PDA

Teljes verzió megtekintése : Carrera Go!!! Vs Digital 143

tibyy17
2015-10-23, 21:52
Most a belépő szintű slot készleteket vesézem ki egy kicsit kedvcsinálás képpen. Ezek a készletek nagyon kedvező áron elérhetőek főleg használtan. Go!!! készletet 10m hosszú pályával már 7eFt-ért is láttam gazdát cserélni. Egy digital 143 készletet 4 autóval már 20eFt-ért is lehet venni a használt piacon. A Go!!! és a digital 143 is 1:43 arányú autókat takar, a hozzájuk tartozó pálya jóval vékonyabb mint az evolution vagy D132/D124 pálya ezért sokkal kissebb helyen is óriási hosszúságú pályát építhetünk. Az autók külseje egy két kissebb- nagyobb eltéréstől majdnem olyan részletes, mint a nagyobb scale kocsiké, csupán világítás nincs bennük gyárilag és nem lehet belátni az autók utasterébe, mert le vannak sötétítve az ablakok. Ezeket az autókat nehezebb összetörni, mert kicsit masszívabbak, mint nagyobb társaik.

Carrera Go!!!

2001-től elérhető a carrera belépő szintü szettje, sokan ezzel kezdik a slot hobbyt, gyerekek is imádják és kedvező ára miatt mindenki számára elérhető. Kiegészítő itt is kimerül a körszámlálóval, de őszintén másra nincs is szükség.

- Analóg rendszer, játékosonként 1 sáv szükséges, de könnyen létrehozhatunk akar 4 sávot is a pályát méreteinek hála.
- Sziréna, villogó fény az autók tetején akár gyárilag is
- Action pálya elemek (hurkok, ugrató, libikóka)

Carrera Digital 143

2008-től kapható, gyakorlatilag Go!!! autók digitális chippel ami lehetővé teszi a sávváltást. Természetesen ezek a chippek jóval szerényebb dolgokat tudnak, mint a nagyobb scale Carrera D132/D124 autóknál. Természetesen a sáv váltás és, hogy 3 versenyző játszhat egyszerre 2 sávon, rengeteg lehetőséget rejt magában az ilyen fajta élményt kedvelők számára.

- Digitális: Sávváltás és akár 3 versenyző is játszhat egyidejüleg 2 sávon.
- Sziréna, villogó fény az autók tetején akár gyárilag is
- Action pálya elemek (hurkok, ugrató, libikóka)

Néhány Digital 143 tulaj a Digital 132 chippet tette a kocsikba és hozzá kötött a d143 pályához egy D132 vezérlőt (control unit-ot vagy black boxot) hogy tudja az összes olyan funkciót mint nagyobb társaik, pl.: 6 versenyző, Ghost car, üzemanyag funkció, Safety car stb...

https://www.youtube.com/watch?v=ImxNBbyELnA

https://www.youtube.com/watch?v=VRlGURFlmgQ

Susitu1
2015-10-26, 20:19
most ez vicc....
nem lehetett volna az elektromos autókhoz berakni, ezeket a vasútkocsikat???
mennyi modellezőt érdekel ez a téma? 2-3fő/hónap?
ez az alja már.......

tibyy17
2015-10-26, 23:53
Szerintem senki sem nyomott pisztolyt a fejedhez, hogy ezt elolvasd. A slotcar nem elektromos rc ezért kapott külön helyet. Úgy ahogy az építő jellegű vélemény és rossz indulatu fikázás sem azonos. Te összekeverted ezt a légiháború topikkal, ez a részleg a slotcart hivatott népszerűsíteni, vagy legalább megismertetni a modellezőkkel, hogy tudják mi a különbség a vasútkocsi és a vájatvezetéses autópálya között.
Félre ne érts; örülök, hogy legalább hozzá szóltál kedves Susitu és köszöntelek a Slotcar részlegben.

Susitu1
2015-10-27, 19:40
Szerintem senki sem nyomott pisztolyt a fejedhez, hogy ezt elolvasd. A slotcar nem elektromos rc ezért kapott külön helyet. Úgy ahogy az építő jellegű vélemény és rossz indulatu fikázás sem azonos. Te összekeverted ezt a légiháború topikkal, ez a részleg a slotcart hivatott népszerűsíteni, vagy legalább megismertetni a modellezőkkel, hogy tudják mi a különbség a vasútkocsi és a vájatvezetéses autópálya között.
Félre ne érts; örülök, hogy legalább hozzá szóltál kedves Susitu és köszöntelek a Slotcar részlegben.

semmi gond Tibyy, de mint a weboldal neve is mutatja RC fórum....ezért egy kicsit fennakadtam, miért foglaljuk a tárhelyet Slotcar-okkal, vélhetően máshol többen néznék...

tibyy17
2015-10-27, 20:10
Teljesen jogos észre vétel. Sajnos itthon nincs igazi slotcar forum, én is szívesebben kergetem a szabadban a T-rexeket, csak az elmúlt hónapokban mikor időm lett volna akkor közbe szólt az ídőjárás és így ráleltem a slotcar-ra ami teljesen időjárás független, és ha kicsit "dizel szaga" is van elég jól ellehet vele ütni az időt. Bánatomra azt vettem észre, hogy egyetlen egy darab index-es forum van slotcarból idehaza amin ömlesztve vannak a postok egymás után. így például a használt de eladó portékák teljesen áttekinthetetlenek és akiket megismertem slot fanokat mind Rc-znek is becsületesen, ezért írtam a forumon a fejlesztési javaslatok részbe ahol nagyon pozitív vissza jelzést kaptam a slot részre (kidierült, hogy páran az rcmodell tagjai közül sem vetik meg a slot-ot). Másnap az adminok jóvoltábol és külön köszönet Aenima-nak ezért megjelent a slotcar. Ez igazából azért történt, hogy jobban összehozza a magyar modellező társadalmat ami azért valljuk be, arányaiban messze elmarad más nyugati országokétól. A slotcar végeredményben remek alternatíva, ha eső, vihar, erős szél miatt nem tudjuk a szabadba élvezni az rc-zést. Én például minden repképtelen modellemet (autók, rc motor) eladtam amióta megvan, mert ha olyan az idő inkább repülök, de ha a természet bekeményít akkor is van mivel modellezni. Megjegyzem a digitális slotkocsik elektronika ügyileg majdnem olyanok, mint az rc modellek, csak a kraftot az áramszedőn keresztül a hálózatból nyerik, sőt van olyan slotcar szett ahol kormányozni is lehet őket. Egyszer minden Rc modellezőnek ki kell próbálnia a digitális slotozást ;) Én fél éve le sem köptem volna egy slotcar pályát, de barátnőm mondta mikor itthon mérgelődtem az időjárás miatt, hogy miért nem veszek egy slotpályát, mert Ő gyerek korában imádott az testvérével slotozni és néha még így felnőtt fejjel is jó lenne. Ezt kicsit vegyes érzelmekkel fogdtam, de pont találtam egy olcsó használt Carrera Evolution szettet DTM kocsikkal és azóta megfertőzött a dolog. ;)

