PDA

Teljes verzió megtekintése : Villantó helyzetjelzés

APPME
2006-08-08, 22:37
Üdv!

...ami bennmaradt a csőben.

A friss élmény hatására hadd fejtegessek eszmét.
Valamiért úgy gondolom, hogy bizonyos üzleti tisztesség nem árthat, ha adunk-veszünk egymás közt.

Nem egyszeri jó tapasztalatom a fórumon, hogy tiszteletben tartják sokan a mások érdekeit ilyen esetekben.
Több a rossz...

Azonban mégsem analóg a helyzet egy sima sorbanállással, ahol a hátsó bekiáltásáéra - Kétszer annyit adok az utolsó kifliért! - azt odaadják a frissen érkezettnek, aki meg épp sorra került volna 3 órás sorállás után, sajnálják, miért nem volt élelmesebb...

Az a bajom, hogy alapvető normák, vagy csak én hiányolom, nincsenek meg. Vagy még fiatal az illető és meg se fordul moralitás a fejében, vagy már így nőtt fel és kézzelfogható eredményei vannak mellőzésének pozitív hatásairól...

Jah, az egész abból a téveseszmémből fakad, hogy egy nagy csapat vagyunk, akik szeretnek jót tenni egymással... :) Meg tudunk örülni a mások sikerének, osztozunk örömében, bánatában, meg hasonló marhaságok. Egyszerűen nem tudom megmagyarázni, miért tartok különbnek egy modellezőt egy átlagembernél, ez már az én hibám nyilván.

Szóval ha nem belülről szólnak, hogyan kéne, akkor faramuci a helyzet.

(ha vki most sajnálatát fejezi ki, hogy elbambultam egy "üzletet", nincs igaza)

Ezt írtam volna még a szóban forgóhoz, de helyesen, lelőtték az adott topicot, így itt jelenik meg:

Kedves barátom!
Kérlek hidd el, nagyívben nem érdekel a villantó :)
Téged sajnállak, mert egy közösségben az ember bizonyos elvárásoknak tesz eleget, de ezt te nem érzékeled.

Messzire vezet, de - az ember nem mindig csak azzal "rendes", akitől közvetlen viszonzást vár. Néha felveszünk egy stoppost, aki valamikor talán szintén segít valakinek - valamikor, másnak.
Ez egy erkölcsi hitel, ami egy közösség - csapat, társaság, ország ésígytovább együttes lelki erősségét adja.

Osztva gyökketővel, mert valszeg hánytam egy kis borsót a falra...

Ha elkezdek valakivel alkudni itt a fórumon, tisztességesnek tartott dolog, hogy nem előzünk be egy épp érdemi tárgyalásokat folytató partnert.
Az eladó meg nem adja el másnak a cuccát, hanem azt mondhatja - még nem állapodtunk meg és egy új aspiráns ennyit ígért, megadod? Te vagy az első jelentkező, tiéd az elsőbbség... Eztán a megfelelő hozzáállással tisztán folytatódik a dolog.

A B megoldás: aki kapja marja, mindenki le van ..va, én jöjjek ki jól a dologból...régen még a hajó süllyedésekor is volt egy sorrend, amit az emberek maguktól tartottak be. Ma már a kapitány az első, aki elhúz - konkrétan is volt ilyen nemrég...

Ha megnézed az appme kütyüknél, komfortosabb cuccom van, mint a fennforgó villantós, de gondoltam érdekességképp megveszem.
Épp azt akartam megtudakolni, (ekkor írtál, hogy sajna alma) nem veszélyes-e rádióvétel szempontjából a kisülőcső működése, mert bizony 100V feletti feszültség és áramkökés szaladgál viszonylag hosszú vezetéken és bizony a vétel biztonsága szempontjából roppant veszélyes. Még a ledes megoldásnál is, ahol 6V-al villogtatunk, vannak óvintézkedések a szerkezet működése és a vevő antenna egymásra hatásának csökkentésére.
Erre már az új tulaj tud majd választ adni, akinek őszinte gratulációm, Mr. Folt...

Na ennyit, Mr. Zsák... :)

Köszönöm a figyelmet:

alfa-wolf
2006-08-08, 23:55
A földi mellett állok!

Anonymous
2006-08-09, 00:20
Én is jártam így... Megbeszéltük, hogy küldi az ÚR a rádiót+minden. Én továbbítottam a leendő gazdája felé, de mikor hazajöttem a munkából, az a PÜ fogadott, hogy eladta másnak mert többet ígért.
Nálad APPME ez a A megoldás. De itt sem így történt.

Marha szar dolog egy gyereknek megmagyarázni, hogy miért nem hozta a postás a rádióját. :?

Na mindegy, ilyen emberek is vannak. Remélem egyszer jól pofára esnek... :roll:

Fel a fejjel APPME! 8)

APPME
2006-08-09, 08:28
Az éjjel gondolkodtam, miközben súlyos betegségem kínzott - úgy néz ki, hamarosan elvisz a diszlexia...
Nyilván a pár fős baráti körben átadott, eladott, ill. az e-bay-ig terjedő skálán rengeteg átmenet található.
Az emberszámba vett ismeretlen partnerek viszont nagy valószínűséggel ugyanazt fogják - mentalitást - továbbadni.
Csak néhány szó, közben, vagy utána és ha azt érzed, hogy ha nem is igazságos, ami történt, de nem csak betűhalmazként szerepeltél, már másra festi az eseményt...
Lehetséges, hogy túllihegtem a dolgot és elnézést kérek.

A mimóza

kovacszs
2006-08-09, 17:01
Szia Appme !

Most valszeg ilyen időket élünk, sajnos.
Nem akarok itt nagy kőbe vésett okoságokat írni, de itt a fórumon sokan egészen mások mint az életben.
:?
Éppen a pofára esést elkerülendő, csak régi "motorostól" vásárolok bármit is csomagban, az " új" motorosoktól csak személyesen vagy sehogy.
Itt és a reptéren már sokat hallottam hogy alig használt aztán meg mégis.
Reméljük hogy egyszer változik a hozzáállás itt és máshol is....
Még messze Európa...
Megaztán úgyse akartál este repülni, nem ?

APPME
2006-08-09, 17:39
Szervusz!

Igazában azon studérozok, hogyan lehetnénk "jobbak"... Énis.
Ha egy ember is másként gondolja, látja, teszi eztán, már megérte.
Hátha.

A kütyüt bánja a kórság.
Télleg...

drager
2006-08-11, 12:35
Szia APPME!

Anélkül hogy ismerném bármelyikőtöket is, engedd meg hogy véleményt mondjak.
Teljesen igazat adok Neked abban az esetben, ha az eladó rábólintott, hogy OK tied a cucc a kialkudott áron.
Ha még csak "alkudoztatok" az nem jelent üzletet.
Jól is néznénk ki ha árulok valamit, jön valaki mennyit engedsz a feléből alapon és senki másnak nem adhatnám oda mert ő volt az első jelentkező.

Üdv Lajos

Peter N
2006-08-11, 17:40
Ha még csak "alkudoztatok" az nem jelent üzletet.
Igy is lehet értelmezni a dolgokat, viszont pofátlanságnak tartom ha lealkudtam valamit (egyébként nem szoktam alkudozni akár veszek vagy eladok dolgokat) és jön egy kis spekuláns aki kihasználva az alkut pár forintal többet igér hogy alku nélkül elorozza a terméket. Ugy értelmeztem hogy APPME is erre gondolt tehár egyetértek vele.

Tegzi
2006-08-11, 18:11
Sziasztok.

Csak azért írok, mert velem is történt már hasolnó, bár épp az ellenkezője, vagyis megegyeztünk egy árban, de egy srác a megegyezés után felhívta az eladót, hogy ő "elviszi többért is", de mégis nálam landolt a cucc, vagyis korrekt volt az eladó, pedig nem is ismertem.
Ahogy szokták mondani: "az éremnek két oldala van", ez is előfordul és sajnos a másik eset is.

Péter N.
Amit te írsz, azzal egyetértek én is, vagyis ha már megköttetett az üzlet, akkor abba már ne "rondítson bele" senki. De szerintem Drager nem erről beszél, hanem arról, hogy van két potenciális vevő, akik alkudoznak a termékért, de még egyiknek sem mondta azt az eladó, hogy "Done... vagyis tied a cucc".
Bár ahogy én kivettem APPME írásából, itt már arról van szó, hogy megkötötték az "üzletet", szvsz ez nem fair.

üdv, Tegzi

APPME
2006-08-11, 18:12
Kiemelés tőlem:

"Ha elkezdek valakivel alkudni itt a fórumon, tisztességesnek tartott dolog, hogy nem előzünk be egy épp érdemi tárgyalásokat folytató partnert.

A lényeg:
Az eladó meg nem adja el másnak a cuccát, hanem azt mondhatja - még nem állapodtunk meg és egy új aspiráns ennyit ígért, megadod? Te vagy az első jelentkező, tiéd az elsőbbség...

Eztán a megfelelő hozzáállással tisztán folytatódik a dolog."

Nemtom mennyire érthető, szó nincs alacsonyabb összegről!
Én már hallottam ilyesmiről...

De mégegyszer, utoljára, hátha még mindig nem hihető - nem bánt a villentyű - az eljárást én így gondolnám közmegeggyezéssel elfogadhatónak.