PDA

Teljes verzió megtekintése : HoBao Hyper8 "mach 21" motor kikönyökölt!!!

Lecsó
2006-05-28, 17:19
Sziasztok! Tegnap a Hyper 8-nál áttértem egy új üzemanyagra "Titán SX-25" beállítottam a motort, ami még viszonylag új ( 5 liter folyt le a torkán. ) nagyon jól ment vele a gép, de mire az első tank kifogyott volna leállt. Szétszedés után döbbenten vettem tudomásul, hogy az alsó csapszeg eltőrt és a hajtókar kikandikált a motor alján. Szerintetek én toltam el valamit, mert a beállítás során egyszer felmelegedett a motor 160 fokra? A motor belseje olajos és a dugattyú sem szorul! Aszfalton próbálgattam hosszú egyenes full gázon! Vagy tán anyaghiba? Mit vegyek helyette, ha esetleg később versenyeznék is, légyszi mondjatok véleményt az alább felsorolt típusokról!

L.Collari XS700
OS21 VZ-B-V
Delta Force 21
Mega ZX-21
Nosram RS21
RB S7II

Ja és jó lehet- e ezen motorokhoz az eredeti rezo?

Segítségeteket előre is köszi!

thenin
2006-05-28, 22:14
szia

a Nosram RS21 az egy az egyben ugyan az mint az LRP Z21R team

és az ára is oylan de az LRPnek van mar spec 2es tovabbfejlesztett ami jobb szerintem mint a NOSRAM

versenyzésre kéne neked?

én a buggymba egy OS Max .21 V-ZB V-SPEC mocit vettem hat nem mondom egyszerüen imadom...brutális
és ár érték arányba szerintem verhetetlen.
szoval a voksom az OS-re teszem!

nem banod emg ha OS-t veszel

:wink:

sok sikert!

thenin
2006-05-28, 22:17
bocsi nem olvastam el rendessen

tehát az OS versenyzésre és edzésre is jo.

Aron1
2006-05-28, 22:44
Szia!

Ha a dugú-hüvely páros nem sérült, csak a főtengely,
én a helyedben meggyógyítanám ezt a motort. Valszeg
olcsóbb, mint a felsorolt motorok bármelyike, viszont
szerintem igen jól megy. Én az RCOR kupa első fordulóján
versenyeztem is vele, és becsülettel helytállt, még az egyenesben is
szépen ment a csúcsmotorok között. (Persze a célegyenesben egy kicsit
lemaradtam az RB-ktől, meg egy pár 100eFt-os motortól, de sokkal
kevesebbet számított a motorom, mint az, hogy valamennyire íven
megyek, és hogy a féktávokat és a kanyarokat ne spóroljam el, és ne akarjak sokat se.)

Ha az egész kuka, akkor persze nem érdemes javítgatni.

Áron

HuTi
2006-05-28, 22:55
És ha ugyan olyat vesz akkor talán némi alkatrészutánpótlása is lesz hozzá :)
Tudom, hogy nem sokat számít, de talán igen.

SYL
2006-05-29, 00:09
az alsó csapszeg eltőrt és a hajtókar kikandikált a motor alján.
Hali!
Én egy ugyanilyen típusú, új motort vennék.
Mindjárt lenne hozzá tartalék hengerfejed, porlasztód, dugattyúd, dugattyúcsapszeged, hengered és ha nem sérült meg -hajtókarod.
Valószínűleg anyaghiba miatt törött el a forgattyúscsap.
Érdemes lenne erős nagyító alatt megvizsgálni a törési felületet.

Tucsok
2006-05-29, 08:51
hi
ha Collari veszel jól jársz,scak azt ne keverd össze hogy a 700as az onroad a 600as az offroad

nagyg
2006-05-29, 09:01
a legjobban egy ugyanilyen mocival jársz.nem tragikus áru ez a moci és tényleg lesz hozzá alkatrészed is.ha nagyító alatt megnézed a törési nyomokat és esetleg anyaghibát vélsz felfedezni akkor viszont garanciális a probléma szerintem.nem érdemes horror árú motort venni mert ha nincs elég tapasztalatod nem fogod tundni kihasználni

Lecsó
2006-05-29, 12:36
Köszönöm a hozzászólásokat, a mocit visszaküldik a gyártónak, megvárom mit mondanak. Egyébként szinte minden sérült csak a hengerfej nem.
Egy kicsit megrendült a bizodalmam :? ebben a típusban nem hiszem, hogy vennék még egyszer ilyet. Ha meg bevállalják a garanciát hát lesz egy edző motorom! Egyébként szűkítettem a kört!

