PDA

Teljes verzió megtekintése : Dragon Link v3 Advanced LRS RC link

smith_hun
2016-09-11, 19:25
Akik gondolkodnak ilyen rendszeren, itt megtalálhatnak róla annyi infót, amennyit csak fel tudunk írni, hogy ne csak a fejekben legyen a tudás...:p

Beszerzési lehetőség: FPVPro webshop (USA) (http://www.dragonlinkrc.com/store/dragon-link-advanced-complete-system)

30561 30562 30563 30564

DRAGON LINK ADVANCED

Ez egy teljesen újratervezett rendszer, nem egy update verzió. A legújabb, legmodernebb technológiákat felhasználva gyártják, a legmodernebb anyagok használatával.

Teljes, kétirányú telemetria 50km-ig a gyári antennákkal,
Beépített soros rádió modem,
Együttműködik a Mission Planner / Droid Planner programokkal (önálló GPS antenna szükséges lehet),
Beépített bluetooth az adómodulban, a mobiltelefon / tablet / notebook kapcsolathoz,
PC szoftverrel teljesen programozható a rendszer,
Programozhatóság android mobilon keresztül (tervezés alatt),
Plusz három csatorna az egység tetején lévő kapcsolók segítségével,
Elvesztett modell keresés - okostelefon kijelzőjén megjelenítve egyszerűen,
Szabadon konfigurálható, többfunkciós kapcsolók,
Kettő darab többszínű állapotjelző LED a riasztásokhoz, állapotokhoz, feszültséghez, stb.
Hangos riasztások (RSSI, alacsony feszültség, stb.)
Használható az aktális Micro vevőkkel,
A repülés teljeskörű adatrögzítése (helyzet, sebesség, magasság, stb.)
Kivehető SD kártya,
Beépített spektrum analizáló,
Szupergyors frissítési ráta a versenyzőknek,
Teljes kompatibilitás a kiterjesztett DL Mikro vevőkkel (teljesen kétirányú)
Kompatibilitás visszafelé (a jövőbeni firmware frissítés során a v2-es vevőkkel is használható lesz)

A készlet tartalma:

1 Long Range adómodul,
1 Long Range Advanced mikro vevő,
1 eredeti Nagoya adóantenna,
1 nagy teljesítményű FPVPro vevőantenna,
1 összekötőkábel az adómodulhoz,
1 rögzítőkeret az adómodulhoz,
2 Dragon Link matrica

Technikai adatok:

Adómodul tápfeszültség: 5 - 18V (2-4S LiPo)
vevő tápfeszültség: 5 - 9V (UBEC vagy 2S LiPo)
Frekvencia: 433 MHZ - FHSS
Várható hatótáv: 40km a gyári antennákkal

Vételár: 336-343US$ (ingyen postázás nemzetközi elsőbbségi levélként), fizetés paypal segítségével.

eosbandi
2016-09-11, 22:30
Némi pontosítás, amelyek a rendszer használata során derültek ki:

Teljes, kétirányú telemetria 50km-ig a gyári antennákkal,
Majdnem, a telemetria max 10Km, utánna kakukk, majd talán egyszer lesz egy 1W adóval felszerelt vevő, ami tudni fogja a telemetriát a teljes hatótávon.

Programozhatóság android mobilon keresztül (tervezés alatt),
Sose lesz...

Plusz három csatorna az egység tetején lévő kapcsolók segítségével,
A CH9-10-11 ha valami miatt nem tudná a rádiód, akkor van egy poti és két kapcsoló a doboz tetején amit tudsz használni.

Elvesztett modell keresés - okostelefon kijelzőjén megjelenítve egyszerűen,
Ez bullshit, ilyen nem tud. Rádiós beacon van elvileg, a jelenlegi fw nem támogatja.

A repülés teljeskörű adatrögzítése (helyzet, sebesség, magasság, stb.)
Majd valamikor talán, jelenleg az SD kártya nem támogatott.

