PDA

Teljes verzió megtekintése : FPV monitorok beépített VRx-el, DVR-el

smith_hun
2015-11-02, 20:55
Átnéztem a téma listát, és nem találtam olyat, ahol feldobhatnám a kérdést...

A Mini Talon-hoz cserélném a jelenlegi kábel-dzsungeles, külső akkut igénylő FPV vevőmet, és a monitoromat.
Mivel szeretném minimalizálni a meghibásodási lehetőségeket (kábel illesztések, külső akku csatlakozás), arra gondoltam, hogy egy 7"-es, 5,8G 32CH diversity monitort vennék, beépített akkuval...így minden lenne...

A viszonyítási alapom egy 5"-os, 2,4GHz-es miniatűr DVR, 250cd/m2 fényerejű kijelzővel...

Amiket eddig találtam szóba jöhető verzióknak, azok általában 450-500cd/m2 fényerejű, 800x480, 1024x600 pixeles kijelzők voltak, beépített akkuval (pár monitornál kivehető/cserélhető akku van), diversity-s vevővel, általában -90dB érzékenységű vevőkkel...Van pár olyan drágább típus is, ahol a vevőket külön-külön lehet videó forrásokra állítani, és nem diversity-ként működik akkor az egység...

Amiket találtam eddig a kínálatban:

1. RC732 HD LCD, diversity monitor, 450dc/m2 -> ~33eHUF (http://www.ebay.com/itm/RC732-DVR-7-HD-LCD-FPV-Monitor-Built-in-Battery-5-8G-Diversity-Receiver-Black-/252003499874?hash=item3aac943f62:g:M3wAAOSwuTxV~Ap N)

2. Feelworld PVR732 7", LCD, Diversity, 500cd/m2 -> ~65eHUF (http://www.ebay.com/itm/New-PVR732-7-Monitor-Dual-32CH-5-8G-Diversity-Receiver-Built-in-Battery-/171850019368?hash=item28030f3228:g:WS4AAOSwKrhVdo~ i)

3. Skyzone 700D, 2S-6S akku, -> 40eHUF (http://www.ebay.com/itm/Skyzone-SKY-700D-5-8GHz-32CH-Diversity-7-inch-LCD-FPV-Monitor-Built-in-DVR-SMA-/111460930067?hash=item19f396d213:g:y5UAAOSwd4tUErD 4)

4. Boscam 5802, 7", DVR, 800x480, 450cd/m2, RSSI kijelzés, -> ~33eHUF (http://www.ebay.com/itm/Boscam-FPV-RX-LCD5802-5-8G-32CH-HD-800-480p-7-Monitor-Receiver-Built-in-battery-/400810393034?hash=item5d52293dca:g:DLkAAOSw2XFUbcN q)

5. LCD5812 7", 1024x600, 500cd/m2, Picture in picture funkció, HDMI input-output, -> ~50eHUF (http://www.ebay.com/itm/FPV-7-RX-LCD5812-5-8G-Monitor-32-Display-Receiver-Built-in-Battery-New-DP4R-/281846093848?hash=item419f561818:g:3QMAAOSwI-BWFfRR)

6. Boscam Galaxy D4, 8", LCD kijelző, "csak" 350cd/m2, 500:1 kontraszt, 4x 5,8G VTx, DVR, cserélhető akku, 640x480-ban rögzít, -> ~60eHUF (http://www.ebay.com/itm/Boscam-Galaxy-D4-FPV-5-8G-32CH-HD-800-600-8-Monitor-Receiver-Built-in-DVR-RC068-/311464953881?hash=item4884c20819:g:Em8AAOSwl9BWK0a Q)

7. Aomway 7", -95dBm, 500cd/m2, "csak"(!) 100 perc működés, 1024x600 felbontás, 64GB microSD fogadás, -> ~43eHUF (http://www.ebay.com/itm/AOMWAY-FPV-7-LCD-Screen-Monitor-32CH-5-8G-Wireless-Receiver-DVR-Built-in-Battey-/221911496127?hash=item33aaf4b5bf:g:t1oAAOSwQPlV89Y G)

Keresni fogom a youtube-on a tesztvideókat, de örülnék pár gyakorlati tapasztalatnak, pláne olyannak, hogy mire kell figyelni...

A Feelworld esetében találtam egy használható videót, ebben egy Phantom 2-essel mentek el 600mW-os videót fogva úgy 3200 méterre (150 méter magasságban), hogy minimális képzavar sem volt...ez mondjuk bíztató volt...

Az én eddigi sorrendem: 2., 3., 1.,

Köszi előre is!

eosbandi
2015-11-03, 15:00
1. A DVR általában hulladék.. ha zajos a videó akkor kihagy, vagy lefagy.
2. A vevők ugyanazok a sima modulok mint az összes többi kapható vevőben.