OS21 VZ-B-V
Mega ZX-21
RB S7II

Ja senki nem említette, hogy az eredeti rezo jó lehet-e?

Janika.Hu
2006-05-29, 14:15
OS a nyerő ebből, az eredeti rezóddal is tökéletes lesz.

csirke9
2006-05-29, 14:25
Hali!

Hát én tudnám neked javasolni az RB Ws7 et ez egy nagyon jó motor! A környezetembe többen használják ezt a mocit! Na és persze van egy számomra ékszer motor a JP !!!

Viszont az OS a legolcsóbb azok küzül amit írtál és ár/teljesítmény arányába az a legjobb! Viszont az RB WS7 se drágább sokkal szerintemegy árba lehetnek!!

Sanyi bátyó
2006-05-29, 14:57
Hello Lecsó!

Kár a motorodért. :cry:

De volna egy kérdésem, amire ha válaszolsz, akkor legalább meg lesz az oka a motorod törésének! Mekkora méretű volt a hengerfej alátéted? Mert ez a legdöntőbb adat, a leírásodból következtetve, a többi lényegtelen. Fontos, hogy pontosan mérj! :shock: :shock: :shock: Talán a következő töréseket elkerülheted ezáltal.

Sanyi bátyó, aki már régóta nyúzza a motorokat,...és töri,..és javítja...

Lecsó
2006-05-29, 21:24
Tiszteletem Sanyi bátyó!

Nagyon örülök, hogy jelentkeztél, olvastam sok írásodat és őszintént csodálom a témában tanusított tudásodat , ittam szavaidat. Jó lenne, ha a tapasztalataidat ) át tudnád küldeni egy üzenetben, könyebb lenne nekünk kezdő modellezőknek az élet, és lehet, hogy olcsóbb is!!!
Sajnos a motort már visszaküldtem a gyártónak, ezért per-pillanat nem tudom megmérni, de a garancia miatt szétszedni jobban nem is mertem, csak belekukkantottam. Ha estleg nem vállalják be a garanciát és visszaküldik okvetlenül megmérem és értesítelek. Addig is köszönöm a segítséget. Remélem valahol személyesen is összefutunk majd!

Ja egyébként úgy tünik, hogy egy "Delta Force 21 8 port Racing Boost Chamber" lesz a következő áldozat. Erről mi a véleményetek?

Janika.Hu
2006-05-29, 22:31
Akkor inkább az OS.:-)

Tucsok
2006-05-30, 10:59
hi
azt megkérdezhetem hogy a collari mér van kizárva?

nagyg
2006-05-30, 11:11
hi
azt megkérdezhetem hogy a collari mér van kizárva?mer drága szerintem

Janika.Hu
2006-05-30, 12:04
Tücsike, az XS700 az onroad moci.
A 600-as pedig egy vadállat, csak versenyen látom értelmét.

Az árát én nem mondanám drágának, illetve úgy igen, hogy sok pénzbe kerül.
De ha összehasonlítom egy ugyanolyan képességű, ugyanott készült motor árával, akkor legfeljebb 2/3 összeg jön ki. De még annyi sem.
Úgyhogy ár-érték arányban remek választás, de a teljesítménye miatt kezdőknek nagyon nem ajánlott.

Sanyi bátyó
2006-05-30, 12:17
Hello Lecsó és Mindenki!

Addig is, míg mérni nem tudsz kedves Lecsó cimbora, van egy "kifizetődő" javaslatom. Ha az autós, vagy egyéb gyári kevert üzemanyag eléri a 25% nitrometántartalmat, akkor feltétlenül meg kell emelni a normál löketű modellmotoroknál a hengerfej alátétet 0,3 mm-re! Gyárilag nem tesznek bele ekkora hengerfej alátétet, így mindenképpen pótolni kell! Nem kell aggódni ettől a motor nemhogy gyengébb lesz, hanem ideális lesz az üzeme. Nem utolsó sorban ez a gyári előírás is! Igaz ez minden 3,5 köbcentitől 4,7 köbcentiig, autós motorokra. Akinek long stroke, azaz hosszúlöketű motorja van, az problémásabb, más a hengerfej alátétre vonatkozó szabály.
Aki nem fogadja meg tanácsomat, nos annak garantáltan drága lesz a tanulópénz... :pff: :pff: :pff:

Sanyi bátyó :twisted:

Lecsó
2006-05-30, 14:38
Sziasztok!
A Collari egyelőre túl sok nekem, teljesítményben és pénzben is, talán a következő az lesz.

