PDA

Teljes verzió megtekintése : Parrot Bebop + Skycontroller

oldal : [1] 2 3

ITEM
2015-03-03, 14:40
Dokumentáció frissítés alatt... :)

2172

Parrot Skycontroller

Helymeghatározás:
Beépített GPS antenna
Glonass kompatibilitás

Csatlakozások:
HDMI csatlakozó (FPV eszközöknek)
USB: Különböző egységeknek (érzékelők)
Micro USB: Firmware frissítés
MCX: Koaxiális RF csatlakozás

Wi-Fi és átvitel
Rövid hatótávú: AP Hálózat a táblagépek és okos telefonok gyors és egyszerű csatlakozásának érdekében.

Hosszú hatótávú:
- Videó átviteli tartomány maximum 2km nyílt terepen (egyéb adottságoktól és körülményektől függően)
- 2,4 és 5 GHz Wi-Fi 802.11n maximum 36dBm
- 2 magas nyereségű MIMO kétsávos antenna
Csatornák: 11 től 13 ig 2.4GHz / 4 től 8 - 5Ghz

Akkumulátor

Ugyan az amit a bebop quadcopter is használ
1200mAh / 20C 3 cellás Li-Po Akkumulátor
Működés: 150 perc.
Töltési idő: 60 és 90 perc között

Hardver és szoftver
Parrot P7 processzor – Android 4.2.1
Linux – Cortex A9 with 800MHz

Méretek
370 x 230 x 190mm

Súly
1550g, napellenzővel együtt.

Csomag tartalma:
1 Parrot SkyController
1 Parrot BeBop quadkopter
3 Akkumulátorok
1 Töltő és töltőfejek US/ JP / UK / EU / ANZ
1 Mikro USB kábel
2 Beltéri védőkeret
4 Tartalék légcsavarok
1 Légcsavar felszerelő készlet
1 Nyakpánt
1 Napellenző (ipad mini adapterrel)
1 Dokkoló adapter 7" táblagépekhez
1 Gyors használati útmutató

Parrot Bebop Quadcopter

Csatlakozás:
Wi-Fi 802.11a/b/g/n/ac
Wi-Fi antennák : MIMO kétsávos 2 dupla szett dipól antennák a 2.4 és 5 GHz tartományhoz.
Erősség: Maximum 21 dBm
Jel hatótáv: maximum 250 méter (Függ a környezeti és egyéb adottságoktól)

Összetétel-ellenállókészség
4 Brushless Outrunner motor
Üvegszál (15%) és ABS összetétel
Nagy ellenálló készségű EPP kültéri keret: Könnyen le és felszerelhető pattintható csatlakozással.
Háromágú gyors felszerelésű légcsavar
Antivibrációs ütközők

Sebesség: 13 m/s
Kamera: CMOS 14Mpx, 1/2.3"
Halszemoptikás kamera 180° 1/2,2"": 6 tagú lencseszerkezet és 14 Megapixeles érzékelő
Videóstabilizáció: Háromtengelyes digitális
Videófelbontás: 1920x1080p (30fps)
Fotófelbontás: 4096x3072 px
Videókódolás: H264
Képformátum: JPEG, RAW, DNG
Belső memória: Flash 8 GB

Akkumulátor:
Lithium Polymer 1200 mAh
Repülési idő: 22 perc (2 akkumulátor esetén)
Processzor - CPU: Kétmagos

Alaplap
- Parrot P7 kétmagos Processzor Cortex 9
- Négymagos GPU (Grafikus feldolgozó egység)
- 8Gb flash memória

Az egész egy magnézium házban van,ami védi az elektromágneses sugárzástól és hűtőbordaként is funkcionál.
Operációs Rendszer: Linux
Fejlesztés: Nyílt forrású fejlesztőeszköz (SDK)

Érzékelők:
Háromtengelyes magnetométer
Háromtengelyes giroszkóp
Háromtengelyes gyorsulásmérő
Optikai érzékelő: Függőleges stabilizációs kamera (16 miliszekundumonként készít egy képet és összehasonlítja az előzővel ebből kalkulálja ki a gép helyzetét)
Ultrahangos érzékelők (Analizálja a repülési magasságot 8 méterig)
Nyomásérzékelő

Helymeghatározás:
GNSS (GPS + GLONASS)

Méretek:
28x32x3.6cm Keret nélkül
33x38x3.6cm Kerettel

Súly:
Akkumulátorral: 390g Keret nélkül és 410g kerettel

Kompatibilitás:
iOS, Android, Windowsphone okostelefonok/táblagépek

https://www.youtube.com/watch?v=iAVAeo7N9Ko

Gózika
2015-03-05, 22:39
Üdv.
Mielőtt a Vision+ mellett döntöttem volna, ezt is latolgattam. Azt hiszem akkor még nem volt kapható talán...

Egy kellemetlen élmény. Fly Away:
https://www.youtube.com/watch?v=N207SbXl56c

De a kamerája jobbnak tűnik, mint a Vision+-é:
https://www.youtube.com/watch?v=DgZDWygIQNc

Érdekes a végén a leszállás:
https://www.youtube.com/watch?v=g2d74qDdmFY

Ilyen helyen én is reptetnék szívesen:
https://www.youtube.com/watch?v=9Ww7cd3rroU

smith_hun
2015-03-06, 01:45
...De a kamerája jobbnak tűnik, mint a Vision+-é:...
ááááá...dehogy...nézd meg a videó végét, amikor a fák között repül...a Vision+ kamera részletgazdagabb mindig...a fű is részletesebb...a vízfelszínen a Bepoop kamerája nem dolgozik szépen....a Vision+ kamerával lehet látni a békanyálat is...
Meg aztán a 3 tengelyes gimbal is szebben dolgozik, mint a Bepoop stabilizátora...

Gózika
2015-03-06, 09:19
Jogos a 10 pont. Felbontást nem is néztem, de határozott a különbség. A színvilága fogott meg jobban a videón.
Bár a végén a lépések kevésbé látszanak a Bepoop-on... ;)

Krafcsiki
2015-03-06, 09:48
Sziasztok!

Én a modellező szemmel épített 250-es méretű quadrocopteremet (Fatshark szemüveg, Immersion adó stb.) cseréltem egy Bebopra, Skycontroller nélkül, mert ez utóbbival sokalltam az árát. Abban bízom idővel lehet majd külön is venni (vagy már lehet?)! Nekem tetszenek ezek az instant megoldások, kiveszem a dobozból és egy azonnal használható, jól kitalált dolgot kapok! Láttam én is összehasonlító videókat, de szerintem felesleges mérlegre tenni őket, ez inkább szubjektív döntés, kicsit olyan mint Apple vs Samsung. De mindegy is mert nekem tetszik mind a copter, mind a szoftver amit írtak hozzá!

Tervezem nyaralásokra, kirándulásokra elvinni, erre talán a Bebop alkalmasabb, kisebb, laposabb mérete miatt, nekem nagyon tetszenek a felvételei, kicsit olyan instagramos!

Persze a legjobban most a DJi Inspire tetszik, az némileg más árfekvésben van, és azt is megunnám pár hónap után...

Üdv

ITEM
2015-03-06, 12:48
Megérkezett a szerkezet,hétvégén teszt.. :)
Este teszek fel róla képeket..

2320

smith_hun
2015-03-06, 14:47
Tényleg mindenre lecsapsz ITEM! :D

Kíváncsian várom...mennyi lett a végösszeg, ha nem vagyok indiszkrét?

ITEM
2015-03-06, 14:49
Bebop és skycontroller GPS chipset.

Multi-GNSS Receiver Module
Model GN-87
2322
Features

Multi-GNSS, Concurrent reception of GPS and GLONASS• The best positioning accuracy and smoothest ground tracking
• Improved of robustness thanks to concurrent reception of GPS and GLONASS signals
• Supports concurrent GPS, GLONASS, SBAS and QZSS

Receivable Galileo E1B/E1CGalileo E1B and E1C signals receivable (ref. "Galileo OS SIS ICD Issue 1 Revision 1 September 2010")

Improved positioning rate with the world’s best-in-class number of acquired satellites• Twice the number of satellites in view than with GPS-only positioning thanks to Multi-GNSS
• Improved success rate of positioning by receiving much more satellites even in urban canyons
• Improved positioning accuracy in harsh environments where position jumps and misalignments occur with GPS-only positioning

Fast TTFFHot start: <1 sec

High Positioning RateConfigurable position output update rate up to 10Hz (10 times per sec.)

Improved Noise ToleranceReduces effects of internal and external noise
・Active Anti-Jamming (http://www.furuno.com/en/gnss/technical/anti-jamming)
・Advanced Multipath Mitigation (http://www.furuno.com/en/gnss/technical/multipath-mitigation)

Android™ driver and APIFuruno can provide Android driver and API, which can be used with Furuno's GNSS chip/module for Android application developers.
Android driver may help to reduce the development cost to install the GNSS chip/module in the navigation devices or the automotive devices based on Android.
for more details, click here (http://www.furuno.com/en/gnss/technical/tec_android)

Embedded Flash ROMSuitable for long-term use backed by FURUNO’s continuous support and function enhancement

SpecificationsGENERAL

GNSS Reception Capability
GPS L1 C/A, GLONASS L1OF, QZSS L1 C/A, SBAS L1 C/A
Galileo E1B/E1C*
(Ready): QZSS L1S

*ref. "Galileo OS SIS ICD Issue 1 Revision 1 September 2010"

GNSS Reception
32 channels (GPS, GLONASS, Galileo, QZSS, SBAS)

Update Rate
1 / 2 / 5 / 10 Hz

Sensitivity
GPS
Tracking: -161 dBm
Hot Start: -161 dBm
Warm Start: -147 dBm
Cold Start: -147 dBm
Reacquisition: -161 dBm

GLONASS
Tracking: -157 dBm
Hot Start: -157 dBm
Warm Start: -143 dBm
Cold Start: -143 dBm
Reacquisition: -157 dBm

*Measurement platform with recommended active antenna

Position Accuracy (Horizontal)
GPS: 2.5m (CEP)
GPS + SBAS: 2.0m (CEP)
GPS + SBAS + GLONASS: 2.0m (CEP)

*Update rate: 1 Hz

TTFF (Typical)
Hot Start: <1 sec (@-130 dBm)
Warm Start: 30 sec (@-130 dBm)
Cold Start: 33 sec (@-130 dBm)

Supply Voltage
3.3VDC

Power Consumption
Acquisition Mode: 72 mA

Backup Supply
1.4 to 3.6VDC / 10 μA (Typ)

Operating Temperature
-40°C to +85°C

Storage Temperature
-40°C to +85°C

Package
24 Pin LCC(Leadless Chip Carrier)
12.2mm x 16.0mm x 2.8mm

Protocol
eSIP (NMEA 0183 Standard Ver 4.10)
FURUNO Binary

Interfaces
UART, Time Pulse

Anti-Jamming
Available

Multipath Mitigation
Available

ITEM
2015-03-06, 14:52
Tényleg mindenre lecsapsz ITEM! :D

Kíváncsian várom...mennyi lett a végösszeg, ha nem vagyok indiszkrét?

Na igen,szeretek tesztelni.. ;)
Nem titok, Schweighofer től rendeltem - összesen szállítással együtt 911 Euró volt .. :P

http://www.der-schweighofer.at/artikel/136275/modellsport?query=bebop

szsk
2015-03-06, 23:44
Ha esetleg valaki eladnà , vevő lennèk egy Bebopra!

ITEM
2015-03-07, 20:42
Galéria: http://rendszerguru.hu/Egyebek/bebop/bebop.html :)

2388

Amin meglepődtem,hogy 4 akkumulátor volt a csomagban! :cool: Azaz 4x1200mAh nagyjából 4x12 perc ha táblagépről használjuk a bebop-ot és 3x12 perc repülési idő ha a skycontrollerrel irányítjuk.

Scythe
2015-03-07, 21:54
Kíváncsian várom én is az adatokat. Főképp azt hogy Skycontroller nélkül milyen hatótávra képes a gépbe épített wifi, gondolom 150-250m környéke lehet akadályoktól függően. Illetve hogy Skycontrollerrel mennyire valós gyári adatként az a 2km-es adat, hogy annyira is képes AKÁR átlőni az élőképet.
Skycontrollert ugye nem csak tablettal lehet használni, hanem akár i6 Plus is bele mehet?

ITEM
2015-03-07, 22:24
Kíváncsian várom én is az adatokat. Főképp azt hogy Skycontroller nélkül milyen hatótávra képes a gépbe épített wifi, gondolom 150-250m környéke lehet akadályoktól függően. Illetve hogy Skycontrollerrel mennyire valós gyári adatként az a 2km-es adat, hogy annyira is képes AKÁR átlőni az élőképet.
Skycontrollert ugye nem csak tablettal lehet használni, hanem akár i6 Plus is bele mehet?

Környezeti adottságok és Táblagép/telefon függő az hogy mekkora távolságot tudsz megtenni így a géppel. A skycontroller elég erős jelet ad ki, a 2KM szerintem max a legoptimálisabb körülmények között érhető el,bár vannak fent videók telefonos vezérléssel 800M-es távolságokról is. A skycontrollerbe bele lehet rakni a telefonokat,támogatja a 7" táblagépeket adapterrel és a normal 10" táblagépeket is. A mellékelt képek alapján látható,hogy még a survivor tokban lévő ipad air 2 is simán berakható.

Scythe
2015-03-07, 22:45
Köszi!

Nagyon maximum 250k környékéig akarok keresni gépet. Szóval vagy használt Vision Vision+ jöhet számításba, vagy pedig egy ilyen Parrot gép. Nekem az a fontos hogy élő képet jó messzire el tudja lőni, erre pedig ez a Parrot nagyon alkalmas. A Vision+ nál ahogy olvasgattam ez olyan 800-1000m környéke van meg jó esetben. Itt pedig a jó erős antennának hála adott esetben simán viheti az 1km-t minimum. Szóval ha nem találok egyelőre jó áron Vision Vision+-t, akkor lehet hogy ennél maradok. De mindenképp megvárom véleményed a gépről. Pl hogy mekkora késés van az élő képbe stb stb..

ITEM
2015-03-08, 19:43
Megvolt ma az első teszt. Azt kell mondjam,hogy elégedett vagyok,nagyon jól repül a kis parrot. A skycontroller irányítással nagyon finoman lehet adagolni neki a gázt és az irányokat is.
Finoman repül,jól tartja a helyzetét. Természetesen kint a terepen újra kalibráltam. Nagyon könnyű,semmi extra. A programjából indítható és szépen animációval mutatja,hogy éppen mit kell csinálni. kb 1 perc az egész művelet.

kalibráció: https://www.youtube.com/watch?v=VStmhGd8pys&amp;t=38

A fórumokon olvastam,hogy vannak olyanok,akiknek nincs meg még több perc után sem a GPS lock a gépen az utolsó firmware használatakor. Nálam minden ok,
nagyon gyorsan megtalálja a gps lock-ot kb 30 másodperc. A skycontroller meg még ennél is gyorsabban kb 5-10 sec alatt lock-ol. két akkut repültem ki most vele. 12M magassági limitet adtam meg neki,mikor elérte szépen megállt ott. Teszteltem az RTH-t úgy működik,mint a kis angyal. :)

Videó:

https://www.youtube.com/watch?v=G4vqOPUW7lM

Krafcsiki
2015-03-10, 09:32
Sziasztok!

Egy jó cikk a hatótáv wifi Bebop összefüggésben:
http://blog.parrot.com/2014/11/28/parrot-bebop-drones-flight-range-test/

Ami megfontolandó:
Hétvégén kivittem a repülőtér modellezőknek elkülönített részére, és ott próbálgattam iPhone 6-al. Nem kimondottan jó a hatótáv, és többször is disconnect-ált, viszont bolondbiztos, ami azt jelenti, hogy pl. egy ilyen leváláskor megáll ott ahol leakadt és vár amíg újra kapcsolódik, ha ez nem történik meg akkor hazajön!!!
Hogy mi lehet az oka a gyenge hatótávnak?! Talán nem kimondottan szereti a 2.4 -es modellező adók hozzá képest igen tetemes jeleit, vagy a reptér vor zavarja, nem tudom.

http://youtu.be/99B83W-B1Lk

A fentebb linkelt cikk írja, ha jobb hatótávot szeretnénk, akkor 2.4 -et válasszunk, ha jobb élőképet, akkor 5.8 -at, mindenesetre az élőkép eléggé laggol, ebben a formában igazi fpv vezetésre nem alkalmas!!!

