PDA

Teljes verzió megtekintése : Walkera Runner 250 & Runner 250 Advanced

MC-4
2015-12-10, 05:08
Runner 250 és társait átfogó fórum.
Jöhet minden ami a típussal kapcsolats a hozzá tartozó adó beállítása, modifikációk és diy.

MC-4
2015-12-10, 08:04
A drónról....
Az önhordó alaplap, szénszál váz könnyűvé, gyorsá teszi. Nagyon jó megoldásnak tűnt az alkatrészek integrálása, de nagyon sérülékeny a nyák. Egy nagyobb földetéréskor vagy zuhanáskor könnyen hajlik vagy törik.
Nem különben az akkumulátor tartó lap ami egy jobban sikerült szalag húzáskor hajlik, rossz esetben törik. Ezeket leszámítva minden rendbe vele.
Megoldás lehet a 3D nyomtatással készített protektorok alkalmazása vagy ezen alkatrészek vastagabb szén lapból történő elkészítése.

MC-4
2015-12-10, 16:27
A drónról...

Moduláris ESC csatlakozása, Runner 250 Basic, Runner 250 Advance, Basic alkatrész lista.

16991169921699316994

HorCsa
2015-12-12, 06:49
Nem tudom hányan vállalták be ezt a gépet a sok negatív visszajelzés ellenére. :) Én a megjelenés környékén vettem, a csomagra várás közben hüledezve olvastam a negatív kritikákat róla (na azért annyira nem rossz).
Nekem az eredeti nyákkal nagyon sok minőségi problémám volt (forrasztások engedtek el, OSD csaltakozó, ESC csatlakozó, nem ért el a video jel a TX-ig) de a csere után a v4-es nyákkal már nincs probléma. Két eredeti ESC is megadta magát minden előjel nélkül pár repülés után. Lehet ez csak az én "szerencsém", kifogtam egy olyan darabot ahol már félig aludtak a gyári munkások. :( De igazából így a gyakorlatban is megtanultam mi-mihez csatlakozik és miért. Bátrabban fogok nekiállni saját építésének. ;)
A sérülékenységre talán a legolcsóbb és a legkevesebb plusz súllyal járó megoldás, az akku tartó és a nyák feletti lap megduplázása (a képen 250-Z06B, 250-Z-03). Ezután lehet bátrabban repülni és ütközni. Tényleg könnyen kettétörik egy nagyobb eséstől, vagy csak megreped valahol a nyák, szóval mindenképp ajánlom minél hamarabb, még a baj előtt.
A fejlesztések során a nyáklapon is változtattak. A v4-es nyáklapon már nem találhatók barázdák (a tx alatt volt kikönnyítve), hanem az egész tömör. Így erősebb lett.

MC-4
2015-12-12, 18:04
Szia!
Amiket leírtál nekem nem jelentkezett, az enyémet nappal csinálták :)
Még az elején sikerült kettétörnöm és már új V4 lapot hozott a postás.
Az elején volt jel vesztésem, de a V4 nyákot már új szalagvezetékkel raktam össze.
Jelenleg várok két szénlapot, egy 1.5mm és kb 3mm-t amiből majd megcsinálom a 02,03,06-os lapokat.
Ha ez kész vagy ezzel egy időben GPS képessé teszem a kismadarat, még most raktam fel a 10v-os firmwaret, holnap kipróbálom. A GPSen kívül kell még egy baro szenzor amit be kell forrasztani a repülésvezérlőbe, advanced firmware rá és kész... Remélem nem lesz rögös az út... :)
Milyet vettél, FPV-vel repülsz?
Az új lapot is sikerült meg gyaláznom... az akumulátor leverte mind a két video csatlakozót, így a quanum v2 a szekrénybe került.

HorCsa
2015-12-12, 23:10
Az akkumulátor előre csúszását nagyon egyszerűen meggátolhatod. Akár a gyári doboz csomagolásból vágsz a szivacsból egy "kockát" és szigetelő szallaggal (vagy amivel akarod) rátekered az akku tartó lapra. Szépen meg fogja tartani (főleg ha még kicsit támaszkodik a szivacs az első lábakra). Talán az egyetlen dolog amit az Advancednél megfogadtak és raktak műanyag akku tartót az előre csúszás ellen már gyárilag.
17137
(Talán látszanak a képen a duplázott lapok is.)
Én jelenleg monitorral repülök BG-n le volt értékelve és gyorsan vettem LCD5802S Eachine beépített diversity vevős moncsit.
Nem hiszem, hogy elmozdulnék a GPS irányba. Ebből is látszik, hogy nem igazán tudták mit akarnak ebből kihozni. GPS "racerre"? :) Egyelőre úgy néz ki, hogy a mozgékonyság (race, freestyle) irányába szeretnék elmozdulni. A gyakorló időt már kihúzom ezzel (3 hónapja vagyok ebben a hobbybam, ebből kb 1 hónap FPV), aztán valószínű valami épített kopter lesz.

MC-4
2015-12-14, 09:21
Egy kicsit belenézünk mi hajtja, hát a füst (örök mondás)
Az alaplapon az FCS Runner 250 repülésvezérlő foglal helyet a többi modullal együtt.

17188

A kétoldalas 3M ragasztót legyőzve fel tudjuk hajtani a vezérlő modult, óvatosan a 40 pin-es szalag kábelt vagy a befogó foglalatát ne sértsük meg.

17189

Alatta egyből előkerül az egyik gyenge pontja a masinánknak, minden egyes grammal spórolni akartak...
Az első ütősebb zuhanásnál ott tört ketté a váz... Az új lap amit rendeltem hozzá már teli-re gyártották, tanulnak ők is.
A 40pin-es csatlakozót bontva, már is kézbe vehető a vezérlő doboz.
Mi is van benne?

17190

A piros pöttyel van jelölve az MPU-650 (http://playground.arduino.cc/Main/MPU-6050)giroszkóp és gyorsulásmérő, sárga pötty kicsit később...
A lapka másik oldalán egy ATmega2560 (http://www.atmel.com/devices/atmega2560.aspx) mikrokontroller foglal helyet, ami tárolja az összes repüléshez szükséges beállítást és firmwaret.

17191

Mi hajtja a GPS képes Advance repülésvezérlőt ami vagy 60$ többe kerül mint a kis tesó? Kapaszkodni tessék... körülbelül az ami a kis tesót.

17192 17193

A sárga pöttyös alkatrésszel több a dolog nagy vonalakban, ami egy Meas MS5611-01BA3 barometrikus érzékelő ára 10-12$

17194

Ennek és a GPS vevő birtokában máris indulhat a Advance projekt a Basic Runneről.

Amit kész jön a teszt...

polarx
2015-12-28, 12:44
Sziasztok!
Én is rendelkezek egy ilyen kopterrel, az advence verzióval.
Nekem is a régebbi alaplappal volt szerelve, ami az első repülés alkalmával, egy nagyobb zuhanásnál meg is adta magát. Rendeltem újat, az már jól bírja a zuhanásokat.
Viszont az utolsó repülésnél kiderült, hogy az ESC is füstel megy. Úgyhogy most arra várok.
17827
- PowerBoard: régi és új

MC-4
2015-12-28, 15:46
Szia!
Már hárman vagyunk...
Én egy kicsit felturbóztam a sima Runneremet egy nyomás szenzorral így elvileg advance lett.
Bajlódom a konfiggal....
Multiwii-ben nézted már, tudsz egy printscreen képet küldeni róla?
Köszi!

polarx
2015-12-28, 20:06
A cd még nem járt a gépben, de valamelyik nap belenézek és akkor szívesen küldök képet. :)

HorCsa
2015-12-28, 20:42
FB csoportban kértek segítséget egy nagyobb esés után, ezért utána jártam kicsit és meglett az FC és az RX710 szalag kábelek lábkiosztása (sima Runner):

MC-4
2015-12-29, 14:15
Szia!
Ez jól jöhet még... Ha lesz még jelvesztésem akkor fontolóra veszem a vevő cserét. (Rx701)

HorCsa
2015-12-30, 01:12
Nekem valószínű még a nyár előtt ráköltözik egy Naze32 a gyári FC helyett. Megpróbálom súlyban (OSD ki, gyári FPV kamera csere, lábak levágása) és egyéb dolgokban is kicsit valóban racer szintre hozni. Próbálgatom a "szabvány" 5040,5045 propokat is a gyáriak helyett.

MC-4
2015-12-30, 05:27
Én kicsit kevésmek találom a repidejét, helipal-on láttam egy szerkezetet 30 perc feletti repidővel. Igaz 550-es váz meg 6s akkumulátor... apródonként össze szedem hozzá az alkatrészeket kicsit olcsóbbra is kijön. Addig meg Runner 250 :D

MC-4
2015-12-30, 06:28
Itt meg is tudod nézni, hogy mennyi az annyi.
http://www.ecalc.ch/xcoptercalc.php?ecalc&lang=en

Racer250
2016-01-01, 14:28
Sziasztok! Lenne egy kérdésem hozzátok! Mai nap sajnos azt történt velem hogy, repültek a géppel éppen fordultam vele és elszakadt a tépözár ami az aksit tarja, és a gép lezuhant ugy hogy az aksi esés közbe kiesett a gépből! A gép nem reagál a távra!Garanciába megcsinálják ezt nekem?Előre is köszönöm válaszotokat! Üdv.: Zsolti

MC-4
2016-01-02, 07:43
Szia!
Ez így gari szagúnak tűnik, milyen gép, hol vetted?

Racer250
2016-01-03, 13:05
Helikopter világ! Walkera runner 250! :)

MC-4
2016-01-03, 19:03
Szerencséd van lehet gari... ha nem akkor magadmak kell reparálni.

HorCsa
2016-01-03, 20:08
Repidő: Ez egy racer lenne, még ha nem is sikerült teljesen jól. Eleve gyárilag 10-12 percet írnak, ez a gyári töltővel lehetetlenség (nekem olyan 5-6 percek voltak). Utána meg ahogy gyakorolsz egyre agresszívabban nyomod neki, sőt a súlycsökkentés érdekében még talán kisebb akksira is váltasz.
Én HK-n rendeltem egy DC-4S töltőt, ezzel is (bár azóta egyre jobban nyomom neki) max 8 perces repidejeim vannak 2200 és 1850-es 3S akksikkal 10V LVC firmwareval (feszültség csipogóra szállok le).
Nem kifejezetten a hosszú nyugodt videózós repülésre találták ki. Persze bármit lehet belőle csinálni, csak barkácsolni kell. 4S akksikat még elbírja az elektronika (a kamerája kérdéses mert az a direkt akku feszültséget kapja, vagy kell egy 12V BEC). De 4S-t is inkább azért használják, hogy nagyobbat "rúgjon" erősebb legyen, jobban lehessen vele manőverezni.
A lényeg, hogy nem arra készült, hogy 30 perces nagy magasságú nyugodt videókat készíts. Eleve ez a 250-es kategória sem erről szól. :)

Racer250: de bekapcsol ha rádugod az akksit? Világítanak a ledek a vezérlőn, és a vevőn? A motorokat kicsit megmozgatja és csippan? A hátsó lámpák villognak?
Nem tudom hogy működik a gari. A "gyári" Walkera supportról nem hallottam semmi jót. Az meg hogy leesett, összetört megint nem a garancia kategória szerintem. De így hogy Mo-ról vetted hátha.
Ha mégsem lenne garis, írd le mit csinál és mit nem. Megpróbáljuk kisakkozni mit kell cserélned (valószínű alaplapot).

Racer250
2016-01-04, 18:04
Sajnos nem garis! Bedugom az aksit a motorokat megforgatja, de a hátsó lámpák nem világítanak! A ledek a vezérlőn sem világítanak, de ha rá dugom a laptopra akkor meg világít! Olyan mintha nem kapna áramot! A gép elején a két lámpa is világít!

HorCsa
2016-01-04, 21:02
Sajnos nem garis! Bedugom az aksit a motorokat megforgatja, de a hátsó lámpák nem világítanak! A ledek a vezérlőn sem világítanak, de ha rá dugom a laptopra akkor meg világít! Olyan mintha nem kapna áramot! A gép elején a két lámpa is világít!

Igen. Elöl van a fesz.szabályzó. Ha valahol megtört a nyák, akkor nem jut tovább. Még esetleg a két szalag kábelt nézd meg. Vagy nem tudom mennyire vagy barkácsoló, a lábkiosztás szerint végig követheted az alaplapon az 5V csatlakozást, kiméred multimeterrel van-e kontakt és ha nincs átkötheted vezetékkel. Én az ESC csatlakozást így javítottam ideiglenesen amíg meg nem jött az új lap.
Én a banggoodról rendeltem alaplapot ott 6k forint környékén van. De ha már rendelsz ajánlok egy másik akku tartó lapot (Battery fixed plate), meg ami az alaplap felett fut közvetlenül (Runner 250-Z-03) ezek egyenként olyan 2k HUF. Ha ezeket pluszban rácsavarozod az eredetiekkel együtt, azzal már elég erős lesz, hogy legközelebb ne törjön az alaplap.

polarx
2016-01-05, 18:54
Nekem is ugyanez volt nemrég, alaplap csere segített.
HorCsa által leírtakat is érdemes megtenni.

MC-4: a cd csak egy user manul a devo távokhoz. De elég részletesnek tűnik, csak sajna angol.

Racer250
2016-01-05, 19:19
Nagyon szépen köszönöm nektek! Néztem rá 3D nyomtatott cuccokat hogy megerősítsem! https://pinshape.com/3d-printed-object/853-walkera-runner-250-upper-news-van-traySzerinted az segítene? Akkor rendelem amiket mondtál! :)

HorCsa
2016-01-05, 22:55
Sokan rendelnek hozzá 3D nyomtatott cuccokat. Nem tudom mennyire jók, de a külföldiek meg vannak velük elégedve. Ha jól láttam kétféle 3D nyomtatott erősítés létezik. Ami nem tetszik bennük: az áruk, sehol nincs írva a súlyuk. Mint ahogy látszik a hozzászólásaimból, én inkább szeretnék racer/freestyle irányba elmozdulni és ahhoz nem jó egy tank. :) Mutattak már ilyen 3D nyomtatottat összetörve, a nyák épségben maradt (szóval a célját elérte, a gépet megmentette), de a műanyag cucc az eltört. Nem tudom melyik lenne a megbízható emberke aki tényleg minőségit nyomtat belőle.
Az első egy német srác volt aki ezt az egészet kitalálta és megtervezte, a másik meg most egy Amerikai srác hirdeti magát, ő rárak (rajt)számot meg nicknevet is ez utóbbinak a teljes pack ára $60-65. Szerintem ezt úgy érdemes ha te tudsz nyomtatni 3D dolgokat. A tervrajza emlékeim szerint fent van az egyik Runner FB csoportban.
Én a megduplázott lapokkal már estem elég nagyokat. Legutóbb raktam is fel crash videót, abban 1-2 után én is azt hittem, hogy nem fog felszállni. Nem tudom, hogy szerencsém volt-e, de annyi biztos olcsó megoldás volt, a váz sokkal merevebb lett és a v4-es alaplap még egyben van. De tuti, hogy így is ketté lehet törni. Most akksi és mobius kamera nélkül teljes FPV menetfelszerelésben 420g a gép.
Nem tudom sima runnered vagy advanceded van. Az alsó lap (battery plate) az biztos különbözik, a nyáklapban nem vagyok biztos.

Racer250
2016-01-06, 08:54
Sima runner 250! Akkor megrendelem azokat a cuccokat amiket mondtál! Alaplapból csak egyfajta van vagy van többféle?

polarx
2016-01-07, 00:37
Két fajta van, az első oldalon linkeltem róluk fotót.
Ahol rendeltem (BG), ott a könnyítettnek volt kirakva a képe, de szerencsére a tömöret küldték.

Racer250
2016-01-07, 23:33
Rendben nagyon szépen köszönöm!

MC-4
2016-01-10, 07:30
Sziasztok!
Én gearbest-ről rendelek, de nézem a bg-t is ahol olcsóbb az a nyerő.
3D nyomtatás.... az alkatrész anyagát, kitöltöttségét lehet változtatni. Szerintem a legóanyag elég tartós, a kitöltés meg megint csak kisérlet... minél tömörebb annál nehezebb.
Tervezek 3mm szénlapból cncvel lapokat gyártani, de nem túl sok a szabadidőm.... sajna.

polarx
2016-01-10, 11:21
Én úgy vettem észre, hogy a BG olcsó, de néha az ebay még olcsóbb.

MC-4
2016-01-10, 11:41
Ha ráérsz akkor az aliexpress-en lehet olcsóbb cuccot találni. Én onnan vettem tartalék alkatrészeket.

polarx
2016-01-11, 19:40
Én a gépemet vettem ott.
De alkatrészt ott valamiért nem néztem még. Viszont akkor meglesem azt is. Köszi :)

HorCsa
2016-01-22, 10:08
Elkapott a gépszíj. :D Egy alapos modoláson vagyok túl.
Walkera Runner 250(F) vagy másnéven Walkera F250 ;)

Vezérlő (FC): SP Racing F3
Motorok/ESC: ZTW Black Widow 2204 2300KV 18A
FPV kamera: Sony CCD 800TVL wide angle

Már csak egy kicsit melegebb időjárás kellene, hogy megröptethessem rendesen. :)

Galéria:
https://onedrive.live.com/redir?resid=A8388A1788CCC827!139552&authkey=!AF1mrPNyugy5nuw&ithint=folder%2cjpg
(https://onedrive.live.com/redir?resid=A8388A1788CCC827!139552&authkey=!AF1mrPNyugy5nuw&ithint=folder%2cjpg)

polarx
2016-01-24, 18:16
Gratulálok hozzá!
Hogy sikerült?

HorCsa
2016-01-24, 18:44
Tegnap sikerült reptetni egyet. A PID-eket be kell állítanom még, de így elsőre is érezhető a változás (csak a szobában hirtelen beállítottam, hogy ne nagyon vibráljon, de kültéren egyből más lett a helyzet a nagyobb gázadásokra és irányváltásokra.). Sokkal harapósabb lett és határozottan stabilabbnak tűnik.

