PDA

Teljes verzió megtekintése : F450

oldal : [1] 2

Bozso
2015-01-18, 20:19
Úgy gondolom, sokan használják ezt a vázat, így megérdemel egy külön topic-ot.
Szerintem nem csak engem érdekel, hogy ki, milyen konfiggal repüli az F450-et, mások milyen tapasztalatokat szereztek a használat során.
A vázzal kapcsolatban felmerülő kérdések és válaszok gyűjtőhelye lehet a folytatásban.

Az én összeállításom:
- APM 2.6 rezgéscsillapító bakon, Ublox NEO-6M GPS
- DJI OPTO 30A ESC
- DJI 2212 920KV motorok
- DJI 10x3,8 propok
- Zippy 3S 4000mAh-ás 20C akku(k)
- leszálló talpak, mivel könnyített gimbal-t tervezek rá Mobius kamerával
- Orange 620-as vevő ( DX6i-hez )
- valamilyen 600TVL-es kamera
- XT52W 2000mW-os video adó egyenlőre - ha túl sokat eszik, vagy rossz a hatásfoka, cserélem kisebbre
- RC305 vevő
- málnakverős antennák
- DIY Quanum szemüveg, de még nincs meg a rutin a használathoz

Felszállósúly így kb 1370gr.

Mióta nálam van a copter, nem voltak igazán jó idők, csak barátkozom, repidőről nem tudok érdemben nyilatkozni, de ez az állapot majd alakul.

profchaos
2015-01-30, 15:02
Én is ilyen vázat szeretnék hamarosan, úgyhogy várnám a tapasztalatokat, véleményeket. Kezdő vagyok a témában még, de nagyon magával ragadott a téma! :D
Egyébként egy Nasa V2, H3-3D, GoPro fpv systemet akarok összehozni szépen lassan... :)

Egy-két kérdésem már lenne is:
- Honnan érdemes a gépet/alkatrészeket megvenni, honnan a legolcsóbb? Külföld is számításba jöhet, ráérek... :D
- Mennyire nehéz összerakni egy ilyet? Youtube videókból boldogulni fogok?

Bocsi ha lámaságokat kérdezek, mondom kezdő vagyok, de remélem ti segítetek majd... ;)

Bozso
2015-01-30, 18:53
Én is ilyen vázat szeretnék hamarosan, úgyhogy várnám a tapasztalatokat, véleményeket. Kezdő vagyok a témában még, de nagyon magával ragadott a téma! :D
Egyébként egy Nasa V2, H3-3D, GoPro fpv systemet akarok összehozni szépen lassan... :)

Egy-két kérdésem már lenne is:
- Honnan érdemes a gépet/alkatrészeket megvenni, honnan a legolcsóbb? Külföld is számításba jöhet, ráérek... :D
- Mennyire nehéz összerakni egy ilyet? Youtube videókból boldogulni fogok?

Bocsi ha lámaságokat kérdezek, mondom kezdő vagyok, de remélem ti segítetek majd... ;)

Itt van minden, egy ismerősöm innen vette a konfigját:
http://www.rc711.com/shop/font-colorreddji-promotion-combosfont-c-271.html

De itt a fórumon is ki lehet fogni néha használtat jó áron.
A koptert nem nehéz összerakni, egy kis modellező véna kell csak hozzá.

profchaos
2015-01-31, 16:43
Itt van minden, egy ismerősöm innen vette a konfigját:
http://www.rc711.com/shop/font-colorreddji-promotion-combosfont-c-271.html

De itt a fórumon is ki lehet fogni néha használtat jó áron.
A koptert nem nehéz összerakni, egy kis modellező véna kell csak hozzá.

Köszi az ötletet és az infót!

Az tudjátok esetleg, hogy ha külföldről rendelek (pl.innen vagy helipal, aliexpress stb.) arra az árra rájön még valami? Áfa, vám ilyenekre gondolok. Mert olvastam már mindent és nem tudom most akkor mi van...

mityokm
2015-01-31, 17:03
Ha EU-n kívülről jön, akkor 22€ alatt semmi.
Részletek :
http://junkieeeboy.blog.hu/2014/05/18/rendeles_kulfoldrol_usa-bol_kinabol_ebay-rol_3_resz_vamolasi_folyamat?token=e15030cf5de287d 01ff509cdc48cf759

bedrock
2015-02-01, 17:36
Az én konfigom:

- DJI OPTO 30A ESC
- DJI 2212 920KV motorok
- DJI Naza M Lite (upgrade V2-re)
- A-Spec 4500mAh 3S
- Leszállótalpak ( a fehér műanyag)
- CS-1 Ltomi féle gimbal
- Orangerx open lrs vevő
- Mobius
- Immersion 600mW 5.8GHz (ez folyamatban, jelenleg Fatshark 250mW)
- BazsóG féle hangolt málnakeverők

Ez így 1340g.
Felkerül még rá egy DJI IOSD mini, és a PMU-t V2-re cserélem. Tehát a végleges súly 1370g lesz.

Az akiskat egyenlőre óvatosan terhelgetem ebben a hidegben. 10 perc normál intenzitású repülés után a visszatöltött A 2400-2600mAh.
Ez alapján az elméleti repidőm 16-18 perc körül alakul.
Egy 4500ös aksi mindössze 280g!No és nem 10C, hanem 65-130! Ki fogom próbálni 2db akisval is. Úgy még mindig 1650g körül lesz a felszállósúly. Ha nem számolok rosszul, akkor így ki kellene jönnie 25 perc körüli repidőnek.

Ti mekkora felszállósúlyból milyen repidőt hoztok ki?

Bozso
2015-02-02, 15:22
Az én konfigom:

- DJI OPTO 30A ESC
- DJI 2212 920KV motorok
- A-Spec 4500mAh 3S
- CS-1 Ltomi féle gimbal
- Orangerx open lrs vevő
- Mobius

Ez így 1340g.
Felkerül még rá egy DJI IOSD mini, és a PMU-t V2-re cserélem. Tehát a végleges súly 1370g lesz.

Az akiskat egyenlőre óvatosan terhelgetem ebben a hidegben. 10 perc normál intenzitású repülés után a visszatöltött A 2400-2600mAh.
Egy 4500ös aksi mindössze 280g!No és nem 10C, hanem 65-130! Ki fogom próbálni 2db akisval is. Úgy még mindig 1650g körül lesz a felszállósúly. Ha nem számolok rosszul, akkor így ki kellene jönnie 25 perc körüli repidőnek.

Egyenlőre levettem a talpakat, a gimbal még várat magára, így 1284gr a felszálló. Ebből 325 gr a 3 cellás 20c-s 4000mAh-ás Zippy, és kb 70gr a 2000mW-os lesugárzó, plusz még az panel FPV kamera, de nincs leszállótalp, gimbal, Mobius. Itt komoly különség a Te javadra súlyban a video adó, és az akku. Honnan rendelted az A-Spec akkukat, hogy bírják hosszú távon a strapát?
Gimbalt, kamerát ugyanazt tervezek, mint ami neked van, de én külön FPV kamerát használok, mert a Mobius-nak van késleltetése, ami a levegőben nem gond, de földközelben már igen. És az a célom, hogy azért alacsonyan is el tudjak repkedni szemüveggel.
Apropó: láttam videókat Tomi könnyű gimbaljáról, és néha bereceg rajta döntött állapotban a vezérlés. Neked mi róla a vélemény?
Sajnos kihegyezett repidőt még nem tudok, de sokáig kacérkodtam a gondolattal, hogy áttérek a 4 cellára, egy ismerősöm koptere alapján. 4 cella, 5200mAh, 35C, 9x5-ös karbon propok. De ott már a súly 1700+.
És minden +100gr kalkulációk szerint 1-1,5perc repidő csökkenés, persze az akku kapacitása meg többet ad. Szóval meg kell találni az otimumot.

bedrock
2015-02-02, 17:22
Az aksikat a HK EU-ból rendeltem. Drágák, de egyenlőre úgy tűnik megéri. Bár ilyen hidegben nem fogom a határaikat keresgélni, azt majd 15 fok fölött.
Ahogy írtam, 1340g súlyt 10 percig 2500mA felhasználással elvisznek.
Nem nagyon fogom 2 akisval hajtani, de azért egy pár teszt erejéig igen. Bár a multi nem erre való, a cél hogy 6km-t elérjek.
Tetszik Tomi féle gimbal. Valóban nagyon könnyű, nekem is bereceg néha, de nálam a kábelek elrendezése az oka. Ma átrendezem.

Repültem egy startot a IOSD minivel. Tetszik! :) 13-14 m/s a max sebességem GPS módban. Azt reméltem gyorsabb egy kicsit.

Pont ma nézegettem a Mobius késését. Magammal szemben lebegtem, a szemüveg rajtam és integettem magamnak :)
Pár tizednél sec-nél nem lehet több a késés. Számomra teljesen megfelel, nem lesz külön FPV kamera rajta.

A táv teszteket tervezem FPV kamerával repülni majd, gimbal és mobius nélkül.

Nekem tetszik a 3S konfig, főleg ezekkel az aksikkal.

Bozso
2015-02-02, 19:37
Milyen propokkal hajtod?

bedrock
2015-02-02, 19:46
Gyári DJI 9443

Bozso
2015-02-02, 20:41
Az akkun milyen csatlakozó van? A HK oldalán nem látom jól.

bedrock
2015-02-02, 21:06
Átforrasztottam XT60-ra. De az eredeti: Discharge Plug: 5.5mm Bullet connector

kigyosi9
2015-02-03, 07:54
Átforrasztottam XT60-ra. De az eredeti: Discharge Plug: 5.5mm Bullet connector

Valaki használ GRAUPNER 3 BLADE 9x5 Propokat ehez a géphez?

http://i.ebayimg.com/00/s/MTAwMFgxMDAw/z/zCUAAOSwg3FUeNK2/$_57.JPG

Jobbak ezek a 3 pengés propellerek?
Láttam hogy ennek nincs benne a belsejében a két oldalában a lapolás ezért kérdéses hogy hogyan lehet biztonságosan rögzíteni hogy ne forogjon a tengelyen a propeller.

bedrock
2015-02-03, 08:56
A robbanós gépeknél azt tapasztaltam, hogy a 3 tollú légcsavarok gyengébb hatásfokúak a 2 tollúaknál.
Elektromos és multi témában nem tudom.

Kisszabó
2015-02-03, 09:03
Amennyire én tudom az elektromos "világban"is ugyan ez a helyzet... Akkor szokták alkalmazni, ha pl nem fér el a 10"-os prop, de a 9x5-ös kéttolúnál még egy kicsivel több emelő-erő kellene, akkor oda jó egy 9"-os háromtollú...

kigyosi9
2015-02-03, 10:16
Amennyire én tudom az elektromos "világban"is ugyan ez a helyzet... Akkor szokták alkalmazni, ha pl nem fér el a 10"-os prop, de a 9x5-ös kéttolúnál még egy kicsivel több emelő-erő kellene, akkor oda jó egy 9"-os háromtollú...

Köszönöm a segítséget. Ebben a formában akkor felejtős a dolog. :)

Egyébként Nektek hogy van megoldva hogy ne tudjanak lelazulni a csavarok a motorok végéről?
Mert ugye itt nem ellentétes az anyák menete hanem mind jobbos így félő hogy le tud lazulni.

Bozso
2015-02-03, 11:36

Egyébként Nektek hogy van megoldva hogy ne tudjanak lelazulni a csavarok a motorok végéről?
Mert ugye itt nem ellentétes az anyák menete hanem mind jobbos így félő hogy le tud lazulni.

Nekem DJI motorjaim vannak, azoknak speckó tengelyvégük van laposított adapterrel, arra megy rá az ugyanilyen laposított lyukkal gyártott légcsavar. Persze, az ellenütemben forgó légcsavarok lefogatói a forgásirány miatt könnyebben oldhatók ki. A fizika az fizika.
Kép egy DJI légcsavarról:
http://www.century-helicopter.de/images/product_images/popup_images/1880_2.jpg
Én nem mernék sima tengelyes rögzítéssel ellenirányban forgó motorral felengedni koptert.

Kisszabó
2015-02-03, 13:45

Én nem használok semmit, de vagy önzáró-anya kellene, vagy menetrögzítő...

kigyosi9
2015-02-03, 14:25
Nekem DJI motorjaim vannak, azoknak speckó tengelyvégük van laposított adapterrel, arra megy rá az ugyanilyen laposított lyukkal gyártott légcsavar. Persze, az ellenütemben forgó légcsavarok lefogatói a forgásirány miatt könnyebben oldhatók ki. A fizika az fizika.
Kép egy DJI légcsavarról:
http://www.century-helicopter.de/images/product_images/popup_images/1880_2.jpg
Én nem mernék sima tengelyes rögzítéssel ellenirányban forgó motorral felengedni koptert.

Igazából nem értem mert nekem is gyári DJI motor van és gyári prop de nem ilyen a kialakítása.
Pontosan ilyen:
http://smhttp.18397.nexcesscdn.net/808F5E/magento/media/catalog/product/cache/5/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/j/djif450f550motor.jpg

Kicsit aggódok hogy letekeredik. Én inkább valami könnyen oldható menetrögzítővel felragasztom.
Gondoltam még körmös alátétre a prop és a csavar közé.

Bozso
2015-02-03, 14:36
Igazából nem értem mert nekem is gyári DJI motor van és gyári prop de nem ilyen a kialakítása.
Pontosan ilyen:
http://smhttp.18397.nexcesscdn.net/808F5E/magento/media/catalog/product/cache/5/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/d/j/djif450f550motor.jpg

Kicsit aggódok hogy letekeredik. Én inkább valami könnyen oldható menetrögzítővel felragasztom.
Gondoltam még körmös alátétre a prop és a csavar közé.

Pontosan ilyen motorom van nekem is. A képen is látszik az elfordulást gátló laposítás. Erre megy az általam linkelt képen látható kiképzésű propeller. Nagy néha próbálok utánahúzni biztonság kedvéért a kúpon, de nincs vele gond, nem kotyogósodik ki, nem tud elfordulni használat közben.
Ha a propod nem ilyen kiképzésű, érdemes beszerezni ilyet.

kigyosi9
2015-02-03, 15:30
Igen :) Akkor az enyém is ilyen :) Én bonyolultabb dologra gondoltam. :)
AZ így már tiszta hogy a prop nem tud megfordulni a motoron de a motoron lévő anya meg le tud tekeredni.
Ez az én félelmem :) Az önzáró anya az jó ötlet, annyi hogy nem túl esztétikus ezért gondoltam a menetrögzítőre.

Amúgy azt lehet tudni hogy ennek a gépnek mennyi a maximális felszálló súlya? Most jelenleg 1,4 Kg-nál járok de még szeretnék nagyobb akkist és egy két apróságo.

Kisszabó
2015-02-03, 15:42
Nekem sem tetszik az önzáró anya - én is menetrigzítőzöm majd, ha meglesz a végleges prop-méret.
Szerintem "medium" vagy annál gyengébb menetrögzítővel biztosan jó lesz.

bedrock
2015-02-03, 15:48
Ma teszteltem 2db aksival. Így a felszállósúly 1640g volt.
Ugyanúgy 7 percet repültem, mint 1 aksival. A fogyasztás így alakult:
1340g felszállósúly: 1800mA, azaz 1 perc 260mA
1640g felszállósúly: 2100mA, 1 perc 300mA

Tehát 2db aksival, 9000mAh val kijön a 30 perc repidő :)

A kamera képén látható volt, hogy jobban remegett a gép a plusz súllyal.

bedrock
2015-02-03, 17:50
Milyen gain-ekkel repítitek az F450-et?

Az enyém jelenleg:

http://rcpilot.hu/users/196/25750/b_201502031749155468.jpg

Bozso
2015-02-03, 18:49
Igen :) Akkor az enyém is ilyen :) Én bonyolultabb dologra gondoltam. :)
AZ így már tiszta hogy a prop nem tud megfordulni a motoron de a motoron lévő anya meg le tud tekeredni.
Ez az én félelmem :) Az önzáró anya az jó ötlet, annyi hogy nem túl esztétikus ezért gondoltam a menetrögzítőre.

Amúgy azt lehet tudni hogy ennek a gépnek mennyi a maximális felszálló súlya? Most jelenleg 1,4 Kg-nál járok de még szeretnék nagyobb akkist és egy két apróságo.

Olvastam ezt a blogot, kb 2kg-os F450-est konstruált a srác emeletráépítéssel alul-fölül:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2036593
Ő 4s akkuval hajtotta a végén.

kigyosi9
2015-02-04, 05:26
Olvastam ezt a blogot, kb 2kg-os F450-est konstruált a srác emeletráépítéssel alul-fölül:
http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=2036593
Ő 4s akkuval hajtotta a végén.

Es az hogy most 3 vagy 4 cellas akksit hasznalok az mitol fugg?
Az nem okoz problemat a vezerlonek, a vevonek, a gimbalnak hogy tobb aramot kap? Mikyen elonyei vannak ha 4 cellas akksit hasznalok?
Csak epp akksi vasarlas elott allok es azert kerdezem. Jelenleg 3 cellas 2200 as akksijaim vannak (elozo modellbol maradt meg) es most ugy akarom hogy abbol hasznalok kettot bar gondolom a repulesi ido nem lesz igy tul sok ezert szeretnek nagyobbat venni.

Kisszabó
2015-02-04, 07:00
A vezérlőnek, meg a gimbalnak biztosan nem - a motorok a kérdésesek, hogy bírják-e?
Ha gyárilag belőtt konfigot vettél, akkor szerintem maradj a 3 cellásnál. (könnyebb is mint a 4 cellás) Esetleg vegyél belőle egy kompakt 4000-eset.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21360__ZIPPY_Compact_4000mAh_3S_25C_Lipo_Pack.ht ml ez aránylag könnyű, és van benne nafta. Én ugyan ilyet használok 4 cellásban (de nem ilyen konfighoz, csak a vezérlőm naza)

kigyosi9
2015-02-04, 08:46
A vezérlőnek, meg a gimbalnak biztosan nem - a motorok a kérdésesek, hogy bírják-e?
Ha gyárilag belőtt konfigot vettél, akkor szerintem maradj a 3 cellásnál. (könnyebb is mint a 4 cellás) Esetleg vegyél belőle egy kompakt 4000-eset.