Előny a kompaktság, de ha jó minőséget akarsz akkor inkább te válogasd össze az egyes komponenseket.

smith_hun
2015-11-03, 16:26
Jelenleg úgy vagyok vele, hogy a kompaktságot választanám az esetleges nagyobb videó hatótávval, vagy az eddig (Phantom FC40-nél használt 1024x768 HD) megszokott felbontással szemben. Minőségért ott van az SD kártyára rögzített fullHD Xiaomi Yi videója...
Jelenleg nem szeretnék első körökben messzebb repülni, mint 4-5km...az L9R vevővel a távolság így is megvan alapban (ha hinni lehet a netes videóknak) 5-7km...

Az eddigi elgondolás szerint készült egy házi-barkácsolt plusz tartó, ami tartotta a külső akkut, a külső diversity VTx-et, illetve a kábeleket...de így egy 5" monitorra "kényszerülnék", és igazából úgy vagyok vele, hogy minél több egység, minél több vezeték, annál nagyobb a meghibásodás lehetősége...

Ami a feelworld esetén tetszik, az a plusz HDMI ki/bemenet, és erről van egyedül használható monitorkép-felvétel, amin mutatják az elért hatótávot...és szerintem az is jó jel, hogy 3600 méteren még nem volt zaj a videóképben...
Az SD kártyás DVR-el szemben nincsenek irreális elvárásaim, a jó minőségű videó sarkába biggyeszteni pont elég, illetve nyújt egy kis vélt/valós plusz biztonságot, hogy gond esetén le tudom olvasni a felvételen a GPS koordinátákat...

A BOSCAM esetében az RCGroups-on pl. firmware hibákat, AV-in használata esetén működési hibát, a SKYZONE esetében menet közbeni szoftveres lefagyásról, SD-foglalat hibáról írtak...ráadásul mindegyikre utólagosan szerelt a felhasználók többsége ki/be kapcsoló gombot...volt egy manus, aki pl. a RESET gombot nem találta meg...

Ltomi78
2015-11-03, 16:44
Nekem az 1. Es van 732 es.
Tok jo..bar eddig csak arra hasznaltam hogy az atjazszott 1.2 es videot neztem rajta.
Szempont a fenyero es beepitett akku es a 32 ch volt.
A dvr je is rogzit de azt nem hasznalom..arra ott van a bevrc 8mbit ratas dvr je;)

smith_hun
2015-11-03, 17:04
Akkor, ha jól értelmezem, van neked FEELWORLD monitorod?

Igazából a fényerő csak jobb lehet, mint a mostani 5" 2,4G-s, mert azon csak 250cd/m2 fényerő volt...

Ltomi78
2015-11-03, 17:58
Akkor, ha jól értelmezem, van neked FEELWORLD monitorod?

Igazából a fényerő csak jobb lehet, mint a mostani 5" 2,4G-s, mert azon csak 250cd/m2 fényerő volt...

nem:) 1.es Te irtad 1. RC732 HD LCD, diversity monitor, 450dc/m2 -> ~33eHUF
ez van
tök jó a fényereje...a diversity-je hát az nem tudom mennyire működik...vagy az 1 vagy 2-es RX led vibrál folyamatosan tökmindegy hogy az 1 vagy 2-ről veszem le az antennát.
Lehet hogy kapcsolgatna a réten de hosszutáv tesztje még nem volt.

és azér megzabálja az akkuját 3 óra alatt...mondjuk nekem van kiépített töltő állomása a GCS ládában

Az akku jel feletti voltot szerintem elbaszták...hol 6v -ir hol 36.2V pedig egy 2 cellás akku van benne asszem..mulktor szétkaptam lehet e nagyobbat gyomoszolni bele de nem volt kedvem...jó ez igy a doboz rátölt ha kell.
és hát jó az ára is...és mindent tud amit a többi alatta a listában

és mint látod van egy fix kis napellenző kerete pvc-ből ...meg adják hozzá a ráhuható vásznas megoldást is...
az autós töltöt na azt kihagyták

smith_hun
2015-11-03, 20:55
Okkés, így tiszta lett minden. Köszi!

Trolley
2016-08-30, 00:28
Szia! /Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy RC 732-es ketyere akkucseréjénél.

Úgy tűnik sikeresen kinyiffant az akksjai, szeretném kicserélni. Van valami ötletetek, tippetek, hogy milyen akkuval lehetne ezt helyettesíteni? Keresem a neten, de méretileg még nem találtam megfelelőt, plusz annyira nem értek hozzá, hogy vajon egy külső (ugyancsak 7.4V-os) akksit rábarkácsolni lehet/szabad-e...

Előre is köszönöm!

Trolley

nem:) 1.es Te irtad 1. RC732 HD LCD, diversity monitor, 450dc/m2 -> ~33eHUF
ez van
tök jó a fényereje...a diversity-je hát az nem tudom mennyire működik...vagy az 1 vagy 2-es RX led vibrál folyamatosan tökmindegy hogy az 1 vagy 2-ről veszem le az antennát.
Lehet hogy kapcsolgatna a réten de hosszutáv tesztje még nem volt.

