PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV tájékozódási verseny 2016 04 16

Seszi
2015-10-29, 23:00
Sziasztok,

a versenyről:
– kb 20km2-es területen előre elhelyezett pontokat kell megtalálni az indulás előtt megkapott információk alapján.
– merev- és forgószárnyú gépekkel is lehet indulni, az egyetlen technikai megkötés a max. 4kg auw
– többször is neki lehet futni, akár akkucserével.
– a feladat teljesítésére 60 perc van
– egyszerre – lehetőség szerint – több gép repül
– a legtávolabbi pont a felszállóhelytől: 5km-re lesz, az irányításnak és a video linknek ennyit tudnia kell
– minden pilóta mellé ajánlott egy-egy navigátor...
– az első 3 helyezett tárgyjutalomban részesül
– regisztráció: http://rc-suli.hu/UavTaborok/Koka2016/
– a versenyen az első 10 nevező vehet részt.

üdv
Seszi

feket663
2015-10-29, 23:13
Hű de jól hangzik! Robotpilóta használható, vagy csak kézzel szabad repülni?

Ltomi78
2015-10-29, 23:29
A pontok virtualisak..vagyis gps koordinatak amit erinteni kell hibahataron belul....vagy fizikailag is lathato tereptargyak a foldon?

Daine
2015-10-30, 07:48
Nem Szentmártonkáta-Nagykáta között?

Ltomi78
2015-10-30, 07:56
De Koka ott van a Diszkoka:)... Voltam arra ...mig vadaszni jartunk

Seszi
2015-10-30, 09:13
nincsen műszaki megkötés, robotpilóta szinte kötelező :) a pontok látszanak. fel kell őket ismerni, akkor fogadja el a bíró a megtalálásukat.

Ltomi78
2015-10-30, 09:34
nincsen műszaki megkötés, robotpilóta szinte kötelező :) a pontok látszanak. fel kell őket ismerni, akkor fogadja el a bíró a megtalálásukat.

gondolom akkor egy pan tilt sem árt, vagy stukába kell ráhúzni a célpontra ?:)

mcelek
2015-10-30, 14:05
Akkor nem adom el a cuccot és újra kiépítem a zoomot ;)

https://www.youtube.com/watch?v=4iE5ALF0PEM

smith_hun
2015-11-01, 20:55
Nézőnek, pofavizitre, esetleg üres időben öröm-röpködni (ha engedélyezett lesz) mennénk a párommal...

Seszi
2015-11-02, 00:03
Várunk szeretettel :) ...egy kis örömröpködésnek bele kell férnie! A csapat kb meg is van, a maradék helyekre, illetve nézőnek itt tudtok regisztrálni:

http://rc-suli.hu/UavTaborok/Koka2016/

a regisztráció a bográcsméret miatt kötelező, a versennyel kapcsolatos részleteket e-mailben elküldöm mindenkinek.

csomy
2015-11-02, 00:13
Versenyzők mellé a segítőt külön kell regisztrálni a bográcsba vagy a résztvevő felett plusz egy emberrel már kalkuláltok?

smith_hun
2015-11-02, 00:21
a regisztráció a bográcsméret miatt kötelező...
Madárétkű párom is regisztráljon, vagy esetleg beírjátok hozzám plusz főnek? :rolleyes:

TotoFLY
2015-11-02, 00:22
Nagyon jó ötlet! Nézőnek regisztráltam, mert fpv-s repülőm nincs, de nagyon érdekel a téma.

bakesz
2015-11-02, 00:23
Nézőnek, pofavizitre, esetleg üres időben öröm-röpködni (ha engedélyezett lesz) mennénk a párommal...
Ennyiből be is nevezhetnél.... :)
A párod meg jöhet melléd mitfahrernek :D

Seszi
2015-11-02, 00:35
a versenyzőknél 2 fővel számolunk! smith_hun, átírlak versenyzőnek és nem kell külön regisztrálni a párodat :)

smith_hun
2015-11-02, 01:12
@bakesz: ehhez túl kezdő vagyok...nem merek még nagyot álmodni...:p
@Seszi: Okkés, köszi!

móki
2015-11-02, 06:39
Sziasztok !
Szóval akkor már nincs hely jelentkezni ?:(

Seszi
2015-11-02, 09:26
Üdv a mezőnyben, Móki :)

még van 2 hely, ha jól számolom..

móki
2015-11-02, 09:38
Köszönöm !
Szerintem jól jön majd egy sereghajtó is...... mint én .

