PDA

Teljes verzió megtekintése : Egy gonddal kevesebb

Röntgen
2004-01-02, 17:53
Ha megtanulnál repülni, kedves megbízható deltahf, akkor nem lenne teli a hócipőd a diablotinokkal... De így legalább nem nyomaszt a dolog, hogy kettőt kell árulnod... Gyakran repülj a másikkal is, és hamarosan már ezt sem kell eladnod... :-)
A másik jótanács: az esztergomi repülőtér nem a tiéd, és ne verbuváld oda a hasonszőrű cimboráidat... Mert miattad leszünk kitiltva, (jogosan) a reptérről. Ha volna fogalmad egy reptér rendjéről, netán még volna AFIS vizsgád is, akkor nem száguldoznál keresztbe-kasul a pályán. És ezt nem csak a modellezők üzenik, hanem olyanok, akik legalább egy fejjel magasabbak nálad...
Baráti üdvözlettel: röntgen

deltahf
2004-01-02, 23:41
Szia Kedves Röntgen

Azon vagyok h hamar megtanuljak repülni és ne törjek össze sok gépet, de hála Istennek nem okoz gondot a repülők pótlása.
Ami azt illeti átgondoltam, nem is adom el egyiket sem. Le is veszem az oldalról, Köszi a tanácsot, amit elfogadok nálam nagyobb fejjel rendelkező embertől. Főleg az ismeretlen emberektől szeretek tanácsot elfogadni.
A repülőtér tulajdonjogával meg nem vagy eléggé tájékozott úgygondolom :lol: De szerintem ez nem is tartozik Rád. Ha a reptérparancsnoknak gondja lesz a mászkálásaimmal aki (k) jelenleg A.Tamás és L.Tamás nak hívnak akkor a régi jó baráti viszonyunkra való tekintettel lesznek szivesek és közlik esetleges gondjaikat. Amiket még mindig sikerült közös pályára állitani.
Azért köszöm a szíves jelzésedet.

Deltahf

Röntgen
2004-01-03, 19:51
Szia Kedves Deltahf!

Nekem legfőképp a jelenséggel van bajom, amit Te kezdőként képviselsz. A gátlástalanság és az erőszakos emberek térnyerése mindenfelé tapasztalható. A játékszabályokat és a többi ember érdekeit figyelmen kívül hagyó menő vállalkozónak az üzleti életben a helye, és nem pedig a reptéren. Örömmel olvasom, hogy számodra nem okoz gondot újabb modellek vásárlása. Ez viszont többünket aggodalommal tölt el… Ez ugyan játék, de egy olyan játék, amelybe bele lehet halni, ha az ember úgy repül, mint Te Kedves Deltahf! Minden alapvető repülési biztonságot mellőzve, alacsonyan a kocsik felett, keresztbe kasul. Nos ez, az életét féltő polgárnak azt sugallja, hogy ebből előbb-utóbb katasztrófa lesz. Az hogy fent tudsz maradni a levegőben, dicséretes, s idővel majd biztosan szépen fejlődsz is. 3D-ben fetrengeni a levegőben is szép dolog, de talán először egyenesen repülni kellene megtanulni… És Amikor harmincharmadszorra is ugyanoda szálltál le, és bármilyen időben, - nos akkor majd talán kivívhatod a szakma elismerését. Addig pedig legyél jó kisfiú, viselkedj szépen, mert nem esünk attól hasra, hogy tulajdoni részed van az egomi reptérben. Azért ez a királyi többes, mert én több ember véleményét írom le Neked, akik ezért, vagy azért, de nem akarnak veled nyíltan összetűzésbe keveredni. De ha már így belehabarodtál a modellezésbe, akkor azért még jótanácsként (írtad, hogy örömmel veszed) leírnék egy pár dolgot: Az alapvető reptérrend betartása azért fontos, hogy az általad idecsődített számtalan kollégának (is) példát mutass. A sógorkomaság szép dolog ugyan, de komolyan ne hidd azt, hogy bármely reptér vezetése jó szemmel nézné azt, amit művelsz. Annak idején az oroszok még rakétapisztollyal is lőttek a ránk, ha rossz helyen repültünk. De azért a világ halad, de egyikünk sem lelkendezne egy elektronikus beléptető rendszeren, amit kifundáltál. A realitás inkább afelé tendál, hogy az a tucatnyi modellező, aki itt kíván repíteni, lépjen be a repülőklubba pártoló tagnak. A tavaszi reptérszemle előtti társadalmi munkát ledolgozván, már létjogosultsága lenne arra, hogy a reptér füvét koptassa…. A repülési fegyelem betartása a modellezésben azért fontos, mert ugye Te is egyre nagyobb gépek felé kacsintgatsz… Már egy ötvendekás modellel ki lehet nyírni egy kollégát, ha „jó” helyen találod el! Tehát, a kocsiktól legalább 15 méterre keresztbe a hosszúfal, jobbra-balra 150-150 méterre a fordulópontok. Ez az alapállás. És felejtsd el a kocsik feletti alacsonyan repkedést! Kint Matyiföldön vehetsz leckét nagyjainktól, ha nem megy. (Masznyik-Steffel-Takács) De számítógéped lévén szimulátoron is nyomathatod, a legtöbb tudja a dobozt is!
És utoljára hagytam a legfontosabbat, amit Te még nem értesz: a repülésben, (a modellezés is az) mindenki tiszteli az öregebbet. Elfogadja tanácsát, nem faszolja le, és tisztelettel beszél vele. Mert akinek nem lehet az évtizedek szakmai és morális tapasztalatait átadni, azt általában kiközösítik a többiek. És egyedül repülni nem jó…

