PDA

Teljes verzió megtekintése : Figyelem, balesetveszély!!!

APPME
2006-05-11, 12:00
Modellezőtársak!
Nagyon fontos bejelenteni valóm van!
Most tudtam meg ezen globális veszély renkívüli voltát, azonnal szükségesnek ítélem közlését!
SEGÍTSÜK A NEMZETKÖZI TILTAKOZÁST!!!
Ime:

TILTAKOZZ A DIHIDROGÉN-MONOXID ELLEN!
A LÁTHATATLAN GYILKOS

A dihidrogén-monoxid színtelen, szagtalan, íztelen és minden évben számtalan embert gyilkol meg. Ezen halálozások legtöbbjének oka a DHMO véletlen belélegzése, de a dihidrogén-monoxid veszélyei nem ezzel végződnek. Szilárd formájával hosszabb ideig való érintkezés súlyos szövetkárosodást eredményez. A DHMO szervezetbe való bevitelének szimptómái a fokozott izzadás és vizelés, és gyakran felfúvódottsági érzés, tengeribetegség, hányás és a test elektrolitikus egyensúlyának felborulása. Azon személyeknél ahol a függőség kialakult a DHMO elvonás azonnali biztos halált jelent.

A dihidrogén-monoxid:
ismert "hidrikus sav" néven, és a savas esők fő alkotóeleme,
elősegíti az "üvegház-effektust",
súlyos égési sebeket okozhat,
részt vesz a természetes földterületek eróziójában,
gyorsítja a korróziót és számos fém rozsdásodását,
elektromos zavarokat okozhat és csökkentheti a gépjárművek fékberendezéseinek hatékonyságát,
megtalálható a rákos betegekből kimetszett tumorban.

A FERTőZÖTTSÉG HATALMAS MÉRETEKET ÖLT!

Kimutatható mennyiségű dihidrogén-monoxid észlelhető szinte minden folyóvizünkben, tavainkban és víztározóinkban. A szennyezés globális, és nyomokban még az Antarktisz jégtakarójában is kimutatható. Számos országban dollármilliós károkat okoz emberek és cégek számára.

A nyilvánvaló veszély ellenére a dihidrogén-monoxidot gyakran használják:
ipari oldó- és hűtőszernek,
nukleáris erőművekben,
soha le nem bomló műanyag dobozok gyártásánál,
tűzoltó eszközök adalékanyagának,
számos kegyetlen állatkísérletben,
rágcsálóirtó szerekben. Még a leggondosabb lemosás után is észlelhetőek e kemikália maradványai,
számos gyorséttermekben árult és "rágcsálnivaló" ételekben adalékanyagként.

Számos cég önti a hulladék DHMO-t a folyókba és óceánokba, és ezek ellen jogilag lehetetlen fellépni mert ez a jelenlegi gyakorlat még mindig legális. A természetes élővilágra gyakorolt hatás hatalmas, és nem tehetjük meg hogy továbbra is figyelmen kívül hagyjuk!

A BORZALMAT MEG KELL ÁLLÍTANI, MÍG NEM KÉSő!

Az Amerikai kormány megtagadta ennek a veszélyes kemikália gyártásának, forgalmazásának vagy használatának betiltását annak "a nemzet gazdasági egészségére gyakorolt fontos hatása" miatt. Valójában a tengerészeti és hadiipari szervezetek DHMO-val végzett kísérleteket folytatnak, és több millió dolláros egységeket terveznek háborús események ideje alatti felhasználására. Több száz katonai kutatóintézet jut hozzá rendszeresen több tonnányi anyaghoz a magasan fejlett földalatti elosztórendszereken keresztül. Több helyen nagy mennyiségeket halmoztak fel belőle "későbbi felhasználás céljaira"!

MÉG NEM TÚL KÉSő!

Cselekedj MOST hogy megelőzzük a további szennyeződést! Ismerd meg ennek a veszélyes vegyianyagnak további jellemzőit! Amit nem tudsz az OKOZHAT neked - és másoknak - bajt!

Támogatásodról a dhmo@exabit.hu címen értesíthetsz minket!

Amennyiben nem rajtunk keresztül, hanem közvetlenül a nemzetközi szervezethez akarsz csatlakozni, ezt a no_dhmo@circus.com címen teheted meg. Az eredeti weblapot a http://www.circus.com/~nodhmo/ címen találhatod. Információs anyagért írhatsz az alábbi címre egy felbélyegzett válaszborítékkal:
Coalition to Ban DHMO
211 Pearl St.
Santa Cruz CA, 95060

Fordítás Copyiright 1998, Gervai "grin" Péter

Marlboro man
2006-05-11, 12:42
dihidrogén-monoxid => H2O => Víz?