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21360__ZIPPY_Compact_4000mAh_3S_25C_Lipo_Pack.ht ml ez aránylag könnyű, és van benne nafta. Én ugyan ilyet használok 4 cellásban (de nem ilyen konfighoz, csak a vezérlőm naza)

Akkor maradok a 3 cellánál.
Én erre az akksira gondoltam:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=24310
Ebből mondjuk vennék 4 darabot, azzal már el lehetne repülgetni :)
Esetleg ebből az akksiból 2-őt a gépre téve egy Y kábellal összekötve repülhetek vagy félő hogy a nagy repidő miatt melegednének a dolgok?

Kisszabó
2015-02-04, 09:15
Kérdezd meg a többieket is, de én nem hallottam jókat erről a Nano-s cuccról...
Amit én Linkeltem Zippy az pont fele ennyibe kerül! Igaz, nem 4500mAh, "csak" 4000-es. De akkor egy 4500-as árából kijön 8000 mAh.

Amúgy ne számold úgy, hogy 2 akksival 2x annyi repidőd lesz... mert a súly is jóval több! 290g egy plusz akksi! Inkább csak 1,5-ös szorzóval számolj. Jobban jársz, ha 1 akksival repülsz, és leszállsz akksit cserélsz, és újra felszállsz:)

De majd mások is biztosan mondanak véleményt!

Leírod azért nekem a pontos konfigod? (motor KV értékét, prop méretet, géped súlyát, stb.)

bedrock
2015-02-04, 10:35
Ezt at A-spec 3S 4500 ös aksit használom. Eddig 8-10 startot repültem velük 0-5 fokokban, teljesen rendben vannak. Lineárisan adják le a teljesítményt, nem úgy mint pl a Zippy Compact-ok, ahol elég gyorsan beesik a feszültség.
Ma renedltem ismét ebből aksiból.
Súly / teljesítmény arányban a legjobb, ami a piacon van. Mielőtt kifizettem volna a dupla árat értük, utána olvastam. Többségben pozitívan nyilatkoznak erről az aksiról.
Hozzáteszem, hogy igen óvatosan bánok velük. Terhelés alatt 3.3 alá nem engedem, 0,5C -vel töltöm.
Az aksik súlya pár grammal a gyári adat alatt van: 270g! No persze azokkal a rövid csatlakozókkal kevéssé használhatóak, de átforrasztás és tépőzár ragasztás után is mindössze 280g a 4500mAh aksi...

Kisszabó
2015-02-04, 10:42
Na - már meg is van az ellenpélda! :)
Nekem semmi ilyen fesz beesés nincs a Zippykkel!
Nálunk ne mvált be a Nano, de látod - 2 emberől már 50-50%. Olvass még utána, vagy kérdezz meg még másokat is.
(én fű alatt még mindig megkérdőjelezem, hogy ér-e 2x annyit, de ezt a te pénztárcád döntse el)

bedrock
2015-02-04, 10:58
Fél éve próbálgatom a különböző aksikat. Keresem a legjobb teljesítmény / súly arányt. Hosszú távú FPV repüléseknél fontos minden gramm. Egy csupaszárnnyal már 2 órát is repültem (33km távolság). Itt ugyan úgy megy a grammok méregetése a mint a multirotoroknál.
A Zippy Compact jó aksi, de ahogy írtam az én tapasztalatom az hogy a repülés elején elég gyorsan esik a feszültség. Majd megtartja azt és leadja a névlegesen megadott teljesítményt. Konkrétan 5800mAh 3S aksikkal (3db párhuzamosan) repültem az eddigi legnagyobb távom, ahol is a repülés első harmadában beesett 11,5V-ra a fesz, majd a második, harmadik harmadban innen le 11,2V-ra. Jó aksi a Compact, csa nekem még faragnom kellett le a súlyból.

Az A-spec akik nálam majd tavasszal bizonyítanak, vagy nem. 15 fok alatt nem terhelem nagyon. De ha végre jó idő lesz, megnézem mit tudnak valójában.

Kisszabó
2015-02-04, 11:03
Na - ez így már korrektebb - így már én is értem, neked miért jobb!
Akkor a kolléga mérlegel majd, hogy mi mennyit ér meg neki pénzben.

Bozso
2015-02-04, 11:20
A Zippy Flightmax és Compact között mi a súlyon kívül a lényeges különbség, van valakinek tapasztalata?
Én a Flightmax 4000mah 20c 3 cellásat használom megelégedéssel, csak mert azzal adták a koptert. A repidőt még nem feszegettem. Erősen agitálnak 4s felé, de az nagy beruházás.

Kisszabó
2015-02-04, 11:22
A compakt méretben és súlyban kisebb - ne kérdezd hogyan sikerült nekik :)
Nekem muszáj volt ilyet vennem, mert a sima 4S-es akksi nem fért be a vázba - szóval én innen ismerem őket.

Bozso
2015-02-04, 11:45
Mivel a NAZA vezérlőivel ellentétben az APM a rezgéscsillapító pad, és a felfelé álló tüskék miatt nem fér be az F450 alsó lemezére, így oda kellett raknom a 4000-es akkut, ami szerencsére pont befér. Így vastagabb akku esetén annak mennie kellene a felső szintre, a vezérlőnek kellene megoldanom föléje egy könnyű, magasított új emeleti szintet.
Lábakat lehetőleg nem akarom felszerelni, könnyített gimbal megoldásnak valami TBS-szerű előre nézőt akarok konstruálni/beszerezni/nyomtattatni.

kigyosi9
2015-02-04, 20:38
Kérdezd meg a többieket is, de én nem hallottam jókat erről a Nano-s cuccról...
Amit én Linkeltem Zippy az pont fele ennyibe kerül! Igaz, nem 4500mAh, "csak" 4000-es. De akkor egy 4500-as árából kijön 8000 mAh.

Amúgy ne számold úgy, hogy 2 akksival 2x annyi repidőd lesz... mert a súly is jóval több! 290g egy plusz akksi! Inkább csak 1,5-ös szorzóval számolj. Jobban jársz, ha 1 akksival repülsz, és leszállsz akksit cserélsz, és újra felszállsz:)

De majd mások is biztosan mondanak véleményt!

Leírod azért nekem a pontos konfigod? (motor KV értékét, prop méretet, géped súlyát, stb.)

Itt lenne a configom:

F450 váz
NAZA M LITE vzérlő
NAZA GPS
Orange QRX vevő
Spektrum DX7EU rádió
Gyári propok (1038)
Walkera 2G-D gimbal
SJ4000
DJI 2212/920KV motorok

Itt pedig a gain-ok:
(sajnos én még nem tudom hogy ezek mit jelentenek. Ezeket nem én állítottam be és még sajnos nem volt alkalmam repülni a géppel)
Amit ma észrevettem hogy atti módban a szobába adtam neki kicsit nagyobb gázt és elkezdett a földön elcsúszni jobbra. Nem emelkedett fel viszont a földön ment elfele.
Ez így normális? Elvileg a gépet kipróbálták és repültek vele.

http://www.kephost.com/image/Fb7i

Direkt link:
http://www.kephost.com/images/2015/02/04/GAIN.png

Kisszabó
2015-02-04, 20:53
Én levenném az értékeket 120%-ra. Tudom, hogy van akinek 150-en sem remeg be, de nekem pl 145-ön már cizzelált volt a gép. 120-on nagyon nyugodt! Persze ez nem azt jelenti, hogy lassabban repül, csak a reakciója kicsit nyugisabb, nem "idegbeteg".
Utána nekem sokkal simábban repült.

A gép súlyát nem írtad le (1400-1650-re saccolom) - de 10x4-es proppal, 920-as mocival szerintem mindenképp maradj a 3 cellánál... Ha 4-re lépnél, akkor kisebb propi kellene, de lehet a motornak sok lenne a 4S.
Most amúgy jól elbírja magát a gép? Tehát ha hirtelen emelkedni akarsz, akkor van benne tartalék? Mert az új akksid kicsit nehezebb lesz mint a mostani...

Bozso
2015-02-04, 21:08
Itt lenne a configom:

F450 váz
NAZA M LITE vzérlő
NAZA GPS
Orange QRX vevő
Spektrum DX7EU rádió
Gyári propok (1038)
Walkera 2G-D gimbal
SJ4000
DJI 2212/920KV motorok

Itt pedig a gain-ok:
(sajnos én még nem tudom hogy ezek mit jelentenek. Ezeket nem én állítottam be és még sajnos nem volt alkalmam repülni a géppel)
Amit ma észrevettem hogy atti módban a szobába adtam neki kicsit nagyobb gázt és elkezdett a földön elcsúszni jobbra. Nem emelkedett fel viszont a földön ment elfele.
Ez így normális? Elvileg a gépet kipróbálták és repültek vele.

http://www.kephost.com/image/Fb7i

Direkt link:

A vertikális gaint soknak tartom, de lehet, hogy így jó a konfigod.
Eredetileg NAZA-M Lite vezérlővel vettem a koptert, és az első felszállási kísérletemnél megbukfenceztettem. Szépen lassan akartam elemelni a földről, de az elkezdett oldalazni, a lábak meg persze elakadtak a fűben. Azóta bátor, rövid mozdulattal emelem el, utána az automatika meg besegít.
Szóval a szobában nem javaslom a propokat fennhagyva, feszesen kikötözés nélkül járatni a motorokat. Az APM gainjait ugyanis pl úgy javasolt belőni, hogy egy keretbe feszesen kikötözzük a koptert, és úgy állogatjuk az értékeket menet közben, attól függően, hogy mennyire oszcillál. De jártam úgy, hogy a rádiót APM-en rosszul kalibráltam be és a motorok felbőgtek ezerrel. Most ha akkor a propok is rajta vannak, a mennyezeti gipszkartonon is keresztül vág a vas.
Inkább szabadban kezdj el bőgetni, főleg egy már beállított géppel. Könnyen törhet bármi a lakásban.

kigyosi9
2015-02-04, 21:54
Én levenném az értékeket 120%-ra. Tudom, hogy van akinek 150-en sem remeg be, de nekem pl 145-ön már cizzelált volt a gép. 120-on nagyon nyugodt! Persze ez nem azt jelenti, hogy lassabban repül, csak a reakciója kicsit nyugisabb, nem "idegbeteg".
Utána nekem sokkal simábban repült.

A gép súlyát nem írtad le (1400-1650-re saccolom) - de 10x4-es proppal, 920-as mocival szerintem mindenképp maradj a 3 cellánál... Ha 4-re lépnél, akkor kisebb propi kellene, de lehet a motornak sok lenne a 4S.
Most amúgy jól elbírja magát a gép? Tehát ha hirtelen emelkedni akarsz, akkor van benne tartalék? Mert az új akksid kicsit nehezebb lesz mint a mostani...

A gép súlya akksi nélkül most 1320 g.
Az a baj hogy én nem tudom hogy ezek az értékek mik és hogy mit jelent ha változtatok rajta.
Mondhatni első kopterem ez a gép és még nem repültem vele.
Azt hogy jól bírja e azt se tudom :) Annyit tudok hogy olyan 40%os gáznál már látszik hogy a karok hajlanak picit felfele és emelné a gépet :)
Sajnos az időjárás miatt még nem volt vele alkalmam repülni.
Ha a gain értékeken állítok abból nagy baj lehet? Ha mondjuk lejjebb veszem ahogy írtad? Mert tényleg nem tudom hogy mi micsoda sajnos.

Nem akarok vele a lakásban repülni csak kiváncsi voltam aztán meglepődtem hogy elkezdett csúszni a padlón oldalra fele.
Ha mondjuk hirtelen felemelkedek vele akkor valószínű már nem fog oldalra menni?

Egyébként köszönöm hogy ilyen segítő készek vagytok :)

Kisszabó
2015-02-04, 22:17
A gain, az tulajdonképpen "gerjesztést, erősítést" jelent itt, amúgy nyereséget jelent.
Igazából azt állítod vele, hogy a karokra mennyire reagáljon a gép érzékenyen. Ha túl nagyra rakod, pl 150%, vagy afölé, akkor előfordul, hogy lebegés közben is remeg, mint aki zizis. :)
Ha leveszed pl 120-130-ra, abból semmi baj nem lesz. Ez főként az első két értékre igaz! (pitch / roll)
(ilyen problémával küzdünk a Naza topicban)
Amúgy a Lite hajlamos a "földön mászni, vagy driftelni" de mindig csak addig, amíg "hideg". Pl ha felszállsz, 1-2percet repkedsz, aztán leszállsz, akkor után 99%, hogy már nem csinálja.
Mondjuk ezért frissítik most a tagok V2-re a progit rajta, mert az nem csinálja.
Ha így marad, akkor az első startnál egy kicsit bátrabb gáz kell. (reméljük nem áll fejre :) )
Az oldalra "mászás" lehet még nem tökéletes súly elosztástól is - próbálj játszani az akksi elhelyezésével. Pl ha jobbra mászik, akkor tedd kicsit balra az akksit, vagy csak fordíts rajta egy kicsit. ( ha van rá mód)

Küldesz egy képet a gépedről - akksival együtt?!

petya1979
2015-02-04, 23:18
Netről loptam a fotókat,talán a kép alapján érthetőbb lesz a beállítás...

http://postimg.org/image/8o0kd7sjr/

kigyosi9
2015-02-05, 09:07
A gain, az tulajdonképpen "gerjesztést, erősítést" jelent itt, amúgy nyereséget jelent.
Igazából azt állítod vele, hogy a karokra mennyire reagáljon a gép érzékenyen. Ha túl nagyra rakod, pl 150%, vagy afölé, akkor előfordul, hogy lebegés közben is remeg, mint aki zizis. :)
Ha leveszed pl 120-130-ra, abból semmi baj nem lesz. Ez főként az első két értékre igaz! (pitch / roll)
(ilyen problémával küzdünk a Naza topicban)
Amúgy a Lite hajlamos a "földön mászni, vagy driftelni" de mindig csak addig, amíg "hideg". Pl ha felszállsz, 1-2percet repkedsz, aztán leszállsz, akkor után 99%, hogy már nem csinálja.
Mondjuk ezért frissítik most a tagok V2-re a progit rajta, mert az nem csinálja.
Ha így marad, akkor az első startnál egy kicsit bátrabb gáz kell. (reméljük nem áll fejre :) )
Az oldalra "mászás" lehet még nem tökéletes súly elosztástól is - próbálj játszani az akksi elhelyezésével. Pl ha jobbra mászik, akkor tedd kicsit balra az akksit, vagy csak fordíts rajta egy kicsit. ( ha van rá mód)

Küldesz egy képet a gépedről - akksival együtt?!

Itt lenne pár kép a gépről:

http://www.kephost.com/image/Fbd0
http://www.kephost.com/image/FbdJ
http://www.kephost.com/image/Fbda

Én is gondolkoztam a V2-re való frssítésen de nem csináltam még ilyet úgyhogy nem tudom. Még egyenlőre így kipróbálom :)
Esetleg azt meg tudjátok mondani hogy melyik értéket mennyire állítsak hogy biztos ne legyen gond majd első repülés közben?
Köszönöm az ábrát, nagy segítség ez is. Inkább az a gond hogy nem tudom melyik érték mekkora változást okoz.
Nem baj ha nem olyan "hirtelen" a gép, inkább lennék óvatosabb aztán majd finomítok rajta.
Még azt nem tudom hogy repülés közben tudok váltani ATTI és GPS ATTI között bármikor? Többnyire GPS módban szeretnék repülni de sose tudni mikor kell átváltani.

A képeken kívül annyi változás van most a gépen hogy a gimbalt és a kamerát előrebb tettem kicsit mert belelógott a gép lába a képbe.
A GPS tartó helyett tettem egy lehajthatót ami kicsit magasabb ettől.

Köszönöm a segítséget

Kisszabó
2015-02-05, 09:21
Ment Privi!
Amúgy ha a legfelső képet nézzük, így ahogy azon áll a géped - a kép alapján merre kezd el "mászni" amikor adod a gázt? Bár úgy látom minden a helyén van, szóval szerintem ez csak a Lite sajátossága lesz...

kigyosi9
2015-02-05, 21:45
Ment Privi!
Amúgy ha a legfelső képet nézzük, így ahogy azon áll a géped - a kép alapján merre kezd el "mászni" amikor adod a gázt? Bár úgy látom minden a helyén van, szóval szerintem ez csak a Lite sajátossága lesz...

Ma ismét megpróbáltam igaz csak a szobában hogy húz e gép valamelyik irányba felszállásnál.
Nagyon óvatos voltam és nem is akartam vele felszállni csak kíváncsi voltam hogy ismét jelentkezik e probléma.
A gázkart több mint félig fel kell tolni ahhoz hogy látszódjon hogy már emelkedne elfele a földtől viszont ahogy a géppel szemben állok (tehát felém néz) csak a bal oldali lábai emelkednek el. Az a durva benne hogy a boltíves talp van rajta és olyan széles mind a gép majdnem és csak a bal oldali emelkedik el a földtől ami olyan érzés ha több gázt adnék neki szinte álló helyben fejre állna. Nem tudom hogy most az a baj hogy nem hirtelen történik a gázadás és nem ugrik el a földtől de ez így elég félelmetes. :)

Van erre esetleg valami módszer megnézni? Vagy csak egy füves réten gázt adni és lesz ami lesz?
Nem lehet esetleg beállítás probléma? Bár elvileg repültek a géppel ugyhogy jónak kell lennie de hát messziről jött ember azt mondd amit akar :)

Köszönöm a segítséget Nektek.

Bozso
2015-02-05, 22:06
Ma ismét megpróbáltam igaz csak a szobában hogy húz e gép valamelyik irányba felszállásnál.
Nagyon óvatos voltam és nem is akartam vele felszállni csak kíváncsi voltam hogy ismét jelentkezik e probléma.
A gázkart több mint félig fel kell tolni ahhoz hogy látszódjon hogy már emelkedne elfele a földtől viszont ahogy a géppel szemben állok (tehát felém néz) csak a bal oldali lábai emelkednek el. Az a durva benne hogy a boltíves talp van rajta és olyan széles mind a gép majdnem és csak a bal oldali emelkedik el a földtől ami olyan érzés ha több gázt adnék neki szinte álló helyben fejre állna. Nem tudom hogy most az a baj hogy nem hirtelen történik a gázadás és nem ugrik el a földtől de ez így elég félelmetes. :)

Van erre esetleg valami módszer megnézni? Vagy csak egy füves réten gázt adni és lesz ami lesz?
Nem lehet esetleg beállítás probléma? Bár elvileg repültek a géppel ugyhogy jónak kell lennie de hát messziről jött ember azt mondd amit akar :)

Ha nem piszkáltad a beállításokat, nem dugdostad át a vezetékeket a vezérlőn, vagy a szabályzókon, és a propok is rögzítve vannak, akkor nem lehet akkora zűr, hogy boruljon, amikor a levegőben van. Bátran elemelni a földtől, akkor a lábak nem akadhatnak el oldalazás közben. Mindenképpen GPS módban szállj fel, amikor vártál már az akku rádugása után vagy három percet, hogy helyreálljon a vezérlő lelki békéje. Ekkor már rég kivillogta a talált műholdakat. Persze, kültéren.
Ja, és a kopter ne feléd nézzen, hanem előre. Így az irányok az esetleges korrigálásnál is evidensebbek.

