PDA

Teljes verzió megtekintése : Repülőgép térképezni

pazgergo
2015-12-19, 23:43
Üdv Mindenkinek!

Ortofotózáshoz keresek rc repülőt. Olyan gépet keresek, aminek a belsejében egy 12 centiméteres széles lefelé néző fényképező kényelmesen elfér, esetleg gimballal együtt is. A skywalker x8-at és a my twin dream vázat nézegetem, de nem is értek az ilyesmihez és nem is sok modellt ismerek. Van valakinek ilyen géppel tapasztalata, vagy ötlete?

Gergő

eosbandi
2015-12-20, 01:08
Ezt ugye ismered : http://net.jogtar.hu/jr/gen/hjegy_doc.cgi?docid=A1200399.KOR

Tarczali Viktor
2015-12-20, 09:09
Azért kíváncsi lennék rá, hogy hány légi távérzékelési (a továbbiakban: távérzékelési) engedély kiadása iránti kérelmet adtak be elbírálásra az utóbbi két évben!! (Pl aki itt a fórumon megfordul és egy kopterrel, vagy repcsivel csinált ilyet minden törvényt és szabályt betartva)

pulsarxp
2015-12-20, 09:25
Üdv Mindenkinek!

Ortofotózáshoz keresek rc repülőt. Olyan gépet keresek, aminek a belsejében egy 12 centiméteres széles lefelé néző fényképező kényelmesen elfér, esetleg gimballal együtt is. A skywalker x8-at és a my twin dream vázat nézegetem, de nem is értek az ilyesmihez és nem is sok modellt ismerek. Van valakinek ilyen géppel tapasztalata, vagy ötlete?

Gergő
Hát szerintem a mi általunk használt GoPro és társain lévő nagy látószögű lencse mindenre alkalmas csak taverzekelesre nem.

Azért kíváncsi lennék rá, hogy hány légi távérzékelési (a továbbiakban: távérzékelési) engedély kiadása iránti kérelmet adtak be elbírálásra az utóbbi két évben!! (Pl aki itt a fórumon megfordul és egy kopterrel, vagy repcsivel csinált ilyet minden törvényt és szabályt betartva)

Tapatalk-kal küldve az én SM-G928F-el

eosbandi
2015-12-20, 15:55
Amíg magának, szórakozásból csinálja az ember fia, addig lehet szarni az engedélyre. Viszont ha pénzt akar vele keresni akkor szerintem van aggódni valója, ha nincs engedélye. Javítsatok ki ha tévedek, de ortofotókat nem csinál az ember hobbiból.

pulsarxp
2015-12-20, 15:58
Amíg magának, szórakozásból csinálja az ember fia, addig lehet szarni az engedélyre. Viszont ha pénzt akar vele keresni akkor szerintem van aggódni valója, ha nincs engedélye. Javítsatok ki ha tévedek, de ortofotókat nem csinál az ember hobbiból.
Én csináltam :D
De csak mert érdekelt, persze közel sem olyan minőségben ami el adható lenne...
Jah és egy nagy semmi közepén lévő mezőről :)

Tapatalk-kal küldve az én SM-G928F-el

imrepeti
2015-12-20, 20:38
Valamiért nekem a Monty Python - Brian élete jutott eszembe :D
De azért mégse kövezzük már meg ;)

Gergő szerintem neked egy olyan embert kell keresned, ahogy a kérdésedből leszűrtem, aki (saját célra ;) ) már csinált Ortofotót. Sőt, ha jól tudom van olyan csapat itthon, aki ilyenre képes.
Vagy taktikusan úgy feltenni a kérdést, mintha a véleményekre lennél kíváncsi (persze szigorúan elméleti síkon).
pl: Szerintetek milyen a legjobb konfig útvonalrepülésre képes FPV gépek kategóriában? ;)

csomy
2015-12-20, 21:14
Alapvetően jó eljépzelés mind az X8, mind a MyTwinDream. Ez utolsót én is megnézném magamnak.
Ami,szóba jöhet még, az a Skywalker vagy a Skyhunter. Az utóbbinak bitang nagy hasa van.

A jogi kérdéseket nagyjuk rá a tevékenxséget gyakorlóra, esetleg ossza meg velünk a tapasztalatait, ha már kitaposta az utat.

pazgergo
2015-12-20, 21:30
Nyilván rosszul tettem fel a kérdést, ha úgy tűnik hogy az ortofotózás a problémám. Pár éve repülök különböző helikopterekkel, fényképezni egy sony A6000-el szeretnék 35 fokos objektívvel. Ortofotót csináltam már próbának, azzal sincs gond. A kérdésem helyesen: fpv pilóták között van-e valakinek tapasztalata akkora géppel amiben elférne keresztben a 12 centiméteres fényképező. Milyen gépet ajánlanátok a feladathoz, ha minél stabilabban szeretném, hogy repüljön?

Vírus
2015-12-20, 22:14
itt egy lehetőség.. X8..

https://www.youtube.com/watch?v=PqEESKzy_iQ

csomy
2015-12-20, 23:19
A válasz ugyanaz. Akkora gép kell, amiben elfér. A többit megoldja a robotpilóta. Repülési tulajdonságokban mind jók.

smith_hun
2015-12-21, 10:23
nhadrian épített, használt, majd eladta az ilyen gépét...X-UAV Talon volt. Írd be a google keresőbe az X-UAV Talont DIY Drones szavakat, és megtalálod a projektjét...hasznos.
Nem lesz olcsó mulatság, Adrián emlékeim szerint 250eHUF körül adta el a gépet kamerák nélkül. Neki stabilizált fényképezőtartója volt, egyedi futóműve, Pixhawk vezérlő, és egyéb nyalánkság. Valahol 30 perc és 45 perc körüli repülési idővel, és közel 4-5 kg felszállótömeggel.