Ettől függetlenül kedvelem, mert a kidolgozottsága, a megbízhatósága, és a felvett kép minősége szenzációs!

Üdv

ITEM
2015-03-10, 16:44
Külföldi fórumokon már megy javában a hackelgetés :D

Kikapcsolgatják a videóstabilizálást,meg állítgatják azokat a paramétereket amiket még a jelenlegi freeflight app nem tud.

Jó kis linux fut rajta ezért a lehetőségek szinte korlátlanok az új funkciók/tudás hozzáadásához. :)

Scythe
2015-03-15, 13:28
Van újabb fejlemény a kis Parrot-al kapcsolatban? Mennyire vagy vele megelégedve? Akár hatótáv, akár kezelhetőség terén, vagy még nem volt igazán időd jobban letesztelni a gépet?

Illetve te is tapasztaltad amit Krafcsiki írt hogy neki az élőkép laggol?

ITEM
2015-03-15, 14:33
Van újabb fejlemény a kis Parrot-al kapcsolatban? Mennyire vagy vele megelégedve? Akár hatótáv, akár kezelhetőség terén, vagy még nem volt igazán időd jobban letesztelni a gépet?

Illetve te is tapasztaltad amit Krafcsiki írt hogy neki az élőkép laggol?

Szia,

Tesztelgetem folyamatosan,eddig teljesen jól működik. Most adtak ki hozzá új firmware-t is (gép + skycontroller) Én ugye a skycontrollerrel használom így a hatótáv sokkal jobb,mint egy sima telefonnal vagy táblagéppel. (készülékfüggő) A lag nálam épp hogy jelentkezik,mert elég erős a wifi kapcsolat és attól is függ milyen erős hardverrel használod (lásd dji fc40/vision+ topik) illetve hogy annak a készüléknek milyen jó a wifije. Lecsökkent wifi jelerősség esetén jelentkezhet a lag,mert priorizálva vannak az adatcsomagok az irányíthatóság felé. (vezérlés vs videókép) A skycontroller is egy androidos számítógép elég erős hardverrel (hasonlóan mint a bebop,de azon linux fut) és brutális wifi egységgel.

Jelenleg a saját tesztjeim azt mutatják,hogy a processzor 30-35 %-on dolgozik. Ez azt jelenti,hogy a jelenlegi funkciók épp hogy kihasználják a rendszer tudását ezért a későbbiekben sok új funkció használatára lesz még lehetőség.
Pl vizuális objektumkövetés (Ez az AR DRONE 2.0 nál is működött) a bebopban 8x erősebb hardver van,mint ami az ar drone 2.0 ban volt..

kaziapc
2015-04-03, 11:25
Köszi!

Nagyon maximum 250k környékéig akarok keresni gépet. Szóval vagy használt Vision Vision+ jöhet számításba, vagy pedig egy ilyen Parrot gép. Nekem az a fontos hogy élő képet jó messzire el tudja lőni, erre pedig ez a Parrot nagyon alkalmas. A Vision+ nál ahogy olvasgattam ez olyan 800-1000m környéke van meg jó esetben. Itt pedig a jó erős antennának hála adott esetben simán viheti az 1km-t minimum. Szóval ha nem találok egyelőre jó áron Vision Vision+-t, akkor lehet hogy ennél maradok. De mindenképp megvárom véleményed a gépről. Pl hogy mekkora késés van az élő képbe stb stb..

Item azt írja, hogy egyelőre nem lehet külön venni skycontrollert. Walkerás vagyok, most szeretnék áttérni bebopra, de mindegy, hogy hol veszed 277 alatt nem látok és akkor már ezen az áron megint vehetnék walkerát
http://www.banggood.com/Walkera-QR-X350-Pro-FPV-RC-QuadcopterDEVO-F12EG-3DiLook-p-960069.html Idegileg kikészítik az embert. Nekem a bebop+skycontroller reálisan olyan 180-200 körül érné meg, vagy csak a bebop maga 120-130-at. De hát nem én vagyok a forgalmazó sajnos. Ami számomra az előny az az, hogy mivel kicsi, így könnyebben be lehet repülni vele templombelsőket csinálni, ráadásul kisebb kárt is okoz, mint egy "nagy madár". Mindegy várok még vele, hátha lesz valami promóció a közeljövőben.

kaziapc
2015-04-11, 13:31
A kamera képével. hogy vagy megelégedve. Némelyik klipen elég elmosódottak, de van ahol meg tök jó. Lehet szoftver probléma, vagy valami más? Nem tettél még fel valahová saját anyagot? Esetleg van valami újabb fejlemény bebop ügyben?

Krafcsiki
2015-05-02, 14:15
Sziasztok!

Levelezgettem a Parrot supportjával, helyesebben megkérdeztem, hogy 1: lesz e külön árusítva a Skycontroller - válasz: "nem tervezzük külön árulni!" 2: Mikor várható a waipoint navigációra képes a dobozon is beígért szoftver? Válasz: "Hamarosan!"

A második választ már hónapok óta ígérik, lassan kiadhatnák már tényleg.
Az első logikája számomra érthetetlen, miért nem??? Nem dedikált a táv, legalábbis Bebopon belül nem az, kipróbáltam:
https://youtu.be/USBi654nL_8

És miután telefonnal az élvezeti értéke a 0-hoz közelít, joggal merül fel, hogy szívesen vennék egyet...
Viszont maga a kis szerkezet nagyon tetszik, a képminőségétől továbbra is el voltam szédülve, kellett valami megoldás!
Így jött képbe az Eu-ban nem igazán forgalmazott androidos játékkonzol az Nvidia Shield Portable, amivel már van pár igen pozitív tapasztalat főleg az USA - ban!
Egy modellező barátomnak hála, rákeresett a neten és szinte azonnal vettem egyet (ha mégsem lenne jó erre, akkor a Kisfiamnak jó lesz játszani, vagy ha Neki sem kell, eladom... gondoltam magamban)

Jelentem ezzel a cuccal számomra teljesen megfelelő a Bebop, én nem akarok kilométerekre elrepülni, ha akarnék építenék egyet, amivel lehet, én egy olyan szerkentyűt akartam amit vihetek magammal lépten nyomon! Ezzel a konzollal az androidos Freeflight 1x sem vesztette el a kapcsolatot spontán, ami az iPhone 6 -al sokszor előfordult (nem hatótáv miattira gondolok).
Ami még nagyon jó, hogy medellezősen fizikailag fogható "botokkal" vezethető, ugyanúgy gombokra programozottan indítható a felvétel, fotózhatok, RTH-t nyomhatok stb.
Íme 1 videó:
https://youtu.be/eahlkbb7qf0

Hatótávot még nem néztem, de annyira nem izgat (ez a 300 méter körüli pont elég), mert annak a lehetősége fontos számomra, hogy egy kiránduláskor pl. olyan perspektívából filmezhetek le egy várat vagy hegyet-völgyet stb. szenzációs képminőségben, ami amúgy nem lenne megoldható! Ha pedig majd messzire szeretnék menni, akkor arra ott lesz az új program, ha minden igaz!

Üdv

kaziapc
2015-05-03, 14:46
Sziasztok!

Levelezgettem a Parrot supportjával, helyesebben megkérdeztem, hogy 1: lesz e külön árusítva a Skycontroller - válasz: "nem tervezzük külön árulni!" 2: Mikor várható a waipoint navigációra képes a dobozon is beígért szoftver? Válasz: "Hamarosan!"

Az első logikája számomra érthetetlen, miért nem??? Nem dedikált a táv, legalábbis Bebopon belül nem az, kipróbáltam:

És miután telefonnal az élvezeti értéke a 0-hoz közelít, joggal merül fel, hogy szívesen vennék egyet...
Viszont maga a kis szerkezet nagyon tetszik, a képminőségétől továbbra is el voltam szédülve, kellett valami megoldás!
Így jött képbe az Eu-ban nem igazán forgalmazott androidos játékkonzol az Nvidia Shield Portable, amivel már van pár igen pozitív tapasztalat főleg az USA - ban!
Egy modellező barátomnak hála, rákeresett a neten és szinte azonnal vettem egyet (ha mégsem lenne jó erre, akkor a Kisfiamnak jó lesz játszani, vagy ha Neki sem kell, eladom... gondoltam magamban)

Jelentem ezzel a cuccal számomra teljesen megfelelő a Bebop, én nem akarok kilométerekre elrepülni, ha akarnék építenék egyet, amivel lehet, én egy olyan szerkentyűt akartam amit vihetek magammal lépten nyomon! Ezzel a konzollal az androidos Freeflight 1x sem vesztette el a kapcsolatot spontán, ami az iPhone 6 -al sokszor előfordult (nem hatótáv miattira gondolok).
Ami még nagyon jó, hogy medellezősen fizikailag fogható "botokkal" vezethető, ugyanúgy gombokra programozottan indítható a felvétel, fotózhatok, RTH-t nyomhatok stb.
Íme 1 videó:

Hatótávot még nem néztem, de annyira nem izgat (ez a 300 méter körüli pont elég), mert annak a lehetősége fontos számomra, hogy egy kiránduláskor pl. olyan perspektívából filmezhetek le egy várat vagy hegyet-völgyet stb. szenzációs képminőségben, ami amúgy nem lenne megoldható! Ha pedig majd messzire szeretnék menni, akkor arra ott lesz az új program, ha minden igaz!

Üdv

Elég érdekes üzleti felfogás az egyszer biztos. A kamera képe nekem is "tetszett" eddig de azt látom, ha nincs rendes napsütés akkor eléggé gyatra lesz a minőség. A F 2.2 pedig szerintem vakítás mert beltérben, világításnál elveszik a fény. Persze a szigeteken, tengerparton szépek a felvételek nekem is tetszenek, de ez a magyar föld, itt minden más. Az SJ4000-hez hozzászokva különösen feltűnő a változás negatív irányba. Ma repültem egyet, persze megint fúj a szél, de nem annyira mint az első repülésnél. Mégis még mindig papírsárkányként viselkedik, ráadásul az akkut is szívja rendesen. Biztonságos 7 perc volt. Ha szélcsendben és napsütésben is ezt produkálja, hááát nem is tudom, mindegy talán holnap vagy kedden lesz egy jobb idő.

ITEM
2015-05-04, 18:36
Sziasztok!

Üdv

Ahhoz képest,hogy még nem adták ki,már készítettek hozzá egy tutorial videót is.. :D Persze ezt jól eldugták a felhasználók elől... :P
Viszont egy kis kutatás csodákra képes... :cool:

https://www.youtube.com/watch?v=wrhQ2rZPW8o

Krafcsiki
2015-05-08, 11:56
A kamerát illetően - biztosan úgy van ahogy írtad, én úgy vagyok vele, hogy az össz teljesítményét tekintve az eszköznek engem nem zavar, alapból egy picit mindig lefelé billentem a látómezőt, így jobb a kép.
Rendeltem nem gyári hozzávaló aksit, aminek nagyobb a kapacitása, így 4 akkuval már jól elleszek!
Ezt a k...a flight plan programot már nagyon várom, nem tudom mit ülnek rajta ennyit?!
Üdv

kaziapc
2015-05-11, 18:40
A kamerát illetően - biztosan úgy van ahogy írtad, én úgy vagyok vele, hogy az össz teljesítményét tekintve az eszköznek engem nem zavar, alapból egy picit mindig lefelé billentem a látómezőt, így jobb a kép.
Rendeltem nem gyári hozzávaló aksit, aminek nagyobb a kapacitása, így 4 akkuval már jól elleszek!
Ezt a k...a flight plan programot már nagyon várom, nem tudom mit ülnek rajta ennyit?!
Üdv

Szerintem is jó döntés a négy akku, vagyis inkább 5 kellene, mert a controlé az kibírná a négy repülést. Tapasztalatok: Pár napja voltam bányát videózni, hát sajnos a gps, az halott ilyen helyen, marad a manuál. Ma végre szélcsendes időre ébredtem, gondoltam délután kimegyek, hát megint jókis szél lett. Mindegy repültem. gps, wifi ok, mégis 150-200 méteren belül megszakadt a jel. Próbáltam a hazahozni, újra indítani, semmi. Keressem meg a szántásban, szerencsére meglett. Az egyik propot fogta egy kis darab föld, ezért nem tudott elindulni. Szél is, meg még ezis, inkább hazamentem. Később újra kicsi szél, mondom kimegyek. Mire kiérek, megint erősödik a szél, de azért egyet reültem, ugyancsak 200-300 méter között, próba return, ok most visszajött. Jó mondom repülök mégegyet és kipróbálom a fotómódot. Bekapcs, erre mit ír ki? 2 motor failed, ez szép mondom magamban. Irány haza, letöltöm ami rajta van és megnézem a hiba okát. Indítom és hála istennek most minden motor ok lett. De valami csak lehet, ha ezt csinálta, nem? Mert azért párszáz méterre megáll csak úgy magától, hát nem igazán örülnék elveszíteni. Lehet ráfabrikálok erre is egy csipogót valahogy. Egyenlőre ennyi.

zed911
2015-05-12, 11:35
Ennek a Bebop dronenak milyen akku csatlakozója van? Pontosan érdekelne.
http://www.amazon.de/AR-Drone-2-0-Power-Akku-Batterie/dp/B00DAL5GD2%3FSubscriptionId%3D0ENGV10E9K9QDNSJ5C82 %26tag%3Dicatcher03-21%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165 953%26creativeASIN%3DB00DAL5GD2

Valami Tamiya féle lehet, de pontosan melyik?

Krafcsiki
2015-05-15, 10:37
Sziasztok!

A jelvesztést nem tudom miért lehetett, azt észrevettem, hogy "rendes" modellezők mellett óvatosan kell nyomulni a 2.4 -es rádiók miatt!

Az aksicsatit nem tudom!

Viszont, nagy hír van!!!
https://youtu.be/93BQsLWqGKI

Nagyon várom már!!!

Üdv

Krafcsiki
2015-05-15, 10:47
Na túl lelkes voltam, és csak a videót néztem meg!
Most elolvastam ami alatta van. Ez csak egy nyereményjáték végét jelenti...

smith_hun
2015-05-15, 12:35
Okos amerikai belépett a DJI White House Adventure Club-ba egy Bebop-al....berepült a területre....a Titkosszolgálat a berepülés után pár másodperccel földre is vitte...

Gratulálunk neki Magyarországról! ;)

xdigitalx
2015-05-16, 11:59
Üdvözlök mindenkit!

A témához szeretnék csatlakozni.
3 hete vásároltam magamnak egy Bebop-ot, és nagyon megvagyok vele elégedve. Controller nélkül vettem, csak maga a gépezet.
Ipaddal használom, minden gond nélkül, persze a távolság véges. Felfelé, ha felettem van a maxx magasságot símán viszi, viszont tőlem távolodva max magasságot tartva 45 méter után megszakad a kapcsolat.
A témához alkalmazkodva szeretném mondani, hogy van a gépezetben fail safe, amit nyugodtan ki lehet próbálni akadóktol mentes helyen. A következő képpen működik, a sajátomon tesztelve 110% al.
Elküldöd minimum 10 méter magasságban, és minimum 10 méter távolságra magadtól, majd a wifi-t lekapcsolod. Inditasz egy stoppert, és lássatok csodát 1perc 7 mp múlva a felszálló pont felé veszi az irányt és 2 méter magasságban megáll a pont felett. Persze a gps zöld legyen, mielőtt felszállsz vele.
http://www.parrot.com/usa/support/parrot-bebop-drone/ olvassátok el a flying bekezdést azon belül a wifi connection lost pontot.
Jut eszembe, kalibráció, nem tudom ki hogyan csinálja a kalibrációt, de amcsi forumokat átbújva és tesztelve én a következőket tudom javasolni.
Minden akksi csere után én kalibrálom a gépet, mert azt vettem észre ha minden akksi csere után nem csináltam meg, nem repült olyan stabilan, de ez az én meglátásom, meg az amcsiké.
Végül egy pár saját felvételem:
https://www.youtube.com/watch?v=YbZXOe6nk_4
https://www.youtube.com/watch?v=av808lF5bvg

Köszönöm, hogy elolvastátok.
Üdv
Laci

Szabyfly
2015-05-16, 12:54
Sziasztok!
Örülök hogy nyílt egy ilyen topik. Nekem is van egy Beboppom controller nélkül vettem. Először Galaxy S4 el irányítottam freeflight3 al majd kicsinek bizonyult és beszereztem egy Galaxy Tab4 et. Ezen már jobban látszik a kép. Szintén a freeflight3 at töltöttem le és tapasztaltam hogy az irányításban külöbség van. S4 el jobb sticken ujjam rajta..döltöm előre...előre megy...döltöm hátra...hátra jön. Tab4...akár előre akár hátra dőltöm csak hátra jön. Furcsa..na mindegy. Attól függetlenül naggyon tetszik a gép!
Ebayon találtam controllert magába hordtáskával együtt 91.000 free posta Olaszból.
Szép napot. Holnap modellcityre kiviszem.
Üdv Gabi.

xdigitalx
2015-05-17, 22:07
Üdv Fórumozók!