Arra vigyázz, hogy a súlypont középen legyen. Ezt legkönnyebben az akku odébbrakásával tudod elérni.

petya1979
2015-02-05, 23:43

Nekem ugyanez volt a probléma.... A forgásirány nem volt jó az egyik motoron,pedig legalább ötször megnéztem.Hirtelen elemelni,mert a levegőáramlás miatt mocoroghat ide-oda.Én ezt vettem észre.Fejre is állt.Amikor mindent átnéztem újra,akkor megfogtam az alját és úgy adtam finoman gázt,és figyeltem merre mocorog.Persze fogalmazzunk úgy,hogy nem is mondtam,mert balesetveszélyes....
Viszont manuálba rögtön hanyat vágja még most is magát.

Kisszabó
2015-02-07, 08:27
Beírom ide is, mert szerintem benneteket is érint!
NAZA vezérlőkkel kapcsolatos beállítás!!!

Sziasztok - talán van egy kis segítségem a számotokra - a számunkra!
Beszéltem egy nálam jobban hozzáértővel (nemvolt nehéz ilyet találni) a témáról, a következőre jutottunk:
Felső GAIN sor a pozíció tartásért felel! Ezért van az, ha túl magas az érték, akkor lebegés közben rángatózik a gép! (ezt gondolom már mindenki tapasztalta?)
Az alsó GAIN sor pedig a gép viselkedése a botokra (Attitude = magatartás, viselkedés) magyarul ezzel állítjuk a mozgás érzékenységét! (talán ezt jobb kitenni potira, ha már nem rángatózik a gépünk egyhelyben)

Találtunk egy videó-t, ami alá is támasztja ezeket - figyeljétek a kiírásokat majd a film alatt. A film végefelé ezt javasolja: Basic GAINs (felső sor) 100%-ra; Attitude GAINs (alsó sor) 130%-ra.

https://www.youtube.com/watch?v=LnQLJVTDuKw

Remélem így már kitisztul a kép :)

egy másik: https://www.youtube.com/watch?v=twSop7fvkoQ

Köszönöm Attilának a segítséget!

Bozso
2015-02-07, 09:11
Kisszabó: köszi az infót, így helyrekerült pár dolog.

Kisszabó
2015-02-07, 10:19
Szívesen!
Krisz22 is adott egy videót - ez is NAZA beállítás, németül:
http://youtu.be/6Awaob84ynk

trialboj
2015-02-07, 20:50
Üdv,

Van egy F450-es gépem, Multistar 2212-es motorokkal. Senkinek nem ajánlom ezt a típust. A propeller biztosító kúp alakú csavart nem lehet precízen szorítani, így mindig félre áll, és ez elég sok rezgést generál.

Na most azt szeretném kérdezni hogy van-e valamilyen jól bevált olcsó megoldás egy egy mobiust fogassak a gépre, és viszonylag megszüntessem a jello-t?

Volt régebben egy ilyen topic: Légi fényképezés, kamerázás - kamerák, fényképezőgépek és a rezonancia // de sajnos már nem aktív, és nem tudom megtalálni sem. Mindenféle szivacsot próbáltam, nem volt jó, direkt is felfogtam a vázra kétoldalúval, de az is rossz volt. A propok ki vannak egyensúlyozva, és 3 motor sapka is szépen áll, de még így is több rezgést ad át mint amennyit a kamera elviselne, és élvezhetetlen a felvétel.

Bozso
2015-02-07, 21:12
Üdv,

Van egy F450-es gépem, Multistar 2212-es motorokkal. Senkinek nem ajánlom ezt a típust. A propeller biztosító kúp alakú csavart nem lehet precízen szorítani, így mindig félre áll, és ez elég sok rezgést generál.

Na most azt szeretném kérdezni hogy van-e valamilyen jól bevált olcsó megoldás egy egy mobiust fogassak a gépre, és viszonylag megszüntessem a jello-t?

Volt régebben egy ilyen topic: Légi fényképezés, kamerázás - kamerák, fényképezőgépek és a rezonancia // de sajnos már nem aktív, és nem tudom megtalálni sem. Mindenféle szivacsot próbáltam, nem volt jó, direkt is felfogtam a vázra kétoldalúval, de az is rossz volt. A propok ki vannak egyensúlyozva, és 3 motor sapka is szépen áll, de még így is több rezgést ad át mint amennyit a kamera elviselne, és élvezhetetlen a felvétel.

Hirtelen ezt tudom javasolni:
https://www.youtube.com/watch?v=PuNhiJAVum0

hangazoo
2015-02-07, 22:45
Ezt én is megépítettem, és rendben van, jól tette a dolgát.

Pár gondolat:

4S akksihoz
én is DJI 2212 motorral repülök, sokat olvastam utána hogy vajon bírja-e a 4S akksit ez a motor, mert alapvetően max. 3S.
Összegzés: a motor nyilván jobban melegszik a +920 RPM-től, de hideg időben ez nem valószínű hogy elmelegíti a motort, akár 10-es propokkal is mehet. Nyáron 30 fokban necces, ott figyelni kell a motor hőjére, ha lebegsz és kamerázgatsz fél gázon valszeg nincs gond, ha csapatod full gázon sanszos, hogy elmelegszik a motor. Ebben az időben javasolt a 8 v 9-es prop alapvetően de ott is figyelni kell.

nano akksi, 65C vel
a DJI 2212 max A-ja 10 alatt van. Mi az előnye ebben az esetben egy 65C akksinak?
PL: 3000mahx20C tud 60A constans.... tehát a 4 motor a 40A-ja bőven ki van szolgálva...

bedrock
2015-02-07, 23:00
Ezt én is megépítettem, és rendben van, jól tette a dolgát.
nano akksi, 65C vel
a DJI 2212 max A-ja 10 alatt van. Mi az előnye ebben az esetben egy 65C akksinak?

Annál az aksinál nem a 65C a lényeg, hanem a 4500mAh / 280g.

trialboj
2015-02-08, 00:11
És van akinél ez bevált? 3 ilyet készítettem, és egyik sem volt jó, egy lényegesen kevesebb rezgést generáló v262 géppel. Ezért a mostanira fel sem pattintottam, de ha van értelme kipróbálom.

A kisgépen csak tovább erősítette a rezgéseket.

hangazoo
2015-02-08, 07:19
Annál az aksinál nem a 65C a lényeg, hanem a 4500mAh / 280g.

Oké, de nyilván ebben az esetben nem szempont az ár, hiszen duplát fizetsz, kb. 500mah-ért és -6g ért cserébe:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21360__ZIPPY_Compact_4000mAh_3S_25C_Lipo_Pack.ht ml

Ok. megértettem. :)

hangazoo
2015-02-08, 07:23
próbáltál játszani a gyorskötöző vastagságával? Kicsit hosszabb és vékonyabb talán jobb lenne kisebb gépnél. Nekem F450 vázon jól működött...

Nemrég ezt rendeltem a Mobiushoz, de még nem tettem fel a gépre:
http://www.banggood.com/CC3D-Flight-Controller-Anti-vibration-Plate-Mini-APM-Compatible-p-950396.html
Könnyűnek könnyű.

voodoo
2015-02-08, 08:57
És van akinél ez bevált? 3 ilyet készítettem, és egyik sem volt jó, egy lényegesen kevesebb rezgést generáló v262 géppel. Ezért a mostanira fel sem pattintottam, de ha van értelme kipróbálom.

A kisgépen csak tovább erősítette a rezgéseket.

http://shop.traconelectric.com/product/TU140

Ez fémnyelves kötegelő, sokkal laposabb és puhább, mint a normál kötegelők, és lényeg az is hogy minél hosszabb legyen.

Én is csináltam egy pár verziót, de végül ez vált be:

http://kepfeltoltes.hu/150208/20150122_180723_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gyakorlatilag minden rezgést kiszedett, pedig nálam volt bőven. :)

hangazoo
2015-02-08, 09:48
http://shop.traconelectric.com/product/TU140

Ez fémnyelves kötegelő, sokkal laposabb és puhább, mint a normál kötegelők, és lényeg az is hogy minél hosszabb legyen.

Én is csináltam egy pár verziót, de végül ez vált be:

http://kepfeltoltes.hu/150208/20150122_180723_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Gyakorlatilag minden rezgést kiszedett, pedig nálam volt bőven. :)

Jól is néz ki, grat hozzá! :)

Az F450 lábakat miből csináltad? és milyen súlyúak?

voodoo
2015-02-08, 10:27
Jól is néz ki, grat hozzá! :)

Köszi, pedig csak proto...

A lábak is csak úgy születtek, hogy gyors meg kellett emelni a gépet mobius próbához, és hirtelen ez jutott eszembe, de tök jól bevált.

8/6 PE cső egyébként, légtechnikában használjuk, pont passzos az alsó lemez kivágásába, gyakorlatilag nincs súlya, rugalmas, méret variálható. Ja és ingyen volt... :)

Bozso
2015-02-08, 10:37
Én a gyári lábakat azért vettem le, mert 70gr a 4 db, viszont így mindent az emeletekre kellett zsúfolnom. Ezzel a PE csővel lehet, hogy érdemes foglalkozni.
Szerinted lehet vele olyan hasmagasságot elérni, hogy Tomi-féle könnyített gimbal biztonsággal elférjen az alsó lemez aljára rögzítve?

bedrock
2015-02-08, 11:15
Oké, de nyilván ebben az esetben nem szempont az ár, hiszen duplát fizetsz, kb. 500mah-ért és -6g ért cserébe:
http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__21360__ZIPPY_Compact_4000mAh_3S_25C_Lipo_Pack.ht ml

Ok. megértettem. :)

A Zippy Compact-okat próbáltam csupaszárnyon. Nincs gond velük, de nekem nem tetszett a teljesítmény leadásuk: az elején nagyon esik a fesz, bár ugyan szépen megtartják azt később.

A multiknál ugye minden grammot megfontolunk, lefaragunk ahol lehet.
Természetesen nem csak a +500mAh -6g motivált, hanem kíváncsi voltam az A-spec re.

voodoo
2015-02-08, 11:21
Én a gyári lábakat azért vettem le, mert 70gr a 4 db, viszont így mindent az emeletekre kellett zsúfolnom. Ezzel a PE csővel lehet, hogy érdemes foglalkozni.
Szerinted lehet vele olyan hasmagasságot elérni, hogy Tomi-féle könnyített gimbal biztonsággal elférjen az alsó lemez aljára rögzítve?
Szerintem lehet, de jövő héten kiderül mert most rendeltem tőle én is, mondjuk én a 160grammos verzióból, nem tudom melyikre gondoltál...
Most 75mm a hasmagasság, de simán emelhető...

Bozso
2015-02-08, 11:26
Én is a Zippy Compact-okon gondolkodom.
Illetve a 10C-s Multistar-okon is a súlyuk miatt. Azok nem drágák, és fórumon elhangzottak alapján sanszos, hogy elég a leadott teljesítmény. Ha a lila DJI 920KV-s motor csúcsban 10A-t eszeik, akkor elég az 5200mAh x 10C = 52A leadott áram a 4 motorra, beleszámolva a vezérlést, gimbalt, kamerát és az 1,5A fogyasztású video adót is.
Remélem, jól kalkuláltam.

voodoo: köszi, várom a fejleményeket a hasmagassággal, illetve a 160gr-ossal (JAVÍTOTTAM) kapcsolatban. Én a 100gr-os gimballal kacérkodom Mobius-hoz. Mi a különbség a kettő között?

voodoo
2015-02-08, 11:51
köszi, várom a fejleményeket a hasmagassággal, illetve a60gr-ossal kapcsolatban. Én a 100gr-os gimballal kacérkodom Mobius-hoz. Mi a különbség a kettő között?

160gr-ot akartál írni gondolom...
Sztem teljesen más a két gimbal, vezérlő, váz, motor, és tömeg tekintetében, meg persze árban, nekem most erre volt keret... :)

hangazoo
2015-02-08, 16:57
Köszi, pedig csak proto...

A lábak is csak úgy születtek, hogy gyors meg kellett emelni a gépet mobius próbához, és hirtelen ez jutott eszembe, de tök jól bevált.

8/6 PE cső egyébként, légtechnikában használjuk, pont passzos az alsó lemez kivágásába, gyakorlatilag nincs súlya, rugalmas, méret variálható. Ja és ingyen volt... :)

Teccik :), tennél fel képet, hogy a vázhoz és a karokhoz hogy illesztetted a PE csövet? Megyek a bauhausba :)

hangazoo
2015-02-08, 17:00

ma vettem meg a Tomi féle gimbalt:) hamarosan elválik... :)

Bozso
2015-02-08, 17:39
ma vettem meg a Tomi féle gimbalt:) hamarosan elválik... :)

Melyiket vetted?

voodoo
2015-02-08, 17:43
Teccik :), tennél fel képet, hogy a vázhoz és a karokhoz hogy illesztetted a PE csövet? Megyek a bauhausba :)

Rém bonyolult a rögzítés, kívül kötegelő, bent bedugtam az alsó lemez nyílásába egész a felső lemezig. Pont passzol bele a 8mm-es cső...

http://kepfeltoltes.hu/150208/20150208_172603_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150208/20150208_172747_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerencsére a cégnél van bent többféle keménységű cső, ez egy relatíve puha fajta, ha majd a gimbal miatt feljebb kell emelni, sztem a keményebb kell majd... :)

szerk.: Mondjuk ez egy HK-s váz, az eredetin nem tudom hogy van a nyílás a boardon, de sztem hasonló...

Bozso
2015-02-08, 17:59
Rém bonyolult a rögzítés, kívül kötegelő, bent bedugtam az alsó lemez nyílásába egész a felső lemezig. Pont passzol bele a 8mm-es cső...

http://kepfeltoltes.hu/150208/20150208_172603_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/150208/20150208_172747_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Szerencsére a cégnél van bent többféle keménységű cső, ez egy relatíve puha fajta, ha majd a gimbal miatt feljebb kell emelni, sztem a keményebb kell majd... :)

szerk.: Mondjuk ez egy HK-s váz, az eredetin nem tudom hogy van a nyílás a boardon, de sztem hasonló...

Ha jól gondolom, még nagyobb is a "lábak" terpesztése a földön, mint a gyárinak, meg egy esetleges csúsztatós leszállásnál nehezebben akad el bukfencre, mivel a cső könnyebben csúszik füvön, betonon.

voodoo
2015-02-08, 18:20
Ha jól gondolom, még nagyobb is a "lábak" terpesztése a földön, mint a gyárinak, meg egy esetleges csúsztatós leszállásnál nehezebben akad el bukfencre, mivel a cső könnyebben csúszik füvön, betonon.

Lehet hogy nagyobb, de kb ott fekszik fel ez is, viszont jobban csúszik a füvön, így van.

trialboj
2015-02-08, 21:49
Kösz a tippeket, én az alábbi megoldásokkal próbálkoztam, viszont mindegyik csak rontott a helyzeten.

A köv cikk első harmadában van egy elég jónak tűnő megoldás. Az aksival együtt helyezi fel a kamerát, és így a könnyű mobius kap némi súlyt ami sok rezgést felfog.

http://rcexplorer.se/projects/2012/07/the-tricopter-v2-6hv/

voodoo
2015-02-08, 22:36
Kösz a tippeket, én az alábbi megoldásokkal próbálkoztam, viszont mindegyik csak rontott a helyzeten.

A köv cikk első harmadában van egy elég jónak tűnő megoldás. Az aksival együtt helyezi fel a kamerát, és így a könnyű mobius kap némi súlyt ami sok rezgést felfog.

http://rcexplorer.se/projects/2012/07/the-tricopter-v2-6hv/

Én ebből a megfontolásból tettem le a kk vezérlőt az alsó szintre, az akksit meg alulról alá. Így igaz hogy nehezebben látható a kijelző (bár a felső lemez kivágásain pont látszik), viszont megszűnt az összes rezgésből adódó probléma a vezérlőt illetően. Amúgy is a felső szintre jön be a rezgések nagy része sztem...

csabatex
2015-02-09, 13:08
Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi.

Hozzájutottam egy törött CX-20-as quadró, alkatrészeihez.
Eredetileg 300-as a motor tengely távja, de én vettem hozzá motorokat és 10x4,5 tollakat szettben.
Szögeltem egy vázat fábol és műanyagcsőből de a prop méretei miatt 450mm esre kellett szerelnem, mert ezalatt összekócolódtak volna.

Eredetileg úgy gondoltam ha beválik megveszem az eredeti kasznit hozzá, de egy ismerősöm azt mondta, hogy hagyjam meg ezt a méretet mert stabilnak látszik így is.
Emiatt jött számításba az F450 váz.

Ideiglenesen vázzal így repül.

Csaba

https://www.youtube.com/watch?v=Uo2zDn4k7Ks&feature=youtu.be

javítottam a linket

Bozso
2015-02-09, 13:31
Sziasztok!

Véleményetekre lennék kíváncsi.

Hozzájutottam egy törött CX-20-as quadró, alkatrészeihez.
Eredetileg 300-as a motor tengely távja, de én vettem hozzá motorokat és 10x4,5 tollakat szettben.
Szögeltem egy vázat fábol és műanyagcsőből de a prop méretei miatt 450mm esre kellett szerelnem, mert ezalatt összekócolódtak volna.

Eredetileg úgy gondoltam ha beválik megveszem az eredeti kasznit hozzá, de egy ismerősöm azt mondta, hogy hagyjam meg ezt a méretet mert stabilnak látszik így is.
Emiatt jött számításba az F450 váz.

Ideiglenesen vázzal így repül.

Csaba

https://www.youtube.com/watch?v=Uo2z...ature=youtu.be

Szia!

Nem jó a youtube-link. Ellenőrizd le.
Egyébként, ha a motor bírja a nagyobb légcsavart, akkor semmi akadálya, hogy a 450-re rászereld. Az ebben a jó, hogy összelegózhatsz egy saját konigurációt.

Üdv: Zsolt

csomy
2015-02-09, 13:33
A videót én sem látom.
Nagyobb motor távolságokkal stabilabb lesz a gép, ez biztos.

csabatex
2015-02-09, 13:45
Nekem innen tiltott a youtube, ezért nem tudom leellnőrizni, de elvileg innen működik.
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?51997-Cheerson-CX-20-Pathfinder-Quantum-Nova-CX-20&p=1317797&viewfull=1#post1317797

De úgy is megtalálható, ha a youtube keresőbe beírod: CX20 rebuild csak így macerásabb.

elnézést,

Bozso
2015-02-09, 14:08
Nekem innen tiltott a youtube, ezért nem tudom leellnőrizni, de elvileg innen működik.
http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?51997-Cheerson-CX-20-Pathfinder-Quantum-Nova-CX-20&p=1317797&viewfull=1#post1317797

De úgy is megtalálható, ha a youtube keresőbe beírod: CX20 rebuild csak így macerásabb.

elnézést,

Amit láttam belőle, szépen repül, gratula hozzá.

csabatex
2015-02-09, 19:57
Hát, megrendeltem egy kit-et......

Bozso
2015-02-09, 20:17
Hát, megrendeltem egy kit-et......

Le mertem volna fogadni, hogy a következő lépésed ez lesz :) .

csabatex
2015-02-09, 20:24
Ez a szép a modellezésben.........egyformán gondolkodunk....... :)

bedrock
2015-02-10, 14:58
Az én konfigom:

- DJI OPTO 30A ESC
- DJI 2212 920KV motorok
- A-Spec 4500mAh 3S
- CS-1 Ltomi féle gimbal
- Orangerx open lrs vevő
- Mobius

Ez így 1340g.

Csak meg kellett néznem mit bír az aksi ilyen időben.
Ma 3 fokban 18 percet repült a gép 1 aksival.
Így elméletileg 2 aksival ki jön a 30 perc :)

Mekkora veszteséget jelent a jelenlegi 0 fok körüli idő a "normál" 20-30 fokos időhöz képest?

csancsi
2015-02-10, 15:47
Szerintem 15-20% lehet a különbség. Most van egy kis árengedmény erre az A-Spec akksira az EU raktárban, gondolkozok 2 darabon...

Bozso
2015-02-10, 16:20

Mekkora veszteséget jelent a jelenlegi 0 fok körüli idő a "normál" 20-30 fokos időhöz képest?

Az szép, gratula!
Ebből mennyi volt a lebegés, mennyi a csapatás?

bedrock
2015-02-10, 16:24
Kb 90% repülés, 10% lebegés. Igyekeztem normál repülést szimulálni.
Most töltődött fel az aksi: 4605mA ment vissza a 4500ös aksiba. Tehát valóban tudja feltüntetett teljesítményt.

Bozso
2015-02-10, 20:32
Kb 90% repülés, 10% lebegés. Igyekeztem normál repülést szimulálni.
Most töltődött fel az aksi: 4605mA ment vissza a 4500ös aksiba. Tehát valóban tudja feltüntetett teljesítményt.

Biztos, hogy szabad ennyire meríteni?
80%-ig biztonságos az akku élettartama miatt.

bedrock
2015-02-10, 21:23
Valóban nem érdemes eddig meríteni. Egy csak egy teszt volt. Ahogy korábban írtam, 2500-2800mA-eket veszek ki csak a 4500ös aksikból.
De szerettem volna megismerni a határait.

relaxman
2015-02-10, 21:27
Egy csak egy teszt volt.

Valószínű szépen tönkre is tetted. Nekem legalábbis egy csontra merítéstől ment már gallyra (igaz TGY) akkum.
Utána még pár startot bírt, aztán meredeken esett a repidő, végül dagi lett. Monitorra jó..

bedrock
2015-02-10, 21:29
Kiderül hamarosan. Azért katasztrófa nem volt, a cellák terhelten sem mentek 3,3V alá.

relaxman
2015-02-10, 21:32
Sokan 3.6-ig használják, kb. így megy vissza a 80%.

hangazoo
2015-02-22, 15:37

Nyáron a 30 perces repidőnél már nem az akksi lesz a szűk keresztmetszet hanem a motor fog melegedni...

csabatex
2015-03-06, 08:34
Tegnap megérkezett a váz. teccik! :)

voodoo
2015-03-09, 14:53
köszi, várom a fejleményeket a hasmagassággal, illetve a 160gr-ossal (JAVÍTOTTAM) kapcsolatban. Én a 100gr-os gimballal kacérkodom Mobius-hoz. Mi a különbség a kettő között?

No, felraktam a gimbalt. Gyakorlatilag simán elérhető a műa.csöves megoldással akár 15cm-es hasmagasság is, úgyhogy könnyen aláfér a 160g-os gimbal is, pláne a 100g-os, legalábbis magasság szempontjából. Az más kérdés hogy a felfogató keret nekem nem fért be középre a csövek miatt, ki kellett tennem előre, az akksit meg a súlypont miatt egészen hátra, viszont így tutira nem lóg be sem láb, sem légcsavar a képbe, és a kamera is szabadon mozoghat...
Így néz ki egyébként:
http://kepfeltoltes.hu/150309/20150309_121426_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A jelenlegi hasmagasság 12cm körül van, és ha jól emléxem 9gramm egy db cső,( ez egyébként a keményebbik fajta poliamid cső, a puha nem tartott ekkora hosszban), viszont ha nem kell ekkora magasság akkor ez lehet jóval könnyebb is...

Üdv

Bozso
2015-03-09, 16:38
No, felraktam a gimbalt. Gyakorlatilag simán elérhető a műa.csöves megoldással akár 15cm-es hasmagasság is, úgyhogy könnyen aláfér a 160g-os gimbal is, pláne a 100g-os, legalábbis magasság szempontjából. Az más kérdés hogy a felfogató keret nekem nem fért be középre a csövek miatt, ki kellett tennem előre, az akksit meg a súlypont miatt egészen hátra, viszont így tutira nem lóg be sem láb, sem légcsavar a képbe, és a kamera is szabadon mozoghat...
Így néz ki egyébként:
http://kepfeltoltes.hu/150309/20150309_121426_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

A jelenlegi hasmagasság 12cm körül van, és ha jól emléxem 9gramm egy db cső,( ez egyébként a keményebbik fajta poliamid cső, a puha nem tartott ekkora hosszban), viszont ha nem kell ekkora magasság akkor ez lehet jóval könnyebb is...

Üdv

Gratulálok, ötletes megoldás :)
Milyen akkut használsz, mennyi vele a felszálló súly?

voodoo
2015-03-09, 17:17
Gratulálok, ötletes megoldás :)
Milyen akkut használsz, mennyi vele a felszálló súly?

Köszi

ZIPPY Compact 2700mAh 3S 25C, és 1120gramm.

bedrock
2015-03-09, 18:40
Egy jutúbos videó inspirált, hogy feszegessem a repidő határait.

Az F450ről leszedtem minden felesleges firlifrancot (kamera, gimbal, videó adó, lábak) és kapott 2db A-spec 4500mAh 3s aksit

A repidő (pontosítok: lebegési idő) 33 perc 40 másodperc lett. A felszálló súly 1420g volt. Lehet hogy a holnapi jó időt kihasználva csinálok egy új tesztet 3db aksival.

alfagyuri
2015-03-09, 19:17
Milyen motorok vannak rajta?

bedrock
2015-03-09, 19:21
DJI E300 szett, 2212 920KV, 10*3.8 APC prop

bedrock
2015-03-10, 15:13
Kipróbáltam 3db aksival is. Igy a felszálló súly 1740g lett. Plusz 4500mAh el mindössze 6 perc plusz repidőt értem el. Tehát így 39 perc lett az eredmény.

csabatex
2015-03-10, 16:17
Ekkora súlynál már hatványozottan esik vissza a teljesítmény, de azért ez így is szép időtartam.
Nem unatkoztál?

Paolo77
2015-03-10, 16:23
VAn valakinek DJI e300 hoz 9 es önzáró propja elfekvőben cw ccw páros?

Kanyarcsákány
2015-03-10, 17:09
Üdv!
F450-re mekkora a legnagyobb prop amit fel lehet tenni??? F550-nél 10" de ugye itt kisebb a tavolvag a karok vegei kozott...
Ne almodozzak a 12"-rol ugye?

bedrock
2015-03-10, 19:15
Üdv!
F450-re mekkora a legnagyobb prop amit fel lehet tenni??? F550-nél 10" de ugye itt kisebb a tavolvag a karok vegei kozott...
Ne almodozzak a 12"-rol ugye?

Elfér a 12", kb 2cm marad két lapát széle között.

bedrock
2015-03-10, 19:16
Ekkora súlynál már hatványozottan esik vissza a teljesítmény, de azért ez így is szép időtartam.
Nem unatkoztál?
Nem volt túl izgalmas.
Még egy 7km-es távolsági tesztet tervezek, aztán normálisan használom :)

Bozso
2015-03-10, 20:19
Le a kalappal a kísérletezőhajlamod előtt :) .

kigyosi9
2015-03-17, 20:12
Sziasztok.

Szeretnék mutatni nektek egy videót amit nemrég készítettem.
A gép amióta megvan folyamatosan egyenes menésnél imbolyogva megy a levegőben. Erről csináltam most egy felvételt Nektek hátha lenne valakinek valami ötlete hogy mi lehet a baj.
A videón a gép már repült kb 10 percet tehát melegnek mondható, nem friss felszállás. GPS módban repülök és a kart csak előre tolom fel mégis látszik a videón ahogy remegve és mozogva repül. Előre és hátra fele is ugyan ez a helyzet, ez a videón is látszik. Gyárilag balanszolt propellerek vannak rajta. basic kalibrációt csináltam rajta de ezek nem oldották meg. Egyszerűen sehogy nem tudom kihozni ezt a remegést belőle. Esetleg valakinek lenne ötlete hogy mi lehet a baja vagy mit nézzek meg?

Itt lenne a videó: http://youtu.be/fDxijq4yry0

Egyébként egy NAZA M-Lite vezérlő van benne és egy Walkera G2D gimbal van rajta de egyszerűen nem értem ezt az össze vissza repülést nála és a remegést. Kicsit fújt amúgy a szél a videón de akkor is ezt csinálja ha nem fúj, szóval teljesen nem tudom hoa tenni a dolgot.

Esetleg a GAIN értékek csökkentésével nem lehetne ezt orvosolni?

Nagyon szépen köszönöm a segítséget mindenkinek.

hangazoo
2015-03-17, 20:25
Sziasztok.

A gép amióta megvan folyamatosan egyenes menésnél imbolyogva megy a levegőben. Erről csináltam most egy felvételt Nektek hátha lenne valakinek valami ötlete hogy mi lehet a baj.
A videón a gép már repült kb 10 percet tehát melegnek mondható, nem friss felszállás. GPS módban repülök és a kart csak előre tolom fel mégis látszik a videón ahogy remegve és mozogva repül. Előre és hátra fele is ugyan ez a helyzet, ez a videón is látszik. Gyárilag balanszolt propellerek vannak rajta. basic kalibrációt csináltam rajta de ezek nem oldották meg. Egyszerűen sehogy nem tudom kihozni ezt a remegést belőle. Esetleg valakinek lenne ötlete hogy mi lehet a baja vagy mit nézzek meg?

Egyébként egy NAZA M-Lite vezérlő van benne és egy Walkera G2D gimbal van rajta de egyszerűen nem értem ezt az össze vissza repülést nála és a remegést. Kicsit fújt amúgy a szél a videón de akkor is ezt csinálja ha nem fúj, szóval teljesen nem tudom hoa tenni a dolgot.

Nálam ugyanez a remegés megvan (Ltomi78 féle gimbal+mobius). Nem a gimbal hanem a gép adja a rezonanciát.
Még a motorokat tudod balancolni vagy a másik megoldás lehet, hogy keményebb gimbal gumit próbálsz ki.

Más ötletem nincs.

Kanyarcsákány
2015-03-17, 20:26
Sziasztok.

ATTI modba is probaltad? Olyan mintha az iranytu resze reagalna tul. Bar lehet szabalyzo gond is vagy akar motor. Ugye ugy fordul, hogy az egyik iranyba forgo motorokat lassitja a masikakat pedig gyorsitja, ha egy motor fordulatszama ingadozik, akkor kepes lehet elforditani, amire csak kicsit kesve reagal a vezerlo es csak kicsit csuszva tudja korrigalni.
Ha ATTI modba is csinalja akkor velemenyem szerint probal meg ugy hogy lehuzod a gps-t. Ha lehuzott gps-el is fennall akkor nem hinnem h a vezerlovel van a baj.
Ekkor johet szabik es motorok csereje.... kerj kolcson, ha van ra lehetoseged.
Remelem tudtam segiteni.

hangazoo
2015-03-17, 20:28
VAn valakinek DJI e300 hoz 9 es önzáró propja elfekvőben cw ccw páros?

nem önzárósat (9443) tudok adni 4db-ot olcsón.

smith_hun
2015-03-17, 21:41
A Naza leírásban a gép mérete szerint vannak GAIN javaslatok...hasonlítsd hozzá először a tiédet, mielőtt elkezded szétoperálni...

voodoo
2015-03-17, 21:42
Sziasztok.

Gimbal gumi puha sztem is...nálam is megvan ez a remegés...

Kanyarcsákány
2015-03-17, 21:49
Gyerekek!
A kerdes illetve segitsegkeres a kopter jobbra balra forgasanak szolt (imbolyog). Egy ket fokot folyamatosan fordul jobbra balra, nem fixen egy pont fele nez az orra. Gondolom billeg is, csak a gimbal kidolgozza igy a videon nem latszik.
B...tok le ha tevedek es hulyeseget beszelek, de szerintem itt/most nem a gimbal a kerdes!

voodoo
2015-03-17, 21:56
Gyerekek!
A kerdes illetve segitsegkeres a kopter jobbra balra forgasanak szolt (imbolyog). Egy ket fokot folyamatosan fordul jobbra balra, nem fixen egy pont fele nez az orra. Gondolom billeg is, csak a gimbal kidolgozza igy a videon nem latszik.
B...tok le ha tevedek es hulyeseget beszelek, de szerintem itt/most nem a gimbal a kerdes!
Imbolygást is ír meg remegést is. A remegést sztem a gumi adja, imbolygás passz...

hangazoo
2015-03-17, 21:58
Gyerekek!

igazad lehet még 1x elolvasva/megnézve.
az imbolygásra én is a gps kikapcsot próbálnám ki és megnézném, hogy acro módba is van-e...

Kanyarcsákány
2015-03-17, 22:12
Imbolygást is ír meg remegést is. A remegést sztem a gumi adja, imbolygás passz...

Jogos! Tehat le vagyok b....a :)

Akkor fussunk neki igy!
Milyen prop, milyen motor, milyen szabi es mindezek milyen allapotnak orvendenek?
Rezonancia a vazon? Latom van egy nagy talpad is... az rezgeselnyelos? Akku? Hol? Hogyan?
A naza gyari gain ertekeit wikipedian megtalalod, a manualba szinten.
A jobbra balra forgast billegest siman okozhatja a rezonancia. Az fc giro-ja a rezonancia hatasara mukodhet "hibasan", furcsan.

voodoo
2015-03-17, 22:49

Akkor fussunk neki igy!
Milyen prop, milyen motor, milyen szabi es mindezek milyen allapotnak orvendenek?
Rezonancia a vazon? Latom van egy nagy talpad is... az rezgeselnyelos? Akku? Hol? Hogyan?
A jobbra balra forgast billegest siman okozhatja a rezonancia. Az fc giro-ja a rezonancia hatasara mukodhet "hibasan", furcsan.
Félre ne érts, valószínű hogy az imbolygás a fő problémája, csak utána meg remegést írt, ami szintén látható a videón, erre próbáltam reagálni...

pulsarxp
2015-03-17, 23:31
Az imbolygast az iránytű allitasaval meg lehet szuntetni, erre van is leiras a manualba.

kigyosi9
2015-03-18, 09:00

Akkor fussunk neki igy!

Huhh :D Köszönöm a segítséget. Van mit átbeszélni :D Amúgy egy kicsit sietve írtam a posztot és lehet azért nem volt egyértelmű. Amúgy mind a két dologra kíváncsi voltam. A rezgésre is és az imbolygásra is. Most tettem be keményebb gumikat, remélem megoldja a problémát. Ha igen akkor már csak az imbolygás marad. Szépen sorban válaszolnék a kérdésekre :)

Propeller: O-XOXO 9443 gyárilag balanszolt önmeghúzós prop (újak)
Szabi: 30A OPTO (használtak, már ezzel vettem a gépet, nem tudom milyen állapotúak sajnos)
Motor: 2212/920 KV DJI Motor (újak)
A talp az rezgés elnyelős.
Akksi: Turnigy Nano Tech A spec 4500 mAh. A legfelső szinten van keresztben felfogatva.

A GAIN értékek sztem elég magasak igaz ezen még nem állítottam mert nem tudom hogy okozhatja e ezt a problémát.
Itt lenne egy kép róla:

Esetleg ez így valami előre jutást jelent? :D

kigyosi9
2015-03-18, 09:02
Félre ne érts, valószínű hogy az imbolygás a fő problémája, csak utána meg remegést írt, ami szintén látható a videón, erre próbáltam reagálni...

Igen, nagyon jól tetted és köszönöm szépen :)
Tettem be keményebb gumikat, nemsokára ki tudom próbálni.

kigyosi9
2015-03-18, 09:38
ATTI modba is probaltad? Olyan mintha az iranytu resze reagalna tul. Bar lehet szabalyzo gond is vagy akar motor. Ugye ugy fordul, hogy az egyik iranyba forgo motorokat lassitja a masikakat pedig gyorsitja, ha egy motor fordulatszama ingadozik, akkor kepes lehet elforditani, amire csak kicsit kesve reagal a vezerlo es csak kicsit csuszva tudja korrigalni.
Ha ATTI modba is csinalja akkor velemenyem szerint probal meg ugy hogy lehuzod a gps-t. Ha lehuzott gps-el is fennall akkor nem hinnem h a vezerlovel van a baj.
Remelem tudtam segiteni.