BokaPeter
2015-10-27, 22:07
Érdekes , hogy pont most jelent meg a forumon ez a topic. Gyerekkoromban nekem is volt slotcar pályám még csehszlovák autokkal. Most kint voltunk Bécsben a modelbau messén és vettem a gyerekeimnek egy carrera go "kisautós játékot" . Magam is meglepődtem, ugyanakkora örömmel versenyzek velük, mint ha még mindig gyerek lennék. (Bár sosem éreztem megam igazán felnőttnek, és a játékkedv mindig is megmardat bennem) Kicsit sajnálom már, hogy nem digitális a cucc, úgy még izgalmasabb lenne. :)

tibyy17
2015-10-28, 12:17
Szia Péter!

Köszöntölek a Slotcar részlegben. Én jobban élvezem a digitális átállást, mint barátnőm, neki egy kicsit sokkal közvetlenebb így és még szoknia kell az analóg rendszer után, sávot sem szívesen vált. A legjobban az analóg vezérlőt szerette mikor digitális chippes autók voltak a pályán, akkor nagyon precízen lehetett adagolni nekik a sebességét (és tényleg). Lassan megszokja, hogy a digitális vezérlőn a sebességet szabályozza és nem az áramot.

bazsi1204
2015-10-29, 09:18
Így olvasgatva ezt a topicot eszembe jutott hogy nekem is van egy Carrera go!!! FORMULA COMPETITION-öm, nálunk volt az egyik barátom és elkezdtük keresni. KB fél óra alatt meg is találtuk, összeraktunk valami random pályát és 4 órát le sem tudtuk rakni a kontrollereket :) :)

Raveace
2015-10-29, 19:14
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy az analóg változathoz tetszőleges hosszú pályát is össze tudok rakni, esetlegesen más pályák részeiből, vagy csak egy adott hosszúságút képes a táp ellátni.

Köszönettel: Attila

tibyy17
2015-10-29, 20:04
Köszöntelek Attila!

Elvileg 8-10 méterenként kell a startpadból vezetékeken átvinni az áramot, mert az össze eresztéseknél azért ellenállásba ütközik az áram.
Küldök egy linket sok sok képpel hogy hogyan kell gyakorlatban megcsinàlni.
http://www.homeracingworld.com/powertaps.htm

Raveace
2015-10-29, 20:12
Szia!

Köszönöm, én is valami ilyesmire gondoltam, de sajna teljesen új nekem ez az ág. Ez a topic hozta meg a kedvem, hogy a "kisfiamnak" vegyek egy pályát, amit esetleg bővítenék használt elemekkel. Elég az analóg egyenlőre (3,5 éves a legény), bár nem tudom, hogy mennyire tetszene neki......Minden esetre nekem tetszik!!! :)

Üdv!

Aenima
2015-10-29, 20:30
Szia!

Köszönöm, én is valami ilyesmire gondoltam, de sajna teljesen új nekem ez az ág. Ez a topic hozta meg a kedvem, hogy a "kisfiamnak" vegyek egy pályát, amit esetleg bővítenék használt elemekkel. Elég az analóg egyenlőre (3,5 éves a legény), bár nem tudom, hogy mennyire tetszene neki......Minden esetre nekem tetszik!!! :)

Üdv!

Nálam a kissebbik kb annyi volt mint a te fiad akkor amikor megvettem az első szettet és tetszett neki, pár nap alatt bele jött.

Raveace
2015-10-29, 20:42
Nálam a kissebbik kb annyi volt mint a te fiad akkor amikor megvettem az első szettet és tetszett neki, pár nap alatt bele jött.

Szia!

Köszönöm a segítséget, azt hiszem, belevágunk. Kicsit még utána olvasgatok, de az elhatározás megszületett.....:)

Üdv: Attila

tibyy17
2015-10-29, 20:49
Ha valaki esetleg gondolkozik egy digitális szetten, annak halkan megjegyzem, hogy jófogáson van egy digital 143 szett 4 autóval 3 távirányítóval 20db ezresért.

http://www.jofogas.hu/jasz_nagykun_szolnok/Carrera_Digital_Pole_Position_32814673.htm?first=1

tibyy17
2015-10-29, 20:55
És ingyenes pályatervező progik, nem csak carrerához.
http://www.professormotor.com/category-s/828.htm

Drazsé
2015-11-03, 10:27
Üdv.
Én nekem egy ősrégi Carrera GO Formula Competitionom van. Sajnos már egyáltalán nem működik, mert gyerekkorunkban széthasználtuk annyira szerettünk slotcarozni. Még az autós napokon is volt mindig Slotcar pálya, és rendszerint lenyomtunk tesómmal mindenkit, annyira kigyúrtuk magunkat otthon :)
Most bennem is feltámadt hogy újra slotcarozni kéne, múltkor a gardróbban lomizáskor elővettem picit a pályát. A pályaelemek hibátlanok, a kontrollerek már javítva lettek, de a kocsik mentek szét igazából. Analóg a cucc, szénkefék még vannak valahol asszem.

Emlékszem, amivel mindig bajunk volt régen, azok a kiegészítő elemek a pályákhoz: A korlát mindig lejött, az emelőoszlopokról folyton leesett a híd, vagy a megemelt pályarész :) Ezek el is törtek mind :) De nagyon imádtuk, és a dobozában belül voltak képek a pro szettekről, mindig olyanra vágytam gyerekként, sok loop-al, függőleges pályarésszel :)
Szerintem spórolok rá és veszek egy rendesebb, talán már digitális készletet kezdésnek :D

tibyy17
2015-11-03, 11:22
Szia Drazsé!

