PDA

Teljes verzió megtekintése : Cheerson CX-10

flyer77
2015-01-12, 21:47
Egy bemutatkozás ;D

http://i629.photobucket.com/albums/uu12/gabor-lastovic/CX%2010%20quad/20141223_182825W.jpg (http://s629.photobucket.com/user/gabor-lastovic/media/CX%2010%20quad/20141223_182825W.jpg.html)

Ime egy rövid video is:

https://www.youtube.com/watch?v=_b-GFFCX5p0

mityokm
2015-01-13, 11:40
Csak jönne már az enyém is! :D

mityokm
2015-01-17, 08:56
Tegnap megérkezett, de csak most tudtam próbálni. Hát ez baromi jó! :D
Első multirotorosom, régebben volt egy tescós mini helim. Ez sokkal jobb!
Gyakorlásképp tegnap játszottam egy pioneer x3 -mal. Ezt szerintem könnyebb irányítani, pedig az se rossz.
Gyakorlókeret rajta van, de szerintem le is veszem mert csak plusz súly :D
A kutyának is tetszett, majdnem elkapta, de aztán megbeszéltük, hogy inkább hagyja békén :)
Egyébként cx10A, Tehát a headless módos, azt még nem is próbáltam.
Kérdés: ha erősebb töltővel töltöm (Xiaomi power bank, vagy tablet töltő, mindkettő 2A max), akkor az rossz akkunak?

smith_hun
2015-01-17, 09:55
Ha a töltőfeszültsége az USB-csatin marad az 5,5V, de nagyobb az áramerőssége, max. gyorsabban tölt fel...PC-USB-n stabil 23-24perc a töltés, ha fali mobiltöltőről nyomom fel, akkor majdnem 10perc...

Tomcs
2015-01-17, 10:06
hát szerintem max 1c töltèst adjatok neki. nem hiszem hogy a gyorstöltès jót tesz ezeknek a pici akkuk nak.
de van már itt ezeknek a pici gèpeknek topicja kár volt nyitni mèg ezt is szerintem
forum.rcmodell.hu/index.php/topic,128576.150.html (http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,128576.150.html)

mityokm
2015-01-17, 10:28
A power bank 5V -on adja ki magából a max 2A -t.
Az még az érdekes, hogy elvileg az usb csatiba épített piros led addig világít, amíg fel nem töltött. Namost én ha bedugom, akkor először világít kb egy percig, aztán kialszik. Nem hinném, hogy ilyen hamar kész :)
Egyébként 1A -es iphone töltőfejjel kb 10 perc töltés után repült 5 percet (prop védő kerettel).

Ha nem vagyunk itt jó helyen, akkor tőlem átmehetünk a micro topicba is. Az se pörög, szóval nem fogjuk elveszteni a fonalat :)

smith_hun
2015-01-17, 10:33
Ha az 5-6percet tudja, akkor feltöltötte csutkára az akkut...először én is ezt hittem róla, hogy nem tölti fel rendesen, aztán mégis kirepülte az idejét... ;)

mityokm
2015-01-17, 10:43
:o
A power bankról töltöm most (xiaomi mi 10400). Kb 1 percig világít, aztán kialszik. De ha megnyomom a bankon a gombot, ami a töltöttségi ledeket villogtatja, hogy mennyi van még az akkuban, akkor megint elkezd világítani majd megint kialszik a piros. (egyébként is tölt a bank, nem kell a gombot nyomni neki).
Most olvasom a kézikönyvben, hogy bármilyen okostelefon töltőfejével lehet tölteni, kivéve apple :D Na mindegy, egy töltés kapott csak vele.
(bár nem tudom azzal miért ne lehetne)

mityokm
2015-01-17, 13:14
Na pár körön túl vagyok azóta. Még mindig a power bankról töltöm, nagyon jó, kb 10 perc alatt kész és 5 percet repülök vele.
Levettem a tanulókeretet, így sokkal reszponzívabb és kicsit tovább is bírja szuflával. Aztán egy-két nagyobb zakó után észrevettem, hogy az egyik prop vége kicsit görbe. visszaegyenesítettem egy szemöldökcsipesszel, és inkább visszaraktam a keretet :D
Csináltam videót is fejkamerával, de így felhős idő+szoba elég gyenge lett a minőség, úgyhogy inkább fel se rakom. Majd szélcsendben kiviszem, bár a felvételen nem sok látszik a kis mütyűrből már 4-5 méterről sem :D
Egyébként nagyon megszerettem. Azért vettem, hogy kipróbáljam, tetszik-e egyáltalán ez a quad-dolog. Hát tetszik!
A következő egy Syma x5c-1 lesz. Bár nagyon szívesen építenék magamnak egy jobb fajtát, de azért 100+e Ft-ot nem áldoznék a dologra. Amint lesz a Syma Banggood UK raktáron, már rendelem is (bár most elég rossz a dollár :(
És egy kép:
https://app.box.com/s/o9chd0pv8qz4lot69zrm222qi58nv8tp

mityokm
2015-01-17, 16:49
Oké, quadcopter-tanulság No1: Ne játsz a kutya vizes tálja közelében.. :(
Szétszedtem, hajszárító, látszólag száraz mostmár, de hagyom még pihenni. Pont mellette álltam, szóval gyorsan kikaptam a vízből, de teljesen elmerült....
Reménykedés..

Szerk.:
Most látom csak, itt nincs időkorlát a szerkesztésre, szóval elnézést a sok új kommentért!

Egyébként durva ez a gép, összeraktam, működik :D

Kerti
2015-01-17, 17:54
Én iPhone töltővel töltöm és semmi baja. Lehet, hogy az iPad töltő az amit nem nagyon szerethet, mert az 2,1 A-al tölt
Én is nagyon szeretem a kicsikét, mert sokat lehet vele tanulni és rossz időben is van repülés a szobában.

csomy
2015-01-17, 19:38
A konstrukció úgy xar ahogy van. Mármint ami az akkukat illeti. 100mAh akku van benne, szóval még az USB szabvány 0.5A-ja is 5Cvel tölt.
Ha fél óránál hamarabb feltölt, az már nem egészséges az akkunak.
Kolléga valamikor novemberben szerezte be az övét és napi 1-2-3 repüléssel már most érezhető az akku fáradása.
Szerintem ne adjatok neki 1-2 Amperes töltőáramot. Kétlem, hogy lenne benne valami okosabb töltő.

mmormota
2015-01-17, 23:26
A konstrukció úgy xar ahogy van. Mármint ami az akkukat illeti. 100mAh akku van benne, szóval még az USB szabvány 0.5A-ja is 5Cvel tölt.