"A DHMO szervezetbe való bevitelének szimptómái a fokozott izzadás és vizelés, és gyakran felfúvódottsági érzés, tengeribetegség, hányás és a test elektrolitikus egyensúlyának felborulása."

Ez azért nem teljesen igaz :)

APPME
2006-05-11, 12:47
Mennyiség kérdése...

zskoszik
2006-05-11, 12:50
végső esetben halált is okozhat :shock: Lásd középkori vallatási módszerek.

Peter N
2006-05-11, 13:45
ismert "hidrikus sav" néven, és a savas esők fő alkotóeleme,Nátriumhidroxid hozzáadással lehet csökenteni a savasságát. Nagyobb menyiségü NaOH adagolása után akár meg is hehet inni.

Peter N
2006-05-11, 13:49
Ja és az oldat negymenyiségü fogyasztása csökkenti a a rákos megbetegedéseket. A halott ember nem lessz beteg

kácsor kornél
2006-05-11, 13:52
Sajnos annyi mérgező anyag van a világon---a negyedéről még nem is tudjuk hogy az!

-Hát itt egy ujabb!! :cry:

Susitu1
2006-05-11, 13:56
Én is elmentem a dokihoz, és megállapították, hogy víziszonyom van. :roll:
Felírt napi 4 doboz sört :P :lol: . Szigorúan minden este. :wink:

Dodge
2006-05-11, 14:20
ismert "hidrikus sav" néven, és a savas esők fő alkotóeleme,Nátriumhidroxid hozzáadással lehet csökenteni a savasságát. Nagyobb menyiségü NaOH adagolása után akár meg is hehet inni.

Az jó ha megiszod mert a sósvíztől meg lehet hányni. :wink:
Amúgy én is néztem, hogy dihidrogén-monoxid. :shock: Sima víz. Ez miért okoz akkora problémákat? A víznek nagyon érdekes szerkezete van de nem nagyon érem a leírtakat. Lehet, hogy rosszak a kémiakönyvek?
Ha netán félreolvastam valamit akkor bocs. :roll:

Dodó
2006-05-11, 14:29
Szerintem a DHMO okozta mérgezési tünetek jelentősen csökkenthetők ( humán esetekben ) ha a szervezetbe DHMO bevitele elöt, közben, vagy utána közönbösítünk.
Erre a legalkalmasabb a C2H5OH.!!!!
Ez azért jó mert a két anyag jól oldódik egymásban.
Én személy szerint igyekszem közönbösíteni, ha erre lehetőségem van. :D
A túl erős közönbösítés szövődményekkel járhat, pl.:
- erős vidámság
- bizonytalan járás
- idő elötti elalvás ( a nők szerint )
- zavarhat a vezetésben ( a rendőrök szerint )
- stb.
ja, és nem kell recepre iratni.
Dodó

Dodge
2006-05-11, 14:32
Szerintem a DHMO okozta mérgezési tünetek jelentősen csökkenthetők ( humán esetekben ) ha a szervezetbe DHMO bevitele elöt, közben, vagy utána közönbösítünk.
- erős vidámság
- bizonytalan járás
- stb.
Dodó

Ez jó... :D

bingo
2006-05-11, 16:25
- erős vidámság
- bizonytalan járás
- stb.
Dodó

De nem hiányozhat a CH3OH sem!!!

zsoli
2006-05-11, 16:31
ez egy átverés voltt...........

az a lényeg hogy bedőlsz-e neki........

egy csávóka előatta ezt a kiselőadását és 50 emberből 1 jött rá arra hogy ez csak sima víz...

zsoli
2006-05-11, 16:34
előatta

bocs.... :oops: :twisted: :oops: :cry:
előadta :wink:

zsoli

cbruder
2006-05-11, 16:46
Sziasztok,

van egyaltalan fogalmatok, hogy miket müvelnek a halak abban a DHMO-ban (magyarul H2O) ??

Es akkor még igyam is azt meg ???

Ott egye meg a fene ahol van !! Maradok inkabb a jo fütyülös baracknal !!

Attol is ugyanazok a tüneteim vannak es nem allok annak a veszelyeben sem, hogy a halak paraznasagainak eredmenye melle még holmi roman aranybanyak lefolyovize is megizesitene az itokamat !!

:D

cbruder
2006-05-11, 16:49
Arra mifelenk (regi otthonom tajan), ugyis az a mondas jarta, hogyaszongya:

"Ki a Tisza vizet issza..........sajat vizét issza vissza !!"

