PDA

Teljes verzió megtekintése : Egy kezdő kérdései

Frontflip
2006-06-13, 13:46
Sziasztok
Az a gondom hogy mindenki csak ilyen tipus számokat ír és nem értek belőle semmit.
Ha valaki tudna segíteni azt nagyon szépen megköszönném.

martex
2006-06-13, 14:27
Szia!

Segítek szívesen, de ahoz azt is kéne tudni, h mit nem tudsz :wink:

Mézi
2006-07-03, 08:57
Meg azt is, hogy miről.
Autó, hajó, repülő?:lol:
Üdv.

Feldin
2006-08-26, 15:00
akkor kérdezek én :)
repülő
teljesen kezdő
haverommal szeretnénk építeni egyet.
honnan lehet terveket szerezni válogatni?
meg egyáltalán hogy kell ilyet csinálni? :)
minden segítséget előre is köszi, akár itt akár pmben.

Diablo
2006-11-02, 22:54
Szia Feldin!

Miért akar egy kezdő repcsit építeni?
Lenne pár kérdésem.

1.repültél már? (ha nem, probáld ki!)
2.azt hiszed olcsobb építeni mint megvenni? (építeni mindig drágább)

Szerintem gondold át ezt az építés teóriádat mégegyszer! (csak jó tanács!)

Remélem segitettem 1 kicsit!

cbruder
2006-11-03, 06:38
Olvasd lejjebb

cbruder
2006-11-03, 06:54
Szia Diablo,

legyszives majd csak akkor szolj a temahoz, ha tudod is hogy miröl beszelsz !!!

Szerintem gondold át ezt az építés teóriádat mégegyszer! (csak jó tanács!

Ez a gep (1300mm fesztávval, 4ccm-es motorhoz) pl. 3 heti munkaval ca. 4000 Ft-bol keszült, persze motor es elektronika nelkül.
De még a motor es az elektronika is csak ca. 12E volt hozza !!

Ha ennyiert egy ilyen gepet (kompletten !!) tudsz vasarolni............es ráadásul zsir ujat.... akkor külön gratula neked !!!!

http://users.atw.hu/netshark/Fantasy5.JPG

http://users.atw.hu/netshark/Fantasy8.JPG

http://users.atw.hu/netshark/szervoakna2.JPG

A kepek keszitese ota mar többször is repült (mürepült is !!!), hacsak az uj "gazdi" nem kente ugyan még a földhöz.

üdv,

cbruder

Mézi
2006-11-03, 12:07
Hi
Ha balsát, fenyőlécet, zsanért stb. modellboltban vetted, nem pedig elfekvő, maradék MHSZ készlet.
Minden elismerésem a tiéd. 4000? Hmmm... :lol:
Üdv.

Ui.: 4 csatis rádió 4szervó meg 4ccm moci 12-ért.
Küld el a bolt címét léci?

hangya
2006-11-03, 13:14
Mézi!

Olvass egy kicsit figyelmesebben :

... 3 heti munkaval ca. 4000 Ft-bol keszült, persze motor es elektronika nelkül.

cbruder
2006-11-03, 13:27
Szia Mézi,

nagy benzines gepeket epitek (jelenleg 3 drb-ot is egyszerre) es ezek anyagabol mindig maradnak lecdarabok, retegelt lemez maradekok, amelyeket a nagyobb gepeknel mar csak maceras toldozgatassal lehetne felhasznalni, viszont ilyen kis gepekhez tökeletesen megfelelöek, tehat ezeket is csak hulladekszamba vehetönek szamithatnank.
Ahelyett hogy eldobaljam vagy eltüzeljem öket, neha-neha megepitek egy-egy kis gepet, hogy legalabb ezek az anyagok se menjenek szemetbe.

Még ha a modellboltbol is venned azt a par darab balsalapot egy ekkora gephez (retegelt lemezt sem veszel egy egesz tablaval hozza, gondolom en...), akkor sem tenne az egesz egy par ezresnel többet ki.

Motor es szervo van az E-Bayen (meg M.O.-ra is kipostazzak !!) dögivel, csak utana kene nezni !!!

Ha nem azokrol a gagyi kis kinai ado/vevökröl beszelsz amiket a jatek habgekhez radsoznak, akkor szerintem adot/vevöt/akksit altalaban nem szamitanak egy uj modell, boltbol valo vasarlasahoz sem.

Tehat ez az ervelesed hogy "ado meg vevö meg etc..." eleve nem tartozik ide, nem ???

üdv,

cbruder

Hassan
2006-11-03, 14:03
Hi,

Nyar vegen egy ujabb repulot kezdtem el epiteni /Rhapsody/.
Bementem egy modellboltba, hogy vegyek 3mm-es reteges lemezt, de draganak talaltam azt a 60x40 cm-es darabot /1800-2000 Ft/. Korulneztem, hogy mi kellhet meg a sarkanyszerkezethez:

-fenyolec
-rugoacel
-balza
-zsanerok
-motortarto bak
-uzemanyagtank
-kormanyemelok
-kormosanyak
-muanyagcsavarok
-imbuszos csavarok
-uzemanyagcso
-fem snapperok
-kerekek
-kerekrogzito gyuruk
-reteges lemez
...

Szamolgattam egy kicsit fejben, es tenyleg soknak talaltam az arat az anyagoknak.

Reszletezve:

-fenyolec: ez viszonylag olcso, es sok nem is kell belole, max 10 db a torzshoz, a szarnyba mereviteseknek, etc.. kb 500 Ft

-Rugoacel: a futohoz 4mm-es kellett, de ez egy 1meter hosszu, es ennyire nincs szuksegem /kb 50 cm/, de megveszem mert ebbol ketto gep is kijon.
Akkor a vekonyabb rugoacelok a mozgato rudakhoz: bicikli kullot hasznalsz, menetes veggel, a biciklis boltban hozzad vagjak 2Ft-ert darabjat. /de meg ha 10 Ft, akkor sem sok/

-balzalapokat veszek a modellboltban, mert mashol nem nagyon lehet. felhasznalasi helytol fuggoen, akar meg a rossz /hullamos, a boltban a sarokban levot/ allapotut is meg lehet venni fel aron.

-zsanerok: cellux..., vagy valamilyen ragaszto szallag.

-motortarto bak: kemenyfabol, eleve az orresz alkoto elemei. /10x10/
Pl hulladek parkettabol is ki lehet vagni.

-uzemanyagtank:
Vagy megveszed, vagy egy egyszeru muanyag flakont alakitasz at.

-kormanyemelok: 1,5mm-es RL-bol lombfuresszel kivagni

-kormosanyak: 200m-el feljebb talalod meg a csavarboltban, 12Ft/db aron

-muanyagcsavar: 30Ft/db a modellboltban, ebbol meg ugysem hasznalsz annyit, erre nem kell sajnalni a penzt

-imbuszos csavarok: ugyanott, a csavarboltban

-uzemanyagcso: 1m-es kiszerelesben lehet kapni, a modellboltban, es ez eleg 2-3 gephez.

-fem snapperek, ha erre sajnalod a penzt, akkor vegyel muanyagot, az is jo. Vagy hajlitsd meg Z-be a veget az aceldortnak

-kerekek: a modellboltban a turkaloban 100 Ft-ert vittem el multkor 6db kereket.

-kerekrogzito gyuruk: helyettesithetok anyakkal, vagy alatetekkel, amiket raforrasztasz a rugoacelra.

-reteges lemez: Ez a legjobb :D Bemesz egy asztalos boltba, butor keszito helyisegbe, es kersz hulladek darabot. A 60x40cm-es darabert kellett volna a modellboltban kb 2000 Ft-ot fizetnem, erre a lapszabaszatban hozzam vagtak ingyen egy majdnem 2 negyzet meteres 4mm-es darabot. Igaz nem olyan minosegu, de hat nem azert epited a gepet, hogy mindent kibirjon, es a legdurvabb torest is tulelje, hanem hogy repulj vele.

-epoxyt, meg egyszer vettem eddig 227g-os kiszerelest, 2600 Ft-ert es epitettem belole egy gepet, egyet befejeztem, egyet meg teljesen kijavitottam, es meg mindig felig van tele.

Ezekert a cuccokert biciklivel es busszal jartam be a varost, meg benzinembe se kerult.
Es most kb ott tartok, hogy ha maximum 5000 Ft-ot adtam ki, akkor mar sokat mondtam.

