PDA

Teljes verzió megtekintése : 3D fotózás

fuhur
2016-07-24, 15:12
Ide várok minden olyan érdeklődőt, aki készített már vagy szeretne készíteni egy épületről, fáról vagy más dologról körbejárható "fényképet".
Ez itt nem a sztereó képek témája. Kimondottan fényképek alapján előállított (fotogrammetria) 3D objektumok lesz szó.

Indításnak, vagy kedvcsinálónak itt a legújabb "alkotásom":
https://sketchfab.com/models/a7c82b77dda24357a1814724a9abb64e

Ez egy felújított lőportorony. Műemlék, tehát nem használatos :)

relaxman
2016-07-24, 22:09
Engem érdekelnének többek között:

- a fenti toronyhoz mi a minimális képszám?
- mennyire kell precíz körben repülni? Muszáj-e a programozott útvonal,
vagy manuálisan a kép közepén tartva az objektumot, simán készíthető jó eredmény?
- Goprot a halszem miatt el lehet felejteni, vagy kezeli szépen a progi?
- melyik progi? :) Photoscan?
- milyen paraméterekkel érdemes lefuttatni úgy, hogy egy i7-esen ne tartson órákig a számolás,
mégse legyen egy paca az elkészült preview? (eddigi próbáimat vagy nem bírtam kivárni, vagy ronda lett..)
- van-e már app, amivel megjeleníthető sztereó 3D-ben a dolog, ha már van ilyen kijelzőm?
- milyen lehetőségek vannak a monitoron kivüli megjelenítésre? gondolok itt színes 3D nyomtatásra
vagy az még irtó drága 10cm méretben is?

köszi

fuhur
2016-07-24, 23:03
- Minimális képszámot nem tudok. Sokmindentől, de leginkább attól függ, hogy a fényképek kellően átfedőek legyenek és egy képpont sok képen megtalálható legyen. Általában 160-260 képből állnak össze a 3D objektumaim, de nem feltétlenül igaz az, hogy a több kép jobb.

- Precízen körberepülni egyáltalán nem kell. Extrém esetben teljesen rendszertelenül is készítheted a képeket, csak akkor félő, hogy kimaradnak részletek. Ezért érdemes mégis szisztematikusan csinálni.

- Sose használok programozott körberepülést. Mindig manuálisan repítem a koptert. Sokszor a képeket is manuálisan készítem, bár az Indspire1 tud sorozatképeket készíteni. Ezt a kényelmi szolgáltatást igénybe szoktam enni.

- Próbáltam GoPro-val is régebben, de nem hozott túl jó eredményt és a fentebb írt kopteremmel végülis nincs is rá szükségem, így ezt a vonalat hanyagoltam.

- Igen, Agisoft Photoscan-t használok.

- Nincs olyan, hogy ne órákig tartson. Nem csak a procin múlik. Nekem eddig is i7-es procin futott. A fenti torony a régebbi gépemen kb 40 óra lett volna. A régebbi rekonstrukciók ennyi ideig mentek. Most is i7-esen megy, de 16GB ram és GPU gyorsítással. Így már a fenti torony alig 4 óra alatt kész. Alap, hogy mindent a legmagasabb minőségre állíts az Agisofton. Ha ezzel nem birkózik meg a géped, akkor ez sajna nem fog menni. :(

- sztereó megjelenítésről nem tudok.

- Én nagyon sok rekonstruál modellt nyomtatok ki 3D nyomtatón, de rossz hírem van: ezek a nyomtatások is kb 20 órásak!

relaxman
2016-07-25, 09:14
- a földön körbejártam a kocsim goproval timelapse módban, kb. 30 kép készült, de sehogy nem akarja szépen összerakni a progi.
Túl kevés akkor ez a 12 fokonkénti fotó?
- köszi, akkor nem kell még P3/P4 :)
- csak egy magasságból repülöd körbe és egy kameradőlésszöggel készülnek a fotók? Vagy kell 2-3 magasság?
- nyilván, amikor már kiismertem eléggé a technikát, és a legjobb eredményt akarom, akkor nem baj, hogy órákig tart, de amíg
csak ismerkedem vele, nem szerencsés ilyen sok időt kivárni, majd látni, hogy ez semmit nem ért :) Ezért próbáltam kevesebb képből,
nem highest beállításokkal. Így azért 8-10 perc alatt mutat már valamit, ami forgatható.
- pedig milyen durva lenne 3D projektorral ezt falra vetíteni..
- az idő mindegy, de milyen a minőség és főleg mennyibe kerül? :)

köszi

fuhur
2016-07-25, 22:41
A 12 fotó nem feltétlenül kevés. Azt elfelejtettem mondani, hogy én 12-15 Mpixeles képeket készítek. Bár nem hiszem, hogy sokkal gyengébb fotókat készítenél, de biztos ami biztos alapon :)

Az, hogy honnan (egy magasságról vagy többről) fotózok erősen függ a fotózott objektumtól.
Például ezt a bányát egy X8-as csupaszárnnyal, Canon fényképezővel 150 méteres magasságról (egy magasság) fotóztam:
https://sketchfab.com/models/21f16f8a33a84740bb08aafa61a24c20

Fontos, hogy sok esetben ha csak egy síkból nézel valamit, akkor takarásban maradnak részletek. Ezért kellhet több magasságról és több kameraállásból fotózni, de csak, ha szükséges. A fenti példánál a bánya minden részlete látható fentről egy síkból szemlélve. Már nem emlékszem, de úgy rémlik kb 800-900 fotóból raktam össze.

relaxman
2016-07-25, 22:45
30 fotó, 12 fokonként.
Gopro is 12mpixel, persze nem dslr minőség :)

Mondjuk egy templomhoz elég lehet egy magasság? Picit a legmagasabb pontja fölött?

köszi

fuhur
2016-07-25, 22:59
Valamire elég az egy magasság de, hogy szép is legyen biztos nem elég egy magasság épületek esetében.
Itt van például ez:
https://sketchfab.com/models/5ea66604b8a2462ebc499887c9fc2f08

Több magasságon jártam körül és külön büszke vagyok a keresztre, mert igen nehezen lehetett rekonstruálni. Sok gyakorlás után érzed, hogy miről, hogyan és mennyi képet kell készíteni.

fuhur
2016-07-25, 23:02
A GoPro hordó torzítása bekavarhat. Próbáld meg kisebb felbontással, mert akkor a torzítás is csökken. Gyakorlásnak egyébként egy jobbfajta telefonnal is készíthetsz az autódról képeket. Az nem torzít, így hamarabb jutsz némi sikerélményhez.

relaxman
2016-07-25, 23:05
Ok, mondjuk van 2 Sony kompakt is, a 60 ezres kategóriából. Azok is jók.

fuhur
2016-07-28, 10:30
A Sketchfa-ban már VR szemüveggel is meg lehet nézni a 3D modelleket!

fuhur
2016-08-05, 18:24
A nyaralás legjobb része, hogy elutazik az ember olyan helyekre, ahova általában nem menne :) Én most a Balaton környékén jártam és keresgéltem látnivalókat. Tudom, van sok de én most kimondottan 3D modellhez keresgéltem témát. Ez itt az első:
https://skfb.ly/Rz7S

Egy templom maradvány Kisdörgicsén. Ideális, jól körberepülhető és nézelődő is alig.
Majd szépen lassan a többi "trófeámat" is közzé teszem :)

relaxman
2016-08-05, 18:32
Klassz. Az alsó fotókat is repülöd vagy inkább körbeséta? (már ahol lehet)
Én Tatán jártam, de a fél órás számoltatás eredményét még nem osztanám meg, majd ha lesz jobb minőségben egy éjjeli render után :)

Akinek van VR szemüvege, megírhatná milyen a látvány. Nekem 3D cuccaim vannak (monitor, projektor), de még nem találtam objektumnézegető progit,
ami támogatná a sztereó 3D-t. Ha valaki tud, ne tartsa magában!

fuhur
2016-08-05, 18:40
Itt végig repítettem, de valóban szoktam a problémás helyeken kézbe fogni a koptert és úgy is készíteni alsó fotókat.

sityak
2016-08-05, 21:47
már van power a számításhoz :D
már csak a tetves MESH-t kellene lecserélni, mert nem támogatja az X5-öt
29088

relaxman
2016-08-05, 21:49
32 mag? :o
Vajon ez a jobb, vagy egy izmosabb vga egy alap i7-tel?

sityak
2016-08-05, 21:51
még egy Titan-X jön bele, aztán vége a fejlesztésnek
amit CPU-ból tol, ott a 8 magos i7-et szó szerint megeszi reggelire, de ez érthető is
egyelőre csak egy Quadro 4000 van benne, az meg nem egy nagy durranás

32 mag? :o
Vajon ez a jobb, vagy egy izmosabb vga egy alap i7-tel?

