PDA

Teljes verzió megtekintése : GM pro reverse - max bemeneti feszultseg

radafuk
2006-04-20, 09:39
Sziasztok,
mar jo ideje probalom kideriteni, hogy vajon hany cellaig hasznalhato a fent nevezett szabalyzo. A gyarto nem mond semmit, ebbol en arra gyanakszom, hogy csak 6 cellaval hasznalhato, en azonban szivesen hasznalnam 7, vagy 8 cellaval.

A kerdesem az volna, hogy tudja-e valaki, hogy mekkora feszultseget birhat el a szabalyzo, illetve, hogy hogyan lehet ezt kideriteni.

GM-nek irtam levelet, de nem valaszoltak semmit. (nem lepett meg)

En arra gondoltam, hogy kiprobalom ugy, hogy szep lassan novelem a bemeno feszultseget (vonattraforol) es kozben nezem, hogy a kiadott 5v mennyire valtozik. Azt gondolnam, hogy ha meg 12V-nal is szep kerek, akkor nem remenytelen a helyzet.

Amugy a szabalyzo elvben 40A-t tud, ennek en max a feleig terhelnem le.

Az otleteket elore is koszonom:

szb

mmormota
2006-04-20, 12:40
A kimenő fesz nem fog megváltozni, nem ez a jele ha nem bírja.

Két dolog történhet, ha túl nagy az akkufesz:

1. Ha a szabályozó FET-jei nem bírják a feszültséget, tönkremennek. Ennek sajnos nincs előjele, csak abból derül ki, hogy véglegesen elromlik. Mivel a tipikus Fet-ek számára a 8 cella feszültsége sem túl magas, nem túl valószínű, hogy ez bekövetkezzen.

2. A BEC rész túlmelegedik intenzív szervó használat esetén. Ha ez történik akkor leszabályoz, és ideiglenesen kimarad a vezérlés. Ettől általában nem romlik el a kütyü végleg, tehát ha a vezérlés kimaradás nem tűrhetetlen kockázat, ki lehet próbálni. (pl. autónál :lol: , repülőnél :shock:)

radafuk
2006-04-20, 15:28
Aham, koszi. Hat nem vagyok egy nagy villanyszerelo magus, az most is kiderult. En ugy kepzeltem(!) el, hogy az egyik gyenge pont az 5V stabilizator IC-je lehet, es ha o mar nem birja nagyon, akkor biztos lesz vmi kilenges meg mielott elromlik az egesz.

Ha kideritem (azaz szetszedem a szabalyzot), hogy pontosan milyen FET-ek vannak benne, abbol lehet josolni vajon? (pl kifli alaku morzsakra hullik: holnap jo ido lesz... :))

Repulobe szeretnem hasznalni, eddig autoban volt, es a celom pont az, hogy megusszam egy masik szabalyzo megvasarlasat. Nnamost ha elfustolom, akkor pont ellenkezojet erem el: vehetek rogvest ket szabalyzot is :o Tehat minel kevesebbet szeretnek kockaztatni, de 6 cellaval igen gyenge a repulo meghajtasa.

nna mindjart nekiesek csavarhuzoval, oszt utananezek azoknak a tranyoknak...

kosz a gepelest:

szb

radafuk
2006-04-20, 15:55
A tranyo tipusa RL2203N

kis gogolezas utan:
(BR)DSS Drain-to-Source Breakdown Voltage(V) = 30

Ez sajnos nem tudom micsoda, de hatha ezen mulik? A tobbi ertek ismeros, ellenallas, teljesitmeny, max atfolyo aram stb.

Jahes ilyen tranyobol van a szabalyzoban 10db, 2x3+2x2 felosztasban (hatramenetes).

Ha ebbol sikerul barmit kiokoskodnod, azt megkoszonom :)

szb

mmormota
2006-04-20, 16:54
A Fetek bírni fogják, és szerintem a BEC is, mivel autóban sokkal erősebb, nagyobb fogyasztású szervók vannak mint repülőben.

Annyit mindenképpen tegyél meg a biztonság érdekében, hogy a gépet valahogy a földön rögzítve járasd full gázon a propellert és kormányozz összevissza mint a bolond, amíg ki nem merül az akku. Így, ha valami baj lenne, a földön derüljön ki.
Szerintem menni fog, nem lesz baj vele.

radafuk
2006-04-20, 19:26
Koszi a remenyteli valaszt!

Holnap veszek egy 8-as pakkot es kiprobalom. Az biztos, hogy nem a levegoben fogok kiserletezgetni az uj belsosegekkel, nem akarom tornaztatni az idegeimet :) Egy ket toltes/merites ciklust biztosan vegigjatszom itthon, csillarrol logatva :D

A szervok: ket "normal", meg ket hs81, mindez egy 276cm-es elektromos vitorlazoban. De biztos sokkal kisebb terhelesnek vannak kiteve, mint egy "normal" szervo egy "monster truck"-ban...

Meg egy kerdes: eleg egyszeruen tudnek tenni kulon hutobordat a fesz stabilizatorra, csak a szabalyzo hazat kene kicsit megbutykolni. Van-e ennek vajon ertelme, avagy sokat nem szamit? (erre az alkatreszre amugy az van irva, hogy: 9935 BD 436)

elore is koszi:

szb

radafuk
2006-04-21, 21:31
8-as pakk megvan, formazodik. (majd holnap du-ra kesz lesz) A szabalyzora felkerult egy hutoborda, inkabb feltettem most, mintsemhogy ismet neki kelljen allni pepecselni vele. Es annyira egyszeruen ment, hogy csuhaj! Holnap beszamolok, hogy melegszik-e, vagy sem...

szb

radafuk
2006-04-23, 10:03
Tegnap zugtam kicsit, minden franko, nem tudom, hogy a hutobordanak koszonheto-e, de melegedesnek nyoma sincs, a szabalyzo mukodik, mint a kisangyal. Koszi a biztatast!

szb

radafuk
2006-04-28, 14:20
Vegul valaszoltak! Jobb keson, mint soha? :D

Dear Sir,
You can use GM pro reverse ESC safely with up to 8 NiCd cells.

Best regards

GRAUPNER GmbH & Co. KG
for
Anny Kreyscher