PDA

Teljes verzió megtekintése : !!!!! INDOOR 2007!!!!!

PaSky
2006-11-13, 22:34
Sziasztok, jó hírem van........2007 január 21. Indoor 2007
Ma kaptuk a hírt, hogy a fenti időpontban megint Nyíregyházán találkozhatunk.
Picipöcc:Megbeszéljük amit ajánlottál, ill. ide is leírhatod és meglátjuk a többiek véleményét is, és eldöntjük.
Ja és természetesen várunk ötleteket, véleményeket, és MINDENKIT.
Sziasztok PaSky.

Krafcsiki
2006-11-14, 00:18
Sziasztok!

Én személy szerint nagyon örülök neki, minden eddigi alkalommal nagyon vártam - ez így van most is. Teremben ügyesen, szépen repülni helivel, vagy repülővel igazán nagy kihívás, plusz még megfűszerezve a szakma és a laikus közönség figyelme által!

Nekem ez a harmadik Indoorom lesz, és ahogy visszagondolok a korábbiakra (a 2004-ben kezdtem modellezni) mindegyik egy-egy állomása az akkori tudásomnak, pontosan emlékszem mit mertem -tudtam bevállalni, és ezt tök jó visszanézni a videókon!

Maga a rendezvény egyre színvonalasabb, ez a tendencia változatlan marad! Ehhez fontos minden hasznos tanács Tőletek!
Reméljük most is sokan eljöttök!!!

Üdv

Tomcat
2006-11-14, 09:36
Hello Mindenkinek,

na végre, már vártam mikor indul a topic! ;-)
Nekem a 2006-os volt az első, ez volna a második. Sokat tapasztaltunk a rendezvény kapcsán, rögtön utána sok-sok építő ötletet szedtünk össze a jövő kapcsán, úgyhogy megpróbálom összeszedni és jól leírni. (mindamellett, hogy nagyon jó szervezést láttunk januárban)

Ami most szembe jut azt most is tudom mondani (bocsánat előre is, ha megbántanék bárkit is, nincs szándékomban):
- szerintem előre kéne nevezni minden kategóriába, helyszínen már ne legyen. (ebből meg tudjátok pontosan szervezni az időt előre, ami nagyon fontos tényező egy 1 napos versenyen)
- szerintem az autós verseny részen el kéne gondolkodni hogy belefér-e a napba, mert ugye párhuzamosan szinte kivitelezhetetlen a repüléssel
- freestyle: a színvonalat és a repülőgép valódi szépségét megőrizendő a kiírásban szerepeltetni kéne ebben a kategóriában a műsorba 1-2 kötelező elemet (pl. késrepülés vagy lógás). Ez kiszűrné azt, hogy egy a látványról szóló versenyben pillegéppel, vagy óriáskanállal kőrözzenek (két loop és egy orsóval) 2-3 percet utána jöhet a következő versenyző. Szóljon ez a látványról, az említett repcsik úgyis ütni-vágni fogják a repülőformájú gépeket az ügyességi részben.
- érdemes volna a kiírással együtt az objektív pontozási rendszert is közzétenni, hogy követhető legyen mindenki számára, illetve a félreértéseket is el lehet vele kerülni. Valamint úgyis mindenki kíváncsi a saját és a másik eredményére is, esetleg kivetítőn lehetne folyamatosan mutatni az eredményt és részeredményt.
- zsűri: esetleg a tavalyi 3 fős néző zsűrit ugyanennyi "szakmai" taggal ki lehetne egészíteni
- és végül: MÉG NAGYOBB RÁDIÓFEGYELEM és az ezt támogató intézkedések!

Ezek ötletek, amik biztosan fognak tetszeni és nem tetszeni, de megpróbáltam építőjelleggel és az élményt fokozó célzattal írni.
Várjuk előre is a kiírást és a versenyt, mert nagyon jól éreztük magunkat az előzőn, idén is tervezzük, hogy nagy létszámmal ott leszünk.

Üdv,
Tom

picipocc
2006-11-14, 09:49
Sziasztok!

A nagy ötlet csak annyi lenne ,hogy ha már adva vannak a tökéletes körülmények ,akkor ha másokat is érdekel a teremműrepülés (F3P)lehetne rendezni egy szabályos versenyt!Most fordítjuk a hivatalos FAI feladatsorokat a könnyített feladatokhoz ,tehát szinte bárki benevezhet és csak a tudásán múlik az elérhető eredmény.
Most 25.-én megyünk Ausztriába egy hasonló Találkozó és versenyt megnézni,és utána már a tapasztalatokról beszélhetünk.
A lényeg az ,hogy van négy feladatsor kötött manőversorozattal. A legkönnyebb az F3P-D összesen 6 feladat a le és felszálással együtt !
Ha a D sort megrepülted akkor indulhatsz a C feladatsorban ,és így tovább egésszen az F3P-A feladatsorig ami tulajdonképpen a hivatalos FAI verseny feladat.Ezen kívűl lehet F3P-AM versenyt is tartani ami tulajdonképpen a Freestyle megfelelője zenére amit a pilóta maga választ vagy vág össze ,és csak a fel és leszállás ,valamint a munkaidő (2Perc + - 5 mp) van megszabva.
Az Indoor szerves része lehetne ,túl sok időt nem venne el a rendezvény idejéből ha alaposan előkészítjük .Szóval érdemes lenne megpróbálni.
Nézzük meg mások véleményét is!
A már hagyományos Indoor-hoz is van pár feladat ötletem amiket innen-onnan lestem el az előző találkozó óta.
Ráadásul már megérkeztek magyarországra a 3 gr körüli szervók 12 gr-os motorok 2-3 gr-os vevők amiket a legprofibb Európai versenyzők is
használnak.Tervekkel tele a Net ,mindenki kiélheti kreatív hajlamait .
Egyébként a Picipocc csapatra mindenképpen számíthattok az Indooron!
Vasárnaponként , akit érdekel, tudunk a Pest-környékbelieknek folyamatos gyakorlási lehetőséget biztosítani!!! Részletek az F3P teremverseny-topicban

Üdv a Picipocc

Krafcsiki
2006-11-14, 10:34
- szerintem előre kéne nevezni minden kategóriába, helyszínen már ne legyen. (ebből meg tudjátok pontosan szervezni az időt előre, ami nagyon fontos tényező egy 1 napos versenyen)
-Abszolút

- szerintem az autós verseny részen el kéne gondolkodni hogy belefér-e a napba, mert ugye párhuzamosan szinte kivitelezhetetlen a repüléssel
Igen ennek a modellnek tavaly volt szezonja

- freestyle: a színvonalat és a repülőgép valódi szépségét megőrizendő a kiírásban szerepeltetni kéne ebben a kategóriában a műsorba 1-2 kötelező elemet (pl. késrepülés vagy lógás). Ez kiszűrné azt, hogy egy a látványról szóló versenyben pillegéppel, vagy óriáskanállal kőrözzenek (két loop és egy orsóval) 2-3 percet utána jöhet a következő versenyző. Szóljon ez a látványról, az említett repcsik úgyis ütni-vágni fogják a repülőformájú gépeket az ügyességi részben.
Nem biztos, hogy a körözőt ki kell zárni! A zsűri komolyságát, szakmaiságát és objektivitását növelni kell! Én el tudnék képzelni egy Szeri Bandi-Végh Tamás-Almási István triót, persze javasoljatok Ti is neveket!

- érdemes volna a kiírással együtt az objektív pontozási rendszert is közzétenni, hogy követhető legyen mindenki számára, illetve a félreértéseket is el lehet vele kerülni. Valamint úgyis mindenki kíváncsi a saját és a másik eredményére is, esetleg kivetítőn lehetne folyamatosan mutatni az eredményt és részeredményt.
Technikailag megoldható, de lehet hogy jobb a nap végéig fenntartani az izgalmakat!!!

- és végül: MÉG NAGYOBB RÁDIÓFEGYELEM és az ezt támogató intézkedések!
Erre nem lehet eléggé figyelni!!!

Előző évben én is részt vettem a szervezésben, szeretnék az idén is. A lényeg hogy mindenki javasoljon és majd a 6-7 tagú főszervező társaság megvitatja az elképzeléseket -és beleveszi az általatok javasolt öteleteket is többet kevesebbet - és megcsinálja a kiírást! Eddig ez mindig január elején történt meg, sztem ez most sem változik.

Picipocc javaslata is mindenképpen megfontolandó, de figyelembe kell vennünk, hogy az Indoor rendezvény milyen jelleget ölt, milyen irányba halad, hova fejlődjön?! Ne felejtsétek el, hogy az első alkalomtól baráti találkozóként szerepel, és megpróbálja egy napra összehozni az ország távoli pontjairól a sokféle ágban nyomuló modellezőket!

Nehéz egy napba mindent belezsúfolni, nehéz mindenkinek a kedvében járni, de ígérjük, hogy megpróbáljuk!

Üdv (1 a szervezők közül)

Krisztina64
2006-11-14, 10:36
Sziasztok!
Már nagyon vártuk, a verseny kiírását. Mindenképp szeretnénk 2007-ben is elmenni a versenyetekre. Nagyon jó ötletnek tartom, hogy az ügyességi kategóriákon kívül FAI F3P- kategóriákban is lehessen indulni.
Szerintem akik indulnak,azoknak nagy lehetőség, a többiek pedig biztosan nem fognak unatkozni,mert nagyon látványos repülőshownak is beillő színes programot tekinthetnének meg. Szóval mi nagyon várjuk,és reménykedünk, de mindenképp ott leszünk.
Üdvözlettel: a Vomberg család

Tomcat
2006-11-14, 11:09
Nem biztos, hogy a körözőt ki kell zárni! A zsűri komolyságát, szakmaiságát és objektivitását növelni kell! Én el tudnék képzelni egy Szeri Bandi-Végh Tamás-Almási István triót, persze javasoljatok Ti is neveket!

Hello,

Egyről beszélünk, ugyanezt javasoltam:

- zsűri: esetleg a tavalyi 3 fős néző zsűrit ugyanennyi "szakmai" taggal ki lehetne egészíteni

A freestyle kérdésben pedig a "körözők" kérdésén érdemes elgondolkozni. Nem a kizárást javasoltam, hanem azt, hogy a vízszintes repülésen kívül más is szerepeljen a 2 perces műsorban. Ez a színvonalat javítaná.

Üdv,
Tom

Vasix
2006-11-14, 11:11
Idén remélem nem 70m-t fogok repíteni, mint tavaly.. ;)

picipocc
2006-11-14, 23:02
Sziasztok!

Remélem nem kell az ötletem miatt Drákói intézkedéseket meghozni.
Nagyon nem ez lenne a szándékom!
Amit mi szeretnénk az csupán eggyel több lehetőség egy születő és dinamikusan fejlődő kategória népszerűsítésére ,akár versenyszerű körűlmények között is!
Ha időben sikerűl közzétenni a szükséges információkat akkor mindenki pontosan tudni fogja mit és hogyan kell repülnie.Pontos infók birtokában már el lehet dönteni ,hogy valaki képesnek érzi-e magát egy versenyen starthoz állni.
Azzal már csak ismételném magam,hogy nem a slowflierek ellen szeretnénk egy ellenversenyt szervezni!
Sokkal inkább elképzelhetőnek tartom ,hogy akik megnéznek egy műrepülő versenyt és már repülnek teremben azok előbb utóbb szeretnék kipróbálni mennyire kemény feladat egy zárt boxban műrepülni. :D
Szóval sokkal inkább egymás mellett ,mint szakadékot ásni a kategóriák közé.Az időfelhasználásról csak annyit ,hogy ha az első könnyített kategóriában(F3P-D) 10-15 pilóta állna starthoz akkor a szükséges idő kb 35 perc.Néhányan kiesnek ,vagy sajnos erre is gondólni kell odakoppintják a gépet.
Utána mehet a rendes műsor a maga medrében, a versenyzőknek lessz ideje javítgatni ,ragasztgatni és akkut tölteni.
Amikor az indoor programja engedi elindúlhatna a második forduló (F3P-C)itt már elég kb 25 perc a futamra mert kevesebb az induló.
Megint megy tovább az indoor rendes programja .
Ha lehetőség van rá elindúlhat a harmadik selejtező forduló (F3P-B)megint kevesebb időre lenne szükség az előző fordulóban kiesettek miatt.
Mehetne minden egymás mellett ,szervesen illeszkedve az eredeti célokhoz és még a találkozó jelleget se veszítenénk el!
Ne felejtsük el ,hogy a 2006-os Indooron még nem is létezett hivatalosan az F3P kategória!Szerencsére már megszületett és a jelekből itélve igény is van rá!
Természetesen a végleges műsor összeállítása a Nyíregyházi modellezők kezében van Vagy lessz benne műrepülés vagy nem.
Az biztos ,hogy így is úgy is Picipoccék ott lesznek mert tavaly is nagyon jól éreztük magunkat!

Üdv a Picipocc

picipocc
2006-11-14, 23:05
Még valami az időpontot már ne változtassátok meg mert lekötöttem a szállást a Lugasa! :lol:

Üdv a Picipocc :lol:

Krafcsiki
2006-11-15, 08:30
Szia Picipocc!

Izgalmas dolgokat írsz, várjuk a pontos részleteket!

Ezt nevezem-a szállásfoglalásra gondolok!
Reméljük sokan jönnek ezalkalommal is!!!

Üdv

tatos
2006-11-15, 09:55
Szasz'tok!

Bocsámat a tudatlan kérdésért, de előreláthatólag hol lesz a helyszín ahol a találkozó lesz, ill. lehetséges?

Előre is köszi! 8) :lol:

gcs
2006-11-15, 10:31
www.buszacsa.com

picipocc
2006-11-15, 10:33
Üdv!

Gözerővel fórdítódik az álltalam javasólt mürepülő program feladatsora!
De addig is amég elkészülünk vele ,itt az eredeti oldal ahonnét az ötletet loptam! :shock:

http://f3a.prop.at/2006_indoor_wt/2006indoor_wt.html

Az F3P topikba hívta fel rá a figyelmünket Ata,köszönet érte!
Sajnos németűl van leírva .Ezen a nyelven maximum egy sört tudok kérni magamnak.Van az oldalon két .pdf állomány az ominózus feladatok,és pontozási szempontjaik.
Azért is jó lenne ha többen is megnéznék mert így sokkal gyorsabb lesz az esetleges hibák kijavítása,és a feladatok értelmezése!

Az értelmezésben segítség lehet ez a link is!
A német bajnokságon vették fel idén,és talán segít megérteni a manőverek leírását!Egy kis videó, ráadásúl eléggé profi a srác!

http://www.rcmania.cz/modules.php?name=Video&op=view&video_id=31

A fordításhoz minden segítséget szivesen fogadunk!

Üdv a Picipocc

ui.:tatos : a helyszin a Bujtosi sportcsarnok.A legideálisab amiben valaha repültünk.Egy hibálya van csak ,hogy nem az enyém ,vagy nincs itt az utca végén!

rc7
2006-11-15, 15:43
Picipocc:Megbeszéljük amit ajánlottál, ill. ide is leírhatod és meglátjuk a többiek véleményét is, és eldöntjük.
Ja és természetesen várunk ötleteket, véleményeket, és MINDENKIT.

Szeretném egy kicsit hosszadalmasabban leírni az ötlet hátterét.
Klubbunk a BKV Modellező SE az előző szezonban megpróbálta a teremrepülések egyik csúcsát jelentő kategóriát, az F3P-A repüléseket "felkarolni". Ebben a kategóriában at "igazi" műrepülés teremre adaptált változatát repítik. Külföldön már igen magas színvonalon művelik, nálunk mostanában kezdődik. A szezon végén rendeztünk egy olyan versenyt, amely a nemzetközi előírásoknak és színvonalnak megfelelő volt. A legjobb műrepülő bíróink segítettek (Masznyik-Stefel-Takács) versenybíróként a versenyen mutatott teljesítmény értékelésében.

Minden szép és jó, szívesen megrendezzük a következő versenyt is költséget, energiát nem kímélve, de van egy apró gond.
Magyarországon igen kevesen képesek az előírt feladatsort végrehajtani.

És itt kanyarodnék vissza az elejére.

A következő versenyünk tervezése során arra gondoltunk, hogy esetleg érdeklődésre tartana számot, ha a jelenlegi legnagyobb teremben zajló repülős eseményen, a nyíregyházi találkozón megmutatnánk ezt a kategóriát. Ha lehetőséget kapnánk, akkor az igénytől és érdeklődéstől függően vagy egy bemutatót rendeznénk, vagy megfelelő érdeklődés esetén egy egyszerűsített versenyt szerveznénk a számunkra biztosított időben. Itt mindenki kipróbálhatná tudását, és felkészülhetne egy "igazi" F3P-A versenyre.

Ennek az ötletnek a szervezőkkel való egyeztetését vállalta magára Picipocc, majd az ötlettel megkereste a nyíregyházi szervezőket.

Farkas Dezső

Susitu1
2006-11-16, 22:55
Ha Török Zoli barátom jön idén akkor szerintem én is emegyek és emelem a verseny szinvonalát:))))))))))))))))
és persze emelem poharam.....

picipocc
2006-11-17, 00:21
Sziasztok!

