PDA

Teljes verzió megtekintése : Javít valaki brushless szabályzót?

Blaster
2006-09-20, 21:05
Sziasztok!

Vettem anno karzo-tól egy brushless motor+szab szettet.
Sajna nagyon úgy néz ki hogy a szabályzó megadta magát, mert egyszerűen nem képes felpörgetni a motort és láthatóan kiégett rajta egy chip.

Valaki esetleg meg tudja javítani?

Wick
2006-09-20, 21:17
Hali!

Le tudod olvasni a chip tipusát? Mert ha tömeggyártott publikus alkatrészröl van szo, akkor nincs más dolgod mint bemenni egy ilyen üzletbe, és megvenni.. Ezután már csak ki kell forrasztani az elözöt, és a helyére pontosan betenni az ujat.

Üdv: Wick

Anonymous
2006-09-20, 21:36
Sziasztok!
Vettem anno karzo-tól...Valaki esetleg meg tudja javítani?

Igen! Hívd fel Zolit és ha van ideje szerintem szivesen megjavítja.

Blaster
2006-09-20, 21:59
Hát az a baj, hogy nincs neki...:(

Anonymous
2006-09-20, 22:01
Akkor keresd meg Fezot!

pbr110
2006-09-20, 22:07
Meg mielott szijjel kapod a szabot, csekkolni kene mi az igazi gond.
A szabalyzo ha megdoglik, akkor megdoglik, azaz legfeljebb fustol.
A felporges utana behalas inkabbb motorhiba szokott lenni. A szabalyzo nezi a 3 vezetek aramfelvetelet ha valamelyik elmaszik akkor leallitja a mocit. A kinai mociknal gyakran elofordul hogy kicsit el van B..a a tekercseles, vagy rossz a kontakt valamelyik kabelnel.

pbr110
2006-09-20, 22:11
Hozzd be hozzam a cuccot, lecsekkolom es ha telleg a szab a gaz atdobom Fezoeknak.

Blaster
2006-09-20, 23:33
Kedves pbr!

Hát az az igazság, hogy a motort már megvizsgáltuk, átforrasztgattuk a kábeleket, de sajna most sem ok a dolog....

Amúgy én is úgy gondolom, hogy ha vmi megdöglik a szabályzón akkor az abszolút nem kéne h. működjön......
De sajnos van vele vmi gáz, mert a másik szabályzó azonnal indítja a motort, már nagyon kis fordulaton is....

Huszi
2006-09-21, 13:19
Hali!

Bocsi, hogy beleszólok..
Nekem is van egy szabályzóm, ami a gép zuhanása óta nem pörgeti a motort. (TowerPro 30/40A), séeülést nem látok rajta. Foglalkozik valaki ilyenek javításával?

mustang
2006-09-21, 15:55
Hali!
Ha feltennél egy közeli képet a szabályozóról (a kiégett chipről) lehet hogy tudok segíteni.

rc_elektro
2006-09-21, 16:27
Hali!

Bocsi, hogy beleszólok..
Nekem is van egy szabályzóm, ami a gép zuhanása óta nem pörgeti a motort. (TowerPro 30/40A), séeülést nem látok rajta. Foglalkozik valaki ilyenek javításával?

Ha van ismerősöd,aki rendelkezik hőlégfúvós forraszó állomással,kérd meg,hogy fújja át vele a szabályzódat.Lehet fellazult egy alkatrész(nem biztos hogy szabad szemmel látható)ha nincs ilyen ismerősöd,menj be egy gsm szervízbe,biztosan segítenek ha szépen megkéred :) Vagy marad a vékony pákával való átforraszgatás,de itt vigyáni kell a proci lábainál,nehogy összezárj 2 lábat.

deba
2006-09-21, 22:04
Hőlégfúvó tesco gazdaságos pl az osánban 2000Ft körül van, és pl zsugorcsövezésnél is jól jöhet.

Huszi
2006-09-21, 22:11
Hát a hőlégfúvó nem jutott volna eszembe. Ezt kipróbálom. Köszi!

st_robi
2006-09-22, 15:15
Meg mielott szijjel kapod a szabot, csekkolni kene mi az igazi gond.
A szabalyzo ha megdoglik, akkor megdoglik, azaz legfeljebb fustol.
A felporges utana behalas inkabbb motorhiba szokott lenni. A szabalyzo nezi a 3 vezetek aramfelvetelet ha valamelyik elmaszik akkor leallitja a mocit. A kinai mociknal gyakran elofordul hogy kicsit el van B..a a tekercseles, vagy rossz a kontakt valamelyik kabelnel.
nekem a jumperral volt gond azt nem tudni mi, fezo csinálta meg. vagyis nem is ezt hanem összehoztak 2 szabiból 1et..

Francii
2006-09-22, 15:45
A téma a "szabályzók" menüpont alatt elérhető...

rc_elektro
2006-09-22, 16:55
Konkrétan nem az ipari hőlégfúvora gondoltam,hanem forrasztóállomásra ahol lehet állítani a levegő áramlási sebességét és hőmérsékletét :)
Bár ha az ipari változaton is lehet állítani a levegőáramlás sebességét,talán nem fújod le vele az alkatrészeket a panelről :D

Spec
2006-09-22, 21:10
Iparit nagyívbe felejtsd el
Még a hőlégfúvós forrasztó állomással sokat kel gyakorolni én is csak BGA cserénél veszem kézbe amit lehet inkább mikroszkóp alatt forrasztok gsm témába :wink: