PDA

Teljes verzió megtekintése : Képírás most

APPME
2006-05-30, 11:24
Kedves Fórumkukacok!

Érdekes megfigyelést tettem minapában az egyes hozzászólások, topicok közt csalinkázva.
Igen elterjedt újabban az emotikonok (érzelemrohamjelek) használata, mintegy kezdve kiszorítani az írott tartalmat.
Eleinte ezt agysejtsorvadásnak, másnaposságnak, vagy gesztikulációs pótcselekvésnek véltem, mígnem rádöbbentem a dolog mélyértelmére.
Kutatásaim során arra jöttem rá, hogy egyrészt az írott, körülményesen, szavak formálta mondandó el fog tűnni, teret adva a sokdimenziós lelki síkon zajló párbeszédeknek, kinyilatkoztatásoknak, akárhány parancsolatoknak. Másrészt meg jól vagyok...
Nos néhány példán keresztül illusztálnám az új hullám életképességét:

:idea: :arrow: :twisted: :wink: = "Kösz mindenkinek én is valami hasonlóra gondoltam, tehát aki ..."

:-({|= :tanc: :kemeny: [-o< [-( = "remélem nem maradt úgy a barátnőm..."

:oops: 8) :idea: :evil: = :barom: :gondolkodik: :mrgreen: = "Ilyen esetben jön jol, ha hatalmas a tankod..."

:shock: :idea: 8) :arrow: = "Nemrég végeztünk egy vevő tesztet .....nem emiatt..."

:ejnye: :oops: :taps: :pff: :roll: = "Kb. 2 gallon elfogyasztása után a (vadi új) motorom (Magnum 91FS) erötlenségben szenved."

:shock: = vigyázni!!! - szövegkörnyezetéből kiragadva félreérthető ("bekaphatjátok") csak légiháborúban alkalmazd!

:ejnye: :^o :roll: = "Szinte nem használtam, 35 000-ért eladnám 6 csatornás"

:cry: :wink: :( :idea: = "Mióta hirdetem ezt a kurva Moki 10-esemet, aztán rá se kérdez senki, hát én vagyok csak normális???"

:^o :^o 8-[ = "Lenni, vagy nem lenni - ez itt a kérdés..."

soxeretettel:

Vasix
2006-05-30, 11:49
:kemeny: :twisted: :taps: , :gondolkodik: :mrgreen: ! :D = B***g APPME gratulálok, azon gondolkodom, normális vagy-e? :D

picipocc
2006-05-30, 19:11
Most hogy ,így megvilágitottad setét elmémet találtam egy magasabb szellemi síkot az életemben! :^o :mrgreen: :kemeny: :tanc: :-({|=
9E8FB3CCalamint arra a következtetésre jutottam(pedig ki se néztem az ablakon),hogy megint szar az idő! :roll: :^o :ejnye:
Egyenes arányosságot vélek felfedezni Appme elmerohamai és az időjárási anomáliák között
Amúgy nekem tetszik!

Üdv a Picipocc

:shock: 8) :idea: :?: :arrow: :!: :evil: :roll: :P :kemeny: :tanc:

Peter N
2006-05-30, 19:32
, azon gondolkodom, normális vagy-e?
Mit kell gondolkodni hisz modellezö.
APPME
Tudnál irni ha a kedvesnövér nem adná ba a nyugtatót? :ejnye:
Mi jár az aszedben amikor jön a növérke? :kemeny:
És amikor reám gondolsz? :mrgreen:
Leirtam! :oops:

zolifox
2006-05-30, 20:05
Én vállalom, hogy bunkó vagyok :evil: :( :arrow: :shock: :kemeny: [-o<

Peter N
2006-05-30, 20:33
Remélem nem bántottam meg APPM barátomat hisz én csodálattal nézek fel minden piroteknikusra még akkor is ha az elméretezett töltet csak 5 méterre röpitette fel. :P :oops:

Peter N
2006-05-30, 20:35
+E

zolifox
2006-05-30, 20:43
+E
-IQ

DiamantTomi
2006-05-30, 23:06
+ :kemeny:

jomunkasember
2006-05-31, 09:50
+ :kemeny:
:ejnye: :^o :oops: 8-[ :kemeny: :!: :?:

wittorio
2006-05-31, 20:19
:shock: :?: :? :idea: :lol:

Szab
2006-05-31, 21:01
Csak annyit tudok hozzáfűzni, hogy:

http://www.cellular-news.com/images/press/emoticon.gif

APPME
2006-05-31, 22:13
Üdv!
Először is köszönöm a felfedezéssel kapcsolatos rokonszenv megnyilvánulásokat, másrészt a visszautasítom a privát üzenetben kapott nemtelen megnyilvánulást, miszerint:
:shock: :twisted: , amely az egyedülálló csúnyaságot kiegészíti "...és közben hangosan számolj százig"
Egyben üzenem az illetőnek, ha találkozunk, kiegyelem a szemeit...
Nos, ennyit a tudományos visszhangokról.
Itt kell megköszönnünk Szab kolléga összefoglalóját a borogyinói ütközetről, melyet vaskos, realisztikus képi megformázásban tett csodálatunk tárgyává.
Egy újabb vetületéről is szót kell ejtsünk az új hullámmal kapcsolatban.
Gondolhatnánk - miért is ne? (de nem???), hogy az új kommunikációs forma nyelvek feletti, össznépi érthetőségével eggyé kovácsolhatja a világ megannyi nemzetét. Sajna, nem így van. Kísérletek bizonyítják, hogy egyelőre kénytelenek vagyunk egy előtagot alkalmazni, ha más nyelven akarunk kommunikálni. Bár egyszerű a fordítás, ha meglátjuk az előtagot és éppen magyarok vagyunk, elhagyjuk és máris érthető az egész.
Íme egy példa az előzőek segítségével:
:^o :^o 8-[ "Lenni, vagy nem lenni...")
Tegyük ki az angolszász előjelet - :arrow: majd :^o :^o 8-[ és máris: "
"To be, or not to be..." - persze kisebb fordítási, helyesírási hibák lehetnek eleinte...
Nézzünk egy Közép-Kínai nyelvjárást:
:idea: (kínai előtag) :? :oops: :roll: :( :D :( = "Kxing fang ho hkxko dong fangkxszk..."
Elhagyva az előtagot:
:? :oops: :roll: :( :D :( = "Mikor mentem Galícia felé, még a fák is sírtak..."
Ugye milyen nagyszerű...?

DiamantTomi
2006-05-31, 22:55
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

APPME
2006-06-01, 05:33
Hali!
Az éjjel átküldte skype-on Dr. Hosé az altamirai barlangrajzok vázlatát, aminek értelmezésén vagy 50 éve dolgoznak... (Úgy látszik híre ment felfedezésemnek)
Nos, letakartam a balszélső bölényt és a maradég 3 bölény, 4 őzike 1 kardfogú 3 óriáslajhár = "Figyu Asszony! A 6:20-as liánnal elmentem mammutra vadászni. Már csak ezek a szar külföldi pattintott nyílhegyeim maradtak, nem visz át semmit. Ha estig nem jövök, épp próbáljuk Nagy Láb új fegyverét, valami gumerángot, vagy mit. Feltalálhatnák már a hot-dogot, francba...)

cbruder
2006-06-01, 05:42
APPME :kemeny: -d meg !!!

Most miattad felszakadtak ujra a varratok a hasamon !!! :D

Amerika Kapitány
2006-06-01, 12:06
:gondolkodik:

US Captain
RC Trainer

gcs
2006-06-01, 13:33
Íme egy példa az előzőek segítségével:
:^o :^o 8-[ "Lenni, vagy nem lenni...")
Tegyük ki az angolszász előjelet - :arrow: majd :^o :^o 8-[ és máris: "
"To be, or not to be..."
Akkor már a teljesség kedvéért legyen itt az amerikai-angol írásmód is:

http://img16.imageshack.us/img16/5513/tubi4ce.jpg:^o http://img16.imageshack.us/img16/9261/nottubi3qa.jpg
tubi orr not-tubi

Mézi
2006-06-01, 17:47
Ez topic eddig, jobb mint a slágerrádió 10 óra után. :lol: