PDA

Teljes verzió megtekintése : lrp z15 moci segítség

apatisrac
2006-09-06, 14:35
van egy ilyen motorom és azt szeretném megkérdezni hogy hány gumi tömítés van az alcsonyfordulati csavarnálmert az enyémben csak egy van de mintha ott lenne a másiknak is a helye
akinek ilyen motorja van az segítsen nekem és tudtok akkor küldjetek nekem egy robbantott rajzot is
a segítséget elöre is köszönöm.

apatisrac
2006-09-07, 14:17
még mindig várom a segítséget!!!

Ori
2006-09-07, 16:30
Szia!

robbantott rajz:
http://www.lrp-electronic.de/e/uploads/LRP_Z15S-Pullstart_Partlist.pdf

Használati Útmutató:
http://www.lrp-electronic.de/e/uploads/31500_Z15S-Pullstart_E_04-06-22.pdf

Üdv.:

Ori

zolifox
2006-09-08, 21:12
van egy ilyen motorom és azt szeretném megkérdezni hogy hány gumi tömítés van az alcsonyfordulati csavarnálmert az enyémben csak egy van de mintha ott lenne a másiknak is a helye
akinek ilyen motorja van az segítsen nekem és tudtok akkor küldjetek nekem egy robbantott rajzot is
a segítséget elöre is köszönöm.

Azokat a tömitéseket nem kell gyárival potolnod, teljesen helyettesithető, a 123-3344-4432- es bosch adagoló tömítéseivel :!:
Nagyobb lakótelepek parkolóiban ingyen beszerezhető :!: :idea:

konvi
2006-09-14, 14:44
Sziasztok,

Kiszakadt a fenti motorhoz tartozó berántó kábele.
A kérdésem tapasztalt Z15s tulajdonosokhoz: érdemes szétszedni ezt, javítható, vagy vennem kell egy új berántó egységet?

Köszi
Konvi

_Tamas2
2006-09-14, 19:35
Sziasztok,

Kiszakadt a fenti motorhoz tartozó berántó kábele.
A kérdésem tapasztalt Z15s tulajdonosokhoz: érdemes szétszedni ezt, javítható, vagy vennem kell egy új berántó egységet?

Köszi
Konvi

Szerintem ha veszel egy újat sem történik semmi, legfeljebb lesz egy tartalék.

konvi
2006-09-15, 09:21
Szerintem ha veszel egy újat sem történik semmi, legfeljebb lesz egy tartalék.

hali,

nos sikerült megcsinálni mintegy 2 órás küszködés, rugórepkedés, hangos ráolvasás és nyakig összeolajozás után.
A szakadás nem az egyetlen hiba volt, a rugó szépen meg volt törve, és egy nagy masniként volt a helyén szétszedésnél. jó tanulság volt.
A gép kb fél évet állt, nekünk pont éjszaka kellett nekiállni megcsinálni, elmenni a parkolóba és: nem tudni beindítani....
némi elektronika probléma is adódott ugyanis. asszem teljes nagygenerál vár szegényre...
DE: a berántó működik, és most már én is azt javasolnám: ha valaki türelmetlen, akkor vegyen egyet :?

konvi
2006-09-26, 16:18
Sziasztok,

Tapasztalt robbanós tulajdonosok segítségét keresi kétségbeesett kezdő társaság: Továbbra sem tudjuk beindítani ezt a szerkezetet.
A mociban 3-as gyertya 16-os üzemanyag áll rendelkezésre. Az izzítás működik, kipróbáltuk kivéve a gyertyát. Sajnos hiába próbáltuk kis; közepes vagy nagy gázállással, motort előmelegítve, és nem bántva, légbeömlőt befogva, egy napi gyertyátlanul elpárologtatva az üzemanyagot beindítani a motort, de még csak egyet sem robbant :(
Akinek van tapasztalata nem induló motorral, illetve tud további trükköket eme szerkezet jobb belátásra bírásához, ossza meg velünk a tudását.

Válaszokat ide 'ne szerencsétlenkedjetek' jeligére a fórumba várom!

