PDA

Teljes verzió megtekintése : Quadcopter Aerobatics,3D,Collective Pitch!

quadrotibi
2016-05-08, 11:36
Sziasztok!Itt a multirotorozásnak egy olyan ágáról lesz szó,amit idehaza valószínűleg nem sokan művelnek,sőt,talán még külföldön is gyerekcipőben jár,ám ennek ellenére egyre több gyártó lát potenciált benne:AerialFreaks Hyper 400 3D,Heli-Max Voltage 500 3D,Leap 450 3D,XK 350 Air Dancer,JR Helicopter Ninja 400MR 3D,Graupner 3D Copter Alpha 300Q,és a collective pitch gépek:Curtis Youngblood Stingray 500 3D,WLtoys V383 Gallop 500 3D,Hobbyking Assault Reaper 500 3D.Itt taglalhatnánk a beállításokat,az erre a célra épített egyedi gépeket,valamint leirhatja a tapasztalatait aki a fent említett gépek közül rendelkezik valamelyikkel.Szeretném ha majd jönnének saját és külföldi videók linkjei,és hosszútávon összeverődhetne itt egy banda is,közös repkedések stb.Az öreg rókák pedig(ha vannak) ne tartsák vissza tapasztalataikat.

quadrotibi
2016-05-08, 11:37
És akkor következzen egy videó,ami magasra teszi a lécet,de az is kiderül belőle hogy olykor egy tapasztalt,top pilóta is odaveri a gépét,
Alan Szabo JR és a Leap 3D:

https://www.youtube.com/watch?v=EbavHsTsXPQ

karee2
2016-05-09, 15:00
Jó a téma, csak semmi köze a CP-hez! Ezeknél a szabályzó váltja a motorirányt, így képes "háton" is figurázni! (Nyilván 3D propok kellenk rá!)

quadrotibi
2016-05-09, 16:29
Szia!Odaraktam a vesszot a collective pitch ele.3d propot a graupneren kivul gyart valaki?

sityak
2016-05-09, 17:49
Jó a téma, csak semmi köze a CP-hez! Ezeknél a szabályzó váltja a motorirányt, így képes "háton" is figurázni! (Nyilván 3D propok kellenk rá!)
némá (http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__66940__Assault_Reaper_500_Collective_Pitch_3D_Qu adcopter_PNF_.html)

karee2
2016-05-09, 18:12
Ok! Az első 3D kísérletek még CP-vel működtem, de a mai ESC-k forgásirány váltással "dolgoznak"!

Szpeti
2016-05-09, 20:04
Karee már akkor CP quadot építgetett (saját kútfőből egyedi tervek alapján) amikor ezek a játékok még a látóhatárban nem voltak. Uh, ha elmélet érdekel akkor tőle lehet tanulni.
Ha jól emlékszek FBL elektronika volt benne.

Egyébként azért nem terjedt (és szerintem nem is fog) el, mert egyszerűen fogalmazva a quadok túl egyformák elölről - hátulról a 3D hez. Ilyen kis sokpénzű majmoknak (ne vegye magára senki, mert konkrétan nem a Magyarokra gondolok) tökéletes, fellángolgatásra, kb egy hónapig.

karee2
2016-05-09, 21:12
Karee már akkor CP quadot építgetett (saját kútfőből egyedi tervek alapján) amikor ezek a játékok még a látóhatárban nem voltak. Uh, ha elmélet érdekel akkor tőle lehet tanulni.
Ha jól emlékszek FBL elektronika volt benne.

Egyébként azért nem terjedt (és szerintem nem is fog) el, mert egyszerűen fogalmazva a quadok túl egyformák elölről - hátulról a 3D hez. Ilyen kis sokpénzű majmoknak (ne vegye magára senki, mert konkrétan nem a Magyarokra gondolok) tökéletes, fellángolgatásra, kb egy hónapig.

Köszi Peti! Tényleg jó régen volt! Akkor még csak a helikkel ment a 3D! (Neked!!!) Egyébként az volt a baj, hogy egy Trykopter lett átalakítva, és a farok rész nagyon rezonált, és valóban egy Align 3G volt rajta!

quadrotibi
2016-05-09, 22:11
Sziasztok!Én csak azt tudom,vagyis remélem jól emlékszem,hogy az első ami kereskedelmi forgalomba került az a Curtis Youngblood féle Stingray 500,és igen az collective pitch,ezt majmolták le a wltoys-ék(gallop),aztán a hobbyking-es Assault Reaper amit sityak is linkelt.Aztán jöttek a 3d proposak a speckó esc-ekkel,mint például a graupner alpha 300q,amit a flite test videóban ki is lassitottak hogy lehessen látni mikor forditja meg a forgásirányt.
Szpeti:félig egyetértek veled,miért nem terjedtek el,de például 3 collective pitch-es közül a Stingray drága volt,a wltoysnak rádió problémái,zavarai vannak az assault reaperhez meg többen irtak hogy akadozik az alkatrész ellátás.

Szpeti
2016-05-09, 22:17
Szerintem ezek áthidalható problémák lennének, ha lenne mögöttük üzleti potenciál.
Elég perverz ötlet, de ha eljön az idő amikor a mostani racer-eseket már nem fogja kielégíteni a 250 Racer kategória, elképzelhető, hogy ez lesz a következő lépcsőfok. Na akkor megoldódhatnak ezek a problémák.
Akkor majd lehet, hogy belekóstolok én is a versenyzésbe, ha ki nem öregszem addig...

quadrotibi
2016-05-09, 22:19
És akkor a konkrét kérdés én most vettem egy gépet amiben pont az egyik esc feküdt le,azt szeretném átalakitani,és az a kérdésem hogy a motorral kapcsolatban van valami kitétel vagy bármilyen(nyilván a megfelelő propellermérethez való) brushless moci jó 3d célra?

Szpeti
2016-05-09, 22:25
De mi a cél? CP, vagy Forgásirányváltás?
CP-ből is létezik egymotoros, vagy légcsavaronkénti.
Ha forgásirányválós, akkor oda igen csak komoly esc kell. És valószínűleg a motor sem mindegy.
Ez az átalakítás, nem a kamrában összedobáljuk kategória sajnos.

quadrotibi
2016-05-09, 22:28
Szia!Forgásirányváltós.CP-nem való egy kezdőnek.Azt tudom hogy speckó az esc,a prop,a motort nem tudom.

szepnorbee
2016-05-11, 10:43
Szerintem nem kell ehhez speckó ESC. A blheli suite-ban simán aktiválható. Amelyik ESC tudja a damped light-ot (full NFET) az tudja a gyors forgásirány váltást is.

quadrotibi
2016-05-12, 14:05
Szia!Norbee!Akkor hogy van ennek a vezérlése?A flight controller a speckó csak?köszi,szia

szepnorbee
2016-05-13, 12:40
a BlHeli-ben a Motor Direction-t kell csak Bidirectional-ra állítani és az FC-ben is megkeresni az erre vonatkozó beállítást. Ha minden kész, akkor a gázkar 50%-on lesz a null pont. Attól lejjebb ill. feljebb pedig az irányváltás. Szerintem ezen irányításmód használata fokozottan balesetveszélyes ill. nagyon sok propellerbe kerül. Itt egy részletes leírás Cleanflight esetén: http://blog.seidel-philipp.de/3d-fliegen-mit-cleanflightbetaflight-einstellungen-und-setup/

quadrotibi
2016-05-14, 23:15
Köszi,szépen Norbee akkor lehet hogy mégis csak esc csere lesz mert elavult alap esc-ek vannak rajta,a flight controller meg valami arduino,külön gyro-val.szia

quadrotibi
2016-05-19, 15:58
Sziasztok!Flight contrtollernek mit ajánlotok erre a célra?köszi