Tapatalk-kal küldve az én S168-el

Gagyi
2015-11-04, 23:06
Jelentkeznek! Regisztráltam is! Thx

Ltomi78
2015-11-04, 23:25
Ha ilyen sok a nezo lesz valami kivetito lcd tv is nekik...vagy mindenki kap egy videoszemut? :)

bakesz
2015-11-05, 01:03
Én tudok vinni egy 68cm-es LCD tv-t. Ha kell jelezzétek, de akkor kellene hozzá hálózati feszkó is, apropó az lesz?

Seszi
2015-11-05, 08:41
220 az nincs. aggregátort tudunk szerezni, ha kell, de jobb lenne, ha mindenki megoldaná a gs tápellátását pb akkuról.

smith_hun
2015-11-05, 11:53
Valami monitor jó lenne a versenyzőknél (vagy kivezeti a szemüveget mi meg rádugdossuk a monitorunkat AV kábellel), hogy rájuk lehessen nézni, miként repülnek...mert a nézőnek unalmas lesz a versenyző hátát nézni, és a segítője sem fog látni sokat (gondolom). Nekem van(lesz) 2,4G, és 5,8G monitorom is, de 1,2G-re semmi...csak kábel...és ugyan szívesen segítünk is amiben kell, de jó lenne látni is a dolgokat néha...:)

bakesz
2015-11-05, 13:44
Akkor en viszen a tvt, azon lehet nezegetni az aktualis elokepet. Meg agyalok hogy tudnek aggregatort szerezni. Mert egesz napos hasznalatnal nem fogja birni az autoaksim a szunetmentessel.

bOOmslang
2015-11-05, 14:51
Agregátor megoldva! ;) Csak valaki tankolja! :) kb 2l/ora es 1.5kw ;)

bakesz
2015-11-05, 15:01
Majd en itatom..... ;)

Huawei P7-ről küldve Taptalk-kal

Seszi
2015-11-05, 22:47
a szemüveg itt nem játszik. a segítőnek és a bírónak is látnia kell, amit repültök és ők ott ülnek a pilóta mellett. mindenki monitorra rendezkedjen be! akinek nincs, annak adunk...

Ltomi78
2015-11-05, 23:07
Arra eleg egy ellenorzo monitor..es ma mar atjatszasnak koszonhetoen korlatlan szamban nezheti biro vagy segito....sajat gepem biztonsaga es masokenak is az erdekeben kizarolag szemuveggel repulnék:)...es gondolom ahhoz szoktunk paran..
Kotelezo monitoron repulni a pilotanak is?

móki
2015-11-05, 23:23
a szemüveg itt nem játszik. mindenki monitorra rendezkedjen be! akinek nincs, annak adunk...Na ennek a megvalósítását kifejtenéd kicsit bővebben ?
Köszönöm !

bakesz
2015-11-05, 23:34
Ha már lassan meg is van a mezőny, akkor most már jó lenne tudni a teljes versenyszabályzatot is. Mert eléggé kellemetlen ha fokozatosan menet közben derülnek ki dolgok.
Mint pl ez a monitoros megkötés. Határozottan ellene vagyok. :)

Seszi
2015-11-06, 00:15
nincs ilyen megkötés. a pilóta repülhet szemüvegben, de a segítőjével úgy tud jól kommunikálni, ha mindketten a monitort nézik.

A versenyszabályzat végtelenül egyszerű:
Az óra indításakor kaptok egy 10 feladatból álló listát, amit 60 perc alatt kell teljesíteni. Bármilyen műszaki segítség használható, de csak 1 fő segíthet. Nézőknek kéretik nem beledumálni a feladatokba :)

a feladatlistával érdemes kis időt eltölteni, logikus sorrendbe rakni a pontokat pl. ...térkép sem árt, ha van.

A verseny alapvető célja, hogy mindenki fejlődjön 1 kicsit. A felkészüléssel és a részvétellel is tudatosabbá váljon a légtérben való tájékozódás, tereptárgyak felismerése, navigáció stb.

bakesz
2015-11-06, 00:25
Placccssss!
Nagy kő esett le a szívemről. :o :o

Akkor jönne a következő kérdés:
Ha tizen leszünk, és mindenkinek 60 perce van, akkor gondolom egyszerre ketten vagy többen indulunk?
Esetleg időben eltolva, mint a rallyban?

Seszi
2015-11-06, 00:32
a feladatok között lesz sima wp keresés, ahol fel kell ismerni a ponton található tárgyat és jelezni kell a bírónak, hogy "a kettes pont a gémeskút" mondjuk. ...hiába repülsz el fölötte, ha nem azonosítod, nincs meg a pont.

lesz olyan feladat, ahol 2 vagy több pontot kell érinteni, a pontok helye nincs megadva, csak az egymáshoz viszonyított távolságuk, irányuk és magasságuk.

lehet iránytartási és magasságtartási feladat

lehet olyan feladat, amikor a bíró megkéri a pilótát, hogy mutassa meg kézzel merre jár épp a gépe

és még ennél cifrábbak :)

azt gondolom, hogy a jelenlegi mezőnyben vannak jó pilóták, de fontos lesz a rugalmasság és a gyors helyzetfelismerés is, a feladatok megértésén túl. Ez a verseny – szerintem – egy remek lehetőség, ahol mindenki megmutathatja, mennyire van otthon a levegőben.

Seszi
2015-11-06, 00:40
akinek 60 perc kell a feladatok végrehajtásához, az nem kap ebédet :) kb 30 perc alatt megrepülhető feladatsor lesz és igen, többen repülnek egyszerre. Az időbeli eltolás nem fontos, inkább azt kell megoldani, hogy titokban maradjanak a tereptárgyak az utolsó induló számára is. hiszen könyebb, ha már tudja, mit kell keresnie. A pilóta, a segítő és a bíró kitelepülnek a pálya egyik végére és onnan startolnak. 3-4 gép repülhet egyszerre és a versenyzők a saját startjuk előtt nem láthatják a tereptárgyakat, vagyis nem követhetik a többiek repülését monitoron. szemüvegben sem :)

bakesz
2015-11-06, 00:49
Sztem kellően titokban maradnak a tereptárgyak, mert senki nem lesz olyan hü...e hogy a saját kárára elmondja a másiknak hogy mit is keressen. ;)

Seszi!
Pár szót ejthetnél a nevezési díról, a bográcspénzről....stb

móki
2015-11-06, 06:34
No itt azért még mindig érdekelne a monitor hiányát képező helyszíni megoldás !
A másik kérdésem a zavarok !
Többen repülünk és szerintem majd mindenki 433mHz -en ......ebben teljesen amatőr vagyok de itt ugye nincsenek külön csatornák .
Nem lehet irányítás ütközés ?.
Ha a pilóta elveszti a gépet bármilyen okból ..............akkor jönnek képbe a nézők ? ....csapatos cserkészés az utoljára látott ,hallottak alapján ?
......és még sorolhatnám a kérdéseim .
De gondolom azért ez nem lesz olyan egyszerű mint leírtátok ........főleg egy tök ismeretlen tájon .

bakesz
2015-11-06, 06:42
A 433mhz iranyitassal nem lesz gond. Hasonloan mukodik mint a 2.4ghz. A video oldalon lesz egy kicsit bonyolultabb a dolog. Csatorna valtatassal ugyan megoldhato, de a helyzet az hogy pl 1.2ghz-en eleg elterjedt az 1280mhz-es sav. Igy pl nekem is arra vannak meretezve az antennaim, nem szivesen kapcsolnam el onnan.
Ugy tudnam elkepzelni hogy pl aki 5.8-on repul az melle tennenek a szervezok 1.2ghz videot hasznalo versenyzot.
No de csak hangosan gondolkodtam.
A szervezok ugyis eldontik hogy legyen.

móki
2015-11-06, 06:51
Akkor 1 probléma megoldva !.. (számomra ).....Na de azért majd kíváncsi leszek a terepen mit mutat ez .
A videó miatt pedig Te ne aggódj ...........majd mondom ,hogy merre jársz !;););)
Ha meg netán nem jött össze akkor ......"bocs" felkiáltással jelzem és kérek elnézést .....és már indítom is Buksit a géped keresésére !;););)

móki
2015-11-06, 06:55
akinek 60 perc kell a feladatok végrehajtásához, az nem kap ebédet :)
Szóval akkor én és a mitfahrer-em hozzunk kaját !:(

Seszi
2015-11-06, 07:24
nem kell kaja, inkább gyakoroljatok :)

...nincs nevezési díj, se bográcsdíj.