Megy a tesztelés ezerrel, nemsokára töltöm fel a felvételeket.
Íme még egy feltöltésem:
https://www.youtube.com/watch?v=jPAbFTnRHGw
Repülésről képek:
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHbk5oV3hER3A3eWs/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHNEtHRDBFVmc2SnM/view?usp=sharing

VIGYÁZAT, skycontrollerrel a wifi megszakadás nem működik, csak ha tabbal, vagy telefonnal van csatlakozva. Nem tudom miért de brit dronozók a fórumon leírták, hogy szakadást követően a drón nem áll meg, hanem megy tovább amerre tartott éppen.
https://www.youtube.com/watch?v=QwufixvKIAY
Íme a videó róla!

Üdv!
Laci

ITEM
2015-05-17, 22:36
Üdv Fórumozók!

VIGYÁZAT, skycontrollerrel a wifi megszakadás nem működik, csak ha tabbal, vagy telefonnal van csatlakozva. Nem tudom miért de brit dronozók a fórumon leírták, hogy szakadást követően a drón nem áll meg, hanem megy tovább amerre tartott éppen.
https://www.youtube.com/watch?v=QwufixvKIAY
Íme a videó róla!

Üdv!
Laci

Ez egy hibás RTH , pontra való "visszatérés" Kérdés kalibrálta-e a gépet felszállás előtt ? Megvárta,hogy zöld legyen a skycontrolleren és a bebop-on is a GPS ?
Egyébként mi a fenének nyomott RTH-t ott ?

xdigitalx
2015-05-18, 20:57
Sziasztok!

A drón folyamatos tesztelés alatt van.
Kérdezném tőletek, bármilyen repülés utáni szervizet javasoltok e, illetve van e valamilyen nagyszervíz amire oda kell figyelni? Havi, vagy féléves szinten?

Üdv!
Laci

xdigitalx
2015-05-19, 11:31
Szerintem is jó döntés a négy akku, vagyis inkább 5 kellene, mert a controlé az kibírná a négy repülést. Tapasztalatok: Pár napja voltam bányát videózni, hát sajnos a gps, az halott ilyen helyen, marad a manuál. Ma végre szélcsendes időre ébredtem, gondoltam délután kimegyek, hát megint jókis szél lett. Mindegy repültem. gps, wifi ok, mégis 150-200 méteren belül megszakadt a jel. Próbáltam a hazahozni, újra indítani, semmi. Keressem meg a szántásban, szerencsére meglett. Az egyik propot fogta egy kis darab föld, ezért nem tudott elindulni. Szél is, meg még ezis, inkább hazamentem. Később újra kicsi szél, mondom kimegyek. Mire kiérek, megint erősödik a szél, de azért egyet reültem, ugyancsak 200-300 méter között, próba return, ok most visszajött. Jó mondom repülök mégegyet és kipróbálom a fotómódot. Bekapcs, erre mit ír ki? 2 motor failed, ez szép mondom magamban. Irány haza, letöltöm ami rajta van és megnézem a hiba okát. Indítom és hála istennek most minden motor ok lett. De valami csak lehet, ha ezt csinálta, nem? Mert azért párszáz méterre megáll csak úgy magától, hát nem igazán örülnék elveszíteni. Lehet ráfabrikálok erre is egy csipogót valahogy. Egyenlőre ennyi.

Sziasztok!

Kaziapc neked azóta jelentkezett a hiba a motor leallassal? Mert nekem tegnap kiírta hogy motor stalled 3. Aztán újraindít es végig repült meg 10 percet de az első akksi után a második felszállás elott take off es motor stalled. Majd restart es jo lett.
Mindenhol azt írják motor csere bár én ezt nem tudom elhinni.

Üdv
Laci

benkog
2015-05-24, 11:58
Azt olvastam,hogy a Skycontroller helyett az Nvidia Shield is nagyon jó,igaz, a 2km-es hatótáv helyett csak 300m tiszta terepen, szerintem az is elég jó :-) én még várok.

Szabyfly
2015-05-24, 12:13
Ez az Nvidia dolog engem is érdekel. Volna pár kérdés....van kijelzője amin látom az élőképet?
Párosítani miként lehet?
Kb mennyibe van egy ilyen és hol lehet beszerezni?
Nekem a Beboppal még csak annyi gondom volt hogy a hármas motor párszor ledobta a proppot....
Azon kívül repültem vele 30 km/h szélben és jól tette a dolgát!
Üdv Gabi.

kaziapc
2015-05-25, 20:45
Sziasztok!

Kaziapc neked azóta jelentkezett a hiba a motor leallassal? Mert nekem tegnap kiírta hogy motor stalled 3. Aztán újraindít es végig repült meg 10 percet de az első akksi után a második felszállás elott take off es motor stalled. Majd restart es jo lett.

Üdv
Laci

Sajnos erre most még nem tudok választ adni, mert egy újabb bányavideó közben, egy újabb bukta. Bár most úgy gondolom nem a GPS hiány volt az oka, inkább valami erős légörvény. GPS OK és direkt RTH-val jöttem vissza tesztelés miatt. Abból gondolom, hogy kb. 20- 30M a magasság volt és ebben a magasságban a bánya szerintem légörvényeket tud produkálni, hisz nyugati szél csapódik egy keleti falnak erősen. felrakom a leesés utolsó percét és több szem, többet lát alapon átrághatjuk a történetet. Az aksiban még kb. 1-1,5 perc volt. A videón látni, hogy a felvétel nem stabil, ez szerintem az erős szélnek tudható be, bár lent ezt nem lehetett érezni. videó: https://youtu.be/8SE6RRpbqOM

Krafcsiki
2015-05-27, 10:37
Azt olvastam,hogy a Skycontroller helyett az Nvidia Shield is nagyon jó,igaz, a 2km-es hatótáv helyett csak 300m tiszta terepen, szerintem az is elég jó :-) én még várok.

Sziasztok!

Üdv
Laci

Ha egy picit visszaolvasnátok ezt a nem túl sok 4 oldalt, akkor kiderülhetne, hogy én pont ilyennel repülök! Tehát az Nvidia Shield Portable-el!
A rekordom távban 537 méter volt, tehát itt vesztette el az irányítást, persze a kép ekkor már igen sokat késett! A Nyíregyházi Repülőtér modellezőknek fenntartott végében felemeltem 30 méterre, majd full előre míg meg nem állt! A legfontosabb az Nvidiával kapcsolatban, hogy nem a kijelzőt taperolod, hanem fizikailag fogod a "botokat", így megvan az elég precíz vezethetőség. Ha a specifikációk érdekelnek a gyártó oldalán minden ott van. Nekem szerencsém volt, mert a hardveraprón épp volt egy eladó, azonnal megvettem. Nem volt vesztenivalóm, mert ha erre a célra nem lett volna jó, akkor is a nagyfiam játékkonzolként el van vele! A másik nagy előnye így a rendszernek, hogy egy kétezerforintos obis műanyag kofferben elfér a Bebop és az Nvidia is, plusz 2 aksi. Engem ez így maximálisan kielégít (modellezésileg).

Amit még nem értek, hogy most voltunk a hegyekben és már 80 méter körül már 1 csík volt a wifi, pedig se közel se távol nem volt zavaró dolog -fa, éter stb. Eddig jó volt rosszabb körülmények mellett is.

A bányatavas leesős videóról azt gondolom, hogy nagy szél lehetett, és kicsit olyan mintha feladta volna a küzdelmet a végén. Meg nem tudom fent volt e a keret, ha igen én levenném, mert plusz súly, plusz felület a szélnek.

Üdv

ITEM
2015-05-27, 10:43
Amit még nem értek, hogy most voltunk a hegyekben és már 80 méter körül már 1 csík volt a wifi, pedig se közel se távol nem volt zavaró dolog -fa, éter stb. Eddig jó volt rosszabb körülmények mellett is.

A rádióhullámok terjedése nagyban függ a hőmérséklettől,a páratartalomtól a légnyomástól,stb is. Pl esős, hidegebb időben is más a jelterjedés egy wifi router esetében,ami mondjuk két lakóház között köt össze gépeket.Ki tudod próbálni te magad is egy sima routerral. Annak idején,még az analóg műholdas adások vételekor,ha esett az eső,vagy havazott,stb elég jól meglátszott a bejövő jel minőségén az aktuális állapot.

kaziapc
2015-05-27, 16:54
Ha egy picit visszaolvasnátok ezt a nem túl sok 4 oldalt, akkor kiderülhetne, hogy én pont ilyennel repülök! Tehát az Nvidia Shield Portable-el!
A rekordom távban 537 méter volt, tehát itt vesztette el az irányítást, persze a kép ekkor már igen sokat késett! A Nyíregyházi Repülőtér modellezőknek fenntartott végében felemeltem 30 méterre, majd full előre míg meg nem állt! A legfontosabb az Nvidiával kapcsolatban, hogy nem a kijelzőt taperolod, hanem fizikailag fogod a "botokat", így megvan az elég precíz vezethetőség. Ha a specifikációk érdekelnek a gyártó oldalán minden ott van. Nekem szerencsém volt, mert a hardveraprón épp volt egy eladó, azonnal megvettem. Nem volt vesztenivalóm, mert ha erre a célra nem lett volna jó, akkor is a nagyfiam játékkonzolként el van vele! A másik nagy előnye így a rendszernek, hogy egy kétezerforintos obis műanyag kofferben elfér a Bebop és az Nvidia is, plusz 2 aksi. Engem ez így maximálisan kielégít (modellezésileg).

A bányatavas leesős videóról azt gondolom, hogy nagy szél lehetett, és kicsit olyan mintha feladta volna a küzdelmet a végén. Meg nem tudom fent volt e a keret, ha igen én levenném, mert plusz súly, plusz felület a szélnek.

Üdv

Igen rajta volt a keret és nekem is az a meglátásom, hogy a szél ereje képes volt kiszívni a maradékot is az akkuból. A wifivel kapcsolatban, nekem szántóföldön teljes rálátással is képes volt jelet veszíteni kb. 300 méter után, pedig kontrollerrel megy.

xdigitalx
2015-05-28, 14:43
Üdv mindenkinek.
Tegnap megjött a Tp Link range extender+ 12 dbi antennák. A mai napon tesztelem le délután, és a megfigyeléseimet megosztom.
Addig is tekintsétek meg a felhasználó repülését ugyanezzel a extenderrel.
http://youtu.be/W7HWrRsvILs

Üdv
Laci

xdigitalx
2015-05-28, 19:57
Üdvözlet!

Megvolt a reptetés a következő képekkel:
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHaGd1UjRnbHBKdTQ/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHa09ocXpIYWcyYUk/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHQmVRMjA2RXNzRGs/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHNUtTZmFiTDNYUzA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHVy1CakkxaEVKODA/view?usp=sharing
https://drive.google.com/file/d/0BxJrMpJPRAOHLUpCQms4NUJjTWs/view?usp=sharing

Megfigyeléseim:
Végig szaggatás mentes előkép, az első menet 503m távolság, a második menet 889m távolság. Ellenőrizhető a google maps-on. Nemsokára lesz fenn youtube-n videó is.
A másodiknál mint láthatjátok megszünt a gps visszafelé, így megállt, és volt egy kis hazafutás Jack. :) De minden rendben a gépezettel.
Mindenkinek ajánlom, aki még mellé rászán 28000ft-ot.
12.000Ft volt a range extender
8.000x2 azaz 16000Ft volt a 12dbi antennák
Jövőhéten itt vannak az erősebb akksik ebayről és akkor nyomás nagyobb távolság döntögetése. Most az akksik voltak a kevesek percben :(.

UPDATE:
az első videó: https://www.youtube.com/watch?v=ri6BJCTMuFI

Laci

smith_hun
2015-05-29, 09:26
Nem sok ez az összeg érte? A sima Tenda wifi repeater nekem ~7000HUF volt postával, és a gyári antennákkal (5dB) elment a wifi jel 2700 méterre stabil videó kapcsolattal...vettem én is hozzá (emlékeim szerint) 20dB-s antennát, de még nem tudtam kipróbálni a wifi jel hatótávolságát. A két antenna összesen 2500HUF lehetett...így összesen 10000HUF alatt vagyok vele...

Csak kérdeztem...

ITEM
2015-05-29, 09:38
Nem sok ez az összeg érte?

Csak kérdeztem...

Nekem is ez jutott eszembe. 8000Ft 12dB-s wifi antennáért ?
Mondjuk az nem írta,hogy irányított,vagy sima antennát vett,de ezt akkor is sokallom.

xdigitalx
2015-05-29, 09:55
Sziasztok. Lehet hogy sokért vettem, de megmondom őszintén kapkodtam és nem néztem körül a neten. Csak itthon bementem a boltba és megvettem. Mostmár mind1. Akkumulátorok terén nektek mi a tapasztalatotok mert eBay rol rendeltem a kínai 1600 mah Xy gyártmányú akksit, ti mar foglalkoztatok vele? Illetve láttam nemrég 2500 mah ar drone ha valót raktak bele. Én nem merem.

Üdv
Laci

smith_hun
2015-05-29, 11:20
...Mondjuk az nem írta,hogy irányított,vagy sima antennát vett,de ezt akkor is sokallom.
Ha azt nézem, hogy az FRSKY 7dB irányított panelantenna volt ~3000HUF mindennel együtt...de Yagi-t is lehet venni 5-6eHUF körül...

xdigitalx
2015-05-30, 12:39
Üdv!
Megvolt a 2. teszt ami 1.06 km távolság volt de látom már egy baj lesz, hogy kevés az akksiban a craft. Nem állítottam rá a teljes dőlésszöget az előre haladásnál, de egy is 55%-nál fordultam RTH-val. Jövő héten érkeznek az yx vagy mi nevű akkumulátorok, majd kiderül azok mit tudnak.

Kellemes repülést mindenkinek!

Végül a felvétel:
https://www.youtube.com/watch?v=0sjmSzIw-6o

Üdv!
Laci

kaziapc
2015-05-30, 23:09
Tegnap megjött a motor. Kicserélem, összerakom indítok minden ok. Azután egy újabb próba, lenne de a controller nem látja a bebopot. A tabletem látja van kapcsolat, de a controller sehogy sem akarja. Frissítettem mindent újból de semmi. Komolyan mondom az ember kiad egy rahedli pénzt egy kis darab vasért és műanyagért, használni meg nem tudja. Kezdek bessokalni, az embernek elveszik a kedvét a repüléstől. Valakinek esetleg valami ötlete, vagy hasonló hiba?

xdigitalx
2015-05-31, 10:19
Üdv mindenkinek!
A Parrot fórumon most olvasgatom, hogy egyes skycontrollereket visszaküldtek a felhasználók, wi-fi problémával, ugyanaz mint leírtál hogy nem csatlakozik a drone-hoz. A Parrot service visszaírt nekik hogy küldjék vissza kicserélik.
Miért cseréltél motort? Mennyibe került?
Tegnap reptettem, az enyém szépen repül, bár én Range extenderrel. Sikerült rögzítenem tőlem vagy 600m re egy őzet kicsi gidájával.
https://www.youtube.com/watch?v=kSW2OhCjakA
Üdv
Laci

Scythe
2015-05-31, 10:38
Üdv mindenkinek!
A Parrot fórumon most olvasgatom, hogy egyes skycontrollereket visszaküldtek a felhasználók, wi-fi problémával, ugyanaz mint leírtál hogy nem csatlakozik a drone-hoz. A Parrot service visszaírt nekik hogy küldjék vissza kicserélik.
Tegnap reptettem, az enyém szépen repül, bár én Range extenderrel. Sikerült rögzítenem tőlem vagy 600m re egy őzet kicsi gidájával.
http://youtu.be/kSW2OhCjak
Üdv
Laci

A videó nem létezik azt írja.

xdigitalx
2015-05-31, 10:51
A videó nem létezik azt írja.

