma egy kicsit sikerült lentebb venni a fordulaton de 2 perc járás után ugyan ugy leáll.

Miro1
2011-10-18, 11:19
Sziasztok!

Ha egy liter üzemanyagot használtál el vele, akkor már be van járatva.
Tudtommal, 100 ml-es a tankja.
Milyen üzemanyagot használsz? Mennyi a NITROMETÁN?
Ha már szét szedted a gáz tolórudazatot, akkor nem biztos, hogy azonos hosszal raktad össze.
Először is a távon a gáz - fék trimet állítsd középre.
Előtte az alapjárati csavart a karbin tekerd a legkisebb nyitásra.
Szed szét a gáz rudazatot, pattintsd le a helyéről és annyira tekerd ki vagy be, hogy a vissza tétel után a súbert vagyis a gáz tollantyú teljesen alapjáratig forduljon vagy tolódjon, tehát teljesen zárjon.
Azt nem tudom, hogy a szervo - ról a kart leszedted e, mert ha igen, akkor azt már nehéz itt leírni.
Rakd össze, elvileg közép trim állásban van és a gáz tollantyú vagy súbert teljes záráson van, amit az alapjárati csavar tart vissza.
Tehát kézzel ha tolod a gázkart akkor nem megy befelé.
Levett légszűrűvel nézd meg, hogy ha padlót gázt adsz neki a távon, akkor teljesen ki kell nyitnia, és ha elengeded a gázt, akkor vissza kell tolódnia a gáz tollantyúnak teljesen, bent a karbiban.
Féket meg állíts annyit , hogy a közép trimnél ne fogja a kerekeket.
Én mindig előre hátra tili -toli - zom az autót, a fékek manuális beállításánál.
Minden motornak más és más a beállítása, még azonos típuson is belül, tehát ha tök ugyan az a verda, lehet, hogy többet vagy kevesebbet kell nyitni a fúvókákon.
Én először mindig a fődúsítón állítok. Ja előtte be kell indítani....
Ha már a fődúsító állításával megtaláltam egy olyan értéket, hogy beindul, akkor már nyert ügyünk van.
Finomkodásnál a fődúsítón, amikor már érzed, hogy harap, akkor 1/8-at kell tekerni.
Teljes gázon nem szabad letorpannia a kevés üzitől, se be fulladnia a soktól.
Sok üzemanyagnál lefagyassza a gyertyát is, és ilyenkor nincs izzítás és akkor leáll a motor.
Közben ha hallasz ilyen egyenetlen motorjárást , akkor zárjál vagy nyissál a középfordulati tűn. Ez azt jelenti, hogy abban a fordulati tartományban az üzemanyag bejutása nem megfelelő.
Sok kis apró csavar tekergetés jobbra balra, és a végén szépen kell ketyegnie, egy új motornak.
Elgondolkodtam, hogy nem mindegy, hogy a szervón a szervókar, hogy áll, mert nem annyi gázt húz, mint féket, ezt sajnos csak úgy lehet beállítani, ha látom.
Alapjáratot, csak akkor állítanám ha már be van karbulálva.
Szőrözni kell vele, szerintem kérj modellezőket a közeledben, akinek van már nagyobb tapasztalata.
Írtad a fekete olajat. Hát egy kicsit felmelegedett a motor, és ilyenkor megpirítja az olajat amit majd a kipuffon keresztül kinyom, ne parázz tőle, mert ha besült volna a motorod akkor azt a dugót nem mozdítod meg a hüvelyben.
Úgy állíts a karbin, hogy ha már harap meg halad is, mindig kell füstölnie, mert ha nem füstöl egy kétütemű motor, akkor kevés az olaj, és hopla - hola besül, gondolom ezt nem szeretnéd.

Ha van kérdésed akkor szívesen segítek!!!

Remélem a moderátorok átolvassák, és ha valamilyen orbitális nagy baromságot írtam, azt jelzik.
Ha Békéscsabán vagy, szívesen segítek.....

Szia
Köszönöm a segítséget.
16%-os üzemanyagot használok.
Megpróbálom a leírtakat végígcsinálni. Majd jelentkezem hogy mire jutottam.
Miro

b.beci
2011-10-22, 23:46
http://kephost.hu/thumb-8031_4EA32B2A.jpg (http://kephost.hu/share-8031_4EA32B2A.html)
Ilyen a karburátor a motoron sajna még mindig nem megy a hova a szervókart pattintom ott nem állítható a tü hanem rugós fix beállítási tipppeket várok amig el nem jutok Sylkáékhoz

prüncögő
2011-10-23, 14:23
Sziasztok!

Nézegetem a képet, de nem olyan tiszta meg éles és nem látom hova is pattan a szervókar.
Az tuti, hogy a nagy csavar ami a rézperselyben van az a fődúsító.
Szerintem ami a karburátor oldalán van az a nagy csavar, az a középfordulati tű.
Alapjárati csavart is látok, ami a legkisebb és egy rúgó van rajta.

Szerintem:
Először is az alapjárati csavart tekerd a legkisebbre.
Középfordulati csavart meg addig csavard ki vagy be, míg nincs magával a karburátor síkjával egy szinten.
Ez mondjuk csak tipp, nem biztos, hogy jó.
Fődúsító csavarral kell játszadozni az elején, hogy legyen meg az elegendő üzemanyag a motor beindulására.
Ha meg beindult, mindenképp a fődúsító csavart hangolgasd addig, míg maximum fordulaton is kap elegendő üzemanyagot.
Az nagyon fontos, hogy a motorból a kipufogón keresztül mindig füstnek kell kijönnie, akármilyen fordulaton van.
Ha nem füstöl, akkor kevés az üzemanyag, ezzel egy értelemben kevés az olaj is.

Hali.

prüncögő
2011-10-31, 18:13
Sziasztok! :)

Valakinek sikerült már ellentétes irányba beindítani a nitrós robbanómotort?
Nekem igen. 8)
Lemerült a startpadban az akku, rákötöttem egy személy autó aksijára, persze ellentétes pólussal, amit nem vettem észre! ;D
Sokáig pörgettem a startpadot mire sikerült beindítani, közbe többször a gyertyát is kellett kiszednem, mert túlszívta magát.
Beindult, letettem a földre a Buggy-t, de nem akart elindulni a motor meg csak felpörgött..
Morajló hangokat hallottam.
Maga a kuplung szerkezet nem működik, ha a másik irányba forog a motor.
Rángatózott hátra felé az autó, meg ugrált, mint ha többször startolna, de nem indult el.
Szerintem senki se próbálja ki, mert biztosan nem egészséges egy nitrós motornak ez a malőr.
Örülök, hogy leírtam és elolvastad.
Lehet, volt már szó erről valahol a fórumon, nem olvastam még végig. Hú de sok idő lenne az....

Törés zúzás MENTES modellezést kívánok Mindenkinek! ;)

Ricsi89
2011-10-31, 23:19
Nincs min meglepődni, a kétütemű motor beindul hátrafelé is. Szikragyújtásúaknál kell a gyújtáson picit állítani és simán megy visszafelé. Itt még ennyit sem kell. :)

prüncögő
2011-11-05, 11:24
http://kephost.hu/thumb-8031_4EA32B2A.jpg (http://kephost.hu/share-8031_4EA32B2A.html)
Ilyen a karburátor a motoron sajna még mindig nem megy a hova a szervókart pattintom ott nem állítható a tü hanem rugós fix beállítási tipppeket várok amig el nem jutok Sylkáékhoz

Sziasztok!

Sikerült beállítani a ketyerét?