Es igy van, ha gep epitesrol beszelunk, akkor nem az elektronikat, meg a motort ertjuk ezalatt, hanem csak az ures sarkanyt, legyen az fa, GFK, CFK... epitesu.

Az elozo gepemhez a motort /3ccm/ az ebayrol vettem, postazassal, atutalassal egyutt kerult 8000 Ft-ba.
De most mar itt a forumon is 10-12000 Ft-ert aruljak a 6,5ccm-es motorokat.
¨
Egyebkent, meg ha epitek, akkor elobb gondolkodok, es csak utanna koltok penzt, mert nem mind1, hogy 13000-t adok ki, vagy csak 5-6000-t maximum.

CSOK

cbruder
2006-11-03, 14:34
Egyebkent, ha mar a "Fiatalok tamogatasa"-rol beszelünk, akkor a legelsö feladatunk inkabb az lenne, hogy a modellezes (nem a "reptetgetes") iranyaba igyekezzünk öket terelgetni !!!
Ehhez hozzatartozik az epites is!!

Nem pedig arra kellene öket buzditgatni, hogy kesz gepeket vasaroljanak !!!

Az ilyen nemü "tamogatas" max. inkabb a modellboltokat tamogatja, nem pedig a leendö modellezöt !!

Ezt a fajta tamogatast vegezzek a milliomos apukak, gazdag nagynenik, stb.....

Ha mar a legeny elöre jelzi is, hogy maga szeretne epiteni, akkor mi is igyekezzünk ebben a szandekaban tamogatni, ehhez adjunk ötleteket, segitseget !!!
Legalabb is probaljuk meg megmagyarazni neki, hogy elöbb az eszet hasznalja es csak legvegsö esetben a penztarcajat !!!

Reszemröl csak ennyit erröl a temarol ......

cbruder

Mézi
2006-11-03, 18:37
Egy teljesen kezdőnek nem hinném hogy van otthon az előző gépe
építéséből bármilyen maradék anyaga. Hogy nekem és még sokunknak
van, az egy dolog. A kezdőtémához eddig az egyetlen használható
hozzászólást egy újonc számára (magamat is beleértve), Hassan – tol kaptuk.
Ebben egyetértünk ugye?
Üdv

Mézi
2006-11-03, 18:43
Mézi!

Olvass egy kicsit figyelmesebben :

... 3 heti munkaval ca. 4000 Ft-bol keszült, persze motor es elektronika nelkül.
Vettem szemüveget ma, öregszem sajna. :lol:

Diablo
2006-11-03, 22:37
Szia cbruder!

Bocsáss meg balgaságomért!

Látom te nagyon olcson tudsz építeni gépeket!

Ha jól értelmezem te fél árból vagy annál kevesebből kitudsz hozni 1gépet.

Megragadnám az alkalmat és rendelnék tőled egy Hype 3-d gépet!
150cm szárny fesszel a te árfolyamod szerint ez gép nem több mint 25.000ft. Szólj ha kész van!

Ezentúl csak nálad vásárolok gépet!

cbruder
2006-11-03, 23:30
Szia Diablo,

mihelyt a rokonom, vagy a csaladtagom (esetleg barátom ???) leszel, azonnal nekiülök hogy 3-4 heti meloval neked (persze tiszta szivessegböl) csak az anyag arabol epithessek egy gepet, esetleg meg a maradek anyagjaimbol is :-)

Sajnalom, hogy nem elegge erthetöen fejeztem ki magam amikor az anyagok arairol es beszerezhetösegi lehetösegeiröl beszeltem :-)

Mindegy, de azert csak ugy feltetelezve is mertem remelni (minden harag nelkül persze) hogy erthetö volt mindenki szamara az amit eddig irtam, igy nem is szeretnem hogy esetleg "legihaboru"-va fajuljon ez az eleg ertelmesnek indult topic.

üdv,

cbruder

Diablo
2006-11-04, 16:35
Szia cbruder!

Igazad van,se rokonod,se ismerösöd,sőt még a barátom se vagy!
Így nemis várhatom el-tőled,hogy csinálj 1 repcsit nekem!

De mivel ez a topic segitségről szól,megkérnélek jó magam, és modellező társaim nevében,tisztelj meg minket a bizalmaddal, és tedd közzé ezen a fórumon,hol lehet ilyen olcson beszerezni építőanyagokat???

