PDA

Teljes verzió megtekintése : Brushless szabályzó

dino
2003-03-18, 22:39
Keresek brushless szabályzót,vagy rajzot.
Mennyi Ft-ba fáj? Lehet e itthon kapni?Hol?
segítségeteket előre is köszönöm.

DINO

fuhur
2003-03-19, 09:15
Különféle árak vannak, függően attól, hogy mekkora. Szeri Bandi árul (régebben magam is vettem).

Árak tekintetében nézd meg néhány külföldi bolt árlapját. Kb 50-150 EURO között mozognak.

dino
2003-03-19, 21:40
Köszi az infot.
DINO

Peter N
2003-03-21, 12:51
törölve

dino
2003-03-21, 18:27
Peter N

Köszi a részletes listát.Időközben megrendeltem Szeri Bandinál 08 3P-t.
Áttekertem pár CD motort és egy merevlemez meghajtót.Kíváncsi vagyok,hogy mire lessznek képesek.

üdv: DINO

vlaca
2003-03-29, 12:56
Szia Dino!

Ird meg legyszi a tapasztalataidat a cd-motorokkal. En is most veszek egy jeti 8 3p-t.
Mar szetszedtem par cd-t. Mindegyikban mas motor volt :)
Hogyan tudod a tengelyt kiszedni/meghosszabbitani?(Nalam elgorbult
a magnes tarto dob. Melegiteni kellene?)
A magneseket kicserelgetted vagy hagyod az eredetit gyurut?
En a piccolo helis oldalt talaltam.
Muszaj esztergalni uj "elolapot"? Nem eleg csak a tengelyt kihozni es
egy fogaskereket rarakni?
A tekercselesnel a harom tekercs egyik vegpontjat csak siman ossze kell kotni a "levegoben"? Nem kell sehova bekotni?
Bocs hogy igy "megszaladtak" a kerdesek. :D

vlaca

dino
2003-03-29, 19:57
Szia VLACA.

1. A tengelyt kiütöm,de pontosan alá kell támasztani minnél közelebb a tengelyhez.
2.Hosszabb tengelyt ütök a helyére.(azon fut a CD felye)
3.Hagyom a régi mágnest.(neodimium lenne az igazi,de nemtudom hol lehet beszerezni. Ha valaki tudja irja meg köszi.)
4.Pajzsot úgyis kell csinálni,mert abba jönnek a csapágyak és a vasmag.
5.Én nem hajtóművet rakok rá,hanem a légcsavart.
6.A három kezdő vagy a három végzőszálat összekötöd egy csillagpontba.nem kötöd sehova.

Ha valahol elakadsz hívj:20/3258857

Sok sikert. DINO

vlaca
2003-03-30, 13:10
Szia Dino!

Koszi a valaszokat. Neodin magnes van a cd-romokban. Valahol a fej kornyeken 2db.(Kis lapos teglalap. Bazi eros ! 6-12db kene de ahhoz eleg sok cd-t szet kell szedni es raadasul mindegyikben mas meretu van)
Az LRK homepage-n olvastam hogy nagy nyomateku/kis fordulatu motorokat is lehet gyartani. Hany menetet tekertel es milyen drotbol?
Nekem slowfly repcsibe kene (pl 11x4.7-es legcsavarhoz. Lattam olyan kepet ahol direktbe hajtja a cd-motor)

vlaca

dino
2003-03-31, 23:29
Szia Vlaca.

A menet szám és a huzal átmérő függ a vasmag méretétöl,pólusszámátol.
Én 0,355zz és 0,4zz huzallal tekertem,17 és 14 menetet pólustestenként.
A 11x4,7-es l.csavarhoz direktbe kicsik a CD motorok több egyforma vasmagot kellene összerakni.(És itt kezdődik a babra meló.Neodimium rudacskákat beültetni az alu forgórészbe úgy,hogy ne üssön semmit!)
Nekem 8x6-os l.csavarral 7cellával 8 A-t vesz fel.
Repülőbe még nem próbáltam(nincs kész)belevagyok merülve a helizésbe.

üdv.DINO

mmormota
2003-07-04, 23:24
3.Hagyom a régi mágnest.(neodimium lenne az igazi,de nemtudom hol lehet beszerezni. Ha valaki tudja irja meg köszi.)
DINO

A következő web címen rengeteg jó mágnes található:
http://www.magnes.hu/menu1.htm

Felhívtam őket, egy nagyon segítőkész emberrel beszéltem. Kérdeztem, ha nincs a készek között megfelelő, rendelhetek-e kis darabszámban (pl. 100 db) általam megadott méretű mágnest. Nem nagyon hittem benne, de mondta, a jövő héten felhív, megmondja, mennyiért vállalják. :D

Van egy csomó picire vágott mágnesük készen, végül is ki lehet rakni, a légrés még jobb is úgy... :D Nem túl drágák, általában 100 Ft alatt van darabja. Ahogy nézem a neten, jelenleg az NdFeB mágnesek a legjobbak, pl. az N45. Anyagon belül a hőmérséklettűrés és az erő között kell kompromisszumot kötni.

Én is játszom egy CDRom motorral, csináltam pár mérést, az Elektromos repülés topicba betettem az eredményeket. Még nem módosítottam a motort, csak megpörgettem, ehhez képest egyáltalán nem rosszak az első mérései eredmények. Mielőtt tönkreteszem, szeretnék szerezni pár ugyanilyet.

A legegyszerűbb módosítás az eredeti tekercsek átkötése csillagból deltába. Ettől jelentősen megnő a teljesítmény.

Én kicsi, könnyű slowflyerhez szeretném használni, ahogy nézem, a kész gyári motorok inkább nagyobb teljesítményűek, nem erre készülnek.

Persze igazság szerint egyszerűen élvezem a kísérletezést... :wink:

Ahogy nézem, nem feltétlenül kell a tengelyt kicserélni. Tolólégcsavarhoz nyilván így is jó (egyetlen hab modellem ilyen), és szerintem húzóval se lesz baj, kötve hiszem, hogy akkora thrustot el tudnék érni, ami le tudná tépni a mágneses erő ellenében. Ha mégis, annál jobb... Majd akkor gondolkodok csapágyakon.

Amúgy nem néz ki nehéznek, bár könnyen beszélek, egyik kollégám nagyon ért kis alkatrészek gépi megmunkálásához. Persze egy idő után már inkább motorgyártásba megy át a dolog, alu forgásház, neodímium mágnesekkel szegmentált műanyag gyűrű, golyóscsapágyak, csak a vasmag marad meg a CD-ből. :shock:

mmormota