Röntgen

mabor
2004-01-03, 20:41
Tisztelt Uram Röntgen. Az ön által leírt jelenség, valóban létezik. Azért szólok hozzá, mert engem is aposztrofált, két kollégámmal együtt. A nevezett fiúval éppen ma beszéltem email-ben mert azt hiszem nem minden tartozik a nyilvánosságra. Ha a problémákról szemben, baráti hangon beszélgetünk, biztos a siker. Nekem legalább is sikerült. Az F 3 A
valóban fegyelemre nevel mert aki nem tud zsinóron repülni, és célra- szállni-bármilyen időben, az sehol nincs. A jelenlegi 3-D menők is azzal kezdték. Sőt -F 2 B-vel. A szintén említett Steffel .kolléga pl. akkor vívta ki mindenki elismerését amikor a tréningstartot nem össze vissza figurázással kezdte, hanem 15-20-oda vissza egyenessel. 100 méterre a bíróktól és 25 méter magasan. Nem könnyü!!!! Szerintem példamutatással, emberi szóval megoldható hogy egy különben ügyes, lelkes fiú, beálljon a CSAPATBA. Szeretném, ha ez az ügy valahogy így záródna. mély tisztelettel : mabor. Alias:Masznyik Gábor.

Röntgen
2004-01-03, 21:54
Tisztelt Tanár Úr!

Noha sokszor találkoztunk személyesen, nem fedem fel kilétemet. A Röntgen fantázianevet is azért választottam, mert át kell világítani a beteg gócokat, s orvosolni a bajokat. Baráti hangon, természetesen, mint ahogy írja is, ha ezt itt lehet… Mert ez egy sajátos világ, a virtuális. Tanár úr, más idők járnak manapság. Személyes konzekvenciáimat adott egyén levelezésének legyűjtésével kezdem, és persze sokat számít a szituáció ismerete is. Ha Ön is kigyűjti az általam írottakat, akkor kiderül, hogy az, amit én aggasztónak vélek, azzal minden kolléga egyetért. De nem ez a lényeg, mert hol van már a hetvenes évek boldog tip-tip rádiós korszaka…? Hanem, hogy a manapság mindenhol nyomuló gátlástalan szemléletet kicsit visszavessük. Sokan azért vonulunk „illegalitásba”, valamely eldugott helyen, mert nem akarjuk magunkat agyoncsapatni egy húszkilós modellel… Ezért nem járunk Matyiföldre, holott közel van. De Takács kolléga ádáz küzdelme is hiábavalónak látszik, de legalább ő megpróbál rendet tartani. Mert manapság nem sikk betartani semmit. 100-al megyünk ott, ahol 50-el lehet. S ha szerencsénk van, akkor nem a saját családunkat nyírjuk ki, hanem másét… Itt tartunk, Tanár úr! S a modellezés csak vetülete az általános szemléletnek… De Ön legalább tanárember, kellő pedagógiai érzékkel. Így példát is mutathat, és taníthatja is a kezdőket. De mi, „csak” repülni szeretnénk, nyugodtan, és egyben hazamenni a nap végén…

Üdvözlettel: Rötgen

deltahf
2004-01-03, 22:25
Tisztel Röntgen

Nem akarok beállni a sorba nagyon is elvagyok egyedül.
Addig amig nem tudom kivel beszélek maradjon nyugodta inkognitóban, elvoltam eddig is Ön nélkül el leszek ezután is.
Higyje el, nem érdekel sem az Ön sem más véleménye addig mig "fantomokkal" beszélgetek nem létező SENKIKKEL :-).
Azért ha egyszer felmeri fedni kilétét akkor talán többre megyünk.
Addig minden válasza egy mosolyt,:-) ilyet illet.
Az esztergomi reptéren pedig az lesz amit eldönta reptér vezetés.
Nem Ön! Hanem a reptér vezetés,hameg Valaki oda jön mikor én repülök nem 15! az sok,hanem 5 méter magasan a saját AUDIm felett és zavarja akkor megkérem szóljon ott rögtön nekem és megbeszéljük h nem megy oda vagy inkább hamár ő jött bámészkodni akkor inkább ő menjen el.
Tehát összefoglalva elmult a régi szép idő, "rideg tél" lett.
Nem érdekel repülölök. Tegye Ön is ha mivel és ne irigykedjen és gúnyolódjon. Mert NEM ÉRDEKEL!!!!
Ha ismerjk majd egymást beszélünk még.
Viszontlátásra viszonthallásra
TECCIKÉRTENI
Deltahf

Röntgen
2004-01-03, 23:39
Tisztelt Deltahf!

Hát ez itt a lényeg! Ez, amit itt írtál: „Nem akarok beállni a sorba nagyon is elvagyok egyedül.”
Azt gondolod, nagyfiú vagy! Teszel mindenki véleményére! Belerondítasz abba, mi már akkor jól működött, amikor Te homokvárat tapicskoltál… Itt az ikon, amit kértél :lol:

„Addig amig nem tudom kivel beszélek maradjon nyugodta inkognitóban, elvoltam eddig is Ön nélkül el leszek ezután is.”

Ez egy olyan oldal, ahol Te is fantom vagy, mint én. És ezek után én bele tudok mosolyogni az arcodba… De Te nem… :lol:
Eddig sem voltál el nélkülem, ezen túl se leszel.

„Higyje el, nem érdekel sem az Ön sem más véleménye addig mig "fantomokkal" beszélgetek nem létező SENKIKKEL .
Azért ha egyszer felmeri fedni kilétét akkor talán többre megyünk.”

- Fantomokra azért van nagy szükséged, hogy ne tudd kin kitölteni éktelen haragod, és hogy megtudd mily gyarló vagy. Egyébként rettegek tőled. Ások egy félméteres gödröt, beleállok, hogy a szemedbe tudjak nézni, kedves Péter!

„Addig minden válasza egy mosolyt, ilyet illet.
Az esztergomi reptéren pedig az lesz amit eldönta reptér vezetés.
Nem Ön! Hanem a reptér vezetés,hameg Valaki oda jön mikor én repülök nem 15! az sok,hanem 5 méter magasan a saját AUDIm felett és zavarja akkor megkérem szóljon ott rögtön nekem és megbeszéljük h nem megy oda vagy inkább hamár ő jött bámészkodni akkor inkább ő menjen el. „

- Már nagyon ideges lehetsz, sok a helyesírási hibád… De nekem nem az a célom, hogy megüssön a guta, hanem az, hogy belásd: ez egy társasjáték, íratlan szabályokkal. És nem akarom eldönteni, hogy Te hogy játssz, csak javasolni. Mindazért, hogy ne nézzenek sületlen egomi újgazdagnak, akinek pénze van, esze nincs… Mellesleg meg igazad is van: a saját AUDI-d oldalából kiállva néz ki a legjobban a Diablotin…

„Tehát összefoglalva elmult a régi szép idő, "rideg tél" lett.
Nem érdekel repülölök. Tegye Ön is ha mivel és ne irigykedjen és gúnyolódjon. Mert NEM ÉRDEKEL!!!!
Ha ismerjk majd egymást beszélünk még.
Viszontlátásra viszonthallásra
TECCIKÉRTENI
Deltahf”

- Sajnos ismerjük egymást, és számomra nem múlt el a régi szép idő. Csak máshol van. Ott, ahová Te sosem jutsz el…. Irigykedni pedig nem tudok, legfeljebb szánakozni, hogy még mindig nem jutott el a közlendőm a szürkeállományodba. És még egy nagy baj van Veled: még humorod sincs… De hát, ha Téged mindez nem érdekel… Akkor nem is háborgatlak tovább. Hidd azt, hogy minden OK!

Sajnálattal: Röntgen

Röntgen
2004-01-03, 23:44
MIt szól hozzá tanár Úr?

Kedves tehetséges pártfogoltja kimutatta a foga fehérjét...

Ezek a mai fiatalok... :lol:

Tisztelettel: Röntgen

deltahf
2004-01-04, 10:44
Röntgen

Talán azért mert nem érsz el semmit azért hagyod abba.
Mert az én szürke állományom kicsi ahhoz h befogadjon minden Szart.
Te meg maradj ott ahol vagy, az h ismerjük egymást azt meg nagyon sajnálom és kétlem is egyben. De ha igaz legfeljebb Te tudod h én ki vagyok de én nekem tudomásom sincs Te ki vagy.Tudod ha ismernél és nem csak tudnád h ki vagyok. Hoppá!!! Nem irok nevet De Kedves Vitorázós barátunk, akkor nem itt irkálnál hanem már rég megbeszéltük volna a problémáidat.De tudod mit? Csak sóvárogj, azt tetted egész életedben, azért lettél ilyen.
:-)
Deltahf

mabor
2004-01-04, 12:53
Hát. ha csak ennyit értem el a KISSÉ MARADI? hozzáállásommal akkor
OFF!!!. Részemről vége. Ezentúl csak olvasom a fórumot , amíg lessz.

prudentbear
2004-01-04, 13:52
Gratulálok, kedves deltahf!

Most már legalább tudjuk, milyen vagy. Pedig már kezdtem optimista lenni, de te tényleg ilyen vagy, ahogyan Röntgennek leírtad.
pb, alias fantom senki.

deltahf
2004-01-04, 14:17
:-)
Ime amit igértem azoknak aki csak titokban leveleznek.
Prudent ne mondj olyanról véleményt akit nem ismersz!
Kérezem, ismertük egymást idáig? Nem. Volt valakinek problémálya amiatt h nem ismer engem? Nem. Nekem sem. Akkor miért piszkálodik mindenki velem? Ha valakinek baja van miért nem meri megmondani egyenesen? Tisztelt Tanár Úr!!!
Ezt nem tanitják az iskolában? Az egyenes beszédet, és h vállaljuk tetteinket?
Tisztelettel Peti

hilti
2004-01-04, 16:01
Üdv Mindenkinek!