Miből gondolod, hogy a dugóban levő elektronika nem korlátozza le jóval alacsonyabb értékre a töltőáramot?

mityokm
2015-01-18, 10:45
[/quote]

Miből gondolod, hogy a dugóban levő elektronika nem korlátozza le jóval alacsonyabb értékre a töltőáramot?
[/quote]
Akkor nem lenne kész 10 perc alatt.
Én nem fogom sajnálni, azért van, hogy játszak vele :)
Legalább kiderül meddig bírja, ha így töltöm.

Kerti
2015-01-18, 15:07
Én nem fogom sajnálni, azért van, hogy játszak vele :)
Legalább kiderül meddig bírja, ha így töltöm.

Így van, ráadásul kemény 820 Ft-ba kerül hozzá az aksi, ha kifeküdne ;D

mityokm
2015-01-18, 18:08
Így van, ráadásul kemény 820 Ft-ba kerül hozzá az aksi, ha kifeküdne ;D

Igen, már gondoltam is rá, hogy meg kéne rendelni, hogy ideérjen mire ez kipurcan :)

smith_hun
2015-01-18, 20:40
Nem kell izgulni Uraim! ;D Sokat kibír...nem tudom mennyit repültem vele, de baromi sokat, ráadásul alkalmanként vagy 5-6 töltést kapott így egymás után...zuhant is eleget mellette...mégis kb. ugyanannyi a repülési idő... ;D

mybuster
2015-01-18, 20:51
mégis kb. ugyanannyi a repülési idő... Elpusztíthatatlan kis dög. ;D Nálam 5 perc alatt akadály pályát lehet varázsolni bent. :D

Kerti
2015-01-18, 21:01
Én is rengeteget repülök vele mégis ugyanazt tudja mint az elején. Hihetetlen. :)

mmormota
2015-01-18, 21:02
Annyira tetszik, hogy rendeltem még egyet, nehogy hetekre nélkülöznöm kelljen...
Gyanítom, hogy napi 5+ repülés mellett nem húzza sokáig. Más akkuim se igen bírják 100 ciklusnál tovább (pl. a Ladybird akkui fél év alatt mind elhunytak), a kefés motorokból se nézek ki 10 óra üzemnél többet.

Az enyémben piros panel van, az állítólag egy NRLF24L01 rf modullal csatlakoztatható a Devo 7E rádiómhoz. Rendeltem modult, kiderül. Sokkal jobb lenne rendes karokkal vezetni mint ezekkel a joystick gombákkal. Bár lassan ebbe is belejövök... ;)

mmormota
2015-01-18, 21:06
Néha (szerencsére csak 2-3 alkalommal) előfordult, hogy teljesen stabil repülés közben egyszerre leállt mind a 4 motor, és függőlegesen leesett. A két jobb oldali Led villogott.
Tapasztaltatok ilyet?

mityokm
2015-01-18, 22:24
Néha (szerencsére csak 2-3 alkalommal) előfordult, hogy teljesen stabil repülés közben egyszerre leállt mind a 4 motor, és függőlegesen leesett. A két jobb oldali Led villogott.
Tapasztaltatok ilyet?

Azt hiszem a micro topicban olvastam, hogy ez a régebbi (talán zöld?) paneleseknél típushiba. Ha hülyeséget írok akkor elnézést :)
Nekem tuti az újabb van, mert ez cx-10a.
Amúgy végre rájöttem, hogyan működik a headless mode :D
Annyira nem nagy szám, szerintem a kettes mód sokkal jobb :)
Azt várom már, hogy ne fújjon a szél és kivihessem a szobából. Bár jó nagy szobám van, nameg a küldetések száma is végtelen a széklábak, korlátok, növények között :D :D

airman
2015-01-18, 22:30
A töltéssel kapcsolatban én ezeket tapasztaltam:

Az USB 5V-ja simán rá van kötve az akkura egy 2.2Ω-os ellenállással. Az akku belső ellenállásával 2.8Ω körül lehet az eredő. Töltöttségi szinttől függően 0,8-1.2V a feszültségkülönbség, azaz 0.3-0.4 Amper között változik (csökken) a töltőáram a töltés során.
Bár töltéskor az akku belső ellenállása, így az eredő ellenállás is csökken, sokkal nagyobb arányban fog csökkeni a feszültségkülönbség, ezért minél jobban le van merülve az akku, annál több áramot fog felvenni. Az áramerősség független attól, hogy az USB port, vagy az Ipad USB-s tápja (nem töltője) hány A-t tud leadni maximum. Az csak egy korlát.

Amint az akku feszültsége eléri a 4.4V körüli értéket, egy a kopterben lévő elektronika szakítja meg az áramkört. Az akku feszültsége visszaesik 4.2V-ra, és készen van a töltés. A töltőkábelen újra 5V feszültség mérhető (tapasztalat), ugyanis meg lett szakítva az áramkör.

mmormota
2015-01-19, 01:34
Nekem kb. 20 perc a töltés, és a töltő led-je pont fordítva működik mint a leírásban: elalszik amíg tölt és kigyullad ha kész.

Kerti
2015-01-19, 11:26
Tapasztaltatok ilyet?

Nekem volt ilyen a régivel (sima cx-10) az elején. Azt csinálta, hogy egy bizonyos ideig állandóan leesett. Úgy játszottam vele, hogy kézben tartva merítettem kicsit az akkut aztán már nem csinálta ezt. Később meg már az elején sem csinálja. Mintha megjavult volna. Lehet, hogy igényli a törődést :D

airman
2015-01-19, 13:46
a töltő led-je pont fordítva működik mint a leírásban: elalszik amíg tölt és kigyullad ha kész.

Neked hogyan van bekötve? Tudnál képet csinálni róla? Nekem a leírás szerint működik, és így néz ki:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/150119/P1010817_copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/150119/P1010817_copy_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

mmormota
2015-01-20, 01:45
Neked hogyan van bekötve? Tudnál képet csinálni róla?

Nem is hasonlít... A másik feléről nem csináltam képet mert tök üres, fólia sincs rajta.
Megmértem, 17 perc a töltési idő.
http://kepfeltoltes.hu/150120/cx10_tolto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

icahone
2015-01-20, 10:45
Tapasztaltatok ilyet?

Igen. Nekem a piros PCB-s verzio rendszeresen csinalja, 2 masik kollegamnak szinten.
Sosem jottem ra miert. Probaltunk adot cserelni, aksit cserelni, propellert cserelni.
A zold PCB-s sosem csinalt ilyet, pedig azt nyuzom legregebben.

Amugy a kulonbozo verziok toltoje kulonbozoen mukodik (LED), de mindegyik hasznalhato mindegyik gephez.

Peck
2015-01-20, 10:48
Nekem nem volt ilyen gondom, de valahol olvastam valami ilyesmit, hogy az új kefés mocik megszorulhatnak, amíg nem járódtak be, és lehet letilt az elektronika (elvileg tényleg tud ilyet :) de olyankor mondjuk kialszanak a led-ek, legalábbis zöld pcb-nél),
azt ajánlják 1-2 akksit meg kell pörgetni őket propeller nélkül.

bla
2015-01-20, 10:53
Ez szép! :o

Akkor ez is úgy működik, hogy ha "feltöltötte" az akkut akkor kigyullad rajta a LED (u.i.: ja, ezt írtad is). Aztán ha tovább rajta hagyod akkor az 5V szépen ki is nyírja végleg az akkut.

Neked hogyan van bekötve? Tudnál képet csinálni róla?

Nem is hasonlít... A másik feléről nem csináltam képet mert tök üres, fólia sincs rajta.
Megmértem, 17 perc a töltési idő.
http://kepfeltoltes.hu/150120/cx10_tolto_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Peck
2015-01-20, 10:57
Miért nyírná ki?
Főleg ha úgy van, ahogy airman részletesen leírta :)
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,170216.msg1974944.html#msg1974944

bla
2015-01-20, 11:09
Ha a kopterben egy áramkör megszakítja a töltést akkor valóban nem lesz baja az akkunak. Végül is jogos, akkor az USB csatlakozóban az "elektronika" csak annyit figyel van-e töltés vagy nincs, amit a LED-el jelez.

Miért nyírná ki?
Főleg ha úgy van, ahogy airman részletesen leírta :)
http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,170216.msg1974944.html#msg1974944

airman
2015-01-20, 12:08
akkor az USB csatlakozóban az "elektronika" csak annyit figyel van-e töltés vagy nincs, amit a LED-el jelez.

Meg az ellenállással csökkenti az áramot. A töltés jobban hasonlít a CV töltéshez, mint a CC-hez, csak időben bontja az áramkört, viszont így mindvégig hatékony.

A másik feléről nem csináltam képet mert tök üres, fólia sincs rajta.

Köszi! Én is ugyanarról az oldalról csináltam a képet, csak a második egy átvilágított kép, de a tieden így is látszik az áramkör.

Teljes motorleállás nekem is rémlik, de a két led villogása is olyan tünet, mintha megszakadt volna a kapcsolat. Legalábbis ha repülés közben kikapcsolom a távot, akkor ugyanezt csinálja utána.

Nálam ennek az ellentéte is megtörtént. A kopter kikapcsolt állapotban az asztalon hevert egy mobiltelefon mellett. Amikor sms-em érkezett, láttam, hogy 2 légcsavar elkezdett forogni. Lassan, de meg-megforgott. Ez vajon mitől lehet? Tényleg nem kamu!

airman
2015-01-20, 14:48
Lassan, de meg-megforgott.

Ritkán jön össze, de egy hívásindításkor sikerült csinálni róla egy videót. A kopter ki volt kapcsolva:

http://youtu.be/ztkFkTRvY_8

icahone
2015-01-21, 09:09
Zsir ;D
Kiprobalom hatha az enyem is tudja.

hgabesz
2015-01-21, 14:37
Az enyém is csinált ilyet egyszer, de nem volt semmi hívás, csak volt pár telefon az asztalon mellette :D Kínaiak irányítják távolról, tuti.

deltawing
2015-01-27, 14:43
Sziasztok, 10A-m van. Igazán nagy kaland a vezetése, mert Mode1-es távval kaptam :-) Van itt valaki aki ugyanolyan ügyesen mozog Mode1-gyel és 2-vel is?

Azt csinálja ez a heli, hogy szép kiegyensúlyozott lebegés után egyszercsak elkezd jobbra húzni. Leszállok, újra felszállok, nem húz jobbra. Van valakinek ötlete vagy hasonló tapasztalata?

hgabesz
2015-01-27, 16:57
Nem csak akkor csinálja mikor már kezd merülni? 4-5 perc után. Amúgy nekem olyan tapasztalatom is volt, hogy flip közben amikor épp 90 fokban áll akkor elkezd nagy gázt adni és beleszáll a falba max. gázzal :D

mityokm
2015-01-27, 20:17
Az szép lehet :D
Nálam ilyen gondok nincsenek szerencsére.
Amúgy azt nézem, hogy én pár napja nem írtam ide, hogy kikoptak a motorok kábelei? Még képet is raktam be, nem? Aztán megújult ugye a fórum és eltűnt a hsz. Ez lehetséges vagy menjek orvoshoz? :D
Amúgy most pihenni fog a kis gép egy ideig, mert elfogytak az A jelű propellerek :(

deltawing
2015-01-28, 13:15
Nem úgy tűnik, mintha a villany fogyás okozná a csúszást. Valójában nem is lesz már probléma, ha tudom már rendesen irányítani a Mode1-et. A headlock nekem nem jön be, én szeretek és tudok is kanyarodni, ha ezt a játékot headlock-kal tanulnám, az végképp összezavarna.

Volt lehetőségem CX-11-gyel is összehasonlítani. Ég és föld, nekem az a harmadik sebesség kell :-)

flyer77
2015-01-28, 13:28
Nálam szinte napi szinten reptetve van a kis bestia. Ami meg az akadályokat illeti, hát, akadnak... na, de a képek magukért beszélnek :D

http://i629.photobucket.com/albums/uu12/gabor-lastovic/CX%2010%20quad/DSC_1304.jpg (http://s629.photobucket.com/user/gabor-lastovic/media/CX%2010%20quad/DSC_1304.jpg.html)

http://i629.photobucket.com/albums/uu12/gabor-lastovic/CX%2010%20quad/DSC_1310.jpg (http://s629.photobucket.com/user/gabor-lastovic/media/CX%2010%20quad/DSC_1310.jpg.html)

deltawing
2015-01-28, 13:44
Hát ilyet még nem próbáltam :-) Nálam a Ficus Benjamina kap rendszeres lombozat trimmelést. Mikor még csak ismerkedtem a helikopterekkel, a plafonig érő filodendron bánta a Double Horse 9053 Volitation szobai próbareptetését. Addig is szeldelt volt a levele (gyárilag), de azóta még inkább. ;-) Most azért szeretem mindenből a legerősebb, leggyorsabb üzemmódokat, mert így könnyebb lelépni a válóók-növények közeléből. ;-)

deltawing
2015-01-29, 22:20
Tudja valaki, hogy egy cx-10A-t lehet-e irányítani a cx-11 távjával? Van olyan, hogy első párosítás? Ha igen, hogy kell?

janijani
2015-02-06, 04:39
Karácsony óta nekem is van egy CX-10 quadcopterem. Kicsit csalódás a repülési ideje mert úgy árulták hogy 5-8 percet repül, ehhez képest nekem 4 perc 55 másodperc volt a rekordom ameddig sikerült lebegtetni. Bosszantott a dolog, vettem bele egy 150 mAh-s akkumulátort és kicseréltem. Az eredeti 100 mAh-s 3,1g, a 150 mAh-s 4,4g. A mérete miatt nem fért bele, csak a kopter aljára rögzítettem tixo ragasztóval. Sajnos nemhogy nőtt volna a repülési idő, hanem lecsökkent 4 perc 10 másodpercre. Sokkal lomhább lett a gép és a flippeknél is kb 2 métert zuhant. Úgyhogy visszaraktam bele a gyári akkut. Így jártam.
Eddig csak a lakásban játszottam vele, kb 5-600-szor töltöttem fel az akkut. A tartalék lapátokat már mind eltörtem, most pillanatragasztóval javítom ha törik. Várom hogy megérkezzenek a megrendelt lapátok.

