PDA

Teljes verzió megtekintése : Towerpro 15A tunning

kekbon
2006-05-14, 22:29
Van egy ilyen karzo féle szabályzóm és TTL kompatibilis szép nagy fetjeim.... Mit kell kicseréljek rajta, hogy nagyobb árammal terhelhessem?

Kb max 20A-re lenne szükségem.

Köszi előre is.

mmormota
2006-05-15, 14:53
Egy 6 db kapcsolóból álló FET híd van a kefe nélküli szabályozókban, 3 N és 3 P csatornás.
A nagyobb terhelhetőséget az egyes pozíciókban több Fet párhuzamos kapcsolásával oldják meg.

Pl. a 15A-es szabályozóban valószínűleg 2-2 párhuzamos Fet van minden kapcsoló pozícióban.

Az N Feteket közvetlenül a uC hajtja meg, így 0V/5V meghajtó jelet kapnak.
A P Feteket egy-egy PNP tranzisztoros inverter hajtja, és az akkufesz a meghajtó feszültség. Itt figyelni kell arra, hogy ha nagyobb Gate kapacitású Fet-et építesz be, a kollektor elklenállást is csökkenteni kell.

Legegyszerűbben úgy növelheted a terhelhetőséget, ha további ugyanolyan feteket teszel bele párhuzamosan, mint ami eredetileg benne van.

Ha más típussal próbálkozol, az eredeti Feteket természetesen ki kell szedni. Megjegyzem, hogy ezek nagyon kis nyitófeszültségű, és nagyon kis ellenállású Fetek. Vagyis nagyon jó kapcsolóelemek, csak a kis méretű tokozásuk miatt korlátozott a disszipációs képességük. Könnyen lehet, hogy ami neked van, az a jobb hűtése miatt nagyobb áramot visel ugyan el, de nem olyan jók a paraméterei, és emiatt nem fog jól működni.

A kínai szabályozók árát nézve, praktikusabb ha veszel egy 30A-est... :lol:

kekbon
2006-05-15, 17:43
Egy 6 db kapcsolóból álló FET híd van a kefe nélküli szabályozókban, 3 N és 3 P csatornás.
A nagyobb terhelhetőséget az egyes pozíciókban több Fet párhuzamos kapcsolásával oldják meg.

Pl. a 15A-es szabályozóban valószínűleg 2-2 párhuzamos Fet van minden kapcsoló pozícióban.

Az N Feteket közvetlenül a uC hajtja meg, így 0V/5V meghajtó jelet kapnak.
A P Feteket egy-egy PNP tranzisztoros inverter hajtja, és az akkufesz a meghajtó feszültség. Itt figyelni kell arra, hogy ha nagyobb Gate kapacitású Fet-et építesz be, a kollektor elklenállást is csökkenteni kell.

Legegyszerűbben úgy növelheted a terhelhetőséget, ha további ugyanolyan feteket teszel bele párhuzamosan, mint ami eredetileg benne van.

Ha más típussal próbálkozol, az eredeti Feteket természetesen ki kell szedni. Megjegyzem, hogy ezek nagyon kis nyitófeszültségű, és nagyon kis ellenállású Fetek. Vagyis nagyon jó kapcsolóelemek, csak a kis méretű tokozásuk miatt korlátozott a disszipációs képességük. Könnyen lehet, hogy ami neked van, az a jobb hűtése miatt nagyobb áramot visel ugyan el, de nem olyan jók a paraméterei, és emiatt nem fog jól működni.

A kínai szabályozók árát nézve, praktikusabb ha veszel egy 30A-est... :lol:

Szót fogadtam.

Megrendeltem :)

RedDragon
2006-07-24, 20:17
Sziasztok!

Lehet, hogy megvan valahol, bár már nagyon sokat gugliztam utána. Szóval a Towerpro BMC 15A szabályzóhoz kéne nekem leírás, hogy mit hol kell programozni. Addig világos, hogy felhúzom a gázkart, stb de nekem 10 menüpont van, és nem tudom, mi micsoda.
Tudtok ebben segíteni?

Köszi
RedDragon

Anonymous
2006-07-24, 21:04
Tudtok ebben segíteni?

Talán igen: http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=17646

RedDragon
2006-07-24, 21:08
Sajna itt nem találtam a programozását :(

Anonymous
2006-07-24, 21:29
Elnézésedet kérem, kicsit benéztem. :)
Szóval: http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=607

RedDragon
2006-07-26, 10:57
Köszi, ezt olvastam már.
Amúgy rájöttem, a 10 az nem menüpont, csak rosszul indítottam.
4 db főmenüpont van, de nem úgy mint abban a fórumban. :((((
A többi dolgot oda írom akkor.

st_robi
2006-07-26, 13:00
egy ezresből kijön a tuningolás, ha beadod valamilyen szervízbe...sokan csinálják