Remelem tudtam segiteni.

Nem próbáltam még ATTI módban csak GPS módban. Ma lesz lehetőségem megpróbálni és akkor meglátjuk.
Szóval először simán ATTI módban próbáljam ha úgy is csinálja akkor húzzam le a GPS-t?
Ha az iránytű a ludas akkor azzal mit lehet csinálni?

pulsarxp
2015-03-18, 11:26
En eloszor is lejjebb vennem a gaineket. Olyan 130 130 110 130
110 110
Nezd meg hatha ;)

hangazoo
2015-03-18, 13:39
Huhh :D Köszönöm a segítséget. Van mit átbeszélni :D Amúgy egy kicsit sietve írtam a posztot és lehet azért nem volt egyértelmű. Amúgy mind a két dologra kíváncsi voltam. A rezgésre is és az imbolygásra is. Most tettem be keményebb gumikat, remélem megoldja a problémát. Ha igen akkor már csak az imbolygás marad. Szépen sorban válaszolnék a kérdésekre :)

Propeller: O-XOXO 9443 gyárilag balanszolt önmeghúzós prop (újak)
Szabi: 30A OPTO (használtak, már ezzel vettem a gépet, nem tudom milyen állapotúak sajnos)
Motor: 2212/920 KV DJI Motor (újak)
A talp az rezgés elnyelős.
Akksi: Turnigy Nano Tech A spec 4500 mAh. A legfelső szinten van keresztben felfogatva.

A GAIN értékek sztem elég magasak igaz ezen még nem állítottam mert nem tudom hogy okozhatja e ezt a problémát.
Itt lenne egy kép róla:

Esetleg ez így valami előre jutást jelent? :D

"O-XOXO 9443 gyárilag balanszolt önmeghúzós" <-- ez egy kínai prop, a gyári balance nem valós, ha van balance állványod nézd meg, meg fogsz lepődni...
ez a remegésen segíthet, de az imbolygáson nem...

bedrock
2015-03-18, 15:36
Aki már használt 450-et és 550-et írna pár mondatod, hogy mi szól az egyik, másik mellett / ellen?

Köszi!

Kanyarcsákány
2015-03-18, 17:21
A gain beallitasaval kezd. Aztan atti modba repulj, vegul lehuzott gps-el. Utobbi ugyan ugy atti mod lesz, csak igy biztos hogy a gps es iranytu nem szol bele a repulesbe, mig elobbinel esely van ra hogy hasznalja. Ird majd meg mit tapasztaltal. Ha a lehuzott gps-tol megjavul akkor a gps modul a hiba. Ha atti modtol is megjavul akkor is lehet ez a hiba.
Egy compass calibration lehet meg is oldja majd az imbolygast. Erre keress ra majd a neten, youtube-on.
Ha nem javul se atti modtol se gps nelkul, akkor nem ott a hiba.
Szoval ha semmi sem vezet eredmenyre, akkor probalj masik proppal repulni...
Varom a fejlemenyeket.

Kanyarcsákány
2015-03-18, 18:18
Aki már használt 450-et és 550-et írna pár mondatod, hogy mi szól az egyik, másik mellett / ellen?

Köszi!
F550 fogyasztasa nagyobb de a teherbirasa is. Dragabb osszeallitani a plusz 2 motor es szabi miatt. Kisebb propokat tudsz ra feltenni mint az f450-re igy egy lassu fordulatu motorhoz nem tudsz nagyobb csavart tenni mint 10". Viszont a zippy 4s 8000mAh-s akksijat is boven elbirja ami tobb mint 800gramm.

kigyosi9
2015-03-18, 19:14
"O-XOXO 9443 gyárilag balanszolt önmeghúzós" <-- ez egy kínai prop, a gyári balance nem valós, ha van balance állványod nézd meg, meg fogsz lepődni...
ez a remegésen segíthet, de az imbolygáson nem...

És akkor mégis milyen propellert vegyek ami megbízható és normálisan balanszolt gyárilag? :)

kigyosi9
2015-03-18, 19:38
A gain beallitasaval kezd. Aztan atti modba repulj, vegul lehuzott gps-el. Utobbi ugyan ugy atti mod lesz, csak igy biztos hogy a gps es iranytu nem szol bele a repulesbe, mig elobbinel esely van ra hogy hasznalja. Ird majd meg mit tapasztaltal. Ha a lehuzott gps-tol megjavul akkor a gps modul a hiba. Ha atti modtol is megjavul akkor is lehet ez a hiba.
Egy compass calibration lehet meg is oldja majd az imbolygast. Erre keress ra majd a neten, youtube-on.
Ha nem javul se atti modtol se gps nelkul, akkor nem ott a hiba.
Szoval ha semmi sem vezet eredmenyre, akkor probalj masik proppal repulni...
Varom a fejlemenyeket.

Na megcsináltam a beállításokat. Átállítottam a GAIN értékeket aztán úgy érzem jobb lett a gép mármint finomabb csak sajnos annyira nagy volt a szél hogy nem igazán tudtam próbálni.
Ami biztos hogy jó volt a sima ATTI módban. Szerintem még ez az imbolygás is megszűnt. Sajnos tényleg nem nagyon tudtam tesztelni de míg teszteltem addig jónak éreztem. A GPS nem volt lehúzva csak ATTI módban volt.

Megcsináltam még a gimbal rezgésgátló gumik cseréjét is keményebbre de az valami katasztrófa volt. Remegett az egész gép, a gimbal úgy remegett hogy a kép se látszott rajta szinte. Szóval nem értem el vele eredményt. Visszatettem a régit és azzal jó lett, megint úgy remeg mint regén.

Szerintetek a propellerer lehet a baj? Amúgy van olyan propellerem is ami nem önmeghúzós és az gyári DJI rá is van irva. Azt én balanszoltam ki de azzal is ilyen. Azért vettem ezeket az önmeghúzós gyárilag balanszolt propellereket mert ebben láttam a megoldást de sajnos nem.

Esetleg van még ötlet hogy mi lehet a baj?
Köszönöm

Kanyarcsákány
2015-03-18, 20:08
Na megcsináltam a beállításokat. Átállítottam a GAIN értékeket aztán úgy érzem jobb lett a gép mármint finomabb csak sajnos annyira nagy volt a szél hogy nem igazán tudtam próbálni.
Ami biztos hogy jó volt a sima ATTI módban. Szerintem még ez az imbolygás is megszűnt. Sajnos tényleg nem nagyon tudtam tesztelni de míg teszteltem addig jónak éreztem. A GPS nem volt lehúzva csak ATTI módban volt.

Megcsináltam még a gimbal rezgésgátló gumik cseréjét is keményebbre de az valami katasztrófa volt. Remegett az egész gép, a gimbal úgy remegett hogy a kép se látszott rajta szinte. Szóval nem értem el vele eredményt. Visszatettem a régit és azzal jó lett, megint úgy remeg mint regén.

Szerintetek a propellerer lehet a baj? Amúgy van olyan propellerem is ami nem önmeghúzós és az gyári DJI rá is van irva. Azt én balanszoltam ki de azzal is ilyen. Azért vettem ezeket az önmeghúzós gyárilag balanszolt propellereket mert ebben láttam a megoldást de sajnos nem.

Esetleg van még ötlet hogy mi lehet a baj?
Köszönöm
A gyari dji proppal ugyan ugy rezonal mint az elmeletileg balanszolt darabbal? Ha igen akkor ott a motor rezonal. Ha lesz szelcsend probal meg az imbolygas dolgot ezekkel a gain-ekkel gps es atti modban.
Jo legcsavar marka a HQ Aeronaut Graupner.... hirtelen ezek jutottak eszemne. De ha te otthon blanszolod ki a gyari dji-t es azt mered ra mondani h tokeletesen sikerult akkor az pontosan olyan jo mint a korabban emlitett harom marka. A lenyeg hogy tokeletesen balanszolt legyen!
A motor csapagyazasa lehet gatya illetve a gyari matricat en alapbol letepnem. Vagy ha fent akarod hagyni akkor venni kell a faradtsagot es szinten youtube-on talalhato video alapjan ki kell centirozni a motorokat. Ha megszunt a rezges, akkor lehet igazan elindulni elore.
Meg egy kerdes? Csak a tollakat balansuiroztad vagy a hub-ot is?

kigyosi9
2015-03-19, 12:07
A gyari dji proppal ugyan ugy rezonal mint az elmeletileg balanszolt darabbal? Ha igen akkor ott a motor rezonal. Ha lesz szelcsend probal meg az imbolygas dolgot ezekkel a gain-ekkel gps es atti modban.
Jo legcsavar marka a HQ Aeronaut Graupner.... hirtelen ezek jutottak eszemne. De ha te otthon blanszolod ki a gyari dji-t es azt mered ra mondani h tokeletesen sikerult akkor az pontosan olyan jo mint a korabban emlitett harom marka. A lenyeg hogy tokeletesen balanszolt legyen!
A motor csapagyazasa lehet gatya illetve a gyari matricat en alapbol letepnem. Vagy ha fent akarod hagyni akkor venni kell a faradtsagot es szinten youtube-on talalhato video alapjan ki kell centirozni a motorokat. Ha megszunt a rezges, akkor lehet igazan elindulni elore.
Meg egy kerdes? Csak a tollakat balansuiroztad vagy a hub-ot is?

Igen. Ugyan úgy megvan a képben az a kis remegés ha pedig az erősebb rezgésgátló gumit rakom be akkor borzalmas. Amúgy most raktam fel ezeket az új motorokat. A régi motorokkal is ugyan ez volt a helyzet. Szerintem át kell néznem mindent, a motort és a propellereket is. A hub-ot nem tudom hogyan kell csinálni. Én csak a tollakra ragasztottam celluxot és úgy balanszoltam. Próbáltam utána nézni a hub balanszolásnak is de sajnos egy videót nem találtam amin értettem volna a történéseket :D Esetleg van valahol olyan videó vagy leírás ami egyértelmű?

Köszönöm

Kanyarcsákány
2015-03-19, 15:21
Igen. Ugyan úgy megvan a képben az a kis remegés ha pedig az erősebb rezgésgátló gumit rakom be akkor borzalmas. Amúgy most raktam fel ezeket az új motorokat. A régi motorokkal is ugyan ez volt a helyzet. Szerintem át kell néznem mindent, a motort és a propellereket is. A hub-ot nem tudom hogyan kell csinálni. Én csak a tollakra ragasztottam celluxot és úgy balanszoltam. Próbáltam utána nézni a hub balanszolásnak is de sajnos egy videót nem találtam amin értettem volna a történéseket :D Esetleg van valahol olyan videó vagy leírás ami egyértelmű?

KöszönömPofon egyszeru. Fuggobe allizod a propot a balanceren es amelyik oldalra elindul a felso toll az az oldala nehezebb a hubnak. Az ellenkezo oldalara tegyel pillanatragasztobol egy nagyobb pottyot.
A hub is ugyan ugy arra az oldalra huzza el a propot mint a toll...a nehezebb. Megprobalom megkeresni neked a videot amot en neztem azon evidens a dolog, bar szerintem ebbol is megertetted mar. ;)

ITEM
2015-03-22, 15:37
Egy kis FPV install az F450 játszós,tesztelős madárra. :D
Valami OSD-t majd rendelek még hozzá.

https://www.youtube.com/watch?v=0FUfEwCmlGw

csabatex
2015-04-13, 19:05
Az enyém most így néz ki:

hangazoo
2015-04-13, 19:27

https://www.youtube.com/watch?v=0FUfEwCmlGw

milyen kamerát használsz?

pulsarxp
2015-04-13, 20:15

Látom a zsugorcső neked is jó barátod :D

ITEM
2015-04-14, 11:45
milyen kamerát használsz?

Már nincs meg a madár,de egy Fatshark 600TVL-es kamera volt rajta a gépen,mikor a videó készült. :)

ITEM
2015-04-14, 11:45
Látom a zsugorcső neked is jó barátod :D

Naná,áldja a nevét az ég aki kitalálta :D

attila93
2015-04-19, 21:06
Sziasztok!

Ti hogyan helyeztétek/vezettétek el a vevő antennáit? Én egyelőre gyorsan a két karra erősítettem, de közel van az esc-khez és az áramvezetékekhez, meg a polarizációnak is gondolom vertikálisnak kéne lennie. 50m távolságban már 30% error rate volt Turnigy TGY-i6 távirányítóval, gyári vevőjével.

ITEM
2015-04-19, 21:56
Sziasztok!

Ti hogyan helyeztétek/vezettétek el a vevő antennáit? Én egyelőre gyorsan a két karra erősítettem, de közel van az esc-khez és az áramvezetékekhez, meg a polarizációnak is gondolom vertikálisnak kéne lennie. 50m távolságban már 30% error rate volt Turnigy TGY-i6 távirányítóval, gyári vevőjével.

Így:
5166 5168

Scythe
2015-04-20, 21:47
Ti F450 F550-hez milyen világítást használtok? Sima led szalag aztán kész? Vagy pedig lehet külön kapni multihoz világítást?

slaho01
2015-04-21, 23:24
Szevasztok! Világításra a legegyszerűbb megoldás, ami szerintem szép, es nincs össze drotozva meg ragasztó táv az egész gép, az a sima víztisztA LED piros zöld nagy fény erejű változata, egy db 1K ohmos ellenàllással ledenként. Minden kar tövében szépen be lehet forrasztani, nem is látszik. A fényét ráirányította a karra. Ha valaki megmondja hogy kell, teszek fel 2 képet. Na de en is kérdeznék. 1000 kv- s motorjaim vannak, es nem tudom hogy videozásra a 1045 vagy 1038 as propeller legyen. Mindkettő szénszálas. Mekkora a kükonbség a kettő között, es melyik javára.

slaho01
2015-04-21, 23:28
Elfelejtettem, a ledek lábaira a zsugorcsö kötelező. Nem kell sok hogy osszeérjen a két láb, és akkor az egész gép zárlatos lessz.

csabatex
2015-04-22, 07:39
Szevasztok! Világításra a legegyszerűbb megoldás, ami szerintem szép, es nincs össze drotozva meg ragasztó táv az egész gép, az a sima víztisztA LED piros zöld nagy fény erejű változata, egy db 1K ohmos ellenàllással ledenként. Minden kar tövében szépen be lehet forrasztani, nem is látszik. A fényét ráirányította a karra. Ha valaki megmondja hogy kell, teszek fel 2 képet. Na de en is kérdeznék. 1000 kv- s motorjaim vannak, es nem tudom hogy videozásra a 1045 vagy 1038 as propeller legyen. Mindkettő szénszálas. Mekkora a kükonbség a kettő között, es melyik javára.

Képet a gyors válasz ablak alatt "részletes" fülre kattintva, ott pedig a csatolásokat rendez-en belül tudsz feltölteni.
Nekem is 1000Kv motorom van de nekem a 10x4.5 slowflier változat vált be videózásra, mert nyugisabb vele a gép mint az azonos méretű sport profilú.
még csak műanyagot teszteltem, de már meg van rendelve a carbon is.
persze a 10x3.8 ast nem próbáltam.

slaho01
2015-04-22, 08:05
Ezek a képek, de a kél fény helyett érdemes pirosat, mert láthatobb. Bár ez se rosssz.

slaho01
2015-04-22, 08:14
Ha valaki tudja hogy milyen az 1000 es mocira a vision 2 szénszálas 1038 as légcsavarja, az árulja el, mert nincs szívem addig lereszelni a menetes részt, mert ha meg nem jó, akkor szopó.

hgabesz
2015-04-28, 16:51
Van itt valamelyikőtöknek 1.5-2kg közötti gépe? Milyen akkuval mennyi időt tud a repülni/lebegni egy ilyen nehéz gép? Eddig 1.2kg körüli volt a gépem, de most fpv+gimbal megy rá és attól tartok kevés lesz a 3000mah akku. Sunnysky 930kv motorjaim vannak 1045-ös propellerekkel.

csabatex
2015-04-29, 11:38
Van itt valamelyikőtöknek 1.5-2kg közötti gépe? Milyen akkuval mennyi időt tud a repülni/lebegni egy ilyen nehéz gép? Eddig 1.2kg körüli volt a gépem, de most fpv+gimbal megy rá és attól tartok kevés lesz a 3000mah akku. Sunnysky 930kv motorjaim vannak 1045-ös propellerekkel.

Az én gépem ~1480g fpv és gimbal+kitvision splash kamera ( szerencsére ez csak 60g ) 3700mah lipóval, úgy tud 10percet, hogy az utolsó miliamperek már csak arra vannak hogy ne zuhanjon a gép.
Vagyis biztonságosan, és akku kímélő üzemmódban 8 - 8.5 perc

Kanyarcsákány
2015-05-24, 09:44
Nincs valakinek otlete hogyan tudnam kivitelezni, hogy a kopter motorjai kisse a gep kozepe fele doljenek mint a tarot x6 vázon?
Nyomtatott dondott vagy gorbitett karok, vagy valami adapter a motor ala?!
A hexamat szeretnem stabilabba tenni.
Nincs kizarva a gyari megoldas sem! Ha valamelyik masik dji kar jo akkor azzal is bombazhattok.
Koszonom

ITEM
2015-05-24, 11:09
Nincs valakinek otlete hogyan tudnam kivitelezni, hogy a kopter motorjai kisse a gep kozepe fele doljenek mint a tarot x6 vázon?
Nyomtatott dondott vagy gorbitett karok, vagy valami adapter a motor ala?!
A hexamat szeretnem stabilabba tenni.
Nincs kizarva a gyari megoldas sem! Ha valamelyik masik dji kar jo akkor azzal is bombazhattok.
Koszonom

Nézd meg ezt a vázat. Ez alapvetően a DJI S800 mintájára készült.

http://www.unmannedtechshop.co.uk/s550-hexacopter-frame/

7171

Kanyarcsákány
2015-05-24, 13:18
Nézd meg ezt a vázat. Ez alapvetően a DJI S800 mintájára készült.

http://www.unmannedtechshop.co.uk/s550-hexacopter-frame/

7171

Nem komplett vazat keresek, csak az f550-et akarom ilyesmire megcsinalni. Neztem mar ezt az s550 vazat, tetszik ;)

kigyosi9
2015-05-25, 09:02
Sziasztok.

En ketto kerdessel fordulnek hozzatok. Eleg erthetetlenul allok a dolog elott :) Van egy F450-em amin van egy 600mw-os lesugarzo egy 3 tengelyes Walkera gimbal egy Hero 4 meg egy boltives leszallotalp. 4500 as Turnigy Nano Tech A-Spec akksival repulok. Korabban egy 2 tengelyes Walkera gimbal volt rajta es egy 250mw-os lesugarzo. Akkor a repulesi idom 11 perc korul volt. 3,8V-nal jelez a lipo orom. De most ezzel a gimballal es lesugarzoval a repulesi idom 5 percre csokkent ami nagyon keves. Probaltam hogy nem adok aramot a gimbalnak (mivel egy akksirol megy) de az ido igy sem kevesebb. Raadasul az 5 perc az lebeges. Biztam benne hogy gimbal aram nelkul repul vagy 8-9 percet es akkor adok neki aramot kulon akksirol de sajnos nem. Ami meg aggaszt hogy ezek a 4500-os akksit mintha mennenek tonkrefele mert erzek rajtuk nemi puposodast. Az okat nem tudom. 3,8V os csipogasnal mindig azonnal leszallok es 3A vagy max 4,5A szoktam tolteni oket. Szerinteket mi lehet az oka es hogyan tudnam javitani a repulesi idomet? Nagyobb akksi esetleg ezekbol ratenni kettot egy "Y" kabellel? Letezne hogy a suly miatt nott meg ennyivel a fogyasztas?
Koszokom mindenkinek a valaszat.

bedrock
2015-05-25, 09:19
Igen hasonló konfigom van. 10 perceket repülök ugyanezzel az aksival, de a max repidőt 18 percnek mértem. Fél éve használom az A-spec aksikat, nem tapasztalok gyengülést náluk.
Mekkora a pontos felszállósúlya a gépednek?

Kanyarcsákány
2015-05-25, 10:22
Sziasztok.

En ketto kerdessel fordulnek hozzatok. Eleg erthetetlenul allok a dolog elott :) Van egy F450-em amin van egy 600mw-os lesugarzo egy 3 tengelyes Walkera gimbal egy Hero 4 meg egy boltives leszallotalp. 4500 as Turnigy Nano Tech A-Spec akksival repulok. Korabban egy 2 tengelyes Walkera gimbal volt rajta es egy 250mw-os lesugarzo. Akkor a repulesi idom 11 perc korul volt. 3,8V-nal jelez a lipo orom. De most ezzel a gimballal es lesugarzoval a repulesi idom 5 percre csokkent ami nagyon keves. Probaltam hogy nem adok aramot a gimbalnak (mivel egy akksirol megy) de az ido igy sem kevesebb. Raadasul az 5 perc az lebeges. Biztam benne hogy gimbal aram nelkul repul vagy 8-9 percet es akkor adok neki aramot kulon akksirol de sajnos nem. Ami meg aggaszt hogy ezek a 4500-os akksit mintha mennenek tonkrefele mert erzek rajtuk nemi puposodast. Az okat nem tudom. 3,8V os csipogasnal mindig azonnal leszallok es 3A vagy max 4,5A szoktam tolteni oket. Szerinteket mi lehet az oka es hogyan tudnam javitani a repulesi idomet? Nagyobb akksi esetleg ezekbol ratenni kettot egy "Y" kabellel? Letezne hogy a suly miatt nott meg ennyivel a fogyasztas?
Koszokom mindenkinek a valaszat.
Szia! A legvaloszinubb hogy az akkud kezdi feladni, mar csak a puposodast szem elott tartva is...
A repulesi idot az akku teljesitmenye a kopter sulya es a fogyasztok aramfogyasztasa befolyasolja. Ha a sulya nem valtozott nagy mertekben es nem csereltel motrokat vagy legcsavarokat akkor csak az akku lehet a gond.
Az Y kabeles dupla akksis megoldas szerintem nem jo otlet... plusz egy akksi sulyat kell cipelnie ezzel megno a motorok aramfelvetele azaz ugyanannyi amperrel kevesebbet tudsz repulni mivel tobbet zabal...
Inkabb cserelj akkut es perceket nyersz azzal hogy egyszer leszallsz akkut cserelni.
Lenyegesen javulhat meg a teljesitmeny ha egy jol kivalasztott motor legcsavar parost szerzel be...
Egy pelda: 2,85kg a kopterem es egy 8000-es 4s akkuval 16-18 percet tudok repulni a sunnysky egyik kevesbe "favorizalt" motorjaval. Ugyanennyit ment a gyari E300-as motorokkal amikor csak fele ekkora volt a sulya(csak az f550 vaz fpv nelkul).

kigyosi9
2015-05-25, 10:40
Igen hasonló konfigom van. 10 perceket repülök ugyanezzel az aksival, de a max repidőt 18 percnek mértem. Fél éve használom az A-spec aksikat, nem tapasztalok gyengülést náluk.

1603 g a felszálló súlya

kigyosi9
2015-05-25, 10:45
Szia! A legvaloszinubb hogy az akkud kezdi feladni, mar csak a puposodast szem elott tartva is...
A repulesi idot az akku teljesitmenye a kopter sulya es a fogyasztok aramfogyasztasa befolyasolja. Ha a sulya nem valtozott nagy mertekben es nem csereltel motrokat vagy legcsavarokat akkor csak az akku lehet a gond.
Az Y kabeles dupla akksis megoldas szerintem nem jo otlet... plusz egy akksi sulyat kell cipelnie ezzel megno a motorok aramfelvetele azaz ugyanannyi amperrel kevesebbet tudsz repulni mivel tobbet zabal...
Inkabb cserelj akkut es perceket nyersz azzal hogy egyszer leszallsz akkut cserelni.
Lenyegesen javulhat meg a teljesitmeny ha egy jol kivalasztott motor legcsavar parost szerzel be...
Egy pelda: 2,85kg a kopterem es egy 8000-es 4s akkuval 16-18 percet tudok repulni a sunnysky egyik kevesbe "favorizalt" motorjaval. Ugyanennyit ment a gyari E300-as motorokkal amikor csak fele ekkora volt a sulya(csak az f550 vaz fpv nelkul).

Igazából nem változott semmi. Gyári DJI 2212/920KV-s motorok vannak rajta, gyári 1038-as propellerekkel ami eddig is volt.
Egyedül a másik gimbal (Walkera G-3D) felrakása után vettem észre nagy csökkenést és azt hogy 3 akksimból az egyik púposodik felfele. Aztán tegnap ugye próbáltam repülni úgy hogy rajta a gimbal de nem kapott áramot és ugyan annyit repült. Szóval teljesen tanácstalan vagyok hogy most mi okozza a problémát vagy mitől mennek tönkre az akksik. meg ez az 5 perc repülési idő úgy hogy filmezni szoktam vele, az kb semmire nem elég.

bedrock
2015-05-25, 11:07
Az én F450-em 1340g-al repül 10 percet 4500mAh A-specel és 2500-2700mA körül töltök vissza.
A gimbalnak minimális a fogyasztása, ahogy egyébként a videó adónak sem sok ennyi idő alatt. Valószínüleg semmi köze a gimbal cserének a dologhoz.

Kanyarcsákány
2015-05-25, 11:19
Igazából nem változott semmi. Gyári DJI 2212/920KV-s motorok vannak rajta, gyári 1038-as propellerekkel ami eddig is volt.
Egyedül a másik gimbal (Walkera G-3D) felrakása után vettem észre nagy csökkenést és azt hogy 3 akksimból az egyik púposodik felfele. Aztán tegnap ugye próbáltam repülni úgy hogy rajta a gimbal de nem kapott áramot és ugyan annyit repült. Szóval teljesen tanácstalan vagyok hogy most mi okozza a problémát vagy mitől mennek tönkre az akksik. meg ez az 5 perc repülési idő úgy hogy filmezni szoktam vele, az kb semmire nem elég.

És mennyi ment vissza az akkuba? Korábban mennyi szokott visszamenni?
A lipoőr is bolondozhat... mondjuk kicsit magasnak tartom a 3,8V-ot. Én személy szerint 3,6-ra kalibrálnám... 3,7 a névleges feszültség, és ezen a fesz-en tartja magát a legtovább. Ha 3,8-nál leszállsz, akkor simán lehet kb 50%-os még az akku...
Ahogy előttem is írták, a gimbal és az fpv adó fogyasztása együtt nincs 1A... az annyit jelent, hogy a 4500-as akku 4,5 órán át tudja üzemeltetni őket... Magyarul észre sem veszed hogy be vannak-e dugva vagy sem...

bedrock
2015-05-25, 11:25
Igen, a 3.8V a sok még az A-spec akisknak. Terhelés alatt a 3s aksi 11.2-11.3V nál jár a fele kapacitásánál, ami cellánként 3.7V-nak felel meg.
Valóban az a fontos kérdés, mennyit töltöttél vissza az aksikba?

pulsarxp
2015-05-25, 12:23
Nem nehez az a gep 3 cellahoz?
Nem nehezebb az uj gimba mint a regi? En igy vettem eszre, hogy minden +100g -2 perc repido.

kigyosi9
2015-05-25, 16:39
Nem nehezebb az uj gimba mint a regi? En igy vettem eszre, hogy minden +100g -2 perc repido.

De igen. A régi 2 tengelyes gimbal 145g, az új 3 tengelyes pedig 340g.
Én akkor is soknak találom ezt a repülési idő csökkenést. Ezen kívül semmi nem változott.
A lipó őröm a régi gimbalnál is ugyan ennyire volt állítva és még a 11 percbe is belementem úgy hogy filmeztem.
Most meg ezzel a gimballal 5 perc úgy hogy egy helyben lebegek. És ami még jobban zavar hogy mennek tönkre az akksik.

kigyosi9
2015-05-25, 16:40
Igen, a 3.8V a sok még az A-spec akisknak. Terhelés alatt a 3s aksi 11.2-11.3V nál jár a fele kapacitásánál, ami cellánként 3.7V-nak felel meg.

Már most töltöm az akksit és mindjárt megírom mennyi megy vissza.

kigyosi9
2015-05-25, 18:10

2066 mAh-t tudtam visszatölteni

Kanyarcsákány
2015-05-25, 18:53
2066 mAh-t tudtam visszatölteni

Korabbi konfiggal mennyi ment bele??
Mar kezdem sejteni az okat :)

kigyosi9
2015-05-25, 19:00
Korabbi konfiggal mennyi ment bele??
Mar kezdem sejteni az okat :)

Sajnos nem tudom. De talán mintha ettől több ment volna vissza

Kanyarcsákány
2015-05-26, 09:52
Sajnos nem tudom. De talán mintha ettől több ment volna vissza

A gond abbol adodhat, hogy nemileg nehezebb lett a kopter ami kicsit jobban megterheli a motorokat es igy az akkut. Kicsit jobban beesik a feszultseg es a lipoor hamarabb kezd jelezni...

kigyosi9
2015-05-26, 10:06
A gond abbol adodhat, hogy nemileg nehezebb lett a kopter ami kicsit jobban megterheli a motorokat es igy az akkut. Kicsit jobban beesik a feszultseg es a lipoor hamarabb kezd jelezni...

Valami biztosan van benne mert a motorok sokkal melegebbek mint voltak régebben. Hogyan tudom ezt kideríteni hogy mennyit tudok biztonságosan repülni?

kigyosi9
2015-05-27, 11:09

Esetleg 4 cellával többet tudnék repülni?
Motor cserén és propeller cserén kívül kell még valamit cserélnem, vagy ezek sem szükségesek?

kigyosi9
2015-05-27, 11:11

Igazából még azt sem értem hogy ezek az akksik mitől púposodnak felfelé... Nem repültem velük 15x sem

Kanyarcsákány
2015-05-27, 16:37
Elso korbe 4cellara valtanek a helyedbe.
Oka van annak hogy puposodnak az akkuk, de attol hogy tepve vannak nem szabadna ilyen hamar...
Az sem mindegy hogyan tarolod az akksit... kb 50%-ra toltve hutobe, de van az okostoltokon storage charge opcio igy ha azzal toltod akkor tuti..mar csak huteni kell.
Motor es prop csere ugyeben pedig keress meg priv.

Erick
2015-05-31, 13:10
Sziasztok!

Ha valaki használ Sunnysky x2212-es motorokkal BlHeli FW-s szabályzókat, le tudná nekem írni, hogy milyen szabályzó beállításokkal repül jól a gép?

Előre is köszönöm!

petya1979
2015-06-03, 21:36
Sziasztok!

Ha valaki véletlenül találna egy f450-et a Naplás tó környékén +-1km,írtózatosan megköszönném ha jelezné felém.Előzetes számítások szerint....
Akksi összedug,vártam amíg a zöld led villog (gps),majd motor indítás.Megemeltem kb. 1 métert és minden frankónak tűnt.Adtam egy előre irányt és kb. 30-40 fokos szögben elindult felfelé és előre és fél perc után el is tűnt.
Egyelőre csak találgatok,hogy mi történhetett,de semmire nem reagált.Egyenesen előre és felfelé.Se hazatérő,se gps módban ugye megáll a levegőben,semmire...
Remélem nem csinált balesetet sehol.Olyan 70%-os lehetett az akksi.
Ez volt az útvonal:
http://s7.postimg.org/9tfps8h63/Screenshot_2015_06_03_21_29_08.jpg

Esetleg ha van kedve valakinek végigpásztázni repcsivel a környéket....
Tudom,elég csekély az esélye.
Köszönöm,hogy elolvastad!

Kisszabó
2015-06-03, 21:54
uhh, sajnálom... :-(

pulsarxp
2015-06-03, 22:40
Sziasztok!

Ha valaki véletlenül találna egy f450-et a Naplás tó környékén +-1km,írtózatosan megköszönném ha jelezné felém.Előzetes számítások szerint....
Akksi összedug,vártam amíg a zöld led villog (gps),majd motor indítás.Megemeltem kb. 1 métert és minden frankónak tűnt.Adtam egy előre irányt és kb. 30-40 fokos szögben elindult felfelé és előre és fél perc után el is tűnt.
Egyelőre csak találgatok,hogy mi történhetett,de semmire nem reagált.Egyenesen előre és felfelé.Se hazatérő,se gps módban ugye megáll a levegőben,semmire...
Ez volt az útvonal:

Uh...
Mekkora aksi volt?
Mennyit repultel elotte egy aksival? Mikor tortent? Ma? (A szel miatt)
Sosem megy olyan messze mint gondolnád. Legalabbis ez az eddigi tapasztalat.

petya1979
2015-06-03, 22:49
3300mah 3S. Kb. 10-szer volt töltve.
Semmi szél nem volt.Tőlem kb. 2 méterre volt a földön.Megemeltem,szépen lebegett,majd elindultam előre.Láttam,hogy túl gyorsan indul meg és vissza vettem a sebességből.Nem történt lassulás.Bármit csináltam nyíl egyenesen ment előre és felfelé.Semmire nem reagált.Nagyon apró betűvel írom,hogy amikor nem reagált semmire rákapcsoltam a boostert,de akkor sem történt semmi.

hgabesz
2015-06-04, 00:24
Ilyenektől tartok én is mióta gps-es vezérlőt vettem, kk2 fapados volt, de azt tuti nem indult el magától, persze kitudja milyen hibák lehetnek abban is. :)

Milyen vezérlő van a gépeden?

petya1979
2015-06-04, 00:35
Naza M- Lite

pulsarxp
2015-06-04, 01:14
Naza M- Lite

Ilyenkor kéne egy manuált kapcsolni neki, és akkor megáll. De persze utólag könnyű okosakat írni... :(
Mennyit repültél előtte egy aksival? 10p-et?
valahol olvastam, hogy RTH-ban a max sebesség 45km/h.
Ez az érték szerint ha max-on megy, akkor 7 perc alatt, kb 5km-et repült el.
De ha ekkora tempóval ment, és felfelé, akkor talán előbb is lemerült, vagy legalábbis az aksi fesz beeshetett, de nyilván íve is volt a leszállásnak.

petya1979
2015-06-04, 01:25
A kapcsolgatáson túl voltam....bármit kapcsoltam,semmi reagálás.
Igen,kb. 10 percet,de csak úgy sétálva.Full gázon nem teszteltem még.
Talán annyi,így utólag az agyamba visszajátszva,hogy amikor rádugtam az akksit,rögtön zöldet villogott a led.Nem kellett várni amíg megtalálja a műholdakat.Azért még a földön hagytam egy kicsit.
Olyan volt mint amikor kilőnek egy nyílvesszőt.Néztük amíg csak el nem tünt,de nem állt meg,nem ereszkedett.

pulsarxp
2015-06-04, 02:23
A kapcsolgatáson túl voltam....bármit kapcsoltam,semmi reagálás.
Igen,kb. 10 percet,de csak úgy sétálva.Full gázon nem teszteltem még.
Talán annyi,így utólag az agyamba visszajátszva,hogy amikor rádugtam az akksit,rögtön zöldet villogott a led.Nem kellett várni amíg megtalálja a műholdakat.Azért még a földön hagytam egy kicsit.
Olyan volt mint amikor kilőnek egy nyílvesszőt.Néztük amíg csak el nem tünt,de nem állt meg,nem ereszkedett.

Ha a többedik (de szép szó :D ) aksid volt, és már egyszer talált GPS fix-et, akkor egy aksi csere ideje után nem számít hideg indításnak a GPS így gyorsabban talál műholdakat.

kigyosi9
2015-06-25, 12:17
Sziasztok!

1600g-os felszálló súlyhoz milyen 4 cellás akksit érdemes venni? Gondolok itt a mAh-ra. Gondolom van már kiforrott aranyközépút. :)
A motorok, szabályzók tudják a 4 cellát, egyedül a videó adó és a gimbalnak kellene egy stabilizátor IC hogy ne kapjon nagyobb feszültséget.

Köszönöm

Kisszabó
2015-06-25, 13:33
Én is 4 cellát használok, és 4000mAh-es akksit, nekem 1500g körül van a gépen, lehet hogy már 1520g :) Ezzel ha vadul repkedek (nem lebegek) akkor 20 percet van fent a gép, ha hagyom 3,3V-ig merülni a cellákat. Általában 3,5V-nál riaszt a Graupner telemetriája.
A fő rendszer nálam is 4 celláról megy, de videó-rendszer elé tettem egy ilyet:
http://www.banggood.com/DC-DC-Converter-Step-Down-Module-Adjustable-3V-5V-16V-for-RC-Plane-p-915899.html Ezt 8V-ra állítottam.

kigyosi9
2015-06-26, 11:29
Én is 4 cellát használok, és 4000mAh-es akksit, nekem 1500g körül van a gépen, lehet hogy már 1520g :) Ezzel ha vadul repkedek (nem lebegek) akkor 20 percet van fent a gép, ha hagyom 3,3V-ig merülni a cellákat. Általában 3,5V-nál riaszt a Graupner telemetriája.
A fő rendszer nálam is 4 celláról megy, de videó-rendszer elé tettem egy ilyet:
http://www.banggood.com/DC-DC-Converter-Step-Down-Module-Adjustable-3V-5V-16V-for-RC-Plane-p-915899.html Ezt 8V-ra állítottam.

És hány C-s akksit vettél?

Kanyarcsákány
2015-06-26, 12:06

Az a fogyasztástól függ. Ha a géped fogyasztását tudod akkor olyan akksit válassz ami azt ki tudja szolgálni.

Kisszabó
2015-06-26, 12:14
25C-ek az akksik, szerintem alsó határ... :/

kigyosi9
2015-06-26, 13:50
Az a fogyasztástól függ. Ha a géped fogyasztását tudod akkor olyan akksit válassz ami azt ki tudja szolgálni.

Igazából nem tudom hogy mennyi a fogyasztása.
1038-as propellerek, 2212/920KV-s motorok vannak rajta (gyári), 30A-es OPTO szabályzók, Naza M Lite vezérlő, egy Walkera G-3D gimbal és egy videó lesugárzó. Igazából ennyi. Ebből hogyan tudok fogyasztást számolni?

Kanyarcsákány
2015-06-26, 14:00

Sanci06
2015-06-27, 19:11
Szia!

A korlátozásoknál nem volt beírva a távolság és a magasság? Mert ha igen, akkor azon a belül keresd.

hangazoo
2015-06-27, 19:38
Igazából nem tudom hogy mennyi a fogyasztása.
1038-as propellerek, 2212/920KV-s motorok vannak rajta (gyári), 30A-es OPTO szabályzók, Naza M Lite vezérlő, egy Walkera G-3D gimbal és egy videó lesugárzó. Igazából ennyi. Ebből hogyan tudok fogyasztást számolni?

a dji 2212, max 10A x 4 motor, tehát összesen 40A.
A videó Tx és a gimbal elhanyagolható, de a gyártó weboldalán pontosan megtalálod.
A walkera gimbal kb. 0,5A, tehát ha 1-2A-t számolsz az egészre (gimbal+tx) akkor nem tévedsz sokat... az FC fogyasztása is elhanyagolható...

akksi:
ha van pl. egy 3000mah akksi, ami max.constans 25C-t tud, akkor 3000mah x 25C =75A-t tud constant leadni, tehát bőven jó vagy...

fentiek alapján tudsz számolgatni....

Az ökölszabály, hogy min. +20-25%-al több legyen az akksi kapacitása az igénynél.
Ha OSD-t használsz akkor jobb ha ez több mert a feszültség kijelzés kevésbé ingadozik, azaz lesz jól használható ha az akksi kapacitása jóval nagyobb az igénynél, mivel egy max gázadás kevésbé rántja be...

remélem segítettem

Sanci06
2015-06-27, 21:35
Sziasztok!

Ez volt az útvonal:

Szia!

A korlátozásoknál nem volt beírva a távolság és a magasság? Mert ha igen, akkor azon a belül keresd.

petya1979
2015-06-30, 21:15
Szia!
Nem volt beírva.Frissítettem,majd csak a gain értékeket állítottam.
Se híre se hamva,de azóta már szétrohadt valahol.
Egyszer akartuk egy másik drónnal keresni,de akkor is felhőszakadás lett belőle mire elkezdtük volna.

kigyosi9
2015-06-30, 22:41
a dji 2212, max 10A x 4 motor, tehát összesen 40A.
A videó Tx és a gimbal elhanyagolható, de a gyártó weboldalán pontosan megtalálod.
A walkera gimbal kb. 0,5A, tehát ha 1-2A-t számolsz az egészre (gimbal+tx) akkor nem tévedsz sokat... az FC fogyasztása is elhanyagolható...

akksi:
ha van pl. egy 3000mah akksi, ami max.constans 25C-t tud, akkor 3000mah x 25C =75A-t tud constant leadni, tehát bőven jó vagy...

fentiek alapján tudsz számolgatni....

Az ökölszabály, hogy min. +20-25%-al több legyen az akksi kapacitása az igénynél.
Ha OSD-t használsz akkor jobb ha ez több mert a feszültség kijelzés kevésbé ingadozik, azaz lesz jól használható ha az akksi kapacitása jóval nagyobb az igénynél, mivel egy max gázadás kevésbé rántja be...

remélem segítettem

Nagyon sokat segitettel :) Koszonom

kigyosi9
2015-07-01, 22:13
Sziasztok

Biztosan találkoztatok már olyan problémával hogy miközben a gép lebeg és hirtelen adok neki egy teljes gázt és úgy is hagyom a botot akkor a gép ugye emelkedik viszont közben meg elfele előre és balra illetve úgy imbolyog. Jelenleg 3 tollú graupner propellerrel repültem és akkor vettem észre jobban, a gyári 2 tollúval is csinálja de talán ennyire nem. Kezdőként én a szabályzóra gondolnék. Gyári DJI és új motorok vannak fent, 920KV és 30A OPTO szabályzók. Lehetséges hogy valamelyik kezd tönkremenni vagy csak újra kellene őket kalibrálni (lehet nem jól fejeztem ki magam :) )
Tudnátok ebben segíteni? Egyébként mindezt GPS módban csinálja de ATTI-nál is kipróbáltam és ott is jelentkezett ugyan ez.

Köszönöm a segítséget előre is.

kigyosi9
2015-07-03, 05:18
Sziasztok

Biztosan találkoztatok már olyan problémával hogy miközben a gép lebeg és hirtelen adok neki egy teljes gázt és úgy is hagyom a botot akkor a gép ugye emelkedik viszont közben meg elfele előre és balra illetve úgy imbolyog. Jelenleg 3 tollú graupner propellerrel repültem és akkor vettem észre jobban, a gyári 2 tollúval is csinálja de talán ennyire nem. Kezdőként én a szabályzóra gondolnék. Gyári DJI és új motorok vannak fent, 920KV és 30A OPTO szabályzók. Lehetséges hogy valamelyik kezd tönkremenni vagy csak újra kellene őket kalibrálni (lehet nem jól fejeztem ki magam :) )
Tudnátok ebben segíteni? Egyébként mindezt GPS módban csinálja de ATTI-nál is kipróbáltam és ott is jelentkezett ugyan ez.

Köszönöm a segítséget előre is.

Kozbe most olvasom hogy nem jol irtam le :)
Tehat csak max gazt adok a gepnek, az emelkedik is szepen, viszont olyan mintha a masik botot eltolnam balra es elore tehat a gep abba az iranyba kezd el menni emelkedes kozben. Kozben imbolyog is tehat nem a legszebb az emelkedese.
Lehetseges hogy a szabalyzokkal lesz problema?
Koszonom

trialboj
2015-07-22, 10:42
Szerintem sokan eljutnak ehhez a modellhez, a topic egy csöppet mégis kihalt.

Szeretném megosztani a tapasztalataim, hátha segít valakinek :)

F450 volt az első épített kopterem, egy v262 után döntöttem úgy hogy ez jó választás lesz.
Naza lite, 920kw motorok ls 1045-ös proppokkal repültem, már elsőre is beton stabil volt (amíg le nem koccoltam egy fát :)))) [Lehetőleg olyan helyen repülj először ahol nincs mire felakadni, minek nekimenni stb, tehát egy mezőn]

Kinyirtam a motorokat, mikor megérkeztek, kicsit átalakítottam a gépet, és fordítva kötöttem be a tápkábelre a csatlakozót. A naza PSU egysége füstös búcsút vett e világtól. Rendeltem egy újat, de a nazat már az első esés is megviselte kicsit (olyat koppant a fának hogy letört, egy kar vastagságú ágat) ez a eset viszont teljesen hazavágta. Repülni éppen lehetett vele, de az auto level már nem volt az igazi, sokszor beragadt, és csak 3-4 ellenkormányzás után tudott ismét szinte állni.
Cseréltem egy kk minire. Jól átvertek, vele a német kollégák. Egy ismeretlen típus, volt, sehol nem találtam hozzá leírást hogy melyik kábel mi, ki kellett tapasztalni, ez érdekes volt, viszont nem sikerült szépen beállítani, a gép ennél jobban kellene repüljön ezzel az fc-vel.

Az árából, amit végól ráköltöttem, simán kijönne 2 másik gép is, de hát a tanuló pénz, az igen drága ebben az amúgy sem olcsó hobbiban. Majd minden percét élveztem a szerelgetésnek, a kalibrálásnak, és a repülésnek. Kb 1 hónapra szüneteltettem mikor egy 250-est építettem és azzal ismerkedtem, de tegnap mikor ismét elővettem, sokkal jobb érzés volt ezzel repülni, annak ellenére, hogy az stabilabb, erősebb, fürgébb stb.

Szerintem senki nem nyúlhat mellé aki ezt a vázat választja, olcsó sok a hely rajta, és végtelenül moddolható. Már nem ide tartozik, de motoron és távon ne próbáljunk spórolni. A rezgéseket nagyon vezeti a váz, kb 20 rezgéscsillapítót készítettem, különböző anyagokból, és egyiknél sem sikerült 100%-an eltüntetni a jellot. (míg a kis 250-es sokkal több rezgést generál, de a váz 10x jobban vezeti ezt el, és a kamerához semmi nem jut el ebből)

Itt egy kis videó összeállítás a tegnapi búcsú reppenséről.

https://www.youtube.com/watch?v=_XGRLfHclKs

kigyosi9
2015-07-22, 22:44
Sziasztok

Szerintetek meg lehet tippelni egy adott konfignak hogy mennyi lesz a repulesi ideje? Adott egy
DJI F450 vaz
Boltives leszallo talp
920kv motorok gyari
1035 gyari propok
OPTO 30A szabalyzo
Naza M lite vezerlo
Walkera G-3D gimbal
GoPro Hero 4
600 mW os video ado
5000mAh 4S akksi

A gep sulya 1860g.

Ezelott 3S 4500 mAh-as akksival repult kb 8 percet. Ez az akksi eleg nehez, majdnem a 2x-ese a 3 cellasnak. Pedig a legkonnyebb 4S 5000mAh-s akksit vettem.

Nagyjabol meg lehet tippelni? :)
En mar egy 12-13 percnek nagyon orulnek. Illetve tudom hogy nem ide valo de ezt az akksit hany V-ig merithetem? Gondoltam a lipo orom olyan 3,5V-ra allitom es akkor egy keves meg marad is benne. Vagy az mar nagyon keves?

Koszonom a segitseget.

kigyosi9
2015-07-27, 15:58
Sziasztok

Szerintetek meg lehet tippelni egy adott konfignak hogy mennyi lesz a repulesi ideje? Adott egy
DJI F450 vaz
Boltives leszallo talp
920kv motorok gyari
1035 gyari propok
OPTO 30A szabalyzo
Naza M lite vezerlo
Walkera G-3D gimbal
GoPro Hero 4
600 mW os video ado
5000mAh 4S akksi

A gep sulya 1860g.

Ezelott 3S 4500 mAh-as akksival repult kb 8 percet. Ez az akksi eleg nehez, majdnem a 2x-ese a 3 cellasnak. Pedig a legkonnyebb 4S 5000mAh-s akksit vettem.

Nagyjabol meg lehet tippelni? :)
En mar egy 12-13 percnek nagyon orulnek. Illetve tudom hogy nem ide valo de ezt az akksit hany V-ig merithetem? Gondoltam a lipo orom olyan 3,5V-ra allitom es akkor egy keves meg marad is benne. Vagy az mar nagyon keves?

Koszonom a segitseget.

14 perc :)

Kisszabó
2015-07-27, 16:04
Nah gratula! :)
Akkor nagyon örülhetsz! :)

Én is 3,5V- ra állítom a telemetria riasztóját, de ritkán repülöm ki, amikor bemondja a csaj a 3,7V-ot akkor leszállok, és akksicsere. Ha nem létszükséglet, akkor nem merítem 3,5-ig. Persze ha épp helyzet lenne, akkor lemennék 3,3-ig is :)

kigyosi9
2015-07-28, 10:27
Nah gratula! :)
Akkor nagyon örülhetsz! :)

Én is 3,5V- ra állítom a telemetria riasztóját, de ritkán repülöm ki, amikor bemondja a csaj a 3,7V-ot akkor leszállok, és akksicsere. Ha nem létszükséglet, akkor nem merítem 3,5-ig. Persze ha épp helyzet lenne, akkor lemennék 3,3-ig is :)

Én is olyan 3.6 körül szoktam leszállni. Viszont a két stabil IC-t kivettem. A videó adó is elbírja a 4 cellát ugyhogy azzal nem volt gond viszont a Walkera gimbalom ugrált tőle. Mármint a stabil IC-től. Ahogy kivettem onnan is egyből jó lett. Szerencsére a gimbal a 28V-ot is elbírja manual szerint és a 4 cellával se melegszik jobban.

Viszont a motorjaim azok mondhatni forrók a repülés végére. Ennek mi az oka? Ez teljesen normális?
Gyári 1038-as (asszem) prop van rajta abból is a műanyag és a 2212/920 KV motorok.

Attika82
2015-07-29, 20:00
Sziasztok. Q450-es gépem van. Sunnysky 2212 mocik 1045-ös prop. Naza mlite v2-vel. A lényeg a levegőben olyat produkál, hogy közép bot állásnál mászik felém. azaz hátrafelé. Mi okozhatja? gps-ben áll mjnt a cövek. Ja a másik lehet alul lett méretezve az akksi multistar 4000mAh 10C.

pulsarxp
2015-07-29, 20:19
Sziasztok. Q450-es gépem van. Sunnysky 2212 mocik 1045-ös prop. Naza mlite v2-vel. A lényeg a levegőben olyat produkál, hogy közép bot állásnál mászik felém. azaz hátrafelé. Mi okozhatja? gps-ben áll mjnt a cövek. Ja a másik lehet alul lett méretezve az akksi multistar 4000mAh 10C.
Szia,

Mindig hátrafelé?
Imu kalibrálás vizszintes részen?

kigyosi9
2015-07-30, 15:46
Szia,

Mindig hátrafelé?
Imu kalibrálás vizszintes részen?

Nekem GPS módban csinálta mindig ezt, felszállás után. Balra és hátra akart jönni állandóan. 2-3 akksi repülésénél már jó lett, de addig...
Nekem sajnos vezérlőt kellett cserélni, az oldotta meg a problémát.

Kisszabó
2015-07-31, 15:17
Kigyosi kolléga - ma eszembejutott a motor-melegedési problémád, és megnéztem a motorokat 36 perc (2x18) repülés után. Szó szerint még langyosak sem voltak. (sunnysky 2216 II) 15-20km/h-ás szél volt, és tényleg küldtem neki, FPV próbálgatás volt...
Szóval nemtudom mi lehet nálad. Az én konfigom: 900KV-s motorok, 10x5 propcsikkal, kb 2kg a gép. 4000mAh-ás Zippy akksi. Nem F450-es váz, de ettől még mindegy lenne...

Mondjuk az akksim az meleg volt :)

hangazoo
2015-07-31, 15:41
Kigyosi kolléga - ma eszembejutott a motor-melegedési problémád, és megnéztem a motorokat 36 perc (2x18) repülés után. Szó szerint még langyosak sem voltak. (sunnysky 2216 II) 15-20km/h-ás szél volt, és tényleg küldtem neki, FPV próbálgatás volt...
Szóval nemtudom mi lehet nálad. Az én konfigom: 900KV-s motorok, 10x5 propcsikkal, kb 2kg a gép. 4000mAh-ás Zippy akksi. Nem F450-es váz, de ettől még mindegy lenne...

mekkora akksival repülsz 18 percet 2kg géppel?

Kisszabó
2015-07-31, 15:43
Ott írtam , 4000 Zippy Compact. Egész pontosan 1855g a gép.

hangazoo
2015-07-31, 15:44

3 vagy 4s?

kigyosi9
2015-07-31, 15:45

Én sem tudom miért melegszik ennyire. Nekem ugye 920KV annyi hogy gyári a motor.
Holnap megpróbálom kisebb proppel 9443-al, hátha már nem melegedne annyira.
Elképzelhető hogy a motor szarakodik? De mind a 4?
A szabályzók csak langyosak, szóval nem tudom....

Kisszabó
Jah ,bocsi 4S. Igen, ez lemaradt.

pulsarxp
Az szép... uygan ez az aksi, sulyra is kb ugyan ez, es en 11 percet repulok. Ha leszedem a gimbalt (-260g kb) akkor 14-15 perc.
(Prop es moci is ugyan az)

Kisszabó
2015-07-31, 15:48
Mikor nem volt plusz elektronika a gépen, (fpv) akkor 20 percet tudtam 3.5 V-ig merítve a cellákat. Nekem ezek a motorok nagyon beváltak, meg a haveroknak is.

hangazoo
2015-07-31, 15:55
Mikor nem volt plusz elektronika a gépen, (fpv) akkor 20 percet tudtam 3.5 V-ig merítve a cellákat. Nekem ezek a motorok nagyon beváltak, meg a haveroknak is.

egyém 1,5kg, gimballal, FPV-vel.
Zippy 4000mah 3s, új akksik, kb 8 perc. 3.6V ig merítve.

Nem akarom elhinni, hogy a 4s akksi ennyi számít...ráadásul 0,5kg-val nehezebb vagy...

pulsarxp
2015-07-31, 15:56
Jah ,bocsi 4S. Igen, ez lemaradt.
Enyém is... de ez nagyon sok :)

Kisszabó
2015-07-31, 18:04
Pedig a Graupner feszmérője elég pontos... A legelső videó, amikor berepültem, fel van töltve a diy quad topicba, ott mutatom is, hogy 20 perce repül a gép. Mondjuk akkor se led se fpv semmi nem volt.