Tomcs
2015-02-06, 06:16
Karácsony óta nekem is van egy CX-10 quadcopterem. Kicsit csalódás a repülési ideje mert úgy árulták hogy 5-8 percet repül, ehhez képest nekem 4 perc 55 másodperc volt a rekordom ameddig sikerült lebegtetni.

Tudod ez 1 picit olyan mit autóknál megadják fogyasztást "gyári érték" :) ki hogy nyomja neki...
lebegésben fogyasztanak a legtöbbet a helik repülésben kicsit kevesebb kell nekik gondolom quad nál is hasonló a helyzet.
ez a lapát törés komoly ? Wl nél még nem sikerült törnöm pedig néha koppan akkorát :)

Omega
2015-02-06, 08:37
5-600X töltötted? Van időd játszani:D

Tomcs
2015-02-06, 13:23
ennyit kibîrnak ezek az apró motorok ?
azèrt az napi 10 start lenne kari óta...

kbalazs018
2015-02-06, 13:31
Nekem nemrég volt meg a 100 start. Akku már gyengül kicsit, de be van tárazva a tartalék. 1g baromi sokat számít. Az egész copter 13g, erre rátettem az 1,2g-os tanuló keretet és lomha lett, most van olyan ami csak 0,5g, ezzel majdnem olyan mintha nem lenne rajta. Tanulókeret meg csak azért kell, mert általában akadályokat kerülgetek, és azért néha nekiütközök valaminek.

Eredet propok nagyon jók, jól bírják a gyűrődést, de egy idő után az is törik. Után gyártott propok törnek mint a ropi.
Tud valaki beszerzési forrást eredeti propra?

mityokm
2015-02-06, 13:44
Az utólag rendeltek nekem is könnyen törnek, meg elég könnyen le is esnek a motorról. Jelenleg én is utánpótlásra várok..

janijani
2015-02-06, 14:27
Gondolom a fel-le mozgásoknál az emelkedésnél fogyaszt a legtöbbet, mert ekkor kell neki több gázt adni. Az oldalirányú röpködéseknél talán csak a rádiókapcsolat ami plusz fogyasztást jelenthet (szobában), kint egy széllel szembeni repülés biztos több energiát igényel. Próbáltam éppencsak pörgetni a lapátokat úgy hogy ne szálljon fel, így kb 8 percig bírta az akku. Tehát ez az 5-8 perc csak reklámszöveg, reálisabb lenne 4-5 percet írni.
Nem zuhanásnál törtek a lapátok, hanem sarkos tárgyaknak nekirepülésnél (székláb, szekrényajtó fogantyúja, mosogatóba evőeszközök közé beröppenésnél) A pillanatragasztó elég jól megfogja, ha igazítani kell a ragasztás után öngyujtó lángját közel tartva meglágyul és lehet hajlítani rajta (ma sem hozták a lapátokat, de már nagyon várom) Rendeltem 2 ágú és 3 ágú lapátokat is, a 3 ágúra kiváncsi vagyok milyen lesz.

janijani
2015-02-06, 14:28
Van időm játszani, így hozta az élet.

janijani
2015-02-06, 15:04
ennyit kibîrnak ezek az apró motorok ?
azèrt az napi 10 start lenne kari óta...

Nincs semmi baj a motorokkal.
Egyszer volt hogy észrevettem az egyik kicsit szorult, fogpiszkáló hegyével cseppentettem a motorok tengelyéhez varrógépolajat, a tengelyt megmozgattam fel-le, hogy bevigye az olajat, aztán a maradékot letöröltem. Szépen együttdolgoznak. A távirányító bekapcsolóját is meg kellett olajoznom mert kezdett nehezen működni, 2 csepp olaj megoldotta ezt is.
Tegnap is 12x töltöttem az akkut.

janijani
2015-02-06, 15:28
Megmértem a kopter vonóerejét, gemkapcsokat akasztottam az aljára. Teljesen feltöltött akkuval 15 db gemkapcsot tud felemelni (6g), 16 darabbal már nem bír felemelkedni.

Tomcs
2015-02-10, 06:29
elég jó kis ára lett így hirtelen akció nélkül...
http://www.banggood.com/Cheerson-CX-10A-CX10A-Headless-Mode-2_4G-4CH-6-Axis-RC-Quadcopter-RTF-p-956936.html

susuti
2015-02-19, 03:18
Sziasztok! Nekem Syma X5C-m van és szerintem az lenne a belépő szint. Méretei miatt is eleve könnyebb vele repülni mint ezzel a kis gyufásboboznyi méretű valamivel.
De azért az olcsósága miatt unokaöcsém (6-éves) kapott egyet tőlem karácsonyra.
De nem volt hosszú az öröm. Kb fél óra játék-mindennek nekicsapódás-lemerülés-töltés folyamat után elkezdett nem felszállni hanem csak helyből fejtetőre fordulni.
Aztán lapát csere...persze jól beszopva az A-B jelűek felcserélésével stb...
Utána feltünt hogy ha nekivertük valaminek akkor teljesen leállt, de egy pillanatra feldugva a töltőre megint ment vagy egy percig.
Most teljesen random van hogy felszáll, de többször csak fejreáll. Próbáltam bekapcsolás után a kalibrálást, hogy átlós véghelyzetekbe húzom az iránykart, de nagyon ritkán jön be. Most meg már azt csinálja, hogy full kikapcsolt állapotban az egyik propeller örökké pörög. Ha bekapcsolom akkor nem. Akkor villog, majd távirányító bekapcs, kalibrálás-csipp-csipp...és indul, de egyből fejreáll. Aztán ha elég nagyot zakózik le is áll minden. Töltőredugom és egyből le akarja darálni az ujjam mert az egyik motor felpörög, de nem ám úgy mint az egyik videón láttuk fentebb a mobil mellett hanem szinte full gázon.
Na a kérdésem az lenne hogy van-e tippetek mit lehetne vele csinálni...?
Hamarosan felteszek egy videót róla.
Előre is köszi a tippeket.

