PDA

Teljes verzió megtekintése : Villám kérdések amihez nem kell külön téma !

oldal : [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Vasforgács
2006-12-02, 22:22
Sziasztok !

Az LRP nek a Rally Special 2 -es mocija hany koros ?

Koszi !

vtisti
2006-12-02, 23:02
Sziasztok !

Koszi !

17-esnek irjak:
http://www.conrad.de/script/lrp_rally_special.sap

steve69
2006-12-02, 23:06
Sziasztok !

Koszi !

A GOOGLE CSODÁKRA KÉPES :!: :twisted: :twisted:

http://www.conrad.de/script/lrp_rally_special.sap
http://www.morfars.dk/rc/rally_special_2-p-1988.html?osCsid=7e94c3b8536bfa42b414b4bd7a05cb65

17 Körös :!:

oze
2006-12-03, 05:30
Sőt, innen még az is kiolvasható, hogy 28.500 a fordulatszáma és 158W-os.
http://www.lrp-electronic.de/e/lis/ ->Electric Motors -> Brushed Motoros -> bal oldalon: Technical Data
:wink:

Üdv:
OZé

Vasforgács
2006-12-03, 13:14
koszike, akkor ez nekem nem jo :?

vtisti
2006-12-03, 23:04
Ujabb villamkerdes:

Digitalis es analog szervo kozott mi az elteres?

Mi kell ahhoz hogy digitalis szervot hasznalhassunk?

RiffRaff
2006-12-04, 07:58
mondjuk egy digitális servo! :D
Egy HRS vevő!
most ennyi jutott az eszembe :D

oceanearth
2006-12-04, 08:42
Ujabb villamkerdes:

Digitalis es analog szervo kozott mi az elteres?

Mi kell ahhoz hogy digitalis szervot hasznalhassunk?

Hát a digitális szervó jobb, gyorsabb, precízebb.
Sima vevővel is használható, dehogy igazán gyors legyen, szükséged van egy ún. HRS (High Responsible System) rendszerű vevőre és egy olyan távra ami tudja ezt. Ez gyakorlatilag felgyorsítja a rendszert, gyorsabb lesz a kommunikáció a vevő és a táv között és a digitális szervó is, ekkor lesz igazán gyors.

vtisti
2006-12-04, 09:06
Koszonom a valaszokat! :)

Analog szervobol mi a leggyorsabb elerheto?

Vasforgács
2006-12-04, 13:59
Sziasztok !

Figyuzzatok !

Mivel a verdam arulom igy nemtok vele menni es az aksijaim hat nihm-ek !

Hogy tom oket elrakni ugy hogy ne szaljanak el ??

Azt csinaltam hogy most csurig megtoltottem ! Es egy szamitogep ventilatorral 12V-os CPU Fan al meritem !

Aztan ha kb 3-4 nap alatt lemeriti akkor ujra ezt megcsinalom , szerintetek ez jo ahogy en csinalom ?

Koszi !

vtisti
2006-12-04, 14:10
Sziasztok !

Figyuzzatok !

Mivel a verdam arulom igy nemtok vele menni es az aksijaim hat nihm-ek !

Hogy tom oket elrakni ugy hogy ne szaljanak el ??

Azt csinaltam hogy most csurig megtoltottem ! Es egy szamitogep ventilatorral 12V-os CPU Fan al meritem !

Aztan ha kb 3-4 nap alatt lemeriti akkor ujra ezt megcsinalom , szerintetek ez jo ahogy en csinalom ?

Koszi !

en egy akksis topikban azt olvastam 60%-ra toltve kell tarolni
vagy pedig hetente eccer lemerit feltolt

HYPO
2006-12-04, 14:53
Vtisti-nek.

A digitális szervóról leírtak mind helyesek, azonban egy dologra felhívnám a figyelmedet. Ha HRS vevő vásárlásán gondolkodsz akkor tudnod kell, hogy csak digitális szervóval működik. Az analóg szervókat táppénzre teszi elég gyorsan a HRS vevő, esetleg extrém esetben ki is gyulladhat a szervó. Szóval hagyományos vevőbe dughatsz bármilyen szervót, de HRS vevőbe csak digit szervót.

Páka.

vtisti
2006-12-04, 15:04
Vtisti-nek.

A digitális szervóról leírtak mind helyesek, azonban egy dologra felhívnám a figyelmedet. Ha HRS vevő vásárlásán gondolkodsz akkor tudnod kell, hogy csak digitális szervóval működik. Az analóg szervókat táppénzre teszi elég gyorsan a HRS vevő, esetleg extrém esetben ki is gyulladhat a szervó. Szóval hagyományos vevőbe dughatsz bármilyen szervót, de HRS vevőbe csak digit szervót.

Páka.

Kosz az infot! :)

Egyelore keresem a leggyorsabb analog szervot :)

Vasforgács
2006-12-04, 15:05
koszz majd ra olvasok

oceanearth
2006-12-04, 15:55

sztem a Sanwa RS-995. Ez 0,06-ot tud, én most vettem egy iylet, nagyon egm vagyok vele elégedve.
http://www.serpent.hu/php/product.php?product_id=32

oze
2006-12-04, 18:50

sztem a Sanwa RS-995. Ez 0,06-ot tud, én most vettem egy iylet, nagyon egm vagyok vele elégedve.
http://www.serpent.hu/php/product.php?product_id=32

Szerintem is messze ez a legjobb, amit venni lehet.
OZé

vtisti
2006-12-04, 21:09
Koszi az infot! :)

HYPO
2006-12-04, 22:49
OFF:
Hi.

Én emlékszem az első szervóm amivel versenyeztem ,egy rémisztő 0,2 sec körüli volt, amivel a stockban egész jól elboldogultam, aztán jött a HRS vevő ,meg egy digit szervó 0,06 sec idővel, aminek az lett a vége, hogy a nagydorogi célegyenes vége előtt kb 1 méterrel vertem egy olyat a pályaelválasztó elembe, hogy alíg találtuk meg az autót. Aztán ez többször megismétlődött még aznap, de estére már ment minden tutin, csak szokni kellett a technikát.
Szervókról még annyit, hogy valamelyik nap berágtam keményen és elmentem egy budapest szakihoz aki fémből csinál fogaskerekeket. Vele 6000 Ft-ért legyártattam négy Futaba törőkereket (acélból) szóval most helyrerakom azt az 4 szervót ami nyáron "leadta a szerelést".
Persze mondhatjuk azt is hogy van felújítókészlet, és meg lehet venni (7-8000Ft/db) és benne van az összes fogaskerék, de nekem mindíg csak a törőkerék törik el, szóval a többivel semmit nem tudok kezdeni.
Furcsa módon a futaba törőkerekek ugyanolyan moduluak/fogszámúak/anyagúak a 0,06-sec/3-4kgcm-es szervóban és a 0,1sec/8kgcm-es szervóban. :-) Ebből aztán mindenki levonhatja a következtetéseket.:-)

Na csak ennyit akartam elmondani.
Páka.

u.i.: a szaki elérhetősége: http://www.fogaskerekgyarto.hu/

ON.

vtisti
2006-12-04, 22:55
OFF:
Hi.

Én emlékszem az első szervóm amivel versenyeztem ,egy rémisztő 0,2 sec körüli volt, amivel a stockban egész jól elboldogultam, aztán jött a HRS vevő ,meg egy digit szervó 0,06 sec idővel, aminek az lett a vége, hogy a nagydorogi célegyenes vége előtt kb 1 méterrel vertem egy olyat a pályaelválasztó elembe, hogy alíg találtuk meg az autót. Aztán ez többször megismétlődött még aznap, de estére már ment minden tutin, csak szokni kellett a technikát.
Szervókról még annyit, hogy valamelyik nap berágtam keményen és elmentem egy budapest szakihoz aki fémből csinál fogaskerekeket. Vele 6000 Ft-ért legyártattam négy Futaba törőkereket (acélból) szóval most helyrerakom azt az 4 szervót ami nyáron "leadta a szerelést".
Persze mondhatjuk azt is hogy van felújítókészlet, és meg lehet venni (7-8000Ft/db) és benne van az összes fogaskerék, de nekem mindíg csak a törőkerék törik el, szóval a többivel semmit nem tudok kezdeni.
Furcsa módon a futaba törőkerekek ugyanolyan moduluak/fogszámúak/anyagúak a 0,06-sec/3-4kgcm-es szervóban és a 0,1sec/8kgcm-es szervóban. :-) Ebből aztán mindenki levonhatja a következtetéseket.:-)

Na csak ennyit akartam elmondani.
Páka.

u.i.: a szaki elérhetősége: http://www.fogaskerekgyarto.hu/

ON.

Koszonjuk hogy megosztottad tapasztalataidat! :)

markvszoli01
2006-12-05, 16:06
Egy ujjabb kérdés:
melyik a jobb-X-ray t1 EVO 2
-X-ray t1 FK04

előre is köszönöm a segitséget!
üdv:márk

Thamas002
2006-12-05, 19:33
Sziaztok!

A Kyosho-t hol gyártják?

Üdv: Thamas

Lacib
2006-12-05, 19:42
A kyosho is japán úgy mint a tamiya

Thamas002
2006-12-05, 20:23
A kyosho is japán úgy mint a tamiya

Köszi a gyors választ.

Üdv: Thamas

hali
2006-12-05, 22:44
Sziasztok !

Kikernem velemenyeteket a kovetkezo szabival kapcsolatosan !

http://serpent.hu/php/product.php?product_id=66

Hobby celra szeretnek egy nyomatekos gepet osszerakni !

Amugy mi az a Fail Safe mert nem vagom ?

hali

vtisti
2006-12-05, 22:49
Sziasztok !

hali

nemrossz de Modellzonaban van 8Ts robitronic 16900 -ert
1 honapja hasznalok ilyet jol birja a kikepzest
12T-st robitronicbol viszont ne vegyel sokunknak adodott vele gond....

oceanearth
2006-12-05, 22:54
Sziasztok !

Amugy mi az a Fail Safe mert nem vagom ?

hali

SZia!

Az egyik modellzőnek van iylen szabija és hát ő nagyon sokat szív vele, az automata beálíltás miatt. Nem tud sokszor elindulni az autóval, volt, hogy futmaról maradt le e miatt.

üdv

hali
2006-12-05, 22:59
Es mi az a Fail Safe !?

cecelegy
2006-12-05, 23:14
Sziasztok!

Es errol a szabalyzorol mi a velemenyetek? :D

http://www.nosram.com/images/90821_dominator_evolution.jpg

Szerintetek beszereljem a TTbe, vagy varjak vele, amig lesz valami jobb autom?

Udv: CeCe

vtisti
2006-12-05, 23:16
Es mi az a Fail Safe !?

az szerintem csak nitros autonal kell... de majd a szakertok megmondjak

vtisti
2006-12-05, 23:18
Sziasztok!

jo lesz bele ha tocsaba is akarsz autozni full vizallo a cucc :)

oceanearth
2006-12-05, 23:22
Sziasztok!

természetesen ez a szabélyzó a TT-be is jobban kihozza a motor teljesítményét. A kérdés, hogy ki tudod-e autózni.

HYPO
2006-12-06, 03:43
Hi.

A Fail Safe meggátolja hogy a modell elmenjen a francba, ha a vevő nem vesz jelet. Pl. beállítod hogy hiba esetén fordítsa el a kormányt, és húzzon egy kis féket. Ha kikerül a modelled a távirányító hatósugarából, vagy kikapcsol a távirányító, vagy mondjuk leszakad az antenna a vevőről, és nem vesz jelet a vevő akkor a fail safe működésbe lép és végrehajtja az előre beprogramozott utasítást, amíg ki nem kapcsolod, vagy vissza nem jön a jel.
Arra érdemes figyelni, hogy elektromos autónál ne húzzon féket, főleg ne akkor ha hátramenetes szabályzód van, mert ha fékkel álltál meg , és kikapcsolod először a távirányítót akkor az autó a fail safe miatt elindul hátrafelé. Robbanós autónál pedig ne állíts be olyat hogy húzzon egy satuféket meg egy koppanásíg kormányt, mert ha véletlenül sokáíg bekapcsolva felejted az autót, és a távirányítót kikapcsolod akkor a szervók a folyamatos erőlködéstől tönkre mehetnek.

Remélem tudtam segíteni.
páka

Vasforgács
2006-12-06, 18:29
Sziasztok !

Az lenne a kerdesem hogy:

Van egy GP3300-as sorom: III-III igy van kotve , es a kulseje a matrica kpott szinte mind eggyiken es az a kerdesem le szabad-e venni a foliat rola !? hogy csak siman a silver felulet maradjon cimke,matrica miegymas nelkul csupaszon ? lehet-e ilyet csinalni vagy nemjavasolt?

Koszi !

oceanearth
2006-12-06, 18:50
Sziasztok !

Az lenne a kerdesem hogy:

Van egy GP3300-as sorom: III-III igy van kotve , es a kulseje a matrica kpott szinte mind eggyiken es az a kerdesem le szabad-e venni a foliat rola !? hogy csak siman a silver felulet maradjon cimke,matrica miegymas nelkul csupaszon ? lehet-e ilyet csinalni vagy nemjavasolt?

Koszi !

Szia!

Természetesen nem lehet így hagyni őket. Ha aakrod vedd le a fóliát és zsugorfólizád le újra őket, de mindenképp le legyen szigetelve.

üdv

Vasforgács
2006-12-06, 18:59
De figyi csupasz nem maradhat ? en nagyon vigyazok am ra ? vagy akkor rovidre zarjak egymast ?

oceanearth
2006-12-06, 19:29
De figyi csupasz nem maradhat ? en nagyon vigyazok am ra ? vagy akkor rovidre zarjak egymast ?

fel is robbanhat csupaszon :D
de próbálkozz csak

Vasforgács
2006-12-06, 20:17
Aze gondoltam hogy csupasz nem a legszerencsesebb ! :lol:

Nah akkor mit ajanlassz mivel burkoljam be oket !?

Link esetleg h a nyersanyagot honnet tom beszerezni lehetoleg HUN SHOP legyen !

Koszi !

oceanearth
2006-12-06, 20:22
[quote="Vasforgács"]Aze gondoltam hogy csupasz nem a legszerencsesebb ! :lol:

]

SZia!

Ha figyelmesen elolvasod az írásomat, akkor láthatod, hogy írtam, hogy zsugorfóliázd őket újra. Kapható ekkora méretben elég sok modellboltban zsugorfólia, amit ha megmelegítessz, összeugrik, így nem jön le az akkuról, viszonylag vékony és így nem lesz gond a szigeteléssel.

http://shop.origomodell.hu/advanced_search_result.php?keywords=zsugorcs%F5

üdv

geryke91
2006-12-06, 20:45
na ja az én akkum is ezért ment tönkre mert a pozitiv oldaon le volt kopva a szigetelés és frankón tönkre ment egy cella a 7-ből :cry: úgyhogy most nem megy olyan vadul az autóm :cry:

vtisti
2006-12-06, 20:58
[quote="Vasforgács"]Aze gondoltam hogy csupasz nem a legszerencsesebb ! :lol:

]

zsugorfolia akkupackhoz kaphato a modellzonaban is!

Vasforgács
2006-12-06, 21:21
SKACOK RIADO !!! SOS !!!

Surgosen kene segitseg !

Tudom nem epp temaba vago de aze mondom !

-Van egy alap 300W-os szamitogep tap !
-Aztan bedugom eggyik felet a konekktroba ! A masik felei a csatlakozol csak lognak a vilagba csupasz tapot kepzeljetek PC nelkul :D
-No es mit zarjak rovidre hogy elinduljon !?
-Azt hogy mihez kell azt ne kerdezzetek mert nem 10 perc elmagyarazni !

AZ GYORS ELSOSEGELYT ELORE IS KOSZONOM !

vtisti
2006-12-06, 21:37
SKACOK RIADO !!! SOS !!!

Surgosen kene segitseg !

Tudom nem epp temaba vago de aze mondom !

-Van egy alap 300W-os szamitogep tap !
-Aztan bedugom eggyik felet a konekktroba ! A masik felei a csatlakozol csak lognak a vilagba csupasz tapot kepzeljetek PC nelkul :D
-No es mit zarjak rovidre hogy elinduljon !?
-Azt hogy mihez kell azt ne kerdezzetek mert nem 10 perc elmagyarazni !

AZ GYORS ELSOSEGELYT ELORE IS KOSZONOM !

pctapos topikban ott a valasz, egyiket foldelni, es ne felejts el terhelest adni ha aramerosseget is ki akarsz venni a tapbol

Vasforgács
2006-12-06, 21:55
Szia !

Legyszi a PC tapos topic linkjet add meg mert nemtalalom !

Koszi !

Vasforgács
2006-12-06, 22:18
[quote="Vasforgács"]Szia !

Legyszi a PC tapos topic ]

Feketekez
2006-12-06, 23:00
Ha őket rövidre zárod, el fog indul a tápod :wink:
versben mondom el :)

http://kepfeltoltes.hu/thumb/061206/1100042847atx_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/061206/1100042847atx_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)

Vasforgács
2006-12-06, 23:27
:taps:

Koszi !

Vasforgács
2006-12-07, 21:31
Hali !

Van egy Ni-Hm GP3300-as aksisorom mint mar mondtam !

Az a helyzet hogy most nemtok autokazni es sajna nem is fogok egy jo ideig es nemtom mit kezdjek az aksikkal eladni nem akarom !

Hogy hibernaljam az aksikat ? :lol:

Van otlet ?

Vasforgács
2006-12-07, 22:34
Hali !

Van egy Ni-Hm GP3300-as aksisorom mint mar mondtam !

Az a helyzet hogy most nemtok autokazni es sajna nem is fogok egy jo ideig es nemtom mit kezdjek az aksikkal eladni nem akarom !

Hogy hibernaljam az aksikat ? Laughing

Van otlet ? :roll:

Mhejjas
2006-12-08, 00:47
Tölts bele kb. 2000-et, aztán 2 hét múlva merítsd le, tedd kiegyenlítőtálcába, aztán tölts bele megint 2000-et. És így tovább...
A 3300-as még lehet, hogy elvan 3 vagy 4 hétig is így, ki kell próbálni. A lényeg, hogy ne merüljenek le teljesen a cellák meguktól.

NOIC1
2006-12-08, 01:13
Halli.

Van valakinek HPI RS4 MINI-je????
Lenne pár kérdésem a vas-ról!!!

Jelentkezést előre is KÖSSSSZI......... :wink:

Üdv:Noic........... :wink:

konvi
2006-12-11, 12:25
Sziasztok,

Egy villámkérdés, hátha tudtok válaszolni...
Elég sokat keresgéltem Ford Mondeo kasztnit 1/10-re
kombiban, de sajnos nem találok.
Nem tudjátok, csináltak egyáltalán ilyet?

Köszi előre is!
Konvi

janigt
2006-12-11, 14:31
Sziasztok,

Köszi előre is!
Konvi

Én úgytudom hogy nem,kerestem én is ilyet.

gpgeza
2006-12-11, 15:56
Sziasztok,

Köszi előre is!
Konvi

Kérdezd meg Janika.hu -t :wink: Talán ő tud segíteni...

konvi
2006-12-11, 16:23
Kérdezd meg Janika.hu -t :wink: Talán ő tud segíteni...

szia,
megpróbálom, köszi!

oze
2006-12-11, 19:22

Köszi előre is!
Konvi

A HPI-nek van ilyen kasztnija. Javaslom a Model&Hobby-t.

http://www.model&hobbby.hu, ezen belül RC Modellek, ezen belül Autók, ezen belül Karosszériák, és ott nyitsd a 3. oldalt.
Van is raktáron.

Üdv:
OZé

oze
2006-12-11, 19:23
Ja, bocs, most látom csak, hogy KOMBI kell. Na olyat még nem láttam.
Élőben is csak keveset :)
OZé

konvi
2006-12-12, 09:19
oze, azért köszi a fáradozásod :)

Szóval ha valaki lát valahol egyet, akkor jelezzen !

konvi
2006-12-12, 09:20
oze, azért köszi a fáradozásod :)

Szóval ha valaki lát valahol egyet, akkor jelezzen !

És még valami...

Keresek még alfa 33-as kasztnit is, de azt sem találok...
Szerintetek létezik?

mz/x
2006-12-14, 23:28
33-asról nem tudok. 155-ös van, az tuti.

Rolex
2006-12-15, 09:34
Sziasztok !

A segítségeteket kérném ,hogy milyen típusú autót érdemes venni hobbi használatra HPI ,Tamiya,stb .Olyan érdekellne ami azért nem az alsó kategóriát képviseli és jó minőségűnek számít .Esetleg ,ha van eladó gépe valakinek és nem egy lerugott verda akkor azt kérem PÜ-ben jelezze.

Köszönöm :wink:

vtisti
2006-12-15, 10:08
Sziasztok !

A segítségeteket kérném ,hogy milyen típusú autót érdemes venni hobbi használatra HPI ,Tamiya,stb .Olyan érdekellne ami azért nem az alsó kategóriát képviseli és jó minőségűnek számít .Esetleg ,ha van eladó gépe valakinek és nem egy lerugott verda akkor azt kérem PÜ-ben jelezze.

Xray, Corally, Yokomo. Ezek kozul valogass.
Ha a cel csak a "tescoparkolos" csapatas, akkor zart hajtaslancu tamiya valami, pl tb02 (azon mar sokmindent lehet allitgatni).

mz/x
2006-12-15, 11:19
Mindenképp nézz ki egy találkozóra, és tapperold végig az autókat(gazdik biztos megengedik). Úgy semmiképp ne vegyél autót( sőt motort, szabit, ilyesmit se) szerintem, hogy valaki azt mondja jó az neked. És ez azért fontos, mert te tudod a legjobban, mik az igényeid. Ajánlhatunk neked bármit, amíg nem láttad élesben, nem fogsz tudni rendesen dönteni.

Amúgy jók(sőt nagyon jók) azok az autók amiket eddig ajánlottak, de azért megemlíteném mondjuk a TT-t is, vagy esetleg a DF02-t is, mint lehetséges "parkolócírkálót". ha esetleges Tescoparkolós autózás lenne a cél...

oceanearth
2006-12-15, 11:25
Sziasztok !

SZia!

Először azt döntsd el, hogy hol fogsz vele játszani, mert ha pl. csak teremben versenyen, ill. épített modellpályán, akkor érdems beruházni egy komolyabb autóba, pl. valami szíjjas csodába, minden autógyárnak van ilyen felsőkategóriás autója.
Ha csak parkolóba, ill. nem épített pályán játszol, akkor valami zárt hajtású autó kell, mert a sok kis kavics, nem tesz jót ezeknek a gépeknek, ezért ide szerintem teljesen megfelel egy TT-01.

vtisti
2006-12-15, 11:26
Mindenképp nézz ki egy találkozóra, és tapperold végig az autókat(gazdik biztos megengedik). Úgy semmiképp ne vegyél autót( sőt motort, szabit, ilyesmit se) szerintem, hogy valaki azt mondja jó az neked. És ez azért fontos, mert te tudod a legjobban, mik az igényeid. Ajánlhatunk neked bármit, amíg nem láttad élesben, nem fogsz tudni rendesen dönteni.

Amúgy jók(sőt nagyon jók) azok az autók amiket eddig ajánlottak, de azért megemlíteném mondjuk a TT-t is, vagy esetleg a DF02-t is, mint lehetséges "parkolócírkálót". ha esetleges Tescoparkolós autózás lenne a cél...

jaja!!!

jojjon ki most vasarnap csepeli szonyeges edzesre es megmutatom mit tud a parkolocirkalom 3 honapos modellezo tapasztaltommal :))

"puding probaja az eves" :)

Rolex
2006-12-15, 11:48
Köszi mindenkinek a gyors válaszokat . :wink: Az autót parkolós bohóckodásra szeretném ,de azért nem gagyit akarok .Amiket írtatok tudom ,hogy hálás kis masinák és szerintem egy TT-01 -re esik a választás csak nem tudom ,hogy a szetthez adott moci (540-es ) mire elgendő és ,hogy érdemes cserélni valami jobbra ?
Válaszokat előre is köszi : Rolex :wink:

vtisti
2006-12-15, 11:58
Köszi mindenkinek a gyors válaszokat . :wink: Az autót parkolós bohóckodásra szeretném ,de azért nem gagyit akarok .Amiket írtatok tudom ,hogy hálás kis masinák és szerintem egy TT-01 -re esik a választás csak nem tudom ,hogy a szetthez adott moci (540-es ) mire elgendő és ,hogy érdemes cserélni valami jobbra ?
Válaszokat előre is köszi : Rolex :wink:

A gyari mocival ugy tudod hasznalni hogy az attetelekkel varialsz.
Vagy jol gyorsul es keves a vegsebesseg, vagy nagy a vegsebesseg es kevesbe gyorsul. Palyafuggooo a dolog.

Az hogy mire eleg az pedig a tudasod es cimbik autoja szabja meg. Ha mindig lemaradsz majd tuti komolyabb mocit akarsz :)))

Ha mocit cserelsz akkor szabalyzocseret is kell majd csinalnod, erre figyelj oda, mert az alapszabi elvileg elviszi a komolyabb motort, de gallyra vaghatod vele a jatek heveben.

Driftre pedig jo az alapmoci csak a kerekeket kell megbuheralni, pl szigszalag.

B Jani
2006-12-15, 14:18
Mintha csak mindenki az én autómat favorizálná neki eladás szempontjából. :lol:
TT01 is
Van áttételem is hozzá
Van kicsit erősebb moci is
Van szigszalagos kerék is driftelni
Szóval ezt az autót az isten is neki termtette a parkolóban csapatáshoz. :lol:

vtisti
2006-12-15, 15:46
Mintha csak mindenki az én autómat favorizálná neki eladás szempontjából. :lol:
TT01 is
Van áttételem is hozzá
Van kicsit erősebb moci is
Van szigszalagos kerék is driftelni
Szóval ezt az autót az isten is neki termtette a parkolóban csapatáshoz. :lol:

Dobj neki egy pü-t :)
Többet mar nem reklámozom neked ingyen :)

tbalint8
2006-12-15, 17:25
hell. TL01ben le lehet zárni a diffiket? mert ugye csak úgy lehet driftelni ha lezárom? és a TL01 subaru(#49532) alap rücskös nagy gumiira teszek celluxot vagy egyéb "csodaszert" azzal lehet driftelni?

markvszoli01
2006-12-15, 17:37
Én difizárás nélkül nyomtam mig volt(1hete) :lol: ,de aztmondják jobb ha zárod a difit,de olyan körülményes mert olyannyira szét kell szedni hogy...
nem kell csodaszer,a cellux helyett inkább sziikszallag,de ha nagyon szépeket akarsz nyomni akkor PVC!!! :twisted: :wink: 8)

cecelegy
2006-12-15, 18:25
Sztem a diffik lezarasa felesleges... bar ti okosabbak vagyok.. en a TTben soha nem zartam le semmit... szigetelo szalagot hasznalok... es elegedett vagyok... mindig hagyok ki a gumi szelen helyet, h ha kanyarodik, akkor kicsit erje a gumi is a talajt, h kapja is magat, meg h csusszon is...

MARK!!!!!! KERESS MEG! csorgess vagy nemtom
ELEG, ha csorgetsz (elhagytam a szamodat :D ), de beszelnunk kellene a szabalyzorol!
Lehetseges, h elado sorba kerul.. holnap derul ki. Megyek Nagydorogra.
Ha berakjuk a nosramot, akkor az LRP lehet, h elado lesz. :D
Keress! udv: CeCe

gpgeza
2006-12-15, 20:09
hell. TL01ben le lehet zárni a diffiket? mert ugye csak úgy lehet driftelni ha lezárom? és a TL01 subaru(#49532) alap rücskös nagy gumiira teszek celluxot vagy egyéb "csodaszert" azzal lehet driftelni?

Szia!

Én azt hallottam, hogy rongydarabokat tegyél a difibe, így jó erős lesz. De én vennék inkább valami nagyon kemény gépzsírt, és azzal tömném meg a difit. :wink:

Üdv!
G.

markvszoli01
2006-12-16, 21:11
milyen töltőt ajánlotok ami joo és olcso is :oops: :lol:
mert pénzem nincs olyan sok,de szeretnék valmi jo tőltőt. :wink: és ha tudtok valakitől,vagy valahonnan akkor kérnék segitséget. :wink:

előre is köszönöm a segitséget!!!

gpgeza
2006-12-16, 23:40
mert pénzem nincs olyan sok,de szeretnék valmi jo tőltőt. :wink: és ha tudtok valakitől,vagy valahonnan akkor kérnék segitséget. :wink:

Szia!

http://www.gp.hu/indexold.html
A keresőbe írd be, hugy mw7168 :wink:

Üdv!
G.

steve69
2006-12-17, 10:15

Szia!

http://www.gp.hu/indexold.html
A keresőbe írd be, hugy mw7168 :wink:

Üdv!
G.

Itt van 1 !!!
http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=24414

Mhejjas
2006-12-17, 15:03

Ilyen töltő nem létezik. Írd le, hogy mire szeretnéd használni, akkor lehet tanácsolni valamit.

markvszoli01
2006-12-17, 19:40
NI-MH 3000 vagy nagyobb (SUB-C) akkukat szeretnék tölteni egy X-rayhoz.ennyi :wink:

Rolex
2006-12-18, 00:10
Sziasztok !!

Gondolom a kérdés már a könyökötökön jön ki ,de nekem az lenne a kérdésem ,hogy mocihoz ,hogyan kell szabályzót választani pl: egy 17 körös mocihoz milyen az ideális értékű szabályzó?A kérdés gondolom agyatlan ,de nem vagyok otthon az elektromos témában .

Köszi : Rolex

oze
2006-12-18, 05:25
Az ideális szabályzó a "no limit"-es. Ezek elég drágák.
De gondolom az optimális szabályzóra vagy inkább kiváncsi. Nos, az nem baj, ha a szabályzóban van némi tartalék, ezért egy 17-es mocihoz kell legalább egy 15 körtől jó szabályzó. Ez pl egy jó ár/érték arányú szabi:
http://www.serpent.hu/php/product.php?product_id=311
De ha erős 17 körös mocid van és azt még a nagyobb teljesítmény érdekében egy picit tekergeted is, meg reszelgeted is, akkor nem árt 12 körig menni a szabályzóval.
Üdv:
OZé

Karesz
2006-12-20, 19:36
Sziasztok!

Én spinneres felniket keresek 1/10es géphez, lehetőleg Magyarországról, de örülnék az alternatív megoldásoknak is, pl sufnituning...

Előre is köszönöm!

Üdv.: Karesz

B Jani
2006-12-21, 09:35
Hali!
RCPRO.HU oldalán van 2 féle is. :wink:

Karesz
2006-12-21, 15:57
Hello!

Köszi szépen a gyors választ!
www.rcpro.hu
Ha mást is érdekelne...

Üdv.: Karesz

Butyok
2006-12-23, 14:17
acoms S2-es szervó van a gépben.

:shock:

Van egy kis hiba, amiben kérem a segítségeteket: a fullra feltöltött akkupackkokkal is csak max. 3 percet tudok autózni, mert utána szép lassan leáll a járgány. :?:
A motor ebben a hidegben is kézzelfoghatóan melegszik. Ez természetes?
Kivettem a mocit, :x hát kézzel forgatva úgy akadozva pörög. :pff: Ez, feltételezem nem normális. Lehet ez az akksik gyors lemerülésének az oka?

Köszönöm a tanácsokat.

Mindenkinek Boldog Karácsonyt Kívánok!

Üdv.:

adjunk az embernek tanácsot...

NOIC1
2006-12-26, 19:31
Halli.

Először is Boldog Karácsonyt Mindenkinek!!!!!

Olyan kérdésem lenne,hogy TL-01B-hez van-e alu lengőkarok??
Hol lehet kapni?
Vagy esenleg mié jó hozzá???
/Láttam a modellzónába DF-03-hoz valót,az marha jól néz ki,valami olyasmire gondoltam!/
Használt DE JÓ állapotú is érdekel!!!!!

Várom válaszokat......

Kösszi:Noic............... :wink: :wink: :wink:

_Tomiboy
2006-12-26, 20:57
Van 1 szabim ami nem akar normálisan működni. Nem ereszti át rendesen az áramot. Lassan megy vele a kisautó, míg másik szabival rendesen halad.

http://img463.imageshack.us/img463/1176/vezrl337009np1.th.jpg (http://img463.imageshack.us/my.php?image=vezrl337009np1.jpg)
http://img482.imageshack.us/img482/8599/vezrl337011qo4.th.jpg (http://img482.imageshack.us/my.php?image=vezrl337011qo4.jpg)

Lehet rosszul setupoltam be, vagy a szabályzó a rossz?

Bocsi a gyenge minőségű képekért.
Van rajta 1 gomb a led mellett, és a sarokban egy potméterszerűség amit lehet csavargatni, és 1 matrica rajta 30 60 90 számokkal.
Ha valaki felismerné a típust szivesen venném ha megosztaná micsoda, hány körig jó, meg ilyenek.

tito77
2006-12-27, 10:52
Üdv mindenkienk!

Találtam a rég kacatok közt egy hiányos rc modellt.
Asszem TAMIYA gyártmány.
A kérdés hogy melyik típus?
Az al és felváza házilag barkácsolt

http://img222.imageshack.us/my.php?image=dscn6948xh3.jpg
http://img412.imageshack.us/my.php?image=dscn6949qv1.jpg

Aki tudja, írja meg!!!
Előre is köszönöm!

_Tomiboy
2006-12-27, 10:58
TA03 az alváz, csak a jóember karbonos alvázat akart neki "szimulálni" nyáklapból, és szétvágta az eredetit 1 picit.
#58177-ként keresd a tamiya honlapon. Ott annyi a különbség, hogy elöl van a motor, és nem hátul, de ez egy igen jó kis alvát volt, lehet előre, hátra rakosgatni a motort.

tito77
2006-12-27, 11:00
Köszi a gyors választ!

NOIC1
2006-12-27, 13:09
Halli.

Valahogy így kéne annak a TA-03-nak kinéznie Carbonnal.........
http://kepfeltoltes.hu/thumb/061227/PHTO0020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg (http://kepfeltoltes.hu/view/061227/PHTO0020_www.kepfeltoltes.hu_.jpg)
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv:Noic..... :wink:

tito77
2006-12-27, 15:20
Széjjelrobbantottam a járgányt.
Lehet belőle csemegézni kinek mi kell!!!

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=24647

oceanearth
2007-01-03, 15:00
Sziasztok!

Igaz, hogy az acetonmentes körömlakklemosó úgy szedi le a lexan festéket, hogy nem mattul be a felület, vagy ez nem giaz?

üdv

B Jani
2007-01-03, 15:11
Hali!
Láttam lemosós autót,csak kívülről festve tudod eltüntetni a lemosás nyomait. :lol: Röviden:Meghomályosodik a lexan.
Jani

oceanearth
2007-01-03, 15:52
Hali!
Láttam lemosós autót,csak kívülről festve tudod eltüntetni a lemosás nyomait. :lol: Röviden:Meghomályosodik a lexan.
Jani

Értem, köszönöm, csak erre lettem volna kiváncsi.

üdv

NOIC1
2007-01-08, 22:16
Halli.

Mivel a lexan közel azonos összetételű,mint az átlag festékanyag,ezért,ami oldja a festéket,az a lexan-t is.
Sajna ez van.Próbáltam:
-nitróval
-észterrel
-acetonna
-fékolajjal
-szil.ment.-el
-...stb
de nem jók!!!!

Vagy fesd át kívülről,vagy csiszold ki a belsejét!
Ez se egy nagy örjöngősség,delegalább tökéletes/ha kicsiszolod!/
Inkább idegjáték,de megoldható nagyon szépen.+tökéletesebb a tapadás,és meg se látszik!
Finom csiszolópapírokat használj,1000,1200,1500,2000,3000.
Így szépen sorba,és tök jó lessz!
Én már sok bódét csináltam újra,és meg nem mondonád,hogy kicsiszolt.
Ha kell dobok képet,miből mi lett!!!!!

Üdv:Noic............ :wink:

oceanearth
2007-01-08, 22:32
Szia Noic!

Köszi a tanácsokat, köszi nem kellenek képek, láttam már a munkáid, egytől egyig mind nagyon igényes és szép kasztnik, öröm rájuk nézni. Láttam, hogy miylen rozzant kasztnikból varázsoltál újjat.

EGyébként multkor kipróbááltam az acetonmentes lemosót és nekem bevállt kis felületen, lehet, hogy a fényviszonyok maitt, de én enm láttam változást...

üdv

NOIC1
2007-01-08, 23:31
Ha van rá lehetőséged,nézd meg valami speckós nagyítóval,Én szemcsevizsgálót használok,hogy a lexan nem-e "térhálósodik".
Olyan mintha mini-pókhálók lennének rajta.
Ha nem ,nincs baj.
Ha igen,nem ajánlott lefesteni,mert kikezdi a lexant,és fehéres foltosodások lesznek rajta.....

Ez csak egy jó tanács.
De ha kísérletezésre szántad a bódét,akkor próbálj ki minnél több mindent!!!!

Üdv:Noic.........

U.I.:Jó munkát....... :wink:

golf1
2007-01-09, 21:06
Sziasztok! Én ma homokszórással próbálkoztam,kivitte a régi színt,mint a szél,cserébe jó matt lett belülről.Sajnos nincs itthon szinem de ha elkészül referálok.üdv

NOIC1
2007-01-09, 22:43
Na ez egy járható út!!!!!!!!!
Ugyan az ablakra vigyázni kell,akár maszkolással,vagy valami hasonlóval,de ha úgyis sötétítesz,akkor mindegy.
Tutti azért is mert így minden festékanyagnak megfelelő tapadást biztosíthatsz!
Ezt aláírom,de a bizti kedvéért kiprószálom gyakorlatba mit mutat......

Kösszi a tippet,TÉNYLEG okos ötlet!!!!!!!!!!
Üdv:Noic.......... :wink:

mz/x
2007-01-09, 23:15
ha az ablakot utána szintelen lakkal lefújod akkor lehet, hogy jó lesz...
Persze még nem próbáltam...

NOIC1
2007-01-10, 00:09
Hááááááát nem tudom.

Tapasztalataim szerint,azért van egy bizonyos mikronmélység,amit a lakk úgy fel tud tölteni,hogy optikailag egységesnek látszon.
Mivel a homokfúvónál több féle homokot is lehet használni,így ez is befolyásolja a "fellakkozhatóságát"!
Egy kvarchomok után meg se próbálnám!
A rózsaszín gyöngyhomoknál még lehet esély,de inkább azért maszkolnék!!!!!
SZERINTEM.

Noic........ :wink:

golf1
2007-01-10, 00:46
Az "üvegeket" természetesen kimaszkoltam,sajnos egy-két helyen felszakadt a papír ragasztószalag,de a matt foltokat NOIC1 nyomdokain vízpapírral felcsiszoltam,így újra átlátszó lett.Még megpróbálom finoman megpolírozni.meglátjuk.Egyébként a durva belső felületet(az egészet)érdemes átcsiszolni.Egyébként ezt végigcsinálni csak különleges vagy ritka kaszninál érdemes szerintem(az enyém nem az).Csak a kíváncsiság vezérelt.üdv .:istván

vtisti
2007-01-10, 00:56
Az "üvegeket" természetesen kimaszkoltam,sajnos egy-két helyen felszakadt a papír ragasztószalag,de a matt foltokat NOIC1 nyomdokain vízpapírral felcsiszoltam,így újra átlátszó lett.Még megpróbálom finoman megpolírozni.meglátjuk.Egyébként a durva belső felületet(az egészet)érdemes átcsiszolni.Egyébként ezt végigcsinálni csak különleges vagy ritka kaszninál érdemes szerintem(az enyém nem az).Csak a kíváncsiság vezérelt.üdv .:istván

holnap azert hozd el a csapatasra, megsasolom azt a homokfujt kasznit :)

golf1
2007-01-10, 00:58
Isti te sosem alszol?

NOIC1
2007-01-10, 00:59
Holnap én is elkezdem a tesztelési-fázist...... :wink: :wink: :wink:

Noic............. :wink:

vtisti
2007-01-10, 01:10
Isti te sosem alszol?

i am always on 8) :lol: :)

_Tomiboy
2007-01-10, 08:19
Holnap én is elkezdem a tesztelési-fázist...... :wink: :wink: :wink:

Noic............. :wink:
Küldtem 1 adagot, úgyhogy lesz mivel. 8)

NOIC1
2007-01-15, 02:14
Halli.

Elöször is nagy KÖSSSSSZI Tommyboy-nak!!!

Viszont lenne egy más jellegű kérdésem....

E-SAVAGE vs. E-ZILLA.
Mi az igazi külömbség??????
Melyiket érdemesebb megvenni???
Miért????

Vagy felejtsem el mindkettőt,és E-MAXX?????????

Várom válaszokat,esetleg eladó verdákat!!!!!
Üdv:Noic.............. :wink:

Döncy
2007-01-15, 09:13
Üdv!

A nagyok szerint semmi különbség nincs.

http://www.hbeurope.com/kit.php?partNo=hb52502&lang=en

http://www.hpieurope.com/kit-info.php?partNo=505&lang=en

kess
2007-01-16, 17:13
Sziasztok,
nemtom, hogy jó témához irok-e, de próba szerencse
Szeretnék venni egy tamiya 1:10-es méretű elektronyos autót, de mivel nem vagyok nagyon elengedve pénzzel ezért kezdetnek egy RTR modell vennék.
Lehet ezeket később továbbfejleszteni, mind autó, mind távrángató szempontjából?
A másik pedig, hogy találtam vmi quick drive-ot is tamiya-ban, de arról még nem hallottam. ennyit találtam róla: http://tamiyausa.com/product/item.php?product-id=46034
viszont itt pl azt írják hogy 2WD a cuccos... abból lehet 4WD-t csinálni? de pl asse láttam itt hogy ez TT-01 vagy TL-01 vagy mi...
valamint mija különbség a 27MHz és a 40MHz-es távirányító között?

bocs a sok hülye kérdésért, de majdcsak beletanulok....

vtisti
2007-01-16, 17:24
Sziasztok,
nemtom, hogy jó témához irok-e, de próba szerencse
Szeretnék venni egy tamiya 1:10-es méretű elektronyos autót, de mivel nem vagyok nagyon elengedve pénzzel ezért kezdetnek egy RTR modell vennék.
Lehet ezeket később továbbfejleszteni, mind autó, mind távrángató szempontjából?
A másik pedig, hogy találtam vmi quick drive-ot is tamiya-ban, de arról még nem hallottam. ennyit találtam róla: http://tamiyausa.com/product/item.php?product-id=46034
viszont itt pl azt írják hogy 2WD a cuccos... abból lehet 4WD-t csinálni? de pl asse láttam itt hogy ez TT-01 vagy TL-01 vagy mi...
valamint mija különbség a 27MHz és a 40MHz-es távirányító között?

bocs a sok hülye kérdésért, de majdcsak beletanulok....

en most fogom eladni az egyik TB-02-m...
40e korul full rtr-ben
jo valasztas, olyan mintha full tuningos tt-01-et vennel soot, annal is jobb szvsz....
Tavok kozul sokfajta van
nem csak Mhz-ban kulonboznek, hanem pl AM vagy Fm vagy DSM stb..
hosszu tortenet...

k2iller42
2007-01-16, 19:55
Szia!