Még valamit igértem!
A hagyományos Indoorhoz is van azért ötletem!
Egy francia vagy belga oldalon találtam még régebben egy nagyon jó kis ügyességi feladatot.
Gondolom sokan ismeritek gyerekkorotokból a székfoglaló játékot!
A menet indulásakor mindenkinek van széke,és repülője is.Az egyszerűség kedvéért négyen indulnak egy futamban.
Adott jelre ,zenére felszáll mindenki és csak két dologra kell figyelni.

1 : nem érhet a repülő a padlóhoz!
2 : nem ütközhet más modellhez .

Váratlanúl megszünik a zene vagy megszólal egy előre megbeszélt jel és mindenki a legrövidebb időn belűl leszáll és betaxizza a gépét . a székek alatt van egy szőnyeg vagy kijelőlt terület amit a pilóták nem hagyhatnak el.
Aki utoljára veszi kézbe a gépét az kiesett!Kikapcsolja a rádióját és a legrövidebb időn belűl elhagyja a kűzdőteret.
Addig folyik a meccs amíg csak egy játékos marad! :shock:

http://img454.imageshack.us/img454/5522/x1pnwjjkhj3oych8o0rme3dfc2.th.jpg (http://img454.imageshack.us/my.php?image=x1pnwjjkhj3oych8o0rme3dfc2.jpg)

http://img465.imageshack.us/img465/4461/x1pnwjjkhj3oych8o0rme3wqf5.th.jpg (http://img465.imageshack.us/my.php?image=x1pnwjjkhj3oych8o0rme3wqf5.jpg)

http://img459.imageshack.us/img459/4332/x1pnwjjkhj3oych8o0rme3dlo1.th.jpg (http://img459.imageshack.us/my.php?image=x1pnwjjkhj3oych8o0rme3dlo1.jpg)

Kb ennyi a történet! :lol:

Üdv a Picipocc

Krisztina64
2006-11-17, 09:58
Sziasztok!
Valakit érdekel esetleg a 25.én Austriában rendezendő indoor verseny?
Akár nézőként is??? linket Atától kaptuk,Picipocc ide is betette,de senki nem írt,hogy jönne.Ne offoljuk szét Nyíregyháza topicját,ha valakit érdekel akkor a teremversenyek topicban bővebben. ott közzétettem egy fordítást is a versenyről,ami sajnos nem tökéletes,de jobb egyelőre nincs.
Üdv: krisztina

Gy
2006-11-17, 20:38
Üdv a Teremkedvelőknek!
Örömmel vettem az új kiírást és rögtön jelezném: jövünk, Jászberényből, újfent, immár harmadik alkalommal, cirka 3-4 fő.
A magam részéről remélem ez alkalommal is lesz konstruktőri kategória (is). Tudom, ez tavaly még konstrukciós névre hallgatott,
de ez számomra szimpatikusabb elnevezés. És végül őszintén remélem, hogy ez alkalommal nem maradok egyedül e kategóriában,
úgy mint tavaly, a repülő Trabimmal...
Üdv: Gy (aki amúgy György)

Krafcsiki
2006-11-19, 17:11
Sziasztok!

Várjuk a további javaslatokat, hogy legyen miből a legjobb napot megszervezni!!!

Üdv

dannyboy
2006-11-21, 19:05
Most látom a topicot.

Mindenképpen jövök, de kérném a szervezőket (érdemeik teljes elismerése mellett) a már említett rádiófegyelem növelésre.

Az adók tényleg legyenek begyűjtve, és ne legyenek kivételezett személyek.

Idén gépet és akkut is elbuktam egy rákapcsolás miatt.

picipocc
2006-11-23, 22:41
Sziasztok!

Találtam még valamit ami ötlet lehet az Indoor 2007 hagyományos programjához! Egy kis akadályverseny! :lol:

http://img395.imageshack.us/img395/501/002ow7.th.jpg (http://img395.imageshack.us/my.php?image=002ow7.jpg)

http://img212.imageshack.us/img212/4632/001mf7.th.jpg (http://img212.imageshack.us/my.php?image=001mf7.jpg)

Üdv a Picipocc

Krisztina64
2006-11-26, 13:09
Sziasztok!
Hétvégén érdekes rókavadászatot láttunk az Austriában megrendezett F3P - indoor találkozón. Két gépre szalagot kötöttek,gondolom,ők voltak a rókák,és az összes többi utánaeredt,persze rádiófreki egyeztetés után... Ádám ebből kimaradt, udvariasan átengedte a csatit ,mivel ketten voltak 79-en,így a mi gépünk megúszta a harcot... addig vadászták egymást,amíg gép volt a levegőben :) nekem tetszett... lesz majd egy kis videó,remélem,sikerült,még nem néztük meg. Érdekességnek OK,de nemtudom,hogy mi képesek lennénk-e így feláldozni sokszor keserves kínnal összeépített repülőinket :) Rövid beszámoló,és pár kép már található erről a versenyről a teremversenyek topicban.
Üdv: krisztina,Ádám,Ákos

picipocc
2006-11-26, 13:15
Sziasztok!

Azért a rókavadászathoz hozzátartozik,hogy a versenykiírásban szerepelt az a mondat,hogy akik szeretnének rókára vadászni hozzanak magukkal egy "álldozatra méltó gépet"! :lol: Az biztos ,hogy hihetetlen volt egyszerre 10-12 gépet a levegőben látni!

Üdv a Picipocc

picipocc
2006-11-27, 22:52
Sziasztok!

Lassan már két hónap sincs az Indoorig!
El kéne dönteni hogy akartok-e műrepülő versenyt rendezni!

Üdv a Picipocc

picipocc
2006-11-28, 14:19
Sziasztok !

Még egy kis adalék az Indoor-hoz ! :D
Ez már igazán látványos!

http://www.videoplayer.hu/videos/play/15163

A szombati ausztriai verseny szünetében játszadoztak egy kicsit a fiuk az "áldozatra méltó "gépekkel! :shock:

Üdv a Picipocc

Krafcsiki
2006-11-28, 15:36
Sziasztok!

Picipocc!
Kérünk egy konkrét feladatsort, 1 leírást hogy dönthessünk!

Heliseknek!
Amit én szeretnék:
1-lehetne egy zenére bemutatott repülés 3-5 perc, amit zsűri értékelne a bemutatott figurák és azok zenéhez illeszkedése alapján!
2-az országos ügyességi versenyekhez hasonló 8-sozás és pilondöntés időre kijelölt pályán. A mentés kimaradna.
Vélemény?
Üdv

rmike
2006-11-28, 16:45
Szevasztok!

Bennem az a kérdés vetődött fel, hogy a koax helik ne külön kategóriaként induljanak-e? Csak ügyességi feladat(ok) jöhetnek szóba.
Mit szóltok hozzá?

Üdv, rmike

picipocc
2006-11-28, 17:00
Sziasztok

Tudnom kéne milyen versenyt akartok rendezni.
Az osztrák verseny eléggé különbözött attol amit mi ismertünk,de sok tekintetben könnyebb lehet a kezdő versenyzőknek.
A lényeg,hogy -D , -C , -B , -A feladatsort sorban mindenkinek meg kellett repülnie!
D feladat volt a legegyszerübb.
Az is könnyebséget jelent,hogy a segítő bemondja a soronkövetkező figurát,és a pilóta ha úgy érzi felkészűlt akkor hangosan kimondja ,hogy kezdem .
Az utána következő részt pontozzák és ha végzett a pilóta a figurával akkor hangosan bemondja ,hogy vége,és elkezdi a behelyezkedést a következő figurához.
Ha nem tud egy figurát megrepülni akkor egy átrepüléssel kihagyja a figurát és bemondatja a segítővel a következő figurát.
Feladatonként 3-4 pilóta kiesik azok közűl akik a végén megrepülhetik az F3P-A feladatsort.
A kiesett pilóták közűl a legmagasabb pontszámot elért versenyző lessz a kategória első helyezettje.

A másik lehetőség a FAI szabályok szerint megrendezett verseny ahol csak F3P-A ,és F3P-AM kategóriák vannak.
Minimum három forduló kell az A feladatból,mert a leggyengébb eredmény kiesik.
Az AM-ből elég két forduló is.
AM = Aero Musical zenére komponált műrepülés ,minimum 115,maximum 125 mp.
Szempont a művészi hatás ,az összhang a zenével és a show elemek.
A zenét a versenyző maga vágja össze ,felhasználhat bármit a hatás fokozása érdekében,fényeket, füstöt, konfettit ,szallagokat.
Azért a szabály kimondja ,hogy lehetőséghez mérten műrepülő figurákból kell állnia ,és a feleslegesen sok ismétlést kerülni kell a feladatban!
Az F3P-A feladatsor és a pontozási szempontok fel lettek téve ide :

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=15747&start=0

Ha az osztrák rendszer mellett döntötök a feladatsor itt található németül

http://f3a.prop.at/2006_indoor_wt/2006indoor_wt.html

Ha valami nem világos kérdezzetek nyugodtan!

Üdv a Picipocc

picipocc
2006-11-28, 19:04
Bocsi egy kicsit félre lehet értelmezni amit írtam az elöbb,de sajnos nem tudok szerkeszteni!

A lényeg,hogy -D , -C , -B , -A feladatsort sorban mindenkinek meg kellett repülnie!

Természetesen ez úgy igaz hogy a legkevesebb pontot szerzett versenyzőknek nincs lehetősége tovább versenyezni,legfeljebb az AM-ben mivel az külön kategória!A kiesők számát még a verseny megkezdése előtt az eligazításon tisztázni kell!
Elnézést kérek a félreérthető fogalmazásért!

Üdv a Picipocc

PaSky
2006-12-04, 17:38
Sziasztok, jó hírek. Az F3P mürepülő versenyt beiktetjuk az Indoor programmjába.Arra szeretnék kérni mindenkit, hogy aki indulni szeretne az jelezze felelöségteljesen. Picipocc arra kérnélek, hogy minnél hamarabb tegyétek fel ide is a feladatok leírását, hogy tudják az érintettek eldönteni, hogy indulnak vagy indulnak. Értem itt a D,C,B,A feladat leírását.Jó felkészülést. Üdv PaSky

picipocc
2006-12-04, 18:36
Sziasztok!

Imádom az ilyen napokat!
Akkor mindjárt neveznénk is!
F3P-D,C,B,A , AM.
Pilóta :Inzsöl Gyula ,1994
Freki : 35 mHz,69 vagy 72 ch
MMSZ ksz: 3026
BKV modellező SE
Fai Licens :Hun -3026
A versenyprogramokat remélhetőleg még ma feltesszük!
Köszönet a lehetőségért!

Üdv a Picipocc

picipocc
2006-12-05, 22:25
Sziasztok!

A versenyhez szükséges szabályzat megtalálható az MMsz hivatalos honlapján!

http://www.modellsport.hu/

A szabályzatok között a Repülős szabályzatok/ RC műrepülő/ Fai szabályzatok alatti dokumentum 46.-ik oldalától kezdődik az F3P ideiglenes kategória szabályzata!
Itt megtalálható a két hivatalos versenyszám teljes leirása a pontozási irányelvekkel és a figurák leirásával eggyütt!
F3P-A , F3P-AM.

Az F3P-B,C,D kategória részletes leírásán és magyarázatán még dolgozunk egy kicsit !
A legegyszerűbbnek az látszik ,hogy eggyenként megrepüljük a figurákat és a videókat feltesszük a netre.Megírjuk hozzá a részletes leirást és a fontos tudnivalókat!Ha még utána marad nyitott kérdés azt kitárgyalhatjuk az F3P teremverseny topikban ,hogy ne Offoljuk szét az Indoor topikot!

Üdv a Picipocc

Krisztina64
2006-12-10, 13:54
Sziasztok!
Egy kis segítség az F3P-D és C program gyakorlásához. A felvétel a sokat emlegetett Waidhofen an der Thaya-i versenyen készült. Pilóta az összes kategória abszolút győztese
D programot a teremben, a C-t a felette elhelyezkedő étteremből készítették a fiúk, így van alatta némi alapzaj
Az abszolút győztes B illetve A programja is megvan, az is hamarosan felkerül. addig is lehet gyakorolni:)

http://www.videoplayer.hu/videos/play/17737

Üdv: Ákos,Kriszti,Ádám

picipocc
2006-12-11, 23:35
Sziasztok!

pbalázs kollégánk segítségével elkészült az első, F3-D feladatsor szallagdiagramm formában ,és a fordításokat is sikerült(legalább is remélem)úgy összeszedni hogy érthető legyen.
Minden esetre ne tekintsétek még tökéletesnek,ha bármi hibát találtok benne vagy valamin módosítani szeretnétek az simán megtehető!
Komolyan gondolom,hogy várom a kritikai észrevételeket!

Akkor a diagramm :

http://img212.imageshack.us/img212/1824/f3pd7tx4.th.jpg (http://img212.imageshack.us/my.php?image=f3pd7tx4.jpg)

és a szöveges leírás.
-------------------------------------------------------------------------------------

A feladatokat nem kell láncba folyamatos repüléssel végrehajtani! Két feladat közötti időtartam nincs korlátozva, de a gép nem szállhat le, és nem érintheti a terem falait, tetejét!
A feladatokat sorrendben kell megrepülni. Ha a pilóta nem képes az adott feladat végrehajtására, akkor egy egyenes átrepüléssel kihagyhatja a manővert, értelem szerüen 0 pontért! A segítő minden esetben a soronkövetkező feladat megkezdése ELÖTT hangosan bemondja a következő figura nevét, és a pilóta bejelenti a figura kezdetét és a befejezését! A bírók a pilóta bejelentései közötti repülési szakaszt pontozzák! A későn elhangzott kezdem, és a korán elhangzott vége bejelentés leronthatja a figuráért kapott pontszámot! Ne felejtsük el, hogy valamennyi figura egyenes szakasz repülésével kezdődik és végződik!
Ezek hiányában pontlevonás jár akkor is, ha a szakaszok meg voltak repülve de a pilóta késve vagy korán jelentette be az értékelendő repülési szakasz elejét és végét!

F3P-D feladatsor

D-1 Start kereszt és szembe felszállással.

A modell a biztonsági vonallal párhuzamosan önerejéből felszáll, repül egy enyhén emelkedő egyenes szakaszt, majd végrehajt egy 90°-os emelkedőfordulót a biztonsági vonaltól elfelé,egy vizszintes egyenes szakasz repülése után ismét 90°-os forduló következik, majd ismét egy egyenes szakasz,a repülési zóna közepéig.A kirepülési irány ellentétes a felszállási iránnyal!

Értékelés: A feladat akkor hibátlan, ha a modell a második egyenest, a második 90°-os fordulót és a harmadik egyenes szakaszt azonos magasságban repüli meg.

D-2 Egyenes átrepülés
Egy egyenes szakasz repülése kb. fél teremhosszban a biztonsági vonallal párhuzamosan.

Értékelés: a figura repülése során a repülési irány és a repülési magasság nem változhat!

D-3 Vízszintes kör
Repüljön egy 360°-os kört!

Értékelés:A kör sugara és magassága a figura végrehajtása során nem változhat!

D-4 Magasba húzott forduló

A modell 45°-os emelkedésbe kezd, majd végrehajt egy 180°-os fordulót az emelkedés folytatásaként a 45°-os sík megtartásával, amit egy 45°-os ereszkedés követ, húzással helyezzük a gépet alaphelyzetbe.A kilépési irány ellentétes a berepülési iránnyal!

ÉrtékelésAz emelkedési és ereszkedési szakasz szöge azonos, a belépési és kilépési magasság azonos, a forduló átmérője legalább a szárnyfesztáv kétszerese kell hogy legyen! A forduló síkja megtartja az emelkedés 45°-os szögét !

D-5 Gyertya
180°-os forduló repülése egyenletes emelkedéssel.A belépési és kilépési irány ellentétes ,a kilépés magasabban van, mint a belépés!

Értékelés: A félkör sugarának és az emelkedés szögének állandónak kell lennie!

D-6 Eltévedős forduló (Bolyongós forduló)
Egyenes szakasz repülése a biztonsági vonallal párhuzamosan ,90°-os forduló repülése tetszőleges irányba, amit azonnal egy 270°-os forduló követ az ellentétes irányba, egyenes szakasz repülése a biztonsági vonallal párhuzamosan.

Értékelés:A repülési magasság állandó ,a fordulók sugara azonos!

D-7 Szembe és keresztbe repülés leszállással.
A repülési terület közepéről egyenes szakasz repülése a felszállási iránnyal szemben.Forduló a biztonsági vonalra merőlegesen 90°-ban,egyenes szakasz repülése,ismét 90°-os forduló,a biztonsági vonallal párhuzamos irányra és egy eggyenletesen süllyedő egyenes szakasz repülése a leszállásig.

Értékelés: A második fordulót és az azt követő egyenest folyamatos süllyedéssel kell megrepülni.A leszállást lágyan kell végrehajtani és a terem középvonaláig hagyni kell a modellt kigurulni!

--------------------------------------------------------------------------------------

A már fent lévő és remélhetőleg rövidesen feltöltésre kerülő videók is segíthetnek a feladatok értelmezésében!
Remélem sikerűlni fog időben elkészülni a hátra levő feladatsorokkal is.