mityokm
2015-02-19, 13:05
Valószínűleg kontakthibák okozzák a kikapcsolt állapotban is "működést".
Nekem is van egy X5C-m, szerintem is könnyebb vele repülni, de örülök, hogy a cheersonnal kezdtem, mert így a Syma elsőre könnyen kezelhető volt. Egyébként régebben már írtam, sikerült már beleejtenem a kutyám vizestáljába is a Cx10-et, teljesen elmerült. Gyorsan kikapcsoltam, szétszedtem, kiszárítottam. Egy óra múlva már tökéletesen repült. A propellerek gyorsan fogynak, de védőkerettel ez teljesen megszüntethető, lakásban ajánlott rátenni.
Szerintem bármilyen távirányítható játékot ha többször falhoz- , földhöz vág az ember, akkor előbb utóbb el fog romlani, tehát ez nem a gép hibája..
Egyébként azt javaslom, szedd szét a gépet, hátha látsz rajta valahol törött forrasztást.

susuti
2015-02-19, 20:26
A videó a problémás kopiról :-)

https://www.youtube.com/watch?v=36Ji3ueS5nc&feature=youtu.be

Kerti
2015-02-19, 21:35

Egyik barátom gépe is pont ugyanezt csinálja. Ennek előzménye a nagyon komoly bukások voltak.

janijani
2015-02-24, 04:12

Én megfejtettem a rejtélyt.
A zuhanásoktól kilyukadt az akkumulátorod külsején levő szigetelő fólia, alatta az alumínium burkolatlemez + póluson van és ez hozzáér a nyák lemezhez, így kap kikapcsolt állapotban áramot a motor. Le kell szedni a kopter alját, felhajlítani az akkumulátort és elszigetelni a sérült részen.

janijani
2015-02-24, 05:32
Időközben megjöttek Kínából a propellerek, vettem kétlapátosakat és háromlapátosakat is. A kétlapátosak jók, a háromlapátosak is jók lennének, sokkal csendesebben repül vele a kopter, de jobban terhelik a motorokat, kb 1 perccel rövidül a repülési idő.

Vettem a Banggoodon akkumulátort. Az akkumulátorokkal nincs szerencsém, CX-10-hez árulják, az van ráírva hogy 3,7V 100mAh, de méretre és súlyra ugyanakkora mint a 150mAh-s akkumulátor, vagyis nem fér bele a kopter aljába. Ráadásul a túltöltés - túlmerítés elleni védelem sincs rajta, így végképp nem lehet használni.

Megvolt az első motorjavításom is, az egyik motornál elkopott a csúszóérintkező lemezke. Egy kicsit átformáltam, így most működik és jó lesz egy darabig. A motort szétszedés előtt össze kell jelölni, én ezt elmulasztottam és csak másodjára sikerült jól összerakni (szerencsém volt, mert 4 variáció lehetséges)

mityokm
2015-02-24, 08:55
Vettem a Banggoodon akkumulátort. Az akkumulátorokkal nincs szerencsém, CX-10-hez árulják, az van ráírva hogy 3,7V 100mAh, de méretre és súlyra ugyanakkora mint a 150mAh-s akkumulátor, vagyis nem fér bele a kopter aljába. Ráadásul a túltöltés - túlmerítés elleni védelem sincs rajta, így végképp nem lehet használni.

Ez rossz hír, mert rendeltem kollégámnak is egy cx10et, meg is kapta, de kb 5 perc után jelzi, hogy fel van töltve, majd kb 1,5-2 percet repül. Gondoltuk akku baja van, rendeltem neki egyet bangról, de akkor ezek szerint nem lesz jó...
A másik tippem, hogy rossz a töltő kábel és nem tölti fel teljesen az akkut. Majd az enyémmel kipróbáljuk.

janijani
2015-02-24, 13:54
Ne dobd el az eredeti akkut mert rajta van a töltésszabályzó védelem. Ha barkácsolni kell át lehet forrasztani a másik akkura.
Én megreklamáltam hogy nem jót küldött, kiváncsi leszek mit válaszolnak.

bOOmslang
2015-02-24, 14:03
Én megfejtettem a rejtélyt.
A zuhanásoktól kilyukadt az akkumulátorod

Egyik barátom is így járt, viszont csak akkor vettem észre mikor szakadt motorvezetéket javítottam, aztán egyszercsak a kész gép egyik motorja kikapcsolt állapotban nekiállt teligázon zümmögni mellettem. Felugrottam az asztaltól ijedtemben! :D Ennek itt kifolyt a lötyi az akksiból és az okozott rövidzárat.

Ugyanitt CX-10 akksit keresek megvételre! ;)

janijani
2015-02-25, 09:42
Én megreklamáltam hogy nem jót küldött, kiváncsi leszek mit válaszolnak.

Két napja írtam nekik, de nem válaszolnak semmit

csomy
2015-02-25, 10:13
Kínai újév van. Vagyis volt. Most szerintem épp dolgozzák fel a feltorlódott feladatokat.

janijani
2015-02-25, 10:23
Svédországból Malmöből jött a cucc

TommyRider
2015-03-05, 21:11
Húú ez az irányítás nekem nagyon kínai.....nektek megy? :D

Kerti
2015-03-05, 21:42
Húú ez az irányítás nekem nagyon kínai.....nektek megy? :D

Igen, megy! :D

janijani
2015-03-06, 03:01
Két napja írtam nekik, de nem válaszolnak semmit

Ma visszaküldték az akku árát, kaptam sorry emailt is, de ettől még nincs akkumulátorom.
Most is fenn van a honlapon a CX-10 akku de nem tudom merjek-e rendelni, attól tartok ismét nem belevalót küldenek.

janijani
2015-03-06, 03:23
Egyszerű ez, eleje a kék ledek, hátulja a piros ledek. Kezdetnek elég ha balkézzel tartod a magasságot, jobbkézzel irányítod előre-hátra jobbra-balra.
Én vettem 60 db pótpropellert, hogy legyen ha törik.

bOOmslang
2015-03-06, 10:50
Ma visszaküldték az akku árát, kaptam sorry emailt is, de ettől még nincs akkumulátorom.
Most is fenn van a honlapon a CX-10 akku de nem tudom merjek-e rendelni, attól tartok ismét nem belevalót küldenek.

Ha sikerül keríteni belevalót kérlek szólj! ;)

mityokm
2015-03-06, 10:54

Banggood? Én is rendeltem, kíváncsi leszek jó e.

janijani
2015-03-06, 13:36
Banggood? Én is rendeltem, kíváncsi leszek jó e.

Majd írd meg itt hogy milyet kaptál!
Ha neked jót küldenek akkor csak mellényúltak az enyémnél, akkor rendelek én is mégegyszer.

janijani
2015-03-06, 13:51
Ha sikerül keríteni belevalót kérlek szólj! ;)

Most csak Kínából tudnék rendelni 1372 Ft-ért.
http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&ghostText=&_sacat=0&_nkw=cx10+battery&_sop=15

janijani
2015-03-07, 16:14
Ma szép napos idő volt, bár szeles. Ma vittem ki először a koptert a szabadba repülni. Most mutatkozott meg igazán a 3 lapátos propellerek előnye. A kétlapátossal vitte a szél mindenfelé, volt hogy le kellett ejteni mert átment volna a szomszédba. A 3 lapátossal viszont atomstabil,a széllel szemben is úgy repült mintha semmi sem lett volna... Azért mégsem úsztam meg a szomszédbamenést, elküldtem a koptert kb 60 méterre, onnan vissza akartam irányítani de csak ment tovább előre. Mire észbekaptam és leejtettem már a hátsó szomszédban volt. Beesett a bokrok közé, el is tört egy 3 lapátos propeller.

janijani
2015-03-07, 21:26
Érdekes dolgot tapasztaltam: a törött 3 lapátos propeller helyére feltettem egy kétlapátosat és kipróbáltam, repül. Aztán már csak kiváncsiságból kicseréltem előbb kettőt, majd hármat és repül. A giroszkóp képes vízszintesen és irányban tartani a gépet különböző fordulatszámot igénylő propellerekkel. Ezt nem hittem volna.

mityokm
2015-03-11, 12:58
Hogy bír neked 60m - t?
Én a távból kivezettem az antenna kábelt a burkolaton kívülre, de így is max 20-25m

janijani
2015-03-11, 20:27
Hogy bír neked 60m - t?
Én a távból kivezettem az antenna kábelt a burkolaton kívülre, de így is max 20-25m

Nem csináltam vele semmit. Kb 50 méterről még vissza tudtam irányítani, de 60-ra már kiment a rádiójelből és nem reagált az irányításra csak a lendület vitte tovább előre. Úgy látszik a baloldali gázkar erősebb rádiójelet ad, vagy legalábbis képes fenntartani mint a jobboldali irányítókar mert elment kb 70 méterre és ott ejtettem le. Majd ha jobb idő lesz még pontosabban kitapasztalom ezeket.

Kerti
2015-03-11, 20:36
Hogy bír neked 60m - t?

Ez tényleg érdekes, mert 15 - 20 m-nél többet még nekem sem bírt.

janijani
2015-03-12, 10:57
Ez tényleg érdekes, mert 15 - 20 m-nél többet még nekem sem bírt.

Ezekszerint egy jobb példányt sikerült kifognom.

Van az egyik rokonnak is egy koptere, valami Hubsan... Ez egy 8x8 cm-es gép, ez is csak kb 30 méterig irányítható, ott kimegy a rádiójelből és puff leesik. Pedig 6 ceruzaelem van a távirányítójában és a leírásában 100m hatótávolságot olvastunk.

janijani
2015-03-12, 12:41
Ezekszerint egy jobb példányt sikerült kifognom.

Van az egyik rokonnak is egy koptere, valami Hubsan...

Pontosabban valami Hubsan klón, az rc.com-ról vették jó drágán karácsony előtt, azt hiszem ez az: LH-X1
http://www.rcmodell.com/shop/product_info.php/cPath/336/products_id/6483
Mondtam is neki, hogy reklamálni kellene, de nemigen foglalkozik vele.

anakonda
2015-03-17, 15:57
Sziasztok!

Én is tervezek rendelni egy ilyen cx 10 quadrokoptert. Voltak nekem olcsó kínai kis helijeim, de 1 hónapnál tovább egy sem működött. Az lenne a kérdésem, hogy ez hosszú életű-e, érdemes-e megvenni, nem fog elromlani?:confused:

Üdv.
Elekes Andris

Omega
2015-03-17, 16:07
-Nem
-Igen
-De
:D

n.james
2015-03-17, 16:20
ez hosszú életű-e, érdemes-e megvenni, nem fog elromlani?:confused:

Ez egy játék, pláne olyan ami sokat esik, ütközik.(legalábbis ha kezdő vagy) 5000,- Ft-ért ne várj örök életet.:rolleyes:

kbalazs018
2015-03-18, 09:05
Nekem karacsony ota birja, 110 start van benne. Meg az eredeti akkuval repulok. Ha akadalyrepules a cel akkor a legcsavarok fogynak.

anakonda
2015-03-19, 11:42
Köszönöm a válaszokat!

Meg lett rendelve, kíváncsi vagyok, milyen lesz!

Üdv.
Andris

Oleg
2015-03-25, 19:55
Sziasztok!

Két ilyen quadot is vettem, de az egyik érezhetően fürgébb, mint a másik. Az első gyorsabban és jobban is reagál a mozdulatokra. A különbség ha jól látom az egyik zöld (ez az agilisabb) a másik pedig piros (ez a lomhább) panellal rendelkezik. Hiába állítom mindkettőnél a maximumra az érzékenységet, Már beltérben is érezni a különbséget, de a szabadban enyhe szélnél érezni igazán. Az egyikkel lehetett repülni kint a másikkal csak szenvedés volt és jóval hamarabb le is merült. Ezt okozhatja az eltérő panel, vagy valami más gondja van a másodiknak?

Köszönöm:

o

Axefly
2015-03-28, 14:37
Hali!Vettem egy ilyen kis virgoncot a lányomnak.Én mode4 ben repülök és szeretném ha a lányom is így szokná meg!Na most ezek gyárilag mode2-ben vannak!Van okosság mode4-re átvariálni???

kbalazs018
2015-03-28, 21:06
Szia! Szet kell szedni, es a megfelelo potit a mode 4 nek megfelelo helyre kell kotni. A nyakot ahol kell at kell vagni. En igy csinaltam mode 2 est veletlenul mode 1 esnek rendelt kopterbol. Ott a joystckot is meg kellett cserelni.

deltawing
2015-04-13, 08:29
Szia, erről a mode1 mode2 átalakításról tudnál mondani részleteket? Én is hasonlóan jártam, de nem mertem nekiállni az átalakításnak.

A headless mode helyett nem lehet harmadik sebességfokozatot varázsolni? Az nekem jobban bejönne.

kbalazs018
2015-04-15, 10:53
Ki kel forrasztani, mind a 2 joysrickot, és meg kel cserélni, de előtte nem árt elvágni a szükséges jelvezetékeket, és keresztbe kötni. Ha ez nem segít ne kezdjél neki, bízd másra, vagy rendelj egy mode 2-est és lesz 2 coptered egy távval.

deltawing
2015-04-15, 13:42
Forrasztani tudok, ónszippantóm is van, műszerem is van, nem a feladat műszerész részével kapcsolatban vannak kérdéseim, hanem mivel még nem szedtem szét a távirányítót, azt sem tudom, hogy mennyire van az alaplapra nyomtatva a huzalozás, és hogy a két joystick vízszintes mozgásra érzékeny potméterei azonos értékűek-e. De ha te sikerrel megoldottad és jól működik mode2-ben, akkor talán utánad lehet csinálni. Esetleg az lehet még a kérdés, hogy a távirányító háza mennyire marad stabil szétszedés után. (ezért nem szedtem szét) Láttam ugyanis olyan műanyag házakat, amiket csak egyszer lehet szétszedni, utána ripiropi lesz. Javítottam olyan fényképezőgépet, aminek minden csavarja fém anyába volt behajtva, azt akárhányszor szét lehetett szedni, és volt a kezemben olyan, amiben egy csomó bepattanó fül volt a ház belsejében, tehát ha egyszer összeroppantottad, attól kezdve törés nélkül nem lehetett szétszedni.

Újat biztosan nem veszek, már ezt sem én vettem, hanem ajándékba kaptam. (de azért örültem neki :-) Kezdem érezni a Mode1-et is, nem tudom, hogy van-e aki felváltva tudja ezt is meg azt is, vagy mindenképpen káros a Mode2 tudásra. Ha figyelek a mozdulataimra, akkor mindent meg tudok vele csinálni, de ki tudja, mi lenne vészhelyzetben, amikor előjönnek az ösztönössé vált mozdulatok...

kbalazs018
2015-04-16, 12:51
Nyugodtan szedd szét, csavarok fogják össze a házat, nincsenek lepattanó fülek. A belseje egy NYÁK, viszont nem üvegszálas, és lejöhetnek a forrpontok, ha túlmelegíted. Viszont én kétszer forrasztottam ki az egyik potit, mert beforrasztás után derült ki, hogy alatta kellett volna egy vezetőt elvágni. A joystickot házastól mindenestől ki kell szedni. A potitk értékei megegyeznek, de amúgy is csak egy feszültségosztóként vannak bekötve.

anakonda
2015-04-16, 14:33
Sziasztok!

Sok heti várakozás után végre megjött!:)
Most hozta meg a postás az előbb!:D
Kipróbáltam, csodás kis izé...:o

Üdv.
Andris

deltawing
2015-04-16, 15:38
Sziasztok!

Sok heti várakozás után végre megjött!:)
Most hozta meg a postás az előbb!:D
Kipróbáltam, csodás kis izé...:o

Üdv.
Andris

Sok sikert, jó kedvet, kevés esést hozzá! :-)

deltawing
2015-04-16, 15:40
Köszönöm, jó, hogy mondod ezt a forrpontlepottyanást, szerencsére vannak különböző hőmérsékletű pákahegyeim, nem kell gyilkolnom. Bár egyre inkább úgy érzem, jobb móka, hogy van egy heli, amit csak én tudok vezetni :-) Nem ismerek mást, aki bevállalta volna a Mode 1-et :-)

anakonda
2015-04-16, 16:34
Sok sikert, jó kedvet, kevés esést hozzá! :-)
Köszi!

Andris

anakonda
2015-04-20, 16:03
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!
Lehet, hogy teljesen hülye kérdés, de mit jelent a headless mode, pl. a CX-10A-n?

Üdv.
Andris

Kerti
2015-04-20, 19:11
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!
Lehet, hogy teljesen hülye kérdés, de mit jelent a headless mode, pl. a CX-10A-n?

Üdv.
Andris

Ha ebben a módban repülsz, akkor mindegy merre forgatod a gép elejét, mindig a felszállásnak megfelelően tudod irányítani. Tehát ha megfordítod a géped és feléd néz az eleje, akkor is ha előre tolod a kart akkor is távolodni fog tőled, mintha arra lenne az eleje. Kezdő repülésnél hasznos, mert legalább a forgásokkal nem kell foglalkozni.

fuhur
2015-04-20, 19:56
Sziasztok!

Lenne egy kérdésem!

Üdv.
Andris

Ahogy Kerti írta!

Én éppen ezért vettem egy 10A-t. Kipróbáltam és ennyi elég is volt. A Phantomokon sem használom, de mostmár azt is tudom, hogy miért. A kis CX-10A-t nagyon szeretem szobában, de ezzel a headless móddal majdnem a falnak csaptam. Szóval nekem nem jött be. Különben a LED-ekkel jelzi, hogy ebben a módban mit tekint előre-hátra iránynak.

Kerti
2015-04-20, 20:30
Ahogy Kerti írta!

Én éppen ezért vettem egy 10A-t. Kipróbáltam és ennyi elég is volt. A Phantomokon sem használom, de mostmár azt is tudom, hogy miért. A kis CX-10A-t nagyon szeretem szobában, de ezzel a headless móddal majdnem a falnak csaptam. Szóval nekem nem jött be. Különben a LED-ekkel jelzi, hogy ebben a módban mit tekint előre-hátra iránynak.

Én is csak kipróbálásra használtam a CX-10-en. Nekem sem jött be. Jobb mikor irányítani kell. A Phantomnál én egyszer használtam, mikor már nem láttam, hogy merre áll a gép és vissza kellett hozni. Na olyankor tök jó volt, hogy át tudtam kapcsolni Headless-be. Mentőakciónál hasznos.

anakonda
2015-04-22, 15:34
Köszönöm a kielégítő válaszokat!

birodani
2015-07-05, 11:57
Sziasztok !
Megjött a cx10 A mütyürkém.
A 3. repülés alkalmával bepottyant a kanapé mögé . Gyorsan kikapcsoltam az irányítót . De mire kimentettem a gépet a lapátok leestek és a motorok olyan forróak voltak hogy megolvadt a fedlap. Szétszedtem , a fedlap kuka , 2 motor kábele kiolvadt a nyákból. Gondoltam vége a masinának . Vissza forrasztottam a kábeleket . A fedlapot átalakítottam ,hogy azért egy része fogja a motorokat a gondolájukban. ÉS MŰKÖDIK !!!! Hihetetlen mit bírt ki !

Tapatalk-kal küldve az én Che2-L11-el

voodoo
2015-10-13, 14:07
http://www.banggood.com/Cheerson-CX-10C-CX10C-Mini-2_4G-4CH-6-Axis-RC-Quadcopter-with-Camera-RTF-p-989909.html

Ha volt már akkor bocs...

