PDA

Teljes verzió megtekintése : A 2R EXTRA

bölcsész
2006-07-20, 22:20
Sziasztok!

Az alábbi levelet, még akkor küldtem át Baksa Zsoltnak pü, amikor Zsolt megvette a gépet Francitól. Az irományban van némi indulat, ezért tettem a légiháborúba. De hangsúlyozom: minden modellező társammal kerülni szándékozom a konfliktusokat. Csak azt szeretném, vegyenek minket (Robit meg engem) néhányan modellezőszámba.

A szöveget Zsolt honlapján olvastam, idézem:

"Ezt a kicsikét Iván fejlesztette ki még Abencének, azonban Franciinál indult a pályafutása. Itt éppen nálam állomásozik. Változott a konfig, egy ZDZ 80-as került bele 3 ágú 24*10-es MEJZLIK légcsavarral."

Nos, a levél több szempontból aktualitását vesztette. Voltam az említett Extrámmal még egyszer külföldön, és belenyomtam kb. még 70 startot. Valamint készül lassan a legújabb verzió.

Azt csak zárójelben jegyzem meg, hogy közben Zsoltnak új szárnyakat és vezérsíkokat (F3A) készítünk, ezennel SAJÁT, 2R tervezésűeket.

Nem mellékes az sem, hogy tegnap megnéztük "élesben" a 2 Extrát. Szerintem a 3D-s kihívásoknak egész jól eleget tesz Zsolt jelenlegi gépe.

Nos, íme a levél:

"Szevasz Zsolt!

Barna Róbert vagyok. Szerintem személyesen még nem találkoztunk, így valószínűleg nem is tudod, ki vagyok. Egyik legjobb barátom, Rimóczi Robi, talán az ő neve sem cseng ismerősen fülednek. Előljáróban annyit még, hogy az Extrádhoz járt még egy "gyári" matrica is: Made by R/R.

És nem véletlenül. Kb 3 éve Robival úgy döntöttünk építünk egy "nagy" Extrát. Rengeteg munkaórával és alázattal másfél év alatt összejött a sárkány. Most az egész történetet nincs erőm neked elmesélni, nemcsak azért, mert a legnagyobb része titok - ezért (értsd: titok) Hegyi Zoli barátunk egyszer már körberöhögött -, hanem azért is, mert itt nem a gép fejlesztéséről szeretnék neked írni.

Szóval 2005 februárjában hófoltokat kerülgetve, egy kb. 3.5 lóerős kapagépmotorral (nagyrészt saját fejlesztés), kb. 30 m magasba emelkedett az első R/R Extra. Néhány iskolakört csináltam a géppel, aztán egy béna pozícióban leállt a motor.

A kapagépmotoros verzíóval csináltam kb. 60 startot, sok helyre hívtak repülni is. Aztán motort váltottam, zg 62 stb, stb, stb.

Kb. 90 start után adtam el a gépet Rudinak, 2005 októberében. Elkezdtük építeni a mostani gépemet rengeteg apró módosítással, ezeket megint inkább nem részletezem. Mindenesetre Liptószentmiklóson (Szlovákia) egy 3 napos rendezvényen, épp most a hétvégén többen azt mondták: "Le a kalappal."

Ebből a rövid történetből egy, a te szempontodból mindenképp lényeges epizódot ezidáig kihagytam.

2005 áprilisában Bence megjelent Ivánnal a klubban, és úgy tűnt, komolyan érdeklődnek egy 3d-s verzió iránt. Bencét nem igazán ismertük, Iván viszont 1993 óta jó barátom. Szóval ROBIval agyaltunk néhány éjszakát, csináltunk néhány selejtes alkatrészt is, amik természetesen a kukában végezték. Örültünk, amikor talpra állt a gép, de az építés utolsó fázisában már sejtettük Robival, nem talál a repülő hálás fogadtatásra. Bencének nem tetszettek pl. a kitérések, meg végül az oldalkormány sem lett pingpongasztal méretű, tehát valahogy az egész nem úgy festett a poros műhelyben, ahogy ő ezt megtervezte-megálmodta. Aztán a komplett fóliázott-zsanérozott sárkányt továbbadta Franciinak, aki a "grammos konyhamérlegén" öszeállította azt. (Ezt a kifejezést azért idézem így szó szerint, mert Robival ez már egy szállóige lett közöttünk.)
Bár tudomásom szerint nem igazán repült vele, akárhányszor összefutottam Franciival, mindig csak reklamált: szorul a cseszter, huppog a törzs, flatterol a magassági.

Mindig csomót éreztem a torkomban ezektől a kijelentésektől, vagy a bicska kinyílt a zsebemben.

Hilti és Iván repült a géppel, azt mondják, egész jó.