És nem utolsó sorban: Mégegyszer köszönet Balázsnak a diagrammért!

Üdv a Picipocc

pbalazs
2006-12-12, 09:34
Sziasztok közben elkészült a C diagramm is:

http://img213.imageshack.us/img213/2956/f3pcsp6.th.jpg (http://img213.imageshack.us/my.php?image=f3pcsp6.jpg)

Krisztina64
2006-12-18, 19:55
Szervusz Balázs!
Azt hiszem,nem tudjuk majd eléggé megköszönni,hogy ezeket a feladatokat is megrajzoltad, szerintem nagyon megköönnyíti a feladatsorok értelmezését Bárki számára, aki most kezd ezekkel ismerkedni... Egyvalamit szeretnék jelezni, amit rögtön észrevettem, csak várni szerettem volna, hátha én tévedek...
Ez a leszállás iránya.
Az eddigi összes videón és versenyen Mindenki a felszállással azonos irányba szállt le. Jó lenne biztosan tudni, hogy ez szabály, vagy csak így alakult, habár nem hinném, hogy véletlen.
Picipocc kérlek nézz utána hivatalosan, és ha fordítva van, akkor javítani kellene. Ha én tévedtem, akkor ezerszeresen fogok bocsánatot kérni.
Balázs Neked mindenképp köszönet a munkádért.
Üdvözlettel: Krisztina

pbalazs
2006-12-18, 19:59
Sziasztok!

Valóban fordítva van, már picipocc jelezte nekem, én így értelmeztem a leírást amit kaptam. Azonnal kijavítom a hibákat.

pbalazs
2006-12-18, 20:16
http://img322.imageshack.us/img322/7954/f3pcbr1.th.jpg (http://img322.imageshack.us/my.php?image=f3pcbr1.jpg)http://img115.imageshack.us/img115/1920/f3pdei6.th.jpg (http://img115.imageshack.us/my.php?image=f3pdei6.jpg)

Itt vannak az új javított verziók :)

Krisztina64
2006-12-18, 20:31
:D Ez szuper lett, és szuper gyors voltál. És örülök,hogy nem én tévedtem :) Bár minden így menne az életben... Az a leírás elég érdekes, számunkra sem volt minden egyértelmű. és ami egyértelmű volt, azt meg másképp csinálták a nagyok... ezért lesz ez a diagramm nagy segítség azoknak, akik még nem látták, nem repülték ezeket a figurákat. Köszi mégegyszer, és bocsi, hogy belekotyogtam :)
Üdv: Krisztina

picipocc
2006-12-18, 23:02
Sziasztok!

Na így már tényleg tökéletes.
Még egy kis segítség!

http://modellflug-im-daec.de/veranstaltungen/wettbewerbs_matrix_index.htm

Az F3P Indoor kunstflug-ra kattintva a bejövő lapon a Flugfiguren-Grafik menüpont alá rejteték a bemutatókat! :lol:

az A, B és C program PowerPoint diavetítéssen!
A legnagyobb gondom a C-2 figurával van.Eddid azt hittem ez egy legyező forduló,de a németek hivatalos műsorában egésszen másnak néz ki!
Ha valaki képes lefordítani a német szakszöveget az ne fogja vissza magát ,és hálám örökké üldözni fogja!

Üdv a Picipocc

Sys-Ak
2006-12-20, 13:02
Szevasztok!
Nekem is ott a helyem! Az idelyi buli nagyon jó volt, miért lenne ez másképp jövőre is?
Csak annyit szeretnék hozzáfűzni a szervezést elősegítő ötletekhez, hogy ámbár tényleg a repcsikből lesz több, és az lesz a nagyobb látványosság, de azért ne tessék megfeletkezni szegény helikopteresekről sem. Például én teljes mértékben támogatnám Krafcsiki elvtárs javaslatát mely sajnos lassan eltűnik a topic gyomrában. Kiegyészítésként mondanám hozzá, hogy szerintem krepp papír szalagokból (+Héliumos lufik) kéne oszlopokat csinálni a nyolcashoz, mert a földön elhelyezett jelekhez képest elég nehéz repülni. Helis limbót is lehetne szervezni, csak nem tudom, hogy mennyire szívná magára a gép a szalagot.
Üdv.: Sys-Ak

Krafcsiki
2006-12-20, 22:58
Sziasztok!

Kedves SYS-Ak!

A helis dolgokban biztos lehetsz, mert ez nem csak Neked vagy nekem hanem szerencsére sokunknak szívügye!

A nyolcast Hlinskoban a cseheknél látottakból merítve balsa oszlopok segítségével lehet pontosítani. Anno ott náluk volt hogy a heli elkapta és semmi baja nem lett, bár olyan is volt, hogy a farokrotor talált no akkor volt "káosz" repülés, avagy falra támadás! Esetleg hungarocellből faragott oszlop, csak az merevítés nélkül 1m felett már dőledezik.

A helis dolgok nem túl közönségbarátok, értem ezalatt hogy a laikusoknak nem akkora élmény, mint a hozzáértő modellezőknek, de a fentebb említett feladatok remélhetőleg megvalósulnak majd!

Üdv

Tomcat
2007-01-04, 23:08
Halllló! ;-)

Közeledik a dátum, nem kaphatunk valami versenykiírást? ;-)
Kíváncsian várom, a tavalyi is nagyon precíz volt.

picipocc
2007-01-05, 11:49
Sziasztok!

Már csak két hét van hátra az Indoorig!
Lassan itt lenne az ideje elkezdeni a jelentkezéseket!
Lehet hogy a rendezők ezért nem csináltak még végleges programot.
Akik gondolkoznak a terem műrepülő versenyen jelezniük kéne ,mert a létszám ismerete nélkűl nagyon nehéz beilleszteni a nap programjába a versenyeket!
Ha valaki nehéznek érzi a feladatokat még mindíg van lehetőség ketté választani a feladatokat .
Lehetőség van a D.,C., B. kategóriák külön értékelésére ,és az A., AM .
feladatsorok FAI szabályzat szerinti értékelésére !
Ehez viszont a rendezőknek napokon belűl tudnia kell az indulók létszámát és azt ,hogy melyik kategóriában szeretne indúlni!
Akik még nem voltak Indooron azoknak elárulom hogy a csarnok kb egy fél nagyhangár méretű! :D
Segítsünk egy kicsit legalább azzal ,hogy jelezzük a részvételi szándékunkat!

Üdv a Picipocc

Krafcsiki
2007-01-05, 12:36
Sziasztok!

A hétvégén ha minden jól megy összeülünk és megcsináljuk a kiírást!!!
Ami azt illeti egy ideje elég passzív volt ez a topic, remléjük ez csak az időpont eddigi messzesége miatt volt!

Üdv

Ádám134
2007-01-05, 15:38
Sziasztok!

Szeretnék nevezni a 2007-es Indoor-ra
Név, születési idő:Vomberg Ádám, 1993 január
Freki : 35 mHz 79 csati
Kategória:szeretnék jelentkezni az F3P programokban és ha lehet akkor az
ügyességi feladatokban is.

Köszönet a lehetőségért a szervezőknek! :)
Üdv.:Ádám134

Tomcat
2007-01-05, 16:21
Valaki nyugtasson már meg, hogy elég pü-ben is jelentkezni. ;-) 8-[

kukeman
2007-01-05, 16:40
Sziasztok!
Én is beneveznék a buliba.
Külföldieket is bevesztek?
Mondjuk, mürepülni nem fogok az tuti, mert nincs is mivel, de szivesen elmennék terembe repkedni, megnézni, mit tudnak a többiek...
Kükemezey István
Ungvár, Ukrajna
35MHz 61csatorna, hogy milyen gép-azt még nem tudom, de a hétvégén összedobok valamit.
Várom a válaszokat.

gyurmak
2007-01-06, 19:35
Hi ALL!!!

Kész a kiírás, az INDOOR 2007-re, íme, hozzászólásokat, kérdéseket várjuk!!!

http://amigos.amiga.hu/gyurmak/csarnokkiiras07.jpg

http://amigos.amiga.hu/gyurmak/csarnokkiiras07_p2.jpg

http://amigos.amiga.hu/gyurmak/csarnokkiiras07_p3.jpg

http://amigos.amiga.hu/gyurmak/csarnokkiiras07_p4.jpg

Gy
2007-01-07, 20:53
TISZTELT SZERVEZőK!
A kiírás alapján idén a konstrukciós kategória mint olyan teljesen kimarad?
Bevallom engem nagyon érdekelne, hogy a közönségnek nyújtandó még nagyobb látványnak esett áldozatul
- amit valahol meg is értek, el is fogadom, hisz e kategória részben erősen szakmai jellegű, bár az extrém
konstrukciók esetén nagyon látványos is lehet -, vagy egyszerűen az érdeklődés hiánya volt az ok.
Remélem, még a nagy nap előtt válaszoltok e kérdésemre!

Üdv György
Ps.: Konstrukció ide, vagy oda: 21.-én ott leszek...

mmormota
2007-01-07, 22:07
Megyek én is. :lol:

Krisztina64
2007-01-07, 22:31
Sziasztok! Nagyon sajnálom, hogy kimarad az F3P kategória, mint versenyszám. Jó lehetőség lett volna ez a könnyített minta a kezdők számára, hogy kipróbálják tudásukat ebben a műfajban (is). Természetesen ettől függetlenül ott leszünk, bemutató is lesz,amennyiben szeretnétek.

Helyileg a modellezős vacsora hol lesz? Ugyanott a Lugasban ahol tavaly volt, vagy más tervek vannak? Nekünk a szállásfoglalás miatt jó lenne időben tudni.

Krafcsiki
2007-01-09, 09:28
Sziasztok!

Az előre lekötött vacsora elmarad. Lehet, hogy lesz ilyen de az majd úgy tűnik az utolsó pillanatban kerül képbe.

A Lugasban természetesen lehet szobát foglalni, az elérhetőség:
http://www.lugashotel.hu/

Üdv

Tomcat
2007-01-09, 09:34
Halihó,

kérdés: idén lesz valami webes megoldás, ahol előre leadjuk a jelentkezést (csatornával, névvel, kategóriával, satöbbi)?
Vagy marad a pü, meg emil ....

És akkor a kérdés adja magát, hogy kell-e előre jelentkezni és kinél?

Krafcsiki
2007-01-10, 23:21
Sziasztok!

Lehet jelentkezni itt az oldalon: név-freki-csati-kategória, vagy majd a helyszínen szintén!

üdv

doki
2007-01-12, 12:31
Sziasztok!

Hogy a fiatalság is motiválva legyen, az idén is felajánlok a M&H nevében
egy különdíjat a legjobb eredményt elért ifjusági versenyzőnek.

üdv :doki

toja
2007-01-16, 21:47
Szisztok !!!!
Bocs a beleszólásért de ha jól látom a kiirást itt és igy csak a műrepülésre tervezett repülővel rendelkezők és műrepülést kedvelők rüghatnak labdába.
Igy eleve elvesszük a kedvet azoktól akik nem a fetrengésben /se füle se farka figura/ élik ki magukat hanem a pontos preciz vezetésben.
Mert ugye lásd tavaly a telsesen instabillá tett modelekkel /tudatosan a műrep miatt/ nem a látványt hanem a közönseg számára unalmat hoztak mivel a bólyákat ugymond csak véletlen találták el ami nem egy szórakoztató.
Én külön választanám a két dolgot mert biztos versenyszerübb és érdekesebb lenne a versenyzők és a nézők számára is.
A nagy modelleknél sem mossák össze a pylont a freestylet és a műrepülőt pedig ők már régebben csinálják.
Nos bocs a sok szövegért mostmár nevezek:

Tot Janos H987 rep. CH 54, 86
Tóth Tibor H984 rep CH 86 54

Üdv. A JANI

Tomcat
2007-01-17, 09:26
Mert ugye lásd tavaly a telsesen instabillá tett modelekkel /tudatosan a műrep miatt/ nem a látványt hanem a közönseg számára unalmat hoztak mivel a bólyákat ugymond csak véletlen találták el ami nem egy szórakoztató.

Szia Jani,

mutass már egy gépet légyszíves ami műrepülő és teljesen instabil. Én nem tudom elképzelni melyik lehetett, pedig ott voltam én is tavaly.

Meglátások, megérzések részemről:
- szerintem a közönség nagyon kedveli (kedvelte) a reakciókból nézve, ha valaki nem tudta eltalálni a bólyát, de keményen próbálkozott vele. :-) Szerintem attól volt izgalmas, ha nem lehetett előre tudni, hogy ki mikor szedi le a flakonokat. A szbályok szerint ugye ha a pája mégis befejezte, akkor asszem vége volt a versenynek, tehát nem volt senki sem különösen untatva.
- szerintem Magyarországon van néhány nagyon tehetséges és ügyes pilóta, akik nagyon látványosan és ügyesen repülnek. A műrepülésbe is bele van tűzdelve indoor szinten néhány 3D-s elem, szóval nem feltétlenül választanám ezt a két dolgot külön. A közönség részéről is kíváncsi volnék mit értékelnek jobban: a fetrengést és hatalmas show-műrepülést, vagy a precíz egyenes repülést. Szerintem nem kérdés.
-
Végül az utólsó: szerintem sokan egyetértünk abban, hogy a műrepülő pilótáknál senki nem tud egyenesebben és precízebben repülni, mivel pontosan erről szól a műrepülés: precízség, szabályosság, és pontosság.

Félre ne érts, nem "oktondiskodás" akart ez lenni részemről, hanem vélemény.

Sporttársi üdvözlettel,

Tom

Krafcsiki
2007-01-17, 09:53
Sziasztok!

Egyetértek Tomcat A Janihoz fűzött hozzászólásával. Mikor 1. olvastam Jani hozzászólását nem is értettem mire gondol?!

A limbo esetében pontosnak, precíznek kell lenni, a tekénél szintén.

A lényeg, hogy miről szól ez a rendezvény, itt a kiírásra utalnék:
mindenből egy kicsit, a jókedvből ha lehet többet, itt semmi sem véresen komoly (a rádiófegyelmet kivéve!!!). A többi egyéb modellező rendezvénytől eltérően itt full hozzá nem értő nézők is vannak (nem bántanék senkit), akiknek szintén szól a program. Nekik nem biztos hogy szakmai műsor kell!
Ha valaki meg "menőzni" szeretne, arra ott lesz a freestyle, aminek értékét szakmai zsűri fogja megállapítani!

Üdv

tatos
2007-01-17, 10:30
Szuasztok!

Bocsi az ismételt talán nem kellően odafigyelt és végigolvasott tudatlanságomért, de azt kérdezném, hogy lesz-e belépő, és mennyibe kerülne. Természetesen nem ettől teszem-tesszük függővé az ottlétünket. Gondolom a termet ki kell fizetni valamiből ill. a Tisztelt szervezőket is kell segíteni valamivel.
Sajna én nem veszek részt egyik versenyszámban sem. De ha lesz jövőre mindenképp. Addig meg szétgyakorlom magam.

Köszi!

Krisztina64
2007-01-17, 10:39
Szerbusztok!
Szeretnék hozzáfűzni néhány gondolatot az indoor védelmében, habár nem vagyok elfogulatlan a műrepüléssel kapcsolatban. Csak megköszönni tudom, hogy a találkozó jellege lehetővé teszi, hogy abszolut kezdők is részt vegyenek, és próbálkozzanak. Kisfiam tavaly az indoor alkalmával repült életében előszőr ( egy év robbanós multtal) teremben, és kb negyedórát tudott előtte gyakorolni elektromos repülővel összesen. Tehát abszolut kezdőként indult, az esélytelenek nyugalmával... Gépe valóban instabil volt, de nem szándékosan, hanem a hozzá nem értésünk miatt, nagy súlyú motor és akku volt benne. Derekasan kűzdött, végül az 50 cm-es akadályt is harmadszorra, de lekűzdötte, és a tapasztalatlan kezdő a 8. helyen végzett. ekkora élményben talán soha nem lesz része többet... Hiszen bármilyen versenyen indul bárki, oda tudás, és rengeteg gyakorlás szükséges, ezt jól tudjuk... Ha bárki unatkozott, amíg ő pl véresen komolyan kűzdött, akkor csak az elnézését kérhetem... Viszont a gyereknek ez a verseny mérföldkő volt, az indoor után belekóstolt a terem műrepülésbe, FAI F3P-A és AM kategóriában, igen szép eredménnyel... Ha Nyíregyházán nincs iindoor, akkor talán soha nem vesz elektromos repülőt a kezébe, ezért csak megköszönni tudom, hogy a feladatok úgy vannak kitalálva, hogy nemcsak a profik vehetnek részt ezen a találkozón, hanem egy kezdő, tapasztalatlan, de ügyes puilóta is labdába rúghat, és esélye van...
Azt, hogy az F3P műrepülő verseny kimarad, én is sajnálom, hiszen a csemetém azóta ezt a kategóriát (IS)repüli,de megértem, hogy az idő hiánya miatt kimarad, mint verseny. Természetesen bemutató a szervezők kérésére lesz belőle, ezt biztos forrásból tudom :)szóval a tavalyi untatás után idén a találkozó színvonalát emelendő fugunk résztvenni, és nagyon nagyon jólérezni magunkat :) :) :)
Üdvözlettel: Egy modellező gyermek pályafutását támogató "csak néző"aki soha de soha nem unatkozik, ha repülőt lát a levegőben :) :) :)

picipocc
2007-01-17, 20:21
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem ,hogy ha lesz F3P-AM (zenére koreografált műrepülés) bemutatóra lehetőség akkor erre pilótánként mennyi időt szántok?
Azért fontos mert a bemutató zenei anyagát úgy kell összevágni ,és az nem lehet se hosszabb se rövidebb mint a repülendő műsor!
Ehez kapcsolódó kérdésem még,hogy milyen formátumban hozzuk a zenéket?(MP3 CD stb)
És még egy utolsó kérdés :A bemutatókat repülő pilótáknak lesz-e elegendő ideje a Free style versenyre felkészülni ?