Tisztelettel:Diablo

cbruder
2006-11-04, 17:51
Szia Diablo,

egy kisse feljebb Hassan mar gondolom eleg reszletesen is megirta hogyan es hol lehet anyagokat beszerezni.

Retegelt lemezeimet en is asztalosmühelyektöl szerzem be, maradekokat (mint üzemi hulladekot) ingyen is megkapsz, csak kerni kell tölük !!

Nemelyik meg örül is hogy elhordod a cuccot :-)

Egy olyan (1500mm fesztav körüli) gephez csak egy par 100x1000mm-es balsa-lap kell a szükseges vastagsagban (altalaban 2mm-es és 1,5mm-es) a törzs es a szarny palankolasahoz, de ezeket is megkapni összesen par ezer forintert, ha mar nem epitesz több gepet egyszerre magadnak, igy nincs hulladekod, megmaradt lemezeid.

A foliazashoz is a draga Oracover helyett, tökeletesen megfelel az öntapados dekor-folia is (par szaz Ft/m)

A szarnyak hossztarto leceihez (altalaban 5x5, vagy 6x6mm-es fenyö) is nagyon olcson hozza lehet jutni barkacsboltban, vagy akar a JUMBO-nal, PRAKTIKER-nel, etc....is.

Az egyetlen, ami mar picit költsegesebb kiadast igenyel, az az 5/30 perces epoxy (a föbb tarto elemek ragasztasahoz) 2x100ml-es kiszerelesben. De mar ebböl is en megepitek akár 3-4 gepet is, tehat nem csak egyetlen gephez vasarolod, mivel eleg több gep megepitesehez is.

Szoval lehetne itt sorolni a vegtelensegig (ezeket a dolgokat egyebkent mar többszaz oldalon atragcsaltuk a forumon, csak oda is bele kene neha olvasgatni) mit-hol-hogyan...........

Itt azert a "modellezök" lelemenyessegen, összeköttetesein is mulik, hogy ki-hol tud olcson (söt még akár ingyen is !!!) beszerezni anyagokat.

En mar több mint 46 eve modellezek, nekem mar megvannak a forrasaim, tehat mondjuk ennyiben talan kisse nagyobb elönyben is lennek egy kezdö modellezöhöz kepest.

Megvannak a modellezeshez szükseges szerszamaim, gepeim is, amelyeket nekem is hosszu evtizedek soran kellett aprankent összegyüjtögetnem, beszereznem, tehat engem szemelyesen nem erint mar a problema, hogy most hogyan is fogjak hozza.....

De nekem is valahol el kellett kezdenem, nekem sem a Mikulas hozta a cuccokat.

Talan meg ott is elönyben lennek, hogy motorokat, szervokat, etc... innen kintröl az E-Bayen, vagy akar az RCUniverse-n keresztül olcsobban es bövebb valasztekbol tudok beszerezni, de tudtom szerint ez a lehetöseg par eve mar M.O.-on is adatott, ugyhogy itt sem latok nehezseget szamotokra. Sokat ismerek a forumtagok közül is akik igy szerzik be szüksegleteiket.

Taviranyitot is csak egyszer veszek ca. 3-5 evenkent, amelyekkel akár repülöt, hajot, vagy helikoptert is iranyithatok, tehat ez is csak egy egyszeri kiadas, lehet több modellnel is evekig hasznalni.

Gondolom, reszemröl ennel többet mar teljesen felesleges is lenne hozzafüznöm a temahoz.......

üdv,

cbruder

Hassan
2006-11-04, 18:50
Diablo,

Ahogy feljebb cbruder irta, a segitseg nem arrol szol, hogy epit az ember neki(k) egy vagy tobb repulot akar anyag aron, akar nem. Mert igy a budos eletbe nem tanuljak meg, miert kell valamit ugy megepiteni ahogy.

Es igen, en meg leirtam, hogy mit hol vettem meg. A tovabbiakban mar csak a tartozkodasi helytol fugg, hogy mi van az emberhez kozelebb, ezert nem nevezem meg, hogy mit hol tudok beszerezni, mert felesleges, biztosan talalsz kozelebbit is. En sem megyek el a varos masik vegebe valamiert amirol tudom biztosan, hogy olcsobb, vagy ingyen van.
Mindenki aki epiteni/javitani akar vegyen erot magan es keresse fel azokat a helyeket amik szamara a legkedvezobbek.

Az elozo hozzaszolasommal arra szerettem volna igazan ravilagitani, hogy a modellezeshez nem kell egybol a modellboltba szaladni. Mert ez egy olyan hobbi, ami nagyon sok szakmai agat, megoldast gyujt ossze.
(foliazas, fa megmunkalas, fem megmunkalas, forrasztas-heggesztes, elektrotechnika, kemiainak nevezheto eljarasok /lasd: uzemanyagok-, festekek- keverese, ragasztok, habok, gyantak, uvegszovetekbol-; szenszovetekbol- valo formak, alkatreszek, elemek keszitese/ es meg sorolhatnam...)

Keves olyan targy van a modellezesben, amit nem tudsz elkesziteni sajat elkepzeleseid alapjan. Na ezeket biztosan megtalalod a modellboltokban, a tobbi alkatreszt, anyagot amit arulnak mashol is meg tudod venni 5od 6od annyiert, mint a modellboltban.

Ezert is van igaza Cbrudernek, hogy olcso megepiteni egy robbanomotoros repulot fabol.

Az elso robbanos gepemet ugy epitettem, hogy meg volt szamomra a tanulo penz, hogy mit nem szabad hasznalnom, mert nem jo, es mert draga. Es most visszagondolva nem is banom, hogy megszivtam, mert legalabb most jol a fejembe vesodott a lecke. :)

Az e-bay tenyleg egy sokak altal nagyon kedvelt es ismert aukcios portal, mindent megtudsz venni a tangabugyitol kezdve ingatlanokig.
Mult evben regisztraltam en is, es atszamitva 8000 Ft-ert tudtam venni magamnak egy 3ccm-es ENYA motort. /hasznaltan ugyan, de tokeletesen mukodott/
A Graupner MC-15os taviranyitomat is onnet vettem, csak adoakksival, akkor kerult kb 80 EURO-ba szallitassal egyutt /akkori arfolyam szerint: 20000 Ft/.
Hetente nezem most is, hogy mi a kinalat. Az MC-15os radiot 100-110 EUROert /max 30000 Ft/ meg tudod venni vevovel egyutt ugy, hogy ebben mar benne van a posta koltseged is.
Az MC-12es radiot /valamivel kevesebbet tud mint a 15/ itthon ujan meg lehet venni vevo nelkul 57000 Ft-ert.

Na ezert jo az ebay.

Hassan

Diablo
2006-11-07, 11:47
Szia Hassan és cbruder!

Ti a szezonról beszéltek, én meg a fanzonról!
Röviden tömören, én a boltban lévő árakról beszéltem,ti meg arról hogy elmentek beszerezni anyagokat ingyen lehetőleg ....stb.

Van még1 megközelítése a dolgnak, akinek nincs pénze az ne modellezzen, de ezt mindenki maga döntse el!

Ennyire külömbözőek vagyunk!

Fiatalok:Akinek sok szabadideje van és 3-4 hete arra,hogy repcsit építsen tegye azt. Aki inkább párnap verítékes munkával megkeresi a repcsire valót, az tegye azt.

ui:Én úgy vagyok a kérdéssel,hogy elöbb kiprobálom a reptetést azután lesz elképzelésem arrol mitis akarok építeni!

Mindenkinekinek igaza van saját szemszögéből!

cbruder
2006-11-07, 14:23
Szia Diablo,

itt tenyleg egymas melle beszelünk ezek szerint.

En pusztan csak azzal az allitasoddal nem ertettem egyet, hogy egy epitett gep dragabb mint egy keszen boltban vasarolt.

Itt is a munkaköltseg teszi többnyire a különbözetet..... amig egy üzemben el kell szamolni a munkaberekkel is, addig egy privat epitesnel azt a beleölt, belekaromkodott idöt es energiat meg csak veletlenül sem tudná senki sem összeszamolni........

Az anyagköltsegek ugy a gyari, mint a privat epitett gepeknel is szinte elenyeszö összeget tesznek ki......

De mindegy !! Kinek a pap, kinek a papné...... ebben viszont igazat adok !! :-)

üdv,

cbruder

59th_Phoenix
2007-05-30, 21:34
Na hogy egy fiatal is legyen. Én mostanában szeretnék gépet építeni csak nem tudom milyet miből milyen hajtásút, stb. Azt azért tudom hogy repülőt :). A robbanós mocitól viszont egyenlőre távol maradnék.