Olvasd el ezt, és szerintem tisztábban fogod látni a dolgokat!

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=13015

Üdv: K2

kess
2007-01-16, 22:49
köszi, elolvastam és rájöttem, hogy a QD szar..., max RTR-t veszek, de lehet hogy használtat

kess
2007-01-17, 10:04
nem találtam infót a kezdetek leírásban az XB-pro készletekről, azok jó cuccok kezdőknek?
úgy láttam, hogy ahhoz már csak akksi kell meg töltő...

vtisti
2007-01-17, 10:17
nem találtam infót a kezdetek leírásban az XB-pro készletekről, azok jó cuccok kezdőknek?

XB = expert build, tehat osszeraktak es ahogy irod akksi es tolto kell hozza....

kess
2007-01-17, 13:16

XB = expert build, tehat osszeraktak es ahogy irod akksi es tolto kell hozza....

köszi a választ
ezeket az autókat attól függetlenül, hogy RTR-ek lehet továbbfejleszteni, ugye?

vtisti
2007-01-17, 14:32

köszi a választ
ezeket az autókat attól függetlenül, hogy RTR-ek lehet továbbfejleszteni, ugye?

az auto ua mint amit epitokeszletben veszel csak mar egy profi osszerakta,
nos ennek fenyeben tehat az XB-t te szetszedheted es tovabb tuningolhatod... cserelgetheted az alkatreszeit stbstb

Az epitokeszlet azert jo mert megtanulod az auto felepiteset is egybol,
mivel kesobb a karbantartas miatt (mar ha rendes gazdija vagy) ugyis szetszeded es akkor mar nem okoz gondot az ujboli osszerakas...

kess
2007-01-19, 10:59
azt találtam, hogy az XB-pro cuccosokban vmi Expec ttu-03 távirányító van, de azt nem találtam, hogy az AM vagy FM vagy milyen...
van vmi infótok róla vagy tapasztalatok?

vtisti
2007-01-19, 13:01
azt találtam, hogy az XB-pro cuccosokban vmi Expec ttu-03 távirányító van, de azt nem találtam, hogy az AM vagy FM vagy milyen...

nem javaslom, nincs rajta kormany vegkiteres allitas...

B Jani
2007-01-19, 13:30
Ha szabad hozzászólnom.
Elkövettem én is azt a hibát hogy elsőre olcsón meg akartam úszni,és mindegy csak autó legyen rtr ben.
Hát szintén kaptam 1 alpári távot,gáz-kormány trimmel.41ért.
Ha be mertem volna vállalni az összeépítős modellt 26 ért hozzá 18 ért a Sanwa távot,akkor sokkal jobban jártam volna,igaz anyagilag+ 3E.
Akkor meg minden forint számított mert ugye még akku,töltő,pár kerék rögtön kell.
Jani

oceanearth
2007-01-19, 13:48

Szia!

A táv AM, hogy 40 vagy 27mhz azt nem tudom.
Egyébként én azt javaslom, hogy inkább vegyél egy építőkészletet és hozzá valami alap távot(pl. Futaba 2PL) így ugyan 3-4e-rel többet fizetsz, de lesz egy normális távod, amin elég sok dolgot tudsz állítani.

Üdv

B Jani
2007-01-19, 13:58
27es volt az enyém.
A külön távnak még egy előnye lesz később,esetleges eladásnál.
Egyszerűbb lesz sztem eladni csak magát az autót,mint komplett rtr ben.
Az esetek többségében már rendelkeznek a potenciális vevők ezzel azzal,és azonnal darabokra akarják majd szedni a cuccod.
A táv meg esetleg maradhat a következő gépbe,vagy ha csak melléveszel másik tipust,akkor általában ezek a távok 10-12 modellt tudnak tárolni.
Jani

kess
2007-01-19, 14:48
köszi a sok hozzászólást és véleményt
megfontolom amit mondtatok, szóval még 1 futaba alap cucc is jobb mint amit ezekhez adnak
igazából még sosem láttam ilyet élőben, működés közben meg mégúgysem :roll:
de már évek óta szeretnék egy ilyen RC autót
akkor lehet két részletben veszem meg a cuccot, csak akkor meg nézegethetem az autómat a polcon a kövi fizetésig.... :?

vtisti
2007-01-19, 14:53
köszi a sok hozzászólást és véleményt
megfontolom amit mondtatok, szóval még 1 futaba alap cucc is jobb mint amit ezekhez adnak
igazából még sosem láttam ilyet élőben, működés közben meg mégúgysem :roll:
de már évek óta szeretnék egy ilyen RC autót
akkor lehet két részletben veszem meg a cuccot, csak akkor meg nézegethetem az autómat a polcon a kövi fizetésig.... :?

tobb haverom is igy volt vele, de mind azt mondta megerte....

azert ha van lehetoseged eloszor probald ki valaki rc-jet mielott beruhazol....

B Jani
2007-01-19, 14:59
Óvatosan azzal a próbával!
Az enyémet már próbálták avatatlan kezek!
Ugye mindenki ismeri milyen az amikor szemben jön veled az autó,és jobbra vagy balra kanyarodásnál merre is tekerem a kormányt?????
Hát persze hogy a padka,lépcső,tócsa,másik autó felé. :lol: Egyébként ha tt 01 nél tartasz,inkább a vtisti gépére szavaznék,az már jobb szinten van,és a tt ugyanazzal a motorral állva marad mellette.
Jani

vtisti
2007-01-19, 15:27
Óvatosan azzal a próbával!
Az enyémet már próbálták avatatlan kezek!
Ugye mindenki ismeri milyen az amikor szemben jön veled az autó,és jobbra vagy balra kanyarodásnál merre is tekerem a kormányt?????
Hát persze hogy a padka,lépcső,tócsa,másik autó felé. :lol: Egyébként ha tt 01 nél tartasz,inkább a vtisti gépére szavaznék,az már jobb szinten van,és a tt ugyanazzal a motorral állva marad mellette.
Jani

a TB-02 joval dragabb ujonnan, en pedig pont tegnap adtam el a masik TB-02-m....

B Jani
2007-01-19, 15:33
Gondolom használtban kijönne a TT árából. :wink:

vtisti
2007-01-19, 15:48
Gondolom használtban kijönne a TT árából. :wink:

40e -ert adtam el full RTR-ben a TB-02-t.... akksi es tolto included :)

kess
2007-01-19, 16:09
nem szeretném senki cuccát összetörni, de megnézni szívesen megnézném, hogy 1általán legyen vmi fogalmam arról hogy mi hogyan müxik
de gondolom ilyen időben nem nagyon megy ki senki autókázni...

hova kell mennem hogy láthassak ilyen autókat működés közben?

vtisti
2007-01-19, 16:27
nem szeretném senki cuccát összetörni, de megnézni szívesen megnézném, hogy 1általán legyen vmi fogalmam arról hogy mi hogyan müxik

jovo het vasarnap csepel, iv utca, ott leszunk 10-18-ig...

kess
2007-01-19, 16:40

jovo het vasarnap csepel, iv utca, ott leszunk 10-18-ig...

ok, megpróbálok odamenni

kess
2007-01-19, 16:51
még 1 kérdés hétvége előtt
mi a különbség a TT , a TA és a TB között, ha 1általán van...??

vtisti
2007-01-19, 16:57
mi a különbség a TT és a TA között, ha 1általán van...??

TA mennyi?
TA01
TA02
TA03
TA04
TA05?

legegyszerubb ha megnezed a google kepkeresojeben:
tamiya ta01
.
.
tamiya ta05

es egybol meglatod :)

gpgeza
2007-01-19, 17:05

Szia!

TT, TB => Kardános TA=> Szíjas meghajtású

TT=> Full alap, alig állítható rajta bármi is.
TB=> Minden állítható

Üdv!
G.

vtisti
2007-01-19, 17:16

Szia!

TB=> Minden állítható

Üdv!
G.

Igen-igen, annyit hozzatennek, par dolog a TB-n ugy allithato hogy cserelni kell rajta alkatreszt, pl hatso kerekosszetartas, elso szabadonfutas, csaphatradoles...
A TB-02 a TB-EVO III muanyag valtozata. Egyezik a geometriai felepitese az EVO-val, amivel 2003-ban asszem vilagbajnok lett a tamiya.

Szijas auto szonyegre vagy tiszta palyara. Kardanos mint pl a TT01 es a TB02 jo a parkolos mókára.

gpgeza
2007-01-19, 17:31
Annyit még hozzá tennék, hogy sokkal precizebb a TB, mint a TT. (TT-n kotyog minden)
A TA, és a TB az kidolgozottságban ugyanazt tudják.

vtisti
2007-01-19, 17:56
tamiya villamkerdes!

Van olyan tamiya onroad auto amin a dive es a squat beallitasokat is lehet modositani?

kess
2007-01-20, 13:49

Szia!

TB=> Minden állítható

Üdv!
G.

szia

és a TL hol helyezkedik el?

vtisti
2007-01-20, 14:11

Szia!

TB=> Minden állítható

Üdv!
G.

szia

és a TL hol helyezkedik el?

A TL01 igencsak regi modell..... de sokan hasznaljak meg ma is. A mi csapatunkban is van egy TL, a TT01,TB02,TA04 es TF415MS mellett.

cvt01
2007-01-20, 16:09
A TL-01 a TT-01 elodje volt. Allithatosagban meg talan a TT-01 alatt van.

markvszoli01
2007-01-20, 19:22
TL-01 a király!!!!! :D
a TT olyan hogy megveszed,használod pár honapig és mehet a szemétbe,mert minden kikopik mint állat.(tapasztalat)
a TL-be sok alu van és sokkal jobban megépitették mint a tt-t.(tapasztalat) :wink:

hyperspale
2007-01-20, 21:35
azért ha rendesen karbantartja az ember akkor nagyon hálás autó a TT-01 is! (tapasztalat) :wink:

imrepeti
2007-01-20, 23:07
a TT olyan hogy megveszed,használod pár honapig és mehet a szemétbe,mert minden kikopik mint állat.(tapasztalat)
a TL-be sok alu van és sokkal jobban megépitették mint a tt-t.(tapasztalat) :wink:

Aham

Akkor nekem valami gyárihibás példány volt, ugyanis nem kopott el semmi.
És voltak előnyei is a TL-el szemben:
- Nem olyan hangos
- Alacsonyabb a súlypontja
- Nem csak aksipakkot lehet bele rakni

Na de ezt mindenki maga dönti el mi teccik neki jobban.

Én úgy tudom valahogy így jöttek sorban:
TA-01->TA-02->TA-03->TA-04->TA-05
TB-01->TB-02
TL-01->TT-01

A TL és a TT a Belépő kategória a TA és TB az már jobban állítgatható.
(A TA-04 és a TB-02 volt egy időben)

oceanearth
2007-01-20, 23:24

Szia!

Ej, de hozzáértő vagy te is.
Hogy mi kopik ki rajta azt ugyan nem tudom?
A jelenlegi TT-mel idáig 5 versenyt és 3 edzésnapot(itt talán több akksit mint versenyen) mentem végig. Ami idáig kikopott, az a spurt tartó tengelyen lévő fehér műanyag kis biz-basz, ill. az első lengőkarban lévő kis gömcsuklók. A fehér biz-baszból újjat kelett venni, de a gömbcsuklókból, elég volt megcserélni az alsót a felsővel. Ez a kocsi volt az 1. autóm lassan betölti 2. életévét, anno még ugrattam vele, lépcsőn mentem vele lefelé, mentem vele porba-sárba, msot ugyanazzal az autóval megyek a versenyeken(1 alvázcsere volt, mert anno még nem fiygeltem a műanyag menetekre), a difiknek semmi bajuk, 0 kopás van a kúpkerekeken, csakúgy ahogy a hajtáslánc többi része sem mutat kopás nyomokat(pedig anno még HPI challenge mocival hajtottam:DD). Egyenlőre ez az autó elnyűhetetlennek tűnik, eladni biztos nem fogom, mert annyira szeretem, pont az igénytelensége miatt, talán egyszer majd felkerül a polcra, de tartok tőle, hogy addig még jópár akkut megyek majd vele versenynekn meg hát még ki tudja hol.
Szerintem az egyik legtartósabb autó.

üdv

kess
2007-01-21, 11:07
na most kaptam jó kis érveket ellenérveket, hogy melyik jó nemjó :lol:

ez tt01?
http://i14.ebayimg.com/04/i/000/84/ab/048c_1.JPG

de ez nemtom mi, mert nem találtam hasonló képet....
http://i18.ebayimg.com/02/i/000/83/dd/852a_1.JPG

markvszoli01
2007-01-21, 17:39
Bocsánat, ha valakinek megsértettem az érzéseit :lol:
de én csak arra tudok hivatkozni hogy tapasztalat.
egyébként az első nem tt vagy nagyon átvan alakitva :lol:

oceanearth
2007-01-21, 18:48
Az első az HPI sprint, de hogy melyik verzió? talán rally... vagy sima sprint1?
A 2. kép meg egy TA-04, legalábbis én annak látom.

üdv

cvt01
2007-01-21, 20:09
A sprint szerintem szijjas, az elso kepen meg kardanos auto van... :roll:

oze
2007-01-21, 20:27
Na meg a sprint-ben keresztben van az akksi, nem hosszában.

vtisti
2007-01-21, 21:50

üdv

szerintem is a masodik egy TA-04

az elso valszeg nem tamiya.. nem igazan ismerem fel...

kess
2007-01-22, 09:27

üdv

és a TA nem igazán jó utcai, asztfaltos mókára? vagy csak jobban oda kell figyelni hogy ne koszolódjon? :roll:

vtisti
2007-01-22, 09:47

üdv

és a TA nem igazán jó utcai, asztfaltos mókára? vagy csak jobban oda kell figyelni hogy ne koszolódjon? :roll:

TA-04 van a haveromnak a csapatunkban, siman kihozza tesco parkoloba...
persze elotte felseprunk, mert az apro kovek nem csak a TA-04 szijat es fogaskereket eszik meg hanem a TB-02 kardanjat is le tudja esztergalni
TA-04-rol meg annyit hogy rovidebb a tengelytavja picit a tobbi altalanosan elterjed tamiyahoz kepest, emiatt kasznikompatibiltasi problemait lehetnek ha hasznaltan akarsz venni kasznikat a forumon...

imrepeti
2007-01-22, 12:47
Az első az nem lehet valami ATX vagy Robitronik?