Üdv a Picipocc

Sys-Ak
2007-01-17, 22:42
Szeretnék én is jelentkezni heli kategóriába egy T-Rexel.
Név, frekvencia, csatorna: Hackl Albert, 40MHz, CH84

Ha lehetséges, akkor azért nekem is lenne kérdésem a szervezőhöz.
-Lehet valamit előre tudni, hogy hányan neveztek repülővel és/vagy helivel? Csak mert itt a fórumon nagyon kevesen jelezték és biztos vagyok benne, hogy legalább annyi résztvevő lesz mint tavaly.
-Heliknél egy alakalommal lesz 8asozás és palackdöntés, vagy lehet szó több fordulórol is?
-Nap közben is lesz lehetőség szabad repülésre, vagy csak reggel és a programok után?

PaSky
2007-01-17, 23:36
Sziasztok,, megpróbálok válaszilni mindenkinek, ill. van új info is a szombati Vacsirol.
Tatos:nem lesz belépő gyere nyugodtan.
Picipocc:Mindenképpen szeretnénk a bemutatót, ezt időben, hosszban úgy helyezzük el, hogya freestyle-t ne zavarja, ill. legyen idő tölteni stb.A zene formátumát megkérdem és tudatom Veled,holnap.
Sys-ak: aprogram menetétöl függ a fordulók száma,természetesen lesz mód szabad repülésre, de ez a feladatoktól függ.
Végül a szombati vacsi:a város központban van egy középkori étterem, ahol mindenkit várunk szeretettel,nem lesz menü mint tavaly, hanem egyénileg lehet rendelni.Megpróbálom ide leírni a telefonszámukat, és ha jól tudom szállás is van itt, de ezt bővebben holnap.Azt viszont jelezzétek lécci, hogy kit érdekel a beszélgetős vacsizós, est. Köszi PaSky

tatos
2007-01-18, 01:08
Köszi paSky!

Tisztelettel. Tatos

Krisztina64
2007-01-18, 09:44
Szia PaSky!
Szeretnénk a közös vacsin résztvenni.
Elég itt jelezni egy kb létszám miatt, vagy asztalt kell foglalni? Szállást már foglaltunk, nehogy Pesten kelljen aludni, így csak a beszélgetős közös vacsira jelentkeznénk 4-en.
Üdv Krisztina

rc7
2007-01-18, 18:45
Sziasztok!

Én is megyek repülővel, 40MHz 90-es csatorna.

Farkas Dezső

lesliej3
2007-01-19, 13:18
Sziasztok! Én is megyek,csak mikor kezdődik,és a Butosiban lesz? Csak azért kérdem,mert Debrecenből megyünk és nem ott alszunk.

Gyurici
2007-01-19, 15:27
Sziasztok!

Ha sikerül holnap délig meggyógyulnom annyira hogy utazóképes
legyek, akkor békéscsabáról 3 fő ott lesz vasárnap.
Repülősök vagyunk mindhárman.

Gellén Attila 54-es csatorna
Nagy Miklós 50-es csatorna
Koncz György 91-es csatorna

Gyurici

tombrez
2007-01-19, 17:49
Egy hete.......menni kene
ma ...............megyek

Tomcat
2007-01-19, 21:33
Hello Szervező Urak,

egy olyan kérdésem volna, hogy mikor nyit a terem, mert volna 1-2 repcsi, ami most állt össze, és kéne pár perc a berepüléshez. (picipoccékról tudok még)
Szóval ugye lesz lehetőségünk egy gyorsat dobni, amíg trimmelünk? ;-)
Hánytól mehetünk hogy ne zavarjunk senkit ezzel?

Előre is köszi,
Tom

Axefly
2007-01-19, 23:54
sziasztok!

én is mennék öcsémmel!

Petrács Gábor(öcsém) 35.050 65 CH

Petrács Alex 35.030 63CH

Axefly

PaSky
2007-01-20, 00:08
Hello Tomcat, félnyolc nyolc körül jöhettek, még nekem is van berepülni valóm.
Lesliej3, igen a bujtosiban 8-9 körül kezdődik a gyülekezés,aztán egész nap a miénk.
A vacsora a Corvin Mátyás étteremben lesz a belvárosban az Egyház u.1 szám alatt. 19.00-töl kezdünk. Van egy olyan lehetőség, hogy csinálnak egy bőségtál nevü ételt, ezen van sokféle husi, köret,zöldség stb. kb. 4-5 fő részére elég és akkor nem kell várni a rendelésre, természetesen a'la carte is lehet rendelni majd.Ha valakit érdekel ez a tál, akkor a 06-20-911-2912 számon holnap 13.00-ig szóljon feltétlenül mert le kell adjam, hogy mennyi kellene.
Mindenkinek jó utat kívánok, és találkozunk vasárnap.(Szombaton este is persze)[/i]

lesliej3
2007-01-20, 15:05
PaSky,köszi! Utána megtaláltam én is csak sokszor a Mozilla két oldalt ugrik előre,így először átugrotta,úgyhogy bocsi!

ImIke
2007-01-20, 17:17
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a végeredménybe bele számít-e a szalagvadászat? Ha csak limboban és palackborogatásban indulok, akkor nem lehet max pontszámom?

Előre is kössz a választ.

üdv

marcel
2007-01-21, 12:45
Sziasztok,

sajnos munka ügyileg kicsit elusztam, ezért nem tudok résztvenni a találkozón,de mindenkinek jó repítést, jó szórakozást kívánok.

DASCO
2007-01-21, 21:31
remelem mindenki jol szorakozott!!

sok fotot es videot varunk meg elmenybeszamolokat!!!
BPMSE kozgyules volt igy nem tudtunk menni

D

Axefly
2007-01-21, 22:33
Sziasztok köszönöm,hogy részt vehettem ezen a jó kis mókán.

Nagyon élveztem első terem repülésemet.

Axefly

asso
2007-01-22, 00:44
Az INDOOR2007 rendezvény eredményei:

Citrom díj: Matko Zsolt
Repülő végeredmény
Sr. Név Pontszám
1 Inzsöl Gyula 252
2 Sallai Csaba 210
3 Erdős Ádám 206
4 Petrács Alex 180
5 Vamberg Ádám 172
6 Kraftcsi István 170
7 Gulyás Gábor 167
8 Orosházi Zsolt 143
9 Gellén Attila 140
10 Árvai István 130
Hajnáczki Tamás 130
Müller Mihály 130
Petrács Gábor 130
14 Lőrinc Csaba 120
Magera Attila 120
Tóth József 120
Vámos Csaba 120
18 Imre Csaba 100
Tóth János 100
20 Páskai Ferenc 80
21 Berta Gábor 70
Nagy Miklós 70
23 Hársfalvi Pál 60
24 Beri Attila 30
Boldizsár Iván 30
26 Konc György 20
27 Farkas Dezső 0
MatkoZsolt 0

Helli végeredmény
1 Sallai Csaba 15
2 Hackl Albert 8
3 Kopacz Tibor 6
4 Müller Mihály 5
5 Mihóki Zoltán 4
6 Oláh Attila 2
7 Fodor László 1
Purgel Ferenc 1
Ezuton is köszönjük a részvételt mindenkinek eredményes versenyzést kívánunk az év folyamán.

Krafcsiki
2007-01-22, 09:39
Sziasztok!

Nem mintha szamitana, de az en helis eredmenyem hol van? Palackbol 5 vagy 6 borult!!!

üdv

Krisztina64
2007-01-22, 10:42
Szerbusztok!
Előszőr is gratulálunk a győztesnek!
Az lenne a kérésem, hogy a részeredményeket, és az egyes feladatokra kapható pontszámokat, valamint a szalagvadászat pontozási elvét is tegyétek közzé, mert sokan nem értjük, hogy mire mennyi pont járt...
Szeretném megköszönni, hogy idén a versenyen időt biztosítottatok az F3P-A és AM programok bemutatására, remélem sokak tetszését elnyerte, és ezekben a kategóriákban is egyre több résztvevővel lehet majd versenyt szervezni.

asso
2007-01-22, 10:47
Elnézést kérek tökéletesen igazad van tegnap későn gépeltem be az eredményeket valószinű igy fordulhatott elő hogy kifelejtettelek. Most javítom tehát a helli helyes sorrendje:

1. Sallai Csaba 15
2. Hackl Albert 8
3. Kopacz Tibor 6
4. Kraftcsik István 5
Müller Mihály 5
6. Mihóki Zoltán 4
7. Oláh Attila 2
8. Fodor László 1
Purgel Ferenc 1

Még egyszer elnézést a hibáért.

Tomcat
2007-01-22, 10:56
Sziasztok,

… na akkor elmondom az én véleményemet, ha már nincs tolongás a köszönetnyilvánításokban, illetve az esetleges segítő szándékú kritikákban. Hívhatjuk a hozzászólásomat „feketelevesnek” is, de én inkább segítőszándékúnak, és figyelmeztető jellegűnek szánom anélkül, hogy bárkit is bántani szeretnék, ezért előre is elnézést a bántónak tűnő hangnemért. Előre leszegezném, hogy CSAK a fél 4-ig tartó eseményekről tudok véleményt alkotni, mert ott bevallom őszintén elszakadt a cérna és eljöttem(tünk). Részleteket majd később…
Egy kicsit összefoglalnám ennek az egész idei „indoornak a történetét”, amit én, mint külső szemlélő láttam erről, aztán mindenki vonja le a következtetéseket.
Az egész úgy indult – és most mindent az egy évvel korábbi találkozóhoz mérek (mert ugye nincs tapasztalatom a még korábbiakról) – hogy nyílt egy topic arról, hogy mikor lesz ez a verseny, és a szervezők azt kérik, hogy mindenki írja be a javaslatait, észrevételeit, hogy minél jobban lehessen az egész rendezvényt összerakni, megcsinálni, és hogy mindenki jól érezze magát. Írtak be jó néhányan mindenféle javaslatot, amit szépen meg is köszönt mindig valaki a rendezőségből, esetleg elmondta a véleményét valaki. (itt jegyzem meg, hogy sem itt a fórumon, sem pedig a helyszínen nem derült ki számomra az, hogy végülis ki volt itt a főszervező, kihez lehet hozzászólni akár sérelemben ha volt, vagy támogatás kérésében, mivel itt a fórumon is más volt a topicnyitó, a javaslatkérő, az eredményhirdető, aztán végül az „ajánlatkérő sérelmezi azt, hogy hol van az eredménye …..na mindegy csak megjegyeztem, mert ez feltűnt) Miután mindenki a véleményét elmondhatta, gyakorlatilag ugyanaz történt, mint egy évvel korábban, csak valahogy még jobban bele lett süllyesztve egy ködös masszába az egész, ahol senki sem tudta (magamról és a környezetemről beszélek) hol a helye, mi mikor jön, mikor kezdünk, mikor végzünk, mire hogy és mennyi pontszám jár, mi számít bele a pontszámokba, satöbbi … A kiírás sokáig készült, végül szinte ugyanazt láttam, amit egy évvel korábban. (biztosan sokat kellett megbeszélni, de ezt szerintem előbb is ki lehetett volna írni, semmi komolyabb változás nem történt az előző évhez képest)
A kiírásban sok minden szerepelt – felesleges volna felsorolnom mik, mert mindenki tudja – köztük az ELSő helyen a freestyle műsorszám is, szakmai zsűrivel. (nagyon fontos lett volna itt a sorrend is, mivel érthető okokból ez a versenyszám a kiírásban is az első helyen szerepelt, és gyakorlatilag tegnap odáig jutottunk, hogy a teljes pontszámba bele sem számít (mondom, nem tudom, hogy fél4 után mi lett a döntés, mert a szalagvadászatra sem maradtam már ott). Én mint modellező és mint NÉZő azért mentem el erre a versenyre (találkozóra, bemutatóra, mindegy hogy hívjuk), hogy lássam ki mit és hogyan fejlesztett akár műszakilag, akár tudásilag a repülésben. Sokan baráti találkozónak hívják a nyíregyházi találkozót, de erre én azt látom, hogy mindenki a saját ismerőseivel és barátaival jól elvolt (köztük én is) a többiek meg úgy ott voltak. Szerettem volna látni hatalmas heli fetrengéseket, repülős bemutatókat, izgalmas értékeléseket a SZAKMAI zsűri részéről, nézőket, tapsot … ehhez képest láttam (és most jön a szubjektív része, amivel egész biztosan sokan nem értenek egyet):
- Olyan repülő szerkezeteket, amiket a legnagyobb jóindulattal sem neveznék repülőnek, trehányan összebarkácsolt (nem mindről beszélek, példákat mondok) „légi plakátokat”, és fejetlenséget a szabadrepülés időszakban. Itt már annyi fejlődés volt, hogy legalább a rádióbiztonság szerintem nagyon jól meg volt oldva, de amikor egyszerre 6-8 repülő szerkezetet egyszerre repülnek be és egyszerre élményrepülőznek és az ember ezt látja, akkor hamar rájön a világvége hangulat, hogy a baleset mikorra várható. Lássuk be ezek a repülők és helikopterek is nagyon komoly sérüléseket tudnak okozni.
- egy bizonytalanul induló műsort, ahol a tájékoztatás olyan volt, mintha az előbb találta volna ki valaki mi fog ma történni
- teljesen feleslegesen várakoztatott nézőket és versenyzőket, akik látszólag sosem tudták éppen, hogy mire is várnak pontosan, ki mikor fog kb. következni
- éhes versenyzőket, akik nem tudták eldönteni mikor mehetnek valami meleg kaját magukhoz venni, mert senki nem tudta megmondani nekik előre, hogy a találkozó színvonalát emelendő mikor tarthatnak zenés, vagy nem zenés bemutatót arról, hogy hogyan is lehet ezt az egészet csinálni
- türelmetlen embereket (köztük magamat is) akik 15 órakor azon gondolkodnak, hogy mikor fognak egyáltalán elindulni az ország másik részébe, amikor 2 versenyszám még el sem kezdődött, illetve a rendezőség 5 percenként mást állít arról, hogy éppen mi fog következni.
Na én ekkor jöttem el. Arra hivatkoznak, hogy a szalagvadászat legyen a showrepülés előtt, mert tavaly sem volt géptörés, illetve a showrepülés inkább ne is számítson bele az össz pontszámba, hanem majd a verseny után a szabadrepülésben legyen ez inkább. (ugye akkor már se néző, se versenyző, mindenki megy haza, mert állítom nem lett vége előbb mint a tavalyinak, ami szintén elhúzódott az eredményhirdetés miatt bár ott az egész színvonal sokkal magasabb volt, ami ezt a kellemetlenséget feledtette)

Az én érzésem az egész indoor rendezvénnyel kapcsolatban, hogy sajnos szakmailag nem arról szól, amiről ennek esetleg szólnia kéne. Nem azzal van baj, hogy több repülő WC deszkát és politikai plakátot látni, mint egy- vagy kétszárnyű repülőt, hanem abban látom a problémát, amit Szab is kitárgyalt már a Megbántottság című OFF-topicban: nem afelé sarkalljuk a kezdő ifjúságot és tehetségeket, hogy repüljenek szépen, készítsenek jó repülőket (nem drágákat, hanem jókat), hanem arra ösztönzi ez az egész a modellező társadalmat, hogy pakoljanak össze valami szutykot előző este, és próbálják meg megúszni az ügyességi feladatokat. Láthatóan az nem volt szempont, hogy nézőket vonzzunk oda – töredéke volt a tavalyi nézőszámnak a mostani láthatóan és nem véletlenül – és hogy olyan helikopter és repülő bemutatókat lássunk, amiből sokan tanulhatnának illetve jól szórakozhatnának.

Részemről ennyi volna, kíváncsi vagyok ki hogyan érezte magát, remélem ennél csak jobban, mint ahogyan én. Két indoor után azt tudom mondani a jövőre nézve, hogy részemről – ami nem biztos hogy másoknak veszteség – nem megyek el erre a találkozóra, hacsak nem látok egy kb összerakott kiírást a különböző számok kezdetéről, pontosan és időben lekövetve, hogy ne legyen több órás csúszás, illetve hacsak nem vesszük a klasszikus értelembe vett repülőzést is „komolyabban” mind szakmailag, mind műszakilag. ( és mégegyszer mondom, nem a gép és a cuccok ára volna a fontos ebben)

Ha valamit kihagytam volna, akkor később még pótlom.

Üdv,
Tom

Perik18M
2007-01-22, 13:08
Sziasztok!