ádi
2007-06-20, 12:50
Sziasztok!
Tegnap vettem egy PC Sky ladyt, és még teljesen kezdő vagyok.
Az lenne a kérdésem , hogy mennyire nehéz ezt irányítani , és , hogy mennyire nagy tudás kell hozzá
A testvérem nagyon sokat szimuláztorozott, és most énis elkezdtem ,
a kérdésem az , hogy vajon megpróbálhatjuk -e ketten reptetni a gépet, vagy , inkább kérjünk , segítséget, (ezelőtt a gép előtt volt egy electra sportom, az jó rossz is volt, de avval tudott repülni a tesóm, meg ahhoz egy 3csatornás adóm volt.)
Válaszotokat várom előre is
Köszönöm
Ádám

Anonymous
2007-06-20, 22:59
Sziasztok!

Én azt tanácsolom, hogy keress egy tapasztaltabb modellezőt, hogy átnézze a modellt és segítsen a le/felszállásoknál.

Így kisebb az esélye a törésnek. :wink:

zoli201
2007-11-20, 22:48
Elnézést de lassú volt a netem. a kérdés lent! :arrow:

zoli201
2007-11-20, 22:49
Sziasztok! Nem tudom hogy jó helyre írok, de azért megkérdezem:

Most szeretnék belevágni az Off-road automodellezésbe. Kinéztem magamnak egy modellt. Azt szeretném megkérdezni, hogy nektek mi a véleményetek róla. Itt a linkje:

http://www.conrad.hu/conrad.php?name=Products&cid=VkZaU1ZrMVZNVVZUV0d4UVZrVldOUT09&pid=Vkd4U2NrMXJNVlZYVkVaUFpXeHJPUT09

Azt szeretném még kérdezni, hog ezt a típust majd később lehet tuningolni?
A válaszokat/tanácsokat előre is KÖSZÖNÖM!

tombrez
2007-12-04, 12:39
nem jo helyre,menj at az autosokhoz.udv

Turulbirodalom
2007-12-04, 17:02
Sziasztok!
Szeretnék egy elektromos repülőgépmodellt építeni, amihez a segítségeteket kérném:
Technikai adatok:
Motor:Graupner speed 600 eco (lemez felfogatással és egy 20A-es szabályzóval)
Vevő: 6csatis
Szervók: 1db S3003-as (csűrőhöz), és 2db micro szervó (1,1 kg/cm-es húzóerővel)
Építőanyag: balsa (borítás 1mm, bordák 3mm, belépő, kilépő), fenyőléc (a törzsben 4 szál 5x5-ös merevítés, szárnyban még nem tudom).
A kérdéseim:
Ezen géphez milyen lenne a ideális szárnyprofil?
Ideális fesztáv?
A vízszintes csillapító felület profilja és mérete?
Ha nem írtam túl nagy hülyeségeket, akkor előre is köszönöm a segítséget.

Turulbirodalom
2007-12-08, 20:45
...felsőszárnyas tanulógép.

cnv
2007-12-09, 01:23
Kicsit olyan a kérdésed mintha a tetőhöz akarnád alulról hozzáépíteni a házat : )
Előbb a tervezett géped méretét lenne célszerű meghatároznod, s aztán hogy milyen építőanyagot, szervókat miegymást használj fel hozzá.
Másrészt szerintem egyszerűbb lenne kész tervek alapján dolgoznod, ha nem ragaszkodsz a saját kútfőhöz. Sok fejfájást spórolsz, és nem vész el az építés öröme sem.
Ha mindenáron magad akarod tervezni, akkor a vízszintest szimmetrikus profilúra, vagy ami még egyszerűbb, síkra építsd. Feleslegesen bonyolítod az életed ha azt is fel akarod használni felhajtóerő termelésre.
Trainer szárnyprofilnak alkalmas lehet pl. a Clark-y, jó kis emelőprofil és építeni is könnyű vele mert sík az alapja.

Turulbirodalom
2007-12-11, 18:29
Kösz a segítséget, sok kész tervet átnéztem, csak egyiknek sem találtam elég erősnek a szerkezetét. Ha kész lesz a gép (ez várhatóan még sok időbe tellik), felteszek róla néhány képet.

hobbit
2008-01-05, 12:06
Szia Diablo,

Ez a gep (1300mm fesztávval, 4ccm-es motorhoz) pl. 3 heti munkaval ca. 4000 Ft-bol keszült, persze motor es elektronika nelkül.

Ha ennyiert egy ilyen gepet (kompletten !!) tudsz vasarolni............es ráadásul zsir ujat.... akkor külön gratula neked !!!!

A kepek keszitese ota mar többször is repült (mürepült is !!!), hacsak az uj "gazdi" nem kente ugyan még a földhöz.

üdv,

cbruder

...az idő pénz... :wink:

üdv,
m.

mmormota
2008-01-06, 01:50
Kösz a segítséget, sok kész tervet átnéztem, csak egyiknek sem találtam elég erősnek a szerkezetét. Ha kész lesz a gép (ez várhatóan még sok időbe tellik), felteszek róla néhány képet.

Ne próbáld arra méretezni a gépet, hogy zuhanásokat vészeljen át. Csak azt éred el, hogy elnehezül, nagyobb lesz a minimális sebessége, és tréner gép esetében ezzel egyben a törés valószínűsége is megnő.
A szárnyat érdemes gumival vagy műanyag csavarral rögzíteni. Ha zuhan, váljon el, ne tépje szét a gépet az ütés. Hasonlóan a futó tartó részét is úgy érdemes kialakítani, hogy ha leszakad, ne vigye magával a fél törzset. A jó nagy rugalmas kerekek is segítenek valamit. Ennél többet nemigen tudsz tenni. Ha a gép keményen bevágódik, valami törni fog.

Ha a törés a legfontosabb szempont, akkor ne balzából, hanem EPP habból építs. Nem lesz olyan szép, de nagyon bírja a gyűrődést. Ha mégis törik, pillanatragasztóval 5 perc alatt javítható... :wink:

Mivel kefés motort választottál, még kényesebb a súly, mert ezek a motorok nehezek a teljesítményükhöz képest. Csak akkor érdemes egy ilyet felhasználni, ha már megvan, venni már csak kefe nélkülit célszerű.

Akkunak pedig jelenleg az A123 Li-ion a legjobb választás nagy tréner gépbe. Hosszú az élettartama, és sokkal jobban bírja a zuhanást, mint a Lipo.

Kisa_
2008-01-07, 20:54
Helló !

Az idő pénz,de a hobbyjára nem sajnálja az ember. Barátnő/feleség is ugyanezen a véleményen van :)

Én sem értek azzel egyet,hogy olcsóbb építeni,azt hiszem senki nem ezért épít modellt.
A pár ezer forintos modell azért sántít.Fólia,dekorfólia,orrburkolat,kabintető gyártás (gyárttatás) ,egy nagyobb géphez normális futószár...
Perzse ezeket egy tréner gépnél mind meg lehet spórolni,de egy ARF kittben ez mind benne van.

Nem tudom,hogy miért gondolkodik mindenki motoros gépben,egy balza vitorlázó gépet tényleg olcsón meg lehet úszni,viszont aki szereti a kihívásokat még nagyobbat talál benne.Úgy gondolom pontosabb építést kíván.

Szóval aki csak spórolni akar az építéssel,és nem talál benne semmi örömöt,az neki se kezdjen. Legfeljebb akkor,ha el tudja hinni,hogy van benne :)

Kisa

tombrez
2008-01-08, 15:40
Azt mondanám az ÉPITÉSNEK is feelingje van,nem a pénzert /penz hianya miatt / csinalja az ember.
Ha valaki raerez,az elete vegeig csak epit meg epit.
Aki nem,az mar az elso gepet is alig fogja befejezni.vagy sose lesz kesz.

Epitve kicsit olcsobb,igaz, de nem mindegy milyen gep.

Turulbirodalom
2008-01-10, 15:02
Ne próbáld arra méretezni a gépet, hogy zuhanásokat vészeljen át
Nem zuhanásra gondoltam, csak "kissé komolyabb" igénybevételre. (Keményebb landolás esetén se essen darabokra)

mazda92
2009-08-29, 13:20
Helló!
Egy kezdőnek milyen gépet ajánlotok?
Szettet vagy építőkészletet hogy őrakja össze a gépet és vegye meg az elektronikát bele?!
Várom válaszotok!

mazda92
2009-08-30, 08:44
Melyiket ajánljátok joban rc autó modell, repülő vagy heli?
Repülőhöz nincs nagy helyem!

Gaben
2009-08-30, 21:39
Melyiket ajánljátok joban rc autó modell, repülő vagy heli?
Repülőhöz nincs nagy helyem!

Szia!
Itt szerintem nem azt kéne csinálni, amit ajánlanak,hanem amelyik ága érdekel /a legjobban/ a modellezésnek.
Ha engem kérdezel,akkor repülj,de kérdezz meg egy pár helist és autóst is ;)

Árpád8
2011-04-19, 18:30
Nos már vagy fél éve szeretném elkezdeni a modellezést. Több hét kutatás után úgy gondoltam ez a modell lesz nekem a legjobb:http://www.pacomodell.hu/rc-modell/repulomodell/24_cessna_182_brushless_keszlet.phpValaki megmondaná hogy jó döntés-e?Volt egy kis helikopterem amit tavaly karácsonyra kaptam az a szobában végezte türelmetlenség miatt de szépen vezettem.Repülőkben viszont kezdő volnék. Valaki ad tanácsokat hogy milyet vegyek?

bedrock
2011-04-20, 18:35
Árpád8:
Szia,

Nem javasolnám kezdésnek az általad kinézet szettet.
A helyedben megépíteném ezt (http://forum.rcmodell.hu/index.php/topic,3298.0.html) a gépet és vennék hozzá egy használt adót a fórumon.
Így 25-30e ből lenne egy jó kezdő konfigod. A gépet könnyű megépíteni, javítani.
Alkatrészeit később más gépben használhatod.
Amennyiben nem szeretnél építéssel kezdeni, keress egy használt kezdő gépet itt a fórumon, leginkább egy Easy Star-t ajánlanék.
Megértem a hogy egy mutatós gépet szeretnél venni és azzal kezdeni, de hidd el, nem érdemes.
Tanulj meg repülni egy egyszerűbb géppel és utána vegyél egy Cessnát.

ahajt
2011-04-22, 13:05
Szia Árpád8:
Nemjodolog kudarcokkal kezdeni,marpedig ha a Cessnaval kezdesz csak
torés -zuzas lessza vége.
bedrock nagyonjo tanacsot adott neked,jobbat nemkaphatnal.
Udv .ahajt

Niky
2011-05-20, 09:27
Sziasztok!

Szeretnék, megtanulni reptetni de egyedül nem mernék nekikezdeni :-\ Keresek, olyan tapasztalt modellezőt aki segítene az elindulásnál... Van egy Charterünk, startfelszerelés stb. Várom a jelentkezést pü-ben.
Köszönöm előre is!
Niky

Modell motorom beállt a ricinusról, ha belerakok egy kis üzemanyagot és forgatom átmossa, vagy széjjel kell szedni?

Árpád8
2011-07-27, 15:36
http://www.modellhungaria.hu/repulomodell-funtic-profipack-24ghz-p-14224.html
erről mit gondoltok? Élőben nem láttam de tetszik.
egyébként ha valaki ajánlana gépet jó lenne
követelmények:
lassú
kezdőknek jó
szép. nem kell csoda de nézzen ki jól
max 35ezer ha nagyon király elmehet 45ig de jobban örülök valami olcsóbbnak
ne legyen nagyon törékeny

És nagyon érdekel a repülők irányítása. nem a csűrő meg oldalkormány hanem az hogy melyik gomb mit csinál ezt légyszi írjátok le példának vegyük ezt a távirányítót:http://www.modelisme-vartex.com/6310-8540-thickbox/funtic-rtf.jpg

Niky
2012-05-15, 17:22
Szia Diablo,

üdv,

cbruder

...az idő pénz... :wink:

üdv,
m.

Létezik valami tervrajza a kisgépnek?

Martin111
2012-07-25, 18:03
Sziasztok, tudnátok segíteni infóval?
Veszprém megyében Pápa közelében, illetve Győr környékén keresek
Elektomos helikopteres kollegát ,aki segítene a repülés fortélyait elsalyátítani.-Align 500-as helim van..-Előre is köszi.-Zéé.