Én Evolotion-t javaslok vagy ha épp találsz olcsón akkor Digital 132-őt.. A nagyobb kocsik sokkal több élményt nyújtanak mint kissebb társaik és ezt a vezethetőségre is értem. És a szeretett Evolution autókat elég könnyen D132-re lehet alakítani ;) ha szükség van rá. Ráadásul általában egy Evolution szett a Go!!! árában beszerezhető a használt piacon. Én 16eFt ért jutotam hozzá a DTM evo szettemhez, igaz a digitalizáció azért ennek sokkal többszörösébe került, de megérte. Főleg akkor voltam boldog, hogy 1:32 es analóg szettem volt mikor eldöntöttem, hogy digitalizálom, hiszen a digi cuccok szinte azonos árban vannak a 1:43 hoz és az 1:32 höz is. Ezért aki komolyan gondolkozik a rossz a időben slotozásról otthon annak min 1:32 es méretet javasolok.
Off topik: hétvégen szép volt az idő, úgyhogy hajszoltam a kissebb madaraimat egy kis soft 3D ereéig. Sőt Barátnőmet rávettem, hogy kipróbálja a porosodó MCPX-emet, és nagyon bejött neki. Azt mondta a slotcar nagyon jó, de csak akkor jó ha nem lehet a szabadban modellezni. :D hát nem aranyos?

geronimoworks
2015-11-05, 16:55
Hello!
Nekem csak teszkós van de azzal is jót lehet játszani :) Kicsi, csúnya de játéknak jó :)
megnéztem hogy miket tud a digitális és hát elég jópofa. Csak hát az ára nem annyira szimpi. Még nem is a full készlet, bár az is elég borsos de hogy néhány pályaelem is tízezertől indul az nem mókás.
Viszont az jó lenne ha lenne ilyen nyilvános klub vagy hely ahol lehet menni, otthon zsebrevágod az autód aztán elmész kicsit versenyezni :) A másik zsebben elfér pár alkatrész meg szerszám :)
A baj csak az itt hogy túl sok a jól kinéző autó és nehéz lenne csak egyet választni :)

Üdv,
Gergő

tibyy17
2015-11-05, 17:14
Hello Gergő!

Igen a digitális árak valóban nagyon el vannak rugaszkodva. Nagyon jó meglátás amit írtál, és igazából én is gondoltam, sőt sokan mások is ilyenre, csak itthon sokan semmibe sem veszik a slot cart. Külföldön, meg simán össze állnak 20-30 an össze dobnak kis pénzt helyiség bérléshez, meg építenek egy óriási pályát. Hiszen analóg pályát viszonylag olcsón lehet építeni nem gyári alapokból és a digitális autók előnye, hogy analóg pályán is működnek.
Küldök linket a home-made slot pályáról ;) hátha valaki kedvet kap hozzá. Én is hasonló cipőben lennék, mert én sem tudnék egyetlen kocsit választani.

https://www.youtube.com/watch?v=1-Wca7xpWFc

https://www.youtube.com/watch?v=N5uuMk4kn2c

geronimoworks
2015-11-05, 17:25
Hello!
Igen láttam videókat saját készítésű fa pàlyákról. Van előnye meg hátránya is. Rengeteg idő kell hozzá , szerszám stb. Viszont olcsó és nagyon nagy pályát is viszonylag olcsón lehet gyártani. Viszont nem lehet variálni a pályaelemeket hacsaknem moduláris az egész és nemtom pl váltót ( ami az igazán drága) hogy teszel bele.

tibyy17
2015-11-05, 17:37
Azért úgy veszem észre, hogy a digitális irányba kacsingatsz :D Igen az sajnos húzósabb, de meg van a maga varázsa.

geronimoworks
2015-11-05, 17:46
Otthonra nemhiszem hogy kellene , de ha lenne hol biztos lemennék egyszer-kétszer.
Ha meg verseny is lenne akkor lehet háromszor is :)
Azt nézegetem hogy vajon a különböző gyártók autói mennyire kompatibilisek vajon
(Köszi a linket én is a német ebayben bízok :D )

tibyy17
2015-11-05, 17:57
Általában az analóg kocsik kompatibilisek, több kevesebb kivétellel, pl.: a gyári ledes Analog Carrera Evolution kocsijaim nem mentek analóg scaletrix pályán mert volt bennük egy világítás vezérlő chip ami valamiért nem szerette a scaletrixet. De az analóg scaletrix kocsik mentek az evolution pályán. Digi kocsikkal nem tudom, hogy mennek-e bármilyen analóg pályán a saját márkájun biztos. Viszont a digitális kocsik digitális pályán csak a saját márkájukon működnek.

capriv6
2015-12-22, 01:01
Sziasztok

Én nagyon örülök ennek a topic-nak.. köszönöm.. :)
Lenne egy kérdésem..
A régi vágású 1:40-es pálya és tartozékai kösszerakhatóak azzal amit most lehet kapni carrera go 1:43 elemeivel??
Valahogy nem találok róla infot...
Várom válaszotokat köszönöm..

tibyy17
2015-12-22, 14:17
Szia! Nekem sajnos nem volt Go!!! pályám csak azt találtam róla hogy a pálya 11.4cm szélés és a sínek 6cm-re vannak egymástól a vájat mélysége 5mm, ha ezt össze tudod faragni az 1:40 el akkor a Go!!! trafófóról és vezérlőkkel müködnie kell a Go!!! autóknak az egész pályán. Csak fontos, hogy mindekettő trafót véletlenül se kösd rá egyszerre a pályára. De biztos van itt olyan akinek Go!!! pályája van és össze toldotta egy régebbi pályával a hosszúság bövítése miatt.

kopterzúzó
2015-12-24, 23:08
Üdv mindenkinek, ma kicsomagoltuk a karácsonyra vásárolt pálya szettet.Fiam-is nagyon örült neki, de sajna az egyik autó nem jó. A motorral lehet valami néha elindul, de akkor is csak lassan megy.Egy 6,8 1:43 hoz, Racing Set pályáról van szó.Ha lenne esetleg valakinek eladó autója, az keressen meg így sajnos nem tudunk játszani csak felváltva:(
Remélem nem rossz helyre írtam.

kopterzúzó
2015-12-24, 23:16
Szia capriv! Fpv-ben nyomod itt is?:)

tibyy17
2015-12-24, 23:24
Szia kopterzuzó! Az áramszedők hozzá érnek a sinekhez? Illetve a vezető csap amin az áramszedők vannak rendesen hozzá van csatlakozva a motor táp kábele az áramszedőkhöz? Ha tényleg a motor halt meg nem nagy művelet kicserélni és szinte bárhonnan kaphatsz carrera 1:43 motort.

kopterzúzó
2015-12-25, 09:36
Szia, igen szépen érintkezik, seprűszerűen szétnyitottam.Ami zavar hogy ment egy darabig aztán kb 20 kör után megállt.Szétszedtem, a forrasztások jónak tűnnek.

