PDA

Teljes verzió megtekintése : Hogyan kell beindítani?

patti0428
2006-05-14, 20:42
Sziasztok!

Most rendeltem egy buggyt, már lassan jön a csekk.
Azért kérdeznék néhány dolgot.
Pl.: hogyan kell beindítani? Légyszi bőven írjátok le.
Az első robbanósom lesz, és megértő emberek válaszait várom.

Köszönöm előre is: Patrik :oops:

oceanearth
2006-05-14, 20:46
hát a legegyszerűbb lenne, ha addig hozzá sem nyúlnál míg nem viszed el egy találkozóra ahol szakértő kezek melett be nem tudod járatni és akik segítneek a beállításban.
ha már kiadtál ennyi pénzt egy robbanósra, akkor olvass sokat utána a fórumon illetve az rc-offroad.hu-n.
ott találsz tippket a bejáratásról emg mindenről, de jobb ha nálad tapasztaltabbak segítenek a bejáratásnál

kácsor kornél
2006-05-14, 20:51
--Legalább ird le hogy milyen tipus :!:

vizzitor
2006-05-22, 17:56
sziasztok,

kaptam egy kölcsön offroad RC autót gyertyával és izzítóval. Konkrétan ilyet:
http://www.rc-modellbau-shop.com/hotlander-monstertruck.html
2,75cm3 robbanómotoros, berántós

16%-os Tornado üzemanyagot vettem hozzá.
Kiolvastam a teljes manuált lépésről lépésre és szaktanácsot is kaptam szóban, csak gyakorlati útmutatót nem.

2-3 óra után csalódottan feladtam. Nem sikerült beindítani.

Amit próbáltam:
- izzító izzítja a gyertyát jól.
- üzemanyag berántáskor érkezik a motorba (gyertyát kivéve teszteltem, porszerűen spriccel).
- levegőszűrő nyílása alapállapotban kb. 1mm-re van nyitva
- levegő a motor felé csavar teljes becsavart állapottól 2 teljes fordulatot van kiengedve
- üzemanyagvezetékbe buborékmenteségig pumpáltam üzemanyagot.
- amikro véletlenül túlpumpáltam, akkro a következő indítás előtt a gyrtyát kivéve a motorból kirángattam az extra üzemanyagot

Tehát külön-külön minden összetevő működni látszik, de valahogy mégsem jött össze a dolog.

Janika.Hu
2006-05-22, 20:23
Helyileg merre vagy?

oceanearth
2006-05-22, 20:39
sziasztok,

kaptam egy kölcsön offroad RC autót gyertyával és izzítóval. Konkrétan ilyet:
http://www.rc-modellbau-shop.com/hotlander-monstertruck.html
2,75cm3 robbanómotoros, berántós

16%-os Tornado üzemanyagot vettem hozzá.
Kiolvastam a teljes manuált lépésről lépésre és szaktanácsot is kaptam szóban, csak gyakorlati útmutatót nem.

2-3 óra után csalódottan feladtam. Nem sikerült beindítani.

Amit próbáltam:
- izzító izzítja a gyertyát jól.
- üzemanyag berántáskor érkezik a motorba (gyertyát kivéve teszteltem, porszerűen spriccel).
- levegőszűrő nyílása alapállapotban kb. 1mm-re van nyitva
- levegő a motor felé csavar teljes becsavart állapottól 2 teljes fordulatot van kiengedve
- üzemanyagvezetékbe buborékmenteségig pumpáltam üzemanyagot.
- amikro véletlenül túlpumpáltam, akkro a következő indítás előtt a gyrtyát kivéve a motorból kirángattam az extra üzemanyagot

Tehát külön-külön minden összetevő működni látszik, de valahogy mégsem jött össze a dolog.

kis gázt adtál neki?? pl. nekem volt már olyan, hogy indítottam és nem idnult, pedig minden jónak tűnt 2 perc után rájöttem, hogy nem volt bekapcsolva a vevő és így nem vette a táv adását.
így ügye gázt sem tudtam adni, hogy beinduljon.

vizzitor
2006-05-22, 20:50
Helyileg merre vagy?

Bp. 10-20h között XI.ker, 7-es bemenő ág, irodaház mellett van remek BMX pálya is kicsi rámpákkal, tökéletes terep. De szinte bárhova el tudom vinni, ha idő engedi.

vizzitor
2006-05-22, 20:52
kis gázt adtál neki?? pl. nekem volt már olyan, hogy indítottam és nem idnult, pedig minden jónak tűnt 2 perc után rájöttem, hogy nem volt bekapcsolva a vevő és így nem vette a táv adását.

Nekem a berántáshoz kellett mind a 2 kéz. Egyikkel lefogni az autót, másikkal rántani a zsinort. Hogyan adsz közben gázt?

Janika.Hu
2006-05-22, 21:03
Én meg törökbálinton vagyok, van egy pályám is, ha időd engedi hívjál fel és megdumálunk egy találkát.

oceanearth
2006-05-22, 21:38

Nekem a berántáshoz kellett mind a 2 kéz. Egyikkel lefogni az autót, másikkal rántani a zsinort. Hogyan adsz közben gázt?

nekem van rajta egy indítómotor :lol:
de a távot rárakod az izzítóra így lefogod az izzítót és így rántod be, közbe tudsz gázt adni.
vagy rátérdeslz, vaghy óvatosan rálépsz az autóra és úgy rántod.

egyébként janika majd segíteni fog neked, nagyon ért az autókhoz, úgy tudom

Wolfati
2006-05-23, 08:57
Illetve még annyi, hogy a távon a gáz trimmet kicsit elállítod a gáz irányába...
Ha nagyon nem indul, akkor ott a karburáció nincs rendben.
Ha javasolhatom: irány Janika!

ezree
2006-05-23, 09:21
Nekem nagyon sokat segítettek az alábbi linken található leírások.

http://www.rcoffroad.hu/media/cikkek/

A BEJÁRATÁS, BEÁLLÍTÁS, KARBANTARTÁS leírások elolvasása csak segíthet.