PDA

Teljes verzió megtekintése : Multikopteres panorámafotózás

oldal : [1] 2

Kerti
2015-03-11, 19:04
Szeretek panoráma képeket készíteni ezért jött az ötlet, hogy meg kéne próbálni a Phantommal is egy 3D panorámát.
Íme az első próbálkozás. Sajnos itt még elég sok benne a hiba meg a pozíció sem a legjobb de elsőre ez sikerült.
Gyakorolni kell még és szerintem jó lesz.

http://biwak.hu/_kerti/panorama/besenyoi_haz_phantom_1/build.html

csabatex
2015-03-11, 21:39
Szeretek panoráma képeket készíteni ezért jött az ötlet, hogy meg kéne próbálni a Phantommal is egy 3D panorámát.
Íme az első próbálkozás. Sajnos itt még elég sok benne a hiba meg a pozíció sem a legjobb de elsőre ez sikerült.

Nagyon fajin... grat.

Kerti
2015-03-11, 22:42
Nagyon fajin... grat.

Köszi .

csancsi
2015-03-11, 23:34
Köszi .
Azonnal áruld el, hogy hogy csináltad!

Kerti
2015-03-12, 00:06
Azonnal áruld el, hogy hogy csináltad!

1. Körbe kell fotózni úgy, hogy a képek között 50%-os átfedés legyen.
2. Billenteni lefelé a kamerát annyira, hogy az előző álláshoz képest függőlegesen 50%-os átfedés legyen és végrehajtani az 1-es pontot.
3. Ha kell még egyszer végigcsinálni a 2-es pontot.
4. Teljesen lebillenteni a kamerát, hogy készítsen egy képet maga alá.
5. Ahhoz, hogy a gép is rajta legyen a képen, kell készíteni egy képet (valami egyéb fényképezővel) róla alulról.
6. A képek összefűzéséhez én a PTGui programot használom amivel a panoráma egy részét el lehet készíteni. Azért csak egy részét, mert a felső részek hiányoznak a kamera látószöge és billenthetősége miatt.
7. Ha meg van az összefűzött kép akkor én PhotoShop-al hozzáteszem az égboltot és egy PhotoShop plug-in segítségével a Phantomot is rá lehet helyezni a képre.
8. Ezután a Kolor Panotour nevű programmal elkészítem a lejátszót aminél egyéb effekteket (pl.: nap csillanás, stb) is el lehet helyezni a kimeneti oldalon.

Kb ennyi.

Próbálkozom még, hátha sikerül jobbat is csinálni. :)

icahone
2015-03-13, 09:37

Ez tenyleg nagyon jo, gratula!
Ha en ilyet tudnek penzert arulnam :rolleyes:

kopterzúzó
2015-03-13, 11:02
Szia, elsőre szuper!

Hogy fotózol, a távról?
Nem ismerem a Phantom-ot ezért kérdezem.

Üdv!

Kerti
2015-03-13, 17:16
Szia, elsőre szuper!

Hogy fotózol, a távról?
Nem ismerem a Phantom-ot ezért kérdezem.

Üdv!

Köszi.
A Vision-höz van alkalmazás amit a telefonra, vagy táblagépre letölteve látod a képet és tudod kezelni a kamerát, plusz a repülési adatokat is látod.

kopterzúzó
2015-03-14, 02:04
Értem!Mik vannak:)

Ezt esetleg ki lehet váltani azzal ha tudom állítani a kamerát, pl, hogy 2mp csináljon egy képet?vagy 5mp és közben szépen körbeforogok.Fpv-ben.Esetleg gimbal-al hogy lefelé is tudjon fényképezni.:)Sajnos a kamerát lentről nem tudom kezelni.

fuhur
2015-03-14, 11:36

Ez nagyon tetszik! Gratulálok és köszi az infót. Már nézem, hogy mennyibe kerül a progi. :) Én is szeretnék ilyet készíteni :)

kopterzúzó
2015-03-15, 09:32
Ez nagyon tetszik! Gratulálok és köszi az infót. Már nézem, hogy mennyibe kerül a progi. :) Én is szeretnék ilyet készíteni :)

Progiban tudok segíteni!

fuhur
2015-03-15, 10:09
Progiban tudok segíteni!

Kösz, amint beszerzem valószínűleg lesznek kérdéseim :) Azóta egyfolytában azt lesem, hol lehetne szép képeket készíteni.

Kerti
2015-03-15, 12:36
Értem!Mik vannak:)

Ezt esetleg ki lehet váltani azzal ha tudom állítani a kamerát, pl, hogy 2mp csináljon egy képet?vagy 5mp és közben szépen körbeforogok.Fpv-ben.Esetleg gimbal-al hogy lefelé is tudjon fényképezni.:)Sajnos a kamerát lentről nem tudom kezelni.

Szerintem egy HD videóbol is ki lehet nyerni annyi jó képet, hogy meg lehessen csinálni a panoráma képet.
Első ötletem nekem is az volt, hogy körbeforogva videózok és majd abból kiszedem.

Krisz22
2015-03-15, 12:39
Sziasztok.

Engem is érdekelne a progi!
Az árba beszálnék...:)

Kerti
2015-03-15, 12:46

Köszi, a legnagyobb rész a fotózáson múlik, hogy jó legyen maga a panoráma.
A programmal még lehet egy csomó érdekességet csinálni, főleg, ha van több panoráma, mert akkor lehet egyikből menni a másikba, stb.
Ha kell szívesen segítek.

fuhur
2015-03-16, 11:31
Köszi, a legnagyobb rész a fotózáson múlik, hogy jó legyen maga a panoráma.
A programmal még lehet egy csomó érdekességet csinálni, főleg, ha van több panoráma, mert akkor lehet egyikből menni a másikba, stb.
Ha kell szívesen segítek.

Szia,
Máris az első kérdés:
Milyen optivával, vagy milyen fényképezővel készültek az alap képek?

Azért kérdem, mert a szoftver honlapján látom, hogy GoPro kamerákból összeállított fényképezőt is kínálnak. Nekem viszont az volt a tapaztalatom ortofotók készítésénél (végül az is "panoráma" csak másként :) ), hogy a GoPro torzítása miatt nem lehetett semmi értemeset kreálni. Úgy sem, hogy utólag szoftveresen korrigáltam a képeket.

Szóval ez a program mennyire igényli a jó minőségű, torzításmentes alapképeket?

Köszi,
Fuhur

hgabesz
2015-03-16, 12:06
Ha felfelé nézel a panorámán akkor láthatod, hogy a Phantom vision 2 kamera van a gépen.

sityak
2015-03-16, 13:30
Szia,
Máris az első kérdés:

Azért kérdem, mert a szoftver honlapján látom, hogy GoPro kamerákból összeállított fényképezőt is kínálnak. Nekem viszont az volt a tapaztalatom ortofotók készítésénél (végül az is "panoráma" csak másként :) ), hogy a GoPro torzítása miatt nem lehetett semmi értemeset kreálni. Úgy sem, hogy utólag szoftveresen korrigáltam a képeket.

Köszi,
Fuhur
nagyon :D
minél jobb az obi és torzulás mentes a kép, annál egyszerűbb összerakni a panorámát és lesz hiba mentes a végeredmény
a levegőben annyival egyszerűbb a dolog, hogy nem kell még a nodal ponttal is szarakodni

Kerti
2015-03-16, 14:15
Szia,
Máris az első kérdés:

Köszi,
Fuhur

A képeket a Vision + kamerájával készítettem. A panoráma elkészítéséhez teljesen mindegy, hogy milyen gépet vagy optikát használsz. Lehet akár teleobjektív is csak akkor rengeteg képet kell készíteni, hogy ki legyen töltve a gömb. Az sem számít, hogy torzításmentes legyen, sőt az a lényeg, hogy ha halszemmel csinálod, akkor ne legyen visszaállítva a kép torzítás mentesre. A járműveinkben mi 180 fokos halszem optikával készült képekből tesszük össze a panoráma képet (az aztán a torzításmentes kép, mert teljes kört alkot az alap kép).

Ilyen közeli fotózásnál már nagyon sok mindenre oda kell figyelni:
Pl.: http://biwak.hu/include/center/tartalom/panorama/felpot/build/virtualtour.html

Ami nagyon fontos az a nodal pont. Ez tulajdonképpen az a pont, ahol az objektíven belül a képet megfordítja a gép, tehát, ahol minden képkocka összpontosul. Nos ezen pont körül kellene forgatni a gépet. Természetesen minél távolabb vannak a tárgyak a fényképezőtől, annál kevésbé számít, hogy ezen pont körül forogjon a gép. Ezért lehet megcsinálni a Phantom-al is. Egy szobában, vagy járműben viszont nagyon pontosan kell beállítani a forgáspontot az állványon. Tapasztalat szerint, ha 10-15 m belül nincs tárgy és relatív azonos pontból tudunk fotózni, akkor összehozható nodal pont beállítás nélkül is.

szgaborsz
2015-03-16, 17:20
Ez nagyon super, külön érdekesség, hogy ha telon nézem, a telo mozgatására is reagál a progi.

Kerti
2015-03-16, 18:46
Ez nagyon super, külön érdekesség, hogy ha telon nézem, a telo mozgatására is reagál a progi.

Igen, a programban be lehet állítani, hogy használja a telefon vagy táblagép giroszkópját és akkor az eszköz mozgatásának megfelelően tudjuk a panorámát nézni.

fuhur
2015-03-21, 13:50
Szia Kerti!

Eljutottam oda, hogy vannak jó minőségű, megfelelő átfedésű fotóim. Össze is tudom rakni panorámává a PTGui progival (ezt eddig is használtam). Megvan a Kolor Panatour is és azzal elkészült a körbenézhető kép egy jókora fekete lyukkal a tetején. Persze ezt tudtam, mivel eget nem barkácsoltam a panorámához. És most jön a problkéma:
Nekem nincs PhotoShop-om. Megprópáltam "ég darabkákat" betenni a PTGui progiba, de látom, hogy nem ez az út :(
Találtam online PhotoShop-ot, amivel könnyedén elkészítettem az eget, de csak viszonylag kis felbontással hajlandó működni. Az eredeti, jó minőségű panoráma túl nagy számára.
Van Adobe Image Ready progim, ami majdnem jó, de az eget nem tudtam összemosni a panorámával, így egy jól látható határvonal maradt. Ez így nem tetszik.
További kérdésem, hogy utólag miféle pluginnel tudtad a Phantomot odavarázsolni. Ahogy én próbáltam (egszerűen rátettem a képre, középen fent) nem lett jó, mert nem középre került, hanem némiképp oldalra és erősen torzan.

Köszi,
Fuhur

Kerti
2015-03-22, 21:54
Szia fuhur!

Én a PhotoShop-nál a Flaming Pearl szűrőt használom erre a célra. Az a lényege, hogy a kiterített képet be tudja úgy forgatni, hogy a felső pont legyen a közepe. Így ki lehet javítani az égboltot, és oda lehet tenni a Phantom-ot. Ezután ugyanezen a plug-in vissza tudja alakítani az eredeti nézetbe a képet. A Panotour-ba betéve már az égbolttal és Phantommal lesz látható a panoráma. Régebben a Cubic to Sphere plug-in-t használtam, ami az alsó és felső hibajavítást tette lehetővé de ez nem működik 64 bites PhotoShop-al, így ezt már nem tudom használni. 32 biten még működik.

fuhur
2015-03-24, 23:02
Szia Kerti!

Köszönöm a segítséget. Ennyit már rég szenvedtem és most sem mondhatom, hogy "de ...", bár részleteiben van némi siker.
Pontosabban. Megfelelő felbontásban kisebb hibákkal, amit azt hiszem még lehetne javítani, sikerült egy panorámát összehozni. Ezen a kopter nem látható, mert a gépem sajna nem elég erős a szofthoz (Ps a megfelelő bővítménnyel :( )

Ez most így fest:
https://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/amfi.html

Nem tudom, mennyi idő alatt töltődik be, ebben túl sok tapasztalatom nincs. Lehet, hogy érdemes a felbontáson csökkenteni? Majd megmondkátok.

Van aztán olyan is, ahol megfelelően látható a kopter is, de annak a felbontása annyira "ergya", hogy nem teszem ki. Sajna a gépem ennyit tud.

_hori
2015-03-24, 23:25
Pillanatok alatt betöltötte.
Javítsd ki a linket http-re, mer azt mondja a böngészőm, hogy nem vagy megbízható. :D
A házak ablakai néhol el vannak csúszva. Gondolom azokhoz a fényképekhez kellene még pár illesztőpont.
Nekem is volt egy próbálkozásom, földről és kézből a reptéren.
Ennek ellenére majdnem jó lett, csak mire körbefényképeztem, a felhők sokat kavarogtak.
Ilyen szempontból szerencsésebb a helyzeted, mert a házak nem mászkálnak. :)

Kerti
2015-03-25, 21:03
Szia fuhur!

Örülök, ha segíteni tudtam, de legfőként annak, hogy nem csak engem fogott meg ez a dili. :D
A betöltéssel semmi gond. Gyorsan bejött nálam is (a link valóban nem működik https-el).

Szerintem elsőre teljesen jó. Gratulálok. Próbálkozni kell és belejövünk majd :D
Sajnos mostanában nem tudtam repülni de én is kísérletezek még, hogy hogyan lehet jó panorámát összehozni.

Nálad is vannak összefűzési hibák amiket én sem tudtam korrigálni valami jól.
Azon agyaltam, hogy lehet, hogy inkább úgy kéne fotózni, hogy nem körbe és utána lejjebb billentve körbe, hanem egyszer fenn, aztán lejjebb és fordítás után megint fent, aztán lejjebb. Így nem mozdulna el annyit a gép a nodal ponttól egy egy szomszédos képnél, úgy mint amikor a teljes kör után térünk vissza egy egy képhez.
Na lehet, hogy nem volt teljesen érthető de majd kipróbálom.

fuhur
2015-03-26, 12:48
Nos, küzdöttem még :)

Sikerült a kép "forrását" is megjelenítenem :) Igaz kis hibával, mert most mindennek a tükörképe sikeredett, de úgy érzem így is jó :) Kivettem az alkotó csapat szellemképét, fejetlenségét és háromlábúságát. Még mindig lehetne javítani, de most úgy gondolom elég.
Itt lehet megnézni:
http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Amfi2.html

Én is gondoltam arra, hogy egy-egy beállásnál "függőlegesen" készítem el a képeket és aztán fordulok a következő irányba, de azért vetettem el a gondolatot, meg függőlegesen nem tudom pontosan visszaállítani. De valószínűleg én is kipróbálom így készíteni a képeket.

gershon
2015-03-26, 16:56
Szia Kerti!

Én is köszönöm a segítséget.
Én videóból csináltam képeket amiket össze rakosgatta, hát hagy némi kívánni valót. Sajna nekem nagyon nehéz a gépem és nem 3d-s gimballal készült a felvétel, ezért a panorámán is látszik a szintkülönbségek.

Ilyen lett: http://3dpanorama.isystem.hu/

Én az éggel azt csináltam, hogy készítettem a kamerával pár felvételt az égboltról és azokat illesztettem be.

fuhur
2015-03-27, 20:11
Szia Gerzson!

Egész jó. Én is gondoltam arra, hogy egy bejárható területet készítsek, csak most beelőtzél :) De azért nem tettem le róla!

Üdv,
Fuhur

Kerti
2015-04-03, 22:59
Szia Kerti!

Én is köszönöm a segítséget.
Én videóból csináltam képeket amiket össze rakosgatta, hát hagy némi kívánni valót. Sajna nekem nagyon nehéz a gépem és nem 3d-s gimballal készült a felvétel, ezért a panorámán is látszik a szintkülönbségek.

Ilyen lett: http://3dpanorama.isystem.hu/

Én az éggel azt csináltam, hogy készítettem a kamerával pár felvételt az égboltról és azokat illesztettem be.

Szia gershon!

Örülök, ha neked is tudtam segíteni.
Amikor nem a legjobb az alapanyag a panorámához, akkor előtte érdemes kicsit alakítgatni magát a nyersanyagot, mielőtt összefűzzük. Pl, ha nem vízszintes a horizont akkor egy képszerkesztővel be kell állítani, vagy ha túl sötét vagy világos akkor a többi képhez igazítani ugyanúgy. Nekem ez sokszor segített.

fuhur
2015-04-06, 22:00
Sziasztok!

Ma kipróbáltam a panorámakészítést GoProval is. Most egy Phantom2-re szerelt Hero4-et állítottam be úgy, hogy 2 másodpercenként készítsen képet.
Nemigen hittem benne, hogy jó lesz bár látva Gershon panorámáját, amit videóból készített volt remény a sikerre.

Nos, az eredmény meglepett! Részben azért mert egész jó lett, részben meg azért, mert a PTGui program elég gyengécskének mizonyult. Nem képes ugyanis kompenzálni a magsságkülönbségből adódó hibákat.

Szóval a panoráma sokkal gyengébb lett, mint az Inspire-vel, de azért még nem adom fel. A Phantom magasságtartása -legalábbis ezé- nem túl precíz. Kissé szeles is volt az idő. Mivel volt már jobb kép is fent, ezt most nem linkelem be.

Azért kísérletnek jó volt :)

fuhur
2015-04-07, 00:15
Azért csak nem hagyott nyugodni a dolog.
A PTGui azért enged javítani, csak sokat kell szüttyögni. Sikerült jelentősen javítani a minőséget, de ez azért sziszifuszi munka. Részben kidobáltam a hibákat generáló képeket, de talán a leghatásosabb a maszkolás volt. Ezzel aztán lehet túlórázni. Persze, ha minőségit akar az ember, akkor megéri. Én most csak játszadoztam.

A terv az, hogy egy kisebb területet bejárható módon készítek el. Kicsit hasonlóan, mint Gershon. Ahhoz, hogy jól mutasson sok objektum és jó domborzat is kell szerintem. Így most még keresem a terepet is :)

fuhur
2015-04-11, 22:00
Ma sikerült egy, szerintem jó terepet találni. Egy kőbányában voltam és készítettem gyorsan fotókat.

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/kobanya.html

Azért az Inspire kamerája és a GoPro ég és föld. Nyilván az optika miatt, de azért ..... Szóval most azonnal összerakta a PtGui. Persze akadnak hibák, de elenyésző a GoPros változathoz képest. Kissé huzatos volt a kőbánya, de az Inspire szépen lebegett.

Kipróbáltam, hogyan tudok két panoráma között "közlekedni". Amit nem tudok: hogyan lehet úgy megoldani a váltást (átmenetet) mint a Googleban?

Kerti
2015-04-12, 11:05
Ez nagyon jó lett, gratula!

Az égboltot szerintem kompletten érdemes lecserélni, mert a legtöbb hiba ott látszik és jó időben egy sima átmenetes kék égbolt elég.
A naphoz pedig érdemes betenni a fény effektet, mert az még jobban eltünteti a hibákat.

Most hirtelen nem tudom (nem vagyok gépnél), hogy hol kell beállítani, de lehet a panoráma váltáshoz egy zoom-os effektet betenni ami hasonlít rá. Itt még azt is be lehet állítani, hogy milyen irányba álljon kezdéskor a panoráma, mert ha egyikből megyünk a másikba és vissza, akkor ugye mindig 180 fokkal el kell fordulnia, hogy életszerű legyen.

Én most megyek reptetni, kipróbálok pár dolgot, hátha sikerül.

fuhur
2015-04-12, 14:33
Köszönöm a gratulációt, igyekszem :)

Ami az eget illeti, az teljes mértékben az én bűnöm. A PS progi számomra igencsak ismeretlen és nehezen is barátkozunk. Nem az én világom :(

Viszont a panorámák közti járkáláson módosítottam. Sokszor elég, ha egy hozzáértő azt mondja, hogy meg lehet csinálni. Ettől máris megtaláltam a beállítást :)

pulsarxp
2015-04-12, 15:19
Köszönöm a gratulációt, igyekszem :)

Ami az eget illeti, az teljes mértékben az én bűnöm. A PS progi számomra igencsak ismeretlen és nehezen is barátkozunk. Nem az én világom :(

Viszont a panorámák közti járkáláson módosítottam. Sokszor elég, ha egy hozzáértő azt mondja, hogy meg lehet csinálni. Ettől máris megtaláltam a beállítást :)
Nagyon allatt. Ami kulin tetszett hogy telorol nyitottam meg es a telefon mougatasara reagalva forog a kep :)
Szep munka ;)
Milyen progival készült?

fuhur
2015-04-13, 21:29
Kerti útmutatásai alapján készült PTGui + PS + Panatour szoftverekkel.
A telefonos dolgot a Panatorban be lehet kapcsolni. Sajna az én telefonomon valami frissítést hiányol, ezért nem tudtam megnézni, de örülök, ha működik :)

Kerti
2015-04-13, 22:03
Lassan már, lehet, hogy külön topikot érdemelne a téma :)

Vasárnap kísérleteztem kicsit és csináltam pár panorámát. Kíváncsiságból, bedobtam a PTGui-ba, hogy megnézzem az eredményt és egyre jobb a helyzet. A magasság biztos, hogy segít a hibázáson, mert minél magasabban készítettem a panót, annál jobban összetette a progi. Sajnos elég nagy szél volt, így lehet, hogy az is közrejátszott a hibákon, de már olyan lett, hogy keresni kell a hibát, mert nem olyan szembetűnő mint eddig. Sajna most nincs időm elkészíteni a teljes panót de remélem hamarosan meg tudom csinálni, mert én is kíváncsi vagyok rá.

fuhur
2015-04-13, 22:17
Szia Kerti!

Kíváncsian várom az új panorámát :)

Én meg a tartalék aksikra áhítozok, mert több pontos panorámákat szeretnék, de egy aksival a kettő is csoda :( No meg jó kis helyeket, ahol látványos a táj.

Üdv,
Fuhur

Kerti
2015-04-13, 22:25
Szia Kerti!

Kíváncsian várom az új panorámát :)

Én meg a tartalék aksikra áhítozok, mert több pontos panorámákat szeretnék, de egy aksival a kettő is csoda :( No meg jó kis helyeket, ahol látványos a táj.

Üdv,
Fuhur

Szia!

Én is erre hajtok, csak először ki akarom tapasztalni, hogy milyen módon kell elkészíteni a jó panorámához az alapot.
Aztán jöhetnek a látványos tájak.
Ötletem már van rá.

Nekem kb 2 perc körbefotózni egy panorámát, így azért egy aksival is lehet többet készíteni. Az Inspire mennyit repül egyszerre?
Te hány kört csinálsz vele a teljes panóhoz?

fuhur
2015-04-13, 22:45
Hi,
Az Inspire kb 15-18 percet repül. Inkább 15 és akkor nincs izgalom :)
Én három kört fotózok. Viszont azért tart kissé sokáig, mert az Inspire appjában beállított automatikus fotózásnál 5 sec a leggyorsabb. Ez kényelmes, de hamar ráérez az ember és akkor már lehetne gyorsabb. Ha kézzel exponálok, akkor valamivel gyorsabb, de én szeretem nézni a gépet. Automata módban meg nem kell a telefont nézni (úgyse látok rajta semmit, mert süt a nap és amúgy is közelre szemüvek kell :) ) viszont az exponáláshoz tartozik hangeffekt, így mindíg tudom, hogy mikor fordulhatok tovább. Így jön ki kb. két panoráma az egy aksival.
Még arra gondoltam, hogy az Inspire kamerája forgatható. Stabilabb a pont, ha nem a kopter forog, hanem a kamera. De ezt most csak a telefonon keresztül tudom forgatni. A távirányítón nem tudtam a forgatást hozzárendelni semmihez :( Majd lehet, hogy még értekezek Kicsi Csennel :)

Kerti
2015-04-13, 23:53
Pedig pont arra gondoltam, hogy neked mennyivel jobb, hogy magát a kamerát tudod forgatni és így nem mozdul el a gép a forgás miatt.
Nekem van árnyékoló a telóra így még napsütésben is tökéletesen látok mindent.
Mondjuk, ha van velem valaki akkor szólok neki, hogy nézze már a gépet, hogy nem történik e valami :) .
Én már csak azért is nézem az élő képet, mert abból látom, hogy mennyit kell fordulni, hogy jó legyen az átfedés, valamint hogy mennyit kell billenteni a következő körhöz.
Nekem is három kör kell (plusz a függőleges) a kellő átfedéshez.

pulsarxp
2015-04-14, 00:04
Szerintem ezt én is ki fogom próbálni.. . :)
Csak múljon el a szélvihar odakint :)

ja, és a külön topik is jó ötlet, ott az első hsz-be lehetne írni egy gyors How To-t ;)

Kerti
2015-04-14, 00:15
Én is ezért gondoltam, mert külön topikban nem süllyedne el a leírás és tapasztalatok, ha valaki kedvet kap a panorámázáshoz.

pulsarxp
2015-04-14, 01:11
Én is ezért gondoltam, mert külön topikban nem süllyedne el a leírás és tapasztalatok, ha valaki kedvet kap a panorámázáshoz.

jaja, én is már 1 napja keresem a leírást, de még nem bukkantam rá. Mondjuk a topikot is kerestem pár órát, mert nem tudtam már melyikbe volt téma ;)
És mivel Te vagy a guru, téged ért a megtiszteltetés, hogy megcsinálhatod :D (ha van kedved ;) )

Kerti
2015-04-14, 17:14
jaja, én is már 1 napja keresem a leírást, de még nem bukkantam rá. Mondjuk a topikot is kerestem pár órát, mert nem tudtam már melyikbe volt téma ;)
És mivel Te vagy a guru, téged ért a megtiszteltetés, hogy megcsinálhatod :D (ha van kedved ;) )

Köszönöm a megtiszteltetést, de szerinem az lenne a jobb, ha egy moderátor áthelyezné egy új topikba az ezzel kapcsolatos hozzászólásokat, mert már van bőven és egyébként is ez a topik mostanában csak erről szólt, így nem is lenne nehéz, viszont megmaradnának az eddigi infók is. Ez így nem járható út?

Kerti
2015-04-14, 23:54
Elkészült az egyik alap a panorámából amit a hétvégén csináltam.
Ez már egész jónak mondható, de még mindig vannak benne hibák, sajnos.

http://www.biwak.hu/_kerti/panorama/Phantom/fogado/fogado.html

@fuhur. Te melyik Panotour-t használod, mert mióta frissítettem az újra (v2,3), azóta egyszerűen nem boldogulok vele.

fuhur
2015-04-15, 00:17
Huhhhhh....
Ez nem semmi! Sokáig keresgéltem, mire egy törést találtam benne (a tó előtt a földút). Gratulálok! Ráadásul mindezt szeles időben.
Azért is tetszik, mert a panorámád alapján nem kell feltétlenül hegyvidéket fotózni, hogy jól mutasson. Tényleg tetszik.

Panatour: nekem 2.0.0 van. Mit tud az új, amitől jobban telnének a napjaim?

Ma meghoztam a két új Inspire aksimat. Ráadásul ezek a nagyobb kapacitásúak, amikre a gyártó 22 perc repidőt ír az eredeti 18 perccel szemben :) Csak legyen egy kis időm....

Elkészült az egyik alap a panorámából amit a hétvégén csináltam.
Ez már egész jónak mondható, de még mindig vannak benne hibák, sajnos.

http://www.biwak.hu/_kerti/panorama/Phantom/fogado/fogado.html

@fuhur. Te melyik Panotour-t használod, mert mióta frissítettem az újra (v2,3), azóta egyszerűen nem boldogulok vele.

relaxman
2015-04-15, 08:28
Tényleg klassz, gratula..
Nagyon hangulatos a tóval, folyóval.
De ezek a csíkos, moire jelenségek vajon miért vannak? Főleg nagy látószögű állásnál.

Kerti
2015-04-15, 20:12
Huhhhhh....
Ez nem semmi! Sokáig keresgéltem, mire egy törést találtam benne (a tó előtt a földút). Gratulálok! Ráadásul mindezt szeles időben.
Azért is tetszik, mert a panorámád alapján nem kell feltétlenül hegyvidéket fotózni, hogy jól mutasson. Tényleg tetszik.

Panatour: nekem 2.0.0 van. Mit tud az új, amitől jobban telnének a napjaim?

Ma meghoztam a két új Inspire aksimat. Ráadásul ezek a nagyobb kapacitásúak, amikre a gyártó 22 perc repidőt ír az eredeti 18 perccel szemben :) Csak legyen egy kis időm....

Köszi. Van benne több törés is de ezek már nem vészesek, ráadásul megnéztem, hogy ezek már egy egyszerű PhotoShop javító ecsettel orvosolható, csak végig kell bogarászni a teljes képet. Az sokkal macerásabb. Erre most nem volt időm de most csak az volt a lényeg, hogy meg lehet csinálni a panorámát.

Panotour-ból én eddig az 1.8-at használtam és most tértem át a 2.3-ra. Sajnos ezen teljesen más minden ezért nem boldogulok. Elvileg te is ezt használod, mert a kettes sorozatnál történt a váltás. Vissza kellett térnem az egyeshez, hogy megcsináljam a panot, mert annyira nem boldogultam vele. Minden máshol van, de azt látom, hogy többet tud. Neked könnyű, mert rögtön ezzel kezdted. Majd kérdezek tőled, hogy mi hol van :D

Kerti
2015-04-15, 20:21
Tényleg klassz, gratula..
Nagyon hangulatos a tóval, folyóval.
De ezek a csíkos, moire jelenségek vajon miért vannak? Főleg nagy látószögű állásnál.

Köszi neked is.

A csíkozás szerintem hardveres dolog lehet, mert csak a nagy felbontású panorámáknál van jelen (ezt elég nagyban tettem fel).
Egy sima PC-n nekem is csíkozódik, de a Mac gépen akárhogy forgatom, tökéletesen jelenik meg.
Ezt észrevettem a Phantom videóinál is, hogy a PC-n a gyors fordulóknál eléggé szétesik a kép, a Mac-en viszont tű élesen mozog minden.

fuhur
2015-04-16, 22:18
Sziasztok!

Ma reggel volt egy szabad fél órám. A következő kíséreletm lényege az volt, hogy két panorámát készítek ugyanott. Egyet alacsonyabban, a másikat magasabban.
http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Dunapart.html

Annyira nem lett jó, mint gondoltam, de azért feltehető.

Kerti!
Te milyen magasról szokta készíteni a képeket?

ITEM
2015-04-16, 22:27
Sziasztok!

Ma reggel volt egy szabad fél órám. A következő kíséreletm lényege az volt, hogy két panorámát készítek ugyanott. Egyet alacsonyabban, a másikat magasabban.

Annyira nem lett jó, mint gondoltam, de azért feltehető.?

Fehér lap,nem látszik semmi. Te videózni is szoktál? Tehetnél fel videókat is majd. :)

fuhur
2015-04-16, 22:30
Bocs, pár perc, mert most vettem észre, hogy az egyik panoráma a másik tükörképe :(
Most töltöm a javítottat.
Videót is készítettem, de itthon nem tudom vágni. Majd teszek azt is...

ITEM
2015-04-16, 22:37
Semmi gond,gondoltam,hogy nincs minden fent. A jogosultságokat állítsátok majd be,mert így kicsit "szellős" a szerver. :)

fuhur
2015-04-16, 22:46
Nos, ezer bocsánat! Ímhol a link:
http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Dunapart_.html

Kerti
2015-04-16, 23:03
Sziasztok!

Annyira nem lett jó, mint gondoltam, de azért feltehető.

Kerti!
Te milyen magasról szokta készíteni a képeket?

Ez is már tök jó szerintem. Itt is az a gond, amit én is észrevettem, hogy a vízszintes kamera állásnál nagyon belevilágít a nap a lencsébe és emiatt az a kör nagyon sötét lesz. A Szirmabesenyői panorámánál úgy fűztem össze, hogy a felső kört kihagytam, mert az alatta levő körnél a képeken rajta volt az égbolt, csak pont a tetején. Ez is tapasztalat, hogy nem biztos, hogy kell a teljesen vízszintes kör, ha nincs belenyúló tereptárgy az égbe. Te mibe fotózol, JPG, vagy RAW?

A legutóbbit 40m-en csináltam. Előtte próbálkoztam 10-20 m-en is.

Apropó, a PTGui-nál használod az Optimizer-t? Sokat tud javítani az összefűzésen.

Az Inspire kinézetre nekem nagyon bejön de így alulról fotózva nagyon bután néz ki :D (Bocsi)

ITEM
2015-04-16, 23:04

Ezt hogy csináltátok ? Valaki alulról lefotózta a gépet ?

4954

pulsarxp
2015-04-16, 23:06
Ezt hogy csináltátok ? Valaki alulról lefotózta a gépet ?

4954
Ezt valaki írta, hogy oda photoshoppolja a phantomot, így nem egy fekete kocka lesz ott :)

fuhur
2015-04-16, 23:23
Szia Kerti!

Igen, ezt a fény problémát látom. Én arra gondoltam, hogy más beállítással fotónám a vízszintes kört. Az Inspire appjában ezt menet közben tudom állítani. Majd kipróbálom. Én szeretem az eget és a felhőket. Szóval nem feltétlenül mondanék le róluk :)

JPG-t használok, mivel nem vagyok fotós és nem is veszem észre azokat az "apró" eltéréseket, amiket a profik fényévekről, csukott szemmel is látnak :) Nálam pragmatikusan a file mérete okán született a döntés.

Az Optimizert nem használtam. De most, hogy mondod megnézem.
Érdekes ez a PS is. Eddig alig bírta a gépem. Most meg fut egy rakat alkalmazás és mégse omlik össze. Ha fogaskerekekből állna a laptopom mondanám, hogy összekopott :)

Az Inspire alakja nekem is tetszik, de alulról ezt mutatja :( Csak azért, mert jobban néz ki, nem teszek oda egy oldalnézeti képet :)

fuhur
2015-04-16, 23:26
Igen, a gép le lett fotózva külön, majd a panoráma képhez hozzá lett téve. A fekete lik azért jóval nagyobb, így a kék eget is némi PS segítséggel pótlom és arra teszem még fel az Inspire külön készült fotóját. Keri útmutatásai alapján készült. Kicsit visszalapozva, pontokba szedve megtaláljátok az eljárást.

Kerti
2015-04-16, 23:41
Szia Kerti!

Igen, ezt a fény problémát látom. Én arra gondoltam, hogy más beállítással fotónám a vízszintes kört. Az Inspire appjában ezt menet közben tudom állítani. Majd kipróbálom. Én szeretem az eget és a felhőket. Szóval nem feltétlenül mondanék le róluk :)

JPG-t használok, mivel nem vagyok fotós és nem is veszem észre azokat az "apró" eltéréseket, amiket a profik fényévekről, csukott szemmel is látnak :) Nálam pragmatikusan a file mérete okán született a döntés.

Az Optimizert nem használtam. De most, hogy mondod megnézem.
Érdekes ez a PS is. Eddig alig bírta a gépem. Most meg fut egy rakat alkalmazás és mégse omlik össze. Ha fogaskerekekből állna a laptopom mondanám, hogy összekopott :)

Az Inspire alakja nekem is tetszik, de alulról ezt mutatja :( Csak azért, mert jobban néz ki, nem teszek oda egy oldalnézeti képet :)

A felhőkkel én is úgy vagyok, hogy kellenek. A legutóbbinál is hiányolom, ezért most azon kísérletezem, hogy hogyan lehetne hozzá tenni.
Az Optimizert próbáld ki (mindegyik állítási lehetőségét), mert sokat javíthat.
Nyilván bután nézne ki egy oldalsó nézet az Inspire-ről. Nem is azért mondtam, csak még nem nagyon lehetett látni ilyen szögből ezt a gépet.

ITEM
2015-04-17, 20:44
Értem. Köszi a válaszokat. :)

fuhur
2015-04-17, 22:36
Itt szeretnénk teret adni azoknak, akik készítettek, vagy szeretnének készíteni panorámafotókat multikopterek fedélzetéről.

Egy rövid útmutatás arró, hogy miként készíthetünk egyszerűen ilyen képeket:

1. Körbe kell fotózni úgy, hogy a képek között 50%-os átfedés legyen.
2. Billenteni lefelé a kamerát annyira, hogy az előző álláshoz képest függőlegesen 50%-os átfedés legyen és végrehajtani az 1-es pontot.
3. Ha kell még egyszer végigcsinálni a 2-es pontot.
4. Teljesen lebillenteni a kamerát, hogy készítsen egy képet maga alá.
5. Ahhoz, hogy a gép is rajta legyen a képen, kell készíteni egy képet (valami egyéb fényképezővel) róla alulról.
6. A képek összefűzéséhez én a PTGui programot használom amivel a panoráma egy részét el lehet készíteni. Azért csak egy részét, mert a felső részek hiányoznak a kamera látószöge és billenthetősége miatt.
7. Ha meg van az összefűzött kép akkor én PhotoShop-al hozzáteszem az égboltot és egy PhotoShop plug-in segítségével a Phantomot is rá lehet helyezni a képre.
8. Ezután a Kolor Panotour nevű programmal elkészítem a lejátszót aminél egyéb effekteket (pl.: nap csillanás, stb) is el lehet helyezni a kimeneti oldalon.

Kb ennyi.
Kerti

fuhur
2015-04-17, 22:37
További információk közzétélelére fenntartott.

fuhur
2015-04-17, 23:05
Sziasztok!

Indítottam egy panorámafotózás témát. Egyeztettem Kertivel, szóval nem lenyúlva az általa índított panorámás dolgokat. Moderátorral is beszéltem. Amint ideje engedi innen a témához kapcsolódó hozzászólásokat átteszi. A téma első hozzászólásába bemásoltam Kerti útmutatását a panorámafotózáshoz. Ezt így minden érdeklődő könnyedén megtalálja.

Üdv,
Fuhur

RC Zumuld
2015-04-17, 23:29

Szia,

A vízszintes körön miért olyan a kép, mintha egy fátyol volna rajta? A kőbányási is ilyen volt már.

Zs

fuhur
2015-04-17, 23:35
Úgy gondolom az égbolt okozta erős fény miatt.

Kerti
2015-04-17, 23:41
Jól gondolod, az okozza, hogy azon a körön az ellenfény miatt sokkal sötétebbek a képek. Ezt még ki kell küszöbölni.

fuhur
2015-04-18, 13:54
.
.
.
Még arra gondoltam, hogy az Inspire kamerája forgatható. Stabilabb a pont, ha nem a kopter forog, hanem a kamera. De ezt most csak a telefonon keresztül tudom forgatni. A távirányítón nem tudtam a forgatást hozzárendelni semmihez :( Majd lehet, hogy még értekezek Kicsi Csennel :)

Most értekeztem Kicsi Csennel a kamera forgatásának ügyében. Nem örvendeztetett meg. Azt mondta, hogy ez csak két távirányítóval lehetséges :(
Szóval marad a kopteres forgolódás.

Kerti
2015-04-18, 14:41
Sziasztok!

Indítottam egy panorámafotózás témát. Egyeztettem Kertivel, szóval nem lenyúlva az általa índított panorámás dolgokat. Moderátorral is beszéltem. Amint ideje engedi innen a témához kapcsolódó hozzászólásokat átteszi. A téma első hozzászólásába bemásoltam Kerti útmutatását a panorámafotózáshoz. Ezt így minden érdeklődő könnyedén megtalálja.

Üdv,
Fuhur

Köszi a külön topikot és a közbenjárást.

fuhur
2015-04-20, 00:12
Ma repítettem egyet az Inspirét és ha már.... akkor nyilván panoráma :)
Arra voltam kíváncsi, hogy ha készítek olyan sort is, ahol főként az ég látszik alig egy kis horizonttal, akkor ki tudom-e szedni azt a "fátyolos" felső részt.
Mintha a DJI is ezt szerette volna, mert eddig a fotózáshoz nem emeltem fel a talpait a gépnek (hiszen úgysem forgatom a kamerát külön), de most a frissített szoftverrel az Inspire felszállás után automatikusan felhúzta a lábait :) És ha már felhúzva, akkor még magasabbra tudom a kamerát emelni.

A tapasztalat vegyes. Részben igazam lett. Elég sok szüttyögéssel ugyan, de szépen ki tudtam venni a fátyolos részeket. Az ég és a felhők, sőt még a nap is nagyon szépen megjelent. Az Inspire kamerája azért elég jó.
Viszont vagy mert már nagyon elbíztam magam, vagy a szél miatt, de elég ramatyul rakta össze a PTGui. Persze lehet javítgatni, meg is tettem, de most ebből nem teszek közzé panorámát.
Kerti! Neked melyik verziója van meg a PTGui-nak? Nekem a 10. 0. 11. van.

Kerti
2015-04-20, 20:25
Kerti! Neked melyik verziója van meg a PTGui-nak? Nekem a 10. 0. 11. van.

Én is a v10.0.11-et használom.
Következő panorámánál ki akarom próbálni, hogy raw-ban fotózok, mert akkor szerintem simán ki lehet húzni a sötét részeket utólag. Meglátjuk.

Kerti
2015-04-28, 22:42
Így könnyű :)

relaxman
2015-04-28, 22:44
gondolom videózik..

fuhur
2015-04-28, 23:00
Én ezeket az optikákat nézegettem:
http://www.pano-pro.com/index.php?route=product/category&path=66

Aztán arra jutottam, hogy illesztési gondom ugyan nem lenne, de a felbontás elég ergya, hiszen egy 12 megapixeles szenzorral készülne a teljes panoráma. Így aztán letettem a panoráma optika vásárlásról.

Különben most készültem el egy terület panorámájával. Pontosabban 5 panoráma és természetesen lehet köztük járkálni. Szüttyögtem vele sokat. Sajna itt nem oszthatom meg, de keresek majd egy helyet, amit hasonlóan elkészítek és akkor azt felteszem.

Most arra jutottam, hogy 4 kört fotózok és a lefele irányt is körbefotózom. A legjobbra akkor sikeredik, ha szélcsend van. Mondjuk ez nem meglepő. Azt gondolom nem is a billegés (mert azt a gimbal kezeli), hanem a transzlációs mozgások okozzák a hibát.

fuhur
2015-04-28, 23:23
Most azon lamentálok, hogy az Inspiréhez mégiscsak jó lenne a második távirányító, mert akkor korrektül tudnám a kamerát forgatni és így tudnám csökkenteni a pozícióhibát. Csak hát az ára.... :(

Kerti
2015-04-28, 23:41
Én ezeket az optikákat nézegettem:
http://www.pano-pro.com/index.php?route=product/category&path=66

Ezeket én is nézegettem még régebben, de az a gond velük, hogy nagyon kicsi lesz a felbontás és a tükör torzítása is sokat ront a képen.
Ami a legjobban közel állt ahhoz, hogy elgondolkodjam rajta az a Ricoh Theta panoráma fényképezője volt.
https://theta360.com/en/ A gond az árával és minőségével volt. Sajnos még ennek is elég gyenge a felbontása, pedig ez már két lencsével dolgozik.
Egyik barátomnak van egy ilyen. Nagyon jópofa cucc, mert videót is tud és bármilyen mozgást le lehet fotózni vele. Ötleteltünk is, hogy felkötözzük a Phantom-ra és úgy fotózunk vele. :)

sityak
2015-05-03, 15:42
első próbálkozás (http://legipanorama.hu/work/bipark.html)

sityak
2015-05-03, 17:33
meg még egy (http://legipanorama.hu/work/duna.html)

RC Zumuld
2015-05-03, 18:39
meg még egy (http://legipanorama.hu/work/duna.html)

Szia,

Két kérdésem volna. Milyen kamerát használsz, illetve ez a 2. panoráma hol készült?

Zs

Kerti
2015-05-03, 18:43
Nagyon jók! Gratula!
Engem is érdekel, hogy miket használsz hozzá. Copter, Kamera, Szoftver.

csabatex
2015-05-03, 18:44
A Megyeri hídat vélem felismerni rajta.

sityak
2015-05-03, 18:55
Nagyon jók! Gratula!
Engem is érdekel, hogy miket használsz hozzá. Copter, Kamera, Szoftver.
inspire 1
PTGui Pro
Panotour Pro

legalább is ezek ezzel lészültek
de szerintem visszatérek az Pixhawk + NEX7 pároshoz
csak valahogy meg kellene hergelni az APM-et hogy magától intézze a panorámát és ne kelljen szarakodni a forgással meg az expóval

sityak
2015-05-03, 19:04
Szia,

Két kérdésem volna. Milyen kamerát használsz, illetve ez a 2. panoráma hol készült?

Zs

megyeri hídnál

Kerti
2015-05-03, 19:06
... de szerintem visszatérek az Pixhawk + NEX7 pároshoz
csak valahogy meg kellene hergelni az APM-et hogy magától intézze a panorámát és ne kelljen szarakodni a forgással meg az expóval

Mesélhetnél erről egy kicsit.

sityak
2015-05-03, 19:16
Mesélhetnél erről egy kicsit.

APM elég jól programozható

elvileg teljesen önállóan képes arra, hogy megadott ponton marad és megadott szög elfordulás után exponál, majd tovább fordul
illetve képes billenteni a gimbalt is

pulsarxp
2015-05-04, 22:31
köszönöm a leírást.
Elkészítettem én is ennek alapján a panoráma képet.
Hát... nem lett az igazi. Hiába volt GPS tartás a gép szépen elmászott, így adódnak hibák, illetve a nagylátószög sem segít szerintem.
De tanultam a hibákból, legközelebb alaposabb leszek, és a jó ideje halogatott IMU kalibrációt is megcsinálom, mert tudom hogy az a bűnös. :)
http://www.fpvegyesulet.hu/pulsarxp/panorama/panorama1.html

sityak
2015-05-05, 08:52
köszönöm a leírást.
Hát... nem lett az igazi. Hiába volt GPS tartás a gép szépen elmászott, így adódnak hibák, illetve a nagylátószög sem segít szerintem.
De tanultam a hibákból, legközelebb alaposabb leszek, és a jó ideje halogatott IMU kalibrációt is megcsinálom, mert tudom hogy az a bűnös. :)

szép nagy placc :D

az alján kicsit elmászott valami, de kezdetnek nem rossz
ha nem akarsz az éggel bíbelődni, akkor a panoban a "tour" menüben alul a hotspot editorban van crop tool
azzal le tudod vágni a fekete részeket, igaz nem lehet felfele nézni, de ott nem is nagyon van semmi érdekes

ptguiban a control point alatt tudsz még hozzáadni referencia pontokat, hogy jobb legyen az illesztés
illetve erősen javallott az optimizer használata is

Üdv

Kerti
2015-05-05, 18:30
köszönöm a leírást.

Elsőre szerintem sem rossz!
A felső körrel nincs is nagy baj de az alsónál valami nagyon félre csúszott.
Olyan, mintha hiányozna neki kép, vagy kicsi volt az átfedés. Hány kört fotóztál?

nhadrian
2015-05-06, 07:26
Valóban, APM:Copterben-ben lehet olyan missziót írni hogy teljesen automatikusan elkészíti a teljes panoráma fotózást, akár több kamera állásban is (már amennyiben be van állítva normálisan a gimbal vezérlése is).
És még script se feltétlenül kell!!!

sityak
2015-05-08, 23:12
http://legipanorama.hu/work/oceanarok.html

sityak
2015-05-08, 23:14
Valóban, APM:Copterben-ben lehet olyan missziót írni hogy teljesen automatikusan elkészíti a teljes panoráma fotózást, akár több kamera állásban is (már amennyiben be van állítva normálisan a gimbal vezérlése is).
És még script se feltétlenül kell!!!
szívesen veszek bármilyen ötletet

én alapvetően első körben circle üzemmódra gondoltam a vezérlő és a kamera és a vezérlő közti kb 30cm-es távval

Kerti
2015-05-10, 16:42
Bükk, Létrástető 70m-en:
http://www.biwak.hu/_kerti/panorama/Phantom/letrasteto/virtualtour.html

pulsarxp
2015-05-10, 17:54
Lassan csinálhatnánk egy külön weboldalt a sok képnek, így egy helyen (is) meg lennének ;)

Kerti
2015-05-10, 18:24
Lassan csinálhatnánk egy külön weboldalt a sok képnek, így egy helyen (is) meg lennének ;)

Erre már én is gondoltam, hogy kéne egy térképet csináni, ahol már készültek légi paoráma fotók.

STorm63
2015-05-10, 20:04
Bükk, Létrástető 70m-en:

Szevasz, a panorámát melyik progival csináltad?

pulsarxp
2015-05-10, 20:09
Erre már én is gondoltam, hogy kéne egy térképet csináni, ahol már készültek légi paoráma fotók.
Akár... nem rossz otlet :)
Egyebkent goproval csinalod a felvetelt?
Allitasz be valami lencse korrekciot?

Kerti
2015-05-10, 22:58
Szevasz, a panorámát melyik progival csináltad?

Szia, PTGui és Kolor Panotour.

Kerti
2015-05-10, 23:01
... Egyebkent goproval csinalod a felvetelt?
Allitasz be valami lencse korrekciot?

Ha a panoráma tetejére nézel akkor láthatod, hogy mivel csinálom. Nem Gopro-t használok, hanem Phantom Vision +-t.
Lencsekorrekciót nem állítok de nem is kell.

pulsarxp
2015-05-11, 05:09
Ha a panoráma tetejére nézel akkor láthatod, hogy mivel csinálom. Nem Gopro-t használok, hanem Phantom Vision +-t.
Lencsekorrekciót nem állítok de nem is kell.
Hopp, jogos, bocsi :)
Valami kamera korrekciot kene csinalnom a nagy látószög végett, de meg nem jottem rá, hogy hogyan :)

Kerti
2015-05-11, 09:09
Hopp, jogos, bocsi :)
Valami kamera korrekciot kene csinalnom a nagy látószög végett, de meg nem jottem rá, hogy hogyan :)

Az összefűzéshez nem kell korrekció, mert akkor nem fogod tudni összefűzni.
A 180 fokos halszemnél aminek már teljes kör a képe, annál sem kell korrekció!
Egyébként a PhotoShop-ban van lencsekorrekció. Akár konkrét kamerára is. A Dji is benne van.

pulsarxp
2015-05-11, 09:14
Az összefűzéshez nem kell korrekció, mert akkor nem fogod tudni összefűzni.
A 180 fokos halszemnél aminek már teljes kör a képe, annál sem kell korrekció!
Egyébként a PhotoShop-ban van lencsekorrekció. Akár konkrét kamerára is. A Dji is benne van.

Hat a photoshop nekem kínai, csak a PTGui-t használtam, de ha idojárás engedi, holnap meg probalok megint egyet csinálni, most mar talán a gep sem fog el sodrodni, hatha igy szebb lesz az eredmény :)

sityak
2015-05-11, 10:10
a PTGui-ban is van lencse korrekció
sokat nem is kell vele bajlódni, mert képes az EXIF-ből kiszedni magának mindent

Kerti
2015-05-13, 15:55
Egy újabb panóm:

http://www.biwak.hu/_kerti/panorama/Phantom/besenyo_sportpalya/virtualtour.html

ErniE
2015-05-13, 17:02
Gratulálok! Ez tényleg jól sikerült.

sityak
2015-05-13, 17:37
kipróbáltam a ligtroom cc panoráma lehetőségét
vegyesek az élmények
belefutottam egy olyan panorámába, amit a PTGui-ban nem nagyon tudtam szépen összerakni épület fal elcsúszások és elég sok hibát generált benne egy rakat tükröződés
ez speciel nem az, de itt is látszik a különbség
a lightroom féle cucc, sokkal részletesebb és élesebb
viszont az látszik, hogy nem gömbre van felkészítve a program, ugyanis a két széle nem egyezik
sem színben sem pixelben nem tölti ki valamiért
pl a kolorban is a teljes kört csak 359,7 fok-ra állítja, nem is lehet körbeforgatni, addíg amig nem mondom meg neki, hogy teljes 360fok a kép

PTGui
https://dl.dropboxusercontent.com/u/3170/11.jpg (https://dl.dropboxusercontent.com/u/3170/1.tif)
Lightroom
https://dl.dropboxusercontent.com/u/3170/2.jpg

hiba
https://dl.dropboxusercontent.com/u/3170/hiba.png

Kerti
2015-05-13, 19:51
A PhotoShop-al nekem is mindig az volt a bajom, hogy nem csinálja meg a teljes kört. A két szélét sosem illeszti össze. Érthetetlen.

STorm63
2015-05-14, 16:32
Készítettem egy balatoni panorámát: http://tormasiproductions.hu/Balatonvilagos.html
és kijavítottam a szentgáloskérit is: http://tormasiproductions.hu/Szentgalosker.html
Lapa puszta ege a kedvencem bár még nem tökéletes, de már alakul.

Kerti
2015-05-14, 17:34
Készítettem egy balatoni panorámát: http://tormasiproductions.hu/Balatonvilagos.html
és kijavítottam a szentgáloskérit is: http://tormasiproductions.hu/Szentgalosker.html
Lapa puszta ege a kedvencem bár még nem tökéletes, de már alakul.

Nagyon szépek a panorámáid. Gratula.
A balatoni nagyon tetszik.
Milyen progit használsz hozzájuk? Az égboltot milyen technikával oldod meg? Honnan veszed?

STorm63
2015-05-24, 10:00
Nagyon szépek a panorámáid. Gratula.
A balatoni nagyon tetszik.
Milyen progit használsz hozzájuk? Az égboltot milyen technikával oldod meg? Honnan veszed?

Szevasz,
Bocs a későn jött válaszért, nagyon el voltam foglalva. Kolor Panotourt használom a panoráma készítéshez, amikor van lehetőségem lefényképezni az eget és szépek a felhők akkor lefotózom és így később fel tudom használni jelen esetben egy egy panorámához.
Program lehetőséget ad arra, hogy exportáljam a panorámát egy sík képpé így ki tudom javítani Photoshoppal majd visszaimportálom így a program ismét panorámát csinál belőle.

sityak
2015-05-31, 19:33
http://legipanorama.hu/work/pecsely.html

Kerti
2015-05-31, 21:08
http://legipanorama.hu/work/pecsely.html
Szép lett! Milyen magasból készítetted?

sityak
2015-06-01, 13:46
Szép lett! Milyen magasból készítetted?

150m-en

sityak
2015-06-01, 17:19
http://legipanorama.hu/work/szigliget.html

135m-en készült

sityak
2015-06-01, 17:43
Bükk, Létrástető 70m-en:
azt mondd meg nekem, hogy a little planet hogy megy nálad?
én hiába kapcsolom be, nekem nem műxik
mit rontok el?

RC Zumuld
2015-06-01, 17:53
Jók ezek a felvételek technikailag, de a fotók nekem látványra olyan furcsák. Valószínűleg ez a Phantom kamerájának feldolgozási algoritmusára/ jellemzőjére vezethető vissza. Olyan, kicsit HDR- es, fakó, furcsaszínű, kontraszttalan, illetve mintha az utófeldolgozáskor a hisztogramnak nem a teljes szélessége lenne kihasználva.
Ezzel a véleményemmel nem akarok bántó lenni, de a fotófeldolgozás kapcsán kikívánkozott belőlem.
Egy tökéletes légi panorámához szerintem 3 dologhoz kell érteni:

- kopter+ hogyan
- képek összefűzése
- fotófeldolgozás

Zs

kiskiru
2015-06-01, 18:20
:D Azért ez még mindig kiválló élmény nyújt attól függetlenül hogy ki lett e használva a hisztogramm teljes szélessége vagy sem :D vagy éppen a kontraszt nem oda van állitva ahol a legtökéletesebb lenne :D

RC Zumuld
2015-06-01, 19:36
Szo se rola, kivalo elmeny... :)

Kerti
2015-06-02, 21:46
azt mondd meg nekem, hogy a little planet hogy megy nálad?
én hiába kapcsolom be, nekem nem műxik
mit rontok el?

Nem tudom mit rontol el, mert én is csak annyit csinálok, hogy bekapcsolom és működik. PC-t vagy Mac-et használsz?

sityak
2015-06-02, 23:03
Nem tudom mit rontol el, mert én is csak annyit csinálok, hogy bekapcsolom és működik. PC-t vagy Mac-et használsz?

mac

Kerti
2015-06-03, 20:48
mac

Én is. Verzió szám?

sityak
2015-06-03, 22:21
Én is. Verzió szám?

2.3.2 64bit

Kerti
2015-06-03, 22:40
2.3.2 64bit

Én is. Akkor nem értem, és nincs ötletem. :(

sityak
2015-06-03, 22:53
Én is. Akkor nem értem, és nincs ötletem. :(
Csereljunk mar egy alap csomagot, a panoramaval meg a kolor mentessel
hatha abbol kiderul

Kerti
2015-06-03, 23:42
hatha abbol kiderul

Oké, küldj privátban egy csomagot és megnézem, hogy mit csinál vele az én programom.

sityak
2015-06-04, 23:44
https://dl.dropboxusercontent.com/u/3170/megyeri_hid_pano.jpg

fuhur
2015-06-06, 22:42
Tegnap láttam az út mentén kék virágz mezőt. Ma visszamentem és lefotóztam. Állítólag mustár, de én ehhez nem értek.

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/mustar_F_.html

A távolban látszik egy másik is :)

sityak
2015-06-07, 22:33
budai várnegyed (http://legipanorama.hu/work/buda.html)

sityak
2015-06-13, 07:35
Budapest 500m (http://legipanorama.hu/work/bp500.html)

relaxman
2015-06-13, 07:38
Hú, bátor vagy. Azt lehet tudni Bp felett hány m-rel mennek az utasszállítók?

sityak
2015-06-13, 08:47
Hú, bátor vagy. Azt lehet tudni Bp felett hány m-rel mennek az utasszállítók?
2900 m a minimális repülési magasság
de van hogy 1000- ig lemerészkednek

Kerti
2015-06-13, 17:08
Budapest 500m (http://legipanorama.hu/work/bp500.html)

Húúúú bakker ez nagyon komoly. Gratulálok.
Tényleg bátor vagy. Hogy csinálod az ereszkedést és mennyi idő alatt, mert itt már a gépet tutira nem látod.

Kerti
2015-06-13, 19:49
Miskolc 100m (http://www.biwak.hu/_kerti/panorama/Phantom/miskolc_uveggyar/)

sityak
2015-06-13, 20:38
Húúúú bakker ez nagyon komoly. Gratulálok.
Tényleg bátor vagy. Hogy csinálod az ereszkedést és mennyi idő alatt, mert itt már a gépet tutira nem látod.

kevesebb mint 2 perc a fel és kicsivel több a vissza út, fent meg olyan 10-12 percet szöszmötölök, vagy panóval vagy videóval
látni nem látom valóban, de ilyen nagy magasságnál rendszerint csak függőlegesen emelkedek, nem nagyon viszem el a gépet semerre

fuhur
2015-06-16, 22:09
Készítettem egy kis "sétát" a Garancsi-tó környékén. Látható az Üvegtigris büfékocsija is :) Nem döngettem magassági rekordukat, csupán harmincegynéhány méter magasságból készültek a felvételek. Jó nézelődést!

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Garancs_.html

Kerti
2015-06-16, 22:39
Készítettem egy kis "sétát" a Garancsi-tó környékén. Látható az Üvegtigris büfékocsija is :) Nem döngettem magassági rekordukat, csupán harmincegynéhány méter magasságból készültek a felvételek. Jó nézelődést!

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Garancs_.html

Jó kis túra lett! Főleg, hogy harmincegynéhány méter magasságban csináltad, mert én azt tapasztaltam, hogy minél magasabban készítem el a panorámát annál könnyebb összefűzni. 100m-en bármelyiket jól rakja össze a progi.

fuhur
2015-06-16, 23:03
Köszi!
Én azt tapasztaltam, hogy a tizenpárméteres magasságból készített fotók összefűzésénél sok a gond. A horizontnál is jól látható peoblémák vannak, de harminc métertől ezek a gondok jelentős mértékben csökkentek.

A mostani képeken van még egy hiba. Nevezetesen a horizont alatti sáv (elég széles) erősen "matt" hatású. Ezt tudom korrigálni, csak nem mindegyik panorámánál tettem meg. Az oka a napsütés. Gyakorlatilag a lefele néző kamera szép éles és kontrasztos képet ad, de a vízszintes közeli állásnál a fénytől ez a kontraszttalan jön be. Nálam erre a megoldás, hogy úgy készítem a "köröket", hogy legyen egy olyan kör, ahol a horizont, azaz az égbolt kezdete épphogy látszik. Ez egy viszonylag kontrasztos kör lesz, amit aztán az összefűzésnél a "matt" helyett használok. A PTGuinál ezt megfelelő maszkolással be lehet állítani.

RC Zumuld
2015-06-16, 23:06
2900 m a minimális repülési magasság
de van hogy 1000- ig lemerészkednek

Budapest felett 0m- ig emelkedhetsz engedély nélkül...

sityak
2015-06-16, 23:30
Budapest felett 0m- ig emelkedhetsz engedély nélkül...
majd ha elolvasod, hogy mi volt a kérdés, akkor ....

RC Zumuld
2015-06-16, 23:39
Nem kotekedesbol irtam!!! Ki-ki kezelje helyen ezt az infot. Peace.

sityak
2015-06-17, 09:38
Nem kotekedesbol irtam!!! Ki-ki kezelje helyen ezt az infot. Peace.

én sem, pusztán a tényeket próbáltam közölni
amúgy nem csak Bp. ahol 0m az engedett magasság

petya1979
2015-06-17, 09:46
APP körzet legmagasabb pontja+600 méter a minimum megközelítési magasság.Ez a talajtól kb. 900-1200 méter.
Városokban 0 méter,egyéb területeken 150 méter.
És általában mindig van "DE" "CSAK" kötökedő szócska. :)

kiskiru
2015-06-17, 10:08
Szerintem ennek van saját topikja srácok http://forum.rcmodell.hu/showthread.php?13033-FPV-rep%C3%BCl%C3%A9s-jogi-%C3%A9s-biztons%C3%A1gi-szab%C3%A1lyoz%C3%A1sa-(miel%C5%91tt-r%C3%A1f%C3%A1zunk)/page303

Mondjuk én már rég nem megyek oda :D mert 2 perc alatt agyvérzést kapok ott 1-2 embertől :D
Akiknek a legnagyobb a szájuk hogy igy nem meg ugy nem szabad sőt tilos, ők repülnek a leggyilkosabb helyeken meg építik a sok millás húsdaráló gépeket a 0 km-es pilótáknak ........

Kerti
2015-06-17, 20:34
Köszi!
Én azt tapasztaltam, hogy a tizenpárméteres magasságból készített fotók összefűzésénél sok a gond. A horizontnál is jól látható peoblémák vannak, de harminc métertől ezek a gondok jelentős mértékben csökkentek.

A mostani képeken van még egy hiba. Nevezetesen a horizont alatti sáv (elég széles) erősen "matt" hatású. Ezt tudom korrigálni, csak nem mindegyik panorámánál tettem meg. Az oka a napsütés. Gyakorlatilag a lefele néző kamera szép éles és kontrasztos képet ad, de a vízszintes közeli állásnál a fénytől ez a kontraszttalan jön be. Nálam erre a megoldás, hogy úgy készítem a "köröket", hogy legyen egy olyan kör, ahol a horizont, azaz az égbolt kezdete épphogy látszik. Ez egy viszonylag kontrasztos kör lesz, amit aztán az összefűzésnél a "matt" helyett használok. A PTGuinál ezt megfelelő maszkolással be lehet állítani.

Ezek szerint az Inspire ennyivel stabilabban tartja a pozíciót, mert nekem a Vision még negyven méteren is sokat hibázik, bár nagyon függ a széltől. Stabilan 70m felett tudok panorámázni bár az is igaz, hogy még szinte nem is repültem úgy, hogy teljes szélcsend legyen. Remélem nyáron lessz ilyen nap.

A fátyolos dolgot én is pont így küszöbölöm ki, hogy a második körnél a kép tetejéhez igazítom a horizontot és utómunkánál ezt használom.

fuhur
2015-06-18, 22:01
Ez ember nem indul el valami multibigyó nélkül... meg egy laptop is jó, ha van nála, amin futnak mindenféle varászlatos progik :) .
Nos, nálam mindez volt/van. Így ma ezt hoztam össze a balatonboglári Platán strandon:
http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Platan_.html

fuhur
2015-06-20, 23:00
Voltam Tihanyban. Ott most levendula fesztivál van. Bár elég szeles volt az idő, gondoltam egy próbát megér :)

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Tihany_levendula_.html

A képen éppen egy levendulamező látszik. Dolgos és lelkes látogatók "szedd magad levenduláznak". Látszik a Tihany közelében lévő Felső-tó és a Balaton kis része is.

A nagy szél miatt sokat mozgott az Inspire, így a képeket elég nehezen tudtam összerakni. Nem is hibátlan, de azért szerintem elmegy.

Csomee
2015-06-28, 16:15
Van esetleg olyan weboldal ahova fel lehet tölteni panoráma fotókat?
Sajnosnem tudom hova feltenni az elkészülteket... köszönöm!!

sityak
2015-06-28, 16:49
Van esetleg olyan weboldal ahova fel lehet tölteni panoráma fotókat?
Sajnosnem tudom hova feltenni az elkészülteket... köszönöm!!

szia
pl ide
http://freeweb.hu/

Üdv

Csomee
2015-06-28, 21:07
szia
pl ide
http://freeweb.hu/

Üdv

Sajnos Németországból nem tudok regezni rá :(

de azért köszönöm!! :)

sityak
2015-06-28, 23:13
Sajnos Németországból nem tudok regezni rá :(

de azért köszönöm!! :)

írd meg, hogy mit szeretnél névnek meg egy mailcímet, aztán megcsinálom innen
utána már úgy is csak FTP-n kell feltölteni
vagy próbáld meg ezt
http://www.hostinger.de/

Üdv

kovipeti
2015-06-29, 22:12
Legelső próbálkozásom: http://www.legifoto.pe.hu/pano1.html

sityak
2015-06-29, 23:10
Legelső próbálkozásom: http://www.legifoto.pe.hu/pano1.html

elsőnek elmegy :D
mivel készült?
miért nem sikerült megcsinálni a teljes kört?

Csomee
2015-06-30, 18:45
írd meg, hogy mit szeretnél névnek meg egy mailcímet, aztán megcsinálom innen
utána már úgy is csak FTP-n kell feltölteni
vagy próbáld meg ezt
http://www.hostinger.de/

Üdv

Köszönöm már sikerült találnom megfelelőt,most már csak a panoráma feltöltéssel vannak problémáim :)

sityak
2015-06-30, 19:35
Köszönöm már sikerült találnom megfelelőt,most már csak a panoráma feltöltéssel vannak problémáim :)

ki vele, hátha tudunk segíteni

Csomee
2015-06-30, 19:58
ki vele, hátha tudunk segíteni

A wordpressen készítettem el az oldalam,de nem bírok rájönni,hogy milyen módon tudom feltölteni a Kolor Panatour-al elkészült forgatható panoráma képet.... :( Titta béna vagyok :(

sityak
2015-06-30, 21:54
A wordpressen készítettem el az oldalam,de nem bírok rájönni,hogy milyen módon tudom feltölteni a Kolor Panatour-al elkészült forgatható panoráma képet.... :( Titta béna vagyok :(

a kolor kimenete egy könyvtár és egy html file lesz
ha pl. azt a nevet adtad a panorámának, hogy panorama, akkor egy panoramadata könyvtár és egy panorama.html-t kell hogy keress
ezt a könyvtárat és a file-t kell feltöltened FTP-vel mondjuk a tárhelyed alá
javaslom, hogy csinálj egy külön könyvtárat nekik
aztán csak az adott elérést kell ide beillesztened

Üdv

RC Zumuld
2015-07-01, 15:24

Lehet, hogy tévedek, de a wordpress alapvetően egy modulrendszerű blog motor csak. Neked viszont nem erre, hanem egy tárhelyre és egy, a tárhelyre mutató domain- re van szükséged....
Manapság ez már nem túl drága.
Reklámmenteset, korrekt supporttal itt találsz: www.dotroll.hu
Ha nem zavar a sok reklám, akkor: www.uw.hu; www.fw.hu Ezeknél nem kell a domain- ért fizetni, cserébe viszont benne lesz a címben az FW vagy az UW tag.

