PDA

Teljes verzió megtekintése : BIZTOSÍTÁS !!!!

oldal : [1] 2

karsa
2004-02-03, 12:50
Üdv minden fórumlakónak!

Azután érdeklődnék, hogy van e jól bevált ügymenet, akár hazai akár külföldi felelősségbiztosítás megkötésére (repülés). Ha igen akkor hol, mikor, mennyiért, milyen feltételekkel stb..
Engem izgat adolog mert azért a repülés veszélyes üzem és jobb előre felkészülni mint utóbb bánkódni. Közeleg a tavasz és még most el kéne intézni ezt a bizosítási ügyet mert ha kezdődik a repítés akkor (én legalábbis) halogatva lessz és éppúgy nem lessz biztosításom mint tavaly.

Köszönettel veszem ha észt adtok az ügyben.

Helló Karsa István (potenciális esetleges károkozó)

jomunkasember
2004-02-03, 13:23
Az a gondom, hogy a ma létező biztosítás, csak rendezvényeken érvényes... :(
Mi a klubban kötünk minden évben, de tulképp semmi értelme...

Dudkin
2004-02-03, 15:29
Hat hogy mit "teccikgondolni" es mi a valosag az ket dolog. Az a biztositas alkalmas a nap24 orajaban akar edzesre is.

Udv: Dud

jomunkasember
2004-02-03, 15:56
Hat hogy mit "teccikgondolni" es mi a valosag az ket dolog. Az a biztositas alkalmas a nap24 orajaban akar edzesre is.

Ezt te biztosan tudod?
Nem csak akkor érvényes, ha előre bejelentett rendezvényről van szó, és leadod az alaprajzot a nézők, mentőautó, stb. helyével?

Mert nekem ez az utolsó infóm a klubban váltható MRSZ-es? biztosítással kapcsolatban (2xxxFt/év).

Te milyet váltottál?
Olvastad a biztosítási feltételeket, vagy csak hallomásból van infód?
...
Én lennék a legboldogabb, hogyha lenne ilyen fulltime biztosítás.

Anonymous
2004-02-03, 16:00
Full time.

Az MRSZ biztosítását elfogadják külföldi versenyeken is.

Dudkin
2004-02-03, 16:07
ha mashol nem is a cavalloni hirado tavaly februari szamaban volt egy rovid cikk rola..
a klubbol lepj ki es keress egy rendeset ha nem informalnak arrol hogy mibe fekteted a penzedet..
Dud

jomunkasember
2004-02-03, 16:12
Full time.

Az MRSZ biztosítását elfogadják külföldi versenyeken is.

A versenyeken nyílván.
Számomra az a nagy kérdés, hogy akor is érvényes, ha egyedül kimegyek valahová és úgy okozok kárt?

jomunkasember
2004-02-03, 16:14
ha mashol nem is a cavalloni hirado tavaly februari szamaban volt egy rovid cikk rola..
a klubbol lepj ki es keress egy rendeset ha nem informalnak arrol hogy mibe fekteted a penzedet..
Dud

Kösz, elolvasom.

hora
2004-02-03, 18:00
Sziasztok!

Hát spec én nem találtam meg a biztosításról szoló részt.
De tuti csak én vagyok a béna.

Az oké, hogy versenyen működik, de ha kimegyek pl mátyásföldre, és lezúzok valamit (pl: egy autót), akkor mi alapján fizet? Merthogy a terület tulajdonosától nincs engedélyem, (mintahogy senkinek) és biztos, hogy az autó sem a tulajdonos hozzájárulásával, és a KRESZ szerint parkolt az út jobb oldalán az úttesten, vagy a táblával kijelölt helyen.

Megvan valakinek a biztosítás kivonata???
Ha igen feltudná tenni valahova, vagy ellehetne ezt valahol olvasni?

(csak azt ne írja ide senki, hogy Magyar Modellező Szövetségnél, mert az gyalázatos sajnos)

Köszönöm.

bicska1
2004-02-03, 22:33
Hello

Hát nem tudom, ahogy kis hazánkat ismerem, ha minden esetben érvényre jutna a biztosítás, akkor itt annyi biztosítási csalás lenne..... :D sajnos :(

Üdv: Bicska

DASCO
2004-02-04, 00:12
a biztositas arra jo hogy ha esetleg betorod egy auto szevedojet ne te fizess 100 000-et hanem a biztosito. nekunk a klubban kotelezo jellegu es e nelkul MMSZ altal bejegyzett versenyen nem indulhatsz.
D

karsa
2004-02-04, 09:08
Halihó!

Gyerekek! Ti itt megbeszélitek, hogy nektek mitek van és mire jó, vagy nem jó, ami egyébként nagyon hasznos, mert segit eligazodni az esetleges csapdák között.
De én még mindig nem tudom, hogy hol, kivel, mikor, hogyért stb..

üdv karsa (aki ha kárt okoz szeretné mással megfizettetni!)

jomunkasember
2004-02-04, 09:58
Ja, te komolyan a tettek mezejére akarsz lépni?? :shock: :D :D
...
Akkor bizony lépj be egy klubba, amelyik tagja az MMSZ-nek (BPMSE, CAVALLONI...), és máris megkötheted ezt a bizonyos misztikus biztosítást.

Dudkin
2004-02-04, 11:13
Ezzel az infoval megint nem jo iranyba haladsz.. a biztositas megletenek nem feltetele a klubtagsag.

Udv: D

hora
2004-02-04, 11:37
Légyszi! [-o<

Irja már le valaki, hogy hol lehet ilyen biztosítást kötni, melyik biztosítónál, milyen feltételekkel, anélkül, hogy klubbot kéne keresni.
Csak az MMSZ-en keresztül?

Valami pontos információ kéne: feltételek, ár, név, telefonszám, cím stb....

Köszönöm

raid
2004-02-04, 12:01
Helló!

Az MMSZ biztosításról,......sokmindent hallottam, jót is, rosszat is.
De, pl. külföldön, méretes géppel, már nem fogadják el a "Magyar" biztosítást. Pl.: F3A kategóriában.
Természetesen.......sokhelyen lojálisak.....kisebb modellekkel simán repülhetsz.........de(!) nincs garancia, hogy "csont nélkül" elfogadják!!!

Nekem, Ausztriában megkötött biztosításom van: Kb 20 000 Huf az éves díjja! Egész Európára érvényes! Természetesen olyan mint a gk. kötelező biztosítás.
De ehhez ajánlólevél, ottani klubbtagsági KELL!
Az Alianz "odakint" nagyon menő-modellezési biztosító (is).
Külföldön is benne van a dologban az ottani szövetség!

Sajnos, a Magyar-"negatív-hagyományok" nagyban befolyásolják a biztosítókat! (negatívan)

DASCO
2004-02-04, 13:59
nem tom h egyaltalan lehet e klubb nelkul ilyen biztositast kotni. de mindenkeppen megeri csatlakozni 1 klubbhoz. az az evi plusz 4000ft nme olyan nagy penz es sok sok plusszt kapsz erte.
D

jomunkasember
2004-02-04, 14:20
Ezzel az infoval megint nem jo iranyba haladsz.. a biztositas megletenek nem feltetele a klubtagsag.

Ha ilyen tályékozott vagy,
akkor légyszi ne tartogasd magadban a konkrétumokat.
segíthetnél a kérdésfelvetőnek.

Dudkin
2004-02-04, 14:21
Haat ezt vitatnam. a Cavalloniban az eves dij 5k forint, ez tartalmazza a biztositast es az eves mmsz tagsag dijat is.. Tovabbi juttatasokhoz nem volt szerencsem, annak ellenere, hogy heti ket alkalommal lejarhatnek a gepekkel ugyan felszerelt, de a gepek mukodtetesehez szukseges kellekanyagokat tokeletesen nelkulozo muhelybe.

jomunkasember
2004-02-04, 14:27
És más klubban?

Anonymous
2004-02-04, 16:12
Sziasztok! A biztosítást a Generali intézi, és jövő héten megnézem nektek a kötvényt, illetve azt , hogy lehet-e közvetlenül kötni. Kedves rokonom intézi az egészet a biztosítónál:-)))))

jomunkasember
2004-02-04, 16:58
Szuper!
Köszi előre is!

karsa
2004-02-05, 18:48
Halihó!
Gyerekek! Jó lenne konkrétum. Pl. a "cavalloni"-ba hol lehet belépni. Kinél kell jelentkezni, telefon cim stb..
Nem pár k.-n múlik a történet, bár dobálni sem szeretnén a lovettát.

Szóval addig megvan, hogy elmegyek a (egyszer majd megtudom) címre, szépen megtörlöm a lábam, köszönök, hogy csótojom, lehet e itt biztositást kötözni... . De hol ???????????
Üdv rátok és házatok népére karsa istván

hilti
2004-02-05, 20:08
1165 Budapest, Veres Péter u. 157. info@cavalloni.hu 1625 Budapest, Pf. 16
Tel/fax: +36 1 311-0471

Pinkert Györgyöt kell keresni.
Cavalloniról itt van egy kis info: http://www.cavalloni.hu/bemutat.htm

Üdv

karsa
2004-02-07, 11:55
Helló Hilti!
Köszönöm a választ. Küldtem nekik egy emiltet mert a telefontot nem bírják felvenni, vagy foglalt.
Az eredmény megosztom veletek.

üdv karsa

karsa
2004-02-10, 00:04
Üdv a csapatnak!
Na ma kaptam válasz a cavallonitól. Invitálnak, hogy látogassam meg őket, de a biztosításra vonatkozó kérdésemre semmi válasz nem érkezett! Személyesen be fogok menni és majd elmesélem, hogy mire jutottam.
Akkor sem értem, hogy miért ilyen szemérmes téma ez!!!
Nem értem, hogy akinek esetleg van MO-n biztosítása az miért nem tudja elmesélni konkrétan, hogy hol, mikor, kinél, hogyért stb. lehet biztosítást kötni ebben a témában.
A Raid legalább nevesítette a feltételeket és az összeget, de az a megoldás (ajánló híjján, és nem akarok egyelőre külföldön repülni)nekem magas labda. A Hilti is adott észt, de továbbra is hiszem, hogy legalább egy fórumlakó van akinek van biztosítása. Csak könnyebb lenne ha rendelkezne az ember bemenő adatokkal, mielött utnak indulna.
Maradok várakozva és tisztelettel
Karsa István aki akkor is köt biztosítást ha a fene fenét eszik

Marlboro man
2004-02-10, 07:31
Szia Karsa,

Én életemben először tavaly mentem a Cavalloni-ba. Még akkor befizettem az éves díjat, ami igazolására kaptam egy kis csekket.
A klubtagsággal automatikusan biztosítást is kötöttem (illetve kötődött magától, ahogyan a macska farka le van lógva fáról).

Gyuri bácsi két hét múlva telefonált, hogy menjek be, és vegyem át a névre szóló modellező-kártyámat.

Egyszóval: nem kellett "külön" biztosítást kötnöm. Káresetet még nem okoztam, úgyhogy használnom sem kellett => nem tudom, hogy milyen biztosítás.

Üdv,
Mm

jomunkasember
2004-02-10, 08:39
Üdv a csapatnak!
Na ma kaptam válasz a cavallonitól. Invitálnak, hogy látogassam meg őket, de a biztosításra vonatkozó kérdésemre semmi válasz nem érkezett! Személyesen be fogok menni és majd elmesélem, hogy mire jutottam.
Akkor sem értem, hogy miért ilyen szemérmes téma ez!!!
Nem értem, hogy akinek esetleg van MO-n biztosítása az miért nem tudja elmesélni konkrétan, hogy hol, mikor, kinél, hogyért stb. lehet biztosítást kötni ebben a témában.
A Raid legalább nevesítette a feltételeket és az összeget, de az a megoldás (ajánló híjján, és nem akarok egyelőre külföldön repülni)nekem magas labda. A Hilti is adott észt, de továbbra is hiszem, hogy legalább egy fórumlakó van akinek van biztosítása. Csak könnyebb lenne ha rendelkezne az ember bemenő adatokkal, mielött utnak indulna.
Maradok várakozva és tisztelettel
Karsa István aki akkor is köt biztosítást ha a fene fenét eszik

Semmi szemérmes nincs. itt. (Ez a biztosítás: mint fent írtam, csak le lettem cseszve...)

Én megmondom a konkrétat.:
elmégy a X. ker hangár u. 10-be,
előtte felhívod a
1-2912758 számot, Tóth Mihályt keresve.
BPMSE és megkérdezed a frankót.
Felhívhatod a Tokodi zolit is: 20-9963973.

Dudkin
2004-02-10, 08:50
ha EZ a biztositas, akkor miert kell elmennie barmelyik klubhoz is.. alfa, ne mergesits..

D

jomunkasember
2004-02-10, 10:00
ha EZ a biztositas, akkor miert kell elmennie barmelyik klubhoz is.. alfa, ne mergesits..

D
Bocs, pongyola voltam!
Úgy gondoltam, hogy véleményemet fenntartom, mert ellenkező információt nem találtam az általad említett cavalloni honlapján sem: ez a biztosítás szart sem ér sajnos a "mezei repkedésre".
És: egyébként is a gép nem biztosítással repül.
És: ha már sajnos nincs használható biztosításunk, mi magunk azért biztosíthatjuk a repülés biztonságát józan belátással és még pénzbe sem kerül...

a biztosítást nálunk legalábbis a klubban köthetünk(gondolom árukapcsolás).
...

Nem olyan bonyolult.

Bocs, de már kezd óvodába menni ez a thread.

bgeza
2004-02-10, 10:46
Mi lenne ha a meglévő fórumtagok megalakítanák az első magyar Virtuális Modellező Klubot, ha úgy mint klubbal szívesebben áll szóba a biztosító?
Dudkin, gondolkozz el ezen.

Barátsággal Géza

vergabi
2004-02-12, 13:33

D

Sziasztok!

Azért kell elmenni a klubba biztosítást kötni, mert ANNÁL a bizonyos biztosításnál, amiről ugye szó van a Magyar Modellező Szövetség a szerződő fél, aki a tagjai számára köti a biztosítást . / felelősség-, illetve balesetbiztosítás/ A balesetbiztosítás nem nagy szám , mert a Szövetségen keresztül kötött biztosítás a legolcsóbb ami létezik, és / baleseti halál 100 000.-/ de mégis valami . A biztosítóba bárki bemehet, és olyan balesetbiztosítást köt, amilyet akar! És még vmi! Ez a Szövetségen keresztül kötött biztosítás vszinűleg csak a Szövetség által szervezett versenyre, illetve rendezvényre vonatkozik. Ezt még nem biztos, még utána járok!!!!!!! A felelősségbiztosítás valszinű hasonlő "komoly " biztosítás, és a feltételeket itt is hamarosan megtudom . Valószínű Raid MMSZ-es biztosításán is ezért mosolyogtak kint, és kellett neki kötni egy valóban mindentre kiterjedő biztosítást!!

Még nyomozok kicsit és újra jelentkezem!
Addig jó repülést!!:-))

VG

vergabi
2004-02-12, 14:37
Na még egy kis adalék biztosítás ügyben:

A Szövetség féle biztosítás baleseti halál illetve rokkantság esetén 100 000.- csonttörés esetén 500.- ig térít. Hogy ez sok vagy kevés azt mndenki döntse el maga. A mi viszont fontos!! Csak " versenyeken, edzésen, és az ezek eléréséhez szükséges útvonalon " érvényes! Az megint más kérdés, hogy ki határozza meg az edzés fogalmát.....

Repüljetek nagyot!!

VG

jomunkasember
2004-02-12, 14:42

Dudkin meg tudnád adni pontosan, hogy hol lehet az általad említett biztosítást megkötni?

Szeretnék én is egy egy ilyet.

Dudkin
2004-02-12, 18:27
Szia!

A cavalloninal legyel szives akkor az esetleges "dezinformacio" ugyeben fellepni, mert a Cavalloni hiradoban ez a kijelentes megjelent.

jomunkasember
2004-02-13, 08:30
Szia!

A cavalloninal legyel szives akkor az esetleges "dezinformacio" ugyeben fellepni, mert a Cavalloni hiradoban ez a kijelentes megjelent.

Persze te rögtön engem "ugattál" le nagy mellénnyel, holott te sem vagy biztos információ birtokában....

Csak erre szerettem volna a figyelmedet felhívni. :?

Dudkin
2004-02-13, 09:17
Mert ha nem hivod fel ra a figyelmemet akkor egy folt marad a habselyem cizellalt lelkeden?

D

jomunkasember
2004-02-13, 09:46
Mert ha nem hivod fel ra a figyelmemet akkor egy folt marad a habselyem cizellalt lelkeden?

D
Bocs, de igen :o . :oops:

raid
2004-02-13, 17:05
KEDVES Jómunkásember!

:) "Mit össze tudsz kötözködni!?!?" :lol: :cry:
Tényleg igaza lehet a Dudkinnak!
Bár, Ö HUMORNAK szánta!:

"Habselyem cizellált a lelked"? :wink: :) :-({|=

jomunkasember
2004-02-16, 10:24
KEDVES Jómunkásember!

:) "Mit össze tudsz kötözködni!?!?" :lol: :cry:
Tényleg igaza lehet a Dudkinnak!
Bár, Ö HUMORNAK szánta!:

"Habselyem cizellált a lelked"? :wink: :) :-({|=
:P

Flymen
2004-02-29, 20:01
Tisztelt Uraim!

Olvasva az előző oldalak vélt, vagy valós igazságait, én is csak megerősíteném azt, hogy a biztosítás csak az éves versenynaptárban szereplő versenyekre, illetve az arra való felkészítő edzésekre terjed ki. Ez a hivatalos verzió.
De miként is néz ki ez valójában?
A hétvégen kimegyek Retekföldre repíteni egyet, előtte a felhívom a klub elnökét, titkárát, stb... Bejelentem, hogy hárman a klubból, tréningezni megyünk a május 15-i F..B versenyre ő erre előveszi az erre rendszeresített, hitelesített és sorszámozott füzetet, és ebbe bejegyzi a tréning dátumát, és várható időtartamát.
Ennyi.
Ha esemény történik, mondjuk kilyukasztunk egy 200 ezres szélvédőt, lóhalálában hívjuk ismét a klubfőnököt, és bejelentjük az eseményt. És innentől hivatalos a biztosítási kártya, és a bejentési procedúra. A biztosítóhoz már csak a hivatalos igazolással, és a kártyával érdemes elsunnyogni.
De azt kívánom mindenkinek, soha ne legyen rá szüksége!

Flymen

Biztosítás és klubtagság iránti érdeklődés: PMK Modellező SE. Takács Béla elnök Tel: 06 20 582-8927

Szab
2004-04-28, 15:02
Örömmel jelentem, hogy itt is lesz haszna ha nemsokára bedzsoinolunk a punijóba, mert sikeresen rávettem az egyik nemzetközi biztosítási előadónkat, hogy dolgozzanak ki egy kifejezetten a modellezők számára elérhető biztosítási rendszert, ahol - szakértők bevonásával - elkészül majd egy, a körülményeket, eseményeket leíró szabályzat, amihez a biztosító és a biztosított is tud igazodni. Innen már csak havidíj, csekk, és biztonságos (vagy inkább biztosított :wink: ) repülés van hátra. Mivel külhonban erre már létezik kiforrott gyakorlat, ezért sok - itt magyarországon piacot remélő - biztosító igencsak hajlandó lenne ezt a "kiaknázatlan szegmenst" is kihasználni. Szóval majd jól betömik a piaci rést. :oops: De, mertmivel egy biztosításról van szó, és mert egy "biztosító" áll a háttérben, természetesen a gyermeki naivitást tegyük is félre rögtön, "szálljunk le a földre" hiszen ezek mind egykutya, úgyis megpróbálnak a fizetés alól kibújni. De ezt már mexokhattuk itthon... A lényeg inkább az, hogy lesz egy kimondottan modellezőknek (egyéneknek és klubboknak) kidolgozott biztosítási fajta, ami nem misztikus, és nem értelmetlen esetekre ad majd, ködbevesző megfoghatatlan kifogásokat. Naszóval, természetesen ha bármi fejlemény van az ügyben, azt rögtön megírom, de ismerve a hivatali kerék forgási sebességét, egyenlőre senki ne kérje, hogy holnap már köthessen ilyen biztosítást. És, hogy milyen lesz majd a konstrukció? Ki tudja, de ha szar, engem ne szidjatok, én csak meglöktem a hógolyót, nemtom hova gurul...

bgeza
2004-04-28, 18:10
Szia Szab!
Mindnestre Te már többet tettél a közösség javáért, mint bármelyikünk. Magyarországon tartós kiküldetésben élő és itt modellező francia ismerősöm elmondta, hogy neki odahaza egyszerűen a háztartási biztosítását terjesztették ki a modellezésre, amit egyébként teljesen klubon kívül művel. Nem lenne rossz egy ilyen konstrukció! Valahogy a gépek tömegét és sebességét jó lenne belekombinálni a dologba, hiszen egész más kockázatot jelent egy SlowFlyer, mint egy 3D.
Géza

Szab
2004-05-07, 08:48
Tegnap szokatlan dolgot tapasztaltam, ugyanis kedvenc biztosítósom azt újságolta, hogy a cége gőzerővel dolgozik a konstrukciókon, illetve egy külföldi (nyugati) bejáratott séma magyarításán. Hogy melyik biztosító társaság lesz majd a nyertes, még nem tudni, de természetesen ilyen esetekben (még :wink: ) az a cél, hogy mindeki jól járjon. Előrelátó becslések szerint sem tudom még megmondani, hogy mikorra lesz ebből kész anyag, de biztató jelként értékelem, hogy a multhéten szóltam érte, és máris rajta vannak ezerrel.

toja
2004-05-07, 23:59
A jelenlegi MMSZ biztositással kapcsolatban nem ártana megkérdezni netalán egy olyan személyt aki ténylegesen tudja mi az igazság./MMSz Küldöttgyülés határozata/ :roll:

Szab
2004-05-08, 07:25
Hát éppen ez az amiért virtuális tollat ragadtam, mert az előző három oldalon csak misztika és woodoo jellegű információk lelhetőek fel a jelenlegi, hazai modellezőbiztosításról. Mert végigolvasva az egészet látható, hogy ez az igény, hogy írja le már valaki végre konkrétan pontosan, már többször megfogalmazódott, de az öreg Joda mester szavaival élve: "értékes a fiú, sokat tud, de a jövője ködbe burkolózik" Ezt a ködöt próbálom én (mit én, csak egy porszem vagyok [-o< ) szóval ezt egy korszerű (nem posztkommunista) biztosító próbálja eloszlatni, és egy bejáratott sémát hazahozni. Valami olyasmi ez, hogy nemcsak egy sohakinempróbált-talánjótalánnem biztosítás lesz, hanem letesztelt, kialakult jog-gyakorlattal rendelkező "kézzelfogható". Elvégre a modellező szakmában is eltellt időközben egy csomó év, sokminden változott, csak a biztosítási háttér nem követte ezt a folyamatot. Uff :D

deltahf
2004-05-08, 09:27
Na akkor elárulom, hogy magyarországon semelyik biztositó nem köt ilyen szerződést.
Aki mást állit annak kiváncsi lenék a kötvényére és a szerződésére.:-)
Itt a forumon, hagy lássa mindenki.
Én most intézem, de elég lassú a dolog , de menni fog.
Személyre szóló biztositási feltételt dolgoz ki a biztositó.
Ennyi.
Ha megvan én megigérem nyilvánossá teszem a szerződést.
De ha valakinek tényleg van olyan biztositása ami fizet is, azt szivesen megnézném és hivatkozási alapnak is jó lenne.
Kössz

bgeza
2004-05-20, 11:05
Szia Deltahahf!
Találomra feladtam Emaileket különféle biztoítóknak. Az egyik részletes adatokat kért az általam ismert kockázati lehetőségekről és személyes találkozót kért avval, hogy mindnyájunknak előnyös feltételeket tud kínálni. A találkozó után ismét írok.
Géza

bgeza
2004-06-01, 19:29
Kedves Sporttársak!
A fent jelzett egyik megkeresésre reagált a Generali Biztosító. Június 3. csütörtök 15h-ra hívtak tárgyalni.
Jó lenne, ha még valaki el tudna jönni a fórumtagok közül, hogy ne egy emberrel álljon szembe a biztosító. Aki felvállalja ezt, annak Emailen megadom a mobilomat, hogy egyeztessünk.
Géza

bgeza
2004-06-03, 20:09
Kedves Sporttársak!
Ígéretemhez híven, ma elmentem a Generali Biztosítóhoz. Arról tájékoztattak, hogy az általuk árult lakásbiztosítás lefedi a hobbimodellezést, ha az nincs összefüggésben a versenyzéssel. Készséget mutattak arra is, hogy országos szinten ráállítsanak egy munkatársat, aki a repülőmodellezéssel kapcsolatos károkat rendezi.
Mint ismeretes a Modellező Szövetség szintén a Generálival áll jogviszonyban, tehát a versenyek tartamára és a felkészülésre ott nyújtanak biztosítást.
A repülőmodellezéssel kapcsolatos ügyeket Czili [euro2000@interware.hu] munkatársuk intézi.
Ez itt nem a reklám helye, de mivel az ő árajánlatukat és szolgáltatásukat összehasonlítottam a jelenlegi lakásbiztosításommal, ami nem fedi le az általam olyannyira kedvelt hobbimodellezést, úgy döntöttem, hogy átmegyek a generálihoz.
Géza

tcomp
2004-06-20, 22:14
Miért nem lehet ezt a kérdést is egyszerüen üzleti alapon kezelni?
Legyen meg a biztositó haszna is és a modellezöknek se fájjon a feje, ha rádió, vagy szervó, vagy bármi más okból lezuz egy szélvédöt, vagy bármilyen sajnálatos kárt okoz?
Sok modellezö nem versenyekre jár, amiböl van egy pár egy évben, hanem reptetni akar.
Legyen az egy engedély nélküli reptér környéki akármi, vagy éppen a domboldal.
Szerintem ez a biztositási forma teljesen összhangban van a mai kor követelményeivel.
Csak rákell kattannia valamelyik biztositónak, tudom, hogy nem ebböl fognak profitálni, de igény van rá.
Márpedig amire igény van, azzal foglalkozni kell.

Francii
2005-01-29, 22:26
Akkor kicsit elevenítsük fel a kérdést:

A modellező egyesületek milyen biztosítási formát biztosítanak a tagjainak? Mikor, milyen kárra nyújt felelősségbiztosítást, milyen feltételekkel?

Az "azt hallottam" és "úgy tudom" jellegű hozzászólásokat kéretem mellőzni, kizárólag konkrétumokat szeretnék látni!