Rosszul illesztettem be: https://www.youtube.com/watch?v=kSW2OhCjakA

Köszi!
Laci

Scythe
2015-05-31, 11:35
Köszi!

Jó lett a videó nagyon

Az lenne a kérdésem hogy 3-400 méternél mekkora az élőkép késése? FPV repülésre mennyire alkalmas így? Illetve a saját tapasztalataid alapján mennyi a repülési idő a gyári akksikkal?

xdigitalx
2015-05-31, 12:08
Szia!

iPad air-rel használva 200 méter után nagy volt a késés az élőképpel, viszont a routerrel 1 km után kezdett szaggatni, alatta tiszta azonnali képet közvetített, kisebb mozdulatokra is képes vagy vele. Repülési ideje a 2 gyári aksimnak darabonként szélcsendben 9 es fel perc. Ha megjönnek az eBay-esek azok 15 perc körül bírnak, de mar a 12-13 percnek is örülni fogok.

Üdv
Laci

Szabyfly
2015-05-31, 12:12
Sziasztok.
A ruterrel hogy lehet párosítani a gépet illetve hogy lehet neki tápot adni? Üdv Gabi.

motogprossy
2015-05-31, 13:34
Sziasztok. Megvettem én is ezt a kis gépet.
Simán vettem, skykontroller nélkül. Az lenne a kérdésem nekem is mint az előző, milyen routert kell venni hozzá, és hogy lehet össze párosítani?
Ha egy sima repeatert veszek, hozzá nagyobb antennákat, telefonon ugyan úgy fogom látni az adatokat?
Még egy olyan kérdésem lenne, hogy a programban a calibrálás melett van egy ,,hull" opció, az mit takar?
Ha a gépen bekapcsolás után zöld a led, és a programban is, akkor van neki GPS jel?
A wifi beállításoknál mit javasoltok? 2.4, vagy 5 GHZ? Csatornákat automatikusan válassza, vagy kézzel állítsam be? Hatótáv lenne a lényeg, a minőség annyira nem.

Előre is köszönöm.

xdigitalx
2015-05-31, 14:39
Üdv nektek!

Először is én tp link wa830re Range Extendert vettem, hozza 12 dbi antennakal pluszba. Külön először be kell kalibralni a routert úgy hogy be legyen kapcsolva a drone.
Itt a videó a beállításairól: http://youtu.be/fFhSy4UHDx0
A hull gomb a 2 ütköző fennlétekor kell bekapcsolni, ha benn használod zárt térben.
A táp ellátást egyenlőre 12 v 220v atalakitoval oldom meg.
Minden elő adatot ugyanúgy látsz, hisz csak atjatszokent szolgál.
Én most manual üzemmódban használom 2.4 GHz 6 csatornán.
A kalibraciot minden akksi csere után végezzétek el.

Üdv
Laci

kaziapc
2015-05-31, 15:48
Üdv mindenkinek!
https://www.youtube.com/watch?v=kSW2OhCjakA
Üdv
Laci

Szia! A kezdetektől (ami egy hónapot jelent) többször jelzett motorhibát a bal első motornál. Mivel pont ez a motor kapott az utolsó keményebb landolásnál, így jobbnak láttam kompletten cserélni. a controller is összevissza működik, van mikor egyből összekapcsol, volt amikor sokadjára, most meg már sehogy. A wifi hatótávolsággal is vannak fenntartásaim, mert teljes rálátással egyszer párszáz métert megy , máskor száz után már szakad. Lehet hogy csak én fogtam ki valami selejtet, de nagyon bosszant most már a dolog.

Szabyfly
2015-05-31, 15:50
Ok. Köszönjük szépen. ;)

Szabyfly
2015-05-31, 16:05
Én itthon vettem az enyémet az Extrém digitálnál 160 ért. 2 év gari van rá. Remélem nem kell kihasználni. :(
Most is repültem vele de nem írta a távolságot csak a magasságot. Az mitől lehet? Zöld volt a gps jel. :(
Üdv Gabi.

motogprossy
2015-05-31, 16:33
Remélem nekem nem lesznek ilyen problémák, egyenlőre minden oké vele.
Olyan kérdésem lenne még, hogy ha mondjuk le merül a telefonom, és ki kapcsol, mit csinál a drone? Vissza jön, vagy ott lebeg ahol éppen el vesztette a kapcsolatot, vagy ott le száll?
Nem mertem ki kapcsolni a wifit repülés közben, nem tudom mi a reakció. Ha ki megy a hatótávból, vissza fordul és vissza jön amíg nincs ujra kapcsolat vagy ott meg áll?

Előre is köszönöm.

motogprossy
2015-05-31, 16:40
Üdv nektek!

Először is én tp link wa830re Range Extendert vettem, hozza 12 dbi antennakal pluszba. Külön először be kell kalibralni a routert úgy hogy be legyen kapcsolva a drone.
Itt a videó a beállításairól: http://youtu.be/fFhSy4UHDx0
A hull gomb a 2 ütköző fennlétekor kell bekapcsolni, ha benn használod zárt térben.
A táp ellátást egyenlőre 12 v 220v atalakitoval oldom meg.
Minden elő adatot ugyanúgy látsz, hisz csak atjatszokent szolgál.
Én most manual üzemmódban használom 2.4 GHz 6 csatornán.
A kalibraciot minden akksi csere után végezzétek el.

Üdv
Laci

Köszönöm a válaszod. És így mekkora hatótávot tudtál el érni?

xdigitalx
2015-05-31, 16:53
Köszönöm a válaszod. És így mekkora hatótávot tudtál el érni?

Így elsőre 1km volt az első próba csak akksi miatt nem merem nagyobb távolságra.
Üdv

Scythe
2015-05-31, 17:19
Szia!

iPad air-rel használva 200 méter után nagy volt a késés az élőképpel, viszont a routerrel 1 km után kezdett szaggatni, alatta tiszta azonnali képet közvetített, kisebb mozdulatokra is képes vagy vele. Repülési ideje a 2 gyári aksimnak darabonként szélcsendben 9 es fel perc. Ha megjönnek az eBay-esek azok 15 perc körül bírnak, de mar a 12-13 percnek is örülni fogok.

Üdv
Laci

Köszi!

Megtennéd hogy adsz 1 ebay-es linket hogy milyen akksit rendeltél hozzá? Skycontrollerel gondolom a lagg is sokkal kisebb mintha csak az iPhone 6-al vezérelném.

xdigitalx
2015-05-31, 18:17
Köszi!

Megtennéd hogy adsz 1 ebay-es linket hogy milyen akksit rendeltél hozzá? Skycontrollerel gondolom a lagg is sokkal kisebb mintha csak az iPhone 6-al vezérelném.

Én ebből rendeltem 4 db-ot
http://m.ebay.com/itm/400929098469?nav=SEARCH
Üdv
Laci

xdigitalx
2015-05-31, 20:13
Én itthon vettem az enyémet az Extrém digitálnál 160 ért. 2 év gari van rá. Remélem nem kell kihasználni. :(
Most is repültem vele de nem írta a távolságot csak a magasságot. Az mitől lehet? Zöld volt a gps jel. :(
Üdv Gabi.

Hali!

Én is ott vettem, de nekem a srác szegeden azt mondta, hogy 1 év gar van rá :(
A távolságot akkor fogja mutatni, ha a telefonodon vagy a táblagépeden van beépített gps!
Üdv
Laci

xdigitalx
2015-05-31, 20:16
Remélem nekem nem lesznek ilyen problémák, egyenlőre minden oké vele.
Olyan kérdésem lenne még, hogy ha mondjuk le merül a telefonom, és ki kapcsol, mit csinál a drone? Vissza jön, vagy ott lebeg ahol éppen el vesztette a kapcsolatot, vagy ott le száll?
Nem mertem ki kapcsolni a wifit repülés közben, nem tudom mi a reakció. Ha ki megy a hatótávból, vissza fordul és vissza jön amíg nincs ujra kapcsolat vagy ott meg áll?

Előre is köszönöm.

Hali!
Nem kell aggódnod, teszteltem, wifi jelszakadást követően megáll egy helyben még akkor is tökig nyomod neki előre, és egy perc után visszatér a felszállási pontjára, de csak akkor ha a gps sárga jele zöldre vált és utánna szállsz vele fel, jah és egy percig lebeg, és utánna cselekszik.
http://www.parrot.com/usa/support/parrot-bebop-drone/
"The Parrot Bebop Drone does not return directly to its start point when the Wi-Fi connection is lost
The Parrot Bebop Drone returns to its start point after the Wi-Fi connection has been lost for one minute. If it is at an altitude of less than 10 metres, it climbs to 10 metres then returns in a straight line. If it is at an altitude of more than 10 metres, it returns in a straight line. "

Üdv!
Laci

motogprossy
2015-05-31, 20:19
Ez meg nyugtató, köszönöm szépen.
Nekem észrevételnek még annyi, hogy 13% nál fogja magát és le száll magától, most ha 300m-re van tőlem akkor ott száll le, vagy azért meg próbál vissza jönni?

xdigitalx
2015-05-31, 20:46
Ez meg nyugtató, köszönöm szépen.
Nekem észrevételnek még annyi, hogy 13% nál fogja magát és le száll magától, most ha 300m-re van tőlem akkor ott száll le, vagy azért meg próbál vissza jönni?

Nah ez furcsa, mert nálam 15% nál kiírja hogy Alacsony akksi feszültség, 5% nál kritikus akksi feszültség 3%nal leteszi magát. Szerintem akkor ott leszáll, de ha rányomsz az RTH ra akkor szerintem visszajön, de ebben nem merném a fejemet tenni rá.
Felfrissítetted a firmware-t a drone-n? Lehet az segítene rajta.
Laci

Szabyfly
2015-05-31, 21:03
Magyarul be kell kapcsoljam a gps-t a tabon?

xdigitalx
2015-05-31, 21:19
Magyarul be kell kapcsoljam a gps-t a tabon?

Igen, és szépen mutatni fogja a távolságot, is de szerintem csal legalább 6 méter pluszba! Az enyém biztos csal. :)

Szabyfly
2015-05-31, 21:21
Na majd lemérem. Köszi szépen!

motogprossy
2015-05-31, 22:14
Nem frissítettem még, ez is kérdésem lenne. Rá kapcsolódok telefonnal, rá nyomok én hogy frissítés, de mivel wifi kapcsolaton vagyok, nincs mobil internet, se másik routerre nem tudok kapcsolódni. Hogy lehet le frissíteni? Bocsánat a hülye kérdésekért, kezdő vagyok ezen a téren.

kaziapc
2015-05-31, 22:15
Ma kipróbáltam végre az új motort, a controller nélkül sajnos. Remélem kicserélik! Feltettem róla a videót: http://youtu.be/Va1pgputFJQ Most elég normálisan működött tabletről, de az irányítás ég és föld a controllerhez képest, már ha működik rendesen. Azért szél volt most is.

xdigitalx
2015-05-31, 22:25
Nem frissítettem még, ez is kérdésem lenne. Rá kapcsolódok telefonnal, rá nyomok én hogy frissítés, de mivel wifi kapcsolaton vagyok, nincs mobil internet, se másik routerre nem tudok kapcsolódni. Hogy lehet le frissíteni? Bocsánat a hülye kérdésekért, kezdő vagyok ezen a téren.

Semmi gond, azért vagyunk, segítünk ha tudunk. Én pendrive-on keresztül frissítettem meg, de ahhoz kell egy mikro usb kábel az egyik vége, a másik vége anya usb csati. Megformázod a pendrive-ot fat 32-re, majd csak símán a gyökér könyvtárba felmásolod a *.plf fájlt. Ezután rádugod a pendriveot a kábelre majd a drone-ra, és bekapcsolod, elkezd sárgán villogni, majd újraindul és bezöldül utánna kikapcs és lehúz a kábel.
A másikhoz olyan telefonra kell csatlakoztatnod, amin van 3G vagy 4G internet. Wifi-n rácsatlakozol a drone-ra a free flight elindit, ott check firmware, majd 3G-n keresztül letölti a frissítést, majd ujraindítja magát és kész. Ismerősnek így csináltuk meg. Csak nagyon lassan fog haladni.
Sajnos ez a 2 választási lehetőséged van csak :(
http://www.parrot.com/usa/support/parrot-bebop-drone/
Software update-ra KATT!
Laci

motogprossy
2015-05-31, 22:30
Van mobil internetem, de amint wifire kapcsolódik a telefon, a mobil netet logikusan ki kapcsolja, akár van internet a wifin, akár nincsen.
otg kábelre gondoltál?

xdigitalx
2015-05-31, 22:40
Van mobil internetem, de amint wifire kapcsolódik a telefon, a mobil netet logikusan ki kapcsolja, akár van internet a wifin, akár nincsen.
otg kábelre gondoltál?

Igen arra gondoltam :)

xdigitalx
2015-06-02, 19:40
Üdv mindenkinek!

Tegnap megjöttek az akkuk. Mind a 4 hibátlan. Ma megyek tesztkörökre és megnézem mit tudnak.

Üdv
Laci

motogprossy
2015-06-02, 23:18
Kíváncsi vagyok az ebay-es akkukra, én amit onnan rendeltem telefon akkut, 5ft-ot nem ért... :(

motogprossy
2015-06-03, 23:54
Mai próba repülés a routerrel, még ment volna, csak bizonytalan voltam.
http://rcpilot.hu/users/1064/27765/s_201506032239395297.jpg (http://rcpilot.hu/users/1064/27765/b_201506032239395297.jpg)

xdigitalx
2015-06-04, 06:35
Üdvözlet!

Szépen repült, látom távolság és magasság is van szépen. Az új akksik nagyon szépen bevalltak, darabonként 16-18 perc. Tegnap volt egy hosszú repülés, szerintem megvan a 2 km, majd ma lemérem g mapsban. Annál a távolságnal mar volt lagg 5 mp per kevés kepkocka. RTH szépen tette a dolgát. A hosszú tavos akksiban kicentizve maradt 6% de épp visszaért.

Üdv

Laci

kaziapc
2015-06-04, 12:56
Mai próba repülés a routerrel, még ment volna, csak bizonytalan voltam.
http://rcpilot.hu/users/1064/27765/s_201506032239395297.jpg (http://rcpilot.hu/users/1064/27765/b_201506032239395297.jpg)

Jó kis távolság. Szél volt, vagy szálcsendben történt?

kaziapc
2015-06-04, 13:01
Üdvözlet!

Szépen repült, látom távolság és magasság is van szépen. Az új akksik nagyon szépen bevalltak, darabonként 16-18 perc. Tegnap volt egy hosszú repülés, szerintem megvan a 2 km, majd ma lemérem g mapsban. Annál a távolságnal mar volt lagg 5 mp per kevés kepkocka. RTH szépen tette a dolgát. A hosszú tavos akksiban kicentizve maradt 6% de épp visszaért.

Üdv

Laci

Így jónak tűnik az akksi, hisz szinte dupla időt lehet vele repülni. Viszont ha nem felejtitek el nézzétek már azt is, hogy szélben mennyivel csökken repidő, mert nálunk a szélcsend az ajándék. Más, vissza lett küldve a gépem a skycontroller hibával, kiváncsian várom a fejleményeket és főleg, hogy mielőbb itt legyen, ne a télen lehessen repülni újból vele!

xdigitalx
2015-06-04, 15:36
Így jónak tűnik az akksi, hisz szinte dupla időt lehet vele repülni. Viszont ha nem felejtitek el nézzétek már azt is, hogy szélben mennyivel csökken repidő, mert nálunk a szélcsend az ajándék. Más, vissza lett küldve a gépem a skycontroller hibával, kiváncsian várom a fejleményeket és főleg, hogy mielőbb itt legyen, ne a télen lehessen repülni újból vele!

Volt egy kevés szél, így mondanám hogy 14-15 perc mert az elején volt gyenge szél.

motogprossy
2015-06-04, 22:40
Jó kis távolság. Szél volt, vagy szálcsendben történt?