Zs

Csomee
2015-07-01, 18:06
Lehet, hogy tévedek, de a wordpress alapvetően egy modulrendszerű blog motor csak. Neked viszont nem erre, hanem egy tárhelyre és egy, a tárhelyre mutató domain- re van szükséged....
Manapság ez már nem túl drága.
Reklámmenteset, korrekt supporttal itt találsz: www.dotroll.hu
Ha nem zavar a sok reklám, akkor: www.uw.hu; www.fw.hu Ezeknél nem kell a domain- ért fizetni, cserébe viszont benne lesz a címben az FW vagy az UW tag.

Zs

Nem,sajnos nem tévedsz,ez sajnos így van,most nézek valami más után :) még egy két hét hét és majd talán be tudom linkelni ide,az elkészült panorámákat :) :) :) :)

sityak
2015-07-02, 22:30
Szusza Ferenc Stadion (http://legipanorama.hu/work/stadion.html)

csabatex
2015-07-03, 12:23
A Felcsúti stadion-rol mer valaki felvételt csinálni?
Vagy azt eleve Drónok örzik..... :) :)

ITEM
2015-07-03, 13:25
A Felcsúti stadion-rol mer valaki felvételt csinálni?
Vagy azt eleve Drónok örzik..... :) :)

Az elfogó egységek folyamatosan pásztázzák a környéket. A Viktor irányítja őket személyesen.

https://youtu.be/LaymgxkPhyc?t=28

Csomee
2015-07-05, 21:07
Sziasztok!

Köszönöm a segítségeteket a web lap és a feltöltést illetően!!!
Végre siker van :)

Panoráma Vonyarcvashegyről

http://csomee.esy.es/WeB/Matyas%20K..html

sityak
2015-07-05, 23:27
hatha abbol kiderul

közben rájöttem, hogy miért nincs little planet-em
mivel nem csinálok zenit-et ezért levágom a tetejét
azért nem kezd little planettel

Csomee
2015-07-07, 21:49
balatongyöröki strand felett 80 méterrel.

http://csomee.esy.es/GyStrand/GyStrand.html

Csomee
2015-07-07, 22:16
Ugyanezt a képet belinkeltem a Facebookra is,majd rövid idő után eltünt.Próbáltam visszatenni,majd ezt az üzenetet kaptam:Az üzeneted nem sikerült elküldeni, mert más Facebook-felhasználók által sértőnek talált tartalom található benne.

ezmiez?????

RC Zumuld
2015-07-07, 22:19
Valakinek nem tetszik, hogy ott repkedsz! :(

relaxman
2015-07-07, 22:20
Lehet, a gép alatt, a kék matracon napozó embernek nem tetszett :)
Amúgy hogyhogy ilyen üres a strand? Kiretusáltad?

Csomee
2015-07-07, 22:28
Lehet valakinek látszik az engedély nélkül épített medencéje vagy ház toldása... :)
Ez egy szabad világ,mindenki azt csinálhatja amit szabad... :(

rholas
2015-07-08, 07:40
360 fokos videót mivel lehet késziteni. Láttam egy képet a voltról ott repült egy gopro4 esekkel telerakott "gömb" ami a 3d4k t készitette.
A 3d4k lesz a követlező lépés a kép, film után. A facebook is erre fejleszt meg sok szemüveg gyártó.

relaxman
2015-07-08, 08:25
A youtube is támogatja már.. 3d-4k? Úgy érted 360-4k. A 3D nekem térhatást, mélységet jelent.
Van olyan is, ezért ne keverjük.

fuhur
2015-07-08, 18:46
Sziasztok!

Nem teljesen ide illő, de mégis...
http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/3D/fa.html

Kipróbáltam, hogy mennyire lehet 3D rekonstrukciót képek alapján készíteni. A módszer hasonló a panoráma készítéshez, csak itt nem egy pontból fotózok körbe, hanem egy pontot igyekszem körbefotózni.

Persze, ha nem egy fát, hanem épületet repültem volna körbe, akkor sokkal látványosabb az eredmény. A fa levelei azért feladják a leckét, de az épülettel személyiségi kérdések merülnek fel :) Majd ha lesz valami közzétehető épület,m akkor megosztom.

relaxman
2015-07-08, 19:48
Klassz. Automatikusan repülöd körbe, vagy manuálisan?

ITEM
2015-07-08, 21:57
Sziasztok!

Kipróbáltam, hogy mennyire lehet 3D rekonstrukciót képek alapján készíteni. A módszer hasonló a panoráma készítéshez, csak itt nem egy pontból fotózok körbe, hanem egy pontot igyekszem körbefotózni.

Persze, ha nem egy fát, hanem épületet repültem volna körbe, akkor sokkal látványosabb az eredmény. A fa levelei azért feladják a leckét, de az épülettel személyiségi kérdések merülnek fel :) Majd ha lesz valami közzétehető épület,m akkor megosztom.

A saját autódat kint a prérin fotózd körbe,kíváncsi vagyok az eredményre :)

Kerti
2015-07-08, 23:24
Sziasztok!

Ez nagyon jó! Hogy csináltad (ezt a virtuális panorámát)?

fuhur
2015-07-11, 00:35
Sziasztok!
Bocsánat a kissé megkésett reakcióért :(

Szóval szépen sorba.
- Jelenleg csak prógálgatom és kézzel repülöm körbe a látnivalót. Majd később talán fogok foglalkozni az automatikus körberepüléssel is.
- A módszer nem túl érzékeny a fotók pozíciójára. Ez is hasonlóan történik a panoráma képek illesztési módszeréhez, de itt a program valami miatt sokkal kevésbé érzékeny. Pedig ugyanúgy illeszkedő pontok keresésén alapszik.
- Sajna ebben az esetben igencsak "erőgépre" van szükség. Mármint a képek illesztésénél. Alapvetően GPU-n futtatható értelmes időben, mert pl. nálam egy 4 magos i7-esen, amihez 8 Gb RAM tartozik 2 nap! volt a munkamenet. Ugyanezt a benti GPU-n, amihez még 32 Gb RAM is tartozik, kb 1 óra alatt készült el.
- Az autó jó ötlet. Meg fogom csinálni, de most gőzerővel keresek romokat. Hátha azokat is jól lehet fotózni.

ITEM
2015-07-11, 11:14
Sziasztok!
Bocsánat a kissé megkésett reakcióért :(

Szóval szépen sorba.
- Jelenleg csak prógálgatom és kézzel repülöm körbe a látnivalót. Majd később talán fogok foglalkozni az automatikus körberepüléssel is.
- A módszer nem túl érzékeny a fotók pozíciójára. Ez is hasonlóan történik a panoráma képek illesztési módszeréhez, de itt a program valami miatt sokkal kevésbé érzékeny. Pedig ugyanúgy illeszkedő pontok keresésén alapszik.
- Sajna ebben az esetben igencsak "erőgépre" van szükség. Mármint a képek illesztésénél. Alapvetően GPU-n futtatható értelmes időben, mert pl. nálam egy 4 magos i7-esen, amihez 8 Gb RAM tartozik 2 nap! volt a munkamenet. Ugyanezt a benti GPU-n, amihez még 32 Gb RAM is tartozik, kb 1 óra alatt készült el.
- Az autó jó ötlet. Meg fogom csinálni, de most gőzerővel keresek romokat. Hátha azokat is jól lehet fotózni.

Melyik szoftverrel rendereltetted ? Milyen gpu volt ? (Tesla K20?) Gondolom nVidia Cuda alapú a gyorsítás.

hgabesz
2015-07-11, 12:51
OFF, bocs :D - https://www.youtube.com/watch?v=8ZrQYEbmK88

fuhur
2015-07-11, 17:54
Nos, találtam egy kis romot :)
Tök határában egy templom maradványa van egy szántó közepén:
https://sketchfab.com/models/0f36d3c730124fe88467cb245cfd288c

Több program létezik, amivel ez elkészíthető. Most én az Agisoft Photoscan programot használom. A GPU-ról most bővebbet nem tudok. Azt tudom, hogy nem fut mindegyikkel.

Még annyit, hogy ellentétben a panoráma készítéssel itt nagyon fontos a jó minőségű, torzításmentes kamera. GoPro-val meg se próbáljátok. Vétek koptatni az elektronokat.

relaxman
2015-07-11, 20:48
Gratula! Jöhetnek az olcsó 3D nyomtatók :)
Milyen fényképezővel csinálod, és ez hány képből lett?

fuhur
2015-07-11, 22:34
Gratula! Jöhetnek az olcsó 3D nyomtatók :)
Milyen fényképezővel csinálod, és ez hány képből lett?

A fáról 160 képet, a romról 110 képet készítettem és használtam fel a 3D rekonstrukcióhoz. A képek az Inspire1-el készültek.

Jövő héten ezeket is kinyomtatom. Már nyomtattam néhány terepmodellt. Elég jól néznek ki :)

fuhur
2015-07-11, 22:39
Hogy egy kicsit az eredeti témánál is maradjunk:

Nagyon szépen virágoznak a napraforgó táblák. Készítettem egy panorámát a rom fotózása után. Épp azon elmélkedtem, hogy menjek-e magasabbra, vagy elég a 40 méter. A negyvennél döntöttem. A fotózás közben épp arra jött egy Falke. Lentől nézve elég alacsonyan jött. Erősen gondolkoztam azon, hogy lejebb kellene jönni, de végül volt elég távolság kettőnk között. A képeken is rajta van. A panorámán kétszer is, de valójában csak egy gép jött :)

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Tok_napraforgo_.html

fuhur
2015-07-17, 23:12
Tegnap autóztam a hatoson. Most is a csomagtartóban volt az Inspire és nem tudtam a finomító mellett elmenni "szó nélkül" :)

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/finomito_.html

fuhur
2015-07-24, 00:00
Egy újabb kis 3D modell.
Budajenőn van egy kis kápolna. Éppen alkalmas arra, hogy körül lehessen fotózni.

https://sketchfab.com/models/fcec1aa871314952b15efb78de36f376

Kircs
2015-07-24, 09:19
Hali!

Nagyon tetszik!!! Megnézném a matekot mögötte, hogy hogy találja ki a sok képből a 3Dt...

"Fantasztikus, hogy hol tart már a tudomány!"

Tapatalk-kal küldve az én LG-H440n-el

fuhur
2015-07-24, 11:25
A matek nem annyira vészes. Legalábbis ami az általános elvi megközelítést illeti. Persze jól működő progit írni, az más. Számtalan paramétere van a matematikai modellnek és megtalálni valami minden esetre jót... na az nehéz. Nekem az egyik kollégám ezzel kapcsolatosan írja a doktoriját. Szóval van benne érdekesség :)

Itt egy újabb 3D modell:
https://sketchfab.com/models/1d7487d98fbb450a944f83b3e935ff8e

Ebben az tetszett nagyon, hogy magányosan áll a házikó egy domboldalon. Úgy készítettem a képeket, hogy a ház tőlem cirka 700-800 méterre volt és jó 40 méterrel magasabban.

RC Zumuld
2015-07-25, 22:10
Szia,

Ne tudom, hogy mekkora kérés, de megosztanád, hogy hány képből készült, és az egyes lépéseket milyen beállításokkal végezted?
Illetve, az Inspire kameráját kalibráltad a programban?

Üdv.
Zs.

fuhur
2015-07-27, 16:38
Szia!
Nem nagy kérés, de már írtam, hogy 160-110 kép körül. Vagy pontosan melyik 3D képeire gondolsz?

Ami a lépéseket illeti, változó. Melyik szoftverrel? Most Pix4D-t próbálgatom. Értelem szerűen a menüpontok eltérnek az Agisoftétól.
Nagy vonalakban:
-betöltöd a képeket,
-elkészítteted a pontfelhőt, ami már 3D, de ezek "csak" pixelek. Az Agisoft ezen nagyon sokat szüttyök, a Pix4D gyorsabb, bár nekem ez utóbbi még nem adott megfelelő minőségű felbontást. Nyilván lehet állítani, csak még nem jöttem rá a hogyanra.
-a pontfelhőből felületet generáltatsz,
-végül textúrát hozzá.
-Kimented a neked megfelelő formátumba. Lehet ortofotó, 3D modell és még sok más.

Mindez az Agisoftban a nem emlékeszem pontosan melyik menü alatt -ezen a gépen nincs telepítve, így most nem tudom megnézni- egymást követő parancsok.
A minőségre vonatkozóan túl sok magyaráznivaló szerintem nincs. A "low" alacsony minőség, de rövidebbfeldolgozási idő, a "high" pedig jó minőség, de átlag gépen -ahogy ezt már régebben írtam- nem fog menni.

A kamerát nem kalibráltam, merta a képek metaadataiból a program minden szükségeset kiolvas.

Mit hagytam ki?

RC Zumuld
2015-07-27, 18:48
Szia fuhur,

Az Agisoft Photoscan- el kapcsolatban viszonylag othonosan mozgok benne, az egyes lépések rendere mennek. Így, mivel feltételeztem, hogy a kisházas modell is azzal készült, konkrétan ehhez kapcsolódtak a kérdéseim. Azaz, hogy az photoscan- ben milyen paraméterekkel csinálod meg az egyes lépéseket...

Köszi a választ!

fuhur
2015-08-02, 21:06
Hi,
Kis késéssel, de igyekszem válaszolni.
Szóval a kápolna konkrétan 145 fotóból készült, bár nem vagyok bizos abban, hogy ennyi kép okvetlenül szükséges.
A fotó illesztések "high" és "Generic" beállítással készültek.
A pontfelhő "high" beállítással.
A felület "Arbitrary" "Dense cloud" és "Medium" beállítással.
A textúra "Generic" "Mosaic" "4096 *1" mérettel.

Erre gondoltál?

pulsarxp
2015-08-02, 21:27
Ha Ő nem is, én köszönettel veszem... :)
Jó kis masinériával számoltatsz, ha ezekkel a beállításokkal ennyi képpel megküzd ;)

Vírus
2015-08-02, 22:14
Sajnos még vagy a program, vagy a számítógépek nem elég fejlettek, de nekünk az egyik nagy épület 3D-s modelljét ha jól emlékszem több mint 1 hónapig készítette Ági barátnőnk.. Nem volt gyenge gép pedig.. Talán 128 gb ram volt benne és kb ugyanennyi kétmagos proci is.. Bár a kép sem volt kevés úgy 14.000 :D :D :D

fuhur
2015-08-02, 22:52
És, hogy az eredeti témához is hozzátegyek valamit:

Voltam a Balcsin és meglátogattam egy tanyát. Talán ismeritek is: téglagaléria.
Erről a tanyáról készítettem egy kis panoráma túrát:
http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/Bugaszeg_tour_.html

pulsarxp
2015-08-07, 01:26
Sok, sok szenvedés után elkészült az első panoráma képem :D
Nem tökéletes egyáltalán, pl az ég teteje hiányzik, pedig tudnék felfelé fotózni.
Illetve az általam használt PTGui is trial verzió, így a logóját minden kép közepére beillesztette (de az ingyenboltban talált verzió (torrent) pedig nagy piros szmájlikat rajzol minden képre, szóval az sem jobb)
(ja, és tudom, vagy 1000 másik progi rá, de most ezze akadt a kezembe)
és mivel számra elég nagy sikerélmény a sok béna próbálkozás után, így megosztanám mégiscsak, pedig a hely sem túl izgi :D

http://www.fpvszovetseg.hu/pulsarxp/panorama/pano2.html

RC Zumuld
2015-08-07, 09:53
Szia,

Nem tudom valamiért megnyitni!

Zs

QUOTE=pulsarxp;1388322]Sok, sok szenvedés után elkészült az első panoráma képem :D
Nem tökéletes egyáltalán, pl az ég teteje hiányzik, pedig tudnék felfelé fotózni.
Illetve az általam használt PTGui is trial verzió, így a logóját minden kép közepére beillesztette (de az ingyenboltban talált verzió (torrent) pedig nagy piros szmájlikat rajzol minden képre, szóval az sem jobb)
és mivel számra elég nagy sikerélmény a sok béna próbálkozás után, így megosztanám mégiscsak, pedig a hely sem túl izgi :D

http://www.fpvszovetseg.hu/pulsarxp/panorama/pano2.html[/QUOTE]

RC Zumuld
2015-08-07, 09:56
Hi,
Kis késéssel, de igyekszem válaszolni.
Szóval a kápolna konkrétan 145 fotóból készült, bár nem vagyok bizos abban, hogy ennyi kép okvetlenül szükséges.
A fotó illesztések "high" és "Generic" beállítással készültek.
A pontfelhő "high" beállítással.
A felület "Arbitrary" "Dense cloud" és "Medium" beállítással.
A textúra "Generic" "Mosaic" "4096 *1" mérettel.

Erre gondoltál?

Szia,

Köszönöm! Tökéletes, erre gondoltam! És be is igazolódott a félelmem. Gyakorlatilag minden lépést 1 szinttel magasabb minőségben csinálsz mint én, amin ha változtatok, sokszorosa lesz nálam a feldolgozási idő! :(

Zs

sityak
2015-08-07, 17:15
ilyen az amikor a kedves ügyfél nem akarja kifizetni a kialkudott 80e Ft-ot a kész munkáért
gondoltam nem leszek genyó és odaadom neki
http://legipanorama.hu/work/bip/

ITEM
2015-08-07, 17:41
ilyen az amikor a kedves ügyfél nem akarja kifizetni a kialkudott 80e Ft-ot a kész munkáért
gondoltam nem leszek genyó és odaadom neki
http://legipanorama.hu/work/bip/

Lol. :D

Ezért kell elkérni előre a munkadíj felét,de minimum a 30%-át. (Máshogy nem is vállalnék el semmit)
Szerződésben rögzíteni a feltételeket és kész,nincs variálás.

sityak
2015-08-07, 17:51
Lol. :D

Ezért kell elkérni előre a munkadíj felét,de minimum a 30%-át. (Máshogy nem is vállalnék el semmit)
Szerződésben rögzíteni a feltételeket és kész,nincs variálás.

nem kenyérre kell, ráadásul folyamatos ügyfelem másban is, inkább csak fricska, mint komoly üzleti acsarkodás

ITEM
2015-08-07, 18:00
nem kenyérre kell, ráadásul folyamatos ügyfelem másban is, inkább csak fricska, mint komoly üzleti acsarkodás

Azt gondoltam,hogy nem kenyérre kell,de ezek szerint nem minden téren megbízható a "kedves" ügyfél. Kérdés,hogy ezt a kis
fricskát hogyan reagálja le. Amennyiben folyamatos ügyfeled,akkor meg nem igazán értem,hogy megalkudtatok és most meg nem fizet.
Valami nekem nem kerek ebben a történetben,de ez igazából nem is lényeges mert ez a ti dolgotok,csak úgy mellékesen jegyeztem meg. :D

fuhur
2015-08-07, 18:29
Sok, sok szenvedés után elkészült az első panoráma képem :D

http://www.fpvszovetseg.hu/pulsarxp/panorama/pano2.html

Gratulálok! Alakul ez. :) Milyen géppel, kamerával készítetted?

sityak
2015-08-07, 18:30
Azt gondoltam,hogy nem kenyérre kell,de ezek szerint nem minden téren megbízható a "kedves" ügyfél. Kérdés,hogy ezt a kis
fricskát hogyan reagálja le. Amennyiben folyamatos ügyfeled,akkor meg nem igazán értem,hogy megalkudtatok és most meg nem fizet.
Valami nekem nem kerek ebben a történetben,de ez igazából nem is lényeges mert ez a ti dolgotok,csak úgy mellékesen jegyeztem meg. :D

ne gondold túl
egyszerűen csak azt képzelte, hogy ingyen megkapja, mert úgyis épp ott voltam és megcsináltam (nem azért mert neki kellett, hanem mert mindenhol csinálok panorámát ahol tudok)
nem most készült, átküldtem megnézték, tetszett nekik, de nem akarták, tudták akkor még felhasnzálni
most kellene nekik, nagyon, de természetesen fizetni nem akarnak érte, mert laikusként nem látják mögötte a munkát (mondván én úgy is minden nap "játszadozom" a drónnal)

pulsarxp
2015-08-07, 20:04
Gratulálok! Alakul ez. :) Milyen géppel, kamerával készítetted?
Köszi
Tbs discovery pro-sitva, es egy SJ4000 kamera

fuhur
2015-08-07, 20:10
Köszi
Tbs discovery pro-sitva, es egy SJ4000 kamera

Most valahogy a PTGui-val kellene megbirkózni. Ha ki kerülnének a demo feliratok, mar egész élvezhetövé fog válni a panorámád. Aztán minél többet készítesz, annál jobban csiszolodik majd a tudás is :)

pulsarxp
2015-08-07, 20:56
Most valahogy a PTGui-val kellene megbirkózni. Ha ki kerülnének a demo feliratok, mar egész élvezhetövé fog válni a panorámád. Aztán minél többet készítesz, annál jobban csiszolodik majd a tudás is :)

Igen, ez a terv.
Majd ráfekszem a témára.
Ha meg a PTGui nem jön be, kaptam már tippeket más progira, ha meg azok sem, megveszem a PTGui-t, végül is nem olyan drága :)

Illetve jobb lenne valami izgalmasabb téma mint a semmi közepe, de én jobb szeretek ilyen helyen repülni, ahol nincs se ember, se semmi...

fuhur
2015-08-08, 09:38
Most ez tetszik nekem a leginkább :))

https://sketchfab.com/models/6ee2ae74e48846c6a26e2884a51ac9c5

Tegnap készítettem Pomázon. Igen rossz állapotban van és a falfirkák sem emelik a fényét. Még a modellen is jól látszik :(

relaxman
2015-08-08, 19:47
Szép munka! Ennek a sketchfab-nak nincs olyan üzemmódja, hogy 3D-t mutasson?
Sidebyside vagy overunder esetleg line interleave.. Ha már a monitorom olyan..

És egy kis panoráma túra egy júniusi nyaralásból:
http://goo.gl/XJBTE5

Jó nézelődést!

RC Zumuld
2015-08-10, 12:36
Szerintem brutál jó lett ez a túra. Forcsálom is, hogy ennyire nincs rá reakció. vagy mindenki elindult ennek hatására Kefaloniára és nincs wifi a közelben! ;)

Szép munka! Ennek a sketchfab-nak nincs olyan üzemmódja, hogy 3D-t mutasson?
Sidebyside vagy overunder esetleg line interleave.. Ha már a monitorom olyan..

Jó nézelődést!

relaxman
2015-08-10, 12:45
Köszi, valóban van benne rengeteg munkám. És a repülés még a kisebb feladat.
Igazából most tanultam meg a krpano-t programozni, de azt hiszem megérte :)

Csomee
2015-08-15, 23:34
Köszi, valóban van benne rengeteg munkám. És a repülés még a kisebb feladat.
Igazából most tanultam meg a krpano-t programozni, de azt hiszem megérte :)
Nagyon tuti lett!!!!! Jó volt ismét bejárnom ezeket a gyönyörű helyeket ahol már én is jártam. Köszönöm! Szép munka!!!!!

relaxman
2015-08-15, 23:51
Köszi az elismerést :)

fuhur
2015-08-17, 13:44

Jó nézelődést!

Meg is jelent a cikked az Origón :)
http://www.origo.hu/utazas/hirek/20150813-kefalonia-ahogyan-meg-biztosan-nem-latta.html

Meglepődtem, hogy ezt egy GoProval készítetted. Azt gondoltam valami profibb kamerával. Nézegetve a panorámáidat, sokat tanultam belőle. Még messze nem tudok mindent, de látom, hogy lényegesen jobbakat készítek, mint az elsők és valóban igazad va: az utómunka a munka :) Ehhez kell az inspiráci, azaz, hogy lássak profi munkákat, amihez lehet felnőni.

relaxman
2015-08-17, 14:49
köszi!
Az utómunka csodákra képes még gopro minőségű fotókból is :)
Meg persze a szép táj is kellett hozzá..

Csomee
2015-08-17, 15:01
köszi!
Polár szűrő volt a gopron?

Tapatalk-kal küldve az én SM-G800F-el

relaxman
2015-08-17, 15:05
Nem volt és a színek sincsenek felhúzva. Hihetetlen, de ilyen a valóságban.
Az automatikus fehér miatt a sokszor sárgás képek lettek korrigálva +kontraszt.

fuhur
2015-08-17, 15:38
köszi!

Kevésbé szakmai és nem is annyira ide illő, de....
Szóval hogyan viszed ki az aksikat? Vagy nem repülővel mentél?
Azért kérdem, mertr én is kacérkodok távoli szép tájak fotózásával. Persze az is lehet, hogy egyszerűen beteszem a ruháim közé a bőröndbe és kész. Bár talán van erre intelligensebb megoldás is.

relaxman
2015-08-17, 15:43
off:
nem repültünk, autóztunk. Másfél nap.
Sok cuccot cipeltem, meg aztán a szigeten is állandóan úton voltunk,
nem akartam autót bérelni. Nem utolsó sorban drágább lett volna a repülő, időnk meg volt.
Meg kell kérdezni a légitársaságot, mindegyiknek van szabályzata lipo akkura.

ITEM
2015-08-17, 16:36
Persze az is lehet, hogy egyszerűen beteszem a ruháim közé a bőröndbe és kész.

Ja ja,aztán,ha valami baj lesz,akkor majd jön a sikoltozás a 25.000m magasan szálló gép utasaitól.

http://multirotorforums.com/threads/dji-inspire-lipo-fire-on-airliner.24041/

Szerintem ilyenben ne is gondolkodj,mert ha megtalálják a gatyáid között biztos lehetsz benne,hogy 5 év kötelet
kapsz felfüggesztve!

relaxman
2015-08-17, 16:39
Add fel postán a szálláscímre, az a tuti :)

fuhur
2015-08-17, 18:23
Ja ja,aztán,ha valami baj lesz,akkor majd jön a sikoltozás a 25.000m magasan szálló gép utasaitól.

http://multirotorforums.com/threads/dji-inspire-lipo-fire-on-airliner.24041/

Szerintem ilyenben ne is gondolkodj,mert ha megtalálják a gatyáid között biztos lehetsz benne,hogy 5 év kötelet
kapsz felfüggesztve!
Bocs, de utasszállítók jó esetben 10.000 méter magasan repülnek, de inkáb kicsit alacsonyabban (9.000 m) :)

Amúgy nem vitatva a kockázatát most is számos Lipo aksival repülsz, repülnek utasok, csak legfeljebb nem tudják, hogy a borotvájukban, a gyerek orszívójában vagy más hasonló elektromos kütyük egy részében is az van.

