PDA

Teljes verzió megtekintése : Mini Rc autók

planetvision
2015-03-02, 21:32
Sziasztok, szeretném a véleményeteket kérni. Dolgozunk egy nagyon pici RC AUTÓ-n. 1:63 méretarány.

Az autó mérete: 6cm hosszú és 3cm széles.

A jelenlegi funkciók:

Full Proportional Steering and Throttle
Bluetooth vezérlés iOS és Android rendszeren keresztül,
Cserélhető kasztnik,
Cserélhető motor, gumik,
Világítás, stb...

Tervezzük, hogy hangja is lesz.

Csatolok képet remélem megjelenik, hogy lássátok milyen autóról van szó.

Komplex verseny rendszer tervezés alatt ezekről kicsit később.

Szeretném a véleményeteket kérni, mit gondoltok, tetszik-e , milyen funkciónak örülnétek, stb...

Köszönöm a véleményetek.
Üdv
Zoli

BAL-IMI
2015-03-02, 22:02
Szia Zoli!

https://www.youtube.com/watch?v=2IT1vz8GTXs
http://www.mikromodell.de/
Elérhető árban persze!

Üdv:Imre

planetvision
2015-03-02, 22:07
Szia Zoli!

https://www.youtube.com/watch?v=2IT1vz8GTXs
http://www.mikromodell.de/
Elérhető árban persze!

Üdv:Imre

Köszönöm, az youtube link amit küldtél jó csak az sokkal nagyobb mint a mi autónk.
A második az már alakul....

Mit jelen az elérhető ár neked ???

Köszi
Zoli

farkast
2015-03-04, 18:25
Köszönöm, az youtube link amit küldtél jó csak az sokkal nagyobb mint a mi autónk.

:) Nem szeretnék kötődni, de az kisebb mint 1:63...
Szerintem van jövője, a dolognak.. Ezeknek a pici autóknak nincs nagy teljesítménye.. ha az ember kifizet 20 -30 -40eft ot akkor azt várja a pénzéért, hogy lehessen "használni". Egy ilyen minigépet meg azért vesz, mert apró, és hihetetlen nagy csoda, hogy működik, írányítható, egy ritkaság. Ezeknél inkább a látvány számít.. a Scale -ség, amire viszont nem fognak olyan sokan, sok pénzt áldozni. Nyílván ez csak az én véleményem. :)

Sok sikert hozzá, ha lesz róla videó is, nem csak kép, akkor azt is szívesen fogadjuk!

planetvision
2015-03-05, 11:45
:) Nem szeretnék kötődni, de az kisebb mint 1:63...
Szerintem van jövője, a dolognak.. Ezeknek a pici autóknak nincs nagy teljesítménye.. ha az ember kifizet 20 -30 -40eft ot akkor azt várja a pénzéért, hogy lehessen "használni". Egy ilyen minigépet meg azért vesz, mert apró, és hihetetlen nagy csoda, hogy működik, írányítható, egy ritkaság. Ezeknél inkább a látvány számít.. a Scale -ség, amire viszont nem fognak olyan sokan, sok pénzt áldozni. Nyílván ez csak az én véleményem. :)

Sok sikert hozzá, ha lesz róla videó is, nem csak kép, akkor azt is szívesen fogadjuk!

Köszönöm szépen a visszajelzést, te vagy az első aki érdemi információval szolgál, sajnos nem nagyon jönnek a visszajelzések, esetleg még információra van szükség vagy ennyire érdektelen ez a közösség egy ilyen téma iránt?

Az ár a a terméknek nem lesz 20-30-ezer forint de sajnos nem is az 5.000 Ft-os technológia ez. A látványra az adott keretek közöztt nagy hangsúlyt fektetünk és az irányítás minősége lesz a fő szempont, illetve olyan rendszerbe szeretnénk illeszteni ami a mai Okostlefonos világban használható lesz.

Szívesen olvasnám mások véleményét, észrevételét is a témában, kérem segítsetek visszajelzésetekkel, kérdéseitekkel.

Köszönettel
Zoli

BAL-IMI
2015-03-05, 19:31
https://www.youtube.com/watch?v=c7tnPUuxng8
Egy ilyennel már lehetne mit kezdeni.

CippyO
2015-03-10, 11:00
tetszik az ötlet, de részletek érdekelnének a technológiáról, az elektronikáról, az elképzelésről picit bővebben! én régóta szeretnék egy ilyen pici autót építeni, de én alapvetően hagyományos távirányítós rendszerben gondolkoztam eddig. azzal meg elég körülményes ez a méret, én legalábbis nem találtam elfogadható áron megfelelően pici vevő egységet. én jobban kedvelem a fizikai irányítást, mint a tapizós képernyős megoldást. ettől függetlenül érdekelhet az a megoldás is. ez a kis shen qui wei autó lesz a kiindulási alapja a projektnek? mert szerintem is inkább egy scale vagy króler irányvonal lenne célszerűbb, hisz ebben a méretben nem sok értelme van 1000el rohangálni fel-alá a szőnyegen. arra jó a kis játék autó is.

Emunem
2015-03-10, 13:34
1/35 méretben is próbálkoznak a trial irányzattal. Osztom az előző gondolatot, apró szaladgálós autó sok van, mászós igen kevés. Ha elég részletgazdag karosszériával rukkoltok elő, akár siker modell is lehet. Én mindenesetre szurkolok Nektek.
Üdv.

planetvision
2015-03-10, 18:24
1/35 méretben is próbálkoznak a trial irányzattal. Osztom az előző gondolatot, apró szaladgálós autó sok van, mászós igen kevés. Ha elég részletgazdag karosszériával rukkoltok elő, akár siker modell is lehet. Én mindenesetre szurkolok Nektek.
Üdv.

Köszönöm az értékes hozzászólásokat. A mi alap vezér gondolatunk a pici kb 6 cm méretben való megjelenés. az Trophy Truck esetén 1:87 scale. Az 1:35 már szerintem nagyon nagy és abból rengeteg modell megtalálható mindenhol.

Es pont az lenne a "szépsége", hogy pici és mégis működik....

Mit gondoltok a méretarányról? Fontos abban gondolkoni, hogy ne csak az RC modellesek igényeit elégítse ki, hanem a széles közönséget is.

Köszönettel
Zoli

Emunem
2015-03-10, 18:40
Ha szabad még megjegyeznem, mindenki titkos vágya a "zseb rc". Munkahelyen, suliban buli a szaladgáló, mászkáló kisdög.

planetvision
2015-03-10, 19:08
És melyik verzió? A kicsi kis gyors, rendes autókat formázó, kasztni cserélhető vagy a Trophy Truck verzió, ami ugrál, mászik?

BAL-IMI
2015-03-10, 19:21
Nekem az ugrál mászik jobban bejön!
Ez így elég általános!

Amit te csinálsz arról jöhetnének infók!
Súly, pontos méret, mennyit megy egy töltéssel stb.....?

farkast
2015-03-10, 20:55
Szerintem az már eldőlt.. lenne rá igény! :) csináljatok egy pici autót.. aztán nézzétek meg a lehetőségeket. Pl.: működhet-e 1:87-be.. vagy 1:63 vagy akár 1:35be.. Hogy mászik, csúszik gurul.. rugalmasnak kell lenni, követni a igényeket.
Korábban már lehetőségem volt egy speed dome kamerát vezérelni okostelefonról, hát nem voltam valami ügyes.. és a mozgás sem volt valami gyors reagálású, szóval derüljön ki előbb mit tud a rendszer.. aztán majd elválik milyen méretű lesz! :) Nem?

planetvision
2015-03-10, 21:10
Köszönö, dolgozunk az elektronikán és a programon, ez az első lépés. Mellette építjük a mechanikát... Ezt a kérdést azért tettem fel mert szerettem volna a véleményeteket kérni, több ötlet van fejben és persze fontos a visszajelzés. Ígérem amint van kézzel fogható eredmény máris megosztom veletek.

Addig is azt kérem ne fogjátok magatokat vissza , szívesen várom kinek melyik változat tetszik és miért.

Köszönöm
Zoli

BAL-IMI
2015-03-10, 21:30
Ebbe már rengeteg munka lehet!
https://www.youtube.com/watch?v=ssL4QJDtk_k

Emunem
2015-03-10, 23:26
Na igen, ez egy remek példa arra, hogy mennyire jók is tudnak lenni. :D
Nekem inkább a mászó lenne az újdonság, gyorsból meg ultragyorsból már minden sarkon venni lehet, kb 5000 FT-ért. Mászós alig van, inkább kuriózum. Szívesen elnéznék egy pici mászó autót, amin lehet cserélgetni a kasznit, és nem kell Herpa autókat szétvágni, hogy legyen kasznim. :D Nameg ha nem 2 sebességes lenne, az maga lenne az örömmámor. Ha szépen átmenetesen lehetne a gázzal játszadozni. Nameg az íróasztalon könyebb "jó" terepet csinálni, mint a naggyal km-et utazgatni egy viszonylag élvezhetó helyért.

üdv.

Emunem
2015-03-10, 23:29
no tessék, erről van betű:
https://www.youtube.com/watch?v=c7tnPUuxng8

Közben láttam, hogy postolták előttem, de akkor is szépféle lenne egy ilyen.

planetvision
2015-03-12, 07:47
Szia,

Mind a kormányzás mind az előre - hátra funkció szabályozható nem csak megnyomod és megy... Ez a minimum.... Köszönöm a hozzászólásod!

farkast
2015-03-19, 21:03
Szóval, gatyát felkötni! Szépen leülni a fenekünkre.. Állakat megtámasztani! Szemeket nagyra nyitni, figyelem! Pici gyönyörűség érkezik:

https://www.youtube.com/watch?v=NXr1-L8GXoQ

planetvision
2015-04-02, 07:31
Sziasztok,

Megérkeztek az első alakatrészek, szervó, motor, vezérő ic, csapágyak... és most készül az első futómű 3D nyomtatással...
Elkészült a 3D munka is:

CippyO
2015-04-02, 18:47
jól látom, elöl független, hátul merev híd? mekkora lesz a végleges méret? specifikációk? ár?

planetvision
2015-04-02, 20:54
jól látom, elöl független, hátul merev híd? mekkora lesz a végleges méret? specifikációk? ár?

Szia, igen jól látod, hátul is lesz rugózása, mint elöl is. A végeleges méret: 6,4 cm x 2,9 cm lesz. Cserélhető karosszériával (csavarozás nélkül levehető), cserélhető motor, és cserélhető lesz a felni és a gumi is könnyedén.

Az áráról még nehéz nyilatkozni, erről később tudok adni infót. Full specifikáció hamarosan.

Mindemelett nem csak egy autót építünk, hanem egy verseny rendszert is szeretnénk mellé rakni amiben mérhető idő, "csapdák" és pontszerző kiegészítők is lesznek opcionálisan.

Üdv
Zoli

Emunem
2015-04-02, 22:20
mászó széria is lesz, mert akkor lesz egy biztos vevőtök. :)

CippyO
2015-04-03, 17:38
nah, lassan csöpögnek az infó morzsák, köszönjük! :)

2wd vagy 4wd? esetleg lesz mindkét verzió? difije lesz-e a kis dögnek? :D a mászós dolog engem is jobban mozgatna...

Marcika
2015-04-26, 11:19
Jo kis topic!ha van mar valami kesz akkor erdekelne (matoth81@gmail.com). Erdemes lenne kinezni rcarenaba egyeb hazai versenyekre (rchub.hu) hogy lsd milyen igenyek vannak!mini rc szobaba nagyon jo moka!

ScarFace
2015-04-29, 21:56
mini, mini és mini... ez épp egy Unimog
https://www.youtube.com/watch?v=ssL4QJDtk_k

Bocijoker
2015-05-14, 14:28
Én nagyon várom, hogy egy használható otthoni kis autó készüljön, már sok mindennel probálkoztam, de azért nagyon gáz irányitással elérhetőek csak...
Mikorra várható hogy megvásárolható lesz?

planetvision
2015-06-16, 21:39
Sziasztok.

Régen nem jelentkeztem, sok volt a munka... Jelenleg sajnos nem az off road project került előtérbe hanem az onroad, Az off roadon sokat kell még dolgozni, hogy olyan minőségű és sorozat gyártásra alkalmas legyen amilyet kitűztünk célunknak...

Jelenleg 70% állapotban van az on road kis autó, ime pár adat róla, várom a véleményeket lés hozzászólásokat:

Az autó teljesen kompatibilis lesz a jól ismert Shen Qi Wei, Zip-Zap, Bit Char-G típusokkal. A kasztnik majdnem mindegyike használható lesz az újragondolt modellen. Sajnos a nagyon lapos kasztnik nem biztos, hogy felmennek....
4 új kasztnival tervezzük az első körben való megjelenést.

Paraméterek:
Mérete: 6 cm x 3.1 cm
Proporcionális kormányzás és előre és hátra menet.
Első ás hátsó csapágyak mind a 4 keréknek.
Első - hátsó kapcsolható világítás, tompított és fényszóró
Alvázvilágítás szabályozható RGB leddel, olyan szint állítasz be amilyet szeretnél.
Első futóműben rugók.
Cserélhető kasztnik, gumik, kerekek, és a motor. Tervezzük az akku csere lehetőségét is, ennek jelenleg a kapható akkuk mérete szab gátat, de úgy készítjük, hogy plug and play legyen.
Beállított hang az autóhoz, ezen még dolgozunk....
Micro USB töltés és kb 10-15 perc menetidő, természetesen függ a világítás használatától.

A weboldalunkon kínálunk 3D-s nyomtatóval kinyomtatható, előre méretre gyártott felniket ingyenesen, letöltés után azonnal nyomtatható. (megjegyzés, hogy profi nyomtató kell hozzá, amelyből a http://3dhubs.com oldalon rengeteg található és elfogadható áron nyomtatnak 1-2 nap alatt.

Az autóban elhelyeztünk egy szenzort amivel 3 különböző "csapdát" lehet elhelyezni és a verenyzés alkalmával vagy kerülendők ezen "csapdák" vagy kifejezetten ajánlott áthajtani rajta, az, hogy miként befolyásolja az autó működését még legyen titok.

Az autó vezérlése Bluetooth-on Android és iOS okostelefonon keresztül.
Korlátlan számú autó versenyezhet egyszerre.
Menüből állítható "görbék" a kormányzáshoz és a gázadáshoz.

Tervezünk egy "rendőr-mentő" autót amelynek a kasztnijában fényhíd van , mely könnyen csatlakoztatható az alaplaphoz és menüből választhatóan vezérelhető a sziréna és a hangja.

A beépített szenzor lehetővé teszi versenyzés esetén az időmérését az autónak.
Remélem nem hagytam ki semmit és csatolok pár tervezett látványtervet.

Várom a kérdéseket javaslatokat és szeretném kérni majd a segítségeteket a teszteléshez, amelyet úgy képzelünk el, hogy egy szép nap meghírdetjük és aki eljön kipróbálhatja , véleményezheti a modelleket.

Köszönettel
Zoli

Emunem
2015-06-17, 13:42
WOW!

hajrá!

CippyO
2015-06-22, 21:31
a teszt napra már most jelentkezem, bármikor lesz, fix induló vagyok! remélem még ezen nyár folyamán sor kerül a dologra.. :)

planetvision
2015-07-03, 19:13
Helyzetjelentés: Megérkeztek a prototípushoz az elektronikai alkatrészek, készülnek az nyomtatott áramkörök és kész a 3D nyomtatott alkatrészek a prototípushoz......
Izagatottak vagyunk.....

planetvision
2016-01-11, 20:08
Sziasztok:

A Mini Racer VISSZATÉR! Új autók, új elektronika, új gyártás technológia, új élmények!

Az első nyilvános tesztnap:
Várunk mindenkit szeretettel Január 17-én, gyertek nézzétek meg, próbáljátok ki, véleményezzétek, rendeljétek elő! Ezt máshol nem fogod tudni még kipróbálni! Csak az Expo Börzén!
https://www.facebook.com/expoborze/

Az autó prototípusa 3D nyomtatással készült, és működöképes!!!!
Saját tervezésű elektronika és mechanika van benne, átalakítva a régi kis autókat.

Minden alkatrésze nyomtatott, ezt szeretnénk most a publikum elé tárni, tesztelésre véleményezésre.
A képen egy számítógépes grafika és a nyomtatott kasztnik láthatók, ez lesz az egyik típus.

A jelenlegi funkciók:
Full Proportional Steering and Throttle, melynek minden paramétere állítható az aplikációban
Bluetooth vezérlés iOS és Android rendszeren keresztül

Cserélhető kasztnik,
Cserélhető motor, gumik,
RGB Alvázvilágítás, színe appból állítható

A Bluetooth vezérlésnek köszönhetően korlátlan számú versenyző játszhat egyszerre, nincs frekvencia korlát!
Egy töltéssel ami kb 30-40 perc akár 1 -1,5 órát is lehet játszani a jelenlegi tesztek alapján.

A régi Bit Char G, Shen Qi Wei kasztnik kompatibiliesek a mi modellünkkel.

Emunem
2016-01-11, 21:50
Na várjuk a videókat. ;)

planetvision
2016-01-18, 10:24
Sziasztok,

Képeket és információkat itt találtok az autóról:

www.miniracer.co/blog

www.facebook.com/miniracercar

Minden véleményt és információt köszönök.

Cdv
Zoli