Én nem tudom, milyen valójában ez a 3d-s Extra. Én, mint említettem, a második Extrámat (F3A-X) nyüstölöm, nagyon sokat repülök, megyek Szlovákiába, Ausztriába vele.

Még sokat tudnék írni a benyomásaimról, hidd el, az elmúlt 1 év alatt, hallgatva sokatokat, olvasva fórumotokat, felgyűltek bennem a dolgok. És lehet, ez az iromány csak arra volt jó, hogy kisebbrendűségi komplexust diagnosztizáljatok nálam.

Mindenesetre sok-sok jó startot az Extrával.
Barna Róbert alias Iván/Bence"

Üdv: Bölcsész

Francii
2006-07-20, 22:37
Sziasztok!

...akárhányszor összefutottam Franciival, mindig csak reklamált: szorul a cseszter, huppog a törzs, flatterol a magassági.

Mindig csomót éreztem a torkomban ezektől a kijelentésektől, vagy a bicska kinyílt a zsebemben...

Szia!

Ezek tények, amiktől nem kellene a bicskának kinyílnia a zsebedben!Azért mert én nem repültem szénné a gépet, a magassági még valóban flatterol, a cseszterton még valóban szorul, és a törzs valóban huppog (bár szerintem ezt soha nem emlegettem Neked)

Továbbá mivel nem tőled vettem a gépet, nem is igazán értem, miért mondod azt, hogy reklamáltam nálad! Mivel azt tudtam, hogy Te építetted, megemlítettem amikor kb 1-szer találkoztunk, gondolván azt, hogy a további, következő gépek építésnél figyelembe veszitek ezeket a dolgokat!

A csesztertonra visszatérve: az, hogy eladtam a gépet, nagyrészt ennek köszönhető! Meguntam a vele való birkózást és ismervén a saját habitusomat, előbb-utőbb az lett volna a vége, hogy páros lábbal beleugrok a gépbe, miután nem tudom leszedni a szárnyat! Ezt pedig érezd inkább építő jellegű kritikának, nem pedig "gombócgyártás"nak!

Egyébként pedig nagyon szerettem és nekem tetszett a gép!

Üdv: Francii

PS: az pedig, hogy éppen mivel nem repülök, legyen az én kiváltságom... :wink:

scalerudi
2006-07-20, 22:56
Szervusztok ROBIK R&R TEAM

Leveledből Bölcsész kollega erősen kiérezhető a bosszuság "gyermeked"
zabigyerekként való kezelése miatt!

A termék mind minőségében mind repülhetőségében messze kimagaslik a magyar produktumok közül!

Azzal aki más tollával ékeskedik pedig nem kell foglalkozni ,csak saját magát minösiti ha más fa...val veri a csalánt!

Nyugodj meg aki ilyen Extrátval szeretne repülni,meg fog találni titeket és sok mindenkivel együtt értékelni tudja majd kitartásotokat és lelkiismeretes megfizethető minőségi munkátokat is!

További sikeres munkát kivánok Nektek és kitartást a gyártáshoz!
Ui:az én gépem nagyon pöpec volt!!

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060720/../060204/Extra_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060720/../060204/Extra_1_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu
Üdv

zolifox
2006-07-20, 22:57
Én láttam repülni a POLICE EXTRÁT :!:

Csak ennyit füznék hozzá GRATULA
GRATULA
GRATULA :D :D :D

Igy jó lesz Robi?

Francii
2006-07-20, 23:00
...továbbadta Franciinak, aki a "grammos konyhamérlegén" öszeállította azt. (Ezt a kifejezést azért idézem így szó szerint, mert Robival ez már egy szállóige lett közöttünk...

Ezért sokan kiröhögtek, és azt mondták, hogy kevés lesz az 50-es DA a normális 3D figurák megrepüléséhez. De én csak méregettem és számoltam rendületlenül... Ha sok lett volna a súly akkor nem is raktam volna össze! Ehhez pedig kell a grammos konyhamérleg... ! Még ha itt sokan nevetség tárgyának nézik, akkor is! Én már csak megmaradok ilyen "súlybuzinak"!
Tudom, akik nem a 3D repülést feszegetik, azoknak nevetséges a konyhamérleg! De itt adott volt egy 50 ccm-es motor és egy 2300 mm-es sárkány ! Ezeknek az összehozásához bizony szükség van egy jófajta digitális mérlegre, ha azt akarjuk kapni a géptől, amiért valójában megvettük...

Francii

bölcsész
2006-07-20, 23:11
Tegnap eltört a farokfutó fém villája.

Egy pillanatig arra gondoltam, szétrúgom az egészet, vagy a lángok martalékává teszem.

Végül eszembe jutott, h a f...szomnak van kedve néhány száz órát bíbelődni egy új Extrával.

Holnap 10 perc alatt vágok egy zsír villát a következő kilencven startra.

Aztán a hétvégén megint GRATULA!!!

Zolifox!

Hogy csináltad ezt a lób...szó színes betűméretet?

Scalerudi!

NENYAJJÁ! Tiszta szénpor vagyok az ASW-től!

zolifox
2006-07-20, 23:23
Zolifox!
Hogy csináltad ezt a lób...szó színes betűméretet?

Menő forumozó leszel, neked is engedik majd, hogy szinesitsd hozzászolásaiddal a forumot :D

bölcsész
2006-07-20, 23:33
Ne szivassá Zolimenőfórumozószínezőfox.

Különbe szétrúgom az összes vitorládat!

zolifox
2006-07-20, 23:38

Szerintem inkább bele szeretnél ülni valamelyikbe :!:

hilti
2006-07-20, 23:49
Szia Robi!

Azt hiszem a Robi-Robi-Bence-Iván-Franci féle 3D extrával én repültem a legtöbbet.
Nagyon jó repülő, nagyon sok élményt adott.
Azt gondolom már Bence is belátta, hogy hol vannak a hibás méretek. Ez egy teszt volt, aminek mi is részesei lehettünk.
Én csak köszönettel tartozom mindenkinek érte.
Szerintem ne huzd fel magad.
Nagyon jó, hogy csináljátok ezt a sárkányt, további sok sikert hozzá.

Üdv

_Tamas2
2006-07-20, 23:53

Szerintem inkább bele szeretnél ülni valamelyikbe :!:

Ne akarj az Extrád seggébe egy vitorlázót, ok :!: :?: Lesz még vontatás .....-on :!:

peaceful
2006-07-20, 23:54
Jaj.

Robi! Az idézett leveledet nem olvastam, így nem reagálhattam rá, pedig
hidd el, mi sem áll tőlem távolabb, mint ilyen tüskét létrehozni, vagy benned hagyni.

Amikor a gépet megvettem Franciitól, kérdeztem valamit a múltjáról,
Francii mondott valamit , aminek a nagyrészét elfelejtettem mire képek
lettek a gépről a galériába. Tehát ennek hibáját rójuk fel az emlékezetem
hibájaként.
Természetesen a szöveget átírom.

Egy Nagykörűn elkövetett gyönyörű hátonleszállás után - bár a sérüléseket megragasztottam - úgy éreztem itt az idő, hogy Abence
határozott kérésére készített nagyméretű kormánylapátokat kisebbre
vegyem. Így találtalak meg Titeket.
Nagyon örültem, amikor megismertelek, örültem, amikor közelről
láthattam a POLICE-és gépedet a műhelyben. Addig nem is tudtam, hogy
ez ugyanaz modell, mint az enyém.
Mégjobban örültem, amikor felhívtál, hogy menjünk ki együtt a reptérre
és nézzük meg melyik konfig hogyan repül. Nagy örömmel láttam hogy a
Te géped repülési tulajdonságai sokkal közelebb állnak ahhoz, amit én
szeretnék. Így megerősítve éreztem magam, hogy amiket az átépítésről
megbeszéltünk, az nekem helyes irány.
Francii oldalán ezt lehet olvasni: "A lejobb, legkedvesebb repülőm volt..."
Tehát a repülő jó, csak én nem tudok megbírkózni eléggé az állandó
átesésben lévő 3D-és figurákkal.

Sajnálom, hogy megbántódtál a gépet ért néhány, esetleg kritikaként is felfogható megjegyzés miatt, mert élő szóban is és itt fórumon is a
gépet még Francii idején is és az én időm alatt is nagyon sokan dicsérték, repülték.

bölcsész
2006-07-21, 00:11
Dehogy bántódtam meg, tudjátok be a dolgot marketingtevékenységnek.

Zsolt, gondoltam, hogy nem ment át a pü.

Jó volt a tegnapi repítés, bár a leszállással még gondjaim vannak.

Néhányan azért lehet, h magukba néznek, Tamás2 meg majd belenéz vitorlájával az Extra seggébe.

Aludjatok, gólya lettem!

peaceful
2006-07-21, 07:04
Én nem értek a marketinghez, de ha összeáll az új felépítésű gép és
már lesznek repülési tapasztalatok is, szívesen megosztom azt a
nagyérdeművel a "Motoros repülés" szekcióban egy új topicban.

_Tamas2
2006-07-21, 23:35
Aludjatok, gólya lettem!

GRATULA! Én meg Rádiós!

zolifox
2006-07-22, 03:43
Aludjatok, gólya lettem!

GRATULA! Én meg Rádiós!

GRATULA a GRATULÁHOZ :mrgreen: