PDA

Teljes verzió megtekintése : Mindig letilt a szabályzó.

WILLIE
2007-02-27, 18:31
Sziasztok!
Állandóan letilt a szabályzóm.Növeltem a cellaszámot és akkor is.Régebben tökéletesen működött.kb egy hónapja.700mah NI-MH aksikból van a pakkom.Ha a levegőben csinálja ezt enyhe szélben,futhatok a gépem után.Tehát ha valaki fölvilágosítana ezzel kapcsolatban,nagyon örülnék.
Előre is köszönöm:WILLIE

gcs
2007-02-28, 08:03
Milyen szabályzó?
Milyen motor?
Hány cellás az akku?
Mennyire növelted a cellaszámot a szabályzón?
Van beállítva autocut? Mennyi?

WILLIE
2007-02-28, 13:27
ÜDV GCS!

A szabi Tower pro 18A,a motor Tower pro 2409-12.
10Cella 700mAh NI-MH médiában vásárolt.Eleinte jó volt.ha a günther csavar van rajta, akkor ok,ha nagyobb leold.ha speed 400 a motor,és tiz amperes a szabi,hat a cella,az is leold.egyedül a günthert viszi mind a kettő konfig.

WILLIE

Fülee
2007-02-28, 13:37
Most lehet, hogy hülyeséget írok, de szerintem a hagyományos cerka akksik nem képesek elég nagy áramot leadni. Vevőakkunak jók, de meghajtásra ipari cellákat használnak. Ezek nem is drágábbak általában. Modellbolt vagy akkuboltok.

gcs
2007-02-28, 13:55
Oké hogy günther csavar, nade mekkora :) az lenne a lényeg.
Ha egy nagyobb légcsavarral leold a motor, akkor valószínűleg az már annyira leterheli az akkut, hogy a kapcsolási felszültség alá esik terhelésnél.
Nem hülyeség amit Fülee írt, meg kell tudni az akkuk terhelhetőségét és úgy kell motort és légcsavart választani, hogy ne terheljük túl vele az akkut.

WILLIE
2007-02-28, 14:42
Sziasztok!

A légcsavar 9*4,7 es.Eleinte tökéletesen ment vele a gép.Kb 20 repítés.Most szereztem 1.1mAh NI-MH ipari forfüles akkut,hát letesztelem azzal, csak ezek jóval nehezebbek.Lehet hogy a gép túl nehéz lesz.

Köszönöm a segítséget,jelzem mik a fejlemények
üdv:WILLIE

Fülee
2007-02-28, 15:24
Ha a 400-as motorra direktbe rakod fel a csavart (nem tudom, használsz-e áttételt), akkor nagyon nagy rá ez a légcsavar.
A 400-as motorhoz általában ha jól tudom a 6x3 - 7x4 méreteket ajánlják.
Nagy légcsavarnál ha nem ég le a motor, akkor a szabályzó fog... Akkora az áramfelvétel, hogy vagy leold, vagy füstöl, nálad hálistennek leold.

WILLIE
2007-02-28, 18:03
Üdv!

A légcsavart a TOWER PRO brushless mocira raktam.
A 400mocit azzal hajtanám áttétel nélkül amit írtál.Most töltöm az 1.1mAh-os akkut.Ha ezzel is leold máshol lesz a baj.