Pl. egy beszkennet oldalt a biztosítási szerződés szerves részét képező mellékletből. Addig az egyesületek biztosítást is kináló tagságiját nem tartom egyébnek, mint "palifogó" taktikának, ami inkább szolgálja az egyesület kasszájának gyarapítását és a tagok hamis illúziókba ringatását, mint a valódi, modellezés közben okozott kárra a fedezet meglétét.

toja
2005-01-29, 22:50
Pont időben lett feltéve ujra ezen kérdés.

Igaz én csak az MMSZ tagsággal rendelkező sporttáérsaknak tudom a megoldást.

Nemsokára lesz az MMSZ éves közgyülés, ahol szokás szerint a kiosztott anyagban benn szok lenni a biztositási tudnivaló és a bejelentési ürlap minta. De ha nem akkor ott a nagyszerrü lehetőség /azért van/ és fel tenni a kérdést, és a kapott választ és anyagot fel kell tenni a forumba.
Üdv.: A JANI

Francii
2005-01-30, 13:31
Igaz én csak az MMSZ tagsággal rendelkező sporttáérsaknak tudom a megoldást.

Szia! Nálatok mi a megoldás?

toja
2005-01-30, 21:10
MMSZ tagság !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Francii
2005-01-30, 21:12
Mit nyújt az MMSZ biztosítás ügyben?

Ez valami titkos dolog, hogy senki nem tud világos választ adni?

sl45
2005-01-30, 21:24
Francii írta:
Ez valami titkos dolog, hogy senki nem tud világos választ adni?

Szerintem igen, vagy senki nem látott szerződést csak fizettek és megkapták a kártyát.

Francii
2005-01-30, 21:30
Az MMSZ-nél nem tudom mi lehet a helyzet, mert többnapi telefonálgatás után is csak az üzenetrögzítővel sikerült beszélgetnem a központi telefonszámukon, weboldaluk nincsen, információ semmilyen szinten nem elérhető!

Akik rendelkeznek "biztosítással", semmi kézzelfogható információt nem hajlandóak megosztani velünk, egyesületen kívüli porbafingó páriákkal.

De én türelmes és kitartó vagyok! Addíg nem nyugszom amíg be nem tudom tényekkel bizonyítani, hogy valóban létezik-e az a bizonyos biztosítás, amivel itt olyan sokan büszkélkednek!

Ha kell, minden egyesületbe belépek, amennyiben láthatom a biztosítók feltételeit egy esetleges károkozás kapcsán!

Egy másik topicban már finoman és úriember módjára elhajtottak a halál f@..ára, amikor ezt kezdtem feszegetni, anélkül hogy bármi tényt a tudomásomra hoztak volna, azon kívül, hogy "nekem van biztosításom"

Francii
2005-01-30, 21:48
Szerintem igen, vagy senki nem látott szerződést csak fizettek és megkapták a kártyát.

Nem tudom, de én szeretem tudni, mit kapok a kifizetett pénzemért! (az összeg nagyságától függetlenül)
Ez az üzleti élet alapja! Márpedig a bizosítás üzlet!

Nem beszélve az esetleges hamis biztonságérzetből adódó problémákról! Kiváncsi vagyok, amikor valaki először keresztülrepül a vagány pesti újgazdag 10 milliós autóján, (soha ne történjen meg) akkor vajon mit szól majd az egyesület? Végül is a 130 kilós szekrényhátú verőemberek nem az egyesület ajtaját fogják berúgni, hanem a Kovács XIII Pistiét, aki a modellt vezette...

Ezért és sok egyéb más tényezőért szeretnénk végre tisztán látni! Nem a biztosítás ellen vagyunk! Sőt! De eddigi próbálkozásaink a biztósítótársaságok felé nem jártak sikerrel!

Ez közös, sőt közérdek!

deze
2005-01-30, 23:09
Sziasztok!

Modellezőknek gyártott biztosítási szerződést ténylegesen én sem láttam soha, de az biztos, hogy az éves tagsági kártyám hátulján az MMSZ tagszámom, és az adataim, valamint a klubnév után a következők állnak:

PROVIDENCIA
Fel. bizt: itt egy 15 jegyű számsorozat
Bal. bizt: itt egy 17 jegyű számsorozat

Így rövidítve, ahogy leírtam. Akkor gondolom, csak van valamiféle biztosításom, ugye?

Konkrét példával is szolgálhatok, amely alátámasztja Flymen kolléga e topicbéli, korábbi hozzászólását:

Helyszín: Tököl, ahol sajna éppen egy BMW találkozó folyik... (Már rossz a kezdet, innen már ekkor el kellett volna mennünk). Modellező barátom, akinek pont ugyanilyen kártyája, és "biztosítása" van, mint nekem, repül. A szélirány miatt pontosan a parkoló BMW-k (vagy 100 db) fölött siklott be, de rosszul mérte fel a távolságot, és a hozzánk legközelebb eső BMW M5 (igen, nem elírás, valószínűleg a legértékesebb volt az összes között) jobb első sárvédőjének ütközött, amely persze behorpadt, a metálfénynek annyi, plusz a könnyűfém felni egyik küllőjéből kitört egy kb. 10 forintosnyi darab. A repülő persze összetört. Az anyagi kár jelentős... Szerencsére ember a parkolóban nem volt, mert éppen gyorsulási versenyt tartottak jóval távolabb... Nem részletezném a nagy nehezen előkerített BMW-tulajdonos reakcióit (többek között meg akarta vetetni velünk az autót...), de végül is sikerült meggyőzni arról, hogy semmi gond, van biztosítás! Telefon, jött a klubvezető által megbízott kolléga, hozta a kis kitöltendő A4-es papírt, kitöltés, rákerültek a fentebb említett számok, valamint - ahogy Flymen is említette - az, hogy az éves modellező OB ilyen-olyan versenyére való felkészülés során rádiózavar miatt :roll: történt a baleset.

Ami biztos: a barátom azóta sem fizetett egy petákot sem a BMW tulajdonosának (az eset 22 hónappal ezelőtt történt), de az is biztos, hogy a biztosítótól sem kapott értesítést, hogy ennyit és ennyit kifizettek a károsult autótulajdonosnak.

Hát, nem tudom, segítettem-e valamit a kérdés eldöntésében, de ha más nem, a (valós) történet biztosan szolgál másoknak is némi tanulsággal.

toja
2005-01-30, 23:34
Igen ez az egyik biztositás.

De most jön a meglepi. "VAN MÁSIK" is !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :lol:

Szab
2005-01-31, 09:02
A biztosítás a legtutibb üzlet!!! Szeded a pénzt, határidőre, szigorúan, pontosan. És közben ködösítesz, mindenféle misztikus eszközöket felhasználva, hogy a föld nevű bolygón ne legyen egyetlen ember sem, aki tisztán lát. Ha egyénileg csinálod, csaló vagy, akit lefülelnek... Ha viszont mondjuk egy RT mögé bújsz és állami szinten is osztod az észt, hatalmas biztosítótársaság a neved, és szedheted a pénzt...
Csináljunk egy biztosítótársaságot! :D :D :? :cry: :idea: :?: :!: :evil: :twisted: :x :shock:

Francii
2005-01-31, 09:38
Deze!

Köszönöm, a Te példáddal kezdünk közelíteni a tények leírásához.
Ám az írásodat olvasva az szűrődött le bennem, hogy mégis az a verzió lehet az igaz, miszerint a bizti csak a versenyeken és a felkészüléseken érvényes, (hivatalosan), sima mezei örömrepüléseken nem!
Merthogy a hivatalos verzió a Ti esetetekben is ugye arról szólt, hogy az esemény felkészülés közben történt!
De valóban, ez is több már a semminél!

Ezek után kíváncsi vagyok a "VAN MÁÁÁSIK" típusú lehetőségre is....

takacsj
2005-01-31, 10:44
Nos, kedves kollégák, kapaszkodjatok meg, de én arra jutottam hogy ilyen felelősségbiztosítás NEM LÉTEZIK !
Két nagy biztosítótársaságnál is van ismeretségem, akiket megbíztam hogy kerítsenek adatokat a modellezéssel-repülőmodellezéssel kapcsolatos felelősségbiztosításokról.
Mivel NEM találtak az égvilágon semmit, megkértem őket, hogy a MMSZ- el kapcsolatos biztosításokat is nézzék át, van-e felelősségbiztosítás kötésére lehetőség.
A kapott információ szerint NEM rendelkezik az MMSZ semmiféle biztosítással...
Szerény véleményem szerint csak szedik a pénzt, ami valahová elmegy...
Elvileg nem kizárható hogy valamelyik "noname" biztosítónál kötöttek valamit, de ismerve ezen cégek jeles tevékenységét, hát ebben sem igazán bíznék.
Ha esetleg valaki tud több, jobb, megbízhatóbb infót, vagy címet ahol konkrétan köthető biztosítás, mindenképp írja le. Részemről én szívesen kötnék, de csak akkor ha látom értelmét.
Volt már rossz tapasztalatom a biztosítókkal, nem arra vagyok kíváncsi hogy éppen miért NEM fizetnek. A NEM indokai miatt már nem kevés pénzem úszott el a dunán, jótékonykodni nem a biztosítótársaságok felé szoktam, és ezen nem is szeretnék változtatni.

Vasix
2005-01-31, 11:29
Sziasztok!

Van ismerősöm biztosítónál, feszegettem neki a modellezős témát. Azt mondta, nekik nincs ilyen felelősség biztosításuk. Viszont nem tartja kizártnak, ha kellő számú jelentkező akad, hogy kidolgozzanak egy konstrukciót.

Szóval a kérdés: hány ember kötne _biztosan_ szerződést?

(Érthető, hogy a szavazás mostani állása szerint 11 emberre a tollat sem veszik kézbe...)

Üdv: Vasix

ps.: még csak beszélgetés szintjén áll a dolog, senki ne követelje rajtam a lehetőséget!

Francii
2005-01-31, 11:47
Várjuk a "biztosítással" rendelkezők részéről a cáfolatot...

zskoszik
2005-01-31, 11:48
Nézzük a dolgot a másik feléről! Mennyi az annyi?
Mennyi embernél indulna be a biztositó fantáziája?

Szab
2005-01-31, 12:06
(Ebben a topicban, jóval korábban egyszer megírtam) Próbálkoztam már, mint magánszemély, modellező-biztosítást kötni. Nem ment! Viszont finom célzásokat kaptam arra nézve, hogyha szervezet lennénk, többen (sokan), akkor mint jogi személlyel már felvennék a kapcsolatot. Rettentő sok kérdést vet fel az egész, és persze NAGYON sok munkával járna a kivitelezése ilyen formában. Úgymint: egyesületszervezés, tagnyílvántartás, kasszakezelés, tárgyalások lefolytatása, szabályzatkészítés, hivatalos vezetőség megszervezése, fenntartása stb.stb.stb...

Francii
2005-01-31, 12:27
OK Szab!

Akkor az itt jelenlevő "szervezetek" miért nem szolgálnak felvilágosítással ezügyben, ha nekik valamilyen formában van szerződésük?

Bár itt az előzőekből leszűrve nem tartom valószínűnek, de mint mondtam, utánajárok!

Szab
2005-01-31, 13:37
Akkor az itt jelenlevő "szervezetek" miért nem szolgálnak felvilágosítással ezügyben, ha nekik valamilyen formában van szerződésük?

Bár itt az előzőekből leszűrve nem tartom valószínűnek, de mint mondtam, utánajárok!

Erre az egyik korábbi hozzászólásodban már meg is adtad választ:

Az MMSZ-nél nem tudom mi lehet a helyzet, mert többnapi telefonálgatás után is csak az üzenetrögzítővel sikerült beszélgetnem a központi telefonszámukon, weboldaluk nincsen, információ semmilyen szinten nem elérhető!

Akik rendelkeznek "biztosítással", semmi kézzelfogható információt nem hajlandóak megosztani velünk, egyesületen kívüli porbafingó páriákkal.
Ezért is próbáltam meg én magánúton elintézni. Ha láthatom a szerződést, elolvashatom az apróbetűs részeket, akkor talán képet kaphatok a lényegről. Személyesen, fehéren-feketén! Gondolom Neked is pontosan EZ lenne az igényed, egy biztosítással kapcsolatban! Mindenképp kitartást kívánok a kitűzött célodhoz, mert nem lesz egyszerű. De remélem nem lehetetlen azért. Nagyonsokan hálásak lesznek Neked ezért, ha ebben a témában rendet teszel, vagy legalább átláthatóbbá teszed majd sokak számára.

Egyébként szerintem nem szándékos az info "visszatartása" csak egyszerűen senki nem tudja pontosan elejétől a végéig, és ezért látszik ködösnek az egész.

Dudkin
2005-01-31, 16:25
Udv!

en mg mindig nem ertem, hogyha meg a modellboltok is kepesek voltak megjelnni a forumon, akkor miert nincsen annyi energiaja az MMSZ nek hogy hivatlosan valakit delegal a forumra, megvalaszolni az amugy banalisan egyszerunek tuno kerdeseinket..
megint felmerul bennem a furcsanak tuno kerdes: mit csinal az MMSZ?

D

sl45
2005-01-31, 18:26
Na az MMsz szerintem, nem csinál semmit. Beszedi ezeket a 2500ftokat, cserébe ad egy bizt. kártyát, meg tagságot(ez mire jó?, és persze rendez egy pár "versenyt", ahol beszedi a a részvételi pénzt, aztán megy valaki valakik zsebébe. Cserébe az első 3 helyezet kap oklevelet kupát. MMSZ=0

Francii
2005-01-31, 19:24
... mit csinal az MMSZ?

D

Próbálja fenntartani az "MMSZ nélkül nincs modellezés" látszatát és megélni a régi, mára már ugyancsak megkopott hírnevéből...

toja
2005-01-31, 23:07
Üdv. mindenkinek!
A téma felvetése jogos, de köpködéssel nem megyünk semmire.
Éppen ezért az MMSZ-nél utána érdeklődöm, milyen papirok és szerződések birtokában vagyunk. Azért irtam hogy vagyunk mert az MMSZ mi vagyunk "MINDENKI" aki az Magyar Modellező Szövetségnek tagja.
Ha nekem sem sikerül közzétenni a meglevő doksikat, akkor Március 12-én az MMSZ közgyülésen ezt felvetem és az ott kapott választ /hangfelvétel után/ leirom itt a forumba.
Addig is azt kérem ne pocskondiázzuk egymást.
Azt még le kell irnom hogy nem tisztem védeni az MMSZ-t, de saját magamat igen. Ugyanis mert én is megválasztottám a mostani vezetést amelyik társadalmi munkában szinte pénz nélkül dolgozik.Persze ez 4 éve volt és azóta sok "UJ"szülött van aki ugy érzi hogyha már ő megszületett akkor az ő elképzelései szerint müködik a világ.

A lényeg az MMSZ mi vagyunk modellezők akik tagok és :!: TESZNEK :!: valamit a MAGYAR MODELLEZÉSÉRT nem csak névtelenül/többségében/ fikáznak.

Bocs ha valakit megbántottam mert nem az a célom hanem az, hogy európai fehér emberekhez méltóan közösen örüljünk a mi istenünknek a [-o< MODELLEZÉSNEK :!:

hilti
2005-01-31, 23:18
Én saját magammal nem csesznék ki, tehát az biztos, hogy az MMSZ nem én vagyok.

Üdv
Wittwindits Zsolt (Hilti)
Nem csak nyomkodtam a klaviaturát össze-vissza, hanem ilyen hülye a nevem.

toja
2005-01-31, 23:30
Üdv. hilti!
Valójában nem értem hogy gondoltad.
Tot Jani

hilti
2005-01-31, 23:53
Ugy gondolom, hogy az MMSZ számháboruzik velem. Soha sem látom, soha sem hallok felöle, csak akkor amikor Gyuri bá felhiv év elején, hogy aktuális lenne a tagságidij.
Kezdem ugy érezni, hogy a biztositás is csak egy fal dolog. Félek, ha elökerül a kötvény (már ha létezik?) sajnos olyan dolgokat fog tartalmazni ami nem fedi le az igényeimet, pedig azt mondták, hogy ez arra jó.
Én azt hiszem minden okom meg van fikázni, gunyolni, szidni stb az MMSZ-t én fizettem, fizetem fizetni fogom (?) a tagdijat, de én ebböl semmi hasznot, értéket nem láttam.

az MMSZ mi vagyunk "MINDENKI" aki az Magyar Modellező Szövetségnek tagja.
Erre vonatkozott az én elöző hozzászolásom.

Üdv

toja
2005-02-01, 00:15
Hello hilti!
OK értem a dolgot.
DE azért felteszem a kérdést /ne válaszolj rá/. Beszélő viszonyban vagy Gyuri bá-val? Ha igen akkor meg kell tőle kérdezni és még a Cavalloniba is be lehet tenni ujfent mert mintha régebben már lett volna v.mi. De ha nem ad választ akkor nálatok is lesz választás és akkor olyan v.kit kell választani aki érdemben foglalkozik a tagság ügyeivel. Ismerem az alapszabályzatotokat és abban nincs egyéni tulalajdonos.De van tisztségviselő akit azért választunk mert vállalja hogy a klub tagjait és ügyeit képviseli.
Megértelek de 14 éve másnak nevezett világ van DEMORACIA.
A kor nem érdem csak állapot. A tisztelet és a bizalom kortalan.
Üdv.: Tot Jani

Dudkin
2005-02-01, 02:05
Kedves Jani,

neharagudj de en ezeket a buzzwordoket nem veszem be. tenyeket szeretnek latni, hogy kideruljon vegre, mire is ervenyes valojaban az MMSZ tagsaggal jaro biztositas. ettol meg epithetjuk a kommunizumst gozerovel, de az en szivem repesne, ha latnek mar itt egy scannelt kotvenymasolatot.

nevvelcimmelaszerkesztosegben: Dud

Dudkin
2005-02-01, 02:15
humm tovabbfuznem a gondolatsort. mmsz tagdij befizetve, mondjuk kiderul mire is jo valojaban a biztositas, elegedetten mosolygunk. es aztan jon a kerdes, jo jo, kifizettem a biztositast, ervenyes. halleluja, de mit kapok meg? persze nem nagy osszegrol leven szo nem is varhatok el semmit komolyat. de nekem ez ugy tunik mintha egy nagy allovizbe dobalnank a forintosokat amik meg gyuruket sem vetnek a vizbeereskor.

sajnalatosan nem tobb evre tekint vissza a modellezomultam, es mar lassan rajovok en is hogy nyugatra mutogatni, hogy ott milyen jo, nem erdemes, de itt mivan? mi tortenik? kepeznek _komoly_ technikailag felkeszult utanpoltast? _minosegi_ versenyeket rendeznek? van az mmsznek sajat repulotere? autoversenypalyaja? egyaltalan klubhelysege?
van egy szamitogepe amin az adatainkat taroljak? van egy _hasznalhato_ weboldala az iformaciok kozlesere, van valakije akit fel lehet hivni munkaidoben telefonon? ha ezekre mind mind nem a valasz, akkor tenyleg ugy erzem jogosan tesszuk fel egyre tobbszor a kerdest, mire jo az mmsz, mit varhatunk el tole?

a valasz megvan, "kis penz, kis foci"

udv: Dud

toja
2005-02-01, 08:45
Hello Dudkin!
Mielőtt bármit is megtudok azt már most is tudom, hogy a Providenciás biztositás csak a másnak okozott kárra vonatkozik.Az ARAG meg csak balesetbiztositás.
Az hogy az MMSZ-nek miért nincs semmije azt gyurcsánytól és elődeitől kérdezd. Azért tőle mert ő még a semmit is el akarja venni. Igazad van kis pénz kis foci, de ha van épitő ötleted, vesd fel és hátha egyszer sikerül a semmiből is jól müködő MMSZ-t csinálni./MAGUNKNAK/ De amig csak az egyik fél áll a ringben addig csak "árnyékbox". Tényleg hányszor kérdezted meg Gyuri bá-t, és tettél fel neki bármilyen javaslatot hogy másként müködjenek a dolgok :?: :?: :?: :?: :?: :?: :?:
Üdv. A JANI

Dudkin
2005-02-01, 10:36
Szia!

ugy nezem ket malomban orlunk. hiaba hangoztatod nekem "Gyuri ba" fontossagat es a vele valo kommunikacio elengedhetetlenseget. en akkor is azt mondom, hogy az mmsz szolgaltasson. ne en epitsem fel, hiszen en fizetek egy - ujra hangoztatom elenyeszo - osszeget azert, hogy a nalam kompetensebbek altal megvalasztott vezetoseg esszeruen hasznalja fel a befolyt summat. elhiheted, hogy ha az mmsz szolgaltatokent mukodne, nyujtana az atlagmodellezo szamara is kihasznalhato kedvezmenyeket stbstb, akkor egy szavam sem lenne.
az az elgondolas, hogy mindenki sajat harcakent kezelje az mmszel valo kapcsolatat es ugy is jarjon el, egyszeruen nevetseges.

udv D

hilti
2005-02-01, 12:52
A 2003-as tagsági igazolványomon (2004-est nem kaptam meg) ez szerepel:
Providencia:
Fel. bizt.: 755190664208000
Bal. bizt.: 92811108000417010
Ha valakinek van lehetösége, nézzen utána legyen szives.

Köszönettel

Francii
2005-02-01, 17:49
A lényeg az MMSZ mi vagyunk modellezők akik tagok és :!: TESZNEK :!: valamit a MAGYAR MODELLEZÉSÉRT nem csak névtelenül/többségében/ fikáznak.

Tisztelettel megkérdezem: mit tesztek Ti a modellezésért? Mármint az MMSZ? Ha arra az alapvető kérdésre sem tud egy kompetens személy sem válaszolni, hogy mit kapnak a tagok a pénzükért?

Mert az úgy dukál, hogy valamit-valamiért! (természetesen kevésért-keveset) Az MMSZ nem az Irgalmasok Rendje, akik csak adományt gyűjtenek, úgy tudom! Állítólag képviseli a modellezőket!

Hol és milyen szinten? Mennyiben járul hozzá mondjuk a mátyásföldi reptér karbantartásához, ahol versenyt rendez? Hány métert tolta a fűnyírót a tavalyi évben?

Az egész egyesületesdit én inkább érzem a vezetők részéről az íróasztalukhoz való görcsös ragaszkodásnak, mint egy valóban érdekképviseletet ellátó szervezetnek!

Mert mit ad az egyesület, aki a TE, én, ők tagdíjából próbálja meg fenntartani a régi idők igencsak megfakult dicsőségét?
Semmit! Ez nem is lenne baj, ez a hobby, sport, játék, vagy nevezzük bárminek, mára már ugyis csak saját zsebből finanszírozható! Ezt mindegyikünk tudja!

Csak ne próbálja azt a látszatot kelteni, hogy nélküle a modellezés nincs! Én ha kimegyek repíteni, tudom, ha kárt okozok, zsebbe nyúlok! Ezen szeretnék változtatni! Ehhez pedig nem egyesület kell, hanem egy biztosító!

Már elég régóta verem itt a nyálam, ha lenne valami konkrét dolog, nem hiszem, hogy nem dörgölték volna az orrom alá: nesze itt van, kussoljál! De ez még nem történt meg.

A névtelenségről: a telefonszámom nyilvános, aki felhív, annak bemutatkozom...

Egyébként várom, hogy megcáfoljon valaki! Mert az azt jelenti, hogy szükség van az egyesületekre és tesznek is a modellezőkért valamit...

Addig marad a fikázás.

toja
2005-02-01, 22:58
Igazatok van!!!!
Két malomba őrlünk, és igéretemhez hiven amit megtudok közzéteszem.
DE addig nem kivánok vitázni inkább épitem az uj gépemet.

Yeti
2005-02-02, 00:00
Udv!
en mg mindig nem ertem, hogyha meg a modellboltok is kepesek voltak megjelnni a forumon, akkor miert nincsen annyi energiaja az MMSZ nek hogy hivatlosan valakit delegal a forumra, megvalaszolni az amugy banalisan egyszerunek tuno kerdeseinket..
megint felmerul bennem a furcsanak tuno kerdes: mit csinal az MMSZ?
D
Talán ezt a fórumot is az MMSZ-nek kellett volna létrehoznia annak idején, hogy egy kicsit felrázza a hazai modellezést. Szerencsére már megoldódott... [-o<
:D :D :D

fuhur
2005-02-02, 12:49
Hááát....... :roll:

Bár úgy tanítottak, hogy "háttal" nem kezdünk mondatot, de én csak ülök, olvasok és nem értek :!:

Most van, vagy nincs :?:
Én nem értem, hogy mi a fenét kell küzködni egy nyavajás bitosítási kövénnyel. Ha van, az 5 perc alatt levehető a polcról (ahol az egyéb iratok is vannak, mert vannak ügye?) és a vonatkozó dolgokat további 5 perc alatt be lehet ide írni. Akkor mindenki elolvasná és megnyugodna, vagy felháborodna, vagy valami. De miért nem lehet ... :?: :?: :?: :?: :?:

Mire jó ez a majd megnézem, és akkor.... Közbe eltelt egy év :roll:

Ez egy kicsit hasonlít arra, amikor a gyerek nem akarja megmutatni az ellenőrzőjét.

-Milyen jegyeket kaptál?
-Minden rendben!
-Mutasd az ellenörződet!
-Most beszedték.
(másnap)
-Még nem kaptuk meg.
(másnap)
-kiosztoták, de egy másik tanár beszedte.
.
.
.

Nem gyanús?

vergabi
2005-02-02, 18:32
Na!

Ezzzel sem kezdünk mondatot! :-)))

Véletlenül a sors úgy hozta, hogy a kedves tesókám intézi a dolgot a Generali oldalon:-))) Egyszer már leírtam itt a fórumban, hogy mit is kapunk a biztosítási díjért pontosan, de hátha azóta változott, és nem szeretnék hülyeséget beszélni! Szóval ígérem megnézem nektek! Nem hinném azonban, hogy bármi is változott volna, mert biztos sikított volna a tesóm:-)))

http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=1318&postdays=0&postorder=asc&start=30

bgeza
2005-02-08, 16:52
Kedves Sporttársak!

Talán már két éve is van, hogy egy másik topicban elkezdtük vitatni ezt a témát. Sokminden elhangzott azóta, de kevés konkrétumot láttunk. Nos én a Generali Providenciánál kötött lakásbiztosításom alapján az alábbi nyilatkozatot kaptam a biztosítótól. Ez a szolgáltatás semmiféle plusz költséget nem jelentett számomra. Fontos tudni, hogy ez versenyzésre nem érvényes, tehát a versenyzőknek továbbra is szükséges a szövetségi biztosítás azonban a szabadidős repítést lefedi. A nevemet és a címemet kitakartam a lapról.

