PDA

Teljes verzió megtekintése : Berántó

Czibie
2006-04-18, 21:52
Sziasztok!

A következő problémával fordulok hozzátok:van egy Tamiya XBG-m és állandóan eltörik a rugó a berántómban. Már nagyon unom a dolgot és gondolkodni kezdtem, hogy át lehetne e alakítani starterre (pl akkus csavarozó gép indíthatná). Van valakinek ilyen téren ötlete, vagy esetleg megoldása?

u.i. Sajna legutóbb kiejtettem belőle a siklócsapágyat, az tönkre ment. Nem tudja valaki, hogy hol lehet ilyet kapni XBG-hez, ill rugó is kéne mert már egyre rövidebb! :(

Lamb
2006-04-18, 22:06
Szia!

Ment pü.

tamas430
2006-04-29, 09:36
modellzónában mondent kapsz hozzá www.modellzona.hu

toommcy
2006-04-30, 13:54
Hali!

Sztem az ötleted hogy átalakítod starteresre elég merész... :? Ugyanis a mocija eléggé be van ágyazva. Elől a tank hátul meg egyből a fogaskerékáttétel műanyag fedlapja. oldalt szintén műanyag... nem tudom de szerintem majdhogynem lehetetlen a kivitelezés :( inkább próbalj meg nézni rá más,nem gyári berántót.Én mikor anno még xbg-m volt egy hpi 12rss moci berántóját ügyeskedtem rá.nem volt nehéz hisz a felfogatócsavarok helye majdhogynem ugyanott volt. azt hiszem talán a harmadik csavart nem lehetett becsavarni de kettő is tökéletesen fogta. nekem is szintén a rugóval volt a baj a gyárin... de így aztán megoldódott.
remélem tudtam vmit segíteni.

Üdv!

Czibie
2006-05-13, 09:25
Köszi a választ, és bocsi, h csak most írok. Lehet az én XBG-m valaha a Tiéd volt? Mert ezen is HPI 12 es hátlap van ;)

toommcy
2006-05-14, 13:00
hmm...

vagy nagyon kicsi a világ,vagy pedig más is olyan találékony volt mint én... :lol:

breex2000
2006-07-08, 19:42
Sziasztok!

Nekem meg a berántó matzag szakadt el, de nem tudom össze rakni...
Mit csináljak a rúgóval, hogy könnyen be tudjam rakni :?:
Jah meg az a baj, hogy ha össze is tudom rakni akkor nem húzza be a barántót teljesen, feszesre... :(
:?:

ladasjani
2006-07-09, 00:09
Amikor beraktad a tárcsát, amire már felvan tekerve a zsinór,
akkor húzz ki még egy kicsit a berántot, közbe fogd meg a tárcsát hogy ne forogjon vissza.
Ekkor amit kihuztál, azt belül fogd meg és huzd vissza, és szépen kézzel tekerd rá. Remélem érthetö, elég nehéz igy leirni. :D

ladasjani
2006-07-09, 00:14
A rugot kézbe huzd össze akkorára, hogy beférjen a helyére.
Kis fogoval tedd be, ott lassan engedd had forogjon ki.
Utána jöhet a zsinóros téma.

BUSTER
2006-07-09, 10:10
Szia !

hol szokott eltörni neked a rugó?
a két megfogatási pontnál hevidsd fel kb olyan 2 cm hosszan és ott már biztos hogy nem fog eltörni!

tintahal
2006-07-10, 11:42
Sziasztok!Nekem az a gondom,h mindíg elszakad a beráom zsinórja és mindíg ugyanott.4-5 rántás és kész.A tárcsa befűzött pontjától kb. 1cm-re.valószínüleg rosszul rakom össze.Tudna valaki segíteni?akár egy összeállítási rajzal, vagy bármivel.Előre is köszi.HPI berántó mt1-esé.

BUSTER
2006-07-10, 12:08
nem súrolja valami a kábelt?

ladasjani
2006-07-11, 00:17
Szerintem a bent maradt zsineg darab végénél, megtalálod mi dörgöli szét, ezt próbáld megszüntetni, lecsiszolni, simitani.
És ne húzd ki soha teljes hosszában a berántót!!!
Ajánlom a reluxa zsinórt, nekem az vált be!

tintahal
2006-07-13, 16:16
Kösz a tippeket!Ha tudom szétszedem és megvizsgálom...Csak az a baj, hogy amikor leakartam szedni a blockot megtéptem egy csavar fejét.És most kénytelen leszek fúróval "nekiesni" és odáig még nem juttottam el.

Lekro
2006-08-04, 22:37
Valaki magyarázza el nekem hogyan lehet helyesen öszzerakni a berántót. :?

Köszönöm

Lekro
2006-08-04, 23:00
Most már értem elgondolkoztam rajta fürdés közben :lol: Azért köszi aki elolvasta.

breex2000
2006-08-16, 14:42
Sziasztok!

Mitől van az hogy elszakadt a berántó és megcsináltuk és nem húzza teljesen vissza a zsinórt :?:
Jah és akkor se húzza teljesen vissza ha csak a berántót húzogatam, tehát ha nincs rajta a motoron akkor se húzza vissza...

fikás
2006-08-16, 14:51
Sziasztok!

