PDA

Teljes verzió megtekintése : AdamTot avagy az internetes üzletkötés csapdái

Aron1
2006-04-11, 21:51
Sziasztok!

Tök gáz, hogy ilyen témát kell nyitnom. :(

Ez az internetes forum nagyon sok szolgálatatot tesz a magyar
modellezőknek. Információt lehet szerezni a különböző
modellekről, műhelyfogásokról, versenyekről, mindenről.
(Néha még kígyót is hirdetnek. :) )

És emelett segít összehozni a természetesen megjelenő keresletet a
kínálattal.

Ez is nagyon hasznos. Én is számtalan dolgot adtam-vettem a forumon
keresztül, és bízva az emberek korrektségében eddig nem is jártam
egyszer sem pórul.

Sajnos minden pozitív szériának vége szakad.

Amit leírok, nem csupán azért írom le, mert nem szeretném, hogy más is
úgy járjon, mint én. Hanem mert számomra a megállapodások (különösen az üzleti jellegűek) az elvi kérdések témakörébe tartozik.

Tehát a történet novemberben kezdődött. Bulletekben:
- 11.28-án a hirdetett FX-14 rádiómra AdamTot ajánlatot tett egy 1:8-as
buggy cserével. (A buggy állapota a hirdetésben "Jó állapotban",
telefonban: teljesen hibátlan.)
- 12.06-án megállapodtunk egy csere feltételeiben. (Részletek rögzítve egy mélben (!), már csak az átadás-átvételre várunk. (Nagy a távolság.))
- 12.21-én egy érdeklődésemre közölte, hogy a csere már nem
érdekes számára, csak a készpénzes vétel. Na, ezt már helyből nem
tartottam korrektnek. Mivel nem ért anyagi kár, és mert nem akartam
pedagógusba átmenni, átléptem a dolgon szó nélkül. (Illetve annyit írtam,
hogy megkötött, leírt megállapodást nem illik szó nélkül felrúgni.))
- Később megállapodtunk egy készpénzes vételben.
- 01.13 Az autó megérkezett. Kimentem vele a pályára. Berakom a rotostartot a fenekébe. Nem forog. Aznapi autózás kuka. Kiderült, hogy a
rotostart szabadonfutój rossz az autónak (3800Ft...).
Magyarul a gyári starter nem használható, és nincs feltüntetve a
hirdetésben.
- Hívom, nem reagál. Írok, sokáig semmi válasz. (Felajánlom, az autó
vissza, pénz vissza konstrukciót.)
- Sokadikra válaszol: Nincs pénz a kártyáján, de én hívhatom.
- Beszélünk, sajnálja, majd utalja.
- 02.10-én levélre válaszol, ígéri, hogy elutalja a pénzt, de egyelőre
nincs, csak 2500 Ft-ja. :idea: OK, akkor várok.
- 03.04-én kérdésre írja, hogy pár nap és küldi a pénzt.
- 03.20-án érdeklődök, hogy mi a helyzet.
- 04.07-én írom az utolsó levelet, azóta is semmi válasz.

Az első megállapodás felrúgásával kapcsolatban is rossz volt a szám íze.

A második dologgal kapcsolatban viszont úgy érzem, hogy átvertek.
(Persze közli, hogy nem tudta, de a lényegen nem változtat. Az
eladó autó gyári starterrel nem használható!)

Türelmesen helyet hagytam a korrigálásra. (3800 Ft vagy cucc vissza.
Szerelést, szopást eltekintem, nem vergődök.)

A lényeg: A 3800 forint nem érdekel.

Egyszerűen csak botránynak tartom, hogy egyesek visszaélnek az
internet által biztosított arctalanságnak. Ez addig, amíg valaki csak
hülyeségeket ír, engem személy szerint nem érdekel.

Viszont a megállapodások tekintetében nem gondolom, hogy ez a helyes
irány. Az ember egyenlő a szavával.

Igazságszolgáltatást, lincselést, vagy pénzt nem akarok, mert nem
érdekel.

Szóval csak óvatosan mindenki, tanulságot tessék levonni.

Áron

AdamToT
2006-04-11, 22:41
Hello!