Üzletágvezető: Sebestyén László laszlo.sebestyen@generali.hu
209-3862, Lágymányosi Kirendeltség, 1117 Bp. Irinyi J. u. 30.
http://img70.exs.cx/img70/1481/biztositas3an.jpg

P306
2005-02-08, 17:38
Hö ! Király ! Nekünk is ott van lakásbiztosításunk. Akkor ezzel, meg az egyesületnél kötött biztosítással le van fedve a verseny és a szabadidős reptetés is. megyek igazolást szerezni :-)

Köszönjük Bgeza !

Üdv:

P.

takacsj
2005-02-08, 21:14
Örömmel látom a haladást ezügyben.
Nekünk OTP-garancia van, de bepróbálkozom vele.
Elviszem nekik ezt a nyilatkozatot ha beleegyezel, és kérek tőlük ha lehet.
Bár az OTP-vel eddig semmi kellemes tapasztalatom nem volt...
Na meglátjuk, bgeza kérem hozzájárulásodat az adatkezeléshez , és intézkedem én is. :) (mert ugye minden olyan adat személyes adatnak minősül, mely alapján az érintett személy személyazonossága akár közvetetten is megállapítható, pl. kötvényszám, rendszám, stb...)

P306
2005-02-08, 22:01
Sziasztok !

Még valami. Szereztem (megnéztem) egy AB-Aegon-os lakásbiztosítási kötvényt is és a felelősségbiztosítás résznél ott is benne van a "nem versenyszerű, hobbi, sport tevékenység", tehát valószínűleg ott is megy.

Üdv:

P.

bgeza
2005-02-08, 23:13
Persze, hogy hozzájárulok ahhoz, hogy a fenti dokumentumot tovább használjátok. Egyébként korábban nekem is az Áegonnál volt a lakásbiztosításom. Azért jöttem át ide, mert a Generali hajlandó volt kiadni ezt az igazolást. Ha korábbi másik biztosítóval kötött biztosítás lemondását tervezitek, erra kell vigyázni, hogy ezt csak kerek évfordulón lehet veszteség nélkül megtenni.
Én ezt az igazolást állandóan a kesztyűtartóban fogom tartani és ezt javasolom másnak is. Így ha többen megyünk ki repíteni, nem kell majd az ügyetlenkedő sporttársakat gyanús szemmel méregetni.

Francii
2005-02-17, 23:27
Kedves Sporttársak!

Tisztelettel megköszönöm a dokumentumot! Most láthattunk egy VALÓBAN LÉTEZő biztosítást, mégpedig olyat, amire az egyszerű halandók 95 %-ának szüksége van! (örömrepülés)

Most akkor a másik oldalra várunk, ő mit tud felmutatni! (MMSZ)

toja
2005-02-25, 00:08
http://www.cavalloni.hu/doc/biztositas.gif

Dudkin
2005-02-25, 00:12
gyorsan futottam csak at, hol szerepel ebben a 24 oras biztositasra vonatkozo resz? vagy csak figyelmetlen vagyok?

Dud

takacsj
2005-02-25, 07:13
Nos, én ismét nem csalódtam az OTP-ben.
Egyértelműen közölték hogy ők ilyen igazolást nem adnak, és repülőmodellezésre felelősséget sem vállalnak.
Tömör, egyértelmű, tipikos OTP-hozzáállású válasz !
Asszem megyek biztosítást kötni máshová.
Ezt nekik is megmondtam, de csak egy vállrándítást eredményezett.
Ennyit róluk.

Yeti
2005-02-25, 12:29
http://www.cavalloni.hu/doc/biztositas.gif
.gif - :twisted: (doc, pdf :?: )

Dudkin
2005-02-25, 12:31
Bolondvagy? akkor lehetne pastelgetni :)

D

fuhur
2005-02-25, 13:58
Én továbbra is azt értettem ki a dologbó, hogy versenyen vagy hivatalos edzésen bekövetkezett káreseményre érvényes.

Tehát, ha én kiszaladok Matyiföldre "dobni egyet", akkor ott nincs biztosításom.

Az az általános válasz, miszerint az MMSZ ilyen esetben elintézi, hogy edzésem volt, számomra nem kielégítő, mert az nem biztosíték semmire :(

Így van?

Dudkin
2005-02-25, 14:05
Fuhur!

En is igy erzem, holott a tavaly elotti februari szamaban a cavalloni hiradonak /lehet hogy rosszul emlexem/ volt egy kis keretes amiben szerepelt hogy ezt a biztositast kiterjesztettek 24 orasra.. Pinkert Gyuri bacsi megkeresett emailben, es mondta, hogy szivesen valaszolna a bargyu kerdeseinkre akar szemelyesen is.

udv: Dud

bgeza
2005-03-05, 19:15
Tehát, ha én kiszaladok Matyiföldre "dobni egyet", akkor ott nincs biztosításom.

Nézd meg az előző előző lapot, ott egy megoldás látható az örömrepítésre.

Wilson
2006-01-09, 22:40
Sziasztok!

Azóta történtek sikeres biztosítás kötések?
Nekem az a gondom, hogy nincs lakásom, tehát nem is tudok rá felelőségbiztosítást kötni, amit kiterjeszthetnék modellezésre.
Vannak újabb tapasztalatok, más megoldások?
A "majd megoldjuk okosban ha gáz van" féle klubbmegoldások nálam sem nyerők, konkrét biztosítói tapasztalatok érdekelnének.
Előre is köszönöm!

rcdragon
2006-02-01, 22:03
Tisztelt Sporttársak!

Az MMSZ biztosítás felnőtteknek 2400Ft/év.
Ez tartalmazza a felelősségbiztosítást a modellező számára 5.000.000 Ft értékhatárig és 7kg-os repülő tömegig. A 7kg egy nemzetközileg elfogadott standard.
Tartalmazza a polgár személyi balesetbiztosítását.
Tartalmazza azon rendezvények/rendező biztosítását ahol ilyennel rendelkező emberek vesznek részt.
Mellékesen tartalmazza más országból érkező versenyző biztosítását.
És mellékesen ( mivel biztosító váltás történt ) átmenetileg ez két biztosítónál is fizetve van.
Egyébként bármilyen modellezéssel kapcsolatos káresemény történik (emberben, tulajdonban) akkor a rendőrség/biztosító a szövetséget keresi meg, mint országos hatáskörű szervet.
A szövetség állásfoglalása alapján térít.
Eddig akinek szüksége volt rá és volt érvényes biztosítása annak le is lett rendezve.
Ha nem volt regisztrálva a szövetségnél, akkor természetesen nem.

Ha komolyan érdekel valakit az érvényes biztosítás stb. akkor javaslom keresse fel a szövetséget a nemtitkos telefonszámán vagy emilen.
Nem is értem eddig ez miért nem történt meg.

Biztosan fog fizetni egy ingatlan stb biztosítás emberben, ingó és ingatlanban bekövetkezett kárért?

Meglepne, mert minden biztosító meg lett keresve és csak olyan állt kötélhez akinek a külföldi parntnerének erre a speciális területre volt tapasztalata.

Üdvözlettel:

H. Zsolt

rcdragon
2006-02-01, 22:05
Bocs elfelejtettem:

az alábbi linken találhatók azok a cégek ahol kedvezményesen lehet vásárolni ugyan azzal a nyomorult 2400Ft-os kártyával:

http://www.sportplussz.hu/adatb.php

Üdvözlettel:

H. Zsolt

Sallala
2006-02-01, 23:05
Rcdragon!

És ez továbbra is úgy működik, hogy baleset esetén fel kell hívnom a megfelelő személyt mobiltelefonon, és akkor edzésnapnak nyilvánítják a repítésemet? (Korábban elolvastam végigolvastam ezt a topicot, és akkor erről volt szó)

Köszönöm,
Sala

rcdragon
2006-02-02, 07:56
Az edzésnapló lehet egy sima füzet ami tartalmazza pl.: az edzések dátumát, helyét, időjárást, létszámot.
És kell.

És kell jegyzőkönyv is.

De ne rohanjunk ennyire előre..
Mikor szeretnéd, hogy legyen biztosításod:
- Ha a kollegával ütközöl a levegőben akkor valszeg NEM.
- Ha letöröd egy fa piciny ágát valszeg akkor SEM.
- Ha csak légcsavartól hámsérülése lesz a modellező pajtásnak vagy neked akkor SEM
- De ha a repülő beeseik egy télikert vagy autó ablakán, esetleg átüti egy 1/1-es hangár tetejét+ami alatta van, akkor lesz rendőr és egy jegyzőkönyv.
- Ha valakiben személyi sérülést okozol akkor lesz mentő esetleg rendőr és ismét plussz jegyzőkönyvek.
- Ha modellversenyen töténik ez akkor valószínüleg a rendező fog a jegyzőkönyről gondoskodni. Egyébként a Te felelősséged is!

Nyilvánvaló, hogy nem az 5000-10000Ft-os károk jelentenek problémát, hanem a nagyértékű károk vagy személyi sérülések. Pontosabban az elöbbiek anyagi vonzatai.

Szóval az MMSZ elérhetőségei:

http://www.modellsport.hu/kapcsolat.html

Üdv
H. Zsolt

Lamb
2006-02-02, 09:21
Sziasztok!

Végigolvasva a témában az összes hozzászólást elgondolkodtam a dolgon. Tényleg szükséges lenne egy felelősségbiztosítás, mert mi van ha ... Aztán célirányosan végigolvastam megint, hátha kiderül hol, mikor, kivel. De kevéssel lettem okosabb. Legyen lakásbiztosításom? De igen kevese reptetek a szobában. :lol: Vagy legyek klubbtag? Lakásbiztosítással kapcsolatban felmerül a kérdés, fizettek-e már valakinek ez alapján káreseményre? :shock: Ez eddig nem derült ki. MMSZ. Megnéztem a honlapot. Egy üres lap szép képekkel, hivatkozások elérhetetlenek vagy üresek, érdemi információt nem tartamaz. Akkor minek van??????? Egy kezdő modellezőt biztosan nem fog becsábítani a klubba!!!!!!!!!!!!!!! Miért kell egy olyan országban élnem ahol mindent magamnak, magadnak kell elintézned, utánajárnod, ha erre létezik egy szervezet, aminek semmi mást dolga nem lenne mint az hogy a tagok élvezhessék a tagság előnyeit. Vagy ez kötelezően jár az élethez hogy legyen min mérgelődni? Esetleg ezt is a társadalombiztosító alapította pénzért semmit elvet követve????
Még egy dolog felvetődött bennem. Ha egyszer van egy MAGYAR MODELLEZő SZÖVETSÉG miért nem lehet a keretein belül kialakítani egy kárenyhítő alapot, ha már Magyarországon nincs egy tetves biztosító ami képes ezt a fajta kockázatot megfelelően kezelni. Ti fizetnétek + 200-300
forintot a kockázat átvállalásáért ha lenne egy alap ami garanciát nyújt a kár enyhítésére? Nem nehéz kialakítani egy ilyen rendszert, csak hozzáállás és szervezés kérdése az egész. Nem tudok egyetérteni azokkal akik most azt gondolják ez bonyolult, nehéz stb... Hozzáállás kérdése. Piramist is nehéz építeni, mégsem lehetetlen.

Tisztelt modellezőtársak!

Ezennel megalapítom a Nem Biztosított Modellezők egyesületét röviden NBM-et!

Szabályzat.

1. Elmegyük oda ahol nincs civilizáció, és még véletlenül se történhet semmi baj.
2. Ha véletlenül arra téved valaki, ne legyen ingó és ingatlan vagyontárgya, és különben is mit keres ott. (Rábeszélés a terület elhagyására 8 napon belül történő sérülésekkel megengedett, sőt szinte kötelező.)
3. A védett vad és madárállomány befogatjuk, kilövetjük, eltakarítjuk a helyszínről.
4. Nem mondjuk meg senkinek hogy mi célja van az egyesületnek, mit kell tennie, mikor, és miért.
5. A tagdíjat mindenkinek kötelezően be kell fizetnie, aki tag akar lenni, ha valami mégis történik, kap egy üzenetrögzítős telefonszámot, amire felmondhatja a bajait.
6. A tudomásunkra jutott baleseteket közreadjuk, hogy mindenki kárörvendő lehessen ne csak az aki szemtanu.
7. Minden tag kap egy kártyát, amire azt írunk amit szeretne.(Kap hozzá külön pénz ellenében szitázott kártyatartót.)
8. Szervezünk versenyeket, de nem adjuk közre mikor és hol, csak az eredményeket.

Ha valakinek van még ötlete, várom. :P

takacsj
2006-02-02, 10:33
Én is ekképp vélekedtem, de történt az utóbbi időkben néhány izzasztó dolog az autóm közelében.
-1. A "reptéren" parkolva egy kolléga az autómtól ~2 méterre csapta földbe a gépét. Ha betalál, akkor keletkezik némi kár.
-2. Szintén ugyanott egyik barátom pillanatnyilag irányíthatatlannak tűnő gépe a kocsim fölött ~50cm-rel húzott el. Kiló fölötti 6.5ccm-es gépről lévén szó, ettől is leizzadtam kissé.

Mivel három a Magyar igazság, egyenlőre nem merek kimenni a reptérre :x
(nem vagyok ám babonás).

Butyok
2006-02-02, 10:52
Mivel három a Magyar igazság, egyenlőre nem merek kimenni a reptérre :x
(nem vagyok ám babonás).

Vigyázzz! van még egy ráadás is :lol:

vmi
2006-02-02, 10:53
nos, egyreszt van az atuomon casco es a bank biztositotta az eletemet is,
hogy esetlegesen nyomorultan is tudjam fizetni neki a torlesztot a lakasra.
igy ha engem vagy kocsim megcsuknak tulkepp erre van biztositasom,
bar nyilvan nem ez a legkellemesebb eset a univerzum valogatott elmenyei kozul.

ezen kivul kotottem lakasbiztositast a kislakasomra az Aegonnal, aki beleirta jol a szerzodesemben a kiegeszito felelosseg biztositasba alapbol! (evi 1500 Ft kb.), hogy ha hobbizas kozben okozok kart, akkor is terit.
Versenyre ez nem jo. arra jo az MMSZ. de versenyre meg nem jarok.

ezen kivul tudomasul veszem (mi mast tehetnek), hogy aminek meg kell tortenni annak meg kell tortenni. ami meg mar megtortent az megtortent. es mivel rovid ez az eletem, nekem nincs idom 10 masodpercig sem bankodni, mert sietek:). azota boldog vagyok minden masodpercben. mi mast tehetnek?
a boldogsag kizarolag nezopont kerdese.

tovabbi kellemest, udv
vmi

Szab
2006-02-02, 11:20
A biztosítók egy speciális fogalom. Magyarországon meg még speciálisabb. Kell, mert néha kötelező a biztosítás, néha meg csak arra jó, hogy van kin kitölteni az ember első haragját, ha történik valami. Persze ki van fizetve rendesen, szóval senki ne érezze kellemetlenül magát, ha hosszú időn keresztül "rájár" egy biztosítóra, úgymond ügyet intézni :arrow: Ki van fizetve! Előre!

Ám, amíg nincs legalább egyetlen precedens értékű - teljes terjedelmében ismert és átlátható - ügymenet, addig bizony az egész csak szöveg. Olyan szöveg, amiből számtalan biztosító remekül megél...
Mert jól néz ki és jól hangzik a reklámban, hogy "mi ott állunk a háttérben" meg a "gondok oroszlánrésze a miénk" meg "biztosítjuk a nyugalmat" meg ki tudja még milyen marketinges baromságokkal szédítik a népet...

Ettől még semmi sem lesz másabb, csak szedik érte a pénzt.

A változás ott kezdődik el, amikor már üzletté fejlődik a kérdés (elsősorban a biztosító számára persze) Ez sajnos egyénileg intézve csak nyűg, minden biztosítónak, amit ha lehet be sem vállal. Akivel pedig személyesen találkozol majd egy esetleges ügyintézéskor, az csak egy "Gizike" akinek ha nincs megfelelő formanyomtatványa a Te esetedre, akkor bizony megszorul a fogaskerék az amúgy is gyatra gépezetben.

De ha már nem egyéni a megközelítés, hanem szervezeten belüli, akkor a biztosító is másként tárgyal a "jogi személyel" aki lehet egy egyesület, egy szakosztály, egy sportklub, vagy szövetség. Egyértelműen a csoportosulás jelenti azt a kulcsot, amitől a legtöbb biztosító "megnyílik", azaz hajlandó érdemben szóbaállni és a részletekről tárgyalni.

Az ingatlanbiztosításhoz kapcsolódó egyéni modellező-felelősségbiztosításhoz szerintem annyira sokváltozós egyenlet vezet, hogy egy esetleges káresemény bekövetkeztekor a biztosító ezer meg ezer okot találhatna, amiért nem biztosít Téged, az otthonodtól távol, egy mezőn parkoló gépkocsiba zuhant repülőddel...

Sok korábbi észrevételhez, hozzászóláshoz kapcsolódva, az a gyakorlatias meglátásom, hogy csakis csoportba, "jogi személybe" tömörülve lehet eredményt elérni. Ezért is nagy a MMSZ felelősége a kérdésben, mert az előző gondolatmenetet továbbvezetve az MMSZ-nek igenis már van némi "hatalma" a biztosítók felett, hiszen egy jó nagy adag potenciális ügyfelet tömörít! Így aztán egy kölcsönösen kompromisszumos, mindkét fél számára megfelelő biztosítási gyakorlat kialakítása igenis feladat, ami gyakorlatilag szintén ki van fizetve, hiszen a tagok fizetik a tagdíjat.

Az egyéni, magán biztosítást több biztosítós ismerősön keresztül végigérdeklődtem, és azt kell mondjam: meddő, halott ügy! Bármelyik biztosító bármit mond is, nincs rá gyakorlat, így nincs részletesen ismert ügymenet, ami alapján más - újonnan érkező ügyfél - is el tudna indulni.

Megoldás: csatlakozni bármilyen olyan - biztosítást kínáló - modellező szervezethez, ahol már többedmagaddal állsz a biztosítóval szemben, ahol már előzetes tárgyalások és szerződések alapján van valami normatíva ami követni lehet egy-egy káresemény kapcsán.

Sallala
2006-02-02, 11:52
Ecdragon, nem kaptam választ a kérdésemre!
(Lehet, rosszul kérdeztem?)

Úgy emlékszem, ebbena toiban arról volt szó, hogy káresemény esetén fel kell hívni valakit, aki valamiféle naplóban feljegyzi, hogy nekem aznap edzésnapom volt. Mivel az MMSZ biztosítás csak edzés és versenynapokon él.

Ez így kicsit nem tetszik. De még mindig jobb, mint a biztosítók. (Az alapján, amiket írtatok róluk modellbiztosítás ügyben).

Gondolom meg van szervezve, hogy az a telefon., amit hívni kell mindig az ügyeletes kollégánál legyen. De mi van, ha mégsem tudom elérni az illetőt? Mi van, ha elszabadul a vitorlázóm, és harmadnap hívnak telefonon, hogy a repülőm egy szélvédőben landolt. A feljegyzés visszamenőleg is megtörténhet?

Na mindegy. Megfogadtam a tanácsod, felkerestem az MMSZ-t. A megadott oldalon látható címre írtam e-mailt. Kértem tájékoztató anyagot elektronikus formában. Illetve ha ez nem áll rendelkezésre, megkérdeztem, személyesen kinél lehet érdekődni....

Ha jön válasz, megírom.

rcdragon
2006-02-02, 12:19
Sziasztok!

Végigolvasva a témában az összes hozzászólást elgondolkodtam a dolgon. Tényleg szükséges lenne egy felelősségbiztosítás, mert mi van ha ... Aztán célirányosan végigolvastam megint, hátha kiderül hol, mikor, kivel. De kevéssel lettem okosabb. Legyen lakásbiztosításom? De igen kevese reptetek a szobában. :lol: Vagy legyek klubbtag? Lakásbiztosítással kapcsolatban felmerül a kérdés, fizettek-e már valakinek ez alapján káreseményre? :shock: Ez eddig nem derült ki. MMSZ. Megnéztem a honlapot. Egy üres lap szép képekkel, hivatkozások elérhetetlenek vagy üresek, érdemi információt nem tartamaz. Akkor minek van??????? Egy kezdő modellezőt biztosan nem fog becsábítani a klubba!!!!!!!!!!!!!!! Miért kell egy olyan országban élnem ahol mindent magamnak, magadnak kell elintézned, utánajárnod, ha erre létezik egy szervezet, aminek semmi mást dolga nem lenne mint az hogy a tagok élvezhessék a tagság előnyeit. Vagy ez kötelezően jár az élethez hogy legyen min mérgelődni? Esetleg ezt is a társadalombiztosító alapította pénzért semmit elvet követve????
Még egy dolog felvetődött bennem. Ha egyszer van egy MAGYAR MODELLEZő SZÖVETSÉG miért nem lehet a keretein belül kialakítani egy kárenyhítő alapot, ha már Magyarországon nincs egy tetves biztosító ami képes ezt a fajta kockázatot megfelelően kezelni. Ti fizetnétek + 200-300
forintot a kockázat átvállalásáért ha lenne egy alap ami garanciát nyújt a kár enyhítésére? Nem nehéz kialakítani egy ilyen rendszert, csak hozzáállás és szervezés kérdése az egész. Nem tudok egyetérteni azokkal akik most azt gondolják ez bonyolult, nehéz stb... Hozzáállás kérdése. Piramist is nehéz építeni, mégsem lehetetlen.

Tisztelt modellezőtársak!

Ezennel megalapítom a Nem Biztosított Modellezők egyesületét röviden NBM-et!

Szabályzat.

1. Elmegyük oda ahol nincs civilizáció, és még véletlenül se történhet semmi baj.
2. Ha véletlenül arra téved valaki, ne legyen ingó és ingatlan vagyontárgya, és különben is mit keres ott. (Rábeszélés a terület elhagyására 8 napon belül történő sérülésekkel megengedett, sőt szinte kötelező.)
3. A védett vad és madárállomány befogatjuk, kilövetjük, eltakarítjuk a helyszínről.
4. Nem mondjuk meg senkinek hogy mi célja van az egyesületnek, mit kell tennie, mikor, és miért.
5. A tagdíjat mindenkinek kötelezően be kell fizetnie, aki tag akar lenni, ha valami mégis történik, kap egy üzenetrögzítős telefonszámot, amire felmondhatja a bajait.
6. A tudomásunkra jutott baleseteket közreadjuk, hogy mindenki kárörvendő lehessen ne csak az aki szemtanu.
7. Minden tag kap egy kártyát, amire azt írunk amit szeretne.(Kap hozzá külön pénz ellenében szitázott kártyatartót.)
8. Szervezünk versenyeket, de nem adjuk közre mikor és hol, csak az eredményeket.

Ha valakinek van még ötlete, várom. :P

Azthiszem mégsem figyelmesen olvastál!
Az oldal valóban minimum hiányos, de azért mert most van feltöltés alatt.
Ne keverjük a klub és MMSZ tagságot, nem azonos fogalmak.
Elérhetőség: érdekes számomra és azok számára akik meg akartak valamit tudni + a kb 1100 regisztrált modellező számára elérhető!
Természetesen előfordulhat, hogy pill nincs aki felvegye abból az 1,5 alkalmazottból akire hárul minden feladat. De olyamnmég nem volt, hogy 1 napon belül valakivel telefonon vagy e-mailben ne sikerült volna kommunikálni.
Van olyan biztosító ami képes ezt a kockázatot kezelni! Ezt írtam, ezért van szerződése a szövetségnek is. Ezzel a kockázati alap kérdését asszem tisztáztuk. Mellékesen az összes hazai sportoló ugyan azzal az NSSZ kártyával rendelkezik. Az olimpikontól a szánhajtóig.
Sem klub sem senki nem fog magától rájönni, hogy téged kell megkeresni.
A közértes sem csönget este, hogy üres e a hűtő. Ha otthon a fészerben születik egy gyerek és nem jelented be, soha nem lesz személyi igazolványa, de TB kártyája sem. Ha már egyszer jelezted érdeklődésedet akkor már tudnak rólad.

Nemtudom a repülősök hogyan intézik pl a versenyeredmények publikálását, de pl a BMK-ban látom (mint főleg repülős klub) kifüggesztve és az autósokat is látom számtalan oldalon pl www.rcauto.hu .
Plussz minden klubvezető megkapja az éves versenytervezetet.
Ez nem tilos senkinek sem. pl itteni panaszkodás helyett lenet csinálni.
A klubboknak sem tilos az internetre kitenni, de had döntsék el, hogy a saját szabadidejüket a saját igényeiknek megfelelően töltsék el.
Te melyik klubban érdeklődtél?

Amikor mi klubot akartunk alapítani - mert céljaink eléréséhez szükségessé vált - akkor valahogy sikerült elérnünk a szövetséget, megtaláltuk a cégbíróságot, ügyvédet, önkormáyzati sportosztályt, a Budapest név használatához a Fővárosi Közgyűlést. Mondjuk nem itt a fórumon panaszkodtunk. De lehet ha ezt tettük volna hamarabb célbaérünk. Vagy mégsem?

Üdv

H. Zsolt
ui.: a modellezés szabadidős tevékenység. Mindenki magának vagy mindannyian magunknak csinál/ja/juk! Kivéve azt a pár gyogyóst aki másoknak próbál segíteni a saját szabadidejében és pénzén. Nincsenek fizetett szolgáltatások.

Lamb
2006-02-02, 14:26
Sziasztok!

Kedves RcDragon!

Igazad van fogalmazási zavarok voltak a leírtakban, ezeket javítom.

1. Klubtag helyett olvasson mindenki csak tagot.
2. Az MMSZ lapja csak azért nem tartalmaz az elérhetőségen kívül semmit, mert most töltik fel.
3. Létezik biztosító mely képes ezeket a károkat kezelni.???

De.

2 éve próbál pár HOBBImodellező rájönni arra, miként lehetne egy esetleges károkozást olcsón megúszni. Logikusan a biztosítókra gondol minden HOBBImodellező, (mert a skylady word championt még nem írták ki, ezért csak merő szórakozásból riogatja a sporttársakat.) de a biztosítóknál ezen a téren sem ügyrend sem precedens érték NINCS. Továbbgondolja a helyzetét, keressünk egy érdekszervezetet, mely lehetőséget teremthet, jogában áll, képes, ezt az érdeket képviselni, estleg kezelni, ne adj isten szervezni. Elmegy egy klubba, vagy szervez egyet, és megkeresi a helyi, megyei, országos szervet, térdenállva zokogva, ugyan tegyen valamit eme anomáliák tisztázására. Országos Nagydolog válasza a következő: " Lépj be hozzánk, kapsz nevet, hátteret, van biztosítónk, van telefonszámunk ha baj van. Nincs kapacitásunk, nincs ráhatásunk a dolgokra, nincs hálózatunk, nincs szervezetünk. Csak nevünk van, MAGYAR MODELLEZőK SZÖVETSÉGE. Fontos lenne megjegyezni azt a tényt hogy csak akkor figyelünk rád ha versenyszerűen modellezel, vagy legalább profi szánhajtó vagy hátadon egy easy starral.

Azt írtad ~1100 tagot számlál eme szevezet. Én úgy gondolom hogy ezeknek az embereknek a családja is érdekelt, tehát legrosszabb esetben is ~2200 emberről beszélünk, akiknek egy jelentős része soha semmilyen versenyen nem fogja képviselni az országot, de szeretik amit csinálnak, és megnyugvás lenne számukra ha a 6 éves Kovács Pistike ugyanolyan "felelősséggel" nyargalászhatna a SPADja után mint aki extra300-al 3D-zik felettük.

Az az érzésem hogy nem igazán tiszta mit jelent a MAGYAR MODELLEZőK SZÖVETSÉGE. A társadalom azon rétegét képviselni, akik ezzel a tevékenységgel valamilyen kapcsolatban állnak. Felelősségteljes munka ez, hiszen sok ember érintett benne. Felelősségteljes munka ez mert sok ember érdekét kell szem elött tartani. Felelősségteljes munka ez mert ezek közül kerülnek ki azok a profi sportolók is akik a MAGYAR MODELLEZÉST képviselik.

Úgy gondolom hogy a mostani gyakorlat egy klubbot takar nagyban és nem egy szervezetet. A profi sportolók mellé járna egy profi management, és szervezőgárda, de persze ezeket meg kell fizetni. Ha ez így lesz talán nekünk amatőr modellgyilkolóknak is lesz némi esélyünk hatásos és hathatós segítségre. Sajnálom azt a másfél embert akinek a vállát nyomja ennyi ember terhe. (Ebben sajna nem volt semmi irónia. :( ) Valamint nagyra értékelem azoknak az erőfeszítéseit akik megpróbálnak akár a saját idejükből és pénzükből áldozni erre. De ez is csak azt erősíti bennem hogy valami (bűzlik Dániában?) nincs jól ebben a rendszerben.

Tessék mondani nincs szükség olyan emberekre akik előrelátóan próbálnak felkészülni a modellezés árnyoldalaira? Vagy nem érdekes hogy üres a hütő?

A célom ezzel az irománnyal csak annyi, hogy végre kimozuljon a holtpontról ez a biztosítási kérdés. Legyen tiszta és világos álláspontja a szövetségnek, melyet az amatőr modellezők is el tudnak fogadni, mert ahogy többen is írták erre csak egységben lehet
megoldást találni.

Kosztandi József

rcdragon
2006-02-02, 23:36
1, Van olyan biztosító ami képes ezt kezelni. Jelenleg mint írtam 2db.
2, A regisztrált modellezők nagyrésze nem versenyzik.
3, A pénz amiből profibb (főállású) menedzsment stb lehetne a létszámtól függ. Pillanatnyilag a kutyás szánhajtók szövetségében többen vannak mint nálunk (modellezés). A szövetség erőfeszitéseinek jelentős részét azon pályázatok kötik le amiből a létfenntartáshoz szükséges anyagiakat előtudja teremteni, ill. némi támogatást tud nyújtani a tagszervezetek (klubok) irányába. Persze mi modellezők azt is mondhatnánk, hogy több pénzt adunk össze saját szórakozásunk "konfortosabbá" tételére, vagy akár egy főállású menedzsment finanszírozására, de nem mondjuk. Vagy mindenki hozzátehetné amit tud, időt, energiát, kapcsolatokat és kétkezi munkát. De ezt sem teszzük.
Csak várjuk a mannát. :(

Zsolt

rcdragon
2006-02-02, 23:59
Kedves Konsztandi József!

Ha megkeresel pl email-ben au info@rcdragon.hu-n, szívesen megszervezem, hogy lehetőséged legyen résztvenni a szövetség munkájában és ott előadni illetve megvalósitani ötleteidet. Biztos vagyok benne, hogy TE előrébb tudnád mozdítani a hazai modellezés ügyét és szívesen tennél modellezőtársaid és a saját érdekedben.
Kérlek segíts!
Mi nagyon sok pénzt, időt energiát fektetünk az elmúlt pár évben a modellezés (esetemben autó) körülményeinek, pályáknak, termeknek, biztosításnak, elismertségnek, klubunknak stb az elérésébe. (mondjuk a biztosítás kérdését kb 1 hét alatt megoldottuk, a 2 év megoldás nélkül minimum nem hatékony)
Valószínüsítem azért nem lehetetlen dolgokról van szó, csak nem azt kellene irni, hogy mi nincs, hanem: Ezt így és így csináltam(tunk) meg. Ezt és ezt tervezem a hétre, hónapra, évre. Addig megyek valami után amíg kielégítően meg nem oldódik. Lehet már van, csak nemtudok róla, vagy rossz helyen keresem. Ha nincs akkor adott a feladat mit kell megoldani.

Részemről ezzel lezártnak tekintem az ügyet, hiszen már mindenki tudhatja hol tud biztosítást kötni kedvenc tevékenységére.

Üdvözlettel:

Horváth Zsolt
info@rcdragon.hu

Lamb
2006-02-03, 01:20
Sziasztok! Szia Zsolt!

Amiket leírtál elfogadom tényeknek, nem vitatkozom ezekkel kapcsolatban.

Ez egyfajta alternatíva a problémára. De nem megoldás. 2 év alatt sokan sokféleképpen elmondták, leírták, mit tartanának elfogadhatónak.

1, Van olyan biztosító ami képes ezt kezelni. Jelenleg mint írtam 2db.

Szerintem nem elfogadható az a bürokratikus rendszer amit most megpróbál elfogadtatni velünk a szövetség. Miért kéne edzésnaplót vezetnem, ha regisztrát tag vagyok, és fizetem az éves tag és biztosítási díjat?
Miért kéne egy jogilag nagyon is támadható módszert használnom ahhoz hogy igénybe vegyem ezt a szolgáltatást?
-(És ez továbbra is úgy működik, hogy baleset esetén fel kell hívnom a megfelelő személyt mobiltelefonon, és akkor edzésnapnak nyilvánítják a repítésemet? - irta Sala

Miért kéne egy biztosítóval egyezkednem, ha ezt esetleg meg tudom oldani saját hatáskörön belül? (Kárenyhítési alap létrehozása. Nem több mint egy könyvelési tétel. A befizetett összegből lehet fizetni a károkat, és ez mindent felőlelhet, még a légi karambolt is. Pistikét is. Stb...) E mellett lehetőséget teremthetek a tagság biztosítóval való könnyebb kontaktusában is.
Biztosan nem ez az egy és üdvözítő megoldás létezik, de ez egy konkrét példa, mely mérlegelhető, kidolgozható.

2, A regisztrált modellezők nagyrésze nem versenyzik.

Csak azért válasszam ezt mert nincs más? Ez szomorú. :cry:

3, A pénz amiből profibb (főállású) menedzsment stb lehetne a létszámtól függ. Pillanatnyilag a kutyás szánhajtók szövetségében többen vannak mint nálunk (modellezés). A szövetség erőfeszitéseinek jelentős részét azon pályázatok kötik le amiből a létfenntartáshoz szükséges anyagiakat előtudja teremteni, ill. némi támogatást tud nyújtani a tagszervezetek (klubok) irányába.
Azt hiszem ez a 22-es csapdája. Nincs tagság, nincs pénz. Nincs pénz, nem tudunk a tagoknak semmit nyújtani. És ha nincs tagság, nincs pénz.
Ha nem dolgozom, nem lesz pénzem. Ha nincs pénzem, nem tudok elmenni dolgozni. ÉS NEM LESZ PÉNZEM!
Lehet hogy csak én látom a párhuzamot?
Nem hiszem.
Miért nem próbál a szövetség megkeresni mindenkit aki modellezik azzal az egyszerű ténnyel hogy létezik felelősségbiztosítás, gyere ide elmondom miről szól? Lépj be, fizess tagdíjat, leveszem a válladról a bürokratizmus szinte minden terhét. Tudod egy jó közértes ha nincs vevője házhozszállít!
Léteznek a világban olyan szakkörök, melyek csak azért üzemeltetnek egy üzletet, hogy el tudják látni a tagokat azokkal az eszközökkel, anyagokkal, melyeket a szakkör résztvevői felhasználnak. Nem jótékonykodnak, tisztán üzleti vállalkozás, mégis mindenki jól jár. És ez csak egy példa. Pénzre pályázni nagyon nehéz, és csak erre bazírozni egy országos szövetség pénzügyi stratégiáját úgy gondolom elég felelőtlen dolog. Ezt max arra szabadna használni, hogy a jelentősebb beruházásokat könnyebben lehessen elvégezni.(Infrastruktúra a klubboknál, Európai és Világversenyek rendezése, örömrepülés május 1-én, stb...)

Persze mi modellezők azt is mondhatnánk, hogy több pénzt adunk össze saját szórakozásunk "konfortosabbá" tételére, vagy akár egy főállású menedzsment finanszírozására, de nem mondjuk. Vagy mindenki hozzátehetné amit tud, időt, energiát, kapcsolatokat és kétkezi munkát. De ezt sem teszzük.
Csak várjuk a mannát. :(
Mi modellezők azt is mondjuk, hogy adnánk többet is, csak az célokat szolgáljon, ne csak egy pénzkazetta tartalma legyen a majd kitaláljuk hogy mire költjük kategóriában.
És mi modellezők hozzátesszük amit tudunk, de ezek csak lokális próbálkozások, az eredményekhez szükség lenne egy jól átgondolt, kivitelezhető, átfogó tervre, amihez szükség lenne a Magyar Modellezők Szövetségére.

A végszó teljesen igaz, tényleg várjuk a mannát!

rcdragon
2006-02-03, 08:48
Jó várakozást!

közben - az időbe úgyis belefér - egy kis olvasnivaló, hogy mások addig mit is csinálnak:

Esze cikke:
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=14259&postdays=0&postorder=asc&start=105

Nem sokára lesz MMSZ küldöttgyűlés! Légyszíves gyere el és tárd a küldöttek (klubvezetők, szakágvezetők, túl lelkesek) elé mit kellene és hogyan tenniük!
Szivesen elintézem a lehetőséget!
Szerintem ez egy igen kiváló lehetőség lenne a számodra! Ne halaszd el kérlek!

Üdv
Zsolt

Lamb
2006-02-03, 10:27
Sziasztok! Szia Norbi!

Elolvastam a küldött linket, és ismét csak sok megerösítést találtam a hozzászólásokban.
Voltak benne érvek és ellenérvek, de le kell szögezni, ez egy valós probléma, ami még mindíg megoldásra vár. Vannak akik változást akarnak és úgy gondolják ez megvalósítható, és vannak akik változást szeretnének de úgy gondolják ezek szinte megvalósíthatatlanok.
Ám egy dologban egyetértenek. Megújulásra van szükség.

A meghívást szívesen elfogadom, ígérem felkészülten, és tervekkel a tarsolyomban fogok megjelenni. Ha ezzel segíthetek és lehetőségem lesz rá szívesen megosztom mindenkivel aki kíváncsi rá, nem zárkózom el a vitára bocsátásától sem, hátha együtt okosabbak leszünk.

Félre ne értse senki, nem egy világmegváltó ifjú titán, vagy II.-dik Jézus jelölt vagyok, hanem nyitott szemmel járó utópisztikus jövendölésektől mentes realista.

Norbi!
Megköszönném ha megkeresnél időpontegyeztetés végett, az elérhetőségemet pü-ben küldöm.

Lamb
2006-02-03, 10:30
Bocsáss meg Zsolt hogy lenorbiztalak! :oops: :oops:

Szóval kedves Zsolt!
Ezúton megkövetlek!
Pü megy.

asso
2006-02-25, 15:13
Még egy bíztosító!
Természetesen az ügyintéző kapásból elutasított azzal, hogy az illetékes osztály szerint nem vonatkozik a modellező tevékenységre a felelőségbiztosítás. Mikor kértem az illetékes osztályt az alábbi levelet kaptam.

Dátum: Mon, 6 Feb 2006 14:06:12 +0100
Feladó: "Opelcz Péter" <Peter.Opelcz@groupama.hu>
Címzett: asso@freemail.hu
Tárgy: RE: Paskai Ferenc

Tisztelt Paskai Úr!

Amennyiben a kérdése arra vonatkozik, hogy egyesületi kereteken kívül hobby tevékenységként modellezik és ezzel kárt okoz egy idegen 3-adik személynek, akkor a lakásbiztosítás mellé kötött kiegészítőfelelősségbiztosítás ezt a károkozást megtéríti-e, akkor a válasz igen, amennyiben ezért a Ptk. alapján kártérítési felelősséggel tartozik.

Tisztelettel: Opelcz Péter
lakásbiztosítási oszt. vez.
Üdv. Asso

Jocek
2006-03-10, 23:11
Sziasztok!

Szeretném megerősíteni a fenti véleményt. Ma a biztosítási ügynököm :) :) segítségével utánajártam kicsit a dolognak és átrágtam magam néhányszor a biztosítási szerődés dokumentációin is.
Először is szeretném leszögezni, hogy lakásbiztosításról beszélek. Az én lakásbiztosításom az UNION biztosítónál van. A következő áll benne:
"Kiegészítő magánemberi felelősségbiztosítás ingóságbiztosításhoz:
Külön díj megfizetése ellenében megtéríti a biztosító azokat a szerződésen kívűl harmadik személynek okozott károkat, melynek során a károsúlt élete, testi épsége vagy egészsége károsodik, illetve vagyontárgyaiban kár keletkezik, amelyekért a biztosított mint:
.....
2.4 nem hivatásszerű (hobbiból űzött) sporttevékenységet végző (kivéve a vadászati és versenysportot), a magyar jog szabályai szerint felelősséggel tartozik"
Mindez csak abban az esetben érvényes, ha a lakásbiztosítási szerződést ingóságokra is kiterjesztem. (nekem ki van:) ) Ekkor azonban 3mió forintig egész Európa területén, vagy 6mió forintig az egész világ területén térítik a kárt. A kettő között az a különbség, hogy a második variáció valamivel többe kerül. Ennek összege azonben elsősorban a biztosított ingatlan paramétereitől és az ingóságok értékétől függ, szóval ezt fölösleges ideírnom, mert mindenkinél más lehet.
Asszem részemről nem leszek MMSZ tag, mert számomra a kérdés ezzel megoldódott. (mivel versenyszerűen nem modellezek)
Persze akinek nincs lakásbiztosítása, annak ez nem járható út, ha csak nem az ő nevében kötik pl. a szülei lakására, stb.
Viszont akinek van lakásbiztosítása, annak javaslom, hogy böngéssze át a biztosítási feltételeket, különös tekintettel a kiegészítő felelősségbiztosításra, azon belül is a hobbiszerű sporttevékenységre.

Üdv
Jocek

bgeza
2006-03-30, 18:42
Kedves Sporttársak,
Akkor lapozzatok vissza ide:
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=1318&postdays=0&postorder=asc&start=75
bgeza 2005. feb. 08-i bejegyzéséhez, ahol a Generali Providencia által kiállított biztosítási igazolás látható.

Jocek
2006-03-31, 08:52
Szia bgeza!

Én már elküldtem az igazolásodat a biztosítómnak és telefonon azt mondták, hogy semmi probléma, kiállítják és leküldik levélben. Azóta meg is érkezett, csak épp nem ugyanezzel a szöveggel, hanem a fentebb idézett biztosítási feltételeknek másolták bele a lényegét. De ez lagalább már felmutatható egy rendezvényen, nem kell az egész szerződést elcipelnem. (Persze versenyre ez nem jó, de én nem versenyzem) Ettől a biztosítás még ugyanúgy érvényes az általunk űzött tevékenységre (kivéve versenysport), mindenféle kg megkötés nélkül a világ egész területén 6Mio forintig.
Azért még futok egy kört, hogy hátha megkapom ugyanezzel a szöveggel is.

Üdv
Jocek

bgeza
2006-03-31, 12:33
Szia Jocek!
Gratula! Akkor Neked jobb biztosításod van, mert én csak 3 MFt-ig kapok fedezetet. Biztos lehetne növelni a keretet, ha futnék még vele 1-2 kört.

Jocek
2006-03-31, 12:39
...az én biztosításomban úgy van, hogy két kategóriát választhatsz. Az egyik olcsóbb, a másik meg nyilván drágább. :roll: Attól függően, hogy melyiket választod, más biztosítási feltételek tartoznak hozzá.
A felelősségbiztosítás az olcsóbbnál "csak" Európára érvényes és 3Mio HUF-ig.
A drágábbnál (ez van nekem) az egész világra érvényes és 6Mio HUF-ig.

Üdv
Jocek

sarosis
2006-04-03, 20:17
Üdv.

Egy újabb eredmény. Szerintem ez a fórum "sikere", mikor a Generali-s hasonlót bemutattam a Hungáriánál két nap alatt megkaptam. :P

http://www.kepfeltoltes.hu/thumb/060403/1132743785Hung_ria_biztos_t_s_www.kepfeltoltes.hu_ .jpg (http://www.kepfeltoltes.hu/view/060403/1132743785Hung_ria_biztos_t_s_www.kepfeltoltes.hu_ .jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

bgeza
2006-04-04, 15:04
Sztem a többi biztosítónak is mind meg kell lépnie ezt, ha akarják az ügyfelek bizalmát.
:D :D :D

zskoszik
2006-04-06, 14:37
Sziasztok!

AEGON-nál is hasonló értelmű választ kaptam.

üdv

Zs

Szab
2006-04-06, 21:38
Azthiszem, hogy a modellezőtársadalom utóbbi rohamos bővülése (hígulása) folytán elérte azt a kritikus tömeget, amelytől már a biztosítótársaságok statisztikai-táblázatoktól megrészegült számmisztikusai úgy ítélték meg a helyzetet, hogy eljöve a nagy pillanat, amikor új piaci szegmensből eredő pénzfolyam terelődhet az ő pénztárcájukban végződő gyűjtőhelyre...

Mindegy is, hogy mi az ok, az okozat egész jól hangzik...

Jocek
2006-04-07, 08:32
Szia Szab!

Rosszul látod a dolgot, ez az eredmény nem annak tudható be, hogy növexik a modellezők száma. A fentiekben tárgyalt igazolást azért adják ki a biztosítók, mert ez eleve benne szerepel a felelősségbiztosításban!! Tehát már évek óta létezik ez a forma és a jelen igazolás csak konkretizálja az amúgy is meglévő feltételt.
Én két nagy előnyét látom egy ilyen igazolásnak! 1. Biztos lehetsz benne, hogy van biztosításod és nyugodt vagy ezt a dolgot illetően (Ellentétben az MMSZ, biztosítással ahol még mindíg vannak fehér foltok. Bár ez hamarosan valszeg megoldódik, mert ha minden jól megy akkor megkapom az MMSZ-nél köthető biztosítás szerződési feltételeit és akkor már tisztán látunk.) 2. Ha részt veszel egy rendezvényen (nem verseny!!) ahol a biztosítás megléte a feltétel, akkor nem kell az egész biztosítási kötvényt meg a szerződési feltételeket magaddal cipelni, hanem felmutatod ezt az igazolást és a rendezők számára is világos lesz, hogy a biztosítás kérdése részedről rendezve. Persze ez hivatalos versenyre nem érvényes, úgyhogy aki versenyeken (nem egyszerű rendezvény, vagy összejövetel, hanem verseny!) akkar részt venni, annak továbbra is szüksége van az MMSZ-es biztosításra, mert arra a fentiekben tárgyalt felelősségbiztosítás (mint az az igazolásban olvasható is) nem nyújt fedezetet.

Üdv
Jocek

sailor
2006-04-14, 22:15
Sziasztok!

Ilyen biztosítást csak az MMsz-en kereszül lehet kötni. Általában egy klubbon kersztül, de egyedi esetben lehet valaki közvetnenül MMsz tag is.

Jocek
2006-04-15, 00:03
Szia!

Ez végül is logikusnak tűnik. Ha már az MMSZ alá tartoznak a versenyek (és így a felelősség is) jogosnak tartom, hogy ők tartásk kézben az erre vonatkozó biztosítást is.
A probléma épp az, hogy mi van azzal a sok (szerintem legalább 70-80%) modellezővel akik nem versenyszerűen űzik ezt a sportot? Szerintem pont ők azok, akik "szervezetlenségükkel", tapasztalatlanságukkal sokkal nagyobb valószínűséggel okozhatnak balesetet. De mint láthatod a fentiekben, erre is van már megoldás. Kár, hogy ez nem mindenki számára elérhető (lakás kell, biztosítással)!

Üdv
Jocek

Ikarosz
2006-10-03, 23:01
Sziasztok!
Mivel jómagam is érintett vagyok e témában és keresem az ésszer&#251; megoldást a biztosításra, erôt vettem magamon és teljes terjedelmében elolvastam a 9 oldalnyi hozzászólást.

Megdöbbentô, hogy ezidáig senki sem akadt, aki szólt volna a szövetség egyik illetékesének, hogy kritizálják, cikizik, uram bocsá pénznyelô automatának tekintik ôket. Ha netán mégis kaptak volna efféle infót és ennek ellenére sem keresték a modellezôk szélesebb rétegével (azaz velünk fórumozókkal) a kapcsolatot, akkor több nagy hibát is elkövettek:

1. Sokunkat megerôsítettek abban a hitünkben, hogy nem ôk vannak értünk, hanem pont fordítva,
2. Egy egyszer&#251; válasz megtagadásával elvesztették a hitelesség és szavahihetôség látszatát,
3. Hallgatásukkal elérték, hogy a hobbimodellezôk saját utukat járva hódoljanak a szenvedélyüknek és ne egy szövetségbe tömörülve erôsítsék a modellezô társadalom érdekérvényesítô szerepét,
4. Elszalasztották egy országos szint&#251; regisztrált (szervezett keretek között tevékenykedô), s emiatt legalább alapfokon ellenôrizhetô tagság építésének lehetôségét,
5. Részben érdektelenné tették a klubtagság iránti igényt, ami a kezdôk esetében potencionális veszélyforrás is lehet egyben. (oktató nélküli reptetések, próbálkozások..., az alapvetô repülési szabályok ismeretének hiánya)
6. Lehet, hogy ezzel már messze megyek, de a XXI. században a klub és szövetség építés is marketinges munka. Az idôsebbek szakmai tapasztalatára építve napjaink marketing és PR eszközeivel kellene bizalmat és belépési készséget generálni. Ez úgyvélem közös érdek lenne...

Abból amit eddig leírtatok én a fenti következtetésekre jutottam.
Természetesen nincs semmi jogalapom a kritikára, hiszen magam is kezdônek számítok, ugyanakkor a szövetség szempontjából potencionális jelöltként egy vagyok a sok, – hasonló kétségek között örlôdô és ezidáig nyílt, egyenes választ nem kapó – modellezô közül.
Gyanítom nem mi vagyunk a hibásak ebben.

Bocsánat a túl hosszúra sikeredett hozzászólásért és azért, hogy egy kicsit túlléptem az alaptémán, de – a korábbiakban olvasottak alapján –úgy érzem nem lesz addig érdemi elmozdulás, amíg a szemlélet és a hozzáállás nem változik! ...és errôl én felelôtlen szószátyár BIZTOSÍTHATLAK benneteket...

Ikarosz
2006-10-05, 17:14
Egy jelentôs haszna volt a sok hozzászólás átböngészésének:
Mint ahogy pár hozzászóló esetében már bebizonyosodott, az én lakásbiztosításom is fedezetet jelent a harmadik félnek okozott kárra.
Ez az Uniqa biztosító.

Készségesek és segítôkészek voltak! (az irodavezetô fél órán belül leegyeztette a központ termékmenedzserével a dolgot és visszahívott a jó hírrel)

Kell ennél több egy hobbimodellezônek?

cbruder
2006-10-05, 18:26
Legalabb vette valaki a faradtsagot es utana is nezett a dolognak !!

Tehát mégsem CSAK az u.n. "Szövetseg"-en keresztül lehet biztositast kötni .... 8)

Annak a kedves kis "csapat"-nak pedig (....Kell a fenének = 8%....) nem ártana egy kissé magukba szállniok és talán egy ici-picit elmélázniok azon, hogy akar egy Depron-, vagy egy szar kis kinai kütyü is siman átüti egy kocsi (automobil) oldalat, nézök avagy gyerekek fejét, házablakokat, etc...... még a falu szélén is......:idea:

Talan mégis csak megérne évente pár ezer Ft-ot a móka, nem ???? ....... :shock:

.

Ikarosz
2006-10-17, 08:29
Annyi szó esett már az egyesületrôl, sokan elmarasztalták és volt aki védte is ôket. Gondoltam – fô a bizonyosság – jómagam is megkeresem ôket biztosítás ügyben.
Október 5-én küldtem el egy mailt a weblapjukon található címre.
Leírtam, hogy „magánzóként” szeretnék nem versenycélúan modellezni, de így is fontosnak tartom, hogy biztosítással is rendelkezzek. Tanácsot kértem tôlük.
...a válasz azóta is várat magára.
Korábban említettem, hogy a potenciális tagjelöltek toborzása ma már PR feladat (is). Úgy tünik, hogy ott az elérhetetlen elefántcsont toronyban ezt még nem vették észre...

Ikarosz
2006-10-17, 08:33
Bocsánat, az imént rossz volt a szóhasználat. Természetesen nem egy egyesületrôl, hanem a MMSZ-rôl volt szó.

Sallala
2006-10-17, 10:00
Írjál nekik újra!
Elsőre az én levelem is elkallódott, de másodjára minden jól ment. Megkaptam a kitöltendő papírokat e-mailen, mikor személyesen bementem már készen volt minden, csak át kellett vennem.
Vagy egyszerűen hívd fel Harmath Andor urat, ő intézi.

Ikarosz
2006-10-17, 11:19
Megtörtént, elment másodszor is a mail.
A többit pedig majd meglátjuk...

Füligjimmy
2006-10-17, 12:36
Ikarosz!

Nekem elsőre sikerült mindent elintézni.
Harmath úrban egy korrekt embert ismertem meg.
igaz, PR munkát nem végeznek, de amit tud, mindent elintéz.

Ikarosz
2006-10-17, 13:10
Egy ilyen véleményre vártam tíz oldalon át! (mert én lelkiismeretesen átolvastam az egész gittrágást...)
Számomra valahogy érthetetlen volt, hogy a „háta mögött” egy elérhetetlen és csaknem személytelen szervezetet szapulunk. Jó, hogy végre személyes tapasztalaton alapuló vélemény is íródott.

Emellett természetesen –válaszra várva – megmaradt pár alap dilemma, miszerint:
– Létezik-e élet a klubokon kívül?
– Pontosítok: csak a klubtagság kiváltsága-e a MMSZ tagság+az általuk kínált biztosítás?
– Konkrétan mire is nyújt fedezetet az a biztosítás, feltéve, hogy nem akar versenyezni valaki, csak arra alkalmasnak tünô külterületeken önmagában reptetni?

Talán egyszer ez is kiderül!

Tomcat
2006-10-17, 14:00
Hello Ikarosz Kolléga,

A kérdéseidre megpróbálok válaszolni:

– Létezik-e élet a klubokon kívül?
– Pontosítok: csak a klubtagság kiváltsága-e a MMSZ tagság+az általuk kínált biztosítás?
– Konkrétan mire is nyújt fedezetet az a biztosítás, feltéve, hogy nem akar versenyezni valaki, csak arra alkalmasnak tünô külterületeken önmagában reptetni?

Szóval:
- A Klubon kívül természetesen létezik élet. ;-)
- CSAK a klubtagság kiváltsága illetve az MMSZ tagságé az, hogy biztosítást kaphass, szóval mindenképpen először egy klub-ot kell megkeresned.
- Nos az hogy mire is nyújt fedezetet ez egy nagyon nyúlós, megfoghatatlan és amúgy elég kínos kérdés.

Ugyanis: a biztosítás csak akkorra érvényes, ha verseny van - enélkül már el sem lehet indulni rajta - vagy ha bejelentett hivatalos edzésnap van. Máskor elvileg nem használható fel, illetve nem érvényes .... "elvileg" .... azért mondom ezt, mert már volt példa arra is, amikor nem így volt és sikerült a biztosítóból pénzt kiszedni.

Röviden leírva az ha biztosításod van, akkor rosszat nem teszel, - illetve minden tőled telhetőt megtettél - viszont nincsen semmiféle előnyöd sem. Magyarul jó ha van, mert néhány helyen kötelező - akár reptéren is hétköznapi repkedésre - viszont nagyon nehéz ebből baj esetén pénzt csinálni (már ha lehet).

Sajnos ennek még nagyon gyerekcipőben jár a pontos szabályozása.
Egyelőre ez van, ezt kell szeretni.

A kérdésedre válaszolva, ha egy mezőn mindentől távol akarsz egyedül vitorlázni akár, akkor nem szükséges szerintem hogy ezt biztosítással klubkereteken belül űzd, bár manapság a veszélyes üzem balesetveszélye miatt (őcsény) egyre erősebb azon törekvés, hogy mindenki ezt a sportot klubkereteken belül szabályozva csinálják.

Füligjimmy
2006-10-17, 14:01
Válaszok:
-MMSZ tag vagyok (gyerekestől), de klubtag nem. Magamtól léptem be.
-Élet van klubon kívül is, pl. itt és a reptereken. Én már 20 éve nem láttam klubot.
-Biztosítás a hivatalos edzésekre, és versenyekre hivatkozik, viszont ha kimész repíteni, bejelentheted az "edzést". Vagy előre, egész évre tetszés szerint. Igaz, kötvényt még nem láttam, és állítólag folyamatban van a biztosítás kiterjesztése a "funfly" időkre is.

Talán sikerül egyszer hozzájutni a kötvényhez, és az mindent megmagyaráz.
Megpróbálok kérni egy másolatot.

Egyébként a belépés "filléres" összeg, és később még jól jöhet. Várható hogy a balesetek elkerülése, és a "modellezőtársadalom felhígulása" miatt valamit kitalálnak a hatóságok hogy ne legyen ilyen jó dolgunk.
Ha jobban utána néztek a törvények között, rájöttök hogy a repülőmodell mint olyan, repülőgép lenne tulajdonképpen, így nem használhatná csak úgy a légteret.
Belegondolva, ez logikus is lenne, mert mi van ha egy elszabadult 2 méteres fesztávú benzinmotoros nehéz modell "beköszön" mondjuk egy Airbus szélvédőjén?
Ne tiltakozzatok nagyon vadul, ne adja isten, de elvileg előfordulhat.

Ikarosz
2006-10-17, 15:55
A rengeteg értelmetlen (azaz a közös ügyünket elôbbre vinni képtelen) hozzászólás után letisztulni látszik ez a téma. Köszönet érte!
Válaszaitok részben és részletekben már korábban is felbukkantak, de így sommázva úgy vélem a mosatanság ide tévedôknek használható támpontot jelenthetnek majd.

Jómagam biztosítás párti vagyok, már csak azért is, mert a trainerem mellé hamarosan elkészül egy 7–8 kg-os benzines gépem, ami akár fegyver is lehet (...ez persze még viccnek is igen rossz megjegyzés volt...)

Úgy tünik tehát, hogy biztosításilag két járható út áll rendelkezésünkre:
Az már nyilvánvaló, hogy a MMSZ-féle biztosítás a verseny- és edzésszerü helyzetekben érvényes és pusztán ügyesség kérdése, hogy egy hétköznapi esetben is érvényesíthetô lesz-e? (ez egyben minden hozzászóló sokszor hangoztatott és egyértelmüen senki által meg nem válaszolt kételye is!)

A másik alternatíva a többek által szintúgy emlegetett és tettenérhetôen létezô lakásbiztosításba foglalt (azaz különdíj fizetése nélkül megköthetô) hobbi modul.
Ez egy kiváló lehetôség a magamfajtáknak, mivel pont – és kizárólag – arra nyújt biztosítást, amire a MMSZ-féle nem! Nevezetesen: a hobbicélú sporttevékenységre (versenyszerü, illetve a vadászat kizárva).

Nem tartozik szorosan ide, de nekem kifejezett költségmegtakarítást is jelentett a lakásbiztosításom „modellezôssé” alakítása. A felkínált új konstrukció magasabb fedezeti érték + további szolgáltatások (mint pl. családi balesetbiztosítás) felvétele mellett is kevesebbe kerül mint a korábban érvényben lévô. Szerencsére valós konkurenciaharc dúl az ügyfelekért, és ez kivételesen még nekünk is kedvezhet... Járjatok ti is utánna!!!

Úgy vélem, hogy segítségetekkel sikerült elég jól körbejárnunk a témát.
Mindössze egy dolog böki még a csôröm: a szövetség miért nem tesz meg mindent annak érdekében, hogy minden kezdôt legalább regisztráljon és lehetôség szerint tagjai sorába is csábítson?
Korábban már leírtam, hogy szerintem miért is lenne fontos hogy tudjunk egymásról, avagy tudjanak rólunk (lásd 9. oldal alja).

Az MHSZ-ben nekem még meg kellett tanulnom az alapvetô reptéri szabályokat, és kezdô modellezôként is szerencsém volt egy évtizedek óta hivatásszerüen modellezéssel foglalkozó oktatót kifognom, de...
...aki a frissen vásárolt modelljével minden írott és íratlan szabály áthágásával száll fel (és még azt sem tudja, hogy szó nélkül miért nem kapcsolhatja be a rádióját egy másik modellezô mellett), attól úgy vélem mindannyian joggal félhetünk.
Az egyre inkább elérhetôvé váló áru repülôk és egyéb ketyerék mind több ember számára teszik elérhetôvé e hobbit. Mondhatnánk úgy is: ez már csak pénzkérdés.
A tudást, a másokkal szemben érzett felelôsségvállalást és önzetlen segítôkészséget viszont sajnos úgy látom tanulnunk kell!
Ezért látnám fontosnak a szövetséget, illetve a tagjaikat összetartani képes jól szervezett klubokat!

Azt hiszem eleget szövegeltem, kérlek nézzétek el nekem.

Ikarosz
2006-12-04, 22:53
...ha már elkezdtem az oknyomozást, akkor végig is járom az utat.
Korábban említettem, hogy mailban megpróbáltam felvenni a kapcsolatot a szövetséggel. A második levelemre válaszoltak is. Tényszer&#251;en leírták, hogy hová és mekkora összeget (5.000 Ft) kell befizetnem a mellékelt adatlap kitöltése után. Egy dolog zavart csak, de az nagyon: hozzájárulásomat kérték többek között olyan dolgokhoz is, amiknek – legalábbis véleményem szerint semmi köze nem lehet a modellezéshez, legfeljebb bizonyos cégek személyi adatbázisának gazdagításához.

De lássuk csak:

...Hozzájárulok ahhoz, hogy a Nemzeti Sportszövetség, mint szerződő fél a javamra –mint boztosított javára- balesetbiztosítási szerződést kössön az Winterthur ZRt-vel. A szerződés megkötése céljából hozzájárulok az 1-12. pontokban feltüntetett személyes adataimnak az Winthertour ZRt. részére történő továbbításához.
Igen Nem (ez még OK)
Hozzájárulok ahhoz, hogy a szakszövetség név és lakcím adataimat az Winterthur ZRt. marketing nyilvántartásába továbbítsa abból a célból, hogy a Biztosító a jövőben üzletszerzési tevékenysége során a kapcsolatot velem felvehesse és termékeivel, szolgáltatásaival kaopcsolatos ajánlataival megkeressen.
Igen Nem
Hozzájárulok a 4-11. pontokban feltüntetett személyes adataimnak a WESTEL Mobil Távközlési Rt. részére történő továbbításához és kezeléséhez.
Igen Nem
Hozzájárulok a 4-11. pontokban feltüntetett személyes adataimnak az EnterNet 2001. Kft. Részére történő továbbításához és kezeléséhez.
Igen Nem

Mindenki döntse el, hogy személyiségi jogait mennyire sértik ezek a kérések...

Persze az általam már feszegetett kérdések ürügyén kerestem a telefonos (azaz élô) kapcsolatot is a szövetséggel. Nem jött össze, mert csak hetente kétszer érhetôk el az irodában.
Fontos megemlíteni, hogy mindennem&#251; „támadás” élét elvette Harmath Andor úrral folytatott többszöri e-mail váltásunk.
– Bár hallott a fórumos eszmefuttatásokról, nem kíván beszállni ebbe a parttalan vitába. (ez talán még érthetô is)
– Csak a versenyzéssel és utánpótlás neveléssel akarnak foglalkozni, így a többek között az általam felvetett kérdések elôl is diplomatikusan kitlért.
– Mivel nem értem el telefonon, mailban megadta, hogy mikor lesz bennt az irodában. Késôbb kiderült, hogy a megnevezett napon nem volt ott, amiért mailban elnézést kért tôlem(!).

Idôközben – legalábbis részemrôl – alábbhagyott a kíváncsiság, mivel a modellezôs biztosításom (lakásbiztosításba foglaltan) megoldódott. Emiatt késôbb már nem kerestem a kapcsolatfelévétel lehetôségét.

Mindezt azért írom le és adom közre, hogy érezzétek, a sokat emlegetett „gittegyletnek” van emberi arca is, ha kérdeztek, készséggel válaszolnak.
Az természetesen más kérdés, hogy az esetleges káreseményeket mennyire hatékonyan lehet a szövetség közrem&#251;ködésével lerendezni...
Aki versenyezni akar, annak csak rajtuk keresztül létezik megoldás. Aki viszont csak hobbiból röptet, annak a már kitárgyalt házbiztosítás nyújthat megfelelô (és elégséges) biztonságot.
A lényeg az, hogy legyen valami, mert önhibánkon kívül is okozhatunk balesetet...

Részemrôl zárszóként még egy gondolat:
Az az illuzórikus álomkép, hogy mi modellezôk (amatôrök és profik) egy nagy és jólszervezett, egymásra figyelô és egymást segítô családot alkossunk, úgy t&#251;nik csak egy szép elképzelés marad. Túl sok az egyéni érdek, és túl nagy a szakadék a drága gépekkel repkedôk, illetve azok között, akinek mindössze játéknak titulált habgépekre futja.
...persze miért pont a modellezés lenne kivétel?
Egy dolog azért mindenképp fontos kell hogy legyen: ha már egy légteret hasítunk, legalább figyeljünk oda egymásra. Tiszteljük és tartsuk be az írott és íratlan légügyi szabályokat, mert ez többet érhet minden biztosításnál!!!

Szerencsés landolást kívánok mindenkinek: Ikarosz

hilti
2006-12-04, 23:21
Egy dolog azért mindenképp fontos kell hogy legyen: ha már egy légteret hasítunk, legalább figyeljünk oda egymásra. Tiszteljük és tartsuk be az írott és íratlan légügyi szabályokat, mert ez többet érhet minden biztosításnál!!!

Szerencsés landolást kívánok mindenkinek: Ikarosz

Szerintem, ha ide eljutottál már megérte azt a sok időt és munkát belefektetni ebbe az egészbe. :D
A modellező szövetségnek nem feladata a családi idill megteremtése.
Erre csak mi modellezők lehetünk képesek. Nem vagyunk egy más állatfaj, mint a többi ember körülöttünk, csak van egy hobbink, ami összeköt minket. Ezt csinálhatjuk többféleképpen, de a legjobb lenne a zár szavaid szerint.

Amíg választható, addig nem sért semmi személyiségi jogot, ha kötelező lenne akkor igen. Ez egy marketing fogás, ha akarsz élhetsz vele.

– Bár hallott a fórumos eszmefuttatásokról, nem kíván beszállni ebbe a parttalan vitába. (ez talán még érthető is)

Egyszer muszáj lesz szembe nézni a döntéseikkel. Ha nem ezen a fórumon, akkor majd máshol, de ők is tudják, ez így nem jó!

Üdv

Sallala
2006-12-04, 23:52
Ikarosz!

Megerősítem az elöttem szólót. Én aláhúztam, hogy "nem" és attól még lett biztosításom.

Aki viszont csak hobbiból röptet, annak a már kitárgyalt házbiztosítás nyújthat megfelelô (és elégséges) biztonságot.
Ez nem biztos, hogy így van. Pl. amikor kimegyünk HHH-ra, egyik kolléga előre bejelneti az MMSZ-nél, hogy edzést tartunk. A háztartási biztosítás szervezett sporttevékenységre nem biztosít. Ebből azt rakom össze - és rémlik, hog yolvastam is itt valahol - hogy ha te velónk jössz repíteni, akkor téged nem véd a biztosításod, mert mi ott szervezett repítést végzünk.
:?:

A Winthertúros biztsítást rám is rámsózta Haramth úr.
De a legszebb az egészben az, hogy előtte én is emaileztem vele. Kérdeztem, hogy "Fórumon olvastam: tényleg csak előre bejelentett eseményekre érvényes a biztosítás". Válasz: kb:"Mi ez a zagyvaság, a fórum nem hivatalos forrás. Van egy biztosítás, ami 0-24 órán át él".

Ennek meg is örültem, és kezdeményztem a dolgot. Mert én akkor még nem tudtam, hogy van külön baleset és külön felelőségbiztosítás. De ő tudta, felvilágosíthatott volna.

A hab a tortán az volt, amikor átvettem személyesen a kártyámat. Megkérdeztem, hol tudom elolvasni a feltételeket stb. Mutatott egy linket, a Nemzeti Sportszövetség honlapján. (Winter link) Meg kaptam egy fénymásolt fél oldal A4-est. Otthon link megnéz, rádöbben, hogy rámsóztak egy balesetbiztit. (Mert winter honlapján ugye másról nem volt szó) Fénymásolt A4-esen némi infó a Providencia biztosítással kapcsolatban.

Szóval a tájékoztatással és annak pontosságával igencsak elégedetlen vagyok/voltam. Máig nincs hivatalos papírom a felelőségbiztosításomról. A kártyán van egy szám, majd egyszer bemegyek a providenciához, és megkérdezem, kaphatok-e egy másolatot a szerződési feltételekból. (A fentiek után az MMSZ-nél ezel nem akarok próbálkozni)

A Winteres bizti egyébként nem rossz. Azért az öt rugóért igénybe vehetsz egy rakás kedvezményt, és fizet is valamennyit.

MMSZ biztosítás is kell.

A saját véleményem, hogy ha az MMSZ hátat fordít a 'nem hivatalos' internetes oldalaknak, nem baj. Andor úr felháborodik, mikor a fóru8mról összeszedett legendákról kérdezzük?
Csak annyit kellene csinálnia, hogy hivatalos infókat felteszi az MMSZ honlapra. Marha nagy munka lenne mondhatom....

Ikarosz
2006-12-05, 08:08
Szia Sallala!
Sajnos az MMSZ-es reagálások tartalmi részét illetôen nagyon igazad van...
A web élôvé tételérôl én is írtam, illetve erre kértem a Harmath urat. Szerinte minden lényegi infó megtalálható a weblapon.
Még egy adalék a baleset bejelentésre vonatkozóan:
Kérdeztem, hogy hol érhetôk utol 0-24 óráig, mert az irodai telefonszám nem él folyamatosan? Válaszként annyit mondott, hogy az ô mobilszámán bárki tehet bejelentést, mert az nem titkos. Ez persze lehet, de sehol sem publikálták, így én sem tudom. Ez a bennfentesek kiváltsága?

Más.
„ha te velónk jössz repíteni, akkor téged nem véd a biztosításod, mert mi ott szervezett repítést végzünk.”

Az én biztosításom szemszögébôl ha együtt reptetünk egy „edzésen”, az még nem verseny. A kedvtelésbôl csoportosan üzött sárkányeregetés – még ha versenyzôkkel is vagyok együtt – akkor is csak hobbicélú az én esetemben. Legalábbis szerintem... (remélem nem tévedek)

raid
2006-12-05, 09:51
Sajna az MMSZ közeledik ahhoz a "szinthez", hogy
SÓHIVATALNAK nézzék! :cry:

Ott "bent".....úgy tűnik.....
senkinek sem érdeke, hogy olyan biztosításunk legyen, mint pl.
Ausztriában, vagy Németországban????????????(!)
Vagy.....ez még rosszabb: Nem képesek megoldani!

Az "újabb-versenyzők" kedvéért, egy történet, nagyon röviden!

Jó pár évvel ezelőtt, rendeztünk (most nem írom ide, hogy Kikkel)
Matyiföldön egy jókora REPNAPOT! Résztvevők: Németországból...,
Szlovákiából, Ausztriából, stb, Bessenyei Péter (2x 20 perc!).

Nos, az MMSZ-nek, hivatalosan, csak annyit kellett volna elintéznie,
hogy a Matyiföldi reptért, ideiglenesen használhassa Péterünk egy
leszállás erejéig! Ehhez, csak egy FAX-ot kellett volna küldeniük
(Harmat Úr, mint küldő) a "megfelelő helyre!
Nos......csak ezt NEM tudták elintézni :!: Gondolhatjátok, mennyire
voltam IDEGES......... :evil:
És mi volt a válasz?: Semmi, ill. Így jártunk :evil:
Egyébként, a fontos, nélkülözhetetlen, megnyitó-szöveget elmondták!

Szab
2006-12-05, 10:01
...annyit mondott, hogy az ô mobilszámán bárki tehet bejelentést, mert az nem titkos...
Ennél nagyobb badarság a földön nincs! Mondhatnám úgy is, hogy "böszmeség", vagy valami hasonló... Melyik ember az ennek a bolygónak a felszínén, aki vállalja, hogy a szemelyes saját telefonját biztosítós-hibabejelentős segélyvonalnak használják? Esetleg szabadidejében, hétvégén este... Hogyne persze! Wake up buddy! :-({|= :pff:

Ikarosz
2006-12-05, 10:53
Idézet a válasz mailból:

...„Meg lep az, hogy nem érnek el telefonon. Miden kedden és csütörtökön vagyunk az irodában, a 2214071 vagy 2731073.
Most is az irodából írom ezt az e-mailt.
Sajnos előfordul, hogy ha az első számon beszélünk, akkor nem jelez foglaltat.
Igen, meglep amit a biztosítókról ír, de gondolom, hogy a biztosító „felelősség biztosítást” nem nyújt, akkor ha harmadik személynek okoz kárt!
Nem akarok senkit erőltetni, de az éves 5000.- Ft-ért HÁROM féle biztosításban részesül.
Ami az edzéseken történő „biztosítást” jelenti, akkor érvényes, ha előre bejelentik a SZÖVETSÉGNEK!
„Sajnos” ismerem a „Fórumot” és az ott leírt véleményeket. Ne értse félre, de én nem veszek részt egy parttalan eszmecserében.
Az MMSZ honlapján olvasható minden érvényben lévő szabályzat www.modellsport.hu
Igen, alapvetően a versenysporttal foglalkozunk, de az „utánpótlás nevelés” is elsődleges feladataink közé tartozik.
Az állandó telefonügyletet jelenleg úgy oldjuk meg, hogy a mobil számon 06702302272 vagyok elérhető.
Már sokan megtaláltak ezen a számon, nem titkos szám.
Az éves beszámoló küldöttgyűlésen is részt vehet bárki, és elmondhatja véleményét.
Egyenlőre ennyi amit „mondani” tudok.

Tisztelettel
Harmath Andor”

Nos, mindenki döntse el maga, hogy miként viszonyul a dologhoz.
Tudom, hogy a fenti személyes e-mail szó szerinti közdeadása etikátlan (ezért szégyenlem is magam!), de talán hozzájárul a korábban leírtak hitelességéhez.

Amúgy érdekes ennek a topicnak az életgörbéje...
Biztosítási lehetôségekrôl indult az eszmecsere, aztán a MMSZ szapulására váltott. Mostanság körvonalazódott két járható alternatíva, így – ismét csak a szövetségre terelôdött a figyelem.
A többiek által leírtakból úgy tünik, hogy ma még elég nehézkesek, nem mozdulnak rá a változtatási igényekre, nem állnak a folyamatok élére.
Ez van.
Mint Harmath úr is írta, el kell menni és fel kell szólalni az éves beszámoló küldöttgyűlésen. Kíváncsi lennék, hogy ott megértô fülek fogadnák-e a fórumos ötleteket?

deba
2007-01-04, 20:51
Sziasztok, utána érdeklődtem a biztosításnak, és ezt a választ kaptam. Érdekes:

a megkeresés kapcsán az alábbi tájékoztatást adom, melyet kérek Ügyfélnek továbbítani.
Jelzem, hogy összetett a megkeresés, ezért tartottam szükségesnak a jogszabályi háttér alapján az előzetes választ megadni.
A megküldött információk alapján javaslom, hogy az Ügyfél a felelősségbiztosítási fedezeti díjtájékoztatóhoz szükséges adatokat- akár
közvetlenül- nekem is küldje meg, mely adatok birtokában lehetőséget látok arra, hogy az igényt kezelni tudjuk.

2001. május 1-jétől - a 39/2001.(III.5.) Korm. rendelet szerint -
valamennyi magyar lajstromban szereplő légijármű részére kötelező a
harmadik személyeknek okozott károkra az üzembentartónak
felelősségbiztosítást kötnie.

A rendelet akkor nem rendezte egyértelműen a repülőmodell - mint légijármű
- kérdését, de gyakorlat szerint az e modellekre irányadó 1.000 kg maximális felszállósúly alatti kategóriára érvényes, minimálisan előírt 50 millió Ft összegű felelősségbiztosítást tudtuk nyújtani.

2004. április 30-ától az Európai Bizottság 785/2004/EK rendelete értelmében jelentősen ( magyar viszonylatban az addigi előírt limitekhez képest
7-12x-esével) nőttek meg a légijárművekre előírt kötelezőú, minimális limitek.

Az EK-rendelet azonban nem terjed ki - többek között - a 20 kg maximális felszállósúlyt el nem érő légijármű modellekre. ( 20 kg feletti modellekre a minimális limit SDR 750.000, ami kb. 250 millió Ft/kár -nak felel meg.)

A repülőmodellekre - illetve üzembentartóikra - a jogalkotó 2006. január 21-étől szabályozott egyértelműen, ui. a 4/2006.(I.13.) Korm. rendeletet alapján az EK rendelet alá nem tartozó légijárművekre 200 kg vagy ennél kevesebb maximális felszállósúly esetén minimálisan 10 millió Ft / modell összegre kell a harmadik személyeknek okozott károk fedezetére biztosítást nyújtania.

A szabályozás tehát úgy értendő, hogy a 20 kg maximális felszállósúlyt el nem érő repülőmodellekre min. 10 milliós fedezet szükséges.

A biztosítást járművenként kell megkötni, a biztosított a repülőmodell üzembentartója ( használója) lesz, területi hatály pedig a Magyar Köztársaság légiforgalom elől el nem zárt légtere.

Fentiek alapján tehát látható, hogy a biztosítás függetlenül attól, hogy a repülőmodellt versenyen vagy csak hobbi szintjén használják, kötelező.
Tehát ha az udvaromról indítom el, attól a pillanattól fogva kell rá biztosítás. Teljesen más kérdés azonban az, hogy hogyan történik ennek ellenőrzése, mert bár ez a nagyob gépeknél talán egyszerűbb, a jogalkotó vélhetően abból indult ki, hogy egy repülőmodell versenyt addig nem lehet elkezdeni, amíg azt az illetékes hatóság - 2007. január 1-jétől a Nemzeti Közlekedési Hatóság Polgári Légiközlekedési Igazgatósága - nem ellenőrzi. A
hatórági kontroll meg kell, hogy legyen, hiszen a repülőmodellek
rádióforgalmazással működnek, melyhez szintén hatósági,
frekvanciahasználati engedély kell.

A kötelező biztosítás szükségessét a repülés vagy reptetés veszélyes üzem
jellege miatt nem lehet kétségbevonni, sajnos szomorú példája a
repülőmodell balesetnek a tavaly nyáron az őcsényi repülőtéren történt targédia, ahol egy motoros modell berepülve a nézők közé, egy nézőt halálra sebesített.

A repülőterek kapcsán a hatályos magyar szabályozás úgy szól, hogy a kötelező biztosítás csak a nyílvános repterekre van előírva. A limit mindig attól függ, hogy azon az adott reptéren mekkora a legnagyobb maximális felszállósúlyú légijármű, amit a tervezett forgalomban fogadni fognak, illetve mennyi a tárgyévet megelőző 3 év átlagos utasforgalma.