Hol lehet motort beszerezni?

kopterzúzó
2015-12-25, 10:23
Hát Ebay-en találtam, de postával majd 30€, azért már egy autót is kaphatok!

tibyy17
2015-12-25, 10:42
Jofogáson komplett go!!! Pályák 2db autóval 8000Ft. D143 autók 5000Ft/db, nem tudom h go!!! vagy digital pályád van, de a go motor jó a digitalba is csak forrasztani kell maximum.

tibyy17
2015-12-25, 10:47
Őszintén megmondom nagyon ritka hogy tönkre megy a motor. Nekem az evolutionnál volt ilyen, de rájöttem hogy az áramszedőhöz csatlakozó motor vezeték csúszott félre azért csinálta ezt.

kopterzúzó
2015-12-25, 11:12
Igen, ez jó kérdés, rákerestem wikipedian és ezt a racing set-es pályát 1988-2001-ig:) hozta.

kopterzúzó
2015-12-25, 11:14
Ahogy nézegettem Go-ra hajaz, nem forog az alján az áramszedő, és nincsenek lámpái.

kopterzúzó
2015-12-25, 11:21
A kék autót pályára téve, és lenyomva az orrát gázt adva felpörög a motor, forognak a hátsó kerekek.Ugyanez a pirosnál, 0.
Lehet tudni hány volttal mennek az autók?14v?

tibyy17
2015-12-25, 16:29
14.8V----2 x 5.2 VA, de ha orr lenyomva működik akkor valami kontakt hiba lesz a probléma, vagy az áramszedő túl víszszintesen van az alvázhoz viszonyítva és nem ér hozzá eléggé a sínhez, így nem kap áramot a motor rendesen.
Én közel 45 fokban hajtom ki őket az alvázhoz képest aztán úgyis igazodnak menet közben,

capriv6
2015-12-25, 20:41
Igen :) UDV itt is...

Szia capriv! Fpv-ben nyomod itt is?:)

kopterzúzó
2015-12-26, 00:00
Nem, az áramszedőkre figyeltem, arra még emlékeztem gyerekkoromból:)
A moci lesz a ludas, de most megint megy, igaz, nincs akkora erő benne mint a "kék" autóban.
Viszont most egy fogaskerék kell, a kékben félig eltörött, nem tudom mit csinált a fiam, mikor egyedül játszott vele, lehet lefogta és rányomta a turbót:)
Viccet félretéve kell vennem két autót hozzá, mert ezeknek a minősége, hát nem a legjobb. Viszonz jókat játszunk vele.
Digitál autók is elmennek ezeken a pályákon?Szívesen megnézném hogy néz ki a te szetted.

Üdv Gábor

tibyy17
2015-12-26, 00:09
Az evolution részben van pár kép a kocsijaimról. Amint terepasztalon lesz a pàlya töltök fel majd képet is. A D132 kocsik mennek evo pályán is és szerintem a D143 kocsik is mennek analog pályán(go!!!). Igazából digitális kocsik az analóg pályán sokkal precízebb irányítást tettek lehetővé mint digital chip nélkül.

Marcika
2015-12-26, 14:07
Sziasztok!

Nagyon jo kis topic, gratula hozza!egy kerdesem lenne: kerestfiamnak beszereztem egy carrera go (verdas - drift verzio http://kisautok.hu/carrera-go/carrera-go-szettek/carrera-go-verdák-neon-shift-39-n-drift-versenypálya-szett-detail ) palyat (uj)! Milyen tartalek cucc kellhet hozza (jo ha van otthon, hozza) illetve ti honnan rendeltek? Hamarosan lesz nevnapja is, igy par kiegeszito jol johet...illetve barmi hasznos tanacs amire figyeljunk! (En rcprof-on megyek trf-el, slot car tapasztalat zero eddig)

Koszi
Marci

Marcika
2015-12-26, 22:22
Sziasztok,

Carrera go palyat osszeraktuk, viszont egyik tav turboja nem mukodik?vkinek van/volt hasonlo tapasztalata?
(Felcserelve autok, dugok...kizarva, tav a hibas ;()

Koszonom
Marci

tibyy17
2015-12-26, 22:44
Sziasztok!

Nagyon jo kis topic, gratula hozza!egy kerdesem lenne: kerestfiamnak beszereztem egy carrera go (verdas - drift verzio http://kisautok.hu/carrera-go/carrera-go-szettek/carrera-go-verdák-neon-shift-39-n-drift-versenypálya-szett-detail ) palyat (uj)! Milyen tartalek cucc kellhet hozza (jo ha van otthon, hozza) illetve ti honnan rendeltek? Hamarosan lesz nevnapja is, igy par kiegeszito jol johet...illetve barmi hasznos tanacs amire figyeljunk! (En rcprof-on megyek trf-el, slot car tapasztalat zero eddig)

Koszi
Marci

Szia!

Rendeltetés szerű használat esetén nem valószínű, hogy kell alkatrész tartalékba illetve a go!!! autok újonnan is megfizethető ár kategóriàba vannak. Kiegészítőnek egy körszámlálót javasolok így lehet házi versenyeket is rendezni

tibyy17
2015-12-26, 22:56
Sziasztok,

Carrera go palyat osszeraktuk, viszont egyik tav turboja nem mukodik?vkinek van/volt hasonlo tapasztalata?
(Felcserelve autok, dugok...kizarva, tav a hibas ;()

Koszonom
Marci

A turbo gomb igazából azonnal max gázt ad, mintha tövig nyomnák a gázt. Érdemes lesz szét szedni, (ha jól tudom két csavar) nem kell megilyedni nagyon egyszerű szerkezet. Szinte biztos, hogy meg is tudod javítani.

mikosrobi
2015-12-26, 23:59
Sziasztok!

Valóban egyszerű szerkezetek, de a hajtómű fogaskereke igen könnyen ledarálható kicsiny kezek gondos munkája által. Szóval vagy több autó kell, vagy be kell szerezni tartalék fogaskereket (ez nem egyszerű), vagy gyereknek megtanítani nem fogjuk le a kocsit mikor az menne :) én mind a három esetet sorra veszem :) Amúgy jópofa kis játék, jövőben lehet áttérünk az 1 43 digitálisra...ha a gyerekek lelkesedése töretlen:)

tibyy17
2015-12-27, 00:15
Látom a fogas kerék lesz itt a fő gond. Nos 1:32 höz tuti hogy van, nem tudom hogy nem e ugyan az megy az 1:43 ba, mert lehet. Ebayen beírjátok " flyslot crown gear " Ez tökéletes és olcsó az 1:32 höz, de nincs tapasztalatom az 1:43 al. Könnyen lehet h ugyan az a méret a kettő.

Marcika
2015-12-27, 09:32
Sziasztok,

Koszi a valaszokat!turbo egy kapcsolo jellegu 3 lemezkebol allo, egyszeru szerkezet valoban (levettem a burkolatot). De ugy nez ki nem adja at a plusz aramot, pedig a benyomassal a "valtas" megtortenik. Ezert igy rejtely ;(!
Kirszamlalo okes ;), kanyariveken kartonpapir tarto van jelenleg, azt esetleg muanyagra lehet/szukseges cserelni?
Illetve tapadast mivel lehet novelni? Van tapadasnovelo szerem a turakocsimhoz!

Koszi meg1xer
Marci

tibyy17
2015-12-27, 13:57
Karton jó, van gyári szalag ami nagyon flexibilis műanyag, de szerintem szükségtelen. Tapadást erősebb mágnessel, vagy naptejet kell dörzsölni a gumikba (nem viccelek) lehet javítani, de én úgy tudtam, hogy a go!!! kocsikban olyan erős a mágnes, hogy tapadással nem kéne, hogy gondok legyenek. Ha a gumikra gyanakodsz akkor olvasd el a slot gumik helyre állítása topikot. Ha valakit érdekel hogy mekkora az D132 vagy Evolution kocsik fogaskerék mérete akkor szóljatok és lemérem szívesen akkor utána tudtok rendelni bele ebayról crown geart. Mellesleg nem is hittem vólna, hogy ekkora "vizet kavar" ez a slotcar részleg, de nagyon örülök neki. D143 helyett ha tehetitek D132-re upgradeljetek, ha komolyan foglalkoztok vele illetve a gyermekek nem unják meg. Külföldön élő unokatesóm kapott tőlem vagy 15 éve egy 1:32 pályát, mindig mondták szülei az évek alatt, hogy egyfolytában játszik vele, de azt hittem, hogy csak udvariasságból. Erre 2 hónapja kiderült, hogy örök életre szóló hobby-szenvedély lett belőle, mert azóta felnőtt és saját lakásában egy egész szobát berendezett D132-re óriási terepasztallal! Ugyhogy csak óvatosan, mert egy életre "megfertőzheti" a gyermekeket ;)

kopterzúzó
2015-12-27, 14:08
Minőségi problémák!

Mára mindkét fogaskerék megadta magát.A másodikat nekem sikerült, egy kicsúszás után már nem ment tovább.Gondolkodom rajta hogy visszaviszem a boltba.

És digital-ra váltok.Talán az jobb minőségű autókkal megy.

A másik eshetőség 2 autó.

tibyy17
2015-12-27, 14:14
Szia!

Hétfőn vidd vissza a bolta, sajnálom, hogy sikerült pont kifogni egy olyan pályát ami átcsúszott a minőség ellenőrzésen valahogy és a kocsik fogaskereke, lehet, hogy csak a kezdet a te szettedben. Ne kockáztass szerintem. Durva azért, hogy mások megvesznek egy több éves használt pályát és hibátlanül megy nekik évekig, te meg így kifogtad az újjal. :( Ha esetleg van nem sok árkülönbséggel 1:32 pályájuk érdemes bele vágni, mert van különbség. De ez csak egy tipp.

kopterzúzó
2015-12-27, 14:33
Szia!

Hétfőn vidd vissza a bolta, sajnálom, hogy sikerült pont kifogni egy olyan pályát ami átcsúszott a minőség ellenőrzésen valahogy és a kocsik fogaskereke, lehet, hogy csak a kezdet a te szettedben. Ne kockáztass szerintem. Durva azért, hogy mások megvesznek egy több éves használt pályát és hibátlanül megy nekik évekig, te meg így kifogtad az újjal. :( Ha esetleg van nem sok árkülönbséggel 1:32 pályájuk érdemes bele vágni, mert van különbség. De ez csak egy tipp.

Sajnos Lidl-ben vette anyósom a fiamnak, karira. Magyarországon. Jan 20-ig nem megyünk haza, és már most is nyaggat a gyerek, hogy mi van, mikor tudunk versenyezni.

Kolégám is azt vett a gyerekének, de náluk semmi gond, montam hozza el az egyik autót, megnézném.

Tudsz esetleg valamilyen oldalt ahonnan motort vagy fogaskereket lehet rendelni, Ebay-en egy fogaskerék 7€+ posta 4500FT egy fogaskerékért kicsit sok.

tibyy17
2015-12-27, 14:59
Ha jól tudom gyári carrera fogaskerék tengellyel, felnikkel együtt jön ami azért elég húzós tud lenni.

Erre keressetek rá ebayen:

Flyslot 80042 (2) Inline Crown Gears axle Ø 2.40mm 27z FLY

én ezt néztem ki tartaléknak a D132 höz.

De ilyen minőségi hibákkal megáldott szettre nem érdemes költeni mert ha minden műanyag megadja magát akkor az elég kellemetlen lesz végeredménybe. Sőt nem beszélve arról, hogy a barkácsolás miatt nehogy ne vegyék vissza a szettet.

kopterzúzó
2015-12-27, 15:51
Ha jól tudom gyári carrera fogaskerék tengellyel, felnikkel együtt jön ami azért elég húzós tud lenni.

Erre keressetek rá ebayen:

Flyslot 80042 (2) Inline Crown Gears axle Ø 2.40mm 27z FLY

én ezt néztem ki tartaléknak a D132 höz.

De ilyen minőségi hibákkal megáldott szettre nem érdemes költeni mert ha minden műanyag megadja magát akkor az elég kellemetlen lesz végeredménybe. Sőt nem beszélve arról, hogy a barkácsolás miatt nehogy ne vegyék vissza a szettet.

Nekünk a villanymotoron lévő fogaskerék törött ketté.

tibyy17
2015-12-27, 15:57
Ebayen a legolcsóbb. 2mm-es tengelyre megy rá. 4db 2000Ft és angliából jön, tehát kb 5 munkanapon belűl itt van.

M209 Mitoos Nylon Pinion 9z x 4

kopterzúzó
2015-12-27, 17:27
Szia tibyy17, pályák között van különbség, szélességre? Arra lennék kíváncsi, hogy különböző kategóriájú autók nem-e érnek össze a kanyarokban.

Kaptam kölcsön a kollégámtól egy autót, kipróbálni, elöl sokkal szélesebb, ja és fele olyan lassan megy mint a mi forma-1 es autóink!!??

tibyy17
2015-12-27, 17:54
Lehet, hogy az utcai aútókba másik fogaskerék van vagy motor, hogy könnyebben lehessen driftelni őket kanyarokban, így lassabb a végsebesség, de hamar elkaparnak, hogy tolják a farukat kanyarba kifelé. Az összes go!!! pálya ugyan olyan széles. A kocsi amit kaptál 1:43? Mert ha 1:32 az nagyobb feszültségről mennek.

kopterzúzó
2015-12-27, 18:16
Lehet, hogy az utcai aútókba másik fogaskerék van vagy motor, hogy könnyebben lehessen driftelni őket kanyarokban, így lassabb a végsebesség, de hamar elkaparnak, hogy tolják a farukat kanyarba kifelé. Az összes go!!! pálya ugyan olyan széles. A kocsi amit kaptál 1:43? Mert ha 1:32 az nagyobb feszültségről mennek.