Így volt elismerem, de egy lényeges dolog kimaradt: én sohasem használtam a rotostartot, csak statrtbox-al indítottam. Tehát nem tudtam annak a hibájáról! Ezután Áron írt nekem egy levelet, hogy rossz a cucc és, hogy ad nekem 2 választási lehetőséget, hogy vagy kifizetem a strtboxot (mert vett egyet), vagy kifizetem a rotohátlapot. Abban az esetben, ha egyiket sem választom, akkor kénytelen lesz közzétenni a dolgot a neten, mint látjuk, ezt meg is tette.

Ádám

Aron1
2006-04-11, 23:11
Hello!

Így volt elismerem, de egy lényeges dolog kimaradt: én sohasem használtam a rotostartot, csak statrtbox-al indítottam. Tehát nem tudtam annak a hibájáról! Ezután Áron írt nekem egy levelet, hogy rossz a cucc és, hogy ad nekem 2 választási lehetőséget, hogy vagy kifizetem a strtboxot (mert vett egyet), vagy kifizetem a rotohátlapot. Abban az esetben, ha egyiket sem választom, akkor kénytelen lesz közzétenni a dolgot a neten, mint látjuk, ezt meg is tette.

Ádám

Bravo!

Ezt kár volt, és baromira nem akartam tovább húzni a dolgot, de nem ok
nélkül idéztem minden dátumot pontosan. Mert minden levelünk megvan.
Mivel itt most meghazudtoltál, ezért beidézem a levelem vonatkozó részét:

"----- Original Message -----

From: Tőzsér Áron

To: Erdős Ádám

Sent: Thursday, February 09, 2006 12:17 PM

Subject: RE: Probléma

...
A 3800 forintot a következő számlaszámra utald: Tőzsér Áron; Inter-Europa Bank: XXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Ha ez nem megfelelő számodra. Az autót összecsomagolom, és visszaküldöm neked a teljes vételár visszautalását követően..."

Ez volt a február 9-i levelem. Nem a startbox árát adtam alternatívaként,
hanem a csapágyét, vagy a visszacserét.

Arra reagálva pedig, hogy nem tudtad:
1. Erre akár mondhatnám, hogy nem hiszem el, vagy nem érdekel.
2. De tegyük fel, hogy elhiszem. Ebben az esetben azt gondolom, hogy
ha árulsz egy gépkocsit, ami gyárilag ötajtós, és te csak az első két ajtót
használod, nem árulhatod úgy, hogy "jó állapotban van", és "hibátlan".
Mert nem az. Attól még szar a hátsó ajtó. Ha ezek után valaki távolról, a szavad (!!!) alapján megveszi, és később szembetalálja magát a hibával
majd türelmesen jelzi, hogy nem működik a hátsó ajtó, a minimum, hogy
felajánlod, hogy rendezed a költségét a javításnak.

Ezt te többször megígérted...

Vártam teljes három hónapot az ügy rendezésére.

Ezek után - mivel én tartom amit mondok - közzétettem a dolgot.
Hogy más ne járjon így, és hogy más ne bátorodjon fel, mint te.

Áron

Tegzi
2006-04-12, 10:27
Sziasztok.

Tanúlságos a sztory, és csak azért írok, mert elgondolkodtatott a dolog.

Persze szerintem is "az ígéret szép szó, ha megtartják úgy jó"...

Amit én megigérek, azt be is tartom, tehát ebben mindenképpen hibásnak tartom AdamTot-ot, viszont a következő jutott az eszembe.
Most is árulok autókat, vacsi újat, bontatlan csomagolásban, a bolti ár kb. 60%-áért, talán ezért is adtam el belőle közel 7-et 2 hónap alatt... Ha most valaki írni fog nekem, hogy "bocs, de nem megy az alapmotor", akkor nekem is ki kellene fizetnem a 4.000 HUF-ot???? Csak mert annyiba kerül boltan az alap motor.
Szvsz Aron1. Elkövetted azt a hibát, hogy nem próbáltad ki, és még lehetőséged is lett volna rá, hiszen az autó össze volt rakva, nem úgy, mint amikor darabokban veszi az ember, mert olyankor elég nehézkes a dolog. Azt is feltételezem, hogy olcsóbban vetted AdamTot-tól, mint boltban, ahol blokkot kaptál volna, és most tudnál jogosan reklamálni. Ha pedig ezeket az "iratlan" szabályokat megszegted, akkor nem jogos az a 3.800 HUF-os reklamációd.

Ez az eset arra tanulságos, hogy az ember jól nézzen körül, és ha lehetőség van rá, akkor próbálja ki a dolgot. Persze tudom, hogy létezik olyan, hogy "rejtett hiba", talán ezért nem vettem még sok használt elektronikát, mert ott az nem látszik. Ha viszont vettem, akkor is körültekintő voltam.

Aron1
2006-04-12, 11:07
Értem. :!:

A jövőben bármilyen nem működő (!) modellt, rádiót, alkatrészt, szó
nélkül ki fogok fizetni, ha a próba lehetősége nem volt adott, és az eladó
állítása alapján vásárolok. (A beszámolóbol azt gondoltam kiderült, hogy
nem volt lehetőségem a próbára, mert baromi messze lakunk egymástól.
Ezért volt nekem fontos, hogy az állítása helytálló legyen.)

A hirdetés szerint egy használt, de egyelőre működő autó volt eladó.
Nem pedig egy használt, de nem beindítható. (!)

Ebből fakadóan számomra logikusnak tűnik, hogy minimálisan jogos
elvárás, hogy be lehessen indítani, vagyis rendeltetésszerűen lehessen
használni. (Nem örökké, nem egy év garival, de minimum amíg eljut
hozzám.)

Áron

Tegzi
2006-04-12, 12:04
Szia.

A távolság még nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem lehet kiprobólni, persze ha postán adta fel, akkor ez igaz. De ha személyesen ment a csere akkor lehetséges, szerintem...
Én nem a döntőbíró szerepét kívántam itt játszani, csak mutattam egy másik lehetséges gondolkodásmódot. Csak azért mert nekem mégsem tűnik úgy, hogy át akartak verni, összehasonlítva néhány fórumos üggyel, melyekről biztos te is olvastál.
A nem működő dolgokat pedig nem kell kifizetni! De azért a kettő nem ugyanaz, hogy te 4.000 HUF-ból megoldottad a problémát, és felteszem, hogy az egész cucc bőven több volt, mint 4.000 HUF. Végülis mindent ki lehet "figurázni", de az átlalad leírtakból nekem mégis úgy tűnik, hogy te is hibáztál.

Azért remélem, hogy a problémád megoldódik.

ImIke
2006-04-12, 12:54
Kedves Áron!

Azért azt ne ne mondd, hogy a kocsi beindíthatatlan. A kocsi eladás előtt teljes mértékben jól működött, a rotostart hibájáról pedig nem tudhatott, mivel soha nem használta, alapból startpadot vett hozzá, azzal minden egyes startnál tökéletesen működött az autó. Azt ne várd el egy 13 éves gyerektől, hogy teljesen megbízható lesz, mivel még tényleg csak gyerek. Ez részben a te hibád is volt, mivel lehet nem kérdezted meg, hogy alkalmas e a rotostarttal való indításra a kocsi. Szerinted ezt csak te gondolod így, hogy egy használt termék megvásárlása utáni ismeretlen alkatrész hibát meg kell térítsen az eladó. A kérdés az, hogy te mit csinálnál fordított helyzetben? Ha te se tudtál volna a hibáról, mivel nem használtad, kifizetnéd egy olyan valakinek akit nem is ismersz?
Azt kihagytad, hogy az autó teljesen használható, csak éppen a rotostarttal nem indítható. Ha van startpadod szerintem feleseleges reklamálni, mert ez az egész ügy már nevetséges.

Dress
2006-04-12, 13:31
Kedves Áron!

Azt ne várd el egy 13 éves gyerektől, hogy teljesen megbízható lesz,

Ezt ugye nem gondoltad komolyan? Ez nem eletkor fuggo.

feleseleges reklamálni, mert ez az egész ügy már nevetséges.

Szerintem Aron nem nevetett nagyot. Ahogy Ot ismerem biztos nem a penzrol van szo.

Perik18M
2006-04-12, 13:38
Sziasztok!!