Először is köszönetet szeretnék mondani!
Volt mikor nagyon jól éreztem magam! :?

De a limbonál nagyon felháborodtam!!nem háton kell először megpróbálni hanem menni kell a biztosra!!!Most az hogy a kissrác háton akart átmenni 2* is,az legyen az ő baja de ne mennyünk már oda,lemérni hogy tényleg 50 centi-e!!!!!!!!! :evil: Jah és persze igazat adtak neki,de ha biztosra megy és talpon átnyomja a gépét és utána mérik le akkor meg örült volna hogy 3centi-vel lejebb volt a szalag!!

A szalagvadászat a véletlenen múlik meg a reflexeken de ne ezen múljon már a verseny mert én nem kockáztatom a gépem és a nézők éppségét!

És az utolsó!!!

A palakborigatásnál kértem száradási időt kaptam is 2 percet!Végigment bratyóm 6 ot le is borított!!(ÉN akkor már remegtem ezerrel)
elindultam 4 palack után elszált a gépemből a motor és összegyűrödött rendesen!!Én odamentem hogy had menjek már a végén egy újat mert nem volt elég a száradási idő!!erre ők azt mondták,hogy jó készüljek csináljam meg!!Kész is lett de a legvégén bejelentették hogy valaki úgy döntött hogy nem mehetek!!!!EZ NEM VOLT FER!!!!!!!!!! :evil:
20 másodperc alatt 4 palackot sikerült dontenem!!

A freestyle-okat is bele kellett volna számolni mert így csak 2 forduló pontszámát kaptam meg!!

Mégegyszer köszönöm hogy ott lehetttem meg repülhettünk is egy ekkora teremben,mert itt szegeden nincs ekkora terem!!

Reméljük jövőre többet ki lehet hozni egy egésznapos rendevényből

Üdv:Petrács Gábor Erik

gyurmak
2007-01-22, 13:42
Hi All!

Tomcat:

Van némi igazság abban amit írtál, de nagyon sokminden alaptalan.
Bár az idén én semmit sem szerveztem a dologból, ott sem tudtam lenni, de az biztos, hogy nem tudsz előre gondolkodni akkor, amikor kérjük az nevezések előzetes leadádát és a helyszínen dől el, hogy még van pl 15 ember, aki versenyezni akar. Innetől kezdve borul minden, nem kell mondjam, miért. Nézők azért nem voltak, mert a tavalyi reklámkampányt teljesen hanyagoltuk, mert a nyári tragédia után nem akartuk, hogy bárki megsérüljön. (tavagy pl. azzal kezdődött a prg, hogy valaki belerepült a csarnok igazgató FEJÉBE!) A jövőben sem szeretnénk, ha nagyszámú (nem modellező) közönség lenne emiatt. Viszont az indulók száma több volt, mint tavaly, és többen jöttetek el, igazából ez a lényeg. Sajnálom, hogy így távoztatok, de szeretnék én egy ilyen elk.rt rendezvényen végre már már vendégként résztvenni, pl. Pesten, vagy bárhol az országban. Én biztos ott maradnék a végéig, nem számítana az a 2órás út.. Miért nem csináltok ti, vagy bárki ilyet? nincs máshol alkalmas csarnok az országban? vagy kicsit dolgozni kéne vele? merthogy pénz az nincs belőle, örülünk, ha nullás.
De tanulunk a hibákból, az egész kulcsa az előre leadott nevezés. Akkor lehet pontos programot, időt tervezni.

Krisztina64
2007-01-22, 15:21
Szép napot Mindenkinek!
Nem akarom elhinni, hogy már az is baj, ha valaki egy kis látványt szeretett volna vinni a verseny szabályainak betartásával a feladat teljesítésébe... A szabályok nem tiltották a hátonrepülést viszont ez 100 cm-nél történt. Mivel másodszorra sem sikerült, harmadszorra simán hason átrepült a modell. Mindenkinek 3 próbálkozása lehetett...
A gond az 50 cm-es magasságnál annyi volt mindössze, hogy a szalag sokkal alacsonyabban volt, 44cm-en, ez azért több,mint 10 %
Meg lett mérve, jogos volt a panasz, és nemcsak a kissrác, hanem mindenki újra próbálkozhatott...
Azért az a 6 cm egy duplafedelű gépnél valóban hiányzott, és jogos volt a panasz...Szerintem
Üdvözlettel: krisztina

rc7
2007-01-22, 16:26
Nem könnyű összefoglalni a véleményt ennyire szerteágazó kérdéseknél.

Most volt először lehetőségem elmenni erre az eddigi legnagyobb, lassan fogalommá váló teremtalálkozóra, ezért mentem el. Leírnám én is néhány megjegyzésemet.

Verseny, értékelés, stb.
Először is. Köszönet a szervezőknek, hogy veszik a fáradságot és szabadidejüket feláldozva foglalkoznak a szervezéssel.

Eredmények.
Sörmeccsnek kell tekinteni. Ahogy látom a célkitűzésnél és a szervezésnél bulin van a cél, nem pedig a versenyzésen. Ennek figyelembevételével kell gondolkodni. (Persze ez nem azt jelenti, hogy olyan egyszerű lenne teljesíteni a feladatokat!) Úgy láttam, a lehetőségekhez képest korrektül értékelték a versenyszámokat. Egy - egy eredményt előfordult, hogy másképp láttunk mint a zsüri, de mit számít.

Gondolom egyre gyakrabban fog megfogalmazódni a komolyabb versenyfeladat igénye. Nem csak a jelentkezést kell szigorítani, hanem át kell/lehet gondolni a versenyt a továbbfejlődés igénye miatt is.

Hogy miért nem szervezünk BP környékén ilyen versenyt? Mert nincs termünk. Súlyos tízezreket fizetünk a teremért.

Tavaly belekezdtünk, hogy a szűkös anyagi lehetőségek közt szervezzünk egy olyan versenyt, ami megfelel a nemzetközi FAI normáknak, és igényes a versenyfeladat. Szakmai téren sem volt gond. Masznyik G. - Stefel Gy. - Takács B. voltak a versenybírók. Bp-től 20 percre. Ennek ellenére alig jöttek modellezők, akár csak megnézni is.

Ennek a versenynek is eredménye, hogy ilyen nagyot fejlődtek versenyzőink tavaly óta, szép eredményt értek el a mostani vesenyen. A bemutatón azonban látni lehetett, hogy a helyi versenyfeladatoknál már sokkal többre is képesek.

Az idei év sorsfordító lesz. Komoly szponzori támogatással, a győztesenek szép tárgyjutalommal, feltehetően külföldi versenyzők részvételével még próbálkozunk egyet február 24.-én. http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=25211

Csak azt szerettem volna leírni, hogy igen van próbálkozás, csak nem egyszerű.

Versenyzek is, szervezünk is versenyt, átérzem mindkét oldal problémáit.

picipocc
2007-01-22, 16:58
Sziasztok!

Elöször is köszönet a részvételi lehetőségért!
Mint a BKV modellezője én is ismerem a szervezéssel kapcsolatos nehézségeket,és megértem őket!Egy jó ideje próbálunk a FAI szabályzatnak megfelelő versenyt szervezni!
Ahogy rc7 kolégám is megjegyezte alig egy hónap múlva lessz ilyen verseny!
És mielőtt valaki a szememre vetné,hogy a modellezésnek csak a szakmai része érdekel gyorsan megjegyzem hogy a nyár elején megrendezzük az Easy Star versenyt és találkozót is! :D
Amiért most billentyűt ragadtam az egy levél amit egy számomra ismeretlen és a Fóorumon sem regisztrált nézőként résztvevő családtól kaptam!
Szerintem elgondolkodtató!
.................................................. .................................................. ......

Hali,

ha kuldok egy velemenyt az indoor2007rol kiraknad a forumba ?
(nem vagyok regisztralt tag, es nem is lehet regisztralni)

Koszi

TyuTyu
.................................................. .................................................

Sziasztok,

Eloszor is magunkrol (TyuTyu csalad):
Bar nem modellezunk, de elegge regota passzivan figyeljuk
az esemenyeket, ill. jarunk nezokent rendezvenyeitekre...

Elore mondom most nem szakmai szempontbol lattatom/velemenyezem
az esemenyt (mert nem is ertek hozza), hanem ahogy egy _laikus_
csalad a nezo szemevel atelhette. Az esemenyeket csak kb. 16-ig
tudom "ertekelni", mert a hetfoi munkanap(+iskola) + tavolsag
surgette az indulast

Elozmenyek:
Az indoor2006 utan nagy varakozassal irtuk be naptarunkba
az indoor2007 idopontjat. Hittuk az elozo utan ez meg jobb
meg erdekesebb csaladi programot kinal.

Par gondolat:
A kezdes 8-9 kozottire volt hirdetve a forumon.
OK. Dacara a tavolsagnak (~250km) es a kisgyereknek (6ev)
8:30-ra megjelentunk. Aztan vartunk es vartunk, vartunk..
Mire ?.... hogy valaki elmondja mikor es mi fog tortenni
es elkezdodjon valami.
Hm.... ezert kar volt a gyereket felkelteni koran (bar
nagyon be volt sozva es semmi perc alatt elkeszult)
Vigasztalt, hogy kotetlen formaban, de repkedtek a gepek
es par rogtonzott bemutatot is lathattunk.
Ekkor mar ereztuk, hogy a program erosen csuszni fog....

A program az elozo evihez hasonlo, bar a freestyle hianyzott.
Mar par embernek emlitettem, hogy ha tobbet akartok kihozni a
talalkozobol, mint egy belterjes barati osszejovetelt, akkor
hasznos lenne egy hozzaerto magyarazna a gepek lehetosegeit
es felepiteset, ill. hogy pontosan mit is lat a _laikus_ nezo
es mi a figuraban a nehezseg. Valoszinuleg sok ember kedvet
kapna a modellezeshez....

A tekenel miert nem a bevalt (es gyors) "paros-futam" megoldast
csinaltatok ?

Fura, hogy az akadalyokbol (nikecell oszlopok) nem volt elegendo
"tartalek", mikor mindenki sejthette serulni fognak..

Sok volt a "kinos" hosszu szunet (mikor 15-20 percig semmi nem
tortent), igy a jelenlevo nezok kozul is sok tavozott...
Szeretnenk egy "porgosebb" esemenyt....

Kellett volna egy hatarozott napirend: mikor milyen verseny
(mivel a regisztracio elore tortent, kb. lehetett tudni
hany versenyzo es az mennyi ido.... ragozzam ?)

Szamomra kicsit rendezettlennek es szervezetlennek tunt
az esemeny, mintha eppen ad-hoc hataroztak volna mi tortenjen
a kovetkezo oraban... es ez nem tul "nezo-barat"

Biztonsag:
kicsit fura volt szamomra, hogy tavaly nem volt ennyi
"koborlo" a kuzdoteren, sot a nezoter elso 3 sora is ures
volt....
most viszont aki akart szinte "legcsavarkozelbol" is nezhette,
pedig most joval tobb "baleset" es geptores volt ....

A nyari esemenyek miatt erre nagyobb figyelmet kellene forditani,
mert pl. ismeroseim kozul is soknak az jut eszebe a modellezo
talalkozokrol: ott meg lehet halni...
hiaba gyozkodom oket a korulmenyek szerencsetlen osszejatszasarol...

Ezeknek ellenere koszonjuk a rendezvenyt es orultunk, hogy
resztvehettunk rajta.

Remelem a kovetkezo szervezesenel jobban figyeltek ezekre a
dolgokra es igy talan meg tobb latogatot lehetne csalogatni
ami esetleg a szponzorok megjeleneset/erdeklodeset is
kivalthatja....

Persze, ha szeretnetek megmaradni a jelenlegi keretek kozott
es inkabb barati osszejovetelnek mint publikus latvanyossagnak
(nepszerusitesnek) tekinteni ezen esemenyt, akkor tekintsetek
targytalannak levelem.

Remelem senkit nem bantottam meg irasommal, mert nem ez volt a
szandekom..

Tisztelettel,

TyuTyu es csaladja

.................................................. .................................................. .....

Ennyi a levél!

Üdvözlettel a Picipocc

Krafcsiki
2007-01-22, 18:20
Sziasztok,

Az egész úgy indult – és most mindent az egy évvel korábbi találkozóhoz mérek (mert ugye nincs tapasztalatom a még korábbiakról) – hogy nyílt egy topic arról, hogy mikor lesz ez a verseny, és a szervezők azt kérik, hogy mindenki írja be a javaslatait, észrevételeit, hogy minél jobban lehessen az egész rendezvényt összerakni, megcsinálni, és hogy mindenki jól érezze magát. Írtak be jó néhányan mindenféle javaslatot, amit szépen meg is köszönt mindig valaki a rendezőségből, esetleg elmondta a véleményét valaki. (itt jegyzem meg, hogy sem itt a fórumon, sem pedig a helyszínen nem derült ki számomra az, hogy végülis ki volt itt a főszervező, kihez lehet hozzászólni akár sérelemben ha volt, vagy támogatás kérésében, mivel itt a fórumon is más volt a topicnyitó, a javaslatkérő, az eredményhirdető, aztán végül az „ajánlatkérő sérelmezi azt, hogy hol van az eredménye …..na mindegy csak megjegyeztem, mert ez feltűnt) Miután mindenki a véleményét elmondhatta, gyakorlatilag ugyanaz történt, mint egy évvel korábban, csak valahogy még jobban bele lett süllyesztve egy ködös masszába az egész, ahol senki sem tudta (magamról és a környezetemről beszélek) hol a helye, mi mikor jön, mikor kezdünk, mikor végzünk, mire hogy és mennyi pontszám jár, mi számít bele a pontszámokba, satöbbi …
Tom

Nos kezdjük az elején: miután megnyílt a topic hosszú eideig alig szólt hozzá valaki, végignézve az egész eddiggi hozzászólásokat meglehetősen lanyha volt az aktivitás. Be kell valjam, a szervezés lelkessége is kisebb volt mint pl. az előző évben. Leegyszerüsítve a dolgot mindkét oldal 1 kicsit passzív volt, persze itt is tisztelet a kivételnek. Az Indoor2006 valóban mérce magunknak is - ezt nehéz lesz felülmúlni.

Az F3P versenyre szerintem komoly felkészültség és kifejezetten erre alkalmas, erre épített gép kell. Nem szeretnék számokkal dobálózni, de 10-en belül lehet azoknak a száma, akik értékelhető tudással és színvonallal bírnak ezügyben.

A kérelmezőnek van neve, lehet esetleg megszólítani, de ezen nem akarok rágódni. Baki volt jónéhány de -ez engem most nem érdekel, nem lettem lelkibeteg hogy kifelejtettek. NAGYON NEHÉZ ennyi embert kézben tartani, nehéz az eseményeket percre pontosan terelni, főleg úgy hogy tényleg nem volt egy "fővezér" aki keményen kezelte volna a többi szervezőt. Ez is igaz.

Annak ellenére, hogy nem tudtátok mi következik, valahogy mégis kiderült, ha máshogy nem a kiírásból sejthető volt mi várható. A repülős helis feladatok azért lettek keverve, hogy változatosabb legyen a résztvevőknek, mondjuk annak akinek a heli a lényeg.
Én sajnálom a legjobban, hogy Almási Istvánt nem láthattam repülni, és borzasztó volt látni, mikor csalódottan elindultak haza úgy hogy láttam nem erre számítottak!

A kiírásban sok minden szerepelt – felesleges volna felsorolnom mik, mert mindenki tudja – köztük az ELSő helyen a freestyle műsorszám is, szakmai zsűrivel. (nagyon fontos lett volna itt a sorrend is, mivel érthető okokból ez a versenyszám a kiírásban is az első helyen szerepelt, és gyakorlatilag tegnap odáig jutottunk, hogy a teljes pontszámba bele sem számít (mondom, nem tudom, hogy fél4 után mi lett a döntés, mert a szalagvadászatra sem maradtam már ott). Én mint modellező és mint NÉZő azért mentem el erre a versenyre (találkozóra, bemutatóra, mindegy hogy hívjuk), hogy lássam ki mit és hogyan fejlesztett akár műszakilag, akár tudásilag a repülésben. Sokan baráti találkozónak hívják a nyíregyházi találkozót, de erre én azt látom, hogy mindenki a saját ismerőseivel és barátaival jól elvolt (köztük én is) a többiek meg úgy ott voltak. Szerettem volna látni hatalmas heli fetrengéseket, repülős bemutatókat, izgalmas értékeléseket a SZAKMAI zsűri részéről, nézőket, tapsot … ehhez képest láttam (és most jön a szubjektív része, amivel egész biztosan sokan nem értenek egyet):

Nos sokan voltunk a freestyle mindkét nemben kimaradt sokunk bánatára, és a versenyzők száma miatt lehet hogy ha atompontos ütemben haladunk akkor is kimaradt volna ez az.

A laikus nézők száma ahogy Gyurmak is írta nem véletlenül volt ennyi, ezt nem részletezném még1x. És igenis jobb is így.

Baráti találkozó: ha valaki akart akkor tudott is másokkal beszélgetni, esetleg nem kellet volna félrevonulni. Előző este pedig szintúgy volt rá módja.