Szupergyors frissítési ráta a versenyzőknek,
(Cserébe jelentősen csökkentett hatótáv és csak telemetria nélkül)

Kompatibilitás visszafelé (a jövőbeni firmware frissítés során a v2-es vevőkkel is használható lesz)
Ez soha nem lesz, a gyártó többször is megerősített, hogy nem fogják támogatni a V2-es vevőket....

Vírus
2016-09-12, 20:49
hát ez elég szomorú, hogy a marketing megint nem a valóságot tükrözi... De remélem azért arra amire vetted megfelel..

Gózika
2016-09-26, 09:31
Azt a telemetriát azért annyira nem kell lehúzni. Tény, hogy nem tudja a teljes hatótávot, de nekem legutóbb 23km-ig prímán ment.

smith_hun
2016-10-03, 19:51
A csomag tartalma:
1x Dragonlink adómodul,
1x Nagoya antenna,
1x Taranis/JR modul összekötőkábel,
1x Taranis telemetriás kábel,
1x Micro vevő,
1x dipól antenna 60cm vezetékkel,
2x műanyagcső az antennát védeni,
2x gyors-kötöző
1x távirányító támasztó,

Első képek: Dragon Link v3 Advanced fényképalbum (https://goo.gl/photos/BMD4bF8TSchxvJ7M7)

Folytatom.

smith_hun
2016-10-04, 15:42
Telepítés, konfigurálás:

0. töltsük le a gyártó/forgalmazó honlapjáról a szükséges driver-t, konfiguráló programokat, és a firmware-eket (mindegyik egy csomagolt file-ban van). Ez a stabil firmware (link) (https://dl.dropboxusercontent.com/u/3947315/DragonLink_Advanced/DragonLink_Advanced_latestVersion.zip) ez pedig a BETA firmware (link) (https://dl.dropboxusercontent.com/u/3947315/DragonLink_Advanced/DragonLink_Advanced_latestBeta.zip)

1. Mindenképp legyen előttünk a használati leírása a rendszernek! Így látjuk a lépéseket, és nem hibázunk...

2. csatlakoztassuk az antennákat az egységekhez. (elképzelhető, hogy nem szükséges, de mivel az USB 5V-os tápjára üzembe lép mindkét egység, én nem kockáztatnám a rádiót picit sem)

3. Az adót csatlakoztassuk a számítógéphez. A rendszer megpróbálja felismerni, de driver hiányában nem fog menni.
4. lépjünk be a vezérlőpult->eszközkezelő részre, és keressük ki a dragonlink fel nem ismert hardware-ét...kattintsunk rá a jobb egérgombbal, majd válasszuk ki a driver frissítése opciót.
5. ne válasszuk ki az automata keresést, manuálisan telepítsünk. A driver helyét magunknak kell kijelölni, majd betölteni. Ha minden rendben megy, a driver rendesen települ. (a gyártó szerint feljöhetnek különböző ablakok, ezeket engedélyezni kell. Nálam nem jöttek fel.)
6. a dragonlink immár ismert hardver lesz.