A TA-04 pedig készült SS, azaz rövid változatban, de van belőle "rendes" is. :D
Ez pl 257mmes (Wheelbase)
http://www.tamiyausa.com/product/item.php?product-id=58297
Ez pedig a rövid 247mmes SS változat
http://www.tamiyausa.com/product/item.php?product-id=58300

Amúgy a tamiyákról mindent megtudsz a www.tamiyaclub.com v. a www.tamiya.com oldalakról. :wink:

vtisti
2007-01-22, 12:50
Az első az nem lehet valami ATX vagy Robitronik?

A TA-04 pedig készült SS, azaz rövid változatban, de van belőle "rendes" is. :D
Ez pl 257mmes (Wheelbase)
http://www.tamiyausa.com/product/item.php?product-id=58297
Ez pedig a rövid 247mmes SS változat
http://www.tamiyausa.com/product/item.php?product-id=58300

Amúgy a tamiyákról mindent megtudsz a www.tamiyaclub.com v. a www.tamiya.com oldalakról. :wink:

Jo tudni, azt hittem csak az M-es alvazakbol volt hosszabb rovidebb variacio :)

Muki
2007-01-23, 10:49
sziasztok!

szoval, nagyon úgy néz ki, lesz tt-01, de szeretnék érdeklődni, hogy milyen akksit vegyek hozzá. 3 féle ötletem van, de érdekelne a véleményetek, hogy melyiket mégis:
1) X-treme RC-Akku 7,2V 4300mAh
2) LRP Akkus HPI 7,2V 3300 Sport Power Akku
3) LRP Akkus HPI 7,2V 3600 Sport Power Akku

Ha az árát nézném, akkor az elsőt venném meg, de inkább rátok hagyatkozom, szerintetek melyik legyen?

imrepeti
2007-01-23, 16:26
Mire szeretnéd használni: verseny, vagy csak parkoló?
Ha az árát nézed akkor nem ártana az árat is melléírni :wink:

Muki
2007-01-23, 18:51
először csak parkoló, de aztán lehet hogy lesz verseny is
1) xtreme 4300 mAh 27 euró
2) itt változtattam, xtreme de 4000 mAh 22 euró
3) lrp 3600 mAh 27 euró

oze
2007-01-23, 19:50
Ha ezek akksi pakkok, akkor én inkább innen választanám valamelyik Oriont - pénztárca és vérmérséklet szerint :) A Rocket Pack, vagy a Team Orion GP lehetnek jó választás.
http://www.modellzona.com//Aksiktoltok.aspx
üdv:
OZé

MAR
2007-01-25, 20:12
Üdvözlöm önöket uraim!

Legyenek szivesek segiteni nekem abba a kérdésben, hogy mi a különbség az X-ray t2 és t2r között mert nem sikerült találnom.
Köszönöm segitségüket.

Üdv:MAR

oze
2007-01-25, 20:36
T2R = a T2 olcsóbb változata
Pl: A T2-ben az alváz és a rugótornyok grafitból vannak, a T2R-nél üvegszálas kompozitból. A T2-ben elől multi-diff van, a T2R-ben golyós diffi. És még biztosan van néhány apróbb különbség.
Üdv:
OZé

MAR
2007-01-25, 21:10
Üdvözletem.

Anyi kérdésem lenne hogy fk-04ről érdemes lenne e váltanom t2r vagy rdxre vagy nem?

Üdv:MAR

oze
2007-01-25, 21:56
Hát erre csak Te tudod a választ. :)
Én T2R-t nem vennék, viszont vennék T2007-et vagy RDX-et. Azt azért tudnod kell, hogy az RDX új verziója hamarosan kapható, lehet hogy érdemes várnod rá.
Játszani jó a T2R, de arra az fk04 is jó.
(az előbb elfelejtettem írni, hogy a T2R abban is különbözik a T2-től, hogy sokkal egyszerűbb hátsó diffije van)
üdv
oze

MAR
2007-01-25, 22:04
Szervusz.

Egy használt rdx vennék, igazábol nem játékra venném hanem versenyzésre de nem vérre menö versenyzésre.
Igazábol max 50e ádoznék rá, MB n kategoriába mennék vele.
Tehát nem tudom rdx vagy t2r, tudom hogy butitot változat de lehet hogy nem tudnám kihasználni az elönyét.

üdv:MAR

cvt01
2007-01-26, 03:19
T2R = a T2 olcsóbb változata
Pl: A T2-ben az alváz és a rugótornyok grafitból vannak, a T2R-nél üvegszálas kompozitból. A T2-ben elől multi-diff van, a T2R-ben golyós diffi. És még biztosan van néhány apróbb különbség.
Üdv:
OZé

Egy apro helyesbites: azok a tornyok nem grafitbol vannak hanem szenszalas kompozitbol (CFC, carbon fiber composite)

kess
2007-01-26, 09:27
help

ez a váz tt01?
http://i16.ebayimg.com/01/i/000/86/25/b126_12.JPG

gpgeza
2007-01-26, 09:38
Ez az, bár ez egy kicsit megvan tuningolva... :wink:

tbalint8
2007-01-28, 21:44
Helló! Tulajdonképpen mivel jobbak a TL01be az 'LA' feliratú cuccok? Mert ugye ez is műagyagból van? vagy rosszul látom és erősebb anyga?(link : http://www.modellzona.com/search/53467.aspx)

HummeRC
2007-01-29, 04:17
A Tamiya TL-01 LA-szettnek nem csak az anyaga jobb, hanem más a mérete is. Szélesiti a futóművet, valamint felrakható rá a menetstabilizátor is, amit az alap lengőkarnál nem tudsz hova rögziteni. (LA= Long Arm) :wink:

golf1
2007-01-29, 09:30
Sziasztok.Szerintem a futóművet nem szélesíti a cucc,bár az anyaga az más egy kicsit.A készletben van stabirúd is,de a normál futóműhöz is kapható,és fel is szerelhető.A cucc tartalmaz még állítható felső lengőkarokat is,és alapvetően precízebb benyomást is kelt.Üdv:istván

kess
2007-01-30, 12:26
ismeri vki a schumacher típusú autókat?
csak mert kaptam egyet az egyik haveromtól ajándékba, mert ő már nem használja
valami régi modell lehet, de nemtom hogy ezekhez van vmi alkatrészutánpótlás? vagy kompatibilisek ezek a tamiyakkal?
ez elvileg egy szíjhajtásos, majd megpróbálok felrakni képet róla

konvi
2007-01-30, 15:24
Sziasztok,

Lenne egy kérdésem a Tamiya TA-05-el kapcsolatban, talán nektek banális...

Tehát tamiyausa.com-on látom, hogy a szélessége 191mm, de schweinghofer-nél 190mm... Akkor most mennyi az annyi?
És ha 191, akkor ugye nem indulhat versenyeken a 190mm-esek közt...

Köszi
Konvi

kess
2007-01-30, 21:57
valami régi modell lehet, de nemtom hogy ezekhez van vmi alkatrészutánpótlás? vagy kompatibilisek ezek a tamiyakkal?

na itt vannak képek róla:
http://img3.tar.hu/kessss/img/28147335.jpg#3
http://img3.tar.hu/kessss/img/28147323.jpg#3
http://img3.tar.hu/kessss/img/28147321.jpg#3
http://img3.tar.hu/kessss/img/28147320.jpg#3
http://img3.tar.hu/kessss/img/28147319.jpg#3
http://img3.tar.hu/kessss/img/28147318.jpg#3

bence8810
2007-01-30, 22:39
Szoval mivel a Topic-om le lett zarva, ide irnam a fejlemenyeket. Egy TL-01 es auton a szervot akartam atallitani, es ezt meg is tettem.

Itt volt az eredeti, betiltott topic:

http://forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=25605

Szoval sikerult szetszednem, es at is tettem egy kattanassal (fog a fogaskereken) a savert a szervon. Igy sem lett tokeletesen kozeppontban. Fura ez a szervo, de lehet mind ilyen, mert nekem ez az elso szervom amit allitok, szoval egy bizonyos allasban balra huz ha kozepen van a potmeter rendesen, ha egyel odebb teszem, akkor mar jobbra huz, es nem kicsit. Na mindegy, sikerult Potmeterrel legalabb beallithatova tennem, es a proba kor alapjan minden rendben. Gondolom mivel meg fogok utkozni ilyen jo nagyokat, ezt egy parszor meg fogom ismetelni.

Amugy hogy miert nem lehet uj topikot nyitni egy specifikus kerdesnek, nem ertem. En is uzemeltetek forumokat, illetve most mar csak egyet, de en az Uj topik hive vagyok, a konnyed kereses miatt. Es ha valaki egy bizonyos topikra ratalal, azt lehet folytatni. Ebben az esetben ha valaki egy "TL-01 szervo" ra ra fog keresni, az ezt a topikot talalja meg, es meg ha a forum ide ehhez az uzenethez loki az x. oldalon, meg akkor sem tuti a dolog, mert ilyen topikokban 10 dologrol folyik a tema egyszerre, es ezt mindent olvasni kell.

De termeszetesen tiszteleltben tartva a forum uzemeltetoit, ezentul en is ide fogok irni.

Koszi a segitseget, hala nektek most ujra fut a verdam.

Bence

cvt01
2007-01-30, 23:04
Az autos tema moderatorainak az alma, hogy 3 topik legyen amibe bele van omlesztve minden. Ahogy irtad tiszteletben tartjuk a dolgot de attol meg nekem sem tettszik :? .

HummeRC
2007-01-31, 02:41
Egyáltalán nem az a vágyunk, hogy minden ömlesztve legyen 3 topikban, hanem az, hogy az összetartozó témák egy helyen legyenek. Ezt a topikot sem tudom, hogy miért hagyják a többiek, nekem személy szerint borzasztóan böki a csőrömet.

Az én elképzeléseim szerint pl a TL-01-es kérdések simán mehetnének a TL-01 topikba, mig a TT-é a TT topikba és a többi autó is a sajátjába. Természetesen a specifikus témáknál ugyanezen rendszerre gondolok.

Miért kéne minden kérdésnek külön topikot nyitni? Akkor aztán tényleg káosz lenne. Mint ahogy már volt is rá példa. Sok időbe és munkába tellett valamennyire átláthatóvá tenni az autós részét a fórumnak.

A legfőbb probléma inkább az, hogy az emberek lusták használni a keresőt, vagy esetleg valóban utána olvasni a kérdésnek. Sokkal egyszerűbb egy jól látható új topikot nyitni és megkérdezni, mint megkeresni a választ, még akkor is ha már több tucatszor le lett irva. Tisztelet a kivételnek, de a jó nagy többség ezt teszi. :gondolkodik:

oze
2007-01-31, 06:21
A legfőbb probléma inkább az, hogy az emberek lusták használni a keresőt, vagy esetleg valóban utána olvasni a kérdésnek. Sokkal egyszerűbb egy jól látható új topikot nyitni és megkérdezni, mint megkeresni a választ, még akkor is ha már több tucatszor le lett irva. Tisztelet a kivételnek, de a jó nagy többség ezt teszi. :gondolkodik:

Mivel nem tudjuk, hogy hány olyan ember van, aki utánanéz és nem kérdez, ezért azt sem tudjuk hogy többség-e vagy kisebbség az aki nem néz utána, hanem kérdez. Amit ténynek látszóan leírtál, az valójában a Te benyomásod az alapján a kicsi rész alapján, amit a valóságból Te magad látsz.
Üdv:
OZé

vtisti
2007-01-31, 08:27
en ha admin lennek akkor pont ezt a villamkerdesek topikot zartam volna be meg az elejen....
itt aztan tema szerint keresni impossible mission, vegig kell olvasni...
nah mind1 lehet nekem forditott a gondolkodasom :)
szoval nekem jo igy is, egyelore van idom csomot itt olvasgatni :) :)

kess
2007-01-31, 08:40
amikor szerettem volna infókat begyűjteni az elektromos autókról, úgymond általánosságban igazából nem nagyon találtam rá topicot (kezdőknek vmi segítséget) úgyhogy azért választottam ezt a topicot
szerintem ez egy jó topic, de ez csak az én véleményem :roll:

mz/x
2007-01-31, 13:56
Mivel nem tudjuk, hogy hány olyan ember van, aki utánanéz és nem kérdez, ezért azt sem tudjuk hogy többség-e vagy kisebbség az aki nem néz utána, hanem kérdez. Amit ténynek látszóan leírtál, az valójában a Te benyomásod az alapján a kicsi rész alapján, amit a valóságból Te magad látsz.
Üdv:
OZé
ez nem olyan bonyolult ám, mint te gondolod....
Tudod, ha a moderátor egy nap a tizedik olyan topikot törli, hogy " és a TT01 mennyivel megy?", az azért elégé megmutatja az arányokat.
Hidd el, a moderátorok látják ezeket... Mi egyszerü userek nem, mert nem látod, mennyi minden felesleges sallangot törölnek...
Nem csak az a lényeg, hogy ne legyen teli a topic szeméttel(pl ugyanaz a kérdés már ki lett vesézve két-három oldalon, öt hsz.-szal lentebb), hanem magának a technikai háttérnek(server) sem kell a plusz terhelés

kess
2007-01-31, 15:24

vki tudna ezen kérdéseimre vmi választ adni? vagy esetleg nem lesz hétvégén vhol vmi összejövetel ahova el tudnék menni (elvinném az autót) és meg tudná nézni vmi hozzáértő :?

B Jani
2007-01-31, 15:38
Hali!
Vasárnap Egerben lesz edzés,ott biztos megnézi vmi hozzáértő.

kess
2007-01-31, 15:44
sajna BP-i vagyok... :(

NOIC1
2007-01-31, 16:52
Sorry ha OFF-olok,de ez a Topic-téma,nagyon penge élen táncol ám!

Rögtön azzal kezdeném,hogy reálisan Hummer-nek van a legnagyobb igaza,mert ez a topic,semmi formát,rendszert nem követ.Baj,mert semmit nem tudsz meg belőle,tehát elveszti hasznosságát!
Gondoljatok bele,ha csak egy kis baromság érdekel,ezt mindig minvégig elolvasod???Hát nem.
De az is tény,hogy vannak olyan témák,ami sehova se tartozik........
Ha csak egy kezdó arra lenne kiváncsi hogy: milyen színű elox-csavarokat lehet kapni,és hol érdemes venni,vagy milyen tipushoz milyen kell,ezt hova írod??????
Pedig sok ilyen kérdés is van.
Másik nagy probléma!!!!
Aki klubba modellezik,annak sokkalegyszerűbb az infószerzés,mint aki Csíkostöttösön,vagy Gyugypélfaszán lakik.......
Az ilyen emberke sokszor azt se tudja mit kérdezzen,nemhogy amilyen topicba tartozik.....TESSÉK EZEN IS ELGONDOLKODNI!
Vagy ha már itt tartunk,akkor sokan leginkább a Fővárosba lakók,egyszerü választ adnak,hogy:ugorj be a Hajós utcába,és kérdezz rá.
Hát szerinted az előbb felsorolt lakhelyüek beugranak?????
Rossz a hozzáállás,és nincs igazi segítőkészség!!!!!!
Vannak itt a Fórumon olyan emberkék akik előtt le a kalappal.
A 420. hülye kérdésre is tud nyugodtan korrekten,kielégítően,és értehetően válaszolni,vagy felvilágosítani kultúrált ember módjára,hogy ez így vagy úgy de baromi nagy marhaság.....