Hát nem mondhatnám hogy szélcsend volt, kint voltam a határban egy dombon, nem volt viharos, de azért dolgozott rendesen benne az elektronika.
Azt hozzá teszem hogy semmi nem volt a gép, és a router közt, se fa, se fal, csak nyílt terep.

Szabyfly
2015-06-04, 23:01
Sziasztok.
Bakker...most kapcsolok...ilyet használok itthon.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/04/7d77c32003f6150b1b2cf2b1681d0964.jpg
Ezzel kb mennyi lenne a hatótáv? Samsung Tab4.
Üdv Gabi.

xdigitalx
2015-06-05, 08:21
Sziasztok.
Bakker...most kapcsolok...ilyet használok itthon.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/06/04/7d77c32003f6150b1b2cf2b1681d0964.jpg
Ezzel kb mennyi lenne a hatótáv? Samsung Tab4.
Üdv Gabi.

Szerintem ez router, es nem fog Range extenderkent működni, mert a beallitasaba nincs ilyen lehetőség.
Nézd meg azért te is: http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WR841N#spec
Ez pedig az enyém amit használok: http://www.tp-link.com/lk/products/details/?model=TL-WA830RE#spec
Üdv
Laci

motogprossy
2015-06-05, 08:35
Nekem is ilyen routerem van otthon, de nem lehet rajta AP módot állítani, csak sima router.

motogprossy
2015-06-05, 09:52
Észrevételem még annyi lenne, hogy ha valaki routerrel repül, és a telefon-tablet le csatlakozik a routerről, a gép nem áll meg, hanem megy tovább, amíg a telefon újra fel nem csatlakozik.
Szerencsére éppen körbe forgást csináltam mikor hívtak, valamiért le csatlakozott, és vissza nézve a videón addig forgott körbe körbe míg vissza nem csatlakozott a telefonom a routerhez.

xdigitalx
2015-06-05, 12:01
Észrevételem még annyi lenne, hogy ha valaki routerrel repül, és a telefon-tablet le csatlakozik a routerről, a gép nem áll meg, hanem megy tovább, amíg a telefon újra fel nem csatlakozik.
Szerencsére éppen körbe forgást csináltam mikor hívtak, valamiért le csatlakozott, és vissza nézve a videón addig forgott körbe körbe míg vissza nem csatlakozott a telefonom a routerhez.

Nálam nem csinálta, pedig mar 3x sikerült reptetés közben hívniuk, fel is vettem a gép azonnal megállt es lebegett, majd ff3 indít csatlakoz, go tovább, bár nekem IOS van rendszer.
Üdv
Laci

Szabyfly
2015-06-05, 12:38
Nekem volt Ar dron 1 es is és ezzel is próbáltam felhívatni magam repítés közbe de nem zavart be. Most Tabbal nyomom. :)

motogprossy
2015-06-05, 15:11
Akkor nem tudom miért csinálta, már nem először fordult elő, hogy magától el indult, vagy ment tovább.
Le tesztelem majd még.

motogprossy
2015-06-07, 20:37
Sziasztok. Ma repkedtem egyet, és azt vettem észre hogy 15% ot el érte az aksi, és meg szűnt a videó jel. Ez természetes?

xdigitalx
2015-06-15, 12:36
Üdv mindenkinek.
Gyors hozzászólás, egy eBay-es akksi meghalt töltőre rakom, és nem veszi a töltést. Nem gond van másik, csak 5 repülést bírt.

Laci

Szabyfly
2015-06-15, 12:37
Sziasztok.
Úúú...az nem sok :(

Szabyfly
2015-06-16, 14:13
Sziasztok.
Érdeklődnék hogy aki tabbal vagy telóval reppteti a beboppot az hogy látja az élőképet? Nekem még borús időben is tükröződik a kijelző. Teljesen felállítom a fényerőt és úgysem látom tisztán. Valami ötlet?
Üdv Gabi.

Tapatalk-kal küldve az én SM-T335-el

motogprossy
2015-06-17, 10:41
Hali, nekem S4-em van, be szereztem egy range extendert, ki teszem a kocsi tetejére, és be ülök a kocsiba. :D
De az S4-nek elég jó fényereje van, nem volt még láthatósági gondom vele. Telefon-tablet kijelzőtől függ.

smith_hun
2015-06-17, 15:01
...De az S4-nek elég jó fényereje van, nem volt még láthatósági gondom vele...
Super AMOLED kijelző nem hazudik...én az S3-am cseréltem S5-re...majd kiderül a wifi hatótáv is lesz-e olyan jó, mint az S3 esetében...

motogprossy
2015-06-17, 17:18
Egy kérdésem lenne. Mivel a kis gép nincsen le jelszavazva, bárki rá kapcsolódhat.
Na már most ha nekem a telefon rá van kapcsolódva, ekközben más is, bármikor el veheti tőlem az irányítást?
Nagyobb tömegbe félek ki vinni, nehogy rajtam kívül valaki rá kapcsolódjon.

Szabyfly
2015-06-17, 17:22
Én úgy tudom ha meg van a kontakt akkor nem lehet bezavarni. Amikor telóval irányítottam akkor direkt felhívattam magam a csajommal és azt mondta be hogy a hívott szám nem elérhető.
Hogy a konnektálás előtt valaki rá tud e csatlakozni azt nem tudom. De elég meredek ha igen. :(

ITEM
2015-06-17, 19:00
Egy kérdésem lenne. Mivel a kis gép nincsen le jelszavazva, bárki rá kapcsolódhat.
Na már most ha nekem a telefon rá van kapcsolódva, ekközben más is, bármikor el veheti tőlem az irányítást?
Nagyobb tömegbe félek ki vinni, nehogy rajtam kívül valaki rá kapcsolódjon.

Egyszerű a dolgod. Két androidos vagy ios-es vagy lehet különböző készüléken is legyen fent a freeflight app. Próbálj rácsatlakozni a másik telefonnal is,amikor már neked fut a program és csatlakozva vagy a gépre. Annó volt valami ilyen,az egyik topikban olvastam még,azóta lehet megoldották,hogy egyszerre két különböző készülékről indított free flight applikációval nem lehet közvetlen kapcsolódni,ha az egyik már csatlakozott. Én anno telneten keresztül rácsatlakoztam és adtam neki jelszót (WEP) titkosítással volt védve. A parot ígérte,hogy a freefligh applikációba is bele fogja tenni a jelszó megadási/cserélési lehetőséget.

H2opok
2015-06-18, 19:09
Üdv
Lenne valakinek tippje,infója,hogy itthon hol a legolcsóbb?
Köszi

Szabyfly
2015-06-18, 19:10
Extrém digitál. 160.000.-

H2opok
2015-06-18, 19:12
Ha jól emlékszem a régi Ardron 2 gépemnél próbáltam ezt, kapcsolódva voltam,de egy másik androidos telóval már nem tudtam,hiába látta a dront.

H2opok
2015-06-18, 19:14
IT-CORNER nél 149e. Azt hittem ettől olcsóbban is lehet.

motogprossy
2015-06-19, 22:03
Ma le próbáltam, szó nélkül rá tudok kapcsolódni 2db androidos telefonnal.
A programot csak az egyiken indítottam el, remélem nem lehet 2 telefonnal is irányítani.

Titkosítást nem lehet rá tenni sehogy?

H2opok
2015-06-23, 16:02
Üdv
Tud esetleg valaki eladó Bebop-ot? Skykontroller nélkül. Érdekelne, de csak kifogástalan állapotban.
Köszi

Szabyfly
2015-06-23, 16:04
Nekem lehet eladó lesz.... ;)

H2opok
2015-06-23, 16:16
Priviben jó lenne az ára, és hogy mikorra gondoltad az eladást. Milyen "idős"?

Más. Esetleg tudja valaki, hogy az elektronikája, (alaplap,stb) álló-e, vagy van e kezelve valamilyen viz, cseppálló lakk, vagy hasonlóval? Csak kiváncsiság.

motogprossy
2015-07-01, 17:04
Sziasztok. Nekem a frissítés óta nem működik a preloading, se a map nézet, semmi ahol térképen lehetne nézni valamit.
Csak nekem nem működik, vagy nektek sem?

Üdv.

kaziapc
2015-07-02, 21:35
Sziasztok! Ma végre megjött a gépem, csere lett belőle. Valóban vannak hibás controlleres bebopok. Este mentem vele egy teszt repülést. Hát nem az igazi most sem. Nehezen kapcsolódik, de van mikor nem, több percet is kell rá várni. Egyszer felveszem videóra ha mérges leszek. Ráadásul az első repnél berezonált az egész gép, videó használhatatlan. A másodiknál már jobb volt, hozzáteszem elég erős szél is volt. Egyenlőre ennyi, próbálkozom.

2015-07-03 Hát nincs jó kedvem. Ma újabb repülés és mit látok! A levegőben darabonként fog szétesni a gép? Az első borításnak annyi nem találtam meg. Kettő napos gép, hát mit szóljak sokáig bírja. https://youtu.be/dNYHJvj8PA0 Sajnos a feltöltött videón nem lehetett látni semmit ezen a linken már igen. További tapasztalatom, hogy a videó úszik, hullámzik de rendesen. Volt ilyen panasz valakinél? https://youtu.be/Sf1gMdTSt3s Plusz egy teszt videó: https://youtu.be/xxVCrceG1Zs

motogprossy
2015-07-23, 17:09
No meghalt a topic? :/

Szabyfly
2015-07-23, 21:31
Nem hiszem...csak nyaralások vannak. ;)

Szabyfly
2015-07-23, 21:33
Sziasztok. Nekem a frissítés óta nem működik a preloading, se a map nézet, semmi ahol térképen lehetne nézni valamit.
Csak nekem nem működik, vagy nektek sem?

Üdv.
Sziasztok.
Nekem 2.029 frissítés van rajta. Kb 3 hetes. Tökéletes a gép! ;)

motogprossy
2015-07-27, 22:41
Nekem sincs vele gondom, csak a map nézet sem tölt be, a preloadingos nézet se, egyszerűen ahol map van ott csak üres szürkeség. Próbáltam be jelentkezni több telefonon, mindegyiknél ezt csinálta.
Nektek nincs vele gond?

Szabyfly
2015-07-27, 22:47
Mappot nekem sem ad be. Csak szürkeség. Ott kéne lenni a helyszinnek ahol épp vagyok?

motogprossy
2015-07-27, 22:53
Hát igen, meg hogy körülötted hol, ki mikor repült. A frissítés előtt még működött. A map preloading működik neked? Meg a repülést mikor vissza nézed be tölti a térképet?

Szabyfly
2015-07-27, 22:55
Nem működik. De én be sem tudtam regisztrálni. Nem enged valami miatt. :(

motogprossy
2015-07-27, 22:58
Milyen telefonról irányítod?

Szabyfly
2015-07-27, 22:59
Galaxy Tab4

Szabyfly
2015-07-27, 23:08
Regisztrálni akartam és azt írja hogy érvénytelen felhasználói név.

motogprossy
2015-07-28, 09:30
Nekem enged regisztrálni, csak a map nézeteket nem jeleníti meg.
Én már írtam nekik, egyenlőre nem válaszolnak.

ITEM
2015-07-28, 09:48
Nekem enged regisztrálni, csak a map nézeteket nem jeleníti meg.
Én már írtam nekik, egyenlőre nem válaszolnak.

A google módosította a térképhez való hozzáférést ezért minden olyan aplikációt módosítani kell,amelyik a térkép api-t használja.
Természetesen ez az android eszközöket érinti csak. Dolgoznak a hiba kijavításán. Ezért szürke a térkép.

"Parrot Adviser UK wrote:
Thank you for contacting Parrot.
We are aware there has been a recent change implemented by Google with regards to an app requesting access to Google maps, this is affecting Android devices.
The development team are investigating and looking for a solution to this change, thank you for your patience while the issue is investigated."

motogprossy
2015-07-28, 10:22
Oh, köszönöm szépen. Nézelődtem én is, de nem találtam ilyen bejegyzést.

Reméljük gyorsan orvosolják.

Üdv.

Szabyfly
2015-08-06, 20:57
Sziasztok.
Nekem már beadja a térképet. ;)

benkog
2015-08-10, 22:22
Sziasztok!

Fontolgatom egy Bebop vásárlását, mivel a.) TECCIK b.) nekifutottam az építésnek, de nagyon nehezen haladok, ezért gondolkodom egy kész megoldáson egyre inkább. Kirándulásokon venném nagyobb hasznát meg csak úgy 'joyride"alapon repkedni.
Átolvastam az egész topicot, illetve próbálok más fórumokból is okosodni. A kérdésem az lenne, hogy milyennek tapasztaltátok a képminőséget? Nekem a többi Youtube-os videóval összehasonlítva nem túl meggyőző az 1080p sem... Tapasztalatok?

BenkoG

Szabyfly
2015-08-10, 22:35
Szia.
Ha végigolvastad akkor mire vagy még kiváncsi? Szerintem mindenről volt már szó de ha valami kérdésed van akkor inkább tedd fel. Volt szó kamera kép szépségről hatótáv növelésről controller cseréről olcsó controlleről motor elromlásról stb...
Bízom benne nem voltam sértő de minden részéről volt tapasztalat csere.
Magam gondolatait is megosztottam és gazdagottam rentgeteg információval.
Én speciel Tabbal használom és semmi gondom nem volt vele. Tervezek egy hatótáv növelőt beszerezni és nekem így teljesen megfelel.
Üdv Gabi. ;)

Szabyfly
2015-08-10, 22:38
Ui:
A youtubos videókról csak annyit hogy a Tabomon visszanézve ég és föld a külömbség!

Szabyfly
2015-08-12, 09:45
Sziasztok!
Arról még viszont nem olvastam hozzászólást hogy az akksikat a hűtőben tároljátok mint a többi rc-s lipo akksit?
Üdv Gabi.

motogprossy
2015-08-12, 22:17
Szerintem nem kell hűtőben tartani, én hülyeségnek tartom.

A térképek nekem is működnek már szerencsére, ki javították.

Képminőség szempontból szerintem szép képe van, ekkora szenzorhoz képest. Természetesen egy gopro hero 5 nek szebb a képe, nagyobb képérzékelő van benne, kicsit talán jobb elektronika is, de a gopro alapból 100.000-ft nál keződik, és nem kapsz hozzá drónt.
Nekem is sokkal szebb a video képe laptopon mint youtub-on, minőség romlás nélkül nem lehet tömöríteni.

Ha gondolod google drive-ra fel rakok egy eredeti videót.

Üdv.

Szabyfly
2015-08-12, 22:22
Jöhet. Kiváncsi vagyok. Nekem a yutubos videok használhatatlanok. ;)

benkog
2015-08-12, 23:08
Tulképpen azért kérdeztem a képet, mert megnéztem a YT-n mindent amit elértem. Elolvasok mindent amit lehet és azt látom, hogy vannak pro és kontra dolgok, de az a véleményem, hogy minden hasonló eszköznél megvannak. Informatikával foglalkozom, ezért pontosan tudom, hogy egyrészt minden elektronikus dolog füsttel működik, másrészt ez egy olyan technika (általánosságban beszélek a számítógépet/elektronikát tartalmazó digitális eszközökről), amit nem lehet kitesztelni normálisan (bonyolultsági fok és a piac nyomása - minél hamarabb kint lenni).
A dolog legvégén az emberi tényező csücsül: egy szelektálási folyamat végén megmarad két vagy három jelölt, de annyi információ halmozódik már fel az emberben, hogy a végén úgy dönt, ahogy a nők autót vesznek: ezt azért, mert kényelmes az ülése, ezt azért, mert piros, ezt meg azért, mert gömbölyű... (bocsánat, hölgyeim, de az ismeretségi körömből elég sok hasonló esetet tudok felhozni, nemcsak autóra). Szóval a végén azt veszem, aminek karbon a váza, mert az ellenállóbb egy zuhanáskor, vagy amelyik kék, vagy amelyik 2 perccel több ideig repül, vagy amelyiknek ezüst díszítés van a távirányítóján. Esetleg amelyik nagyobb, vagy ami van a haveromnak is. Szóval én azért vennék Bebopot, mert:
- out-of-box solution, azaz kiveszem a dobozból és használom boldogan;
- FPV-re alkalmas;
- valóban, az egész gép a kamera köré épül és a kamera jó (de megnézném élőben, nagyon);
- GPS és Ground Station;
- a 10 perc repidő elég fapados, de lehet tuningolni megfelelő akksival;
- a háromágú propok elég jól teregetik a vázat;
- nagyon tech az egész kütyü, de még sorolhatnék ezer technikai és személyes érvet. Egyszóval tetszik, kell, vágyom rá.
Azért kérdezek lámának tűnő dolgokat, mert olvasom, hogy a nem működő gugli térképtől kezdve a távvez kapcsolat leoldásán és a folyamatos firmware problémákon át a tényleg fapados 10 percig van ezer gond a masinával és ez bizonytalanná tesz. (A legújabb az, hogy amint a nap megsüti erősebben, azonnal veszít a magasságból: a GPS alatti barometrikus érzékelő a melegtől kicsit meghülyül http://diydrones.com/profiles/blogs/the-bebop-drone-crazy-if-passes-from-shadow-to-the-sun-and-vice .) A dolog legvégén megint csak az emberi tényező fog dönteni, azt hiszem...
Vélemények?