7. keressük meg a DragonLink_TX_config_v2.6.akármennyi.exe programot, és futtassuk. Ha minden rendben betöltődik, akkor a program felismeri az adót, és valami ilyet kéne látnunk: csatlakozva a PC-hez (https://lh3.googleusercontent.com/-pG8xEWJTYuFhcoBHLQ4ZXztk0E15K8tLZOT4umT2mm76ZxbcR8 iuJPLRqHlwzhCHJsGAsgAXueYvdcwJudj2RKTeScxbwNHJdhN0 E1U7-TQRT7myJDf14OdrDssYDy2rcLJALue6ckg8tNx0bm_kB_w4wm9 IPL2ML1h5izwD13_7IXDxWBVfj2qXMpgDOR6Rw6lyXL6lIZhN1 KUEux7FkSGBKOOQwSiBVlbxjgV5PA5Cer4PLvEKErbvTv_7nEP t9K-jcgHHoMsGlFjmrm1-z31saYIW49L4KaeGIXKmZb8zRXr_NuOS-wwYbQtZ9tfMvFUTuXZhxjeZrPWVp9sE0xeL__PPMb0zJ5hXjPR f8SUaBXWmus4l4X0jlP_jmTkbU5c45TEqOLlmaaURd9nVdoI1K rrwUwUP97lb47mXFoLbWWXKTYJ-Wo6K9EpbrsyTw-Uz6VZl05WYq-TLxypEe_5uA_PE8_8wV2vRVcIv3KpYRDJ29zO0APjY4S77k6aX Lt6I6r_uKNQdSoPYrqpt4FsZSRtnGicY5qPcakcGDztRv1ZDdK-30xLzaWxlmIB72eYaXV3SD0a20Yf4AlWbiAaSMXb6Nc4oYq-k_EA4vct-GEC=w1280-h720-no)
8. válasszunk ki egy számunkra megfelelő előbeállítást a listából: KÉP (https://lh3.googleusercontent.com/jAEEoj-rfLo98rjIiEwkxqVXrrTZ6asV_EbAn8II2Fbd7oQpU98FxAqxu mdPYE4ZzprzCjveNNNOdW_tjTBfzju4W2rMG1BtlF3sha_p2yv kmbVRq8PclCnx_Cq8GX5SRuloNVCWJO3yEm9WtZ5JF6pDVxBjT LcTrhjys1cjLO7goxbi_7fTlmIto8IaeUJUlYjbtpbyi9xML08 Tk1kxib2Nl33TlWKnFT5ytEuMGQbNiuCXpm7FD7QxORSKoKtA8 OTOmCTsnPQJwc_RM-5HSu547cwhrBUC1hIWHn4Pkk6IITUUm0rxu5L2UnGBXFxaY6EI bGfbhMzwy5uQwnJqgOaqJVow9tCJ6m8xyqbr1xsyWnEgwGbdDx CHbwnllwGygBIAjRPwCUQUufLNQY7xFqcLwjwl7BYMTodrMtJs rPpLdvfRULOEsOnUUWSu9-ris4Yg9PCh2QvqMRNshFYoPu9h2gtlACJVSGjw124yvW6hLuhK rzfqxIAfNIsJDsy11NC0NEmdw7Yhlxottl9oPvzOmvlW0iycVt gcDJmcx1V-hxOWauyhx5NVwDU7T79uvifgPliedNMHSrK5TejigGgxwpq_7v eAnl9gGuODrYuB_f9k=w1280-h720-no)
9. beállíthatunk riasztási szinteket: KÉP (https://lh3.googleusercontent.com/vEHxD5ri9zGDO9UiEjLtT5MtokJhrK6ePOzOxxkCUwlQIZrzel v0aLXLJWSb0gSzOyllDKFGmmxOPGz1XFXiQCB78DTN5okGuGTz NpHD2hoFARUl1yPeE-X31AmmuvoHDasbebp6Ak4pJKfqgJbqZ9XBtlUVEXlUoatkgr--41o4Xske7gg24v3W0my4ZoPjAQz8cfP2pggIRAodgxo85RkZhZ z7Mwk8vARZ8iVmrO8R4WMRk7MbiXEadtu18lQtaq1JZ196a_r7 rHukEPmi5xSmywJnGqNS0kHQeCxqZO6P8FFkVJr6BeXVnn9PCi 0RCEbp_yZF35Z7bcngjMY8jyHfycpmOXxw4h4zeJHtQVbzDLRU Hh919imVhUDr8vYK7vb0yo4ldgo4vUq2QXUkXjCgh_0T4Rfwrz oMTHVF_JiKztNiTn7EkaTlKjn5w_3yNMLNH3lFTcVSXeLHuC8D Lkt87VrLS8aXd8GJi0D8rsoG3xC3X98zbcuQXe-k6ZeV8S-ycspHz1H7NeNbi0VrmIQdur8X2l3-V4nqrFuUNTpCvcPB7e7XJacswVIg3mhLYLoZPpixsmsOKrTdPR idvk7Q_9LNJGGkbv6MhFcFq9SFMmpk=w1280-h720-no)
10. konfiguráljuk a telemetriás és rádiós beállításokat: KÉP (https://lh3.googleusercontent.com/nQojnNANIJFUJaTPQwdnZeioonsIlDdWXZmf0qI5t480lGXJoi RJ_soYmxyaHOCFpwcfL4sh16xHfk477TGUwdcju4SoXQoxKaOI 4pNgL8-bwUGdYH52vAgCu6zzvifiKWfLUxaxw8x7ZfWJcYtCdOTqtjhSE t6XIjZRXdCP-vecejUagc9Cpf7bkL-fXRTnjJMrviW4A4TAJkFr3ZUUl4jAQ6NIhuh-s7fyp-C66XO6BRl9XeXd4Enj5PSj9TxFLXbBowgJbmGsNC5zyIUBfOKD eRpnD99d6kwwhtHyBoy6TXn67Dkll3mU6_NG0BBSyOu1SCgZqA LtU4mAAYRJGm1JvUudriK6__AGb8t7qFMtRHbRmyKNlTMX5S93 1lKxWZey3LTKVxg2DQvXCux8rmpfyNfbLI0lf2on5SRv23SSre 0yD_vG_rA-Bt6DcOANQOt0Jj6YVq7qjQqrDF4mlzi50wViXubcCB-6CUmP7OYsuCXp9Tst5bRjmc9yKn9SvaLOE9nQGSYZa5TJLmeq-Hztq_3fat7bym1TkHW5W56hWPunMjBE1cplmsYF6jZcyL-JlNQNgyEFGw252Y-TIY5zys0JdcEiCZZgX7R9RKNCLHyF=w1280-h720-no)

11. BIND-elés: nyomjuk le a menügombot, és tartsuk lenyomva, amíg bekapcsolás után a megfelelő menüponthoz nem lép az adó. A bekapcsolás után az "A-LED" fényét figyeljük, a "B-LED" nem világít...először kéken világít a LED, majd zölden, fehéresen, végül vörösen. A Zöld színnél engedjük fel a menü gombot, és az adó Bind-elésre kapcsol
12. helyezzük áram alá a vevőt (a PC-s programban történő konfigurálás után). A vörös LED folyamatosan, a kék és zöld LED egymást váltva villog...várjunk pár másodpercet (10-30sec),
13. nyomjuk meg az adón a menü gombot, így a Bind-elés befejeződik, és folyamatos adásra vált az adó.
14. indítsuk újra a vevőt, és az adót is.
15. Ha jól csináltunk mindent, a vevő csatlakozik az adóhoz, a villogó kék LED folyamatos fényre vált (https://lh3.googleusercontent.com/ZpwgiDvGD7Osc6yUoS4TzLQ4bjfhI0kKG-LKl4Wshwr0fdqkqJ2BtB48GuLewv59TYbcTUZIzwXOPnDNqbo8 TB7ZPqftpnbuQGn0EeK0e57pu9zr3MpyrjkyUj5GA4lmCcWQ93 pr_LGjUe84h6MwMuwJecSFk-ecOGeDVHikhGwOw9evViWcbMrbqhHuAtsSDBcxqZZ3PyEPC64s sUhEauMFGpYjOLOn16jsoB66GWqqhZXQq0znPmdJbaHpIGi1ar r4U4nyLml1oZa085ydQARLBSCVFwYkiyPdHJ2h_aIUXqlQQfDc QCbuDiA0obSXjtTE3JI7NBkmsQgcv2HEtJaE760Fp1Ae_MfQjY mxNrxnz3p7mtKekFaeFnSS2X63WkP86jYOrdMFLx8Ofz-87k7Ho7pI8XGdnJsbjuy8pdjhKhlWIFkiiAh4OLIkbTWZK4mMk nk6tY6knmU6HeGK4hJy4OYYXIxxkh7Av-pz-Qy5CwSU5qNNpv2mdtIpm3xzHqzBo3WzbpNAraanMeXVB1PWdcd Yex1rpqwVOtcoQZcoAMDEdJU6fI99RDx3FocpC7dW1WpLOtkun lusaXS32opOQXQyoCxjXyyA98EBUXqfhrRj=w1275-h957-no), az adón pedig a "B-LED" vörös fényről szintén folyamatos kékre vált (https://lh3.googleusercontent.com/IAMKex7cNcdhr7U9WPu5ACtRncDLxlC0N0PsSSxHN0j2e9rVJ0 7oDC8D2yxU9r-ScwW6vDkSny5b1cJd3RoGy_0G3DhxmsXmR7CZc2DsD_JBf4fCm G8LN4cmfz1IoPS-ZUAwiZTIvUQFdahK-M11ITBoGKBypf0rNSpLkn8pvBiaYMqeahQlTRl-QpJQw_-deL174EKJWPOjCF83GStxmQOmCSe_xbhgrfxuEy6fBn8JffYbV DAfI9CyXSq6HLOwsm8iP9jN-cnVn8jnEmb5dc2P0VTAou-byVnQxftO-F8JpKS-p-70xhL6CVKpJzd9_dhEJsIJtf0vzdA9LLmfOlJYilsvTWjhzMfZ 2uOD7_na9S1x3mlOaoe9y_v4tDpbJLfkn0pbcKAHZpDRPEZllK wzUSeAHrOmYvVntHBYW2WtqousnAZXtPsmMPW1HEz41qX51Oz8 MA74Y2XRftFo_namj1NID77pqt6qqdHrGKCT-GCtP_IjhzaIU0GXU_nZvLy0qTfqT48RrF2H34Ss29lgiofIS-ejAw0b-7FtHtbctJZSlMAVKRvc2UgdGg4TjWNKyLdrLr3kZsrUB2Onh_z QZ5FHdvrORuRPp1snhB49Jbaz=w1275-h957-no).

(sajnos minden esetben szükséges a BIND-elés, ha új vevőt veszünk, illetve a rádió beállításain módosítunk! FIGYELEM!!! BETA firmware esetében nem lehet bind-elni jelenleg -legalábbis nekem nem ment-, ha a "NARROWBAND" opció ki van választva!!!)

16. Mindkét egységet a PC-re dugva, és a konfiguráló programokat egyszerre futtatva tesztelhetjük, hogy a távirányító csatornái átmenne-e rendesen.

Nálam jelenleg a frissítés 68HZ-en megy, az adatokat a vevő felé 476byte/sec-el, a vevő lefelé 1836byte/sec-el küldi le...gondolom ezzel nem lesz hatalmas a hatótáv, de a frissítés csökkentésével, és az RF Preference érték normal-ra váltásával a hatótáv majd kitolható lesz...

A telemetria beállítása pixhawk-on majd később kerül beállításra...

dugo13
2016-11-07, 18:09
Sziasztok,
tudja valaki hogy euból be lehet-e szerezni?
érdemessebb megvenni a V3-mat vagy jó a V2-is?
eddigi tapasztalatok?

smith_hun
2016-11-07, 19:45
Vedd meg közvetlenül a gyártótól...letesztelik mielőtt kiküldik, van ingyenposta, és az esetek nagy részében könnyedén átcsúszik a vámon...Ha EU-ban veszed meg, annyi az előnyöd, hogy (jó esetben) gyorsabban van itt, de ráteszik a hasznuk, és az EU-s ÁFÁ-t...várj kicsit többet, és vedd az olcsóbb forrást...

Megéri-e venni?? A kérdés milyen célra kell...

dugo13
2016-11-07, 19:58
V3 mivel tud többet mint a v2?

smith_hun
2016-11-07, 22:24
Háááát....a leírás szerint közel ugyanazt tudja...amiben különbözik a v3:
- beépített bluetooth kapcsolat PC/mobil eszközhöz,
- memokártya hely az adómodulban,
- plusz két kapcsoló a modulon (1x potméter, 1x 3-állású kapcsoló),

Elektronikai különbözőségben talán eosbandi lesz a szaki, neki van/volt Dragon v2, és van most v3 is...

Amíg nem jön meg az új vezérlőm a nagy géphez, addig én sem tudom tesztelni a funkciókat, eddig csak a bind-eléssel, és az előprogramozással foglalkoztam, de ez úgyis változik, ha a telemetriás modemet beállítom majd...