Köszi
Konvi

apatisrac
2006-09-27, 15:34
tudsz nekem küldeni olyan tömítést mert én nem találtam vagy milyen boltban lehet szerinted venni????

mango
2006-09-27, 22:21
Szeva!Motor beindításában nem tudok sajna segíteni, viszont a berántóhoz a következőket javaslom!(ha szakad a zsinór,a mai sátraknak a feszítő zsinórjából csinálj újat,az nehezen szálazódik ki és nem nyúlik,továbbá többnyire átmérőben is egyezik a gyári zsinórral!A rugót gondolom te is hevítve hajlítottad,mert így nem reped meg hajlításkor.A rugót berakni viszont nagy szivás,én azt egyik haverral raktam be ÉRFOGÓVAL meg még egy fogóval úgy,hogy 3helyen vékony rézdróttal összefogtuk,majd amikor a helyén volt óvatosan kivettük a rézszálakat és hagytuk "kiforogni" a rugót a helyén,beraktam a dobot,felcsavaroztam az egészet és kész volt.Mivel nekem a berántó fogantyúm is hiányzott,azt nagyon kemény fából reszeltem,tenném hozzá ez így egyben a mai napig frankón műkszik!)Remélem valami hasznosat azért találsz a leírásomban,mert ez azért így olcsóbb,mint egy új berántó :lol: .

konvi
2006-09-28, 09:34
szia Tomi,

a berántó problémát sikerült egy hosszab távú szereléssel megoldani, úgy, hogy a záróelemre tekertük fel végül a rugót és a helyén beakasztottuk a fület, és egy hirtelen mozdulattal összeraktuk, amikor is a rugó a helyére ugrott. Azóta is működik rendesen, pedig nem sajnáljuk! :) mivel nem tudjuk beindítani a verdát, ezért rángatjuk rendesen.

de még egyetlen egy átkozott robbanást sem tudtunk kicsikarni :twisted:

köszi a segítséget!

Janika.Hu
2006-09-28, 09:45
Ha törökbálint nincs túl messze neked akkor itt szivesen megszakértem az autódat.:-)

konvi
2006-09-28, 14:59
Ha törökbálint nincs túl messze neked akkor itt szivesen megszakértem az autódat.:-)

Kösz Jani.hu a felajánlott segítséget, de ma csoda történt!!
Egy "öreg" modellező másodikra beindította!
ja és közben elszakadt a berántó zsinórja :)

Ez nekünk ördögi kör :P

mango
2006-09-28, 21:40
Örülök,hogy végre elindult a nyavajás!
JA AKKOR ELő EGY SÁTORZSINÓRT! :lol: :lol: :lol:

konvi
2006-09-29, 11:50
nézegettem a sátorzsinórokat, de az nem túl vastag hozzá?
ami most ebben van, az nincs 1 mm vastag...

Bodobali
2006-09-29, 16:52
nézegettem a sátorzsinórokat, de az nem túl vastag hozzá?
ami most ebben van, az nincs 1 mm vastag...

Szia Konvi!
Nézz körül 1 horgászboltba! Kérjél fonott zsinórt! Nekem bevált.
Bali

mango
2006-09-29, 23:50
Akkor az valami nagyon "hájtek" cucc lehet,mert az én OS-emben olyan 1.5-ös 2-es a zsinór és amit beletettem sátornak a feszítő zsinórját az pontosan egyezett az eredeti átmérőjével........
Nem gondoltam volna,hogy ennyire vékony a berántód! :oops:

ladasjani
2006-09-30, 11:22
Én a reluxa zsinórt ajánlom!
Baumaxba 2m-t ha jól emlékszem 400ft-ér kaptam!

konvi
2006-10-19, 09:43
nos köszi mindenkitől a segítséget!
sajnos egyik sem volt jó, mindegyiket simán elszakítottuk a 2. vagy a 3. berántásnál. 30-as fonott horgászzsinórt is!!! talán nem bírják a hőt...
Mindegy, eredeti zsinór megrendelés alatt... :?

apatisrac
2006-10-19, 17:36
én mint a forum megnyítója
az lényeg hogy fonott legyen
én magam fontam egyet horgász zsinórból egy vadállat lett
az a baj hogy egy kicsit vastag de így legalább bírja!