PDA

Teljes verzió megtekintése : FreeX GPS RC drone Quadcopter - Skyartec

Ltomi78
2015-09-14, 16:51
Nem láttam hogy indult volna neki külön topic. Mivel hozzámkerült egy tesztpéldány gondoltam érdemes szánni neki egy témát....mert itthon nem sok információ van róla.
Ha valaki már használta a gépet ossza meg a tapasztalatait itt;)

Nekem első benyomásra nagyon tetszett, kivéve a T csatlakozót amivel gyárilag érkezett, de ebből is létezik xt60-al szerelt verzió. Én gyorsan átforrasztottam a számomra kényelmesebb xt60 as csatira, így a saját akksijaim is használhatóak.
A gép másik jó tulajdonsága, hogy nagyon stapabíró, a váz és a propok is bírják az erősebb landolásokat is. Itt is már alkalmazzák a jól bevállt önzárós prop
Crashtest: https://youtu.be/nKI8pfjWIxs

megoldást, és ha jól tudom a phantommal kompatiblis motorokkal rendelkezik, igy a légcsavar cserélhető (de ezt még nem tudtam ellenőrizni)

Tudja azokat a funkciókat amelyek elvárhatók a 330 -as Phantom klón kategóriájú copterektől ....sőt olyan RTH funkcióval rendelkezik ami még nagyobb biztonságot ad a hazatérés során. A pilóta bármikor beavatkozhat és irányíthatja a gépet miközben a gép hazatérő funkcióba repül. Ezzel megelőzhető a Phantomoknál előforduló ugynevezett "Fly away" vagyis amikor a kopter önálló éltre kell és elszáll.

Számomra tökéletes volt az irányíthatósága, nagyon stabil és nagyon gyors is ha kell. Természetesen IOC itt is van tehát kezdők számára bekapcsolható az intelligens irányítás, igy a copter bármelyik poziciójában amennyiben megam felé húzom a botot akkor a home pozició felé fog indulni, teljesen mindegy merre áll a gép eleje.

A legújabb 4.0-as FW frissítés után új biztonsági funkciónak köszönhetően az akkufeszültség meghatározott értékre csökkenése esetén 10.7v nál RTH funkcióba kapcsol , 10.2 v nál pedig le is száll.
Amennyiben az RTH repülés során 80 méterre megközelíti a home poziciót automatikusan lecsökkenti a sebességét.
30 méteres magasságba emelkedik az auto RTH során, vagy erre a magasságra csökken ha ettől magassabban kapcsol be az RTH

A GPS lockolása felszállás előtt kb 20-40mp-et vesz igénybe de ettől lehet több is. Amikor lockolt utána már nagyon szépen stabilan tartja a pozíciót Felszálláskor hasonlóan phantom -okhoz a gáz kar középre engedésével tartja a magasságot segítve a kezdő koptereseket. (tehát 50% gáz felett felpattan kb fél méterre és ott lebeg:)

GPS jelvesztés esetén...amíg nem talál ismét megfelelő számú holdat....atti módba vált vissza

7ch 2.4ghz irányítás (bólintás vezérlés is gimbalhoz oldalsó kézre eső karral)
2700mah akku 14 -15 perc repidő
Gimbal opció= jst táp csatlakozás, és a kamera bólintáshoz szükséges jel és föld csatlakozás már ki van vezetve, csak össze kell dugni vele a legismertebb CNC gopro gimbalokkal teljesen kompatiblis, ami nagyon szimpatikus volt, mert ezzel már nem kell bajlódnia usernek:)
A gimbal mozgatáshoz szükséges kar már gyárilag be van építve a rádió jobb felső sarkában.

A gyári akkuja egyébként meglepően erős....2700-as viszont mérteiben kisebb egy 2200-as turnigy vagy phantom akkutól..viszont a 2700mah ki is jön belőle és hozza a 15 perces repidőt.
Akku öböl csak pár mm-el nagyobb a phantom 1-től így ide is max 2800mah akku fér bele gondolok itt a zippy 30 C akku méreteire.

saját tesztem: https://youtu.be/xlqMyCS6b8M

Kínai forrásból 340-370 USD között van az ára szállítás nélkül
USA :400 USD szállítás nélkül
EU forrásból 410-440 USD között szállítás nélkül
Az alukofferes verziók kb 30-40 USD-vel drágábbak