Nézd...első blikkre nagyon jó ötlet volt nekem az, hogy kiválthatom vele a telemetriás modult, és a hozzá tartozó minden cuccot, de igazából ez is csak átmeneti lesz, mert így az RC link esetleges meghibásodása esetén a telemetria is elmegy, és ugyan a robot jelvesztés esetén hazahozza a gépet, de leszállni nem fog, telemetria kapcsolat hiányában pedig PC-vel sem tudom lehozni...így valszeg idővel majd egy RFD900 cucc fog befigyelni majd, ha minden klappol addig...

Csak azt tudom tanácsolni, hogy menj el ide: http://www.fpvpro.com/store/complete-systems és olvasd el a leírásokat...abból is kiderül pár dolog....

eosbandi
2016-11-07, 22:49
Vevők :

Van a régi V2-es vevő, ez nem programozható, elektronikailag gyengébb mint az új V3-as (Gyakorlatilag belülről egyenértékű az openlrs-el csak más RF modullal).
Az új V3-as vevő, okos, sokféleképpen programozható, az egyes csatornák szabadon rendelhetők a pinekhez, tud CPPM-et és SBUS-t is.... az RF része sokkal érzékenyebb mint a V2-őé.... Szóval ha csak anyagi okok nem szólnak bele akkor nobrainer, hogy V3-as vevőt érdemes venni.

Adó.
V2-Régi technika, az RF része egy kínai modulon alapul, nem tud telemetriát. Amire való azt viszont tudja, 40-50Km-t el lehet vele lavírozni (Mondjuk ahhoz már kell egy Moxon vagy egy Yagi az adó oldalon)

A V3 alaposan újratervezett, ugyanaz a RF része mint a V3-as vevőnek, plusz egy jóravaló teljesítmény erősítő, max állásban 1.5W jön ki belőle. Tudja a telemetriát, programozható, BT-n keresztül tudja továbbítani a telemetria adatokat. SD kártya van benne ugyan, de a firmware még nem támogatja. Elvileg fejlesztik a szoftver folyamatosan, gyakorlatilag szétaprózódtak és nem tudni mikor lesz új Fw. hozzá-
Kezeli a Sbus-t, CPPM-et.A V3-as telemetriája, 4-5Km max, mivel a vevőben nincs erősítő. Elvileg terveznek egy LR telemetriás vevőt ami 1W-al ad, azzal menni fog a 40-50km telemetria majd valamikor. DE. Mi a búbánatos szent szarnak kell telemetria egy LRS gépre, épp elég a videó adó, felrakni még egy 1W-os adót a gépre gáz. A videóban meg úgy is van belekódolt telemetria. (vagy audióban vagy a videójelben). Szóval szép, de minek.

A V3-as rekordja 120km (épp egy hazai istenbarma csinálta, itthon....)

Szóval. Ha jó áron tudsz venni V2-őt és nem akarsz 40-50km-nél messzebb repülni, akkor hajrá. Ha kell a telemetria vagy bízol a jövőbeli fejlesztésekben akkor V3.

Kompatibilitás : V2 vevő csak a V2-es adóval megy, V3-as vevő megy A V2-es és a V3-as adóval is.

dióhéjban ennyi...

eosbandi
2016-11-07, 22:52
.így valszeg idővel majd egy RFD900 cucc fog befigyelni majd, ha minden klappol addig...

Az RFD900-at európában felejtsd el. 900Mhz, GSM fekvencia. Ha éppen nem zavarja halálra a mobilhálózat akkor a bemérőkocsi fog levadászni. Inkább ezt : http://store.rfdesign.com.au/rfd-868-modem/

dugo13
2016-11-08, 09:04
Köszönöm a válaszokat,nekem kezdésnek bőven elég lenne a V2es verzió ha tudnék használtan venni 2vevővel,de ha újat kell vennem akkor csakis a V3-as.

dugo13
2016-11-08, 20:45
Eosbandi

bocs az off-ért de nem tudtam privit írni neked,nemrég hirdettél Dragonlink V2 szettet több vevővel ,nincs meg véletlenül??

Esetleg nem tudsz valakit aki eladná?

eosbandi
2016-11-08, 21:02
Sajna már elkelt....:(

smith_hun
2016-11-09, 12:46
Az RFD900-at európában felejtsd el...
A rohadt mobilnet, és a gagyi chrome böngésző miatt elvesztettem 3 hozzászólásomat...szerkesztéskor mindig törölte...agyrém...

A lényeg: köszi az emlékeztetőt, a frekit rosszul írtam, igen egyszerű oknál fogva: az RFD900 nálam már az egységesített megnevezése lett a modemnek, akárcsak a láncfűrész esetében a stihl, vagy a terepjárók esetében a dzsip...a lényeg: a frekire emlékszem, hogy EU-ban csak 868MHz lehet, csak lusta voltam pontosan fogalmazni...:p

A modem beszerzése szerintem a legutolsó dolog lesz, addig még egy csomó dolog lesz vissza...remélem azért időben megjelenik majd az LR-vevő amit mondtál...

smith_hun
2017-01-21, 23:08
Friss megjelenések:
- 2017 január elsejével megjelent a legfrissebb 2.8 stabil firmware (https://dl.dropboxusercontent.com/u/3947315/DragonLink_Advanced/DragonLink_Advanced_latestVersion.zip), és a 2.9 beta firmware (https://dl.dropboxusercontent.com/u/3947315/DragonLink_Advanced/DragonLink_Advanced_latestBeta.zip).
- Dragonlink v3 SLIM Tx bluetooth (http://fpvpro.com/store/dragon-link-v3-advanced-slim-transmitter)-al, vagy bluetooth nélküli Tx (http://fpvpro.com/store/dragon-link-v3-advanced-slim-transmitter-only-no-bluetooth-) (két külön verzió)
- 13 csatornás, 1500mW telemetriás adóval rendelkező ULR vevő (http://fpvpro.com/store/dragon-link-high-power-telemetry-receiver)
- normál méretű M8N GPS modul (http://fpvpro.com/store/gps-high-performance)
- NANO méretű M8N GPS modul (http://fpvpro.com/store/gps-nano-size)

2.9 Beta firmware: Ez utóbbit használom, gyári leírás szerint beállítottam a MAV link telemetriát...mobilon változik a megjelenített adat, csak néha lassan kapcsolódik az S7 a bluetooth-hoz...ellenben a pixhawk átállítása után, és a DL programozás után szinte egyéb beállítás nélkül tehetem be az L9R vevő helyére...

smith_hun
2017-05-19, 19:48
https://www.youtube.com/watch?v=kQswe9j6O10

Vírus
2017-11-24, 16:59
Jól látom, hogy már csak a Slim verzió kapható?

smith_hun
2017-11-24, 17:43
Igen. Elvétve más forgalmazólnál még láttam normális verziót...

Vírus
2017-11-24, 22:51
tudnál esetleg linket küldeni? nem találok sehol.. esetleg eu-ból ahonnan ideér még idén ? Használtan gondolom fehér holló.. vennék egy szettet..

smith_hun
2017-11-25, 03:22
Eu-ban sosem láttam olcsón, ezért vettem gyártótól...az advanced már nincs sehol ahol néztem, amikor a slim megjelent, akkor volt még minden a gyártónál, a readymaderc-nél még akkor is volt, amikor a gyártó már csak a slim-et adta...ebay-en időközben már eltűnt, nagyobb helyeken is már csak a slim van...

Úgy tűnik lemaradtál...próbálj fényt deríteni arra miért jobb a slim, amiért az advanced már nincs...

smith_hun
2018-07-02, 07:21
Végre valahára elérhető lett a Nano Receiver...hónapokat vártam rá, vettem is egyet...ez kerül bele a Mini Talonba...

48208 48209 48210

Saját képek, beépítés később...

smith_hun
2018-07-28, 00:06
Volt egy kis zavar az erőben, de orvosolták a fejlesztők...az történt, hogy kiadtak egy új GUI programot, de sajnos erősen BUG-os volt...nem jelentkezett fel a szerverre (és talán még most sem tud stabilan), kifagyott a beállítások mentésekor, nem töltődött fel a FW rendesen az eszközökre, stb...