Sanyi bátyó! Megvettem a "Delta Force 21R 8P" motort, a papírján az olvasható, hogy 5-10% nitrónál 0.2mm, 10-25% 0.3mm, 30% 0.5mm az ajánlott hengerfej alátét. A motort 25% nitrós üzivel tervezem üzemeltetni, a robbantott ábra szerint a hengerfej alátét 0.4mm (2db 0.2mm). Úgy vélem ez így rendben lesz, de ha mégsem kérlek szólj, mielött kárt tennék a mociban. Egyébként van 2l 10%-os Daytona üzim amit esetleg bekevernék 20%-osra egy kis plusz olajjal (gyárilag 12% oil van benne) és ezzel járatnám be. Mi a véleményed?

Ja ha megtennéd, hogy pár szóban elmondanád a bejáratás menetét is, azt megköszönném, vagy ha már leírtad valahol akkor annak a fellelhetőségét!
Előre is köszönettel.

Sanyi bátyó
2006-05-31, 13:45
Hello Lecsó!

Nem akarok túl okos lenni, mert az új motorodat nem ismerem, ilyen még nem volt a kezemben. Az a 0,4 mm-es hengerfej alátét 25%os keveréknél ideálisnak tűnik. De javaslom, mérd meg azt a hengerfej alátét vastagságát csavarmikrométerrel, vagy digitális tolólómércével! Az a biztos!
Egy autósmotor 25% nitróval lesz dögös! Ehhez van kitalálva, az EFRA szabályok is ezt erőltetik. A gyártók meg alkalmazkodtak ehhez a felálláshoz. Mert itt roppant döntő a sűrítési arány! Pici az a robbanótér!
Bejáratáshoz mindenképpen 15% ricinustartalmú olajat használj! Légcsavarral lenne ideális, de autós motoroknál ezt már nehéz kivitelezni.
Sok olajjal, kicsit rányitva, rotyogósan a legkevesebb nitrótartalmú üzemanyaggal, 0,4-es hengerfej alátéttel fél óráig folyamatosan egy tiszta helyen autózgassál. Lehetőleg ne álljon le a motor. Újraindításkor számolj vele, hogy a rotyogós üzemben sok olaj maradt a kartertérben, ne erőltesd! Vedd ki a gyertyát és veresd ki a starterrel a sok olajat!
Alacsony hőértékű Rossi gyertyát használj, mert az a megbízható. Bejáratáshoz R3-R4-es. Versenyezni 25%-os nitróval R5, esetleg R6.
A motor bajáratás alatt ne melegedjen túl egyszer sem! Ha eltelt a jó fél óra kész vagy! Ha precíz akarsz lenni, akkor szétszeded a motort, foltbenzinbe kimosod és nagyítóval alaposan átnézed. Kötelező a patika tisztaság! Tiszta kéz, tiszta fehér rongy, tiszta asztal! Ha nincsenek gyanus karcok, akkor rendes motort adtak el neked. Összeszerelésnél használj csavarrögzítő Loctite 243-at! Állandóan csak molibdénszulfidos(MoS) adalékkal ellátott spray-t használj kenésre. Drága, de meglátod meghálálja...
A nap végén, vagy verseny után, "áraszd" el a motort ezzel a kenőspray-vel!

Sanyi bátyó

Tucsok
2006-05-31, 22:28
Sziasztok!
A Collari egyelőre túl sok nekem, teljesítményben és pénzben is, talán a következő az lesz.

Sanyi bátyó! Megvettem a "Delta Force 21R 8P" motort, a papírján az olvasható, hogy 5-10% nitrónál 0.2mm, 10-25% 0.3mm, 30% 0.5mm az ajánlott hengerfej alátét. A motort 25% nitrós üzivel tervezem üzemeltetni, a robbantott ábra szerint a hengerfej alátét 0.4mm (2db 0.2mm). Úgy vélem ez így rendben lesz, de ha mégsem kérlek szólj, mielött kárt tennék a mociban. Egyébként van 2l 10%-os Daytona üzim amit esetleg bekevernék 20%-osra egy kis plusz olajjal (gyárilag 12% oil van benne) és ezzel járatnám be. Mi a véleményed?

Ja ha megtennéd, hogy pár szóban elmondanád a bejáratás menetét is, azt megköszönném, vagy ha már leírtad valahol akkor annak a fellelhetőségét!
Előre is köszönettel.
a Daytona pont jó lesz bele
a deltával 3 tank alapárati pöfögés után lehet FINOMAN gurgulgatni,aztán 5-6 tanknál már finoman huzogatni,majd karburálgatni..