Repülőteret létesíteni, illetve működtetni Magyarországon csak érvényes engedéllyel, illetve érvényes engedély birtokában lehet.

A 3/1998.(III.16.) BM rendelet szabályozza azt, hogy légijáűrműnek nem minősülő repülőtest ( földről irányított repülőmodell) reptetése esetén
milyen adatokkal rendelkező kérelmet kell benyújatni a területileg
illetékes rendőrkapiányságnak. A repülőmodell csak hatósági engedéllyel
használhatja a Magyar Köztársaság légterét.

Ha a fenti, 200 kg-ot meg nem haladó maximális súlyú kategóriából indulunk ki, akkor elmondható, hogy az olyan nyílvános repterekre, ahol a legnagyobb
maximális felszállósúlyú repülőgép 500 kg alatti, a repülőtér
üzembentartójának SDR 750,000 ( azaz ca. 250 mió Ft) összegű
felelősségbiztosítással kell rendelkeznie.

A kötelező jelleg a nyílvános repülőterekre szól, de természetesen nincs
akadálya annak, hogy más, hazai repülőtér üzembentartója is kössön
felelősségbiztosítást, álláspontom szerint a jogszabályok szerinti limitre.

A felelősségbiztosítási ajánlatkérés fentiek alapján az alábbi adatok megküldése alapján bírálható el:

A biztosítottak ( üzembentartók) pontos megnevezése ( név szerint)

A fedezetbe vont repülőmodellek megbontása típus ( repülőgép /
helikopter), biztosított ( db / üzembentartó) és maximális
felszállósúly alapján.

A fedezetbe vonandó magyarországi repülőtér megnevezése, hatósági
engedélye.

A fedezetbe vonandó magyarországi reptetési hely megnevezése,
rendőrhatósági engedélye.

A fedezetbe vonandó biztosítottak, illetve a fedezetbe vonandó
légijárművek 2002-2007 időszakban harmadik személynek, reptetés közben a
modellel okozott kárai időpont, helyszín, kárösszeg és rövid kárleírás
megnevezésével.

Ez alapján a modell 20kg alatti (vagy feletti) légi jármű, amire 10 millió Ft-os felelőségbiztosítás kell! És minden modellre, nem tulajdonosra!

Van valakinek hozzáfűznivalója?

klac
2007-01-04, 21:07
Kéne valamit kötni, bár autók felé nem repülünk, de az esés vége ott is lehet !

A MHSZ utódszervezete valamit nyújt de csak versenyekre, Hát nem tudom ??? :( :( Öröm repülők , vasárnapi repülők mit kössenek ?? :roll: . Ha biztositós lennek, már itt szórnám a lehetőséget a fórumon.

Profik ausztriai biztosítást kötnek.

Klac

Tocska
2007-01-04, 21:18
Adót is kéne fizetni, de nem mindenki fizet. Különben nem itt tartana az ország, ahol tart. Már csak egy olyan okosság kellene, hogy a szimulátorok után kelljen valami zsetont pengetni. Hát a magam részéről bekaphatják a kis fa..omat! :twisted:
Éljenek a depron partizánok!

zsiraf
2007-01-04, 21:21
Van valakinek hozzáfűznivalója?

Hát elég elmebeteg megoldás,valószínüleg egy modellezéshez valamit is értő ember sem vett részt a megalkotásában..
Nagyságrendileg 10 repülőm van (és az autókat,hajokat nem is számoltam)mindre kössek biztosítást külön-külön....?Képzelem mennyibe kerülne :evil:
És a 20kg os határ is agyrém,a 200g-os depronnal,még akarva is nehéz kárt okozni,viszont egy 3-5kg réppel akár egy elpattogós leszállásnál is komoly kár keletkezhet,akár egy másik drágább gépben...

Hát ez van.A jogszabályokat nem mi alkotjuk,nekünk "csak" be kéne tartani,vagy ha ilyenek akkor legalábbis én le...rom...

Ikarosz
2007-01-04, 21:28
Szia Deba!
Te hol néztél utánna a dolognak? Pontosabban kitôl (milyen szervtôl) származik az általad közreadott info?
...amúgy megnyugtattál: éppen most építek egy 8 kg-os gépet...

Zaquron
2007-01-04, 21:34
Sziasztok, utána érdeklődtem a biztosításnak, és ezt a választ kaptam. Érdekes:
...

Azt megkérdezhetem hogy ezt a szívhez szóló választ ki írta?
(csak hogy tudjam melyik "éleseszű" börokrata képes erre..)

Üdv
Zaquron

deba
2007-01-05, 07:05
Van a leírásban egy kulcsmondat:

A repülőmodellekre - illetve üzembentartóikra - a jogalkotó 2006. január 21-étől szabályozott egyértelműen, ui. a 4/2006.(I.13.) Korm. rendeletet alapján az EK rendelet alá nem tartozó légijárművekre 200 kg vagy ennél kevesebb maximális felszállósúly esetén minimálisan 10 millió Ft / modell összegre kell a harmadik személyeknek okozott károk fedezetére biztosítást nyújtania.

A szabályozás tehát úgy értendő, hogy a 20 kg maximális felszállósúlyt el nem érő repülőmodellekre min. 10 milliós fedezet szükséges.

A biztosítást járművenként kell megkötni, a biztosított a repülőmodell üzembentartója ( használója) lesz, területi hatály pedig a Magyar Köztársaság légiforgalom elől el nem zárt légtere.

A kérdés: a modell tekinthető-e légi járműnek. Ha igen, nincs vita, kötelező a biztosítás. Nem tudom mi számít járműnek, hisz a távirányítós autó pl tuti nem az, mert a kreszben nincs ilyen meghatározás.

Mondjuk ezt nem mi döntjük el, hanem erre törvény (rendelet) van. Jó lenne hozzájutni a tavalyihoz, abban tuti benne van ez is.

Amúgy egy biztosítási kockázatvállaló szakember küldte ezt nekem, nem közvetlenül, hanem az ismerősöm által, és ha jól tudom, alianzos az illető.

Szab
2007-01-05, 08:01
Az eddigiek szerint nem véletlenül szerepel itt-ott a szövegben a 20 kg mint valamiféle határ. Ez valóban így van: 20 kg fölött már lajstromköteles a repülő szerkezet, függetlenül attól, hogy ül benne valaki, vagy sem, amikor repül. Ha viszont lajstromköteles akkor egy HA-LOM pénzt kell kifizetni utána, mert azonnal kötelező lesz egy csomó költség ami ehhez járulékosan társul. Ilyen a kötelező felelősségbiztosítás is. Ám a valódi repülőgépek esetében a jogszabály meghatározza azok körét és jogosításait is akik repülhetik, szerelhetik, üzemeltethetik az adott repülőeszközt. Mindenkinek egy sor pecsétes-emberrel kell találkoznia közben, akik az orvosi alkalmassági vizsgálattól kezdve az elméleti és gyakorlati vizsgákon át az egyszerű illeték és egyéb díjbeszedésig mindenre adnak egy-egy pecsétet (és elteszik a díjat). Ha megvan minden pecsét, csinálhatod a dolgodat. A modellezés esetében még mindíg nincs meg az a része, hogy csak modellvezetésre képes ember ragadjon távirányítót, aki tisztában van a szabályokkal, stb. Ez a feltétel nem adott, hiszen nincs modellvezetési tanfolyam, se vizsga, se jogosítvány. Így aztán a biztosító vajon hogyan állapítja meg a biztosítás díját? A maximumon! Miért? Azon egyszerű oknál fogva, miszerint az előzőek hiányában nem vizsgálható, hogy az adott modellvezető-egyed vajon a "baleset-okozós tudatlan" vagy a "amúgy képzett és ügyes, de valami neki is közbejöhet" kategóriából való. Így elég magas a kockázati tényező a biztosítók részéről, ami valahol érthető is. Azthiszem a 20 kg-os határt nálunk alig-alig éri el akár egy repülőmodell is, így azzal a részével most ne foglalkozzunk. Ami lényeges volna a biztosítás megkötése előtt:

- vizsgálni kellene a modellvezető képességét és jártasságát a modellvezetés terén.
- vizsgálni kellene az általa használt modellek súly- és ezáltal a veszély-kategóriáját
- vizsgálni kellene, hogy megvannak-e a szükséges biztonsági feltételek egy-egy repítés kapcsán.

Mint ahogy az autók esetében a biztosító vizsgálja, hogy van-e jogosítványa az adott autóvezetőnek, vagy van-e riasztó vagy valamiféle védelmirendszer az autóban (ide értendők a menet-biztonságot szolgáló berendezések is (ABS, stb.)) és természetesen, hogy mekkora az adott autó (milyen tömegű), illetve van-e érvényes műszaki vizsgája és még azt is, hogy eredetileg milyen feladatra való (szgk, tgk, busz, munkagép, stb.)

Az szinte természetes, hogy a biztosítók egyszercsak lecsapnak a modellezőkre, mint potenciális díjfizetőkre, csak érdemes volna ésszel csinálni, hogy nehogymár ilyen eszement díjakat kelljen fizetnie egy 400g-os deprongép tulajdonosának, amely ugyan a vaskalapos értelmezés szerint tényleg a 20 kg-os határ alatt van... csak kérdés, hogy mennyivel...

cnv
2007-07-25, 11:22
Az MMSZ felelősségbiztosításával kapcsolatban telefonos megkeresésemre azt mondták hogy edzésen is érvényes.
Az edzést előre nem kell bejelenteni (erre határozottan rákérdeztem) de edzésnaplót kell vezetni a repítés helyének, időpontjának rögzítésével.
Itt a fórumon ennek ellentmondó véleményeket olvastam.
Tud valaki olyan esetről amikor 'edzésen' bekövetkezett baleset kapcsán fizetett a biztosító?

gdekor
2008-01-22, 21:00
Tisztelz Modellező Társak!

3 hónap! tudakozódás és folyamatos telefonálás után Harmat Andor arra megállapításra jutott, hogy nem tudja a kérdésekre a választ. Ekkor ajánlotta, hogy keressem Reé Andrást. Eddig korrekten nem írtam ide, hogy megadjam az esélyt az MMSZ -nek arra a lehetőségre, hogy megválaszolja az itt, valamint az általam feltett konkrét kérdéseket.
Az immár 4 hónap alatt annyit sikerült megtudni, hogy 7 kg-ig érvényes, valamint 5 mill. forintig terjed ki, valamint határozottan azt mondták, hogy be kell jelenteni az edzést az MMSZ-nek előre.
Érdemben semmi egyebet nem sikerült megtudni.
A kötvény tartalmát olyan indokkal nem láthatja a publikum, hogy:

idézet emilből:
A feltételekben semmi titkos nincs. Az általános feltételeket a
biztosító 55799 számú főmódozata, a továbbiakat az 55701 sz. almódozat és a 332 számú külön feltételek tartalmazzák. Ezek, valamint a 14 év alatt felgyűlt kötvény variációk (az újabbak csak az esetleges módosításokat tartalmazzák) több tucat oldalt tesznek ki.
Néhány érdeklődő korábban már megkapta egyben, de nem lettek tőle boldogok. Ezért készült korábban is u.n. tájékoztató, ami azonban több ponton elavult, ezért készül az új. Eközben az újabb igényeket és akártérítési eljárások tapasztalatait is áttekintettük, ezért tárgyalunk a módosítások lehetőségeiről.

-ilyen és ehhez hasonló mellébeszélős válaszok érkeznek.

Az említett biztosítás átdolgozási szándékáról a biztosítónál nem tudnak, sőt a biztosító venné szívesen ha az MMSZ megkeresné őket és közölné, hogy milyen változtatásokat igényelnek, mert akkor eszerint adnának új ajánlatot. De megkeresés eddig nem történt.

Itt mindössze arról lehet szó, hogy dolgoznia is kellene az MMSZ -nek a befizetett tagdíjakért. Én eddigi utánjárásommal a kártya kibocsátáson kívül munkát nem tudtam felfedezni részükről. De lehet, hogy nem néztem körül elég alaposan. Ezt kérem cáfolja meg valaki.

Esetleg azt is megkérdezhetnénk mire megy el a befizetett tagdíj?

A változásért ott lehetne tenni modellező szinten, ha egyszerűen a klubbok nem igényelnének addig kártyát, amíg ezek a dolgok nem tisztázottak. Aki egyenesben intézi úgyszintén. Ez némi ösztönzést jelentene az MMSZ számára.

Mindenesetre egy dolog kiderült számomra: Eddig senkinek sem volt érvényesíthető felelősségbiztosítása örömrepülései alkalmával. Talán amikor rendezvényen repült, de akkor is kérdéses, mivel nem sok 7 kg alatti gépet láttam modellnapokon repülni.
És még egy jelentős dolog: A biztosítás nagy valószínűséggel nem fizet rádiózavar, vagy műszaki hiba esetén, mivel az nem a pilóta hibálya, és itt a pilóta van felelőségbiztosítva.
Valamit a mai napig nem lett világos, hogy hová kell küldeni az emilt az edzésről, milyen adatokat tartalmazzon pontosan, mennyivel a repülés előtt kell jelezni, és érvényes -e a füves domboldalon való ezésre is.

Dekor.

Karajev
2008-01-22, 23:44
És még egy jelentős dolog: A biztosítás nagy valószínűséggel nem fizet rádiózavar, vagy műszaki hiba esetén, mivel az nem a pilóta hibálya, és itt a pilóta van felelőségbiztosítva.
Valamit a mai napig nem lett világos, hogy hová kell küldeni az emilt az edzésről, milyen adatokat tartalmazzon pontosan, mennyivel a repülés előtt kell jelezni, és érvényes -e a füves domboldalon való ezésre is.
Dekor.

Sziasztok!

Hát gdekor ezek a sorok elgondolkodtatóak!
Én szívesebben reptetek,úgy ha van biztosításom,amit minden évben ki is váltok a magam megnyugttására!
De ezek után felteszem a kérdést hogy volt-e eddig értelme?
(ettől függetlenül kiváltom ez után is)
Hívatalos reptéren reptetek és úgy gondoltam,ha esetlegesen mégis valami anyagi kárt okoznék akkor a biztosítás érvényesíthető..és csak a saját károm lesz az ami éngem terhel!

Ha a műszaki hiba kízáró ok a biztosítás érvényesítésére,akkor felteszem a kérdést hogy mire fizet?
Mert magamtól nem fogok sem álló autóba csapódni sem az irányítótoronynak nekimenni.
Ha pedig előre kell bejelenteni az "edzést" akkor valóban jó lenne tudni hogy hova kell megtenni!
De kérdezhetném hogy miért kell bejelentenem hogy ma "edzek"??
Az autós biztósítómat sem hivom minden nap telefonon,hogy ma használom az autót,vagy éppen nem..

Örülök hogy megosztottad az információkat!
Kíváncsian várom a fejleményeket és remélem mire kijön a jobb idő tisztábban látunk!!

Gábor

Szab
2008-01-23, 00:03
Sok embernek bejött az ingatlanhoz kötődő felelőségbiztosítás, amely - konkrét kérdésekkel körüljárva - a modellezés területén okozott károkra is kiterjed, mivel a biztosított felelőssége ott is fennáll. Ez elől mostmár szinte egyik biztosító sem zárkózik el, de nem külön biztosításként kezelik, hanem az ingatlanhoz, annak tulajdonosához, és a megjelölt kockázatbanlévők köréhez kötődő felelősségbiztosításnak nevezik.

Egészen más kérdés, hogy az MMSZ által adott biztosítás milyen feltételekkel, és miként jön, jött létre. Ebben gdekor felderítései nyomán sem tudok állást foglalni, maximum annyit, hogy van még mit rendbe tenni ezen a téren is mindenképp.

A honi biztosítós helyzetet ismerve, kétlem, hogy megfelelően hozzáértő biztosítási szakértő nélkül be lehessen úgy jelenteni egy kárt, hogy a biztosított normális keretek között kerüljön ki belőle. Vagy lehazudod a csillagot is az égről, és esetleg megkapod a negyedét, vagy megszívod. Ez most a hazai módi. Utálom is rettentően. Sok ember nem tud és nem is akar hazudozni, csak egyszerűen megkapni azt amiért fizet éveken át, ha beüt a baj.

De maradjunk a tárgynál, az MMSZ féle biztosítást lenne érdemes jobban körüljárni. Addig is, aki csak örömrepül és nem versenyez, annak jöhet az otthonbiztosítás mellé köthető felelőségbiztosítás.

cnv
2008-01-23, 00:32
Pár hónapja felkerestem vagy egy tucat hazai biztosítót ezzel az otthonbiztosításhoz kapcsolódó felelősségbiztosítással kapcsolatban, annak érvényességét firtatva. A hobbi tevékenységet mindegyik tartalmazta, _kivéve_ bármilyen motorral hajtott modell használatát. Ezt a legtöbb ügyintéző már az első válaszban kiemelte, vagy ha nem akkor a későbbi puhatolózásra derült ki hogy ilyen modellezésre nem érvényes.

Sallala
2008-01-23, 01:42
CNV: akkor ezek szerint meg vagyunk lőve? Ez a hobbitevékenységes dolog is zsákutca? Korábban ide feltöltöttek egy igazolás szkennelt képét, amit a biztosító külön kérésre adott ki. Azon az szerepel, hogy " igazolom, hogy a x kötvényszámú y biztosító otthonbiztosíztásának keretében bla bla harmadik félnek okozott repülőmodellezési tevékenység bla bla mint nem hivatásszerű sporttevékenység bla bla felelőségbiztosítással rendelkezik táraságunknál"

Akkor a repülőmodellezési tevékenység vitorlázórepülőmodellezési tevékenység szavakkal helyettesítendő?

Más:
Mivel jobbat nem tudok, én is kötöttem MMSZ biztit. De a tagdíjat jóideje nem fizettem. Írtam e-mailt Harmath őrnak, hogy mi a teendő, befizethetem visszamenőleg, vagy megszűnt a biztim de nem kaptam választ. Nem tudjátok ez hogy megy? MInden évben igényleni kell és új kártyát kapok?

gdekor
2008-01-23, 09:01
Az igazán biztonságos megoldást jelenleg az Osztrák klubbtagságival járó biztosítás nyújtja, mely mindenhol és mindenkor és több mindenre is érvényes.

A biztosítók valóban nem szívesen fizetnek ehhez hasonkó "kétes eredetű" károkat. Azonban úgy, hogy én, mint elvileg biztosított nem vagyok tisztában azokkal a feltételekkel, melyet a biztosító meghatározott, hogy egyáltalán fennáljon a jogos igény lehetősége a kárrendezésre, teljes mértékben esélytelen vagyok arra, hogy a gyakorlatban is legyek biztosítva, eddig soha sem voltam "érvényes"
Ehhez mindössze annyit kellene tennie az MMSZ -nek, hogy leírja egyértelműen, mit kell tenni, hogy érvényes legyen adott repülésél a felelőségbiztosítás, valamint pontokba szedve közölje velünk, hogy mik a kizáró okok. Ezeket szerintem az első kártya kibocsátásánál kutya kötelessége lett volna egy tájékotzatóban leírva átadni. De a sok mellébeszélés és magyarázkodásból arra jutottam, hogy:
1. ők sem tudják
2. Amit tudnak: tudják, hogy teljesen rossz és nem ér semmit, erre volt az a duma, hogy folyamatban van az átdolgozása, csak azt nem értem, hogy a biztosító erről hogyhogy nem tud, mi meg mindent megszünk és marad minden így.

Az lenne a kérdésem, hogy hogyan lehetne az MMSZ-t munkára bírni?

Tudomásom szerint a jelenlegi felelősségbiztosítás éves díja amit fizet összesen az MMSZ nem éri el az 500.000.- forintot.
Hány kártya is kerül ki évente?

Én tudatlan vagyok és nem régóta modellezek. Meg tudja valaki mondani, hogy mit csinál az MMSZ? Mi az a tevékenység vagy dolog amivel foglalkoznak, ill. amivel segítik a modellezést?

Miért nincs egy drágább, "többet érő" nagyobb modellekre is érvényes biztosítási alternatíva? Biztosan lenne rá "vevő"

Egyszóval tessék tájékoztatni és dolgozni!

Dekor.

cnv
2008-01-23, 09:50
Nos, nagyon trükkös az otthonbiztosításhoz kötött felelősségbiztosítások ÁSZF megfogalmazása:

II. Biztosítási események

1. Biztosítási eseménynek minôsül az a személysérüléses és
szerzôdésen kívül okozott tárgyrongálási kár, melyet a biztosított,
mint [...] d) szervezett kereteken kívül, hobbi-sporttevékenységet
végzô e szerzôdéses hatálya alatt okozott és jelentett
be és amelyekért a magyar polgári jog szabályai szerint
kártérítési felelôsséggel tartozik.

2. Nem minôsül biztosítási eseménynek, és nem téríti meg a
biztosító azokat a károkat, amelyeket a biztosítottak [...] e) gépimeghajtású sporteszközök használatával, [...] okoztak.

Innentől szerintem értelmezés kérdése, talán az adna biztonságot ha a biztosító írásba adná hogy a gépi meghajtású repülőmodell NEM sporteszköznek minősül, és az ilyen modellel végzett modellező tevékenység az 1. pont hatálya alá tartozik. Kérdés hogy meg lehet-e egyezni velük, lehet hogy ügynök-függő is a dolog...

Ikarosz
2008-01-23, 10:27
Ebben a topicban korábban elég hosszú ideig rágtam én is a gittet, mivel magam is megpróbáltam tisztességesen körüljárni a biztosítás ügyet. Futottam pár kört a szövetségnél (a mailváltások egy részét anno közre is adtam), de nem jutottam sokkal elôbbre. A káresemény bejelentése egy nyilvánosnak titulált, de a mezei modellezôk körében nem ismert mobilszámon lehetséges. Többszöri mailváltás után sem sikerült pontosan megtudni, hogy mikor és mire, továbbá mekkora értékre érvényes a biztosítás. Csak annyi derült ki, hogy elôre bejelentett edzésen okozott kárra vonatkozik. Az, hogy mit nevezünk elôre bejelentett edzésnek, nos... Kaptam – persze nem hivatalosan – ötleteket, hogy ha véletlenül történne valami, akkor gyorsan írjunk egy repülési naplót (visszamenôleg) és SOS telefonáljunk az elôbb említett ismeretlen telefonszámra. Én – talán sokakkal ellentétben – nem szeretek svindlizni. Szeretem a tiszta, egyértelmü dolgokat. Nem tetszik, pontosabban számomra elfogadhatatlan az, hogy olyanért fízessek, amirôl semmit sem tudok, csak azt, hogy „egyedül ez a jó”.
Felbosszantott, hogy mindenki számára elérhetônek tartják magukat a szövetségben, no persze csak a weblapjukon sem szereplô nyitva tartási idôben...
Mint az egyik telefonbeszélgetésbôl megtudtam, a szövetség nyitott, de csak a versenysportra és az utánpótlás nevelésre koncentrál. Nem akarja felvenni a kesztyüt az össze-vissza dumáló magunkfajta fórumozókkal.
Többszöri próbálkozás ellenére sem sikerült írásos anyagot kapni, csak azt erôsítgették, hogy a náluk köthetô az egyetlen hiteles biztosítás. Emiatt a magam részérôl feladtam az értelmes párbeszédre vonatkozó kisérletezést.

Végül – mivel csak hobbiként röptetek – a saját biztosítómnál sikerült elérnem 2007. márciusában, hogy (a butapesti központ külön engedélyével) konkrétan a repülômodellezô tevékenységre adjanak egy kárfedezeti igazolást. Érthetôbben: Lakásbiztosításom díjába foglaltan, egy harmadik személynek okozott kár megtérítése vonatkozásában a repülômodellezô tevékenységre is rendelkezem visszavonásig érvényes felelôsség biztosítással.

Megfogadtam, hogy nem foglalkozom tovább e témával, mert sajnos értelmes (elôremutató) dolgot úgysem lehet írni. Azt hiszem, hogy hazai megcsontosodott egyesületesdi viszonyok mellett többet nem is várhatunk...

Stomi
2008-01-23, 18:26
Sziasztok!

Idézet az igazolásomból:
"Igazoljuk, hogy Süli Tamás... ügyfelünk ... kötvényszámú szerződése
kiterjed a hobbi célú - nem versenyszerű - motoros repülőmodellezési
tevékenység által magánemberi minőségében okozott felelősségi károkra."

Vagy a biztosító tévedett, vagy mégis létezik ilyen biztosítás. Nem tervezem
kár okozását annak érdekében, hogy ez kiderüljön. :wink:

Üdv.
Tamás

gdekor
2008-01-23, 18:50
Érdekes lehet, hogy itt mit jelent pontosan a "motoros repülőmodell" fogalma. Ebben lehet némi rafináltság. De akármilyen is biztosan többet ér az MMSZ -nél. :D
Dekor

SLacc
2008-01-24, 22:04
Stomi,
Kinél vagy biztosítva, akarom mondani melyik biztosítóval vagy kapcsolatban?

SLacc

Stomi
2008-01-25, 18:28
Generali-Providencia, Házőrző ideál

SLacc
2008-01-26, 11:14
Köszi, nekem is ilyen van, megrópálom kiegészíteni hasonlóval.

Stomi
2008-01-26, 13:35
Nekem nem kellett külön kérni a kiegészítést csak az igazolást. Azt Bp-en
állították ki, így valószínűleg nem okoz gondot a te esetedben sem. Igaz
ez közel 3 éve történt.

Tamás

Yeti
2008-02-20, 16:39
Mivel jobbat nem tudok, &#233;n is k&#246;t&#246;ttem MMSZ biztit. De a tagd&#237;jat j&#243;ideje nem fizettem. &#205;rtam e-mailt Harmath őrnak, hogy mi a teendő, befizethetem visszamenőleg, vagy megszűnt a biztim de nem kaptam v&#225;laszt. Nem tudj&#225;tok ez hogy megy? MInden &#233;vben ig&#233;nyleni kell &#233;s &#250;j k&#225;rty&#225;t kapok?
Szia!

Igen. A biztos&#237;t&#225;st minden &#233;vben ig&#233;nyelni kell, &#233;s minden &#233;vben &#250;j k&#225;rty&#225;t kapsz. Amennyire &#233;n tudom az MMSZ &#225;ltal szervezett biztos&#237;t&#225;s a "sportol&#243;i tev&#233;kenys&#233;gre", azaz a versenyekre &#233;s edz&#233;sekre &#233;rv&#233;nyes. Egy reptet&#233;s att&#243;l v&#225;lik hivatalos edz&#233;ss&#233;, hogy annak megkezd&#233;se el&#246;tt a reptet&#233;s hely&#233;t, idej&#233;t (-t&#243;l -ig), a r&#233;sztveő szem&#233;lyeket az MMSZ-n&#233;l be kell jelenteni.