BenkoG

Szabyfly
2015-08-12, 23:22
Szia.
Ez egy szépen összerakott hozzászólás. ;)
Én speciel ezel után sem fogok megválni tőle. Hozzáfűzni többet nem tudok. :)

xdigitalx
2015-08-16, 16:54
Sziasztok. Költözés miatt eladóvá válik szeretett drone-om. Jövőhét kedden töltöm fel mindenhová, de először itt jelenik majd meg. Röviden, maga a drone rengeteg plussz dologgal 6db akksival balanceres eBayen vásárolt multi töltővel. A többit hamarosan.

Üdv
Laci

Szabyfly
2015-08-16, 16:56
Szia. Sajnálom. :(

benkog
2015-08-16, 20:57
Szia, küldj kérlek róla egy levelet priviben, köszi!

BenkoG

ITEM
2015-08-17, 09:31
Sziasztok!

Gyári táskát vett már valaki itthonról,vagy közeli eu-s forrásból hozzá,amiben a skycontroller is elfér ?

Köszi a választ.

motogprossy
2015-08-18, 18:53
Nem tudok róla, senki nem írta még.

Olyan kérdésem lenne, hogy külön skycontlorrert lehet hozzá venni? Vagy csak egybe adják el a dronnal?

Szabyfly
2015-08-18, 19:34
Sziasztok.
Lehet hozzá kapni külön. Kb 150.000 péz. :(

ITEM
2015-08-18, 21:01

Végül amazonról lett véve egy ilyen: http://www.amazon.de/Transportkoffer-speziell-Controller-Propguards-vorgefertigt/dp/B00T6IEXQE/ref=sr_1_10?ie=UTF8&qid=1439920875&sr=8-10&keywords=parrot+bebop

benkog
2015-08-19, 19:55

Olyan kérdésem lenne, hogy külön skycontlorrert lehet hozzá venni? Vagy csak egybe adják el a dronnal?

Most láttam én is:
https://us.store.parrot.com/en/skycontroller/338-product.html#/color-blue

BenkoG

motogprossy
2015-08-21, 11:37
Jó árban van az biztos, egy darabig nem lesz az is biztos... :D

Jópofa a bőrönd, ebay-en lehet olcsóbb lett vola.

motogprossy

xdigitalx
2015-08-21, 16:49
Üdv mindenkinek.
Most jutottam oda, hogy feltöltsem a drone-t.
http://www.jofogas.hu/csongrad/Parrot_Bebop_33806321.htm?first=1

Minden kérdésre válaszolok, amint tudok.
Laci

Szabyfly
2015-08-24, 10:19
Sziasztok!

Íme 1 videó:

Üdv
Sziasztok.
Az lenne a kérdés hogy az Nvidia konzol képet mennyire lehet tisztán látni? Nekem a Tab nagyon bezavar a külső fény pláne ha borús időben repülök mert az élőkép sem olyan mint napsütésben. Ha beülök a kocsiba akkor is, plusz nem tudom mennyire árnyékolja a wifi jelet. Szóval vennék egy konzolt az irányítás miatt is de ha a képbe szintén tükröződik akkor nem látom értelmét.
Üdv Gabi.

ITEM
2015-08-24, 12:15
Sziasztok.
Az lenne a kérdés hogy az Nvidia konzol képet mennyire lehet tisztán látni? Nekem a Tab nagyon bezavar a külső fény pláne ha borús időben repülök mert az élőkép sem olyan mint napsütésben. Ha beülök a kocsiba akkor is, plusz nem tudom mennyire árnyékolja a wifi jelet. Szóval vennék egy konzolt az irányítás miatt is de ha a képbe szintén tükröződik akkor nem látom értelmét.
Üdv Gabi.

Tegyél a tab kijelzőjére egy matt fóliát és már nem is tükröződik,és húzd fel a fényerőt teljesen. A shield kiejlzője is tükröződik,arra is
kellene egy matt fólia,viszont könnyebb irányítani a gépet vele a fizikai gombok miatt. Amennyiben beülsz a kocsiba,biztos lehetsz
benne,hogy csökkenni fog a hatótáv. Használj wifi repeatert amit kiraksz az autó tetejére a shieldel vagy a taboddal meg arra csatlakozol.

Szabyfly
2015-08-24, 12:43
Köszi a gyors választ! Azt a matt fóliát hol tudok beszerezni illetve mekkora táblába adják? Vett már ilyet valaki?

ITEM
2015-08-24, 13:05
Köszi a gyors választ! Azt a matt fóliát hol tudok beszerezni illetve mekkora táblába adják? Vett már ilyet valaki?

Bemész egy telefonos boltba és kérsz a készülékedre egy matt fóliát,még rá is teszik neked. :)

Szabyfly
2015-08-24, 13:30
:)
Oksi. Kiváncsi leszek. ;)

ITEM
2015-09-04, 14:23
Na,hamarosan okosodik a gépetek :) - Új funkcióval bővül a kínálat egy fejlesztőcégnek hála.

Bebop Follow Me Autopilot, made by Airspace Industries Professionals, with Official Parrot Bebop Drone SDK Tools, and extensively tested, this new App is coming to the AppStore in September’15.
It’s an entirely new way to control your Parrot’s Bebop drone, in which the autopilot takes care of everything, and can follow you around, walk side by side with you, and EXCLUSIVELY can orbit and circle around you to let you take the perfect footage.
No in app purchases - you get the whole deal.

https://www.youtube.com/watch?v=LInzT-vzZD4

ITEM
2015-09-04, 14:32
Új IOS alkalmazás Bebop-hoz

https://itunes.apple.com/us/app/bebopme/id997088829?mt=8

Follow Me

https://www.youtube.com/watch?v=ERA213Tif-o

Escort Me:

https://www.youtube.com/watch?v=4Pl0vkjiZFo

Másik BebopMe teszt:

https://www.youtube.com/watch?v=nujWwpwfaIY

BanDeE19
2015-10-07, 21:23
Sziasztok!

Egy kis érdekesség, megtetszett a gép így vettem is egyet. Majd ma az első "útján" kb 2m magasból leesett, majd még egyszer kb 1m-ről. Gyakorlatilag csak lebegett mert nézegettem a képet hogy mit is lát. Az esés után az kis lámpa pirosan világított és csipogott mint mikor a motorokat ellenőrzi, de közben eldobta a wifit és nem lehetett újra csatlakozni hozzá. Próbáltam iPaddel amivel előtte Gabiét vezettem, majd próbáltam iphonenal is. A hiba akkor jelentkezik mikor felszáll, addig kézben sétáltunk vele 30m-ig minden oké volt. Most vissza is vittem, de nem cserélték ki azonnal, hanem 72 órás kivizsgálásra küldik :( Kíváncsi vagyok mi lesz. Majd írok ha okosabb lettem.

ITEM
2015-10-07, 21:29
Sziasztok!

Egy kis érdekesség, megtetszett a gép így vettem is egyet. Majd ma az első "útján" kb 2m magasból leesett, majd még egyszer kb 1m-ről. Gyakorlatilag csak lebegett mert nézegettem a képet hogy mit is lát. Az esés után az kis lámpa pirosan világított és csipogott mint mikor a motorokat ellenőrzi, de közben eldobta a wifit és nem lehetett újra csatlakozni hozzá. Próbáltam iPaddel amivel előtte Gabiét vezettem, majd próbáltam iphonenal is. A hiba akkor jelentkezik mikor felszáll, addig kézben sétáltunk vele 30m-ig minden oké volt. Most vissza is vittem, de nem cserélték ki azonnal, hanem 72 órás kivizsgálásra küldik :( Kíváncsi vagyok mi lesz. Majd írok ha okosabb lettem.

A legújabb firmware volt rajta ? Hol vetted ? Három napon belül kötelesek azonnal cserélni vagy a vételárat visszaadni.

Szabyfly
2015-10-12, 14:38
Sziasztok!
Most készülök venni hatótáv növelöt. Az volna a kérdés hogy érdemes e duplasávost venni hogy lehessen 5ghz-en is üzemeltetni. Nem a hatótáv miatt hanem hogy 150-200 méteren se legyen szaggatás illetve laggolás az élőképben. Vagy vegyek valami komolyabb 2.4-est?
Üdv Gabi.

Szabyfly
2015-10-12, 15:06
Ui: Samsung tabbal irányítok ami szintén dualos. :)

BanDeE19
2015-10-12, 22:25
Direkt itthon vettem az edigitalban. Nem a legújabb volt rajta itthon kellett frissíteni, ezzel nem is volt gond. Kicsit furcsa volt, hogy ennyire melegszik, de kimentem vele szabadba és ott kalibráció után kb 90mp után 3m-ről lezuhant. Majd utána újra próba és megint 1m-ről is. Visszavittem a Mammutba és mondták, hogy bevizsgálják ez volt este 9-kor kb és másnak 10:30-kor már szóltak is, hogy mehetek érte. Kaptam is egy újat viszont ez nem sárga hanem kék. Ami feltűnt, hogy máshogy van becsomagolva, van benne védőborítás a dobozban van hogyan repüljünk tanácsok,stb. Ezen sem a legújabb szoftver volt most frissítettem és ami feltűnt, hogy nem melegszik annyira mint a másik pedig abban is ment a venti. Lehet, hogy letiltott mert túl meleg lett :D Most az újat is megemeltem itt bent, eddig jó.

Szabyfly
2015-10-12, 22:41
Remélem nem lesz gond!!!
Mondanám hogy hétvégén teszteljünk de nagyon retek időt mond. :(

Szabyfly
2015-10-24, 18:56
Sziasztok.
Mai élmény beboppal. Pilisborosjenőn voltunk az egri vár utánzatnál. Bekapcsoltam a beboppot majd a tabot azután párosodtak. Eddig minden rendben is volt. Zöld volt a gps jel is. Majd hibaüzenet...nem tud magasságot mérni. Mondtam magamban vegülis hegyen vagyunk a tengerszint felett valamennyivel. Majd aztán kiirta hogy 33 méter magasann van a bebop holott meg a földön csücsült. Hopp megvan a tengerszint magasság akkor gyerünk. Felszalltam és a magasság nem nőtt hanem csökkent. 33m.....ismét lenéztem....28m...és így tovább. :)
Nagyon ijesztő volt de nem csinált semmi rosszat teljesen kezes volt. Aztán jött a leszallás. Lebegtem kb 1 méteren aztán landig gomb és attól féltem hogy ha leszál menni fognak a motorok hiszen megint 33 méteren volt a tab szerint. De nem. Úgyhogy a leszállást az alján lévő szenzor segítségével végzi. :)
Ma is tanultam valamit és még sokkal jobban megbízom a gépben.

Szabyfly
2015-10-24, 18:58
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/24/360d9f444260100de4ae298a491326cd.jpg

csomy
2015-10-26, 08:01
Ha kicsit kifordítom a dolgot, akkor történt egy meg nem magyarázott anomália, amiből hogy-hogy nem valahogy jól jöttél ki és ettől te jobban bízol a gépben?
Engem az ilyen elbizonytalanítani szokott és összeteszem a kezem, hogy minden(ki) megúszta épségben.

ITEM
2015-10-26, 09:16
Új iPad IPhone alkalmazás a Bebop-hoz.

https://sites.google.com/site/autopilotforbebop/

https://www.youtube.com/watch?v=gRFblyPa1Nk&amp;ebc=ANyPxKrp-miYjQKawm-BjuuuAIWe-Zs5n5qNZz6qbWVdAA3vfNcA9ZEAWKechX17v_rxMNIYyyTi_qX t72IplZQ4VL8w-cvQaQ

motogprossy
2015-10-26, 19:43
Androidra nincs ilyen? Ez jól jönne... :D

Keldorn
2015-10-29, 12:07
Sziasztok! Nem tudom miért de az előző hsz-em eltűnt. Csatlakoztam én is a beboposok táboráboz, egyelőre ismerkedek a géppel. A 250-es raceremhez képest ég és föld, de nagyon tetszik. Az előbb említett alkalmazásnak remélem lesz androidos verziója is. Van egy ps4 joypadom, kipróbálom majd azzal is.

Szabyfly
2015-10-29, 12:21
Én az Xbox padot próbáltam ráerőltetni de nem akarta. :)

motogprossy
2015-10-29, 21:18
kell hozzá a sixaxis program, ps4 joystick, telefon rootolva legyen, és már megy is. Most nézelődök ps4 joy után.
Amint meg van és le teszteltem írok.

Szabyfly
2015-10-29, 21:28
Ok. Várjuk. ;)

rajzol
2015-10-30, 09:12
Üdvözletem

Csatlakoztam én is a tulajdonosok táborához

Elsö vélemény jó
Nagyon Jó

Flight Plan: Hát azért a gps alap pontossága miatt nem igazán úgy megy a tervezés ahogy a videó mutatja :D

Reptetés közbe ledaráltam a fa tetöt még jó hogy csak súrolta.
Az alap irány jelző nyil pedig "késik" már rég oldalaz a drón mire ráfordul az irányra
Plusz a progi nagy hibája hogy offlineba nem lehet semmit látni
Ha drónra vagy kapcsolodva nincs net, ha net nincs drón
Igy nem tudom regisztrálni.
Majd telőn talán ott megy a letöltés gyorsító wifi mellé 3g.

Wifi szakadás: Nem árt a wifinél a net figyelöt kikapcsolni mert ha aktiv, telefontól jön egy netes kérés s lekapcsolja wifit.

Nem ártana a headless funkció se fölég szűk helyre beküldve.
Meg a return home pl miért a settingsbe van, plusz jelezhetné ha aktiv. Mert úgy nézz ki néha csak másodikra vesszi.

Hordozás:
Ti mibe viszitek?
Propi mindig le nem lesz gond egy idö után?

Szabyfly
2015-10-30, 10:02
Szia.
Én mindig az egész dobozt viszem. Sztem nem tesz jót a prop le fel.

rajzol
2015-10-30, 10:11
Egyenlőre én is
Propit sejtettem föleg az elv miatt ahogy "rögzitve" van

arboczd
2015-10-31, 12:48
Ha gondolod google drive-ra fel rakok egy eredeti videót.

Sziasztok!

Én most vennék egy Bebop-ot, elsősorban légifelvételek készítése lenne a cél. Megköszönném ha tennél fel eredeti videót. Örülnék ha láthatnám a minőséget vásárlás előtt.

Köszi

arboczd
2015-10-31, 13:26
Még annyit megoszthatnátok velem, hogy mennyire bírja a kicsike az esést? Persze mindenki törekszik rá, hogy ez ne történjen meg, de balesetek történhetnek és mégis csak egy nem olcsó eszközről van szó.

Továbbá az is felmerült bennem, hogy mi van akkor ha mondjuk egy már gyári (mondjuk motor) hiba miatt esik le azt, hogy magyarázod meg a gariztatásnál, hogy amiatt tört darabokra? Hiába volt rendeltetésszerű a használat. Kiváncsi lennék mire is terjed ki a garancia :)

Amúgy lehet csak skycontrollerrel reptetni tablet vagy mobil nélkül (szóval az app nélkül is megy)?

Egyelőre ennyi kérdésem merült fel :)

A Céges Image vidó készítő stáb a héten szépen berepült a cégünk mögötti fenyőbe ahogy hátrált a DJI-3-as... hát szép földes lett de túlélte :)

Na szép hétvégét!

Remélem hamar tudok válaszokkal szolgálni s mihamarabb (rem már hét elején) és is bebop tulaj leszek.