Viszont az eddigi akksiaim kevesek lesznek. Legalábbis a három 2200mAh 25C-s Zippy Compactokkal nagyon vigyáznom kell a gázadással. :D

Raktam fel videókat az építésről meg a két teszt repülésről: https://youtu.be/9mRzyKFxRvM?list=PL-j4wM74xqQYkB-JoGErT0qOd8dAQs-gy
(https://youtu.be/9mRzyKFxRvM?list=PL-j4wM74xqQYkB-JoGErT0qOd8dAQs-gy)

polarx
2016-01-29, 20:27
Sziasztok!
DEVO 7-hez kérnék egy kis segítséget, hogy mit jelentenek a számok.
1. ???
2. ???
3. ???
10. Normal az oké, Intermediate ???, Roll ??? (talán, hogy nem fordul magától vissza vízszintbe a gép?)
11. ???

19795

Köszönöm előre is a segítséget.

HorCsa
2016-01-29, 20:42
Sziasztok!
DEVO 7-hez kérnék egy kis segítséget, hogy mit jelentenek a számok.
1. ???
2. ???
3. ???
10. Normal az oké, Intermediate ???, Roll ??? (talán, hogy nem fordul magától vissza vízszintbe a gép?)
11. ???

19795

Köszönöm előre is a segítséget.
1. HOLD Switch: Beállítható a távon negatív gáz, hogy mennyivel vegye vissza. Ez kell pl a Flip of Death ellen, hogy folyamatosan forogjanak a propellerek kivéve, ha átkapcsolod ezt a kapcsolót. (Trimelni kell a gázt addig amíg forogni kezdenek a motorok, ezt a kapcsolót meg beállítani minusz 20% gázra). Alapból nincs beállítva rá semmi, csak a Trainer kapcsoló (ezt nem tudom pontosan hogy működik, de a lényeg hogy vezetékkel összekötsz két távot és mint a tanulóvezető pl le/fel szállást az oktató végzi, a többit meg a tanuló stb).
2. Nem érdekel téged nincs beállítva rá semmi gyárilag
3. Nem érdekel téged, nincs beállítva rá semmi gyárilag
10. FMOD: 0-1 állásban auto level mód (Angle, mindig stabilba rakja magát ha középen van a Roll/Pitch karod), 2 állásban "Roll" mód (Acro mód) ki hogy hívja, nem rakja magától vízszintesbe a koptert ha középre állítod a Roll/Pitch kart, olyan dőlésben hagyja ahol van.
11. Kis kockában le van írva GPS helyben tartás (nem megy sehova), 2 manuálisan te irányítod a gépet, 3 hazajön (ha van még az akksiban szufla ;) )

Nekem sima Runnerem van GPS és minden egyéb extra kiegészítő nélkül, szóval ha valami nem pontos majd egy Advanced tulaj kijavítja. Nyilván ha nincs GPS a gépedben, akkor nem tudja a GPS tartást és a hazatérést.

De amúgy bármelyik gombot beállíthatsz bármire, ezek csak a gyári beállítások. Maximum 7 csatornát tudsz (7 dolgot) ebből ugye levonódik a gáz/forgás/pitch/roll

polarx
2016-01-30, 07:16
Köszönöm szépen Csaba! :)
Ugye én azért zuhantam le legelőször, mert a HOLD TRN switch nem volt beállítva. A fb walkera250-es csoportjában linkeltek erről egy videót nekem, de sajnos nem tudtam az alapján megcsinálni. Azóta ereszkedésnél a távirányítót vagyok kénytelen figyelni, nehogy mégegyszer leessen, ami elég zavaró. Talán majd ez alapján sikerül remélem.

11 helyett 12-t szerettem volna írni. Azt is meg tudnád még mondani?

Az FMOD 1 és 2 állása között mi a különbség?

A táv menüjét már bejártam, de nem mertem elállítani semmit, pedig pl. Failsafe-et is be kéne, mert most csak elrepül. Sajnos példa is volt rá, csak mákomra valahogy visszajött a jel. (ledaráltam az antennát)

Akinek van gps-es gépe: ezt be kell valahogy kapcsolni, vagy ha csatlakoztatva van, akkor automatikusan elindul? Vagy csak kalibrálás után? Illetve minden bekapcsolásnál kalibralni kell a gps-t?

HorCsa
2016-01-30, 12:13
A D/R kapcsoló sem csinál semmit gyárilag. Szóval azzal sem kell foglalkoznod.
A stabil és az acro mód között az a különbség amit leírtam. Tehát ha a jobb kart középre helyezed (nem nyúlsz hozzá), akkor a gép stabil vízszintes helyzetbe hozza magát (ha rossz a súlyelosztásod akkor elképzelhető, hogy valamerre dőlni fog kicsit).
Acro módban a jobb karral nem a dőlés mértékét szabályozod, hanem hogy milyen gyorsan dőljön a gép adott irányba. Ha középre helyezed a jobb kart, akkor nem rakja magától vízszintes helyzetbe a gép magát, hanem úgy marad ahogy hagytad. Ebben a módban lehet forogni (flip/roll). Ezt inkább FPV (kamerás irányításnál) szokták használni, de van aki meg tudja tanulni szemre vezetni Acroban is. Én képtelen voltam erre, FPV viszont csak Acro módban repülök.
Kezdetben mindenképp a stabil módban próbáld meg megtanulni kezelni a gépet.

Kalibrálás:
A gyorsulásmérőt és a giroszkópot minden akksi csatlakozáskor kalibrálja a gép. Tehát amikor rádugod az akksit, akkor lehetőleg nyugodt vízszintes helyzetben legyen a gép. De találsz a youtubeon videót, hogy hogyan kell kalibrálni a távirányítóval, ha esetleg csak később tudod letenni nyugodt helyzetbe. Én mindig külön kalibráltam akksicsere után a giro-t és a gyorsulásmérőt mikor már leraktam a gépet a földre és készültem felszállni. Nem hosszú procedúra és így biztos, hogy jól van kalibrálva.
GPS-ről nem tudok nyilatkozni. Az enyémen nincs olyan (bár most már sok gyári alkatrész sincs rajta, szóval addig tudok válaszolni amíg el nem felejtem a kezdeti nehézségeket és megoldásukat. :D )

Két videó van a neten erre a throttle hold beállításra. Az egyiken csak a gáz trimmelés látszik nem mutatja meg a throttle hold kapcsoló beállítását.
Első lépés: Function->THHLD ott átállítod STATE-ACT és a POSIT- -20%-ra. Ezzel kész is a kapcsoló beállítása. Ha 1-es (középső) állapotban van, akkor -20%ra csökkenti a gázkar állását (tulképp sosem fog elindulni a motor).
Második lépés: Vedd le a propellereket!!! Élesítsd a gépet, a THLD kapcsolót helyezd 0 állásba, hogy gázra induljanak el a motorok. Ekkor helyezd a gáz kart alsó állásba és a gáz trim gombbal addig menj felfelé amíg minden motor el nem indul a gázkar 0 állásnál. (ha kell ellenőrizd vissza párszol oda-vissza trimmeléssel) nekem ez kb 6% környékén volt. Van a menüben is Throttle trim, de így egyszerűbb.
és kész is vagy.
Ha minden jól megy, akkor ezek után élesíteni csak akkor tudod a gépet, ha a THLD kapcsoló be van kapcsolva (motor stop van). Mindig élesítés után tudod majd átkapcsolni, hogy forogjanak.
Viszont vigyáznod kell arra (meg kell szokni), hogy ha lezuhantál nem fognak megállni a motorok. A THLD kapcsolóval mindig külön le kell állítanod őket, hogy ne sérüljenek a motorok/ESC-k, ne égjenek le ha esetleg megszorultak valamiben.

polarx
2016-01-30, 17:59
Rosszul írtam. Nem az FMOD 1-2, hanem a 0-1 közötti különbséget szerettem volna megkérdezni.
Én is úgy látom, hogy maradok még a stabil módban. De már úton van a szemüveg, nagyon kiváncsi vagyok, milyen azzal repülni.

Sikerült megcsinálnom a Throttle Hold-ot! Köszi mégegyszer! :)
Kellett egy kis idõ mire megtaláltam a POSIT-ot (nem tudtam, hogy tovább lehet menni még a STATE ACT-nál).
És ha jól gondolom, akkor a STATE INH állásban kikapcsolható ez a funkció.

Akkor most már azt is tudom, miért égett le az ESC-m.

Van ötleted, hogy mit érdemes beállítani az üres csatornákra?

A kalibrálások megvannak a füzetbe, de még nem csináltam.

FailSafe beállításról tudnál írni? Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de ez így nem az, hogy csak elrepül jelvesztésnél. Azt olvastam, hogy ilyenkor az RTH sem túl jó, mert bármibe belerepülhet. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy lelõje a motorokat. Talán valami ereszkedés lenne jó. Vagy emelkedés, utánna RTH, és úgy ereszkedés. Bár ez már GPS-es dolog.

Tervezed, hogy indulsz a szeptemberi versenyen?

