PDA

Teljes verzió megtekintése : TEU-101 beállítás

Téboly
2006-12-18, 00:08
Ha megköveztek akkor sem találom sem a neten sem itt a fórumban azt hogy hogyan kell beállítani a ezt a vacak szabályzót.

Sípol, villog de nem megyen :cry:

Téboly

ragehard
2007-01-22, 18:40
Ezt találtam, de én is várom a többi nfo-t. Valaki egy magyar linket, leírást?
http://www.goldstarstockists.com/downloads/teu101bk.pdf

gergol
2007-01-22, 18:54
Sziasztok

A modszer a kovetkezo:
Eloszor be kell kalibralni

1
Allitsd alaphelyzetbe a trimmeket es az iranyvaltokat ugy allitsd be a radion hogy power led fele legyen mind a ketto.

2
Kapcsold be az adot majd a vevot : a Led villan egyet
Nyomd meg a szabalyzon levo kis gombot vmivel min 0,5 masodpercig ugy hogy kozben a gazkar semleges helyzetben van.
A led villogni kezd

3
Huzz max gazt es kozben nyomd meg ujra a gombot
ezek utan a led duplan villog

4 A ravaszt nyomd max fekre es nyomd meg ujra a kis gombot.
A led kialszik

Hat kb ennyi !

gergol
2007-01-22, 19:02
Tud meg olyat is a szabalyzo hogy kikapcsolhatod a hatramenetet. Igy csak elore es fek van.

Modja:

Kapcsold be az adot majd a vevot ugy hogy kozben nyomvatartod a kis gombot a szabalyzon 3 masodpercig

Ha ezt kovetoen a led kettot villan gyorsan, akkor kikapcsoltad.

Ugy tudod megallapitani hogy eppen ki, vagy be van kapcsolva hogy nezed a kis ledet mikor bekapcsolod a vevot (elobb mindig az adot kapcsold be)
Ha egyet villan akkor van hatramenet, ha kettot a bekapcsolast kovetoen akkor nincs.

Hat ennyi.

Meg egy dolog amit nekem is ugy mondtak: a szabalyzo ugy mukodik hogy ha elore mesz akkor nem tudsz hirtelen hatramenetet "kapcsolni" kb 2 masodpercig engedd el a gazt utana megy hatra. Hatramenetbol elore minden akadaly nelkul tudsz kapcsolni szikrazik is nagyot a motor :(

Ezt csak azert irtam hogy elkeruld a je nem megy hatra adok meg neki gazt incidenst mikoris 2 masodperc kesessel a kocsi kilo hatra

ragehard
2007-01-22, 20:03
Köszönjük...

:taps: :taps: :taps:

Téboly
2007-01-22, 23:16
Naon szépen köszönöm a kimerítő választ :)

pufadtkavics
2007-07-01, 16:52
Sziasztok!

Tudnátok nekem információkkal szolgálni a TEU-101-es szabályzóval kapcsolatban. pl hogy BEC-es vagy nem? Főleg a tulajdonságaira lennék kíváncsi.

Köszi:kavics

pufadtkavics
2007-07-01, 17:10
Bocsi már előre is a hülye kérdésér de ezalatt pontosan mit értesz:

"Allitsd alaphelyzetbe a trimmeket es az iranyvaltokat ugy allitsd be a radion hogy power led fele legyen mind a ketto."

Biztosan hülye kérdés, de azér megkérdezem. Egy másik kérdés:
Amennyire előretolom a gázt azon a távon fogja felosztani a sebességet, és a halyó úgyan olyan gyorsan fog majd menni vagy ha pl csak fele gázig tolom, akkor mindegy mennyire tolom, csak fél gáz lesz a max speed? Merhogy nekem egy halyóm van, amihez egy túlzottan nagy motor megy, és a halyó (itt van bal oldalt a képen) már pattog a vizen, nem lehet kormányozni mer felborul. Le lehet ezt v.hogyan szabályozni?

Köszi:pufadt

Zsé78
2007-07-24, 22:19
Sziasztok!
Kellene nekem egy kis segítség, teljesen zöldfülű vok, most ismerkedem az RC rejtelmeivel.
Vettem egy autót amihez TEU-101bk szabályzó volt csomagolva gyárilag.
Beszereztem mellé egy Sanwa MX-A adót, vevőstűl.
Namármost a szabályzó papírján azt írják, hogy az adó felé 7,2V a kimeneti fesz., illetve BEC-es vevőt hasznljak.
A vevő papírján pedig kiemelt betűkkel azt írják, hogy nincs felszerelve BEC áramkörrel.
Ennek ellenére a bolti eladó mikor visszamentem azt mondta, ohgy nyugodtan faragjam meg a szervóból vevőbe menő kis piros csatlakozót, és dugjam bele, jó lesz az úgy.
Én kételkedek az eladó szavaiban. Igazam van, vagy nincsen?
Köszi előre is a választ!!!

Kalap
2007-07-24, 23:07
Nyugodtan dugd össze. A szabályzóból kijövő piros-fekete kábel megy a vevő Battery bemenetére, ezt kell megfaragni picit, ha nem megy bele. Ügyelj a polaritásra! Általában a TEU-BK101-hez csomagolnak egy kis darab adapterkábelt, amivel farigcsálás nélkül is megoldható a dolog, de ne ijedj meg attól, ha igazitani kell a csatlakozón, elvégre modellezünk, itt minden megengedett! :-) A kormányszervó az 1. csatorna, a szabályzóból kijövő háromeres kábel (piros-fehér-fekete) a második csatorna. (motorvezérlés)

Kalap

Zsé78
2007-07-24, 23:31
Köszi Kalap a gyors választ!
Kicsit utána néztem a neten, és mégjobban megkavarodtam.
A vevő típusa: SRC-2322RS. Kiderült, hogy 2 fajta islétezik, u. úgy néznek ki, egyik 27, a másik 40Mhz-es :D:D:D
Persze a neten össze vissza írnak, van ahol a tápfeszét: 4,8-6V-ig írják, van ahol 8,4-ig.
Speciel a mellékelt angol és magyar leírásban a 4,8-6V-ig adat szerepel.
Illetve van mellékelve egy külső táp a vevőhöz - 4db cerka aksit befogadó tartó formályában, ez is az alacsonyabb tápértéket sugalja.
Tuti biztos vagy abban, hogy nyugodtan rádughatom?

Köszi a választ :lol:

Zsé78
2007-07-25, 23:17
Urak!

Semmi ötlet, belefaragjam-e a szabályzó tápkábelét a vevőbe, vagy ne???
Kezd sűrgető lenni a dolog, mert már csak ez tart vissza attól, hogy csapathassak 1 jó nagyot :-D

Üdv!

Kalap
2007-07-26, 15:53
DUGJAAAAAAAAAAAD!!!!!!!!! :lol: