PDA

Teljes verzió megtekintése : Segítség kéne elektromotorhoz!!

Balesz
2006-08-31, 19:59
Vettem egy állítható időzítésű motort, egy TC Special 2-t.Mit is jelent hogy állítható időzítés(timing)?Ha jól tudom a motor erősségét és sebességét lehet vele állítani.Azt szeretném megtudni,hogy 0-8-ig milyen állásba tekerjem ahhoz hogy a legnagyobb sebességet érjem el az autóval?(0 a leggyorsabb 8 a legnagyobb nyomaték) Inkább nyomaték hogy kipörögje magát a motor, vagy inkább a nagyobb de gyengébb fordulat?
A válaszokat elöre köszönöm!

st_robi
2006-08-31, 20:06
nem vagyok autós ,de ez szerintem autótól, áttételtől, és attól függ h az ember hogy szereti,és ki kell tapasztalni,szerintem :wink:

csbalint
2006-08-31, 20:58
Hello szerintem álits egy középállást és ahhoz keresd a megfelelö átételi arányt.Ha megprobálsz végletet állitani és ahoz rossz az átétel akkor a mocinak annyi.Amugy ha jol emlékszem ezek a mocik 3-4-es állásban az ideálisak.Persze kérdés hogy ON vagy OFF-road.Mert ugye a pálya adotsága megszabja egy szinten az átételi arányt.
Persze ez saját vélemény,és ezt ténleg pontosan kéne tudni és kitapasztalni.

Balesz
2006-09-01, 15:34
Kössz a gyors válaszokat szóval az arany középút.
Topic zárható!

Mézi
2006-09-02, 21:28
Ez ugyan nem a szabályzó témakörbe tartozik. Fogsz egy darab
(kb 10 centi hosszú) 5X5-ös lécet. Ráeszkábálod a moci elejére.
Full gázon pörgeted, ez kábé 30-Amperes terhelés. Közben forgatod finoman
jobra balra a motorpalástot. Mindezt fényszegény helyen hogy lásd a szikraképződést.
Amikor a legkevesebb szikra akkor érted el a motor legnyomatékosabb pontját a
fordulatszámhoz képest. Ha ez a leirás kevés, vagy többet szeretnél tudni a kefés
motorokról, keresd Kállay Zoltán -t itt a fórumon. Autóval nem foglalkozik, (hajó) de
a kefés motorok csúcsszakértője. :lol:
Üdv.

Ui.: Lehet hogy leszúrnak, hogy ezt leírtam… :cry:

Balesz
2006-09-02, 21:57
Kössz, remélem nem sturnak le miattam!
Felkeresem az említett személyt!

UI.:Mi a nickneve? :oops:

Mézi
2006-09-03, 12:13
Kállay Zoltán
http://forum.rcmodell.hu/profile.php?mode=viewprofile&u=4589
Üdv. :lol:

Balesz
2006-09-03, 14:52
Apropó!
Mégegy kérdés:Az természetes hogy egy 18 körös motor 8-10 perc alatt "eléggé" felmelegszik.(anyira nem hogy nem lehetne megfogni)

Kállay Zoltán
2006-09-03, 16:22
Üdv urak!

Köszönöm, hogy rám gondoltatok, de a "kefés motorok csúcsszakértője" címet visszautasítom. Remélem, Mézi kolléga nem úgy ismer, mint aki bármilyen információt sajnálna megosztani a többiekkel.
Ha egy 18 menetes motort a futam után meg tudsz fogni kézzel, akkor az messze teljesítőképessége alatt dolgozik, "kímélő" üzemmódban.
Az időzítés beállítására leírt módszer, akkor igazán jó, ha a motor terhelése nem ingadozik túl nagy határok között. Az a léc legyen legalább 5*10 mm, és nem eszkábálunk, hanem egy megbízható propsavert használunk. A lécet érdemes kiegyensúlyozni.
Az autóban a terhelés sokkal egyenetlenebb, mint hajóban, ettől függetlenül valószínüleg használható, csak megfelelő terhelést kell használni.
A gyári beállítás legtöbbször 24 fok, 6 cellához.
Az időzítés beállításánál mindenesetre a legfőbb cél a motor megfelelő, minél kevesebb szikrát eredményező működése. A sebességet beállíthatod a jó áttétel választással. Az áttétel változtatása viszont kihat a motor áramára, tehát más időzítés beállítás lesz optimális.
Kísérletezz, vagy kérdezd tapasztalt autós modellezőinket.

Balesz
2006-09-03, 19:35
Kösz a kimerítő válaszokat!
Már tökéletesen megy, lehagytam vele egy x-ray-t!!! :lol: (ugyan az a motor volt bennük)