PDA

Teljes verzió megtekintése : Két szabályzó egybe kötése

JDJ
2007-02-04, 19:25
Sziasztok
A következő dolgot szeretném megoldan.
http://www.jdsuzuki.hu/jdjani/elv.jpg
Ez egy 3 fázisú dupla motoros koax heli elvi rajza lenne
A kérdésem hogy, hogyan lehet a két szabályzot össze közösíteni úgy hogy ne gyírják ki egymást ( bec eltérés )

természetessen két egyforma típusú szabályzóra gondolok.

Elöre is köszönöm JDJ

lesliej3
2007-02-06, 17:35
Szia!
Én is gondolkodtam már hasonló dolgon,elvileg jó is lenne csak diódázni kellene őket,hogy visszáram ne legyen.A probléma az,hogy teljesen egyforma szabályzó,motor nem biztos,hogy ugyannál a fesz-nél ugyanaz a fordulat(elég,ha 20-30 1/min-nel eltér),már nem tudod stabilra beállítani.Próba szerencse!

JDJ
2007-02-06, 19:29
Szia

Én nem látok problémát a fordulatszám külömbségben mert azt a giró, vagy a 4.csatorna trimelésével ki lehet korrigálni.

A problémám hogy a két szabájzó BEC feszültsége között van 0,1-0,2 tized volt külömbség.

Az asztalon össze rakva a gyakorlatban is müködik az elvi rajzon lévő elgondolásom.
Minden jó irányba forog és szabályozhatók a motorok is.

CSAK És itt a gond Nem merem egyszerre mind a két szabályzót rádugni a DelteMixre mert attol tartok hogy a 0,2 tized volt eltérés miatt vagy az egyik szabályzó vagy a deltamix elfüstölne.

De érdekelne hogy mi az a diódás megoldás?

Hogyan oldják mega Két motoros elektromos repülöknél a szabályzást?

JDJ

cnv
2007-02-06, 19:52
A dolog egyszerűbb mint gondolnád...
Az egyik szabályzó BEC vezetékét egyszerűen kihúzod a csatlakozójából és zsugorcsövezed (vagy másként szigeteled) hogy ne okozzon gondot.

mmormota
2007-02-06, 19:56
Simán össze is lehet kötni, nem bántják egymást. Egy csomó szabályozóban gyárilag két stab van párhuzamosan kötve.

lesliej3
2007-02-08, 12:02
Igaza van cnv-nek nem kell minkét irányból táp,csak vezérlőjel.
A diódázás annyi,hogy az egyik szabályzó tápja,vezérlése nem zavar bele a másikéba.Simán sorba kell kötni.

JDJ
2007-02-08, 19:02
Köszönöm szépen a válaszokat.

Ki fogom probálni akkor csak úgy simán, dióda nélkül egybe dugva az egészet.

Aztán jöhet a test építése!

Sajna Twister Bell 47 test kicsi, túl nehéz lenne ha áttalakítanám.

Tiszteletel JDJ

Mirr-Murr
2007-02-15, 11:10
Köszönöm szépen a válaszokat.

Sajna Twister Bell 47 test kicsi, túl nehéz lenne ha áttalakítanám.

Tiszteletel JDJ

Szia JDJ!

Szerintem, ha két kis 23gr-os kék brushless mocit tennél bele, azt még bele lehetne préselni a Bellbe. Még egy TP szabályzó +10gr.
Az eredeti motor ugye 32 gr. Tehát súlyban kb. ugyan ott lennél.
És a moci több mint 400 gr-t húz. Egyenként!!
Lehet, hogy a szervókat kellene kisebbre kicserélni, de szvsz még így is jobban jársz, mintha újjat építenél

(én ilyen kis koaxot tervezek átalakítani, de farok rotorossá, és ezt a kis kék motort néztem ki)

Üdv.