Mitől van az hogy elszakadt a berántó és megcsináltuk és nem húzza teljesen vissza a zsinórt :?:
Jah és akkor se húzza teljesen vissza ha csak a berántót húzogatam, tehát ha nincs rajta a motoron akkor se húzza vissza...

szevasz

nem telertétek eléggé fel a visszahúzó rugót

F

Mahart és a TNX
2006-08-17, 13:03
Szia Czibie!Nekem van egy starter motor(Müködik) TNX-emből,ha kell eladom,mert vetem másikat(azért mert valamelyik fogaskerék közül a gumik eldarálodtak és csak egész starter volt,de a motor attól ugyan úgy müködik),na ha kell akkor majd meg beszéljük az árat msn-en! :) :wink:

oceanearth
2006-08-17, 13:22
Szia Czibie!Nekem van egy starter motor(Müködik) TNX-emből,ha kell eladom,mert vetem másikat(azért mert valamelyik fogaskerék közül a gumik eldarálodtak és csak egész starter volt,de a motor attól ugyan úgy müködik),na ha kell akkor majd meg beszéljük az árat msn-en! :) :wink:

a 800 Ft-os gumik helyett vettél egy egész új mocit, meg midnent.
GRATULÁLOK, ügyes vagy!!!

Mahart és a TNX
2006-08-17, 13:25

De hallod én se vok annyira hülye hogy vegyek egy egészet,de a modellzonások igy adták :evil: :(

oceanearth
2006-08-17, 13:29

De hallod én se vok annyira hülye hogy vegyek egy egészet,de a modellzonások igy adták :evil: :(

érdekes, hogy rajtad kívül midnenki tudott venni külön gumit, csak te nem.
szóval akkor kcsiit gondolkozz :lol:

Mahart és a TNX
2006-08-17, 13:33

érdekes, hogy rajtad kívül midnenki tudott venni külön gumit, csak te nem.
szóval akkor kcsiit gondolkozz :lol:
Hát most ez van!Most már mindegy :?

voicespeed
2011-12-01, 01:17
Sziasztok!

Sajnos fel kel élesztenem ezt a témát :( .
Van egy .21-es Ansmann motorom, aminek berántója nem forgatja a főtengelyt. A zsinórt a rugó szépen visszahúzza, de a ricnin (azon a bordázott részen a kuplungharang mögött, ahol a startpad tudná megforgatni) csak valami halovány mocorgás vehető észre amikor meghúzom a zsinórt és forgatnia kéne. Akkor ez a szabadonfutó http://rcrulez.hu/termek.php?product=ansmannracing_223000030_onewayb eariungforpullstart hibája?

Köszönettel Petya

Z01
2011-12-01, 06:24
Szia Petya.

Ez az egyirányú csapágy hibája, De mielőtt azonnal ujjat vennél, ajánlom szedd szét és mosd ki. Többnyire az szokott lenni a baj, hogy elolajosodik és ez miatt csúszik.

Üdv: Z'

voicespeed
2011-12-01, 08:14
Szia!

Köszönöm a tippet, nem lenne rossz ha megúsznám ennyivel.

Üdv Petya

voicespeed
2011-12-01, 11:04
Szia Petya.

Ez az egyirányú csapágy hibája, De mielőtt azonnal ujjat vennél, ajánlom szedd szét és mosd ki. Többnyire az szokott lenni a baj, hogy elolajosodik és ez miatt csúszik.

Üdv: Z'

Szia!

Hozzá lehet ehhez férni annélkül, hogy szétugorjon a spirálrugó, vagy készüljek fel minden jóra? 8)

Üdv Petya

Z01
2011-12-01, 20:55
Ha ügyesen, figyelmesen veszed ki akkor nem ugrik szét.

voicespeed
2011-12-02, 01:58
Sziasztok!

Ha tényleg csak ennyi, http://www.youtube.com/watch?v=bXEbg-MjY_A&feature=relmfu, akkor nem tűnik nagy szívásnak.
Mossam ki teljesen a szárazra, és kenjem meg valamivel utána, vagy kap elég kenést a motor felől?

Köszönettel Petya

kalozoo
2011-12-02, 11:55
Küldtem PÜ-t,hogy van egy felesleges szabadonfutóm csak a méreteket kéne egyeztetni.

voicespeed
2011-12-02, 13:46
Szia!

OLvastam, csak a méretekről szétszedés előtt nem tudok nyilatkozni. Az előző gazdàja szerint csak olajgondja lehet.

Üdv Petya

SYL
2011-12-02, 23:37
Ha tényleg csak ennyi...

Szia,
ha a tengely is megkopott, akkor még az új csapágy sem segít rajta, legfeljebb nagyon rövid ideig tűnik majd jónak.

Üdv: SYL

voicespeed
2011-12-03, 01:15
Szia!

A motor az előző gazdájánál 10 litert (1 MB szezon) ment, és ők paddal használták, talán nem kopott el a tengely inkább a konzerváláshoz használt olaj miatt csúszhat most a csapágy (Remélem, hinni AKAROM).
Szóval akkor a hátul leveszem a három csavart, lejön a berántós szerkezet. Mögötte kellene lennie a tengelyen a szabadonfutó csapágynak. Ha tengelyen nincs berágódás, kopás nyoma, akkor megnyugodhatok. Ha a csapágy kimosva rá tud fogni a tengelyre akkor ingyen volt a javítás?

Köszönettel Petya

herceg
2012-03-03, 00:44
Helósztok!
Remélem jó helyre irom kérdésem :)
Ki tud abban segíteni berántó zsinór ha ki szakad mivel lehet pótolni?

Előre is Köszönöm!!

Üdv Attila

v_zoli
2012-03-03, 00:48
Helósztok!
Remélem jó helyre irom kérdésem :)
Ki tud abban segíteni berántó zsinór ha ki szakad mivel lehet pótolni?

Előre is Köszönöm!!

Üdv Attila

Szia,
Én reluxazsinórt használok, (barkácsáruházban kapsz ;) )