Vagy ha gúnyolódhatok kicsit,akkor regisztrációnál fel kell tüntetni hogy:A Fórum használata csak Budapestieknek,és Profiknak!
Nade hülyeséget félre téve,mindig lesznek olyan kérdések és témák,amiknek nem nagyon van helye,de a kérdezőt tényleg marhára érdekelné az infó!
Azt is elhiszem,hogy az adminisztrátori és a moderátori teendők pár Sanax beszedését megköveteli,nem irigylem őket se.
De középút soha nem lessz,csak viták,kiközösítések,harag,félreértés....st b.

Még valami!:ugye többen írjátok,hogy előbb olvass vagy keress,mielőtt topicot nyitsz.Hát ez is döcögős....
Példa:Kíváncsi lettem volna rá,hogy javít-e Valaki vevőt.
rákerestem,147 találat.Nekiláttam szortíroztam.....találtam hasonló témákat.....de semmi konkrétum......mellébeszéd.....találgatások.
Na miután ezeket olvasgattam 6 és fél órán keresztül és esélyem nem volt arra hogy választ kapok,szerintetek mi a teendő.Mert ugye új topicot NE nyiss!!!!!/pedig ha ezt úgy kezdem hogy új topicba beírom hogy mi a kérdés,már meg is kaptam volna rá a válaszokat.
Nade mindegy.csak egy példa volt.
Természetesen az érme másik oldalához hozzátartozik hogy javarészt meg lehet találni a eresőbe a kérdésedre a "választopicot".
Ezzel a kis megnyilvánulással,se PRO se CONTRA számdékom nem volt,de szerintem felesleges mindiga széllel szembe hugyozni....
Persze a "mennyivel megy a TT-01"téma halott gondolat,de ilyen mindig lessz.....Ez van.....SZERINTEM.....
Mindkét félnek nyitottabb szemmel kéne járnia,és a viták helyett utat mutatni....

Hangsúlyozom Senkit nem szeretnék megsérteni,vagy megbántani,csak ez már nagyon kikívánkozott belőlem.......

További szép napot Mindenkinek........Noic...... :wink:

cvt01
2007-01-31, 19:41
Emberek, nezzuk mar meg, hogy mire is lehet keresni abban a sokat emlitett keresoben:

kulcsszora
szerzore
forumra / temakorre (ondolom nalunk az osszes topik ugyanabba az automodellezes temakorbe tartozik)

lehet keresni cimekben es/vagy hozzaszolasok szovegeben

ENNYI

kurva mindegy melyik topikba irta be az illeto a kerdeset es esetleg a valaszt MEG LEHET TALANI. Ezert nem ertem miert akkora problema ha az ember uj topikot nyit vagy ha nem nyit uj topikot (mert latom mostmar ez is gond). A 40. TT topiknak en se orulok meg tele van vele a hocipom hogy hany koros motort bir el a tamiya alapszabi. Ugy tunik az utobbi idoben ebben a ket temaban szulettek uj topikok es a hozzaszolasok 90%-a is errol szol. De mit tehetunk ha az emberek erre kivancsiak ;)

Mhejjas
2007-02-02, 00:55
Továbbá megjegyezném, hogy NINCS olyan hozzáértő modellező, aki türelmesen és nyugodtan válaszol (írásban!) a 402. hülye kérdésre, mert ha volt is ilyen, azt már a zárt osztályon ápolják.

Ezen belül különösen a következő kérdésekre nem:
"Milyen gyorsan tud menni?" Értsd: Ugye, hogy az a fullműanyagszar, amit nagyonolcsón szereztem, legalább olyan gyors, mint ami tízszer ennyibe kerül?
"Mennyibe kerül?" Értsd: Ha nem tudom megszerezni feleennyiért, akkor nem is érdekel.

És amikor az ember veszi a fáradságot, és tényleg rendesen megválaszolja a feltett kérdést, akkor pillanatokon belül előkerül valami szarjankó, aki már legalább két hete modellezik, és lefikázza.

Na röviden ezért nem szoktam válaszolni, csak az értelmesen feltett kérdésekre, és azokra is egyre ritkábban.

cvt01
2007-02-02, 05:33
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ez mar nagyon kikivankozott igaz????

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Istenem de reg rohogtem ilyen jot forumolvasgatas kozben :)

Mhejjas
2007-02-02, 12:26
És mindennek a tetejébe Cserkuti Gábortól, aki most már két egymást követő évben nyílt Európabajnokságon döntőbe jutott, (utoljára egyébként a 3. helyre kvalifikálta magát, és csak technikai problémák miatt végzett a 7. helyen) amikor regisztrálni szerettem volna itt a fórumon, rövid önéletrajzot kértek a tisztelt moderátorok.
Hát mi ez, ha nem vicc?

_Tomiboy
2007-02-02, 14:22
Továbbá megjegyezném, hogy NINCS olyan hozzáértő modellező, aki türelmesen és nyugodtan válaszol (írásban!) a 402. hülye kérdésre, mert ha volt is ilyen, azt már a zárt osztályon ápolják.

Ezen belül különösen a következő kérdésekre nem:
"Milyen gyorsan tud menni?" Értsd: Ugye, hogy az a fullműanyagszar, amit nagyonolcsón szereztem, legalább olyan gyors, mint ami tízszer ennyibe kerül?
"Mennyibe kerül?" Értsd: Ha nem tudom megszerezni feleennyiért, akkor nem is érdekel.

És amikor az ember veszi a fáradságot, és tényleg rendesen megválaszolja a feltett kérdést, akkor pillanatokon belül előkerül valami szarjankó, aki már legalább két hete modellezik, és lefikázza.

Na röviden ezért nem szoktam válaszolni, csak az értelmesen feltett kérdésekre, és azokra is egyre ritkábban.
Teljesen igazad van.

kess
2007-02-02, 15:39

valaki segítsen ha tud, hogy kompatibilis-e ez az autó tamiya-val vagy egyáltalán érdemes-e ezzel az autóval vmit kezdeni

köszi! :roll:

Mhejjas
2007-02-02, 16:43
Nagyon régi (saccra legalább tizenéves), praktikusan semmivel nem kompatibilis (a Tamiyával szinte biztosan nem), alkatrész már régen nincs hozzá - hacsak nagy szerencsével nem tudsz kukázni valahonnan.
Szerintem használd ameddig szét nem hullik.

HummeRC
2007-02-04, 07:53
És mindennek a tetejébe Cserkuti Gábortól, aki most már két egymást követő évben nyílt Európabajnokságon döntőbe jutott, (utoljára egyébként a 3. helyre kvalifikálta magát, és csak technikai problémák miatt végzett a 7. helyen) amikor regisztrálni szerettem volna itt a fórumon, rövid önéletrajzot kértek a tisztelt moderátorok.
Hát mi ez, ha nem vicc?
Szia.

Önéletrajzot a regisztrációhoz a moderátorok nem hiszem hogy kértek. Legalábbis én biztos, hogy nen kértem. A regisztráció korábban ugye automatikus volt. Mióta a fórum lezárásra került, a regisztrációk elbirálása és aktiválása kizárólag a fórumadmin (Dudkin) joga és hatásköre.

Félre ne érts, nem kukacoskodni akartam, hanem pontositani a megfogalmazást. :wink:

bence8810
2007-02-04, 10:42
Sziasztok,

En is most bajlodok egy haver regisztralasaval, eleg nehezkes.

Mindemellett en is uzemeltetek egy ugyanilyen PhpBB forumot, es most az utobbi nehany honapban 100-rol megnott a regisztralt felhasznalok szama 700-ra. Pedig meg emailes aktivalast is rakapcsoltam. Erre csak az a jo megoldas, ha az ember manualis regisztralast indit, de azert nem kellene ennyire megbonyolitani. Egy SPAM-es valoszinuleg nem fog nekiallni es bajlodni egy Manualis regisztralas atjatszasaval, hanem keres mas forumot.

En amugy egy vagy ket hete regisztraltam magam ugyancsak, es akkor mar le volt zarva, nem talaltam a Regisztracio fulet. A forumon kivul a sima rcmodell.hu-n meg tudtam regisztralni, azonban azzal a nevvel nem engedett ide a forumra be. De akkor itt a belepesnel arra klikkeltem hogy elfelejtettem a jelszavamat, megadtam az email cimemet, akkor elkuldte nekem azt a jelszot amit a rcmodell.hu-ra feliratkozasnal megadtam, es innentol kezdve beenged, hal istennek.

Bence

Kisrozi
2007-02-04, 11:50
hát én mivel "2napja" modellező vagyok ,nem igazán van alapom véleményt alkotni, így függetlenül a modellezéstől mondanék véleményt, csak a forumokról általánosan.Ma sajnos a legtöbb fórumon az emberek "nickname"-ek mögé bújva , sokszor elmeháborodott stílusban, erőszakosan komunikálnak.Mintha csak agresziójukat a forumon probálnák kiélni.Sokszor a téma csak ürügy.Ezt nagyon nehéz szürni,nagyon nehéz kordában tartani.
Sokan ezt úgy oldják meg, hogy privát ,mások számára hozzáférhetetle forumokon, egyfajta zártkörű rendezvényként kezelik forumjukat.Ennek vannak előnyi, hátrányai.Tőlem mikor ide kértem regisztrációt, kérték, hogy pár mondatot írjak magamról.Én ezen nem csodálkoztam , számomra máshonnan ez bevett szokásként ismert volt.Ez nem feltétlen rossz , mert pár mondat alapján el lehet azért elég sok mindent dönteni.Kérdés meri e valaki azt mondani sajnálom, nem ide való vagy. Ha igen tökéletes, ha nem akkor nem sok értelme. Sajnálom Hogy így alakult Cserkuti Gáborral, de lehet ez egyszerű figyelmetlenség, vagy egyszerűen hirtelen nem kapcsol az ember, de egyszerűen ha a Moderátor repülős ,lehet nem is ismeri.Ez még önmagában nem bűn, mindenki, minden rendszer hibázhat.Mellesleg a hülye kérdések, a rövidítések (vok, ke stb) engem is idegelnek.

bence8810
2007-02-04, 20:59
Sziasztok,

A TL-01 emnek az alvaza el van repedve. Szetszedtem hogy megnezzem, es lattam hogy nem csak repedve van, hanem torve, csak az elso utkozo osszefogja valamennyire a dolgot. Raadasul a fogaskerekek is kilatszanak a tores alatt. Gondolom ez nem egeszseges. A kiraly utcaban volt egy bizomanyiban egy evig, ott tortent vele mindenfele tores meg repedes. Gondolom jol meghajtottak neha, es nem az eladasaval foglalkoztak. Na mindegy, igy legalabb megegyszer nekilatok a modellezesnek. Szoval, megragasztottam, de egy nagy patkafogasnal ujra eltort, es a kutyacsont alaku feltengely ki is esett, gondolom annyira mar nem ert ossze a ket resz hogy a tengely szorosan belul maradjon.

Most ujraragasztottam, tobbet vartam, es azota mar mentem is ket kort, de nagyon figyeltem hogy ne utkozzek. Most rendben van, nem repedt ujra. A kerdesem hogy szerintetek van esely arra hogy ez meg egy darabig kibirja, vagy ami egyszer eltort, az meg van belyegezve?

Itt egy kep a toresrol mielott visszaragasztottam volna. Mit gondoltok?

Koszi

Bence

http://momo-chan.homelinux.org/documents/uploadedimages/TL-01-Broken-Chassy.jpg

vtisti
2007-02-04, 22:15
Sziasztok,

A TL-01 emnek az alvaza el van repedve. Szetszedtem hogy megnezzem, es lattam hogy nem csak repedve van, hanem torve, csak az elso utkozo osszefogja valamennyire a dolgot. Raadasul a fogaskerekek is kilatszanak a tores alatt. Gondolom ez nem egeszseges. A kiraly utcaban volt egy bizomanyiban egy evig, ott tortent vele mindenfele tores meg repedes. Gondolom jol meghajtottak neha, es nem az eladasaval foglalkoztak. Na mindegy, igy legalabb megegyszer nekilatok a modellezesnek. Szoval, megragasztottam, de egy nagy patkafogasnal ujra eltort, es a kutyacsont alaku feltengely ki is esett, gondolom annyira mar nem ert ossze a ket resz hogy a tengely szorosan belul maradjon.

Most ujraragasztottam, tobbet vartam, es azota mar mentem is ket kort, de nagyon figyeltem hogy ne utkozzek. Most rendben van, nem repedt ujra. A kerdesem hogy szerintetek van esely arra hogy ez meg egy darabig kibirja, vagy ami egyszer eltort, az meg van belyegezve?

Itt egy kep a toresrol mielott visszaragasztottam volna. Mit gondoltok?

Koszi

Bence

http://momo-chan.homelinux.org/documents/uploadedimages/TL-01-Broken-Chassy.jpg

szerintem modellzonaban tudsz alvazat venni...
illetve ha szerencsed van akkor muanyag hegesztessel atmenetileg javithato, de nem lesz hosszu eletu

bence8810
2007-02-04, 22:20
Igen, tudom hogy lehet kapni hozza alvazat, de csak 2 honapig fogom hasznalni az autot amig meg nem lesz a TT-m, es utana nagyreszt a polcon lesz. Persze idovel feljavitom majd, csak most inkabb a TT-be toltenem a penzem. Az alvaz nem tul draga, 3000Ft vagy 3800Ft a konnyitett. Azon a 800Ft-on mar nem fog mulni, de akkor is ugy gondolom hogy inkabb megvarom mire megvan a TT es mar fel van tuningolva alap dolgokkal. Ha szetszedem a TL-t, akkor mar nyilvan tennek bele csapagyakat, egy szabalyzot (most csak 3 lepcsos a gaz elore hatra), stb.