1:43

kopterzúzó
2015-12-29, 01:52
Ma vettem 2 autót a pályára, két mercit, ég és föld a különbség a szetthez kapott kocsik és ez között a két autó között. Végre tudtunk normálisan játszani.
A másik két autóhoz rendelek egy motort meg fogaskerekeket, és elrakom tarcsiba. Én azt gondolom, hogy a kínai gyártrosor nem sokat használt a minőségnek.

A pályán a vájatot szokták valamivel kenni szilikonzsírra gondoltam, vagy ilyesmi?

Tervben van egy terepasztal, a földön gubbasztva megfájdul a derekam:)

tibyy17
2015-12-29, 08:49
Örülök, hogy akkor megoldódott a helyzet. Nem tudok róla hogy kéne a vájatba szilikont tenni, sőt inkább csak tisztán és szárazon tartani kell, mert ha késöbb lesz egy digi szetted, akkor a sávváltók nem fogják értékelni az esetleges szilikonba ragadt és felgyűlt port, koszt.... Én egyedül a motor fogaskerekeit szoktam olajozni, hogy halkabban, finoman menjenek, de ezt tamiya difi zsírral ;)

kopterzúzó
2015-12-30, 21:03
Szia tibyy17!

Kérdezném, hogy 2 pálya összeépítése befolyásolja-e az autók sebességét, vagy a végtelenig lehet bővíteni?

Nem szeretnék sokkal hosszabbat, de vettem itt kint két használt pályát, meg pár autót és arra gondoltam kibővítem egy kicsit.

Köszi

Gábor

tibyy17
2015-12-30, 21:13
Az 1. oldal legalján erről már volt szó, linkeltem is képekkel ;) dióhéjban: nem lesz gond, de ha biztosra akarsz menni akkor a startpadról vezetékeken átviszed az áramot távolabbi pontokra is http://www.homeracingworld.com/powertaps.htm
FONTOS: semmi esetre se kösd be ugyan abba a pályába mindkét trafót, egyszerre csak 1 trafó lehet az egész pályán.

Amúgy a legnagyobb előnye az 1:43 nak, hogy nagyon hosszú pályád lehet kis helyen viszonylag kevés pénzből. Addig élvezzétek ki az 1:43 hosszú pályáját amíg nem lesz 1:24 pályátok az 1:32 v 1:24 autókhoz mert akkor egy 6m-es pálya is kb 2.5m x 2m helyet fog elvenni a padló hasznos alapterületéből.

kopterzúzó
2015-12-30, 21:34
Köszönöm, ez valahogy elkerülte a figyelmem anno.

tibyy17
2015-12-30, 23:44
Építs valami marathoni pályát ;) ha pedig szeretnéd a maximumot kihozni a rendelkezésre álló elemekből, akkor használj pályatervező programot. Slot car egyéb topicban van ingyenes progi. Én biztos voltam benne hogy csak 2 féle pálya jön ki az elemeimből, de egy délután a pálya tervező progival és ez a szám 5re ugrott.

kopterzúzó
2015-12-31, 15:50
Igen amint ideérnek az elemek, kipróbálom miket lehet kihozni belőlük.Azt kellene megtudnom mekkora asztallap kell majd a pályákhoz, úgy hogy néha át lehessen építeni.

Napi szinten toljuk a fiammal, sőt, néha anyát is odaengedjük:)

BÚÉK!!

tibyy17
2015-12-31, 16:14
Érdemes terepasztalban gondolkozni, a pályát lehet festeni aszfalt szürkére, olyankor a kanyarokban megjelennek a gumi csíkok amitől még realisztikusabb a hatás ;) A pálya szerkesztő pontosan megmutatja, hogy mekkora a tervezett pálya hossza ill. szélessége. Ugye, hogy milyen furcsa, hogy a slotcar a szebbik nemnek is kellemes elfoglaltság?

BÚÉK!!!

Néhány terepasztal ötlet slotcar-ra:

kopterzúzó
2015-12-31, 16:25
Én egy felhajtható asztalt szeretnék csinálni. 2,5x1,30 kb. A falra szeretném feltenni, hely spórolás miatt. A lap osb-vagy valamilyen préselt fa, szőnyeggel bevonva.Egy keretbe csukódna fel, felcsukott állapotban 10-12 cm re állna ki a falból.Csináltatnék posztereket az aljára, fotózok is van bőven kép!Láncok, vagy lábak tartanák.A szőnyegre menne a pálya, 50 cm ként le lenne rögzítve, egyedül a Loiper maradna ki.Fiammal a meglévő legó autókat heliket pakoltuk mellé, csináltunk lelátót is.

Idén már nem állok neki, de jövőre megcsinálom:)

tibyy17
2015-12-31, 16:48
Az építés folyamatáról majd pár sort és képeket kérünk ide postolni! Jól hangzik nagyon. Én megosztom a szerény kis tervemet ami a pár éves terv... Szeretnék egy billiárd asztalt álmennyezettel felette amiben spot lámpák vannak, hogy megvilágísák az asztalt, de egy kapcsoló és az álmennyezet le ereszkedik a billiárd asztalra és rajta van egy carrera terepasztal éjszakai világítással ;)

kopterzúzó
2016-01-01, 12:20
Persze, csinálok pár képet, még azt nem tudom hogy dugjam el a gyerekszobába, ahol pont beférne az ágy fölé, és faltól falig érne, vagy a nappaliba és akkor a haverokkal is lehetne tolni esténként???!!

kopterzúzó
2016-01-11, 14:10
Szia Tibyy17, megjöttek a fogasok, de köszönő viszonyban sincsenek a gyáriakkal:)

Nagyobb a furat, az átmérője sem stimmel.

A sárga a gyári jól látszik hol tört le belőle, valószínű a hátsó tengely nagy kotyogása miatt.

A tengely nincs 2mm.

tibyy17
2016-01-11, 16:44
Na szépen vagyunk. A 132 ilyen a fogaskerèk go!!! ra mást tettek ezek szerint. Jól látom hogy a gyári az 7t fogaskerék? Két komponensű ragasztóval rá tudod tenni a tengelyre, bár úgy látom mintha a fogak szöge is teljesen más.

kopterzúzó
2016-01-11, 22:12
Na szépen vagyunk. A 132 ilyen a fogaskerèk go!!! ra mást tettek ezek szerint. Jól látom hogy a gyári az 7t fogaskerék? Két komponensű ragasztóval rá tudod tenni a tengelyre, bár úgy látom mintha a fogak szöge is teljesen más.