Kicsit onn:
Nagyon jó kis 3D modelleket tudnék elképzelni egyes kis földközi-tengeri szigetről! :) Ezért is kérdeztem. Persze lehet, hogy erőt veszek magamon és autóba ülök. Bár idén már bizos nem :(

ITEM
2015-08-17, 22:50
Bocs, de utasszállítók jó esetben 10.000 méter magasan repülnek, de inkáb kicsit alacsonyabban (9.000 m) :)

Amúgy nem vitatva a kockázatát most is számos Lipo aksival repülsz, repülnek utasok, csak legfeljebb nem tudják, hogy a borotvájukban, a gyerek orszívójában vagy más hasonló elektromos kütyük egy részében is az van.

Látom sikerült a lényeget kiragadnod. :) (javítom a hibám --> Feet.
Egyébként azok leginkább li-ion akkuk nem polymerek. A lipo sokkal veszélyesebb,főleg ekkora kapacitásban!
Mindegy is,remélem csak egy kósza és átgondolatlan ötlet volt az,hogy berakod a bőröndödbe az inspire1 géped akkuját.

fuhur
2015-08-18, 17:17
Egy újabb kis 3D modell.
Budajenőn van egy kis kápolna. Éppen alkalmas arra, hogy körül lehessen fotózni.

https://sketchfab.com/models/fcec1aa871314952b15efb78de36f376

Így néz ki a kápolna 3D nyomtatás és egy "kis" felületi utómunka :) után.
Ez már csapatmunka!

relaxman
2015-08-18, 17:20
hol a like gomb?

fuhur
2015-08-18, 17:51
hol a like gomb?
Itt nincs, de a sketchfab-on lehet bátran :)

Most a mauzóleum következik.

pulsarxp
2015-08-18, 18:32
hol a like gomb?
Tapatalkba van, és nyomtam is... szép munka ismét ;)

Kircs
2015-08-18, 20:19
Tapatalkba van, és nyomtam is... szép munka ismét ;)
Szintén like!

Nagyon ott van!

Tapatalk-kal küldve az én LG-H440n-el

Csomee
2015-08-18, 23:37
Nem volt és a színek sincsenek felhúzva. Hihetetlen, de ilyen a valóságban.
Az automatikus fehér miatt a sokszor sárgás képek lettek korrigálva +kontraszt.
Szerencsére tudom, hogy milyen a valóságban, bejartam Kefaloniát es Zakynthost is [emoji4] De igen jobban belegondolva ha délidő körül készültek a képek akkor fentről nincs nagy tükröződés a víz felületen. A gopro automatikus fehéregyensúlya meg valami csapnivaló, tud erdekes színvilágot produkálni, de sebajj, ezért van a Lightroom

relaxman
2015-08-18, 23:48
Jaja, nekem is van tapasztalatom pl. hogy egy erdőből kiemelkedés sárga fákkal indul,
a snitt végére meg zöld lesz. Ehh. Szerencsére protune-ban már van white balance,
de 3+ esetén csak videó módban. Meg sokszor a fákat, az apró részleteket nagyon
összemossa a gopro. Szereti a kontrasztot, és ha nincs, akkor vízfesték pacát csinál a képen.
Erre sajna nincs ellenszer utómunkában.

Kerti
2015-08-19, 13:39
... És egy kis panoráma túra egy júniusi nyaralásból:

Jó nézelődést!

Húúú ez nagyon jó lett! Gyönyörűek a képek. Gratula érte. Látszik, hogy rengeteg utómunka van benne.

relaxman
2015-08-19, 19:29
Köszi szépen.
Igen, nem 2 nap az utómunka. Igaz főleg azért mert most kezdtem a krpano-t a nulláról :)

sityak
2015-08-25, 09:42
Vasúttörténeti park (http://legipanorama.hu/work/vasutpark/)

fuhur
2015-08-25, 11:43
Szép lett! Miért nem engeded az "egérmódot" változtatni? Nekem ez a forgatási mód elég kényelmetlen :)
Találtam egy hibát: kicsit távolabb a a Budai-hegyekkel ellentétes oldalon a vasút nyomvonalának egy darabja elcsúszott. Biztos javítható.

sityak
2015-08-25, 20:08
Szép lett! Miért nem engeded az "egérmódot" változtatni? Nekem ez a forgatási mód elég kényelmetlen :)
Találtam egy hibát: kicsit távolabb a a Budai-hegyekkel ellentétes oldalon a vasút nyomvonalának egy darabja elcsúszott. Biztos javítható.

köszi, javítottam
ez az átka ha az ember este ül neki illesztgetni
az irányítás menüből állítható, de most túrom az xml-t, hogy a másik legyen az alap beállítás

Kerti
2015-08-25, 20:34

Nagyon jó lett! Gratula.
Nekem is gyűlik már jópár nyersanyag, csak az utómunkára nincs időm, de ami késik az nem siet.

fuhur
2015-08-29, 00:43
Szervusz fuhur!

Kérhetnék egy panorámafotót a Curtiss JN-4 "Jenny" UL-ről is?.. Köszönöm. Üdv!

Szia Cheyenne!

Sajna a Jenny-ről panoráma egyenlőre nincs. Nem adtam fel, de nagyon lelassult a dolog. Most a motort próbálom indítható állapotra hozni, de csigalassúsággal haladok. :( Pedig már a törzs be is van vonva, meg a teljes farokrész is. A motornál is a gáz és a szivató már bekötve, kipufogó beépítve, a vízkör majdnem kész, de az olajkör még messze. Szóval arról most még nem lesz. Sajna volt egy motorleállásom a c22-vel és abból egy terepreszállás is. A motor kuka lett, a gép nem sérült különösebben, de a motorcsere ott is problémás. Kishazánkban pénzért sem hajlandó dolgozni senki :( Nekem meg nincs időm és mondjuk a C22-esen tudásom sem a motorcseréhez. Pedig a motor megvan.

No de térjünk vissza az eredeti témához:
Ma reggeli panoráma Óbudán:
http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/OE_NIK_.html

sityak
2015-08-29, 18:04
már reggel milyen finom a levegő a város felett :D

M3-M0 csomópont (http://legipanorama.hu/work/M3M0/)

fuhur
2015-08-30, 12:40
A csomópontot milyen magasról fotóztad? kb 100 m?

sityak
2015-08-30, 14:25
A csomópontot milyen magasról fotóztad? kb 100 m?

254 m

STorm63
2015-09-05, 11:40
Zselicvölgy:http://www.zselicvolgy.hu/images/panorama/Zselicvolgy.html

ITEM
2015-09-20, 16:29
Inspire 1 hoz ingyenes panoráma készítő applikáció. (készül a phantom 3-as verzió is) 2:04 től mutatja,hogy működik.

https://itunes.apple.com/us/app/dronepan/id1026329337?mt=8

http://www.dronepan.com/

https://www.youtube.com/watch?v=sZJImZhqcqE

fuhur
2015-09-20, 17:06
Jópofa. Egy gondom van vele: Próbáltam én is úgy, hogy a kamerával forgok körbe, de akkor nem tudom annyira felemelni a kamerát, mert míg előre nézve nem takar ki semm, addig hátra forgatva a gép "potroha" bezavar. Ezért aztán én inkább előre nézek a kamerával és a géppel fogok körbe. Így a felül lévő "fekete lyuk" kisebb, azaz több marad meg az eredeti égboltból.

sityak
2015-09-20, 17:30
Inspire 1 hoz ingyenes panoráma készítő applikáció. (készül a phantom 3-as verzió is) 2:04 től mutatja,hogy működik.

https://itunes.apple.com/us/app/dronepan/id1026329337?mt=8

http://www.dronepan.com/

https://www.youtube.com/watch?v=sZJImZhqcqE

ez egy kalap sz@r
még béta teszter is voltam, de hiába írtam a srácnak, hogy nem így kellene, nagyon nem hatotta meg a dolog

sityak
2015-09-22, 22:33
Papp László Sportaréna (http://legipanorama.hu/work/papplaszlo/)

csomy
2015-09-23, 03:05
Papp László Sportaréna (http://legipanorama.hu/work/papplaszlo/)

Ott a házunk!

Roldino
2015-10-03, 12:40
Szia!
Nem nagy kérés, de már írtam, hogy 160-110 kép körül. Vagy pontosan melyik 3D képeire gondolsz?

Ami a lépéseket illeti, változó. Melyik szoftverrel? Most Pix4D-t próbálgatom. Értelem szerűen a menüpontok eltérnek az Agisoftétól.
Nagy vonalakban:
-betöltöd a képeket,
-elkészítteted a pontfelhőt, ami már 3D, de ezek "csak" pixelek. Az Agisoft ezen nagyon sokat szüttyök, a Pix4D gyorsabb, bár nekem ez utóbbi még nem adott megfelelő minőségű felbontást. Nyilván lehet állítani, csak még nem jöttem rá a hogyanra.
-a pontfelhőből felületet generáltatsz,
-végül textúrát hozzá.
-Kimented a neked megfelelő formátumba. Lehet ortofotó, 3D modell és még sok más.

Mindez az Agisoftban a nem emlékeszem pontosan melyik menü alatt -ezen a gépen nincs telepítve, így most nem tudom megnézni- egymást követő parancsok.
A minőségre vonatkozóan túl sok magyaráznivaló szerintem nincs. A "low" alacsony minőség, de rövidebbfeldolgozási idő, a "high" pedig jó minőség, de átlag gépen -ahogy ezt már régebben írtam- nem fog menni.

A kamerát nem kalibráltam, merta a képek metaadataiból a program minden szükségeset kiolvas.

Mit hagytam ki?

Szia!

Ugyanehhez a témához kapcsolódóan a DroneDeploy nevü app-al tegnap kipróbáltam én is ezt a 3D-s képkészítést.
Nos, az egész teljesen automatizált, önállóan száll fel és landol(ettől tartottam egy kicsit, de nagyon szépen megoldotta) a képkészítés után, összesen 11 db képet csinált, amin nagyon meglepődtem és 3 perc alatt lerepülte az egész távot.
Ezután az anyagot fel kell tölteni és a távoli szerveren lévő gépek dolgoznak rajta,kb 20 perc alatt elkészült.

A végeredmény egész jó lett, a jobb minőségű képekért már keményen fizetni kellene. (évi 5000 usd ha jól láttam :D )
A lényeg, az hogy lehet nem is kell olyan sok képet csinálni az Agisoftnak, hogy le tudja renderelni ?

A másik: a körberepülés esetén, a tárgyat, épületet, orbit üzemmódban, lassú 3km/h sebességgel szépen körbe lehetne fotózni, nem?
Vagy videózni és képeket kilopni...

A próba 3d:
https://skfb.ly/HwqS

fuhur
2015-10-03, 15:38
Egy kis nézelődnivaló Óbudán:

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/OE_Obuda_.html

fuhur
2015-10-03, 15:45
Szia!

Ugyanehhez a témához kapcsolódóan a DroneDeploy nevü app-al tegnap kipróbáltam én is ezt a 3D-s képkészítést.
Nos, az egész teljesen automatizált, önállóan száll fel és landol(ettől tartottam egy kicsit, de nagyon szépen megoldotta) a képkészítés után, összesen 11 db képet csinált, amin nagyon meglepődtem és 3 perc alatt lerepülte az egész távot.
Ezután az anyagot fel kell tölteni és a távoli szerveren lévő gépek dolgoznak rajta,kb 20 perc alatt elkészült.

A végeredmény egész jó lett, a jobb minőségű képekért már keményen fizetni kellene. (évi 5000 usd ha jól láttam :D )
A lényeg, az hogy lehet nem is kell olyan sok képet csinálni az Agisoftnak, hogy le tudja renderelni ?

A másik: a körberepülés esetén, a tárgyat, épületet, orbit üzemmódban, lassú 3km/h sebességgel szépen körbe lehetne fotózni, nem?
Vagy videózni és képeket kilopni...

A próba 3d:
https://skfb.ly/HwqS

Szia,

Nos, amit beraktál nem rossz, de azért messze alul marad a nyomtatható minőségnek. Persze értem, hogy a jobb képért lehet fizetni is, de .... :) A szükséges képek száma lehet kevesebb is, de nyilván a részletek szempontjából fontos, hogy minden a lehető legtöbb irányból látható legyen. Aztán a belinkelt képednél látok némi textúra hibát. Pontosabban nem hiba, hanem erre a célra kevésbé alkalmas módszer használata. A tárgyak oldalról nem jól textúrázottak! Talán mert nincs megfelelő irányú fotó vagy a textúra készítésének nem megfelelő a beállítása.

A körberepülés jó, én is azt teszem csak manuálisan. De ki fogom próbálni az orbit üzemmódot is, ha majd lesz egy kis időm. Videóból nem szoktam képeket kiszedni. Inkább automatikusan fotózok miközben körberepülöm az épületet.

Kerti
2015-10-05, 21:44
Egy kis nézelődnivaló Óbudán:

http://users.nik.uni-obuda.hu/molnar/OE_Obuda_.html

Jól néz ki!
A szüreten én is felszálltam kicsit.

http://www.biwak.hu/_kerti/panorama/Phantom/nyeki_szuret/nyeki_szuret.html

sityak
2015-10-05, 23:02
Jól néz ki!
A szüreten én is felszálltam kicsit.

http://www.biwak.hu/_kerti/panorama/Phantom/nyeki_szuret/nyeki_szuret.html

majd a vizszintre figyelj kicsit
elég fura, hogy hullámzik a horizont

Kerti
2015-10-06, 09:53
majd a vizszintre figyelj kicsit
elég fura, hogy hullámzik a horizont

Az elvileg azért van mert a szőlő egy dombon van és amiatt hullámzik.
Egyébként nekem is fura volt elsőre de aztán még azt is észre vettem, hogy ha a domb felé nézek és úgy forgatom a panorámát az alsó pontra akkor is furán néz ki, hogy a domb miatt olyan, mintha maga alá nézne a gép.