A gépek milyensége a résztvevőket nem a szervezőket minősíti, beleértve a pirus illetve sárga színő repülőket is. Én nem voltam hajlandó felvenni a fapofát és megkérni, hogy vigye ki a gépét, mert ez megint csak azt kell mondjam őt minősíti. "Valami szutykot" ezzel szerintem sok embert megbántottál Tomcat, bár leginkább azt aki magára veszi. A WC fedő azért népszerű, mert ha valakinek nem az álomműrepülő vagy teremrepülő a kedvence, hanem mondjuk a helikopter, de azért szeretne "bénázni" repülő kategóriában is akkor tényleg pillanatok alatt összerak egy ilyet.

Azt hiszem ha érdekel valakit ennek a rendezvénynek a sorsa és építő javaslatot akar tenni, akkor ennek megvan a megfelelő stílusa, hangneme.

Én és még páran egy éve 900 km-t mentünk a csehekhez oda majd kb. 3 óra rendezvény nézés után másnap ugyanennyit vissza (közben aludtunk is egyet)- és a mai napig nem bántam meg. Vannak nem abszolút értékkel lemérhető dolgok.

Mindenkinek a kedvére tenni nem lehet, nem is akartunk, mindamellett még1x elismerem, hogy sokkal jobban is sikerülhetett volna mindez. És ha nem vérremenő versenynek, hanem egy félig komoly félig játékos dolognak fogjuk fel az egészet akkor nem annyira tragikus a dolog.

Kábé ennyi elsőre

Üdv

Krafcsiki
2007-01-22, 19:20
Még 1 pár dolog!

Ezzel kellett volna kezdenem:
a magam részéről köszönöm mindenkinek aki így vagy úgy de segített a nap során, és tényleg csinált is valamit, nem csak kritizált!

Van pár város, megyeszékhely az országban, ahol bizonyára hozzánk hasonló módon van egy működő kapcsolat az önkormányzattal, vagy ha nincs akkor lehet próbálkozni, és tessék rendezni hasonlót, mi is elmegyünk, hogy tanuljunk, hogy ötleteket gyűjtsünk, vagy hogy pár mA kirepüljönk bármivel!

Kicsit sértődöttnek tűnhetek az alapján amiket írtam, mondjuk inkább csalódott vagyok. A kritika kell, mert az hasznunkra válik, de ezek után nehéz lesz Indoor2008-t szervezni.

Üdv

lesliej3
2007-01-22, 20:02
Sziasztok!

Egyik oldalról szeretném megköszönni a szervezőknek,hogy fáradtak a szervezéssel,lebonyolítással - mivel nemrég kezdtem a repülőzést,és évek maradtak ki a hajózás után -,és nekem és 6 éves fiamnak nagy élményt nyújtott, a tankúsztatón való repkedés után!

Ami mint nagyjából hozzáértő,de még szerintem kívülálló szemszögéből nézve a versenyszámok kezdési idejében lenne kifogásom,mert sok ember(nézőt) láttam unalom miatt elmenni a helyszínről.

doki
2007-01-22, 20:13
Sziasztok!

Kedves Tomcat!

Én nyíregyházi modellező vagyok de nem vettem részt a szervezésben,ezért szeretném azt néhány lelkes srácot a védelmem
alá venni aki a szabadidejét felhasználva megrendezte ezt a találkozót.
KÖSZÖNET ÉRTE!

Reagálnék néhány észrevételedre nem feltétlen sorrendben és a teljesség igénye nélkül.

Te írtad: 1., nem találtad a verseny rendezőjét
2., Egyesek nem általlottak repülőre nem emlékeztető
tákolmányokkal repülni.
3., Nem volt freestyle versenyszám

Szerintem: 1., A verseny rendezői a csarnok bejáratánál voltak ahol az adminisztráció is volt,rádiókat is itt adtuk le.Én megtaláltam őket . 2., Az ugynevezett WC deszkák ugyan nem hagyományos repülő alakúak, de azért az igaziak között is van néhány ami igen csak eltér a hagyományostól és mégsem mondja rájuk senki hogy szarok Pl: F-117 A , F-119 . B-2 .Nekem is az van és nem hiszem hogy tákolatnak lehetne
nevezni.Ezekre a feladatokra teljesen optimális szerkezet.Talán elképzelhető hogy össze tudtam volna rakni mást is. Meg aztán nem mindenki engedheti meg magának a drága gyári gépeket, igy marad a "tákolás"
3., Nem volt freestyle verseny: hát igen az nem volt ,mert összesen 2 fö jelentkezett rá , igy a sok lúd disznót győz elv érvényesült . Egyébként pedig a két srácnak megvolt adva a lehetőség és repültek is egy - egy szép müsort. Amihez ezúton is gratulálok.

És végül , de nem utolsó sorban ha jól tudom ennek rendezvénynek már a kezdetektől fogva a találkozó jellege volt a hangsúlyos nem a versenyzés. A verseny csak azért került bele hogy mégis legyen valami
tétje és ne csak a céltalan fetrengésről szóljon. Ezt pedig maximálisan teljesítette most is .Ez nem egy VB ahol mindennnek pontos időbeosztása van , bár ott sem megy minden pont úgy ahogy azt elképzelik/ voltam néhányon/. De lehet űberelni a dolgot : legyen ez a rendezvény az alap és várjuk a meghívást ahol mindenki megmutatja hogyan kell ezt csinálni.De sajnos tapasztalaból tudom, hogy versere járni
mindenki szeret, de rendezni azt már nem annyira. Leginkább nem azok
akik a leghangosabbak ha valamit kritizálni kell.

Mégegyszer: köszönet a rendezőknek, mi mezei modellezők azért jót játszottunk a tákolmányainkkal.

üdv: doki

Tomcat
2007-01-22, 20:26
Na akkor megpróbálom sorban megválaszolni a dolgokat. Lehet hogy kevés támogatóm lesz a rendezőség részéről, de majd meglátjuk mennyire leszek lehurrogva.

De a limbonál nagyon felháborodtam!!nem háton kell először megpróbálni hanem menni kell a biztosra!!!Most az hogy a kissrác háton akart átmenni 2* is,az legyen az ő baja de ne mennyünk már oda,lemérni hogy tényleg 50 centi-e!!!!!!!!! :evil: Jah és persze igazat adtak neki,de ha biztosra megy és talpon átnyomja a gépét és utána mérik le akkor meg örült volna hogy 3centi-vel lejebb volt a szalag!!

Kedves Perik18M!
lehet hogy ez a szó ismeretlen lesz neked és ezért háborodtál fel a háton repüléstől. Úgy hívják, hogy showrepülés!
Azért mert esetleg erre nem vagy képes (én pl nem), nem kell egyből felháborodni, inkább örülni kell, hogy neki végül sikerült, ha másért nem, akkor "sporttársi tiszteletből" ... gyakorolni, gyakorolni, gyakorolni! 3 próbálkozása volt Ádámnak (mert így hívják), és másoknak szintén. Úgy is nézhetjük - nem tudom te miért nem így nézed - inkább háton kevésbé kellemetlen elszúrni a limbo-t, mint hason. Csak azt nem tudom, hogy az miért nem zavart, amikor Inzsöl Gyula késben repülte át a 1,5m-es limbot és ráadásul két próbálkozással .... Gyula, Gyula .. ejnye-bejnye ...
Erről csak ennyit gondoltam.

Szia Gyurmak,
néhány válasz a hozzászólásodhoz:

kérjük az nevezések előzetes leadádát és a helyszínen dől el, hogy még van pl 15 ember, aki versenyezni akar.
Ez nem igaz, nézd vissza, nem volt kikötve, hogy idén is csak előzetesen lehet nevezni, odaírtátok, hogy ott is lehet.

Sajnálom, hogy a közönséget már nem akarjátok odavonzani, mert hozzútávon ez volna az alapja a szponzori segítségnek is, illetve a modellezé népszerűsítésének.

szeretnék én egy ilyen elk.rt rendezvényen végre már már vendégként résztvenni, pl. Pesten
Itt pedig sokan szeretnének csinálni egy ilyet, de szerintem fogalmad sincs az itteni csarnokbérleti árakról. Nem is hinnéd el ha megtudnád.

MÁS:
Picipocc beidézett levele elgondolkodtató, és már megint a népszerűsítésnél tartunk, mert ha a közönség nem jön, örökké helybentopi lesz mind az anyagi oldalát tekintve, mind a színvonalat nézve.

Hello Krafcsiki!

A repülős helis feladatok azért lettek keverve, hogy változatosabb legyen a résztvevőknek, mondjuk annak akinek a heli a lényeg.... Én sajnálom a legjobban, hogy Almási Istvánt nem láthattam repülni, és borzasztó volt látni, mikor csalódottan elindultak haza úgy hogy láttam nem erre számítottak!

Az hogy kevertétek a helit és repcsit, szuper volt! Ez így szerintem mindenkinek elfogadható volt, nem is ezzel volt a gond.

Én sajnálom a legjobban, hogy Almási Istvánt nem láthattam repülni, és borzasztó volt látni, mikor csalódottan elindultak haza úgy hogy láttam nem erre számítottak!

Ez viszont nagy hiba volt!

"Valami szutykot" ezzel szerintem sok embert megbántottál Tomcat, bár leginkább azt aki magára veszi. A WC fedő azért népszerű, mert ha valakinek nem az álomműrepülő vagy teremrepülő a kedvence, hanem mondjuk a helikopter, de azért szeretne "bénázni" repülő kategóriában is akkor tényleg pillanatok alatt összerak egy ilyet.
Na ebben félreértettél: nem azt mondtam hogy a wc deszka szutyok, hanem azt, hogy ezek jóindulattal sem nevezhetőek repülőgépnek. Szutyoknak azt hívtam, ami ezek közül közelről nézve is a modellezés szégyene volt a belefektetett energiát (nem pénzt) nézve. És néhány ilyen volt, nem azt mondtam hogy mind. Bocsánat ha félreérthető voltam, ezúton tisztáznám. Amúgy pedig minden elismerésem a heliseké, mert ez az, amit sosem tudnék szerintem megtanulni, de ámulattal bámulom őket, hogyan csinálják, amit csinálnak.

Azt hiszem ha érdekel valakit ennek a rendezvénynek a sorsa és építő javaslatot akar tenni, akkor ennek megvan a megfelelő stílusa, hangneme.
Nyugodtan mondd meg hogy melyik részével van gondod, én azt hiszem mindent megpróbáltam, hogy őszintén elétek tárjam a "vendég megérzéseit" és fájó pontjait. Rossz hírt mindig nehéz közölni és elfogadni is, erről mindig az a vicc jut eszembe, amikor a doktor odamegy a beteghez és mondja neki:
doktor: - Jó napot Uram! Van egy jó és egy rossz hírem, melyikkel kezdjem?
beteg: - A jóval!
doktor: - Betegséget fogunk magáról elnevezni ....

Bocs elég rossz volt, de szerintem elárulja, milyen érzés rossz dolgot közölni, amikor tudható, hogy ezek után ha igazad van ha nem, mindenképpen nekedesnek hogy mit képzelsz, holott azt hangoztatjátok, hogy kell a kritika. Most itt van, most meg baj van ...

Én és még páran egy éve 900 km-t mentünk a csehekhez oda majd kb. 3 óra rendezvény nézés után másnap ugyanennyit vissza (közben aludtunk is egyet)- és a mai napig nem bántam meg. Vannak nem abszolút értékkel lemérhető dolgok.
Látod ez a baj. 2006-ban ugyanezt éreztem, most pedig nem. Pedig egy baráti találkozónak ez volna a lényege nem?

a magam részéről köszönöm mindenkinek aki így vagy úgy de segített a nap során, és tényleg csinált is valamit, nem csak kritizált!
Hidd el a kristika is segítség, csak sokszort ez fájni szokott, mert nem mindig pozitív. Mindenki jobban szeret dícséreteket zsebelni.

Kicsit sértődöttnek tűnhetek az alapján amiket írtam, mondjuk inkább csalódott vagyok. A kritika kell, mert az hasznunkra válik, de ezek után nehéz lesz Indoor2008-t szervezni.
Kicsit nagyon annak tűnsz, pedig nem tudom miért. Elmondtam a véleményemet, és várom mindazokét, akik máshogyan gondolják. Hátha én látom rosszul a dolgokat, mert hát azért azt ki kell mondanom, hogy ez a rendezvény nem nem érte el a tavalyi szintet, hanem mélyen alulmúlta véleményem szerint

Hidd el senki sem vérremenő versenynek gondolta a dolgot - részemről legalábbis nem - de azért ha már átutazza az ember az országot és csalódott valamiért, akkor adassék már meg hogy meghallgattatik a rendezőség részéről. Higyjétek el, a két indoor után tudom mit csinálnék másképpen a helyetekben, és jövőre is nagy szívesen elmondom mit kéne máshogyan csinálni, ha még érdekelni fog a véleményem, vagy másoké esetleg, akik velem együtt élték át ezt a csalódottságot.

Ennyi másodikra kábé. És azért köszönöm a belefektetett energiátokat, mert ettől függetlenül nem sokon múlt, hogy egy baromi jó és izgalmas dolog legyen ebből a 21-éből.

Üdv,
Tom

Tomcat
2007-01-22, 20:35
Kedves doki,

megelőztél, de azért neked is válaszolnék egy gyorsat.
Javaslom, hogy olvasd át mégegyszer a kicsit hosszúra sikerült első hozzászólásomat, és látni fogod (remélem), hogy nem "lebaszás" volt részemről, hanem észrevétel. Sok dolgot nem úgy írtam (nem azt írtam le amit te gondoltál magadban róla), ahogy te láttad a hozzászólásodban.
Tényleg, csak az félreértés és vita elkerülésének kedvéért.

Végül nézd meg lsz, hogy külön megköszöntem a kollégáknak, mivel nem kellemetlenkedés volt a célja a hozzászólásomnak, hanem az, hogy tanuljunk belőle. Ezt el is lehet fogadni, meg nem is. Részemről tiszteletem mindenkié aki szervezett és aki repült is, és aludjunk néhányat az asztalborogatás előtt ha gondoljátok, aztán majd kiderül, hogy ki hogy gondolja az eddig leírtakat.

Üdv,
Tom

Perik18M
2007-01-22, 21:30
szia Tomcat!

Teljesen igazad van de a gyula nem sajnáltatta magát amiért valamit elcseszett,megcsinálta mégegyszer jól és írígylésreméltóan!! :oops:

Tisztába vagyok a fogalommal sőt mondok egy jobbat is nekem is megy! 8)

de nem kell felháborodni ha valami nem megy!!!! :evil:

Üdv:Erik!

deltahf
2007-01-22, 21:59
AZÉRT EGY KIS VIDEÓ

...az oldalamon !

Köszönjük jól éreztük magunkat Nálatok és a városban.

'alias monopoly Király' :lol:

hilti
2007-01-22, 23:29
Hello!

Hadd kezdjem azzal, hogy én gratulálni szeretnék a szervezőknek, rendezőknek a repnap megtartásáért.
Azt gondolom, hogy rengeteg munkájuk, szabadidejük volt benne, amit nem szabad figyelmen kívül hagyni. Nekem is sikerült már részt vennem repnap szervezésében, és azt gondolom, hogy nagyon nagy feladat.
Kérem, hogy az itt olvasott kritikák után se adjátok fel, hanem próbáljatok tanulni belőle. Tudom, hogy nekem a könnyebb innen osztani az észt és most talán inkább mérgesek vagytok, mint eltökéltek az "indoor 2008" iránt, de nagyon jó úton vagytok, hogy kis hazánk legjobb terem rendezvényét tartsátok. Amiben biztosak lehetek, hogy "mindenkinek tökéletest" nem lehet csinálni!
A "papírrepülők" is eljutottak már oda, hogy lehetne tovább bontogatni a kategóriákat, de azt gondolom, hogy igazán jót, amit mindenki elfogad, úgy sem lehet csinálni. Én mint néző vettem részt a rendezvényen. Nagyon tetszett, hogy ez nekem pénzembe nem került. A későbbiekre vonatkozóan eltudnék fogadni egy jelképes összeget mint néző, gondolok itt 3-500 Ft-ra, ami esetleg további lehetőséget biztosítana a rendezvény színesítésére.
Rengeteg gép törés volt. A fórumon is kezd elterjedni, hogy azért nem veszek drága modellt, mert mi van ha törik!? Itt láttam ennek bizonyítékát! Nem igazán ismerem a habgépekre szabható feladatokat, de nem igazán tartom modellezés irányába csalogatónak, ha valaki ennyi törést lát.
Szerintem nézőkre szükség van! Azok közé a modellezők közé tartozom, akik látták a nyári tragédiát. Azt hiszem ezzel példálózni ma már nem szabad. Mindenkinek fel kell hívni a figyelmét (itt a nézőkre is gondolok), hogy éppen mi történik a pályán, ennek milyen veszélyei vannak. Azt gondolom, hogy a modellezőé a legnagyobb felelősség amikor egy ilyen rendezvényen elindul. Neki tisztában kell lennie a képességeivel és a technikai hátterével. Mint tudjuk a nyári eseménynél mindkettő a legmagasabb fokú volt, mégis megtörtént a baleset. Tökéletes megoldás nincs és nem is lesz, ez egy technikai sport, de a nézőket kár ezért kizárni!
Részemről ennyi!