Dodge
2006-05-11, 18:10
Huh. Zsolti megnyugtatott, hogy sima víz. Már azt hittem, hogy vissza kell adnom a majdani diplomámat. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Eleinte tényleg furcsa volt....azt hittem rosszul látok. Jó volt. 8)

Marlboro man
2006-05-11, 18:31
De nem hiányozhat a CH3OH sem!!!

Azzal vigyázz, mert megvakulsz! Inkább tankold a repcsidbe :wink:

Mm

oceanearth
2006-05-11, 18:31
szaisztok!

ez nem újleletű dolog, egyetemisták, rendszeresen csinálnak "közvéleménykutatást" és faggatják az embereket, hogy kébzeljék el lassan elfogy a vízkészlet és csak dihidrogén-monoxid marad, és emghalunk
erre érkeznek elég frappáns váalszok: "ez a kormány összeesküvés", "rohadt komcsik bosszúja" és ehhez hasonló nyalánkságok
szokott még az is lenni, hogy képzeljék el hazánk vízkészletének több mint 2/3-a hidrogén, erre is vicces váalszoakt lehet kapni

Peter N
2006-05-11, 22:01
Felírt napi 4 doboz sört . Szigorúan minden este.
A dokid nagyon felelötlen; a sör rengeteg H2O-t tatralmaz ami mint APPM is irta nagyon káros az egészségre. Ideális a CH3CH2OH nevezetü vegyianyag rendszeres használata a legminimálisabb H2O hozzádásával. A Gyurcsány 2 kormány és bevette a programjában e vegyszer kötelezö fogyasztását a népegésség érdekében. Nem csa hogy nem leszell vizfejü de a boldog jövö képe is felvillan elötted; legalábbiis amig van pénzed az alkoholra, az hogy a családnak csak Na2OH ra jut csak az másadlagu kérdés.Inni kell ha meghaluk is,inni kell az angyalát! De nem vizet :P a CH3OH is megfelel rövid távon de inkább keverjük ricinus és szintetikus olajjal és itassuk a motorral. A CH3OH (metilalkohol) fogyasztásának az elönye hogy nem lessz szemmellátható az életszinvonal csökkenése

Dodge
2006-05-11, 22:06
Felírt napi 4 doboz sört . Szigorúan minden este.
A dokid nagyon felelötlen; a sör rengeteg H2O-t tatralmaz ami mint APPM is irta nagyon káros az egészségre. Ideális a CH3CH2OH nevezetü vegyianyag rendszeres használata a legminimálisabb H2O hozzádásával. A Gyurcsány 2 kormány és bevette a programjában e vegyszer kötelezö fogyasztását a népegésség érdekében. Nem csa hogy nem leszell vizfejü de a boldog jövö képe is felvillan elötted; legalábbiis amig van pénzed az alkoholra, az hogy a családnak csak Na2OH ra jut csak az másadlagu kérdés.Inni kell ha meghaluk is,inni kell az angyalát! De nem vizet :P a CH3OH is megfelel rövid távon de inkább keverjük ricinus és szintetikus olajjal és itassuk a motorral. A CH3OH (metilalkohol) fogyasztásának az elönye hogy nem lessz szemmellátható az életszinvonal csökkenése

Ha már képletekkel dobálózunk. Ha havalaki éppen kémiát tanul és leírja a dolgozatába , hogy Na2OH akkor szegény kémiatanárnőt tepsin viszik el. :wink: Vagy egyszerűen szálankét tépkedi ki a haját. Szóval Na2OH nem létezik. A nátrium 1 vegyértékű és a hidroxid-csoport is. :wink: Még valakiben rossz képlet rögzül. :wink:

Peter N
2006-05-11, 22:25
Na2OH nem létezik Igazad van :!: NaOH Vagy figyelmetlen voltam, vagy hanyag, esetleg megöregedtem :oops: m

Peter N
2006-05-11, 22:34
Na jó! NaOH-t elvétve használok aluminium maratására na meg nyomtatott áramkör elöhivására tehát elfogadható a tévedés de remélem a gyakrabban használt CH2CH3OH képletben nincs hiba.

cbruder
2006-05-11, 23:11
Mindegy !!

A lenyeget mar kitargyaltuk !! Egy ember ismerte csak fel közülünk hogy miröl is van szo (az sem en voltam :-( ) !!

Teny az, hogy ne igyunk DHMO-t mivel az (mint közben kiderült) karos az egeszsegre, ne együnk sarga havat (karosnak nem karos, pusztan az ize követel hozzaszokast) es maradjunk csak tovabbra is az egeszsegügyi intezet altal kohomunkasoknak is elöirt vedöitalnal ....... a sörnel !!!

:D

Dodge
2006-05-11, 23:19
Na jó! NaOH-t elvétve használok aluminium maratására na meg nyomtatott áramkör elöhivására tehát elfogadható a tévedés de remélem a gyakrabban használt CH2CH3OH képletben nincs hiba.

Az jó. :wink:
Vazze'....vizet sem iszom többé. :wink: Ja! Még valami. Azt nem írtátok de nagyon fontos, hogy májzsugorodást okoz!! Ennek a hatását ellensúlyozandó az alkohol! Így se nem nő a májad se nem csökken. De ha túlságosan jól sikerült az alkoholkúra akkor napi 10 doboz cigi. Ettől tüdőrákot kapsz. Így van ok kivenni az egyik tüdődet, ergó lesz hely a májadnak. :wink:

vegyész
2006-05-12, 10:37
Na most már tényleg nem bírom szó nélkül. A nem lesz szemmel látható életszinvonal csökkenés (Copyright Peter N) szellemes volt, csakúgy, mint az indító írás. (El is küldtem a barátaimnak, tehát csak idő kérdése, hogy mikor látjátok viszont az e-mailjeitekben.)
Az első hozzászólásból már kiderülhetett mindenki számára, hogy vízről van szó. Egyébként a hazai kémia oktatás szinvonala (nem a tanárok hibájából) egyre alacsonyabb, de a vizet még a mai diákok 60 %-a felismeri.
Végezetül egy apró hiba javítása, az etilalkohol helyesen:CH3CH2OH.
Üdv

Peter N
2006-05-12, 19:15
CH3CH2OH.
Igen :!: Észrevettem a hibás sorrendet de a topikban sajnos nem lehet javitani. Tudom a sorrendCH3 kötve egy vegyértékkel a CH2 egyik a szabad vegyértékéhez majd a másadik szabad vegyértékét köti az OH szabad vegyértékéhez. De a nagy kérdés hogy mi köti a mi szabad vegyértékeinket A CH3CH2OH hoz aminek nincs szabad vegyértéke de mi ugyanakkor ireverzibilis kakcsolatot képzünk az alkohollal :?: :P
Remélen senki sem fog a dopamin és egyéb hasonló példákkal jelentkezni mert a lényeg a vicc aminek APPM is szánta és nem az hogy kérkedjük a vegyészet és egyéb tudományos tanok ismeretével.

Peter N
2006-05-12, 19:24
hogy májzsugorodást okoz!!
Májzsugór mint májzsugur ez még elfogadható de tutod milyen szörnyü átok a vizfejüség ? Akkora feje van mint egy hordó és benne olyan kis agy mint egy átlag politikusnak.

hjeno
2006-05-14, 19:01
Hello !
De azért azt is tegyük hozzá hogy a világon a leg erősebb ital több ezer tonnás hajóhat visz a hátán. A pálinkáról ezt még soha nem hallottam :lol: :lol:
Üdv Hjeno

Dodge
2006-05-14, 20:02
hogy májzsugorodást okoz!!
Májzsugór mint májzsugur ez még elfogadható de tutod milyen szörnyü átok a vizfejüség ? Akkora feje van mint egy hordó és benne olyan kis agy mint egy átlag politikusnak.

Hehe...ez jó. De mivel lehet semlegesíteni a vizet? :wink:

Vegyész! Megértem, hogy nem bírtad ki. :wink: De a ch2ch3oh (szándékosan rosszul írtam) segít a fájdalom leküzdésében. :D

vegyész
2006-05-15, 09:26
Az még hagyján, hogy szándékosan rosszul írtad, de az már merénylet, hogy a zárójelben nagyon apró betűket használtál. Én már lassan autót is fehér bottal vezetek. :D
A víz ártalmasságáról már régen tudunk. Középkori kérdezősködések során többen belehaltak abba a pár vödör vízbe, amit megitattak velük. A vízzel kapcsolatban Rejtő Jenő is leírt egy hátborzongató eseményt, azt, amikor Piszkos Fredről lemosták a nevét.
Végezetül hagy idézzem Hofi Géza hallhatatlan mondását:Inkább az orrom legyen borvirágos, mint a fogam vízköves.
Üdv

MAR
2006-05-25, 16:58
Hello

Ezt legelöször 1éve olvastam a épitészmérnöki lapban.
Nagyon LOL.