Na áljon meg a menet!!! 8)

Na hogy már a vevőt hibáztassátok!!!! :evil: :evil: :evil:

Tiszta hülyeségről beszéltek!!szerintem mindenkinek van reklamálásra lehetősége és az eladónak vagy jópofát vagy pénzt kell mutatnia!!!

Alattunk lévő témában már volt egy ilyen és pont azt az embert hibáztatta mindenki akit megkárosítottak!!!

Marlboro Man egy alattunk lévő témába már elsütött egy nekem szemetszúró kijelentést!!

Idézem:
Mennyivel tartozik neked?Elmegyek hozzád és teletömöm a zsebeidet meg a kezedet pénzel csak takarodjatok erről a fórumról!!!

Áron sajnálom hogy ilyen helyzetbe kerültél és azt is sajnálom hogy téged hibáztat egy pár ember!!!Én nem!!!! :wink:

Üdv:Erik!!

Aron1
2006-04-12, 13:39
Szia.

A távolság még nem jelenti feltétlenül azt, hogy nem lehet kiprobólni, persze ha postán adta fel, akkor ez igaz. De ha személyesen ment a csere akkor lehetséges, szerintem...
Én nem a döntőbíró szerepét kívántam itt játszani, csak mutattam egy másik lehetséges gondolkodásmódot. Csak azért mert nekem mégsem tűnik úgy, hogy át akartak verni, összehasonlítva néhány fórumos üggyel, melyekről biztos te is olvastál.
A nem működő dolgokat pedig nem kell kifizetni! De azért a kettő nem ugyanaz, hogy te 4.000 HUF-ból megoldottad a problémát, és felteszem, hogy az egész cucc bőven több volt, mint 4.000 HUF. Végülis mindent ki lehet "figurázni", de az átlalad leírtakból nekem mégis úgy tűnik, hogy te is hibáztál.

Azért remélem, hogy a problémád megoldódik.

Akkor namégeccer:
1. Egy közvetítő hozta fel az autót adobozban.
2. Amikor másnap láttam, hogy nem működik, felajánlottam egy
visszacserét, tehát részemről megvolt a nem fizetem ki ajánlat.
3. Nem tudom kit figuráztam ki.

De levonom a konzekvenciát, én is hibáztam, át kellett volna vennem az
autót szó nélkül. Értem, akkor ez az irány a jövőben.

Áron

Aron1
2006-04-12, 14:02
Kedves Áron!
Azért azt ne ne mondd, hogy a kocsi beindíthatatlan. A kocsi eladás előtt teljes mértékben jól működött, a rotostart hibájáról pedig nem tudhatott, mivel soha nem használta, alapból startpadot vett hozzá, azzal minden egyes startnál tökéletesen működött az autó.

Az autó a gyári roto starterrel elindíthatatlan. (Ezt írtam!)
Egy plusz 17eFt értékű startpaddal már működik, igen. (Ezt meg
kellett másnap vennem, hogy be tudjam indítani!)

Azt ne várd el egy 13 éves gyerektől, hogy teljesen megbízható lesz, mivel még tényleg csak gyerek.

Értem, akkor elnézést. Ha 13 éves, akkor bármit mondhat, és
árulhat a neten. Mert fiatalon nem kell felelősséget vállalni. OK.

Ez részben a te hibád is volt, mivel lehet nem kérdezted meg, hogy alkalmas e a rotostarttal való indításra a kocsi.

Ezt is értem. Akkor ha veszek a jövőben rádiót, de nem működik benne
az adómodul, az én hibám lesz. Meg kellett volna kérdeztem, hogy
a saját moduljával képes-e sugározni. És végigkérdezni az összes
funkcióját. Szervók mennek benne? Gátlók mennek benne?
Csapágyak benne vannak?...

Szerinted ezt csak te gondolod így, hogy egy használt termék megvásárlása utáni ismeretlen alkatrész hibát meg kell térítsen az eladó. A kérdés az, hogy te mit csinálnál fordított helyzetben? Ha te se tudtál volna a hibáról, mivel nem használtad, kifizetnéd egy olyan valakinek akit nem is ismersz?

Ha tényleg csak én gondolom így, akkor szomorú vagyok.
Az én véleményem az, hogy amikor a vevő másnap rögtön jelentkezik,
hogy a cucc megjött, de nem működik rendeltetésszerűen, elnézést
kérek, és felajánlom, hogy rendezem. Ez az én véleményem.