Nem vacakolok vele, most van elég autónk, a motor, gumik jók lesznek majd később.
Ha esetleg szükséged lenne a 4 fogaskerékre szívesen átadom neked.
Most egy digitális körszámlálóval bővült a készlet, lassan rászánom magam a lecsukható asztal összeállítására
.

kopterzúzó
2016-01-20, 20:18
Szia Tibyy17!
Vettem egy körszàmlàlót, de nem szàmol, semmi szemre làtható baja nincs.Szerinted mi lehet, kézzel való izgatàsra sem csinàl semmit, csak ha nyomkodom a gombot akkor szàmol:)Erről lenne szó:

tibyy17
2016-01-20, 22:10
Szia! Nem lehet állítani az érzékenységét mechanikusan? Úgy kéne működnie hogy a vájat közepén van egy tüske amit lenyom a kocsi vezető csapja.

kopterzúzó
2016-01-21, 13:33
Sajnos nem, de ha kézzel összeérintem a kis lapokat akkpr sem szàmol, el lehetnek oxidàlódva? Vettem màr egyugyan ilyet, boltban az sem szàmolt, de azt visszavittem aznap, nem tudpk ràjönni.Elemmel megy a pàlyàhoz semmi köze.

tibyy17
2016-01-21, 19:15
Néztem pár használtat ebből, de nagyon sok hibás vagy csak 1 sáv működik. Nem egy bonyolúlt szerkezet, meg kell próbálni kezdeni vele valamit. Igazából én azt hittem, hogy ezt a digitálisat akarod majd megvenni ez infrás és jó 1:24, 1:32, 1:43 hoz is. 1932619327

kopterzúzó
2016-01-21, 20:38
Néztem pár használtat ebből, de nagyon sok hibás vagy csak 1 sáv működik. Nem egy bonyolúlt szerkezet, meg kell próbálni kezdeni vele valamit. Igazából én azt hittem, hogy ezt a digitálisat akarod majd megvenni ez infrás és jó 1:24, 1:32, 1:43 hoz is. 1932619327

Igen ez volt a terv, csak nem tudom , hogy elfért volna-e a felcsukható asztalon is!13cm el terveztem, ez lesz a magasság.
De valószínű veszek egy ilyet is.Ma este lesz időm szétszedni.

kopterzúzó
2016-01-22, 20:24
Kuka lett, mire átforrasztottam a vezetékeket a kézi körszámláló helyére, addigra tönkrement az egyik kijelző....................................

tibyy17
2016-01-23, 20:59
Sajnálattal hallom, ha vigasztal nekem meg a téli karbantartási szervíz alkalmából kezemben maradt a blade 130x komplett farok rotor része csúszkástól.... a mini ecot nem mertem ezek után vízbe tenni hogy ellenőrizzem, hogy visszafordul-e ha felborul, mert képes lett volna elsüllyedni.

kopterzúzó
2016-01-24, 21:23
Nem merek màr több ilyet venni, annyira örültem mikor àtforrasztottam és csipogott mikor a kis karocskàt pöckölgettem, de a kijelzök csak azt az egyszeri összererelést bîrtàk.Nem vîgasztal màs kàra, a gyàrtókra vagyok mérges a silàny anyagok miatt stb.

Bur07
2016-07-12, 17:04
Szép napot!

Ismerkedem a témával. Melyiket érdemes meg venni illetve találkozok szoktak lenni ?
Köszönettel

tibyy17
2016-07-14, 11:08
Bur ha egyéb kérdésed lenne, nyugodtan keress. Örülök, hogy beszéltünk telefonon.

Flow
2016-07-31, 07:28
Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, szeretném pár dologban segítséget kérni.
Elöljáróban annyit, hogy eddig két Go pályánk van, nekem eddig ismeretlen volt ez a fajta játék, a kisfiamnak vettük egyszer ajándékba, akkor nagyon megtetszett nekem is. :) Mostanában úgy szoktam összerakni a gyerekeknek, hogy a két pályából egy nagyot építek, a halálkanyart ki szoktam hagyni, mert a turbo kezelését még nem igazán értik. A gondom az vele, hogy az összerakás után elég nehezen akar menni, a pálya tiszta, az érintkezőket megtakarítom, mégis egy sima kanyarban is elakadnak a kocsik. Ha felemelem a hátsó kereket akkor simán megy. Mitől lehet ez szerintetek?

A másik kérdésem, hogy létezik valamilyen tervező program? Olyanra gondolok hogy meg lehet adni mennyi és milyen típusú elemek vannak és abból milyen variációkat lehet kihozni?

A harmadik és leglényegesebb kérdésem, hogy mi lenne a következő lépés a feljebb lépésben? Ha szeretnék átállni digitálisra, mi kell hozzá?

Előre is köszönöm a segítségeteket!

Üdv: Lőrinc

Bur07
2016-07-31, 15:34
Szia!

Az elektromos gondot egyszerű. Valahol olvastam ,hogy a go! csak 10 méterig lehet növelni. Az a baj nem találom a linket.
Szép napot.

tibyy17
2016-08-03, 22:06
Kedves FLOW!

Olvass vissza,jó hír, hogy van egyszerű, házi, filléres megoldás nagyon hosszú pálya építésére. pár oldallal visszább már beszéltük, mert már kérdezték (1. oldal legalja, 6 oldal közepe körül) Enyje az első oldalt se olvastad végig milyen világot élünk?!

Slot car - egyéb : Ingyenes pályatervező progi a carrerától

Slot car- digital 132 vs evolution : Én a digital 132 őt ajánlom, de rengeteg lehetőséged van. Ha tényleg érdekelnek az opciók akkor olvasd el az egész slot car topikot és tudsz majd racionálisan dönteni.

2016-10-29, 14:28
Üdv!

A héten vettem egy Race for Victory szettet, ma sikerült kipróbálni, nagyon tetszik, bár a loopingot kihagytam, kicsit gagyinak tartom de hát ízlések és pofonok...
A Porsche nyélgázon végig megy a pályán, kicsit driftel a szűk íveken, a Corvette kicsit hosszabb tengelytávval rendelkezik, így jobban csúszkál, nekem így egy kicsit jobban bejön.