Tucsok
2006-05-31, 22:32
Sanyi bátyám, egy kezdőek nem ajánlanék egy jó motort széd szedni,mer ugy teheti benne a legtöbb kárt, szét szedni majd ha vmi nem stimmel...az alátéekkel nincs gáz, nekem volt egy ien motorom egy verseny erejéig (kölcsönbe volt) nem kell azon semmit cserélgetni csak bejáratni és jól bekarburálni...

ha nem versenyzel 16osnál többet ne használj mer,annak csak versenyen van értelme, az az 1-2 másodperc, különben meg csak eszi a motort....

Lecsó
2006-05-31, 23:35
Sziasztok, nagyon köszönöm a tanácsokat, én is úgy gondolom, hogy nem szedem szét a motort. Olvasgattam a hozzászólásokat és már nem tudom mit csináljak. Lefordítottam a gyári ajánlást is, az azt irja, hogy az első 6 tanknál magas és alacsony fordulatok váltásával járassam a motort, aztán zárjak 1/4-et a főtűn és további 6 tank úgyanígy, majd karburálni. És minden tank után kitakarítani, na ezt, hogy csináljam???? Amit Tücsök irt az szimpatikus, valószinű úgy fogom bejáratni.

Tücsök, amit te ajánlottál a tankok között hagyjam leállni és lehülni, mert Sanyi bá azt javasolta, hogy ne állítsam le? Van egy Mugen Seiki racing olajadalékom, azt beletegyem a daytonába, vagy inkább még egy kis ricinust, vagy úgy jó ahogy van?

Lehet, hogy egyenlőre akkor RB 16%-os üzivel megyek a bejáratás után. ( Egyébként a gyári ajánlás 10% castrol oil, 20% Nitro )

Bodobali
2006-06-01, 08:29
http://www.rcoffroad.hu/media/cikkek/cikk13.php

Érdemes elolvasni!

Sanyi bátyó
2006-06-01, 13:37
Hello Mindenkinek!

Kedves Tucsok!
Nos én merem azt feltételezni, hogy aki modellezésre adja a fejét, annak van kézügyessége, precíz szerszámai, és műszaki felkészültsége.

Én amit javaslok itt ezen a fórumon, és bizony már sok mindent javasoltam, azt mind nagyon komolyan és átgondoltan teszem. Kezdőknek is! Sőt! Nekik különösen! Annak idején, amikor kezdő voltam, nekem is segítettek az akkori nagymenők és bátran bíztattak! Igazuk volt! Sokat tanultam belőle.
Közben eltelt nekem is 30 év, benne tömény modellezéssel, úgy gondolom, hogy ez a fórum kiváló arra, hogy leírjam tapasztalataimat. Régen nekem segítettek, most én segítek, mert kérdéseket tettek fel számomra és arra én szívesen válaszolok.

A döntést mindig és mindenki maga hozza!
Mindenki maga dönt, hogy megfogadja-e a tanácsaimat!

Drasztikusabban:
Nem bízok a motorgyártókban! Trehányok az összeszerelésben! Vettem már nagyon drága motort is magamnak, és áldom az eszem, hogy azt is szétszedtem rögtön új állapotában! Az éleken ott volt a sorja! A persely beömlő nyílásában több krómgömböcske volt "ottfelejtve", ami a króm galvanizálásánál károsan képződött. Na ha egy ilyen krómszemcse elindul! Na akkor annyi annak a motornak!
Piszok és forgács volt többször a kartertérben.
A dugattyú belsejében, a csapszeg fölött volt forgács! Még észrevenni is nehéz. A hajtókarban, az olajozófurat el volt tömődve piszokkal.
Rosszul elhelyezett zégergyűrű a dugattyúcsapszegnél. Ha az onnan kifordul, vége a motornak!
Nos ez a sok szörnyűség, és még kimaradt néhány, természetesen nem egy motornál fordult elő. Sok motornál. De nem volt olyan új motorom, amivel meg lettem volna elégedve tisztasági szempontból!
Na ennyit arról, hogy ne szedjük szét az új motort!

Jó dolog a demokrácia! :lol:
Mindenki azt tehet, amit akar!
De a fizikát, a kémiát és a műszaki tudományokat nem célszerű szembe köpni, mert a következmény nagyon drága lesz... :oops: :oops: :oops:

Sanyi bátyó