Features:
•Ready to fly right out of the box after a simple compass calibration.
•Onetouch 4 Aircraft Control Board
•Two flight modes, GPS position hold and attitude / altitude hold
•Carefree headless flight mode
•GPS Auto-return function (with the world’s first full-time all channel active control during RTH)
•Pilots can choose from two modes upon lost control signal - return to home or hover at last position.
•Low voltage protection
•Safety Protocol Algorithm
•High intensity LED lights to aid orientation during flight
•Strong fuselage structure
•Optional full CNC aluminum alloy brushless gimbal mountable

•Special Free X 2.4 GHz 7Ch transmitter
Specifications:
•Width & Length: 280mm
•Height: 191mm
•Diagonal base: 396mm
•Propeller Size: Standard 9 inch (Supports up to 10 inch Propeller)
•Flight Endurance: About 15 minutes with standard 11.1v 2700mAh Battery
•Weight: 840g (Including the battery)
•Max Rudder Angle Speed: 150 °/s
•Max Angle of Inclination: 45°
•Max Lifting Speed: 3.5m/s
•Max Flight Speed: =30km/h

Electronics
•Motor: 2212-1050KV Brushless Motor
•ESC: 15AX Brushless ESC
•Receiver: Free X Receiver
•Transmitter: Free X 7ch 2.4GHz transmitter
•Battery: 11.1V 2700mAh lithium polymer
•Fight Control Board: FreeX Onetouch 4 and UAV Grade FREE-X GPS module
Charger •Input Voltage: 100-240V
•Output Current: 1A Battery
•Compatibility : 7.4V/11.1V
Transmitter •Transmission Frequency: 2.4GHz Frequency Hopping 7 CH Transmitter
•Output Power: < 100mW
•Current Consumption: < 230mA (100mWh)
•Output Pulse: 1000-2000mS (SUB TRIM is 1500)
•Control Distance (Outdoor/no stop): 1km

marciart11
2015-09-14, 17:16
Lehet tudni milyen FC van benne?

Ltomi78
2015-09-14, 17:26

Lehet..röviden benne is van a listában amit irtam előbb
"Fight Control Board: FreeX Onetouch 4 and UAV Grade FREE-X GPS module"
itt meg részletesebben képpel: http://www.freexgroup.com/en/onlineshop-detail.php?qact=products-detail&pronum=FX4-008

http://www.freexgroup.com/en/featurefreex.php

bővebb infóm nincs róla...de működik szépen....kiveszed és repülsz feeling ahogy kell

A GUI sem túl bonyolult...ami lehet jó is vagy rossz is..minden esetre könnyen lejebb tudtam venni a megfelelő értékre a gain-ket mikor előszőr picit túlvzezérelte magát a 3 tengelyes gimbal súly miatt.
utána jó lett egyből

ITEM
2015-09-14, 17:29

OneTouch4 flight controller.

http://www.freexgroup.com/en/featurefreex.php

Ltomi78
2015-10-02, 20:13
Na ez érdekes..motor teszt:)
A dji is csinal vajon ilyet?
https://youtu.be/r1e5_soIbxY

sityak
2015-10-02, 20:25

ez nem teszt, ez barmolás
amúgy bármelyik kibírja ezt
a probléma csak később jelentkezik majd, zárlatos nyák, rozsdás csapágy

Ltomi78
2015-10-02, 21:12
En sem ertettem mi ertelme van...bármelyik brushless bírja a vizet....hát kinaiak:)

OBi_
2015-10-08, 13:19
....sőt olyan RTH funkcióval rendelkezik ami még nagyobb biztonságot ad a hazatérés során. A pilóta bármikor beavatkozhat és irányíthatja a gépet miközben a gép hazatérő funkcióba repül. Ezzel megelőzhető a Phantomoknál előforduló ugynevezett "Fly away" vagyis amikor a kopter önálló éltre kell és elszáll.

Én még nem láttam olyan vezérlőt, amit az RTH-ból repülés közben nem lehet kivenni. A Fly away egy hiba, ilyenkor, szerintem kifagy a proci és bármi történik, nem reagál semmire. Nem hiszem, hogy ez fagyot procival is irányítható marad.
(Bocs, hogy bele vau-vau :))

marciart11
2015-10-08, 17:16
Szerintem ha lefagy a vezérlő, akkor a pwm jel kiadása is megszűnik az esc-k felé, ergo a hajtás leáll.