De hagy tegyem hozzá, hogy szerintem rosszul látod.
Nem ez a lényegi kérdés, mert nem rólam van szó.

Azt kihagytad, hogy az autó teljesen használható, csak éppen a rotostarttal nem indítható. Ha van startpadod szerintem feleseleges reklamálni, mert ez az egész ügy már nevetséges.

Persze, teljesen használható. Bár beindítani nem lehet a gyári módon,
csak ha hozzátettem másnap reggel azt a + 17eFt-os startpadot. Vagy a
3800Ft-os csapágyat. (És erre mondta, hogy rendezze a 3800 Ft-os
csapágyat, vagy csere vissza.)

Ne haragudjál, de természetesn, hogy nem említem, hogy
egyébként a cucc működik, hiszen ez természetes!
Nem bontani való autót vettem.

A nevetséges jelződre:
Az ügyben a cucc ára a nevetséges egyedül. A 3800 Ft.

Nekem minimális összeg, Ádámnak pedig valszeg kicsit komolyabb
teher. (Bár ahogy látom nem 0 Ft-ból modellezik.)

De ebben az esetben ennek semmi jelentősége.

A megállapodásokat nem az alapján kell betartani, hogy ki
fiatal vagy öreg, tehetős, vagy szegény.

Áron

Tegzi
2006-04-12, 14:32
Ez is egy nézőpont, de ha annyira nem voltál megelégedve a cuccal, akkor minek vettél másnp 17.000-ért bele rotostartot???????
Kilóg a lóláb, no de mind1.

Egyébként most már kiváncsi vagyok, hogy milyen autóról van szó. Csak azért mert szöget ütött a fejemben, hogy "talán" itthon is kapható, így utána lehetett volna kérdezni, hogy milyen gyári hibái vannak.
Én ugyanis képzeld el, hogy meg szoktam kérdezni az eladókat, hogy "milyen gyári hibái, gyengéi... vannak az autónak" és vagy elmondják egyébként is, vagy látom a szemkontaktusból, hogy itt valami nem stimmel, és végül itt van ez a remek fórum arra, hogy érdeklődjek, olvasgassak. Ha jól látom a helyzetet, akkor ez egy tipushiba az adott gépnél, mivel azt nem használta eddig, így másik elmondták volna, hogy ez az alkatrész gyárilag rossz, de lehet, hogy nem jól gondolkodom.

Azzal én sem értek egyet, hogy 13 évesen nem tartozik valaki felelősséggel, és azzal sem, hogy nem tartja a szavát, de mondok neked még egy valós példát, kíváncsi vagyok a véleményedre.

Mint korábban is írtam, most is vannak eladó cuccaim. Vegyünk egy konkrét esetet: TL-01. Ezt adom 18k-ért, és eddig panasz nem volt semmire, de mi van akkor, ha az egyik vevő holnap ír, hogy "az autót sehogy sem lehet úgy beállítani, hogy nyíl egyenesen menjen, mint egy FK'05, Corally RDX, Tamiya 415...". Ezt ugyanis nem arra tervezték, de az árából is látszik. Most akkor vissza kell vennem az autót?????

Üdv, Tegzi

Aron1
2006-04-12, 14:54
Ez is egy nézőpont, de ha annyira nem voltál megelégedve a cuccal, akkor minek vettél másnp 17.000-ért bele rotostartot???????
Kilóg a lóláb, no de mind1.

Nálam lóg ki a lóláb? Bocsánat. Ki akartam próbálni amit vettem, hiba
volt. :D

Egyébként most már kiváncsi vagyok, hogy milyen autóról van szó. Csak azért mert szöget ütött a fejemben, hogy "talán" itthon is kapható, így utána lehetett volna kérdezni, hogy milyen gyári hibái vannak.

Egy Hot Bodies Lighting 2RR. De ennek semmi jelentősége.
Van egy másik ugyanilyen autóm, amin kb 50 liter ment keresztül már,
ilyen hiba nélkül. Ez az alkatrész nem örök, nem is az a dolga.
De sajnos ahhoz kell, hogy be lehessen a starterrel indítani.

Én ugyanis képzeld el, hogy meg szoktam kérdezni az eladókat, hogy "milyen gyári hibái, gyengéi... vannak az autónak" és vagy elmondják egyébként is, vagy látom a szemkontaktusból, hogy itt valami nem stimmel, és végül itt van ez a remek fórum arra, hogy érdeklődjek, olvasgassak. Ha jól látom a helyzetet, akkor ez egy tipushiba az adott gépnél, mivel azt nem használta eddig, így másik elmondták volna, hogy ez az alkatrész gyárilag rossz, de lehet, hogy nem jól gondolkodom.

Elképzelem, köszönöm a kioktatást. :) :?
Megkérdeztem az autó állapotával kapcsolatban hosszasan,
és ismertem az autót, mivel már volt egy. A Bronsoni
szemkontaktus nem volt meg, erre legközelebb odafigyelek. :)

Mint korábban is írtam, most is vannak eladó cuccaim. Vegyünk egy konkrét esetet: TL-01. Ezt adom 18k-ért, és eddig panasz nem volt semmire, de mi van akkor, ha az egyik vevő holnap ír, hogy "az autót sehogy sem lehet úgy beállítani, hogy nyíl egyenesen menjen, mint egy FK'05, Corally RDX, Tamiya 415...". Ezt ugyanis nem arra tervezték, de az árából is látszik. Most akkor vissza kell vennem az autót?????

Nem tudom miért hozod be a te üzleteidet ebbe a témába.

Az általád írt hasonlat szerintem nem találó. Én nem egy
versenybuggy funkcióit vártam el a géptől, hanem, hogy
a gyári starterrel be lehessen indítani.

De már kíváncsi vagyok, hogy számodra miért becsületbeli ügy ez.

Mert én beszívtam egy hibás autót, majd egy pillanat alatt
megmagyarázod, hogy az egész az én hibám.

Egyébként már túl sokat nem kívánok a témához hozzátenni...

Áron

Tegzi
2006-04-12, 15:39
Visszaolvasva tényleg kioktatónak tűntem, sorry :oops:

Igen, én sem tudok úgy nézni, mint Charles Bronson, ebben van valami.
A hasonlat sem biztos, hogy a legjobb, csak próbáltam életszerűen bemutatni a dolgot. De az első hasonlatom már egy picit szerintem jobb.

Lehet, hogy többek szerint is igazad van, de valahogy nekem még sem kerek így az egész. Ráadásul ha volt is (van is) már ilyen autód, akkor felteszem benzined is van, és minden más cuccod, amivel ki lehetett volna próbálni az autót, hiszen személyesen vetted át a dolgot, még akkor is, ha közvetítőn keresztül. Ez mindenképpen a te hibád, akármilyen szemüvegen keresztül nézem a dolgot.

Szerintem is le tudjuk zárni a dolgot, nekem akkor is "az egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz" marad.

Aron1
2006-04-12, 18:18
Ráadásul ha volt is (van is) már ilyen autód, akkor felteszem benzined is van, és minden más cuccod, amivel ki lehetett volna próbálni az autót, hiszen személyesen vetted át a dolgot, még akkor is, ha közvetítőn keresztül. Ez mindenképpen a te hibád, akármilyen szemüvegen keresztül nézem a dolgot.

Megmondom őszintén, nem értem, hogy a fentieket elolvasva
miért mindenáron az én hibámat akarod kihozni a dologból?
Mert baromira így néz ki.

A történetet nem írom le mégegyszer, ha nem érzed, hogy a lényeg
Ádám nagyon gázos négy hónapos eljárása, ígérgetése, nem fogod
sokadik leírásra sem látni.

Magyarázkodni nem akarok tovább az apróságokon, a lényeg szerintem
ordít a sorok között.

Áron

Tegzi
2006-04-12, 18:48
Félreértettél akkor, mert az "egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz" azt jelenti nálam, hogy 50-50%-ban vagytok hibásak, bár ez csak az én meglátásom.
De ha elolvasod figyelmesen a hozzászólásaimat, akkor ez kiderül. Ha mégsem, akkor megkövetlek.

Azt is írtam, hogy nem akarok döntőbíró lenni, csak a topic-ot olvasva végigfutottak az gondolataimon a korábban leírtak, s ezért írtam.