Üdv

Kovács Viktor
2007-01-22, 23:32
mint lelkes amatőr: nekem tecccettt, szuper volt

építő javaslat 2008-ra:
hiányoltam a 18 év körüli, lengénöltözött, szőke, nagymellű csajokat...... :lol: :lol: :lol:

Üdv: Viktor

Krisztina64
2007-01-23, 00:34
Kedves Perik18M!
Senki nem sajnáltatta magát, Ádám biztosan nem... Valaki szólt, hogy lejjebb van a szalag, nem értem,miért a gyerek issza meg ennek a levét... Le lett mérve,tényleg lejjebb volt, a szervezők hoztak egy döntést... Mindenki megkapta a lehetőséget, hogy valóban 50 cm alatt próbálkozhasson újra... Mindenesetre igazán rendes dolog tőled,amit csinálsz, remélem,most nagyon büszke vagy magadra...

Krafcsiki
2007-01-23, 09:10
Sziasztok!

Részemről egy utolsó hozzászólás:

Kedves Krisztina, Picipocc! A gyerekeitek már most az ország legjobb modellezői közé tartoznak!!! Félelmetes belegondolni mi lesz belőlük annyi idősen mint a mezőny mostani átlaga! Tényleg nem akarnak helizni is???
Az ilyen Perik féle megjegyzéseket meg észre sem kell venni!

Üdv

UI:rengetegen olvassák ezt a topicot a nyíregyiek közülm is, lehetne esetleg másnak is véleménye rajtam meg Gyurmakon kívül.

gyurmak
2007-01-23, 09:26
TOMCAT!!!

VAN EGY POMPÁS JAVASLATOM!!!

Úgy látom, ötletekkel és elszántsággal tele vagy, csak ahogy írtad, ott nálatok nincs lehetőség! (pedig hidd el, csak egy kicsit utána kéne menni), hát akkor had ajánljam fel neked az INDOOR 2008 FőRENDEZőI TISZTSÉGÉT! mi alárendeljük magunkat a szavadnak, ötleteidnek, fogd át a rendezvényt, azt fogjuk csinálni és úgy, ahogy mondod! ha gondolod én felajánlom neked, hogy pl. ha 2, 3 nappal előtte lejösz, vagy lejösztök a stáboddal, nálam lakhattok, 6 főig jó vagyok, kaja, pia biztosítva. NA? ott a labda!

deltahf
2007-01-23, 10:01
Anit tud a repülővel az szenzációs ! 2év alatt?! Gratulálok.
De szerintem a helikoptert felejtsd el! Ha elkezded egyikből sem leszel profi !
Maradj annál amiben már sikeres vagy és fejlődj!
Gratulálok mégegyszer.

'most utálkozhatnak akik nem értenek egyet ' :lol:

Sziasztok!

Részemről egy utolsó hozzászólás:

Kedves Krisztina, Picipocc! A gyerekeitek már most az ország legjobb modellezői közé tartoznak!!! Félelmetes belegondolni mi lesz belőlük annyi idősen mint a mezőny mostani átlaga! Tényleg nem akarnak helizni is???
Az ilyen Perik féle megjegyzéseket meg észre sem kell venni!

Üdv

UI:rengetegen olvassák ezt a topicot a nyíregyiek közülm is, lehetne esetleg másnak is véleménye rajtam meg Gyurmakon kívül.

picipocc
2007-01-23, 10:03
Szia Krafcsiki!

Nagyon köszönjük a dicséretet!
Higgyétek el szüksége is van rá ,nem csak a mi gyerekeinknek ,de minden korukbeli vagy öregebb modellezőnek aki távot vesz a kezébe!
Tudom hogy most a vita közepén nehéz a jövóre koncentrálni ,de higgyétek el ,hogy nagyon jó úton jártok!
Nagyon szomorú befejezése lenne az Indoor sorozatnak ha a 2008-as már meg se lenne rendezve!
Nagyon jó mérföldkő lehetne valamennyi indúló fejlődéséhez.
Az én fiam a tavalyi Indooron repült először teremben ,és az ott szerzett tapasztalatok vezettek az első BKV kupa megrendezéséhez!
Most februárban megrendezzük a második kupát,ahol már komoly tárgyjutalmak lesznek a dijjak és kupák mellé!
Mégis alig van induló versenyző!
Idén télen Európában öt nagy és számtalan sok kissebb versenyt rendeztek és fognak még rendezni,de ezek a versenyek a számunkra gyakorlatilag elérhetetlenek!Tudok mutatni belga és francia modellező veblapokat fórumokat ahol a termek tulajdonosai,üzemeltetői ajánlják fel a csarnokaikat a kihasználatlan időkben repülésre ,helizésre ,autózásra!
Novemberben Ausztriában voltunk egy hasonló rendezvényen mint a tietek ,és meglepődtünk az áraktól!
11 euró/ óra!
A csarnok kb akkora mint a tietek!
Mi gyakorlásra egy sátorral fedett teniszpályát tudtunk szerezni ennyiért és még örülhetünk!
Az országban rengeteg tehetséges kezdő van akiket terelgetni ,nevelni kell!Ha ezek a gyerekek a kezdetektől fogva rendezett körülmények között tapasztalt modellezők mellet nőnek fel ,néhány év alatt kialakulhat egy jól müködő modellsport nállunk is!Ehez kellenek az ilyen és hasonló rendezvények!Igazából akkor lennék a legboldogabb ha most sokan meg akarnák mutatni ,hogy hogy is kell találkozókat rendezni!
Mi szívesen elmegyünk az ország bármelyik pontjára és ha kell segítünk ötletekkel ,vagy amire szükség van!És akkor is örülni fogok ha a gödi versenyre is eljöttök néhányan aki csak ráér!

Üdvözlettel a Picipocc és Gyula úr :lol:

ui.: a helizés nagyon tetszene a kölöknek ,de sajnos nem tudok helit építeni a konyha asztalon!

BI.TU.MANN
2007-01-23, 10:22
Sziasztok.

Én egy olyan nyíregyházi modellezo vagyok aki segédkeztem a találkozó lebonyolításában.
A szervezésben azért nem mert ez volt
az elso versenyem, bár az elozon is
ott voltam.
Na akkor vágjunk bele.
Nem volt freestyle ezt én is hiányoltam
de,repülobe két jelentkezo volt, helibe lett volna 4-5 de nem tudtunk összekaparni 3 tagu szakmai zsurit
nem nyíregyháziakból.
Ja, hogy 10-kor kezdodött, Tomcat
te kérdezted itt a fórumon ,hogy lehet
e gépet berepülni és hidd el nem te voltál az egyetlen.
Helit be se tudtam mert annyi repülo
repült össze vissza.
Na de legyen, elnézést kérek a rendezok nevében, hogy 20-30 rádióját kéro "én csak be szeretném
repülni"modellezot nem tudtunk 1 órában kiszolgálni.
A másik a világitást és a hangositást
8-kor kaptuk meg bár ez így is volt megbeszélve.
A "budideszka" téma:
Ha komoly versenyt szervezünk és nem találkozót akkor talán igazad van
Tomcat.
De tegyük fel ,hogy repülési tudás szerint válogatunk az indulók között, mondjuk 50 cm-es limbó egy próba és aki hibázik
mehet haza 300km-re reggel 10-re.
Vagy aki nem tud helivel szemben leszállni vagy háton lebegni szintén
ki van zárva.
Ha valaki bevállalja így megszervezni,
hajrá.
A helikopterrol egy pár szót , kicsit
haza is beszéljek.
Én is sajnálom, hogy Almáék ido elott
távoztak bár még most sem tudom miért.Láttam ott a földön 5-6 t-rexet
egy sem repült ,(a hazaiak nincsenek
benne).Senki nem jelezte, Picipoccon(ok tartottak is)
kívül, hogy szeretne bemutatót tartani,
a részemrol modellezotudásilag és
összetartásban nagyrabecsült , MMBK
sem jelzett semmi ilyet.Bár ha jól láttam közületek sem indult mindenki
aki ott volt(Hillti,Franci,stb)ahoz- képest elég jó volt a hangulat.
Ja és ha akartok találtok rendezot ,
ott voltak a sarokban teljesen nyílvánvaló volt.
A limbó nem volt 50cm ez igaz de ha
jól emlékszem újrakeztük és még azért sem szoltunk mert valaki három
próbálkozás után (ennyi volt hivatalosan) negyedikre tépkedte a szallagot minden mindegy alapom.
Ja ha valakinek eltört a gépe miért is
vártuk volna meg.(megvártuk)
Mi helisek sajnos csak heten-nyolcan
tízmásdperc alatt megegyeztünk aki
belevág az oszlopba kiesett.Ha legalább a repülosök közül is szoltok
,hogy ezt meg ezt változtassuk meg,
lehetett volna róla beszélni ,de mindenki hallgatott mint a sülthal.
Ja és Tomcat !Sokkal könnyebb 8-10
"profi" helikopterest (Origó helinap)
"kordában tartani .pláne, hogy ismerik
egymást mint 15-20 kezdot modellezot.
Jó a freestyle "elkurtuk, nem kicsit nagyon " de nem azért mert egybe vagy külön pontoztuk volna hanem mert elszalatt az ido és nem volt elég jelentkezo(heliben én sem indultam volna).
Egyenlore ennyi mert már lassan nem
emlékszem mit íram az elején.
Azért szeretném megköszönni a tényleges szervezoknek a munkát
a résztvevoknek és a nézoknek , hogy
sokan eljöttek.
VÁRJUK A KRITIKÁKAT MERT AZÉRT VAN MIT KRITIZÁLNI.
De csak azérz, hogy a jövo évi
sokkal jobb legyen.

Jó repülést mindenkinek:
Oláh Attila(BI.TU.MANN)

Krisztina64
2007-01-23, 11:55
Szerbusz Krafcsiki!
Nagyon jólesett a hozzászólásod, köszönöm a gyerekem nevében, és igérem megfogadom a tanácsot!
Ádám nagyon szeretne helizni, de ez a veszély a közeljövőben biztosan nem fenyeget. Sajnos, nekünk a repülőépítés is kicsit nehezebben megy, szintén a konyhaasztalon, az ő apukája ugyanis nem modellező, hanem szakács, de fejlődik a gyerekkel. Gyári gépeink nincsenek, ezek a repülők is konyhatuningok...

Farkas Dezsőnek (Rc7) szeretném megköszönni, hogy versenyt szervez a FAI F3P kategóriákban. Annyit szeretnék hozzáfűzni, hogy a fejlődéshez gyakorlás, gyakorlás, gyakorlás, és szakmai segítség is szükséges...
Ádám a reptereken, repnapokon, nyári eltűnésünk alkalmából az RCM versenyeken és Rc táborban rengeteget fejlődött, ahol a Mátyásföldi modellezők, a verseny bírók, és gyakorlatilag aki csak tudta, segítette, szakmai tanácsokkal, instrukciókkal látták el, mellette álltak, figyelték és drukkoltak Neki, ahogyan ezt itt Nyíregyházán is megtették... Ezúton szeretném megköszönni Nekik a sok segítséget,és az egész szurkolótábornak, hogy mindkét kissrácnak ugyanúgy drukkoltak, mint Tomcatnek , bíztatták őket, és a gratulációkat is :)

Remélem, a most következőkkel nem bántok meg senkit, mivel ez nem áll szándékomban, inkább építő jellege lenne...

Az eredmények szerintem nem teljesen tükrözik, és itt a pontszámokra gondolok... egy modellező tudását. Nem vitatom, Gyula jobb volt, megérdemelten győzött, és mégegyszer gratula Neki!
Viszont a szalagvadászat előtt még mindkét gyereknek ugyanannyi volt a pontszáma. Gyula több palackot döntött, Ádám átment az 50 cm alatt, és így Mindketten 140 - 140 ponttal indultak neki a szalagvadászatnak.
Véleményem, szerint a szalag levágása, vagy le nem vágása túl sokmindenen múlik, leginkább a szerencsén. Talán ekkora pontkülömbséget nem kellene hoznia. A szalagvadászaton attól tettem függővé, hogy engedem-e a versenymodellel indulni Ádámot, mivel másikat nem tudtunk erre a célra hozni, hogy kivel sorsolják össze. Sallai Csabával mérkőzött, akit személyesen nem, de hírneve alapján ismerünk, így a korrektségéhez nem fért kétség, tudtam, nem a gépet, hanem szalagot fognak mindketten vadászni. Tényleg nem adta ajándékba azt a pár cm-t, nem hagyta magát ő sem, Ádám sem, folyamatosan próbálkoztak mindketten, és ez nagyon tetszett. Köszönet, hogy ennyire korrekt volt.
Többen voltak,akik valóban vadásztak a másik szalagjára, pl Gyula is, de volt, aki ingyen adta, és az így megszerzett pontokkal jelentős előnyre tettek szert...
Nem tudom, hogyan lehetne segíteni ezen, vagy hogy más is így látja-e ezt a dolgot, de az biztos, hogy a helisek pontszámai egy kicsit jobban tükrözték a valós tudást, vagy ügyességet, a repülősöknél pedig gyakorlatilag a szalagvadászaton múltak a helyezések...
Esetleg külön lehetne a jövőben ezt a feladatot értékelni...
Mégegyszer köszönet, hogy ott lehettünk...
Krisztina, Ákos és persze Ádám :)

Tomcat
2007-01-23, 13:26
hát akkor had ajánljam fel neked az INDOOR 2008 FőRENDEZőI TISZTSÉGÉT! mi alárendeljük magunkat a szavadnak, ötleteidnek, fogd át a rendezvényt, azt fogjuk csinálni és úgy, ahogy mondod! ha gondolod én felajánlom neked, hogy pl. ha 2, 3 nappal előtte lejösz, vagy lejösztök a stáboddal, nálam lakhattok, 6 főig jó vagyok, kaja, pia biztosítva. NA? ott a labda!

Látod gyurmak, csak felkaptad a vizet és olyannal dobálózol amit te sem hiszel el, hogy ki lehet vitelezni. Te "jól levetted a lényeget". Nem akarok ÉN nyíregyházi versenyt, baráti találkozót rendezni. Nem erről volt szó, de inkább már nem is írom le, mert felesleges. Sajnálom, hogy kritikával próbáltam illetni a rendezvényt, holott az alábbi hozzászólás is ezt kérte:

VÁRJUK A KRITIKÁKAT MERT AZÉRT VAN MIT KRITIZÁLNI.
Most akkor lehet vagy nem lehet kritikát mondani? Mindegy is, mert kiderült, hogy nem lehet.

Egyedül egyet sajnálok, de ezért senkit nem fogok megróni magamban sem, mert jártam már így az életben, és még biztosan fogok is: Azok akik ott elégedetlenkedtek, azok ilyenkor hol vannak? Jaaa ... biztosan nem olvasnak fórumot ... tényleg! Szóval ahogy hallottam másokat, van aki még több építő kritikával bír nálam, most pedig síri csönd.
De nem baj, mert a véleményem változatlan, sajnálom, hogy nem építő kritikának veszik a nyíregyházi kollégák, hanem "akkor csináld te", meg hasonló mondatok hangzanak el.

Részemről egy dolog miatt kívánom befejezni az írogatást ez ügyben:
mert pont a célomat nem érem el ezzel hogy segítsek a következő rendezvény hibáinak kiküszöbölésében, hanem magamra haragítok pár embert, mikor nem ez volt a célom. Ígérem akárhogyan érzem magamat egy rendezvényen, csak jót fogok írni, ha valamit máshogyan csinálnék, azt magamban fogom tartani.
Kár hogy nem értettetek meg és süket fülekre találtam. Végülis gondolhattam volna.

Üdv

gyurmak
2007-01-23, 14:27
Tomcat!

Gondoltam, hogy ez lesz a reakciód, amikor lépni kellene, nem beszélni. Elég gyenge indok, hogy nem tudsz foglalkozni vele 2 napot. A többihez nem kell helyben lenned.Tavaly én 2 napot foglalkoztam vele aktívan, mint "főszervező" és tavaly nem volt gondotok vele, jól éreztétek magatokat. Ez számomra megfutamodás. Így könnyű lezárni egy hozzászólás sort.
Ezzel nem a hibákat akarom elkenni, voltak. De azért ne essünk a ló túlsó oldalára, neg nem oldható dolgokkal mi sem tudunk mit kezdeni. Kizárólag építő jelleggel ajánlottam fel a főszervezői lehetőséged, sajnálom hogy nem élsz vele, lehet mindannyiunk rovására. De azért még gondoldd át egyszer, mi minden támogatást megadunk!

Tomcat
2007-01-23, 14:33
Még mindig nem értesz gyurmak, de ha gondolod, akkor telefonon nagyon szívesen elmondom mégegyszer a gondomat, itt befejeztem a vitát, mert nem az építő jelleget látod, vagy nem azt akarod látni.

Hello

Axefly
2007-01-23, 21:47
Sziasztok.

Úgy látom kezdtek megnyugodni. :lol:

Teljesen egyetértek a pontozás helytelenségével,én a szalagvadászaton vesztettem el a második helyezésemet. :( Pedig nem is tudtak vágni a szalagomból.
Jól menekültem de rosszul támadtam :roll:

De azért voltak szép pillanatok is ezen a rendezvényen,nemde?

