PDA

Teljes verzió megtekintése : Saper 13

istju
2007-03-07, 22:32
Üdvözlök minden e témában fórumozót!

Itt a fórumon eladósorban, szinte bontatlan, de teljesen eredeti építődobozában megláttam egy régi kedvenc F1A modellemet.
Ma délután 3 óra 52 perckor az alábbiakban belinkelt kincs az enyém lett.
Korrekt eladó találkozott korrekt vevővel.

http://www.forum.rcmodell.hu/viewtopic.php?t=25963

Egy ilyen "utángyártott" repülőgéppel egy Zimmerman vezetéknevű srác hajdan OB-t nyert ifi kategóriában.
A modellt én is megépítettem(két példányban is) hajdanán , nagyon jó termikelési tulajdonságokkal bíró szép repülő volt, öröm volt ránézni, oly kecsesen, méltóságteljesen repült.
Megérte a tanulástól elvett, ráfordított időt az érettségi szünetben, habár erről szegény édesanyámnak szerintem más volt akkoriban a véleménye.

Régi és részben meg is valósított tervem az, hogy segítek másoknak A/2 modellek építésében.

Ezért majd az építés képeiről teszek fel képeket.
A teljes repítést-beállítást pedig reményeim szerint a Szolnok megyei versenyig remélem el tudom végezni, így majd ott is láthatjátok élőben, ha eljöttök a szandai rétre a nyár elején.
Tisztelettel:

Szojuz
2007-03-10, 08:59
Én is pályáztam errea gépre, de a mostanival sem haladok. Sajnos. Majd kérünk képeket róla.:)

Lentus
2007-03-19, 18:01
Kedves István!

Sok sikert kívánok Neked a modellhez, tudom hogy jó kezekbe került! Az építés képeit szívesen megnézem, lássam mi az amit kihagytam :-)
Üdv: Gábor

repcsi
2007-04-01, 20:37
Hogy áll a gép, kiváncsi vagyok rá. Képek készültek? :)

istju
2007-04-03, 18:15
Sziasztok!
Sajnos más "dolgom" akadt, úgyhogy 10-12 nap múlva lesz az első beszámoló.

Bur07
2007-04-07, 19:11
Hali!

Nekem meg volt a modell.2 évig szolgált nálam.Sajnos csúnya vége lett.Erdőbe berepült.
A szárny darabokra szakadt.
Viszint ha megfogadsz egy jó tanácsot az oldal kormányt máshogy építed,nem rakod alura.Nekem sokszor " leesett".
Sok sikert az építéshez és remélem neked több sikered lesz vele.

istju
2007-04-07, 20:12
Sziasztok!
Igen igazad van Bur07.
Változtatásokat csinálok az eredeti rajzhoz képest.

1;
Az eredeti főtartó elrendezést nem tartom be, 2 db élére állított(ugyan ilyenkor a legnagyobb értékű a főtartó másodlagos, vagy inercianyomatéka, de nem elegendő a szilárdság az un. kilövéshez, vagyis a leoldás előtti begyorsítás/gyors leoldás műveletéhez) 3x8, illetve 3x5 mm-es (luc)fenyőléc nem elég hajlító és/vagy csavarómerevségű.
A KIT-ben kapott fém mintabordát azonban nincs szívem szabdalni, talán másnak még jól jöhet.
Tudom ez több munka, de a SOKOLOV profilt könnyű kinyomtatni a kívánt, 155 mm-es húrhosszban.
Terveim szerint "I" profilú(1,2 mm vastag balsa) , karbon erősítésű 2x2 db, 3x8 mm -es, lapjára állított fenyőfőtartóval építem meg a szárnyat.
A fülekben egyenszilárdságúra, vagyis a fül végén kb. 1,5x5 mm méretűre gyalulom mind a négy fenyőlécet.
A fül végén B8405b profillal építem meg a szárnyat.

2;
A vízszintes vezérsík felülete szerintem nagy, az 5,08 qdm sok, ezt csökkentem 4,00-ra, ezáltal növelhetem a szárnyfelületet kb 30 qdm-re.

3;
A törzs hátsó része nem fenyőfából, hanem CFK(üvegszálerősítésű műgyanta) csőből, vagyis horgászbotspiccből lesz.

Ha tudok szerezni Graupner vagy KSB időzítőórát akkor:

4;
Zsinóron köröztethető repülőgépet fogok építeni, ezért a teljes függőleges vezérsík/oldalkormány kiképzését másként csinálom, mint az általam sokra becsült tervező, Pavel Dvorak.

5;
Az előző változtatás miatt a startkampó sem az eredeti, hanem a Krasznai-féle "Tarka" A2-es modelléhez hasonló lesz, de nem mindent fogok erről a tervről sem másolni, mivel ennek a startkampó rendszernek is vannak általam tapasztalt negatívumai.

Szojuz
2007-04-08, 17:01
Tehát akkor gyakorlatilag vettél egy építődobozt azért, hogy a polcra tedd? :?:
Időzítőórát megnézem neked, mert szerintem kell hogy legyen egy valahol. De lehet már elpasszoltam.

istju
2007-04-08, 19:00
Szia Szojuz!
vettél egy építődobozt azért, hogy a polcra tedd
Nem mondanám ezt, szinte minden alkatrészt fel fogok használni sőt, a főtartóból még hozzá kell pár darabot pótolni is.
Időzítőórát megnézem neked, mert szerintem kell hogy legyen egy valahol
Ezt pedig Tisztelettel megköszönöm Neked.
Azonban ha kell Neked az eredeti főtartó kiképzésekkel kimunkált fém szárny mintaborda kollekció, akkor szívesen eljuttatom a Te számodra az összes(talán 4 vagy 6 db) fém mintabordát.

Szojuz
2007-04-08, 22:10
Köszi a felajánlást, de nincs rá szükségem. A saját modellemmel sem haladok sehogy, nem hogy még egy újba belekezdeni.
Az órát pedig mielőbb megnézem neked.

Szojuz
2007-04-24, 14:38
Bocsi, hogy csak most, de eléggé elmerültem a melóban az utóbbi időben. Megnéztem neked az órát, de sajnos már elpasszoltam másnak korábban, csak nem emlékeztem rá.

istju
2007-04-24, 18:55
Szia Szojuz!
Never mind!
Esetleg, ha ezt a nyelvet is érted:nye beszpakójtyesz!
Úgy döntöttek helyettem ,hogy most én sem érek rá modellezni, én is el vagyok havazva melóval.
Később még visszatérek az építéshez, minden "nagy titkot" megosztok az érdeklődőkkel.

Szojuz
2007-04-26, 06:20
Ez már csak ilyen. Nálam egy modell több mint 1 évig szokott készülni. Jó munkához idő kell.;)