Ugy tudnam elkepzelni hogy pl aki 5.8-on repul az melle tennenek a szervezok 1.2ghz videot hasznalo versenyzot.

mi is így képzeljük, ha megvan a mezőny, összeszedjük ki milyen frekit használ és akkor kiderül hányan tudtod egyszerre repülni

Seszi
2015-11-06, 10:56
Ha van ötlet másik helyszínre, jelezzétek. Kókát már most kinőttük...

20km2 sík terep kell, nagyfeszkábelek és forgalmas utak nélkül.

feket663
2015-11-06, 11:07
Akik jelentkeztek, azok esetleg leírhatják, hogy milyen frekvenciát tudnak használni, esetleg az is megoldás lehet, hogy 1,2 Ghz-en lehet jobbos és balos antennát egymás mellett használni, azok elég jól el tudnak szeparálódni egymástól szerintem...

Kezdem én a sort: irányítás: 433 MHz OpenLRS (bármilyen csatornára át tudom programozni az adót elvileg, ezt ott lehet egyeztetni, és pár perc alatt megvan)
video: 1280 MHz lineáris polarizált, de ha kell, tudok csinálni addig körpolarizált antennát is, bármelyik irányba) vagy tudok kölcsön kérni 2,4 GHz adó-vevő kombót is

móki
2015-11-06, 11:44
Akkor folytatnám !
Irányítás: 433Mhz Open LRS ....nem tom milyen csatorna ...de nem szeretném piszkálni mert hangolt a vevő antenna és tök jó így !;)
Videó : 1240Mhz GP antennával .....bárki nézheti ....és szintén nem szeretném bolygatni .
Bocs !

feket663
2015-11-06, 11:53
nyugodtan bolygathatnád mind az irányítás, mind a video csatornáit, ezek a frekvenciák nem túlságosan érzékenyek az ilyesmire :D

Daine
2015-11-06, 12:44
Ha van ötlet másik helyszínre, jelezzétek. Kókát már most kinőttük...

20km2 sík terep kell, nagyfeszkábelek és forgalmas utak nélkül.

Én ismerek egy ilyen helyszínt:
Valkó-Vácszentlászló-Zsámbok-Dány közt.
Az indítási pont Dányból egyenes úton könnyen megközelíthető és enyhe dombtető(200m magas) ami rálátással a fent említett sík terepre(150m magas) ami mezőgazdaságilag művelt területek.Semmi nem takar ki nincs magas fesz hosszan szabad szemmel is ellátni.
A terület tulajától engedély nem gond!
Üdv!

csomy
2015-11-06, 13:28
Nálam:
Irányítás: 433 (Ultimate LRS - Sajnos semmilyen konfig lehetőségem nincs)
Videó: (kapaszkodj) 5.8 meghökkentésre török.

bakesz
2015-11-06, 16:13
Config:
433mhz OpenLrs
1280mhz video

Reszemrol tudok varialni mindket frekin, sztem ennel a tavolsagnal nem lesz akadalya.

Ami viszont hasznos lehet, hisz meg egy csomo idonk van a versenyig, az pedig az hogy ha mindenki leadja a configjat, akkor a szervezok elore kisorsolnak es kiosztanak a frekiket, hogy mindenki otthon at tudja maganak varialni ha szukseges.
Ez azert lenne hasznos hogy ne ott, helyszinen kelljen erre idot pazarolbi, esetleg ez miatt csusszon a napirend.

Mas:
Aki 1.2ghz-en repul, az lojalitasbol mellozze az 5,8ghz-es atjatszast. Mer okozhat zavart annal aki 5.8-on repul meg akkor is ha frekiben tavol vannak egymastol.

Velemeny?

smith_hun
2015-11-06, 16:48
Ugyan elsősorban nézőként megyünk, de örömrepkedés céljából az alábbi cuccok vannak:
- 2,4G irányítás (Crossfire esetleg 898MHz-en)
- 5,8G Immersion 8CH
- 433MHz telemetria

Saját monitorokat viszünk:
1x 5,8 7"
1x 2,4G 5"

smith_hun
2016-01-10, 16:49
Seszi! Mennyire biztos a dátum? Mert akkor időben kell szabadságot rendeznem rá...