relaxman
2016-08-05, 21:57
Na jó, hát 10x áron mit is mondhatnék? Jó étvágyat :)

ITEM
2016-08-05, 23:00
már van power a számításhoz :D
már csak a tetves MESH-t kellene lecserélni, mert nem támogatja az X5-öt
29088

Jó kis vas grat! :)
Ha jól látom ez egy kétutas szerver konfig 2x8 fizikai maggal + HT
Mennyi ram van a gépben ?
Cirka 1300 Euró körül mozog a TX is úgy néztem, a Pascal jól sikerült van benne elég kraft,minden téren megállja a helyét.
Egy darabig számítási kapacitásban nem lesz hiányod :D

sityak
2016-08-06, 00:23
egy használt DELL Precision T7600
két E5-2670 van benne 8mag HT 20Mb cache
128GB rammal megbolondítva :D
és bagóért jutottam hozzá

Jó kis vas grat! :)
Ha jól látom ez egy kétutas szerver konfig 2x8 fizikai maggal + HT
Mennyi ram van a gépben ?
Cirka 1300 Euró körül mozog a TX is úgy néztem, a Pascal jól sikerült van benne elég kraft,minden téren megállja a helyét.
Egy darabig számítási kapacitásban nem lesz hiányod :D

relaxman
2016-08-08, 22:52
Hát én itt tartok: https://skfb.ly/RDJu
150 kép, medium beállítás, ezzel röpke 3 óra alatt végzett az i7-2600.

A tetején lévő kereszttel sajna nem bírkózott meg, annak mi a titka Fuhur? :)
Kezdésnek azt mondom jó, innen lehet tovább fejlődni.

Az egyes lépések után (align photos, build...) mindig manuálisan kell kiválasztani a következőt, vagy van olyan lehetőség,
hogy kép importálás után a beállított paramétekkel már a végeredményig ne kelljen állandóan hozzányúlni?
Hogy lehet a legegyszerűbben/gyorsabban helyes irányba forgatni a koordinátarendszerben? Tehát ott a grid, meg ott a sík, füves rész,
valami varázslószerű dolog nem tudja egymásra illeszteni a kettőt? Nekem kell szemre (!) belőni a 3 tengely forgatásával?

köszi

fuhur
2016-08-09, 21:36
Egész jó lett. Gratulálok! Magasabb minőségben már szerintem nem érdemes rekonstruálni, mert csak az idő nőne meg, de látványos javulást már nem hozna.

A kereszt nem könnyű dolog. Valószínű, hogy a meglévő képeidből nem is lehet megoldani. Ahhoz közelről kell körbefotózni a keresztet és némiképp a tornyot, hogy legyen mihez illeszteni a képeket.

Automatizálható a feldolgozás. Erre való a "Bach process". Ott szépen összerakhatod, hogy mit milyen paraméterekkel végezzen el a program. Én nem szoktam használni, de próbáld ki.

A koordináta leggyorsabban kézzel forgatható :)

relaxman
2016-08-10, 00:19
köszi Mester :)
Igen, szerintem sem hozna már sokat a high, jó lesz ez a medium, még épp kivárható.
Kipróbálom a batch-et, hisz végülis mindent ugyanolyan paraméterekkel szoktam indítani.
De az a koordináta állítás csak szemre lesz tökéletes. Vagy nem is létezhet automata megoldás, hiszen honnan tudná
az algoritmus mi sík, mi emelkedő, hogy szeretném látni?..

fuhur
2016-08-10, 00:35
Én azért nem használom a kötegelt feldolgozást, mert szinte minden rekonstrukciónál többször is vissza-vissza lépek egy előző fázishoz, hogy ott igazítsak ezt-azt. Valójában egy modellem többször annyi idő alatt készül el, mintha csak egyszer kreálnám. Látok rajta hibákat és igyekszem kideríteni, hogy melyik fázisban mit érdemes módosítani ahhoz, hogy az eredményből a hiba kikerüljön. Most is épp egy romot próbálok összerakni, de már vagy ötödjére kezdem vagy elölről, vagy egy közbülső fázisról. De remélem megéri! :)))

fuhur
2016-08-18, 00:30
Bár nem ezt "gyűrtem" az elmúlt héten, de némi holtidőben elkészítettem a nyaraláson fotózott katonai figyelőtornyot is.
https://skfb.ly/RT8M

A nehézség az volt bennne, hogy a torony tetejét galambok vették birtokba és az én gépemet betolakodónak tartották. Én meg attól féltem, hogy a "felbőszült" madarak leverik az égről a gépemet :) Ezért aztán a tetőről, illetve az erkély részről nem készült elég közeli kép. Bár az eredmény talán elfogadható de tény, hogy a korlát gyakorlatilag nem látható a rekonstruált 3D modellen.

atneworld
2016-08-24, 10:46
engedjétek meg hogy belebeszéljek :) Én életemben csak egyszer fotóz(tat)tam körbe egy kisházat, és meglepően jó eredményt értem el (Agisoft). A topic első oldalán érdeklődtetek a beállitasokról és képmennyiségről. Nem mondom, hogy ez tuti, de amit tapasztaltam, na meg utanaolvastam, fontosak a képkészites beallitasai, mint pl.
- manuális mód, vagyis a fenykepezogep ne minden kepnel automatikusan allitson fenyt, meg zaridőt, ISO-t, stb
- elobb nem irtam teljesen igazat, mert kétszer is kiprobaltam a scannelést, a masodikat erős napfénynél és ez nem hozott jo eredményt. Tehat sokkal jobb egy felhős szórt fény, nem pedig napsütötte megvilágitás és "fekete" árnyékok
- élességgel sem szabad variálni, ha pl. korbejársz egy tárgyat
- nem tudom mi van akkor, ha csinálsz egy targyrol kozeli részletes képeket, ugy hogy csak egy részüket fenykepezed (ezt nem probaltam), nálam mindig, osszes képen benne volt az egész tárgy (kisház). Ha jol emlekszem en sem valasztottam a maximális felbontásos feldolgozást, de minden cserép, mondhatni 1cm-es kitüremkedések is látszódtak.
- tukröződő felületeket nem szereti a program (nem tudja kezelni - tudtommal).
- mozgó, változó tárgyat sem ajanlott korbefényképezni, hacsak nincs fotóstudiod, ahol van körbe 30-100 fenyképezőgép, ami egyszerre csinal kepet :) ezt a videot pl. tegnap talaltam:
https://www.youtube.com/watch?v=c6QJT5CXl3o

fuhur
2016-08-25, 18:00
Tudsz feltenni egy 3d modellt arról, amit készítettél?

Amiket írtál, azokkal részben egyetértek.
-Az élességállítás azonban fontos és egyáltalán nem gond, ha a közeli és távoli fotók esetében máshova kerül a fókusz. A lényeg, hogy a képek élesek legyenek.
-Az Agisoft éppen az alkalmazott matematikai modellek okán teljesen jól tuja kezelni az objektumról készített közeli, "rész"képeket. Én a legtöbb 3D modellemet is így készítem. Vannak távolabbi és (a jó eredmény érdekében elengedhetetlen) vannak közeli fotók is.

relaxman
2016-10-18, 22:45
picit leült a topik, pedig mostanában remek borús idők vannak a modellfotózáshoz :)

i7-2600 és 16GB Ram mellé milyen VGA illene, ami már tud segíteni a dense cloud felépítésében?

Látom, hogy az OpenCL-t támogatja a progi.
A gond, hogy nekem passzív vga kéne 50-60W TDP-vel.
Ezért egy GTX 750Ti Palit-on vagy Radeon RX 460-on gondolkodom most.
Vajon mennyit gyorsítanak ezek?

relaxman
2016-11-06, 13:54
750Ti-t megvettem, összességében kb. 20-30% gyorsulás lett, ami nem túl sok. Csak a Dense Cloud számolásban segít az OpenCL.
Persze 60W TDP-tõl mit várjak? :) Cserébe nincs hangja.
Kiváncsi lennék a Radeon-ra is. Nincs valakinek?

fuhur
2016-11-06, 21:42
Szia,
rég jártam erre. De látom, hogy nagy élet azért itt sincs :) Szerintem azért a 20-30 százalékos gyorsulás is jó dolog. Nyilván a nagyobb teljesítményű kárták többet hoznak, de ezt a gyorsulást mással nemigen tudtad volna elérni...

Megjelent az Élet és Tudományban egy cikk, amin kissé ideges lettem. Ott egy "Szakember" nyilatkozott a drónos fotókból összerakható 3D modellekről. Megnéztem a munkáit is.... Inkább nem mondok semmit, mert még beperel :(

Hamarosan elkészülök egy "új" (még a nyáron fotóztam) 3D modellel. Ez jókora darab és különféle zavaró dolgok (belógó fák) is voltak amik eltüntetése során igen sokat tanultam. Még 1-2 hét és közzéteszem.

relaxman
2016-11-06, 21:47
izgatottan várjuk :)

fuhur
2016-12-13, 23:41
Sziasztok!

Ahogy ígértem feltettem egy új modellt:
https://skfb.ly/VHLC

Ez egy Árpád kori templom romja. Érdekesség talán, hogy néhol fák takarták, de a 3D ponfelhőből ezeket kiszűrtem. Sokat tanultam belőle. Szerintem egészen vállalható dolog lett.

jony77
2016-12-14, 19:21
Sziasztok!
Én is foglalkozok a photoscan-nel,de én kissebb tárgyakat fotózok egyenlőre!
Érdekes,hogy telefonnal (lg g3)készitett jó minőségü képeket nem fogatta el a program!(nem jöttem rá miért)Viszont telefonnal készítettem 4k videót,és abból kirenderelt képeket meg elfogatta,és egész szépen össze is rakta!
Más!
A program ajánlata szerint minimum 5mpx-nek kell lenni a képeknek,és 22fokonként kell legalább fotózni!(érdemes)
Olvastam róla,és saját tapasztalat,hogy az új verzió nem kezeli a halszem optikát,pedig van benne ilyen opció!
Nekem sj5000elite van azzal próbáltam alap helyzetbe nem tudott mit kezdeni a képekkel,de lencse korrekcióval már igen!

fuhur
2016-12-15, 14:40
Szia Jony77!

Tudsz megosztani 3d modellt?
Nekem különösebb gondom eddig az alap képekkel nem volt, igaz nem is használok jelentős torzítású kamerákat.
Tapasztalatom és az eljárások ismerete alapján azt tudom mondani, hogy nem a 22 fokos képkészítés, hanem a megfelelő képek közti átfedés a fontos.

Üdv,
Fuhur

jony77
2016-12-15, 16:56
Nem tudom ,hogy kell megosztani,ebben tudnál segiteni?!Ahogy nézegettem a sketchfab-ra kell beregelni,és oda tudom feltölteni?
Én az itthon található kameráimat próbálgattam,melyikkel mit müvel!A 22fokot ,a honlapján olvastam,ha jól emlékszem!
A tapasztalataim: (hátha segít valakinek)
A szobai kevés fényt nem szereti!
A szembe fényt nagyon nem!
És a tárgyakon lévő fényvisszaverődéseket,megcsillanásokat sem!Pl sötét porcelán bögre éle megcsilllan,ott akkor csinál egy szép lyukat.
Sötét tárgyakat kevés fénnyel megint nem!
És még egy furcsaság fotóztam több tárgyat is asztalon,és az asztal lapjával szinte megeggyező magsságban lévő fotókat nem fogatta el?!(megkellett emelnem a tárgyat) Ezt sem értem miért?Túl nagy ,mély szögeket nem tudja kezelni?
Apropó javítani ki mivel szokott? Én most ismerkedem a zbrush-al.

fuhur
2016-12-23, 16:35
Jony77!
Nem nagyon volt időm, de most válaszolok. Szóval jól látod. A megosztáshoz a sketchfab jó megoldás. Regisztrálsz és ingyenesen feltölthetsz 3D modelleket. A linket meg itt közzé teszed.

fuhur
2016-12-23, 16:43
Sokan írták, meg mondogatják is a "tutit" arról, hogyan kell fotózni a 3D modellekhez. Kissé zavart már a dolog, de szerettem volna bizonyítható kísérlettel cáfolni a képekkel kapcsolatos elvárásokat. Most ez következik :)
Voltam a napokban a Mátrában és "véletlenül" volt nálam kopter. Jó ködös, felhős idő, naplemente előtt fél órával találtam egy kis turista pihenő házikót. Gyorsan fotóztam a kopterrel. Sok kép közül néhány, ami elég elrettentő. Van köztük életlen. Ennek oka a gyenge fény és a mozgás és van természetesen olyan, ahol nem a teljes épület, hanem annak csak egy részlete látszik. A képekkel nem manipuláltam. Ide csupán a felbontást csökkentettem, de a programnak ugyanezeket a képeket adtam oda.
Az eredményt itt nézhetitek meg:
https://skfb.ly/XXGu

jony77
2016-12-23, 18:06
Ez nagyon jó lett!Aligvárom ,én is kipróbáljam kopterről!

fuhur
2017-02-25, 14:56
Elkészült egy "mumusom". Négyszer mentem vissza fotózni és most is vannak vele bajaim, de már vállalható.
https://skfb.ly/66p6Z

Ez egy kis kápolna, aminek a kupolája tetszett meg. Egy oldalról egy fa is közel van hozzá, de nem ez okozta a gondot. A kupola rendre rossz lett. Vszont most sikerült egy olyan napot kifognom, hogy nem volt ugyan napsütés, de jó világos volt és a szél is alig fújt. Eddig épp a homogén megvilágítás hiányzott, ami most végre megvalósult.
Sajnos a kupola tetején a kereszt nem látszik, de többet nem megyek vissza :(
Maga a kápolna különben egész szépen sikerült. Részletessége, minősége szerintem jó lett.

relaxman
2017-02-25, 16:44
Gratula, tetszik! A kereszt titkára rá kell jönnünk.

Susitu1
2017-02-25, 20:16
Visonta bánya részlet

https://skfb.ly/66pyG

fuhur
2017-02-25, 20:25
Visonta bánya részlet

https://skfb.ly/66pyG

Nagyon jó! Tervezem már egy ideje én is ezt fotózni :)

relaxman
2017-02-25, 20:31
Jó részletes lett. Csak lenéző fotókból össze lehet ilyet rakni, vagy kell 45 fokos is?

Susitu1
2017-02-25, 21:27
Jó részletes lett. Csak lenéző fotókból össze lehet ilyet rakni, vagy kell 45 fokos is?

csak lefelé néző fotók, de a szoftver a lényeg inkább én pix4d-t használtam.

Susitu1
2017-03-16, 19:43
Kaptárkövek:
https://skfb.ly/6o7Cp
https://skfb.ly/6ooYV

még a fákat le kell szednem...

fuhur
2017-04-01, 21:52
Voltam fotózni a 8-as vonalán és hazafele megláttam ezt a romos épületet.
Volt még aksim. Igaz, hogy nagy volt a szél, de gondoltam ezt lefotózom. Előzőleg merevszárnyúval fotóztam a környéken. A szél kb. 30 km/h volt némi lökésekkel.
Az Inspire most is remekül repült és az eredmény alapján azt mondom: megérte :)
Itt lehet körbenézni :)
https://skfb.ly/6prtY

fuhur
2017-06-03, 12:54
Itt a nyár, lehet menni fotózgatni :)
Ennél a templomromnál arra voltam kíváncsi, hogy a belsejét mennyire tudom "összehozni". Azért elárulom, hogy benne nem repült az Inspire :) Csak felülről "kukkantottam" bele és természetesen alulról, de akkor kézben volt a masina.

Ez lett belőle:
https://skfb.ly/6rLUn

Szerintem vállalható :)

Egy kép kívülről és egy belülről:

cowboy
2017-06-22, 13:11
Van a 3D fényképezésnek egy másfajta módszere is. Azzal ugyan nem lehet körbejárható képeket készíteni, mert másról szól
Lightfield technikának hívják.

relaxman
2017-06-30, 08:05
yes, but "This is not the topic of stereo images." :)

fuhur
2018-01-16, 22:38
Úgy fest, a téma kissé elhalt.
Megpróbálom felhozni.

Így látná a kígyó a meleg vizű patakot ha tudna repülni! :)
Értelem szerűen az első egy hagyományos 3D modell fotója, a második ugyanennek a hőképe. Természetesen ez is 3D-ben.

Hamarosan feltöltöm a modelleket a Sketchfab-ba, hogy lehessen nézegetni.

Krisz22
2018-01-17, 18:20
Hozok én is...:)

https://www.altizure.com/project/5a2812574e790c454ec4ffe0/model

fuhur
2018-01-17, 20:04
Szép! Mivel készült?

fuhur
2018-01-17, 20:10
Szóval a 3D modellek:

https://skfb.ly/6vPwR

Ez itt RGB, azaz hagyományos fotókból készült. Meleg a víz (15-17 fokos) de ez nem látszik. Kissé havas a part (-1 fok körül volt a levegő). Talán abból sejthető, hogy meleg, mert szépen zöldell benne a hínár meg a békalencse. És a békák is brekegtek, de ezt a képen nem lehet hallani :)

https://skfb.ly/6vPwV

Ez pedig ugyanannak a patakrésznek a hőképéből összeállított 3D modell. Minél sárgább, annál melegebb. Jól látható a patak szabad vízfelülete. Ezek a legmelegebb foltok. A többi patakrész hínárral fedett (ezt az RGB képen jól le lehet ellenőrizni) ezért némiképp hidegebb. Értelem szerűen a gát a leghidegebb. Ez sötét lila.

fuhur
2018-01-17, 20:17
Elfelejtettem még hozzátenni, hogy ezeket a régi Phantom 2-vel készítettem :)

Krisz22
2018-01-17, 20:41
P4p.