Szoval ezert voltam kivancsi hogy meddig birja egy ragasztas. Mi az a muanyag heggesztes? Nem hangzik tul egyszeruen, gondolom az is lenne vagy 3000Ft, nem?

Bence

vtisti
2007-02-04, 22:24
Igen, tudom hogy lehet kapni hozza alvazat, de csak 2 honapig fogom hasznalni az autot amig meg nem lesz a TT-m, es utana nagyreszt a polcon lesz. Persze idovel feljavitom majd, csak most inkabb a TT-be toltenem a penzem. Az alvaz nem tul draga, 3000Ft vagy 3800Ft a konnyitett. Azon a 800Ft-on mar nem fog mulni, de akkor is ugy gondolom hogy inkabb megvarom mire megvan a TT es mar fel van tuningolva alap dolgokkal. Ha szetszedem a TL-t, akkor mar nyilvan tennek bele csapagyakat, egy szabalyzot (most csak 3 lepcsos a gaz elore hatra), stb.

Szoval ezert voltam kivancsi hogy meddig birja egy ragasztas. Mi az a muanyag heggesztes? Nem hangzik tul egyszeruen, gondolom az is lenne vagy 3000Ft, nem?

Bence

a muanyagot sajat anyagaval elmeletileg tudjak hegeszteni ha olyan a tipusa...
holegfuvoval nyomtanak neki oda egy kis muanyagot hogy osszefogja a szetvalt reszeket...
nem tudom mibe faj.. az a legjobb ha az ember otthon meg tudja oldani

bence8810
2007-02-04, 22:28
Hat igen, en nem tudom otthon megoldani, igy marad a Remeny a ragasztasban, es a turelem amig megveszem az alvazat. Egy TL-01 et nyilvan nem fejleszt foloslegesen az ember. Ha el akarnam adni, talan 5000Ft-ot kapnek igy erte, de jo alapotban sem tobbet 8-nal. Ennyiert nincs ertelme eladni, szoval itt a jo kis dilemma...

Koszi a gondolatokat,

Bence

vtisti
2007-02-04, 22:35
Hat igen, en nem tudom otthon megoldani, igy marad a Remeny a ragasztasban, es a turelem amig megveszem az alvazat. Egy TL-01 et nyilvan nem fejleszt foloslegesen az ember. Ha el akarnam adni, talan 5000Ft-ot kapnek igy erte, de jo alapotban sem tobbet 8-nal. Ennyiert nincs ertelme eladni, szoval itt a jo kis dilemma...

Koszi a gondolatokat,

Bence

hat sok sikert! :)

bence8810
2007-02-04, 22:42
Koszi, ki fog derulni minden a kovetkezo csepeli edzesen. Ha egy iranyithatatlan Fekete Mustangot latsz, akkor nem birta ki :)

Bence

vtisti
2007-02-04, 22:49
Koszi, ki fog derulni minden a kovetkezo csepeli edzesen. Ha egy iranyithatatlan Fekete Mustangot latsz, akkor nem birta ki :)

Bence

:) :) :)
elszabadulnak a mustang lovak :)

Mhejjas
2007-02-04, 22:52
Sajnos a tapasztalat az, hogy ha egy teherviselő elem egyszer eltört, annak vége. Esetleg ha műanyagos csinálja meg valami speciális anyaggal, akkor lehet némi esély.
De ehhez az autóhoz minden műanyag alkatrészt lehet kapni szerintem, és ezek nem is szoktak nagyon drágák lenni. Érdeklődj a Modellzónában, a Hajós utcában.
www.modelzona.com

MadSnail
2007-02-04, 23:41
Sziasztok!

1 villám kérdés amihez nem kell külön téma:
Nem tudja valaki mi ennek a pontos neve (ha lehet angolul)
http://media.proxnet.hu/upload/20070204/22261896060.jpeg
(a fekete gyűrűre gondolok amiben a csapágy van)

Mhejjas
2007-02-04, 23:50
Molded/composite bearing holder/hub for central layshaft
vagy valami ilyesmi

MadSnail
2007-02-05, 00:41
Ez gyors volt, köszönöm!

B Jani
2007-02-05, 08:12
Hali!
Kicsit visszakanyarodva a műanyagragasztásra,nekem bevált a praktikeres obis plusos rossmannos elektromos ragasztópisztoly,amibe azokat a gyertya kinézetű patronokat tolod,a vége fűti és olvasztja a patront.Nagyon jól ragad,jól befolyik a zicisebb helyekre is.
TT difiházakat ragasztgattam így néha,az pedig nem kis igénybevételnek van kitéve,mint tudják sztem sokan.
Heggesztés nem tudom jó e,mivel ezek olyan érdekes fröccsöntött műanyagnak tűnnek,és hőre úgy habosodnak,legalábbis a TT.
Jani

bence8810
2007-02-05, 12:45
Hali!
Kicsit visszakanyarodva a műanyagragasztásra,nekem bevált a praktikeres obis plusos rossmannos elektromos ragasztópisztoly,amibe azokat a gyertya kinézetű patronokat tolod,a vége fűti és olvasztja a patront.Nagyon jól ragad,jól befolyik a zicisebb helyekre is.
TT difiházakat ragasztgattam így néha,az pedig nem kis igénybevételnek van kitéve,mint tudják sztem sokan.
Heggesztés nem tudom jó e,mivel ezek olyan érdekes fröccsöntött műanyagnak tűnnek,és hőre úgy habosodnak,legalábbis a TT.
Jani

Szia. Koszonom, ez jol hangzik. Arra a Dekorator pisztolyra gondolsz, ugye? Egy ragaszto rudat tolsz bele hatulrol, es megolvasztva nem teljesen attetszo masszakent folyik ki. En azzal eddig meg csak karacsonyi diszeket ragasztottam gyerekkoromban :) ki gondolta volna hogy masra is hasznat fogom venni.

Megprobalom, ha szettorik ujbol.

Koszi

Bence

Giorgio
2007-02-06, 20:32
Sziasztok!
NOVAK GT-7 gurukat kérdeznék, hogy a gáz annál agresszívabb, minél kisebb a Drive Frequency, és a fék annál gyengébb, minél kisebb a Brake Frequency?

ragehard
2007-02-06, 21:31
Szia. Koszonom, ez jol hangzik. Arra a Dekorator pisztolyra gondolsz, ugye? Egy ragaszto rudat tolsz bele hatulrol, es megolvasztva nem teljesen attetszo masszakent folyik ki. En azzal eddig meg csak karacsonyi diszeket ragasztottam gyerekkoromban :) ki gondolta volna hogy masra is hasznat fogom venni.

Megprobalom, ha szettorik ujbol.

Koszi

Bence
Sziasztok! Nekem meg pont NEM jött be ez a módszer. Már a kábeleket a falra, a szegőléchez ragasztva is vannak problémáim... Pont a adventi koszorú vs. toboz, amire kitalálták. Szerintem...
De, mint ahogy a csúnya nőre mondják: "Egy patront megér!!!"
U.I.: Itt akár értheted szó szerint is :lol:

BAKO
2007-02-06, 22:10
a műanyag ragasztás az egy speciális téma.... :)

na de a viccet félretéve. igen lehet igazatok van, mert amiket a tescoban lehet kapni forrasztó pisztolyokat azok telleg jatekszerek,de abbol is van természetesen ipari változat es errol azt kell tudni hogy nem csak maga az "olvaszto" mas hanem vastagabb a patron es persze sokkal jobb minosegu is...
ezzel meg kiskoromban emlekszem h eltort a muanyag bobom 90 kilos keresztapam alatt megrabasztottuk vele ujra mentt vele keresztapam es semmi baja azota se kb 6 eve volt ez az egesz...
meg annyit az iparirol h kb 30 ezer magyar penz az ara.

oze
2007-02-06, 22:23
Sziasztok!
NOVAK GT-7 gurukat kérdeznék, hogy a gáz annál agresszívabb, minél kisebb a Drive Frequency, és a fék annál gyengébb, minél kisebb a Brake Frequency?

Az MMS3-nál ez így van. Gondolom a NOVAK is ugyanazt a fizikát használja :)
OZé

bence8810
2007-02-10, 22:46
Sziasztok.

Vettem egy rendes illetve 2 db 3300Mah akksit, es gondoltam ki is probalom. Felelmetes hogy mennyit gyorsit az auton a 7 eves 1300Mah-s akksihoz kepest :)

A felgyorsult auto fel is batoritotta gazdajat, aki neki is kanyaritotta egy ujabb patkanak. Az auto ujra szetnyilt, pedig ma voltam a Modellzonaban, es gondoltam hatha kibirja meg ezt a par honapot, igy nem vettem alvazat. Kellett volna, 3200 Ft mindossze.

Ez van az autoval. A masik, hogy vettem egy Robbe 400 az toltot, az a 8800 Ft-os. Ahogy kezdek vele tolteni, az akku berregni kezd, vagy inkabb sisteregni, sercegni. Gyorsan le is vettem az uj akkut, es feltettem egy regit. Az is serceg mint a fene, amit a regi toltovel nem tett. De azert feltoltotte. Az ujakat nem merem tolteni ezzel, mit tegyek? Normalis a serceges?

Koszi

Bence

k2iller42
2007-02-11, 00:35
Vettem egy rendes illetve 2 db 3300Mah akksit, es gondoltam ki is probalom. Felelmetes hogy mennyit gyorsit az auton a 7 eves 1300Mah-s akksihoz kepest Smile

Hűha, és ha még tudnád milyen lenne SMC IB4200 WC-vel......

Ez van az autoval. A masik, hogy vettem egy Robbe 400 az toltot, az a 8800 Ft-os. Ahogy kezdek vele tolteni, az akku berregni kezd, vagy inkabb sisteregni, sercegni. Gyorsan le is vettem az uj akkut, es feltettem egy regit. Az is serceg mint a fene, amit a regi toltovel nem tett. De azert feltoltotte. Az ujakat nem merem tolteni ezzel, mit tegyek? Normalis a serceges?

A sercegés nem normális dolog, általában akkor fordulhat elő ha az akkumulátor már nagyon el van öregedve, vagy esetleg ha túl nagy árammal töltöd.
A 7éves akksi csoda hogy még felveszi a töltést :D
Ha így vannak az akkuk IIIIII akkor tedd be merítőtálcába, ahol a cellák azonos feszlütségre merülnek.

K2

roli
2007-02-11, 15:58
Szia

Nekem is ilyen töltőm volt.
Ugyan igy sipolt,sistergett minden akkuval,ha új volt ha régi ha kis kapacitású ha nagy.Nekem nem volt gond vele.Az elején engem is aggasztott.Legelőször azt hittem hogy a töltő adja ezt a hangot de utána rájöttem hogy az aksikból jött,elég érdekes dolog,de még csak nem is melegedtek az aksik túlságosan.Olyan normális hőmérsékletű volt az 5Ah-es töltés végén.Más töltővel nem csinálták ezt az aksijaim.Szóval szerintem nincs gond vele de hozzá értőbb modellezősök válaszait is várjuk,mert erre azért én is kiváncsi lennék hogy mi is ez pontosan.

Roli

bence8810
2007-02-11, 16:44
Sziasztok,

A regi akkura en is gyanakodtam volna, de az ujal is serceg, csak azt azonnal levettem, ne hogy tonkretegyem.

A masik toltommel ez a problema nincs, de az sokkal lassabb.

A TAP-ra gyanakodtam, mert egy PC tappal toltom, de nem azzal lesz a baj, mert tettem bele tobb izzot, most mar siman birja 12volt felett terhelve is, es meg igy is ez a problema. A tolto neha nagyobb aramot ker, ekkor elall a sipolas, de rogton utana visszaall normal allapotba, marmint sipolosba.

En is amugy a Toltore gyanakodtam, de eleg egyertelmu lett hogy az akkubol jon, mert tisztan lehet hallani. Eleg aggaszto. Meg nehany velemenyt meghallgatnek, mert azt hiszem eleg sok embernek van a Robbe 400 as Power Peak, es ha mind sipolossa teszi az akkut, akkor oke, de ha nem, akkor miert sipol az enyem?

Koszi

Bence

geryke91
2007-02-11, 19:44
sziasztok mi a véleményetek a RS-540 Tamiya SPORT-TUNED motorról jobb e a graupner 500 race E motorjánál
a válaszokat előre is kössz

danyNSX
2007-02-11, 20:19
sziasztok mi a véleményetek a RS-540 Tamiya SPORT-TUNED motorról jobb e a graupner 500 race E motorjánál
a válaszokat előre is kössz

Szia!

Tamiya sport tuned motor:
Egy alapmotor házban egy Tamiya 23 körös forgórész (olyan mint ami a TZ-ben meg az RZ-ben stb van). Nem sokkal jobb mint az alapmotor, bár gyakorolni jó. 18300-at pörög 7,2V-on és 350g-cm a nyomatéka.

A graupnert nem ismerem, de rákerestem és ezt találtam:
Tension nominale 7,2 V
Plage de tensions d´alimentation 3,6 ... 8,4 V
Régime à vide 22500 min -1
Consommation à vide 2,5 A
Consommation au rendement max. 17 A
Courant au blocage 85 A
Rendement le plus élevé sans réducteur 70 %
Sens de rotation admissible D
Longueur du carter, sans l´arbre 50 mm
Diamètre du carter 36 mm
Longueur libre de l´arbre 12,2 mm
Diamètre de l´arbre 3,17 mm
Poids 189 g

Tehát a grauoner többet pörög, vagyis on-roadba kicsit gyorsabb.

ÜDV, danyNSX

B Jani
2007-02-12, 08:10
Hali!
Robbe 400:
Nálam is sípol,de én a töltőnek gondolom a hangot,nem az akksinak.Sőőőőt,olyan mintha a vezetéket csatlakoztatod a tápra,ott sípolna,ugyanis ha mozgatom,tehát rontom a kontaktot,változik a sípolás,vagy ha kicsit jobban össze van nyomódva a banándugóm,szintén észre veszem a sípolás milyenségéből.Szétfeszítem,újra bedugom,és normál sípolás lesz belőle.Akkor hagyja abba,amikor a töltő lekapcsol 5 mp re,mert ez úgy tölt hogy 55 mp ként megszakít 5 mp re.Akkor nem sípol,a graupner 20A tápnak is megszünik a hűtőventillátor hangja,mert az terhelésre kapcsol.
Szóval sztem ez 8000E ért ilyen,sőt barátomnak dettó ezt produkálja.
Jani

bence8810
2007-02-12, 08:18
Hali,

Egyre biztosabb leszek akkor magamban, tehat te is azt mondod hogy lehet tolteni. Amugy az enyem biztos hogy az akkunal sipol, mert odatettem a fulemhez egesz kozel (hatha felrobban), es az akku legutolso ket cellajabol jon a hang. Ugy ertem legutolso, hogy amelyik a legmeszebb van a csatlakozotol.