&#201;n ebbe &#250;gy cs&#246;ppentem bele, hgy a HHH-n k&#246;telező a felelőss&#233;gbiztos&#237;t&#225;s a modellező enged&#233;ly megszerz&#233;s&#233;hez. Az enged&#233;lyk&#233;relmet int&#233;ző klub tan&#225;cs&#225;ra mindenki az MMSZ tags&#225;ggal j&#225;r&#243; biztos&#237;t&#225;st k&#246;ti. A biztos&#237;t&#225;s gyakorlati műk&#246;d&#233;s&#233;t szerencs&#233;re m&#233;g nem kellett pr&#243;b&#225;ra tenn&#252;nk. Elvileg rendben kell lennie. Mindenesetre a reptet&#233;seket szorgalmasan jelentj&#252;k - rem&#233;lem, nem egy &#252;res aktusban vesz&#252;nk r&#233;szt nagy naivan.

Az MMSZ &#225;ltal int&#233;zett biztos&#237;t&#225;s egy felelőss&#233;g &#233;s egy baleset biztos&#237;t&#225;s is egyben, amely m&#246;g&#246;tt a Providencia &#225;ll. Az MMSZ tags&#225;gi k&#225;rty&#225;n mindk&#233;t t&#237;pushoz k&#252;l&#246;n azonos&#237;t&#243;sz&#225;m tartozik. Namost szeintem be fogok menni a Providenci&#225;hoz, lerakom a k&#225;rty&#225;t az asztalra, &#233;s megk&#233;rdezem az &#252;gyint&#233;zőt, hogy szerinte mit l&#225;t maga előtt? - K&#237;v&#225;csi vagyok, mit fog mondani.

Yeti
2008-02-20, 17:17
...
Az lenne a k&#233;rd&#233;sem, hogy hogyan lehetne az MMSZ-t munk&#225;ra b&#237;rni?

...

&#201;n tudatlan vagyok &#233;s nem r&#233;g&#243;ta modellezek. Meg tudja valaki mondani, hogy mit csin&#225;l az MMSZ? Mi az a tev&#233;kenys&#233;g vagy dolog amivel foglalkoznak, ill. amivel seg&#237;tik a modellez&#233;st?

Mi&#233;rt nincs egy dr&#225;g&#225;bb, "t&#246;bbet &#233;rő" nagyobb modellekre is &#233;rv&#233;nyes biztos&#237;t&#225;si alternat&#237;va? Biztosan lenne r&#225; "vevő"

Egysz&#243;val tess&#233;k t&#225;j&#233;koztatni &#233;s dolgozni!

Dekor.
Szia!

Az &#225;ltalad felvetett - am&#250;gy teljesen jogos - k&#233;rd&#233;sek m&#225;r t&#246;bb par&#225;zsvit&#225;t sz&#252;ltek. Az ezekből leszűrt tapasztalatok, illetve az egyik MMSZ vezetővel folytatott besz&#233;lget&#233;s alapj&#225;n szeretn&#233;m le&#237;rni, amit nekem siker&#252;lt &#246;sszerakni:

Az MMSZ a hazai modellező &#233;let legfelsőbb szintű szerveződ&#233;si form&#225;ja. A modellező klubokat &#246;sszefog&#243; sz&#246;vets&#233;g, amelynek legfőbb feladata az &#233;rdekk&#233;pviselet &#233;s a nemzetk&#246;zi kapcsolattart&#225;s. Lehetős&#233;g teremt&#233;se a nemzetk&#246;zi versenyeken val&#243; r&#233;szv&#233;tel felt&#233;teleinek megteremt&#233;s&#233;re. (EB, VB) A k&#252;lf&#246;ldi modellezők ezt "l&#225;tj&#225;k" a magyar modellez&#233;s sportol&#243;i oldal&#225;b&#243;l. Olyan (elvileg), mint b&#225;rmelyik m&#225;sik sportsz&#246;vets&#233;g (pl.: MLSZ :D). Szerintem a mai modellező&#233;let sz&#225;m&#225;ra nem igaz&#225;n "testhez&#225;ll&#243;", nem el&#233;g k&#246;zvetlen, &#233;s ami a legnagyobb baj, a hobbi modellezők teljesm&#233;rt&#233;kben k&#237;v&#252;l esnek a l&#225;t&#243;mezej&#233;n.

M&#225;sik megk&#246;zel&#237;t&#233;sben mi magunk (a tagok) vagyunk az MMSZ. Ha nem t&#246;rt&#233;nik semmi, annak az az oka, hogy MI nem csin&#225;lunk semmit. A meg&#250;jul&#225;s lehetős&#233;g&#233;t abban l&#225;tom, hogy akinek van szabad energi&#225;ja az felv&#225;llal egy r&#233;szfeladatot, &#233;s azt elv&#233;gzi, a t&#246;bbieket t&#225;j&#233;koztatja. Teh&#225;t legal&#225;bb a k&#246;z&#246;s ig&#233;nyeinket kellene megfogalmazni, &#233;s &#246;ssze&#225;ll&#237;tani az elv&#225;llalhat&#243; feladatok list&#225;j&#225;t.

Az MMSZ-t meg&#246;r&#246;k&#246;lt&#252;k, olyan amilyen. Jelenleg olyan emberek tartj&#225;k &#233;letben, akik j&#243; ha "f&#233;l k&#233;zzel" r&#225;&#233;rnek foglalkozi vele. Az egyetlen jogos kritika, amit &#233;n el tudok fogadni, az a kommunik&#225;ci&#243; teljes hi&#225;ny&#225;ra vonatkoz&#243; meg&#225;llap&#237;t&#225;s. Itt van pl. ez a f&#243;rum lassan m&#225;r vagy 5 &#233;ve. Soha, m&#233;g csak &#246;tlet szintj&#233;n sem mer&#252;lt fel senkiben, hogy teszem azt f&#233;l&#233;vente 2-3 sort elejtsen itt. Szerintem ez legink&#225;bb gener&#225;ci&#243;s probl&#233;ma. De megint csak azt tudom mondani, legyen ez az első r&#233;szfeladat:

Kutassuk fel az "&#246;regeket", k&#233;sz&#237;ts&#252;nk vel&#252;k interj&#250;t rendszeresen, adjuk itt k&#246;zre. Legal&#225;bb mndenki &#225;tl&#225;tja v&#233;gre, hogy mi folyik itt val&#243;j&#225;ban. (Megmondom őszint&#233;n most, hogy k&#233;nyszerűs&#233;gből tag lettem, m&#225;r engem is kezd &#233;rdekelni. :D)

&#214;sszegezve: Ha akarsz valamit, csin&#225;lj valamit!

Yeti
2008-02-20, 17:27
Sziasztok!

Idézet az igazolásomból:
"Igazoljuk, hogy Süli Tamás... ügyfelünk ... kötvényszámú szerződése
kiterjed a hobbi célú - nem versenyszerű - motoros repülőmodellezési
tevékenység által magánemberi minőségében okozott felelősségi károkra."
...

Tomi!

Megadtak valamilyen értékhatárt?
Szabtak feltételeket? (Olyanra gondolok, hogy pl. ha szabálysértő módon mdelleztél, akkor kizárnak, vagy valami hasonló.) Valami általános résznek (apró betű csillagozva) biztosan kell ide vonatkoznia. Vagy elengedhetem az 5kg-os helit a Hősök terén, és faarccal fizetik a tömegszerencsétleség következményeit???

gdekor
2008-02-20, 17:55
Az MMSZ kártyádon lévő biztosítási szám nem a tied. Mindenkién ugyanazok a számok vannak, ez az MMSZ által kötött ősrégi biztosítási kötvény száma.
A biztosító ki is adja a következő infót ha kéred:

http://kepfeltoltes.hu/thumb/080220/Magyar_Modellez__Sz_vets_g_k_tv_ny_www.kepfeltolte s.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/080220/Magyar_Modellez__Sz_vets_g_k_tv_ny_www.kepfeltolte s.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Valamint ezen kívúl van még az "életbiztosításról" 10 oldal ami ugyanaz, mint egy 20 éves cséb 80, vagyis ha eltöröd a kezed kaposz naponta 600 Forintot, vagy valami ehhez hasonló agymenés.
A felelősségbiztosításhoz semmilyen egyéb irat, vagy kiegészítés nincs. Az általános felelősségbiztosítások érvényesek, vagyis ahogy a biztosító azt értelmezni kívánja éppen.

Dekor.

Yeti
2008-02-20, 18:13
Köszi!

Ezzz elég meredek így.

Újabb dolog, aminek járhatok a végére...

gdekor
2008-02-20, 18:18
Spórolok neked időt és energiát én eléggé körbejártam a dolgot, kérdezz.

Dekor.

Yeti
2008-02-20, 18:58
Konkrétan az érdekelne, hogy mekkora kárt hajlandó fedezni a biztosító?
Milyen feltételeknek kell eleget tennem, hogy gond nélkül fizessenek?
Hogyan érinti az általam okozott esemény a jövőben a "kockázati közösséggel" kötött megállapodásokat?
Ha a biztosító mégsem fizet, akkor nekem kell, vagy mondhatom a károsultnak, hogy küzdjön meg Ő a biztosítómmal?
Az MMSZ milyen mértékben vállal felelősséget a biztosítással kapcsolatos problémákért? (És ez a felelősség vállalás milyen jogi következmények alól mentesít engem?)

Ilyesmi érdekelne...

gdekor
2008-02-21, 19:22
Konkrétan az érdekelne, hogy mekkora kárt hajlandó fedezni a biztosító?
Milyen feltételeknek kell eleget tennem, hogy gond nélkül fizessenek?
Hogyan érinti az általam okozott esemény a jövőben a "kockázati közösséggel" kötött megállapodásokat?
Ha a biztosító mégsem fizet, akkor nekem kell, vagy mondhatom a károsultnak, hogy küzdjön meg Ő a biztosítómmal?
Az MMSZ milyen mértékben vállal felelősséget a biztosítással kapcsolatos problémákért? (És ez a felelősség vállalás milyen jogi következmények alól mentesít engem?)

Ilyesmi érdekelne...

Papírforma szerint max : 5.000.000.- ig fizet a felelősségbiztosítása.
Hogy milyen feltételeknek kell teljesülni, hogy fizessen az csak akkor derül ki igazán, ha kárigényed lesz, mert ez nagyon képlékeny lehet.

Ami eleve kizáró ok lehet: Ha nem jelented be előre, hogy repülni fogsz, amolyan edzésként ugye, ha 7 kg-nál nagyobb a modelled.
Ha pl. rádiózavarod van akkor ugye nem a te hibádból ered a károkozás, így nem fizet, mivel csak pilóta hibája esetén van felelőssége a pilótának. És még ki tudja mik lehetnek ezek az okok.

Ha a biztosító nem fizet, akkor a károsult beperelhet téged polgári peres uton a kárigényével.

Az utolsó kérdésedre pontos választ csak egy konkrét esetre kaphatsz, általánosságban nem megválaszolható és nincs értelme.

Dekor.

Lézó
2008-02-21, 19:26
Részletesen nem tudom, de az AEGON-nak is van olyan vagyonbiztositása ami kiterjed arra is a ha a gyerek berúgja a szomszéd ablakát stb.
Érdemes lenne utánakérdezni meddig terjed.

Yeti
2008-02-21, 22:01
Köszi Dekor az infót!

Azért tényleg elkpesztő, hogy a kártya megrendelésekor semmilyen tájékoztatást nem adnak. Legalább egy fénymásolt oldalt oda lehetne tenni, hogy olvassa el, aki akarja.

Mondjuk senki nem is kérdezett semmit! :D

gdekor
2008-02-22, 09:17
Rosszul tudod, többen is kérdezték az MMSZ -t ezekről a dolgokról, kértünk többször tájékoztatást, információt, köztük én is, de több hónapon keresztül csak megkerülő és mellébeszélő válaszokat kaptunk.

Dekor.

Yeti
2008-02-22, 19:05
Mondjuk senki nem is kérdezett semmit! :D
Bocs, elnagyolva írtam. Úgy értettem, hogy ott a körülöttem állók közül nem kérdezett senki, amikor a biztosítást igényeltük.

sailor
2008-03-10, 11:00
Sziasztok!

Ezen a linken találhattok a biztosítással kapcsolatos infot: http://www.cavalloni.hu/doc/biztositas.htm

Üdv
Sailor

gdekor
2008-03-10, 11:12
Ez is olyan nesze semmi fogd meg jól.

Dekor.

Gabek
2008-04-08, 12:16
http://www.modellsport.hu/
http://modellpecs.extra.hu/download.php?view.51

Leo
2008-04-18, 13:45
Ha pl. rádiózavarod van akkor ugye nem a te hibádból ered a károkozás, így nem fizet, mivel csak pilóta hibája esetén van felelőssége a pilótának. És még ki tudja mik lehetnek ezek az okok.

Ha a biztosító nem fizet, akkor a károsult beperelhet téged polgári peres uton a kárigényével.

...hát speciel én ettől tartok leginkább. Nem vagyok MMSZ tag, de van egészséges felelőségtudatom. Szeretnék nyugodtan repülni, ha már sikerül papiron is modellrepteret szerezni magunknak.

Ez a rádiózavar passzussal az a baj sztem, hogy bármikor kitalálhatja a biztosító hogy ez volt a baleset oka... Vagy mit lehet ez ellen tenni? Jegyzőkönyvezni az akkuk töltötségét / rádiópróbát / üzemanyagszintet ...viccesen hangzik tudom, de hogy is van ez?!

Kérném a tapasztaltabbak segítségét!

Ha pedig tud valaki olyan biztosítót ajánlani, akinél VOLT MÁR példa vállalásszerinti kifizetésnek modellbaleset esetén, azt kérem hogy ne rejtse véka alá!

Köszönöm!

mernok
2008-04-29, 14:33
Nos én tényleg szeretnék belépni az MMSz-be és tényleg szeretnék biztosítást is kötni, mégiscsak technikai "sport" ez, ahol a legnagyobb gondosság ellenére is történhet baleset.

Ma bementem az MMSz-hez (fontos infó: csak kedden és csütörtökön vannak, de még akkor is előtte telefonálni kell, hogy tényleg ott vannak-e)

Bármilyen furcsa is, de ha nem akarunk versenyezni, csak repkedni, akkor is a versenyengedély kérő lapot (http://www.modellsport.hu/aktualis/versenyengedely_kerolap.doc) kell kitölteni a tagságihoz.
Megjegyzem, hogy az MMSz-nél levő nyomtatvány nem egészen az, amit a fenti linkről le tudsz tölteni.

Azon egyrészt nem az Axa, hanem a WinterThur biztosító szeretné megszerezni a személyes adatokat a T-Mobile mellett (mondjuk már olyan sincs, hogy T-Mobile Magyarország Rt., hanem Magyar Telekom Nyrt. Mobil szolgáltatások üzletág), másrészt az ottani nyomtatványon ezeket explicit nem engedélyezhetem.

Viszont ami miatt mégsem léptem még be:

a biztosítási feltételeket nem tudják odaadni, még olvasásra sem. Mindig csak a honlapjukon elérhető dokumentumra hivatkoznak (http://www.modellsport.hu/aktualis/biztositasi_feltetelek.pdf), abban meg minden van, csak a részletes biztosítási feltétel nem.
Gondolom mindenki kötött már valamilyen biztosítást életében és ott az apróbetű több volt, mint itt az összefoglaló, általános szöveg.

Továbbá az sem volt kerek számomra, hogy a honlapjukon szereplő dokumentumban az szerepel, hogy e-mail-ben, vagy faxon kell bejelenteni az edzést és ha kár lesz, akkor ez alapján kell bejelenteni.
Az MMSz-ben azt az infót kaptam, hogy számozott oldalú kockásfüzetben kell vezetni az edzést/versenyt.

Ez utóbbi kicsit "felzaklatott". Hiszen a kockásfüzetet bármikor, utólag kontrol nélkül ki lehet tölteni, a biztosító meg miért higgye el?! (pont ezért kértem a biztosítási feltételt)

Az már másodlagos volt, hogy a kártyát sem tudják megcsinálni, mert se internet, se működő számítógép, de ez nem az ő személyes hibájuk.

Külön kedves elköszönésben volt részem, amikor azt mondta a hölgy, hogy majd jöjjek vissza, ha komolyan gondolom a belépést. :o

Inkább nem szóltam vissza, hogy hobbiból autókázok a városban munkaidőben, pusztán azért, hogy őt frusztráljam.

A biztosítási alkusz nevét, elérhetőségét sem akarta megadni hivatkozván, hogy nincs feljogosítva a személyes adatok kiadására.
1. ha olvasná a honlapjukat, akkor tudná, hogy az ottani dokumentumban megtalálható. Az, hogy az MMSz nem olvassa az rcmodell.hu fórumát arra is csak annyit lehet mondani, hogy no comment....

2. Mint minden biztosítási alkusz, gondolom Bádovszkyné Scheer Éva is abból él, hogy ügyfeleket szerez és minél több biztosítást köt, minél hosszabb időre, minél kevesebb felmondott biztosítással, ezért nem hinném, hogy tiltakozna egy kis állomány-növelő ügyfél kérdezgetés ellen....

Egy szó, mint száz, az MMSz az eddigi benyomásaim alapján egy nagy Sóhivatal. Tényleg nem érdekelt volna, hogy mire megy az 5000Ft és, hogy január 1-től január 1-ig szól az 5000Ft ellenértéke, vagy belépéstől számít az 1 év.
De az, hogy tagsághoz szükséges információkat sem tudják megadni. >:(

Mindenesetre írtam egy e-mailt Bádovszkyné Scheer Évának, hogy érdekelnének a biztosítási feltételek.
Kíváncsi vagyok a válaszidőre és a válaszra.
Óra indult.

Ha valakinek meg van a biztosítási feltétel, tegye közzé!

A már tagoktól kérdezném, hogy az edzést/versenyt hogyan jelentik be? (kockás füzet, e-mail, fax)

Ha netán valakinek már volt balesete, akkor a biztosító hogyan, milyen feltételekkel fizetett?
A kárbejelentéshez szükséges űrlap a Generali-Providencia irodákban és az MMSZ irodától
kapható. (miért nem lehet elektronikusan letölteni? Baleset után szaladjak a kedden és csütörtökön nyitvatartó MMSz irodába? Vagy spájzoljon be mindenki? ???)

Bocs, ha hosszúra sikeredett, de nekem elég kusza az egész. ???

gdekor
2008-04-29, 15:50
Egy újabb " Donkihote " üdv a klubban, majd te is rájössz....

Dekor

Leo
2008-04-29, 19:31
...siralmas állapotok.

Lassan engedtessék meg, hogy következtetéseket vonjank le az itt "tolongó" nyugodt biztosítottakról, és a kárukat megfizetett boldog károsultakról...

Kincs ami NINCS

mernok
2008-05-08, 14:04
háát.... :(

április 30-án ezt a választ kaptam:

Az MMSZ biztosítások a következők: 1 db NNSZ balesetbiztosítás,
ami a kártyához jár, valamint 2 db felelősségbiztosítás. A r
égi balesetbiztosítást megszüntettük, mert az NNSZ tartalmazza a
másikat, sőt Európára is érvényes.

NNSZ biztositás feltételei a Neten olvashatók.

A kockázatok a következők:

Balesetből eredő halál esetén 500 000 Ft
Balesetből eredő 100%-os rokkantság esetén 2 000 000Ft
Balesetből eredő 51-99,9% közötti rokkantság esetén 250 000 Ft arányos része
Balesetből eredő legalább 28 napot elérő táppénze esetén 3000 Ft
Balesetből eredő csonttörés esetén 3 000 Ft

Kárbejelentés 06 40 30 30 30 AXAline vonalon vagy levélben:

AXA Biztosító Zrt.,1074 Budapest, Rákoczi út 70-72.

A felelősségbiztosítások a generális kártyán vannak. 5M Ft / kár. 50 M Ft /év 7 kg-os modellekig érvényes.

Akkor visszakérdeztem a biztosítási feltételekre. Azóta sem kaptam választ.... :( >:( ???

Úgy érzem, hogy ők tesznek nekem szívességet, hogy köthetek biztosítást fizethetek nekik éves díjat.
??? ??? ??? ???

Leo
2008-05-08, 19:06
...asszem befáradok az axához és kifaggatom őket PONT

mernok
2008-05-08, 22:40
...asszem befáradok az axához és kifaggatom őket PONT

Csak azt nem értem, hogy miért "titkolóznak" az érintettek. ???

gdekor
2008-05-09, 07:38
Nem értem miért nem hiszitek el, hogy ez az egész ügy az MMSZ-t egyáltalán nem érdekli és a modellezők sem érdeklik és egyáltalán semmi sem érdekli a hivatalt ahová "tartozunk", ők csak muszályból vannak ott és ehhez sincs már kedvük. Tele van a hócipőjük, hogy mindenki cseszegeti őket. "Ilyen kevés pénzért ne várjál semmit" hozzáállás van. Az egész éves feladatuk, hogy az MMSZ kártyákat kiküldjék és beszedjék érte a pénzt. Ezt jól csinálják, mást nem is kell elvárni a hivataltól. Minnél mélyebbre ásol az ügyben annál hülyébben érzed magad, és csak jól felidegesít az egész.

Dekor.

mernok
2008-05-09, 09:27
Az egész "csak" azért érdekel, mert szeretnénk a gyúrói reptéren hivatalos légtérhasználatot és a kérés ehhez az volt, hogy legyen felelősség-biztosításunk. Meg mondjuk felelősségbiztosítást amúgy is szeretnék.

biella
2008-05-09, 10:07
Csak azt nem értem, hogy miért "titkolóznak" az érintettek.

mert a zavarosban lehet halászni

gdekor
2008-05-09, 10:58
Az érintettek nem is inkább titkolóznak, mint inkább ők sem tudják, csak őket ez egáltalán nem is érdekli.

Mernok ! Akkor egyszerű a megoldás : befizeted az MMSZ díjat, kapsz érte papíron felelősségbiztosítást, ez tőled elfogadják akik kérik. Ha baj van akkor meg majd csak lesz valahogy. Ennél többet akkor sem tudsz elérni az MMSZ -el, ha a fejed tetejére állsz.

Dekor.

Leo
2008-05-09, 11:41
Ezzel a "csak lesz valahoggyal" meg a kitudjamittakarű-fapados biztosítással az a baj mint a Tesco-s bukósisakkal... jó hogy van, meg a fejed is beleizzad, ha meg elcsapnak bringával háát majd lesz valahogy...

Persze értem én mit mondasz Dekor, nehogy magadra vedd, csak ismét a "rendszert" szidom.

Hassan
2008-05-18, 00:41
Hi,

Én őszintén megmondom, nincs kedvem olvasgatni ezután mert már eleget tettem a biztosítás végett.. A legjobb az lenne, ha az MMSZ inkább a Magyar Repülő Szövetséggel egyesülne (Állítólagos szabályzat: XVI. pont 33. paragrafus), ott talán lehet, hogy újra kezdhetnék az egészet.

Mondjuk legelsőnek a biztosítás kérdésének a tisztázásával. Mert ez az egész MMSZ ahogy most van egy oltári átbaszás -oops- a szabályzatukkal és minden mással együtt ami a honlapon le van írva.

Ahelyett, hogy a kis versenynaptárukat irogatják jó lenne ha végre tudnának valami hasznosat is csinálni.
Azok is akik versenyeznek ugyanúgy kitörölhetik a seggüket a biztosítással ha beleszállnak egy autóba/személybe, mint azok akik nem versenyeznek.

Igen, jó lenne, ha történne valami... tépem a pofám semmi értelme, de a legszarabb amikor tehetetlen az ember, és dühítő, hogy egy éve foglalkoztat a dolog és semmi reményt nem látok bármilyen pozitív dolog bekövetkezésére. :'(

gdekor
2008-05-18, 06:52
Számomra is elfogadhatatlan az "olcsó de nem és semmit kategória" Javaslatom volt, mint megoldás, ha esetleg 2009 januárjától senki, mondom senki nem venne MMSZ kártyát akkor biztosan történne valami hirtelen és gyors előrelépés ezügyben. De amíg fizetünk a semmiért, mint bírkák......beee.

Dekor.

pollen
2008-05-18, 07:13
Ez jó ötlet!

george
2008-05-18, 15:28
Számomra is elfogadhatatlan az "olcsó de nem és semmit kategória" Javaslatom volt, mint megoldás, ha esetleg 2009 januárjától senki, mondom senki nem venne MMSZ kártyát akkor biztosan történne valami hirtelen és gyors előrelépés ezügyben. De amíg fizetünk a semmiért, mint bírkák......beee.

Dekor.

Igazad van Dekor.A semmiért nem kell fizetni,ha nincs biztosítás és tagképviselet akkor a sóhivatalt nem szabad támogatni a befizetésekkel.Én már csatlakoztam a felvetésedhez,az idén nem küldök nekik pénzt az előző évekkel ellentétben.Szerintem is helyre kellene billenteni a dolgokat,különben egyre csak szaporodni fog az MMSz t csak hírből ismerő és egyébként nélkülük is kellemesen modellezők tábora.

George

mernok
2008-05-19, 15:12
Nos KAPUFA!!!!

Írtam az Axa Biztosító Zrt-nek egy levelet, hátha....

1 napon belül megjött a válasz:

Köszönjük, hogy megkereste Társaságunkat.

Kérdésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

Az AXA Biztosító Zrt-nél nincsen felelőségbiztosítás, csak élet-; baleset- és utasbiztosítás.

Feltehetően az AXA Colonia nevű céggel keverhet minket, amelyből az utóbbi években Uniqa lett.

Javaslom, kérelmét hozzájuk postázza.

Üdvözlettel:

AXA Biztosító Zrt.

........(ügyintéző nevét kitöröltem)

Contact Center Ügyintéző / Ügyfélszolgálati Igazgatóság

1074 Budapest, Rákóczi út 70-72.

tel: +36 1 413 5100

fax: +36 1 413 5101

e-mail: info.axa@axa.hu

És akkor idéznék Bádovszkyné Scheer Éva leveléből (azóta nem írt, mióta a részleteket kértem tőle)

Na erre varrjatok gombot!!!!

Az Axa nem is tud róla, hogy nála van a biztosítás????

