PDA

Teljes verzió megtekintése : Motortisztításhoz szertnék tanácsot kérni,ki mivel szokta?

mango
2006-08-21, 00:04
Van egy Graupner buggym egy OS Max 21 RG motorral (nemrég vettem,csak most kezdek bele a nitro off roadba az elektrós onroad után,azért kérdezek ilyet [-o< ) és annyira koszos volt a hengerfej,hogy csak lakkbenzinem volt otthon,de le kellett takarítani(a féktisztító elfogyott) mert jöttek megnézni a kocsit,u.h. be kellett indítani,de koszosan ugye annyira nincs hűtése.Letakarítottam lakkbenzinnel,de odafolyt vmennyi a lendkerékhez,valszeg jutott egy kicsi a csapágyba is!Ha zsírozva van akkor gondolom újrazsírzás,mert nem hinném,hogy az üzemanyag kenné,vagy tévedek?:oops:

Segítséget kérek,mert kb 6litert ment csak a motor,u.h nem akarnám hazavágni semmiképp
tokos13@freemail.hu

csirke9
2006-08-21, 00:11
Hello!

Én motortisztításra vagy féktisztítót használok vagy foltisztító benzint! Illetve Izopropil alkoholt!
Hát ez a lakk benzines dolog nemtom menyire volt jó ütlet! Ilyenről még nem hallottam h valaki ilyennel tisztítson! Na mind1! Az üzemanyag meg nyugodj bele keni a motorba lévő csapágyakat!

üdv

mango
2006-08-21, 01:11
Köszi a tippet!Én is csak végszükségből takarítottam l.benzinnel,de többet nem teszem az biztos!Gyárilag milyen kenőanyagot tesznek a motor csapágyaihoz,vagy tesznek egyáltalán bármit is ha tényleg az üzemanyag keni?

Mi a különbség és a krokodil?...az egyik inkább ződ mint hosszú!!! :)

thenin
2006-08-21, 12:16
szia.

fogkefével szoktam.féktisztito tokéletes,

viszont birnifogja a strapát, az os mocik hibátlanok...

Lekro
2006-08-24, 10:11
Hello én kiszedtem a motort és befogtam azokat a helyeket ahol bemenne a víz és adtam neki a slaggal! :lol: :lol:

steve69
2006-08-24, 10:14
Hello én kiszedtem a motort és befogtam azokat a helyeket ahol bemenne a víz és adtam neki a slaggal! :lol: :lol:

ÜGYES

oceanearth
2006-08-24, 12:42

legalább ne reklámozd :ejnye:
:barom: :barom: :kemeny:

Kalap
2006-08-24, 16:52
A csapágyba olaj kell, de ha a lendkerékhez lakkbenzin kerül, max kimossa a csapágyból az olajat. Amire vigyázz: Olajos, olajtartalmú folyadék (üzemanyag, stb) ne kerüljön a lendkerékhez, mert befolyik a kuplunghoz, és összeolajozza a kuplungpofát, ami irdatlanul csúszni fog!
Kalap

Van egy Graupner buggym egy OS Max 21 RG motorral (nemrég vettem,csak most kezdek bele a nitro off roadba az elektrós onroad után,azért kérdezek ilyet [-o< ) és annyira koszos volt a hengerfej,hogy csak lakkbenzinem volt otthon,de le kellett takarítani(a féktisztító elfogyott) mert jöttek megnézni a kocsit,u.h. be kellett indítani,de koszosan ugye annyira nincs hűtése.Letakarítottam lakkbenzinnel,de odafolyt vmennyi a lendkerékhez,valszeg jutott egy kicsi a csapágyba is!Ha zsírozva van akkor gondolom újrazsírzás,mert nem hinném,hogy az üzemanyag kenné,vagy tévedek?:oops:

Segítséget kérek,mert kb 6litert ment csak a motor,u.h nem akarnám hazavágni semmiképp
tokos13@freemail.hu

mango
2006-08-24, 18:18
Azért slaggal nem tuti,hogy neki esnék,egy OS-nek,mert ha mégis befolyik...
Azt hogy értitek,hogy olaj kell bele,úgy rétem milyen olaj és honnan tudom bejuttatni a csapágyba?Ja ez egy használt motor,u.h lehet egyébként is jót tenne neki az olajzás,mert nem tudom hogy használták (bár +kérdeztem,de messziről jött ember azt mond mit akar!).Mivel érdemes átkenni?Szét kell hozzá szedni a motort?OS Max 21 RG