JetBlack
2015-11-09, 23:33
Sziasztok!
Teljesen új vagyok a quadrokopteres témában, de ahogy olvasgattam neten, ezt a kis gépet találtam, ami nagyon megtetszett. Esetleg full kezdőknek, akiknek ez csak színtiszta hobbi marad, és nem szeretnének rászánni 5-6 ezer Ft-nál többet, melyik másik gépet, vagy esetleg ennek melyik változatát ajánlanátok? Megköszönném ha kapnék mellé esetleges linkeket, hogy honnan érdemes rendelni. :)
Válaszaitokat előre is köszönöm.

voodoo
2015-11-10, 18:42
Szia

Itt nézz szét:

http://eu.banggood.com/wh_buy/Uk/Cx-10.html

(http://eu.banggood.com/wh_buy/Uk/Cx-10.html)Ha nem kell a headless mód, akkor a sima cx10-et érdemes venni, ha kell akkor a cx10a-t, ha kamerás verzió kell akkor eggyel visszább ott a link, de az csak a kínai raktárban van...Tartalék propikat nem árt rendelni hozzá plusszban...

Üdv

anakonda
2015-12-21, 12:30
http://www.banggood.com/Cheerson-CX-10C-CX10C-Mini-2_4G-4CH-6-Axis-RC-Quadcopter-with-Camera-RTF-p-989909.html

Ha volt már akkor bocs...Ma jött meg nekem postám! :)

Nagyon jó kis cucc, bár az meglepett, hogy sokkal lassabban reagál a kormányokra. Ez nyilván azért van, hogy a felvétel jobb legyen.
Micro SD kártyára veszi a felvételt és tök tűrhető a minősége.

Videó: https://www.youtube.com/watch?v=ZNUReiXcEYw

Üdv.
Andris

IKEnovice
2016-03-05, 14:00
Sziasztok!

Király a CX10! Megvagyok elégedve vele. Egy bajom van vele... hogy nagyon könnyen törnek a motorkábelek és igen nehéz javítani. Elég rosszul van elrendezve a vázban a vezetékelés. A CX10C és a CX10W már új vázat kapott, talán az jobban bírja. Nyomtattam is egy CX10C alvázat, kényelmesen elfértek a kábelek. Csak az meg tört mint a ropi, nagyon vékonyak voltak a falak. Meguntam és megrajzoltam egy új alvázat, amin kényelmesen elfér az alaplap és a kábelezés is. Összesen 14 g lett a teljes gép, 1 g-al mentem a gyári súly fölé. Csak kifogytam a motorokból és nem tudom tesztelni :D
http://kepfeltoltes.hu/thumb/160305/IMG_20160305_135002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/160305/IMG_20160305_135002_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
http://kepfeltoltes.hu/thumb/160305/IMG_20160305_135038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/160305/IMG_20160305_135038_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
http://kepfeltoltes.hu/thumb/160305/IMG_20160305_135048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/160305/IMG_20160305_135048_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

A következő váz már több könnyítést fog tartalmazni.

Valakinek nincs elfekvőben 4 db moci?

IKEnovice
2016-03-05, 23:31
Kaptam motorokat ;)

fkornel
2016-08-26, 18:47
Sziasztok!

Vettem a fiam szülinapjára egy CX-10D változatot. Be is üzementem, hogy ne az átadás után derüljön ki ha rossz.
Meglepődve tapasztaltam, hogy tényleg tudja amit írtak róla: szépen tartja a magasságot, odacsapás után deaktiválja magát, fel- és leszáll magától ha kell, stb. :)

Viszont egy probléma van vele:
Miután párosítottam a távirányítót a quadcopterrel (gáz fel-le), elkezd csipogni a távirányító kb. másodpercenként amíg ki nem kapcsolom.
A leírásban nem találtam rá megoldást. Próbáltam bele új elemet tenni, az sem segített. Így is lehet vele repülni, de elég idegesítő.

Ti tapasztaltatok már ilyet? Van vmi ötletetek, hogy mi lehet az baja??

biciklismajom
2016-12-05, 10:53
Üdv! Pár napja van ey CX-10A szunyogom. Azt szeretném kérdezni,hogy lehet a headless módot be,és ki kapcsolni. Amúgy nagyon jó kis gép.10 felszállásból 9 koppal végződik az én balfékségem miatt,de még semmi nem tört.

Tequila
2016-12-06, 17:21
Kétszer gázkar benyom! :) Villognia kell a gépnek nem olyan sűrűn mint amikor lemerül hanem ritkábban.
De arra figyelj ha bekapcsoltad te nem forgolódhatsz a távval a kezedben hanem abban a pozícióban maradsz végig ahogy bekapcsoltad.

biciklismajom
2016-12-08, 19:58
Na megfeküdt a szunyog.Vigyázzon mindenki a hosszú hajszálakkal(a szőnyegem tele van vele) feltekeri a propeller,és képes megfőzni a vezérlőt.
Vadászok másik szunyogot.:mad:

fkornel
2017-01-05, 09:59
Sziasztok!

Vettem a fiam szülinapjára egy CX-10D változatot. Be is üzementem, hogy ne az átadás után derüljön ki ha rossz.
Meglepődve tapasztaltam, hogy tényleg tudja amit írtak róla: szépen tartja a magasságot, odacsapás után deaktiválja magát, fel- és leszáll magától ha kell, stb. :)

Viszont egy probléma van vele:
Miután párosítottam a távirányítót a quadcopterrel (gáz fel-le), elkezd csipogni a távirányító kb. másodpercenként amíg ki nem kapcsolom.
A leírásban nem találtam rá megoldást. Próbáltam bele új elemet tenni, az sem segített. Így is lehet vele repülni, de elég idegesítő.

Ti tapasztaltatok már ilyet? Van vmi ötletetek, hogy mi lehet az baja??

Több CX-10D beszerzése és használata után a következő tapasztalatot tudom megosztani azokkal akik a vásárlását tervezik:

A magasságot szépen tartja, de csak addíg amíg működik ez a funkció. Nélküle pedig nem lehet repülni. Ez azt jelenti, hogy vagy ereszkedik folyamatosan és nem lehet emelkedésre bírni, vagy fordítva és a plafonon nyöszörög amíg le nem pottyan. És ezen semmilyen újra kalibrálás nem segített. Volt, hogy egy darabig újra működött, aztán megint nem.
4 példányból kettő működik eddig, egy másik először működött majd felmondta a szolgálatot, egy pedig soha nem is működött rendesen.
A "D" típusok alapelképzelése jó lenne kis gyerekeknek akiknek nehézség a gázkar kezelése magasságtartás céljából. De ha nem működik csak csalódást okoz. A nagyobbaknak inkább beszereztem E010/H36 coptereket és megtanítottam mire való a gázkar. :)

Egyébként a távirányító megmagyarázhatatlan csipogásának a forrását megtaláltam miután szétszedtem és átvizsgáltam a panlet. Egy miniatűr ellenállás nem volt rendesen a helyén. Miután újra forrasztottam megszűnt a folyamatos csipogás.

HGRobi78
2017-01-07, 21:03
Hi!
Ma vettünk a barátommal 1-1 CX-10A-t. Mindketten bármivel töltjük, kb 4 percig tölt és max 2 percet repül. Ötlet?