Így kénytelen voltam minden egyes eszközt visszaállítani a 2.6-os fw-re...aztán végre összeszedték magukat, és kiadtak egy módosított GUI-t, így a külön letöltött fw file-okat végre hiba nélkül fel lehetett tölteni. Az online frissítést nem ajánlott használni...
A GUI működik, felismeri az eszközöket, és van benne pár újdonság, pl. a régi GUI-ban nem lehetett össze-bindelni az adót a vevővel, most távirányító nélkül megtehetjük a PC-n keresztül. Szépen működik a beépített spektrum analizáló, bár az előző GUI-ban a grafikonok felbontása sokkal részletesebb volt. A spektrum analizáló mind az adóban, mind a vevőkben rendben működik...

Ezen kívül elérhetőek pár BETA beállítások, de ezeket még egyenlőre nem értem, mert stabilizálással kapcsolatos...talán a DL OSD használható kezdetleges girostabilizáóként? Passz...

Megérkezett a nano vevő...nagyon pici, alig pár gramm...a használt fw-em minden gond nélkül felment rá, ugyanaz a fw kell rá, mint a microrx-re...a fő beállítások megtörténtek...holnap bind-elem, és készítek képeket a méretek szemléltetése miatt...

Eddig nagyon ígéretesnek tűnik...

smith_hun
2018-07-28, 15:29
Dragonlink Micro Rx vs. Nano Rx:

48441 48442

smith_hun
2018-11-14, 20:47
Beesett egy ilyen a kosaramba: http://fpvpro.com/video-signal-amplifier-lna-12-13-ghz

49828

Majd referálok róla...

Vírus
2018-11-22, 21:00
De jóó !!! Na erre nagyon kiváncsi leszek, hogy vajon szebbé teszi e a zajos képet? Van egy MSE erősítőm, de tapasztalataim alapján az pont semmit nem ér. Nem láttam változás már egy kicsit zajosabb képen ha bekötöttem az erősítőt..

smith_hun
2018-11-22, 22:56
Hát kiderül...az első tesztvideó szerint elég jó lehet:

https://www.youtube.com/watch?v=HxZGbA7LxR4

De nyilván majd kiderül...mondjuk, hogy miképp tesztelem gőzőm sincs...

csomy
2018-11-23, 08:00
Elmész a videó jeled gyengülésének távolságáig, ott loiterbe teszed a gépet és feltekered a vevőre az erősítőt.
Esetleg két vevő/megjelenítő kombóval.

Vírus
2018-11-24, 11:25
Vagy statikusban is tudod, lerakod a géped a bokor mögé vagy az autóban hagyod vagy bent a lakásban te meg elautózol arréb és megnézed vele és nélküle..

smith_hun
2018-11-24, 15:59
Vagy statikusban is tudod...
Na, ez egy fokkal biztonságosabbnak tűnik. Köszi!

smith_hun
2018-11-26, 20:20
Hát itt is van:

49936 49937

smith_hun
2019-01-20, 10:33
Az utóbbi hetekben felgyorsultak az események:

- új firmware jött ki a v3.-as egységhez, a leglényegesebb változás, hogy a MAVLINK telemetria sebességét a vevőkön 38k, és 56k sebességre növelték úgy, hogy a hatótáv kitolódott. Az eddigi tesztek szerint az eddig elérhető Pixhawk-MAVLINK hatótáv 5km-ről állítólag 20-25km-re nőtt, stabilizálták a bluetooth kapcsolat ritkán előforduló hibáit, illetve a FLOW-controll is megjelent, ami szerint a vevő és az adó maga képes szabályozni a sávszélességet, az optimális tartományban maradva.

- újretervezett MicroRX érkezett, fejlesztett elektronika, kisebb eddigi méret. KÉP1 (https://static.rcgroups.net/forums/attachments/6/2/0/4/0/a11570915-174-MicroReceiver-06.JPG), KÉP2 (https://static.rcgroups.net/forums/attachments/6/2/0/4/0/a11570923-77-MicroReceiver-08.JPG),