Mi a különbség a sas két szárnya között?...Mind a kettő hasonló,de a bal jobban!!! :)

BAKO
2006-09-18, 22:35
na szal en most a kenes rol szeretnek par szot mondani: -a patikaba be kell menni es glicerint kell kerni ezt keverik az uzibe kenje a mocit.
-ez egyreszt joo a csapagynak es barmelyik AFTERRUNTOL JOBB en ezt hasznalom mindig egy,ket csepp a mociba (persze kulso takaritas utan) es kessz is a belso apolasa.
kivulrol: veszekfolt tisztito benzint es belerakom a kompresszoros festekfuvoba lefujom es kessz a modell es hobbyba kaphato rc-cleaner.... :lol: :D

mango
2006-09-18, 23:57
Hali! mitől jobb a glicerin mint az afterrun?Milyen arányban szoktad keverni?(OS MAX 21 RG-m van nem akarom mindjárt a nitro off-roadot elkezdve hazavágni,azért kérdezek ilyen mások számára tök egyértelmű dolgokat) :oops:

Kalap
2006-09-19, 00:23
Glicerint. Az "üzibe". Hát peeeersze. A nagy cégek, akik a világ legjobb versenyzőivel karöltve fejlesztik az üzemanyagokat, meg after run olajakat, na azok mind hülyék, mert GLICERIN kell bele... Remélem, senki nem próbálja ezt ki, kockáztatva a motorját ezzel... Amikor fujod le az autót foltbenzinnel, még rá is gyújtasz közben, hmmm? Vajon hülyeségbeszélésért jár a Warning...?

By the way, hogy ne csak destruktiv legyen a hozzászólásom, érdemes ezeket a topicokat is elolvasni, erről szólnak! (W.O. usereknek ajánlott!!!)

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=10844
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=19039

"Fogom a retekszisz buggy-t, leveszem a kerekeit, a kádban lecsapatom a sarat a felfüggesztésekről, + alvázról. (a légszürőt, karbit, rádiotálcát ne érje a közvetlen vizsugár) Ezutáb befújom motorblokk zsírtalanitóval (autósboltban kapható) és állni hagyom 1-2 percig, utána egy ecsettel megmosom a rajta lévő zsirtalanitóval, majd zuhannyal lemosom az egészet. (légszűrőt, karbit nem) A vizet jól lerázom, fejjel lefelé lecsöpögtetem, ronggyal az egészet szárazra törlöm, a központi difi, elektronika környékét hajszáritóval megmelegitem. Ezután a kerékcsapágyakat gazdagon befújom WD40-el, mert az kiszoritja a vizet, jól megforgatom a csapágyakat, letörlöm kifolyt WD40-et, és kész."

na szal en most a kenes rol szeretnek par szot mondani: -a patikaba be kell menni es glicerint kell kerni ezt keverik az uzibe kenje a mocit.
-ez egyreszt joo a csapagynak es barmelyik AFTERRUNTOL JOBB en ezt hasznalom mindig egy,ket csepp a mociba (persze kulso takaritas utan) es kessz is a belso apolasa.
kivulrol: veszekfolt tisztito benzint es belerakom a kompresszoros festekfuvoba lefujom es kessz a modell es hobbyba kaphato rc-cleaner.... :lol: :D

Bodobali
2006-09-19, 11:01
Glicerin??? Nem véletlenül ricunust akartál mondani????
:barom: :ejnye: :barom:

BAKO
2006-09-19, 16:22
dede bocsika :oops: :oops: :oops:

BAKO
2006-09-19, 16:24
MÉG EGYSZER RICINUST AKARTAM IRNI BOCS MINDENKINEK A GLICERIN AZ TESTAPOLOK BA MEG KEZ KEREMEKBE VAN BOCS MINDENKINEK!!! :cry: :oops: :cry: :oops:

BAKO
2006-09-19, 16:26
Hali! mitől jobb a glicerin mint az afterrun?Milyen arányban szoktad keverni?(OS MAX 21 RG-m van nem akarom mindjárt a nitro off-roadot elkezdve hazavágni,azért kérdezek ilyen mások számára tök egyértelmű dolgokat) :oops:
SZVAL EN NEM AZ UZIBE KEVEREM HANEM HASZNALAT UTAN RAKOM A MOCIBA MINT AZ AFTERRUNT. JA ES BOCS NEM GLICERIN HANEM RICINUS..... :lol:

mango
2006-09-19, 17:00
Így már vágom!Régen az üzibe is azt tettek,(nemtom manapság nem valami szintetikus kramanccal helyettesítik-e?).Én afterrun helyett Valvoline általtal gyártott kenő sprayt szoktam befujni,de jó sokat.A ricinusolajat milyen kiszerelésben mérik és mibe kerül,nem ponto s összeg csak mittomén 1deci 500FT-1000Ft-2000Ft???(nem járok még hál'istennek mindennap patikába) :lol: :lol:

Peter N
2006-09-19, 17:00
Tiszitás után soha nem csepegtetünk ricinust a motorban hisz a nitro és a ricinusnyomokat akartuk eltüntetni. Közönséges motorolajak is megfelelnek. A ricinus szikativ olaj és ha a becsepegtetés után sokáig nem használod a motort lehet hogy rleragad az egész motor és a megkötött ricinust eléggé nehéz eltávolitani arrol nem is beszélve hogy a leragadt motor szétszedése sem egy leányálom

mango
2006-09-19, 17:12
őszintén bevallom,használtan vettem a kocsit és fogalmam sincs,hogy belül mennyire oxidos.A srác akitől vettem szintetikus motorolajat szokott bele csepegtetni.Nekem az nincs itthon,uh. van egy VALVOLINE
MULTI SPRAY 1299WD nevű anyag,ami nagyjából egyezik a normál kékflakonos WD-vel,de szerintem ez tartósabb kenést ad.Ha elmegyünk bringázni és egy nap megyünk reggelk megkent lánccal,akkor mindenfajta hang nélkül bele szoktam nyomni 200-240km-t!

Peter N
2006-09-19, 20:34
A kezeléssel nem a kenést kel biztosisd hanem eltávolisd a nitrót és a ricinust, a kenést az üzemanyagban levö olaj(ricinus, ricinus+ szintétikus, szintétikus olaj biztositja. Ha olvastad van aki petroleumal van aki tisztitott benzinel, van aki müszer olajal ,én meg olajos benzinnel(mint a trabi üzemanyag :P )mossa át a motort. Én 25% kétütemü olajat 75% benzinnel keverve bespriccelek a karburátorba és berobbantom a motort
Téli eltevéshez ezt a procedurát 1x2 szer megismétlem. Az olajos benzin minden alkatrészt átjár,a benzinmaradék elpárolog és marad az olajfilm.

mango
2006-09-19, 20:50
Én csak a berántóval szoktam átforgatni,hogy a porlasztóba fújt WD-t eloszlassama amotorban mindenhol.Te pedig ha jól értem beindítod ezzel a kétütemű keverékkel és egy pár pillanatig hagyod járni vele?

Peter N
2006-09-19, 23:06
Pontosan! Nem tudom hogy helyese de nekem eddig tökéletesen bevált. Bezzinnel is berobban, alapjáraton nem csinál kárt és szerintem tökéletesebben tisztitt ha kiégeti a régi maszatot. Amire gondolni kell hogy az olajmenyisége ne legyen kevesebb mint a normál üzemanyagban. Spriccböl inditom, nem a tartályból és 2-3 másadpercig pörög,2-3 szor meg szoktam ismételelni.
4 Ütemüeknél a szuszogoba spriccelek, onnan is felkap agy kevés benzint és robban. Az aránylag magas fordulat miatt(az átrántáshoz képest) jobban átjárja a motor minden alkatrészeit.

Peter N
2006-09-19, 23:18
Sokan javasolták a motor szétbontást,hengerfej leszerelést stb. de én ettöl mindenkit ovva intek. És a gyertya gyakori kiszedését sem javasolom mert mint más is irta a lágy aluminiumból hamar kikopik az amugyis finom menet.
Ha nem feltétlenül szükséges ne bontsuk szét a motort
Bejáratás után minden egymással érintkezö mozgöalkatrész öszecsiszolódik,szétbontás után ha csak tizedmiliméterrel is elmozdul például a henger az egy új becsiszoláshoz vezet ami lényeges kopást okoz a motornak.