Amugy te irtad hogy romlanak a jatekidejeid, nem lehet hogy azert mert az akku karosodik ettol a toltotol?

Koszi

Bence

Mhejjas
2007-02-12, 09:51
Hát abban biztosak lehettek, hogy jót nem tesz neki.
Előbb-utóbb baja lesz az akkuknak. Ilyen sistergésszerű hangot én közvetlen a pusztulás előtt álló soroknál hallottam már - pl. a tavaly karácsonyi IB3800-as sorok tudták ezt stabilan, utána csendesen kifolyott belőlük a lötyi.
Nem ismerem a tipust, de nem lehet, hogy valami pulse vagy flex módban tölt? Azt ugyanis az újabb akkuk nem nagyon szeretik.

B Jani
2007-02-12, 10:18
Háát,nem tudom,csak ezt az 55-5 mp ciklust véltem felfdezni.
a töltő újonnan is ezt csinálta új akksikkal,mindegy h tápról vagy ólomakkuról töltöttem.
Ami feltünt még, hogy autó ólomakkuról hamarabb feltölt mint a 20A tápról.
Akksik nyáron voltak vásárolva,azóta ez a töltő tölti mindig 5A a 3300 sorokat.

bence8810
2007-02-12, 11:47
Sziasztok,

Most beszeltem a Modell Zonasokkal, es azt mondtak hogy nem lesz kulonosebb baj, de nekik meg nem csinalt ilyet, csak ha nagy Amperrel toltottek, nalam meg 50mA-nel is van zummoges. Egy ilyen akku garancialis, meg a tolto? Nem akarnam hogy par honap mulva lehessen oket kukaba dobni, mert rosszul tolt.

Inkabb gyartok egy masik tapot, es azzal is megnezem.

Amugy az MZ azt mondta hogy valoszinuleg egy Frekvencia zaj lesz. :|

Bence

_Tomiboy
2007-02-12, 11:47
Nekem a 3300-as GP sorok sisteregnek, szisszennek. Már elég öregek, és csak mostanában kezdték. Nagyon nem érdekel, mert 3500-3800 között megy beléjük, és még jól gurul a kocsi is. Játékra nem fogom lecserélni míg meg nem makkan.

B Jani
2007-02-12, 12:25
Sziasztok,

Most beszeltem a Modell Zonasokkal, es azt mondtak hogy nem lesz kulonosebb baj, de nekik meg nem csinalt ilyet, csak ha nagy Amperrel toltottek, nalam meg 50mA-nel is van zummoges. Egy ilyen akku garancialis, meg a tolto? Nem akarnam hogy par honap mulva lehessen oket kukaba dobni, mert rosszul tolt.

Inkabb gyartok egy masik tapot, es azzal is megnezem.

Amugy az MZ azt mondta hogy valoszinuleg egy Frekvencia zaj lesz. :|

Bence

Gyártaaaaasz???
Hát ezek a peak 400 töltők talán nem jól működnek ilyen maszek dolgokról.
Próbáld már meg hogy rácsipteted egy autó ólomakkujára.Bár nekem azon is sípol,de én a töltőt hallom sípolni.
Jani

bence8810
2007-02-12, 16:19
Sziasztok,

Most jovok a Modell Zonabol. Nem tudom mennyire erzem magam nyugodtan. Eloszor is lent a garazsban rakotottem egy OlomAkkura, ugyanugy sipolt. Rakotottuk ezek utan a Modell Zonaban az o tapjukra, es sipolt ugyan ugy. Erre egy masik toltore is rakotottuk, azzal mar nem sipolt, de nem ugyanilyen volt, valami komolyabb. Ezek utan arra jutottunk, hogy jo ez igy, es ha baja lesz az akkuknak, akkor vigyem vissza. Tehat amit leszurtem az az, hogy ez nem egy atlagos hiba, mert tesztelgettek, es nem igazan volt ra szakmai magyarazat. Nem tul kellemes ez igy, dehat nem tudok mast tenni, toltom oket igy tovabb.

Raadasul egy ismeros (Fefe) aki ugyancsak ilyen toltovel varazsol mondta, hogy neki egyaltalan nem serceg.

Meglatjuk mi lesz,

Koszi a valaszokat,

Bence

geryke91
2007-02-12, 19:08
sziasztok kössz a válaszokat csak én tapasztalatra lennék kíváncsi mert nekem egy tl-01 em van amit onroadként is használok és buggy ként is namost buggyként nagyon sz...l gyorsul és szeretnék egy olyan motort amivel jobban megy mit ajánlotok egy olyan autóba amit egy 2000 ni-cd 6cellás pakkról hajtok vagy ezek közül melyiket
http://www.modellzona.com//villanymotorok.aspx
köszí a válaszokat

danyNSX
2007-02-12, 19:47
sziasztok kössz a válaszokat csak én tapasztalatra lennék kíváncsi mert nekem egy tl-01 em van amit onroadként is használok és buggy ként is namost buggyként nagyon sz...l gyorsul és szeretnék egy olyan motort amivel jobban megy mit ajánlotok egy olyan autóba amit egy 2000 ni-cd 6cellás pakkról hajtok vagy ezek közül melyiket
http://www.modellzona.com//villanymotorok.aspx
köszí a válaszokat

Én mindenképp a Tamiya egyik Super Stock motorját ajánlom Neked. Azok közül is: TZ, RZ, vagy S (ez nincs a linken).
Én használtam egy Sport Tuned mocit, sokat nem vártam tőle, de azt teljesítette. Ha az alapmotort kevesled, akkor semmiképp se vegyél olyat.

A super stock motorok azért jók, mert szétszedhetők és könnyebb őket tisztítani. Az RZ-vel és az S-el van tapasztalatom. AzS-t buggyba használom és megy mint atom, az RZ-t meg F1-be és az is naon jól megy....

Dani

BUSTER
2007-02-12, 19:49
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem hogy van-e olyan hely akol gyártanának fogaskereket mivel a Tamiya Falcon kocsimban a hajtott fogasról letört 2 fog és csak az e-bay en lehet kapni és azért nem akarok onnan rendelni.
Na szóval egy olyan ember kéne aki lemásolná a régi fogast jó minőségben akár fémből is jó lenne.
Itt egy kép a hibás fogasról:
http://kepek.rcoffroad.hu/public/tn_1P1010080.JPG
Köszi!

geryke91
2007-02-12, 20:52
szia az egyik haverom csináltatott egy fogaskereket hasonlót mint a tied de a csávó valami piszok drágán csinálta meg

_Tomiboy
2007-02-12, 21:10
Lefejtőmaróhoz picit kicsike, bár nem lehetetlen. 2db-ból lenne a tuti kihuzalozni a fogakat, aztán összeragasztani. Persze fémből.

Mhejjas
2007-02-12, 21:42
Mi a baj az ebay-el?
Ha tudsz venni gyárit, biztos az lesz a legolcsóbb. Ha valaki meg is csinálja, az eleve drága lesz valószínűleg - mivel csak egyetlen darab kell - ezenkívül még az sem biztos, hogy jó lesz, mert ha megcsináltatod fémből, akkor lehet, hogy majd megeszi a másik fogaskereket.

BUSTER
2007-02-12, 21:52
Mi a baj az ebay-el?
Ha tudsz venni gyárit, biztos az lesz a legolcsóbb. Ha valaki meg is csinálja, az eleve drága lesz valószínűleg - mivel csak egyetlen darab kell - ezenkívül még az sem biztos, hogy jó lesz, mert ha megcsináltatod fémből, akkor lehet, hogy majd megeszi a másik fogaskereket.
De az a baj az e-bay el hogy ott sem olcsó és nem is tudok onnan rendelni!
_Tomiboy te mennyiért csinálád meg? Müanyagból nem tudnád?

bence8810
2007-02-12, 23:35
Sziasztok,

Bocs hogy igy kozbevagok, de le lettem tiltva az uj topik nyitasarol ilyen alltalanos kerdesek miatt:

Egy ALvazat fogok cserelni egy TL-01 ben, es hat ilyet meg nem csinaltam, kiveve 7 eve amikor osszeraktam. Az emlekek erthetoen halvanyak. Mire kell figyelni? Leiras nelkul meg lehet csinalni, vagy le kell fenykepezgetni hogy mi jon ki honnan? Atlagos kepessegunek azert gondolom magam :) tehat ha nem ordongos, gondolom megoldom.

Ami megnagyobb kerdes, es sok minent lattam mar rola irva, az hogy mit kenjek be zsirral, es mit ne?

Koszi

Bence

oceanearth
2007-02-12, 23:45
SZia!

Innen le tudod tölteni a TL-01 használatiját, ez biztos segíteni fog neked.
http://www.tamiya.com/english/rc/rcmanual/tl01.pdf

üdv

_Tomiboy
2007-02-13, 09:07
Mi a baj az ebay-el?
De az a baj az e-bay el hogy ott sem olcsó és nem is tudok onnan rendelni!
_Tomiboy te mennyiért csinálád meg? Müanyagból nem tudnád?

Én csak megrajzolni szoktam a fogaskerekeket, utána továbbadom gyártásra, úgyhogy nem tudom. Műanyag elég felejtős, mert ezek fröccsöntve vannak, máshogy nehezen tudnákmegoldani. Max ha csinálok neki fröccsszerszámot. 8)

bence8810
2007-02-13, 10:16
SZia!

Innen le tudod tölteni a TL-01 használatiját, ez biztos segíteni fog neked.
http://www.tamiya.com/english/rc/rcmanual/tl01.pdf

üdv

Koszi, letoltottem, ezzel meglesz az osszerakas remelhetoleg. A zsirozasrol esetleg tudnatok tippet adni? Mondjak emberek hogy minden zsirozni, mondjak hogy csak a diffit, a tobbi ugysem kopik csak piszkolodik...

Bence

geryke91
2007-02-13, 10:23
szia nekem is egy tl-01 em van és tök egyszerű az alvázcsere én úgy csinálom, hogy amikor szétszedem akkor mint egy robbantott rajz szerűen rakom le a padlóra az alkatrészeket

bence8810
2007-02-13, 10:25
szia nekem is egy tl-01 em van és tök egyszerű az alvázcsere én úgy csinálom, hogy amikor szétszedem akkor mint egy robbantott rajz szerűen rakom le a padlóra az alkatrészeket

Jo otlet, meg fogom probalni. Remelem a kutyam nem talalja majd ellenallhatatlannak belefekudni a 3D-s robbantott rajzomba :|

geryke91
2007-02-13, 10:34
hehe sok szerencsét na de megyek mert informatika órán ülök és még csak netezni sem szabadna

SzomjasFeri
2007-02-13, 10:41
Jo otlet, meg fogom probalni. Remelem a kutyam nem talalja majd ellenallhatatlannak belefekudni a 3D-s robbantott rajzomba :|

Kutyával vigyázz!

A pulim akkoriban még kölyök volt és bringát szereltem a markolatváltó egy alkatrésze leesett ez a hülye meg bekapta és azzal a lendülettel le is nyelte.
Az volt a szerencséje, hogy nagyon kicsi volt az alkatrész.

MadSnail
2007-02-13, 14:05
Koszi, letoltottem, ezzel meglesz az osszerakas remelhetoleg. A zsirozasrol esetleg tudnatok tippet adni? Mondjak emberek hogy minden zsirozni, mondjak hogy csak a diffit, a tobbi ugysem kopik csak piszkolodik...

Bence

Szia!

Általában csak a difikbe szokás zsírt tenni, máshová felesleges, mert a zsírba beleragad a por és a piszok és olyan lessz mint a dörzspapír így nemhogy növelné az adott alkatrész élettartamát, de inkább csökkenti. Akármennyire is zárt a hajtáslánc a por valahogy mindíg megtalálja az útját.. :? És természetesen a golyóscsapágyakat érdemes néha tisztítani és bekenni (pl: WD40 nálam tökéletesen bevállt).

bence8810
2007-02-13, 14:18
Szia!

Általában csak a difikbe szokás zsírt tenni, máshová felesleges, mert a zsírba beleragad a por és a piszok és olyan lessz mint a dörzspapír így nemhogy növelné az adott alkatrész élettartamát, de inkább csökkenti. Akármennyire is zárt a hajtáslánc a por valahogy mindíg megtalálja az útját.. :? És természetesen a golyóscsapágyakat érdemes néha tisztítani és bekenni (pl: WD40 nálam tökéletesen bevállt).

Szia

Koszi akkor en is igy fogok tenni. Meg probalok venni egy hasznalt Szabalyzot, aztan utana nekilatok a szetszedesnek osszerakasnak. Remelem hetvegere mar autozni fogok. Ha valaki tud elado hasznalt Tamiya alapszabit, az adok-veszekbe keresem.

Koszi

Bence

janigt
2007-02-14, 12:41
Sziasztok!

Honnan tudom meg hogy Tl 01-em van vagy valami hbx féleségem?

A tamiya minden autójába belenyomatja a márkanevét??

BUSTER
2007-02-14, 14:33
Jaja a tamiya kocsikba benne van a gyártási szám is meg a Tamiya felirat
A tamiya cuccokon simán meglehet látni hogy az nem valami gagyi HBX hanem normális mivel a tamiya cuccok sokkal rugalmasabbak és tömörebbek mint a hbx szerintem (ha tévedek javitsatok ki) :oops:

Paskuj
2007-02-14, 16:42
Hello!

Tamiya TT-01 diffijébe milyen olaj kell?

üdv.: Páskuj

B Jani
2007-02-14, 16:52
Semilyen. :oops:

danyNSX
2007-02-14, 18:06
Hello!

Tamiya TT-01 diffijébe milyen olaj kell?

üdv.: Páskuj

Először mosd ki féktisztítóval, vagy Robitronic motor spray-el, aztán tegyél bele egy kis Technoslide-ot.

Dani

geryke91
2007-02-14, 18:17
hy szerintetek van olyan gépalkatrész vagy valamilyen alkatrész pl:sima acélcsavar amit bevontak TITÁNNAL, hogyerősebb legyen?

Kisrozi
2007-02-14, 20:17
igen is meg nem is, én szerszámoknál láttam, illetve olvastam.

_Tomiboy
2007-02-14, 21:14
A bevonattól kopásállóbb lesz, nem erősebb.

janigt
2007-02-14, 22:33
Akinek van TL 01-e azt kérem mondja meg hol van benne a Tamiya felirat.
Előre is köszi!!