Giggino
2018-07-13, 21:22
Első bátortalan próbálkozás...

https://sketchfab.com/models/bc10cbc50dae4975ae7fdc40027918a0

fuhur
2018-08-01, 00:04
Nem rossz ez :)

fuhur
2018-08-01, 00:10
Csak azért teszem fel ezt a kis templomot, mert ezt most MAVIC-al készítettem. Ez Horvátországban van és mintha kimondottan drónos fotózáshoz építették volna :) Egy kis dombon áll és semmiféle bozót nem takarja.

Érdekesség, hogy ha nem is százával, de a fényképezés alatt mindig volt nézelődő és ez a képeken is megjelenik. Arra gondolta, hogy majd otthon szorgos munkával kiszedem őket, de nem volt rá szükség. Az Agiszoft megoldotta :)

https://skfb.ly/6AEPx

Giggino
2018-08-01, 09:32
Csak azért teszem fel ezt a kis templomot, mert ezt most MAVIC-al készítettem. Ez Horvátországban van és mintha kimondottan drónos fotózáshoz építették volna :) Egy kis dombon áll és semmiféle bozót nem takarja.

Érdekesség, hogy ha nem is százával, de a fényképezés alatt mindig volt nézelődő és ez a képeken is megjelenik. Arra gondolta, hogy majd otthon szorgos munkával kiszedem őket, de nem volt rá szükség. Az Agiszoft megoldotta :)

https://skfb.ly/6AEPx

Ez nagyon profi lett! :-)

Kíváncsi lennék az egyes lépések beállításaira, ha nem képez titkot! ;-)
Nem olyan régen vágtam bele én is a "3D-s fotózásba", és érdekelnének a tapasztalatok.
Írtam neked privátban is, de azok a problémák részben megoldódtak, más részüket pedig egy nagyarányú memóriafejlesztés fogja talán...

A nézelődők eltüntetését én is nagy örömmel tapasztaltam:
Itt kb. 30 látogató volt jelen.
https://skfb.ly/6AsYQ

fuhur
2018-08-01, 10:07
Ez nagyon profi lett! :-)

Kíváncsi lennék az egyes lépések beállításaira, ha nem képez titkot! ;-)
Nem olyan régen vágtam bele én is a "3D-s fotózásba", és érdekelnének a tapasztalatok.
Írtam neked privátban is, de azok a problémák részben megoldódtak, más részüket pedig egy nagyarányú memóriafejlesztés fogja talán...

A nézelődők eltüntetését én is nagy örömmel tapasztaltam:
Itt kb. 30 látogató volt jelen.
https://skfb.ly/6AsYQ

Alapvetően a "nyers" képek minőségétől függ az eredmény. Arra kell törekedni, hogy a témát minél részletesebben és sok irányból, nagy átfedésekkel fotózd.
Most bővebben nem tudok írni mert úton vagyok....

Te mivel fotózol?

Giggino
2018-08-01, 10:28
Egy DJI Phantom 3 Standard -et használok, szerintem nem rossz a képek minősége.
A várat nagy átfedésekkel több sávban kb. 20. méter magasból fotóztam, valamint egy kb. 30 méter sugarú kör kerületéről a várat középre pozícionálva 1 m/s kerületi sebességgel kb. 2 másodpercenként.
Összesen 135 db 12MP felbontású képből indultam.

De a gépem csak 8GB memóriával rendelkezik, ami a Workflow egyes fázisaiban csak alacsony minőségre volt elég.
A próbálkozásaim nagyrészében "Not enough memory!" üzenetet kaptam...

fuhur
2018-08-02, 00:47
Nos igen, akkor a memória hiány a legnagyobb problémád. Amiket én felteszek zömmel "Medium" feldolgozással készültek minden fázisban. Ehhez nekem 16 GB memória kell. Ezzel a géppel "High" feldolgozást memóriahiány miatt nem tudok általában készíteni. Nekem a gépben van még egy Geforce GTX GPU is ami a feldolgozás sebességére hat igazán jótékonyan. Jobb minőséghez 64 GB ramos gépet használok, de az már elég speckó dolog.

fuhur
2018-08-02, 00:52
Igencsak szeles napom volt de a látvány magért beszél. Ezt a partot mindenképp le kellett fotóznom. Pedig a kis Mavicra rossz volt nézni. Jó ferdén lebegett és írta is szorgosan, hogy erős a szél. Dehát a képeket kell nézni nem a multikopternt, nem igaz!? :)

Szóval egy kis partszakasz:

https://skfb.ly/6AFFP

A képen a part egy nagyobb részlete látható, hogy nagyobb legyen a kedv a 3D modellt is megnézni:)

Giggino
2018-08-13, 09:24
Fantasztikusan jó lett...
Ez a 16GB-os géppel készült?
Azt hiszem nekem a memória bővítésig fölösleges is erőltetnem a dolgokat, mert ilyen modellt, és ilyen textúrát esélytelen generálni...

A múlt héten a Brac szigeten készítettem néhány panorámához képeket hasonlóan szeles időben, a feldolgozás még várat magára... de az már egy másik topik (és sajnos az is elég halott)
Egyenlőre ezzel vigasztalódom... ;-)
(A Google maps -on az utcaképeknél Sutivan kikötőjében láthatsz egy tavalyit.)

fuhur
2018-08-14, 11:29
Fantasztikusan jó lett...
Ez a 16GB-os géppel készült?
Azt hiszem nekem a memória bővítésig fölösleges is erőltetnem a dolgokat, mert ilyen modellt, és ilyen textúrát esélytelen generálni...

A múlt héten a Brac szigeten készítettem néhány panorámához képeket hasonlóan szeles időben, a feldolgozás még várat magára... de az már egy másik topik (és sajnos az is elég halott)
Egyenlőre ezzel vigasztalódom... ;-)
(A Google maps -on az utcaképeknél Sutivan kikötőjében láthatsz egy tavalyit.)

Igen, amiket felteszek azok mind a laptopommal készülnek. Azért is vettem ezt a laptopot, hogy utazásokkor azonnal megnézhessem, hogy a fotók jók lettek-e. Így van rá esély, hogy újra fotózzak, ha kell. Általában a felbontás a megosztáshoz elegendő is.

Ebben a tengerparti dologban engem az érdekelt, hogy vízfelületet hogyan tud a program összerakni. Elvileg persze sehogy, de mivel szép átlátszó a fenéken lévő kövek alapján lehet egy felületet generálni arra pedig a textúrázás során a vizes kép kerül rá. Nem olyan szép, mint a "nyers" képeken, de szerintem egész jó lett.

Mellesleg nekem a Salgói-vár modelled tetszett. Nyilván lehetne részletesebb, de elég nagy terület és így már látványos. Párszor az ősszel menni fogok Salgótarjánba. Már "szemeztem" a várral. Valahogy kocsival meg lehet közelíteni?

Ami a szeles időt illeti. Meglepődtem, hogy ez a kis gép mennyire szélálló. Van Inspire-m, vannak Phantomjaim de talán a Mavic a legkompaktabb és szélállóbb. Persze erre nem lehet szerelni semmit, így a többire is szükségem van, de utazáshoz, élmény fotózáshoz szerintem tökéletes.

Giggino
2018-08-14, 13:49
Köszönöm a biztatást, a modellel kapcsolatban... :-)

Az alábbi linken található parkolóból kb. 400m sétával (a vége kicsit kaptatós) eléred a várat.

https://www.google.hu/maps/place/48%C2%B008'38.9%22N+19%C2%B051'14.3%22E/@48.1441496,19.8517933,690m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d48.1 441459!4d19.8539816

Ha 200m után letérsz balra, akkor további 200m sétával a Boszorkánykő bazaltkúpjához jutsz, ami szintén egy nagyon jó téma.
Jól jelzett, és kitáblázott útvonalak, eltévedni lehetetlen.
De ha már erre jársz, a Somoskői várat sem szabad kihagyni!

fuhur
2018-08-14, 21:24
Köszönöm a biztatást, a modellel kapcsolatban... :-)

Az alábbi linken található parkolóból kb. 400m sétával (a vége kicsit kaptatós) eléred a várat.

https://www.google.hu/maps/place/48%C2%B008'38.9%22N+19%C2%B051'14.3%22E/@48.1441496,19.8517933,690m/data=!3m2!1e3!4b1!4m6!3m5!1s0x0:0x0!7e2!8m2!3d48.1 441459!4d19.8539816

Ha 200m után letérsz balra, akkor további 200m sétával a Boszorkánykő bazaltkúpjához jutsz, ami szintén egy nagyon jó téma.
Jól jelzett, és kitáblázott útvonalak, eltévedni lehetetlen.
De ha már erre jársz, a Somoskői várat sem szabad kihagyni!

Köszi az infókat. Sok időm nem lesz, de remélem ez a kis kirándulás belefér majd. :)
Most épp a Balcsin készítettem egy fotót.

Ez a templomrom Révfülöpön található:
https://sketchfab.com/models/e05a3169d4ab414b85c1f67df42236f3

fuhur
2018-08-14, 21:26
Még azt akartam kérdezni, hogy a várat egy magasságról fotóztad? Használtál valami automatikus repülést vagy kézzel repítetted végig a Phantomot? Salgó Váráról beszélek :)

Giggino
2018-08-17, 22:25
Valahogy sejtettem, hogy a Salgói várat kérdezed... :-)

Kb 20 méter magasból, nagy átfedéssel több sávban készítettem 90 fokos szögben képeket.
Ehhez nem használtam automatikát, a képernyő rácsokhoz igazítottam.
Igaz a Litchi -ben (azt használom minden repülésnél) próbáltam készíteni waypoint módban egy rácsot, de végül nem használtam, mert túl kicsi volt térkép felbontása.
Majd hasonló magasságból központi torony középponttal egy 30m sugarú körben végeztem Orbit módú repülést ( ez ua mint a DJI Go-ban a POI) 1 m/s kerületi sebességgel. Így kb. 2 másodpercenként szintén készítettem képeket egy teljes körben. Így lett összesen 135 kép.

Giggino
2018-09-03, 11:30
Még azt akartam kérdezni, hogy a várat egy magasságról fotóztad? Használtál valami automatikus repülést vagy kézzel repítetted végig a Phantomot? Salgó Váráról beszélek :)

Szia!

Tudnál egy E-mail címet adni, lenne néhány privát kérdésem.
Az enyém: csongi.peti@gmail.com
Köszi előre is!

Üdv:Péter

Oerdescu
2018-09-03, 12:28
Sziasztok

Véletlenül kattintottam a topikra, de nem tettem rosszul. Az általatok taglalt technikát eddig még csak nem is ismertem, de nagyon tetszik. Nekem kevés a technikám ehhez, de legalább követem a ti munkáitokat. :)

Üdv;
Dani

fuhur
2018-09-03, 22:40
Sziasztok

Véletlenül kattintottam a topikra, de nem tettem rosszul. Az általatok taglalt technikát eddig még csak nem is ismertem, de nagyon tetszik. Nekem kevés a technikám ehhez, de legalább követem a ti munkáitokat. :)

Üdv;
Dani

Nem feltétlenül kell drága dolog hozzá. Ki lehet próbálni a dolgot demó programokkal mobiltelefonos képeken is.

Oerdescu
2018-09-06, 20:17
Ja, nem is a technikai részétől tartok. Régebben komolyan foglalkoztam fotózással, csak félek még egy plusz hobbi már sok lenne. :) Így is van elég... :D

fuhur
2018-09-08, 11:59
Nem bírtam magammal. Tudtam, hogy a gépem kevés lesz hozzá, de elkészítettem alacsony minőségben a Salgói vár 3D modelljét.
Ahhoz képest, hogy gyenge minőség meglepően elfogadható lett.

Jövő héten felteszem a képeket (608 darab :) ) a nagy gépre és elindítom rajta közepes minőségben a 3D rekonstrukciót.

Szerencsém volt tegnap. Az idő is szép volt, szél se nagyon fújt. Csak az a nyavalyás tériszonyom ne lenne... :(
Mellesleg érdekes volt, hogy nehezen indult a felszállás. Látszólag minden OK, mégis a levegőben nem indult el először a programozott repülés. Aztán a következő próbálkozásnál GPS hibát jelzett majd a harmadik nekifutásnál távirányítási problémát. Végül azért sikerült minden :)

Remélem többször lesz még alkalmam a környéken fotózgatni. Igazán szép hely!

Oerdescu
2018-09-08, 21:11
Fuhur

Várom az eredményt. :)

Giggino
2018-09-10, 13:32
Sikerült újraszámoltatni a 135 képből, kicsivel magasabb beállításokkal, valamivel jobb lett.
https://skfb.ly/6BtRO

Én is kíváncsian várom a végleges modelled, a kép alapján nagyon ígéretes.

Ahogy kinn a várnál is említettem nekem a P3S el sem indult a toronyban compass hiba miatt. Az udvarban indítottam.

Kipróbáltam volna én is Pix4D Capture-t. Letöltöttem, létrehoztam az account -ot, aktiváltam a 15 napos trial verziót.
Kiválasztottam a drón típust, de nem csatlakozott. Többszöri újraindítás után sem.
A trékép megjelent, rá tudtam illeszteni a rácsot, de ha a kamerát választottam nem volt kép. A Start-ot választva pedig a Next szürke volt.
Csak a Cancel lehetőség maradt. Azért még küzdök vele...

Utánanéztem a Litchi útvonal szerkesztőjének:
Bármilyen magasságot választhatsz, még negatívot is.
Tehát ha egy toronyház tetejéről indítod, az alsóbb emeleteken is körbe tudod programozottan repülni.

Ez a Webfelülete az útvonal szerkesztónek
https://flylitchi.com/hub
De telefonon, tableten magában a Litchi -ben is el tudod végezni.

fuhur
2018-09-11, 22:52
Nos elkészült a közepes minőségű rekonstrukció.
Kellett rajta dolgozgatni (volt sok rossz pont a felhőben amiket törölgetni kellett) de végül egész tűrhető lett. A baj, hogy a modell 202 Mega, amit a Sketchfabra nem tudok feltölteni (50 Megás lehet a legnagyobb az ingyenes regisztráltaknak).
Így most magam nézegetem :(

Giggiano!
A Pix4d trial csak annyi jelent, hogy a feldolgozást engedi 15 napig. Az útvonalrepülés szabadon használható. Én almás gépen használom (utálom, de itt sajna a legjobb), ott nem volt különösebb gondom vele. Össze tud akadni a Go4-al, de ha a taszklistából kilököm, akkor megy szépen a Pix4D.

A Litchit megnéztem. Még ismerkedek vele. Macerásnak érzem a kijelölt terület végigfotózását. Valahogy a Pix4D-ben ez nagyon egyszerű itt meg nem jöttem rá az igazi megoldásra. Mert ügye az, hogy minden fényképezési pontot egy-egy sarokponttal jelöljek ki kissé lehangolónak tűnik.

Az új modelled (vár) egész jó lett! :)

fuhur
2018-09-12, 12:17
Itt egy képernyőfotó a vár 3D modelljéről:

fuhur
2018-09-13, 19:41
Nem hagyott nyugodni a dolog. Addig vagdostam a modell széleit meg játszottam a felbontással, míg végül feltölthető méretűvé zsugorodott az anyag.

Salgói vár:

https://skfb.ly/6BBSJ

Volt már jobban sikerült modellem is, de azért vállalható. Távolról, sötétben .... egész jó :)

Giggino
2018-09-13, 22:13
Így elsőre közel a tökéleteshez... ;-)
A boltívhez vezető lépcsőn látszik igazán a különbség!
És persze a textúrán... no meg a többin...

A Litchi Waypoint módja végül is nem erre lett kitalálva.
Bár sok türelemmel elkészíthető benne a rács.
Előnye, hogy a rács minden egyes pontja külön konfigurálható.
Hátránya, hogy a rács minden egyes pontját külön kell konfigurálni... :-D
Ha kimegy az adó hatótávjából, akkor is berepüli a tervezett utat.

Ahogy ma utánanéztam, a PIX4D capture -hoz az androidon kell egy Ctrl-DJI nevű app, anélkül nem csatlakozik.
Holnap kipróbálom.

Ma voltam kinn a Somoskői Várban terepszemlén, és egy 174 képes sorozatot készítettem is.
Megnézem mi lesz belőle...

Giggino
2018-09-14, 09:54
Az éjszaka el is készült a modell, medium minőségben.
https://skfb.ly/6BCyR
Az én szintemen "vállalható" :-)

fuhur
2018-09-14, 20:05
Az éjszaka el is készült a modell, medium minőségben.
https://skfb.ly/6BCyR
Az én szintemen "vállalható" :-)

Ez igen! Gratulálok!!!
Nem szólt senki? Csak odamentél, kipakoltál és repítettél?