Seszi
2016-01-10, 21:44
A dátum biztos. Szombatra szabi kell??

Mit szólnátok, ha levinnénk a rendezvényt Sárrétudvariba?

Február végéig kell döntenünk a helyszínről. légtérigénylés, felkészülés stb

bakesz
2016-01-10, 21:55
En megmondom frankon hogy morcos lennek.....
Mivel kb az orszag masik felen lakok.

Huawei P7-ről küldve Taptalk-kal

smith_hun
2016-01-10, 22:30
Osztom Bakesz véleményét...valahol Bp. körül nagyon ideális lenne...Pécsről Sárrétudvari...hááát...nem itt van.

Szabi kell, mert folyamatos munkarendben vagyok, és emlékeim szerint péntek este éjszakázom és reggel 0730-kor végzek...aztán vezetni, repkedni, vezetni és máshol is repülni, aztán Bp.-n pofavizit, és indulás haza Pécsre...persze kibírnám, de inkább nem kockáztatnám...

feket663
2016-01-10, 23:01
Nekem jó a Sárrétudvari helyszín (de persze más is), kérdés csak, hogy milyen géppel fogok indulni, mert a Skywalkeremet tavaly augusztus óta csak fényképről láttam... Legrosszabb esetben néző leszek.

móki
2016-01-11, 07:14
Mit szólnátok, ha levinnénk a rendezvényt Sárrétudvariba?

Az a baj hogy nekünk délieknek ez a helyszín még ,mindig fent van és nem lent ....:D:D:D......no meg gyenge 4 óra autózás

Pádár
2016-01-13, 19:43
Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy én, mint gyakorlatlan, de igyekvő repülős - helis kolléga - akit nagyon érdekel a téma - elmehetnék-e. Figyelni és tanulni, mert a közelemben nem tudok senkit, aki segíteni tudna a témában. (elemózsiát viszek magamnak :-) )

Üdv Pádár Zoltán ( Balatonszárszó)

smith_hun
2016-02-11, 15:57
@Seszi: érdeklődnék, hogy van-e fejlemény a helyszín ügyében...

Seszi
2016-02-12, 08:19
20-án lesz egy kis összeröffenés, ahol eldöntjük a helyszínt. Ha a verseny Sárrétudvariba kerül akkor Pestről le tudunk vinni 5-6 főt. Péntek este indulunk, van remek szállás, szombaton verseny, vasárnap örömrepkedés és kora délután jövünk vissza. Én ezt a verziót támogatom, mert itt Pest környékén erős az RF zaj, nagy a légiforgalom és sok a főút. Kóka kiesett és egy ilyen versenyt nem tudunk "idegen" helyen megrendezni.

Seszi
2016-02-12, 08:29
Szabi kell, mert folyamatos munkarendben vagyok, és emlékeim szerint péntek este éjszakázom és reggel 0730-kor végzek...aztán vezetni, repkedni, vezetni és máshol is repülni, aztán Bp.-n pofavizit, és indulás haza Pécsre...persze kibírnám, de inkább nem kockáztatnám...

ez így én se kockáztatnám. inkább lemegyünk egyszer mi Hozzátok, hátha mi se esünk le :) megvan még az a csapat?

smith_hun
2016-02-12, 08:34
20-án lesz egy kis összeröffenés...
Szuper! Várom az infókat, és időben jelzem az esetleges változást...nem elképzelhetetlen, hogy felmennénk odáig is, maximum kell terveznem valami arrafelé lévő külön programot...

Seszi
2016-02-12, 09:02
ha a családra gondolsz, Hajdúszoboszlón a fürdőt tudom ajánlani!

Seszi
2016-02-23, 23:01
Eldőlt a helyszín, a verseny marad Budapest környékén! e-mailben küldök infót mindenkinek, aki jelentkezett.

Idén is lesznek publikus találkozóink, ezeknek is megvan a dátuma. Akit érdekel, jelezze nálam emailben!

Aenima
2016-02-24, 19:25
Seszi kérésére a téma lezárva/átnevezve