Kipróbáltam a Porsche-t mágnes nélkül: teljesen irányíthatatlan, a döntött kanyarokról lecsúszik kis sebességgel, a kerék csak pörög, alig gyorsul, a szűk íveken egész kis sebességgel is kirepül. Gondolom ez betudható az autó kis súlyának, valamint hogy a gumikkal még semmit nem csináltam.

A kérdésem az hogy valaki használja-e mágnes nélkül a Go autóit, és ha igen mit változtatott rajta?
A neten olvastam hogy valaki (külföldön) lecsiszolt a gumikból, így jobban gyorsul az autó, valamint lereszelt a kasztni tartóiból, hogy alacsonyabb legyen a súlypont (ezen a kisebb kerekek is segítettek), így egy 8-as alakú pályán 30%-al javult a körideje az eredetihez képest, valamint mágnesek nélkül ment.

A válaszokat előre is köszönöm.

Üdv: pé

gerlice
2016-11-04, 08:54
Srácok olyan kérdésem lenne, hogy 4 sávos célegyenest szeretnék, ahol a StartLight van illetve a ControlTower egymás mellett, ez ugye négy sáv egymás mellett.

Ezt elektromosan hogyan tudom összekötni, vagy nem kell vele foglalkozni vele, össze kell kötni egymás mellé.
Vagy inkább felejtsem el, és legyen 2 sávos alap a rajt/cél egyenes része.

Másik kérdésem:
PitLane set, ebben egy Fuel kiálló van, ha 2 pitstop helyet szeretnék, hogy akár egyszerre két autó is ki tudjon jönni tankolni, akkor ugye egy plusz FUEL elem kell, de nem kell egy komplett PitLane set?

flyingdog
2017-03-27, 20:03
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni! Carrera GO autokhoz keresnék fogaskerék készleteket! A motor tengelyén lévő fogaskerék lefogazott. Hol lehet ilyeneket beszerezni illetve van e valami fém kiváltó lehetőség? Minden segítséget köszönök! Üdv.: Geri

Frigetrus
2018-12-11, 17:31
"Elvileg 8-10 méterenként kell a startpadból vezetékeken átvinni az áramot, mert az össze eresztéseknél azért ellenállásba ütközik az áram.
Küldök egy linket sok sok képpel hogy hogyan kell gyakorlatban megcsinàlni."

Ha jól értem, akkor a startpad mindkét nyomvonalára rá kell kötni sima vezetéket, aztán a pálya másik részén is és meg is van oldva ez a dolog?

Azaz ugyebár van 2 nyomvonal, amihez tartozik 2-2 "fémsín". Szóval 4 vezeték kell. Természetesen arra külön ügyelek, hogy nehogy rossz sávra kössek rá (egymást keresztező nyomvonalaknál ez elengedhetetlen)

Van-e hátránya a dolognak?

tibyy17
2018-12-19, 20:52
Szia!

Nincs hátránya, hisz csak x távolságonként a közvetlen csatlakozási pontokkal csökkented a veszteségi áramot, a pálya hossza miatt megnő az érintkező “sín” hossza ami az elektromos ellenállást egyenes arányba növeli, de az egyelő távolságonként rákötéssel, kissebb ellenállási szakaszokat kapsz aminek következménye az hogy mindehol optimális áram lesz jelen egyidőben.
Egy hátrány:a sok veteték meg forrasztás sajnos idő igényes, plussz szétszedésnél kell jobban oda figyelni. Javaslom csatlakozók használatát.

Frigetrus
2018-12-21, 20:11
Azóta amúgy kipróbáltuk haverommal, összeraktunk 2 pályából egyet, cirka 11-12 méternyit. Extra kábelezést nem használtunk, és a pálya minden részén volt kraft. :)

Egyébként mennyire gázos, ha a hajtott tengelyen tudom forgatni az egyik gumit a felnihez képest? Mennyire rontja a teljesítmény átadását a pályára?

Frigetrus
2018-12-23, 12:21
Tegnap is nyomtunk cirka 100 kört versenyszerűen... Ami bosszantó, hogy néha teljesen "indokolatlanul" elhagyják az autók a pályát.
Egy Carrera GO DTM Championship pályám van, egy BMW és egy Merci van hozzá. Ami feltűnő, hogy mintha a BMW alapból stabilabb lenne, pedig a két autócska nagyon hasonló, tengelytávban van minimális, talán 2-3 mm-es eltérés, illetve a Merci vezetőcsapja laza gyárilag és lötyög, de ez orvosolva van egy kis ragasztópisztolyos "takonnyal", így ugyan olyan merev mint a BMW.
Nagyon sokat gyakoroltunk, igazgattuk a pályát, figyeltünk a sebességre, de lassabb kanyarban is kidobja magát az autócska, illetve a kereszteződős szakaszokban is képes kirepülni... Néha egy agyrém az egész...
Mit csinálunk rosszul?
Van mikor viszonylag nagy sebességgel is lehet haladni több kört is, aztán az egyik körben meg esünk kelünk... Pálya ellenőrzés, igazgatás... de semmi látható, vagy javítható hiba nincs.

Frigetrus
2019-01-01, 18:02
Tegnap végigversenyeztük a szilveszter estét, meg a mai napot is... beletettünk így a pályába kb 500 kört.
Egy valami viszont jó lenne: valami féle egyszerűbb szabályrendszer. Próbáltunk magunktól kitalálni dolgokat, de kiváncsi lennék, hogy másoknak van-e slotcarra szabályrendszerük?
Értem ez alatt a pályaelhagyást, kereszteződésnél ütközést, stb...

Marcika
2019-01-05, 23:36
Szia! Nalunk jezuska hozott egy digitalis143 dtm verziot. Verseny nagyon nincs, inkabb tanulas a gyerekekkel. Felnottek koreben meg egymas elkapasa ;)) es ha odaersz akkor esetleges kilokese ;), mivel korszamlalo nincs de digitalis igy egy vonalon is tudunk menni. Kocsik sem teljesen egyformak teljesitmenybe, kb 0.1 sec/kor a kulonbseg, ami bovem eleg egy 2.3mp-s palyan :). Neha elmegy az auto “tapadasa” (magnes hatas is) ha probalunk hataron menni de tartos koroket nehez (15-20 kor hiba nelkul) megtenni, kb 5-10 ami realis hogy palyan maradunk egymas mellett/mogott ;)
Azert izgi tud lenni.

Udv
Marci

Frigetrus
2019-01-06, 15:05
Digital 143 tervben van egyszer nálam is, jó, hogy a GO-ról lehet rá bővíteni, legalábbis a pályaelemek jók hozzá.
Ütközés az nálunk is jellemző, de itt van is verseny, baromi élvezetes tud lenni. De épkézláb szabályok kellenének :)