Giggino
2018-09-15, 10:27
Köszönöm szépen! Bár minőségben még nagyon távol van a Te "butított" Salgói vár modelledtől...
Közben elkészítettem 3 textúrával (a csatolt képen) - az azért még sokat dobott a megjelenítés minőségén ( a Te modelled "More Model Information" -jéből ellesve...)

Nem tették szóvá, sőt az oldalsó bástyán még egy asztal is a rendelkezésre állt az összeszereléshez.
Mióta utoljára voltam 1-ről 1.5 Euróra nőtt a belépő ára... ;-)

fuhur
2018-09-15, 11:13
Igen, a Sketcfab-ban lehet (sőt kell is) játszani a beállításokkal. Nekem az a tapasztalatom, hogy legjobban az Agisoftban néz ki a modell. Ezt követően a Meshlab-ban (itt be kell kapcsolni a virtuális megvilágítást) ahol ellenőrizni szoktam, hogy jól exportáltam-e mindent és a leggyengébb a Skethfab-ban. Magyarázom a bizonyítványom :))

A Somoskői várhoz hogyan mentél? Nekem a Google Maps az utolsó szakaszra valami gyaloglást tervez ami nem feltétlenül baj, de egyben a határátkelés is a gyalogos szakaszon van. Biztos jó az úgy? Csak mert a következő salgótarjáni látogatásomba megpróbálom betervezni ezt a várat is. Eredetileg nem erőltettem magamban de látva a modelledet nekem is kell! :)

Giggino
2018-09-15, 16:40
A Petőfi kunyhóval szemben álltam meg. Itt kiszélesedik az út, kb. 3 autó tud parkolni.
https://www.google.hu/maps/dir/48.1708137,19.8560135//@48.1701718,19.8558492,541m/data=!3m1!1e3
De ha ez foglalt lenne továbbhaladsz balra, és kb. 50 méterre a Bazalt Panzió parkolójában biztosan lesz hely.
A Petőfi kunyhótól egy szélesebb, köves ösvény vezet a várhoz, nem lehet eltéveszteni. Az ösvény átmegy a határon, de ezt csak a határkövekből fogod érzékelni.
A vár be(fel)járata mellett van egy házikó - ez a modellen is látszik - ott lehet a belépőt megvenni.
Ha nem mész föl a várba, hanem továbbhaladsz az ösvényen, kb. 80 méterre találod a bazaltorgonákat. Azt sem szabad kihagyni.

Giggino
2018-10-10, 16:33
Készült egy új modell...
https://skfb.ly/6C6SP

Sajnos a vízfelület a tükröződés miatt nem az igazi..
Erre majd ki kell találni valamit...
Arra gondoltam először, hogy Blender -rel, vagy valami hasonló 3D-s modellezővel készítek normális vízfelületet, és azt túrom bele.
Vagy pedig a fotókon a tükröződő részek helyett valami általános vízfelületi textúrát használok.
Ez utóbbi talán azért is lenne ésszerűbb mert a part közelében a kövek és a vízinövények miatt nincs gond.

fuhur
2018-10-11, 14:32
Látom keresed a kihívásokat :) Szerintem egész jó lett. A vz megoldásodra kíváncsi leszek.
Én most a Világ másik felén vagyok és mindjárt fel is teszek egy kis modellt :))

fuhur
2018-10-11, 14:38
No szóval. Azért vettem a Mavic-et, hogy ha utazok vihessem magammal. Vittem is, bár úgy fest ez a drón cipelés még nincs igazán kidolgozva.
Kezdődött, hogy Ferihegyen nem engedték kézi poggyászba vinni. Akármilyen kicsi, akkor is bőrönd. Betúrtam a bőröndbe. csakhogy két átszállással repültem és az út utolsó szakaszában meg azt mondták, hogy a bőröndbe semmiféle aksi nem lehet. Se tartalék se a készülék sajátja... laptopé sem, fényképezőé sem.... semmi sem. Csomagolás újra. Mindenesetre ideértem japánba és találtam az egyik parkban ezt a kis pihenőt:

https://skfb.ly/6CoUq

Most még vár rám a hazaút :(

bla
2018-10-11, 14:42
Lisztferihegy oldalán is ott van valahol: gép feladva, akku kézipoggyászban.

fuhur
2018-10-11, 14:58
Lisztferihegy oldalán is ott van valahol: gép feladva, akku kézipoggyászban.

Ennyire azért nem kerek a dolog.
Mondjuk 2 hónapja még simán felengedték. Ez nem egy bőrönd, hanem a vállamon lógó kis táska, mint egy fényképezőgép.

Aztán meg a távirányítójából nem is tudom az aksit kivenni, de bőröndbe kell rakni...
Továbbá egy rakat reptéren (értelem szerűen külföld) senkit sem érdekel, hogy hol viszed.

bla
2018-10-14, 11:50
https://www.bud.hu/utazas/tippek_es_ajanlatok/gyakran_ismetelt_kerdesek/gyakran_ismetelt_kerdesek/dronok_szallitasaval_kapcsolatos_tudnivalok

fuhur
2018-10-14, 12:16
https://www.bud.hu/utazas/tippek_es_ajanlatok/gyakran_ismetelt_kerdesek/gyakran_ismetelt_kerdesek/dronok_szallitasaval_kapcsolatos_tudnivalok

Igen, köszönöm a linket.
Egy kis fűszerezés az egységes szabályozásokhoz:

Japánban a drón egy kicsit sem érdekelt senkit. Még a palack vizet is felengedték. Pedig kérdeztem, hogy a kezemben szorongatott palackot hol dobhatnám ki mire mondták, hogy nem kell. Aztán hajlongva elnézést kért, hogy neki ezt a palackot egy kötyübe be kell tenni, majd mikor az jelezte, hogy OK akkor megont hajlongva és mosolyogva vissza adta és jó repülést kívánt.

Frankfurtban pedig még a tabot is kivetették a tokjából. Pedig tranzit voltam, tehát nem volt alkalmam egy útba eső fegyverboltban kézigránátot vásárolni. :(

No de a lényeg, hogy a kis Mavic sértetlenül megjárta az utat és tudtam is kint használni :)

És bár nem különösebben érdekes, de számomra mégiscsak emlék a japánban készült 3D modellem, aminek nagyon örülök :)

https://skfb.ly/6CoUq

Woody
2018-10-14, 14:30
Ez de klassz! :eek:

Giggino
2018-10-14, 20:22
Nagyon tetszik!
Különösen ami a tető alatt van...
:-)

fuhur
2018-10-14, 21:09
Nagyon tetszik!
Különösen ami a tető alatt van...
:-)

Jó a lényeglátásod!:)
Maga az épület fotózása nem volt kritikus eltekintve attól, hogy egy oldalról volt néhány közeli fenyő és arról óriás (nekem óriások voltak, de természetesen igazából nem) pókok lógtak le. Attól tartottam, hogy a kis Mavic ledarálja és lezuhan, ráadásul csupa "póklé" lesz, amit még le is kell takarítanom :)

A belsejével viszont tényleg küzdöttem. Volt megvilágítási gondom is és sajnos betekintési gondjaim is voltak. A Mavic kameráját nem lehet annyira felfele emelni, mint az Inspire kamerát így aztán sokat bénáztam mire sikerült valami. Ez sem az igazi, de azért elég jó :)

fuhur
2019-01-06, 20:13
Már volt hasonló kísérletem ami egy meleg vizű patak 3D hőképének elkészítését jelentette, de most egy kis házikó 3D hőképét is sikerült elkészítenem.

https://skfb.ly/6FVxw

Sajna a ház nem volt fűtve, így a nap és a környezeti hősugárzás határozta meg a hőképet, de nekem így is tetszik.

fuhur
2019-01-19, 20:28
Csak egy kicsit játszottam a hőkamerával meg a 3D képalkotással :)

fuhur
2019-05-11, 21:27
Bár kevesen járnak erre, azért ide teszek egy linket.

https://skfb.ly/6K9ON

Most fotóztam Szlovákiában ezt a kis templomot Mavic pro kopteremmel.

Giggino
2019-05-11, 22:53
A szokások igényes munka...
És a kereszt is tökéletes... ;-)

Egyenlőre más projekteken dolgozom, de tervben van a nyárra 1-2 3D-s modell is!

fuhur
2019-05-12, 01:44
Köszi az elismerést! :)
A kereszt még nem az igazi, de itt új módszert próbáltam ki. Magát a keresztet -mert az eredeti rekonstrukcióban nagyon gyenge lett- külön megpróbáltam az Agisofttal megcsinálni. Kiválogattam azokat a képeket amiken látható és abból csináltam csak a keresztet majd a két modell egyesítettem.

Most van beszerzés alatt egy másik progi ami szintén tud 3D modellt készíteni képekből. Ha meg lesz, megpróbálok egy meglévő modellt azzal is létrehozni. Hátha jobban fogja tudni.... ;)

Látom, hogy vettél új koptert. Azzal tudsz ilyesmiket készíteni majd? Vagy már próbáltad is?

Giggino
2019-05-13, 09:52
Régebben én is tettem kísérleteket objektumok egyes részeinek részletesebb kidolgozására, de én egy modellen belül gondolkodtam.
A két modellt is az Agisoft-tal egyesítetted, vagy más 3D alkalmazást használtál?
Annó Blender -rel próbáltam Agisoft által készített modellt átalakítani 3D-s nyomtatáshoz.
Nem egyszerű feladat, mert az Agisoft óriási mennyiségű pontot generál...

Az új quad -dal egyenlőre még csak ismerkedési fázisban vagyok, de az eddigi eredmények biztatóak.

fuhur
2019-07-31, 11:01
Már nagyon nem bírtam magammal. Készítettem "csak úgy" ezt a modellt:
https://skfb.ly/6MtEI
Ez Csabdiban található. Sajnos egy hihetetlenül ronda színpadot építettek a rom mellé, amit nemigen tudtam eltüntetni. Ezért a torony melletti rész elég csúnya lett. Ezzel együtt a modell elfogadható lett.

Oerdescu
2019-07-31, 18:05
Nekem tetszik. Ha a színpad-témát nem írod, nekem fel sem tűnt volna. :)

Giggino
2019-07-31, 23:14
Már nagyon nem bírtam magammal. Készítettem "csak úgy" ezt a modellt:
https://skfb.ly/6MtEI
Ez Csabdiban található. Sajnos egy hihetetlenül ronda színpadot építettek a rom mellé, amit nemigen tudtam eltüntetni. Ezért a torony melletti rész elég csúnya lett. Ezzel együtt a modell elfogadható lett.

Nagyon tetszik... De hát nem várhattunk mást... ;-)
Profiktól minőséget... ;-)

Már eltelt a nyár kétharmada, és nem tudom mikor jutok el addig, hogy végre én is nekiállhassak egy modellnek...
:-(
Már eltelt a nyár kétharmada

fuhur
2019-08-01, 00:15
Köszönöm az elismerést. Az a nyeszlett színpad nagyon bánt.... Az összhatás is jobb lett volna, mert akkor abba az irányba is meglenne a fű, másrészt az alapba nem rondított volna bele... :(

A nyarat meg ne is említsd. Rendeltem még tavasszal vagy kicsivel előtte egy progit ami térfogatot is mér meg szintvonalas rajzokat is készít meg sok mindent tud amit az Agisoft nem. De közbesz! Amúgy meg őszig informatikai beszerzés stop van :((( Kérdés, hogy egyáltalán lesz-e belőle valami is :(

Voltam Moszkvába. Vittem magammal a Mavic-ot. .... Csak azt :( A töltő itthon maradt :(

Repülni se volt időm. Alig van másfél órám. Persze tudom, hogy ez másféllel több, mint sok másnak a saját repülőjével repült ideje, de akkor is tragikusan kevés. Kb évi 30-nak kellene lennie.

És ahogy mondtad: már a nyár kétharmada elmúlt.

De nézzük a jó oldalát: van még a nyárból egy hónap!

Oerdescu
2019-08-02, 09:25
Bizakodásra adhat okot, hogy az utóbbi években hosszú és nagyon szép őszök voltak. Októberben még remek idő volt tavaly is, sőt én november 3-án még motortúrán voltam, mert 15-16 C volt napközben.

Repülni tehát még lehet, hogy 3 hónapunk is van. :)

fuhur
2019-08-04, 22:44
Fő az optimizmus :)
Ma javítottam a repült időmön. Sikerült egy egészséges órát a környékünkön "bóklásznom" :))
És ahogy mondod: az október-november is jó lehet...
És bár holnap be kell mennem a "dolgozdába" bár szabin vagyok, de éppen ezzel az indokkal motorral megyek. Nem leszek üde és frissen vasalt, de valami jó nekem is jusson :)

Oerdescu
2019-08-05, 11:28
Helyes, tégy úgy, ha már muszály bemenni. :)
Nálam a motorozás mindig a full-kikapcsolódást jelenti, ezért jó, hogy ősszel is lehet motorozni.

…illetve repülni! (Hogy ne legyen teljesen off-topic :) )

fuhur
2019-08-10, 19:19
Lett egy szigetem! :)

Horvátországban az Adrián egy kis sziget közelében strandoltunk. Már több ízben gondolkoztam azon, hogy egy 3D sziget modell jól jönne de eddig erre nem volt lehetőségem. Most a strandhoz közeli lakatlan kis sziget szinte kínálta magát :)

A csatolt képen látszik a sziget és egy "vonalzó" is ami a starthely és a sziget közti távolságot mutatja.

A modell itt látható:
https://skfb.ly/6MCEq

Két repülésből keresztül-kasul berepültem a szigetet. 535 kép készült. Ezekből generáltam a 3D modellt.

Giggino
2019-08-12, 18:17
Szintén Horvátországból, a Brac-szigetről:
Ez már a Fimi X8 SE-vel

https://skfb.ly/6MDTL

Sajnos a harangot és környékét nem tudtam jobban kifotózni.
Nagy szél volt, és szűkös terület.
A templom a falucska egy pici terének közepén áll, épületekkel, fákkal körülvéve, és vezetékekkel átszőve...

fuhur
2019-08-12, 23:14
:) szóval nyaralni is viszed a cuccot. Üdv az elmeháborodottak klubjában! ;) A feldolgozást utólag otthon vagy azt is helyben csinálod?

Mit szóltak a faluban a drónozásra? Én ettől mindig tartok.

Különben a templom szerintem jól sikerült! Gratulálok hozzá!

Giggino
2019-08-13, 09:00
:) szóval nyaralni is viszed a cuccot. Üdv az elmeháborodottak klubjában! ;) A feldolgozást utólag otthon vagy azt is helyben csinálod?

Mit szóltak a faluban a drónozásra? Én ettől mindig tartok.

Különben a templom szerintem jól sikerült! Gratulálok hozzá!

Vagyunk egy páran... :)

Köszönöm az elismerést, bár nálam rezgett a léc.
Ha nem 9 hónapja töltöttem volna fel az utolsó modellt, akkor ezt így nem kerül ki.

Sajnos megfelelő eszköz hiányában, csak otthon tudom feldolgozni az anyagot.
Pedig most sem lett volna rossz visszamenni, és készíteni még néhány fotót a harang környékéről.
Így rengeteg utómunka kellett, hogy legalább ilyen legyen.

A faluban kb. 2 percig volt érdekes, megkérdezték milyen magasra és messzire megy, aztán ment mindenki a dolgára.
Gyanítom nem mindenhol ilyen a hozzáállás.

Giggino
2019-08-13, 09:09
Lett egy szigetem! :)

Horvátországban az Adrián egy kis sziget közelében strandoltunk. Már több ízben gondolkoztam azon, hogy egy 3D sziget modell jól jönne de eddig erre nem volt lehetőségem. Most a strandhoz közeli lakatlan kis sziget szinte kínálta magát :)

A csatolt képen látszik a sziget és egy "vonalzó" is ami a starthely és a sziget közti távolságot mutatja.

A modell itt látható:
https://skfb.ly/6MCEq

Két repülésből keresztül-kasul berepültem a szigetet. 535 kép készült. Ezekből generáltam a 3D modellt.

A berepüléshez a Pix4DCapture-t használtad?

fuhur
2019-08-13, 09:36
A berepüléshez a Pix4DCapture-t használtad?

Igen. Út széléről indítottam, 60 méterrel a starthely felett végigpásztázta a szigetet. Muszáj volt, mert én szemmel már nem láttam a masinát.
Kicsit tartottam attól, hogy valaki odajön és kérdőre von, de csak egy autós dudált rám. Az is egy Olasz és vigyorogva tetszését fejezte ki :)

Majd teszek fel a küldetésről Pix4D Capture képernyőfotót...

tom95ster01
2019-08-14, 18:32
Sziasztok! Csorna térségéből keresnék pilótát Dji géppel. Ha lehet priviben kérem jelentkezni, lenne egy feladat és segítséget keresek, természetesen nem ingyen. Nem tudom ennek a posztnak hol az igazi helye, ebbe is kérnék segítséget, köszi!
Tom

Tapatalkkal küldve az én SM-N950F eszközömről

fuhur
2019-08-16, 20:19
Volt egy kis kirándulás is a környéken (autóval 1 óra :) ). Ezt a gyönyörű helyet látogattuk meg:
https://skfb.ly/6MI6I

Ez a Sopot vízesés ami a környék legmagasabb (30 méter) vízesése. Itt még a biztonság mindenféle formája várat magára, így a szikla pereménél sincs korlát. Viszont a fotózás szempontjából jól jött ;) . "Életem kockáztatásával" lemásztam a katlan aljába. Legyőztem az iszonyatos tériszonyomat, mert a látványért mindent! ;)

fuhur
2019-08-20, 12:49
És végül a horvátországi kiruccanás utolsó trófeája:
https://skfb.ly/6MKZx

Ez a templom az Isztriai félszigeten, Barban településen található.
Nagy kihívást jelentett megint a templom keresztje, de azt hiszem találtam egy általánosan használható megoldást. A keresztet úgy készítettem, hogy létrehoztam egy második munkamenetet. Itt kiválogattam azokat a képeket amelyek egyáltalán tartalmazzák a kereszt és ultra nagy felbontással csak a keresztet rekonstruáltam. Ezt követően a két munkamenet modelljét (kereszt és a kereszt nélküli templom) egyesítettem.

