PDA

Teljes verzió megtekintése : Rc offroad tisztítása

szalaiberci
2016-04-16, 12:12
Sziasztok!

Van egy offroad autom és szeretem földes helyekre vinni. Azonban elegge koszos lesz. Eddig ugy tisztitottam hogy eleg sok reszre szetszedtem az utot es mindenhol attoroltem, atmostam. Ez eleg idoigenyes es lattam egy videot ahol egy ember ugy tisztitja hogy csak a slaggal/nagynyomasuval vegigvizezi. De az elektronikat is! Nem lesz baja ettol semminek? Szervonak, szabalyzonak, vevonek?

A masik az kefes motor tisztitasa. Azt is neten neztem hogy beleteszik egy pohar vizbe es elkezdik lassan porgetni. Ez sem okoz kart? Csak skman bele kell tenni a vizbe?

V.L.
2016-04-16, 12:43
Ha már unod akkor mindenképp.
Az elektronika jellemzően nem kedveli a vizet. Vannak ugyan gyárilag vízhatlan holmik, illetve otthon is lehet ilyet készíteni, de a tömítések esetleges sérülése esetén (ami általában nem látszik) a víz bármit tönkre tehet. A szétszerelés időigényes, viszont vannak olyan részek amit mindenképp célszerű ellenőrizni (csapágyak, futómű szabad mozgása...), mert csak így veheted észre az esetleges repedéseket, elhajlásokat.
A motor vizes bejáratása régről ismert módszer. Tudni kell, hogy csak stock (nem szerelhető) motornál alkalmazzák.
(nem feltétlenül kell minden kérdésnek külön témát nyitni)

szalaiberci
2016-04-16, 14:04
Köszönöm válaszod!

Drazsé
2016-04-17, 17:47
Szia.

Kosz por sár ellen a víz nagyon jó. De szinte semmilyen gyártó nem ad rozsdamentes csavarokat. tehát mialatt önmagától megszárad szépen berozsdáll minden nyers kezeletlen fémfelület.

Ha gyakran akarnád összegenyázni a géped, akkor vegyél egy kerti kompresszort valami brico storeban vagy praktikerben. 25-30 ezerért már nagyon jókat lehet kapni. menet után levizezed aztán lefújatod kompresszorral. ennél jobb megoldás nem létezik. se kosz se rozsda. Én máshogy nem is takarítok.