Üdv

arboczd

Szabyfly
2015-10-31, 17:07
Sziasztok.
Nekem az a tapasztalatom hogy bárhova feltöltve a videót veszít a minőségéből. Én Samsung tabbal irányítok és oda letöltve gyönyörű vidit csinál. Napos időben 120%-os a kép minőség borus időben pedig a kamerát egy kicsit lebillentve is szép a kép.

Én a tabnál sosem kapcsolom ki a mobilinternetet és még sosem kavart be a wifi irányításba.
Üdv Gabi.

Szabyfly
2015-10-31, 17:13
Ui:
Nekem már pottyant le kb 2 méter magasból és semmi baja nem lett hozzátéve hogy homokos füves placcra esett.

A műszaki hibából adódó kár esetén kötelesek kicserélni vagy javítani a drónt mert van rögzített telemetria és rögtön kiderül hogy nem bénaságból hanem műszaki hiba miatt volt a crhas szerintem. ;)

Szabyfly
2015-10-31, 17:15
Utó utóirat

Csak appal repül!!! :)

motogprossy
2015-10-31, 17:55
Halihó. Szereztem egy dualshock.3. sony joystickot. kb 2 óra szenvedés, állítgatás után hibátlanul lehet vele irányítani. Sokkal, 100x jobb mint telefonról.

Ha valakit érdekel holnap csinálok videót az irányításról.

Üdv

Szabyfly
2015-10-31, 18:04
Várjuk! ;)

arboczd
2015-10-31, 20:30
Ezek szerint megy csak kontrolerrel: Skycontroller is an Android-powered device and FreeFlight 3 (http://www.parrot.com/fr/apps/) app is installed by default.

Ilyen vásárlásán nem gondolkoztatok? Vagy felesleges szerintetek?

http://www.ebay.com/itm/Lens-52mm-Filter-KIT-slip-on-for-Parrot-Bebop-Drone-Camera-polarizing-filter-/331662088691?hash=item4d3899d9f3:g:BeIAAOSwVL1WAVf 4

http://www.ebay.com/itm/Parrot-Bebop-bebop-drone-Lens-hood-protector-Protect-your-Lens-Camera-/331469252870?hash=item4d2d1b6906:g:byUAAOSwk5FU0Xt u

http://www.ebay.com/itm/Protective-Camera-Lens-Cover-Dust-Guard-For-Parrot-Bebop-Drone-3-0-Camera-S7-/221909447146?hash=item33aad571ea:g:xz0AAOSwT5tWGGL X

Még valami jó kis táska kéne valami szivacsos alu bőrönd...

rajzol
2015-10-31, 22:21
Délután láttam egy pizza futárt közepes táskával. Gondolkodtam elbotolom töle :D

Keldorn
2015-11-01, 00:30
arboczd! Na itt van egy nem szerkesztett repülésem a mai napról. Még tanulgatom a kicsikét.
https://www.youtube.com/watch?v=69Mg7OXPn3w

Más, első tapasztalatok: Jó kis gép összességében. Nem hiába váltottam a 260-as raceremről, filmezni, fotózni akarok. Ebben az árkategóriában - pláne úgy, hogy láttam nemrég egy 3x ennyibe kerülő Phantom 3 advanced-et - hozza, amit kell.

Előnyök: könnyű, gyors töltés (legalábbis szerintem), finoman megy, aránylag jó képminőség.

Hátrányok: telefonnal nyomom, az élőkép felejtős, 1200mAh akksi, na és a flight plan.

Erről külön írnék egy bekezdést. Megveszed a drónt, és kifizetsz cirka 4000 Ft-ot ezért a funkcióért. Azt várod, hogy tényleg f.szán menjen. Erre a tervezés közben veszed észre, hogy olyan a térkép meg a pontosság, mintha 10 évvel ezelőtt nézted volna google mapset. Az volt a tervem, hogy körberepülöm az újpesti víztornyot, de szerencsére győzött a józan ész, és inkább egy parkban próbáltam ki (a park = lsd. belinkelt videó) Jól tettem. Kis távolságokat állítottam be semmi extrával, de min. 5-10 méter eltérés volt (gps és kalibráció megtörtént) úgyhogy inkább letettem a gépet, mielőtt landolt volna egy magasfeszültségű kábelben. Ez a rész hatalmas csalódás eddig.

Összességében: Ha valaki hozzám vágna egy skycontrollert, vagy legalább megjönne a kábel a ps4 controlleremnhez (LG G2 telefonnal nem tudtam működésre bírni bluetooth-al) akkor 10-ből 8 csillagot adnék neki. Így egyelőre 6.

Keldorn
2015-11-01, 01:27
U.i.: holnap kinézek a családdal a Margit-szigetre, csinálok pár felvételt, és lehet kipróbálom a flight plant. A tapasztalatokról hamarosan beszámolok.
Egy biztos: a flightcontroller nagyon ajánlott a géphez, csak sajna így 2x annyiba kerül. Utólag honnan lehet hozzá rendelni? Mo-on nem láttam külön árulva.

rajzol
2015-11-01, 08:29
Sajnos a GPS a rendszer működési elve miatt nem is lessz jobb. Az átlag rendszerek 5 méteresek.
Csak meg kell nézni egy mezei navigációt mennyire rak pontosan ha az úttartás ki van kapcsolva. Mondjuk itt kb a kocsi hossza a hibahatár annál nem gond, de egy 30 centis dronnál sajna nagyon. Minél tovább van egy helyen annál pontosabb lesz a mérés de ez nekünk pont nem jó.
Ez a Plan max arra jó hogy felküldöd a fák fölé s mehet a kör :(

Kontroller tényleg nem ártana. De még-egy drón áráért kicsit sok. Az lenne a jó ha valamelyik konzoll kontroller működne vele. Előbb utóbb csak csinálnak valami ilyet hozzá.

Én reptetésnek a leengedett Székesfehérvári Csónakázó tónál tervezzem. De csak jövő héten

Szabyfly
2015-11-01, 08:42
Szia.
Olvastál visszább? Van lehetőség mással irányítani. Nvidia shield portable.
http://images.tapatalk-cdn.com/15/10/31/386cabf5e3385aca55e471b80b3534ef.jpg
4-500 méter hatótáv. Ezzel fizikailag botokkal irányítasz. ;)

arboczd
2015-11-01, 12:38
Itt van ez... Eddig ez a legolcsóbb s viszonylag legnormálisabb táska... Igaz akkora mint egy ház...

http://www.ebay.com/itm/Professional-Aluminum-Suitcase-Hard-Case-Box-For-Parrot-Bebop-Drone-3-0-S3-/201421108126?hash=item2ee5a2339e:g:3NYAAOSwDNdV6ZA Y

rajzol
2015-11-01, 12:46
Nem rossz, MIvel kontrollelem nincs igy azt a fakot használhatom cuccoknak. Valaki vett már ilyet?

arboczd
2015-11-01, 19:22
Lehet kapni szimplában is 8000 körül! Én ha megjön a kicsike rendelek hozzá egy ilyet!

Amúgy kinek van a legöregebb bebopja? Kérdezném tőle, hogy volt-e eddig panasz?

Szabyfly
2015-11-01, 19:28
Az enyém májusi...soha semmi gond nem volt. 2 óra 4 percet repült eddig kb. ;)

Keldorn
2015-11-01, 20:06
Na ahogy ígértem, megvolt a Margit-szigeten a repülés. Szép képeket, videót csinált. A videón az ugrálások szerintem akkor vannak, amikor fotóztam közben. Telefonnal az FPV tényleg nagyon gyenge, skycontrollerrel mennyivel jobb? Egyáltalán lehet ilyet itthon kapni külön, drón nélkül?
https://www.youtube.com/watch?v=G8iXnv7vLmQ

motogprossy
2015-11-01, 20:10
Én lassan 6 óra repülésnél tartok, és semmi gondom vele.

A ps4-joystick hibátlan a repüléshez, le kell tölteni a sixaxis alkalmazást, 500-ft os verziót, rootolva kell hogy legyen a telefon, otg kábellel egyszer össze kell dugni, össze párosítani, onnantól kezdve megy bluetooth-on. Én cirka 2 órát szenvedtem mire be tudtam állítani, de sikerült. Hibátlan az irányítás, kamerát is tudom forgatni vele.

Ha nem boldogulsz segítek ha kell.

Az fontos hogy root-olva legyen a telefonod, anélkül nem fog menni, ja és eredeti Sony joysticknak kell lennie, utángyártott nem jó.

Balázs

Keldorn
2015-11-02, 13:25
Kicsit nézelődtem ebay-en, mert nem láttam magyar céget ami forgalmazna önmagában skycontrollert (tényleg nincs?)

Franciából postaköltséggel együtt kb 170-ért lehet is venni. Drágább mint maga a drón... :/

Emiatt, na meg a gps pontatlansága miatt nem tudom, hogy pl hogyan fogom körberepülni a szombathelyi csónakázó tavat. Nem lenne kellemes, ha az 5 méter miatt nem a mezőn hanem a vízben landolna a gép.

szsk
2015-11-02, 22:28
Sziasztok!
A videó képe eléggé gyengének tünik a full HD hez képest, lehet ezen valahogyan javitani, vagy esetleg frisítésel nem lessz jobb, vagy ezt javítást a Bebop 2,vagy pro ra tartogatják?
Egyébként itt a vizre landolási lehetőség :
https://www.youtube.com/watch?v=7a7_siV6XWE

BanDeE19
2015-11-02, 22:39
Hát én próbáltam a Flight plant Gabival és nekünk pontos volt. Hozzáteszem az M5-nél voltunk és kb 1 hónapos a Bebop. Teljesen ott ment ahol megrajzoltam neki. Jelenleg egy iPad minivel nyomom, de a kép miatt rendeltem hozzá egy kis erősítőt ha megjön beszámolok róla. http://www.aliexpress.com/item/2-4-Ghz-High-Gain-Antenna-Dual-frequency-PCB-Gain-Antenna-Aerial-for-FPV-Parrot-Bebop/32494212191.html meglátjuk mit tud majd, nem akarok távolsági rekordot dönteni, de remélem stabilabb lesz a kép.

Szabyfly
2015-11-02, 22:46
Hát én is kiváncsi leszek mert még mindig nem látom át ezt az egész kütyüt. ;)
Üdv Gabi.

BanDeE19
2015-11-03, 20:57
Amúgy van valakinek Pesten kontroller hozzá? Szívesen megnézném :)

Keldorn
2015-11-03, 22:53
Én is rendeltem egyet, mert nekem a legnagyobb bajom a géppel pont a használhatatlan élőkép. Majd együtt beszámolunk róla, ha jól olvastam nem bonyolult telepíteni. (ráadásul erre sztem lóhere antennát is lehet rakni)

Már csak alig 2-3 hét és megjön :P

Keldorn
2015-11-05, 10:39
Néztem egy videót arról, hogy hogyan lehet kicserélni a parrot antennáit. Láttam, hogy ezen is kettő van, én viszont csak egyet rendeltem. Lehet, hogy emiatt nem is fog működni? Vagy nem baj, ha nem ugyanolyan a két antenna?

arboczd
2015-11-05, 23:16
Nekem hétfőn jön meg a kicsike skycontrolleres verzióban. Ja és 2 év garival. Már nagyon várom. Remélem lesz még jó idő s lehet reptetni.
Amúgy láttam, hogy a borításon van egy "vigyázz forró" felirat. Mi melegszik ennyire rajta? Ha hidegben vagy akár télen hóban repül nincs pára lecsapódás (hideg-meleg találkozás miatt) ami zárlatot okozhat? Vagy télen nyáron, hidegben, melegben lehet "nyúzni"?

ITEM
2015-11-06, 00:52
Nekem hétfőn jön meg a kicsike skycontrolleres verzióban. Ja és 2 év garival. Már nagyon várom. Remélem lesz még jó idő s lehet reptetni.
Amúgy láttam, hogy a borításon van egy "vigyázz forró" felirat. Mi melegszik ennyire rajta? Ha hidegben vagy akár télen hóban repül nincs pára lecsapódás (hideg-meleg találkozás miatt) ami zárlatot okozhat? Vagy télen nyáron, hidegben, melegben lehet "nyúzni"?

A kétmagos parrot p7 processzor és a négymagos grafikus processzor izzik benne.
A valósidejű videójelfeldolgozásmiatt (3 tengelyes digitális képstabilizáció,
motorvezerles,navigációs feladatok,stb) hűteni kell ezeket. Amúgy egy magnézium tokban vannak,
tobbek között az elektromágneses interferencia miatt és persze a tok hűtőbordaként is funkcionál.

rajzol
2015-11-06, 17:23
Flight Plan
Teszteltem egy olyan helyen ahol jobb a müholdas kép felbontás mint fatornyos falvamba
Visszavonok mindent. Jó. Nagyon jó.
Kicsit vársz még a zöld gps jelnél aztán mehet

Más
Egyik akkuval bárhogy kalibrálom drónt sétál. Oldalaz
A másikkal mintha odahegesztették volna
Valakinek valami ötlet?

Keldorn
2015-11-08, 00:07
Na, holnap kipróbálom a flight plant. Igazából kicsit izgulok mert az élőképre nem számíthatok, de ha már fizettem érte... Ha egyben marad a gép este beszámolok.

Keldorn
2015-11-08, 13:10
Na már ki is próbáltam a szokásos közeli mezőn, elég meggyőző volt:
https://www.youtube.com/watch?v=jBecp7rfFXs

Azért a folyamatos fpv nagyobb biztonságérzetet nyújtana, de szépen csinálta, amit előre megadtam a Flight Plan-ban. Egy észrevétel: a google maps nem 100%-ig pontos, a helyszínre érkezve finomítani kell általában a fel- és leszállási pontokon, és a gép gps-e is 3-5 méteres pontossággal működik kb.

Délután lehet megpróbálom Szentendrén is reptetni egyet.

rajzol
2015-11-08, 13:27
Na ja a pontossággal vannak gondok. S nagyon nem mindegy hogy az 5 méter melyik oldalán vagy :D
Én Kőszegen a Szulejmán kilátonál reptettem
Visszanézve gps logot rendesen mellé rakot a google maphoz képest.
Meg ami nagyonn zavar benne az hogy alapból viszintes a kamera s a kellö napot nem igazán tolerálja. A kamera mozgatás pedig elég nehézkes.
Kár hogy egy ilyen funkciót nem raktak bele normálisan.
Plusz ami még érdekes hogyha alapból vidózássra rakod akkor egy pötyet kisebb felbontásba fényképezz , plusz a videó addig megy mig le nem stopolod, vagy ki nem lépsz a progibol. Pedig nem lett volna nehéz megoldani hogy takeoff-landing idöszakba menjen a gép. Videó transfer is a belsö memóriába megy s egy hosszab 2 akkus az majd 2 giga, nem mindenkinek van ennyi belsö mem az áttöltéshez. Sajnos a soft egy kicsit gagyi a géphez :(
Illetve offline drone reg sá ártanna mert még mindig nem sikerült reggelni a drónt. Mondjuk a progi a reggeli reptetéseket már felrakta.

Keldorn
2015-11-08, 19:01
Na, megvolt Szentendre...
https://www.youtube.com/watch?v=dB1ZIMe29wQ

Kicsit izgultam, mikor eltűnt a kis gép a Duna-fölött a távolban, de szépen tette a dolgát.

rajzol: a flight planben konkrétan beállíthatod, hogy mikor menjen a felvétel, és azt is, hogy a kamera milyen szögben álljon. Én pl mindenhol 15 fokos kameraszöggel repültem a videón.

rajzol
2015-11-08, 19:44
Igen azt tudom. De én a "rendes" repülésre gondoltam

Nekem valahogy nem vitt rá a szivem még hogy "elérhetetlen helyre", vagy viz felé küldjem. Ahozz kicsitt jobban féltem "még"
Elödjét egy Parrot minidront a 3-dik szomszédból hoztam vissza mert elkapta a szél azt suty :D
Egy nano drón pedig az enyészetté lett mert szintén elkapta a szél ki a keritésen s azóta se lett meg. Mentségre legyen szólva a majd másfél méteres gaz

Keldorn
2015-11-08, 20:16
Eleinte én is féltem a víztől, de a délelőtti próba a mezőn meggyőzött. Ez a videó is Szentendrén készült, csak simán a víz fölött repültem:
https://www.youtube.com/watch?v=wZ01HiKPX-k

Mondom, ha nem sérült a gép, és van gps vétel, na meg megvolt a kalibráció, akkor igenis megbízható!

BanDeE19
2015-11-09, 20:21
A hétvégén teszteltem kicsit. iPad minivel 148m-ig ment el és nem szakadt meg. Apró akadás volt, de csak a képben. Nekem ennyi elég, majd az erősítő után újra próba.

arboczd
2015-11-09, 20:53
Na végre megjött a kicsike :) Skycontrolleres verzió két év garival és nagy meglepetésemre 4db akksival. A nagy szívfájdalmam az, hogy mire hazaérek melóból besötétedik s nem tudom kipróbálni... Szobában meg nem szeretném reptetni.
Amúgy van valami bevált "how to" amit érdemes betartani párosításnál? Először drone skycontroller majd tablet stb?

Megköszönném ha valaki írna egy teendő sorrendet is: freefight telepítéstől az éles használatig... (freefight telepítés, reg stb...)

Köszi előre is...

Basszus hétvégén elutazok s akkor se tudom kipróbálni majdnem várnom kell 2 hetet :( Kibírhatatlan :)

Keldorn
2015-11-09, 22:38
Ha gondolod addig a 2 hétig amíg hazajössz szívesen letesztelem a skycontrollered, de csak most, csak Neked, csak itt, és teljesen ingyen, még fizetned sem kell érte! :D

Az app tök egyszerű: letöltöd, elindítod, regelsz, majd hajrá. A Skycontroller-tablet sorrendről nem tudok nyilatkozni, majd ha elhoztad! :)

arboczd
2015-11-11, 22:54
Ha gondolod addig a 2 hétig amíg hazajössz szívesen letesztelem a skycontrollered, de csak most, csak Neked, csak itt, és teljesen ingyen, még fizetned sem kell érte! :D

Az app tök egyszerű: letöltöd, elindítod, regelsz, majd hajrá. A Skycontroller-tablet sorrendről nem tudok nyilatkozni, majd ha elhoztad! :)

Hát ez egy kihagyhatatlan ajánlatnak tűnik :) Megtennéd nekem tényleg? :)

Nem bírtam ki :) Kipróbáltam itthon a 4 fal között :) Jó kis zümmögő hangja van :)

Ami elsőre ijesztő, az az ahogy landol. Olyan durvát tolja oda magát a földre... Nem lesz ettől baja? :) Olyan törékeny nádszál játékrepülőnek néz ki :) De a Controller az komolyítja... De ennyi pénzért csak nem játék :)

rajzol
2015-11-12, 13:49
Tényleg kicsit durván landol.
Bírja a gyűrődést. Nekem a hétvégén nekivágta egy szélroham a kilátó kő falának. Kibírta.

Megrendeltem hozzá azt a táska típust amit itt linkeltettek. Max a kontroller tartó részt használom rendes táskának.

Ami viszont zavar az oldalazás
Most már mindig csinálja de valamiért csak kb 3-4 ik reptetés után. Ha folyamat megy akkor nem kezd oldalazni akkor simán megy.
Plusz forduláskor magasságot veszít. S nem helybe fordul hanem egy kis ívbe.
Azon gondolkodom nem e rotor mászott el. Vagy deformálódott de nem látható. Ha pedig terv szerint megy vagy reptettem akkor meg nem veszem észre. Akkor arra megy amerre kell.

Keldorn
2015-11-14, 01:46
Beszereztem egy otg kábelt és egy tartót, amivel a ps3 controllerét össze lehet kapcsolni a telefonnal. Kis próbálkozás után reptettem a szobában, sokkal kényelmesebb így irányítani, mint simán telefonnal. Próbálgattam a gombokat, és az egyik gyors előremenetbe kapcsolta... Utolsó utáni pillanatban visszahoztam, de a bal első motor hozzáért a falhoz. Motor hibát jelzett, de újraindítás után minden ok szerencsére. Holnap nyílt terepen éles próba!

BanDeE19
2015-11-15, 15:04
Igen az androiddal ennyivel könnyebb. Viszont nekem IOS esetén nincs ilyen lehetőségem. De amiért én vettem, hogy így könnyű magunkkal vinni, csak a gép meg az aksi :D És a 148m nekem bőven elég, egyszer csinálok egy max tesztet is ha olyan lesz az időjárás. Ne csináljunk egy Bebop mini talit? Már az dronehungary oldalon is kérdeztem, de nem igazán jött válasz, pedig látom a térképen, hogy vagyunk egy páran pesten :)

Szabyfly
2015-11-15, 15:06
Jó ötlet!!!!!! Én biztos megyek és nem csak Pestre!!! ;)

rajzol
2015-11-15, 21:49
Jó ötlet!!!!!! Én biztos megyek és nem csak Pestre!!! ;)

Szintén mennék. Ha nem is bárhová :D

arboczd
2015-11-16, 21:55
Sziasztok!
Ma megvolt a firmware frissítés mind a drone-on, mind a skycontrolleren...
A kontrollert HDMI-vel rákötöttem a TV-re s így tudtam követni a frissítés folyamatát, majd miután végzett elindult egy android, majd a legfrissebb Freeflight 3 :) Élvezet volt tablet helyett csak a kontrollerrel és egy 120cm-es élőképpel repülni... Alig várom, hogy kint is kipróbálhassam a kontrollerrel, csak legyen jó idő hétvégén...

1579315794

BanDeE19
2015-11-18, 14:21
Láttátok kész a Bebop 2! :) nekem tetszik, találtam pár képet és videót hamarosan kint lesz az oldalon.

Szabyfly
2015-11-18, 14:22
Várom!!!

Keldorn
2015-11-18, 16:55
"Parrot says it improved the Bebop's battery life substantially, from 12 minutes of flight time to 25, although we didn’t get to test that claim during our brief time with it."

25 perces repidő, 800 dolláros ár skycontrollerrel (az Mo-on lesz kb 280.000 Ft) De jól hangzik!

BanDeE19
2015-11-19, 10:59
Ma délutánra dobtam össze egy cikket az oldalra :) Nem sok minden változott, pont ami a lényeg az nem. Maradt a 8gb amin lehetett volna növelni ha már 25 percet repül. Bár lehet én is tudok annyit repülni :D

Keldorn
2015-11-19, 11:28
Majd megsasolom a cikket! :) Nem tudsz véletlenül olyan magyarországi kereskedőt, aki önállóan is forgalmaz skycontrollert? (mármint drón nélkül). Más: Neked sem jött még meg a 2.4 ghz-es antenna az aliexpressről, ugye? Hiába ütöm be a tracking numbert a csomagkeresőbe, nem találja...

bla
2015-11-19, 15:05
Majd megsasolom a cikket! :) Nem tudsz véletlenül olyan magyarországi kereskedőt, aki önállóan is forgalmaz skycontrollert? (mármint drón nélkül). Más: Neked sem jött még meg a 2.4 ghz-es antenna az aliexpressről, ugye? Hiába ütöm be a tracking numbert a csomagkeresőbe, nem találja...

Erre teccik gondolni?
http://pannonvisual.com/shop/ar-drone/parrot-bebop-skycontroller-vezerlo/
Akciósan csak 151ezer. Szinte ingyen van.

Keldorn
2015-11-19, 16:19
Erre teccettem, csak nem ilyen áron... pláne, hogy 170 körül már lehet kapni használt phantom 2 vision + gépet is... Max 80-at adnék érte, na ezért nem fogok kapni sehol :)

BanDeE19
2015-11-20, 18:57
Nem jött még meg nekem sem a cucc. Viszont ha kell valami gyári cucc a parrot gépekhez van egy hely ahol van egy picike kedvezmény. Írjatok előtte az oldalra és megnézem mennyi az annyi. Nekem tetszik a cucc, ha tudok olcsón intézni akkor lehet benevezek, de rendes áron tuti nem :)

smith_hun
2015-11-21, 12:04
Csak egy érdeklődő kérdés...a Bebop-ban milyen vevő van? Integrált a gyári alaplapra, vagy valami hardverkulcsos jellegű elektronika? Nem oldható meg a cseréje egy micro-vevő + normális távirányító kombóra?

Szabyfly
2015-11-21, 12:10
Nem tudom de ha lehet akkor érdekel engem is. ;)

ITEM
2015-11-21, 12:43
Csak egy érdeklődő kérdés...a Bebop-ban milyen vevő van? Integrált a gyári alaplapra, vagy valami hardverkulcsos jellegű elektronika? Nem oldható meg a cseréje egy micro-vevő + normális távirányító kombóra?

Saját protokollt használ és szorosan a rendszer része az irányítás.
Vannak már alternatív próbálkozások.. A kapcsolat továbbra is wifi-s és a freeflight app kell hozzá.

https://www.youtube.com/watch?v=1BcScGZSzNU

Keldorn
2015-11-23, 10:43
BanDeE19, Neked van csomagszámod (tracking number) az antennához, amit ugyanonnan rendeltünk? Lassan illene megérkeznie, de mikor beütöm a csomagkeresőbe a számot azt mondja, hogy ilyen szám nem létezik...

rajzol
2015-11-23, 12:32
Megjött a táska most megyek a postára
Csak cipelhettem be melóba mert már nincs idő hazavinni

Érdekes amit rendeltem pótrotort azt a posta kocsi hozta ezt meg a postásnak akarták odaadni :D

BanDeE19
2015-11-23, 19:33
Sajnos még nekem is csak a kisebb antenna jött meg, de azt benéztem :D Az a gyári antenna lett egy madzaggal :D Nem tudom ez mire jó. Viszont amit vele együtt rendeltem arról még semmi hír. Ennyit ír rá nekem, Várakozás átvétele, de hogy hol meg mikor :D bár volt már olyan, hogy ezt írta és egyszer csak itt lett. Milyen táskát rendeltél?

rajzol
2015-11-23, 20:49
http://ebay.com/itm/Professional-Aluminum-Suitcase-Hard-Case-Box-For-Parrot-Bebop-Drone-3-0-SN-/161820800813?txnId=1329262842006

BanDeE19
2015-11-24, 10:14
A legegyszerűbb megoldás a kép megosztására IOS esetén a 3 generációs Apple TV most jelenleg 24eFT és arra ki lehet küldeni a telefon vagy tablet képét és azt kötsz rá amit akarsz. Persze ez sem a legmobilabb megoldás, de az apple tv kb 10cm csak. :)

rajzol
2015-11-25, 11:45
A fene egye meg hogy a Bebop 2 nem hamarabb jelent meg. A plusz repidö nagyon jó lenne

szsk
2015-11-25, 11:54
A baj, hogy a kép minőség nem javult!

Az én iPhone készülékemről küldve a Tapatalk segítségével

rajzol
2015-11-25, 12:11
Nem tom nekem nincs gondom vele azon kivül hogy mivel alap a vizszintes kamera ellenféntyt nagyon nem szereti

szsk
2015-11-25, 12:15
Túlságosan pasztelizalt a kép, es mivel Full HD -ból vágja ki a képet, így a kapott kép már csak alkotott full HD!
Igazán válthatnak volna 4k ra, amiből valós Full HD képet alkot!
Lényegében a Bebop 2 csakis a repidőben fejlesztett, lényeges kullombseget nem véltem felfedezni!

BanDeE19
2015-11-25, 21:57
Repidőn tudsz javítani, sőt akár ezt is eltudod érni :D https://www.facebook.com/dronehungary/photos/pb.265619430178652.-2207520000.1448481318./965371600203428/?type=3&theater Így olyan aksit teszel rá amit akarsz. A neten 2200 körülivel 16 percet repülnek :D

arboczd
2015-11-30, 21:55
Látom megrendelted amit linkeltem :) Megtennéd, hogy írsz véleményt s pár általad készített képet mutatsz? Én még nem mertem megrendelni. Gondolkozom, hogy alukofferbe szabok ilyen szivacsot... Megkönnyítenéd a döntést!

Amúgy amit linkeltál az hol szürke és hol aluminium? :) Ezek a kínaiak tudnak :) (érdekes a leírás)
Köszi

rajzol
2015-11-30, 22:44
Úgy nézz ki mint a képeken. Nem merev, nem aluminium :D
Egy mezei táska de egész tartósnak nézz ki.
A Skykontroller szivacsot kivettem mivel nekem az nem kell.
A felső részbe rakva a dront sajnos semmi nem tartja a helyén. Ahogy látszik 1-2 centire kilóg a szivacsból.
Mélyebbre lehet süllyesztetni de akkor a rotor védö nem fér alá illetve a rotornak nincs helye, valszeg majd kivágom hogy "Sülyesztve" is beleférjen.
Így nyitáskor kiesik a dron. Vagyis nem ajánlom a vételt.
Mivel én kontroller nélkül használom igy van hely a drónt az alsó részbe tudom rakni. Csak még valami rögzítést kell kitalálni
Ami látszik benne takarólap az csak az egyik oldalon tépőzárral rögzített sima szövet.
Fotókat majd rakok fel de most nincs nálam.

Keldorn
2015-12-01, 09:48
Még mindig nem jött meg az aliexpressről a csomagom... Úgy látom, hogy holnapután lejár a 30 napos határidő, utána full refund. Nem értem mi a tökömet késlekednek ennyit, az összes kínából rendelt csomagom megjött eddig 2-3 hét alatt, erre mge 27 napja várok...

BanDeE19
2015-12-01, 09:49
Szia, én is így vagyok az antennával, de csak az egyikkel. Írtam a srácnak tök rendes azt mondta varjak még egy pár napot.

Keldorn
2015-12-01, 09:56
Írtam nekik én is pont az előbb egy levelet, várok...

Keldorn
2015-12-02, 09:35
Sziasztok! Itt is jelzem, hogy eladó a Bebop-om!

http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?67944-Parrot-Bebop-%28Skycontroller-n%C3%A9lk%C3%BCl%29

BanDeE19
2015-12-02, 17:32
Sajnálom :( , de lehet eltudom adni valakinek a DroneHungary oldalon :P Most beszélek vele :) Egy aksi lesz az ára :DDD

Keldorn
2015-12-04, 12:57
Ne sajnáld, a wifi-s élőképen kívül nincs bajom a géppel, csak jött egy lehetőség, hogy beszerezzek jó áron egy javított phantom 2 vision +-t.
Beszéltél a sráccal amúgy? Csak mert tegnap hívott egy srác hogy ma délelőtt elviszi, de eltűnt az éterben azóta...

BanDeE19
2015-12-04, 16:55
Phantom 2-vel egy bajom van 45eft/ aksi :) amúgy nekem a 150m bőven elég és odáig szép képe van :)

arboczd
2015-12-11, 18:05
amúgy nekem a 150m bőven elég és odáig szép képe van :)

Nekem Skycontrollerrel 150m magasan 1,2-1,4 km nél kezdett szakadozni az előkép. Kb 1.5-1.6 után döntött úgy, hogy visszajön hozzám :)

BanDeE19
2015-12-11, 18:26
Nekem bőven jó ez, ilyen kis gépet olyan messzire elküldeni :) nem is merem [emoji23][emoji23]

rajzol
2015-12-13, 11:01
Üdvözletem

Akkut tunning ügyében kerensék infót. Már irtátok hogy lehetséges, de más tipussal érdeklödnék hogy mi kell hozzá. Soft hogy reagál rá
Elöre is köszöntem

BanDeE19
2015-12-13, 11:45
Szia, persze hogy lehet. Szerintem linkeltem ide a képet az oldalanról. Amúgy csak egy sima mini tamynia csatlakozó kell a másik végére meg amit akarsz. Nem okos akku nem figyeli semmi csak a szoftver méri mennyi van benne. Azért biztos ami biztos tettem rá egy akku őrt, de minden rendben van.

arboczd
2015-12-14, 11:26
ilyen kis gépet olyan messzire elküldeni :) nem is merem [emoji23][emoji23]l

Hát én pár méter után elvesztem a szemem elől :)

Keldorn
2015-12-15, 10:00
BanDeE19! Én visszavontam az aliexpresses rendelésemet (2.4 ghz antenna a bebophoz) mert 40 nap után sem voltak képesek megküldeni. Azt írták 3-15 munkanap alatt visszautalják a pénzt...

Itt is megkérdezem, nem kell senkinek 99.000-ért a gép? 2 töltővel, PS4 controllerrel, 2 habtesttel, tartalék leszállótalpakkal, szerelőkészlettel, 3 akksival?