Giggino
2019-08-20, 13:25
És végül a horvátországi kiruccanás utolsó trófeája:
https://skfb.ly/6MKZx

Ez a templom az Isztriai félszigeten, Barban településen található.
Nagy kihívást jelentett megint a templom keresztje, de azt hiszem találtam egy általánosan használható megoldást. A keresztet úgy készítettem, hogy létrehoztam egy második munkamenetet. Itt kiválogattam azokat a képeket amelyek egyáltalán tartalmazzák a kereszt és ultra nagy felbontással csak a keresztet rekonstruáltam. Ezt követően a két munkamenet modelljét (kereszt és a kereszt nélküli templom) egyesítettem.

Gratulálok!
És még a kereszt is rendben van... :D

A Photoscan különböző forrásokból származó képeket is képes feldolgozni?
Mondjuk a drón képek mellett néhány normál fényképezőgépből származó (azonos felbontású) fotóra gondolok.

fuhur
2019-08-20, 14:17
Gratulálok!
És még a kereszt is rendben van... :D

A Photoscan különböző forrásokból származó képeket is képes feldolgozni?
Mondjuk a drón képek mellett néhány normál fényképezőgépből származó (azonos felbontású) fotóra gondolok.

Régebben próbáltam, de emlékeim szerint a más géppel készült fotókat figyelmen kívül hagyta. Viszont sokat nem próbálgattam a dolgot, így biztosan nem tudom állítani, hogy nem lehet.

Trolley
2019-09-19, 14:24
Sziasztok!

Ugyan szigorúan véve nem a 3d fotózáshoz tartozik, hanem a horvátországi viszonyokhoz:

Most jöttünk mi is haza Rab szigetről, természetesen én is vittem magammal a koptert.

Miután náluk elég egyszerűen lehet regisztrációt szerezni: 20 kuna befizetése, némi levelezés és már meg is van a Horvátországi B2-es kategóriájú drónpilóta regisztráció.
(Annyi feltételük van, hogy tartsd be a játékszabályokat, és ha cseréled a koptert, jelezd nekik, hogy ha szükséges tudják, hogy milyen típusú légtéret biztosítsanak számodra.)

Ehhez már csak ezt a regisztrációs doksit kell beküldeni a hrcontrol-nak, akik adnak hozzáférést webes/mobilos légtérfoglalásra.
Ha megvan a regisztráció, mobilról rányomsz, hogy honnan szeretnél repülni, milyen magasan, mekkora sugarú körben, és ha megkaptad az engedélyt már repülhetsz is.

Ja a kérelem és a repülés kezdete közötti legrövidebb idő 5 perc, a leghosszabb 6 óra. (A "leghosszabb" ellenőrzési idő is kevesebb volt mint 1 perc)
Valahogy így kellene nálunk is.
Ingyen van, nem 30 napos átfutási idővel.

Szóval Horvátországban legálisan repültem, persze a helyiek is pampoghattak volna, de úgy tűnik ez ott elfogadott tevékenység.

Trolley

relaxman
2019-09-19, 15:27
Hát igen, így kéne mindenhol.. De most akkor ingyen, vagy 20 kuna? :)

És ez mennyi időre szól? 1 óra, 1 nap?
Ha egy 10 napos nyaraláson minden nap reppennék, akkor 200 kuna?

Mi van a DIY kopterrel? Milyen típust kell megadni, külön az alkatrészekét? :)

köszi

Nagyfater Bátyó
2019-09-19, 16:07
Nem, 20 kunaert az adott kategoriaban regisztral pilota leszel.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

relaxman
2019-09-19, 16:11
meddig? /év?

Trolley
2019-09-19, 21:28
Nincs lejárati idő az igazoláson.

A légtérhasználatért/foglalásért nem kell fizetni. Így megúsztam 20 kunából, illetve +2300Ft banki illeték az OTP-nél, mert devizát utaltam.
Ami még dicséri a horvátok rugalmasságát, hogy elvileg a regisztrációhoz Swift visszaigazolás kellene, de azt az OTP-nek mind a mai napig nem sikerült prezentálnia. Elvileg postán küldik, de én hamarabb hazaértem külföldről, mint ahogy el elért hozzám. (Kétszer zaklattam az ügyfélszolgálatot, de mindkétszer csak a "postán küldjük" válaszra futotta)
Az OTP-s weboldal "instant" visszaigazolását is elfogadták, így nem maradtam hoppon.

Szóval a 10 repülés is ugyanannyi mint az egy... ;)

relaxman
2019-09-19, 21:32
nem semmi!

bla
2019-09-24, 15:34
20 kuna? Sok helyen 1 óra parkolásért is többet kell fizetni.
Meg ingyen légtér? Itt alkalmanként "60 kuna" lenne. Jól tudom?

fuhur
2019-09-24, 16:36
Minden azon múlik, hogy mi a dolgok mozgató rugója.

-Ha például a biztonság és a rend fenntartása a cél akkor elegendő 20 Kuna. Ez épp kizárja, hogy boldog, boldogtalan feleslegesen regisztráljon, viszont nem sok ahhoz, hogy aki ilyen eszközt használ az befizesse. Cserébe tudnak róla és a "játékos" is jól érzi magát hiszen van engedélye, nem szólhat rá senki.

-Ha konkurenciaharc és profitszerzés van a háttérben, akkor a Világ pénze is kevés lesz a regisztrációhoz és akkor sem fogsz tudni eleget tenni a szabálytengernek amit a pénzéhes és szakma-féltékeny szakterületek képviselői borítanak eléd.

fuhur
2020-07-17, 11:13
Nem tudom, van-e itt még valaki.
Azért beteszek egy 3D modellt amit egy épülő könnyűszerkezetes házról készítettem:

https://sketchfab.com/3d-models/epulo-fahaz-house-under-construction-4c40a5034143489e8f8b88c7736cad47

Az érdekessége számomra, hogy a teljes fotózást egy helyben ülve végeztem. Tehát a lentről felfelé fotózást is :) A kis Mavic biztosnágosan lebeg akár 50 centire a földtől, a háztól néhány méterre. Mivel nem voltak se fák se magasabb dolgok a ház körül engedtem a lustaságomnak és leültem egy kőre. Ott ülve fotóztam a ház túlsó oldalát is :) Az eredmény a linken megtekinthető.

relaxman
2020-07-17, 11:18
Szuper!
szerintem 2-en biztos vagyunk itt, öreg rókák :))
Engem a modell felhasználása érdekelne még. Oké forgatható, látványos, meg jó hobbi és kihívás egyben, de egy megrendelő mire tudja használni?

fuhur
2020-07-17, 12:13
Szuper!
szerintem 2-en biztos vagyunk itt, öreg rókák :))
Engem a modell felhasználása érdekelne még. Oké forgatható, látványos, meg jó hobbi és kihívás egyben, de egy megrendelő mire tudja használni?

Nekem egyszerűen tetszik.... ezért csinálom. De én is gondolkoztam már azon, hogy mire vagy kinek jó... szóval pénzt hogy lehetne csinálni belőle. Az igazság az, hogy fogalmam sincs :( Eltekintve néhány (ál)tudományos publikációtól más hasznom eddig nem volt a dologból. De nyitott vagyok! :D

Giggino
2020-07-18, 08:47
A "megszokott" kiváló minőség! :-)
Gratulálok!

A könnyűszerkezet által okozott jelvesztés, ezek szerint még nem befolyásolta az RC és a videó kontrollt.
Egy tégla, vagy betonfal esetén szerintem nem érdemes kísérletezni! :-)

fuhur
2020-07-18, 19:55
Ilyen kis távolságban 20-30 méter nemigen okoz gondot a tégla sem, de igazad van egy kicsit már ráztam a pofonfát ezzel a lustasággal.
Amúgy a térerőt jelzi az app meg tapasztalatból is tudom, hogy először a képen veszem észre, hogy gond lesz. No meg ki is írja :)

Bevált az új gép? A Phantomod megvan még?