Sandopunk
2016-02-01, 14:24
FailSafe beállításról tudnál írni? Nem tudom mi lenne a jó megoldás, de ez így nem az, hogy csak elrepül jelvesztésnél. Azt olvastam, hogy ilyenkor az RTH sem túl jó, mert bármibe belerepülhet. De azt sem tartom jó ötletnek, hogy lelõje a motorokat. Talán valami ereszkedés lenne jó. Vagy emelkedés, utánna RTH, és úgy ereszkedés. Bár ez már GPS-es dolog.

Szia,

Bár nem engem kérdeztél, de...

Race gépeknél bevált/elvárt FS esemény, hogy az irányítás jelvesztésénél le kell lőni a motorokat. Várhatóan ez okozza a legkisebb kockázatot/bajt, és ha van csipogó a gépen -és esést követően még csipog is- akkor még meg is találhatod a vasat.
Persze a gép ilyenkor nagy eséllyel sérülni fog... Az egész FS szitut kivédheted, ha hatótávon belül maradsz :) .

Esetleg jelvesztés esetén a repmód. váltásra használt csatornát beállítod SelfLevel/Stabil módba, a gázt meg leveszed minimumra... de ez sem garantálja, hogy a gép repülőképes állapotban marad földet érést követően. :)

HorCsa
2016-02-01, 16:33
Ismerkedésem az új (nem gyári Walkera) alkatrészek adta lehetőségekkel: https://youtu.be/SMIuKX9WMTE :)

Igen. FailSafe beállításnak talán az a legjobb, ha lelövöd a motorokat. A GPS-el rendelkező koptereknek még megoldás lehet a Return to Home, mert ekkor tudja ha leszállt és lekapcsolja a motorokat. Ellenkező esetben nem csak az a baj, hogy elrepül messzire, hanem hogy nem kapcsolja ki a motorokat. És ha leszállás (esés) következtében megragad valamiben a prop (és még van az akksiban szufla), akkor szépen leégetheti az egészet. Lehet motort/ESC-t cserélni.

A GPS nélkülit ki szoktuk kapcsolni, csipogó meg csipog jelvesztéskor és így megtaláljuk. :) Erre itt a megoldás: https://youtu.be/RxNXZz3B9vc
Van pár érthetetlen alapbeállítása a Runnernek. Az egyik ez a FailSafe, a másik meg az alacsony akkufeszre átkapcsol Angle módba (bár ez utóbbi addig nem zavaró amíg normál esetben is Angle módban repülsz.)

A GPS verzióról nem tudok nyilatkozni, mert az enyémen nincs GPS (nem is lesz. felesleges súly "racerre").
Elvileg ha a FIX ID-t beállítod a táv és a vevő között, akkor amint visszajön a jel, újra tudod irányítani a gépet.

polarx
2016-02-03, 19:04
Szia! Köszönöm a választ!
Nekem azért volt gond, mert egy zuhanás után megsérült az antenna, amit nem vettem észre és a proppok ledarálták.

HorCsa: Köszi! Asszem megcsinalom egyenlőre ami a videón van, aztán majd meglátom.
Amúgy ha visszajön a jel, alapból újra lehet irányítani az Advance-t.
Az FMOD 0 és 1 közötti különbségét még leirnad(vagy bárki : ), mert nem 'látom' mi az.
Köszi előre is!

HorCsa
2016-02-03, 19:52
Az FMOD 0-1 között nincs különbség mindkettő "Normal" mode. Ami más néven "Angle" magyarul "stabil" mód. Ennek lényege, hogy ha a jobb oldali karod (amivel döntöd a gépet) középen van, akkor a gép stabil helyzetbe rakja magát (vízszintesbe) és egy helyben lebeg. Az, hogy valóban egy helyben marad-e vagy dől valamerre függ a kalibrálástól és a súly középponttól. Itt az elektronika folyamatosan ellened dolgozik, hogy ne csinálj "hülyeséget" pl nem tudod megfordítani fejjel lefelé a gépet.

FMOD 2 "Roll" flight mód: Na ez most jó kérdés az Advancedben teljes Acro, vagy "Horizon" mód. A sima Runnerben ez teljes "Acro" mód volt, ami röviden annyi, hogy a jobb oldali karod középen van, akkor nem állítja magát a gép vízszintesbe. Ebben a repülési módban elkövethetsz bármit a géppel, az elektronika nem dolgozik ellened.

Horizon mód: Na ezt nem tudom, hogy jól fogom-e írni mert nálam nem működött a Runneren és így nem jöttem rá, de elvileg. Ez egy kevert mód az Angle és az Acro között. Ha elmozdítod a jobb kart, akkor úgy viselkedik mint az Acro. Ha viszont középen van a kar akkor stabilizálja magát mint az Angle.

Gyakorlati megközelítés:
Az Angle módban a gép annyira dől meg, amennyire a jobb kart eltolod, és úgy áll szépen vízszintesbe ahogy engeded vissza a kart középre.
Az Acro módban a gép olyan gyorsan dől el valamilyen irányba, amennyire eltoltad a jobb kart. Ha a jobb kart visszarakod középre, akkor a gép nem áll vízszintesbe, hanem abban a dőlésben marad. Ha vissza akarod rakni vízszintesbe a kart a dőlésnek ellenkező irányba kell tolnod.

(szövegesen nem tudom jobban leírni keress rá youtube-on Angle vs Horizon vs Acro flight modes hátha lesz valami találat amin látszik is mindez.)

polarx
2016-02-07, 11:40
Köszönöm a kimerítő választ! :)
A FailSafe-et is sikerült beállítani.

polarx
2016-02-16, 12:27
Azon gondolkodok mostanában, hogy jó lenne a vázat kicserélni valami könnyebbre, de a jelenlegi felszerelés megtartásával (egyenlőre).
Hogy tudnám ezt kivitelezni?
Gondolom az lenne a legegyszerűbb, hogy simán átrakom a PowerBoard-ot és kész. Már ha befér a vázba...de akkor is elég hülyén nézne ki szerintem.
Van valami ötletetek?

HorCsa
2016-02-16, 12:55
Hülyeség szerintem. (bocs) :)
1. az FC használhatatlan, lassú, elavult (kivéve ha a CC3D változatod van)
2. az ESC-k nem kalibrálhatók, lassúak, elavultak.
3. a motorok gyengék.

Amúgy pont a Walkera egyik "genyóságára" tapintottál rá. Az egyedi csatlakozókra (az amúgy tulajdonképpen teljesen szabványos eszközökön).

Én inkább az elektronikát kezdtem el cserélgetni. Miért is:
1. Az alapvető menet tulajdonságait és teljesítményét nem a váz határozza meg.
2. Tapasztalatom szerint a megkettőzött akkutartó lap és a megkettőzött PDB feletti lap elég erős ahhoz, hogy az átlagos zuhanásokat/ütközéseket túlélje de igazából ha megfelelő vastagságú karbonból vágsz egyet-egyet az még jobb. Az átlagon felüli ütközéseim, majd a jó idővel jönnek. :)
3. Súlyra nem annyira rossz 250-es váznak az enyém 416g akku nélkül minden cuccal.
4. A PDB-re a meglévő RX-hez tudsz csatlakoztatni bármilyen vezérlőt (CC3D, Naze stb...)
5. A szabvány ESC-ket rá lehet forrasztani az eredeti csatlakozók lábaira.

Persze attól függ mit szeretnél vele. Miért a vázat szeretnéd elsőnek lecserélni? Én minden esetre fordítva kezdtem neki. Ha a nyáron ketté törik, akkor dobós a váz és a már meglévő szabvány alkatrészekkel tudok bármilyen vázra építkezni. De meg kell nézni nem-e ráillik a PDB valamelyik vázra (mondjuk a csavar helyek valószínű nem). Még egy másik megoldást látok. A nem szabvány csatlakozók lábkiosztását kiméred (fentebb raktam fel képet az FC és az RX-ről) és megforrasztod bármilyen PDB-re vezetékkel, bármilyen vázra.
Nem akarlak lebeszélni, csak felsoroltam az érveimet. :) Szerintem az elektronika cseréjével sokkal látványosabb javulást fogsz elérni és jobban fogod élvezni a 250-es kategóriát.

HorCsa
2016-02-16, 15:15
Csak összehasonlítás végett. Az ImmersionRC Vortex250 Pro gyári súlya 415g akku nélkül (a HK szerint).
De ha csak a súlycsökkentés miatt: A legsúlyosabb alkatrész az FPV kamera (király fémvázas hehe...) ha jól rémlik valahol 40-45g környékén van. Nem tudom az advanced rögzítős kamerája milyen súlyú. De ahogy néztem az advanced kamera felvételek minőségét YT-n, elég kuka szóval amúgy is kell rá valami Mobius vagy RunCam. Egy sima FPV kamera 15-20g. Nem mellesleg ennek cseréjével a súlyközéppont is helyes irányba mozdul.
A lábak levágásával is lehet spórolni súlyt (kezdetben nem rossz, de amúgy totál feleslegesek).

polarx
2016-02-16, 15:25
Köszönöm a választ!
Azt szeretném elérni, hogy kicsit jobban 'húzzon' a Runner. De nem áll módomban most minden alkatrészt kicserélni.
Viszont van még a 'tarsolyomban' egy KingKong 5040-es propp, gondolom az is dob majd valamennyit rajta. Sajnos nem tudom az ESC méretét (talán 15-18A lehet), de remélem bírni fogják. Meg az aksi is. :D

Nekem egy akciókamera volt eddig rajta, olyan 50-60g-os, de úgy totál instabil volt a gép. Nélküle már irányítani is lehet a gépet, inkább nem készítek felvételeket egyenlőre.