Sokat törtem a fejem, hogy szoljak a témában vagy sem.
Amiért ezt teszem, hogy volt szerencsém megismerni Petit (Deltahf) személyesen. Mindez Matyiföldön történ , nem is olyan régen szilveszter kor. Fuhurtól már hallottam, hogy élöben teljesen más a srác, de mivel elég sok vitánk volt itt a forumon, természetesen nem akartam elhinni.
Mikor megérkezett a reptérre nem én voltam az elsö aki beszélt vele, de a haverok gyözködtek, hogy higyem el Ö tényleg más.
Be kellett ismernem igazuk volt! Sokat nem tudtunk beszélgetni, de azt hiszem, a rövid eszmecsere is elég volt arra, hogy beismerjem tévedtem az Ö megitélésében, ill. a forumon mutatott kép teljesen más volt mint élöben. Dudkin barátom mondta jól, hogy pont ez a baj ezzel az internettel, hogy arctalan egyoldalú komunikáció.
Ami még nagyon megnyerö Petiben számomra az, hogy megtudott változni itt a forumon is. Ez nem lehetet könnyü feladat.
Esztergomban még sohasem repölöztem még a reptér helyét sem ismerem. Nyilatkozni is csak az elhangzottak alapján tudok. Teljesen egyetértek Röntgennel abban, hogy a mai fiatalság olyan amilyen, hozzáteszem, hogy én is a fiatalok közé sorolom magam, 50 helyett 100-al megyek, amire egyáltalán nem vagyok büszke, de az életstilusom ilyenné vált.
Ahol én láttom a problémát az az, hogy nem kaptuk meg a szükséges informáciokat, hogy mit? hol? hogyan? kell csinálnunk. Külföldi oldalak böngésztünk végig azért, hogy valami reptér rendet találjunk ki, vagy probáljunk megvalositani. Hát nem jártunk valami nagy sikerrel, aprobb elmozdulások voltak, de még mindig nagy káosz van a modellreptereken.
Gondolom Deltahf-nek sem mondta el senki, hogy hogyan kellene ezt az egészet csinálni, ha viszont igen akkor elnézést kérek.
Röntgen hozzászolásában még egy pici javitandó valom van, matyiföldön régen nincs már 9 kg-nál nehezebb repülö, a reptéri rendet probáljuk megoldani ami hol sikerül és hol nem (sajnos mostanában inkább nem), de tényleg törekszünk rá, és itt ragadnám meg az alkalmat, hogy ha bárkinek lenne ötlete vagy kész megoldása arra, hogyan tudnánk szabályozotabbá tenni a modellezést azt nagyon szivesen venném.
Gabi bá szeretném kérni, hogy ne vegye kedvét ez az egy topic, és legyen ujra aktiv részese ennek a forumnak. Pont azért, hogy megtudjuk tanulni a modellezés minden részét, és ne kelljen ujra felépiteni mindent.
Röntgen, töled is ugyan ezt szeretném kérni.

Tisztelettel

deltahf
2004-01-04, 16:04
Sziasztok Mindenki

Fogadalmat tettem egy általam Tisztelt Úrnak hogy SOHA többet nem vitatkozom senkivel a forumban !!!
De bárkivel hajlandó vagyok beszélni miután bemutatkoztunk egymásnak!
Tehát soha többet nem válaszolok névtelen vagy provokatív levélre, és sosem teszek megjegyzést másra! A véleményem megtartom magamnak.

Tiszteletem M.G-nak. :wink:

Deltahf

deltahf
2004-01-04, 16:32
Hilti!!

:-) Kössz, ez jól esett.
Gyere és nézd meg személyesen mi a valóság Esztergomban.
Vagy bárki aki nem csak a Fórumban repül.
Semmi nem igaz amit RÖNTGEN ir.
Teljesen rend van, elhiheted. Egy malör volt szegény FUHUR-ral, miattam! de azt is megbeszéltem mindkettőjükkel.
Ez a Röntgen nem is ismer csak kötekedik, de mind irtam Újévtől TELJESEN MEGVÁLTOZOK, ITT !!!
Szia

prudentbear
2004-01-04, 20:30
Prudent ne mondj olyanról véleményt akit nem ismersz!

Miről beszélsz? Itt, néhány sorral feljebb olvastam a hozzászólásodat, a te szöveged tartalmi és stílusbeli ismertetőjegyei alapján nyilvánítottam ki a véleményemet (amit én is, bárhol, bármikor megtehetek). Nekem (is) nehezemre esik elképzelni egy olyan internet-skizofrén embert, aki életben "normális" itt pedig érdekes módon "mindenki kötekedik vele". Na mindegy.
Fő, hogy mint később, alább írtad:

de mind irtam Újévtől TELJESEN MEGVÁLTOZOK, ITT !!!

A szavadon foglak.
pb

mabor
2004-01-04, 20:58
Hú gyerekek de jó lenne, ha ebben a rovatban ez lenne az utolsó hozzászólás, és Új Évben új címmel Pl: LÉGIBARÁTKOZÁS-jelenne meg.
Azt nagyon csípném, hogy a mai fiatalok nyelvén szóljak. Még várok.
reménnyel.... Gábor /bácsi./

mabor
2004-03-30, 13:48
Hát. ha csak ennyit értem el a KISSÉ MARADI? hozzáállásommal akkor
OFF!!!. Részemről vége. Ezentúl csak olvasom a fórumot , amíg lesz.

mabor
2004-03-30, 13:51
???

Diesel
2004-04-02, 21:22
Bár én még csak 15-éves vagyok de lenne egy elképzelésem egy reptéri gonddal kapcsolatban ( remélem szivesen meghallgattok )
Ha arrol van szó hogy vigyázni kell a kocsikra és az emberekre mért nem lehetne azt megoldani hogy a bejárat után vagy a reptér szélén kialakítunk (tok) egy sávot ahová kocsik parkólnak és a reptetök is onnan reptetnek és csak akkor kéne bemenni a reptetési övezetbe ha valaki rossz helyre szállt le. Így szerintem ez a gond megvan oldva és nempedig csak úgy középröl összevissza hanem rendezetten folyna a reptetés.
Ez egy fiatal ötlete volt. Ha hülyeséget írtam javítsatok ki.
Csak volt egy ilyen ötletem és leírtam. Remélem ez senkit sem zavart.

Röntgen
2004-04-02, 22:58
Hi Diesel!

Nagyon jó, nagyon jó! Sokan 35 évesen nem látják ilyen tisztán és egyszerűen a problémát, mint Te 15 évesen!

Ha végigolvastad a csevelyt, itt, az esztergomi reptér képzelt urával, akkor rájöhetsz, hogy itt már rég másról van szó: ezek az eberek irtóznak a rendtől!

De egyébként ha szörfölsz a Neten, akkor ráakadhadsz, főleg külföldi oldalakon modellrepterek fotóira, ahol szó szerint az valósult meg, amit leírtál! És ez így OK!
Mert első az emberélet védelme, és a repülési sávtól távol tartani minden lehetséges zavaró tárgyat. (autók)

De itt Esztergomban ez azért nem megy, mert az emberek nem bírnak tíz métert elmenni a kocsijuktól. Ez sajnos tipikus magyar jelenség, ők állják el az utadat a bevásárlóközpontok bejáratánál, és ők parkolnak a mozgássérült parkolókban is. Sajnos.

De Te fiatal vagy, és jól ítéled meg a helyzetet, csak így tovább!

Üdv: Röntgen

Bmajor
2004-04-02, 23:26
Állj, mindenki.

ne folytassátok. Valamiért mabor januári üzenetét bedátumozta a gép Márc 30-ra. Lehet, hogy áprilisi tréfa. Egyesek meg komolyan veszik. Nem kellene felmelegíteni ezt a témát. Már három hónapja nem volt komoly marakodás, én csípném ha így is maradna.

Major

Röntgen
2004-04-02, 23:50
Kedves Bmajor!

Értetlenül állok felvetésed előtt, hisz a topic neve légiháború.
Vagy nem?
Akkor talán az egészet törölni kellene...

Meg egyébként is, én nem mabor eldatált írására reagáltam, hanem egy fiatal józan megítélésű levelező felvetésére válaszoltam!

És tudd meg, nem szeretek háborúzni, csak szeretném, ha a világ jobb lenne! A modellezőké is...