Hali. ;)

b.beci
2011-11-09, 18:30
sajna nem még mindig két lehetőség van vagy nyélgáz vagy semmi. Ha beindúl egyből vadúl megy ovatosan teketrem az üzemanyagot akkor meg leáll tehát nincs középút sajnos. Többször szétszedtem a karburátort meg az egész rendszert hátha a tű alá szorúl valami de semmit nem találok fújattam kompresszorral is hátha falsot kap vagy szelel de az sem ahogy nyitom a tűt úgy enged át szép lassan úgyhogy nem értem az egészet lassan 2liter 16%-os üzemanyagot pöfögött ki úgy hogy még 1 métert sem ment :-((

prüncögő
2011-11-14, 12:04
sajna nem még mindig két lehetőség van vagy nyélgáz vagy semmi. Ha beindúl egyből vadúl megy ovatosan teketrem az üzemanyagot akkor meg leáll tehát nincs középút sajnos. Többször szétszedtem a karburátort meg az egész rendszert hátha a tű alá szorúl valami de semmit nem találok fújattam kompresszorral is hátha falsot kap vagy szelel de az sem ahogy nyitom a tűt úgy enged át szép lassan úgyhogy nem értem az egészet lassan 2liter 16%-os üzemanyagot pöfögött ki úgy hogy még 1 métert sem ment :-((

Sziasztok!

Gondolkozzunk egy kicsit reálisan és kezdjük az alapokat.

A távodon a gáz fék trim ugye nincs eltekerve gáz nyitásra.
Ha a távon a gázkart vissza engeded alap helyzetbe, akkor a gáz tollantyú azaz a súbert vissza áll a legkisebb nyitásra?
Alapjárati csavarod nincs ugye teljesen kitekerve?
Ha leveszed a légszűrőt, akkor nem szabad átlátnod a karburátoron, csak egy minimálisan, amennyit az alapjárati csavar kitart, körülbelül 2 milliméter, vagy lehet még annyit se.
Tekerd be a fődúsító csavart teljesen, utána tekerj ki vagy 3 fordulatot. (Ez nem biztos)
Középfordulati csavart meg a karburátor szintjéig tekerd ki vagy be.
Az nem lehet, hogy a fődúsító csavar vége, az a vékony tű letört?
Mert ha igen, akkor ömlik bele az üzemanyag..... :o
Így látatlanban nehéz tippeket adni!
Ha a motor beindul, akkor már a hangjából sokat ki lehet venni, hogy minél is kell a problémákat kiküszöbölni.
Szervó probléma is lehet, hogy akadozik, nem áll vissza alaphelyzetbe, a gázrudazat lötyög-görbe, a gömbfejek kotyognak.
Nagyon sok piciny eltérés okozhat nagy hibákat.

Szerintem egy autó modellezőt keress fel, aki a közeledben él, és ne félj tőle tanácsokat kérni.
Vagy egyszerűen vidd el neki a VERDÁT!

Remélem segítettem Neked valamit.
Nem vagyok nagy "SZAKI", de már több autót sikerült beállítanom..... ::)

Üdvözlettel:Attila. :)

elgabor99
2012-01-09, 17:51
Sziasztok van egy robitronic mantis txs-em ami eddig nm indult de most végre igen és az a baja , hogy amikor felszivatom szivárog a üzemanyag a magasfordulati szelepnél ,és csak alapjáraton tud pöfögni gyorsítani nem tudok vele mit javasoltok mit csináljak vele.

sültkrumpli87
2012-06-08, 21:09
Sziasztok!

Cen NX28 motor alap beállításaira lenne szükségem.

tretyak
2012-06-09, 13:28
Hello!

Van egy GSRacing CL1 buggym (első kocsi), de sajnos a motorja nem az igazi - amikor már bemelegedett, akkor egészen szépen jár (igaz, fogalmam sincs, hogy mikor van jó hangja, de nem fullad le), de nehezen indul be (hidegen és melegen egyaránt), gáz nélkül szinte egyáltalán nem, gázzal is 2-3 percig kell melegíteni (izzító, plusz kicsi gáz), hogy ne fulladjon le. Keresgéltem leírásokat, ezek alapján hidegnek tűnik a motor (sajna hőmérőm nincs, de a vízcseppes teszt alapján 100 fok alatt van a hűtőborda tetején), próbáltam szegényíteni a keveréket (alacsony fordulati tűvel), de akkor meg lefullad. Valakinek van valamilyen ötlete, hogy mit kellene állítanom? Az alapjárata elvileg rendben van, a karbin a rés 1,5-2 mm, 16%-os Team Saxo nitroval járatom.

Illetve tudna valaki ajánlani valami jófajta offroad és onroad gumit ehhez a típushoz (a jelenlegi már elég kopott)?

Köszönöm

atitika
2012-06-09, 15:52
Szerintem itt megtalálsz mindent, mivel ők a "főkereskedők". ;D

http://sylkamodell.hu/hirek/?cat=3

gst
2012-06-09, 18:04
Szia

Kérdezd a hazai GS Racing forgalmazót nyugodtan ;)

http://www.sylkamodell.hu/rcmodell_szerviz

Tessék pl. egy bevált gumi nem vészes áron 1:8 buggy-hoz aszfaltra:
http://www.sylkamodell.hu/1-8-Rally-palyaauto-kerek-feher-2db-Jets-PYTHON-kemenyseg-a.html

atitika
2012-06-09, 21:10
Illetve tudna valaki ajánlani valami jófajta offroad és onroad gumit ehhez a típushoz (a jelenlegi már elég kopott)?
Köszönöm

Offroad alighasználtat még lehet, hogy tudok adni én is, ha nem akarsz zsír újat. ;)

atitika
2012-06-09, 22:14
Vagy még itt is vehetsz kicsit használt kerekeket: http://forum.rcoffroad.hu/viewtopic.php?t=23241

tretyak
2012-06-11, 22:03
Hello!

Köszönöm a tippeket,ma is megjárattam kicsit a gépet, ismét nehezen indult, lehúztam a karbiról az üzemanyagot és semmi se jött az indítózás során....kipufogó befog (nagy élmény a forró kipufogónál matatni..),indít és 1ből beindult,de alapjáraton még mindig instabil kicsit, vszínű mégis az lesz. Bár akkor se értem,hogy hidegen miért indul könnyen,félmelegen meg lefulladozik,menet közben viszont,amikor a legforróbb simán tartja az alapjáratot. Van egy aligkompressziós motorom, ahoz képest nagyon rendben van, kézzel alig tudom átforgatni az indító dörzskeréknél, szóval remélem ez kizárható.

Kösz a keréklinket,szten elgyaloglom a jelenlegi mintámat,aztán megkereslek az offroad miatt - a régi meg jó lesz onroadnak, már ameddig bírja ez a puha keverék, mentem vele egy keveset aszfalton, sokkal jobb, mint az onroadom.

Bocs a kisregényért,ha esetleg valaki van ötlete, ne tartsa magában :)

Köszönöm

Üdv

Dávidka93
2012-08-22, 17:31
nekem van egy SH PT2802A-P3 4.57 motorom egy Savage 25be. Valaki tudna tanácsot adni a beállításokkal kapcsolatban ilyen melegbe? Be indulni beindul, jár is szépen, de fokozatosan el kezdem húzni neki a gázt, le fullad. Egy olyan típusú segítség kellene hogy melyik csavar mire jó, és merre kell tekerni. az üzemanyag csavar az egyértelmű. a gázkarnál lévőt nem tudom pontosan mire való, és ahol be megy a nafta, az mellet a karbin van még egy csavar. ha valaki ebbe tudna nekem segíteni azt meg köszönném.

sittes
2012-08-28, 18:59
Sziasztok. Valaki nem Tudja a Novamega s12-nek a beállításait?

sültkrumpli87
2012-10-29, 12:23
Sziasztok!

Van 2db Force21-es motorom. Az egyik elég jó kompressziónak örvend, a másik már egy kicsit gyengébb. A nyáron versenymotort használtam (csak hobbyra) 25% nitro üzemanyaggal. Kérdésem az lenne, hogy ha a force motorokat akarom használni 25-ös nitróval rakjak a hengerfej alá plusz hézagolót?

SYL
2012-10-30, 20:51
Sziasztok!

Van 2db Force21-es motorom. Az egyik elég jó kompressziónak örvend, a másik már egy kicsit gyengébb. A nyáron versenymotort használtam (csak hobbyra) 25% nitro üzemanyaggal. Kérdésem az lenne, hogy ha a force motorokat akarom használni 25-ös nitróval rakjak a hengerfej alá plusz hézagolót?

Szia!
Nem kell plusz alátétet betenned.

sültkrumpli87
2012-11-01, 08:12
Sziasztok!

Szia!
Nem kell plusz alátétet betenned.

Ok! Köszi!

sültkrumpli87
2012-11-01, 08:15
Mekkora hőmérséklet van a nitros motorok égésterében?

SYL
2012-11-02, 16:17
A kipuffogó gáz hőmérséklete kb. 400-450 fok.
Az égéstérben magasabb a hőmérséklet.

sültkrumpli87
2012-11-04, 23:59
A kipuffogó gáz hőmérséklete kb. 400-450 fok.
Az égéstérben magasabb a hőmérséklet.

Ok! Köszönöm. Volt egy ötletem sérült dugattyú javítására, de ennek tudatában felejtős a dolog.

MrPamacs
2012-12-06, 17:22
Sziasztok

Van egy HSP Behemooth-om, ha jól tudom VX.18-as motor van benne (gyári). N3-as gyertya és 20% üzemanyag.
Az lenne a problémám hogy most hidegben (garázsban indítanám, kb 8-10 fok lehet), nagyon nehezen indul, ha beindult és leveszem az izzítót akkor elkezd leesni a fordulat és erőlködik majd leáll. Nyáron sem indult könnyen. Kompresszió az nagyon jó benne, mert van hogy alig bírom átfordítani (ha sokáig nem indul be), ilyenkor a gyertyát kiveszem, átfordítom párszor hogy kijöjjön belőle az üzemanyag, majd gyertya vissza. Gyanítom hogy nagyon sok anyagot kap, mert ahova kipufogja a gázt ott tócsa keletkezik, igaz a nagy része olaj, de most hogy próbáltam beindítani kb 3/4 tankot, 2 perc alatt benyalt. Ja és elég nagy kék füstje van. Ha leveszem a dobot akkor elég sok olaj folyik ki belőle, kb 1 centnyi.

Fogalmam sincs hogy milyen karbi van rajta, a hozzá kapott leírás finoman szólva is silány, igazából csak a pótalkatrészek listája volt benne. Már a legelső indítás is nagyon nehezen ment, akkor kb 1-2 órát szenvedtem vele mire sikerült beindítani, viszont utána viszonylag könnyen indult, és jól is ment.

Rendeltem startert hozzá, remélem jövő hét elején megjön, ugyanis az utolsó indításnál elszakadt a pull-ban a rúgó, valamint a gáz szervónak a csavarja is megsérült (bár ide csak egy hosszabb csavar kell).

Szóval a kérdésem: mit hogyan állítsak, esetleg van-e valaki Eger (Mezőkövesd) környékén aki meg tudná nézni?

cocacola
2013-01-05, 18:17
help
adott egy hpi f4.6 motor és mikor kézzel átforgatom hallok egy kattanást mikor a dugattyú legalsó állásba van
ez normális?
rotostartos és az a tengely kissé lóg, kb 1mm-t ki be jár. ez gond?

SYL
2013-01-07, 23:01
Üdv,
Ez nem hiba és a kotyogáshoz nincs köze.
A forgattyús csap ki van fúrva, abban egy spirálrugó van, ami egy acél pöcköt nyom kifelé.
Ez a belső szabadonfutó éke, mely berántózáskor beékelődik a hátlapban forgó menesztő tárcsa lejtős hornyába. Ha a motor forog és a tárcsa áll, akkor az acél csap kattan amikor a tárcsa bemarásán átsiklik. Ha a roto tengelyt elforgatod, akkor már nem az alsó holtpontnál fogod hallani, hanem máshol.

http://www2.gpmd.com/image/h/hpig1432.jpg

http://www.toysonics.com/images/D/hpig1433-01.jpg

http://www.baurumodelismo.com.br/loja/images/HPI%201493.jpg

cocacola
2013-01-08, 00:03
Köszönöm a választ! Azóta szétszedtem és megvizsgáltam...

Lenne még egy kérdésem. Ugyanez a motor mikor kicsit alapjáraton megy felgyűlik benne az üzemanyag és gázadásra nagyon füstöl. Sokat kap alacsony fordulaton?

Truggy2002
2013-03-22, 17:57
Sziasztok! Egy keresztkérdésem lenne hozzátok, jobban mondva több is, mert én egyet nem tudok kérdezni.
Van egy Nitrós truggym, amiben 25-ös Big motor van. Tehát elvileg 4ccm-es. Ugye? Karburátora 3 db csavarral van ellátva. Alacsony, magas és alapjárati fordulat állító csavar.
Ha ezen a motoron a karbicseket kicserélném egy 21-es motorról származó 4 csavaros karburátorra, akkor jót tennék neki vagy rosszabbat? A motor ugye kisebb mint az enyém, de a több csavar izgat. Jobb egyáltalán a több csavaros karburátor?

Válaszotokat előre is köszönöm!

maxigáz
2013-03-23, 14:13
Szia.Szerintem lényeges dolog a szivotorok átméröje is,mivel nagyobb a másik motor,ott nagyobb a szivotorok átméröje,lehet kevesebb levegöt kapna,és azt a csavarokkal nem lehetne összehozni.dehát egy próbát biztosan megér!!

Truggy2002
2013-03-24, 20:43
Szia.Szerintem lényeges dolog a szivotorok átméröje is,mivel nagyobb a másik motor,ott nagyobb a szivotorok átméröje,lehet kevesebb levegöt kapna,és azt a csavarokkal nem lehetne összehozni.dehát egy próbát biztosan megér!!

És szerinted ha az ármérő esetleg valami furcsa véletlen foltán egyezne? Akkor? ... Hülye vagyok. Ezt már nem kellett volna megkérdezni, mert tudom a választ. :9 Egy próbát mindenképp megér. És valószínűleg csak a próba mondaná meg hogy jobbat tettünk-e a motornak?

Truggy2002
2013-03-24, 21:35
Viszont lenne egy másik kérdésem is srácok.
Tavaly, az utolsó autókázós napon, olyan hibám fordult elő többször, hogy mikor csőgáz után fékeztem, egyszerűen megfullasztotta a motort. Akkoriban kérdezgettem pár embert, hogy miért fogja meg a kuplung a motort, de csak azt a választ kaptam, hogy alacsony az alapjárata a motornak.
Nos ma kimostam a motorból a konzerváló olajat és kiváncsiságból levettem a kulung harangot, hogy alánézzek. Megvan a hiba forrása. A három db röpsúly közül az egyik el van törve a kis csap mellett. Szerintem nem az alapjárattal volt baj, hanem a röpsúllyal. Kell vennem egy új szettet. És jöjjön a kérdés:
Mennyire márka és típus specifikus dolog ez a 3 pofás kuplung? Az igazság az, hogy eredeti gyári kuplung pofa szett rugók nélkül 6500 forint. De ha megrendelném ezt, akkor lényegesen kevesebbbe kerülne. Szerintetek jó lehet az én kocsimhoz?
http://www.ebay.com/itm/HSP-081008-RC-Model-Car-For-1-8-Nitro-Upgrade-Alum-Clutch-Blue-/280938534508?pt=US_Radio_Control_Control_Line&hash=item41693dd66c
Vagy egy hasonló. Köszönöm!

gst
2013-03-24, 22:19
Elvileg ha 3 pofás kuplungod van az szabványos, nem tudom milyen kuplung 6500 amikor egy alu verseny kuplung készlet 3 garnitúra rugóval már 3900Ft ért kapható például: http://www.sylkamodell.hu/VP-PRO-Alu-kuplungpofa-rugokkal-2010.html

Truggy2002
2013-03-24, 23:38
Elvileg ha 3 pofás kuplungod van az szabványos, nem tudom milyen kuplung 6500 amikor egy alu verseny kuplung készlet 3 garnitúra rugóval már 3900Ft ért kapható például: http://www.sylkamodell.hu/VP-PRO-Alu-kuplungpofa-rugokkal-2010.html

Hát én is meg vagyok rökönyödve. Ez az a bolt, ahol vettem az autó modellem. De elárulom, hogy alkatrészt még nem vettem tőle semmit.