PDA

Teljes verzió megtekintése : A.I. Runner Reverse

Gallion
2006-04-27, 15:44
Sziasztok,

Egy, lehet bugyuta kérdéssel állok elő:))

Adott a fenti szabályzóm és a dobozában lévő hűtőborda felhelyezése adja magát. Viszont csak abban az esetben passzol a hűtőborda 4 csatlakozójának felületi kialakítása a szabályzóéval, ha a harmonika gumit (ez is a dobozában volt) a borda és a szabályzó, 3 csatlakozó felülete közé teszem.

Ódzkodom a gumi beszerelésétől mert szerintem hőszigetel. De ha nem teszem közé akkor a hűtőborda négy csatlakozási felületéből csak egy van kapcsolatban a szabályzóval, a további három csatlakozási felület között 0,5 mm-es légrés van,
Esetleg egy speciális, hővezető gumi lenne,és nyugodtan építsem be?

Mielőtt a szabályzó működéséhez elengedhetetlen füst kijönne belőle váram a válaszotokat.

Amennyiben nem egyértelmű, hogy mit is kopácsolok ide, otthonról megpróbálhatom képekkel egyértelműsíteni mondandómat.

Üdv, Gallion

APPME
2006-04-27, 16:50
Szia!
Az a gumi valszeg hő és feszültséget meg nem vezető...Hővezető pasztát még kenegetni kell kétoldalára. A gumit ellenőrizheted a csücskénél pákával, kenődik, micsinál...
Képet nyomj.

DiamantTomi
2006-04-27, 19:16
A gyári szabályzókon is gumira emlékeztető lap szokott lenni a fet és az alu lap között.Kétlem hogy hőszigetelő főleg azért mert sokszor szokott lenni csillám helyett tranyók alatt is.Nem adtak valami leírást hogy annak ott kell lennie?

Gallion
2006-04-28, 18:57
Sziasztok.

az igért képek, igaz kicsit "nagyok" lettek de talán így a kérdéses pontok jobban láthatóak.
Az első az "alkatrészek" formailag általam elképzelt sorrendjét mutatja.

http://img103.imageshack.us/img103/5395/img17955lm.jpg

A következő, ha a harmonika gumi nélkül rakom össze a szabályzót és hűtőbordát. Ezt találtam logikátlannak mert nincs hővezetés (meg azt is, hogy gumi hőszigetelést rakjak a lapokra az első kép sorrendje szerint)

http://img70.imageshack.us/img70/9537/img17983tb.jpg

Az angol nyelvű leírás ismételt átbogarászása során találtam egy mondatot, "soha ne érintkezzenek a FET-lapok egymással".

Szóval ekkor vált minden számomra (remélem) világossá ( mert DiamatTomi valami hasonlóról azaz FEt-ről írt, talán ezek a kiálló lapkák azok???)), és beillesztve a gumiharmonikát a szabályzó és a hűtőborda közé. nyomtam össze a három elemet.

Ez lett.

http://img220.imageshack.us/img220/384/img18058in.jpg

Igazából logikailag a hűtőborda oldalbordázott részét nem a vezeték oldalra akartam tenni, de egy grafikát találtam a leírásban melyen az a vezeték oldalon volt ( a gumiharmonika léte a rajzon nem látszik).

Lehet, hogy annak a FET-nek hűtés a többinek üzemi hőfok kell :) :)

Azért erőtsítsetek meg, azok a lapkák a FET-ek részei, és azokat nem zárhatom rövidre?????

Üdv, Gallion

APPME
2006-04-28, 21:11
Szia!
Az a gumi valszeg hő és feszültséget meg nem vezető...Hővezető pasztát még kenegetni kell kétoldalára. A gumit ellenőrizheted a csücskénél pákával, kenődik, micsinál...
Képet nyomj.
Amit írtam, szentírás. Adományokat nyomni. Hővezető pasztát szintén. Stop. Szívesen.
Ja, ui: persze, hogy nem zárhatod rövidre, mert az egy igazán klasszikus zárlat lenne. Húzd fel a gumit a megfelelő helyre és boldog leszel...

AR
2006-04-29, 19:00
Azért erőtsítsetek meg, azok a lapkák a FET-ek részei, és azokat nem zárhatom rövidre?????

Pontosan....nehogy rövedre zárd!
A hátramanetet általában gyengébbre méretezik...hogy miért ne kérdezd...
Ennél (a képek alapján!!!) a 3 db az előre az 1db a hátra menet.Az a gumi pedig hővezető....hi

Üdv AR!

APPME
2006-04-30, 08:07
Hi AR!

Amiket eddig láttam elvi kapcsolásokat, ott vagy 2-ős táp volt - nagyon ritka - lehet 1+ Xdb kapcsolóeszközzel irányt váltani. A szokványos a H - hídkapcsolás, ami itt is valószínűbb. Ha többszörözik a FET-eket ezen hídkapcsolásnál, páros számúra kell kijönniük...

AR
2006-05-02, 08:02
Amiket eddig láttam elvi kapcsolásokat, ott vagy 2-ős táp volt - nagyon ritka - lehet 1+ Xdb kapcsolóeszközzel irányt váltani. A szokványos a H - hídkapcsolás, ami itt is valószínűbb. Ha többszörözik a FET-eket ezen hídkapcsolásnál, páros számúra kell kijönniük...

:oops: Teljesen igazad van.Nem tudom miért de bennem valahogy úgy jött le,hogy két azonos sor van. 2x(1+3) pedig itt most nem...hm? :gondolkodik:

Üdv AR!

Gallion
2006-05-02, 14:31
Sziasztok.

Köszönöm Nektek a segítséget!!!

A Fet-ek rövidre zárásának veszélye eszembe sem jutott, mivel kaptam olyan tanácsot, hogy a Fet lapokon lévő "lyukakon" keresztül oldjam meg a vízhűtést egy cső átvezetésével.
Kapásból rézcsőre gondoltam. De jó, hogy elvetettem a vízhűtést!!!

A 600-as moci biztos nem fekteti ki, még léghűtéssel sem a papírforma szerint 60 A kibíró szabályzót. (Kopp-kopp)

Üdv, Gallion