Kisszabó
2015-07-31, 18:07
Nem nagyon szeretek bizonygatni, mert általában nem a levegőbe beszélek, de ha megmondjátok mit mérjek meg vagy ki - akkor szívesen, hátha ezzel tudok segíteni.
Bocsi, ez már kicsit OFF ide, mert ez nem DJI 450-es váz, bár Naza vezérli ezt is.

pulsarxp
2015-07-31, 18:24
Nem nagyon szeretek bizonygatni, mert általában nem a levegőbe beszélek, de ha megmondjátok mit mérjek meg vagy ki - akkor szívesen, hátha ezzel tudok segíteni.
Bocsi, ez már kicsit OFF ide, mert ez nem DJI 450-es váz, bár Naza vezérli ezt is.
Nekem nem kell bizonyitani, el is hiszem, es otulok hogy neked ilyen sokat bir. Inkább irigykedem ;)
Milyen fajta propod van?

Kisszabó
2015-07-31, 18:41
Gemfan 10x5... Fotóztam nektek:

Kisszabó
2015-07-31, 18:43
Gemfan 10x5... Fotóztam nektek:
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/31/7a7fe38dde7a67d233b5560296bfd794.jpg

pulsarxp
2015-07-31, 18:52
http://images.tapatalk-cdn.com/15/07/31/7a7fe38dde7a67d233b5560296bfd794.jpg
Ezek SF proppok igaz?
Azt még nem próbáltam ;)

ITEM
2015-08-06, 15:02
Ma érkeztek.. :)
10821 10822

pulsarxp
2015-08-06, 15:50
Ma érkeztek.. :)
10821 10822
Ez az okos motor/szabályzó ugye? :)
Kivancsi leszek ra ;)

ITEM
2015-08-06, 15:53
Ez az okos motor/szabályzó ugye? :)
Kivancsi leszek ra ;)

Okosabb,mint az elődje (E300),de az E310 hez van asszisztens ehhez nincs,mert a csatit is lehagyták róla,
de ugyan arra az új "okos" elektronikára / architektúrára épül,csak könnyebb és kisebb,
cserébe nincsenek ledek és programozhatóság..:)

http://www.dji.com/product/e305

A motorok is új verziósak.. Hétvégén összerakom aztán majd írok róla ;)

kigyosi9
2015-08-08, 10:39
Okosabb,mint az elődje (E300),de az E310 hez van asszisztens ehhez nincs,mert a csatit is lehagyták róla,
de ugyan arra az új "okos" elektronikára / architektúrára épül,csak könnyebb és kisebb,
cserébe nincsenek ledek és programozhatóság..:)

A motorok is új verziósak.. Hétvégén összerakom aztán majd írok róla ;)

Amúgy szívesen megpróbálkoznék én is egy ilyen szettel az F450-en :)
Melyik a jobb? Az E305 vagy az E310? Mit jelent hogy van hozzá aszisztens? Az mire való? :)
Bocsi de nem láttam még ilyes sose és ez nekem újdonság :D

ITEM
2015-08-08, 11:54
Amúgy szívesen megpróbálkoznék én is egy ilyen szettel az F450-en :)
Melyik a jobb? Az E305 vagy az E310? Mit jelent hogy van hozzá aszisztens? Az mire való? :)
Bocsi de nem láttam még ilyes sose és ez nekem újdonság :D

Az E310-es ESC-ken van egy LED port, oda lehet csatlakoztatni a karok végeire ragasztható ledek kábelét.
A ledek mutatják,hogy a motor és az ESC milyen állapotban van és még irányfény funkciójuk is van. (Kopter eleje,hátulja)
Az ESC-n van még egy DATA Port is ide lehet kötni az USB/data átalakítót és ezzel lehet az ESC-t a számítógépre kötni.
Az ESC asszisztensben lehet motordiagnosztikát is végezni,illetve lehet programozni az adott karon lévő ledet,hogy
piros vagy zöld színű legyen. Az E305 kisebb kopterekre való és a hozzáadott ESC 420Lite is jóval kisebb méretű mint az
E310-es szettben lévő. A motorok azok,amiket a Phantom3 is használ. 2312E típusúak.

Elég csendesen járnak az E310-es motorok, kíváncsi leszek az E305-ös verzióra is,de szerintem ugyan olyan halkan fognak azok is üzemelni.

Majd posztolok az építésről képeket,videót. :)

kigyosi9
2015-08-10, 10:00
Az E310-es ESC-ken van egy LED port, oda lehet csatlakoztatni a karok végeire ragasztható ledek kábelét.
A ledek mutatják,hogy a motor és az ESC milyen állapotban van és még irányfény funkciójuk is van. (Kopter eleje,hátulja)
Az ESC-n van még egy DATA Port is ide lehet kötni az USB/data átalakítót és ezzel lehet az ESC-t a számítógépre kötni.
Az ESC asszisztensben lehet motordiagnosztikát is végezni,illetve lehet programozni az adott karon lévő ledet,hogy
piros vagy zöld színű legyen. Az E305 kisebb kopterekre való és a hozzáadott ESC 420Lite is jóval kisebb méretű mint az
E310-es szettben lévő. A motorok azok,amiket a Phantom3 is használ. 2312E típusúak.

Elég csendesen járnak az E310-es motorok, kíváncsi leszek az E305-ös verzióra is,de szerintem ugyan olyan halkan fognak azok is üzemelni.

Majd posztolok az építésről képeket,videót. :)

Teljesítményben, stabilitásban, repülési időben lehet esetleg valamit észrevenni ha ezeket használjuk?

ITEM
2015-08-10, 20:07
Teljesítményben, stabilitásban, repülési időben lehet esetleg valamit észrevenni ha ezeket használjuk?

A gyártó is pont ezeket emeli ki,hogy hatékonyabb az új meghajtás mint az elődök. :) Hosszabb repidő,jobb manőverezhetőség,stabilabb repülés..

ITEM
2015-08-10, 20:08
Készül a madár :D

11048 11049 11050 11051 11052

ITEM
2015-08-10, 20:09
11053 11054 11055 11056

Kisszabó
2015-08-11, 08:33
Hány gépet építesz te egyszerre? :)

ITEM
2015-08-11, 09:12
Hány gépet építesz te egyszerre? :)

Kettőt.. :D Ez most ilyen FPV mókázásra készül..

Most rendeltem hozzá éppen megint egy zaggometry (http://www.fpv1.de/lng/en/zubehoer/elektronik/fpv1-zaggometry-naza2frsky-taranis-telemetry-adapter.html) modult, remélem a héten itt lesz. :)

ITEM
2015-08-13, 21:23
Na,megvolt az első repülése a madárnak. :) Azt kell mondjam,hogy nagyon tetszik, jól irányítható,egyszerre reagál,
a motorok nagyon halkan mennek ééés ami a lényeg, hogy kb 20 percet repültem összesen :D Volt benne lebegés,
finom mozdulatok,gyors előre , gyors fordulás, gyors emelkedés, stb..

3S 10.000 mAh akkuval repültem az akku súlya 652g, az egész gép kb 1.5Kg lehet,majd megmérem pontosan.

11209 11210 11211 11212 11213

ITEM
2015-08-13, 22:05
Folyt...

11214

https://www.youtube.com/watch?v=5Zn_FsMN5gw

Kisszabó
2015-08-13, 22:18
Gratula! Használd egészséggel! ;-)

ITEM
2015-08-13, 22:20
Gratula! Használd egészséggel! ;-)

Köszi :)

Part 2

https://www.youtube.com/watch?v=7NnGro_gAwg

pulsarxp
2015-08-14, 04:15
Hm... nem rossz, nem rossz :)
Mekkora tollakat raktál rá?

ITEM
2015-08-14, 10:07
Hm... nem rossz, nem rossz :)
Mekkora tollakat raktál rá?

A gyári E305 szett van a gépen.. (2312E motorok, 420Lite ESC-k és Z-Blade 9450-es csavarok)

ITEM
2015-08-23, 14:54
Tegnap este megvolt a második repteszt. :)

Nagyjából 16 percet repültem összesen.

A telemetrián a T1 = műholdak száma azaz 17-20 között változott. :cool:

Itt a videó róla

https://www.youtube.com/watch?v=xPnlvQ9FK-8

Kisszabó
2015-08-23, 19:04
Gratula!

trialboj
2015-09-08, 20:52
Sajnos nem igazán él ez a topik, de arra lennék kíváncsi, hogy ha nem a leggagyibb HK-s 12 dolcsis, vázat veszem, akkor van esély rá, hogy ezzel a vázzal, gimbal nélkül, rezgés mentes legyen a videó? Max 1 gumibakot tudnék alá tenni!

Az első gépem a fent említett rendkívül gagyi vázra épült, ez annyit jelent hogy az 1ik kar kicsit göbe volt, és a csavarok sem voltak valami szorosak, de ezt később orvosoltam. Viszont még így is rendkívül sok remegés ment át a kamerába.

Aztán hetekig kísérletezgettem, és kb 20 evolúciót legyártottam a különböző rázkódáscsökkentő felfüggesztésekből, de még mindíg sok volt a jello. A motorokra fogtam végül.

Most viszont van 1 kis 250 gépem a leggagyibb motorokkal, amik 16x több rezgést generálnak mint a régi f450-en lévők, mégis tökéletes a kép, még gumibak nélkül is. Ez gondolom azért van mert szépen el van izolálva több réteggel is a kar a váz testétől, és főleg a felső résztől ahol a kamera fekszik.

Nem szeretnék nehezebb vázat, mert akkor oda már nagyobb aksik kellenek, és az jelentősen megdrágítja az egészet. A 940g-os gépem az elején 15 percet repült "langzam" módban.

pulsarxp
2015-09-17, 09:44
a kis motorokkal azért is van kevesebb rezgésed, mert magasabb a fordulat. Természetesen arányaihoz képest merevebb, és erősebb is a váz, ami segít.
De első sorban motort, és prop-ot kell balanszolni a jello megszüntetéséhez.

OBi_
2015-09-17, 15:20
Most viszont van 1 kis 250 gépem a leggagyibb motorokkal, amik 16x több rezgést generálnak mint a régi f450-en lévők, mégis tökéletes a kép, még gumibak nélkül is.

Lehet hogy ha nincs semmi az jobb, mintha puha vacak van alatta. Ez már nagyon régi de ugylátszik csak vissza vissza tér.
https://www.youtube.com/watch?v=cNqqa9z4NmQ

pulsarxp
2015-09-17, 15:24
ez is igaz.
Én itt ki próbáltam néhány dolgot, és a legjobb eredmény akkor volt, mikor nem raktam alá semmit:
https://www.youtube.com/watch?v=IO1sN54Dhls

Ltomi78
2015-09-17, 15:54
ez is igaz.
Én itt ki próbáltam néhány dolgot, és a legjobb eredmény akkor volt, mikor nem raktam alá semmit:

Ez igy nem teljes...egy big mac et meg ala tehettel volna:D

hangazoo
2015-09-17, 15:57
ez is igaz.

kitartó vagy. :) látom mindent alátettél ami a konyhában volt. :)
én még egy közepesen zsíros oldalassal is megpróbáltam volna. :)))

pulsarxp
2015-09-17, 16:23
kitartó vagy. :) látom mindent alátettél ami a konyhában volt. :)
én még egy közepesen zsíros oldalassal is megpróbáltam volna. :)))

:D :D :D :D
jó ötlet, ha megoldom, hogy ne csússzon kipróbálom.

sryman
2015-09-20, 18:04
Sziasztok!

Új tulajdonosként írnék, bár pontosabban nekem nem is f450-em van hanem a klónja q450-em (hobbyking) remélem nem lógok ki nagyon innen majd emiatt.
Teljesen kezdő vagyok repülés terén, modellezésben inkább autós vonalon mozogtam de annak is már kb 8-9 éve.
Ezt a kezdő szettet építettem meg:
Q450 váz
DJI naza lite vezérlő +GPS azonnal upgrade V2-re
DJI2212 motor
10x5 prop
30A Afro ESC
Turnigy T9X táv er9x szoftverrel + frsky adóval
Frsky D8R-II plus vevő
Turnigy 3S 5000Mah akksi

Eddig kb 10 akksit repültem, főleg GPS módban és mást nem tudok mondani mint hogy ATOMSTABIL. Voltam kint nagy szélben, viszonylag rossz GPS vételnél, és borzasztó jó a gép. Az akksival 17 percet tudok menni melyből kb 70% lebegés (azért ennyi mert még azért ismerkedek).A felszállósúly 1350g.

Mindenkinek ajánlom ezt a kis gépet, mert kezdőknek tényleg tökéletes :)

foxlala
2015-10-27, 16:53
Sziasztok!

Eddig olvastam, építettem, repültem...
de most egy kis gondom támadt a 450-esemmel... kapott egy gimbalt, és hozzá egy leszálló talpat, + a 2200-as aksi helyett egy 5000-eset...
na viszont így nem akart felemelkedni full gázon sem...
A motorok multistar 2213-935, prop műanyag 1045-ös
mit kéne cserélnem, hogy repüljön is?
ja felszálló súly 2 kg

hangazoo
2015-10-27, 17:12
Sziasztok!

Eddig olvastam, építettem, repültem...
de most egy kis gondom támadt a 450-esemmel... kapott egy gimbalt, és hozzá egy leszálló talpat, + a 2200-as aksi helyett egy 5000-eset...
na viszont így nem akart felemelkedni full gázon sem...
A motorok multistar 2213-935, prop műanyag 1045-ös
mit kéne cserélnem, hogy repüljön is?
ja felszálló súly 2 kg
Semmit, innentol kezdve alulmeretezett a motor. Kb 850g/motor a thrust 3 cellaval. Osszen kb 3.2kg emel max gazon a negy. Nincs meg a 2.2x okolszabaly szorzo.kb 1.5kg sulyig vagy jo ezekkel a mocikkal. Vagy nagyobb motort veszel. Sajnos ez a motor nagyobb propot 3s_en nem bir el. 4 cellaval meg 8045 os prop max ahol szinten keves vagy. Otthonrol majd kuldok motorhoz linket amivel jo lennel...

foxlala
2015-10-27, 18:24
Semmit, innentol kezdve alulmeretezett a motor. Kb 850g/motor a thrust 3 cellaval. Osszen kb 3.2kg emel max gazon a negy. Nincs meg a 2.2x okolszabaly szorzo.kb 1.5kg sulyig vagy jo ezekkel a mocikkal. Vagy nagyobb motort veszel. Sajnos ez a motor nagyobb propot 3s_en nem bir el. 4 cellaval meg 8045 os prop max ahol szinten keves vagy. Otthonrol majd kuldok motorhoz linket amivel jo lennel...

Köszönöm!!!

kozmo
2015-10-27, 19:57
Sziasztok!
Van aki cc3d-vel használja az f450-et?
Nem igazán sikerül a PID beállításokat beállítani.
Tudna valaki küldeni nekem értékeket vagy segíteni némi ellenszolgáltatásért cserébe bekonfigurálni?

csabatex
2015-10-27, 20:00
Igaza van a kollégának, az enyém 1,5kg.
Repül szépen, de ez a leges-leg vége... a konfignak.

hangazoo
2015-10-28, 10:53

Ökölszabály:
1. a géped teljes súlyát kiszámolod ha tervezési fázisban vagy, illetve leméred ha már megvannak az alkatrészek.
2. ezt megszorzod 2-vel majd utána 1,2-vel, hogy legyen egy 20% puffered.
3. az így kapott számot elosztod (quadcopter esetén) 4-el , hexa/octo esetén 6 v. 8-al. Ez az az érték amely emelőerővel 1 db motornak rendelkezni kell, hogy komfortosan tudjon repülni.
Fontos, hogy kamerás gimbalról beszélünk, hiszen a fenti 2-es szorzó, inkább 2,5-3,5 ha egy 250 racing quadot tervezel…

Példa:
2 kg a gép teljes felszálló súlya
2 kg x 2 = 4kg
4kg x 1,2 =4,8kg
4,8kg / 4 = 1200g <= ennyit kell egy motornak max thrustban teljesítenie.

Ha alulméretezed a motort, akkor vagy nem repül vagy ha felszáll, akkor nagyon rövid ideig képes, illetve a motor üzemi hőmérséklet felett fut, ergo tönkre teszed.

2 kg+ felszálló súlynál a qaudok többsége min. 4 cellás akksival fut.
1200 g thrust /motor teljesítményt kiszedni 3 cellából nehéz/ritka.
Pl. ez a motor lehet számodra egy középút ha nem feltétlen akarsz 4 cellás akksira upgradelni...
http://www.myrcmart.com/rcx-421521-650kv-outrunner-brushless-motor-designed-for-multicopter-free-mounts-ver-20-p-6218.html

12.6 V-on tehát feltöltött 3 cellás akkuval hozza ~ 1200g/motor nyomatékot. Fontos, hogy ez kb. 2x annyira nehéz mint a jelenlegi motorod, tehát a súly kalkulációnál erre is tekintettel kell lenned.. Illetve 12x38 as propokkal tudod ezt kiszedni a motorokból, a jelenlegi 1045-el nem.

ha megnézed a 4 cellás (14.8V) thrust értékeket, ott már bőven jó vagy hiszen egy motor akár 1600+g-ot is lead. Ennek a + nyomatéknak az előnye, hogy a kisebb teljesítmény mellett is megemelkedik/lebeg a quad, így kevesebb fogyasztással/motor erőlködéssel rebegsz ergo hosszabb lesz a rep idő.

A fenti logika szerinte Te is tudsz kalkulálgatni és nem ér majd meglepetés. Olyan oldalakon ahol nincs ilyen részletes thrust adat, nehezen tudsz megalapozott döntést hozni. Pl. Hobbyking motorok esetén... Ott egy megoldás lehet, hogy youtube-on vagy googlen körülnézel hátha egy lelkes modellező csinált „thrust test”-et amivel kalkulálhatsz.

Ui: azt kb. 300g-os leszállótalpat cseréld ki a sima 4 db landing gear-re, amivel kb 200g-ot spórolsz.

hangazoo
2015-10-28, 10:57
Sziasztok!
Van aki cc3d-vel használja az f450-et?
Nem igazán sikerül a PID beállításokat beállítani.
Tudna valaki küldeni nekem értékeket vagy segíteni némi ellenszolgáltatásért cserébe bekonfigurálni?

Tedd fel a Cleanflight-ot. Az alap/gyári PID beállításokkal is gyönyörűen repülhető quadot kapsz... Továbbá van Autotune rep mód amivel még finomabbra csiszolhatod a gyári PID-eket mindenfajta manuális beállítás nélkül.

Cleanlight upgrade:
https://www.youtube.com/watch?v=DRm_CyAyKcs

Cleanflgith Autotune:
https://www.youtube.com/watch?v=NXzy9Jq4OSQ