PDA

Teljes verzió megtekintése : Himodel AS(25A) szabályzó,himodel motorral..

rc_elektro
2006-07-18, 16:59
Használ valaki ilyen szabályzót himodel motor valamelyikével?
Jelenleg ezt a motort használom.
http://www.rcpanda.hu/shop/product_info.php/cPath/75_23/products_id/301?osCsid=8173ca90ef354a82c12f46534f03b43c
A kezdetektől van egy olyan problémám,hogy a motor nem indul valami simán.Mikor gázt adok,érdekes sípoló,csipogó,szabálytalan hangokat ad,miközben a légcsavar rángatózik össze-vissza.Ha elindul,ami néha 5-10mp gázzal való játszadozás után sikerül,működik rendesen(légcsavar nélkül viszont tökéletesen indul,bármilyen finoman adok gázt).Azt a pár levegőben történő érdekes motorleállást leszámítva,mikor egy erős kattanó hang kiséretében leáll a motor egy pillanatra,majd megy tovább.
Eddig azt hittem,hogy megsérülhetett egy vezeték a motor beszerelésénél,és ez okozhatja a fenti problémát.Rendeltem egy másik motort
http://www.rcpanda.hu/shop/product_info.php/cPath/75_23/products_id/832?osCsid=8173ca90ef354a82c12f46534f03b43c
Ez a motor is ugyanzt csinálja indulásnál :shock: Annyi plusszal,hogy ezt ki sem tudom pörgetni.A gáztartomány kb 85%-nál leblokkol a motor,és kattogó hangot ad.(légcsavar nélkül nem csinálja)Ugyanez a szabályzó csengőmotorral hibamentesen működik.A szabályzónál nem találtam pwm állítási lehetőséget.Timing-ot próbáltam állítani,de minden esetben fenn áll a hibajelenség.Ha a timing 4-10%-on van,majdnem jó a teljes gáztartomány,kb 90%-nál áll le.Timing 20-30%-nál kb a gáztartomány 80-85%-nál leáll a motor.
Ha valakinek van valami használható ötlete,megoszthatná velem :(

Expert
2006-07-21, 00:46
[b]RC

Szerintem a szabályzoddal lehet probléma, én is jártam igy bár az TP-volt.
Üresen forog rendesen,terhelés alatt félgáz fölött, hirtelen csatt és megáll mint a szög. :evil:
Szerintem, vidd vissza. :gondolkodik:

rc_elektro
2006-07-21, 02:48
Kipróbáltam egy új himodel hw szabályzóval is,ugyanaz a jelenség :cry:

rc_elektro
2006-07-28, 15:41
Az új himodel hw szabályzón,a timing állítása megoldotta a problémát.
Viszont az as szabályzót mindegy hová állítom,nem megy vele.
A szabályzót nem cserélik,így jártam.A himodel as szabályzó nem működik a himodel motorral rendesen.Éljenek a kínaiak,és a márkán belüli kompatibilitás !