Leo
2008-05-19, 16:44
Milyen kapufa? ::) Se kapu, se fa, se labda, se... Ennyi. :-\

Keri Zsolt
2008-05-19, 23:39
Sziasztok!
Vegig neztem ezt a par oldalt, es egy kicsit meghokkentem. Mikor azt fejtegetik milyen kozel is vagyunk a nyugathoz, ....... Az en biztositasom az nem magyar, de ahogyan elneztem, meg itt senki se mondott semmit a "jol bevalt nyugati peldakrol". Nekem a BMFA British Model Flying Association rol vannak tapasztalataim, bar nem kar kifizetesugyi, mivel hala Istennek erre meg nem kerult sor, de mint tag masodik eve vagyok nalluk biztositva. Az osszeg egy evre £30 alatt van, most ha agyon vernenek se tudnam megmondani, hogy pontossan mennyi, de majd ha erdekel valakit utanna nezek, es megirom a pontossat. A biztositas UK re ervenyes, de nem allando tartozkodas eseten a vilag barmely pontjat lefedi.Szoval ha Magyarorszagon repkedek, es egy parkolo auto lefejeli az en kis csodamat, akkor se kell panikolnom. A biztositasi esetenkent 5millio Fontig takar mindent a harmadik szemely testi epsegeben , es ingosabaiban okozott karok enyhitesere.
Evente kell ujjitani, es asszem nincsen kulon versenyekre es orom repulesekre, nem kell hozza helyi klubbhoz csatlakozni,de a klubb csatlakozasnak feltetele. Elktromos repulovel szinte barhol es barmikor repulhetsz, Solo robbano motoroshoz jogositvany szukseges.
Nekem nem is volt kerdes a megkotese az a huszon egynehany Font elenyeszo ehhez a hatterhez viszonyitva.

george
2008-05-20, 11:02
Nos KAPUFA!!!!

Írtam az Axa Biztosító Zrt-nek egy levelet, hátha....

1 napon belül megjött a válasz:

Köszönjük, hogy megkereste Társaságunkat.

Kérdésével kapcsolatban az alábbiakról tájékoztatjuk:

Az AXA Biztosító Zrt-nél nincsen felelőségbiztosítás, csak élet-; baleset- és utasbiztosítás.

Feltehetően az AXA Colonia nevű céggel keverhet minket, amelyből az utóbbi években Uniqa lett.

Javaslom, kérelmét hozzájuk postázza.

Üdvözlettel:

AXA Biztosító Zrt.

........(ügyintéző nevét kitöröltem)

Contact Center Ügyintéző / Ügyfélszolgálati Igazgatóság

1074 Budapest, Rákóczi út 70-72.

tel: +36 1 413 5100

fax: +36 1 413 5101

e-mail: info.axa@axa.hu

És akkor idéznék Bádovszkyné Scheer Éva leveléből (azóta nem írt, mióta a részleteket kértem tőle)

Na erre varrjatok gombot!!!!

Az Axa nem is tud róla, hogy nála van a biztosítás????

Hali,

No,ez egyre érdekesebb.Ha ez így igaz,akkor kimerít egy büntetőjogi fogalmat.Mire is fordítódik a modellező által befizetett összeg?Biztosítást nem kap,érdekképviseletet pláne,néhány embernek jövedelemkiegészítésre viszont úgytűnik kiváló.Úgy látszik ez így van jól,hát csak fizessetek nekik!

George

Leo
2008-05-20, 11:43
Keri Zsolt-ra reagálva:

Egyáltalán nem meglepő számomra hogy ismét találtunk olyan valamit ami tőlünk ny-ra olajozottan működik. Sajnos az az érzésem, hogy itthon azért nem nyitnak a biztosító társaságok a modellezők felé, mert a nem kecsegtet túl sok profittal számukra: piaci szinten alacsony(alul elmélet) ügyfélszám, elenyésző biztosítási díjért (akár éves szinten is) túl nagy kockázati tényező. De mindemellett szomorú hogy az összes() nyugati biztosítótársaság fellehető itthon is, és kellene hogy legyen pl.: Német, Osztrák "kitaposott út" azaz alkalmazható konstrukció erre a célra.

(Tény)Megoldatlan probléma a kerékpárosok utaztatása a MÁV-nál. Kevés a bringás-kocsi, folyamatos összetűzések a bringásokkal. Sok bringás úgy reagálta le hogy akkor nem veszek jegyet ba&&&@#ak egyedül...ÉS ITT A PLÁNE: a MÁV kimutatásai szerint NINCS "túlkereslet" bringás helyjegyekre!!! Miért? Mert egyedül az eladott bringás-helyjegyek éves száma alapján fejleszt/nemfejleszt.

(Elmélet) Nos ha én biztosító lennék ( :) ) és nyitni szeretnék egy piaci szegmensre pl.: Német anyacég kimutatásai alapján "jó biznisz" a modellezőbiztosítás...BIZTOS hogy helyi piackutatással kezdenék, és BIZTOS hogy a legnagyobb ilyen irányultságú szervezet adataira támaszkodnék..........

(Eredmény?) Ha nem "tudatjuk" a statisztikákkal hogy vagyunk, ergo nem csatlakozunk vlmilyen(! ;)) nagy modellezőszervezethez sosem vesznek észre.

(Mi lesz?!) Na ezt senki sem tudja, de azt biztosan 8) addig is mindig kicsit elszomorodunk pl.: Keri Zsolti példáján, és a remény hal meg utoljára.

Keri Zsolt
2008-05-20, 20:05
A magyar mentalitashoz azonban az is hozzatartozik, hogy valoszinu nagyon keves az a modellezo, aki hajlando lenne eves dijjat fizetni, addig amig nemvolt balesete. Ha viszont kotelezove tennek ezeket a biztositasokat, mint ahogyan szinte kotelezo ervenyu itt "nallunk" akkor aztan lenne jajgatas ezerrel, mert a gepjarmu kotelezot is hanyan szeretnek elbliccelni, ha lehetne?? Viszont ha gaz van akkor indul a nyuszites. Az az erzesem, hogy akik ebbe a topikba beszelgetnek, azok egy nagyon kis resze a modellezoknek, es addig amig nem kellene tenni semmit, vagy fizetni meg kovetoket is talalnanak, de hanyan mentek el anno bgeza felhivasara, hogy tobben legyenek egy konkret targyalason az ugy erdekeben?? Mi is tortenne szerintetek, ha lenne kotelezo biztositas a modellezesben?? Mennyire vannak a modellezok osszefogva, nyilvantartva magyarorszagon? Ahhoz , hogy valami komoly mozdulat tortenjen az ugy erdekeben, ezeket az alap dolgokat kene talan rendbe rakni, a vezetosegnek. Elsore szinte megoldhatatlannak tunik a feladat, de ha a modell boltokon keresztul fel lehetne merni a modellezok tenylegeshez kozeli szamat, es kozvelemenykutatast is csinalni a biztositassal kapcsolatba, lenne pontosabb adat a targyalasokhoz, amik elengedhetetlenek egy piackutatashoz,, egy biztositonak. A lehet hogy ennyi, vagy talan tobb, vagy megiscsak kevesebb az nem ki indulasi alap. Ha nincsen a kezetekbe semmi, akkor nem lehet egy biztositoval olyan dolgokrol targyalni, amilyen egy teljessen uj biztositasi forma. Max egyenkent, ez is megoldas, de csak fel megoldas mivel nem fed le a dolog mindent, es ha versenyezni akarsz akkor kell egy masik is????
En azt gondolom, hogy ha ezek meg lennenek es ossze is lennenek fogva akkor nem vadaszni kene a biztositok kozul, hanem versenyeztetni lehetne oket, de lehet csak en vagyok kicsit naiv.

mernok
2008-05-20, 23:14
erre lenne hivatott az MMSz.... >:(

Leo
2008-05-21, 10:14
Ennek a topicnak az első hozzászólása 2004 elején született... Hogy lehet ez még mindig téma?

Idézek a lám-lám 2004-ben kelt alapszabályból (http://www.modellsport.hu/szabalyzatok/alapszabaly.pdf)

"Tiszteletbeli tagok, elnökök
11. §
(1) A magyar modellező sport egyéni világ- és európabajnokai,
valamint a nemzetközi szövetségek elismerő
diplomáival kitüntetettek a szövetség örökös,
tiszteletbeli tagjai. A tiszteletbeli tagság független a
rendes tagságtól (9.§ (1) a) pont), vagy pártoló tagságtól
(10.§).
(2) A szövetség tiszteletbeli elnöke lehet az a személy,
aki a szövetség munkájában való aktív tevékenysége
során, vagy a szövetség munkájának erkölcsi
támogatásában kimagasló érdemeket szerzett."

Ki az az arcátlan aki ezt a ténykedést "elnökként" aktívnak és erkölcsösnek titulálja ???

"A szövetség tisztségviselőit a küldöttgyűlés 4 évre
választja."

Ezen csak én lepődök meg? Ki tud erről és mit?

2008-ban választások! Kedves tagok! Kezetekben a lehetőség hogy megbecsültté és hasznossá tegyétek a szövetség munkáját! Aki eddig nem csinált semmit, vagy aki nem töri az utat a biztosítók fele "repüljön"!

Keri Zsolt
2008-05-21, 19:39
Egyebkent ez a biztositosdi, nekem kicsit rohejesnek tunik, mert ha en jol gondolom, akkor nem is egyenkent kellene biztositast kotni, hanem magat a szovetseget kellene biztositani, es a tagok automatikussan biztositva lennenek, aki meg nem tag, annak ugye nincsen biztositasa, az ugye akkor veszelyes a kivulallok testi es vagyoni biztonsagara, veszelyezteti a sport johiret, az ne is repuljon, foleg ne robbanosal. Evvel az elvel vannak a versenyen biztositva a tagok??
Ha en jol gondolom, a robbanoson keresztul lehetne megfogni a bandat.
El kellene erni azt is, hogy az az eves tagdijj, ne menjen evente az indokolt osszegenel magasabbra, mert ha mar egyszer el lenne intezve az , hogy aki repulni akar annak klubbsagi kell, fen allna annak a veszelye, hogy a mar meglevo tagoktol valami pofatlan tagdijjakat gombolhatnanak le a tisztelt elvtarsak. Am ha a valasztasokon olyan valakik kerulnenek kozelebb a tuzhoz, akiknek nem ez a mervado, akkor meg remeny is lehetne a szebb jovore.
Mennyibe kerul most a tagsagi dijj??
Kitrtast es szelcsendet!!

mernok
2008-05-22, 12:25
Mennyibe kerul most a tagsagi dijj??
Kitrtast es szelcsendet!!

közvetlen tagként 5000Ft, ebből 3200Ft a bizti (2 baleset és 1 felelősség). Csak épp a feltételeket nem tudja senki. >:(

Keri Zsolt
2008-05-22, 19:53
Hat ez nem sokkal kevesebb, mint az Angolorszagi, de nem is megfizethetetlen. Azt meg se merem kerdezni, hany tagot szamlal ez a bizonyos tomorules, de ha jo a sejtesem, ezek a tagok nem sokkal vannak tobben azoktol,akik hivatalos, vagyinkabb nemzetkozi versenyzesi szinten uzik a repuloiket az egre. Van errol a szamrol valakinek fogalma?? Azert kerdeznem, mert ha a szovetseg vezeto elvtarsak oda alnak egy biztosito ele, hogy nekunk van am 123 tagunk, es erre egy nagyonjo biztositast tessek nekunk ajanlani, ki is rohogik oket, de meg is ertem.

Kozben olvasgatom az MMsz honlapjan a biztositassal kapcsolatos resszt.
AZ MMSZ a biztositast 1994. majus 3. an kototte meg.
Azota eltelt egy kis ido, valoszinu az akkori szam adatok mar nem valosak igazibol, mar csak azert se, mert pl szerenysegem akkor meg azt se tudtam,hogy fogok evvel foglalkozni, de valoszinu van itt rajtamkivul meg nehany hasonlo egyen is aki nem evtizedek ota hajtja a repuloket. Ezen okirat kiter arra is, hogy a nemzetkozi versenyek kulfoldi resztvevoit is biztositja. (Ha angliai az illeto, akkor annak kicsivel komojabb a biztositasa, mint amirol itt szo van.)
Ezek utan egy csomo olyat olvashatsz, aminek ott is kell lennie, de itt jon a csavar, A biztositas fel van mondva 2008 aprilis 01. evel, es az MMsz megvalt a biztositas kezelojetol is, mert nem megfelelo modon kepviselte az erdekeit. Be akarjak vonni a biztositottak koze a nagy tomegu repuloket is, ami tervnek az elokesziteset Scheer Evara biztak, akit a
06/70-3-755-182-es telefonszamon, vagy a scheer.eva@vipmail.hu cimen lehet elerni.

Keri Zsolt
2008-05-22, 19:54
Huhh most olvasom, hogy a masik topik, csak evvel foglalkozik :-[ :-* bocsanat

mernok
2008-05-22, 22:52
Ezek utan egy csomo olyat olvashatsz, aminek ott is kell lennie, de itt jon a csavar, A biztositas fel van mondva 2008 aprilis 01. evel, es az MMsz megvalt a biztositas kezelojetol is, mert nem megfelelo modon kepviselte az erdekeit. Be akarjak vonni a biztositottak koze a nagy tomegu repuloket is, ami tervnek az elokesziteset Scheer Evara biztak, akit a
06/70-3-755-182-es telefonszamon, vagy a scheer.eva@vipmail.hu cimen lehet elerni.

Igen, neki írtam és ő írta, hogy 2 felelősség és 1 balesetbiztosítást foglal magában....Szerintem meg 1 felelősség és 2 baleset bizti......
Aztán visszakérdeztem a részletekre. Azóta nem jelentkezett...Pedig állítólag valamelyik modellező felesége, tehát legalább ide benézhetne néha egy kis bolt reményében...

Hassan
2008-05-23, 00:36
....
Aztán visszakérdeztem a részletekre. Azóta nem jelentkezett...Pedig állítólag valamelyik modellező felesége, tehát legalább ide benézhetne néha egy kis bolt reményében...

A legtöbb esetben ilyen az amikor családtagot/havert bízol meg az elvégzendö munkával. Te azért nem akarsz neki szólni mert kínos, ö meg azért halogatja a munkát, mert tudja, hogy úgyse szólsz neki. Ezt persze abban a hitben teszi, hogy úgyis neki viszed a melót, mert csak ö csinálja meg neked kedvezményesen. Vagy mi másért vinné az ember a rokonságnak/barátnak a melót?!

Még ha pénzt is kapna érte, akkor is inkább félrerakja a töled kapott munkát.. majd jó lesz végszükség esetére. A többi hivatalosba kapott megbízás fontosabb, mert azért tényleg seggbe rúghatják.

Nekem eddig ez jött le az ilyesmiböl.

Keri Zsolt
2008-05-23, 08:20
Nekem meg az az erzesem, hogy trenyleg kellene egy kis verfrissites od fel a kedves elvtarsak koze. Fel duzzasztani a tagszamot, es ki irni egy biztositasi palyazatot, ehhez azonban szerintem minimum egy evre lenne szukseg,Egy ev utan mar azert lathato lenne az is, hogy menyi is az annyi ,modellezobol, es mennyi is azok szama, akiket erdekel, hogy mi is lassz a masik gepevel, vagy autojaval, egeszsegevel. Kegyetlenul kene eljarni, de a cel szentesiti az eszkozt. Az a masik erzesem, ha valakinek a nyakaba varrnanak egy mondjuk az itt szereplo M5 os BMW javitasi koltseget, akkor mar szinbe latna mindenki a vilagot, vagy jonehenyan.

Hassan
2008-06-03, 14:37
Az osztrákoknál nem kérdéses a biztosítás... csak nálunk :(

http://www.prop.at/redaktion/eigene_sache.html

george
2008-06-03, 20:42
Az osztrákoknál nem kérdéses a biztosítás... csak nálunk :(

http://www.prop.at/redaktion/eigene_sache.html

Hey Hassan,

Nálunk sem kérdéses,nincs senkinek érvényes biztosítása,csak befizetési igazolása.
De ez már régen tiszta sor.

George

mernok
2008-06-04, 09:43
azért az osztrák oldal "némileg" profibb, mint a magyar.....

Ahogy elnézem a biztosítás egész Európában (is) érvényes. Mivel EU tagok vagyunk, szerintem semmi sem zárja ki, hogy az osztrák szövetséghez csatlakozzunk, vagy az osztrák biztosítóhoz.
Viszont a honlapon látszik, hogy vannak VIZSGÁK is.

Tudom, hogy most sokan nem fognak egyetérteni velem, de kötelezővé tennék legalább egy alapszintű vizsgát, míg a delikvens egyedül repülhetne biztosítással. Addig kizárólag legalább középszintű vizsgával rendelkező felügyelete alatt gyakorolhatna.

Az alapszintű vizsgához ez lenne a minimum:
http://www.bruce.ogilvy.clara.net/download/fw_bronze_rev1.exe
(egy teljesen normális install programot tölt le, ami igazából egy html dokumentumot épít fel a winchesteren)

Hassan
2008-06-04, 14:17
A vizsga jó ötlet, a biztosítónál meg csökkenthetné a kockázati tényezöt.

gdekor
2008-06-04, 18:19
Az ésszerűtlen és nem kellőképpen átgondolt vizsga pedig tovább korlátozná a biztosításra vágyók számát is. Erősen.
Dekor.

Hassan
2008-06-04, 19:37
Ez magától értetödik. Azért kettö karika és egy-egy nyolcas nem eshet senkinek se nehezére.

gdekor
2008-06-04, 20:50
Ez jobban hangzik, mint az PÉMK vizsgakoncepciója. De az MMSZT ez sem érekli. Meg semmi sem.

Dekor.

Gabek
2008-06-04, 21:13
Igen, igen!

A mienk tényleg nehezebb! ::)

Benne van a leszállás is! ;D

gdekor
2008-06-04, 21:20
Nem kívánok itt vitát nyitni erről a témáról.

Gabek
2008-06-04, 21:21
Akkor ne provokálj, senkit, és nem lesz vita....

Tisztelet....

gdekor
2008-06-04, 21:24
Otthon is a tiéd az uccsó szó. ( Igen anyukám )

Gabek
2008-06-04, 21:25
Tamás, Tamás..... :(

gdekor
2008-06-04, 21:29
Na jó, Bocsi, Bocsi...

Dekor.

Keri Zsolt
2008-06-05, 00:04
Angol honban se repulhetsz vizsga nelkul robbanossal solot. Elektromossal igen, de az elektromoshoz is jar a biztositas alapbol, ha van tagsagid, A tagsaghoz viszont Angol orszagi lakhely szukseges, es gyanitom, hogy az osztrakoknal is igy van, vagy van valakinek mas informacioja?

Freshy
2008-06-06, 12:08
Dekor!

Az Uniqanál dolgozom, nálunk lehet kötni, meg horgolni is. De sajnos CSAK a reptéren elszenvedett sérülések után fizetünk. A forumon megsebzetteknek neeeeem :) :)!!!!!

gdekor
2008-06-06, 12:15
Ez jó, ez tetszik..... ;D A fórumlakóknak annyi.

Dekor.

Hassan
2008-06-06, 17:57
És neked van Freshy?

dr
2008-06-06, 18:25
Hello,

Én nem vagyok tagja (még) egy klubnak, egyesületnek sem. Kezdő vagyok, de repülgetek (elektromossal). Olyan helyen szoktam ahol a személyi sérülés kizárva, mert nincs ott senki rajtam kívül (legalábbis eddig így történt mindig).

"Reptéri" balesetekre biztosít a tagsági biztosítás, mi van azzal, ha mondjuk a gépem elszadadul vmilyen oknál fogva és mondjuk pár száz méterrel arrébb landol az erdőben. Ami természetesen a nyári meleg miatt csont száraz és a zuhanás miatt történt sérülések következtében a Lipo akksi felrobban és az erdő egy része porrá ég mire odaérek a kocsi tűzoltó készülékével. Maga a kár esetleg nem olyan nagy, de a tűzoltóság biztos feljelent és ki kell fizetni kiszállást (is)... (vagy uez. pl. búzatáblára)

Vagy a reptérről elszállt gép egy közeli tanyán landol, ahol egy lovat ijeszt meg és az eltöri a lábát (a lovat ilyenkor elaltatják), szóval mondhatják, hogy fizessem ki....
Még lenne ötletem, de a lényeg hogy ilyen esetekben is fizetnének? Vagy kiterjeszthető a biztosítás? Esetleg jobb ha mágánúton kötünk biztosítást nem a tagsági használjuk?
Egyáltalán mennyi ennek havi v. éves díja? Lehet-e időszakokra kötni?

Igazából mire jó ez az egész? Anyagi kárt fedezheti (de ismerve a biztosítókat, nem fognak rohanni a fizetéssel), de személyi sérülés esetén a felelősség megmarad (természetesen), ha tartós egészségkárosodást okozol, akkor perelhetnek járadék fizetésre, ezt is fedezi a biztosítás?

Üdv.

DR

Hassan
2008-06-09, 15:21
Igen... ez sem látszik titsztán a ködben.

mernok
2008-07-14, 11:53
nos a Generali sem a május 29-i, sem a június 17-i ismételt levelemre sem válaszolt.

Azt hiszem írok a MABISZ-nak.... >:(

gdekor
2008-07-14, 12:08
Kíváncsian várjuk a feljeményeket, előre is sok sikert.

Dekor.

stumi
2008-07-16, 22:29
Sziasztok!

Végig-bizony-olvastam az egészet elejétől ! Én pont kezdőként,nagyon szivesen kötnék biztosítást!
Kiváncsian várom a fejleményeket! :'(

mernok
2008-07-17, 09:55
én csak azt nem értem, hogy aki MMSz tag, az miért nem hallatja itt a hangját? Hiszen ők már fizetnek a "semmiért".... ???

Ismét feltenném a nagy kérdést: van olyan, akinek már volt balesete és a biztosító fizetett? Vagy minden biztosított "csak" a földbe fúrta a gépét idáig, másban kárt nem tett????

dr
2008-07-17, 09:56
Sziasztok!

Végig-bizony-olvastam az egészet elejétől ! Én pont kezdőként,nagyon szivesen kötnék biztosítást!
Kiváncsian várom a fejleményeket! :'(

Hello,

Én is kezdő vagyok, én is kötnék biztosítást, de pár kérdés felmerült bennem -mint olvashattad is korábban- és nem tudom, hogy van-e értelme tömni a biztosítók zsebét....

Néhány dolgot idéznék előző hozzászólásomból; szerintem a természetben, mezőgazdaságban nagyobb az esély hogy kárt okozok, mint személyi sérülés (erre egyébként sem jó a biztosítás), annak is kis esélyét látom, hogy a kocsimban vagy más kocsijában lesz kár...

...az erdő egy része porrá ég mire odaérek a kocsi tűzoltó készülékével. Maga a kár esetleg nem olyan nagy, de a tűzoltóság biztos feljelent és ki kell fizetni kiszállást (is)... (vagy uez. pl. búzatáblára)...

...egy lovat ijeszt meg és az eltöri a lábát (a lovat ilyenkor elaltatják), szóval mondhatják, hogy fizessem ki....

...Anyagi kárt fedezheti (de ismerve a biztosítókat, nem fognak rohanni a fizetéssel), de személyi sérülés esetén a felelősség megmarad (természetesen), ha tartós egészségkárosodást okozol, akkor perelhetnek járadék fizetésre, ezt is fedezi a biztosítás?

Üdv.
DR

stumi
2008-08-24, 18:43
Sziasztok !

Van egy volt osztálytársam az AB-Egon-nál,eléggé magasan Őt kértem meg,hogy nézzen utána
a biztosításnak.Most tőle hallottam először ,kerek perec megmondták, hogy Magyarországon nem
kötnek ilyet ,mert nem éri meg,túl nagy a kockázat !!!!!!!!!!!!!
Hát ennyi amit én tudok. :'(

mernok
2008-08-24, 21:18
Na igen, de ezt a választ szeretném hivatalosan is kikényszeríteni az illetékesekből...Aztán jöhet a következő forduló...(MMSz és a sikkasztás-csalás címmel)

gdekor
2008-08-24, 21:44
Kiváncsia várjuk a fejleményeket.

Egyébként tök érdekes, hogy számos modellezős találkozón kérik az MMSZ kártyát a biztosítás miatt.
Pedig nem sok 7kg alatti gép szokott lenni egy nagyob rendezvényen a nap folyamán, azokra pedig nem is érvényes a biztosítás -márha van egyáltalán-

Dekor.

Ikarosz
2008-10-07, 09:45
Sziasztok!

A párhuzamos topicban olvastam egy érdekes véleményt a modellezôs versenysport és a hobbimodellezôk helyzetérôl. Elgondolkodtam a láthatóan évek óta válasz nélkül hagyott kérdés megoldásán. ...mert a gittrágáson kívül másról nem nagyon írhattunk e témában.

Egyre nyilvánvalóbb, hogy ketté kellene választani a versenyszerû és a hobbiként ûzött modellezést. Eltérôek az igények, a kockázatok és nagyságrendekkel eltér az érintettek köre is.
Hagyjuk meg magában a becsontosodott szövetséget és pártfogoltjaikat...

Alakítani kellene egy új virtuális tömegsport szervezetet, amely összefogja a maguk és mások iránt felelôsséget érzô amatôr modellezôket!

Nem kizárt, hogy pillanatokon belül jelentôs tömegbázisa lenne e tömörülésnek, így érdemben tárgyalhatna a biztosítókkal is. Tapasztalatból tudom, hogy nem lehetetlen összehozni! Kis szerencsével még állami támogatást is kaphatna, mint országos hatókörû tömegsport egyesület.

Nem kell bonyolult szervezet és aktatologatók hada ahhoz, hogy hiteles, nyomonkövethetô adatok álljanak rendelkezésre az esetleges káresemények elôzményeirôl és körülményeirôl!

Kell egy élô weblap, ahova mindenki elôre be tudja jelenteni, hogy mikor, mivel és hol akar röptetni. Ha bármi gond lenne, ugyanitt leírhatja a káreseményt, ez lenne a hivatalos eljárás alapbizonylata.
Ugyanez a weblap lenne az egyesület központi fóruma, hírlevél funkcióval. Rendezhetünk bemutatókat, találkozókat (nem versenyeket!), ahol a tagok személyesen is találkozhatnának.
Mindez pár lelkes közremûködô segítségével életre hívható!
Úgy vélem, hogy 2–3.000 Ft/fô-bôl kijöhetne a biztosítás és a szervezet fenntartásának költsége.
Itt jegyzem meg, hogy amennyiben az MMSZ felhasználja az e helyen publikált ötletemet, cégem igényt tart az ötlet jogdíjára!

Mi a véleményetek az ötletrôl?

Üdv: Ikarosz