Üdv, Tegzi

ImIke
2006-04-12, 19:25
ImIke írta:
Kedves Áron!

Nem úgy értettem, hogy a megbízhatóság életkor függő, hanem hogy egy 13 éves gyerek nem feltétlen olyan megbízhtaó mint egy felnőtt, ezért nem kell benne 100%-ban megbízni, kis fenntartással kell kezelni. De ha ti felnőttek ezt nem tudjátok, akkor baj lehet.
Én erről az egész adás-vétel-csere dologről mást hallottam:
- Áron távot hirdet
- Ádám jelentkezik rá, kocsit adna cserébe
- Áron mondja, hogy a táv elkelt, van helyette két JÚ-KEN-DÚ repcsi
- Ádámnak nem kell a két repcsi, inkább kp
- részletek megbeszélése
- Áron átveszi a kocsit, majd észreveszi, hogy a rotostart rossz, szeretné ha Ádám kifizetné neki a hibás cuccot, vagy vissza a kocsi és vissza a píz
- Ádám azt mondja, hogy kifizeti, de a mobilján nincs zsé, a számgépe tönkremegy, ezért a mailokra se tod válaszolni (ezt telefonon megbeszéltétek)
- Áron ír a fórumra, hogy Ádámmal vigyázni kell, mert mindenkit átver, és ez már nem pénz kérdés

Már bocs Áron, de kihagytad, meg egy kicsit meg is másítottad a történteket: Ádámnak nem kell a táv, hanem inkább kp kellene neki --->
nem hogy nem kell neki a táv, hanem te már eladtad, és ajánlottál neki két repcsit, egy viseltesebbet, és egy újat, egyikben szervók, vevő, motor, szab, akksi, a másik üres test, erre mondta Ádám, hogy inkább kp
Ezt a lényeges kis részt kihagytad, és helyette ezt írtad:

- 12.06-án megállapodtunk egy csere feltételeiben. (Részletek rögzítve egy mélben (!), már csak az átadás-átvételre várunk. (Nagy a távolság.))
Az meg elég nagy bunkóság volt, hogy a topic címében ezt írod:

AdamTot avagy az internetes üzletkötés csapdái
Remélem nem fogod leordítani a fejem, hogy mit hazudozok, mert ez az igazság. A tanulságot minden fórumlátogató vonja le, szerintem a topic zárható, sőt inkább törölhető.

Aron1
2006-04-12, 20:32
ImIke írta:

Kedves Áron!

Nem úgy értettem, hogy a megbízhatóság életkor függő, hanem hogy egy 13 éves gyerek nem feltétlen olyan megbízhtaó mint egy felnőtt, ezért nem kell benne 100%-ban megbízni, kis fenntartással kell kezelni. De ha ti felnőttek ezt nem tudjátok, akkor baj lehet.
Én erről az egész adás-vétel-csere dologről mást hallottam:
- Áron távot hirdet
- Ádám jelentkezik rá, kocsit adna cserébe
- Áron mondja, hogy a táv elkelt, van helyette két JÚ-KEN-DÚ repcsi
- Ádámnak nem kell a két repcsi, inkább kp
- részletek megbeszélése
- Áron átveszi a kocsit, majd észreveszi, hogy a rotostart rossz, szeretné ha Ádám kifizetné neki a hibás cuccot, vagy vissza a kocsi és vissza a píz
- Ádám azt mondja, hogy kifizeti, de a mobilján nincs zsé, a számgépe tönkremegy, ezért a mailokra se tod válaszolni (ezt telefonon megbeszéltétek)
- Áron ír a fórumra, hogy Ádámmal vigyázni kell, mert mindenkit átver, és ez már nem pénz kérdés

Már bocs Áron, de kihagytad, meg egy kicsit meg is másítottad a történteket: Ádámnak nem kell a táv, hanem inkább kp kellene neki --->
nem hogy nem kell neki a táv, hanem te már eladtad, és ajánlottál neki két repcsit, egy viseltesebbet, és egy újat, egyikben szervók, vevő, motor, szab, akksi, a másik üres test, erre mondta Ádám, hogy inkább kp
Ezt a lényeges kis részt kihagytad, és helyette ezt írtad:

Az meg elég nagy bunkóság volt, hogy a topic címében ezt írod:

AdamTot avagy az internetes üzletkötés csapdái
Remélem nem fogod leordítani a fejem, hogy mit hazudozok, mert ez az igazság. A tanulságot minden fórumlátogató vonja le, szerintem a topic zárható, sőt inkább törölhető.

Kedves Imike!

Már baromira unom. Főleg ezt az úgy hallottam részt.
És hogy te ezek alapján megkérdőjelezed az én hitelemet.

De tételesen:

1. Én nem ordítottam le idáig sem senki fejét.
2. Úgy hallottam.... Mi? Nem voltál szereplője a dolognak. Nekem viszont az összes levelünk megvan Ádámmal.
Ha akarod beemelgetem neked, de nincs kedvem ezzel tökölni,
főleg, hogy nem tudom ki vagy, mennyi idős, és mi közöd a történethez.
Gondolom, testvér, rokon, barát, ismerős.

Amire tereled a dolgot jelentéktelen.
A rádió tekintetében még alkudoztunk, nem pedig megállapodtunk. Igaz,
amit először felrúgott, nem pénzes, hanem repülő cserés megállapodás
volt, ezután állapodtunk meg kp-ben.

Tökéletesen érdektelen, hogy melyik témájú megállapodást
rúgta föl, és melyik tranzakció eredményeként került hozzám az autó.

A lényeg, hogy egy megállapodást felrúgott. Ami miatt önmagában nem
szarakodtam.

A gond a hibás autóval van....

De mielőtt Te ismételten megkérdőjelezed az én hitelemet,
a kérdéses részt (a megállapodás felrugása Ádám álltal, és az én
írodott reakciómat) beemelem neked :

"From: Tőzsér Áron
Sent: Wednesday, December 21, 2005 5:39 PM
To: 'Erdős Ádám'
Subject: RE: Futaba

Ez nagyon jó, de December 06-án megállapodtunk. Ebből nem szokás kihátrálni. Megkötöttük az üzletet...
Az más kérdés, hogy az átadás-átvételt későbbre tettük.

Sent: Wednesday, December 21, 2005 5:36 PM
To: Tőzsér Áron
Subject: Re: Futaba

Hello!

Közben tesóm mondta, hogy kapok holnap egy új repülőt Karácsonyi ajándék ként, és én választom ki, hogy milyen legyen.
Bocsi, de akkor így már nem aktuális. De ha így is kell a kocsi akkor 60-ért oda tudom adni.

Ádám
"

Összefoglalva, ne haragudj, de tiszta röhejnek érzem, hogy egy
ismeretlen hallomás alapján közli, hogy én ferdítek.

Ha kell, fölrakom az összes levelünket. De már nagyon hányok az egésztől.

Annyit kellene mondania Ádámnak, hogy sorry, elbasztam, rendezem.
Tőled egy sima bocsánat is megteszi, hogy hallomás alapján
közlöd, hogy én nem mondok igazat.

Áron

Aron1
2006-04-12, 20:33
Félreértettél akkor, mert az "egyik tizenkilenc, a másik egy híján húsz" azt jelenti nálam, hogy 50-50%-ban vagytok hibásak, bár ez csak az én meglátásom.
De ha elolvasod figyelmesen a hozzászólásaimat, akkor ez kiderül. Ha mégsem, akkor megkövetlek.

Azt is írtam, hogy nem akarok döntőbíró lenni, csak a topic-ot olvasva végigfutottak az gondolataimon a korábban leírtak, s ezért írtam.

Üdv, Tegzi

OK, értem, részemről a dolog lezárva.

Áron

ImIke
2006-04-12, 20:44
Rendben van, bocsánatot kérek tőled, és az összes fórumozótól, hogy ezt kellett olvasnia. Ez az utolsó hozzászólásom ebben a topicban, jobb lesz ha ti ketten Ádámmal intézitek el ezt a dolgot, nem szólok bele mostmár.
Nem akarok magyarázkodni, de nekem Ádám máshogy állította be a történetet, ahogy azt le is írtam. Csak azt hagyta ki, hogy meg is állapodtatok a repülő-kocsi cserében, és nem az volt, hogy te ajánlottad, neki pedig nem kellett.
Bocs mégeccer!