HorCsa
2016-02-16, 16:06
Nekem a GemFan 5040-es ABS propokkal gyengébb volt a Runner. Az GF 5045-össel hozta kb azt amit a gyárival (a gyári elvileg 5545 méretű), egyelőre maradtam is az 5045-nél, bár van 5045BN már a táskában. :) Sokan raknak rá 6''-os propokat, de nekem az eléggé hosszúnak tűnik már. Túl közel van a vázhoz, meg egymáshoz, de elvileg elfér.

Nem tudom hogy állsz akksikkal. Ha még nem táraztál be 2200mAh 3S akksikból, akkor érdemes lehet kisebbet 1600-1800 mAh nagyobb C értékű de könnyebb akksikkal próbálkozni. Mondanám, hogy 4 cella (mert igazán azzal húz egy 250-es, meg azt használnak a racerek és freestylerek), de nem tudom a gyári ESC-k elbírják-e (szerintem nem). Az 1850es 3S Rhino akksikkal olyan ~6 perceket repültem a gyári ESC és motorokkal és jelentősen könnyebbek mint a gyári walkera akksi (jobban is mozgott velük a gép).

Nem muszáj egyszerre lecserélni mindent. Simán lehet ahogy "kedved" engedi. Pl kezded a 4db ESC-vel (én mondjuk ezzel kezdeném, mert ezek nélkül az új FC és az új motorok is csak félkarúak).

Árban amúgy kb 15k 4db "normális" BLHeli 20A ESC (ami már 4S akksival is elmegy) picit több a motorok kivéve ha valami csúcsmotort akarsz mert akkor sokkal :D (a 4db ZTW Black Widow motor+ESC 35k volt), egy SPRacing F3 klón 7k. Ha ránézel az első "wannabe" és az utóbbi "wannabe" YT videóimra, ég és föld a különbség. 1400-as MultiStar Racer 4S akksival kb 4 percet tudok repülni most (mondjuk ezekben már van rendesen flip/roll fullgáz).

Az a baj, ahogy rájön az ember hogy nem csak egyenesen körbe-körbe akar repülgetni, akkor kiderül, hogy tulajdonképpen ez az egész Runner egy kuka. :( Én emiatt, a most hypeolt F210-ben sem hiszek, pedig úgy néz ki lecseréltek benne mindent amit a Runnerben elrontottak mint "Racer" (de már volt egy törött F210 kép az egyik Walkera csoportban).
Akit (még) lehet, lebeszélek róla. (Nem mellesleg ezek az Advancedek már árban sincsenek jó helyen).

Közben eszembe jutott még, hogy ugye kihozták az F3 vezérlős Runnert és elvileg az F210 ESC-ket rá lehet tenni a Runnerre. Lehet várni kellene még az egésszel egy picit, hátha nem horror árban fogják mérni a cserealkatrészeket. És akkor minden csatlakozó kompatibilis lesz, nem kell vezetékekkel és forrasztással bajlódnod. :)

polarx
2016-02-17, 16:40
Azt hiszem akkor várok még a bővítéssel.
Amúgy pont az f210-re akartam lecserélni, csak nem jött össze.
Aksikat még nem vettem, de a gyáriakat akartam. Így akkor kisebbeket nézek.
Köszi a sok hasznos infót! :)

polarx
2016-02-24, 07:10
Sziasztok! Ismét segítségre lenne szükségem.
A gyári töltővel etetem a 3s aksikat (1db gyári, 1db 1500mAh), és feltöltés után a multiméter ~12.6V-ot mutat másodszor is, mind a 2 aksin.
Másnál is van ilyen? Milyen aksival lenne érdemes tölteni(az sem baj ha többet is tud egyszerre).
A másik problémám, hogy az osd, a bal alsó sarokba írja ki elvileg az aksi feszültségét, de nekem folyton csak " 142.-és egy önmagába forduló nyílat" ír ki. Emiatt nem tudom mikor kéne leszállni. Meg az stopper sem indul el rajta.
Plusz hiányzik a képről: roll&pitch értékek, emelkedés/süllyedés sebessége, a "home points" nyíl és a vízszintes távolság.
Mit lehet tenni 'ilyenkor?

HorCsa
2016-02-25, 11:25
3x4.2=12.6 az jó az a feszültség. Az meg hogy negatív... hát nem tudom szerintem nem lehetséges az akksikat negatívra tölteni.
Én egy ilyen töltőt vettem: https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=33407 Ez csak egy picit tölt gyorsabban. Nem nagyon akartam sok C-s töltőt venni. Még eddig nem volt rá szükségem, hogy gyorsan töltsek. Inkább vettem több akksit. De erről inkább valamelyik akkus topicban kellene kérdezned szerintem.

OSD-t nem tudom. Emlékeim szerint nem lehet rajta semmit állítani (levenni/felrakni a képre plusz dolgokat) azok az adatok vannak rajta amik gyárilag és kész. Ha jól rémlik a kis füzet leírásban, vagy a pdf dokumentumban le van írva miket jelenít meg. Én leszereltem és eltettem mélyen a fiókba... Az a tetű lassú horizont kijelzés csak összezavart... :D Vettem lipo feszültség csipogót ( https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=41733 ) + a távon állítottam időtartamot (stoppert).

polarx
2016-02-26, 16:59
Köszi! :)
Az aksinal nem mínusz van, hanem 'körülbelül' jel, szóval +. :D

Az osd-vel az a baj, hogy a hiányolt kijelzéseket, pont a manual-ból lestem ki, hogy benne kellene lenniük, de nincsenek.

Ezek szerint, akkor indul el az osd-ben a stopper, ha bekapcsolom a távon?

A lipó fesz. csipogóhoz közel kell lenned, hogy halljad, ugye. De akkor már a hátsó lámpa is jelez. Ez mitől jobb, vagy miért van rá plusz szükség?

Szerk.: sehogy sek indul el a stopper. :(

HorCsa
2016-02-26, 19:14
Hát én FPV repülök, szóval nekem a hátulján villogó ledek "láthatatlanok". :) Általában a li-po fesz csipogókon két erős csipogó van, amit viszonylag messziről lehet hallani.
Emlékeim szerint az OSD-n az időmérés akkor indult el, amikor csatlakoztatod az akkut, de akár lehet ez másképp a GPS változatnál. A sima runnerén eleve csak az idő, az akkufesz meg a horizont jelző ami működött (kapott adatot). Mondjuk a többi számok is ott voltak körben a kijelzőn kiírva, csak minden 0 volt. :)
Én nem tudok olyan lehetőségről, hogy lehetne külön konfigurálni mint az "általános" OSD-ket. Van rajta talán két kapcsoló(?) esetleg próbálkozz azokkal. (rosszabb már úgy sem lesz) :)

polarx
2016-03-21, 18:21
HorCsa: a duplázott akkutartót össze is ragasztottad, vagy csak simán a csavarokkal rögzítetted?

HorCsa
2016-03-22, 10:28
HorCsa: a duplázott akkutartót össze is ragasztottad, vagy csak simán a csavarokkal rögzítetted?

A felső (Bottom mainboard) lapokat egyáltalán nem ragasztottam, a battery platet azt egy pár helyen illesztettem pillanat ragasztóval a közepe tájékán.

polarx
2016-03-23, 08:18
Köszönöm!
Végre megjöttek az akkutartó lapok, már ragasztas nélkül is érezhetően, sokkal merevebb lett a gép.
Már csak az ESC-nek kéne megérkeznie.
Nektek mi a tapasztalatotok az esc-kről? Nekem mindig a cw füstöl el.

HorCsa
2016-03-23, 10:11
Köszönöm!
Végre megjöttek az akkutartó lapok, már ragasztas nélkül is érezhetően, sokkal merevebb lett a gép.
Már csak az ESC-nek kéne megérkeznie.
Nektek mi a tapasztalatotok az esc-kről? Nekem mindig a cw füstöl el.

Én ekkor adtam fel a Walkera márkát és döntöttem úgy, hogy lecserélek benne minden elektronikát.
Az ESC-k tulajdonképpen minden különösebb terhelés nélkül mentek tönkre 2-3 hetente, heti pár repülés után. Ráadásul az áruk is magas ahhoz képest, hogy minőségük és egyéb tulajdonságaik is hagynak kívánni valót maguk után. A második pár ESC utánrendelése után feladtam...
Szerintem alul vannak méretezve az ESCk ahhoz képest amit a motor elkér. Hasonlóan a gyári akkumulátorral (nekem az pár hónap után púposodott fel). Esetleg próbálkozhatsz az F210 ESC-kel (akkor mondjuk mind a négyet le kell cserélned egyszerre). Viszont senki nem erősítette meg az FB Walkera csoportban, hogy kompatibilisek a csatlakozók és a csavarhelyek a Runnerével, hogy ne kelljen forrasztanod (ha forrasztani kell, akkor érdemesebb valami szabványos, minőségi ESC-t választani szerintem. Árban sem jársz rosszul.).