Bmajor
2004-04-03, 00:42
Kedves Röntgen,

ugye ez nick az éleslátást hivatott szimbolizálni?
A hozzászólásoddal semmi baj, a józan fiatal oktatásával sem.

Olyan ez mint a politika: hallgatom az illetőt, semmi kivetnivaló abban amit mond, legalábbis betűre. De ha nem a marsról jöttél, akkor egy egész ménes (ez sok lovat jelent)lába lóg kifelé:nézzük mit írtál a józan fiatalnak "Ha végigolvastad a csevelyt, itt, az esztergomi reptér képzelt urával, akkor rájöhetsz, hogy itt már rég másról van szó: ezek az eberek irtóznak a rendtől! " ez mire volt jó?

Mint a kislányom az oviban:mindig piszkálnak a fiúk! De ha véletlenül a fiúk mással foglalkoznak, akkor a lányok kezdik piszkálni a fiúkat, hogy végre lehessen mondani: piszkálnak a fiúk!

Szóval álságosnak érzem a válaszodat. Ha nem tetted volna azt az oldalvágást Delta felé akkor tényleg semmi bajom nem volna azzal hova írtál sem azzal, hogy mit. Így viszont úgy érzem végre találtál egy ürügyet arra, hogy folytasd a januárban kiüresedett témát és az egész hozzászólás csak azért az egy mondatért íródott.

Én meg vagyok olyan hülye, hogy válaszolok itt neked.

Ígérem, többet nem teszem. Remélem ebben a topicban más sem.

Jó leszállást.

Major, úgyis mint Bmajor

Röntgen
2004-04-03, 01:32
Kedves Bmajor!

Értsünk szót! ez itt a légiháború rovat, melyben modellezőtársaink vallanak színt a világ dolgaihoz való viszonyulásukról. Így én is.

Túl mélyre ásol, amikor Diesel-el váltott üzenetemre rákattantál. Ez nem oldalvágás az általad említett személyre, hanem tiltakozásom minden olyan ellen, ami modellezés nevű játékkal, szórakozással, vagy nevezzük bárhogy, -az embereket veszélyezteti.

Márpedig az íratlan szabályoktól is erősen eltérő nézetű deviáns emberekkel való szimpatizálás, egy ilyen erősen műszaki jellegű sport esetében igen veszélyes. Ha Te ezt helyesnek tartod, jó! Teheted! De Te sem viszed ki mondjuk, hogy a példáddal éljek, - a kislányodat, egy reptérre. ahol mondjuk félted.
Mert valaki fetreng a levegőben, a kocsid felett... (név nélkül)
Egészen addig, amíg ez a jó móka az első vért ki nem ontja, addig jópofának tartjuk. Addig senki nem mondja az ország egyetlen repterén se a helyi terminátornak, hogy "komám, röpüljé má rendesen!" Csak mosolyogtok félszegen, miközben felettetek cikáz.

Egy tizentöt éves kölyöknek kell félve kérdeznie az igazságot? Miért nem alakítotok ki egy biztonsági zónát, távol a kocsiktól? Mert erre Ti magatatoktól biztosan nem jönnétek rá?

És Te ezt az általad nevezettre való oldalvágásnak tekinted mindezt. Ha ennyire sziven ütött a dolog, hát akkor könyörgöm legalább tanítsd meg egyenesen repülni!

Szóval a világ fekete és fehér. Jó és rossz. Mindenkinek jogában áll eldönteni, hová áll. Én már eldöntöttem. És Te?

Dudkin
2004-04-03, 07:50
Khm, Uraim!

Sajnos kozbe kell szolnom. Mit gondoltok arrol, hogy a vilagtortenelemben eloszor adjunk egy eselyt par hozzaszolasnak arra, hogy a legihaborubol helyezodjon at egy hasznalhato topicba.. Repterrend ugyekkel foglalkoztunk mar parszor itt-ott ha gondoljatok, elses megjegyzesek nelkul isteni lenne atbeszelni a temat, mert ez az, amit nem lehet eleg soxor leirni

Udv: Dudkin