és azér megzabálja az akkuját 3 óra alatt...mondjuk nekem van kiépített töltő állomása a GCS ládában

Az akku jel feletti voltot szerintem elbaszták...hol 6v -ir hol 36.2V pedig egy 2 cellás akku van benne asszem..mulktor szétkaptam lehet e nagyobbat gyomoszolni bele de nem volt kedvem...jó ez igy a doboz rátölt ha kell.
és hát jó az ára is...és mindent tud amit a többi alatta a listában

és mint látod van egy fix kis napellenző kerete pvc-ből ...meg adják hozzá a ráhuható vásznas megoldást is...
az autós töltöt na azt kihagyták

Ltomi78
2016-08-31, 11:42
Szia! /Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy RC 732-es ketyere akkucseréjénél.

Úgy tűnik sikeresen kinyiffant az akksjai, szeretném kicserélni. Van valami ötletetek, tippetek, hogy milyen akkuval lehetne ezt helyettesíteni? Keresem a neten, de méretileg még nem találtam megfelelőt, plusz annyira nem értek hozzá, hogy vajon egy külső (ugyancsak 7.4V-os) akksit rábarkácsolni lehet/szabad-e...

Előre is köszönöm!

Trolley

3 dolog van ezze a monitorral kapcsolatban amit megtanultam időközben:

1. lehet rajta FW-t frissíteni asszem a banggood oldaláról toltottem le a fw és egy youtube video alapján SD kártyáról rá lehet tölteni. Úgy már megjavult a korábban össze vissza villogó diversityje és tényleg normálisan müködik.

https://www.youtube.com/watch?v=J0RttXQu6jo

2. Az akku nem biztos hogy behalt...nekem szokott lefagyni ha hirtelen ki be kapcsolom de nagyon nagyon ritkán..ilyenkor nem lehet kikapcsolni, vagy csak a led ég és nem indul el a kijelző, mondjuk a fw frissités ota ez is megszünt.
DE LÉNyEG van rajta hátul a hangszoró lyukaknkál egy RESET gomb...azt azért nyomd meg hátha beindul.
Az akksija nem szokott csak úgy behalni bár nem tudom mennyit használtad folyamatosan.

3. akkut ezen nem de egy másik hasonló 7 coloson cseréltem....egy 1800 as 2s nano tech fért bele abba
http://www.sgmodell.hu/airsoft-lipo-akkuk/148-turnigy-nano-tech-74v-1800mah-2s-2550c-lipo-akku-airsoft.html
viszont a 732 -es be emlékeim szerint kisebb és laposabb könnyebben befér....de attól tartok a végei be voltak forrasztva.
Amióta ismerem a reset gombot amiről persze a kinai manual semmit nem ir , már nem nagyon kell kinyitnom ha fagyna.

Ltomi78
2016-08-31, 11:45
A reset gomb a hangszóró lyukban van ne kivül keresd...trükkös el van rejtve be kell nyulni egy tűvel vagy ilyesmivel az lyuk ami mellett van a fehér pont a fenti képen

Trolley
2016-08-31, 16:48
Szia!

A fw frissítés jó hír, megkeresem, hátha jobb lesz. Szerintem az a gond, hogy totál lemerült az akksi. Töltéskor meg elszállt benne az akksira integrált biztosíték (a kollégám műszerész, ő nézte meg). Ezért érdekelne az akku csere. Konkrétan az, hogy elég csak a 3 pólust beforrasztani,( a balansz csati kábeleit), vagy kell még egyéb varázslat is hozzá...
A resetet kipróbálom hátha helyrerázza az agyát ettől függetlenül...

Köszönöm!:)

Trolley

3 dolog van ezze a monitorral kapcsolatban amit megtanultam időközben:

1. lehet rajta FW-t frissíteni asszem a banggood oldaláról toltottem le a fw és egy youtube video alapján SD kártyáról rá lehet tölteni. Úgy már megjavult a korábban össze vissza villogó diversityje és tényleg normálisan müködik.

https://www.youtube.com/watch?v=J0RttXQu6jo

2. Az akku nem biztos hogy behalt...nekem szokott lefagyni ha hirtelen ki be kapcsolom de nagyon nagyon ritkán..ilyenkor nem lehet kikapcsolni, vagy csak a led ég és nem indul el a kijelző, mondjuk a fw frissités ota ez is megszünt.
DE LÉNyEG van rajta hátul a hangszoró lyukaknkál egy RESET gomb...azt azért nyomd meg hátha beindul.
Az akksija nem szokott csak úgy behalni bár nem tudom mennyit használtad folyamatosan.

3. akkut ezen nem de egy másik hasonló 7 coloson cseréltem....egy 1800 as 2s nano tech fért bele abba
http://www.sgmodell.hu/airsoft-lipo-akkuk/148-turnigy-nano-tech-74v-1800mah-2s-2550c-lipo-akku-airsoft.html
viszont a 732 -es be emlékeim szerint kisebb és laposabb könnyebben befér....de attól tartok a végei be voltak forrasztva.
Amióta ismerem a reset gombot amiről persze a kinai manual semmit nem ir , már nem nagyon kell kinyitnom ha fagyna.

Trolley
2016-08-31, 22:08
Rámértem a cellákra (kivezetésnél, az egyikben 4V, a másikban csak 1V van... Asszem ez kuka...