Megpróbálhatnánk a fórumot elárasztani sok szép képpel és videóval.

Én is megtenném de még nincsenek feldolgozva.

Axefly

Tomcat
2007-01-23, 22:38
Úgy látom kezdtek megnyugodni. :lol:

Halihó,

no igen ... ;-)
Végülis telefonon fehér emberek módjára mindent le lehetett tisztázni és kiderült, hogy azért nem gondolkodunk annyira különbözően.

Üdv

asso
2007-01-24, 19:51
Tisztel résztvevők, hozzászólók!
Remélem az érdemi néhol indulatos egymást sértegető vagdalkozás a végéhez ért, így idejét látom a hozzászólásomnak.
Először tisztázzuk a felelősséget, én vállalom a nevem id.Páskai Ferenc, én vagyok az egyik fő szervezője a találkozónak, sőt én voltam tavaly, tavalyelőtt, és az első próbálkozásnál is. Egy kis kortörténet, hogy tisztábban lássátok miért ilyen jellegű a találkozó.
2003 őszén felvetődött az aktív modellezők között, hogy a rossz idő beálltával megszűnő repítéseket ki kellene terjeszteni a téli időszakra is. Ezek után kipróbáltuk tudunk-e könnyű kis elektromos modellekkel teremben repülni.
A sikeres próbálkozások után eldöntöttük, hogy egy újévnyitó repülőtalálkozót szervezünk 2004. január első vasárnapján. Nem kis nehézségek, utánajárás árán sikerült elérni a Bujtosi Szabadidő Csarnok vezetőjénél, hogy rendezvényünket támogassa a csarnok* rendelkezésre bocsátásával.** A szervezés annyiból állt, hogy felhívtuk telefonon a versenyekről ismert modellező társainkat, hogy lesz egy ilyen buli, ha van kedvük szívesen látjuk, jöjjenek el, itt még nem volt kötelező program csak szabad repülés. Meglepően sokan jöttek el és érezték jól magukat. Ezen felbuzdulva elhatároztuk, hogy minden év januárjában INDOOR 200.. néven találkozót szervezünk, és hogy mindenkinek egyforma repítési idő álljon rendelkezésére kötött műsort /versenyfeladatot/ kell repülni. A feladatokat úgy határoztuk meg, hogy bárki számára végrehajtható legyen, aki biztonsággal kezeli a rádió készülékét. Tehát a lényeg egy baráti találkozó egy kis téli repítés nem vérre menő versenyzéssel. Aki komoly tétre menő versenyzést akar az ne a mi rendezvényünkön keresse. Egyébként az a célunk, hogy a modellezés ne csak versenyzésről, hanem az örömteli repítésekről, a rendelkezésre álló pici szabadidő hasznos eltöltéséről is szóljon. A legnagyobb baj hogy az egyes egyesületek, klubok nem fogják össze a „hobby„ modellezőket, pedig részükre is kell rendezvényeket tartani, mert ők is a modellezők táborába tartoznak és közülük is kerülhet ki versenyző és a fiatalok nevelői.
Ezek után az idei rendezvényünkről. Én személy szerint szívesen veszem az építő kritikát csak „nehezen viselem”. Persze a jó kritika kétoldalú az egyik oldalt olvashattátok és a rá adott válaszokat is. Én teljesen egyetértek a Doki által írottakkal, a jogos észrevételeket természetesen a jövőben figyelembe veszem. De van egy másik oldal is, nézzük:
A kiírásban meg lett adva három e-mail cím és telefon valamint a későbbiek folyamán közölve lett, hogy a topikban is lehet jelentkezni amit páran meg is tettek (15)***. A létszám alapján nyugodtan lehetett show repülést is tervezni, mert ha a jelentkezők létszámának 50 %-a helyszínen nevez akkor is belefért volna az időben. Ezzel szemben a 200 % (30) volt a helyszínen nevező versenyző. Igaz a lehetőség meg volt adva a helyszíni nevezésnek is de a rendezőkön kívül mások is kérték a résztvenni akarókat az időbeni jelentkezésre.
A kezdés csuszásához hozzájárult az a körülmény is, hogy a hangosbemondón keresztül fél órán keresztül kellett „könyörögni” a résztvevőknek mire a fele létszám megjelent a megnyitón.**** Ennyi tiszteletet kaptak a rendezők, hogy lehet szponzorokat, városvezetőket hívni ilyen körülmények közzé.
A versenyszámok között az adókészülékeket egyes versenyzők a felszólítás ellenére sem adták le, ha nem lett volna frekvencia ellenőrző készülékünk le kellett volna állítani a versenyt a rádiók leadásáig.*****
Természetesen az elhangzott jogos kritikákat tudomásul vesszük én itt nem reagálok rájuk, mert megtették mások. Amennyiben a fiatalabb kollegák nem hajlandók átvenni a teljes szervezést, úgy egy új feladatsort / pl. RED-BULL air-race jellegű /fogunk kidolgozni és a pontos időpont ismeretében / szeptember-október / közétesszük a pálya méreteivel, valamint a pontozási adatokkal.
Személy szerint én itt is megköszönöm a lebonyolításban résztvevők segítségét.
Természetesen mindenkit szeretettel várunk, akiknek ezek a feltételek megfelelnek, az INDOOR2008 rendezvényünkön.
Üdv. Páskai Ferenc
*-ingyenes egy-két műszaki alkalmazott javadalmazása kivételével.
**-Ha ezt az ország második legnagyobb csarnokánál el tudtuk érni, akkor megfelelő hozzáállással máshol is mennie kell.
***-ebben benne van az is aki csak annyit írt, hogy Én is megyek.
****-a mi rendezvényeinken-Nyírség Kupa- de más versenyeken is megszokott, hogy a megnyitón rá lehet kérdezni a nem egyértelmű dolgokra és erre mindenki előtt adjuk meg a választ ( már ha ott van mindenki)
*****-ez viszont a Ti felelősségetek is. :D :D

Axefly
2007-01-25, 00:27
Sziasztok.

Hú gyerekek,ez egyre szebb.

Erre már lehetne nyitni egy másik topikot."ki mit tud"néven.

Szerény véleményem szerint nem erről kellene szólnia ennek a topiknak.

Ki-kit mennyire miért hányszor,tud megalázni,lefikázni.

"nem volt valami színvonalas ez a rendezvény" :(

Szerintetek ez a topik mennyivel színvonalasabb? :?

Ehez pedig a mi szervezésünkre lenne szükség. :roll:

Nekünk ez se megy,akkor meg mit is várunk el másoktól? :idea:

Én úgy érzem egy egész napos terem repülést 1500-ft-ból nem igazán tudnék kihozni.

És nem mellékesen nem volt kötelező elmennem,teljesen önszántamból tettem.

Nekem ez volt az első,lehetőségem egy ilyen rendezvényen résztvenni.

Nem volt összehasonlítási alapom ugyan,lehet,hogy ezért nem húzom a szám.

De azt is tudom mit tettem ezért a rendezvényért."semmit". :oops:

Bocsi a bele vau-ért.

Üdv minden "modellezőnek".

Axefly

tamasolah
2007-01-25, 12:41
Tisztelt Modellezőtársak

Szerintem ez a civakodás nem tesz jót a MODELLEZÉSNEK,a modellezőknek és a barátságoknak.(szivesen zárnám a topikot)

Engem úgy neveltek,hogy a kritikát szemtől-szembe és csak az illetékessel közöljem,ezért kérnélek beneteket,hogy a továbbiakban a RENDEZőKNEK privát üzenetben tegyétek meg ezt ( ha még van mit ).

Az építő szándékomat én is gyakorolnám, mint eddigi segítő.

-LIMBÓ:Mint láthattátok az 50cm-t mérőszalaggal mértük ki és nem araszolgatással, de a felragasztás a 3cm-es papírszalagnál (szalagközép ) -1.5cm eredményezett ,sőt középen a belógásnál akár több is lehetett.
Ha távolabb helyeztük az oszlopokat egymástól akkor feszesebb lett a szalag de el is szakadt néha.
Javaslatom ebben a kategóriában, hogy 60-100-140 cm legyen a magasság és ne legyen 3 lehetőség, hanem 3 ból 3 így a végén 9 sikeres repülése lehet a versenyzőnek. A 60cm tekintettel van a nagyobb ill. a kétfedelü modellekre ill. a belógasra, a 9 sikeres repülés pedig a gyakorlatra.( a különböző repülős versenyeken sincs próbálkozási lehetőség, és különbséget érzek annak a versenyzőnek a teljesítménye között aki mindhárom magasságot elsőre és aközött akinek csak harmadjára sikerlt esetleg mindhárom).

-PALACKDÖNTÖGETÉS: Szerintem ez a kategória nem igazán egészséges a repülő vagy heli modelleknek, és ha a versenyt sem tudják folytatni a versenyzők az kifejezetten ROSSZ.( akkor hogyan kellene módosítani, vagy esetleg megszüntetni).

ILYEN HOZZÁSZÓLÁSOKRA VAN SZERINTEM SZÜKSÉGE ENNEK A SPORTNAK ÉS MODELLEZő BARÁTSÁGOKNAK !!!

Esetleg ezt a topikot zárjuk és nyissunk egyet a következő 2008-as hoz ??

Modellezői üdvözlettel Oláh Tamás. 06204302030

Dress
2007-01-25, 12:45
Mondhatni az osszes erintettel beszeltem, ezek utan lezartam a topikot.
Aztan sajnos kinyilt.
Lezarom meg egyszer.

hilti
2007-01-25, 15:17
Én vagyok az aki nyitogat.
A célom az, hogy mindenki elmondhassa véleményét, ötleteit, tapasztalatait. Aki ezt nem megfelelöen teszi azt kitörlöm! Egy ember miatt nem lehet forumokat, topicokat zárogatni. Nem nekünk kell menekülni másik topicba!

Üdv

Gyurici
2007-01-25, 16:36
Sziasztok!

Ha már kinyilt akkor én is beírom amit akartam.
Ott voltam 2005-ben nézőként. Nagyon tetszett. Gyurmak volt
olyan kedves és megírta nekem a dvd-t, azóta láttam már vagy
20-szor. Ott voltam 2006-ban is nézőként, újra tetszett, de sajnos csak
1,5 órát maradhattam.
Ott voltunk most is 3-an, de most résztvevőként.
Sajnálom hogy nem készült el a teremrepcsim, mert az outrage kicsit
nehéz volt és gyors a csarnokba. És én sem álltam a helyzet magaslatán
vezetés ügyileg. De ez van.
Alapvetően jól éreztük magunkat mind a 3-an, de azt észrevettük hogy
a szervezés eléggé akadozik. Sajnos 3 óra körül a palckdöntögetés
után el kellett hagyjuk a helyszínt, mert már várt a család.
Tudom mivel jár egy ilyen szervezés, rendezés, csináltam már, igaz
autó verseny, de egy kutya.

Csak egy jó tanácsom van az egészhez.
Autós versenyeken nagyon bevált, hogy csak internetes nevezéseket
fogadunk el. Nézzetek szét itt: www.rcauto.hu versenyek rész.

Köszönjük egyébbként hogy ott lehettünk, és a kis hibákat leszámítva
tetszett.

Gyurici

picipocc
2007-01-25, 18:30
Sziasztok!

Napok óta gondolkozok ,hogyan lehetne a bennem kavargó gondolatokat úgy megfogalmazni,hogy mindenki számára világos legyen első olvasásra ,hogy nem észt osztani és semmi esetre se megbántani akarok bárkit is!
Ezt a gondomat megoldotta a fiam aki az első helyezést érte el a találkozón!
Ezek az ő gondolatai a rendezvény kapcsán!
Egy betüt benne meg nem változtattam!
.................................................. ...............................

Tisztelt Modellezők !

Inzsöl Gyula vagyok. Nagy izgalommal vártam az idei Indoor találkozót! Nagyon sok repült órával készültem,és meg szerettem volna mutatni a Modellezőknek,hogy 1 év alatt milyen tudásra tettem szert. Mert ezt a tudást, a teremrepülés iránti rajongásomat a Nyíregyházi Indoor találkozónak köszönhetem.Életemben először a 2006-os találkozón repültem termben..Én csak köszönettel tartozok mindenkinek! Külön jó érzés volt érezni repülés közben a figyelmeteket,szurkolásotokat. Apu mostanában nem mutatja meg a topicot, de remélem a felnőttek úgy döntenek, hogy jövőre is lesz Indoor,hátha több, velem hasonló korú modellező kap kedvet repíteni.
Azt szeretném kérni,hogy a február 24.-én BKV-versenyen,ha időtök engedi gyertek el szurkolni, és ismerkedni ezzel a kategóriával.És most elköszönök,elállt a szél, nem esik az eső,megyek repülni.Törésmentes repítést kívánok mindenkinek!
Üdvözlettel:

Inzsöl Gyula
.................................................. ........................................

Üdv a Picipocc

Sys-Ak
2007-01-25, 22:21
Üdvözletem!
Eddig nem írtam, mert a sz*rdobálás elvette a kedvem ami itt ment. (Kinek nem inge, ne vegye magára.)
Előszöris köszönetemet szeretném kifejezni a szervezőségnek, hogy rendben lebonyolították az eseményt, vizsgaidőszakomat ezzel kicsit színesebbé téve. Nyilvánvalóan nem volt olyan a hangulat mint tavaly, én ettől függetlenül jól éreztem magam. Építő jelleggel modanám hogy jövőre több heli kéne ;) (minden szentnek maga felé hajlik a keze)

Másrészt gratulálok a két ifjú titánnak, Ádámnak és Gyulának! Tessék RÓLUK illetve szüleikről példát venni mint repülésben, mint emberségben!
Úgyhogy: HAJRÁ SRÁCOK, CSAK ÍGY TOVÁBB!!

Tisztelettel: Hackl Albert alias Sys-Ak

mmormota
2007-01-26, 00:02
Jól éreztem magam, köszönöm a szervezőknek!

Kecske85
2007-01-29, 19:02
Sziasztok!
Én idén sajnos a vizsgaidőszak miatt teljesen elfeledkeztem a rendezvényről, pedig tavaly elmentem megnézni és nagyon jó volt(kivéve hogy a háttérzene nem az én ízlésemnek megfelelő volt,de ez már az én bajom :wink: ).
Azért az ideiről se szeretnék teljesen lemaradni, valahova tegyetek már fel képeket ,videókat ! (ha már írtátok csak átsiklottam felette akkor bocs)

AdamToT
2007-01-29, 21:15
Helo!

Én nagyon élveztem a rendezvényt. Ez volt életem első versenye, amin indultam is, mert tavaly nézőként voltam csak. 1éve + 1 hónapja repültem először repülővel, egy easy starral, azóta építettem egy halom repülőt. Én egy Wc deszkával indúltam, ami már kb 8-10 hónapja megvan és azóta is ugyanazzal a konfiggal, ugyanazokkal az aksikkal repülöm és még az én kezem alatt nem tört, már eléggé viseltesen néz ki, de szerintem egy ilyen repülő, ha ennyi időt bír, akkor az már nagyon is jó, ezért nem kéne le "tákolmány"-ozni más gépét, mert nem tudhatjuk, hogy miket élt már meg és nem tudhatjuk, hogy hogyan is nézett az ki újkorában. Új repülőt nem építettem erre a találozóra, mert tzdtam, hogy nem lesz könyebb, mert nincsen bele könnyű konfigom. 1 év repülős múlttal, nekem ez a 3. hely 14 éves fejjel nagyon nagy öröm volt és még mindíg az is, de zárójelben megjegyzek egy dolgot, ami bánt, és azóta sem bírok tőle nyugodni: (heliknél, amikor volt a palackborogatás, egy valakinél már lejárt az idő és azután kb 2-3 másodpercel borította még le egyszer a palackot, és elfogadták neki, de amikor én a szalagot az utolsó pillanatban vágtam le, miközben a vége szót mondta ki..., de nem fogadták el, ez akkor még nem zavart, de mostmár nagyonis, mert a szalagvadászat előtt a második voltam, Gyula mögöttem volt a palack és a limbo után, és ő is ugyanannyit vágott kb mint én, de ő még időben, ha nekem is elfogadják, akkor valószínűleg első lettem volna, de ez már mindegy...) ennyi.

De ezt leszámítva rendkívül jóléreztem magam!
És nagyon köszönöm, hogy a rendezők, még úgyis megcsinálták, hogy a pénzük nem is térült meg teljesen. És ez az amiért nem kellene lehúzni ezt a rendezvényt. Ha valaki akar jobbat, akkor előtte a lehetőség, csinálja meg, próbáljon jobbat csinálni.

ui.: Gratulálok Gyulának az első hejért, meg, azért, amilyen szépen repül!
És mindenkinek gratulálok, aki ott volt és repült.

üdv.: Ádám

AdamToT
2007-01-29, 22:15
Ja és mégvalami: Nagyon köszönöm Testvéremnek és Apukámnak a bíztatást és, hogy ott voltak velem!!!

Ádám

picipocc
2007-11-14, 20:22
Sziasztok!

Csak félve és nagyon halkan kérdezem az illetékesektől,hogy lessz-e Indoor 2008 topic? :D

Üdv a Picipocc és Gyula Úr