PDA

Teljes verzió megtekintése : Eachine H8S quadrocopter

glorinc
2016-12-26, 20:31
Sziasztok!

Karácsonyi ajándékként érkezett hozzám a címbeli kvadrokopter (ld. 2. fotó).
Kvadrokopter eddig nem volt a kezemben... várjunk, mégis, az első fotón szereplő koax Chinook képében :)

Szóval rendes és koax helivel egyaránt tudok már talpon tudtam repülni, így az irányok ismerősek voltak.
6 tengelyű giro van benne. Az alapfunkció kiválóan működik - ezzel tudunk vízszintesen két irányban repülni, valamint függőleges tengely körül fordulni. Szobában elengedhettem minden kart, a motorerő utánállításától eltekintve szinte egy helyben lebegett.
A többi funkciót kültéren mertem kipróbálni, mert min. 3 m-es magasságot javasolt a leirat: megy a flip-flop minden irányban, és hanyatt is tudja vágni magát a szerkezet, hogy háton repüljön. A légcsavarok aszimmetriája miatt ez utóbbi kicsit kisebb felhajtóerővel párosul, de a repült irányok miatt így is alig tudtam megkülönböztetni, hogy merre áll :) (a háton repülés során a pilótához képest ugyanazok maradnak az irányok).

Bár ajándék, a bejegyzés kedvéért ránéztem az árára is: a kb. 9000 Ft elég jutányos ezért a sokoldalú játékszerért. Annak idején 3x ennyi volt az Easy Copter, amit most is tartok nosztalgia céljából, de a kültér felejtős...

A quadcopter elég gyors, a mai szélben is könnyedén jártam vele fel-alá - 30 km/h sebességet kényelmesen tud. Felette már kiszalad a világból...

Van Headless mód is. Ennek funkcióját nem éreztem teljesen, de a LED-ek alapján szerencsére nem okozott gondot a quad orientációja éjjel sem. A hazatérő üzemmódot kipróbáltam, de ez furán működött. Az eredeti visszatérésre merőlegesen kezdte vinni a járgányt, s a pilóta beavatkozása kellett a szomszédban landolás ellen :)

Akksiból egy 160 mAh-st kapott, ami cserélhető, tervezek venni még párat, hogy ne kelljen annyit a kb. fél órás töltésre várni.

Összességében jó kis kezdő quad.

Prome
2016-12-27, 12:34
a triumfátort hogyá adod?