PDA

Teljes verzió megtekintése : JES 030 kérdés

Vendigo
2006-05-08, 21:34
Üdv
Lenne egy kérdésem a fent említett szabályzóval kapcsolatban:
a jumpert áttettem a NiMh-re, rákötöm az akksira, a motorra (+, - ra figyeltem), bedugom a vevőbe a kábelt. bekapcsolom a szabályzót, majd az egy pittyenés helyett, folyamatosan pittyeg.
Mit rontottam el?
Köszi

tata
2006-05-08, 22:35
Úgy kapcsold be, hogy a gáz le legyen húzva.

Akkor pittyen egyet, és megy.

Ha nem húzod le a gázt, akkor azért pittyeg, hogy figyelmeztessen a gázkar feltolt helyzetére, nehogy eltaláljon a hirtelen beinduló propeller.

DiamantTomi
2006-05-08, 22:42
Elöfordulhat hogy meg van fordítva a gáz, ebben az esetben álltsd át az adón.

tata
2006-05-08, 22:51
Igen, ez nagyon fontos.

Én is kb fél órát szívtam ezzel, mire rájöttem, hogy tök más a botkiosztás, mint gondoltam.

:)

bla
2006-05-14, 12:29
Helló !

Nekem az lenne a kérdésem, hogy ennek a szabályozónak lehet-e programozni a szabályozási tartományát?
Kb. a gázkar félállásában kellene lenni a 0%-nak, a gázkar felső kitérésénél pedig a 100%-nak (vitorlázó). A táv nem programozható :-(

mmormota
2006-05-14, 13:17
Nem lehet programozni.

Más szabályozót sem ismerek, amelyben a nulla pontot el lehetne állítani, legfeljebb annyit, hogy fix legyen vagy automatikus.

Miért kellene ilyen magasra eltolni a nullát? Valami mást is csinál a gáz csatornája?

tata
2006-05-14, 14:51
Nekem is volt/van hasonló gondom egy JES 20-as szabival. Én a max. gázkitérést szeretném levenni, hogy ne égesse le 3 cellával a 400-as motort.

A szabályzó a min. kitérést bootoláskor jegyzi meg, azonban csak alapgázzal hajlandó bootolni. A max kitérés pedig a legmagasabb pozíció, ahova feltoltam a kart.

Dual rate-et használva csináltam egy csökkentett tartományt, erre kapcsolva, a kart lehúzva bootoltam, így a nullagáz a dualrate tartomány alján lesz.

Ezután teljes kitérésre kapcsolok, és feltolom a gázt, így megjegyzi a fullgáz állapotot is.

Majd csökkentett kitérésre kapcsolva elértem a célom: az alapgáz ennek a tartománynak az alján van, a fullgáz pedig ezen kívül, tehát a csökkentett kitéréssel adott fullgáz egy kisebb gáznak felel meg.

Nálad is lehetne valami ilyesmit alkalmazni, csak nem tudom, hogy ha teljes kitérésre kapcsolva lehúzod a gázt, nem definiálja-e újra a nullgáz állapotot.

No mindjárt ki is próbálom.

bla
2006-05-14, 16:28
Nem lehet programozni.

Más szabályozót sem ismerek, amelyben a nulla pontot el lehetne állítani, legfeljebb annyit, hogy fix legyen vagy automatikus.

Miért kellene ilyen magasra eltolni a nullát? Valami mást is csinál a gáz csatornája?

A robbe RSC-110 -es szabályozómat lehet programozni.
Ott úgy megy, hogy levett jumperrel és az adón a kívánt 0% állásban kell bekapcsolni, aztán az adón beállítani a kívánt 100%-ot. Vissza a jumpert és már kész is. Ezután a legközellebbi bekapcsolás után már az új beállítással üzemel.
Szellemes, nem értem más szabályozóknál miért nem tudnak hasonlót csinálni, hiszen mindegyik mikrokontrolleres.

bla
2006-05-14, 16:30
Amúgy elég jó szabályozó. Igaz csak 10A-es. Én egy 400-as motort hajtok vele, még csak nem is langyosodik.

marshall1
2006-09-24, 10:01
Hi nekem egy olyan kérdésem lenne hogy ez enyém tökéletesen müködi csak nagyon meleg ez normális?

Atta
2006-10-17, 20:47
Nalam a fekezesi funkcioja nem mukodik jol. Ha nagyon gyorsan repul a vitorlazomodell, akkor forog a legcsavar. Tapasztaltatok ilyent?