Ltomi78
2015-10-08, 17:44
Milyen vezerlot? Freex nel?
Hiba barmiben lehet. Senki nem beszelt fagyott procirol..nem relevans az osszehasonlitas

Ez egy extra funkcio itt folyamatosan irányítható hazatérés alatt.
Feltetelzve hogy nem fagy le a proci.
Ha jol tudom naza fc knel rth alatt nem tudod iranyitani..itt igen ennyi semmi extra csak tudja;)

De azert ez nem egy rabbit fc:) hogy földhöz vagja a gepet..na ott vannak furcsasagok

bOOmslang
2015-10-08, 18:48

Áramkorlátos labortáppal nem nagy kunszt, de ha egy 45-90C-s Nanotech lóg rajt akkor az elég hamar elkezdi bontani a vizet meg a FET-eket a szabályzón... :D

Ltomi78
2015-10-08, 19:54
Hat..lehet..ennyire geek nem vagyok a temaban;)

bOOmslang
2015-10-08, 19:59
Hat..lehet..ennyire geek nem vagyok a temaban;)

Sajnos a tapasztalat szólt belőlem :D :(

OBi_
2015-10-09, 09:20
Milyen vezerlot? Freex nel?
Hiba barmiben lehet. Senki nem beszelt fagyott procirol..nem relevans az osszehasonlitas

Ezzel megelőzhető a Phantomoknál előforduló ugynevezett "Fly away" vagyis amikor a kopter önálló éltre kell és elszáll.
Pedig ez bizony fagyás, ami minden vezérlőre igaz.
(A kínai azt akarja magyarázni, hogy az ö gépe mindig irányítható, és összehasonlítja egy hibásan működő fantommal)

Ltomi78
2015-10-09, 22:29
Jo...lepljunk tul a flyawayen....amit a koztudatba a phantomok hoztak...es ez teny

Ltomi78
2015-10-10, 10:53
Szerintem ha lefagy a vezérlő, akkor a pwm jel kiadása is megszűnik az esc-k felé, ergo a hajtás leáll.

Szerintem is...

Stefi_
2015-10-10, 18:58
VoltPhantom-om
Ha visszakapcsolod RTH-ból akkor te irányítod, ha rth-ba akkor a gép.
https://www.youtube.com/watch?v=64Nza-CV6N8

Ltomi78
2015-10-10, 20:42
Ertem.. Nekem is volt mar P1 es phantom 2...es naza vezerlom is v2 van a 500 as gepen ..es meg sok egyeb vezerlo es kopter is. probaltam...ezeknel vissza kell kapcsolni rth bol ha iranyt vagy magasságot akarsz valtani rth kozben mert pl latod hogy valami utban van.
A freeX ben annyiban mas az rth hogy anelkul hogy visszakapcsolnal rth alatt is lehet iranyt valtani vagy a magassagot novelni csökkenteni.
Ennyi...ahogy elengeded a karokat ujra folytatja az rth t.
Egyebken a freex konnyebb a Phantom1 nel...es joval erősebb is a 9 es proppal legalabbis nekem ez volt az erzesem.
Alig csokkent a repido a 3 tengelyes gimbal es gopro val terhelve. A gyari akksija is 2700..megis kisebba P1 akkujanal... Es az atlagosnal joval hosszabb 14 perces repidot biztosit.
Nem rossz klon ez

Stefi_
2015-10-10, 20:46
Ezek szerint elmondható hogy ez a gép sokkal jobb mint a Phantom1?

Ltomi78
2015-10-10, 23:27
kb ugyanaz..de P1 már egy kifutó termék...ha repidőt nézem...és hogy ki van vezetve rajta a gimbal előkészítés , valamint az árat akkor ár érték arányban jobb.
Újonnan már nem nagyon árulnak phantom 1-et
de én elfogult vagyok mivel forgalmazzuk:)

persze a P1 bővíthető ha veszel hozzá kiegészítőket....bár ez a freex -re is igaz mivel már van hozzá nagy testű váz amivel jóval nagyobb akku befogadására képes, fejleszik a saját osd rendszerét....a software is baromi egyszerűen kezelhető.

Akkufesz csökkenés esetén hazajön és leszáll az új Fw-el....asszem a P1 ben ez a funkció sem volt van

OBi_
2015-10-12, 10:16
A fagyás azt jelenti, hogy a proci egy végtelen hurokba fut, és azt ismételgeti. Csakhogy van olyan is hogy interrupt (megszakítás). Attól hogy egy hurkot ismételget attól még esetleg a megszakítások működnek és azok a funkciók nem álnak le, csak esetleg ellenőrizetlenek. Mondom ezt, azért mert sikerült (sajnos) felvenni egy ilyen esetett. Tökéletesen látszik, hogy a motorok max gázon pörögnek, de csont gázon, és semmi irányítás. Egészen addig, amíg oldalra dőlt és földet fogott.
(persze tejes bizonyossággal csak a programozó tudná megmondani)