PDA

Teljes verzió megtekintése : Most akkor mi a probléma ?

CáPeti
2006-06-23, 21:53
A héten beszerzett és beépített szabályzó+motor+akksi konfigurációt tesztelem ma a levegőben.

1. Csengőmoci, 2410-12,
2. TowerPro BMC15A, 15/20 A
3. Hi 1300mAh / 20C / 11,1 V
4. 11x4.7

A motor leírása alapján, ilyen konfiggal max. 10 Ampert vesz fel. Ennek ellenére a képen látható módon leolvadt a szabályzó tokja. (néhány perc full-gas után)
Mi lehet ennek az oka ? Mit csinálok rosszul, vagy mit értek félre ?

(korábban repültem 10x4,7-tel, és 600 mAh-as 15 C akksival, és látszólag minden rendben volt. - elvileg itt 6 Amper a moci)

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060623/szab_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060623/szab_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Anonymous
2006-06-23, 22:46
Volt már erről szó! --> Kereső... :roll:
De hogy segítsek is:

Ezeknél a szabályzóknál a BEC segédpanel melegszik.
Két dolgot tehetsz:

1. Veszel másikat... (pl. Jeti)
2. Most hogy leolvadt a zsugorfólia, teszel rá hűtőbordát. Számtech boltból.. pl. chipset hűtő. Pár száz Forint. Valamint ügyelsz arra, hogy kapjon is szerencsétlen valamiféle hűtést.

Apropó! Mennyi és milyen szervókat használsz?

DiamantTomi
2006-06-24, 01:20
Ne nyúlj hozzá, az ilyet egyből vissza kell vinni, kicserélik :!: (gyártási hibás)

mabor
2006-06-24, 07:57
Helló fiúk.

Nem volnék biztos abban, hogy gyári hibáról van szó.

A 10x 4.7 és a11x 4.7 már eleve nagy különbség a terhelésben.

És most jön a lényeg! A 600 ma/ 10 c akku, eredetileg 11 V körüli
feszültsége, a 10x 4.7 csavarral is garantáltan 9.5- 10 V köré esik le!
Az 1300- as / 20 c akku pedig stabilan tartja a 11 V ot még 20 A körüli
terhelésnél is!
Akkor ehhez jön a 11x4.7 prop, és kész a nagy áramfelvétel.

Kedves fiúk. Nem győzzük eléggé hangsúlyozni, hog MÉRÉS nélkül
ne állítsunk fel diagnózist semmiről.

Látatlanban írhatom, hogy a fenti konfig. esetén, full gázon, 15-20A felett
is lehet az áramfelvétel!
Ehhez jön még a 30 fokos hőség.. és kész a baj!

Remélem segíthettem...

ui: MÉENI_MÉRNI_MÉRNI !!!

dj_us
2006-06-24, 09:08
De itt a BEC sul meg, ahhoz pedig koze nincs a motor aramfelvetelenek. iVi haveromnak is van egy kinai szabalyzoja, szinten megsul a bec 3-4 szervotol ha allat modon rangatja. Ha nem viszed vissza, mint ahogy mar leirtak, kis szilikonzsirral rateszel valami bordat, akar csak egy par milis alu lemezt, mint a jetikben. Lezsugorozod es kesz ;)

Viszont mabor-al egyetertek, siman felvesz az a csengo moci 15-20 ampereket ha rendesen meghajtod. Lattam mar 3dx-ben, hogy szinte teljesen leegett a lakkozas a drotokrol, zarlat meg talan nem volt, de ennek ellenere raegett minden ami hozzaert a motorhoz :) Tudnak ezek zabalni, de szerencsere jo strapabirok.

CáPeti
2006-06-24, 10:26
4 db 9g-os szervó (TP SG90), 450 gramm körüli depron EDGE (nagyobb akksival-mocival).
Ok rendben van, hogy nagy csavar = nagy áram, de akkor miért írják oda, hogy 10 A ?!?! Vehettem volna 25-ös szabályzót is ennyi erővel. Árban is, súlyban is mindegy!

Csak már abból van elegem, hogy az első motorom (MDLD, azt hiszem) ment 5 percet. (7eFt), a szabályzót szerelés közben véletlenül zártam - (füst L - 6 eFt), persze itt én voltam a béna, és akkor most új moci+új szab+új akksi és megint csak pár percet bír a gép sok ezer Ft-ért. Arról nem is beszélve, hogy a végén még bele is állt a földbe, és elgörbült a moci tengelye.

Itt akkor mindent többszörösen túl kell méretezni? Nagyobb kapacitás, nagyobb áram, nagyobb súly. És akkor megint kezdhetem előről, mert a nagy súly miatt nem megy a gép függőlegesen.

Apropó. A történet úgy végződött, hogy a szél miatt eléggé elsodródott a gép, és elég messze, talán 100-120m-nél próbáltam visszafordulni, de mintha megzizzent volna a rádió, nem minden úgy történt, mint ahogy én irányítottam, és ekkor ölelte meg az anyaföldet. Én azt akkor a vevő kapacitás határának gondoltam. (feigai)
Elképzelhető, hogy a szervók már nem kaptak megfelelően áramot, és ezért zuhant meg? Miután összeszedtem és visszahoztam (kihült ?!?!) a gépet, kipróbáltam de akkor látszólag minden vezérlés működött.

mabor
2006-06-24, 11:18
Helló ... Peti..

Olvassa el a privát üzenetet.. amit küldtem!

CáPeti
2006-06-24, 15:56
A tunning próbája a repülés..... :lol:

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060624/szab2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060624/szab2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

egyébként a szabályzó másik felén van egy kis alu lap gyárilag.

Anonymous
2006-06-24, 16:09
Egész jól megcsináltad! 8)
A másik oldalt lévő alulap a FET-ek hűtését hivatott javítani.