Kis segítség: a CCW ESC-t is berakhatod a CW helyére, csak a motor felé menő vezetékeket kell felcserélned, hogy jó irányba forogjon a motor.

polarx
2016-03-23, 13:12
Ismét csak köszönöm a segítséget, + a kicsit is!
Asszem körbenézek esc ügyben, milyenek vannak.

polarx
2016-03-24, 14:44
Szeretném elhelyezni a buzzert a gépen, de semmi értelmes helyet nem találok rajta. Ti hová raktátok?
Egyedül az aksi alatt találtam neki helyet, de onnan meg igen hamar lejön szerintem.

HorCsa
2016-03-24, 15:21
Én a HD kamera tartó és a felső lap közé tettem anno. A Walkera csipogó pont akkora volt, hogy éppen be tudtam rakni, de a három láb közül nem esett ki. Szóval még ragasztani sem kellett.

polarx
2016-03-24, 19:55
De addig nem ér el a balance kábel.
Vagy van ehhez valami toldó?

HorCsa
2016-03-24, 21:59
De addig nem ér el a balance kábel.
Vagy van ehhez valami toldó?

Van toldó, de nekem a gyári csipogó vezetéke elért.
Nem nagyon van olyan képem amin jól látszik, most meg már ugye nem tudok ilyen képet csinálni, mert semmi sem az rajta mint eredetileg. :D

Talán ez: https://onedrive.live.com/redir?resid=A8388A1788CCC827!131559&authkey=!ALGo1TaBwQ-dN-M&v=3&ithint=photo%2cjpg

polarx
2016-03-25, 19:09
Köszi, rendeltem egy hosszabbítót hozzá.
A kamera állványos rész valóban jónak tűnik, 30cm-es a toldás, pont elég.
Viszont a gyári csipogó, nekem csak egy csipogó. A többi gondolom PowerBoardban van. Mert nincs vezetéke, csak rá van forrasztva.

Racer250
2016-04-03, 11:38
Sziasztok uraim! Egy olyan problémám van hogy, tegnap repkedtek a géppel minden szuper volt. Ma ismét repülni szeretem volna vele de egyszerűen nem kapcsolódik össze a távval! Csipog, villog mindent csinál mintha minden szuper lenne, de amint a táv ra kapcsolódik se kép se hang. Esetleg valakinek, valami ötlet? Előre is köszi.

polarx
2016-04-04, 22:44
Próbáld meg, hogy a távot csak akkor kapcsolod be, ha már felállt a Runneren a rendszer.

HorCsa
2016-04-06, 12:03
Sziasztok uraim! Egy olyan problémám van hogy, tegnap repkedtek a géppel minden szuper volt. Ma ismét repülni szeretem volna vele de egyszerűen nem kapcsolódik össze a távval! Csipog, villog mindent csinál mintha minden szuper lenne, de amint a táv ra kapcsolódik se kép se hang. Esetleg valakinek, valami ötlet? Előre is köszi.

Mit csinálnak a hátsó ledek? Gyorsan felváltva villognak, vagy egyszerre?
Mit csinál a piros led a vevőn (RX710 a reset gombnál)? Világít? Villog? Vagy sötét?
FIX ID-t állítottál-e korábban (nem-e azt felejtette el az RX)?

HorCsa
2016-04-13, 21:15
Ma ért egy kis meglepetés.

Nemrég sikerült eltörnöm a hátsó kart (teljesen jogos volt a törés, az én hibám). Hosszas vívódás után úgy döntöttem maradok a Runner váznál, de nem találtam már Original runnerhez karokat ezért rendeltem a BG-ről két Advanced hátsó és egy első kart, hogy legyen / maradjon mindenből tartalék. Elértem ugyanis azt a sebességet, ha hibázom akkor bizony megvan az esélye hogy törik valami. :D

Na de szóval a meglepetés:
Megmértem a törött és az új hátsó kar súlyát, és 5g-al könnyebb volt az új. Hirtelen felindulásból rámértem szakadásmérővel és azt tapasztaltam, hogy az új kar karbonból készült, nem csak karbon fedlappal ellátott üvegszál kompozitból. :)
Kicsit felemás a dolog, mert sajnos az első kar ugyan úgy karbon/üvegszál (pedig azt nagyobb eséllyel érheti nagy ütés, a fene se érti ezt, de lehet a hátsó karok törtek a többieknél is és inkább ezért változtattak csak azon).

polarx
2016-04-15, 15:50
Nekem már tört első-hátsó is. :D
Most telibe vertem egy fát, a hátsó kar tört (repedt?) és a jobb hátsó motor nem mozdul azóta. Azóta meg nincs időm ránézni sem. :(
Milyen proppal/aksival nyomod?
Nekem most jönnek az 5045bn-ek. A jelenlegi 5030, tényleg sokkal szarabb a gyarinal. Viszont 2200mAh után, iszonyatosat lépett a gép, amint megkapta az 1500/40c-t. Meg is kellett állnom, úgy meglepődtem. :)

Ha valamikor feljössz Pestre, összefuthatnank egy kis röpködésre.

HorCsa
2016-04-15, 16:07
Áhh nekem ez volt az első komolyabb törésem. Én fordítva gyakorlok, folyamatosan egyre gyorsabban. :)
GemFan 5045 Bullnose.
De az enyémen már csak a váz Walkera. :D A többi eredeti alkatrész összecsomagolva pihen a szekrényben (már amelyik még működne).
Ég és föld normális FC, ESCk és motorok, 4 cella. Nem is bírnám reflexel folyamatosan full gázon (meg a technika sem amperrel). :D
Azért is gondolkodtam a váz cserén, de itt a nyár. Nem akarok teljes újjáépítésen dolgozni hetekig. Szerintem ez már így megmarad még ha lesz másik egyszer, akkor is.
Bekerül a vitrinbe, hogy legyen mit mutogatni, mit nem szabad venni. :D (De még az is lehet, hogy elmegyek darabokra töröm a Hungaroringen. Még gondolkodom az ügyön. ;) )

HorCsa
2016-04-15, 16:20
Na látom te is olyan vagy mint én, hogy még utólag totál átszerkeszted a HSZ-t. :D
Leírom akkor én így tolom most:
Váz ugye a Walkera Runner 250 (most már advance hátsó karral, normál elsővel) dupla akku lappal és dupla középső (nyák feletti) lappal.
FC: SPRacing F3
Vevő: Devo RX703A
Motorok: ZTW Black Widow 2204/2300, beépített 18A ESCvel.
Akkuk: Multistar Racer 1400 65C 4S (Meg van egy Turnigy 1800 65C napi kezdő berepüléshez)
Propok: GemFan 5045 vagy GemFan 5045BN (utóbbit jobban szeressem)
FPV: Foxeer TM200 adó, Foxeer XAT600M kamera, Eachine VR-007 "szemüveg"

Egy horgásszék, és jómagam :D

https://youtu.be/yNJ1f-6qlWs itt az utolsó vidim a törés előtt. Tegnap készültem el a festéssel (kapott narancssárga széleket :D ), a hétvégén talán már megint lesz valami értékelhető.

polarx
2016-04-15, 20:26
Igen, én is mindig variálom a hszeket, ha úgy sikerül. :D
Már rá sem lehet ismerni a gépedre.
Ez a videó igen! Gratulálok, nagyon jól uralod ezt a konfigot! Ki...szott gyors lett a quad!
Én is gondolkodok turbózasban, de lehet eladom ahogy van. Mert úton van egy Eachine Falcon. :)
Még meglátom mi lesz.
A Eachine szemüveg milyen? Nem túl kicsi a felbontása?
Közben megnéztem a a gépem, és megint a cw esc adta fel. Viszont most nem lehelte ki a lelkét (elfüstölt), hanem csak kómában van ("se kép, se hang"). Mondjuk attól a pofontól, amit kapott szegény, nem is csodálom. De akkor is! :((

Milyen az rx703a? Én is most vettem vevőt, de nem is láttam olyat, mint a tied, csak 701-et (meg 601-et).

1800/65c-n hány percet bír? 3-4?

HorCsa
2016-04-16, 12:37
Szemüveg:
Nem nagyon van összehasonlítási alapom. Volt rajtam valami szemüveg nem tudom pontosan melyik márka (nem volt ráírva. fekete volt és diversity vevős), az nekem nem jött be, távoli volt a kép és kicsi a látószög. Ahhoz képest a látószög hatalmas. A felbontás nem volt nekem eddig zavaró, bár tény ha nagyon koncentrálni akarsz valami kisebb dologra akkor látszik, hogy pixeles. A távra erősített monitorhoz képest fenomenális (bátrabb is lettem, egyből ment a dupla roll ;) ) Az összeszerelés minősége jó. Ezért a pénzért ingyen van. :D

Azért vettem RX703A-t mert az tud PPM-t, így elég csak egy vezeték pár a repülésvezérlőmhöz (az eredeti Runner FC nem PPM, ahhoz kell a sok vezeték, bár ezt ugye nem tudod ráilleszteni az alaplapi csatlakozóra). http://www.banggood.com/Walkera-QR-X350-Pro-RC-Quadcopter-Spare-Parts-Receiver-X350-PRO-Z-07-p-918378.html QR X350-hez van eredetileg.

Az 1400-as Multistarokhoz van állítva a távon a visszaszámláló. Most 4:30-ra van állítva, néha már besípol a végén az FC, de olyan 14.7-14.8-ra szokott beállni utána a fesz (annyiról töltöm fel általában). Az 1800-assal szoktam repülni 5 perc körül.

Érdemes lehet legalább az ESC-ket lecserélni amúgy. Szerintem alul vannak méretezve (mivel nagyobb teljesítményű az akksid, így az le tudja adni a nagyobb teljesítményt ami az ESC-ken csapódik le és nem az akksi púposodik fel). Ráadásul még olcsóbbak is a normális ESC-k mint ez a Walkera kuka valami. Igaz kell hozzá forrasztanod.

Ilyen most: :)
23870

polarx
2016-04-17, 04:12
Jól néz ki a géped. Nekem jobban tetszik, mint fehéren. Az enyém piros színű, ha már a motorok, txantenna is olyan. :)
Akkor ha marad a Runner, cserelek ESCket rajta en is. Forrasztás nem gond.
A visszaszámlalast, hogy lehet beállítani a távon? Én csak a stoppert tudom.
Most láttam BG-on Runner vezérlőt cc3d-set 10k, az eredeti meg 30k. :D
Arra szerinted megérné cserélni?

HorCsa
2016-04-17, 13:02
A CC3D az jó lehet, arra rámegy a cleanflight is és jobb mint az eredeti FC. Viszont ha jól tudom, akkor a GPS-t azt elfelejtheted, azt nem fogja tudni kezelni.
Az a bajom ezekkel a "dzsunka" Walkera cuccokkal, hogy BG-n az SPRacing F3 clone kerül 6k forintba... Walkerából meg a CC3D 10k, ami két generációval régebbi FC... na szóval érted. A 250 F3 FC-t meg "elfelejtették" árulni alkatrészként... Ugyan ez a helyzet a Walkera ESC-vel is. Hivatalosan semmi infód nincs a teljesítményéről meg semmiről (azt viszont tapasztalod, hogy sz.r, tönkremegy, nincs kalibrálva).
A másik probléma lehet (bár én nem sokáig használtam teljes értékűként a v4 PDB-t, nem tudom pl az enyém mennyire lehet lesérülve ennyi ütközés után), hogy ha a walkera dolgokat veszed, akkor ugye minden szignál, videó jel stb a PDB összeköttetéseit használod, ami adott esetben könnyebben sérülhet mint egy vezeték, és csak teljes PDB cserével javítható (viszont tény, hogy vezetékek nélkül könnyebb esztétikus gépet összerakni). Én ugye a PDB-t már csak az akkufeszre használom, meg a rajta lévő 5V-ot.

Visszaszámlálás:
Function->Timer->Nomsz rá egy ENT, L/R átváltod COUNT-ra, aztán DN és utána tudod állítani mennyiről számoljon vissza. Ha eléri a nullát akkor sípol, és utána minden asszem ötödik mp-ben.

polarx
2016-04-22, 01:12
Az ESC-t fel lehet cserélni?
Rosszat rendeltem. cw helyett ccw.

HorCsa
2016-04-23, 00:44
Az ESC-t fel lehet cserélni?
Rosszat rendeltem. cw helyett ccw.

Igen. A motor felőli vezetékeket cseréld át az iránynak megfelelő sorrendbe, és jó lesz.

polarx
2016-04-23, 02:34
De jó! :)
Viszont nem annyira értem. :D
Mind a 3vezeték a motor felé néz.
Ugyan úgy kell bedugni őket, mintha egy cw-be dugnam?

HorCsa
2016-04-23, 12:42
Igen. A színsorrendet kell megcserélni.

polarx
2016-04-23, 16:36
Köszi! :)
Akkor már csak meg kéne érkeznie.

polarx
2016-05-09, 23:59
Na jól megszivattam magam az RX701-el. :(
A PPM hiánya miatt a Falcon esc most nem tudja a oneshoot-ot.

Nekem amúgy 3.5p-re van most álítva a táv, és olyan 3.7-3.8-on van az 1500 / 40C-s aksi.
Meddig lehet engedni merülni ezeket?
Az egyiket véletlenül túlhajtottam a multkor, 2.3vagy 2.6 maradt benne. Az már nem is adja le azt a teljesítményt amit előtte.

polarx
2016-05-10, 00:25
Abban tudnál esetleg segíteni, hogy egy csipogót, hogyan tudom kapcsolóhoz rendelni a távon?
Vevőn az aux2 még szabad.
Most csak simán a gázra kötöttem rá, hogy legalább legyen valami. De ez így nem az igazi a megtalálásban, mert 40mp-et várni kell, hogy 5mp-enként csipogjon egyet.

HorCsa
2016-05-10, 10:53
Emlékeim szerint én be tudtam kapcsolni a OneShot-t amíg a 710-es vevőm volt. Azt nem tudom ilyenkor mi van, hogy működik-e. Most 703A-t használok, az PPM. Van még pár Devo PPM vevő, de így most fejből nem vágom. Nagyon nehéz róluk használható infókat szerezni, mert inkább egybe gépekhez van alkatrészként árulva és így nincs kint külön specifikációja. Amelyiknek a képén látsz DBUS feliratú csatlakozót, az tudja elvileg.
Akksi: Ha leszállás után nyugalmi helyzetben van cellánként 3.7, 3.8 az bőven jó. Terhelés alatt az azt jelenti, hogy jóval lentebb mennek (a 40C-t nem tudom mennyire eszi most a cuccod, ha nagyon terheli, akkor elég nagyot eshet a feszültség). Én is ilyen 14.5-14.7-re merítem a négy cellát.
2.3 cellafesz nyugalmi helyzetben az igen. Csoda, hogy engedte tölteni a töltő. 3.0v allatt már sérül a cella. Gondolom kicsit púpos is lett utána. A feszültség védőt (csipogót) a bátrabbak 3.3v-ra szokták állítani (ugye ez is terhelés alatt).

Hát ez a csipogó most attól függ, hogy milyen vezérlőd van. CC3D Cleanflight, vagy az eredeti Multiwii. Mondjuk a Multiwii-re már nem emlékszem, de nekem a csipogó dobozában volt egy papír, hogy hogyan kell beállítani. A cleanflightban meg egyszerű, a Beeper-t kell aux2-re tenni. Azt meg nézd meg a CF-ben, vagy a MW-ben, hogy a távon melyik kapcsoló kapcsolja. Ha egyik sem, akkor keresgélek valamit, hogy Devo7-en hogy kell állítgatni. Az a baj, hogy én is egyszer beállítottam a csatornákat a távon, aztán el is felejtettem. :D A Model->Input/Output részen kell állítani annyit tudok. :)

polarx
2016-05-15, 07:44
CC3D-m van és CF-et használok (próbálgatok).
Szétnézek benne.
Kószi!

Racer250
2016-06-08, 20:22
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy a gep egy 10 méter után elveszíti a jelet es elkezd villogni! Mi lehet a probléma?

HorCsa
2016-06-09, 09:36
Sziasztok! Egy olyan kérdésem lenne hogy a gep egy 10 méter után elveszíti a jelet es elkezd villogni! Mi lehet a probléma?

Nem sérült a vevő antennád a gépen?
Nézd meg a végét. 31mm-nek le kell legyen blankolva (tulajdonképpen az az antenna, a többi csak vezeték).Itt egy videó hogy tudod javítani: https://youtu.be/5jpQmbdypCw Nem baj ha a vezeték része rövidebb lesz és "elbújik" a műanyag csőben. Az a lényeg, hogy az árnyékolás le legyen blankolva róla 31mm hosszan a végén.

Csacsi
2016-07-26, 13:35
Sziasztok!

nincs valakinek véletlenül egy eladó advanced bal első motorja? Budapest környékén?

HorCsa
2016-07-28, 09:25
Simához van 4db is de Orosháza. Használtak, de működtek amikor leszedtem őket (én lecseréltem a hajtásláncot). Nem vagyok benne biztos, de ha jól tudom egyformák az Advancedével. Szabik (ESC) is vannak, ha minden ESCből egy bontatlan is van.
Hazamegyek összeszedem mik azok amiket leszedtem róla és működnek, vagy megmaradtak mint tartalék és én már nem használom őket (ESC, Motorok, Propellerek biztos).

Csacsi
2016-07-28, 12:31
Szia!
Alkatrészként bg.-on a simához ill az advancedhez is 2500 kv s motort adnak , viszont a simát gyárilag 2100 kv motorral szerelik .
Meglesed légyszíves neked melyik van? Ha 2500 kv s érdekelne a dolog.
Előre is köszönöm!

polarx
2016-08-08, 08:54
Szia! Nekem van 4 motorom, meg minden más is, mert bontom a gépet (Advance).

Csacsi
2016-08-10, 10:57
szia !

köszönöm szépen de már rendeltem , de mivel a légi katasztrófa elég sűrű még észben tartom ... biztos sügség lessz rá később.

polarx
2016-08-11, 17:26
Rendben.

MC-4
2016-09-26, 13:01
Sziasztok!

Több jelvesztés után a szekrénybe került a masinám, de most fellelkesültem.
A facebookon nézelődve ezt találtam, de a nem túl jó mondatni rossz angolom miatt nem nagyon értem mit csinál.
Valaki le fordítaná ezt hogy mi a konkrét tennivaló?
newly found out problem fixer...anyone having the brownouts (failing from sky for no reason) ill let ya know how i fixed mine...i went through the whole pros of buying a totally new rx710 for the walkera runner 250 ,,just to find out , it wasnt the problem...being the rx was new their shouldnt have been a problem there,,so i moved forward to checking the tx controller..for some reason , the tx is a bit vonaruble on holding user settings..so just go in,,and reset it...go and put in ur settings for throttle hold, fail safe, and make sure u do a fixed id...soon as i did this,,my runner acts like its new again :) the reason i chose to do this is because i have never crashed my runner before. till it lost connection,,so that told me it wasnt from a crash,,its what caused the crash,,so if u exp anything of the sort,,just try and reset everything on the controller...hope this helps anyone in need.. happy flying

Köszönöm szépen!

HorCsa
2016-09-26, 13:48
Ez azt írja, hogy reseteld ki a távodat és utána állíts be mindent újra rajta. Amúgy először nézd meg a vevő antennádat (főleg ha a távolság arányában vesztesz jelet), hogy nem-e sérült. A végén ~31mm-nek (totál pontosan 31.24) blankolva kell legyen a külső árnyékolástól. Ha sokkal rövidebb, vagy hosszabb, vagy meg van törve, akkor már nem jó. Itt egy fixing videó https://www.youtube.com/watch?v=5jpQmbdypCw
A vevő antennák sérülékenyek és a gyári megoldás a védelemre nem igazán hatásos (mint ahogy semmi más sem hatásos ezen a micsodán, maximum közelít ahhoz amit tudnia kéne). Ha teljesen kaki a vezetéke, akkor akár egy rossz routerből is kiveheted a wifi vezetéket és azt ráforrasztod és blankolod.
Kipróbálhatod, időbe fog telni mire újra mindent beállítasz a Dev7-en (én kötve hiszem, hogy ekkora bug lenne a Devo7-ben, bár bármit el tudok képzelni). Minden esetre nem egy tönkretevős hogyan fúrjunk jack aljzatot az iPhone7-be leírás. :) De gyakorlatilag olyan jó minőségű a cucc, hogy bármi lehet... RX szalagkábel, hajszálrepedés a PCB-n a sok kicsit erősebb landolástól. Nekem pl az RX adta meg magát teljesen...
(Igen. Helyesen és szándékosan érződik a negatív hozzáállásom a márkához...)

MC-4
2016-09-26, 16:37
Szia!

Életet szeretnék lehelni a masinába, utána meg max. elpasszolni.
Lassacskán elkészül az 550 vázra épülő szerkezetem. Hét közben vidéken melózok kár, hogy nem hoztam magammal lenne mit nyomkodni. leghamarabb pénteken tudom kézbe venni.
Van még tartalék alaplapom, esc, motorom, plusz erősített akkumulátor lap meg felső lemez, újra építem aztán hátha...

MC-4
2016-09-26, 17:01
Volt olyan, hogy a lábam előtt lebegtem 1m magasan és ott is vesztett jelet.

MC-4
2016-10-10, 19:44
Sziasztok!
Mint a lucaszéke, de halad... A vevő csere mellett megerősítettem a nyák feletti lapot és az akumulátor alatti lapot(szén,üveg,szén), valamint matorok alá tettem szilikon lapot. Holnap élesztem a cuccost...
3175531756

HorCsa
2016-10-11, 11:23
Azt a szilikon lapot milyen meggondolásból rakod oda? Nem fognak a motorok mozogni miatta (rugalmas az anyag alattuk)? A többi az úgymond "kötelező" módosítás ezen a vázon. Jól teszed, hogy erősíted így bátran lehet majd vele repülni nem kell attól tartani, hogy rálehel egy katica és darabokra törik. :)

MC-4
2016-10-11, 12:46
Járattam a motorokat és megfogtam a karokat, amin jó kis rezonancia volt. Így is van a csavarok visznek át, de nem akkora. Elég jól meg lettek húzva a csavarok így nem hiszem, hogy moccanna valami is. Csavar fellazulás ellen az egész gép csavarjait bekentem menetrögzítő anyaggal. Száradás után is szét lehet szedni, de érződik az ellenállás. (oldható, finom menetre Loxeal 55-03)
Azt hiszem most elég merev lett a váz, nem könnyen szakad össze.
A neheze most jön.... a szoftveres rész. A szereljük meg rész jobban fekszik.

HorCsa
2016-10-11, 13:01
hm... érdekes elgondolás. Inkább akkor a motorokat kellene balanceolni. De amúgy az FC-t szivacsos kétoldalúval ragasztod a helyére, ami csillapítja a rezgést. Nyilván jobb minél több helyen van csillapítva, de igazából csak az FC-nek fontos. Én feleslegesnek érzem, de ez csak az én meglátásom. Végül is ha nem tudnak mozogni (nagyobb mértékben eldőlni pl) a vázhoz/egymáshoz képest a motorok a saját húzóerejük miatt, akkor rosszat nem tesz. :)

MC-4
2016-10-16, 16:28
Sziasztok!
Aki még gyári FC-vel repül annak Advanced-en milyen firmware van fent, mit frissítettek rajta az 1.0-hoz képest?

csp
2016-10-16, 19:38
Ha ráznak a motorok az nem jó. Ki kell egyensúlyozni dinamikusan!

Járattam a motorokat és megfogtam a karokat, amin jó kis rezonancia volt. Így is van a csavarok visznek át, de nem akkora. Elég jól meg lettek húzva a csavarok így nem hiszem, hogy moccanna valami is. Csavar fellazulás ellen az egész gép csavarjait bekentem menetrögzítő anyaggal. Száradás után is szét lehet szedni, de érződik az ellenállás. (oldható, finom menetre Loxeal 55-03)
Azt hiszem most elég merev lett a váz, nem könnyen szakad össze.
A neheze most jön.... a szoftveres rész. A szereljük meg rész jobban fekszik.

MC-4
2016-10-29, 11:45
Sziasztok!
A fiokom sarkában találtam ezt a GPS-t, ha valakit érdekel akkor keressen bátran.
32451

gazsilaszloo
2017-06-05, 09:24
Sziasztok! Látom nem annyira megy már ez a téma :\ Azért segítséget kérek hátha. Van egy Runner-em, amit ha rádugok pc-re nem történik semmi (Win10, XP) Más drónoknál ilyenkor a gép új hardvert talál, telepít. De itt semmi. A drónon világítanak a ledek de nem történik semmi :( Ötlet?

MC-4
2017-06-05, 09:55
Sziasztok! Látom nem annyira megy már ez a téma :\ Azért segítséget kérek hátha. Van egy Runner-em, amit ha rádugok pc-re nem történik semmi (Win10, XP) Más drónoknál ilyenkor a gép új hardvert talál, telepít. De itt semmi. A drónon világítanak a ledek de nem történik semmi :( Ötlet?

Szia!
Mit szeretnél vele csinálni?
Firmware-t cserélni: walkera oldaláról letölt gyári program.
Rep.paramétereket kalibrálni: multiwii 2.4
Már nem nagyon emlékszem, de ezekkel lehet, kell operálni.
Youtube, walkera runner- es külföldi fórumok között sok hasznos infó van.
Üdv!

gazsilaszloo
2017-06-05, 16:13
40327
első lépésként a gyári programmal. Driver gond megoldva, viszont a program nem tud rá kapcsolódni :(

MC-4
2017-06-05, 17:01
Ezzel nekem sem csinált semmit csak firmware-t tudtam cserélgetni.

hunter03
2019-07-21, 22:22
Üdv! Tudna valaki segíteni lvc ki iktatásában ? Runner 250 r advence 1.2 gps verzió

HorCsa
2019-07-23, 10:30
Nem tudom van-e admin, vagy valahogy ki lehet-e rakni kiemeltbe, de minden különösebb szitkozódás nélkül fontos lenne megosztani pár infót.
Fogalmam sincs, hogy valami Walkera marketing, vagy valahonnan szórják ki a megmaradt Runnereket, DE!
!!! Ez a gép már 2015-2016ban is elavultnak számított racer/acro/freestyle vonalon. Már akkor is használhatatlan volt. Egy hibás konstrukció. Törékeny vázzal, nem standard alkatrészekkel (a későbbi javítások stb során ez fontos), a QC egy vicc. Azóta eltelt 3-4 év. Ez rengeteg.
!!! AKI LÁT ILYET, NE VEGYEN !!! Bármilyen marketing bullshitet is nyomnak mellé. Tudom pl a helis vonalon jó márka a Walkera. A Devo távokat is sokan használják. De "drón" vonalon nem jött be nekik az élet. Sem a devo távok, sem a walkera drónok nem elterjedtek (és a legalját képviselik).
Azért nem pörög a thread, mert aki tehette megvált tőle, vagy összetörte, vagy felakasztotta a falra (mint én), hogy még1szer ne kövesse el ezt a hibát. :)

kenibt
2020-02-15, 14:44
Köszi! Lépek tovább...